Advertentiën RINGERS’ Chocoladefabriek S. KROM VRAAGT NETTE JONGENS EN MEISJES ONDERWIJS GEMENGD NIEUWS Inbraak te Blaricum MARKTNIEUWS Herstel van het Huis Habsburg? WANDELSPORT Met een mes bedreigd De Vierdaagsche Afstandsmarschen Winkel afgebrand Van het dak gevallen VOETBAL Erfenis van een zeeschuimer WIELRENNEN Verdronken Perzische tapijten Een goede vangst R. K- Handelshoogeschool Als communisten „aardig** willen zijn Verdronken Stoonerij en Ververij SPORT EN SPEL Concours hippique te Hoofddorp voor Aanranding In een trein De Hongaarsche Koningstroon Het drama in de Rubroekstraat te Rotterdam ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN te, ien van ALKMAAR Alle stoongoederea biinea enkele dagen terug - Verfgoederen binnen eea week-Zen der prijsverhooging. Onze naam waarborgt prima afwerking NET MEISJE BIGGEN WERKSTER De 12e étappe van de Tour de France De Wereldkampioenschappen NETTE WERKSTER SCHOUW Te koop voor 3500 ZAAK Verloting Dierenbescherming Goedgekewd door B. en W. van Alkmaar, d.d. 21 Mei 1939, No. L762.1 NET MEISJE JONGE HAANTJES 60 cent en 1.(panklaar) SOEPKIPPEN Onderwijs aan schippers en kramerskinderen ■p Een bedrag nui f 600 vermtet op de politie geen spoor gevonden. Een gevaarlijke grootvader st- oo Een schilder verongelukt Zestig liefhebbers een M. met met kerk, m4t Grada III. »5 en De internationale zakkenroller met De beide kinderen begraven Hoogeschool H. HOOGLAND 3402, 573, met Dan bekladden zij de straat l l de i Door een dronken vischverkooper t 20 air ii o L r r Luxe voor cht se- sr- rt. i r i r r I r Bertha, een ging bü park 18. tein eru ter* •oo V. nzt N. •45 i t 1 1 f 'an in er lu h. Victor Breda England. GEVRAAGD voor halve dagen, 's Zondags vrij, in klein gezin (2-pers.) Adres: ROEMER VISSCHERSTRAAT 5. Te koop 10 beste gezonde bij C. J. KOOT, Uitgeesterweg, Lam men. Jt- en an ru t- Nette werkster gevraagd voor 1 dag per week. SPANJAARDSTRAAT 20. rt :n 1 i 1O- ik- rn- :ed ble :rt. oo 50 :rt 30 :rt Keeper, Den Haag Sen Haag op Silver De 12e etappe van de Tour de France had het volgende verloop: 1. A. Magne. Frankr., tijd 6 u., 41 m 42 s.; 2. Pellssier. Frankrijk; 3. Taverne, België; 4. Leducq. Frankrijk; 5. Mertens; 6. Peg lion; 7. Demuysene. Giontellf. Cardona Ce peda, Croeda. Wolke. Nebe. Schon. Thler- bach. Merviel Bidot, P. Magne, Moreels. Totaal-klassement: 1. Leducq. 87 uur 50 min. 29 sec. 2. A. Magne. 87 uur 55 minu ten 55 sec. 3. Guerrg, 88 uur 3 min. 53 sec. 4. Demuysere.'88 uur 5 min. 32 sec.; 5. Pe lissier 88 uur 9 min. 39 sec. 6. P. Magne 88 uur 23 min. 34 sec. 7. Bldot 88 uur 24 mln.. 11 sec. 8. Bondul; 8- Martens; 10. B. Faure; 11. Schön. v aardt. Aangezien niet alle mondige leden waar schijnlijk dien dag aanwezig zullen kunnen zijn, schijnt het gek-enscht. zoo heet het in dit schrijven, dat schrlftelijk de belofte van trouw wordt hernieuwd en bekrachtigd en daarmede de verplichting wordt sanvaard naar vermogen mee te werken tot het her stel van het Huis Habsburg. Gisternacht is te Apeldoorn de kruideniers winkel van T Groothedde geheel afgebrand. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de schade. met Houtrakpolder, met 3. A Buurman. Heemstede. B. Biesheuvel. Houtrakpolder. met Iholante. 5. D. van Wierlngen. Abbenes, met Lucie. 6. J. M. Knoop. Nieuw-Vennep Lympha. 7. M. W. van der Schans, Boven- No. XIII. Championaat de prjjswinners van de nummers II, IV. VIII en XI. De zilveren beker hiervoor beschikbaar ge steld werd gewonnen door gebr. van der Haar, te Zeist, met Haddon Philippine. No. XII. Optnaroch van alle Landelijke Ruiters en prijsuitreiking dressuurproef voor afdeelingen met parade. 1. Landelijke Rijvereeniging Kapitein van der Wal, te Hoofddorp, 2 Landelijke Rijver eeniging Ritmeester de Kruljff, te Halfweg. No. XV* Tandems 1. R. K. Velstra, Marssum met Charming d. Koppel, en Orchid, No. XVII. Springconcours Zooals gewoonlijk bestond hiervoor groote belangstelling. Ondanks het modderige parcours, hebben de paarden uitstekend gesprongen. Slechts tweemaal kwam een ruiter, zon der ernstige gevolgen, te vallen. 