s 75 r GROOTE AARDBEVINGSRAMP IN ITALIË NED. R.K. VOLKSBOND, Afd. Alkmaar Bijlagen tot den Raad Burgerlijke Stand van Alkmaar TWELbL öLAD BLADZi i WOENSDAG 23 JULI 1930 KUNST EN KENNIS Vele dooden en gewonden Huizen Stedelijke Muzlektuin Carillon Groote Kerk w. s. RECHTSZAKEN STADSNIEUWS Gewetensgeld SPORT EN WEDSTRIJDEN VOETBAL A. P. S. V.Amsterdam II 22 Statuten Geslaagd Trekkingslijst Vertrokken personen I Arrondissementsrechtbank te Alkmaar Afgeven van telegrammen op de markt Schietwedstrijden <voor Burger wachten in den krftig Alkmaar en omstreken - g I De Kathedraalfeesten te Haarlem op Zondag a.s. Geslaagd en kerken in&estort J. toch is talrijke huizen en een te ze i en Meervoudige Strafkamer en J. A. Oenefaas, Alkmaar; GEMEENTERAAD be- GEVONDEN VOORWERPEN Johannes Akkerman, 3 weken. lichten. Poging tot diefstal van een paard. K. van over het Oude van 20e pr. 825 melkkan I V Alexander, zoon van Willem p en Pletertje van Egmond; Maria ulda, dochter van Jacobus Stoop en stig genoemde It tevens bood die Pastoor Junior werd gewei en Fabrie- richtte t het Aan de agenda voor de op 24 Juli as. te houden Raadsvergadering Is toegevoegd punt 28. Voorstel tot verkoop van een gedeelte van de Schulpvaart onder Llmmen aan den Staat (bijlage nr. 100). Ziektewet Het is voor onze arbeiders van beang te weten waar zij met de Ziektewet aan toe zijn en daarom vermelden wij enkele belangrijke besluiten die genomen zijn door de uitvoe rende organen die de ziektewet moeten uit voeren. Eikelen- Centrale verwarmings-installatle Stadhuis. Bij de samenstelling der begrooting voor 1830 is gerekend op een verbetering van de centrale verwarmings-installatle van 't stad huis en aansluiting daarop van hei politie- Behandeling van nieuwe zaken op Dinsdag 22 Juli Rosa- en zeer uit ma- voor Uwe Bjj den In-pecteur der Directe Belastin gen le afd. alhier is 100 onder lett U en 38.40 onder letter B ingekomen wegens over vorige Jaren te weinig gestarte be - lastingen. P. J. Zwart, n.h, kantoorbediende, van Ver- l dunkcDflop} 61 mk gnrmffwck Boer Kzn.. Zuid-Scharwoude, 45 punten in 391/5 sec.; 5e prijs P. de Wildt, Heemskerk. 43 punten in 37 sec.; 6e prijs M Kammlnga, Noord-Scharwoude. 42 punten in 37 sec.; 7e prijs L. Diemeer, Heemskerk, 42 punten in 35 sec. Klasse C: le prijs J. Hoop, Noord-Schar woude, 50 punten in 45 sec.; 2e prijs Jan Meijland, Heemskerk. 49 punten in 47 sec.; 3e prijs Jac de Wijs, Noord-Scharwoude, 46 punten in 50 sec.; 4e prijs P. Berkhout. Zuld-8charwoude, 44 punten in 42 2/5 sec.; 5e prijs Jb. Kaandorp, Schoort, 43 punten in 42 sec. De prijsuitreiking zal plaats hebben Zon dag 26 Juli 8 uur n.m. bij den heer H. Lon don, Verdronkenoord. Aanvang der ongeschiktheid tot werken Volgens de ziektewet gaat de ultkeering in op den derden dag na dien, waarop de onge schiktheid tot werken aanving. Het bestuur der federatie van bedrijfsver. staat op het standpunt, dat als de dag. waarop de onge schiktheid aanving moet worden beschouwd, de dag waarop de arbeider niet op zijn werk verschijnt. Kan de patiënt echter b.v. met een dokters- bewjjs aantoonen, dat hjj reeds eerder onge- schikt tot BBtkfl» owskAu cto la» die. „Dankt, dankt r, en met „Volg en van den Ned. stond vóór het iftiis aan den ketting. Verdachte zeide nimmer bier of sterken drank te gebruiken. Dien avond had hij hoofdpijn en was naar de bioscoop gegaan en dit had hem waarschijnlijk in de war gebnchJ K. Instorting na hervatting van den arbeid Het komt voor, dat een patiënt, die ziek is geweest weder aan het werk gaat, doch dat na enkele dagen blijkt, dat hij eigenlijk nog niet genezen was en zijn werk moet staken. Het bestuur van de federatie van bedrüfsvereenl- glngen heeft besloten aan de bedrijfsvereeni- gingen te advlseeren, in zulke gevallen niet opnieuw de carenz af te trekken, daar de patiënt anders ten gevolge van zijn goeden wil om weer aan het werk te gaan, gedupeerd zou worden. In het algemeen wilde het bestuur der federatie dezen maatregel toepassen Indien de tweede ongeschiktheid tot werken intreedt binnen zes dagen na den aanvang of liever na de hervatting van den arbeid, en voldoende vast staat dat het nieuwe ver zuim bet gevolg is van dezelfde ziekte, als betrokkene tevoren verzuimde. Dit bovenstaande geldt eveneens voor hen. die verzekerd zijn bij de Raad van Arbeid. Er blijkt voor de feesten te