Sport en DOOR DE INTERNATIONALE SPORTWERELD HET TOURNOOI TE NOORDWIJK Wedstrijden VOETBAL LA WNT ENNIS WIELRENNEN ZWEMMEN ZEILEN ATHLETIEK FAILLISSEMENTEN PAARDENSPORT net was' Om den Daviscup Italië leidt 'i van De „Tour de France” Pelissier wint de 10e etappe. il Wedstrijden R. Z. C. België geklopt ■oep: Argentinië, Frankrijk, Chili. Yougo-Slavlë, Brazilië, groen: Lie- Arne Borg’s debuut als prof. en Ver. Nieuwe Italiaansche records en België—Pa- en Uruguay— Frankrijk •'J De wereldkampioenschappen te Monte Video Windhondenrennen en springconcours 30 door de Vereenigde Staten is geklopt terwyl Frankrijk met 4—0 van Mexico won. Een slecht begin dus voor de Belgen. ling. Damesjollen i. Annie (mej*. Alben) a. Mike (mej. Rozen). e li r v sp aa di tij ie1 ee ch be de in c r z c o b P L P r v h n n d o 2 va ha pei wa dei om grc vie 1 hij del een leei vor ket hee doe of vul km lijk wa; ach I levi al I dik ern van zee zet» en Om era’ kelt plet Bijt Jub blat bull toei was sist laat kan geb waa lanj „Braassemermeer" In den eindstrijd Europeesche zone om de Daviscup,- heeft Italië de leiding geno men. Nadat Vrijdag elk land een enkelspel had gewonnen, slaagden de Italianen Gas- lini en de Morpurgo erin heden het dubbel spel te winnen. Italië leidt dus met 2—1. Met 86, 97 wonnen de Italianen de eerste twee sets, in den derden leidden zjj met 54, doch de Japanners Harada en Abe wisten den set nog met 86 te winnen en ook de vierde set werd 'door hén ge wonnen, nJ. met 62. Onder groot enthou siasme van het publiek slaagden de Ita lianen er tenslotte in den vijfden set met 61 te winnen. De uitslag luidde: Gaslin! en de Morpurgo (Italië) slaan Harada en Abe (Japan) met 86, 97, 68, 26, 6—1. Halve eindstrijd Mej. Canters en Menzl slaan mej. van der Heide en van der Heide met 64, 6—3 mej. Stöckel en Timmer slaan mej. Rollin Couquerque en Wetselaar 6—2, 7—9, 6—3. Finale Mej. M. Canters en Menzl slaan mej. Stöckel en Timmer 63, 61. De bekende Italiaansche zwemmer Cos- telli verbeterde tijdens zwemwedstrijden te Milaan vier nieuwe Italiaansche records. Hjj zwom de 500 Meter vrije slag in 6 min. 31.2 sec., de 800 Meter in 10 min. 41.1 sec., de 1000 Meter in 13 min. 29 sec. en de 1500 Me|er in 20 güa, 25.4 sec. ge: di[ Pi, 00 hu Kj ni< in sec pai Een zeer groot aantal toeschouwers woonde Zondag de eindwedstrijden van de Inter nationale Tennis-kampioenschappen te Noordwijk bij, die een waardig slot zijn geworden van dit zoo uitnemend geslaagd tornooi. In het beerenenkelspel bepaalde Tilden zich tot een verdedigend positiespel tegen den zichtbaar vermoeiden Menzel. Natuurlijk was de Amerikaan sommige oogenblikken subliem, maar hij vertoonde niet dien vorm, waarin we hem deze week zagen, waaraan het goede spel van Menzei natuurlijk ook schuld had. Tot 66 in de eerste set ging de strijd volkomen gelijk op maarsdan weerstaat Menzl de felle aanvallen van Tilden niet en met 86 wint de Ameri kaan. Ook in de tweede set is Tilden soms onzeker. Op 65 verslapt hij merkbaar, laat Menzl in d3n aanval en het wordt 86 voor den Tsjech. In de derde set komt öilden met 2o achter. Dan blijkt zijn methode om Menzei uit te putten susses op te leveren. De Tsjech wordt onzeker, Tilden steeds gevaarlijker met zijn thans zeer gevarieerde slagen. Met 63 wint de Amerikaan de set en na de pauze maakt hij er snel een einde aan, waarbij voor de eerste maal tijdens het tornooi zijn trui uitging. In het heerendubbelspel legden Timmer en Diemer Kool het in de eerste set volkomen dól rug te hcbjjffl co, ziedaar^he< voordes regep de dikwijls goed slmtgpde^com- felijk getuigschrift alzoo. Tot besluit van deze miniatuur-Olympiade-bespreking zij gemeld, dat niettegenstaande de sceptische Groote Olympische dressuurwedstrijd: 1. Linon met Marion. Frankrijk. 272,625 punJ ten. 2 Giro pel Ritmeester Gerhard. Duitsch- land, 267.125 unten. 3. Quaker met Freyer Duitschland. 250.25 punten. 4. His Excellent met Versteeg. Nederland. 229 punten. 5. Bu dapest luitenant Berge, Zweden 225.25 pun ten. 6. Bobbie met Carp, Nederland, 214.75 punten. 