1. Lult. Pahud de Mortanges, Amersfoort op Marcroix, 4 fouten, tijd 1 min. 36 1/5 sec.; 2. K. Hensen, Eindhoven op Poor Gun ner, 4 fouten, tijd 1 min. 37 1/S sec.; 3. K. Hensen. Eindhoven op Satan, 4 fouten, tijd 1 min. 37 4/5 sec.; 4. Luit. J. Portheinem. Arnhem op Wildebras, 4 fouten, tijd 1 min Te Bodegraven Is de 40-jarige KI. Stoter, toen hij uit den Rijn water wilde scheppen door een toeval getroffen. Hjj viel voorover in het water en verdronk. Toen een dezer ochtenden de bewoners van Asterdorp aan de overzijde van het U hun huizen verlieten om naar hun werk te gaan, vonden zü bij de hoeken der straten op de muren papieren, waarop nieuwe straatnamen geschreven waren: Lenlnpleln, Krassin straat. L. de Visserstraat, e.d. Men had te doen met een communistisch „grapje" waar bij de wensch de vader der gedachte was. Na héél korten tijd waren de namen reeds weer verdwenen Gisternacht hebben eenlge tot nu toe on bekend gebleven personen in de woning van Ds Röder aan de Torenlaars te Blaricum in gebroken. De inbrekers, die zich door het Indrukken van een keukenruit toegang tot de woning hebben verschaft, wisten zich door het openbreken van verschillende kasten in de kamer der benedenverdieping een .bedrag van f 600 toe ts eigenen. Van de daders, die zeer handig te werk zijn gegaan, werd door In den strijd om het wereldkampioen schap sloeg Roemenië Peru met 31. ter wijl tot groote verrassing Yougo-Slavië mei 21 won van Brazilië. Frankrijk verloor slechts met 10 van Argentinië. Bij een familie te Hilversum vervoegde zich dezer dagen iemand, zich noemende Hen driks. stuurman op de ..Stella'' van de Paketvaart, met eenlge kleeden, die door hem als echt Perzisch betiteld werden. Hij noemde eenlge personen, die aan de familie bekend waren, als koopers van zijn waar. De familie vloog er in en kocht een kleed voor een prijs, die -oor een Perzisch kleed al vrij behoorlijk was Bij onderzoek, na den koop gedaan, bleek er geen stuurman van dien naam op de ..Stella" te dienen en het kleed een namaak van zeer weinig waarde te zijn. De Ned PaketvaartmU. was al meermalen ovei eenzelfde geval opgebeld. De zaak is aangegeven en de politie doet onderzoek Met de arrestatie van den zakkenroller Dinsdagmorgen op het Centraal-Station te Amsterdam, heeft de politie, naar thans gebleken is. een goede vangst gedaan. Het aangehouden heerschap bleek gesigna leerd te staan als een beruchte internatio nale misdadiger, die zich in hoofdzaak met zakkenrollerij bezig gehouden heeft Hij is geen Deen, zooals men aanvankelijk meende, doordat hij in het bezit was van een Deehscben pas. maar 'n Pool. De Deensche pas, welke in zijn bezit werd gevonden, is valsch. Gebleken is. dat hij reeds verschil lende vonnissen te Brussel, Berlijn en andere wereldsteden achter den rug heeft. HU is ter beschikking van de Justitie ge steld. Het Curatorium der-R. K. Handelshooge school heeft benoemd tot Buitengewoon Hoogleeraar in de Technische Scheikunde en Warenkennis Dr. Ir. H. Gellssen, die tot na toe als lector aan genoemde was verbonden. No. XI. Eenspannen Luxe Tuigpaard. open klasse, 1.55 M. en daar boven. 1. Gebr. van der Haar Zeist, met Had don Philippine, 3. Mevr Dre Drory de Perez. Voorst, met Capanor Hawaian Minister. 