ONS BLAD I De positie van Beieren in het Duitsche Rijk van Internationale wedstrijden ter gelegenheid het 60-jarig bestaan der „Amsterdamsche Zwem club” MT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN EN TWINTIGSTE JAARGANG No. 1S7 VIER f 3000 f 40 Voornaamste. qKieuws Mgr. J. H. G. Jansen Een treurig teeken des tijds Eén doode en één ernstig gewonde Onder een kar geraakt Ernstige mishandeling De ontploffing op de Kaag Adspirant Oceaanvlieger gevallen Waarschuwing Motor In brand gevlogen •t De ontploffingsramp te Groningen 4 25 jaar Berlijnsche „Slght-Seeing” Een record-cljfer a 1 hanen MAANDAG 7 JULI 1930 Ernstige botsing tusschen auto en motorfiets De Dusseldorfsche moordenaar JOH. LAUWERS Barometers Thermometers PAYGLOP 3 ALKMAAR AANGIFTE MOET OP STRAFFE VAN VERLIES VAN RECHTEN. GESCHIEDEN UITERLIJK DRIEMAAL VIER EN TWINTIG UREN NA NET ONGEVAL Hij herroept al zijn bekentenissen tyèië wint de landen-estafette en verslaat Holland in den polowedstrijd 9—4 te 1" NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD BUREAU1 f 9.60 booger of Het Pallium ontvangen radio-artikrlen te Den Haag Moordaanslag te ’s-Gravenhage. Dijkstra, Een knaapje gedood brand wordt uit RoemenK Dijkstra, mevrouw rUksdagleden Wervelstorm te Berlijn. Het slachtoffer overleden De gewonden uit het ziekenhuis Gravin onw^ders boven zware en Waardelooze advertenties in adresboeken en Groote verkeeraatacnatie UK het ziekenhuis ontslagen Het nut der radio Holland—België gelijk HOF Administratie Redactie No. «33 hebben het Academisch is HOLLAND. J Elzinga, J. Buys, P. C. H. Mousset J. J. Kohier. Jac Kohier leider der onderneming Thans, nu men bussen ter beschikking van stelt, Is het wellicht niet Tusschen von Hoesch en Briand vond eea onderhoud plaats in verband met de anU» separatisten-actie in bevrijd Duitschland. De havenarbeiders in Duinkerken zijn war 24 uur in staking gegaan. Het hoofdbestuur van de Ned. Reisvereu- niging stelt zfjn mandaat ter beschikking. ALKMAAR No. 433 niet en LICHT OP. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om: 9.30 uur. Aardbeving Spanje. bij verlies van anderen viuasc De moeilijke economische toestand in Duitschland is oorzaak, dat in de afname van steenkool een geweldige teruggang valt waar te nemen, zoodat de voorraden, welke niet verkocht kunnen worden, zich tot ware bergen ophoopen. Onze foto toont zoo’n „berg landschap” van de „Vereinlgten Stahlwerke” te Castrop-Rauxel in Westfalen. In FortuggU is een monarchistisch complot ontdekt. Barometerstand 9 uur van 767 vooruit. Fabriek van uitgebrand. Het resultaat van bet ondersoek naar de zuigelingensterfte te Lübeck wordt einde deser maand verwacht. Z. D. H. Mgr. J. H. O. Jansen. Aartsbis schop van Utrecht, heeft het pallium ont vangen. ABONNEMENTSPRIJS: Psr kwartaal, voor Alkmaar f 2e— Voor buiten Alkmaar f 2.85 Met GeiHusUeerd Zondagsblad Zaterdagmorgen legde kardinaal Laurentl als oudste der kardlnaal-dlakens den nleuw- benoemden aartsbisschoppen, of hun procu ratoren. in zijn huiskapel het pallium om, overeenkomstig de verzoeken, welke Don derdag j.l. in het geheim consistorie tot den H. Vader waren gericht. Mgr. Eras ontving het pallium.voor den nieuwen aartsbisschop van Utrecht, Z. D. H. Mgr. J. H. O. Jansen. F. Kuypers, d. Velden Jr., De Belgen zijn het eerst bij den bal en ondernemen een snellen aanval op -het Hol landsche doel. Het opzwemmen der Belgische achterhoede is Holland al spoedig noodlot tig en Coppieters geeft België de leiding. De vreugde is echter var) korten duur, daar Buys uit een tnooien aanval maakt. Even later doelpunten de Belgen voor de tweede maal. De Hollanders houden echter moedig vol en na eenige minuten maakt d. Velden uit een halfworp gelijk. Even later is het v. d. Velden die aan Holland zelfs de leiding geeft. Voor de rust weten de Belgen echter nog te maken De minister van financiën van Australië, Theodore, neemt ontslag in verband met tegen hem ingebrachte beschuldigingen. d<c,Jer^k<,r‘2iavoorwa,r‘len f 3000 - ongeschiktheid tot werken door f 750. hijsen onzev.l met f oef] oij verlies v.n een h.nd, f 4 OE bij verlte. v.n een f cn Ml een breuk v.n oase r een der volgende uitkeeringen: wWV. verlies van belde armen, beide beenen of beide oogen SwU. doodeiliken «floot e.n Toet of „jg I I Z9.