zuivere BÜE.NW Burgerlijke Stand Alkmaar DE VRIES Wijdeman s Schoenma^azijn Ook U kunt gemak kelijkloopen Zuivere Bijenwas ALKMAAR MOTORSPORT le OFFICIEELE Het weer in Juni Nutsspaarbank ATHLETIEK BOEK EN BLAD De nieüwe Bölivlaansche Regeering Aanrijding Lijk gevonden RECHTSZAKEN Bioemkoolveiling Gevonden voorwerpen BERICHTEN UIT ONZE De Kanaaltunnel VORIGE OPLAGE Motie verworpen Een Schitterende tijden in Diritschland Arr. Rechtbank te,Alkmaar Zitting van Dinsdag 1 Juli. De strijd der R. K. steenzetters te Amsterdam Het Congres der communisten in Rusland Geen wisselkoersen meer per radio radioprogramma in lz7 seconde de wereld om De Phohi-zender neemt deel aan een omroep rond de wereld Heeft U nergens baat gevonden, wendt U dan eens tot ons. Den schoen, welke U past, hebben wij in voorraad. Ons schoeisel, waar een ruimte in zit voor wel 6 teenen is een genot voor iederen voetlijder en voor ons een succes. De nieuwste vindingen op ’t gebied van orthopaedic stellen ons daartoe in staat. lederen dag gratis voetonderzoek. Jhr. Mr. W.rJ. M. v d. PoH overleden MEDEDEELINGEN Opening en sluiting der jacht De wedstrijden op d< Nurburgring Voor den Alkmaarschen Politierechter hebben waarde. Raad- inle vering de cadeau- ALOM VERKRIJGBAAR N.V. Drogisterij en Cheaicaliënhaodel „VRIESIA’Vh. JAN DEVRIES Zaadurkt Tel. 324 - ALKMAAR GROOTE EN KLEINE POTTEN In de kleuren wit. zwart, rood, geel, bruin. Bewaar de bijgeplakte cadeau bonnen, ze pleeg voor lijsten bij Uw winkelier. Sympathiebetuiging alt Alkmaar het onderzoek op 14 ▼an De voetspecialist. verstand- Voorloopig overzicht 131. heer N. D. er voor 1930 tot 15 te 1 Heeft om erkenning rerzocht I. te R. Uitspraken. 3 Jaar proeftijd en 8., nieuw onderzoek gelast. W. d. van den Maèdalenenstraat 16. tusschen fa. Geus tot I. 1930 30 tot 1931. 1931. HAGEN. 29 Juni (VD.) Lammers Hep tij dens de Jublleumwedstry-en van de Athle- tlekvereeniglng Hagen 1800 de 100 Meter In den wereldrecordtijd van 1C.4 sec. 2 Hagen (Dortmund) 10.8 sec 3. KUlng (Wetter) 10.7 sec. Reeds in de halve beslissing liep Lam mers de 100 Meter In 10^ sec. dagen hechtenis; de 18e en 23e ieder f 6 boete of 8 dagen hechtenu; de 29e f 15 boete of 15 dagen hechtenis. AMSTERDAM, 1 Juli 1930 Naar wjj ver nemen, is Maandagavond via de omroepver- eenlglngen, die voor de eerste maal het alge meen programma verzorgde, de mededeellng ontvangen, dat de programmacommissie van den Radioraad bezwaar maakt tegen het uit zenden van beursberichten (koersen) In de persberichten. De uitzending van beursberichten geschiedt reeds sedert den aanvang van de draadlooze uitzending van persberichten. Tot nu toe is van geen enkele zijde aanmerking hierop ge maakt. Men heeft zich in verbinding gesteld met den Radioraad. het De Maandagmiddag werd te Koedijk kennis ge geven, dat in het Noord-Hollanusch Kanaal nabij de Vlotbrug, aldaar een HJk dreef. Het UJk werd in het ;tfkenhulsje gebo’-gen en bleek te zjjn van'Cornells Bol, oud 59 jaar, reiziger alhier, die sinds Vrijdag JJ. vermist ■werd. en 1931. dame, d. V.. aan- Mishandeling gepleegd op de kermis Ter gelegenheid van de kermte aan het Noordelnd te Heerhugowaard werd in het café van den heer Overtoom in den nacht van 5 op 6 Juni de heer Arie Pancras van Haren- carspel mishandeld door den 43-jarigen heer Gerrit L„ caféhouder te Zijdewind, die thans deswege terecht stond. Verdachte had Pan cras in het gelaat geslagen en beweerde thans van het gebeurde niets meer te weten. Het feit was gepleegd naar aanleiding van een kwestie over betaling van geconsumeerd ge lag. De mishandelde wilde ook wel gelooven, dat verdachte zoover boven zjjn bier was. dat hjj zich het gebeurde niet meer kon her inneren. Gem. Veldwachter Blejjendaal be-, vestigde dat verdachte onder dpn Invloed was. wat hij van een gewoonlijk matig mensch als L. is, niet had verwacht. Gerequireerd werd f 25 boete of 25 dagen hechtenis. Veroordee- ling: f 15 boete of 15 dagen. Britannië niet zou vergemakkelijken en de tegenwoordige positie van Groot Brittannië te verkiezen .vas voor de bevordering van zjjn