7. Pillanzo met kapitein Thiel. Esje. cho-Slowakije. 214.125 punten. 8. Cheeky Kapitein Radiguet de la Basta ie Frankrijk, 213.25 punten. 9. Queen Mary met Luitenant Frank, Zwitserland. 123 punten, 10. Torridu met Generaal von Pongracz. Oostenrijk, - 212.875 punten. 11. Knabe met Majoor Mer cier, Zwitserland 208 punten. De uitslagen van Zaterdag zijn Heeren enkelspel, halve eindstrijd W. T. Tilden slaat H. Timmer 6a, 63, 6—4 R. Menzl slaat D. Prenn 63, 64, 46, Dames enkelspel, kwart eindstrijd Mej. Rollin Couquerque slaat mevr. Furnee 6—0, 6—0 Mevr. Tonnay slaat mej. Belzer 62, 6—3. Halve eindstrijd Mej. Canters slaat mej. Stöckel 46, 64, 8—6. Dames dubbelspel, halve eindstrijd Mej. v. d. Heide en mej. Spit slaan mevr. De Bruin-Kops en mevr. Furnee 6o, 63. Gemengd dubbelspel, tweede ronde Mej. v. d. Heide en v. d. Heide slaan mej. Spit en v. Olst 61, 63. Kwart eindstrijd Mej. Kerckhof en Croes slaan mevr. v. Tricht en Tresling 62, Halve eindstrijd Mej. Rollin Couquerque en Wetselaar slaan mej. Kerckhoff en Croes De 10e etappe ging van Luchon naar Per pignan, een afstand van 323 KM Eenige renners konden deae zware etappe niet ge heel volbrengen, zoo gaven de Italianen Binda en Piemontesi en de Duitschers Buse en Tlotz, den strijd op. Talrijke valpartütjes kwamen voor, de hoogte was ongeveer 2000 Meter. De etappe werd gewonnen door den Franschman Pelissier in den sprint, tegelij kertijd met nog tien andere rijders. De uitslag luidt: 1. Ch. Pelissier, tijd 11 uur 57 mln. 18 sec. 2. Leducq. 3. A. Magne. 4. Bonduel. 5. Guerra. 6. Demuysere. 7. L. Buysse. 8. Aarts. 9. Bidot. 10. Crouda, Sjian- je. 11. B. Faure. tijd 12 uur 2 min. 5 sec. Totaal-klassement: 1 Leducy. Frankrijk, tijd 76 uur 10 min. 34 sec. 2. A. Magne. Frankrijk, 76 uur 16 min. 3. Guerra. Italië. 76 uur 22 min. 16 sec. 4. Demuysere. 76 uur 26 min. 37 sec. Landenklassement: 1. Frankrijk. 228 uur 50 min. 2 sec. 2. België. 229 uur 52 mln. 4 sec. 3. Duitschland. 232 uur 3 mln. 12 sec. 4. Spanje. 232 uur 4 min'. 10 sec. 5. Italië. 233 uur 29 min. 31 sec. Het groote Genève’sche voetbaltournooi, dat men de Europeesche Olympiade heeft genoemd, in tegenstelling met Zuid-Amerika behoort al weer tot het verleden. Zooals be reids werd gemeld, trad Uljest als overwin naar uit het strijdperk, waar wij onmiddellijk op moeten laten volgen, tegen elke ver wachting in. Want neemt men de prestaties als uitgangspunt, dan stonden de papieren van het Weensche First Vienna gedurende het verloop het hoogst genoteerd. De Ween sche, of beter Oostenrijkse he Kampioenen kwamen waarlijk schitterend voor den dag, en hun spel was qua technisch gehalte, tact iek en fairheid een dusdanige oogenlust, da- zij in één slag de sympathie hadden ver overd. In tegenstelling met Slavia, dat zich in den eersten wedstrijd dé beste, maar even eens tegen het Spaansche Real Irun al zeer onbehoorlijk gedroeg. Doch de grootste wan klank van dit tournooi was de ontmoeting Slavia tegen First Vienna, waarin de Tsje chen dezelfde methode probeerden toe te passen, doch waarbij de Weeners onmiddel lijk van repliek dienden. Als onprettige om standigheid kwam hier nog bij, dat de En- gelsche arbiter, Patrick, een bekend figuur uit de Isthmian League, te veel vertrouwen in de spelers had, en niet tegen het intens ge- meene spel bestand bleek. Zoo werd deze match een buitengewoon onverkwikkelijke vertooning, waarna het publiek met afschuw keek. Ten slotte liep de ergernis zoo hoog, dat het publiek met steenen begon te gooien, waarvan toevallig de grootste boosdoener, de back Zenisek van Slavia, het'slachtoffer werd. Een projectiel trof hem aan den slaap, zoodat hij door de ambulance hevig bloedend werd weggedragen. Zelfs na afloop raakte men in de cabines nog sjaags en was er een stevige politie-macht noodig om de Tsjechen naar hun hotel te vergezellen, in welker omgeving het nog geruimen tijd rumoerig bleef. Met dit al was de Vienna met haar goed spel gewipt en kwam Slavia in de finale. Reeds bij haar entrée kregen de heeren een fluitconcert in ontvangst te