JACH’T WATER JAN DE VRIES ALKMAAR c o o o o I o o Burgerlijke Stand van Alkmaar 3HT BLADZIJDE 1 TWEEDE BLAD DINSDAG 8 JULI 1930 ALKMAAR OFFICIEELE 0 0 MEDEDEELINGEN 0 0 0 FABRIKAAT 0 0 A THLETIEK PROVINCIAAL NIEUWS ONZE OOST BERICHTEN UIT ONZE VORIGE OPLAGE ONDERWIJS Relletje op de Eilanden te Amsterdam De Engelsche Aathletiek- Kampioenschappen Zestig jaar Koorzanger 0 o I. ZWAAG ST. MAARTENSBRUG MEDEMBLIK 0 De moord op den heer De Ruyter ANNA PAULOWNA Eindexamen R. H. B. S. BERGEN Dienstplicht EGMOND AAN ZEE HOORN Noord-Hollandsche Waterschappen EGMOND-BINNEN HEEMSKERK Een nieuwe watersport I t 141 Bewaarschool gesloten lACHTWAtl ALOM VERKRIJGBAAR Auto in brand Gordon 16 1 toch; 2. Gestolen? uren. van 9 inch., 2. gehouden en den hetgeen is li ■I Politie-nleuws van Onderwijzerssalarissen Boerderij afgebrand De geied ■■BB Het jubileum van den heer J. Verhoevc Geslaagd Onze plaatsgenoot*. mej J. Netten slaagde aan de Kweekschool te 's Hertogenbosch voor het diploma L. O. adres om herziening van de onderwQs- eentrale oops be de een tigen, twaar sta- igen, hul spel, UiU loo mst vena dertj kind van Elisabeth Hendriks Noel. naten 3330, K.G. -610, Imers bos 1ste 60000 Koot .60— Sla- tJruna Hock- van aan- den mee- I I' I. I o c I I I I De toestand van den burgemeester verer gert De toestand van burgemeester Dib- blts, die sedert geruimen tijd ernstig ziek is, is thans zeer zorgwekkend. Botsingen Zaterdagmiddag te omstreeks 2 20 uren had er op de Koorstraat alhier een botsing plaats, tusschen twee luxe-auto’s, resp bestuurd door C. H., wonende te IJmuiden en C. K.. wonen de alhier. Belde motorrijtuigen kregen lichte averij. Omtrent de schuldvraag wordt door de politie een onderzoek Ingesteld. 146 v. 2!4 inch Engeland, Ongeluk Bij bet lossen van grint in de groote sloot geraakte een schipper bekneld tusschen den aanhangwagen van den auto. De „Vorst van Geleen” veroordeeld Mr. Leufkens. zich noemende ..Vorst van Geleen" werd gisteren door de rechtbank te Maastricht veroordeeld wegens huisvrede breuk en vemlelL-g tot 20 boete of 20 dagen k xhtenis. De stok, waarmede de ruit van het kastje was ingeslagep. werd verbeurd verklaard ui vrees voor herhaling. De kinderverlamming in onze gemeente Aanrijding Te omstreeks 6 uur Zondagmiddag had er een aanrijding plaats op den hoek Llmmer- hoek en Verdronkenoord. tusschen een vier wielig motorrijtuig bestuurd door J. Th. v. G., wonende te Amsterdam en een wielrijder genaamd C. M„ wonende alhier. Het rijwiel werd beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De oorzaak ligt vermoede- Hjk bij den wielrijder. Door de politie wordt een nader onderzoek Ingesteld. Aan den Raad van ministers te ’s-Gra- venhage heeft de onderwijs-centrale. een adres gezonden, waarin zij een ernstig be roep op den Raad doet, om een afzonder lijke herziening van de salarieering bjj bet lager en nijverheidsonderwijs aan de orde te stellen, waardoor de financleele positie van de leerkrachten bij deze takken van onderwijs zoo geregeld wordt, dat: a. bij het lager onderwijs de salarissen worden vastgesteld, zooals aangegeven is in het voorstel d.d. Maart 1928 van de afge vaardigden der zeven onderwijzersvereenl- gingen. die te samen vormen de Bijzondere Commissie van Georganiseerd Overleg tn Onderwijszaken, welk voorrtel gebaseerd is op een grondsalaris van den volledig Be voegden onderwijzer van 18003800 gulden: b. bij het Nijverheidsonderwijs een sala rispeil worde vastgesteld, dat voor de leer aren met volledige betrekking neerkomt op dat van den volledig bevoegden ÜL.O - onderwijzer; ALKMAAR MIENT2V aansluiting op den nog een een Een interessante ontmoeting Hedenavond te 7 uur zal op het Sport park een interessante en waarschijnlijk niet van humor ontbloot* ontmoeting plaats heb ben tusschen ons Poll tie-elf tal en een Brand weer-elf tal. Daar dit de eerste maal is. dat het Brand- weer-elftal in het veld verschijnt, zal den toeschouwers menig vermakelijk momentje zijn weggelegd. Voor