vredespolitiek. De motie ten gunste van den bouw van een kanaaltunnel is met 179 tegen 172 stem men verworpen. Uit Lapaz wordt gemeld, dat de nieuwe Bölivlaansche regeering de Vereenigde Sta ten om erkenning verzocht heeft. Volgens berichten uit Lapaz, schijnt de militaire, dictatuur van generaal Galinda algemeens goedkeuring te vinden. De toe stand te Lapaz is thans rustig. Het doel der revolutie was, zooals in een Een paneeldrnkker De 18-jarige metselaar. Anth. K„ te Alk maar. verscheen als verdachte, omdat hij in den avond van 24 Mei. aldaar een paneel uit de deur van het door mej. de wed. Van EV'-. in de afgelegen Kruislsan bewoonde perceC, gepoogd, stuk te trappen, z slechts 1/7 seconde noodlg gehad, 'Belemmering van een inbeslagname De heer Simon V., te Egmond aan Zee, die zich schuldig had gemaakt op 17 Mei aan toeëlgening van eieien van beschermde vogels en deswege door den veldwachter Wouda was aangehouden, had de inbeslag name van die meeuweneieren belemmerd door ze stuk te gooien. Eisch f 20.boete of 20 dagen. Vonnis f 15.boete of 15 dagen. Gebruikmaking van een anders num- merbewfjs. De niet ter zitting aanwezige motorrijder Dirk P. uit Punnerend. had op 18 Mei op den Bergerweg desgevraagd door de motoragenten Volbeda en Collega, vertoond een nummerbe- wljs ten nkune van zekeren heer Schuifel, dat echter by nader onderzoek bleek niet te zijnen name te staan. De heer Schuffel. monteur te Punnerend. als getuige gehord, verklaarde dat hU bedoeld nummerbewjjs dateerende van 1922, aan verdachte had geschonken. De verdachte maakt daarvan gebruik om de kosten van een nieuw bewys uit te sparen. Eisch f 15 boete of 15» dagen, vonnis f 10 boete of 10 dagen. marl30 Juni wer- gereikt 908 nieuwe boekjes en ingetrokken >55 derhalve een vermeerdering met 653. Het aantal in om loop zijnde boekjes o'j den aanvang van het jaar 6781 kiom aldus tot 7434 Van dit aantal bel'ooren ->903 aan personen of Instellingen te Alkmaa: gevestigo 1043 aan personen elders woonachtig en 485 aan schoolspaarders. Onder de in Juni uitgereikte 97 nieuwe boekjes zjjn begrepen 14 ooekjes voor jong geborenen (op deze ooekjes [laatst de Spaar bank een eersten inleg var. f 1. De lediging in den loop der maand Juni van 250 spaarbusjes leverde een bedrag van f 3974.77 aan kleine Desparingen op. In het tijdvak 1 Januari30 Juni werden 1588 busjes ter lediging aangeboden waarbij bleek, dat in totaal f 25.70* 64 was bespaard. I, te Arnhem op kwam op den Maandagmiddag te half 2 heeft op den hoek LangestraatKoorstraat een aanrijding plaats gehad tusschen de wielrijdster Mej M. 8. en den wielrijder A. v. d. V., belde wonende alhier. De heer v. d. V.. die vanaf de Koorstraat kwam, maakte een te groote bocht, waardoor hij mej. 8. aanreed, waarby het achterwiel van haar flets ernstig werd beschadigd. en de Bokser meer dan 50, te Behagen meer dan 100 milli meter viel. Plaatselijk werd de normale maandsom ook elders overschreden, os. te De Bilt door zwaren regen op den 27qter den 19den, te Zevenberger 12den zware hagelslag voor. Het aantal uren zonneschijn bedroeg De Bilt 255, tegen 192 normaal. van het Jonge mensch, dat véél misbruik van sterken drank maakt, geen gunstig testi monium. „Ik vind Je gedrag alleronbehooriykst en onmaatschappelijk", seide de Politierechter streng. Besloten werd een rapport af te wachten van den reclasseerlngsambtenanr, waarop naar bevind van zaken gehandeld zal wor den. Alaoo hervatting Juli e k, r— Over’eden: Helena Alberdina Hoenekamp, weduwe van Fredericus Al. 78 Jaar; Maria Magdalena de Geus. 72 jaar; Petrus Castri- cum. 31 jaar; Adrianus Petrus Valkerlng. 