3. H. F. Bultman, Heemstede, met Tudor Em peror, 4. M. van der Koppel, Zeist, Greystone Primrose. Het was te voorzien dat de belangstelling voor het JaarlUksche Concours Hippique te Hoofddorp ten gevolge van 't slechte weer 8TOO,t 2011 x<Jn als Rewoonljjk. Wü ----i een moment daar in Hoofddorp den tr°olbelangencommissie der Chemische Vereeniging enz. enz. Met ingang van 1 Augustus 1930 is Dr. Gellssen benoemd tot Directeur der Stroom- ▼erkoop-MaatschappU in Limburg. Dr. Gellssen. die zijne loopbaan als orga- nicus begonnen is, is de laatste vier jaren vooral werkzaam geweest in het grensgebied technologie en oeconomie. No. XIV. Tweespannen Landbonwtuig- paarden. gespannen voor luxe rijtuig 1. R. K. Velstra, Marssun. -net Amarilla en Ramona, 2. H. van Rijn Jzn., Cothen met Paul en Kalavine I. 3 J. L. en C. Wamaer. Dirksland met Amarilla er Ramona, 4. D. van Wierlngen, Abbenes, met Mirzada en Lucie. Wordt gevraagd een Mevrouw L. BOOM, Kennemer- van dit onder bet buitgenwoon DIJKGRAAF en HEEMRADEN van den POLDER HEER-HUGO- WAARD brengen hiermede ter ken nis van de huurders van Ringdijk en binnenwegen, dat de jaarlijksche schouw op het snoeien van riet en blezen en het afmaaien van klitten doornen, netelen, brandnetelen, opslag en alle soorten ruigte, zal worden gehouden cp DINSDAG 29 JULI 1930. Heer-Hugowaard. 15 Juli 1930. WTEBE VAN SLOOTEN. Dijkgraaf Secretaris. (Goederen dagprijs) in Kruideniers-, Comestibles- en Vlceschwaren, Tabak, Sigaren en alle andere aanverwante artikelen. Bra ven onder no. 2158, bur. van dit blad. tracht een vriend van den vischverkooper zoete broodjes met den student te bakken. Geen vergeving is mogelUk. En nadat de man is verwijderd, schokt de trein weer voort, terwijl twee dametjes hun betraande oogen drogen. De vader van den student heeft de zaak bij ae politie aanhangig gemaakt. ALKMAAR. 16 Juli 1930 Alkmaareclw Exportveiling Aardappelen 2.603.80. Aardbeien 20—41 per 100 K.G. Andijvie 0.90—4.40. Bloemkool I 15.10—30.50 per 100 stuks. Doperwten 48. Druiven 44-y Landenklassement: 1. Frankrijk 263 uur 58 min. 53 sec. 2. België 265 uur 3 mln. 17 sec. 3 Dultschland 267 uur 44 min. 4 Spanje 288 uur 2 min. 52 sec. 5. Italië 269 uur 56 min. 12 sec. Iemand, die zUn 14-jarig zoontje, dat bij zijn grootvader, wonende in de le Ooster- parkstraat te Amsterdam vertoefde, wilde afhalen, werd door laatstgenoemde in ver band met een familiekwestie met een mes bedreigd. Eerst op last van twee ter assisten tie verschenen agenten en onder bedreiging met een revolver, liet de grootvader het mes vallen. De toestand onbevredigend De commissie merkt verder op, dat zü den Huldigen toestand nog vrijwel even onbe vredigend vindt als toen en dat zü met klem moet aandringen op het zoo spoedig mogehjk treffen van maatregelen. Voor het schipperskind is goed schoolonderwijs in het laatste tiental jaren steeds meer een abso lute vereischte geworden Nu het zeil a's voortbeweglngsmlddel uit den tfid raakt en plaats maakt voor den motor, terwül mede de schipper ook van vele andere zaken op de hoogte moet zifn. kan slechts hij In het vak blijven, die zich de daarvoor vereischte kennis kan eigen maken. Aan dien elsch kan een groot percentage der schipperskin deren niet voldoen. In deze meenlng 13 de commissie versterkt door een onderzoek naar de resultaten van het onderwijs van ongeveer duizend kinde ren. die het z.g. llgnlaatsonderwUs in een groot aantal plaatsen van het land volgden Uit de uitkomsten van dit onderzoek blükt. dat van de onderzochte 691 kinderen van negen jaar en ouder slechts 139 of 29 pet. een schoolontwikkeling hebben, die bij hun leeftüd past; 80 pet. is achter: 139 zün één jaar achter. 179 twee faar achter. 143 drie jaar. 63 vier Jaar en 28 vijf Jaar. Volgens de commissie behoort een van Rijkswege gegeven regeling voor te schrij ven hoe het onderwijs moet worden Inge richt De mogelijkheid voor een dergelüke. niet te kostbare opleiding ligt, naar de meenlng der Commissie, in. Rustig dommelt de trein van Breda naar I-otterdam. In een coupé zitten twee dames met twee heeren en nog een negentien jarige student. Onverwacht schiet een door- -angsdeur open en zwaait een beschonken man binnen. Tusschen het ratelen der wie len klinken door de open geworpen deur de tonen van een harmonica. De dronken man elscht geld. HU zet zün pet of en gooit er demonstrati een dubbeltje in. Vervol gens doet hü de ronde. Of de student uit pnnclne