RIJNLAND ELZAS’ Verband- Ziekenverplegingsartikelen UITVERKOOP o o o o o o o o Eenwi^ wereld-sprookje „VRIESIA Nagekomen Kerklijsten ASSENDELFT Burgerlijke Stand van Alkmaar TWEEDE BLAD ZATERDAG 12 JULI 1930 ALKMAAR 0 0 0 0 0 DAMMEN PROVINCIAAL NIEUWS J - 'V KUNST EN KENNIS Stedelijk Muziektuin a van Meubelen, Bedden, Tapijten MAANDAG a.s. Zie annonce in dit blad. BOVENKARSPEL Op reis goede Vulpenhouder Heerlijk!’ PARKER, SWAN, WATERMAN, bij Van Putten Oortmeijer PAYGLOP 18. een M.KATEft xx. LK M AAP MI&NT26C HOOGKARSPEL Rljkspostspaarbank BLADZIJDE 1 ZIJPE ZAADMARKT Demonstratie E. N. B. O. Keuringsdienst voor Waren De Kaasmarkt Lledertafel „De Vereenigde Zangers” Personalia Om het damkampioenschap van Nieuw-Zeetand Een slmultaan-record ZWAAGDIJK NIEUWE NIEDORP Rectorale Hulpkerk -- '4 ZOCAAL TUINCONCERT sd hadden ge- voorraden de >1 54/1 (Oni 640 W. S. naL 8 H, Mis, des <106 en is de in- dan af geschreven de van Voetbalclubs Onze jongelingschap voor Mis voor Pieter 1 Sen aahlttannd panorama vanal dan ■ürbug-Rlag, op hot hoogste punt van dan BUfal in de Eeuwige Laan, en wel middag van half vier tot vijf uur. De toegang is voor een ieder vrij. boekje, behart igihgsw aardige Populair Tuinconcert door Mannenkoor „Orpheus” geen een gebouwen durft en kan plaatsen. De werk loozen moeten ondersteund worden en waar om zal men het geld uitgeven zonder er wat voor terug te krijgen? Op deze wijze is het stadion te Duisburg en ook dat te Keulen ontstaan. Een vermeldenswaardig feit is, dat ieder kind moet leeren zwemmen en dat tijdens de bal den met Enorm Voor de 2e veiling der Vereenl- ging „West-Friesland” is het enorme aantal van 23.000.000 bollen aangegeven. EN CHEMICALIËNHANDEL v.h. JAN DE VRIES TELEFOON 324 ALKMAAR Publieke verkooping In publieke vei ling ging het renleniershuis van den heer K. Jongert aan den Straatweg, in eigendom over aan den heer J. van Adrichem, bol- lenkweeker alhier. Plotseling klonk een swnar motorengeronk boven onse hoof den. De Orel Zeppelin maakte een segereis over het bevrUde Rijnland en groette ons In Wiesbaden huis zou moeten gaan.’ Heine heeft geen onwaarheid gesproken l In den laten avond bezocht het gezelschap den beroemden Mal- kasten, centrum van jonge kunstenaars, die daar wijn drinken in een eeuwenouden tuin, waar Goethe zjjn „Hermann en Dorothea” schreef. .Dieser Garten es 1st eln wahres Paradlesl” tournoolen om het kampioen- ?nd worden. Men wacht op de toestemming banne Hoogkarspel. blijkt lager te exa- 1. Netten, al- OnvertrouwdJan Emit Coenr R. Paling en Antonia de Jager; Adrianus Klaver en Resina Bemardina van der Biezen; Klaas Rol en Grietje Duin; Johannes Pieter Cor nells Torenvlied en Johanna van Lünen- borg; Jan Koldenhof en Elsje Margaretha Stheeman. Geboren: Margaretha Leny. d. van Hen drik Pieter Koorn en Anna Groot; Joseph Johannes Maria, z. van Willem Joseph Bran- tjes en Catharina Maria Dejjers; Hilda An drea. d. van Andries Johahnes van der Laan en Hilda Agina Hendrika Bosch; Cornelia, d. van Johannes Bernardus Maria Ouwens en AJida Willebrorda Louter. Aan het kantoor te Alkmaar weid In den loop der maand op spaarbankboekjes tnge- legd f 38.128.83 en terugbetaald f38.262.07. Derhalve minder Ingelegd dan terugbetaald f 133.24. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank- boekjes bedroeg 18. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter Directie op staatsschuldboekjes afge schreven f 1100. Derhalve minder f 1100.