ftu**g* Burgerlijke Stand van Alkmaar TWEEDE BLAD STADSNIEUWS Aanrijding MEDEDEELINGEN GEMENGD NIEUWS De schat van Lobengula FAILLISSEMENTEN De man in de pijp VOETBAL Een doeltreffende reclame Gemeenteraad MOTORSPORT VEILING-O VERZICHT SPORT EN SPEL LANGEND1JK TENNIS De moord te Den Haag PROVINCIAAL NIEUWS HANDEL EN NIJVERHEID „Nederlandsch Fabrikaat*’ Faillissementen Het aantal raadszetels te Alkmaar De Internationale Tenniskampioen schappen te Noord wijk Alcmaria V. V. V. geeft openlucht voorstellingen Vermeerdering van 19 tot 21 te verwachten BERGEN HOORN T ZAND Versterkt A. G. O. V. V.-elftai Wacker Wien HOOGWOUD De Nederlandsche T. T.-Races Ni j verheidsonder wijs BLADZIJDE 1 Inwijding Kapel O. L. Vrouw ter Nood te Heiloo o e0; mej. Jonquiere slaat mej. de Jong 62, 122. 1923 69 H.A., tuingrond 21.88 BESMETTELIJKE ZIEKTEN' totaal Een aangenaam nftatap je h. sigarenfabrikant. I Het ligt in de bedoeling van den Burge meester tegen Donderdag den 24en Juli 1930 een Raadsvergadering te beleggen. waardoorheen lucht kon worden ge- Toen de duiker zich juist onder de Reek. Mr. 7. 8. 9. Boven links: De entree met pnt van de nieuwe Kapel van O. L. Vrouw ter Nood te Heiloo. Boven rechts:. Het beeld van O. L. Vrouw ter Nood wordt van uit de oude Kapel naar haar nieuwe woonplaats gebracht. Achter het Beeld Z. D. H. Mgr. Aengenent. Onder links O. L. Vrouw ter Nood, verbeven op ken voetstuk van lelieën. troont in haar nieuwe Kapel. Onder rechts: Na afloop spreekt Z. D. H. Mgr. Aengenent de devote menigte toe. Na afloop van de geanimeerde algemeene vergadering der Vereeniging „Nederlandsen 1. 2. 3. een in en boven varkens 2414 BesmetteltJke riekten In de week van 29 Juni tot en met 5 Juli 1930 hebben zich in deze gemeente zes gevallen van roodvonk voorgedaan. De firma de Gruijter heeft de aardige gewoonte eens per jaar door een bijzondere reclame de aandacht op haar artikelen te vestigen. Wie thans de aardige étalage even inkijkt, ziet aanstonds dat het een pakkende reclame ditmaal is, welke door de kinderen vooral op hoogen prijs zal worden gesteld. Iedereen n.l. die een pond koffie kooopt, ontvangt een aardig gekleurden gummi-pape- gaal benevens eenige reepen chocolade. We gelooven. dat de fa. de Gruijter dezer dagen menig pondje koffie zal moeten af wegen. degenen, die het graafwerk verricht hadden, 's nachts door vier getrouwen heeft laten afmaken, om te voorkomen dat zij het ge heim verraden zouden. De Induna's van wie er mans nog slechts een in leven Is. heb ben het geheim zorgvuldig bewaard en ook de laatste zal niet spreken, daar net Lloyd Ellis bij het bezoek aan zijn kraal bleek, dat hij Idioot is en geen begrijpelijke ant woorden kan geven. Met dat al meent de ondernemende koopman, dat hjj genoeg ge gevens heeft om in het najaar den speur tocht te hervatten. Kuikens in 1930 geboren 7325; totaal aantal kippen Harmonie ..Apollo" Heden, Donderdag 10 Juli, zal de Harmonie „Apollo" haar der de volksconcert geven op de Kaasmarkt, des avonds te half 9. Het programma 'luidt: L'enfant de la Troupe, A. Barbe. La Bohémienne. De Balfe. Souvenir d'Ostende (met tuba-solo), F. Mullet. St. Purnotte. Diensturen Postkantoor In de dienst uren van het postkantoor alhier, is met in gang van 1 Juli eenige wijziging gekomen. Het kantoor is thans op werkdagen open van half 9 tot half I, van 2 tot hall 4. en van 6 tot 7 uur. Op Zaterdag na half 4 voor postdienst ge sloten. Telefoondienst: Van 8 tot 1 uur. van 24 uur, van half 6 tot half 8. Zondagsdienst bleef