dezen wedstrijd is door een ingezetene een medaille beschikbaar gesteld. Aanbesteding van het schilder- en glas werk aan een nieuw huls voor den heer W. Fransen, alhier, schreef bet laagst tn da heer K. Breed, alhier, voor f 809. Opbrengst De vlagget jes-verkoop ten bate van het Wit-Gele Kruis, waarvan 25 pet ten goede komt aan de St. Gerardos Majella-vereenlging en gehouden op Zon dag IJ. na de HH. Missen, heeft de mooie som opgebracht van in totaal 92.70S. Doodeliik ongeval T? Wageningen reed Zondagmiddag de 32- jarige juffrouw M. Wier toen zij den Hamjesweg langs fietste, met een kind p de fiets bjj het oversteken van den grintweg tegen de auto van den heer D. M Bolkestein uit Rotterdam aan. ZIJ kwam zoo ernstig tr vallen, dat dj met een schedelfractuur in het ziekenhuis moest worden opgenomen, waar zfj gisterochtend is overleden, gisterochtend is cverleden. Het kind bleef ongedeerd. Den automobolist treft -n schuld. onvoorzler.e omstandigheden op 1 October 1930 naar de aanvul- lingsreserve overgaan de gewone dienstplich tigen van de lichting 1915 der landmacht. De tot de aanvullingsreserve oehoorende dienstplichtigen komen ngeva! van mobili satie van het leger eerst bij nadere oproeping en dan bij depots in werkeiyken dienst. De aan deze dienstplichtigen verstrekte rijksgoederen zullen met uitzondering van het zakboekje vermoecjpHjk in October 1930 moeten worden Ingeleverd. Blijkt bij de Inlevering, dat er goederen ontbreken of dat deze niet In den vereischten staat verkeeren don stelt de dienstplichtige wien het aan gaat. zich o.a. aan bestraffing bloot. Nader zullen belanghebbenden, zoowel bjj openbare als bij persoonlijk* Kennisgeving bekend worden gemaakt met de plaats en het tijdstip, voor de inlevering vastgesteld. Alkmaar. 8 Juli 1930 De burgemeester voomoemd WENDELAAR Nadere bijzonderheden op het bericht van den detachementscommandant gemeld, dat het slachtoffer muur van een café leunde. Tobanees hem passeerde en voegde bij twee Kawans, Voetbal Bij den gehouden nederlaag- wedstrjjd tegen B. K. C. leden De Zwalu wen denederlaag met 53. Zwaluwen 3 verloren met niet minder dan 80 tegen de B, K. Cadspranten. Op Zondag 20 Juli zullen op het ter rein van De Zwaluwen openingswedstrijden gespeeld worden tusschen het voormalige Concordia en dito Excelsior, waarna Zwa luwen 1 zal spelen tegen Geel-Wit 1 uit Den Helder. Voor het eindexamen der^R. H. B. 8., afdeeling B., alhier, zijn geslaagd D C. Broks, W. J. Bruinvis, A. A. de Graaf. Th W. Harmsen, A. Holman. Nelly E. Lind. F C. J. Margadant, L. A. H. Vermeulen. Johanna J. Mulder P. J. Smit, J. Stap. J. da Vries. D. A. Wittop Konlng. allen te Alkmaar; H. L. Berkhout. O. Broersma. P K. Dros, allen te Bergen: P. du Burck. Zuld- Scharwoude; C. O. Boeke ea J. Orep. bei der te Schoorl; C. van Eden J» Krommenie; J. Eriks. Petten; F. C. Geense. Texel ;P. Groenhart. Dlrkshorn; D. W. L. Hoekstra. Heiloo- j. Ringers, Den Haag; J. Vander- oord, Winkel, en C. J. Zwart, Behagen, In moord wordt tegen toen zich voegde bij twee Kawans, waarop het drietal achter elkander over den smal- den Prijs behaald De R. K. muzlekvereenlging „8t. Caecilia" alhier, behaalde op t Zondag te Haarlem Groot Nationaal Concours voor Harmonie en Fanfarecorpsen, in de eerste afdeeling Harmonie den tweeden prijs met 273 punten. Wij willen nog even de aandacht erop ves tigen. dat ,JBt. Caecilia”. onder, leiding van den heer Joosen, in genoemde afd. een zeer goed figuur heeft geslagen. Immers, van de 4 irr die afdeeling uitkomende corpsen, be haalden er 2 geen prijs: een ander corps met 182 punten een 3en prijs, terwijl ..8t. Caecilia” als zij 7 punten meer had weten te behalen een eersten prijs in de wacht had gesleept. In den marschwedstrijd. waaraan door 12 corpsen werd deelgenomen en waarvoor slechts 3 prijzen waren uitgeloofd. heeft J3t. Caecilia" geen prijs mogen behalen. len Kali Lima terugslenterde langs heer De Ruyter. De middelste man trok een mes en dien de het