—, Dan naar Keulen. Moeten we nog Iets schrijven van de eeuwenoude Domstad? Zou den er Nederlanders zijn, die Keulen niet kennen? Het Keulsche stadion moet echter met eere genoemd worden. Daar het een eind van de stad gelegen is, komt men er niet licht toe er een bezoek te brengen, hoe wel men werkelijk een bijzondere merkwaar digheid mist. Ons stadion te Amsterdam, dat geweldige bouwwerk, waar de Olympische Spelen gegeven werden, is maar een zesde deel van den groeten broer in Köin. We kunnen alweer het beste eenige cijfers ge ven. Het stadlon-complex bestaat o a. uit de volgende inrichtingen: 14 turnzalen 5 bad- basslns, 4 strandbaden, 22 voetbalvelden, 16 tennisbanen 1 paardenrenoaan. 1 nockeyveld.l wielrenbaan, 29 boothuisjes. Het groote voetbalveld biedt plaats aan 60.000 bezoekers. Het zou ons te ver voeren, nog meer over dit geweldige bewijs van ondememingswerk te schrijven. Ook hier zijn de werkloozen niet vreemd aan een en ander. Als men naar Keulen gaat, vergeet dan het stadion niet, men mist iets heel bijzonders. Bezocht werd de tentoonstelling JStadt und Land”. Daar kan men zien noe de stad Keulen haar taak opvat om binnenkort tot B**tbov*n-htil* t» Bonn. Op dwa plaat* te greet* atvlctu g*baNn^«e la thans **n voor ons „O Heil’gen” van Hoogerwerf, een compositie, die vooral wat den tekst betreft, zeer fijn is aangevoeld, en in de Holland- sche mannenkoor-lltteratuur van beteeke- nls kan worden geacht. Dit werk werd zéér mooi gezongen. Het behoeft wel geen be toog, dat het melodieuze werkje „Indische Wiegenlied" en het meer grandioze werk .JL’ Orgue" van De Rillé veel succes hadden. Wat het mannenkoor betreft, willen we nog even opmerken, dat men in den tuin de pianissimo’s niet zoo bijzonder zacht hoeft te nemen, dagr er anders in de groote ruimte te veel verloren gaat. Dat de mede werking van het jongenskoor ten zeerste werd gewaardeerd, bewees het gul applaus dat oJ. terecht was verdiend Ir de nummers •van Hendr. v. Tussenbroek, o.a. ,/Een Spookgeschiedenis". Dit koor werd door Wim Barten muzikaal begeleid. De tenor-solist Marcus Ployer. herinner de in een pair korte geestige liedjes, ons onmiddellijk aan z’n uitnemende voor drachtkunst, maar gaf ons als kunstenaar eerst ten volle te genieten, na de pauze. „Walthers Prelslled", uit „die Meistersinger von Nürnberg", van Richard Wagner, werd door hem meesterlijk vertolkt. We hopen dezen zanger meerdere malen op het Alk- maarsche podium aan te treffen. De klavler-begeleidlng van P. van Lan gen, was uitnemend, waarvoor de pianist dan ook terecht in het applaus van den so list moest deelen. Er Is voor .Orpheus” alle reden, om met bijzondere voldoening op het welslagen van dezen concert-avond terug te zien. Duitschlandlied: „Deutschland, Deutschland über allee!" Wij, nuchtere Hollanders, bekijken dit al les door een helderen bril, we wikken en wegen, we herleiden en rangschikken de gebeurtenissen en constateeren dat het al oude .J’hlstolre se repéte" onomstootelijk waar genoemd mag worden. In deze dagen van vrijheid en feestelijkhe den noodigde de .Rhelmscher Verkehrsver- band” een twintigtal Nederlandsche journa listen uit, ten einde opnieuw de schoonheid van het Rijnland zwart op wit te zetten. En zoo hebben ook wij ruim een week vertoefd in een hernieuwd vrij land temidden van honderden vlaggen, temidden van het vroo- Ujk wapperende rood-zwart-geel, dar huls aan huis de blijheid van het volk vertolkte. In Duisburg kwamen we samen. Men zou er niet licht toe komen Duisburg te bezoe ken, indien men er niet voor zaken zou moeten zijn. Duisburg ligt niet in het toeris- ten-centrum, maar het is daarom niet min der belangrijk. Er bestaan zeer nauwe be trekkingen tusschen Holland en deze haven plaats. Ruim 16000 Hollanders nebben daar hun vaste woonplaats, een twintigtal Neder landsche firma’s nebben