onveranderd, n.l. voorpostzaken den geheelen dag gesloten. Voor telephoon ge opend 's morgens van 8 tot 9 uur ALKMAAR MlfeNT^V Om half 7 gisterenavond had op de Lim- merhoek bij het Verdronkenoord een aan rijding plaats tusschen een luxe auto be stuurd door N. de B. te Hoorn en den wiel rijder W. de V. alhier. Het rijwiel werd ernstig beschadigd, ter wijl ook de kleeren van den wielrijder ern stig werden gehavend. Omtrent de schuldvraag wordt een on derzoek door de politie ingesteld, die proces verbaal zal opmaken. Het bestuur van Alcmaria V. V V. ver zoekt ons de volgende brochure te willen publlceeren Wjj willen weer iets doen voor onze leden en voor de bekendmaking van onze stad naar buiten. Op verzoek van den exploitant van den Muzlektuin alhier zijn in de maand Juni jj. een paar openlucnt-voorstellingen gegeven in den Muzlektuin door het tooneelgezel- schap „Vincent Berghegge”. De stukken werden uitstekend vertolkt en aan alle aanwezigen is toen wel gebleken, dat onze Stedelijke Muzlektuin voo.- derge- Hjke openlucht-voorstellingen een juweel van een inrichting is. Het publiek zit beschut te gen alle winden, en de acoustlek is in één woord „voortreffelijk”. Er was bij deze voorstellingen slechts één bezwaar! Er was geen voldoende publiek aanwezig. Hoe kwam dat? Doordat onze eigen inwo ners niet weten weik een prachtige inrichting thans onze Stedelijke Muzlektuin is gewor den! Ook heerscht bij velen nog het idee, dat men lid dient te zijn van den Muzlektuin om aldaar binnen te mogen gaan Zoo was het, zoo is het niet meer! Als er geen voor stelling is, heeft een ieder vrij entrée tot den Muzlektuin. Nu heeft onze V. V. V het tooneelgezel- schap „Vincent Berghegge” dat met zoo veel succes in Valkenburg openlucht-voor- stelllngen heeft gegeven, bereid gevonden in Juli nog een drietal stukken op te voeren, nJ. De Zonderlinge Marskramer De Molen van Sanssouci en De Pastoor van Neuvllette. Aanvang 8 uur. Na afloop van de voorstel lingen, te ongevec' 10.45 uur, staan bussen naar Bergen in de Muzieklaan gereed. Een der leden stelde voor een commissie te benoemen om bij geg.onde bezwaren de be- oordeeling op te dragen aan een onafhanke lijke commissie van drie leden. De voorzitter gaf in overweging de keuring op te dragen aan den secretarls-pennlng- meester en bij verschil van meening het eindoordeel in te roepen van het dageljjksch bestuur. Na uitvoerige discussie nam het hoofdbe stuur over een voorstel om een commissie van arbitrage in te stellen, welke als tweede instantie achter het hoofdbestuur staat. Over de samenstelling dercommissie aal nader overleg woéden gepleegd. Aan het slot der gisteren gehouden ver gadering werd een discussie gevoerd over de film-technische afdeellng. De voorzitter deelde mede, dat het hoofd bestuur met 1 Juli j.l. een nieuwe regeling heeft doen ingaan, waarbij wordt bepaald dat ook films van Nederl. industrieele be drijven, niet door de Vereeniging vervaardigd en aan de Vereeniging aangeboden, ter ver- toonlng zullen worden aangenomen, nadat gebleken is, dat zij aan de te stellen eischen beantwoorden. Een koopman uit Johannesburg. Lloyds Ellis, beeft een expeditie op touw gezet om den verdwenen schat van koning Lobengula op te sporen De koning der Matabele heeft hem kort voor zijn vlucht voor het leger van Jameson laten begraven, vermoedelijk ergens ten Oosten van Boelawayo. Hij bestond uit ivoor, goud en diamanten en moet een waarde van dngeveer 25 millioen gulden ge had hebben. Het verhaal is. dat Lobengula Fabrikaat” aan