~ duim of wijsvlnite been of arm ADVERTENTIEPRIJS: Van I—i regels 1.25: elke regel meer 25. RECLAME per regel ooar de eerste pagina; voor de overig» pagina's »5O RUBRIEK „VRAAG EN AANBOD” bü vooruitbetaling per plaatsing 0.60 per advertentie van 5 regels: Iedere regel meer f 9.11 Bij ongelukken op den Amerikssnorhew onafhankelijkheidsdag hebben 290 mensehoM het leven gelaten. mee. Aldus werd de ..sight-seeing car” ge boren. Het initiatief van Kase vond weldra navolging. In 1905 werd door een zijner zoons de eerste onderneming van dien aard te Berlijn opgericht. Deze onderneming vierde op 34 Mei haar jubileum, natuurlijk met de meest moderne reusachtige toeris tenauto's. Kase heeft thans te Berlijn een aantal concurrenten, die voornamelijk Un- ter den Linden en op den Potsdamer Plate op de vreemdelingen wachten. Lehndorf. Graaf Donhöff en de monteur Koppers, die bij de ontploffing op de motorboot op de Kaag, waarbij ook d' ex-keizer tegenwoordig was. ernstig werden gewond. hebben thans, nagenoeg geheel hersteld. het 8t. Ellsabeths-gasthuls te Leiden kunnen verlaten. De Düsseldorfsche massa-moordenaar Kur ten heeft de justitie een verrassing bezorgd. Nadat hij eerst alle moorden, die hem ten laste waren gelqgd. had bekend en boven dien ook nog andere moorden voor zijn reke ning had genomen, waarvoor een drietal man nen langdurig met gevangenis zijn gestraft, heeft hij thans, naar het „Volk” particulier verneemt, een deel van zijn bekentenisaeii herroepen. Hij beweert thans de Düsseldorf sche moordenaar niet te zijn en de ander» moorden ook niet to hebben bedreven. De ju stitie zit nu leelük met de handen in hM haar, want buiten de bekentenissen re zü geen ander behoorlijk be- Twee communistische Finland ontvoerd. Onder leiding van scheidsrechter Johan Steyer stellen de zeventallen zich als volgt op: Bü een boot-ongelnk op de Sungari zün 21 personen om bet teven gekomen. J De Düsseldorfsche moordenaar zou al ztfa bekentenissen herroepen hebben. Ernstige botsing op den RUksstraatweg b(j Leeuwarden. Één doode en één ernstig gewonde. Uit het jaarverslag der Amerikaansche Paulisten blijkt, dat er in de afgeloopen vier maanden meer dan 500 000 vlugschriften door de Paulisten-pers in New-York werden verspreid. Het aantal vlugschriften met leerstellingen inhoud was zeer groot, hetgeen te danken is aan de groote belangstelling waarin de Katholieke Radio-uurtjes zien mogen verheugen. Voor het vraagstuk der pauselljke onfeilbaarheid bestond buitenge woon veel belangstelling, Bjj de vereentglng kwamen tal van bestelling binnen van ntet- Katholteken die gaarne brcchuren en vlug schriften wilden lezen, waarin dit vraagstuk van katholiek standpunt belicht werd Ook over het huwelijksprobleem werden zeer veel vlugschriften gevraagd. Het vliegtuig van den eskader-comman dant Wynne Byton sloeg gistermorgen te pletter bü den start van St. Johns (New Foundland) naar Harbour Grace bü de voorbereiding voor zijn transatlantische solovlucht, in een licht toestel. De machine vatte vlam en werd geheel vernield. Byton bekwam brandwonden aan het gelaat werd naar het hospitaal overgebracht. kwestie, de wed. B„ zoo hevig met hooivork op het hoofd, dat de herse- Op de landerijen, behootende bü de hoeve ..Vrederust" van den heer Zoetelief