daar groote filialen, terwijl het rood-wlt-blauw de Dulsburger- haven verovert. We kunnen verhalen van de oude gebouwen, die er sinds het Jaar 700 staan, we kunnen verhalen van het prach tige stadion dat gebouwd is voor een toe komstig sportief en krachtig volk, maar we stellen vooral belang in de grootste haven ter wereld omdat Amsterdam ons op dit ge bied zoo na aan het harte ;igt. Getallen zeg gen niet veel, wanneer de waarheid niet te controleeren is. In dit geval mogen we ech ter cijfers noemen, omdat ze erkend en be wezen zijn. De haven is in totaal 44 K.M. lang, in 1926 werden gemiddeld 90 000 ton verladen, terwijl mag worden aangenomen, dat per dag 150 schepen in- en uitvaren en dat elk kwartier een goederentrein van 180 wagens arriveert. In 1926 werd een omzet van 23 millioen ton kolen bereikt, 146 kranen en 20 elevato- ren verrichtten hun arbeid, MOM schepen voeren in en uit. Helaas kunnen deze ge weldige cijfers thans niet meer genoemd worden. Een groot deel van het navenbedriJf staat stil en de werkloosheid is schrikbarend, tie Dultscher weet zijn werkloozen echter op een wonderbaarljjke wijze te explolteeren. Onophoudelijk vernamen wij, dat groote wer ken tot stand zjjn gebracht door de werk loosheid. Men zegt, dat Dultschland arm is en Holland „stelnrelch", doch men vraagt zich af, hoe een arm land zulke geweldige Blijkens een in dit nummer voorkomende advertentie zal er op Zondag as. in den Stedelijken Muziektuin, 's avonds om half acht, een vocaal tuinconcert gegeven wor den door diverse koren, onder leiding van Oom. Jonker. Daar deze uitvoeringen steeds veel bezoek hebben, zal men ook nu weer veel luisteraars hi den tuin kunnen verwachten. Vergadering Polder Zjjpe (Vervolg) Van het Provinciaal bestuur van Noord-Holland is bericht Ingekomen dat het bezwaar maakt tegen het verleenen van erfpachtrecht aan N. Stenders te t Zand, omdat het van mee- ning is, dat de heer Stenders er geen belang meer bij kan hebben, den grond in erfpacht te hebben en met het oog op den toestand van den weg met betrekking tot het ver keer het niet gewenscht is de gevraagde erf pacht te verleenen. Het genomen besluit wordt Ingetrokken. De voorzitter zegt dat door het bestuur is geprobeerd om de stortgronden (particulier eigendom) in de polderlasten op te nemen. Ged. Staten maken hiertegen bezwaar omdat die gronden, voor altijd, zonder lasten zjjn verkocht, en stellen voor art. 40 van het bij zonder reglement zoo te wijzigen, dat het on derhoud van de scheldingsslooten voor de eene helft wordt betaald door betrokken aan grenzende landeigenaren, voor de andere helft door den Polder. Aldus besloten. Onderzoek van de geloofsbrieven van de benoemde Molenmeesters van de polders L? N.M., N.W. en P„ nJ. de heeren G. Kater, G. Nobel en P. Hoedjes. rn<—iTT<TORQI0IOtOIOIOIO*O*O*° Levert U verbandtrommels in alle mogelijke modellen en afmetingen. Ook vol gens de voorschriften van de Arbeids-Inspectie. Ver bandtrommels voor groote en kleine bouwwerken. N. V. D R O G I S T E R IJ Dirigent: Nico Hoogerwerf Het is ons dubbel aangenaam te kunnen schrijven, dat er voor dit concert een zéér groote belangstelling viel te constateeren, en wel omdat „Orpheus” die belangstelling verdiende om den voortreffelijken koor zang, dien we den geheelen avond konden genieten. Het ligt wel eenigszins in de Ujn, voor een populair concert overbekende wer ken te kiezen, alzoo „Nlmmemacht” van Andrlessen en „Welhnacht 1st” van Sonnet. Beide nummers werden heel mooi en zeer genuanceerd uitgevoerd. De dirigent wist van „Psalm 34" van Andrlessen, nog zóóveel te maken, dat we bijna vergaten, dat dit een wel wat te veel