Haarlem zeer veel animo te bestaan, zoowel voor het mee doen aan den optocht als van hen. die er naar willen zien, wjj willen dat bezoek zooveel mogeljjk bevorderen en daarom hebben wij inlichtingen ingewonnen over een goed- koopere reisgelegenheid. Zoo wel per bus als per spoor zullen nu de reiskosten bedragen een gulden vijf en twintig cent. Maar dan moeten 'er voor per spoor minstens tien meegaan en voor een bus minstens 20 a 30als er meer meegaan wordt het nog goedkooper. Dus hoe meer hoe beter en nu moeten allen zoowel afdeelingen als leden zich spoedig opgeven en wel voor Don derdagavond acht uur as moeten de deel nemers by de aangifte betalen 1.25; wat er teveel is wordt later terugbetaald. Moeten de deelnemers opgeven hoe laat ze willen vertrekken, dan kunnen wjj als we alle opgaven binnen hebben het uur. dat de meeste stemmen haalde bepalen. Moeten alle deelnemers deze week opletten op stadsnieuws waarin we zullen mededeelen hoe laat en waar vandaan wordt vertrokken. Moeten de opgaven worden gedaan bij den secretaris van den Volksbond G. van Slin gerland. Baansingel 33 b. of aan het adres Metiusstxaat 2. hiervan kennis van, politie. In Napels en omgeving De bewoners van de stad Napels en de naaste omgeving werden kort na een uur hedennacht door hevige aardschokken op geschrikt. Een paniek maakte zich van de bevolking meester. In een oogwenk waren de straten gevuld met menschen, die in allerijl hunne woningen verlaten hadden Volgens de eerste berichten werd in een groot aantal gemeenten ernstige schade aau gebouwen toegebracht: Ook vallen er men- schenlevens te betreuren. De brandweer et. de fascistische militie zijn overal bezig met de reddingswerkzaamheden. Aan het obser vatorium van den Vesuvius, waarvan de seismograaf door de hevige schokken uit de veeren gesprongen is. werd schade aange richt. In de gevangenissen eischten de ge vangenen met aandrang hunne invrijheid stelling. Het kwam echter niet tot wanor delijkheden. Bij het gedrang in de straten, waar de electrische verlichting niet meer function - neerde. liepen ongeveer twintig personen verwondingen op. Antwoord van hef Hoofdbestuur der Posterijen. Naar aanleiding van bovenvermeld schrij ven deel ik U mede, dat op de door U ge noemde markt en veilingen een proef,ter zake zal worden genomen. Indien een gunstig resultaat wordt ver kregen zal be- tendiging van de J- worden overwogen. Ik stel mij -w.-~ Kamer tezjjnertjjd hieromtrent nader in te Aanwezig aan het Bureau van Politie. Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedepo neerd op: 18, 19, 20 en 21 Juli 1930: sigaren pijpje, bril, electrlsch snoer, belastingmerk, muts, japonstof, handschoenen, sleutels. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen als gevonden aangegeven op: 18, 19, 20 en 21 Juli 1930: Belastlngmerk, P. Joon, Oude- gracht 91; kussentje. Vroom en Dreesmann. Laat; jas, O. Smiers, Ultenboschstraat 2; zakmes In etui, J. van Erkelens, Midden straat 20; kinderkousen. J. Robben. Berger- weg 2; badcostuum, P. Hop, Raaksje 2; da- meshandschoen, J. Groen. Omval 16: reep chocolade, R. Ober, Spoorstraat 44; belas tlngmerk, M. Spierdijk, le landdwarsstraat 23; belastlngmerk. J. Starkenburg, Wester - laantje 20; regenjas met riem enz.. J. van Leeuwensteln, Nleuwesloot 18; kanarie. Ver ver, Baanstraat 2; broche. J. Leyenhorst. Stationsweg 2; autoslinger, J. Swart, naalkade 55; doos bleekpoeder. F. Drebbelstraat 18; gladde VerL Landstraat 43. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht te geven aan bet Bureau Onze vroegere stadgenoot, de heer L. P. A. M. van der Meulen heeft met gunstig gevolgt te 's-Gravenhage het examen voor Boekhouden afgelegd. t, Ka- Visser, ring, A. Groot. Alen onbekenden gever” een woord van dank bracht, de lauwertak aan den aanvoerder on zer Alkmaarsche agenten overhandigd. We hopen, met den aanvoerder, dat de Am sterdammers weer een» spoedig in Alkmaar zullen Komen. dag als de eerste dag worden beschouwd. B. v. kan een patiënt aantoonen, dat hij Zaterdagavond ziek is geworden doordat hij een doktersattest overlegt waaruit blijkt, dat hij Zaterdagavond nog doktershulp heeft in geroepen. of doordat blijkt dat hij Zater dagsmiddags een been heeft gebroken, dan kan die ultkeering ingaan op den Dinsdag daarna. Schrijven Kamer van Koophandel Onze Kamer heeft uit de Dagbladen ver nomen, dat