Laatste Nieuws Cheque-koersen I EEN NAJAARSSTORM IN DEN ZOMER Het Waschmiddel voor Schapen en Lamineren een zekere dood aan luizen en teken en ter voorkoming en genezing van worm ziekte en schurft, alsook ter bevordering van den groei en blankheid der wol in elke hoeveelheid verkrijgbaar. Fabrikante N.V. DROGISTERIJ EN CHEMICALIÉNHANDEL „VRIESIA” v.h. JAN DE VRIES ZAADMARKT TELEFOON 324 ALKMAAR I AMSTERDAMSCHE BEURS maken een an£sti$en nacht door M. U. L. O.-examens te Alkmaar GEMENGD NIEUWS FINANCIËN Locomotief ontspoord Autobotslng te Buiksloot PAARDENSPORT N.V. Drukkerij „De Spaamestad” Inbraak in een confectiemagazijn PROVINCIAAL NIEUWS SPORT EN SPEL SCHAKEN Het Schaaktournool te Hamburg ONZE OOST De oplichting van f 12.000 te Bussum Te water BOKSEN Een adres De werking van de Krakatau Huishoud- en industrieschool Aan de bekomen verwondingen overleden De boksmatch Pierre Charles P. van der Veer Klooster „St Joseph" van de orde der Eerw. Zusters van O. L. Vrouw Visitatie De gestolen Van Dijck teruggevonden De Vlootkwestie in het Engelsche Lagerhuis Oplichting 2r% 125% 105»'. 15% BERGEN Fietsendiefstal Stonn Boerderij afgebrand Verduisteringen op een notariskantoor De ontsporing bij het Centraal Station De kampeerders aan het strand vaa 1 Kwaadwilligheid in het spel? Zondagmiddag ontspoorde het sta- op (cable) en Echtpaar gewond geheel ge- DINSDAG K JULI IBM Voor een waarde van f 1SM ontvreemd Petite 156 de dieven 100 de Scherpe debatten 75 Een ondersoek naar verd-’a geestvermogens 157 o het 443 TaOUke erupties en lichtflitsen Koers UI 1 Gisteravond omstreeks 8 uur raakte het dochtertje van den heer Genefaas met haar flets In het Verdronkenoord. Een zoontje van den heer Vredenburg. dat Juist passeer de, brlcht het meisje weer op het droge. te te De Nederlander In de tweede ronde knock out De land den soms werpt hij zich schier ongedekt op den Nederlander, ook In snelheid wint de Belg het van Van der Veer. De eerste ronde is voor Charles. 103% 2% 124 273 165 145% 156% 267 125 94 78 340 319 317% 68 337 1 1 t I I v 4 t t t 1 I 4 I 3 h C v en te De eerste ronde By den aanvang van de eerste ronde weet Pierre Charles eenlge stooten In de numg te plaatsen, van der Veer bloedt al spoedig uit den neus. De Belg Is steeds aanvallend. De Hollanders momenteel op de derde plaats LEIDEN, 22 Juli. De •-jarige A. Engelhard uit Zoeterwoude, die eenlge dagen geleden door een motorrijtuig op den Hoogen Ring dijk te Lelden is overreden, is heden in bet St. Ellzabethgestlcht te Lelden aan de be komen verwondingen overleden. AMSTERDAM, 22 Juli. De vacantiekamer der Amsterdamsche Rechtbank deed heden uitspraak in de zaak tegen den 60-jarigen fotograaf J. M. F. R., verdacht van oplich ting. R. had goederen besteld en In ontvangst genomen op naam van een dokter. De rechtbank veroordeelde den man con form den eisch tot een gevangenisstraf van een maand. Daarna zal hy ter beschikking van de regeerlnj, worden gesteld om te wor den verpleegd in het psychopathen asyL pet. I* 1930 by de kantoren advertentie vermeld. poer wegen ii.on t-acdlc A’abash «nic Mdw St Pam Kansas City South Erie Rallr Tabak Deh Batavia Oude Dell Oostkust 3enemban daxweli Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie 66 179% Vorige Koersen 65 179 81 52 si b a 4 V Industr. Buitenland Anaconda Cert. Flsk Rubber Separator Zweedsche Lucifers Parys Brussel Londen New-York Berlijn Zürich Rome Madrid Oslo Stockholm Kopenhagen Praag Weenen Warschau 217 37 15*/, 64 42% 1 1 1 I 1 1 I I 1 t 1 1 I Suiker H V. A. poerworedjo Vorstenlanden Actions Idem 102»/,, 102»/, 102’/, 102’/, 98“/,. tyd geen 25 24 389% 156 16 21% 79% 345 452 102.50 «cheepvaart Holi Amerika Ljjii dito Gem Elgend Kon Ned. Stoomt) j< neeovaart - Unie Marine comm. Marine pref H5«f, 83 75% 42 80 37 81 53»/, 4“/.. 