Gemen&d c^Cieuws •4 I- r Aanval op eon planter Trambotsing te Rotterdam Parkeeren te Amsterdam Directe actiestaking KERKNIEUWS Nieuw hoogterecord voor dames Inbraak aan de lienibnig Heiligdomsvaart te Maastricht Insluiping Terecht Een volkspetitiomiement Hooischelf afgebrand Tjalkschip binnengesleept Rijnaak gezonken ONDERWIJS Instituut ONZE OOST Ernstig auto-ongeval Politle-agent geschorst PROVINCIAAL NIEUWS Ernstig auto-ongeluk bij^ Mierden 18-jarige jongeman gedood 72 f CK DEN HELDER T a. b te I) III 99 en h 4.— 99 99 99 E I I- b. Artikel 3. ver van DII t Groote materleele schade Vier lichtgewonden Een hoogte van 26.600 voet bereikt Niets vermist De stad in feeatdos Tegen de vlootplannen van Minister Deckers bestuurder B. van In Leiden is Zaterdagmorgen een hoot- Te Tramstoring Het zeil overboord geslagen uur De opvarenden gered Economisch-Technologisch Een aeer hoog tekort De gevaarlijke zee Twee meisje» in gevaar, maar gered zee weer Twee gewonden Betrokken onikoop-gevallen ge- Credietvereeqjging A, de heer D. Bals, alhier. Commissionnair in effecten gearresteerd aan werden van de van van Artikel 2. Deze verordening treedt in werking tegelijk met de in artikel I genoemde verordening. Miss Ruth Alexander heeft, naar uit San Diego in Callfornië gemeld wordt, een nieuw record gemaakt door een hoogte te bereiken van 26 600 voet, waardoor het vorig record met 6600 voet is gebioken. Gedurende de daling verloos miss Ruth het bewustzijn en eerst op 18XKX) voet hoogte verkreeg rij weer de macht over de machine om tenslotte veilig te landen. I die te Vrijdagavond Bredaschen weg ongeval 850 900.— 950 1.000 1 050 1.100 1.150 1 200 1.300 Artikel 2. Deze verordening treedt in werking tegelijk met de in artikel 1 genoemde verordening. VERORDENING, betreffende de classificatie r van de gemeente Alkmaar voor dl heffing der' personnels belasting. Artikel 1. De gemeente Alkmaar wordt voor de heffing der personeele be lasting naar de grondslagen huurwaarde en mobilair ingeilee d ih do 3e klasse, met uitzondering van: wordt met ingang van 1 Mei 1931 ingetrokken. Zij blijft echter van kracht ten aanzien vwn de bcla<tingjaren, waarvoor zij heeft gegolden E II VERORDENING tot heffing van opcenten op de hoofdsem der vermogensbelasting in do gemeente Alkmaar. Artikel 1 Ten behoeve van de gemeente Alkmaar zullen met ingang van 1 Mei 1931 opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting worden geheven VERORDENING op de invordering van op centen op de hoofdsom der personeele belas ting in de gemeente Alkmaar. Artikel 1. De invordering der opcenten op de hoofdsom der personeele belasting, geheven krachtens de bij besluit van den Raad Alkmaar vau heden vastgestelde Verordening tot heffing Metthews, een der Britsche vliegers, trachtte van Engeland naar Australië vliegen, is te Prome aangekomen. Zn met gezel was stervend en kon niet meekomen. Hook en Matthews werden s-dert 3 Juli ver mist, toen zij Akyab verlieten mei bestem ming naar Rangoon. Utrecht niet „Het Volk'' vinden we een manifest afgedrukt van de S. D. A. P. en het N. V. V. 85 opcenten 95 105 115 125 70 opcenten 80 90 ICO 110- O|> de aam lagen van hen. die niet in den zin der wet op Ie personeele belasting gebruiker van een perceel zijn, wordt het le, wordt vervangen door 2e, Artikel 2. Het getal opcenten bedraagt 35. Artikel 3. De opcenten worden niet geheven op de aanslagen van hen, die binnen het rijk geen vaste woonplaats hebben. Artikel 4 De verordening op het heffen van opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting, vastgesteld bij raadsbesluit van 16 Maart 1922 (gemeenteblad nr 811), goedgekeurd bij koninklijk besluit van 26 Mei 1922, nr. 181. gewijzigd bij raadsbesluiten van 21 Maart 1924 (gemeenteblad nr. 910), goedgekeurd bij koninklijk hesluit van 17 Mei 1924. nr. 27, en 22 Maart 1927 (gemeenteblad nr. 1060) goedgekeurd bij koninklijk besluit van 4 Mrf 1927, nr. 8. VERORDENING op de invordering van op centen op de hoofdsom der vermogersbelas ting in de gemeente Alkmaar. Artikel 1. De invordering der opcenten op de hoofdsom der vermogens belasting geheven krachtens de bij besluit van den Raad van Alkmaar van heden vastgestelde verordening tot heffing van (Me opcenten, geschiedt overeenkomstig artikel 263 der gemeente wet. 1.400.