slachtoffer een 15 c.M. diepen steek toe in de hartstreek, waarop de heer De Ruyter, toeloeng roepende. Ineenzakte overleed. De vluchtende moordenaar werd door de bevolking gegrepen, geschopt en over grond gesleurd, waarop de politie hem ont zette. De moordenaar verklaarde, dat de heer De Ruyter hem tweemaal zou hebben toe gevoegd: „Plgil", hetgeen hij koerang adjar had geacht. Zijn Kawans verklaarden echter, dat de heer De Ruyter niet heeft gezegd. De dader is een lichamelijk ziek en gees telijk achterlijk persoon van middelbaren leeftijd. Geen van de drie gearresteerden was ooit tevoren in een parkara gewikkeld. Het stoffelijk overschot van het slacht offer is Vrijdagavond om half zeven, onder zeer groote belangstelling, begraven. Vijftig volgauto’s reden mede in stoet, welke een reeks van kransen voerde. Behalve alle Europeesche inwoners de plaats, waren op het kerkhof o. m. wezlg de waarnemend gouverneur van de Oostkust, deputaties van de veldpolitie uit het geheele gewest en ambtenaren bij het binnenlandsch bestuur. Zes personen voerden het woord, terwijl de gewapende politie drie salvo’s loete bo ven het graf. De heer De Ruyter was een goed politie man en een evenwichtig mensch. Er is een inschrijving geopend ten be hoeve van zijn weduwe en zijn 12-jarig zoontje. Gelijk gisteren per radlo-bericht bekend ge maakt is. heeft een gezelschap uit Vlaar- dingen, dat Donderdag met een touringcar Alkmaar en omgeving had bezocht, bjj de politie alhier aangifte gedaan van de ver missing van drie overjassen. Naar wij nader vernemen staat het nog niet vast, of de jassen verloren dan wel ge stolen zijn. Door de politie wordt een onderzoek in gesteld. 730 M. Welsenes 7.06 M. Frankrijk, 45 V. 5 inch. 1. Van der Zee. Nederland 3.73 M„ 2. Lindblad. Zweden; 3. Smith. Engeland. Kogelsllngeren: 1. Sköld 167 Pogiolo, Italië 154 v. 8H inch. Discuswerpen: 1. Noel. Frankrijk. 6 inch.; 2. Carlson. Zweden. 142 v. 7 mijl wandelen: 1. Tryde. 53 m. 32 6 s.. 2 Plump 54 m. 1.4 a Speerwerpen: 1. Palmlère. Ttallè, 202 2 inch., 2. Gradley, Noorwegen, 193 IS inch. RASHOND ZWERVENDE AANGETR^FFEN Te Bergen is zwervende aangetroffen een staande Griffon, ruigharig, wit met zwart, teef, leeftijd pl.m. 1 jaar. Alleen de eigenaar wordt opgeroepen zich te melden bjj den heer Verwer, inspecteur der dierenbescherming, Baanstraat te Alk maar. Overgang naar de Aanvulling»-Reserve De burgemeester van Alkmaar brengt het vplgende onder de aandacht van belang hebbenden Behoudens zullen Redding Toen zich Zaterdagmiddag te ongeveer 4 uur de gemeenteveldwachter J. Kramer zich in de duinen bevond, hoorde hij plotseling hulpgeroep. Toesnellend zag hij. dat een dame, die zich tusschen paal 42 en 43 te ver in zee had begeven, in gevaar ver keerde. De politieman begaf zich gekleed te water, doch kon de zwemster niet bereiken. Met veel moeite gelukte het eindelijk haar een stuk hout toe te werpen, doch daar mede kon zich de uitgeputte dame niet meer helpen. Met gevaar voor eigen leven ging Kr. toen verder in zee. en hij mocht er in slagen de drenkeling te pakken en haar op *t strand te brengen. Inmiddels was ook de jachtopziener J. v. d. Berg toegesneld. De dame, die reeds veel water had bin nengekregen. kwam na eenigen tijd weer bij. Het bleek te zijn een 31-jarige Dultsche huis houdster van den heer D. te Utrecht, die tn hotel Belvedère logeerde. De 75-jarige heer D. die het ongeval meemaakte, kon echter niets tot hare redding bijdragen. Aan Kr. komt zeker voor zijn kranig ge drag een woord van hulde toe. Dit is reeds de tweede maal dat de heer Kramer met v. d. Berg op deze wijze een drenkelinge van een wissen dood redt. Boter en eiermarkt De directeur van het Marktwezen te Alk maar deelt belanghebbenden mede dat met ingang van Zaterdag 12 Juli is. de over dekte graanmarkt tot het houden van boter en eiermarkt zal worden opengesteld. Alkmaar, 7 Juli 1930. De directeur, voomoemd. D. SCHENK Burgerlijke Stand Geboren: Frieda Nelly, d. van J. F. Nieuwpoort