57 jaar. Geboren: Christiaan Bernardus, z van Bernardus Ulllngs en Johanna Keizer. Wederspannigheid en dronken schap. De visscher Andries Z„ te Egmond aan Zee, niet verschenen, had zich in den nacht van 3 op 4 Juni met geweld verzet tegen den ryksveldwachter Bergsma, die hem, met medewerking van zyn collega's, had aan gevat naar aanleiding, dat verdachte zich in kenneiyken staat van dronkenschap op den openbaren weg bevond. Verdachte staat niet gunstig aangeschre ven en het was een ernstig verzet. Eisch 2 maanden gevangenisstraf. Vonnis 1 maand gevangenisstraf. Zaakbeschadigtng ‘De -41-jarige tuinder Jan 'de Vr. stond te recht als verdacht zich op 2 Mei te hebben schuldig gemaakt, aan zaakbeschadiging, door een tuimelraam, in het door den heer Jacob Schenner bewoond perceel met houtschroe- ven vast te zetten, waardoor het raam niet geopëpd kon worden. Mej. Schermer, die dit niet wist, wilde met geweld het raam openen, waardoor het glas brak. De verdachte be weerde niet te kunnen toestaan, dat het op zyn erf uitkomend raam werd geopend. Daar de heer de Vr. niet gerechtigd was tot deze eigenmachtige handeling vorderde de officier f 15 boete of 15 dagen. Vonnis f 5 boete of 5 dagen. Verdachte verscheen in gezelschap van eenige andere opgewonden jongelieden voor de woning van mej. Van Eyk en vooraf werden allerlei baldadigheden gepleegd, De toegebrachte schade k f 2, is door ver dachte bereids vergoed. Het feit werd trouwens door K. toege geven. Hy beweerde, dat het meer baldadigheid was, dan vernielzucht. Requisitoir f 20 boete of 20 dagen. Vonnis conform den eisch. ze door Jon- worden. Wederspannig^pid De verdachte uit de vorige zaak, die biyk- baar dien kennisnacht de kluts geheel kwyt was geraakt, moest daarop terecht staan ter zake verzet tegen de Ryksveldwachters Visser en Rood, die hem als gevolg van het in staat van dronkenschap de orde verstoren hadden aangevat, ten einde hem uit bet café-lokaal te verwyderen. Ook dat nachtelfjk avontuur kon verdachte zich absoluut niet herinneren. Verdachte had zich echter den geheelen ker- misnacht zeer onrustig gedragen. Volgens verklaring van den heer Visser h^d verdachte dien nacht ook een broeder van Pancras. den mishandelde uit de vorige zaak, in het water geworpen. Hy ts een weduwnaar met 5 kinderen, waarvan de oudste 17 Jaar telt. De politierechter noemde het gedrag van dezen huisvader zeer berispeiyk. De heer v. d. Ploeg, vroegr gestationneerd te Heer Hugowaard, thans in parketdienst, gaf van verdachte geen ongunstige getuigenis. De officier beschouwde het dan ook als een op zich zelf staand geval, wat verdachte nu zelf diende uit te maken en vorderde 1 maand gev. voorwaardeiyk, buiten oplegging van by- zondere voorwaarden en met 3 Jaar proeftyd. Vonnis conform den eisch. Verdachte vereenigde zich met beide von nissen. EINDHOVEN, 1 Juli. Maandag heeft een omroep-experiment plaats gehad, dat voor dien nog niet werd genomen. Het betrof een omroep-uitzending door een aantal stations, die een keten rond de wereld vormden. Daartoe zond het kortegolfstatlon Schenectedy W. 2 X AD een programma uit, da* door,het Natuurkundige Laboratorium van de N.V. Philips’ Radio met een speciaal daartoe ingericht beam-octvcngstatioo werd opgevangen. Het programma werd per tele- fooniyn doorgegeven naar Huizen, waar de Phohi-zender het verder uitzond naar Indië De Ryksradiodienst te Bandoeng zond op verzöbk van de Nederlandsch P. T. T., die haar volledige medewerking verleende, het programma met twee zenders verder door naar Sydney, waar het programma opnieuw werd uitgezonden door het kortegolfstatlon 2 ME, terug naai W. 2 XAD. zoodat op deze wyze de wereld omsponnen werd. De omroeper te Schenectedy kon dus zijn eigen stem hooren. nadat deze een reis om de wereld had afgelegd. Het te Schenectedy gesprokene werd op deze wyze aldaar, den langen weg. die de uitzending had afgelegd, in aanmerking genomen, nog uitstekend ver staanbaar. De radiogolven hebben voor dit wereldreisje In den loop der maand Juni werd aan de Nutsspaarbank. alhier, op spaarbankboekjes ingelegd f 143 j43 88 en terugbetaald f 124.780.74, derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 18763.14. In het tydvak 1 Januari30 Juni werd In het geheel ingelegd l 1541.60697 sn terug betaald f 88059252. zoodat sedert 1 Januari meer werd Ingelegd dan terugbetaald l 161314.45 Het aan inleggers verschuldigde «apltaal, by den aanvang van dit <aar f 237..12394, klom dientengevolge tot I 2532.438 39. Het aantal in den loop van Jun' nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 97. Ingetrokken werden 26 boekjes Het aantal in omloop zynde spaarbankboekjes vermeerderde aldus met 71. In het tydvak van 1 Ji den in het geheel Een gemeente-aanplakkast Behagen beschadigd. De niet verschenen heer Jan Willem BI. had zich volgens dagvaarding scnuldig ge maakt in den nacht van 22 op 23 Mei te Behagen en wel uit louter baldadigheid de omiystlng van een publikatiekastje der ge meente te hebben beschadigd. Eisch f 5.boete of 5 dagen. Vonnis f 1.