te voorschijn geroepen, parade-paardje was. In zake koorzang was het slot van dit nummer subliem. Het muzikaal hoogtepunt van den avond was enkele party en vestigde nieuw record op zijn naam. Het record voor de meeste partijen in één seance staat nog steeds op naam van den Franschen meester Léon Sigal (106 par tijen). de belangrijkste en rykste steden van Dultschland. misschien van Europa te kun nen behooren. Daai wordt herhaaldelijk ge wezen op de armoede in het grosse Vater- land. maar daar kan men ook de volgende cijfers aanschouwelijk voorgesteld zien: In 1913 werd 168 6 nillloen gespaard, in 1924 slechte 18.4 millioen en in 1929 alweer 173.7 millioen. De oorlogsjaren zijn voorbij, de Dultscher spaart weer ombinnenkort van een .armoedzaaier” zonder overgangs vorm een gezeten burger te worden Het is waar, wjj Nederlanders paren voorbeeldig, maar men moet het geld op de juiste wijze tot voorspoed van zijn land explolteeren. Dat kan de Dultscher en daar zal hjj bin- nen niet al te lange,, tijd profijt van trekken. De tentoonstelling duurt tot September en is een bezoek ten voile waard. De schoonheid van net Rijnlandschap, de sprookjesachtige natuur die Vater Rhein omringt, zullen we in een volgend artikel beschrijven. Een verheerlijking van dezen ro mantischer! wereld-reus zeu niet passen bij dit eenigszins zakelijke noofdstuk aantal afgekeurde partijen, hoe dit de laatste jaren belangrijk wordt. 1922 1923 1924 .1925 1926 1927 1928 1929 1195 1600 1854 /1766 1933 1552 640 391 (Ongecorrigeerd) dat zjjn knechts van de melk snoept. Totaal werden gehouden 15871 Inspecties, waar werd gekeurd 138147 voorraden voe dingsmiddelen. Afgekeurd werden dit jaar slechte 391 par tijen. Als een bewijs, dat deze dienst ook pre ventief werkt, volge hier een staatje van het waaruit Sinds eenige dagen is de Rijn vrij. De vreemde vlaggen van de bezettingstroepen werden ingehaald met een laatste parade- vertoon, de soldaten trokken met forsche muziek uit de Rijnsteden, waar ze zoovele jaren als ongewenschte gasten hadden door gebracht. Toen barstten de Rijnlanders in een uit bundige vreugde los, toen gilden des nachts om 12 uur de sirenen, spatten duizenden Vuurbollen knetterend uiteen, luidden de zware klokken van de sallooze historische kerken, klonk uit tienduizenden kelen bet Blechthooren 2e en 3e klas. Vrijdag om half 12 blechthooren voor de meisjes. Zaterdag 12 uur blechthooren voor de jon gens. Parochianen vergeet het 8t. Odulphus- steunfonds niet!! Draagt allen mild bij 11 Bij monde van den heer Schilder werd ver klaard dat alles In orde was bevonden en toe lating kon worden geadviseerd. De commissie met nazien berto-d ui ,de heeren Schilder, de Boer, en v. d. Oord. Vaststelling van het Kohier van aanslagen dienst 1930. De aanslagen werden bepaald op 93089 34 en de belasting ges’eld op twee ter mijnen. 1 September en 1 Januari. Voorstel ingediend door H. Rezelman en 5 andere Hoofd-lngelanden om: a. het besluit, aangenomen in de vergadering van 7 December 1929, dat de Egalements- landen 1/5 van het bedrag dat de Contribua- bele landen in de algemeene lasten moeten bijdragen, benevens art. 11 van het Bijz. Re glement van Bestuur te schrappen, wordt in getrokken b. de Egalementslanden te belasten met vijfde en de ContrlbuaMele landen te be lasten met 5/5; c. de posten, n.l. de 24000.die toch ge heel op het Wegenfonds behooren. af te voe ren van de Algemeene lasten en te bréngen op het Wegenfonds; d. artikel 6 (moet zijn 3) van het Bijz. Re glement te wijzigen, zóó dat de contribua’oele en Egalementslanden hetzelfde stemrecht he)v :n. Werd aangenomen met 6 stemmen tegen, en wel die van de heeren Nieman. Tiel, Jlm- mlnk, Brak, Schilder en Kooij. Na rondvraag (volgt sluiting der vergade ring. ZONDAG voorgesch roven schaalcollecte voor het L. T B -ond'twijs in ons Bisdom, kwart voor 2 Cat., half 3 Vespers. MAANDAG H Mis in de kapel, half 8 H. Mis in de kerk. DINSDAG des avonds half 8 Mariacon- gregatie afd. dames. WOENSDAG alleen avonds half 8 St Jozeflof. DONDERDAG kwart over 7 Schoolmis, daarna gez. H. Mis. de' avonds te half 8 Mariacongregatie, afd. Gezellen ZATERDAG van 48 uur gelegenheid om te biechten. 