25 23% 69 159*/, 22% 22%.. Petroleum Dorische Petr. Oa boes Kon CUe Perlak Peudawa Continental OU Op de Zaterdag gehouden M. U. L. O.- examens slaagden de volgende candldaten- P. van Zandwijk. P. Dekker, G. Tlgchelaar. al'en te Den Helder: G. Moeljes, Spanbroek: W. van Amelde. Broek op Langendljk. H Jong Jzri., N. Scharwoude; C. Middelburg en K. G. de Jong. Bëemster; E. de Vries, Purmerend: C. van Ester. O. J. Boertema, W. A. Pieters en M. Fillet, allen te Bergen: P. Hulberts, Groet en L. J. Ramen, IJmul- den. Diploma B.K. Amsterdam, Den Helder en P. H. Ooms, Grosthuizen. Afgewezen 5 Candida ten. In totaal zyn geëxamineerd 161 Candida- ten, waarvan 124 geslaagd. Banken Koloniale Bank Indische Bank OerL Handel My AMSTERDAM. 22 JulL De vacantiekamer van de Amsterdamsche rechtbank sou heden uitspraak doen in de strafzaak tegen den koopman E. de J. te Bussum van oplichting «en bedrage van 51-Jarlgen verdacht 12.000. De rechtbank wees dg zaak terug naar den Rechter-Commissarls om een onderzoek naar de geestesvermogens van verd. te doen in stellen. Het O. M had een gevangenisstraf van één jaar geëlscht. Staatsleeningen 5» Nederland 1919 Nederland 1918 4H Nederl. 1916 4H Nederl 191? Ui NJnd. 1926 B DINSDAG 22 JULI 1939 By *t notariskantoor te Soekaboeml is een verduistering ontdekt tot een bedrag van circa f 2000. De schuldige, een employé van het kantoor. Is gearresteerd en heeft een volledige bekentenis afgelegd. 320% 317% 66*/, 34C‘Z, 52 Rubber A dam Rubber Bandar Dell Batavia Rub Rott. Tapanoell Seroadjadl Sllau V L C. O. Allied Intercontln Rubber Veriichtingsavond. Wanneer morgen de verllchtlngsavond niet zal kunnen doorgaan, wordt zulks om half acht morgenavond per bulletin door V.V.V. bekend gemaakt. Te Alkmaar wordt eventueel het bericht gepubliceerd In de sigarenmagazynen van de heeren Blaauw, Ritsevoort, en Hartland, Langestraat, In de garage van Dam en Co., Scharloo. en in het café van den heer But ter, Stationsplein. 102»/,, 102»/, 102*/, 102’/, 98**/., waarnemingspost op het Lang-D- meldt, dat gLteren 880 erupties van Krakatau werden geregistreerd, waar van de krachtigste een hoogte bereikte van 1050 meter. De erupties vormden 153 series Het grootste aantal uitbarstingen per serie bedroeg 36. Verder zyn er 132 lichtflitsen waargeno men, terwyi het aantal erupties met een hoogte van meer dan 500 meter 66 bedraagt. Het eilandje Pan Krakatau is voortdu rend otngeven door oen gordijn van regen. De tiende ronde Nederland-Lltauen 1—2; WeenlnkAl- acht remise; Van den Bocch-Nlstanetzki remise; Landau-Abramovicus 01; Note- boom' staat slecht; Hongarije-Spanje 3—0; Frankrijk-Tsjecho Slowakije 02; Us- iand-Engeland 1%2%; Polen-Oostenryk 01; Letland-Noorwegen 3KK; Amerika- Duitechland 2J4K- Draverijen op Zondag 3 Augustus 1930 aan de Nleuwpoortslaan te Alkmaar. Inschrijving: A-prys: Prysdravery 3e en 4e klasse. Af stand 2000 M. Belasting voor Iedere gewon nen f 400.—. 15 Meter. Ontheffing: paarden die nog geen len prys wonnen 25 Mteer, die niets wonnen 50 M. Catabora T, Petite Amle, Theoduffy, Queen Antonia, Trotteur, Triette. Saffier, Penelopée. Slcghllde S. W. B prys: Heat-handicap le klasse. Afstand 1610 M. Prys 600.benevens 50.voor den 2en aankomende In de beslissende heat: Frettchen, Peter Kerrigan. Odell, Axworthy B, Rolls Royce, Olanda, Letha, Quick G, Ver- mummos. Marie P, Queen G, Minnetonka, Quick Silver. C-prys: Prysdravery 4e klasse. Afstand 1700 M. Belasting voor Iedere gewonnen 250, 10 M. Ontheffing: paarden, die nog geen Isten prys wonnen, 25 M., die niets wonnen 50 Meter. Robbedoes B, Catabora T. Ulltta, Amle C. Olga, Chllence, Up to Day. D-prys: Prysdravery 2e en 3e klasse. Af