nemen, zoo als zij wel nimmer zullen hebben gehoord, doch bovendien hadden de leiders de Sla via nen geducht onder handen genomen. Zij waren tenminste zoo mak als lammetjes en vielen blijkbaar demonstratief geen Hongaar aan. Zoo werd de finale lang niet de aantrek kelijkste ontmoeting van het tournooi. Een gedetailleerde bespreking van de deel nemende elftallen kunnen wij niet geven, doch begrijpelijk maken wij een uitzonde ring voor de Hoilandsche deelname. Men is allesbehalve over Go Ahead’s prestaties te spreken en wordt de Deventer-ploeg de zwak ste ploeg genoemd van het tournooi. Geen lof- binatie Tilden-Prenn. Aan het t_; Tilden bijna niet te passeeren. Prenn speelde uitstekend verdedigend in het achterveld. Pas in de derde setkwamen Timmer en Diemer Kool er beter in, maar sluiten deed de Hoilandsche combinatie toch niet. In het damesenkelspel won Mej. Rollin Cou querque van Mej. Canters. De vele gekapte slagen van de eerste liggen Mej. Canters nu eenmaal niet. Spannende en fraaie finale - Van rc&en en zonneschijn - In het teeken van Tilden! Om den Mitropacup De eerste ontmoeting in de Mitropacup- competitle tusschen F. T. C. Budapest en Slavia Praag, werd door Budapest met 1-0 gewonnen, na spannenden strijd. Takacs schoot uit een penalty het eenige doel punt in. Veel hoort men er den Matsten tijd niet meer van. Komt het. omdat zoo weinig Europeesche landen de reis naar Zuld-Ame- rika hebben gemaakt? En degene, die ge gaan zijn, volkomen kansloos zijn? Zondag vingen de officieele wereldkam pioenschappen aan. Koortsachtig is er de laatste maanden in het Park de Los Allia- des te Montevideo gewerkt, om nog maar alles op tijd klaar te hebben. Gisteren was de openingsdag, en zal het nieuwe stadion, dat niet minder dan 100.000 toeschouwers kan bergen, ingewijd worden. Dertien landen nemen deel aan de eerste wereldkampioenschappen. We hopen, dat dit getal geen bijzondere beteekenis mag hebben. Gespeeld wordt In vier groepen: Eerste gr< Mexico. Tweede Bolivia. Derde groep: Uruguay, Roemenië. Peru. Groep 4: Vereenigde Staten, België, Pa raguay. Zoo goed als zeker heeft men de vier ster ke Zuld-Amerlkaansche landen leder in een groep ingedeeld, zoodat de deml-flnales en de finale zeer zeker de hoogtepunten van het tournooi zullen vormen. Paraguay. Uru guay, Argentinië en Brazilië: zujjen wel als winnaars uit de vier groepen te voorschijn komen. De Europeesche vertegenwoordigers en ook de V. S. hebben absoluut geen kans, of zou België voor de verrassing zorg dra gen? Over belangstelling van de zijde van het publiek zal men wel niet te klagen hebben en vooral bij de beslissende wedstrijden verwacht men een aantal, dat vermoede lijk de cijfers van de Engelsche Cupflnale Te Enköping heeft Ame Borg voor het eerst als prof, gezwommen. De 50 Meter zwom hfj in 29.2 sec., de 500 Meter in 5 min. 31.7 sec. Uljest wint de miniatuur-Olympiade - Een onsmakelijk incident Vechtpartij in de cabine - Een slecht èetui&schrift aan Go Ahead Het studenten-sport-tournooi te Darmstadt - Holland schittert door.... afwezigheid stemming over de financieele resultaten de eindtoestand toch bevredigend is, althans restte er nog een klein batig saldo. Met een enkel woord werd destijds in dit blad melding gemaakt van het studenten sporttournooi dat van 110 Augustus te Darmstadt wordt gehóuden. Met den bekenden Duitschen ijver is men al geru>men tijd aan de voorbereiding bezig en werd dit dusdanig goed opgezet, dat een dik ke 1000 deelnemers elkander in verschillende takken van sport naar de kroon zullen steken. Er zal worden gevoetbald, geathletiekt, ten nis gespeeld, geroeid en geschermd door stu denten uit bijna alle Europeesche staten. Zelfs verder dan het oude Europa, want ook Japan zendt zijn afgezanten. De deelnemers, welke daar vertegenwoordigd zullen zijn, komen, behalve uit Japan, uit Engeiand, Ita lië, Spanje, Frankrijk, België. Zwitserland, Oostenrijk, Tsjecho Slowakije, Noorwegen, Finland, Lethland, en Duitschland zeker niet met het kleinste contingent. Welke natie de lezers uit deze eere-lijst