te Koog op Texel, reden Zaterdagmiddag drie zoon tjes van den eigenaar met paard en kar In het land. Het paard schrok en sloeg op hol de jongens utt de kar werden jongetje Zaterdagavond omstreeks W uur heeft drukke verkeer, dat. na de motorraces bü Assen, in de richting van het centrum des lands plaats had, ongeveer een half uur stagnatie ondervonden, doordat een motor rijder tusschen Oldenbrooek en Harderwijk een ongeluk kreeg. Terwijl hü met eenige metgezellen in de richting Amersfoort reed, vloog zijn motor in brand. De benzine, die over den straatweg stroomde, veroorzaakte een ontzettende vlam. Alle auto's, zeker een paar honderd, die achter elkaar naar Utrecht en Holland reden, moesten, volgens de „Crt.", stoppen, daar de voorste bestuur ders een explosie vreesden, waardoor ern stige ongelukken zouden kunnen ontstaan Met brandbluschapparaten en zand werd getracht het vuur te blusschen, waarin men echter niet slaagde. De motor brandde ge heel uit en eerst daarna kon het verkeer hervat worden. waardoor geslingehf. Het zevenjari jongetje kreeg de kar bovenop zich en werd onmiddellük gedoog. De andere jongens bekwamen geen letsel. De landbouwer 8. te Vorden sloeg, naar aanleiding van een kleine kwestie, zün schoonmoeder, een nen naar buiten puilden. In zeer ernstlgen toestand is zij naar het ziekenhuis vervoerd, waar zü is overleden. De dader is gearresteerd. Gistermiddag om twee uur heeft op den Rljksstraatweg, ter hoogte van den weg naar Weidum. een ernstig auto-ongeval plaats gehad. Omstreeks dien tijd reed daar de heer Bantuma. leeraar aan de Ambachtsschool te Leeuwarden, met zün auto, op weg naar de zeilwedstrijden te Grauw. Terzelfder tijd kwam de heer r”” caféhouder, wonende te Roordahuizen, met zün motor, op de duo-dtting, waarvan zijn vrouw had plaats genomen van den Weidu- merweg gereden. Er had een botsing plaats, waarbij de mo torrijder en diens vrouw over den weg wer den geslingerd. De duo-passagierster, werd dood opgenomen. De heer Dijkstra werd in ernstlgen toe stand naar het Dlakonessenhuls te Leeuwar den overgebracht. Hem was de borstkas in gedrukt Deburgemeester van Leeuwarderadeel. alsmede de gemeentepolitie waren onmiddel lük op het terrein van het ongeluk aan wezig. Df oorzaak en de omstandigheden van het ongeval konden nog niet worden vastge steld'. omdat de heer Bantuma in dusdanig nerveuzen toestand verkeerde, dat hü nog niet kon worden gehoord. De moter werd geheel vernield. De auto werd licht beschadigd. De commissaris van politie te Bussum waarschuwt tegen de handelingen van O. van Staal. uitgever van adresboeken, wonende te Bussum. Huizerweg 202 «vroeger 236). Van Staal reist als advertenieoolpor- teur voor door hem uit te geven adresboe- boeken en geeft 10 korting, wanneer te plaatsen advertenties bü vooruitbetaling worden voldaan. In verband hiermede wordt in overweging gegeven, hem geen geld ter hand te stellen, aangezien bü herhaling is gebleken, dat zijn adresboeken verre over den in uitzicht gestelden termün verschünen en alleen worden toegezonden aan de adver teerders, zoodat ze alle publicatiewaarde missen. Het was niet buitenmatig druk in het Eportfondsenbad, de temperatuur was veel te warm Voor een wedstrijd in een overdekte zweminrichting De zwomnummers waren tamelük slecht bezet. De 100 M. rugslag werd een gemakke- lüke overwinning voor Ligenluyff (H.Z. en P.C.) die in den fraaien tüd van 1 min. 19.6 sec. zegevierde De wisselslag 3 x 50 M. was wel met een groot aantal ploegen bezet doch de kwali teit is niet in evenredigheid met de kwan titeit. Het Y behaalde de overwinning lij den tüd 1 min. 46.2 sec., dus 4 sec. boven het Nederlandsch record dat op naam van H V.GB. st«at. De ploeg van H. V.G.B. was verhinderd uit te komen, daar door ziekte en vacantie