stand 2000 M. Paarden welke 900.of min der hebben gewonnen, gaan van start. Be- ledere meerdere gewonnen teter. Ontheffing: paarden, die AMSTERDAM, 23 Juli. De vacantiekamer van de Amsterdamsche rechtbank veroor deelde heden den 33-Jarigen kleermaker J. K. wegens diefstal van een fiets tot een gevangenisstraf van een jaar. Het OM had tegen den recidivist 1J4 jaar gevangenisstraf geëlscht. Adjunct-Inspecteur van politie. De Burgemeester heeft er de aandacht van het college op gevestigd, dat de inspec teur en de adjunct-lnspecteur van politie te veel belast zyn. Hun dagindeeling is van dien aard, dat er weinig vrye tijd overbluft en ook hun aantal vrye dagen Is geringer dan die van het overige personeel, zoo zelfs dat zy vaak den wekelijkschen rustdag mi-sen. Dit alles wordt veroorzaakt door de toe neming van die werkzaamheden, waarmede het inspecteurspersoneel bijzondere bemoei ingen heeft; In de eerste plaats de ontwikke ling van het verkeer en alles wat daarmede verband houdt. Ook echter het toezicht op de naleving en toepassing van verschillende wets- en andere voorschriften heeft lang zamerhand zoodanigen omvang aangenomen, dat de Inspecteur en de adjunct-lnspecteur daardoor gedurende een groot deel van den beschikbaren tijd In beslag worden genomen. Vermeden moet worden, dat door een en ander de politiedienst niet meer zoodanig zou functloneeren, ais de Ingezetenen mogen verlangen. De Wethouders achten daarom met den Burgemeester voorziening op dit punt ge- wenscht en zouden in overeenstemming met diens gevoelen aan den Raad In overweging willen geven het politiepersoneel uit te breiden met een adj'-'t-Inspecteur. Voor 1930 a hiermede geen byzondere uitgaven gemoeid zyn, omdat door een be staande vacature van agent het noodige be drag beschikbaar is. Wanneer de Raad zich daarmede kan ver- eenigen, zal de verordening, regelende de inrichting der gemeentepolitie met den nieu wen toestand In overeenstemming moeten worden gebracht. Tevens kan dan het slot artikel dier verordening, waarin nog ge sproken wordt van de Commissie van bystand voor Ambtenaars- en Arbeldsaangelegenheden worden gewyzlgd. J. Visser. F. Walter. A. M. Wyker, H. Wyker 1 Leerling werd niet bevorderd. Van de 2de naar de 3de Costumnklasse: A. N. Blaauw. A. Bot. M. Kaay. M. Kieft, E Visser, Q. E. M. Wagenaar, H. H. M Wamles. Een leerling werd niet bevorderd. Van de 1ste naar de 2de Assistentenklasse: D. Groet. A E. ter Hall. C. J. Hendrlkse. A. de JongHt N. Kaatj. G. Mooy. A. D. Ryp- ma. 5 Leerlingen werden niet bevorderd. Van de 1ste naar de 2de Hulshoudster- klasse: G. ter Hoeven, A. Kleyn, W. Plët. R. Proot. M. Tauber. Van de 1ste naar de 2de Dienstbodenklasse: G. Beeldman. T. W. Brouwer, J. Hofman. G. Janse. C. Jonker, A. van der Molen, D. Seinen. A. van Zon. J. C. van Zon. Voorwaardelifk werden bevorderd: M. G Groot, B. Meelis. lasting: voor ƒ700 15 M< nog geen len prys hebban gewonnen, 25 M. Peter Kerrigan, Sire Axworthy K. Theoduf fy. Queen Antonia. Omega. Remplacante, Tri ette, Saffier, Penelopée. Rolette. 1 E-prys: Handicap (korte baan). Maximum afstand 800 Meter, aangespannen te ryden in series. Koosje W, Catabora T. H lltta. Peter Ker rigan, Odel Axworthy B, Saly Harvester Q. Petite Amle, Hartstein. Letha. Quick G, Quick Patrick D, Petite Amle C. Pieternel, Olga, Remplacente, Queen Ethel St. L, Madrigal, Politesse, Chllence. Monte Carlo, Rudl, Prin ses Dulith, Qualieit. Relsvergoedlng 120.voor Iedere dra very, zynde 15.— voor het 3e tot en met het 10e paard, wanneer deze binnen 8 seconden na den winner voor den eindpaal gekomen zyn. .Gouden heeren remontolr-horloge, uitge loofd door het gemeentebestuur van Alkmaar, voor den pikeur, die de meeste le prijzen op de langebaan-draveryen te Alkmaar in 1930 zal winnen. 