boord van de salonboot ,-Alk- maar’. van de Maatschappij ..Alkmaar Pac ket”. werden de touwen losgegooid en voer het geheele gezelschap 250 dames en heeren! naar IJmuiden. Tijdens den tocht, door het meest uitge zóchte zomerweer begunstigd, werd het noen maal gebruikt. Te IJmuiden ging men van boord en toog men in een langen stoet naar de nieuwe sluiswerken. Onder deskundige voorlichting van de directie van den Rijks waterstaat werden deze bezichtigd. In opgewekte stemming werd de terugtocht aanvaard en. na nog in verschillende groepen een bezoek te hebben gebracht aan de N.V. Nederl. Vliegtulgenfabriek aan den overkant van het IJ. keerde men omstreeks kwart vóór zessen aan de De Ruyterkade terug, dank baar voor het gesmaakte genot. In de week van 29 Juni tot en met 5 Juli 1930 hebben zich m deze gemeente een ge val van roodvonk, vier gevallen van diphthe ric en een geval van kinderverlamming voor gedaan. Gemengd dubbelspel. Eerste ronde: mej. StockelTimmer slaan mej. WagnerImhoft 6—1, 61; mej. Caiu..Menzel slaan r.'.jj. De Josselin de Jong en v. Riemsdijk 63. 6—2. Hoewel volstrekt niet mag gezegd worden, dat de Vroege aardappelen hooge en in alle opzichten loonende prijzen opbrengen, mag het verloop der campagne tot heden bevredi gend genoemd worden. Nam het aanbod de laatste dagen iets af, dooreengenomen werd in de afgeloopen week aan beide veilingen zeer veel aangeboden en wel tot een gemid delde van 90 wagons per dag. En ondanks dat, zijn de prijzen nog iets gestegen en werd voor export de laatste dagen om de 5.per 100 kg. gemaakt, terwijl de grove sorteering boven 50 mm., welke thans is ingevoerd, prijzen maakte van gemiddeld 5.50. Er is behalve een goede vraag voor nabjje landen ook een flinke export over zee. waarvoor speciaal de grove aardappelen ge wild zijn. Alleen de drielingen zijn, aangezien er nog weinig vraag naar poters Is. minder gewild en noteerden meestal niet boven de 2.Enkele zeer mooie partijen Schotsche muizen' konden voor de groote steden tot hoogstens 6.komen, terwijl voor de eerste blauwe eigenheimers zelfs nog iets daarboven werd betaald. Op de groeptenmarkt worden reeds vele soorten groenten aangeboden, waarvan nu de tomaten niet meer het voornaamste artikel vormen. De aanvoer was gemiddeld reeds beduidend geringer, doch op de laatste vei ling werd weer een beduidende hoeveelheid geveild. Het prijsverloop blijft als gevolg van een goede vraag gunstig, A. B en C bleven noteeren van 33 tot 36 en CC van 18 tot 20 cent per kilo, wat voor het product uit de koude kas alleszins bevredigend is. Bloemkool was nu iets beter in trek en een aanbod van een 8 A 10.000 stuks per dag kon nu tegen bevredigende prijzen geplaatst worden, waarbij echter de zware kool verre de voorkeur had en prijzen van 15.tot 20.per 100 stuks kon maken. De lichtere kool bracht vanaf 7.op. Veel minder gunstig was de markt voor de slultkool, waarvan de Roodekool reeds tot een hoeveelheid van 40 tot 50.000 kg. per dag ter markt kwam. De goede noteerlngen zijn dagelijks gedaald, zoodat op de laatste veiling voor de allermooiste partijen slechts 2.A 2.40 per 100 kg. werd gemaakt en andere zelfs daar beneden gingen. Ook witte kool, waarvan Intusschen nog maar zeer weinig werd aangevoerd, kon slechts lage-prijzen maken. Met gele kool ging het beter. Maar bij een aanbod van nog slechts enkele partijen per dag. zeggen prijzen van 5.A 8.maar zeer weinig. Voor boswortelen was aanvankelijk niet veel vraag en ging de prijs In dalende rich ting. maar de laatste dagen werd hiervoor de stemming plotseling beter, zoodat de prijs van 4.aantrok tot 7.