SPAARBOEKJES (DE ROME IN VACANTIETIJD C HEERENBAAI FIRMA DE LANGE DE MORAAZ - ALKMAAR doo/ UIT DE STAD VAN HET VAHKAAN VRAGENBUS rente 3112 procent PROVINCIAAL NIEUWS M. U. L. O.-examens te Alkmaar SCHAGEN verschaft U wolken. van .genot. Voor het ongeschonden behoud van het Bergerbosch I EGMOND AAN DEN HOEF MEDEMBLIK SCHERMER ASSENDELFT Nagekomen Kerkbericht ASSENDELFT HEEMSKERK UITGEEST DEN HELDER H. H. Petrus en Paulus. ANNA PAULOWNA BOVENKARSPEL BERGEN MODERNE KLOKKEN van /a- tot /1M— Afstand fflJ Goes. Kloe tinge. tijdige af- 900.— 36.79622 17.000.— 85.000— Nieuwe toestand 33.172.07 werd 3.000— 14300.— Vraag: uitkom- bereidlng 335 om een ten ru- dagblad uur Redactie. t Opcenten vermogensbelasting f over 6346.73 De de FABRIKAAT FA. v. <L MULE OS KAMPEN de dl: ne ov b V d st tt k< la De aanvoer- bekend zijn. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: J. P. Siykerman en K. E. Kaptejjn. Getrouwd: K. Schenner en P- van Balen. go: en me da: int ov< do En m< 1 ha lat he gn ZONDAG, 7 uur voor Gerrit Sneekes. 10 uur voor de parochie. MAANDAG, 7 uur voor IWuonUa Garsta- ÖJ ge ■Cl PU va lie ga ke bi v« te nt Wl d h< B be de vr lei ts ke ke ge 25— 25— so lo— 25— 20— 2.50 5— 230 2.50 10— 10— 10— 10— 12— 50.000— 25.000— 8.500— den den lende ECHTI FRIESCWC 20 30CT PtRONS au., en i vrou- 3 Geslaagd De heer F. Btarreveld Aan alhier, slaagde te Amsterdam voor het examen „Boekhouden", Mercuriusdlploma. Hieronder volgt de zevende verantwoording over Vraag: 1. Hoe moet men aalbessenjam bereiden? -■ Hoe moet men augurkjes en sjalotjes 224.05 Reeds verantwoord 8012. de Collecte voor het Retraitehuis. 7 uur Lof met Rozen krans. ZATERDAG van 56 uur gelegenheid om te biechten. I (Heemskerk) hpafnrn dit O Deze ongelukken gebeurden alle twee te Egmond a. d. Hoef nabij de plaats van den heer Valkering aan den Heerenweg, waar de weg In aoodanigen toestand verkeert, dat voor elkander uithalen met dergelijke onge vallen moet gepaard gaan. Het valt ons tegen, dat het met de Invor dering voor dit grootsche doel niet vlotter gaat. Nog 1800.ontbreken en ultimo Augustus moet het geld er zijn./Laksheid is t kenmerk van onze dagen en velen denken blijkbaar, dat hun steun niet noodig is. WU zijn overtuigd, dat vele onzer lezers het behoud van het Bergerbosch, ter grootte van 80 H. A als natuurreservaat ten zeerste op prijs stellen en dankbaarheid gevoelen voor het comité dat door zijn krachtige actie tot het behoud van het bosch zeer veel heeft bijgedragen. Deze waardeering komt net best tot uiting door het schenken van een groote of kleine bijdragen. De penningmeester, Mr. H. Judell, Van Reenenpark, Bergen is gaarne bereid om op een door den schenker te bepalen da tum over een gave te beschikken. Met een briefkaartje aan zijn adres is men dus klaar. Ook de redactie is gaarne bereid om bijdra gen in ontvangst te nemen. Een schitterende weg Woensdag had de heer v. d. P. te Egmond aan Zee door even te ver uithalen voor een auto het ongeluk dat eenige manden aardappelen van zijn wagen terecht kwamen in de naast- bjjsijnde sloot. Al spartelende en vissphende in het water wisten een paar arbeiders de partij weer bij elkaar te scharrelen. Donderdag had de heer P. H. te Egmond a. d. Hoef op ongeveer dezelfde plaats het ongeluk door een auto te worden aangere- waardoor een partij bloembollen van wagen op den weg vlei en verschll- soorten door elkaar geraakten. veldJansen; half 10 Uitvaart voor Jacobus Keet. DINSDAG, 7 uur voor Catharina Keet Baars; kwart voor 8 voor Joanna Jacoba Ma ria DorbeckBroers. WOENSDAG, 7 uur voor GeiVit Sneekes als lid van St. Lodewijk; half 10 Maandstond voor Agatha Ligthartv. Hulsen. DONDERDAG, 7 uur voor Marlnus Ranke, kwart voor 8 voor Dirk Keet, als lid van St. Lodewijk. VRIJDAG, kwart voor 8 voor Olof Hulbers, half 10 Maandstond voor Cornelia Helena RankeOvertoom. v ZATERDAG, 7 uur voor Willem Melten en Aafje Tames; kwart voor 8 voor Reyer Broer- sen. De heer Warnaar bestuurslid van St. Jo seph feliciteert allen met de totstandkoming der veiling. Hij was verheugd over de goede samenwerking tusschen Medemblik, Op perdoes en