— 1.500.— 1000 1.700 1.800.— 1.900 2.000 2.200 2.400 2.600 2.800 3.000 3.500.— 4.000.— 4.500 5.000 6.000 7 000 8000— 9.000 10.000 paranghouw De heer Bakker levensgevaar. In de laatstleden Vrijdag gehouden ver gadering van het Economisch-Technolo- glsch Instituut, gevestigd bij de R K. Han- delshoogeschool te Tilburg, Is gekozen tot Voorzitter Ir. M. C. E. Bongaerts, en tot Vice-Voorzltter Prof. Dr J Schutzer, ter wijl voorlooplg als Secretaris-Penning- meester zal fungeeren Prof Dr. Th. Ooos- sens. Tengevolge van een defect aan den voe- dlngskabel heeft de tramdienst Den Haag Lelden van den H. T. M Zaterdag een groot deel van den dag stop gestaan op het traject Leiden—Haagsche Schouw. Zooveel mogelijk werd de dienst met autobussen onderhouden. boom en vervolgens rechts, waarbij de wagen in botsing kwam met een wielryd- rter, de echtgenoote van luitenant N. van den Bredaschenweg. Het rijwiel werd geheel vernield dóch dfe wielrijdster bleet onge deerd. De auto werd zwaar beschadigd. Een 16-jarige jongen W. van L., die ook in den auto was gezeten, kreeg een kaakbeenfrac- tuur. De heer H. bekwam een zware hersen schudding en werd per auto van den Geneeskundigen Dienst naar het ziekenhuis te Tilburg overgebracht. jaar de zevenjaarlyksche Maas- Heillgdomsvaart weder met den luister van nlet-kerkelijke Te Lonneker heeft men zich door inslui ping toegang verschaft tot een woning. Een aantal bankbiljetten, ter waarde van f 415, werd ontvreemd, evenals een staatsschuld- boekje van f 1800. Getal opcenten: 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 73 74 75 76 77 78 79 80 Me- hoofdagent nü wordt verdacht, by omkoopgevallen, voor welke een Inland- sche agent van politie bereids tot 18 maan den gevangenisstraf was veroordeeld, be trokken te zyn. Bij de firma Blom, confectiefabriek te En schede. is een directe actiestaklng ontstaan. Ongeveer 100 meisjes eischtnn het. directe 'ontslag van een leidster van een der afdee- Hngen met wie ze oneenigheid hadden ge kregen. De directie willigde een dergeiyken eisch niet zonder meer in, waarop de meisjes de fabriek hebben verlaten. en de handelingen van B.. werd vernomen. Vast staat, dat er ver band is. De hoofdcomniLssarls van politie te dan heeft den Europe schen Just geschorst, daar die opcenten, geschiedt overeenkomstig artikel 263 der gemeen tewet. 18-jarige B. plaats genomen. Deze had naar verluidt wel een zekere bekwaamheid van rij den doch was niet in het bezit van een rij- bewijs. hetwelk de inzitter.de vader in zijn bezit had. Bij de Wierdensche Esch gekomen, slipte de auto door de_gladheld van den weg. kwam met een boom in botsing, waarna de wagen om den boom heenslingerde en weer met den kop in de richting NUverdal kwam te staan. De vernielde wagen werd later naar Hengelo overgebracht. Het was een zoo goed als nieuwe wagen gemerkt N.A.8.H. Vermoed wordt’ dat door een verkeerde manoeuvre plotseling veel gas is gegeven, vandaar de geweldige botsing. wusteloos aan wal kwam, kunstmatige ademhaling toe, hetgeen niet baatte. Zij werd door den Geneeskundigen Dienst naar het ziekenhuis gebracht, waar zy laat in dm avond bijkwam. Haar vriendin kon rechtstreeks naar huis gaai.. 