9.75 34.70 12. C8% 2.48 59.30 48.25 13. — 48.50 66.50 66.75 66.50 7.30 35.05 27.— Ann de Alkmaarsche Huishoud- en Indu- strlKchool. werden bevorderd van de 1ste naar de 2de klaese VoarLerel-ende Cursus: A. Aciermann, W. Admiraal. C. van Beek. M J. van den Brink, A. C. Bruin, M. J. Dorland. G. Hoogland, E. Keyzer, N. Mad- derom, E. C. Moiyn, G. Muntenaar. A. Re naud, A. Toerep pel, A. Wester. N. wy chers. 3 Leerlingen werden niet bevorderd. Van da 2da klasse Voorbereidende Cursus In de Zaterdag j.L gehouden vergadering van Aandeelhouders in de N.V. Drukkery ..De Spaamestad" werden de voorstellen tot wyziglng der statuten met algemeene stem men goedgekeurd. In een daarna volgende vergadering werd het bestuur der Vennootschap gemachtigd om het uitgeeirecht der Katholieke Illustratie van de Maatschappij K. 1.' aan te koopen. Het bestuur der vennootschap werd ge machtigd om met commissarissen der My. K. I. daartoe de benoodigde financieels transacties aan te gaan. Binnenkort, aldus werd nog medegedeeld, zal worden overgegaan tot de uitgifte van t 100.000.— aandeelen Vereenigd bezit van aandeelen in de NV. Drukkery ..De Spaar- nestad” tot een Koers van 160 pet., uitslui tend voor aandeelhouders. 9-77% 34.74 I2.C9»/., 2.48% 59.37% 48.31 13.01 28.75 66.60 66.85 66.60 7.37 35.11 naar Costmim- of Assistenten klasse: A. Blok, A. Bos, E. M. de Graaf. M. de Groot, A. Hoed, M. C. Ch. Kamper, L. Meij- roos, R. Meyroos. C. Oudeman. W. J. Ouds- hoem. J. van de Pol, A. Popken, M. Schoone. E. Schouw, 8. Ch. Vasblnder. C. de Vries A. M. D. van Zon. Voorwaardeiyk werden bevorderd: A. Berkhout. D. M. Bos. A. de Bruyne, B. Met. Van de 1ste naar de 2de Costinunklaaoe: G. Bruin, M. Mulder. F. van Pel. E. Visser, Tot een bedrag van f 15.000 Een employé van de N. V. Levensverzeke ring My. „Arnhem” genaamd Tan Tsang Boel, heeft te Batavia verduisteringen ge pleegd tot een totaal bedrag van t 15.000. Deze verduisteringen hebben plaats ge vonden In een tydvak van 6 Jaar. De verdachte, die gearresteerd is, heeft volledig bekend. Industrieën Marg. Unie Calvé Delft Alg Kunstsyde Van Berkel's Pat Nieuwe Philips AMSTERDAM, 22 Juli De storm, dit gisteravond laat kwam opsteken, heelt be- trekkeiyk weinig schade aangericht. De brandweer verleende hulp by een schutting, die bezweken was in de Gr. Hout straat, by ten gevallen boom, In de Bar- patistraat, en by een lichtreclame In de Ten Katettraat. WUzIgin« Motor- en IQjwiel- verordening Gedeputeerde Staten geven by hun be richt van ontvangst van de Veroidenlng tot regeling van het verkeer op de wegen in verband met het gebulk van moto; rijtui gen en rywlelen In overweging daarin wy ziglng te brengen In verband met het door den Hoofd ngenieur-Dtrecteur van den Provincialen Waterstaat uitgebrachte rap port. Naar het oordeel van den Hoofdlnfcenleur- Dtrecteur gaat artikel 10 der verordening te ver in verband met de Wet Openbare Vervoermiddelen. Met de gemaakte opmer king kunnen B. en W. zich vereenigen. Voorts zyn in artikel 1 sub 4 uitgevallen de woorden „of dit rywlel”. B. en W. stellen daarom voer de Motor en Ryw^lverordsnlng te wijzigen. >a«ana«a(|maaaaaaaaaaj Gistermorgen vond te Landsmeer een ernstig auto-ongeval plaats. De heer en me vrouw Dr. van den Berg uit Hoorn reden met hun Fiatwagen op weg naar Am ter- dam in een slechte bocht even voor Buik sloot. waar de auto in botsing kwam met een vrachtauto, ten gevolge waarvan het voorste gedeelte van Dr. van den Bergh s auto geheel werd Ingedrukt. De heer Van den-Berg bekwam behalve talrijke Mtvetsurenü Jêa breuk aan het bo venbeen, terwyi mevrouw Van den Berg een tameiyk ernstige hoofdwonde opliep. Per ziekenauto uit Hoorn werden de aan geredenen naar hun woonplaats overge bracht. 