Onderdijk en hoopte, dat nog meerderen het groote belang zouden inzien, tot welzijn van ons allen. De Voorzitter sloot na een woord van war men dank hierna deze geanimeerde bijeen komst. Vraag: Hoe moet ik een Latania behande len, wat betreft zon, water en bemesting? Antw.: Evenals een Fuchsia-of Geranium. Vraag: Ik heb een groote asparagus In de woonkamer hangen, die voor den tweeden keer in bloei staat. Kan er nu zaad van geteeld worden? Zoo ja. hoe moet de plant dan be handeld worden? Antw.: Als de plant goed veismgd wordt, komen de zaden vanzelf. Vraag: Mijn Clivia heeft omstreeks Pk- schen gebloeid, doch krijgt nu geregeld rotte bladeren. Hoe is dat euvel te verhelpen? Antw.: Dit vindt zijn oorzaak in f outlaw behandeling, waarvoor zeer veel oorzaken te noemen zijn. o.a. gebrek aan voedsel, in den winter te vochtig gestMan, ongeregelde be- gieting in den zomer, te donkere standplaats. Raadpleeg een vakman in Uw omgeving. Vraag I.: Welke is de mooiste weg p* fiets van Krommenie naar Den Haag? Vraag II.: Den Haag naar Nijmegen? Vraag III.: Nijmegen naar Utrecht? Vraag IV.: Utrecht naar Krommenie? Antw. I.: Krommenie. Assendelft. Bpaarn- dam. Haarlem. Bennebroek. Hillegom, Liase, Sasaenhelm, Oegstgeest, Haageche Bebouw, Opening Veilinggebouw Gisteren is het nieuwe gebouw in gebruik genomen ten behoeve der Bloembollenveiling, een mooi, flink ruim gebouw met een zeer doelmatige belichting door een tweetal groote lichtkap- pen. Aanwezig waren de Burgemeester, Secre taris, de Weleerw. heer kapelaan van Nobe len, bestuur V.V.V., besturen van St. Joseph en Bloembollencultuur Opperdoes. De Voorzitter der Bloembollenveiling Me demblik en Omstreken, de heer C. Schoen maker, zeide dat het hem buitengewoon aan genaam was een woord van welkom te spre ken tot den Edelachtb. heer Burgemeester en besturen en stelae aat op hoogen prijs. Door hun medewerking is dit gebouw tot stand gekomen. Hij had niet verwacht dat dit in zoo’n korten tijd zou gaan en heeft nog nooit een zaak meegemaakt welke zoo’n vlot, verloop heeft gehad. De burgemeester gaf te kennen, met ge noegen dit nieuwe Veilinggebouw te willen openen. Het streven naar een bollenveiling is door velen toegejuicht, wei was het behel pen. Jammer, dat u geen steun heeft gehad van uw zustervereenigingen Gij hebt u ge wend tot het Gemeentebestuur van Medem blik en de noodzakelijkheid bepleit van een flinke gelegenheid om te veilen. Wij hebben dit ingezien en gaarne meegewerkt om han del en nijverheid te bevorderen tot welvaart van Medemblik en omgeving. Wij achten het een gemeentebelang, het is mij dan ook aangenaam, heden dit gebouw te openen en ik hoop dat de bloemencultuur voor allen loonend zal zijn, zoo zelfs dat eventueele uit breiding noodig zal zijn. Werkt allen mede door geregelden aanvoer. Een compliment maakt spr. aan den architect den heer D. Berkhout alsmede aan de aannemers J. Bot en C. Breed voor de spoedige en levering van dit mooie gebouw. Spr. hoopt, dat u met Gods zegen moge werken en een goede toekomst tegemoet moge gaan. (Applaus.) De Voorzitter, de heer Schoenmaker, brengt hartelijk dank aan den Edelachtb. heer burgemeestei en Gemeenteraad voor bun medewerking. Spr. hoopte, dat de wen- schen in vervulling mogen gaan in ons aller belang en bracht dank aan het bestuur van V.V.V. voor de medewerking. Ook betuigde hij zijn dank aan de Pers welke als steeds actief is en voor de veiling van groot belang is, dank aan de politie, ech ter hopende, dat haar diensten niet noodig zouden zijn. Hij deelde nog mede aan de aanvoerders dat emballage binnen 14 dagen geretour neerd moet worden. Hierna werd met de eerste veiling begon nen. Zij had een vlot verloop en de prijzen waren gelijkluidend als in Bovenkarspel, na afloop van de veiling had een bijeenkomst plaats-in ,,’t Wapen van Medemblik’’. De Voorzitter sprak hier allereerst en was verheugd over aller tegenwoordigheid en te vreden over den gang van zaken. Hij riep de medewerking in van de bestuursleden, den wensch uitende dat door plezierige samen werking alles naar wensch zou nfbgen gaan. Gezien de spontane medewerking