'Artikel 2. Deze opcenten worden geheven volgens het understaand tarief: Hnlaclhnwa czzvm i *w maximum van 110 opcenten gelieven. Artikel 2. De Raad bepaalt jaarlijks het getal, waarmede voor alle aan slagen tic in liet vorij* artikel genoemde getallen opcenten, in dien zij niet onveranderd worden toegepast, zullen worden ineerderd*of verminderd, teneinde de getallen der te heffen op centen te verkrijgen. Artikel 2. Deze verordening treedt in werking tegelijk met de in artikel 1 genoemde verordening. VERORDENING tot vervanging van be lastingbedragen, voorkomende in de wet op de personeele belasting 1898, door andere be lastingbedragen, voor de gemeente Alkmaar. Artikel 1. De belastingbedragen, voorkomende in artikel 31 bis onder 8 4 i onder 8 5, letter c, der wet op de personeele belasting 1896, 'worden voor de gemeente Alkmaar als volgt door andere ver vangen: 6.onder 8— 2 Artikel 2. Deze verordening treedt in werking met ingang', van het be lastingjaar 1931. Wij vernemen. dat op de rubberonderae- ming ..Kabadelan" van de te Amsterdam gevestigde N.V. Cultuurmy. ,.Kota Boemi", gelegen op 5 KM. afstand van Kopahiang in de residentie Benkoelen, een aanval is gepleegd op den planter P. Bakker, die een in zijn nek beeft opgeloopen. verkeert echter niet in 850.— 900.— 950— 1000.— w 1050— 1 100— 1.150— 1.200— 1300.— 1.400.— 1.500— 1 600.— 1.700.— 1 800— 1.900— 2 000— 2.200— 2 400.— 2.600 2 800 3.000— 3.500.— 4.000.— 4.a00.— 5.000.— 6.000.— 71X10— 8.000— 9.000.— 10.000— o De Raad bepaalt jaarlijks vóór 1 Mei het getal, waarmede vóór alle aanslagen de in het vorig artikel genoemde getallen opcen ten, indien zij niet onveranderd worden toegepast, zullen ver menigvuldigd worden, teneinde de getallen der over het betref fende belastingjaar te heffen opcenten te verkrijgen. Het vennenigvuldigingsgotal mag niet hooger zijn dun I. Artikel 4 De opcenten worden niet geheven op do aanslagen van hen. die binnen het rijk geen vaste woonplaats hebben. B H. VERORDENING op de invordering van op centen op de hoofdsom der gemeentefondsbe lasting in de gemeente Alkmaar. Artikel 1 De invordering der opcenten op de hoofdsom der gemeente- fondsbelasting, geheven krachtens de bij besluit van den Raad van Alkmaar van heden vastgestelde verordening tot heffing van lie opcenten, geschiedt overeenkomstig artikel 263 der ge meentewet. Een verbod Met ingang van Zaterdag is het In enke le drukke straten van de binnenstad te Am sterdam op bepaalde uren verboden te „par keeren” d wjt. dat het dan niet toegestaan zal zyn daar met voertuigen (motorrytui gen, rijtuigen, handkarren en rywielen) stil te staan, tenzy dit stilstaan geschiedt ten behoeve van het onmiddcliyk laden of los sen van goederen, of ten behoeve van het onmiddeliyk in- of uitstappen van passa giers. Zoo is het b.v. In die straten en op die uren het stilstaan met een vrachtauto, waaruit niet terstond geladen of gelost wordt, oi het wachten van een taxi op pas sagiers, die in een winkel inkoopen doen, of ergens een bezoek afleggen, met meer ge oorloofd, ongeacht of het betrokken voertuig al dan niet onbeheerd staat. De uren van den dag waarop het parkeer verbod geldt, zyn vastgesteld van 8 tot 19 uur. een uitzondering vormt de Reguliers- breestraat. waarop het van 8 tot 24 uur ver boden is te parkeeren. Bovenbedoelde straten zun of worden binnenkort aangeduld door ronde aan- wüsborden, blauw met rooden rand. In enkele van meerbedoelde straten geldt het nieuwe parkeerverbod slechts aan één z.yde. Dit is aangeduid door dezelfde borden, in dit geval evenwel voor de helft wit ge schilderd; de gekleurde helft wyst dan naar de zyde, waar het parkeeren verboden is. De tot nog toe bestaande regeling, waar- by het op de drukste uren verboden is om. voor welk doeleinde ook, stil te staan met voertuigen In de Leidschestraat, Spiegel straat, Spiegelgracht oneven zyde Utrechtsche straat. Oude- en Nieuwe Hoog straat en welk verbod kenbaar Is ge maakt door ruitvormige aanwysborden biyft ongewyzlgd