7 uur Marialof. ZONDAG 20 Juli schaalcollecte voor de schoolschulden. welke met klem wordt aan bevolen. Dagelijks is de kerk van 45 uur geopend vor een bezoek aan het Allerh. Sacrament, voor de schoolkinderen le, Wij verwijzen naar een advertentie, waar in wordt aangekondigd een demonstratie hedenavond om acht uur te houden aan de Juliana van Stolberglaan met het schulm- bluschapparaat E. N. B. O. Vertegenwoordiger voor Alkmaar heer D. Haasbroek, Fnldsen. Voetbalclub* Onze jongelingschap is avond aan avond in de weer om het oefen terrein effen te maken. Na der. dagelijk- schen veldarbeid houden zij ztch daar onver moeid mede bezig. Met een paard en een kar, die zij op den kop hebben weten te tikken, vervoeren zij klei, waarmede zjj de greppels dichten. Zondag as. verwachten zij Wervershoof V. V. tot een vriendschappelijken wedstrijd en dan mag er aan het terrein niets man- keeren. De club ondervond al, dat het niet altijd voor den wind gaat. Wanneer iü. toen zij voor de eerste maal uitkwamen het van Wervershoof met 21, verleden Zondag moesten zij het met 20 te Wognum afleg gen. Wervershoof V. V. zal Zondag as zjjn beste beentje wel voorzetten om de geleden nederlaag uit te wlsschen. Wanneer de toe stemming van de Banne Hoogkarspel tot het leggen van de toegangsbrug over de Dijk- gracht afgekomen is, zal het terrein offici eel geopend worden. Drechterland verleende daartoe reeds zijn toestemming. Tulpenveiling Voor de eerste veiling van de bollenveiling der vereenlglng ,,De Tuinbouw" zjjn meer dan een millioen bol len toegezegd. De catalogus zal 180 num mers bevatten. Die veiling zal gehouden No. 17 Machine IX 12 Juli worden op 15 Juli ten 4 uur (n. t.). De heer Jn. Boon te Bovenkarspel zal als keurmeester optreden. Warme dagen 22000 baden per dag gebruikt worden. Van Duisburg ging de reis per Mammouth- autobus naar Düsseldorf, alwaar he-, gezel schap ten stadhuize wero ontvangen. De burgemeester wees op het havenverkeer Düs seldorfRotterdam, op het vliegverkeer tus- schen de beide plaatsen en ook op de prachtige verbinding Düsseldorf-Rynland met Zandvoort aan de Zeel! In deze stad werd het vorige Jaar 27 millioen voor werk- loozen-ondersteuning uit gegeven. Men heeft natuurlijk weer iets bijzonders uitgedacht, dat eenig op de wereld moet zjjn: een tram met een bij- wagen-eetsalonje moet er maar aan denken, niet waar! Aan een diner kwam de Düsseldorfsche moorde naar op de proppen Niet in persoon, maar in ,een rede van een vertegenwoordiger van hotel-exploitanten. Het bezoek aan de stad is sinds het verschijnen van den massa-moordenaar schrik barend verminderd. De overdreven berichten, voor al in de Amerikaansche pers, deden alle reizigers besluiten slechte bij uiterste noodzaak Düsseldorf aan te doen. Een en ander werd betreurd, doch een troost werd het genoemd, dat Herr Kürten veilig achter slot en grendel zit Düsseldorf is eenig-mooi, grootstad en buitenplaats tegelijkertijd. De groote Duitsche dichter Heinrich Heine is er geboren en hij zeide van zjjn stad: .De stad Düsseldorf is zeer mooi en als men van verre aan haar denkt en er toevallig