ver schillende zwemmers niet konden starten. De afwerking van het programma onder vond veel vertraging, doordat de Belgen niet tijdig in de Inrichting aanwezig waren. Dat nationale ploegen niet er voor zorgen op tüd aanwezig te zün, dit is toch een eerste vereischte van hoffalükheid tegenover de gastheeren. Het schoonspringen nationaal bracht een fraaie overwinning aan de Hagenaar 8totgu. die zün vrije en verplichte sprongen uitste kend uitvoerde. Deze jonge Hagenaar is op het oogenblik in een buitengewonen vorm. De sprongen werden even soepel en elegant uit gevoerd. Hierna volgde een der hoofdnummers van het programma, namelük de 4 x 200 M vrije slag estafette tusschen de vertegenwoordigen de ploegen van Nederland en België. Als eerste man start voor Holland G. J. P. van Voorst, de start was slecht, Holland was te laat af. België te vroeg. Voor het laat ste voelen wü het meest, maar enfin de overwinning was dedecideerd. Spannend is de strijd van onzen eersten man tegen België, zün keeren is uitstekend en steeds weet hü den achterstand in te loo- pen. Op de laatste 25 M. tikt Guilllnl als eerste voor België aan. Dan start de Haas en na een schitterende race loopt hü ongeveer 13 M. uit. In de volgende baan gaat onze voorsprong teloor. Kemper is schünbaar te aenuwachtlg en is op 150 M. uitgezwommen. België neemt dan ook met een 20 M. de leiding. Het is voor van Essen een onbegon nen taak om de overwinning te behalen. Toch weet hü den achterstand tot ongeveer 8 M. terug te brengen. De tüd van onze ploeg is zeven sec. slechter als bü de vorige ontmoeting, hetgeen te wü- ten is aan het falen van Kerpper De 4 x 100 vrüe slag werd een onverwach te overwinning voor het Y, die met flink ver schil H.Z. en P.C. en A. Z. klopte. Het laatste zwemnummer was de 4 x 100 M. schoolslag Hierin starten D.W.R. en A.Z. Op de eerste baan nemen de Waterratten de leiding, op de weede baan zorgt A.Z. dat opnieuw gelük gestart wordt Rohlfs geeft dan aan de Waterratten de leiding. C. Vrugt weet nog verder uit te zwemmen. De Water ratten winnen verdiend de race. Een eigenaardig jubileum heeft men on langs te Berlün gevierd. „Kases Rundfahrt”, aldus genoemd naar den heer Kftse. den der onderneming bestond 25 jaar. nu men overal de groote outo- de toeristen oninteressant, eens iets naders te vernemen over het ont staan van dit voor het moderne vreemde lingenverkeer onmisbare hulpmiddel. Berlün bezat veertig jaar geleden slechts sjxwrwe- gen, paardentrams, paarden-omnibussen en aapjes. Alleen in het Zuiden der stad, naar Lichterfelde, dat bü voorkeur door dagjes- menschen werd bezocht, reed toen reeds de eerste in 1881 door Werner von Siemens ge bouwde electrische tram. Het was trouwens de eerste electrische tram van de wereld. Zü heeft enkele maanden geleden voor goed voor een autobusdienst plaats gemaakt. Nu ontstond zoowat dertig jaar geleden het plan, om in 1896 te Berlün een groote ten toonstelling te houden. Jarenlang werd ge twist over de plaats, waar deze tentoonstel ling zou verrüzen. Er waren er. die den Tlergarten. het fraaie park van Berlün, tot tentoonstellingspark willen maken. Anderen gaven de voorkeur aan het groote terrein nabü het station Witzleben, wacx thans de tentoonstellingshallen staan en waar op het oogenblik de Interessante tentoonstelling „Oud Berlün" wordt gehouden. De keus viel ten slotte echter op Treptow. in het Oosten der stad, dat >net zün heerlüke park is ge legen aan Spree en Rummelsburger See. De bestaande verkeersmiddelen zouden echter, dat stond vast, zeker met in staat zün alle belangstellenden te vervoeren en daarom kocht men een aantal van de bekende fraai versierde oude Engelsche „Mali coaches". Deze wagens hadden een hoog „Imperiaal”. De koetsiers droegen blinkende livreien en hooge hoeden