handelde, of zün portemonnaie leeg was, meldt het verhaal niet, maar in ieder g val trotseert hij de pet van den beschon- kene - een vlschhandelaar uit Moerdijk en weigert een gift te geven. Dit wordt de aanleiding tot een conflict, dat na *n scher pe woordenwisseling in handgemeen dreigt te ontaarder. Maar de student ietwat schriele figuur tegenover den forschen visch verkooper trekt aan de noodrem. De wielen knarsen, het lied der harmonica verstilt en de trein stopt. Het verhaal krijgt thans een zakeli'k verloop. De hoofdcon ducteur zet den dronken man uit den coupé en maakt proces-verbaal op. Vergeefs No. VII. Politieruiters: 1 en 2 bereden politie Amsterdam C. Merriën, waarvan de voorkeuring des morgens heeft plaa's gehad. 1. Wed. C. Bruünis. Nieuw-Vennep. Jetta. 2. B. Biesheuvel Houtra.' Lolie, 4. Het Belgische dorpje Steenockerzeel krijgt langzamerhand een wereldnaam in verband met het verblüf op een daar gelegen kasteel door ex-koningin Zita, haar zoon Otto en haar andere kinderen. Zooals men weet bezoekt de aartshertog Otto de colleges te Leuven. lederen mor gen. zoo lezen wij in een Brusselsche cor respondentie In een Duitsch blad, verlaat hü het kasteel om naar Leuven te gaan, van waar hü om drie uur terugkeert. De Hon gaarsche troonpretendent moet onder de studenten vele vrienden hebben. De correspondent maakt verder melding van allerlei geruchten over geheimzinnige be zoeken op het slot van personen uit Hon garije. Ex-konlngin Zita heeft plan voor de va- cantle met haar kinderen naar Spanje te gaan en natuurlük mompelen velen, dat zü wel niet meer terug zal keeren. Anderen weten heel zeker te vertellen, dat de gas ten op het kasteel overtülgdf zijn binnen het Jaar weer in Hongarije te zitten. Voorloopig heeft de ex-konlngin. althans volgens den Weenschen correspondent van het Boedapester blad ,.A Reggel” alle mon dige leden van het huis Habsburg geschre ven met dringend verzoek de vroeger afge legde belofte van trouw aan Otto te her nieuwen. In den brief wordt er aan herinnerd, dat de keizer en koning" Otto op 20 Nov. 18 iaar wordt en de leiding van zijn Huis aan- De prijzen zün gevallen achtereen volgens op de volgende nummers: 4409. 1171, 4647, 1490. 1193. 29, 2224, 4918, 4582, 1287, 3659, 2399, 588. 2290. 672, 487. 3286, 1001. 2085, 1441. 2462. 4014, 3766. 3346. 2951. 833. 2650. 682, 1002, 847, 4967, 4838. 3621. 2540. 2885, 4093, 1482, 2524, 4197, 3217. 3829, 4082, 2491, 1138, 2773, 1765, 1093. 2229 3816, 1472, 4648, 4909, 3759. 4670. 662, 828. 2338, 2889, 2266. 2811. 1015, 891, 2779, 1362. 2796. 3846, 4747, 2374, 359, 1416, 2410, 2236, 3897, 3734. 1809, 4732, 4766. 3500. 1356, 1107, 2298. 3728, 3343, 3564, 3037, 2977, 808. 2383, 4586. 3244, 823, 273, 4036.» 2218, 1162, 523, 3726. 4635. De prüzen kunnen gehaald worden bü C. VERWER. Tuinstraat. Alkmaar. Hartelük dank aan allen, die aan het welslagen van deze loterij hebben medegewerkt. Gevraagd een ter opleiding Dames- en Hceren- modeartikelen. H. H. WILLERS, Ver dronk enoord 117. Op den Middenweg te Amsterdam is gis termiddag een schilder, wonende or de Transvaalkade, van het dak eener waning, waar hü aan het werk was, gevallen. De ongelukkige viel op een hek en de Uzeren punten van dat hek drongen hem diep in de dü. In zorgwekkenden toestand werd de ongelukkige, dié zeer veel bloed verloor, op- genomén en nadat een geneesheer de eerste hulp verleend had. naar een der gasthuizen vervoerd. Daar is de schilder na korten tüd overleden. Woensdag, de tweede dag van de Inter nationale Afstandsmarscben. was een ware regendag. Van 10 uur af heeft het voort durend geregend, waardoor de zware wegen In Maas en Waal moeilijk bewande’.baar wa ren. Nochtans is het aantal uitvallers be- trekkelük gering gebleven en werd tegen het slechte weer In. goed gemarcheerd, al kwamen dc meeste deelnemers wat later bin nen dan gisteren. Woensdagochtend vertrok ken er 1466 deelnemers. Met de