geboren Is wordt het den mensch wonderlijk te moe de. Ik ben er geboren en het is mij. alsof Ik direct naar Verschenen Is het verslag over 1929 door den Keuringsdienst voor Waren lp het keu- ringsgebled Alkmaar aan Burgemeester en .Wethouders uitgebracht. Het Is een zeer lezenswaardig waarin verschülende wenken staan. Over de werkwijze van dezen dienst wordt om. opgemerkt: Wordt ter plaatse bemerkt, dat een of an dere waar niet In deugdeiyken toestand ver keert, dan wordt de verkooper naar de oor zaak daarvan gevraagd, of met heT. daar naar gezocht. Deze blijkt dan nog al eens te bestaan in te lange bewaring, vochtige plaatsing, ongeschikte rangschikking (b.v havermout bij kippenvoer dat nog al ge makkelijk mijterig kan worden) De waar wordt afgekeurd. Is die nog maar zeer kort in het bezit van den winkelier, zoodat de le verancier daarvoor aansprakelijk kan wor den geacht, dan wordt, als deze in dit Keu- rlngsgebled woont, bij hem een onderzoek ingesteld en hem over deze bevindmg ge sproken. Is de waar al geruimen tijd aanwe zig, dan wordt deze als ze zich daarvoor leent, door vermenging met ander veevoeder in veevoeder omgezet; ze kan ook voer tech nische doeleinden worden bestemd, o.v. ran zig vet, dat door overgieten met zeepoplos sing voor de zeepfabricage wordt aangewe zen, of de waar Kan geheel vernietigd wor den. Indien de bovenbedoelde leverancier in een ander keurlngsgebled woont, dan wordt de keuringsdienst aldaar van onze bevinding op de hoogte georacht. Met betrekking tot een waar, zooals margarine, waarvan de smaak of reuk te wenschen overlast kan worden toegestaan ze aan den leverancier terug te zenden. En tenslotte wordt de be de keurmeester, irdlen dit gewenscht' aanwijzingen, hoe de waren ten opzichte elkaar wel en hoe niet geplaatst mogen worden, b.v. geen zout en fijne sod? naast elkaar, omdat dit verwisseling dezei beide waren kan tengevolge hebben, met noodlot tige gevolgen, ook voor deh winkelier zelf; geen petroleumvat In den winkel, tenzij zoo danig ingebouwd, dat van den reu): ervan niets is te merken. Enkele bijzonderheden, tijdens de inspectie opgemerkt, volgen hier. Er werd geconsta teerd: dat bij het vervoer per spoor menige balen spliterwten en boekweigrutten in steeke nende mate waren doortrokken mei sterk bleek water. Gezien het neraan verbonden gevaar is deze waar niet alleen afgekeurd voor menschelijk gebruik doch is ook ver boden de voorraad voor veevoeder te ver- koopen; dat gezouten andijvie, waarvan eer groot gedeelte van het zout met water was uit getrokken, ter markt was gebracht een on- aangenamen reuk bleek ce hébben netgeen Juist volgens desKundlgen aan <et ontzou- ten moest worden toegeschreven De andij vie zelf was nog flink hard en verloor bij het koken geheel zijn afwijkenden reuk, zoo dat de verkoop ervan kon worden toege laten; dat nog weer eens een bakker werd aan- getroffen, die bezig was zijn roggebt ooddeeg met de voeten te bewerken, waarvoor hjj ernstig werd gewaarschuwd met d- mede- deeling, dat bij herhaling proces-verl.-aal zou worden opgemaakt; dat later nog eens om. zou te andijvie op een markt werd aangetroffen die door voor busgroenten moest doorgaan Bij koken bleek hiervan de onaangename reuk niet te verdwijnen, zoodat de verkoop ervan verbo den werd: dat wij in een bakkerij brood aantroffen, toegedekt met allerlei kledingsstukken (jas. overhemd en pantalon), die pas waren uit getrokken. Speciaal de met de oantalon af gedekte brooden werden afgekeurd sn daar om doorgesneden. Den bakker werd mede gedeeld, dat bfj herhaling een stralvervol ging zou worden ingesteld; dat op een kermis in een der tot d*. gebied