en naast hen zaten hun hel pers. die onderweg op bazuinen bliezen, om de voorbügangers te waarschuwen. De Ber- lüners gaapten deze zonderlinge rütulgen weliswaar aan maar zü reden er mee! Integendeel, zü hielden koetsier conducteur met voorliefde voor den mal. De Hamburgsche stalhouder Kijse kocht ten slotte de Mail-Coaches op en organiseerde er te Hamburg voor de vreemdelingen tochtjes door de stad en langs de Uit het Academisch ziekenhuis te Groningen is Zaterdagmiddag ontslagen mej. Kraak, de laatste van de slachtoffers van de ontploffingsramp, die in December te Groningen plaats vond. BELOIK. L. v. Gheem. P. Coppieters. H. de Pauw. H. Stoelen. O. Blitz, R. Bauwens, J. Tensen. Gisteren b te 's-Gravenhage he< Nationaal Gezelleneongm aangevangen. Een groote gemeld. Beieren heeft van oudsher een büzondere plaats in het Duitsche Rük ingenomen. Het verzdhil van volkskarakter, de tegenstelling tusschen Noord en Zuid hebben heel van zelf Beleren zijn eigen rang gegeven. De tüd na den oorlog heeft dit niet kunnen ultwlsschen; men zou eerder kunnen zeggen, dat er nog veel meer nadruk wordt gelegd op de Beier- sche büuonderheid. Vooral de voorwaarden voor de Rül.shervorming gqpan Beieren aan leiding. om zün staats-politieke .xaitie in 't Rük eteeds met meer nadruk te verdedigen. Beieren verzet er zich tegen, dat in den toe- komstigen eenheidsstaat de landen in poli tiek opzicht dood moeten zün en dat er, in plaats van het tegenwoordige politiek-parle- mentalre systeem, een zuiver ambtenaars beheer moet komen. Dat Beieren zich met alle middelen weert tegen deze tendenzen, v/elke op de jongste Landen-conferentie on dubbelzinnig naar voren zün gekomen, zal ieder begrüpen. die het land en zün men- schen kent en het probleem der Rjjksher- vorming niet alleen door den kouden ambte- naarsbrtl ziet. Enkel en alleen als reken som van het standpunt der beheers tech niek en staatsfinanciën uit gezien zal Beieren in het kader van de komende Rüks- hervorming niet worden ingelascht. Er is ook wel wat voor te zeggen, Oostenrük in dit verband te brengen en de vraag wordt gesteld of Oostenrük op zekeren dag in een geheel ontmanden vorm bü het Duitsche rük zou willen toetreden. Deze gedachte moest bü de laatste besluiten omtrent de Rükshervor- mlng ernstig worden overwogen. Het is echter onbekend of deze wenk bü de beraad slagingen voldoende de aandacht heeft ge trokken. Afgaand op de ulterlüke omstandig heden moet men het büna ontkennen. De leiding van Beleren in den strüd om zün plaats in den toekomstlgen eenheids staat ligt in de handen van den mlnister-pre- sident Dr. Heinrich Held, die al sedert zes >ar aan het hoofd der Belenche regeertng staat. Reeds uit dit feit, dat één man ge durende zulk een tüdrulmte onafgebroken de regeeringszaken leidt, blükt, dat Beleren bulten een algemeen politiek systeem staat, dat zich allesbehalve door volharding onder scheidt. Maar men moet toch niet denken, dat Beleren een dorado voor regeerende personen is; het land heeft dezelfde zware flnancieele zorgen als het geheele Rük. Er O zün niet weinig interne moeilükheden. die, vooral door den afloop der jongste Landdag- verkiezlngen nog zün verscherpt. Dit maakt het ook voor Beieren moeilük, een regeerlng te behouden, die in staat blüft tot actie en die door een vaste meerderheid wordt ge steund. Zoo heeft Dr. Held In de laatste dagen een stap moeten doen, die zooveel beteekent als een beroep op de staatsgezindheid van den Landdag. Deze oproep is büzonder dringend, daar Beleren in de naaste toekomst zich in den definitieven strüd om zün positie binnen het Rük zal bevinden. Reeds 6 jaar is Dr. Held de leider van Beieren in de worsteling om zün zelfstandigheid als staat en er is wel niet aan te twüfelen, dat men trachten zal, dezen man