van het Gemeentebestuur welke op hoogen prijs wordt gesteld, twijfelt hij hier niet aan. Ook wil hij zijn volle tevredenheid uitspreken tot den architect den heer Berkhout voor de practische inrichting van het gebouw en tot den aannemer, den heer J. Bot, welke tot al ler tevredenheid het werk accuraat en goed heeft afgeleverd. De Burgemeester was eenigszins teleur gesteld wegens het kleine aantal handelaars, echter waren de prijzen voldoening gevend en zeker kunnen we gerust de toekomst tege moet zien. De gemeente Medemblik heeft het gebouw beschikbaar gesteld en hoopt op den bloei der veiling. De heer Rustenburg bestuurslid van de vereeniging Bloembollencultuur te Opper does zegt, dat we leven in een tijd van snel heid en snelheden en zeker is dit ook zoo ge gaan met deze vereeniging te Medemblik. Nog geen jaar geleden riep de heer Schoen maker verschillende besturen bijeen om te bespreken de oprichting van een bloembol len veiling-vereeniging. Toen waren het nog maar voorloopige besprekingen, nu reeds is er een veilinggebouw geopend dat er mag zijn. Door zijn doortastend optreden en met de medewerking van het Gemeentebestuur, heeft alles een buitengewoon vlot verloop gehad. Hiervoor brengt spreker hulde. De Voorzitter zegt, dat het zeer jammer is, dat de Tuinbouwvereeniging „De Een dracht’’ niet heeft meegewerkt, dit was in ’t begin zeer teleurstellend, vooral toen ook „Ons Belang” te Opperdoes dat aanvanke lijk mede zou werken, zich terugtrok. Echter, de heer Groeneveld kwam met hoopvolle gegevens namens de vereeniging Bloembollencultuur te Opperdoes en geble ken is, dat goed is gezien en spreker brengt dan ook hartelijk dank aan den heer Groe neveld, het bestuur dier vereeniging en aan het bestuur van de St. Josephvereeniging voor de prachtige medewerking. De Weleerw. heer kapelaan als Geest. Ad viseur van „St. Joseph” is verheugd over den gang van zaken, zelf komende uit de bollen streek heb ik het groote belang ingezien en er mij voor geïnteresseerd, vele moeilijkhe den zijn er geweest maar ze zijn overwonnen, dit is te danken aan de samenwerking, Be waarheid wordt de spreuk „Laat vriend schap heelen wat grenzen deelen", de gren zen tusschen u zijn weggenomen in 't belang van allen. Hij feliciteert allen met het succes en wenschte Gods rijksten zegen tot groei en bloei en welzijn van Medemblik en omgeving toe. De Voorzitter brengt nu dank aan den Weleerw. heer kapelaan, memoreerde het vele administratieve werk, dat de heer v. d. Wetering heeft gedaan en bracht hem na mens het bestuur dank zoo ook den heer Walkers (Hillegom), den veilingleider die een groote steun is voor de vereeniging De heer Groeneveld is verheugd over het heden, laten we de toekomst blij Jegeipoet gaan en eendrachtig samenwerken, echter laat steeds de sorteering iste klas zijn, dit juist zal de bollenveiling te Medemblik doen groeien en bloeien, de kooplui zullen dit waardeeren en ook is dit in ons belang: een goeden naam verwerven. De heeren handelaars fa.: J. A. van Santen en de fa. van Til Hartman, beamen dit en zijn over een en ander zeer te vreden zeker zullen meerdere kooplieden te Medemblik komen. De heer J. Bot aannemer van het gebouw, betuigt zijn hartelijken dank voor de waar- deerende woorden over de uitvoering van het werk tot hem gesproken. re k Heb niet enkel goed gereedschap Noodig voor een karrewei Voor goed werk behoort er óók een. Pijpje DOUIVE EGBERTS by lUiarom smaakt die pijp zoo lekker Héél hoog boven op het dak Nog al logisch: wat ik rook is Hoogekwaliteit tabak. ZONDAG. 6e Zondag na Plnksteren, 3e Zondag van de maand. Collecte voor de sie raden. Half 8 Communie-uitreiken8 uur H. MIs tot zegen over een huisgezin; half 11 Hoogmis: half 3 Lof en preek. MAANDAG half 9 voor over! fam. Swart Hogerwerf. DINSDAG halt 9 voor Cornelia Kuys. WOENSDAG half 9 voor overleden familie KraakmanGroot. DONDERDAG half 9 voor de fam. Hollen berg en Dekker. VRIJDAG, feest van den Apostel Jacobus; half 9 voor de geloovige zielen. ZATERDAG half 9 voor Adriaan de Jong. Totaal-generaal 8236.05 De Penningmeester, Mr. H. JUDELL. f 134.172.07 Opgamerkt kan wanden dat de eerste uit keering naar het getal inwoners over 1931 vermoedeiyk ongeveer f 1100.