op eenige beurzen in de groo- te p.aat en van ons land de gelegenheid open is gesteld tot het afgeven van tele grammen aan op deze beurs dienst doende telegrambestellers. In verband hiermede zou onze Kamer het ten zeerste op prijs stellen van U te mo gen vernemen of Uw bestuur maatregelen zou willen nemen, opdat ook bij belangrijke provinciale beurzen dergelijke faciliteiten voor de handelaren kunnen worden Inge voerd. Met name heeft onze Kamer het oog op de Kaasmarkt te Alkmaar, en de belangrijke groentenveilingen te Broek op Langendijk ,«n Noordscharwoude. J. N. Groenland en gezin, rX, koopman, van Van der Woudestraat 13 naar Castricum. C. A. Bifm. rX, dienstbode, van Nleuwesloot 59 naar Westwoud. O. E. Blljouw, r.k., dienstbode, van Lange straat 32. naar Wormer. C. H. A de Vries, rX. kappersbediende, van Langestraat 64 naar Amsterdam J. J. Böhmer, nii., chauffeur, van bergstraat 28 naar Amsterdam. G. van Maarleveld en gezin, geen en nil., monteur, van Achterweg 27 naar Oudorp. M. Romein en echtgen.. geen en nJi., fa brieksarbeider, van Baansloot 15 naar Oudorp J. A. Metres en echtgen,, rJc„ koopman, van Laat 57 naar Wormer. Tr. de Geus, n.h., dienstbode, van Nassau- plein 42 naar Koedijk. H. Hormens, nJi., kellner, van Nleuwesloot 49 naar Deventer. M. Houtman, wed. van A. E. van der Heide, rem., van Voordam 8 naar 's Gravenhage. J. Deugd, zonder beroep, van Drebbelstraat 9. naar Medembllk. K. Troost, n.h. dienstbode, van Linden laan 69 naar Helloo; G.. J. Haust, n.h.. druk ker van Verl. Landstraat 8 naar Velsen; H. Wagter-van Reenen en dochter, n.h. en geen van Hoeverkade 1 naar Amsterdam; J. Bak ker en gezin, n.h. aannemer, van Westerweg 132 naar Haarlem; A. 8. Gobielje-v. d. Vel den eJ., van Fri^scheweg 8 naar Amsterdam; G. J. Schutten en dochter, n.h., arbeider, van Friescheweg 8 naar Amsterdam; J. van der Werf, nil., dienstbode, van Kooltuin 25 naar St. Pancras; M.H van 't Hof. nil., dienst bode, van Kennemerstraatweg 115 naar Ber gen; H. P Kluitman, en echtg., n.h„ uitge ver, van Kennemerstraatweg 115 naar Ber gen; G. Engeringh. rX dienstbode, van Breedstraat 33 naaf Helloo; M. C. G. Dorks, r.k., zonder beroep, van Rltsevoort 26 naar Llnne: G. Meijer, g.k., gezelschapsjuffrouw, van Nassaulaan 40 naar Amsterdam; J. Oord, nil., boterbezorger. van Tuinstraat 41 naar Den Helder; O. Tesselaar, r.k., dienst bode, van Luttlk Oudorp 87 naar Haren karspel; G. A. Hekelaar en echtg., metaalbe werker, van Spanjaardstraat 9a naar Haar lem. Gistermiddag heeft op het Sportpark, tij dens slecht voetbalweer, een wedstrijd tus schen bovengenoemde clubs plaats gehad, waarvan de uitslag de verhouding vrij juist weergeeft. Ondanks het slechte weer bestond er voor dezen wedstrijd flinke belangstelling. Om ruim 3 uur laat de scheidsrechter tos sen, wat door de Alkmaarsche club wordt ge wonnen. die den wind mee kiest. Ondanks deze sterke hulp worden dë eer ste aanvallen door de Amsterdammers onder nomen. In deze periode heeft keeper Verbaan menigmaal handelend moeten optreden, daar de beide backs nog weinig trapvast waren. Ook de Alkmaarders trokken meermalen ten aanval, doch bij de tegenpartij waren de backs in goede conditie. Bjj een van de vele doelworstelingen loopt de Alkmaarsche mid voor Ter Horst op den keeper in. beiden komen te vallen, en het lee- ren monster ligt vlak voor het doel. Een klein duwtje door den keeper maakt de eerste goal voor de Alkmaarders. 1—0. Met dezen stand gaat de rust in. Na de rust wordt door de Alkmaarders aan stonds hard aangepakt en heeft de Amster damsche doelman zwaar werk zijn heiligdom voor doorboring te vrijwaren. Zoo af en toe gaat Amsterdam ookeens ten aanval, doch de beide backs zijn nui veel be ter op dreef dan voor de rust, vooral de rechtsback. Webster, weert zich geducht. Geheel onverwacht vergrooten de Alkmaar ders hierna hun voorsprong. Na een goed op- gezetten aanval van de Alkmaarders belandt de bal juist in de handen van den keeper. Midvoor Ter Horst loopt in. beiden komen te vallen, waarbij de keeper met den bal in de handen juist over de doellijn ligt. 20. Nu hebben de Alkmaarders weinig meer te zeggen, de Amsterdammers beheerschen het spel. Een kogel uit het middenveld stuit juist voor den Alkmaarschen keeper op den grond en verdwijnt over zijn hoofd in het doel. 21. De Alkmaarders ondernemen nogmaals een aanval die op niets uitloopt, tot de rechts buiten van de Amsterdammers den bal krijgt toegespeeld, door de verdediging heenbreekt en met alleen den keeper tegenover zich den gelijkmaker scoort. 