— boete of 1 dag; dus werd de zaak niet zeer ernstig opgenomen. Voordenr beschadigd. Een broeder van vorigen verdachte de heer Charles Hubertus H.. eveneens te Alkmaar, had terzelfde gelegenheid, als in de vorige zaak aanveduid. ook een duit in het zakte gedaan door het paneel van de voordeur van het door den heer Jasper de V.. wiens vrouw door Mies H. werd beleedlgd, stuk te tranpen en te beschadigen. Ook deze verdachte was absent. Eisch f 40.boete of 40 dagen. Uitspraak f 30.boete of 30 dagen. De eerste bioemkoolveiling op de N V Alk- maarsche Exportveiling kan als geslaagd worden beschouwd, de aat.voer bedroeg on geveer 10.000 stuks; de prijzen waren wel niet hoog, maar alles is verkocht, wat den laatsten tyd byna niet voorkwam. Een huismoeder beleedlgd. De stucadoor Mies H„ voorheen te Alk maar. thans elders woonachtig, bad op 27 April, toen hy nog te A'kmaar "e. toefde, de vrijheid genomen een gehuwde mej. Trijntje M.. huisvrouw van J. v. ten aanhoore van ieder die daaraan dacht wilde bestéden eenige grove beleed!- gende quallficaties toe te voegen. Verdachte, thans ter zitting gedagvaard, was niet verschenen. Gevonlerd werd f 40.boete of 40 dkgen. Vonnis f 30.boete of 30 dagen. KANTONGERECHT TE ALKMAAR Mondelinge uitspraak van 27 Juni 1930 G. N. R., P. de W te Bergen, straatschen- dery. Teruggave aan de oucers. P. K. te 8t. Pancras, o-ertreding Polder- verordening, f 12 boete of 12 dagen hech tenis. K. V. te Alkmaar, overtreding Drankwet, 2 maal 10 dagen hechtenis L. G. te Egmond aan Zee: K. W. te Uit geest; J. V., J. A. K. te Heiloo, overtreding Vlsscherywet; de le f 8 ooete of 8 dagen hechtenis; de 2e f 4 boete of 4 dager, hech tenis; de 3e en 4e ieder f 8 en f 5 boete of 8 en 5 dagen hechtenis. D. P., G. 8.. A. E.. J. W. te Egmond aan Zee; 8. de B.; G. J. de B. te Ams'erdam, loopen over verboden grond' de le, 2e, 3e en 4e ieder f 5 boete of 5 degen hechtenis; de 5e en 6e f 3 boete of 3 dagen hechtenis. K. J. G. de F. ve Bergen 8. P. 8. te Haarlemmermeer; K. B. te Beha gen; H. K. te Velsen, dronkenschap; de le. 3e en 4e ieder f 3 boete of 3 dagen hech tenis; de 2e f 4 ooete of 4 dagen hechtenis; de 5e f 5 boete of 5 dagen hechtenis P. W., W. G-, W. D.. A. K„ P. V„ J. Z„ A. Z., G. G., 8. G., G. W te Egmond aan Zee; A. K-, J. P., J K. te Alkmaar, overtre ding Vogelwet; de le. 2e, 3e, 4e, 5e 6e, 7e. 8e. 11e, 12e en 13e ieder f 5 boete of 5 dagen hechtenis; de 9e teruggave aan de ouders; de 10e f 5 boete of 1 wéék tuchtschool. K. P., A. C. K., D. 8. *e B-rgen; J. H. A. F. te Schoort; D. Z. te Rotterdam, overtreding Politieverordening; de le en 3e ieder f 2 boete of 2 dagen hechtenis; de 2e f 3 boete of 3 dagen hechtenis; de 4e f 7 boc(g of 7 dagen hechtenis; de 5e f 12 boete of 12 da gen hechtenis. J. L., J. v. d. B. T. M. te Bergen: T. B., P. 8., P. K-, C. K. te Heiloo; G. ter V., 8. B. te Egmond-Binnen; F. R. v Haarlem; J. v. d. H. te Beverwyk; G B. te Schoort; H J. L. A te Uitgeest; P. de L. te Zand voort; E. v. d M. te Ursem; j. D. te Purmerend; D. de L. D. W te Oudorp; J. N. te IJmulden; F L. K. N te Den Helder; K. N. te Broek op Langendyk; J K. te Zaandam; W. K., vV. J„ L. O. te Heerhugo waard; H. v. d. B. te Breek in Waterland; B. E. P., A. de R. te Amsterdam; J J. v. d. K., F. G. G„ W., P. R C. M., J. H.. J. A. 8., B. A.. M. R. te Alkmaar, overtreding Motor- en Rywielwet; de le 2e, 5e, 6e He, 16e, 21e, 25e, 31e, 33e, 34e en 3*e ieder f 4 boete of 4 dagen hechtenis; de 3e f 3 boete of 3 dagen hechtenis; de 4e, 13e, 24e, 28e en 37e ieder f 2 boete of 2 dagen hechtenis: de 7e, 8e, 9e, 14e, 19e, 22e, 27e, 30» en 