— meer aal be dragen, in verband met het inmiddels ge stegen aantal inwoners. Ons Inziens zullen de financteele sten ongeveer gelijk zijn. Schoolreisje Donderdag JJ. hebben de leerlingen van de R. K. Jongensschool een reisje gemaakt naar t Gooi, onder leiding van bet onderwijzend personeel en enkele andere personen. Met een overjas gewapend, ging het ’s morgens om 8 uur naar den trein, daar de vele regenwolken niet veel goeds voor spelden. Doch boven verwachting heeft men mooi weer gehad. M.t den trien ging het naar Bususm, waar de bosschen werden opgezocht en In Verblijfplaats bekend De 33-jarige zoon van den heer v. T., alhier, die dese week des morgens is vertrokken. Bonder zyn adres na te laten, heeft vanuit Antwerpen zyn' vader bericht gezonden, dat hij zich daar momenteel ophoudt. komen stilte te leggen, maar dat is een ab solute mislukking geworden: van een der- gelljke stilte is niets te bemerken. Rome is een groote heksenketel van lawaai en ben zinestank geworden. Alleen de late avond uren en de korte nacht gunnen den bewoners der stad eenigen tijd om hun ramen open te zetten en eenige verfrisschende koelte te la ten waaien In hun oververhitte hulzen. Maar aan rustig slapen valt dan niet te denken, want het nachtelijk rumoer pleegt een aanslag op de gehoorzenuwen van den rustigen burger. Om 12 uur. worden de cafés met veel lawaai van de zijde der bezoekers gesloten. Rond 12 uur gaat het Theater uit dat volgens Romeinsch gebruik eerst om 9 uur begint: een half uur lang rijden auto's af en aan. en weerklinken de afscheidsgroeten. Nauwelijks heeft de onge lukkige bewoner van de Corso Umberto z’n oogen dicht gedaan, of om 1 uur worden de sociëteiten en clubgebouwen gesloten: weer hetzelfde drukke lawaai. Om drie uur wor den de politiewachten afgeloet: druk pra tend gaan zij groepsgewijze naar huis. Om 4 uur raast een dozijn motorrijders van den openbaren veiligheidsdienst met open knal pot over het gladde asfalt: een half uur later begint het licht te worden, en de be woner van de Corso Umberto heeft zooge naamd zijn nachtrust genoten. Zoo is het, haast overal. Een dokter verklaarde onlangs dat men. om in een gekkenhuis terecht te komen, niets anders behoeft te doen dan op een druk tijdstip op en neer te gaan wan delen tusschen T Paleis der Prefectuur en de Via del Plebiscite. Toen de trams nog moch ten rijden was het rustig op de Piazza Ca vour, maar nu is het er een echte hel ge worden. Is het wonder dat de Romeinen hun stad ontvluchten? een speeltuin de noodlge afwisseling gevonden. Moe, maar voldaan, keerden allen 's avonds negen uur weer in het dorp te rug, waar vele ouders de kinderen stan den op te wachten. Naar we vernemen, krijgen de leerlingen van de R. K. Meisjesschool einde dezer maand hun schooluitje. Ook voor haar staat een uitstapje naar 't Gooi op het programma. Rose due 4.10. 4.304.60, Scarlet due rose 3.40€50. Theeroos sol r en 3.80—5.40, Tl- rriumphator 4.30, Vermil ion Brillant 3.204.30 ,van der Neer 4.60 5.30. Vuurbaak 3.904.60, van Barghem 4.00, William Pitt 3.40—3.60, Wïtte Valk 3.20—3.80, Witte due. mac 2.00—3.10. Witte Zwaan 2.002.40. Alles her 100 stuks delsluls, Numansdorp. Numansdorphaven, Willemstad, Dinteloord, Steenbergen, Nleuw- Vossemeer, Oud-Vossemeer. Tholen, Poort vliet. Scherpenlsse, Gorlshoek, Yrsekendam, Kapelle, K.M. Vraag: dag toegang tot de woning weten te verschaffen en 55 aan geldswaarde mee genomen. De dader(s) te (zijn) nog niet bekend. ZONDAG, schaalcollocte voor rente en af lossing der achootechulden, welks niet krach tig genoeg kan worden aanbevolen; 1.45 ca techismus; 2.30 Vespers. Deze week van Maandag tot Zaterdag al leen 7.30 H. Mis in de kerk. DINSDAG-avond 7.30 Mariacongregatie, afd. meisjes. WOENSDAG-avond 730 8t. Jozeflof. DONDERDAG-avond 730 Mariacongrega- tie, afd. jongens. ZATERDAG van 48 uur blechthooren, 7 uur Marla-Lof. ZONDAG, 27 Juli a.s. te er na de Vespers gelegenheid zich te laten inwijden in de sca pulier van den berg Carmel. Blechthooren voor de