22. Met dezen stand komt het einde van dezen zeer sportief gespeelden wedstrijd, die, na loting, door Alkmaar werd gewonnen en onze s’adgenooten dus winner van den beschik baar gestelden lauwerkrans werden. Wat het Amsterdamsche elftal betreft, be schikt deze ploeg over 2 uitnemende backs, terwijl de voorhoede zeer vlug is. en dit is bjj Alkmaar nog geenszins het geval zich juist weet op te stellen. Ook het samenspel was hier over het algemeen veel beter. Spe ciaal de beide vleugelspelers en de midvoor vielen op. Onze Alkmaarsche agenten hebben een veel beteren wedstrijd, dan de vorige week tegen Beverwijk gespeeld, fceeper en backs waren, vooral na de rust, goed op dreef, de half-llnie steunde over het algemeen goed. De voorhoede over de geheele linie, doch de linkervleugel en midvoor in het bijzonder, hebben de Amsterdamsche backs en keeper menig angstig oogenblikje doen beleven, en, met wat minder „pech” waren er meer doel punten gekomen Scheidsrechter Reyers leidde poed. Na aT.oop van den wedrtrijd werd door d— inspecteur van poliVe den he-r Zoll. onder Diefstal van Radio-ar<4kelen In deze vacantiezltting werd voortgezet de aan onze lezers bekende zaak contra den ge detineerden Klaas K., zuivelarbelder te Wij denes. Omtrent zijn omstandigheden was in gekomen een reclasseeringsrapport, dat niet gunstig luidde ten opzichte van den verdach te. reden waarom de president der meerv. strafkamer, Mr. Ledeboer. nog eens nadere gegevens van verdachte wenschte te verne men. Onder meer, wat toch wel het motief was van deze zonderlinge diefstallen, waar voor voor den dader geen enkele redelijke aanleiding bestond. Een bepaald antwoord scheen deze daarop echter niet te kunnen ge ven. De vrouw van verdachte, die zich het ge val sterk aantrekt, zou ook als getuige wor den gehoord, doch was nog niet verschenen. Na eenige oogenbllkken wachten bleek zjj ge arriveerd te zijn en gaf op te zjjn de 26-jarige Grietje Kloosterboer. Zij werd onder eede en bulten tegenwoordigheid van haar man ge hoord. De mededeelingen door haar gedaan, moes ten echter beschouwd worden als te zijn van vertouwelijken aard en zullen wjj daaraan bescheidenheldshalve geen publiciteit geven. Wel kunnen wij mededeelen, dat deze vrouw haar uiterste best zal willen doen om haar man op het rechte pad te houden. Verdachte na het verhoor weer binnenge leid, werden medegedeeld de voornemens die zijn vrouw had ter zijner verbetering. De Officier, mr. Van Loockeren Campagne, wijzend op de verschillende straffen, door verdachte ondergaan, zag een enkel motief om een voorwaardeljjke veroordeellng tegen hem te requlreeren. Het mooie instituut der voorw. veroordeellng mag niet in discrediet worden gebracht. Spr. requlreerde dus een definitieve gevangenisstraf voor den tlid van 1 jaar en zes maanden, zooals bereids was gevorderd. Verdediger van verdachte, mr. Wjjnne. bleef desondanks In het belang van zijn cliënt op een voorw. veroordeellng aandringen. Zijn vrouw en het Leger des Heils waren volkomen bereid hem te steunen en de vrouw neemt zich voor voortdurend toezicht op hem uit te oefenen. Aan het verzoek van verdachte, direct uit spraak te willen doen. werd, als zijnde niet in zjjn belang, geen gevolg gegeven. De Staatscourant bevat de Statuten van de Hypotheekbank NoordHollandsch Grondcrediet N.V. alhier. Onze stadgenoote mej. C. Wentink slaag de voor de onlangs gehouden examens voor costumlère. uit moest de dirigent, de taak van ovememen. wijze Het carillon van de Groote Kerk speelt thans met de halve uren nu allen God" van Johan Crilcher, de heele uren wordt ges peeld vrag niet”, vervolgbundel Protestantenbond. De President vroeg onder hilariteit, of hij soms een wild west-film met veel hollende paarden had gezien en deze voorstelling hem wellicht had opgewonden? Toen In den bewusten avond de zoon^van den heer Pastoor 'verdachte betrapte, deze hem welwillend een sigaar aan. door Willem 1--- -- gerd. De heer Willem Pastoor is met verdachte, na eerst met hem een bad in een sloot te hebben genomen, naar de politie gewan deld. waarop hij in arrest is gesteld. De Officier noemde het ten laste gelegde een ernstig delict, doch twijfelde