en G. Gltf- nis Johanna Wilhelmina, d. van A Spaander en J. M. C. Visser Armand Berend, z. van B. Jonker en S. A. R. Han- nesse. Overleden: Hendrik Snelten, 67 jaar. echtgenoot van W. M. van Dale Wiebren Buma. 81 jaar, wedn. van H. Pcstma, Drie- boomslaan 13. Ondertrouwd: H. Tros en L. C. M. Adema. Getrouwd: C. KleUpoel en E. Speets, le Jan Steenstraat 137, Amsterdam A. C. van Veen en E. A. Riessars. Geslaagd Mej. J. Zwaan, alhier, is ge slaagd voor het examen Hoogere Handels- school. Te 10 u. Zondagmorgen geraakte de motor van een autobus van de firma Keetman en Schoorl, met welke een aantal personen een plelziertochte maakte, ter hoogte van het café van den heer De Boer bij de Frieschebrug in brand. Door t kordate optreden van den chauf feur, kon de brand met een brandblusch- apparaat worden gedoofd, waarna, na eeni- ge vertraging, de tocht werd voortgezet. Naar wij vernemen, is de R. K. Bewaar- geb”'’! aan de Laat, wegens het voorkomen van 2 gevallen van kinderverlamming, geslo ten. Ter geruststelling kan hierbij echter wor den medegedeeld, dat dit slechte is geschied, om uitbreiding van deze gevaarlijke ziekte te- te gaan. Indien zich geen verdere gevallen meer gullen voordoen, wordt de school de vel.» ude week weer heropend. lofwaardige vertolking werd gegeven, leiding van den heer Joh Kuiper met heer P. van Langen aan het orgel. Na de Hoogmis werd het ..Laudate" Grand lean uitgevoerd. Om half een had in de Pastorie een sa menkomst plaats van de leden van het zang koor om den jubilaris te compllmenteeren. Ook was aanwezig het kerkbestuur der paro chie. Pastoor Micklinghoff hield een toespraak tot den jubilaris, waarin hij wees op het zeldzame feit van een 60-jarig jubileum als zanger van een kerkkoor. De Z.E. spr. her innerde er aan, hoe de heer Verhoeve in de voorbije zestig jaren het wel en wee van de kerk en het kerkkoor heeft meegemaakt, toen nog gezongen werden de Missen van Van Hulsten Van Bree en thans tracht mee te zingen in de muziek van de nieuwere rich ting. Steeds aldus pastoor Micklinghoff was u een voorbeeld voor de andere zangers, door uw karakter, ’t Was bij u als ’t ware een natuurwet dat gij door uw voorbeeld toonde, hoe een zanger zich op het koor moet gedragen Dat u thans dit jubileum moogt vieren te midden van uwe kinderen, is een beloonlng voor de in uw voorbije leven on dervonden tegenslagen en moeilijkheden; en om uw vreugde van dezen jublleumdag groo- ter te doen zijn hebben wij gewacht tot uw zoon, die als missionaris werkt op Porto Rlco. er bij tegenwoordig kon zijn. 't Was uw wensch dat dit feest bescheiden zou gevierd worden, en overeenkomstig dien wensch is dat ook gedaan, maar ais we onzen wil hadden gedaan, dan zou dit feest nog mooier en schlttender geweest zijn; ik hoop, dat u echter tevreden zult zijn over de wijze, waarop we dit feest voor u gearran geerd hebben. Spr. ultte den wensch dat de jubilaris als dank voor hetgeen hjj hier voor den lof van God gedaan heeft, eenmaal mee zal mogen zingen in het hemelsch koor, voor den troon van het Lam. Doch eerst hoopt spr. dat de jubilaris zijn 75-jarig jubileum mag vieren. Als blijk van dankbaarheid biedt spr. den heer Verhoeve namens het Kerkbestuur een fraaie bloemenmand aan. De heer Lansen, vlce-voorzitter van hét zangkoor, schetste den jubilaris als buiten gewoon zanger en als buitengewoon mensch; juist omdat de jubilaris een buitengewoon mensch is, viert hjj thans zijn 60-jarig zangerschap, hetgeen niet velen is gegeven. Spr. wees er voorts op, hoe vele jongeren hem nog benijden om zijn heerlijk geluid. Spr. hoopte, dat het bloemstuk dat spr. namens het zangkoor den heer Verhoeve aanbood, beter de hulde en waardeering zou vertolken van de leden van het zang koor. dan spr. dat kan doen. Hierna werd de jubilaris- en zijn familie leden door de leden van het zangkoor ge complimenteerd. Geboren: Nico Gerard, soon van Johannes Jonker en Catharina Kapitein; Jacob Pie ter, zoon van Simon Schram en Jantje Leegwater; Martina, dochter v. Engel Groen a. Martina Koeman; Jenny Afra. dochter van Cornells Legult en Groetje Overleden: Levenloos aangege’ Cornells Venneker en Marla Verbeek. Meisjescongregatie St. Dom.