32e .eder f 7 boete of 7 dagen heehtenis; de 10e. 20e en 35e ieder f 10 boete of 10 dagen hechtenis; de 12e en 26e ieder f 5 boete of 5 dagen hechtenis; de 15e f 7 en f 4 boete of 7 en 4 dagen hechtenis; de 17e i 12 boete of 12 Volgens officieele berichten over het ver loop van de .namlddagzittlng van het Con gres der Communistische Party in Rusland op 29 Juni, hebben de leiders van de recht- sche oppositie. Toenski en Rykow, in deze zitting verklaringen afgelegd, die een alge- heele onderwerping aan de beginselen van de meerderheid in de party beteekenen. Belden erkenden de noodzikelykheid van eenheid in de party, zy erkenden, fouten te hebben gemaakt en verklaarden, dat zy bereid zyn, de gevolgen van hun fouten te dragen. Deze verklaringen zyn een volkomen over winning van Stalin en zyn aanhangers en hebben in de kringen van het Congres groote verwondering gewekt. De sprekers werden herhaalde'ijk door ironische inter rupties onderbroken. DEN BOSCH. 1 Juli. Gisteravond overleed te Vught Jhr. mr. W. J. M. v. d. Poll, burge meester van de gemeente Vught en Kamer heer in buitengewonen dienst van H. M. de Koningin. De overledene werd op 2 Januari 1882 te Haag geboren. Hy promoveerde in 1907 te Leiden in de rechtswetenschappen en werd daarna werkzaam gesteld ter provinciale Griffie van Noord-Bral ant waar hy den rang van hoofdcommies behaalde. Op 29 Januari 1927 werd hy benoemd tot burge meester der gemeente Vught en op 16 Februari da.v. als zoodanig geïnstalleerd. Wedenpannigheid tegen gemeente-veldwachter. De 19-Jarige slagersgezel Joh. W.. te Groo- tebroek. had zich in den nacht van 18 op 19 Mei met geweld verzet tegen' den ge- meente-veldwachter van Bovenkarspel, die hem op grond van zjjn onordeiyke gedra gingen en minder normalen toestand waarin hy verkeerde, had aangevat teneinde hem voor den burgemeester te geleider. Verdach te en een zanglustige vriend hack'en zich herhaalde malen aan nachtrumoer schuldig gemaakt. f De" Politierechter noemde het gedrag van den delinquent schandeiyk, te erger nog. om dat hy ook nog den veldwachter spotten- derwUze cognac had aangeboden Verdachte ontkende nu zich aan verzet te hebben schuldig gemaakt. Wel had 'de veld wachter hem tot tweemaal aangegrepen. met gevolg dat hy tegen een hek was aange vallen en aan het hoofd verwond werd. Het bleek echter uit de verklaring v*n andere getuigen, door burgemeester van Breda ge hoord. dat het verdachte was. die alle moge- lyke aanleiding had geg-ven door zyn irri- teerend optreden. Ook do veldwachter gal „SPEEL JE MEET" Een biui'iel Jongens- en meisjesspe.rn verzameld door E. M v. DiffelenBrusse, Rotterdam. Met warme belangstelling zal ieder jeugd leider of jeugdleidster dit boek ter nand ne men. Want ieder voelt de moeliykiield om de Jeugd in de uren van gezamenlijke ont spanning aangenaam en boeiend bezig te houden. Vooral daar ome Nederlandsche Jeugd nogal baldadig schijnt aangelegd. Ik heb dit boeit met interesse doorgezien en kan het aanbevelen voor /6ze katholieke jeugdclubs en patronaten Enkele spelen zullen, daal gens én meisjes gespeeld móeten minder bruikbaar zijn, daur co-educatie by ons vermeden wordt maar dan zyn ze in lener geval nuttig in onze groote huishoudens. Overigens is er keuze genoeg uit deze ruim honderd spelen. Slechts enkele spelen (voor- nameiyk die van bte 82 v vlyken my min der geschikt daar zy allicht aanleiding tot ruwheid en banaliteit zouden kunnen geven. Daar het noodlg is dat rv spelleidet zich van tevoren degeiyk in hot te spelen spel in werkt, zal een verstandig leider deze klip é^nakkelijk weten te ontzeilen. Jos. N. De Commissaris van Politie te Alkmaar maakt bekend, dat de Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw bij beschikking van 13 Juni 193Q heeft bepaald: f 1. dat. behoudens het bepaalde sub 2, B. 4, 5. 