aan het oogmerk der wederrechtelijke toeëlgenlng. Verdachte geleek geheel niet op een paar dendief en bovendien wezen zijn handelin gen er niet op. dat hij het opzet had dief stal van het paard te plegen. Spreker requlreerde dus vrijspraak en in vrijheidstelling. Mr. Prins was het volkomen eens met dat requisitoir, doch wenscht nog eens den na druk te leggen op de opmerking van den Officier, dat deze persoon geen figuur voor dergelijke feiten. Voorts had verdachte, die bovendien een zeer De Kamer van Koophandel c.. rj ken voor Hollands Noorderkwartier tl. zich met het navolgend schrijven tot Hoofdbestuur der Posterijen, waarop zij, blijkens het onderstaand antwoord een gun stige beschikking mocht ontvangen: H. v. d. Woude, geen, IX monteur, Leeghwaterstraat 19 naar Purmerend. F. Zut, rX, boterbezorger, en echtg., van Van teeuwenhoekstraat 33 naar Amsterdam. B. M. J. Baeten. r.k., zonder beroep, van Roemer Visscherstraat 16 naar Tilburg. J. C. F. BlsschopStrijk en kinderen, n.h„ van Nieuwpoortslaan 39 naar Den Helder. W. BakkerBijl en zoon, n.h., van Wester weg 71 naar N. O. Indlë. W. M. Ooms, nJi., techniker, gracht 243 naar Amsterdam W. van der Post, geen, kantoorbediende, van Snaarmanslaan 22 naar ’s Gravenhage. Th. Gillam en gezin, geen, mineraalwater- fabrikant. van Kanaalkade 15 n. Leeuwarden. G. L. E. Daenen. rX, kapper, van Lange straat 64 naar België. M. A Immlnk, rlc.. dienstbode, van Nassau laan 19 naar Obdam. J. M. Muller Brands, rX, directeur Ned. Landbouwbank. van Emmastraat 35 naar ■s-Gravenhage. W. H. Romijn, nX timmerman, van Uit weg 3 naar Graft De directeur van het Vesuvlus-laboratorium neemt aan, dat het centrum der aardbeving in de onmlddelUJke nabijheid van Napels heeft gelegen, doch kan geen nauwkeurige berekeningen maken, doordat de seismograaf van het observatorium te sterk is uitgesla gen. Ook in de Marken. In de Abruzzen en te Rome werd de aardbeving waargenomen. Te Rome werden de schokken slechts zwak ge voeld, en uit de Marken en uit de Abruzzen heeft men nog een berichten ontvangen, doch dooden schijnen daar niet te betreuren zijn. De autoriteiten hebben alles gedaan, om de bevolking zooveel mogelijk gerust te stellen De podesta van Napels heeft zich tot de be voegde autoriteiten gewend, met het verzoek, de noodige maatregelen te willen treffen om de bevolking tot orde aan te manen. Makke lijk valt deze taak niet, aangezien men zich tegen het vreeselUke natuurverschijnsel machteloos voelt en de paniek daardoor des te grooter wordt. In de stedelijke gevangenissen van Napels hebben de gevangenen dadelijk na het waar nemen van de eerste schokken hun invrij heidstelling verlangt. De orde kon echter spoedig hersteld worden. Getrouwd: Jan Ernst Coenraad Roel Pa ling en Anthonia de Jager. GeborenAlexander, zoon van Dorf^ejo en Pletertje van Egmond; Geei Cat! larlna Hoogland. O'erleden: Pieter Kooger, 57 jaar; Nico- laas De 30-jarige zeer rijzige en eenigszlns ge brekkige koopman Sjoert G., te Middelhar- nis. thans gedetineerd, stond terecht als ver dacht ter zake in den nacht van 22 Juni te Behagen een paar d toebehocrende aan den heer Willem Pastoor, wederrechtelijk zich te hebben toegeëigend Hij werd echter in dit voornemen verhinderd door den heer Pastoor, die hem op heeterdaad betrapte. Het paard bevond zich, vastgezet aan een ijzeren ketting, op het erf vóór de woning. Verdachte was dien dag met negotie naar Wielingen geweest en op zijn terugtocht had hij het paard opgemerkt en lust gekre gen om op het paard eens ‘n ritje te maken. Het was absoluut niet zjjn bedoeling paard weg te nemen. De President noemde deze toelichting een dwaas verhaal. De 55-jarige arbeider. Willem Pastoor, die nogal moeite had met de wettelijke forma liteiten. verklaarde, dat hjj het paard aan den ketting had gezet, met een grooten bak met groen voer voor zich, ‘s Nachts werd de oude heer wakker en miste het paard. Hij waarschuwde zijn zoon en men ontdekte toen verdachte met het paard op het erf achter het huls en was hij bezig om de knip van den halster te openen. De Officier begreep niet, als verdachte het paard wilde stelen, wat hij dan toch op het t erf achter het huls te maken had. Het paard een toepasselijk woord e waarin hij speciaal In den afgeloopen nacht is Italië door eer hevige aardbeving geteisterd, waarbij ’al rijke menschen om het leven