-Kerk Retraite De deelneemsters aan de Retraite moeten Dinsdagavond 7 uur in het Retraitehuis aan wezig zijn. Het verdient aanbeveling, per flets te gaan. Alle fietsende deelneemsters zullen zich vóór half 7 verzamelen op den Geesterweg bij de Berger-autobussen. Om half 7 wordt het sein tot vertrekken ge geven. De anderen kunnen vertrekken per auto bus van 6.30 of per trein van 6.23 (Oostdorp uitstappen). Dit laatste verdient aanbeveling. Vermeldenswer dig is, dat 46 leden onzer Congregatie deelnemen aan deze Retraite, terwijl er verleden jaar van ons 36 meegin gen. (Van onzen eigen correspondent) In Krasnapolsky te Amsterdam werd gis terenmorgen een algemeene ledenvergadering gehouden van de vereenlglng voor Noord- Holiandsche Waterschappen onder voorzit terschap van den heer W J. KERNKAMP uit Edam, De vergadering was druk bezocht. Waar nemend secretaris was de heer J. W. Boers- ma. secretaris van het Hoogheemraadschap voor Hollands Noorderkwartier te Alkmaar. De VOORZITTER herdenkt, alvorens de vergadering te openen, den overleden secre taris, den heer P. J. van Amstel, wiens heengaan voor ons land, voor Noord-Hol land in het bijgonder. maar bovenal voor zijn familie en de vereenlglng van Noord- Holiandche Waterschappen een groot ver lies was By de belangstelling op de begrafenis werd gewezen op dit groote verlies en voor de gemeenschap. Onze vereenlglng speciaal heeft een man van groote verdiensten ver loren. en zijn plaats zal moeilijk kunnen worden vervuld. BU moeilijke kwesties onder de leden wist hy steeds met tact bemidde ling te verleenen. ,Met dankbaarheid en groote waardeering staren we hem na en we zullen hem steeds dankbaar blijven ge denken. Voorts herdacht spr den heer H. ViJn Hzn.. een der mede-oprichters en vele ja ren bestuurslid der vereenlglng. Dankbaar zullen we hem blijven gedenken, aldus spr., zullen we ook blijven gedenken alles wat hij voor de vereenlglng heeft gedaan. Deze woorden werden door de vergade ring staande aangehoord. De Voorzitter deelde daarna mede, dat de heer C. J. van Tienhoven. waarnemend voorzitter. zich wegens langdurig buiten- landsch verblijf genoodzaakt zag zijn be stuursfunctie ter beschikking te stellen. Door het bestuur is in zijn plaats aange wezen de heer J. Commandeur Azn. In de plaats van den heer van Amstel is de voorzitter aangewezen om dezen te ver vangen tn het bestuur van de Unie van W aterschapsbonden. Voor kennisgeving aangenomen De notulen voorgelezen door den waarn. secretaris, den heer Boersma, wórden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd en aldus vastgesteld. De secretaris las hierna het jaarverslag voor, dat begonnen wordt met woorden van waardeerende herdenking van den overleden secretarls-pennlngmeester. den heer J. P van Amstel, door wiens groote werkzaamheden er een goede samenwerking ontstond tus schen de Waterschappen. Het ledental dat op 1 Juli 1929 bedroeg 217. steeg tot 223. De rekening 1929 sloot met een batig slot van 87.19. Een bespreking werd gehouden russchen afgevaardigden van het bestuur van de Unie van Waterschapsbonden en de vereenl glng van Nederl. Gemeenten, inzak? uitkee- ring voor de wegen. Goed resultaat werd oerelkt met de re clame-belastingen. de gezamenlijke vermin dering van grondbelasting over 25 water schappen bedroeg f 1200 per Jaar Een wa terschap kreeg een vermindering van t 83. tot f 6; een ander van f 29.tot f 236 Het jaarverslag wordt onder dankzegging goedgekeurd. De hierna aan de orde zijnde rekening over 1929 sluit met een oatig saldo van f 87.19. met een bedrag aan ontvangsten van f 356734 en uitgaven van f 3480 75. De heer D. Covers Jzn. rapporteert goed gunstig een woord van hulde en waardeering uitsprekende jegens het werk van den over leden secretarls-pennlngmeester, den