379 36% 392 156 16 21“/.. AMSTERDAM. 22 Juli Hedenmorgen brak, vermoedeiyk door hooibroet, brand uit op de boerdery van den heer Bodegra ven aan den Ouderkerkerweg aan den Amstel, tegenover de bekende ultëj>annlng „Het Kalfje”. Door den krachttgen wind stond de hooi berg weldra in lichtelaaie en werd ook het woonhui: aangetast. Zoowel de Amsterdamsche brandweer als die van Nieuw-Amstel verleenden hulp. De zware motorspulten van Amsterdam konden niet op den smallen weg komen. Een brandspuit van Nleuwer-Amstel werd met een schuit overgezet, terwyi ook een beby-motorspuit van Amsterdam In werking werd gebracht. tweede spuit van Tweede ronde De Belg valt weer aan en plaatst her- haaldeiyk stooten op den neus. Van der Veer reageert dan met een zwakken stoot op de tlonremplacement te Doetlnchem de locomo- k,n- Kort daarna gaat de Nederlander neer tlef van de uit Emmerich komenden per sonentrein, waardoor een aanmerkeiyke vertraging in den dienst ontstond. Het ongeluk moet waarschyniyk aan kwaadwilligheid worden geweten. De wissel was op half gesteld, zoodat een ongeluk niet te vermyden was. Een tweede spuit van Nleuwer-Amstel bereikte via Ouderkerk het terrein van den b-and. Later kwam de dryvend stoomspuit .Jan van der Heyde" voor den wal. Toen was het vuur spoedig .Juicht. De boerdery is voor het grootste gedeelte ultgebrand. Alleen een gedeelte van het woonhuis van de boerdery is blyven staan. stiger «ouden zyn geweest dan than, het geval is. Churchill wees er verder op, dat de aanbouw van nieuwe schepen in Ameri ka gemotiveerd werd, door te wijzen op den slechten wil van Groot-Brittannlë. De Eerste Lord van de Admiraliteit, Alexander, verzekerde, dat slechts door con ferenties langzamerhand vermindering van de bewapeningen bereikt kon worden. Het is niet de schuld van de huidige regeerlng, dat het vervangen van de oude torpedojaï gers In de Jaren 1918 tot 1926 In Groot- Brittannlë geheel verwaarloosd is Het was niet Groot-Brittannlë, dat 1 eerste nieuwe vlootbouw-program aan kondigde. maar Frankryk. dat gevolgd werd door Italië. Tenslotte werd een voorstel van Ken- wo-thy, om het gevraagde credlet met een bedrag van 100 Pond te verminderen, vtr- worpen met 270 tegen 239 stemmen, terwyi een conservatief voorstel met 219 tegen 135 stemmen verworpen werd. 218 39», 16 65%, 42% By de behandeling in het Lagerhuis van een suplementelre begrootlng van 6.360.500 pond Sterling voor aanbouw van nieuwe en verbetering van bestaande oorlogsbodems, hield de arbeldersafgevaardlgde Kapt. Lult. Kenworthy een felle rede tegen de overdre ven uitgaven voor bewapenlngsdoelelnden. Een conservatieve afgevaardigde verdedig de het regeeringsvoorstel. door er op te wy- zen, dat door deze uitgaven 25.000 arbei ders In de scheepsbouw-lndustrie werk kon den vinden. De parlementaire onder-staatssecretaris der Admiraliteit. Amman, verklaarde, dat het Ingediende voorstel geheel binnen kader viel van het Vlootverdrag De regeerlng is voornemens, elk Jaar een flotllle torpedojagers door nieuwe schepen te vervangen en heeft volkomen bewust het programma uitgewerkt, dat over een reeks van jaren loopt. Wat de onderzeeërs be treft, staat Groot BrittannM by de andere mogendheden nog een stuk achter. Sedert Karel n was Groot Brittannlë. wat zijn be wapening betreft, niet zoo afhankeiyk van andere mogendheden als thans. Na uitvoe ring van de bepalingen van net Londen- sche Vlootverdrag sou Groot Brittannlë ten aanzien van onderzeeërs en tqrpedo’agers achterstaan by de naaste buurstaten Te be treuren viel het. dat de regeerlng bes’oten had tot den bouw van drie 15 cM. krui ser». aangezien de gevechtswaarde van deze kruisers geenszins met die van de 30 cM. kruisers