schoolkinderen van klas 4 en 5: Vrijdag 1130 meisjes. Zaterdag 13 uur, jongens. Dagelijks te ds kerk van 4—5 uur geopend voor een bezoek aan het Allerh. Sacrament. Farochlanen steunt gij wel door uwe gave aan het SU Odulphus-fonds? Zoo niet, geeft u dan onmiddell(jk op! II Vrijwillige Landstorm Het bestuur van den Buiteqgewonen Vrljwllligen Landstorm afdeellng Heemskerk stelt slch voor met zHii afdeellng ook deel te nemen aan een boot tocht naar Marken en Volendam, welke zal Plaats vinden Maandag 18 Augustus 1 waaraan ook kunnen deelnemen de wen en verloofden der vrijwilligers. Met h«t oog op een goede regeling te het gewenscht, opgave van deelname te doen vóór 8 Augustus aanstaande. Opgave kan geschieden by de Plaatselijke Lands torm-Commissie. Verwacht wordt dat verschillende vrljwll- Ingebroken Bij den heer V. aan de Kleis hebben onbekenden zich op klaarUch- gehouden; het aantal verkeersongevallen is ontzettend toegenomen In de laatste maan den; in den regel heeft de chauffeur geen schuld, want in het algemeen rijden de Ita- liaansche chauffeurs heel voorzichtig, maar de oorzaak is gelegen in de wanverhouding tusschen de enge straten der oude stad en de voor geschreven snelheid der autobussen die een groote kracht moeten ontwikkelen om de groote hellingen te nemen. Men wilde de electrische tram uit de binnenstad doen verdwijnen om rond de oude eerbiedwaar dige kerken en paleizen een kring van vol- Vraag: Wat te de kortste en mooiste weg per auto van Beverwijk naar Maastricht en hoeveel K. M Antw.: Beverwijk, Veteen, Santpoort, Spaarndam. Halfweg. Sloterdük, Amsterdam, Dlemerbrug, Mulden. Hakkelaarsbrug, Naar den, Laren. Eemnes-Bulten, Eemnes-Blnnen, Soestdljk, Soest. Amersfoort, Nieuw-Leusden, Woudenberg, Scherpenzeer, Renswoude, De Klomp. Ede. Arnhem. Elden, Eist, Lent, Nij megen. Malden. Mook, Piasmolen. Gennep Heljen, Afferden, Arcen, Velden, Venlo, Tz- gelen Belfeld, Reuver, Swalmen, Roermond. Susteren. Sittard. Geteen, Beek. De Kruis berg, Maastricht. Afstand 3693. Vr.: Wanneer gaat er een goedkoops beta naar Breda? Antw Op 34 Juli. Vraag: Welke te de kortste en beste w< p fiets van Amsterdam naar Breda? Antwoord: Amsterdam. Amstelveen. Da Kwakel, Vrouwenakker, Nleuwveen, Nieuw koop, Zwanunerdam. Bodegraven. Gouda, N’«uwerkerk. Krelingen, Rotterdam. Wee vershoek. Rüsoord. Zwljndrecht, Dordrecht, Willemsdorp. Moerdijk, ZenssubergBClMa- 1 oek, Terheyden, Breda. Vr.: Kunt u mij eenige adressen opgeean van de verschillende groote RK. Ultgevem in Nederland? Antw.: Handeteadreasen worden ta daas rubriek niet opgegeven. Vr.: Tot hoelang duurt de tentoonstelling te Antwerpen? Antw.: Tot en met de maand September. Vraag: Ik ben 75 Jaar oud. weduwe en heb twee kinderen. Van mijn dochter krijg Ik maandelijks 10.—, maar mijn zoon wil niets geven; deze laatste heeft één kind en een wekelljksch Inkomen van f 30 11 35. Hoeveel is hU nu verplicht mij te geven en tot wien kan ik mij in dit geval het basta wenden? Ik woon te 's-Heerefihoek (Zeeland) Antw.: De rechter bepaalt het bedrag van den geldelljken steun, welken de soon moet verleenen. Indien er in de plaats uwer in- woning een Armenraad gevestigd te, kunt u zich tot dezen wenden. Vraag: Welke te de mootets weg van ZwoSa naar Amsterdam per fiets? Antw.: Zwolle, Katerveer, Weaep. Duiven dans. Oldebroek. Elburg, Doornspijk, Nun- speet. Hulshorst, Hierden, Hardewljk. Toneel. Ermelo. Putten, Nljfcerk, Amersfoort, Soest, Soestdljk, Eemnes-binnen. Eemnes-buiten, Laren, Naarden, Hakkelaarsbrug, Mulden. Dlemerbrug. Amsterdam. Vraag: Waarmee moet Ik appel- en pero-i boomen inspuiten? Er zitten rupsen in. Antw.: Met Phyhophiline of 1 pet. vrudrt- boomcarbolineum of zwaar mat Bloem van Zwavel bestuiven. Al dese bewerking behoort te geschieden als de zon haar kracht heeft verloren en geen regen te verwachten te. Dus t liefst in de avond-uren. Hoe moet men een uitgebloekle soes behandelen om haar weer in bloei te krijgen? Ant_: WIJ kennen alleen een roomsoes. In de plantenwereld te zij ons onbekend. Vraag: In ons tuintje zit het vol kelder- beesten. s.g. pissebedden. Wat kan hiervan de