uitvallers van Dinsdag, ten getale van 7, zün er nog 3 weggebleven. De eersten vertrekken om 5 uur 's morgens en zd dfe de 30 KM afle-gen. waren tegen 12 uur weer terug. In totaal zijn heden 20 pers, uitgevallen waorrn ’er eeni- ge dames. De bviten’andsehe gasten hebben het er allen weer goed afgebracht. In totaal ziin er nu 30 deelnemers uitgevallen. Heden om 5 uur 's moreens gaat de tocht dobr het land van Cuyk en het Rijk van Niimoeen. De geest onder de deelnemers is uft'teker.d en de or^erdsat'» en ve’en-'dr'* wordt alge meen schitterend gevonden. Allen z’fn vol lof over de hnudln.g der bevolking, zoowel in Nijmegen als op- het platteland. Jf 1.—, 1.25 en 1 50. A. PH. VIS, Koormeerlaan C 82a, (Vierstaten). Telefoon 1206. No. VIII. Eenspannen l uxe Tulgpaard, beneden 1.55 M. 1. Mevr. Dre. A- Drory de Perez. Voorst, met Scottish Radiant. 2. R. Hollman. Zeist, met Glenavon Salute, 3. R. K. Velstra Mars- sum. met Revelation. 4. Gebr. van der Haar. Zeist, met Bendango, 5. Joh. Dlbbits, Breda, met Lady Loocky. No. IX. Schoonste Rijpaard, voorkeuring in den voormiddag. a. voor lichtgewicht, b. voor zwaargewicht. A. 1 mej. Thea Stovis. Scheveningen, met Lady Aynsley, 2. N. Uütendaal. Breda, met Upper Ten. 3 R. J. J. Hiemstra, Den Haag, met Sabldota. B. 1. Mej. Thea Stokvis, Scheveningen, met Lady Aynsley, die hierdooi in het be zit kw-am van den beker van de Amster- damsche Rütuigmaatschappü voor het schoonste rijpaard in beide klassen. 2. W. van der Worm, Rotterdam, met Cadolin, 3. D. Gelderman Oldenzaal, met Colorado. No. X- Eenspan Fokmerriën. type landbouw- tuigpaard, toebehoorende aan personen, wier hoofdbedrüf landoouw is. 1. J. L. en C. Wamaer, Dirksland. Gardlsta, 2. H. Meekhof en A. Buurman, Heemstede, met Luxe. 3. M. G. van Vulpen, Kerk-Avezaath. met Diana, 4. D. van Wie rlngen. Abbenes. met Lucie, 5. G. van der Grift, Houten met Masila. 6. Wed. J. Streef kerk. de BUL met Kalaslne I. 7. Wed. C. Bruünis, Nieuw-Vennep, met Jetta. 42 sec.; 5. Res.-Lult. VUelander, Numans- dorp op Milcke, 4 fouten, tüd 1 mln. 43 4/5 sec.; 6. Ritmeester G. P. de Kruüf op Tonijny. 10 fouten, tüd 1 min. 38 sec.; 7. N. Uijtendaal, Breda op Nltouche, 10 fouten tüd 1 mln. 40 2/5 sec.; 8. N. Uütendaal Breda op Jack, 12 fouten, tüd Imln. 28 seconden. Het 8-jarig zoontje van den heer d. V. te Noord-Scharwoude geraakte Dinsdag middag in een onbewaakt oogenblik te water. Hoewel men büna een uur getracht heeft, de levensgeesten weer op te wekken door kunst matige ademhaling, gelukte dit helaas met. Onderbrenging wüs onder onderwijs Wil een school voor schipperskinderen levensvatbaarheid hebben, dan kan zij niet aan alle etschen der 1. o.-’wet voldoen. ZIJ heeft noodlg de vrüheid van beweging, die alleen bü het buitengewoon onderwüs mo gelijk Is. Een tweetal ontwerp-maatregelen heeft de commissie aangeboden, één volgens een ontworpen drle-jarige school met beperkt leerplan en derden schooltüd en één voor de scholen of klassen, bestemd voor net trekkend kind. In opzet zün de ontwerpen gelijk aan den alg. maatregel van bestuur, waarbü het onderwüs aan doofstommen blinden, zwakzinnigen en slechtboorenden onder het buitengewoon lager onderwijl werd gerangschikt. De kostenvergoeding Is ten volle ten laste gebracht van het Rük, zoowel voor de büzqndere als voor dc open bare scholen. Voor dt scholen met verkorten leertijd !s de toelatlngsleeftüd gelijk aan dien, voor het gewoon lager onderwüs gesteld. School geld zal niet worden geheven. Ten aanzlcn van de kramerskhideren. die zeer gering in aantal zijn, acht de Commis sie naleving van art. 8 der Leerplichtwet voor velen voldoende. Voor het eerste jaar worden de koeten der voorgestelde regeling geschat op onge veer f 177.500. hebben ons 's morgens zelfs af gevraagd of ze C strüd met de ontketende elementen aouden aandurven. Dit bleek ons bü aankomst in Haarlem- mermeer's hoofdplaats wel het geval. Wü vonden er een door de