van andere mogendheden te verge lijken was. Churchill betreurde de vloot-onderhande- lingen met de verklaring, dat de betrekkin gen tusschan Xtal» sn Frankryk veel gun- Van de 170 tenten werden er daar 60 om- vergeworpen. De in het kamp verbiyfhoudenden. waar onder een gezin van dertien kinderen, moes ten by hen, die nog In hun tenten hadden kunnen blijven, ondergebracht en beschut worden tegen het zeer barre weer. De zware zuid westerstorm heeft In 4e badplaats Wijk aan Zee danig huls gehou den. Reeds te 8 uur in den avond werd de see ruw en te middernacht werd het water zóó hoog opgestuwd, dat men in alleryi bad koetsen en strandstoelen moest bergen. Toen later de wind ruimde en uit Noord- westelyke richting op de kust sload. kregen In het byzonder de talryke kampeerders van het Noorderstrand onder de gemeente Heemskerh het hard te verantwoorden. Elk oogenblik dreigden de lichte tentjes door den wind, te worden opgenomen. De kampeerders braken in alleryl hun tenten af en namen overhaast de vlucht naar het aan den dulnvoet staande pavil joen van de My. „Noorderbad", waar de pachter aan een aantal hunner een onder komen voor den nacht verleende. Ook vonden eenlge kampeerders gastvrij heid by de bewoners van den Relweg te Wijk aan Zee. De houten consumptietent op het Wyk- aan-Zeesche strand werd door den storm wind opgenomen en grondig vernield. Het materiaal had men tydlg kunnen bergen. Op het Zulderstrand was men niet zoo ge lukkig geweest, zoodat daar de badcablnes en de tenten een willige prooi van den storm wind waren. Hier werd een ware chaos aan gericht en de daardoor ontstane schade 13 van beteekenla. Gisterenmiddag had voor ongeveer 8000 toeschouwers in de groote feestzaal van de wereldtentoonstelling te Antwerpen. de boksmatch plaats tusschen den Belg Pierre Charles (Europeesch kampioen zwaarge wicht) en den Nederlandschen kampioen Piet van der Veer. De Belg woog 97 Kg., de Nederlander 102 Kg. AMSTERDAM, 23 Juli Op het WesteWk emplacement van het Centraal-Statl^ri is hedenmorgen kwart over negen zooals re’ds kort gemeld een electrische spoor wagen ontspoord. Orr trent de toedracht van dit ongeval vernemen wij, dat de wagen deel utemaakte van een ledig treinstel, dat gerangeerd werd om in een gewoon treinverband te worden opgenomen. By het passeeren van een der wlss»ls werd deze ontydlg omgehaald, waardoor ge- genoemde wagen uit de rails liep Hef onderstel werd, vooral wat hAt voor ste Gedeelte betreft, zeer zwaar beschadigd. Onder leiding van inspecteur Vorsen waren spoedig werklieden ter plaatse, die met behulp van zuurstof-apparaten, het op- “-rulr.ilngswerk aanvlngen. De wagen stond tchuln over de rails on geveer tweehonderd meter afstand In rechte Ua van het tweede perron. De stagnatie In het treinverkeer bleef tot twintig minuten beperkt. Persooniyke ongelukken kwam niet voor. De elfde ronde .De uitslag van de elfde ronde luidt: Nederland-Letland 11; Weenlnk re mise tegen Felgln, Van den Bosch remise tegen Apscheneck, Noteboom staat goed Landau matig. Zweden—Hongarije 1*4—IK; Duitschland—Roemenië 1*4— 2%; Noorwe genAmerika 03. Engeland—Finland 3--0; Tsjecho-SlowakyeIjsland 30; SpanjeFrankryk 1—2; Oostenrijk—Lltauen 31; D?nemarkenPolen IKK: Hon- garye leidt thans met 27 K punt en twee hangparty en, de V. 8. eveneens met 27 K en twee h.p.; Nederland heeft 27 punten met drie hangpsrtyen. Engeland 27 pun ten en twee hangpartljen. Preissgails voor acht tellen. Hy richt zich op, maar oogenblikkeiyk daarop gaat hy weer Voor acht tellen neer. Nauwelijks opgestaan wordt hy door Char les voor goed neergeslagen, zoodat de Belg wint door knock-out In de tweede ronde. Er had nog een ontmoeting plaats tus schen een achttal boksers uit Italië en Bel gië. De Italianen wonnen met 62. Biykens een in dit nummer voorkomen de advertentie geeft dit klooster, gevestigd te Zandberg, b/Ampfing (Oberbayem) een 7 pCt. le hyp. 15-jarige obligatielening, groot f 180.000.