oorzaak zijn en welk te het middel om ervan bevrijd te blijven? Antw.: Uw tuintje te te nat en te denker, althans het zonlicht kan onvoldoende den grond beschijnen. Vangen in ultgtiholde aard appels gaat best.. Vraag: Hoe kan men Llgustra stekken? Moet men daarvoor nieuwe of eenjarige takjes nemen? Antw.: Omstreeks winter-voerjaar neemt men de sterkste scheuten en snijden van *t middelste gedeelte stekken van pl.m. 20 cM. Deze stekken we In den vollen grond, pl.m. 5 c.M. uit elkander en pijn. 3/3 in den grond. ZONDAG 6e Zondag na Plnksteren. H.H. Missen om 730, 9 uur en 10.30 Hoogmis. Geen Catechismus, om 7 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG om 8 uur Congregatie H. Fa milie, mannenafdeellng. DINSDAG om 7 uur Lof ter eere van‘den H. Antonius met vereerlng der relikwie. Om half acht Congregatie der H. Familie, vrou wen afdeellng. WOENSDAG Maria-Congregatie, om 7 uur. 1ste afdeellng, om 8.15 2de afdeellng. DONDERDAG om 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. ZATERDAG van 49 Blechthooren. As. Zondag collecte voor kerk- en altaar- sleraden. ZONDAG, 6e Zondag na Plnksteren; H.H. Missen te 8 uur en half 11. Beverwijk, Veteen, santpoort. Haarlem, Bennebroek, Hillegom, Ltese, Sas- senheim, Oegstgeest, Haagsche Schouw. Den Haag, Rijswijk, Hoornbrug, Delft, Overschte. Rotterdam. Goldschalxoord. Klaaswaal Mid- <Rumoer' en lawaai t 134.883.05 Nieuwe toestand Uitkeering naar het getal Inwoners uit het gemeentefonds 5301, aantal Inwoners op 1 Januari 1929 f 6. 2577. f Uitkeering van een gedeelte der jaarwedden van Burgemeester en Secretaris Uitkeering grondbelasting, gerekend naar *29 f Den Deljl, Den Haag. Afstand 593 KM. Antw. n.: Den Haag. Voorburg. Veur, Leidschendam, Zoetermeer. Zegwaard. Den Hoorn, Kruisweg. Moerkapelle, Mocrdrectlt, Gouda. Haastrecht Oudewater. Polsbroetwr» dam. Benschop. IJselsteln. Vreeswijk, t Waal. Schalkwijk. Beusichem. Zoehncnd. Buren. Kerk Avezaath, Drumpt, Ttel, Wa- mel. Leeuwen, Druten, Afferden, Wlnasen. Ewfjk Beunlngen. Weurt. Nijmegen. Afstand 63 7 K M Antw. III.: Nijmegen. Lent, BUJk-EwiJk, Loenen. Hlen. Doodewaard. Opheusden. Veer over dén Rijn, De Grebbe, Rhenen. Dst, Amerongen, Leersum, Doorn. Driebergen. Rij zenburg. Zeist, De Bilt, Utrecht. Afktand 66 2 K M Antw. IV.: Utrecht. Maarsen, Breuke- len. Nieuwerslute. Loenen. Loenerslaot, Baambrugge. Abcoude. Dulvendreoht. Am sterdam. Zaandam, Koog a. d- Zaan. Zaan dijk Wormerveer Krommenie. Afstand 56 K M Vraag: Ik heb een dochter van 16 jaar, 'n eigen bedrijf werkzaam, die dagaUjka melk rondbrengt. Nu te het bl) ons de ge woonte ook op Zondag melk te venten. DM9 week kreeg ik de polltte b(j mg, dte ver telde, dat het niet meer mocht, omdat tt) te jong te: rij moet 18 jaar zijn voor de Arbeidsvzet. Is dit juist? Antwoord: Ja. Personen beneden 18 jaar mogen op zondag niet werken. Kinderen be neden 14 jaar mogen ook in de week geen arbeid verrichten. Bloembollenveiling De aanvoer van de veiling bestond op 16 Juli uit ruim 10 mll- lioen tulpen, waarvoor groote belangstelling bestond, al werd die belangstelling niet om gezet in een hoogeren prijs, ders, nu zij met de prijzen houden zeer weinig meer op. WIJ noteerden voor: Artis 1.702.40, Azalea 3.30, Augusta 3.20—3.40, Brlllant Star 320—4.40, Cramoiste Brillant 1.402.40, Chrysolora €40—5.10, Couronne d’or 4.30—5.30, Crimson Queen 22.70, Calypso 2—2.90, Couleur Cardinal 3.60— 430, Cerise grtedelln 3.40—4.30, Culli nan 2.80—3.50, Due de Parma f 3.304.40, Due de Berlin 3.707.10, Electra 6.107.40, Feu Brillant 3.30, Fred. Moore 330—4.40 Diana 2.302.60, Dusart 2.803.Europa 3.El Toreador 6.307.10, Flamingo 340 3.60, Galanthus erikel 1.402.10, Gele Prins 4204.60, Grand due 6.80730, Gen, de Wet 620—8.70, Golden King 7.—, Her mann Schlegel 2.302.90. Hobbema 3.80 4 40, Ibis 3.004.00, Jacoba van Beleren 2.00—2.20, King Of the Yellow 6.30-6.40. Le Notre 3.60, La Reine 2.102.90, Lucre- tin 2.70—3.60, Lady Boreel 3.40—5.10, La Reine max 3.003.90, Le Matelas 5.50, Lady Moore 3.00—4.90. 