behoorende gemeenten de kokery van letjes (suikerhoudend snoepgoed) aar. openbaren weg plaats vonden. Platen strooperige massa werden open en bloot aan den openbaren weg gelegd om af te koelen, om hiervan daarna balletjes te kunnen snlj- nen. Direct werd natuurlijk ingegrepen en gezorgd, dat de bewerkingen onder behoor lijke bescherming tegen verontreinigingen geschiedde; dat wij, nog wel telegrafisch een klacht ont vingen van een vlschhandelaar, dat zijn col lega ondeugdelijke vlsch had gerookt en met dit product aan het venten was. Bij hét di rect daarop Ingesteld onderzoek is van de juistheid van die klacht niets gebleken. De eerstbedoelde vlschhandelaar. die ons te vo ren ook al eens zonder voldoende aanleiding tot een extra onderzoek had gebracht, werd daarover ernstig onderhouden. Wjj zjjn steeds berejd aan alle klachten direct gevolg te nee- men, doch die klachten mogén niet zonder voldoende redenen yorden geult; dat wij een venter onderweg aantroffen, die taai-taai van een zeer bekend fabrikant ten verkoop in voorraad had» die in hoogst beschimmelden toestand verkeerde. De ver kooper gaf toe dat die waar wel al een jaar in zijn bezit kon zijn geweest. Zulk een feit beweest weer eens het noodzakeljjke van ge regelde contröle; dat brood bleek bewaard te worden In een ruimte, waar tevens turf werd opgeslagen, een wel zeer ongelukkige combinatie, waar aan direct een eind werd gemaakt; dat van een bakker het melkbrood niet aan de gestelde elschen voldeed, ondanks dat uit een ander onderzoek bleek, dat de leve ranciers van ien bakker goede melk leverden. BIJ een onderzoek, dat de bakker Intusschen zelf had ingesteld, kwam hij tot de conclusie Zocals te voorzien was, is de aanvoer gisteren al weer minder, 156.000 K G. tegen 177.000 vorige week. De prijzen waren iets beter, zooals volgend staatje aantoont. Fabrieks. kleine' 41, vorige week 40; Idem commissie 43.50. vorige week 41: Boeren, kleine f 41. vorige week 40: idem commissie 45.50, vorige week 44.50. De handel was ditmaal ook vlugger dan vorige week. Ons kwam een klacht ter oore. als zou op de markt wel eens wat ruw met de kaas worden omgegaan. Zoo moet het voor een paar weken zijn voorgekomen, dat een fa briek van een stapel van 250 er 55 terug kreeg, die door scheuren onverkoopbaar wa ren geworden. Sinds dien verkoopt deze fabriek uit huis We vertrouwen, dat het te ruw behande len zal vermeden worden de marktcom- missie heeft reeds toegezegd er tegen te zullen waken al begrijpen we héél goed dat door de groote haast de kaas niet alt!)d als porselein behandeld kan worden. Onze mooie markt is een te kestbaar bezit er zijn te veel kapers op de kust, dan dat wij niet alles in het werk moeten stel len. om het koopers en verkoopers hier zoo aangenaam mogelijk te maken. Er was vandaag, ondanks het minder gunstige weer, nog veel bezoek. jMen schrijft ons: Bovengenoemde verêenlging zal a. s. Donderdag in den Stedelijken Muziektuin, mé medewerking van mej. Jo Inunlnk, alt, enden heer Hoogervorst, tenor, een con cert geven. Daar dezen voor Alkmaar en omgeving geen onbekenden zijn, zal het ook nu hen aan belangstelling niet ontbreken. Een bezoek aan dit concert zal aan leder zangliefhebber, wij betwijfelen dit niet, volle tevredenheid ;even. Naar aanleiding van dit concert heeft de Vereenlglng gemeend haar generale repe titie te houden in de Muziektent te Bergen, in de Eeuwige Laan, en wel a. s. Zondag- Aan de Kweekscnool „Mariénburg” •9-Hertogenbosch is geslaagd voor het men nuttige handwerken mej hier. Te ’s-Gravenhage is geslaagd voor het tweede deel van het notarieel examen de beer C. in t Hout alhier. Het damspel