modder doorweekt terrein, waaromheen zich, zü t dan ook minder dan gewoonlijk, toch nog een heel groot aantal belangstellenden had ge schaard. Op het terrein zelf hadden de voorrij ders geducht met de modder te kampen. De vette grond, door de paarden opge worpen. maakte ben in no time büna on toonbaar. De Don-Kozakken. die reeds eenlge Jaren voor een geslaagd intermezzo hadden gezorgd. ontbraken ditmaal. doch wü gelooven niet dat het publiek zich bü het oplulsterlngsnummer van de Landelüke RUvereenigingen, de historische quadrille van 1830, minder heeft geamuseerd. Het dankbare applaus, dat de heeren W. Slob Jr. en Lüssen voor de kranige verrichtingen van hun ruiters oogstten, was hiervan wel een duidelijk bewüs. Eerst toen het programma voor een be wonder en rU-ielation, 2. M. v Z 1st met Greystone Primrose 3. H. F. Bultman. Heemstede met Capenor en Lord Capenor, 4. Joh. Dlbbits. met Lady Loocky en Princess of In Camberwell liggen bezittingen, de z.g. Stockwell-AngeU estates, ter grootte van verscheidene vierkante fhül. die hebben toe behoord aan een zekeren John Stockwell, die in 1730 overleed zonder bestemming aan zijn eigendom te geven. De bezittingen wor den sedert beheerd door trustees en geschat op een waarde ten bedrage van zestig mU- lioen pond sterling of 720 mlllloen gulden met een bedrag aan JaarlUksche rente van 250.000 of drie mlllloen gulden. Al sedert meer dan eens zijn v'rm»ende nakomelingen van John komen opdagen om hun erfrecht te vfndiceeren, doch tot nog toe zonder suc ces. Dezer dagen heeft de eigenaar van een kleermakerswfnkel te Bristol, een zekere George Edward Bloodworth, in de kranten een advertentie geplaatst, waarin hü allen die meenden rechten te kunnen doen gelden zich tot hem te wenden. Het resultaat was, dat hü meer dan zestig brieven uit alle dee- len van Engeland, doch ook uit Zuid-Afrika en de Vereenlgde Staten ontving, en dat Maandag in den kleermakerswinkel ongeveer dertig personen te zamen kwamen om te overleggen, wat zü zouden doen om hun rechten te bewüzen. John Stockwell was voordat hü rich in Camberwell vestigde .een zeeschuimer. Ge zegd wordt volgens het Hbld. dat daarom een vloek op het bezit rust, te meer daar hü met een non in het huwelük trad, die daardoor haar gelofte brak. Politie. Dam, idem met Hans. 3 met Oscar. No. 4. Eenspannen Luxe Tuigpaard Nieuwelingenklasse, open voor paarden, welke voor 1930 nog geen eersten prijs heb ben gewonnen als éénspan. 1. Gebr. v. d Haar. Zeist, met Hockwold Robert, 2. H. F. Bultman, Heemstede, met Tudor Emperor, 3. Mevr. Dre. A. Drory dc Perez Voorst met Capenor Hawaian Mini ter. No. 5. Tweespannen landbouwtulgpaaiden aangespannen voor boerenwagen, toebehoo rende aan personen wier hoofdbedrüf land bouwer is: 1. J. L. en C. Warnaer. Dirks land met Gardlsta en Memara. 2. B. Bies heuvel, Houtrakpolder met Houtra en Isa- tine. 3. O. de Kok en J. M. Knoop, Nieuw- Vennep met Itziba en lerlda 4. D. van Wieringen. Abbenes met Lucie en Mirzada 5. A. Buurman. Heemstede, met Neml en Musa I. 6. Wed. C. Bruünis de Breuk, Nieuw Vennep met Jetta en Netly. No. 6. Springen met groepen voor Lande lijke Ruiters en Politieruiters: 1. Landelijke Rijvereeniging De Hoeksche Ruiters te Nu- mansdorp, 2. Landelüke Rüvereeniglng „Beüaert" te Alblasserdam. 3. Landelüke Rijvereeniging Kapitein van der Wal te Hoofddorp. 4. Idem en 5. Landelüke Rijver eeniging Kita Seneng te Nieuw-Vennep. Poiitie-ruiters: 1 en 2. Bereden Politie, Amsterdam. No. XV. Tweespannen luxe tuigpaard, open klasse, boven 1.50 M. 1. Mevrouw Dre Drory de Perez, Voorst met Capenor Hawaian Minister en VVinmoor King. 2. Gebr. van der Haar, Zeist met N. N. en N. N., 3. M. v. d. Koppel, Zeist met Orchid en Greystone No. XVIII. Hordenren. Snelheidsprüs. Afstand 3000 M. 1. C. S. Heerma van Voss. Amersfoort op Nerkose, 2. M- J- van der Hoog. Arnhem op Eagle. 3. G. L, Ki Billy. 