1’Aurore 3.80—€90, Lac. van Haarlem 4.80, La Riante 3.90, mtes W1U- mott 3.70. Murillo 2.003.00, Meester van der Hoef 3.80—5.10, Mon Tresor 6.10—630, Moore 3.10330, Mad. Govern 4.70, Meester Tubergen 4.90, Oranje King 2.70, Pride of Haarlem 2.603.30, Princes Elisabeth 2.30 2.40, Proserpine 5206.40, Prosperity 2.40 3.00, Prins van Oostenrijk 3.304.10, Pro gression 3.40. Peach Blossom 3.504.00, Pink Beauty 6.907.90, Prinses Juliana 4.50, Pelikaan 3.40, Queen Flora 2.603.60, Queen of the White 2.20. Rev. Ewbank 3.—, Ry- zende zon 3.804.80, Rose precose 430 5.60, Rose grtedelln 2.403.10, Rose la reins 2303.30, Rose due 4.10. Rose Luisante 4.304.60. Scarlet due 1.80 —2 80. Salvator roze 3.40—430. 2.60— 3.30, Tourni tiasfi 5.40—5.70, De groote uittocht is begonnen. Alles wat vacantie heeft, ontvlucht de Eeuwige Stad, waar de snlkheete zomerlucht trillend boven straten en pleinen hangt. De examens zijn beëindigd, de colleges gesloten, de departe menten liggen verlaten: alleen de ambtena ren die de loopende zaken hebben af te wikkelen zijn op hun post gebleven. De hitte te ondrageiyk geworden en men zou biy zyn, als men aan het koele zee strand van Dalmatlë tot rust kon komen in de vil kwikkende stilte van het kalme water, waar leder geluld in de oneindige verte verloren gaat. Want uit het moderne Rome Is die kalme rust en serene stilte der klassieke oudheid verdwenen, sinds het mo derne verkeer zoo opdringerig en misschien oobewust-gewelddadig beslag gelegd heeft op alle pleinen en straten van de Eeuwige Stad. Zeker, er zhn nog enkele plekjes aan den rand der Stad, waar de onwelriekende dam pen der moderne vervoermiddelen nog niet zijn doorgedrongen en de betrekkelyk wei nig talrijke bewoners zouden hier rustig kun nen genieten van een heerlijk panorama, als tenminste de pruttelende luidspreker van een buurman de avondstilte niet komt storen. Ook de Stad van het Vat Kaan Is vanaf de Piazza del Rteorgimento en de Via della Porta Angelica door een zee van groot- stadsrumoer omgeven, maart zy heeft zich toch In ieder geval door dikke, grijze muren tegen al te groote opdringerigheid weten te beschermen. De bewoners van het Quirinaal zyn niet zoo gelukkig, want de auto’s rij den by voorkeur door de Via del Quirinale; alleen de vertrekken van het Koninklijk Pa leis die langs de tuinzyde gelegen zyn, ge nieten een betrekkeiyke rust. De konlnkiyke familie verbiyft dan ook slechts zelden in t Quirinaal, maar by voorkeur In de Villa Savoia, die te midden van heeriyke tuinen gelegen is. De gewone sterveling krygt hier echter nooit iets van te zien, want hooge muren onttrekken dit lustoord aan de nieuwsgierige blikken van wandelaars en toeristen. Sinds enkele maanden geleden de autobus de electrische tram ten deele verdrongen heeft, te Rome de meest lawaaierige stad van de heele wereld geworden. Met voet gangers wordt haast geen rekening meer Financteele verhouding tusschen Rjjk en Gemeenten. Overzicht van de belasting opbrengst voor de gemeente Bergen (N.-H.) by de vroegere en de nieuwe regeling op de baste van het jaar 1929, waarby sommige cyfers by benadering zyn geraamd. Oude toestand Uitkeering naar het getal inwoners 1929 f Ryksbydrage in de Jaarwedden van Burgemeester en Secretaris over 1929 f Opcenten personeele belasting over 1929 f Opcenten vermogensbelasting over 19291930 f Plaatseiyke inkomstenbelasting over 1929—1930 f ZAADMAKKT 94 ligers van dit buitenkansje zullen profltee- ren, t welk wordt aangeboden door de Oe- westeiyke Landstorm Commissie Kenne- merland. van giften en toezeggingen, loopende de week van 12 tot 19 Juli 1930. M. K. en 11 mede-kampeerders, Amsterdam Ned. Bond van Koffiehuis-, Restau ranthouders en Siyters. afd. Alk- ma&r, Alkmaar Mr. D.OC. de J., Amsterdam N. N„ Bergen Mevr. C. B., idem Mr. J. W. idem D. B.. idem 3. B., idem A. P., idem N. N., Idem N. N„ Alkmaar 3. H. K., Bergen 3. P., Amsterdam N. N., Bergen G. G., Alkmaar P. K., idem N. N„ Bergen Antw.: Zaandam, Oost zaan, Oostzaansche Overtoom. Amsterdam. Amstelveen. De Kwakel, Vrouwenakker, Nieuwveen, Nieuw koop, Zwammerdam, Bodegraven, Gouda. Stolwyk. Berkenwoude, Lekkerkerk, Krim pen a. d. Lek. Elshout. Klnderdyk, Alblas- serdam, Papendrecht, Dordrecht, Willems