6 en 7. de Jacht op de wildsoorten; zal zijn geopend als volgt: Grof wild: alle provincies. Edelherten en damherten van 25 Oct. 1930 tot 1 Febr. 1931; Hinden vaü 3 Jan. 1931 tot 1 Febr. 1931; Reebokken van 30 Juni 1930, tot 10 Aug. 1930 (niet in de prov. Groningen, Friesland, Drenthe en Limburg); Reebokken en ree geiten van 11 Oct. 1930 tol 16 Nov. 1930. Klein wild' Alle provinces, benalve Gro ningen. Friesland. Drenthe en Zeeland. Patryzen: van 30 Aug. 1930 to’ 1 Jan. 1931; voor Groningen. Friesland. Drenthe en Zeeland van 6 Sept. 1930 tot 1 Jan. Klein wild; Alle provincies. Korhanen. van 4 Oct. 1930 tot 1 Ji Korhennen van 4 Oct. 1930 tot 2 Nov. Fazantenhennen van 4 Oct. 1930 tot 1 1931; Fazantenhanen van 4 Oct. 1931 1 Febr. 1931; Houtsnippen van 4 Oef tot 1 Febr. 1931; Hazen van 4 Oct. ff: 1 Jan. 1931. Waterwild: Alle provincies behalve brabant, Gelderland en Overijssel. Watersnippen van 28 Juli 1930 tot 1 Maart 1931; voor Noordbrabant Gelderland Overyssel van 28 Juli 1930 tot 12 April Waterwild: Alle provincies. Zwanen van 1 Nov. 1930 tot 1 Febr. Ganzen van 28 Juli 1930 tot 12 April Eenden. alle soorten, behalve bergeenden en eidereenden van 28 Juli 1930 tot 15 Febr. 1931. Goudplevieren van 30 Aug. Febr. 1931. 2. dat, behoudens het bepaalde sub 3, 4 en 5. de jacht op wilde eenden (anas boschas, anas boschas bosenas, anas platy- rhyncha platyrhyncha) op het eiland Texel en in Zeeuwsch-Vlaanderen zal zyn geopend van 21 Juli 1930 tot 15 Februari 1931; 3. dat. behoudens bet bepaalde sub 4, 6 en 7, het vangen van de hieronder genoem de waterwildsoorten door middel van een denkooien zal zyn toegestaan in de provin cies, gedurende het tydvak achter de namen der wildsoorten aangegeven. Waterwild: Alle provincies. Eenden. alle soorten, behalve bergeenden en eidereenden van 28 Juli 1930 tot 15 Fe bruari 1931. 4. dat in de in de provincie Noordbrabant gelegen gemeenten Cromvoirt, Vlymen, Oud- heusden c.a„ Empel cjl. Rosmalen. Alem ca, Lith en Hedikhuizen het vangen van alle soorten eenden. behalve bergeenden en eidereenden. door middel van eendenkooien zal rijn toegestaan van 1 September 1930 tot 15 Maart 1931; 5. dat, behoudens het bepaalde sub 6 en 7. het vangen van de hieronder genoemde waterwildsoorten door middel van netten, waarvan het gebruik is geoorloofd, zal zyn toegestaan in het geheele Rük. gedurende het tydvak achter de namen der wildsoor ten aangegeven. Waterwild: Zwanen van 1‘Nov. 1930 tot 1 Februari 1931; Ganzen van 2ê Juli 1930 tot 12 April 1931; Watersnippen van 28 Juli 1930 tot 1 Maart 1931; Eenden. alle soorten, be halve bergeenden en eidereenden van 28 Juli 1930 tot 15 Febr. 1931; Goudplevaeren van 36 Aug. 1930 tot 5 April 1931. 6. dat het vangen van ganzen en goud plevieren door middel van netten, waarvan het gebruik is geoorloofd, niet zal zijn toe gestaan In de gemeente Reeuwyx; 7. dat< in hel geheele Ryk de jacht niet zal worden geopend op hertenkalveren, ree kalveren, bergeenden, eidereenden. alsmede op duikers, kermphanen. wulpen, scholeksters, grutto’s, tureluurs, meerkoeten en waterhoen tjes. Alkmaar 27 Juni 1930. De Commissaris van Petitie voorn., WALRAVEN. J. F. L. Sch, Warmenhuizen, verduistering by de posteryen, vrygesproken. W. G. F.. Rotterdam, voorheen wonende te Bergen, verduistering in dienstbetrekking. 4 mnd. gev-str. voorwaardelijk met 3 proef jaren. KI. B, Egmond aan Zee, J Z.. Alkmaar, en L. B. D., IJmulden diefstal, leder t 25 boete of 25 dagen met schadebetaling. H. J. P S„ Warmenhuizen, gedetineerd, misdryf art 249 W. v. F., 1 jaar gevstr. voorwaardeiyk met ambtsontzetting voor den tijd van 6 Jaar. A. de JPetten, gedqfineerd misdrijf art. 247 officieel communiqué wordt medegedeeld, de bescherming van de grondwet, om te verhinderen, dat de ambtsduur van den president onrechtmatig werd verlengd. Ver der wordt gemeld, dat de vroegere presi dent Siles het land reeds verlaten heeft. De Dultsche generaal Kundt moét zich evenwel nog steeds in het Dultsche gezant schap bevindc&i. In de laatst gehouden vergadering van den bestuursraad van den R K. Volksbond, alhier, is de volgende motie aangenomen: De bestuursraad van den RK. Volksbond, afd. Alkmaar, in vergadering byeen, bespro ken hebbend hetgeen deze week is voorge vallen te Amsterdam, met betrekking tot de R.K. steenzetters aldaar, met verontwaar diging kennis