zal hebben gemist is.... uw eigen volk, ons Nederland, doch daarover straks een enkel woord. Niemand minder dan de Duitsche Rijks- president Von Hindenburg heeft het voor zitterschap aanvaard van het eere-comité, waarin eveneens zitting hebben de Minister van Buitenlandsche Zaken, Dr. Curtius, de Burgemeester van Darmstadt, Dr. Muller en vele andere vooraanstaande persoonlijkhe den. Het comité van actie bestaat eveneens uit behoorlijk materiaal, terwijl voor de uit voering niemand minder dan Dr. Pecco Bau- wens zich o.m. met de leiding van de voet balwedstrijden wil belasten. De inschrijvers werden verplicht van te voren een opgave te doen van de spelers, welke zullen verschij nen, en wat voetbal betreft beschikken en kele landen over elftallen, welke klinken als een klok. Om namen te noemen, zou ons te ver lei den, omdat wij eenige ruimte willen heb ben om de Hoilandsche houding af te keu ren. Het is inderdaad bevreemdend, dat een land als het onze met zoovele studenten voetballers en nog wel in een periode, waar op hier het wedstrijdwezen stop staat, geen behoorlijk elftal kan afvaardigen. Wij waren in staat de z.g. motiveering van deze houding te vernemen, een onderwerp, waarop wij af zonderlijk nog eens terugkomen, doch waar over wij voorbands willen zeggen dat de echte Hoilandsche geest, een geest, waarop wij in onze geschiedenis zoo trotsch zijn, bij de Hoilandsche „Alma Mater" geheel ont breekt. Zoo zal ons klein, doch dikwijls zoo fier land op het Darmstadtsche sporttoernooi schitteren door..afwezigheid. Een nieuw wereldrecord dames Ter gelegenheid van de Brandenburg- sche athletiekkampioenschappen op de terreinen van de S. C. Charlottenburg werd Zondag het wereldrecord speerwerpen voor dames verbeterd. Mej. Ellen Braumiiller (Deutscher Frauen S. C. Berlijn) bereikte In dit nummer een afstand van 4027 Meter hetwelk een nieuw wereldrecord is. De belangrijkste uitslagen luiden: Hoog springen: Köpke (Preussen Stettin) 1.85 M. 200 Meter hardloopen 1. Schlösslfe (8.C.C.), 22.6 sec. 1500 Meter hardloopen: 1. Wich- mann (S.C.C.) tijd 4 min. 112 sec Kogel- stoooten: 1. Kurt Weiss (Bfi.C.) 14.06 M. ZeilvereenisjlnR 1 De uitslagen van de Zondag op het Braassemermeer voortgezette internationale en nationale zeilwedstrijden, georganiseerd door de zeilvereeniging „Braassemermeer", luiden als volgt 4^ Afa Klasse 1. Walta (P. Chuser). Regenboogklasse 1. Hollandia (C. van Staveren) 2. Jan (Veldhuizen) 3. Dolfijh (H. H. Garbrecht) 4. Lede III (W. J. v. d. Meij) 5. Holland (P. Bos). aa Ma. Sc herenprijsklasse 1. Sperwer C. K. Vermaas). Slerjollen s De uitslag is nog niet bekend wegens aangeteekend protest door een der deelnemers. ta-Voetsjollen 1. Bonzo (Huijbers) a. Frigetto (Rutgers) 3. Hadje-me-maar (Borgerhof-Mulder) 4. Mike (M. Rozen) 5. Fifo (O. Ter Gast) 6. Kever (Kromme- De volledige uitslagen luiden: 200 M schoolslag voor heeren (Seniores): 1. L. Korpershoek (R. Z. C in 3 mln. 2. C. H.- Vrugt (D. W. R.) In 3 min. 2 sec. 3. P. van Hal (R. Z. C.) in 3 min. 12 2/5 sec. 200 M. schoolslag voor dames (Seniores): 1. C. Huybers (Het Y) in 3 min. 15 2'5 sec. 2. J. Kasteln (H. D. Z.) in 3 mln. 16 1.5 sec. 3. M. Brouwers (R D. Z.) in 3 mln. 21 sec. 50 M. vrije slag voor heeren (Nieuwelin gen) 1. W. Delwel (R. Z. C.) 29 3 5 sec. 2. A. Hartman (R. Z. C.) in 31 8'5 sec. 3. H. Phl- lipsen (R Z. C.) in 33 sec 100 M. vrije slag heeren (Juniores): 1. W Delwel (R. Z. C.) in 1 mln. 92 5 sec. 2. C Zeeman (Haarlem) in 1 mln. 11 sec. 3. S. A. Liezenberg (Haarlem) in 1 mln. 12 1,5 sec. 100 M. vrije slag heeren (Seniores): 1. J. van Hemsbergen (Haarlem) in 1 mln. 10 4 5 sec. 100 M. vrije slag dames (Seniores): 1. Zus Braun (O. D. Z.) in 1 min. 16 see. 2. J. Grendel (O. D. Z.) in 1 mln. 18 2 5 sec. 3. D. Ketelaar (H. D. Z.) in 1 min. 21 sec. 50 M rugzwemmen voor heeren (Nieuwe lingen) 1. C. Zeeman (Haarlem) in 39 4'5 sec. 2. J. A. Bandell (R. Z. C.) in 40 4 5 sec. 3. J. van Hemsbergen (Haarlem) in 4115 sec. 100 M. rugzwemmen heeren (Seniores): 1. <G. Voogd (Het Y) in 1 mln. 31 sec. Estafette 