— 4 8.per 100 bos, ofschoon het aanbod vrij beduidend was. Reeds werd dagelijks eenige hoeveelheid ZUvernep aangehouden, naar het schijnt ech ter nog te weinig voor een «eregelden han del. Aanvankelijk liep de prijs dan ook terug tot beneden de 10.wat later voor mooi droog product tot 14.per 100 kg. werd verbeterd. Overigens werden geringe 'partijen 81a- boonen geveild, welke gretig tegen hooge prij zen werden afgedrukt. Bij iets vergroot aan bod trad echter een daling in. maar kon toch op de laatste veiling nog 33 A 36 cent per kilo gemaakt worden. VEILINGOVERZICHT „DE STREEK" De ongunstige resultaten van de aardap pelteelt hebben de laatste week plaats ge maakt voor een ietwat betere tendenz. Sinds ons vorig overzicht zijn de prijzen niet on aanzienlijk hooger geworden en dit gevoegd bij het feit dat de aardappelen vooral na de laatste regens flink gegroeid zijn, heeft tot gevolg, dat mom'enteel de teelt wel ren dabel is. Het veel te Peter Schmoll, Tanoréde, Marsch der Tamboer. De nummers 6 en 7 zijn de succesnummers van Velsen. Op Zondagavond as. zal op het terrein Berg en Dal te Arnhem h ontmoeting plaats vinden tusschen een versterkt A. G. O. V. V.- elftal tegen de Oostenrijksche professionals Wacker uit Weenen. De wedstrijd vangt aan om half zeven. De samenstelling van het versterkte A. G. O. V. V.-elftal luidt als volgt: Halle (A. O. midden (Go voor: is jammer, dat reeds zooveel tegen lagen prijs is weggegaan, doch de mogelijkheid is niet buitengesloten, dat de tweede helft nog wat kan goedmaken. De betere stemming werd ook in de hand ge werkt door de kleine aanvoeren, die slechts 10 A 12.000 balen daags bedragen. Weri. voor een aantal jaren geleden de geheele' oogst In zeven weken tljds weggewerkt, waardoor men aanvoeren kreeg van boven 20.000 balen, thans verdeelt men de werk zaamheden in dier voege, dat ook de geheele Augustus-maand aan de aardappelcampag- ne is toegevoegd. De prijzen voor de Schotsche middel soort noteeren de laatste dagen 2.30 A 2.50, de grove 2.70 A 3.kleine 1.20 per baal. De sorteering door het U. O. B. voorgeschreven, is thans verplichtend ge steld en het blijkt, dat de grove maat wel koopers vindt. Heden (Woensdag) waren de prijzen wat minder, met uitzondering van de kleinen, die hooger noteerden. Maandag 7 Juli werd het eerste millioen ’gulden omzet gepasseerd, verleden jaar ge schiedde dit pas op 26 Juli, doordat het sei zoen toen zooveel later begon dan dit jaar. In beide jaren werd begonnen met een sal do van circa twee ton over de drie eerste maanden aan tulpen, bloemkool en kool, zoodat op genoemde datums 8 ton aan aardappelen verzonden was. Van de groentenmarkt kan -nog geen goeds vermeld worden. De bloemkool no teert wel dagelijks hooger en liep tot 18, maar er komt uiterst weinig. Roodekool, die in toenemende mate wordt aangevoerd, is spotgoedkoop, n.1. 1.30 A 2.per 100 kilo; witte en gele kool, die ook aanwezig waren, beloven voor de telers ook al weinig voordeel af te werpen, ze golden 1.50 en 4.50. Tomaten maken een uitzondering en worden goed betaald. Maandag 40 A 45. vandaag was het 29 A 35 voor C- tot A-kwalltelt. Getrouwd: Jan Wit en Guurtje Kaagman. Geboren: Nicolaas Johannes, zoon van Christiaan Hoekmeijer en Alida Nijman; Cunera Anna Maria, dochter van Pieter Rolle en Afra Maria Liefting; Hendrtkus, zoon .van Albert Jansen en Jantina Her min» Croesen; Trijntje, dochter van Jarr de Groot en Trijntje Jes. La Gaillarde. Pauze. March Lorraine. Louis Canne. Les Erlnnyes Divertissements, J Massenet. C. M. von Weber. Rossini. Failliet verklaard: C. A. J. de Groot ,v. h. sigarenfabrikant, thans voeger, Uitenboschstraat 73, Alkmaar; Mr. A. M. Ledeboer rechter-commisaarts; mr. K. H. J. Wynne, curator. Wilson 8—1, 8—1. 