zijn gekomen. Te Napels zijn door de aardbeving ver acheldene hulzen ingestort, tengevolge waarvan twee personen zijn gedood en vijf gewond. Naar verder wordt gemeld, zijn ook de plaatsen Potenza. Matera, Rionero, Mc.fi Barile en Atella door de aardbeving geteis terd. Te Barile werden tien personen gedood Te Atella en In de omgeving van deze plaats zijn zes personen om het leven ge komen. In Potenza werden drie en in de omgeving van Venosa zeven personen zwaar gewond. Te Filiapo zijn kerk Ingestort. Ook uit Ascoli. Satrlano en Cancellara worden aardschokken gemeld, evenals te Campo Basso en Avellino. De regeering heeft terstond hulpverlee- nlng op grooten schaal georganiseerd voor de geteisterde streken. Q Zaterdag. Zondag en Maandag j.l. hadden op de baan te Llmmen de jaarlijksche kring- schietwedstrijden plaats. Deelgenomen werd door de Burgerwachten Helloo, Llmmen, Schoorl, Heemskerk. Noord- Scharwoude. Zuid-Scharwoude en Alkmaar met een 150 tal schutters. De uitslagen waren als volgt: Korpswedstrijden, afd. A (max. 300 p.). Klasse A: le prijs Alkmaar I, 242 punten In 135 2/5 sec. Klasse B: le prijs Alkmaar I, 248 punten in 170 3/5 sec.; 2e prijs Llmmen II, 210 pun ten In 180 sec. Klasse C: le prijs Alkmaar I. 213 punten In 182 sec.; 2e prijs Helloo II, 199 punten In 209 sec.; 3e prijs Helloo I, 191 punten In 206 1/5 sec. Afd. B (max. 300 p.). Klasse A: le prijs Zuid-Scharwoude, 177 punten in 144 4/5 sec. Klasse B: le prijs Heemskerk I, 175 punten in 195 sec.; 2e prijs Zuid-Scharwoude, 173, punten in 191 sec. Klasse C: le prijs Zuid-Scharwoude, 178 punten in 193 2/5 sec.; 2e prijs Schoorl, 169 punten In 211 sec. Rozen prijs: in klasse A: in klasse B: J. Vogelpoel, Alkmaar; In klasse C: A. Florijn, Alkmaar. Personeele wedstrijd (max. 60 punten). Afdeeling A: Klasse A: le prijs A. J. A. Genefaas, Alk maar, 56 punten in 29 sec; 2e prijs P. v. d. Bosch, Alkmaar. 51 punten in 27 sec.; 3e prijs J. Dlngerdis, Alkmaar, 49 punten in 23 4/5 sec. Klasse B: le prijs J. Vogelpoel. Alkmaar. 55 punten In 34 sec.; 2e prijs H. Rigter. Alk maar, 52 punten in 35 sec.; 3e prijs Schoe- huls. Alkmaar. 52 punten in 26 3/5 sec.; 4e prijs H. v. Galen, Alkmaar, 51 punten in 31 sec.; 5e prijs P. Commandeur, Llmmen. 50 punten in 312/5 sec.; 6e prijs P. Pepping, Llmmen, 50 punten in 36 sec.; 7e prijs J. Kaal, Alkmaar, 48 punten in 33 1/5 sec. Klasse C: le prijs S. Admiraal. Llmmen, 52 punten in 40 sec.; 2e prijs C. Koppes, Helloo. 48 punten In 40 sec.; 3e prijs A. Sen- gers Jzn.. Helloo, 47 punten in 38 sec., 4e prijs A. Sengers Jbzn., Helloo, 47 punten In 50 sec.; 5e prijs 8. Pepping, Llmmen, 46 punten in 40 2/5 sec.; 6e prijs P. de Lange, Alkmaar, 45 punten in 32 sec.; 7e prijs W. Kraakman, Llmmen, 44 punten in 33 sec.; 8e prijs J. Zentveld, Alkmaar, 44 punten in 48 sec.; 9e prijs J. W. Zonderhuis, Alkmaar, 44 punten In 49 sec.; 10e prijs P. Biersteker, Heiloo, 44 punten in 50 see. Afdeeling B: Klasse A: le prijs KI. Bekker, Noord- Scharwoude, 51 punten in 26 2/5 sec.; 2e prijs J. Snijders, Zuid-Scharwoude. 45 pun ten in 27 2 7i sec.; 3e prijs P. Slot, Noord- Scharwoude. 42 punten in 30 sec. Klasse B: le prijs H. Metzelaar. Zuid- Scharwoude, 48 punten in 40 sec.; 2e prijs J. Heer Inga. Noord-Scharwoude. 45 punten in 36 3/5 sec.; 3e prijs Jb. Castricum, Heems kerk, 45 punten In 38 sec.; 4e prijs S. de gebrekkige hand heeft en dus invalide een blanco strafregister en heeft hij fatsoenlijke familie. Mr. Prins concludeerde dua vrijspraak en '■r middellijke invrijheldsstelling Na in raadkamer over dit verzoek te heb ben beraadslaagd, werd het onderzoek ge sloten. verdachte vrijgesproken en in vrij heid gesteld. Oplichting van gouden ringen De heer Hendr. Jac. van Z.. elders gede tineerd terzake dergeljjke oplichtingen, was niet verschenen en werd zijn zaak bij ver stek behandeld. Bedoelde verdachte was op 31 Mei ver schenen in den i$ud- en juwelierswinkel van de firma Merman Plas in het Payglop te Alkmaar. Verdachte had zich voorgesteld als reiziger in dienst bij den heer Jan de Vries, drogist op het Luttlk Oudorp en eeni ge gladde gouden verlovingsringen op zicht gevraagd, waartegen de eigenares vertrou wen stellend in den solieden naam van den heer de Vries, geen bezwaar ontwikkelde. De heer van Z. verdween dus met de rin gen en bleek het later dat alles wat hij tesen mevrouw Boereboom