heer van Amstel. De Voorzitter deelt mede dat het Kapitaal der vereenlglng met f 100C is vermeerderd en thans gestegen is tot f 4000. De rekening wordt z. h. st goedgekeurd en conform vastgesteld De begroeting wordt aangeboden tn ont vangsten en uitgaven op een bedrag van f 3390 met een onvoorzien van f 110. De Voorzitter deelt mede, dat f 300.is uitgetrokken voor een geschenk voor het nieuwe Provinciale gebouw daarbij meenen- de in den geest der vereenlglng te handelen. De begroeting wordt z. h st. goedgekeurd en conform vastgesteld. Aan de orde was hierna de benoeming van drie leden van net bestuur, wegens perio dieke aftreding op 1 Juli van de heeren W. J. Kernkamp. C. Pok en P. Couwenhoven. Het bestuur beveelt aan: Vacature Kernkamp: 1. W. J. Kernkamp, Dijkgraaf van de Uitwaterende Sluizen in Kennemertand en West-Friesland2 J. Versteeg Jr„ Hoog heemraad van Hollands Noorderkwartier VacatureFok: 1 C. Fok. Dijkgraaf van Den Beemster: 2. P. Hoek Spaans, Dijk graaf van de Wijde Wormer VacatureCouwenhoven. 1 P. Couwenho ven. Dijkgraaf van de Schermeer; 2 D. Oo- vers JR, Voorzitter van de Overdie en Ach terin eer. De eerstvoorgedragenen worden herkaran met respectievelijk 53. M en 49 stemmen De heer Commandeur dankt den voorzit ter voor wat hU in het belang der vereenl glng heeft gedaan en vraagt of hij berbe- Nieuwe Volkshal De eerste Alkmaarsche Groenten- en Fruithai, Vrouwenstraat, opende Zaterdag een nieuwe volkshal voor groenten en fruit, naast de reeds bestaande oude hal. Dat er aan ren dergelijke hal behoerte be staat bleek wel hieruit, dat de oude te klrin bleek te zijn. De ondernemer, de heer Rezel. heeft het dan ook goed gezien deze nieuwe moderner Ir. te richten, waardoor meer voorraad kan worden gehouden en de koopwaren beter tot hun recht komen. Vooral de- avonds bil licht geeft de hal een aangenomen indruk. Het Is gisternacht op de Eilanden te Amsterdam rumoerig geweest. Op eenlge plaatsen is het *ot botsingen met de politie gekomen. Op de Oosterburgergracht veroor zaakten eenige dronken personen na het sluiten van de cafés een relletje, waarbij het tt vechten kwam. De politie wilde tusschen- beidv. komen, waarna het publiek zich tegen de agenten kee. "e. De politieagenten werden bedreigd, doch toen dezen sabel en revolver trokken, trok de menigte af zonder dat het tot ernstige botsingen kwam Ook op Kattenburg had een relletje pla ts. Hier kon het publiek met den gummunistok uiteengedreven worden. Tegen een der dronkaards is proces-verbaal opgemaakt wegers het l staat van dronken schap in gevaar brengen van de openbar veiligheid. zenen nemet. hun herbenoeming aan. onder dank van den voorzitter. Voorts was aan de orde de benoeming van één lid van het bestuur ter voorziening in de vacature H. V(jn Hz. Hat bestuur beveelt aan. 1. J Hoek Spaans. Dijkgraaf van Drech- terland. 2 P Pijper. Dijkgraaf van de Vier Noor- der-Koggen. De eerst voorgedragene wordt benoemd met 47 stemmen en neemt zijn benoeming aan De heer Teding van Berkhout vraagt ot net op den weg ligt van de vereenlglng stap pen te doen bjj Gedeputeerde Staten om ont heffing te krijgen van de bepaling, dat bij verkoop van gronden de verkregen gelden belegd moeten worden. Spr. zag gaarne deze gelden aangewend voor schuldaflossing. Voorts vraagt spr bestuursbemlddeling bij het Rijk om te verzoeken, dat de steiger» langs bet Noordzeekanaal niet verwijderd worden Ook de heer Mol (Berkhout) verzoekt het bestuur stappen te doen als door den heer Teding in zijn eerste vraag bedoeld. Zijn waterschap had water verkocht voor een bedrag van slechts f 7.00. welk bedrag moest worden belegd. De voorzitter acht deze vragen bijzonder geschikt om in de bestuursvergadering ge- kracht te worden Spr. kent de meening van zjjn medebestuursleden nog niet. Spr. weet wel dat Ged Staten op het standpunt staan dat de waterschappen hun vermógen niet mogen verkleinen. Spr. verzoekt den heer Teding Zijn vragen schriftelijk in te dienen De voorzitter dankt voorts de leden van t tembureau en de vergadering. Hierna werd een film van de Zuiderzee werken vertoond, toegellcht door den heer Ringeling, Ingenieur bij de Zuiderzeewerken De ultelagre van de gehouden atletiek wedstrijden om de kampioenschappen van Engeland is als volgt: 100 yards finale: 1. Berger. Holland 9.9 sec. 2 Toetie Italië. 