8—4. Twer de ronde: Tilden slaat Wetselaar 6—0, 50. 60: Ruys slaat Lam!'’ 62, 61. 60; Hollander slaat v. d. Wal 81, 75; 61; v. d. Peen slaat Tjoa 63, 62, 63; Timmer slaat Westerman 60, 63, 62; v. Olst slaat Lefradt 7—5, 6—3, 61; Nielsen slaat Van der Hejjde 62, 4—6, 62, 64; renn Siaat .„..'K 61, 64, 06, 64; ■fa-’”'—v' r - o 6—0; Men des de Leon slaat v. d. Garde 63, 60, 63: Menzei slaat Hogenkamp 62, 75, 46, 64; Karsten slaat Nienaber 63. 64, 75; Tres ling slaat Verloop 62, 57, 2—6, 75, 62; Schoorel slaat v. d. Berg 63, 46, 3—6, 7—5. Heerendubbelspel, eerste ronde: Lefradt Weber slaan Kat en Korthals Altes 60, 61, 63; NielsenMendes de Leon slaan v. d. Elburg—Paulus 6—2, 6—1, 6—2; Dr. Ma- tejka en Johnson slaan Reidt en Breukelman 36, 60, 61, 06, 60; VerloopWester man slaan BeerDr. Tiktln 60, 62, 6^4. Tweede ronde: Tilden—Frenn slaan Lef- radt—Weber 6—1, 6—2, 6—3. Dames-enkelspelEerste ronde: mej. Wag ner slaat mej. De Vilder 62. 61. Tweede ronde: mej. Stöckel slaat mej. de Josselin de Jong 62. 63; mevr. De Bruyn- Kops slaat mej. v. Lindonk 60, 63; mej. Rollin Jouquzrque slaat mej. v. Lindonk 60, (Go Ahead), doel; achter: Coers O. V. V.), Wanders (Go Ahead), Remeyer (Go Ahead). J. Halle Ahead) Versteeg (A. G. O. V. V Landaal (A. G. O V. V.) W. Tap (A. D. O.) Kluln (A G. O. V. V.). van der Heiden (Wageningen). van der Kamp (A. G. O. V. V.) Gelijk bekend, hangt het aantal raads- aetels voor élke gemeente af van het aan tal inwoners, dat die gemeente heeft vol gens de laatste 10-jaarlijksche volkstelling. Nu doet zich het eigenaardige geval voor, dat de officieele uitslag van de 31 December aa. te houden volkstelling niet tijdig ge noeg bekend zal zijn om daarmede voor de bepaling van het aantal raadsleden bC de gemeenteraadsverkiezingen in 1931 rekening te houden. Het aantal raadsleden zou dus eigenlijk in 1931 moeten worden vastgesteld volgens de officieele uitkomsten der volkstelling van 1920. Maar dat zou zeer ongewenscht zijn, omdat verscheidene gemeenten in de afge loopen 10 jaar aanmerkelijk zijn gegroeid en dus aanspraak kunnen maken op meer raadsleden dan thans het geval is. Tot deze gemeenten behoort ook Alkmaar. Zooals men op pagina 1 van het hoofdblad kan lezen is thans bjj de Tweede Kamer een wetsontwerp ingediend, volgens hetwelk als basis van het aantal raadsleden en wet houders in 1931 kan dienen het getal inwo ners in elke gemeente, aangewezen door den voorlooplgen uitslag, zooals die door het gemeentebestuur is vastgesteld. Men behoeft dus. als dit wetsontwerpje is aangenomen, den offlcieeien uitslag niet at te wachten en het aantal raadleden kan toch een uitbreiding ondergaan. Wordt dit wetsontwerp en daar be hoeft niet aan getwijfeld te worden door de Staten-Generaal aangenomen, dan zal het aantal raadszetels te Alkmaar worden uitgebreid van 19 tot 21. Artikel 4 van de gemeentewet bepaalt n.l.. dat de gemeenteraad onverschillig of de burgemeester al dan niet lid van den Raad is uit 21 leden bestaat. Indien het aantal Inwoners van 25.000 tot 30.000 inwoners be draagt. Eerstgenoemd aantal is reeds lang over schreden, doch voor 1931 zal gezien den geringen bevolkingsaanwas dei laatste jaren de 30.000 wel niet bereikt worden, in welk