5 x 50 M. vrije slag voor heeren: I. R.' Z. C. in 2 min. 40 2 5 sec. 2. S. V. H. in 2 min. 48 sec. 3. S. Z. C. in 3 min. 14 2 5 sec. De winnende ploeg bestond uit: A. Roest, A. Hartman, H. Phllipsen, W. Delwel en L. Korpershoek. Estafette dames 5 X 50 M. vrije slag: 1. O. D. Z. I in 2 mln. 54 2 5 sec. 2. O. D. Z. 11 in 3 min. 12 2 5 sec. De winnende ploeg was als volgt samen gesteld: N. Mudde, M. Lejeune, P. Oversloot, J. Grendel en M. Braun. Schoolestafette voor middelbare scholen 5 X 25 M. vrije slag: 1. Rotterdanuch Lyceum in 1 min. 23 2'5 sec. (gedisquallficeerd wegens te vroeg star ten) 2 en 3 Erasmiaansch Gymnasium en H. B. S. ’s Gravendljkwal, beideri’ln 1 min. 26 1 5 sec. Na overzwemmen won de H. B. S. ’s Gravendijkwal. Estafette heeren 3 x 50 M. wisselslag: 1. Haarlem in 1 mln. 50 3 5 sec. 2. R. Z. C. In 1 mln. 53 sec. 3. D. W. R. in 1 mln. 56 2 5 sec. De winnende ploeg bestond uit: S. zenberg, J. van Hemsbergen en C. Zeeman. Estafette dames 3 X 50 M. wisselslag: 1. O. D. Z. I in 1 min. 56 2/5 sec. 2. H. D. Z. in 2 min. 14 5 sec. 3. O. D. Z. II in 2 min. 2 1/5 sec. De winnende ploeg bestond uit: J. Gren del, M. Lejeune en M. Braun. Estafette heeren 10 x 50 M. vrije slag: 1. R. Z. C. in 5 min. 36 4 5 sec. 2. S. V. H. in 5 mln. 49 1/5 sec. Tot slot werd er een vriendschappelijke polomatch gespeeld tusschen R. Z. C. en 8. V. H„ welke S. V. H. met 81 won. zal overtreffen. De beste vooruitzichten op De uitslagen van Zondag zijn: Heerenenkelspel finale Tijden slaat Menz1 8—6, 6—8, 6—3, 6—4. Heerendubbelspel finale Tilden en Prenn slaan Timmer en Diemer Kool 61, 6—2, Damesenkelspel halve eindstrijd Mej. M. Rollin Couquerque slaat mevr. Taunay Damesenkelspel finale Mej. Rollin Cou querque slaat mej. Canters 57, 61, 62. Da mes dubbelspel finale Mej. M. Rollin Couquerque en mej. Canters winnen door terugtrekken van mej. van der Heide en mej. Spit. Gemengd dubbelspel 4e ronde t Mej. van der Heide en van der Heide slaan mevr. Taunay en Lütjans 6—x, 63. waar tennisfeest gemaakt voldoening kunnen wij op het, altijd; belangrijke Noordwijksche tournooi zien. Charivarius zou het zonder twijfel zoo uitdrukken: „Noordwijk stond in het teeken van Tilden." Er waren verscheidene buitenlandsche deelneemsters en nemers, Denemarken, Tsjecho Slowakije, Duitsch land waren o.a. vertegenwoordigd, maar een naam was er, die klonk altijd en overal Tilden. De bladen stonden vol van hem. ’s Mor gens schrééf hij voor zijn bladen, hij logeerde daar en daar, speelde tusschen de partijen bridge, enz. Er werd vermeld dat hij 37 jaar is, waar hij geboren werd; zijn lichaamsbouw en zijn merkwaardig physieke eigenschappen werden door doktoren geschetst. Zijn oor deel over het tennisspel werd tot in den treure uitgemangeld. Het was een Tilden-manie. Men bedelde om Tilden’s handteekening, bestudeerde zijn gang, hoe hij las, at, liep, sliep, schreef escetera, etcetera. Aangezien hij in de eerste ronden geen tegenstanders ontmoette van zijn klasse, won hij steeds met 6o, 6o, 6—0. Een nieuwe sensatie werd uitgeknobeld. Vroeger heeft Tilden eens in een Ameri- kaansch tournooi 58 games achter elkaar ge wonnen, zonder een enkele te verliezen. Hoi landsche tennispublicisten vonden nu uit dat Tilden poogde om dit record te ver beteren. Alsof het voor een speler van zijn klasse niet een klein kunstje is om bij een groot tournooi (grooter dan Noordwijk) 38 of meer games te woinnen, zonder er een te verliezen Tilden werd geteekend, geschilderd. Til den was het Noordwijksche tournooi. Eerst in de finale echter hebben we den overwinnaar van Wimbledon in zijn ware kracht gezien. Zaterdag, bij enorm slecht weer won hij op zijn sloffen van Timmer, al verklaarde hij na afloop der match ook, prijzend het spel van den blonden Hollander: „much impro ved, much 1" Op dien dag had Menzei, de dubbel ganger van Tilden qua figuur, alleen 18 jaar jonger dan de Amerikaan, van den ster ken Duitscher Prenn gewonnen. Deze 'laatste was geïntimideerd door het barre 'weer, kon niet op dreef komen in de gierende stormvlagen en verloor