3. Engelhardt, Enge land. 220 yards finale: 1. Hanlon. Engeland 21 sec. 2. Berger 2 Meter. 3. Leigh Wood. 880 yards finale: Hampson. Engeland. 1 m. 53 1/5 sec.; 2. Marin. Frankrijk. 1 m. 54 4/5 sec.; 3. Ellis, Engeland, 1 m. 55 sec. 1. Virtanen, 2. Oty, Enge- 1. Thomas 4 m. 153 a; hadden plaats genomen Th. v. d. Helm en de Zondagnacht te da kapitale boerttarfj van mevrouw de weduwe van der Koppel to Dusaeri-Hanks tot den grond toe atge- brand. Niets kon worden gered. Bewusteloos werd de 85-jarige bewoonster door eenige personen gered. De nieuw Ingehaalde oogst ging in vlammen op. De oo zaak van den Bestuur In de vergadering van de Derde Orde werden Zondag tot bestuurs leden gekozen in de vacature van mevr. Verheggen—Van Brempt, die niet meer herkiesbaar was en van mej. de wed. C. GaarthulsHollander, die zich niet meer verkiesbaar stelde, de dames W. Konlng - Meijne en G. BurgmeijerTromp. Concert Begunstigd door prachtig weer had Zondagavond het openlucht-concert plaats van „Eensgezindheid". Het zevental muzieknummers werd door de fanfare uit gevoerd, zooals we dat onder de degelijke leiding van directeur Kutjs gewoon zijn. Er was vrij veel belangstelling. Het pu bliek volgde de nummers met aandacht, maar toonde zich wel wat bescheiden. Het geneerde zich voor een krachtig applaus, dat toch heusch wel verdiend was. Namens het collectantencollege bood heer van Putten den heer Verhoeve bloemstuk aan. De Weleerw. Pater C. Verhoeve O. P-, zoon van den jubilaris, kon niet nalaten uit naam van zijn vader harteljjk dank te zeggen voor de sympathie en deelneming; speciaal dankt spr. Pastoor Micklinghoff er voor, dat deze er voor zorgde dat spr. bij deze feestelijke viering tegenwoordig kon zijn. Spr. wees er op. hoe juist hij bijzon dere gevallen, hetzij ziekten of feestelijkhe den. de missionaris voelt, dat hij een offer aan God gebracht heeft om te werken aan het zielenheil van hen, die hem eerst vreemd waren. Spr. dankt In het bijzonder den Z.Eerw. Heer Pastoor, dat deze de viering van het jubileum uit wilde stellen; verder dankt spr. al degenen, die aan dit feest hebben mede gewerkt. Dank brengt spr. ook aan zijn vader «elf. Dat iemand 60 jaar zanger te, is een groot privilege; t is een 60 Jaar meewerken met de genade van God. en een gebruiken van de van Hem ontvangen talenten. Spr. dankt zijn vader voor zijn voorbeeld van nederigheid; van het woekeren met zijn talenten en zich niet boven andere te stel len: om alleen te werken voor de eer en de glorie van God. Spr. hoopt, dat zijn vader nog vele jaren op aarde rijn stem zal mogen gebruiken en eens. heel dicht bij O L Heer zal mogen meezingen in het koor des Hemels. (Ap plaus! Tijdens ten volgends geeelllg semeNOn werd hierna da eerewfln rondgediend. Vermelden we nog. dat de jubilaris te zijnen huize meerdere blijken van belang stelling mocht ontvangen o.a. een bloem stuk van het koor der St. Jceephkerk. Onder blijken van hartelijke belangstelling van de zijde der paroch/le van 8t. Dominicus werd Zondag plechtig gevierd het 60-jarig jubileum van den heer J. Verhoeve als lid van het zangkoor der Domlnlcus-parochie. Door de heeren Lansen en Moeskops, resp voorzitter en secretaris van het Domlnicus- zaïvkoor, werd de heer Verhoeve voor de Hoogmis per rijtuig van zijn woning afge haald. De plechtige Hoogmis werd door den zoon van den jubilaris, den Weleerw. Heer C. Verhoeve, Missionaris op Porto Rico, opge dragen met assistentie van den Weleerw Pa ter A. Uiterwaal als diaken en N. A. van Rijn als subdiaken. Voor de H. Mis werd het Gregorlaansche „Veni Creator" gezongen door het zangkoor, waarvan de leden in grooten