genomen hebbend, dat zelfs menschenlevens in gevaar kwamen door het optreden van de communisten, brengt op recht gemeende hulde aan het optreden van onze RK. steenzetters, maar is tevens be gaan met het lot dat zy te dragen hebben, nu men het hun in de hoofdstad ónmogelijk wil maken om in hun onderhoud en dat hunner gezinnen te voorzien, spreekt den wensch uit, dat het spoedig met de commu nistische terreur gedaan mag zyn en dat in leder geval maatregelen zullen worden genomen, welke het leven en werken onze R.K. steenzetters 'Veilig zullen stel'en. Tenslotte stelt de bestuursraad te Alk maar er prijs op, te verklaren, dat hy met belangstelling de gebeurtenissen zal volgen enedat de katholieke arbeidersbewe ging in Alkmaar, in den geest althans, ach ter de Amsterdamsche R. K. steenzetters staat, om hen te steunen in hun zwaren stryd. Gemiddeld over de 5 hoofdstations was de ochtendtemperatuur 25° boven normaal, zy was in de drie decaden respectleveiyk 2*. 3° en 2° te hoog. De grootste afwyking kwam voor op den 22sten met 55’ boven en op den 9den met 15* beneden normial.*- De gemiddelde maximum temperatuur was 35°, het gemiddelde minimum 95* boven normaal. Het aantal zomersche dagen met een maximum boven 25° bedroeg te De Bilt 10 tegen 4 normaal. Sedert 1899 werd dit aan tal slechts overtroffen door Juni 1917 met zomersche dagen. De neerslag was in het grootste deel van Noord- en Zuld-Holland, Frieland en Groningen 30 tot 40% beneden nor maal, in Zeeland en Zuld-Llmburg 40 tot 50%. in Utrecht, Drente Noord-Brabant en Noord-Llmburg 15 tot 25% beneden normaal. Daarentegen op de Veluwe, in den Ach terhoek en een deel van Overijsel normaal tot 10% daarboven. In Noord-Holland steeg plaatseiyk de re genval boven het gemldd-lde door een zware onweersbui op den 12en. waarbij te Schoort 'Aanwezig aan het Bureau van Politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedepo neerd op: 26 ?7, 28. 29 en 30 Juni 1930; Kerkboekje; boodschappentasch; stuk rozenkrans; hondenhalsband met penning; doos met zakkammetjes; sleutels; hand schoenen. Aanwezig er te bevragen by de navolgen de Ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op: 26, 27, 28, 29 en 30 Juni 1930: Snoekkleunge hond. Helderman, Vis- schersjaan 18; voetbal N. Bruin. Omval 27, horlogeketting, A. Eendenbak, Wlldeman- straat 6; portemonnaie met inh.„ J. A. NU- huis, Westerweg 294; belastingmerk In étui, J. Homan, 2e Kabelstraat 14; calotje, Th. Erichs. Piersonstraat 37; zwart hondje, Vis ser, conc. begraafplaats, Westerweg; bad- costuuiu, P. Stéinpelaar. 2e Landdwstraat 41; heerenring, B. Schipper, Laat 134; meisjesmantel, gemeenteveldwachter, Oter- leek; 2 rijwielskutels, O. Dekker, 2e Land- dwarsstraat 36; kinderporSemonnaletje, H. F Rabellng, Lindenlaan 33; portemonnaie met Inhoud. A. J. Beemsterboer, Voormee 9; rond etui. C. Schneiders; Vogelenzang 12; belastingmerk in étui, J. Vis. Kinheimstr. 36; beursje met inh Juffr. Habich, Splinter- hofje Ritsevoort 3; zijden handschoen, W. Stoop. Fnidsen 39; rokspeld, H. Schoonho ven, Snaarmanslaan 90. fietstaschje met gereedschap, Philips. Langestraat 7; 2 bad pakken' en 2 badstoelen, wed. Derksen, Oudorperdijkje 36: scheepje,- B. C. v. d. Brink. Krelagestraat 29. ADENAU. 29 Juni (V. D.) Reeds geduren de eenige dagen knetterden in de omgeving van de Nürburgring en ook od de baan zelf de motoren der renners Heden was het de groote dag. Talrijke van ae sterkste tuiten- landsche renners namen dee' en ook Dultsch- iand zelf was goed vertegenwoordiga In de morgenuren boden de toegangswegen naar Dultschland’s Ideale renbaan een bont schouwspel. Autokettingen kronkelden zich naar boven, wielrijders en motorrijders spocc'd» zich naar de oaan om tenminste nog eenfoped plaatsje te bemachtigen. Niet mindpr dan 120.000 toeschouwers woonden de wedstryden dm .Den Grooten Prils van Duitschland" by. Walker, die reeds in 1927 op een Sunbeam den wedrtryd hao gewon nen. zegevierde dit jaar op een Rudge Whit worth. In drie klassen werd Engeland win naar, alleen, in de 1000 ccm.