begint ook in de Briteche dominions zich uit te breiden. Te Invercargill, South Island, werd on der bijzonder groote belangstelling het kam pioenschap van Nleuw-Zeeland verspeeld, waaraan door niet minder dan 19 spelers werd deelgenomen. De titel werd gewonnen door D. Calder- wood (Hamilton); G. A Brown (Christ church) won dgn 2en prijs en J. A. Bore ham (Dunedin) den 3en prijs. De prijzen bestonden uit kunstvoorwer pen. resp. ter waarde van 20.14.en 10. pond sterling. In totaal nam de nieuwe kampioen dee! aan zeven schap van Nleuw-Zeeland. Hij won zes maal den titel en plaatste zich eenmaal als No. 2. Wij vernemen uit Londen dat de Engel- sche damkampioen Robert Stewart een simultaan-toumée heeft gemaakt door Schotland. In totaal speelde Stewart 346 partijen, waarvan hij er 324 won en 22 gelijk speelde. De Engelsche kampioen verloor en vestigde hiermede Voetbalclub De jongelingschap was deze week avond aan avond In de weer om het voetbalterreln gelijk te maken en de greppels te dichten. Paard en kar wisten zij op den kop te tikken, de noodlge klei mochten zij spitten en avond aan avond brachten zij kar na kar naar het terrein, waaraan zjj alle aandacht wijdden. En dat in een tijd, waarin de veldarbeid alle krachten vraagt. Met een goeden wil vermag men veel. Zondag as. zal Wervershoof V. V. ontvan gen worden tot een vriendschappelijken wed strijd, dus mag aan het terrein niets ont breken. De club ondervindt reeds, dat het niet altijd voor den wind gaat. Won zjj bij haar eerste uitkomen van Wervershoof met 21, In Wognum heeft zij het vorigen Zon dog laten liggen met 20. Wervershoof zal Zondag as. zijn beste beentje voorzetten om de geleden nederlaag uit te wlsschen. Als de brug over de DiJk- gracht gereed is, zal het terrein officieel ge trokkens voor het in vocraad hebben van producten, die in ondeugdelijken toestand verkeeren, onderhouden, daar hd had moe ten voorkomen, dat wij onduegdeljjke waar bij hem aantroffen en zelf tijdig voo; oprui ming van een en ander had moeten zorg dragen. En worden bij hem in een betrek kelijk kort tijdsverloop veel malen artikelen in ondeugdelijken toestand aangetroffen, dan kan zelfs een procesverbaal worden overwogen. Naast het keuren der waren ter plaatse naar de samenstelling, voor zoover dat al daar mogelijk is en naar den toestano geeft is, van ZONDAG om 8 uur H. Mis voor onze weldoeners; haf 11 H. Mis voor Hubertus Carels er. Elsa be th Bakker. Heden 5de Zondag na Pinksteren, 2de Zondag der maand; 8 uur Vroegmis; half 11 de Hoog mis. Vanmiddag om 3 uur de maandelijksche vergMertng der Derde Orde waaronder de bestuursverkiezing MAANDAG feestdag van den H. Bona- ventuva, Kardinaal. Kerkleeraar en Belijder der 1ste Orde. Volle aflaat voor alle geloo- vlgen Om 7 uur H. Mis voor Johannes Bier steker; nalf 9 H. Mis voor T' eodorus Bu». DINSDAG 7 uur H. Mis voor de meest verlaten zielen. Om half 9 H. Mis voor Agatha Schouten, 's Avonds kwart voor 7 Lof ter eere van den H. Antomus van Padua. WOENSDAG om ball 9 H. Mis voor Maria de Haan, huisvrouw van Dirk Stet. DONDERDAG half 9 H. Mis voor Maartje Blauwvan Diepen. VRIJDAG half 9 1 H. Mis voor Martha Buschman; 's avonds kwart voor 7 Lof ter eere van het H. Hart. ZATERDAG half 9 H. Schipper. As. ZONDAG om 8 uur de Vroegmis voor onze weldoeners; half 11 de Hoogmis voor Simon Luiken. Mededeelfauren. In de kloosterkerk Nieuwe Niedorp lederen dag gelegenheid om te biechten gedurende den geheelen dag, be halve van 1 tot 2 uur. Zoolang de zomertijd duurt zijn de H H. Missen des Zondags om 8 uur en half 11 en in de week om 7 uur en half 9.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 5