4. D. Slem Jz., Queen. Tusschen Springconcours en Hördenren reed de heer H. Bultman met zijn bekend vüftal sclilmmels een mailcoach. Het rapport van de Staatscom missie Verschenen is het rapport van de com missie, aan welke werd opgedragen, een regeling te ontwerpen voor het onderwijs aan schippers- en kramerskinderen. Het verslag begint met een historisch overzicht van hetgeen zich op het terrein van het onderwüs voor het schipperskind heeft voorgedaan en een schets te geven van den huldigen toestand met betrekking tot dit onderwüs. Door de inwerkingtreding van de I.o.-wet 1920 was verzorging van dit onderwüs langs geheel nieuwe paden moge- lük geworden. Gistermorgen zün de lükjes van de belde kinderen, die verleden week Vrijdag In de Rubroekstraat door hun- vader zün gedood, van het ziekenhuis aan den Coolsingel uit, begraven. Bü het ziekenhuis was slechts weinig belangstelling, maar in de Rubroek straat, waar eenlge kranse.i aan de beide wagens' werden gehecht, bestond veel be langstelling van de buurtbewoners Op de algemeene begraafplaats Crooswük bestond eveneens groote belangstelling voor de .droevige plechtigheid, waarbü door twee sprekers hun deernis werd geult. Dr. Ir. H. Gellssen. Henri, C. J. H. Gellssen werd 15 Mei 1895 te Venlo geboren, studeerde te Rolduc, daar na aan de Technische Hoogeschool te Delft, alwaar hü reeds in Januari 1917 „met lof” tot scheikundig Ingenieur werd bevorderd. Daarna studeerde hü aan de Technische Hoo geschool te Berlün en promoveerde van uit de practük in September 1925 „met lof' tot doctor in de technische wetenschap aan de Technische Hoogeschool te Delft, op een proefschrift over ,X>e constitutie der diacyl- peroxyden en hun beteekenis voor de chemi sche synthese." HÜ maakte ook verschillende studiereizen in welhaast alle landen van Europa en in Amerika. Van zün hand verschenen belangrijke pu blicaties. Tezamen met zün leermeester Prof. Dr. J. Böeseken en met zün vriend Dr. Hermans ontdekte Dr. Gelissen verschillende nieuwe reacties en synthesen, waarbü vooral diacyl- peroxyden een rol spelen. Na zün ingenieurs-examens was Ir. Ge- lissen als assistent en hoofdassistent voor scheikundige technologie aan de Technische Hoogeschool te Delft werkzaam. Als zooda nig richtte hü een laboratorium voor organi sche kleurstofchenue aan de Technische Hoogeschool te Delft in. Tevens was hü pnvaat-docent aan de technische Hoogeschool en leeraar in de Wiskunde aan de H-BJ3., met 5 j. c. te Kat- Mjk. Vervolgehs-taa^hU als ingenieur in en kele cheimscne bedrüven werkzaam en trad in Maart 1920 als ingenieur in dienst bü de N.V Noury en Van der'*Lande te Deventer, terjgjl hü in November 1926 benoemd werd tot directeur van een nieuwe, door de Van der Lande-groep opgerichte fabriek, de N.V. Electrochemische-Jndustne te Roermond. In deze fabriek werd een voor Nederland geheel nieuwe*Industrie gevestigd: de bereiding van chemische producten langs electrotechni- schen weg. Bü de oprichting der R. K. Handelshoo- Keschool te Tilburg, werd ir. Gellssen be noemd tot lector in de Technische Schei kunde en Warenkennis aan die Inrichting. Dr Gelissen is medeoprichter van den Chemischen Technischen Raad voor de Wasscherü-Industrie, van welke Instelling hü het voorzitterschap bekleedt. Verder 13 hü lid van verschillende cotnmissiën, o. a. van de Nüverheldscommlssle en Gezond heidscommissie te Roermond; van de Oc- troolbelangencommlssle der Nederlandsche 43 per 100 K G. Kropsla 0 50—2.70; Komi kommers f 1.204.20, Meloenen i 3060, per 100 stuks. Postelein f 0 32—0.72 per bakje Peulen 8—11 per 100 K G. Rabar ber 2 80—3 80 per 100 bce. Roode kool f 6 per 100 stuks. Bes en 812 per 100 K.O. Spinazie 0.51—0.72 per bakje. Snüboonen 8—12.60. Dubbele Spercieboonen 6.60 8.10. Tuinboonen L803.80 per 100 K.G. Wortelen f 1.30—5.60 per 100 bos. Zwarte bessen f 10—16 per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 17 Juli 1930. 