in vier sets de partij die men gemeend had door hem gewonnen te zullen worden. Menzel heeft n.k kort ge leden in den wedstrijd om de Davis Cup van Timmer verloren. Zoodoende kwam Tilden in de finale heerenenkelspel tegen den Tsjech Mensel. Dai is een hard fight geworden De Noord wijksche tribunes bogen, bij wijze van spre ken, door onder den last der'honderden toe schouwers. Dank zij de helblauwe lucht en de stralende zon was men welgemutst en dit leidde bijna tot conflicten. Dermate opge togen was het toekijkende pienschdmn, dat midden Onder de rallies Hevige rafel- applausen opstegen. Juichend swnd men op als Menzei een goeden bal van Tilden op brillante wijze terugspeelde. Het ligt voor de hand dat zulk aanmoe digen en goedkeuren niet bepaald aange naam is voor de spelers, dat wil zeggen dat ze zich niet vermogen te concentreeren. Tilden was eenige malen merkbaar gehin derd. De umpire Lotsy slingerde met stentor- geluid hevige verwijten naar het publiek, dat het toch waarlijk niet kwaad meende. Later trad de heer Scheurleer, wedstrijd leider, nog in de arena en gaf een breedspra kige uiteenzetting dat, als een moeilijke bal teruggespeeld wordt en in schijn onhoudbaar, de tegenpartij die weer retourneeren wil alle aandacht aan den bal moet kunnen wijden. Natuurlijk Dat begreep men. En na de onderbreking klonk luid het ssttals een enkeling zich vergat en zijn handen op elkaar deed kloppen. Die single is machtig interessant geworden. Menzel’s capaciteiten werden nog al in twij fel getrokken. De 19-jarige Tsjech is een lastig jongmensch, nukkig en gauw geneigd om te protesteeren. Eerlijk gezegd had hij het een beetje verbruid. Maar met zijn single tegen Tilden heeft hij alles weer goed gemaakt. Game na game werd in de eerste sets gevochten. Tilden kreeg geen duimbreed toe. Op de lange en scherpe drives gaf Menzei keurige drives links en rechts en aan het net verrichtte hij wonderen. In een van zijn rennen naar het ■net moest hij een ontzettende drive van Tilden verwerken en hij deed het, met scheef gehouden racket, zoodat de bal op zij weg stoof. In zijn benauwenis om net-fault te maken, hinkte Menzei, tot vermaak van de toeschouwers langs de overige volle breedte van het net, maar hij bleef er af en het punt iwas voor hem. Tilden kon een flauwe glim lach om deze jeugdige overmoed niet onder drukken. 4 Met dat al bleef Menzei hardnekkig en aanvallen. Op de daverendste canon- services van Tilden had hij een deugdelijke return en in de moeilijkste posities dreef hij den bal terug. Er was een ding waarin Tilden meester Heef in kalmte. Hij liet Menzei maar razen, van den eenen naar den anderen hoek vliegen, dropshop halen en direct daar ach teraan lobs, bedenkend dat een match „best of five" is. Na twee 86 sets, een voor Tilden en yuich-toon-ontlokkend een voor Menzei, was de jonge Tilden wat moe en William T. Tilden 2nd zoo frisch als een hoen dat in den vroegen morgen haar eerste ei legt. Ofschoon Menzel met het volle pond Heef aanvallen, nooit versaagde en iedereen achterstand probeerde op te halen, merkte hij toch, een paar gewelddadige sets achter voor Tilden. Zijn drives werden met het zelfde gemak over het net gezwiept als eerst, met dezelfde elegance zwierde hij een lob over Menzel’s hoog opgestoken arm en even eenvoudig dreef hij Menzel links en rechts voor- en achteruit. Men krijge vooral niet den indruk dat Tilden met, instede van tegen Menzei speelde, maar hij bleef de meester en Menzel was de, verrassend goed spelende, koene tegenstander die al zijn best deed om zooveel mogeijk games bij elkaar te krijgen. Dat was niet gering. In de twee laatste sets kreeg hij, bevocht hij er nog zeven. Eenige malen leidde hij nog door harde services, zelfs voor Tilden onhoudbaar, bravour-volleys, waar Tilden niet aan tippen kon, maar toch Tilden bleef de baas die winnen moest. Tilden won met 86, 6—8, 6—3, 64. Tien minuten later verscheen hij weer op de baan, fit and well, tot het spelen van een heerendubbel met Prenn tegen onze nationalen en Davis-Cup dubbel, Timmer en