van kracht. Te Amersfoort zyn onregelmatigheden ge constateerd by den commissionnair in effec_ ten. B„-dle in dienst was by het advocaten kantoor van gebr. T., aldaar. De verwarring in zaken werd ontdekt door de belastingambtenaren, tengevolge van de schommelingen by opgaven van het vermogen van eenlge lastgevers van den heer B. Daartoe behooren ojn. ook genoemde Gebr. T., die hem na de ontdekking onmid- In den afgeloopen nacht hebÓen inbre kers een bezoek gebracht aan het stations gebouw aan de Hetnbrug. Alle kasten en laden werden overhoop gehaald, docji er wordt niets vermi.-t, daar er nimmer geld in dit stationsgebouw bewaard wordt. De politie stelt een onderzoek naar de daders in. Tengevolge van het stormweer zyn gedu rende den nacht van Vrydag op Zaterdke verschillende schepen uit de omgeving in nood geraakt. Op 300 M van de kust van Govishoek op Tholen in de Oosterschelde, is de Rynaak „Pita”, schipper WUlemse. eigendom van de firma Hoemee te Rotterdam en geladen met steenen. bestemd voor Temeuzen. ge zonken. Alle opvarenden konden door de •sleepboot En Avant VIII” aan boord wor den genomen. Het schip iaMnlddendoor ge broken en ligt Ut 15 meter water. De sleep boot is met een tweede Rynschip, dat op sleep was. In het Tholensche Gat binnen- geloopen. Gistermorgen tegen 8 uur werden te Rot terdam de bewoners van den Goudschen Singel naby de Jonker Fransstraat opge schrikt door een heftigen knal gevolgd door luid gegil: een- nleuw-model motorwagen van lyn 4 der electrlsche tram was naby het kruispunt Goudache SingelJonker Fransstraat in botsing gekomen met een motorwagen van lyn 23. oud-model. In den wagen van IMn 4 bevonden zich, meldt de „Courant", behalve de conduc teur C. V. als eenlge passagiers de heer en mevrouw dr. H. J. Tiele uit Gouda. Door den schok viel mevrouw Tiele voorover van de bank en kwam zy met het gelaat te gen het tusschenschot, waardoor zy den neus bezeerde. Dr. Tiele constateerde by zjjn vrouw een kneuzing van het neusbeen Dr. Tiele en de conducteur hadden geen letsel. De bestuurder B. van E. van lyn 4 klaagde over pyn In het achterdybeen. Dr Haga constateerde bloeduitstorting in het rechterdybeen. Hy kon na verhoord te zyn te voet naar huls terugkeeren om te be komen van den schrik. De bestuurder H. W. W. van lyn 23 was door glasscherven aan gelaat en beide han den licht gewond. De conducteur S. S.. die zich met den caféhouder P. C. Treellng op het achterbalkon bevond, werd met dezen passagier door den schok op straat gewor pen. De conducteur 8. bekwam geen letsel. De caféhouder Treellng had schaafwonden aan voorhoofd en rechterhand. Bestuurder W. is met den caféhouder naar net zieken- huls-Cootelngel gebracht' per auto van den G. o. D. Na behandeld te zyn konden zy te voet hun woning weer bereiken. De mandenmaker M. Geer, die In den wagen zat. had geenerlei letsel bekomen. Een door de politie onmiddeliyk ingesteld onderzoek heeft aangetoond, dat de rem men goed werkten en er van doorgiyden geen sprake was. Het duurde gerutmen tyd voor de zwaar gehavende wagens waren weggeruimd en het verkeer weer vry was. Daarin wordt medegedeeld, dat beider be sturen besloten hebben in September a s. een volkspetitionnement te organiseeren. Voor de eerste maal na den wereldoorlog zou dit trichtsche traditioneelea feesten gepaard gaan. Si>eciaal de stadsversiering dwingt om haar uiterst kunstvolle uitvoering bewonde ring af van ieder, die goeden smaak bij der- geluke feestelijkheden weet te waardecren. Onder een gestadigen, hij windvlagen stiiemenden regen, werd her noodzakelijk, dat de traditioneele inhaling van Mgr. Schrijnen. Bisschop van Roermond, rtlet ge schiedde door de eerewacht te paard. In ry- tuigen werd gereden naar de woning van Deken Wouters, den schatbewaarder van rie St. Servaaskerk. als pastoor-deken Even