laatste geval echter het aantal raads zetels op 23 bepaald zou worden. Bovenstaand bericht van het bestuur van V. V. V. troffen we reeds gisteravond aan in de C.” Bjj informatie bleek ons, dat hier van passeeren van het R. K. dagblad geen sprake was. Aan de de drukkerij, waar de betreffende circulaire gedrukt werd, was opdracht ge geven ook ons een exemplaar toe te zenden Door een abuis, aldaar, is dit niet ge schied. Vandaar, dat wij tegen de gewoonte, om geen stukken te plaatsen, die reeds eerder in een ander blad verschenen, alsnog deze publicatie opnemen. Aanbesteding Voor het betegelen van de speelplaats achter de R. K U. L. O - school onder de Boompjes waren <je volgen de biljetten ingeleverd: A. J. de Koning, Wognum f 1298 25; J. Aamouds. Hoorn f 1392.Th. Dekker. Hoorn f 1396.J. Tonneman, Hoorn f 1436.50. Landbouwtelling De thans bekend ge worden uitslag van de tusschen 20 Mei en 20 Juni 1930 gehouden landbouwtelling in deze gemeente luidt als volgt. a. Veetelling. Veulens geboren in 1930 geene. Andere paarden beneden 3 jaar 4, rij- en tuigpaar- den 79, trekpaarden 83. hitten 24 stuks, to taal aantal paarden 190. Runderen, springstleren 44. melk- en kali koeien 2105 stuks, mestkalveren 27, ander mestvee 131, jongvee boven 1 jaar 537 stuks, jongvee beneden 1 jaar 619, totaal aantal runderen 3463 stuks. ■Schapen: aantal hetdeschapen geene. Aantal andere schapen- boven 1 Jaar 1317 stuks, lammeren 1402 stuks, totaal 2719 stuks. Aantal bokken en geiten 52 stuks. Varkens: Biggen beneden 6 weken 463; fokzeugen 204; van 6 weken tot 60 K.G. 1101; van 60 K.G, tot 100 K.G. 381; 100 K G. 265. totaal aantal stuks. Kippen. oudere kippen 6577, 13902 «tuks. Nader wordt gemeld: Het 7-Jarlge meisje is ruim 6 jaar geleden door het kinderloos echtpaar v. d. Linden geadopteerd. De pleegouders hielden veel van het kind en lieten het aan niets ontbreken. Toen de man hedenmorgen te 6 uur naar zijn werk in het gemeentelijk abattoir ging, kreeg de 42-jarige vrouw een aanval van godsdienstwaanzin en doodde het meisje. Later verklaarde zij van den Heer opdracht te hebben gehad, het kind ten offer te bren gen. Zij zag er eerst vreeselijk tegen op. maar achtte het ten slotte toch tot haar plicht een bevel van hoorger hand ten uitvoer te brengen. De man verklaarde bjj het verhoor, dat hij zijn vrouw niet tot een zoodanige daad in staat had geacht. Het meisje is naar het ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht. De vrouw is in arrest gehouden; zij zal psychiatrisch onderzocht worden. De Engelsche duiker Harry Rogers, te Portsmouth, heeft een afschuwelijk avontuur doorleefd. Hij bevond zich in een duikerpak in het water, 't welk zich bevond in een van boven afgedekte ruimte. Het water stond dus onder een gewelf. In de zoldering van dat gewelf bevond zich een loodrechte vrije wtjde buis, zogen. opening bevond was de „trek" in de buis zoo geweldig, dat hij er in gezogen werd en er in bleef steken. Gelukkig was de toevoerléi- dlng voor de luchtverversching met gebro ken. De doorsnede van de buis was 50 cM. en de duiker zat er in vastgeklemd als een kurk op den hals van een flesch. Nadat men uren lang getobd had om hem te bevrijden bleef er niets anders over dan de buis door te snijden, hetgeen geschiedde. Toen kon vriend Rogers er uit worden gehaald, maai dit ging ook nog niet glad. Hij werd nJ. met het stuk pijp om zich heen naar boven ge takeld en toen moest hij nog uit de pijp wor den worden geperst. Men kon het stuk pijp nJ. niet verder breken of snijden