getale waren op gekomen. om aldus hun nestor te huldigen. Uitgevoerd werd de drie-stemmlge Missa In honorem Sanctorum Innocentlum. van El bert Franssen, van welke muzikale MIs een onder den oordeelde, dat de patiënt naar een ziexen- huls moest worden overgebracht. De glascultuur hirr ter plaatse De glas cultuur breidt zich ter plaatse geregeld uit, ook al zijn de financleele ifltkomsten in ver gelijking met een paar Jaar geleden niet zoo gunstig i De uitbreiding zal mogelijk ook wel het gevolg zijn van het onloonende der koude- grond-cultuur. immers verschillende gewas sen geven én door telken ja re terugkeeren- dn slechten stand, bijvoorbeld van de aard beien en boonencultuur. én door dikwijls voorkomende slechte prijzen van diverse producten geen of geheel onvoldoende be staanszekerheid Zocht een bepaalde groep van tuinbouwers eene bednjfsverandering door aanschaffen van bloembollen, weer een ander gedeelte legde zich toe op meer intensiever cultuur, onder andere ook de teelt onder glas. Al gaat de uitbreiding niet in een tempo zooals bijvoorbeeld in het Westland en andere glascentra het geval is. toch is een gestadige uitbreiding te constateeren. Voor een vijftal Jaar gelden waren slechts enkele tuinders in het bezit van eenig glas. Thans is het aantal éénrulters naar schat ting op ongeveer 13500 stuks te stellen, ter wijl de totale oppervlakte staand glas als warenhuizen serres en andere kostjes ge voeglijk kan gesteld worden op pl.m. 18000 c M.2. waaronder ook reeds modem stookbe- drjjf. “-•-'dagavond waren we getuige -an en vatersporidemonstratle, tot nog toe eenig In ons .and. In de Ringvaart tusschen Oudo'p n. Broek lag in het water een klein vlotje, 'ën sjort deur. Hieraan was een H)n bevestlgc die aan de andere zijde was vastgebonden aan een v -!hf”uto. Op de deur in zwen:.jstuum jeugdige H. Stoop Dan trok de auto aan en met ’n 50 K M vaart vloog het bemande vlot over de vaart, links en rechts een waaien an ater er om heen. Door verplaatsing van het lichaamsgewicht was de heele zaak ook bestuurbaa zoodat in sierlijke zigzaglijnen „gevaren werd. Het was waarlijk een aardig gezicht. De kapitein is zelf ult/mdtr van zijn toe stel. Hij had op de fU.-i men in Amerika deze sport beofent en na 2 weken proefnemen is het hem gelukt zjjn .jrlljplank” zóó te contrueeren, dat deze het nu goed doet. Eerstdagas zullen de proefnemingen weer herhaald worden. Openstelling Hulppostkantoor Gezien derT meerderen omzet en daaraan verbonden meerdere werkzaamheden is de openstelling van het hulppostkantoor alhier verlengd. Deze is. Ingaande 7 Juli 1930 als volgt 1. Voor den Postdienst (behalve Zaterdags! van 8 30 tot 11.30 van 14 tot 16.30 en 18 tot 19.30 uur. 2. Voor de telegraafdienst dezelfde 3. Voor de telefoondienst van 830 tot 13 en van 14 tot 1630 en 17.30 tot 19 30 uur. 4 Enkel voor celgesp-ekkcn van 830 tot 11.30. van 14 tot 16.30 en 18 tot 19.30 uur. z5 Op Zaterdag voor den Postdienst van 8 30 tot 930 uur afhalen van corresponden tie. 7 Voor den telegraaf- en telefoondienst op die dagen van 8 tot 3 uur. BorgerL stand Geboren: Willem X V. P. de Vries en M Kuyper; Margaretha d. van J. Blaauw en F. Timmer. Overleden: Trijntje Zijp, 91 jaar weduwe van Koos Kramer. 4. Engelsche mijl, finale: Finland. 19 m. 361/5 sec.; land; 3. Wood, Engeland. 1 MUI finale: 2. Comes; 3. Beccalli. Italië. 440 yards: 1. Brengwin, Londen, 49.8 s.; 2. Hanlon. 3. Bird. 2 Myi. steeple chase: 1. Bailley, Engeland. 10 m. 55 4 s.; 2. Webster 10 m. 58.2 se«.; 3. Oliver. 120 yards horden: 1. Lord Burghley 15.2 esc.; 2. Folley. 440 yards horefen: 1. Lord Burghley 53.8 sec.; 2. Fasselll. Italië. 3. Neam, Engeland. 4 x 100 yards estafette: 1. Polytechnic Harriers 43.6 sec.; 2. Surrey A. C. 3, Haar lem Hoogspringen: Bradbrook. Verspringen: 1. Hallberg 7.36 M.; 2. De Boer Nederland. 7.30 M.3. Peters, Ne derland 7.07 M. Kogelstooten 2 Inch.; 2. Hoflan 44 i Polsstokhoogspringen

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 5