te behouden. Commentaren, welke ter gelegenheid van de zesjarige regeerlng van Dr. Held in de pers verschünen, bewüzen, dat de nu komende tüd voor Beierenvan groot belang ta. De „Bayerischer Kurier” ver klaart, dat een Rüksregeerlng en een Rüks- dag. die de onvoltooide resultaten van de Landen-conferentie als basis voor een Rüks- hervormlngsplan willen nemen, met een he vig passief en actief verzet van Beieren moe ten rekenen. Beleren zal nooit meedoen aan «oo'n overgang tot een gecentraliseerden eenheidsstaat. Dr. Held ziet zich dus op het oogenblik voor de niet gemakkelüke taak geplaatst, Beieren heen te leiden door nieuwe interne politieke moeilükheden en dit juist op een tüdstlp, dat Beieren rust noodig heeft, om naar buiten stootkracht te hebben. Maar de actie van Held, om de krachten büeen te vatten onder de leus: Beiersche staatspoli- tlek. zal weer makkelüker worden gemaakt door het inzicht, dat er voor Beleren en zün toekomstige positie in het Rük beslissende dingen op het spel staan. In dit verband is nog een beschouwing van beteekenis, die de voorzitter van de Beiersche VMkspartü. de afgevaardigde Frits Schkffer, publiceert en waarin hü zich bezig houdt met Beleren en de Rijnland-politiek van Frankrük. Het eenige niet gewilde suc- oes der Fransche separatle-politlek, schrüft SchSffer, bestaat daarin, dat het Duitsche Westen en het overige Duitschland alleen nog nauwer worden aaneengesmeed. Daar door zal het illusionisme der Fransche Rün- land-poliUek, die bestaat in een miskenning der nationale krachten van het vereenlgde Duitschland, definitief ten grave worden ge dragen. De weg voor een nieuwe Dultsch- Fransche politiek is daardoor vrü geworden. Over de positie van Beleren en de Palts In het Duitsche Rük zegt Schiffer: Het spreekt van zelf, dat de Palts haar Duitsche opgave het best zou kunnen oplossen, in het verband van den Beierschen staat; het losmaken van deze innerlüke verbinding zou een schade b»teekenen «aar de DmUscIm fRMttek Na de hervatting is het uitzwemmen van de Belgen zeer tactisch en de Hollandsche achterhixxie raakt de kük op het spel kwüt Voortdurend zün de Belgen in de de meerderd hei-d en regelmatig voeren ze de score op tot 8—0. Ondertusschen heeft Holland ook nog eenige aanvallen ondernomen, doch succes leverden ze niet op. Een hard schot van Kohier had beter lot verdiend. Bü een Hollandsche aanvallen wordt van Velden wel ongemotiveerd aangevallen. Uit de toegestane strafschop scoort hü het vier de Hollandsche doelpunt. De Belgen scoren voor het einde komt met een 94 overwinning voor België. Het is misschien typisch om te zeggen dat de groote nedgerlaag voornamelük te oogsten is aan het gebrek aan snelheid in de Neder- landsche voorhoede. De Nederlandsche voerhoede was niet in staat om het snelle opzwemmen der Belgen uit de achterhoede te beletten. Daardoor kwam seeds een Belg vrü voor het doel en kon gemakkelük doelpunten. De voornaamste uitslagen zün als volgt: 3 x 50 M. wisselslag extafette. 1. Het Y. 1 min. 46.2 sec. 2. H.Z. en PC., 1 mln. 47 2 sec. 3. A. Z„ 1 min. 49.2 sec. 4 x 200 M. estafette vrüe slag Holland België: 1. Belgie J. Guilllnl, P. Coppieters, O. Blik. Em. Thienpondt. 10 min. 2. Holland. G van Voorst, J. H. de Haas. W. Keneper, H.v. Essen. 10 min. 100 M rugslag heeren Junioren. 1 E G. Ingenluyff H.Z. en P.C., 1 - mln. 19.6 sec. 2. J. v. d. Brom. Dolfün. 1 mln 24 sec. 3. G. van d. Kamp. Dolfün. 1 mln. 25.4 sec. Schoonspringen Seniores. 1. J. L. Stobün. H. Z. en P.C. 2. Gomperts. Het Y. 4 x 100 M. vrüe slag Heeren. 1. Het Y. 2. H.Z. en P.C. 3. Amsterdamsche Zwemclub. 4 x 100 M. schoolslag Heeren. 1. D.W.G. 6 min. 2 sec. 2. A. Z. 6 mln. 16 sec. Tsjang Kai Sjek over de militaire vos» uitzichten.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 1