later werden de H.H. Relieken van uit de schatkamer der kerk naar de kerk overgebracht, waarby Mgr Schrynen de groote reliek van het H. Kruis droeg. Ten aanhoore van de eerste gewestelyke en gemeentelijke autoriteiten, hield de Zeereerw. heer Ribberg de openlngs-feest- predikatie. Tengevolge van het buitengewoon on gunstige weder, dat maar hardnekkig bleef voortduren, bleven dien dag de niet-kerke- lyke feesten, w.o. de gala-opvoerlng van „De boodschap aan Maria” als openlucht spel. achterwege. Aan de eerste plechtige toonlng der re lieken op Zondagmorgen, ging vooraf een Pontificale H. Mis in de St. Servaaskerk. gecelebreerd door Mgr. Schrijnen. met het gedeelte, liggende ten Westen van den weg tusscheu den Bergerweg en Egmond aan den Hoef. het gedeelte, plaatselijk aangeduid als „Westdijk", liggende ten Oosten van het N'oordhollandsch kanaal, ten Noorden be grensd door het gedeelte, plaatselijk bekend als „De Omval", ten Oosten doo:r Zuid- en Noord Schermer en ten Zuiden door Akersloot. De gedeelten der gemeente, omschreven in het eerste lid onder a en b. worden ingedeeld in de 7e klasse. Artikel 2. Deze verordening treedt in werking op 1 Januari 1931. »D I VERORDENING tot heffing van opcenten op de Personeele belasting in de gemeente Alkmaar. Artikel 1. Met ‘"[("‘T 1'“* 1 Januari 1931 worden ten behoeve van de ge meente Alkmaar opcenten geheven' op de hoofdsom der perso neele belasting: a. voor zoovel' betreft het gedeelte der gemeente, beboerende tot de 3e klasse: op de aanslagen van hen, voor w ie de belastbare huurwaarde bedraagt: niet meer dan 225. meer dan 225.en niet meer dan 450. 450.— 675 675.— 900 900.— Op de aanslagen van hen, die wiet in den zin der wet op ile personeele belasting gebruiker van een perceel zijn, wordt het maximum van 125 opcenten gelieven. voor zoover betreft het gedeelte der gemeente, behOorende tot de 7e klasse: Op de aanslagen van hen voor wie de belastbare huurwaarde bedraagt; niet meer dan 150. meer dan 150.jn niet meer dan 300. 300.— 450.— 450 600.— 600 Personalia. Te 's-Gravenhage is ge slaagd voor het machlnlsten-examen, diploma assistentie van den Hoogeerw. Deken Rece veur en pastoor Lenders en Brune. Tegen het middaguur werd het in de stad geleidelijk geweldig druk. Tallooze vreem delingen waren naar Maastricht getogen, waar in den namiddag een geweldige be langstelling bleek te bestaan voor den grooten optocht, het hoogtepunt van de niet-kerkeiyke feesten. De optocht bestond uit een historische reconstructie van het bezoek van Maximi- liaan van Oostenrijk aan Maastricht op 13 Aug. 1485 aan het graf van 8t. Servaas. Door een dichte haag toeschouwers trok de stoet, welke eenlge vertraging had ge kregen. vanaf het Emmapleln via Brussel- sche Straat, Groote Gracht de stad In om tenslotte te arriveeren op het imposante Vrythof. Hier sprak Maxlmiliaan de menigte toe, waarna een gildendefilé plaats had. Na het défilé bezocht de keizer de 8t. Servaaskerk, teneinde het doel van zbn reis naar Maastricht, de vereertng der H Relie ken, te volbrengen. Tydens het kerkbesoek van Maxlmiliaan hadden, eveneens op bet Vrythof, de schutters gelegenheid hun wed- stryden te houden. deliyk ontsloegen. Toen de belastingautoriteiten ambtshalve sanglfte deden by de Justitie te Utrecht, gelastte deze een grondig ondersoek. Hlerby *erd de heer B. eenlge malen aan een streng verhoor onderworpen. Het tekort •chynt zeer hoog te zyn. Welk verband er bestaat tusschen het ontslag van den directeur van het kantoor ów Geldersche Credietvereenjging te Zaterdagavond heeft naby Wlerden een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, dat aan een jongeman het leven heeft gekost ter- wyi een tweede persoon werd gewond. Vol gens een ooggetuige heeft het ongeval zich als vpigt toegedragen Het was omstreeks kwart over zessen, toen Ik op