— in stukken van f 1000.—, f 500.en f 100.aan toonder, tot den koers van 97’4 pet. uit. De coupons zyn per 1 Februari en 1 Au gustus en geen gedcelteiyke of algeheale af lossing is toegestaan vóór 1 Augustus 1933. De leenlng Is gedekt door een le hypo theek op goudbasls op de onroerende eigen dommen van het klooster ter waarde van R M. 913.840.— of ca. f 548.000.—. De leenlng wordt aangegaan ter aflossing van een opgenomen bankcredlet en hypo theek op korten termfin. De ultlotlng vindt plaats In de maand Juni, voor het eerst in 1933, de aflossing 1 Augustus d.a.v. De uitslag van de gehouden loting zal worden bekend gemaakt in twee in Neder land verschynende R. K. Dagbladen De Inschryvlng op deze 7 pCt. le hyp. 15-jarige obllgatieleening groot f 180.000. in stukken van f 1000.—, f 500.— ep f 100 nom. aan Toonder tot den koers van 97>4 open vanaf Donderdag 24 Juli in de meergenoemde LONDEN. 22 Juli De op 4 Juli IJ. ntt de villa van Lord Clarendon te Hampstead gestolen Van Dyck, voontellende .Ferdi nand, de kardinaal”, welk doek door kunst kenners op een waarde van 10 000 Pond Sterling wordt geschat, is gisteren door detectives In een woning te Londen terug gevonden. Een persoon werd als verdacht van dief stal of heling gearresteerd. Administratieve regelingen Graanbears Gel Uk B. en W. aan het slot van het voor stel betreffende de overkapping der Graan markt hebben medegedeeld, zouden zy nog nadere voorstellen doen ten aanzien der ex- plltatle van de nleuweGraanbeurs. Uit elders op dit punt geldende regelingen is gebleken, dat daar van de bezoekers van de beurs een toegangsgeld wordt gevorderd, terwyi daarnaast nog bepalingen gelden be treffende de goede orde. De toegangsgelden bedragen per dag per jaar onderscheideniyk te Amsterdam f 0.60 en f 50.te Rotterdam f 0.50 f 25.te Groningen f 0.25 en f 10. Leeuwarden f 030 en f 12.50. De toegangsgelden dienen niet te hoog worden opgevoerd, om geen belemmering vormen voor het bezoek van de Graanbeurs. Met de bedragen, die te Groningen worden geheven, zou aok hier kunnen worden vol staan. Voorts zullen nog ten behoeve van een doelmatige exploitatie rechten behooren te worden geheven voor het Innemen van zitplaatsen aan tafels. Een bedrag van f 15.- per jaar schynt hiervoor blliyk. Tot dusver is het regel, dat van de partijen graan en zaad, die ter markt worden aange voerd, ook al worden zy niet aan de markt gelost, marktgeld wordt geheven. BV de in- gebrulkgevlng van de nieuwe overdekte graanbeurs is er geen reden om met deze gewoonte te breken, daar er, ten aanzien van de aangevoerde goederen, door deze inge- bruikgevlng geen verandering plaats grijpt. Het is echter gewcnscht, dit du'.deiyk in de verordening op het heffen van markt-, staan- en waaggelden tot uitdrukking te brengen, in verband waarmede een wyziglng 1 dezer verordeïiing wordt voorgesteld. Behalve aan de marktbelangen zou de nieuwe graanbeurs wellicht ook dienstbaar kunnen worden gemaakt aan tentoonstellin gen, festiviteiten, byeenkomsten e. d. Het geen gen, festiviteiten, byeenkomsten e. d. verdient aanbeveling voor het gebruik de Graanbeurs voor deze doeleinden vast bedrag te heffen, doch de hoegrootheid daarvan, met het oog op de omstandigheid, dat het algemeen belang daarby In meerde re mate op den vóórgrond kan treden, voor elk geval afzonderiyk ter vaststelling aan B. en W. over te laten, waardoor met byzondere omstandigheden rekening zal kunnen wor den gehouden. Wanneer de exploitatie van de Graanbeurs op vorenbedoelde wijze wordt