had opgeschept, geheel m strijd was met de waarheid. De heer de Vries keilde verdachte wel van vroeger, doch had hem geenerlei opdracht gegeven. De zaak werd op voorstel van den Officier geschorst tot 30 September en voor geleiding gelast van den delinquent. Misdrijven betreffende art. 249 en 247 wetb. van strafrecht (Zaken met gesloten deuren.) De twee laatst gedetineerde verdachten, .espectieveljjk de 47-jarige beroeplooae L, Anth. V., een te Helder wonende Noord- brabander. alsmede de half toerekenbare harmonicaspeler Ant. de J.. stonden terecht buiten tegenwoordigheid van publiek te. zake de hen te laste gelegde zedenmisdrijven. Voorts werd nog met gesloten deuren behandeld de vordering tot omzetting eener opgelegde voorwaardelijke straf tegen den koopman Abraham v. L. te *s Gravenhage. destijds voorwaardelijk veroordeeld terzake oplichting van autobanden, gepleegd te Helder. De Officier requiseerde ten uitvoerlegging van bedoelde straf, voorw. straf. Uitspraak in alle zaken, met uitzondering van Sjoert G., werd bepaald op Dinsdag 29 Juli a.s. Hierna sluiting. bureau en het gebouw der openbare lees zaal en} boekerij. De Raad stelde daarvoor f 7000.beschik baar. welk bedrag achteraf niet voldoende is gebleken. In het voorjaar van 1930 moest namelijk de grootste van de verwarmings ketels van de Installatie buiten werking wor den gesteld, omdat deze geheel was ver sleten, terwijl herstelling niet meer mogelijk bleek. De kleinste der beide verwarmingske tels bezit niet voldoende capaciteit. Onder deze omstandigheden verdient het aanbeveling bij de verandering van de cen trale verwarmings-installatle tevens de be staande ketels door nieuwe te vervangen. Daartoe is een inschrijving gehouden met het resultaat, dat de laagste inschrijving, die voor de gunning in aanmerking komt, bedraagt f 8688 waarbij nog te rekenen is op een bedrag van f 1112.voor breek-, metsel-, timmer-, schilder- en behangwer- ken. alsmede voor de algemeene onkosten en onvoorzien. In totaal is alzoo benoodigd f 9800.—. Wordt het werk overeenkc inschrijving gegund, dan woSt tevens het voordeel verkregen, dat de beide te plaatsen ketels een zekere overcapaciteit zullen bezit ten en alle bestaande leidingen zullen wor den uitgebroken en voor zoover noodlg door nieuwe vervangen. Van waarde is ook nog. dat de inschrijver van het bedrag van f 8688 te Alkmaar is gevestigd, zoodat bij eventu- eele latere storingen deze dadelijk kunnen worden opgespoord en verholpen. B. en W. geven den Raad in overweging hun college te machtigen het werk te doen uitvoeren, zooals hiervoor is aangegeven en stellen voor ten behoeve van de vernieu wing, verbetering en uitbreiding van de cen trale verwarmings-installatle van het stad huis het op de gemeente-begrooting voor 1930 (kapitaaldienst) onder volgnummer 568 uitgetrokken crediet te verhoogen met f 2800. Overdracht gedeelte Schulpvaart Krachtens besluit van Hoofdingelanden van den Oroot-Limmerpolder van 14 No vember 1929. goedgekeurd door Gedeputeer de Staten bij besluit van 16 April 1930, nr. 273, zal aan het Rijk worden verkocht ten behoeve van de verbreedlng van den Rijks weg AlkmaarHaarlem onder de gemeente Llmmen een gedeelte van de Schulpvaart, kadastraal bekend gemeente Llmmen. in Sectie A nr. 689. ter grootte van ongeveer 220 C.A.. voor den prijs van een gulden. Deze verkoop kan evenwel slechts de helft van den eigendom van de Schulpvaart be treffen. aangezien de andere helft krachtens koopakte van 30 Mei 1684 aan de gemeente Alkmaar toebehoort. De Hoofdingenieur van den Rijkswater staat in het arrondissement Alkmaar heeft In verband daarmede het verzoek gedaan, dat ook de aan de gemeente Alkmaar toe- behoorende helft aan het Rijk In eigendom wordt overgedragen, opdat het Rijk een vol ledigen titel van aankomst krijgt. Tegen deze overdracht bestaat bij B. en W geen bezwaar, naar aanleiding waarvan zij den Raad voorstellen, daartoe te sluiten. van de gehouden verloting op Maanoag 21 Juli 1930. 