-klasse, werd een Duitscher winnaar. Talryxe ongevallen kwa men voor, doch geen enkele was bepaald van ernstlgen aard. De winnaar van de 500 ccm.- klasse Walker (E»el.) legde de 424 5 KM (18 ronden) in den tijd van 3 uur 59 min. 25 sec. af. In 1927 won Walker op Sunoeam in den tyd van 5 uur 32 min 46 sec. De gem. uursnelheld bedroeg toen 915 KM. In 1928 bereikte Dodson op Sunoeam een gem. uur snelheld van 98.7 KM en Tyrre, Smith het vorig Jaar 102 K.M. Wa’rer bere’kte dit jaar ruim 106 K.M. gem per uur. De be langrijkste uitslagen zijn: 250 ccm.-kiasse: 1. Hlcks (Engeland), A J. 8., tyd 4 um 2 min. 53, 8 sec. 2. Ley 'NeurQnoerg). Triumph. 350 ccm.-klasse: 1 Craotree (Ehgeiar.d) op Bayliss-Thomas, tyd 3 uur 53 min. 25.4 sec. 2. Longman. Engeland, op O. K. Supreme. 500 ccm.-klasse: 1. en winnaar van den Grooten Prys van Duitschland Walkn (En geland) op Rudge Whitworth; tyd 3 uur 59 mln. 25 sec. 2. Woods (Engeland) op Norton; tyd 4 uur 2 min. 47.6 sec. 3. Tyrrol Smith (Engeland) op Rudge Whitworth; tljo 4 uur 8 min., 6 sec. 1000 ccm.-klasse 1. Wiese (Hannover) op B. M. W.: tyd 4 uur 16 min. 6.2 sec 2. Gig- genbach op N. 8. U., tyd 4 uur 22 min. 26,4 sec. 3. Weyres (Aken) op H. D. Zitting van Maandag 36 Jwnl Eenvoudige beleediging in geschrifte. De zitting werd geopend met de voortge zette strafzaak contra den heer Joh. D„ vroeger te Dlrkshorn. thans le Alkmaar, welke heer zich had schuldig gemaakt aan beleediging in gesenrifte van den beer Sluis, te Dlrkshorn. Gehoord werd alsnog de rapporteur, de heer Wiggers. Eisch opnieuw f 50.boete of 50 dagen. Vonnis f 40.boete of 40 dagen. Officier en verdachte deden afs’and van het hooger beroep. Broedermishandeling De 42-jarige landbouwer Nicolaas D., te Hoogkarspel, verscheen voor den politie rechter. op grond van het niet flatteerend feit, dat hy zyn 44-Jarigen broeder Jacob D. aldaar, met wien hy in slechte verstand houding staat, als gevolg van een erfenis- kwestie/éen krachtlgen stomp in het gelaat had gegeven, waardoor brorder Jacob bloe dend werd verwond en tegen den grond tuimelde. De politierechter beduidde, dat deze broe ders als Kaïn en Abel tegenover elkaar stonden en noemde deze slechte houding walgelijk. De officier eisch te f 20 boete of 20 dagen Naar aanleiding van de houding van ver nachte met betrekking tot de gevraagde informaties naar zyn inkomen, werd ge dreigd met .een desbetreffend onderzoek door <len reclasseeringsambtenaar. Deze bedreiging werd ook uitgevoerd en dus het verder onderzoek geschorst tot de zitting van 14 Juli e. k. Alsdan zal door den beer Wiggers rapport worden uitgebracht hoe de by staat. Hierna sluiting. By bet debat in het Lagerhuis inzake den bouw van een kanaaltunnel, waaromtrent de regeering in een vrye stemming toestemde, zeide MacDonald, dat de kern der zaak niet slechts was of de tunnel uit financieel oog punt mogeiyk was, doch of men ae zou mogen bouwen, met het oog op de nationale oelan- gen van Groot Britannië. MacDonald, die .erop wees, dat Baldwin en Lloyd George de beslissing der regeering tegen de tunnel ondersteunden, zeide verder, dat de politieke en diplomatieke gevolgen van het bouwen van een tunnel voor den eersten keer waren onderzocht en dat zy die verantwoordelyk waren voor het beleid van Bultenlandsche Zaken het er over eens w en, dat het bestaan van een tunnel de leiding der diplomatieke zaken van Groot Verwaterde melk De melkveehouder Jb. H., te Venhuizen, had op 8 Maart aldaar aan den melksiyter A. Braakman, afgeleverd een op melk ge- lykende vloeistof, die door toevoeging van water in bruikbaarheid was verminderd. Getuige had behandeling met gesloten deuren verzocht, maar dit voorrecht genie ten alleen zedenmisdryvers, doch geen melk- verdunners. Verdachte is momenteel ziek en kon zich niet persooniyk verantwoorden. Hoewel de vrouw en niet de boer de melk had afgeleverd en ook het water had bjj- gevoegd, achtte de officier van Justitie den baas als hoofd van het bedrijf verantwoor delyk en vorderde dientengevolge f 100 boete of 60 dagen. Uitspraak f 50 boete of 50 dagen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 7