geregeld, be staat er kans, dat de uitgaven (met inbe grip van rente en aflossing) van het voor de overkapping aangewende bedrag door de inkomsten zullen kunnen worden gedekt. De maatregelen van orde, voro dc graan markt geldende, zyn thans opgenomen m de Algemeene Politieverordening In artt. 50, 51 en 53. In verband met het verkrygen van een afgesloten ruimte en de beperking van den toegang, rullen deze bepalingen moeten wor den uitgebreld. Wegens het byzondere karakter van bepalingen van orde voor de Graanbeurs verdient het aanbeveling deze In eene afzon derlijke verordening byeen te brengen, in verband waarmede de artikelen 50, 51 en 52 der Algemeene Politieverordening kunnen vervallen. In verband met het vorenstaande bieden B. en W. den Raad onder overlegging van de adviezen der Commissie van bystand voor het marktwezen en voor de financiën en van de Commissie voor het ontwerpen van trafverordenlngen het betreffende be sluit ter vaststelling aan. Het weer der laatste dagen kan niet be paald zomersch weer genoemij worden. Trouwens, de laatste maand is het weer toch erg wisselvallig en ongewoon. Herhaaldeiyk teisterden hagel- en don derbuien het land; ^pedaal de land- en tuinbouwgebieden hadden te lyden. Ook de bliksem maakte verschillende slachtoffers. Nu komt de wind nog een handje helpen De te velde staande gewassen en vooral het koren, dat reeds klaar stond, om gemaaid te 'worden en in de schuren ondergebracht was door de aanhoudende slagregens plat geslagen en de wind heeft het nu nog meer voor de landbouwers ónmogelijk gemaakt, het koren machinaal te maaien, zoodat ar beiders in dienst genomen moeten worden, om het werk der machines over te nemen In het toch al niet gunstige jaar voor deze menschen. brengt dit een onverwach- ten tegenslag mee. Vannacht heeft een Zuid wester-storm ge woed. die deed denken aan het gure najaar. De lucht was ook van een zoodanige kleur, dat zy best voor een najaarslucht kon doorgaan. Van ernstige ongevallen door dezen, voor den tyd buitengewonen, storm bereikten ons geen berichten, maar van het om waaien van boomen, schuttingen enz. des te meer. Ook de bevolking van de kampeerterrei nen aan het strand heeft de laatste dagen geen prettlgen vacantletyd. Vannacht zyn te IJmulden ongeveer 30 tenten omgewaaid, waarvan er eenlge to taal vernield werden. De tentbewoners. 155 In getal, zyn ondergebracht In de jeugdher berg. In Zandvoort waren de kampeerders er slechter aan toe. De afd. Alkmaar van het N. O. G. verzoekt in een adres aan den Raad, het aantal leer lingen per klas op de lagere scholen op 30 A 36 te bepalen, waarby 30 het normale maximum is, dat slechts by uitzondering mag worden overschreden, doch nimmer de 36 mag te boven gaan. KERKRADK, 22 Juli In den afgeloopen nacht hebben dieven zich door openboren van een luik en door middel van een val- rchen sleutel, tosgang weten te verschaffen tot het confectlemagazyn van den heer Bremen te Kerkrade. De Indringers hebben een grooten voor- r .ad aanwezige goederen meegenomen, nl.l een aantal costumes, overjassen, stokken, parapluies, hoeden, te samen tot een waarde van 1500 gulden. Bovendien braken zy de cassa open en ontvreemden het daarin aanwezige bedrag van ongeveer f 40. Op den terugtocht verloren onderweg eenlge hoeden. Dien nacht was toevallig geen der man nelijke bewoners thuis geweest. Toen te half zeven hedenmorgen het dienstmeisje beneden kwam, werd de in braak ontdekt. •joor de politie werd een onderzoek In gesteld. Elk spoor van de daders ontbreekt. De Inbrekers hadden, zooals uit gevonden lappen viel op te maken, handen en schoe nen met doeken omwikkld, zoodat ook geen vingerafdrukken te vinden waren.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 13