dorp, MoerdQk. Zevenbergschenhoek, Ter heyden, Breda. Princenhage, Etten, Roosen daal. Afstand 146 K M VT.: Wanneer te het Vredespaleis in Den Haag te bezichtigen en waar kan men entreékaarten krygen? Antw.: Het Vredespaleis te Den Haag, voor zoover niet In gebruik, te tot nadere aankondiging voor publieke bezichtiging opengesteld alle Zon- en werkdagen van 2 tot 4 uur. Vr. Koe moet ik advocaat maken? Antw. Op 12 groote of 14 kleine eieren neemt men 4 ons suiker, 1 stokje vanille en 1 liter brandewyn. Klop de eieren met de vanille en de suiker, tot deze zoo goed mogeiyk opgelost te. Voeg er dan langzaam den brandewijn by en Jaat de advocaat lauw-warm worden, maar zórg, dat ze niet schift. Giet ze daarna in karaffen of ftes- schen on aluit deze goad af. vr.: Welke te da mooiste weg par auto van Beverwijk naar Goes en hoeveel kilo meter? Antw.: 2. inmaken 3 Hoe kan men zelf kersenjam maken? Antwoord: X. Neem op 3 kilo bessen yt van het gewicht van het vruchtensap aan suiker. Wasch de bessen goed af en wring ze zoo lang door een vochtlgen doek, tot al het sap er uit is. Kook het sap met de suiker en roer het tot de jam de veretschte dikte verkregen heegt, hetgeen geschied te ais een druppel in zyn geheel In koud water omlaag zakt. Neem er met een platten lepel het schuim af en giet de jam zoo heet mogeiyk in de schoone jampotjes, welke daarna direct met in water gedompeld per kament afgesloten moeten worden. 2. Op 2 kilo augurkjes hebt u noodig ongeveer 1% liter inmaakazyn. 2 Bpsansche pepers. 10 gram gedroogde gemberwortel, 10 gram laurierbladen. 10 gram mieriks wortel en 2 takjes venkel. Maak de augurkjes schoon, door er de kroon af te snijden en e af te wrijven met een vochti ger! doek. Bestrooi ze met zout en laat ze c eer. vergiet uitdruipen. Doe ze In fles- schen en potten, waarby ze goed onder den azyn moeten staan en schik er de krulden tusschen. Op 3H kilo uitjes (sjalotjes) hebt u noo dig ongeveer IX liter inmaakazyn, 30 witte peperkorrels, 1 Spaansche peper’ en wat laurierbladen. Bestrooi de uitjes met ■out, laat eenige uren staan, schil ze. leg ze dadeiyk in koud water, wasch ze en laat ze, 24 uur, met zout bestrooid, staan Behandel ae verder als de in te maken augurkjes. 3. Op 3X kilo kersen d.l. ongeveer 3 kilo zonc-r pitten) hebt u noodig 2% kilo suiker Ontdoe de kersen van stelen en pitten, wasch ze en breng voorts dezelfde behande ling in toepassing als voor ds van aalbessenjam. Vraag van L. Antwoord: U doet het beste met u te wenden tot den commissaris van politie in uw gemeente. Vraag: Ik was afgeeproken om *s Zaterdags In een kosthuis te gaan, doch ik ben niet ge- koi en. Kan men my daarvoor vervol gen? Antwoord: Ja, de pensionhouder (ster) kan recht op schadevergoeding laten gelden. Vraag: Tot wien kan ik my wenden Hongaarschen brief te vertalen? Antwoord: Dergeiyke adessen worden in dese briek niet opgegeven. Vraag: Kunt u -ny het adres opgeven van een katholiek dagblad in Gaastrland (Fries land)? Antwoord: In Friesland wordt alleen geleaen het R. K. Dagblad „Ons Noorden”, dat uitge geven wordt in Groningen. Een *bonn„ vraagt ons cie trekklngaiyst van de 6de klas der 373ste ultlotlng van de Hamburgsche lotery. Kan een onzer*lezers ons aan deze lijst helpen? Vr.: Welke te de kortste weg per flets van Zaandam na*r Roosendaal? Hoeveel KM? Op de gisteren gehouden examens zijn ge slaagden de navolgende Candida ten: E. Bak ker, 3. O. van Hartingsveld, A. Kuin en A. Heening, allen te Alkmaar; C. Pieper te Castricum; Tj. Postma te Heiloo; C. M. Köhne te Beemster; F. Zijl, F. C. Leyten en J. Hofer, allen te IJmulden; W. Sluis, Rindertsma en A. Vte te Enkhulzen: G. 1 Spruljt te Grootebroek; W. P. Mets en G. Visser te Llmuiden; A. Heyblok, A. Jong man, P. Enklaar en C. I. Hutjes, allen te Den Helder; J. W. van Beek te Hoorn. Voor diploma B: J. de Waard te Broek op Langendyk en J. Bos te Medemblik. Afgewezen: 5 candldaten. f 75 pot. opbrengst Uitkeering personeele belasting gerekend naar 1929 Opcenten pers, belasting K ei o k re te re ai 8 e k 8 8

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 12