144.200 Kg. Aardappelen. Schotsche muizen f 3 50 tot f 6 20; Idem groote f 4.10 tot f 4.50; Blauwe Eigenheimers f 5.10 tot f 7.10; Drie ling n f 1 80 tot f 2 60 90 Kg. Tuinboonen f 3 20 500 Kg. Spercieboonen f 13 tot f 16; 600 Kg. Zilveruien. Nep f 15 80 tot f. 17.60; Drieling f 4 50 tot f 6 20; Uien f 3.70; 37.000 Kg. Roods kool f 0 80 tot f 2; 39.400 Kg. Witte kool f 0 60 tot f 150; 2600 Kg. Gele kool- f 6 70 tot f 7.40 480 Bospeen f 3; 1200 stuks Bloetn’mol f 17 tot f 34. HOORN. 17 Juli. Kaasmarkt. Kleine f 41.50; Commissie f 46; Fabriek f 42; Fa- briekscommlssie f 44. A an voer 43 stapels, wegende, 41511 K.G. H-ndcl vlug HEILOO, 16 Juli. Exportveilin? „St. WDH- brordus". Late aardbeien 2140 et-, zwar te bersen 1115 ct., roode bessen 1326 ct„ doperwten 929 ct.. peulen 2433 ct., tuin boonen 38 ct.. dubbele stam-laboonen 15— 18 ct. snijboonen 1216 ctt, augurken 17— 29 ct. Alles per Kg. Rhabaroer 2442 ct.. wortelen 3447 ct. per 10 bos: kropsla f 0 80 tot f 2 90; bloemkool 1ste soort f 20.10 f 25.60; idem 2e soort f 9 70—14 30 per 100 stuks; andijvie f 0.702.60 per 100 stuks. LANGENDIJK. 17 Juli. Aangevoerd wer den: 9000 Kg. Tomaten A f 2124.20. idem B f 19; idem C f 18 50—19 50: idem CC f7.10 125.000 Kg. Aardappelen. Schotsche muizen f 3 ?06.80;' Elgnheimers f 5.50—6.70; Drie lingen f 2 103 20; 1300 bos wortelen f 3A0 tot f 3 90 4500 stuks bloemkool 1ste soort f 16—29. idem 2e soort f 5—7 80; 147 000 Kg. roode kool f 0.603; 21.000 Kg. gele kool f 3 90 6.70; 11000 Kg. vroege witte kool f 1—230; 220 Kg. slaboonen f 15 60—17.70. AMSTERDAM. 17 Juli De aardappel prijzen waren hed-n onveranderd. Aanvoer 2 ladingen, zünde 12ó H. L. CASTRICUM, 16 Juli Veiling „Ons Be- 'ang" Heden werden aan de veiling aan gevoerd: 1825 manden aardbeien met prüzen van 21’4 tot 29 ct. per K G., erwten 163 zak. doppers van 12 tot 25 H ct. en raspers van 22 tot 52 ct. per K.G., tuinboonen 136 zak met prijzen van 6 tot 17 ct.per KG dubb. sper cieboonen, aanvoer gering, prüzen van 1444 tot 201» ct. per K.G. WARMENHUIZEN, 16 JuU. Aardappe len. Schotsche muizen f 2.506.30; id. groote f 2.303; idem drielingen f 1 803.10; blau we f 6 60; roode kool f 1.60; witte kool f O.OO tot *t 0 80; zilvémep f 12.6013; zilverdrie- lingen f 2 90—3.30 per 100 Kg., bloemkool f 30 70, idem 2e soort f 10.70 per 100 stuks. WINKEL Aalbessen 413; Kruisbessen 2—11: Frambozen 20—30; Aardbeien 16—25; Kersen 18—20; Tomaten 11—15; Slaboonen 1115; Aardappelen 1.502.50. alles in gld., per 50 KG.; Kropsla 213; Komkommers 43; Wortelen 45, alles in gld., per 100 stuks. langrijk deel was afgewerkt, won de zon den strüd tegen de geduchte wolkenmassa. De stemming kwam er toen weer in en de Haarlemmermeerdere kregen alzoo na af loop tenminste nog gelegenheid zich te ver- poozen rond paliugkramen en andere ten ten, welke het Concours Hippique jaarlijks tot een kleine kermis maken. Hieronder volgen de volledige uitslagen. No 1. Eenspannen Dekhengsten, goedge keurd landbouwtulgpaard: 1. G. v. d. Drift te Houten met David. 2. D. van Wieringen, Abbenes. met Derenes. 3. D. van Wierlngen. Abbenes, met Griedel, 4. Vereenlging „Ons Belang", Haarlemmermeer, met Irenus. Eer volle vermelding voor G. v. d. Grift, Hou ten. met Noscc. No. 2. Eenspannen Tuigpaard in Neder land geboren: 1. R. K. Velstra, Marssum. met Amanlla, 2. Mevrouw Ch. Dentz van Schalk Marloff met Secuder; 3. Gebr. van der Haar. Zeist, met Correspondente. No 3. Dressuurproef KI. B. voor Lande lüke Ruitere en Politieruiters: 1. Chr. van Wijk. Landelüke Rijver. Kap. v. d. Wal te Hoofddorp met Anton. 2. G. Clay. Idem met Cora. 3. Adr. van Nieuwenhuizen idem met S. Verdegaal, Landelüke RUver- De Amstelruiters te Amstelveen met Black Boy. 5. J. v. d. Zwaan, idem met Zwaantje. 6. Joh. Gehrels, Lar.delüke Rü- ver. Ritmeester de Kruljff te Halfweg. Politieruiters; 1. W. de Brauwer. Bereden Amsterdam, met Oscar. 2. A. van J. de Wit, idem

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 8