zonder Rogers te bezeeren. Daarom werd de pijp van binnen, boven Rogers hoofd, schoonge maakt en met vet ingesmeerd. Toen werd hij er uitgedrukt. In het geheel had de man zes uur gehan gen gezeten. Alles in aanmerking genomen kwam hij er nog goed af. En zoodra hU vrij was dronk hij een glas bier, dat hem blijk baar goed deed. 9 Juli opgegeven door v. d. Graaf en Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Uitgesproken: 8 Juli: P. J. Moelands, Breda. Gasthuis straat. Rechter-Comm Mr. Bisschop Boe- le. Curator: Mr. 't Hooft. Breda 8 Juli: J. de RooU-Sengers, aannemer en timmerman. Eindhoven, Hogenkampwt Rechter-Comm.: Mr. C. W. Vollgraff. tor: Mr. W. J. van Dijk, Eindhoven. 8 Juli: A. Beeks. koopman. Nuenen. Soe- terbeek. Rechter-Comm.: Jhr. Mr. P. van Meeuwen. Curator: Mr. Dr. L. Janssens. Eindhoven. 8 Juli: J. van Hel. landbouwer. Rechter-Comm.: Mr. Sassen. Curator: J. E. Conradi. Oss. 8 Juli: J. H. Henzen vroeger den Bosch, Hoogensteenweg 14. thans onbekend. Rech ter-Comm.: Mr. Vollgraff. Curator: Jhr. Mr. C. van Nispen tot Sevenaer. den Bosch. 8 Juli: G. J. van Riet, landbouwer. Ves se m. Rechter-Comm Jhr Mr. P. van Meeu wen. Curator: Mr. B. Perrldon, Eindhoven. 8 Juli: G. J. Bobbers, timmerman. Eind hoven. 2e Kerstrooslaan 14. Rechter-Comm.: Mr. Sassen. Curator: Mr. A. Stclnkühler, Eindhoven. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 8 Juli: H. Rooyakkers. Eindhoven. 8 Juli: J. van Dommelen, Rijkevoort (Beu gen). Vernietigd op grond van verset 8 Juli: Leo van Drunen Rosmalen. Door het K. N. M. V.-Secretariaat wordt ons bericht, dat bij het hercontroleeren van de tijdstaten der Nederlandsche T T.-races te Assen is gebleken, dat de snelste ronde in de 500 cc klasse met gemaakt Is door Gu thrie op A. J. S.. doch door G. Nott op Rudge Whitworth. Nott was 1/5 seconde sneller dan Guthrie en reed de snelste ronde in 7 minuten 59 4/5 sec. dat is een gemiddelde snelheid van 130 K.M. per uqr, wat wel de snelste rondetijd is, die ooit in een wegrace is gemaakt. Burgemeester en Wethouders van Alk maar roepen sollicitanten op naar de be trekkingen van: a. Leeraar in Natuurkunde aan de School voor voorbereidend middelbaar technisch onderwijs; aantal lesuren 4 per week; cur susduur 12 maanden; b. Leeraar in vakteekenen, materialen- kennis, opmaken van bestekken en begroe tingen. aan de Gemeentelijke Avondschool voor Nijverheidsonderwijs; aantal lesuren waarschijnlijk 12 per week; cursusduur 6 maanden (1 October31 Maart). In functletredlng aanvang cursus 1930 1931. Salaris volgens Rjjksregeling (le klasse). Vereischt is het bezit van wettelijke be voegdheid. Geen bezoek dan na oproeping. Sollicitatie-stukken (adres ongezegeld) in te zenden aan het Gemeentebestuur vóór of op 16 Juli a.s. Alkmaar, 10 Juli 1930. Burgemeester en Wethouders voomoemd. WENDELAAR. Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Eenden Eendekuikens 258; oudere eenden 220; totaal aantal eenden 478 stuks. Aantal korven en kasten met bijen 24 stuks. b. Grondgebruik. Eigen land ,1134.81 H.A. Gepacht land 1088 68 van dit laatste in pacht van ouders 602 22 H!A. Bouwland in de gemeente gelegen 266.79 H.A.; bouwland buiten de gemeente gelegen 11.13 H A. Grasland H. A. Boomgaarden op bouwland: 3.44 HA.; idem op grasland 7.84 H.A., met onder be planting van klein fruit enz. 6.09 HA. Glascultuur. Aantal eenrulters plat glas 655 stuks, staand glas verwarmd 1275 M2, en staand glas onverwarmd 2682 M2. Beverwijk De exportveilingen van aardbeien zijn nu juist drie weken