Diemer Kool. Zoo mogelijk speelde hij deze partij nog beter dan zijn single. Geen spoor van vermoeidheid. Prenn’s solide spel, vooral overhead zijn service, alles viel weg voor het spel van Tilden, Timmer en Die mer Kool verloren in drie sets. Telkenmale toonde Tilden aan waar de gaten waren in de Hoilandsche combinatie en als die er niet waren, dan maakte hij ze even door een lob of een stopvolley, een crossdrive of een dropshot. Deze goochelende Amerikaan heeft alle slagen op zijn repertoire I Ofschoon Timmer in de derde set op dreef kwam, niet te laat was, oploopend na zijn service, kon hij met Kool geen set winnen. Even hadden wij deze illusie, toen de Hollanders in e 3 set eén 53 achterstand in 55 gelijk ver anderden. Maar Tilden aan service deed de hoop in den spreekwoordelijken rook ver vliegen en tenslotte verloor Kool ook zijn service. In de finale der dames kwamen de Hollandschen mej. Rollin Coquerque en mej. Canters tegen elkaar. Het is jammer dat er geen sterkere buitenlandsche deel neming was dan de Deensche mej. Stöckel met haar zwakke service. En vooral is het onprettig dat Kei Bouman ontbrak. Wat hadden we hair gaarne bij de finalisten ge zien. Nu won mej. Couquerque in drie sets, met 57, 61 en 6a. Wat de andere wedstrijden en finales betreft verwijzen wij naar de uitslagen van Zaterdag en Zondag, derwelke wij hieronder vermelden Internationaal Concours Hippique te Luzern Door het ongunstige weer hadden de prestaties der Internationale dressuurproe- ven op iet Internationaal Concours Kippique nog al wat te lijden. BU de groote Olym pische dressuurwedstrljden werden de Neder landers Versteegh en Carp resp. 4e en 6e. De uitslagen luiden: Internationaal dressuurwedstrijdoen den Prijs van Luaem. 1. oleander. Luitenant Frank, Zwitserland, 214.25 punten. 2. Amal- gale Bizard. Frankrijk, 212.25 punten. 4. Se- nyanine Seuig, Yougo-Slavlë. 204.125 punten. 5. Capricio cornm. de Groulard. Frankrijk, 198.50 punten. 6. Bonnie Pal comm. de Ker- vasdoue, Frankrijk, en Kimberley Luitenant Frank. Zwitserland. 190.75 punten. 8. Son- nenbruder comm. ThW, Tisjecho-StowaJdje, 188.125 punten. 9. Auric Sun Ootnm. de Sar- Een nader bqi&t d$t 10& üges. Freoltrijk, Opgegeven door van der Graaf Co. Uitgesproken: 9 Juli: L. T. Roos, kassier, bankier en commissionnair in effecten. Goes. Rechtere, mr. A. v. d. Hoop. Cur. mr. C. M. Kegge, Goes en P. Torbijn, procuratiehouder der Rotterdamsche Bankvereeniging, Goes. 9 Juli: J. Huige. commissionnair te Nieuw- dorp, Rechtere, mr. J. H. Bijbau. Cur. nu. P. H. R. Hugenholtz, Goes. 9 Juli: B. van den Engel, Overschie, Rot- terdams'cherijweg 51, Rechtere, mr. A J. Marx, Cur. mr. H. j. Sjollema, Rotterdam. 9 Juli Cornells Punt, loswerkman. Schulpweg 89, Rotterdam (Charlois). Rech tere. mr. A. Huijgen. Cur. mr. A Blom, Rotterdam. 9 Juli: M. I. Frenk, schoen winkelier, Rot terdam, Noordmolenstraat 59, R.c. mr. A Huijgen. Cur. mr. L. van Dantzig, Rotter dam. 9 Juli: H. van Nieuwland, besteller, Rot terdam, Gaffelstraat 36a. Rechtere, mr. A Huijgen. Cur. mr. G. J. Wiarda, Rotterdam. 9 Juli: N.V. Westerveld v. d. Engels Groenten, Fruit Import en Commissiehan del, gevestigd te Rotterdam, Rechter Rot®" kade 155. Rechtere. A. J. Marx. Cur. mr. H. J. Sjollema, Rotterdam. 10 Juli: C. A. J. de Groot, voorheen siga renfabrikant, thans voeger Alkmaar. Rech tere. mr. A. M. Ledeboer. Cur. mr. E. H. J. Wijnne, Alkmaar. 10 Juli. M. van Roy, koopman en winke lier, Bakel, Kerkstraat B 44. Rechtere, nu. baron van Hövell.tot West erf lier. Cur. F. de Wit, Helmond. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 9 Juli: J. Ernst, Rotterdam. De heele vorige week is er met veel ijver en toewijding op de banen der Noordwijk sche sportvereeniging getennist. Pluvius heeft alle mogelijke moeite gedaan om de tennisvreugde te versoren, maar de zon heeft op den laatsten grooten dag tot een en met innige J weer terug- Zondag hadden op Duindigt nationale windhondenrennen en springconcours, als mede harddraverijen plaats,' waarvan de uitslagen luiden 1. Openingsren Springconcours voor Greyhounds 1. Lady-Echevary (eig. D. van der Vegte. Den Haag) 3. Dtzindigtren t Ren op de vlakke baan voor Greyhounds 1. Adak (eig. Chr. Licher te Amsterdam) 1. Jupiterprijs Pnjzendraverij 4e klasse over 1700 Meter 1. Robert E. Lee (eig. Stal Birkhoven) a. Trotteur G. (eig. W. H. Geersen) 2. Jocastoprijs Prijzendraverij ie klasse over 2000 Meter 1. Anlezy (eig. F. Lebret) a. Vegrana (eig. Sul C.) 5. Military Ren op de vlakte baan over 1900 Meter, gereden door actief dienende offi cieren 1. Petit Due (eig. Luit. G. F. Inj. mink). 2. Nuit dTvresse (M. J. v. d. Hoog 4. Jacquelineprijs Prijzendraverij 2e, 3e’ 3e klasse 2000 M. 1. Siem Claudy (eig. Stal C.) a. Queen H. (eig. A. Vringer) 5. Jumelleprijs Ren op de vlakke baan over 1600 Meter 1. Tulliseumoy (eig. W. Jo chems) 2. Kouang St (eig. Sul Hippos) 6. Zevende Heerenrijdersprijs i Handicap ie klasse, over 2000 Meter 1. Quick Boy (eig. W. Droog) 2. Rosel (eig. J. Vrijlandt) 7. Julianaprijs Pnjzendravenjen 3e en 4e klasse over 2000 meter 1. Sister Patrick H. (eig. Jac. Klarenbeek) 2. Trotteur G. (eig. W. H. Geersen) 8. Johmontprijs Hor denren over 2700 Meter 1. La Becquée (eig. Jul. Segers) a. Theocrite (eig. H. C. Lintveld). het kampioenschap heeft o.i. Uruguay, de winnaar van de Olympische Spelen in 1924 te Parijs en in 1928 te Amsterdam. Het programma der kampioenschappen luidt: 13 Juli: FrankrijkMexico en Belgiëde Vereenigde Staten. 14 Juli: Brazilië—Yougo Slavië en Peru— Roemenië. 15 Juli: FrankrijkArgentinië. 16 Juli:Mexico—Chili. 17 Juli: Yougo Slavië—Bolivia StatenParaguay. 18 Juli: UrugayPeru. 19 Juli: Frankrijk—Chili en Argentinië— Mexico. 20 Juli: Brazilië—Bolivia raguay. 22 Juli: Argentinië—Chili Roemenië. Ten slotte vermelden we nog, dat in een oefenwedstrijd Frankrijk van Roemenië won met 42. A ms ter dam sche Politiehonden Dresseer club „Hermandad” De uitslag van deze Wedstrijden ia: 1ste prijs, plus speurdersmëdaille (uitgeloofd door de „Telegraaf en^ Rpeclale prijs van den heer Labon. Weltevreden): J. J. de Roos, te Rotterdam met ..Kazan 2. G. v. d. Heuvel te Bussum met ..Frlta” en de speciale prijs van den heer Koperberg„ Amsterdam. 3. H. van Breukelen te Haar lem met „Presto". 4. A. Scholts te Rotter dam met „Solo". 5. H. H. Hischemöller te Amsterdam, met „Olafe", benevens een spe ciale prijs van de „A. P. D. H.” De speciale prijs uitgeloofd door Jhr. A D. Laman Trip, District-Commandant der Kon. Marechaussee te Breda, werd gewon nen door B. Wierks te Hillegersberg met „Duc". Op den middag van den 12en Juli werd een demonstratie gegeven door de club ter opluistering van de wedstrijden, die een vlot verloop hadden. Ondanks het slechte weer, werden de wedstrijden door een talrijk pu bliek bijgewoond. Onder de belangstellenden werden opgemerkt o.a. de hoofdcommlssaris van politie, de heer Versteeg, de commissa ris van politie de heer E. J. Pateer, de heer Haarman, Mr. Swagerman én de directeur van den RIjkspoetdulvendienst Belgraven. Des avonds werden door den heer Pateer de prilzen uitgereikt, in het gebouw der Burgerwacht. Utrechtsch Provinciaal Elftal- Wacker Wien 17 Zaterdagavond heeft het Weensche be roepselftal Wacker, dat op het oogenblik een tournée door ons land maakt, een wedstrijd gespeeld tegen het Utrechtsch Provinciaal elftal. 'De omstandigheden, waaronder deze ont moeting plaats had. waren van niet zeer gunstigen aard, hetgeen is te wijten aan de weersgesteldheid. Door den aanhoudenden regen was het ter rein zeer glad. Het eerste doelpunt voor de buitenland sche gasten werd gescoord uit een corner in eigen doel. Even later is het reeds 02. Tot de rust komt er geen verandering in den stand. Na de pauze spelen onze landgenooten met den wind in den rug. Eenige goede aanval len stuiten echter af op de sterke Weensche achterhoede. De bezoekers weten successievelijk hun voorsprong te vergrooten tot 07. Tenslotte weet D Buitenweg de eer te red den en zoo komt het einde van dezen voor de Nederlanders verloren wedstrijd met 11.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 10