een bank voor het huis wat uit rustte en Ik plotseling een hevigen knal lioorde. Onmiddeliyk snelde Ik de straat op. waar Ik den totaal vernielde auto zag liggen, achter 'n boom, aan den rand van de sloot, met den kop in de richting Nyverdal. On- mlddeliyk bleek dat de bestuurder, een on geveer 18-Jarlge Jongeman, leerling der M.TJ8. te Haarlem, het ergst er aan toe was. Dezen droegen wy direct binnen In de aangrenzende woning vam den heer Sta man. D- Beens uit Wlerden en zuster Noor ds waren direct ter plaatse, welke de ver dere verzorging op zich namen van het be- wustelooze slachtoffer. Het bleek dat de on gelukkige een gapende wonde In het achter hoofd had, terwyi hy tevens bloed opgaf. De drie personen, die mede In dep auto zaten, bleken het er beter te hebben afgebracht, daar slechts de broer van den verongelukte, die voor in den auto zat, lichtere verwon dingen had opgeloopen, terwyi de vader van de beide jongemannen, een zekere Beudt uit Hengelo (O.) en de mede-passagier, de architect De Wels uit Enschedé, met den schrik vry kwamen. Korten tyd hierna arriveerde een zieken auto waarin de zwaargewonde naar het zie kenhuis te Hengelo werd overgebracht Hier is hy zonder tot bewustzijn te zyn gekomen na korten tyd overleden. Van andere zyde wordt gemeld: De vier Inzittenden waren naar een ver gadering van architecten te Zwolle geweest. Met een matige vaart ongeveer 35 i 40 K M. werd weer in de richting Hengelo gereden. Aan het stuur had de ongeveer 'Belastbare Botn - 800.oi meer, doch minder dan schelf van den landbouwer P. de Heer aan~f l««en de riootP1*»»™ van Minster Deckers, de Lammebrug, bevattende 35.000 K.G hooi, door hooibroel atgebrand Artikel 3. De verordening op het heffen van opcenten op de hoofdsom der personeele belasting, vastgestcld bij raadsbesluit van 12 December 1924 (Gemeenteblad nr. 955), goedgekeurd bij Ko ninklijk besluit van 30 Januari 1925 nr. 6. wordt met ingang van 1 Januari 1931 ingetrokken. Zij blijft echter van kracht ten aan zien van de belastingjaren, waarvoor zij heeft gegolden. Het had geen haar gescheeld of de had tegen 8 uur ter hoogte van het Groene Huisje naby Scheveningen weer twee slachtoffers geelscht De 20-jarige Duitsche dienstbode R. L. was daar met een vriendin aan het zwem men en veel te ver In zee gegaan. Geen van beiden kon het strand weer bereiken. De 16-jarige jongen H. uit de Spyke- makerstraat begaf zich aan een lyn In zee. maar kon de meisjes niet bereiken. Hierop probeerde de 22-jarige B. uit Amsterdam het aan de lijn. Deze heer smaakte het ge noegen twee menschenlevens te redden. Een agent van politie, die ook by de redding behulpzaam was, paste op mej. I*. die be- 9- 12 3 60-f-3 50 „130 250 4.50 „385 5.— 22 50 15 Zaterdagavond te onge*. eer zeven 1.ebben vUf Lemster visschers te Lemmer binnengesleept het yzeren tjalkschip „Eer steling”, schipper H. Schoeien van Hooge- veen, op reis van Gorinchem naar Wolvega Een hevige rukwind deed voor Lemster- haven het zeil over boord slaan. Het schip dreef eerst hulpeloos rond, doch kon later voor anker komen. De Lemster reddingsboot voer onmiddel iyk uit om te midden van een hol staande zee de vrouw en vier kinderen, waarvan de jongste zeven weken oud. over te nemen. Met veel moeite zyn vijf schipjiers er later in geslaagd ook het tjalkschip binnen - te sleepen: negen uur heeft op den te Tilburg een ernstig plaats gehad. De heer M. H. uit Vugt kwam met zijn luxe-avto uit de rich ting Breda ryden met een vaart van 90 K.M. Naby café W.. waar een lichte bochj in den weg Is. verminderde de bestuurder vaart, waardoor de wagen slipte. De wagen vloog eerst links van den weg tegen een S 4. a 8 4, a 8 4. b 40.— 2.25 8 4, b 85.-Ï-..2.5C 8 4, b 160 2.75 8 4, b 242.50 3 8 4. b 15.- 8 4, c 10.8 5, c

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 15