geleden begonnen, in welk tijdperk 19 veilingen werden gehouden. De aanvoeren der laatste dagen beginnen er echter al op te wijzen dat de compagne haar einde al weer spoedig nadert. De eerste da gen dezer week kunnen nog wel op plm. 100.000 K.G. per dag worden geschat doch de volgende dagen zullen zeker een snel da lend cijfer aangeven. Vast staat dan ook van nu aan, dat de oogst niet meevalt waarbij nog komt dat de cmzetbedragen een zeer te leurstellende uitkomst zullen geven. De prij zen bleven in de meeste gevallen teveel aan den lagen kant en wanneer soms een enkele maal een kleine verbetering intrad, was dit toch altijd nog maar een verschilprijs van enkele centen. De handel had tot dusverre een gunstig verloop, daar ongeacht de prijzen steeds veel kooplust bestond voor binnenland en fabrieken en ook voor net buitenland gere gelde partijen werden afgenomen. De prijzen schommelden de laatste dagen naar kwaliteit van 3040 ct., welke hoogere prijs natuurlijk alleen extra partijen gold. De doorsneeprjjzen schommelden zoo onge veer van 2832 ct per K. G. Een zeer eigenaardig beeld vertoonde de afgeloopen week de groentenhandel die het meest tot uiting kwam bij de doppers en peulvruchten. Deze producten zijn over het algemeen tengevolge van net heete weer te rijp gewor den. zoodat onder de greote aanvoeren het meerendeel van mindere kwaliteit is. De goede koopman zoekt echter naar iets fijns, welke kwaliteit momenteel seer schaarsch is en dan ook met hooge prijzen wordt betaald. Hierdoor ontstaat een uiteenloopende notee- ring van aan den eenen xant zeer laag te genover den anderen kant van luxe prijzen. Zoo werden de laatste veilingen voor fijne doppers, capucijnders, peuien enz. tot ruim 20 cent per pond betaald Hetzelfde ver schijnsel doet zich ook voer met tuinboonen, waarvan eveneens de prijken varieerden van 3—12 cent per K.O Bloemkool kwam in beperkten aanvoer aan de veiling en neeft zich intusschen weer zoodanig in prijs hersteld, dat sommige mooie partijen tot 24 ct. per stuk konden halen. Sla, ofschoon goede scort nog gevraagd, liep de laatste veilingen een weinig naar beneden en noteerde van 25—70 ct per kist. Postelein ging weer iets beter en maakte misschien door den geringen aanvoer weer Prijzen tot ruim 60 ct. met vluggen handel. De aanvoer van bospeen was de laatste dagen evenmin groot er. ook dit artikel maakte schommelingen van 4—10 ct. per boa naar kwaliteit. De Internationale Tenniskampioenschap pen te Noordwijk worden regelmatig afge werkt en in het bijzonder is dl 't geval met .iet heer^iiLukeispe., waarop zidh gisteren voornamelijk aller belangstelling concen treerde, daar in de overige nummers nog De vier candidaten voor den alven eind strijd: Tilden en Timmer in de bovenste en Prenn en Menzei in de onderste helft, be reikten de 3e ronde. Timmer nad het tegen Westerman niet al te moeilijk, maar Prenn en Menzei hadden'ce handen r.l, reep, aan Van Eek en Hogenkamp. De Tsjech was blijkbaar zeer vermoeid van zijn lange trein reis. Tilden had het verreweg het remakkelijk- ste, was uitstekend op dreex en sloag spelen derwijze Metselaar, zonder dat deze 1 game haalde. De uitslagen luiden: Heeren-enkelspel, eerste ronde: Van der Peen slaat Gregor 6—2, 6—1, 6—4; jnm:r slaat Teixeira de Mattos 60, 62, 63; Nielsen slaat v. d. Elburg 61, 61, 6—0; v. d. Berg slaat v. d. Mortel 62, 6—0. 60; Marlnkelle slaat Korthals Altes 8—6, 64, 75; v. d. Garde slaat Schimmelpen- 6Tresllng slaat

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 12