's avonds te 8 uur in het gebouw St. WJlibrord. Oudegeracht 130. ten be hoeve van „Herwonnen Levenskracht” te Alkmaar le pr. 2024 een eiken dressoir met zwarte versiering; 2e pr. 583 een compl. theeser vies; 3e pr. 112 eiken kapstok met koperen haken; 4e pr. 42 een gebakstel; 5e pr. 263 Electrlsch ganglamp je; 6e pr. 1900 nikkel theelichtje; 7e pr. 2466 Nest aschbakjes m. standaard; 8e pr. 2350 emaille fluitketel; 9e pr. 192|zes theelepeltjes, die altijd goed blijven; life pr, 1323 Een bloemenhanger: He pr. 2387 koperen bloempot; 12e pr. 2237 rood emaille emmer; 13e pr. 859 lederen heeren-portemonnaie; 14e pr. 1026 twee etsjes; 15e pr. 395 kofflezeefje met lekbak- je; 16e pr. 1834 nikkel theedoosje; 17e pr. 211 Rozenbed; 18e pr 766 jampot; 19e pr. 674 vaasje; 20e pr. 825 melkkan; 21e pr. TO8 heeren-zakkam in étui; 22e pr. 895 een gehaakt kussen; 23z pr. 1155 Thermometer; 24e pr. 1056 wereldbol met pop; 25e pr. 2027 gelukspop. Tegen inlevering van het prijswinnend lot kunnen de prijzen worden afgehaald aan het ad re van den secdetaris. Metiusstraat 2. Voor prijswinners buiten de stad wordt «ongeraden het lot in te zenaen aan ge noemd adres, waarna de prijzen munlddel- Ujk toegezonden warden. Verdere bijzonderheden Sedert langen tijd werd Italië niet meer door een zoo sterke aardbeving geteisterd De aardbeving begon om 1.10 uur duurde ongeveer een minuut. De hevigheid laat zich verklaren door het feit, dat het epicentrum, dat bij Visciano gelegen is In de onmiddellljke nabijheid der stad ligt Tot op het oogenblik worden uit Napels omgeving ongeveer 6 dooden gemeld. Volgens berichten uit andere bron zou het aantal dooden 30 bedragen. Dé aard schokken werden in geheel Italië gevoeld In Rome werd het aardbeven slechts als lichte schokken waargenomen. De Hertogin van Aoste heeft de door de aardbeving geteisterde streken bezocht. De aardbeving, die in den afgeloopen nacht kort na één uur de stad Napels teisterde, heeft ook in de geheele provincie verwoestin gen aangericht. Van 1.08 uur af volgden In den tijd van drie minuten drie sterke golfbe wegingen elkaar op. Waarvan elke schok on geveer een volle minuut duurde. Nabij de Ca- sanovabrug, die zelf geheel beschadigd werd, stortte de vleugel v*n een groot huis in. waardoor een 9-jarig knaapje werd gedood en drie vrouwen gewond werden. In de Straat der Vijf Heiligen stortte even eens een gebouw In en werden vele menschen gewond. Groot Is het aantal beschadigde ge bouwen. OnmiddellUk na ie eerste schokken ging in de geheele stad het electrlsch licht uit, waardoor de verwarring onder de toch reeds door een panischen schrik bevangen be volking nog grooter werd. Men vluchtte uit de hulden en weldra hadden zich groote me nigten verzameld op de open pleinen en in de parken, waar geen gevaar bestond om door vallend gesteente getroffen te worden. Het was een droevig schouwspel, waarbij de agi tatie nog verhoogd werd door 't drukke heen en weer rijden van automobielen en brand weerwagens. In de provincie heeft vooral het dorpje Soccavo geleden, waar k jna alle huizen ver nield zijn en de klokketoren van het kerkje Instortte. Te Striano werd een 19-jarlge Jon gen door vallend gesteente getroffen en ge dood. terwijl zjjn broer gewond werd. Ook te Mercato San Severino werden twee personen tedood. Te Salemo stortte een deel van de Dom in. Te Avellino en te Ariano Irpino werden 6 personen gedood en stortten tal- 'ke v-v-Tji In. Tevens telde men daar vele gewonden. Volgens een later ontvangen bericht, zou den er In totaal ongeveer 150 dooden honderden gewonden te betreuren zijn. Strijkoriieat „Trinites” Dir. Job. van Engelen De paar menschen, die onder een boom beschutting zochten, en dan nog een paar menschen. die met stevig dichtgeknoopte regenjassen het weer trotseerden, niet mede- geteld. komen we tot de onaangename con clusie. dat men den geheelen avond voor kletsnatte stoelen heeft moeten muslcee- ren. Dat is zeer begrootelijk, en er moet dan toch wel véél ambitie zijn, om dan maar door te zetten. Het programma was samengesteld bekende en door „Trinltas” meerdere len uitgevoerde werken, de Athalia-marsch van Mendelssohn. en .Ases Tod" van Grleg. werden goed gespeeld. Zeer te waardeeren momenten beleefden we in de meer eischen stellende nummers, zooals „Die Hochzeit des Figaro” van Mo zart. Schubert's balletmuziek uit munde", werd met elan uitgevoerd. h*er wist de dirigent met zn orkest muzikale momenten te bereiken. De noodige spirit in de effectvollé muziek van Rossini's ..Barbier vap Sevilla” en een Ungarische Tënz, van Brahms, ontbrak niet. Bbzonder gelukkig was dit keer de keuze van de soliste mej C.irry Bijster (sopraan) uit Haarlem. I>~ze zangeres in het bezit van een zéér mooi, gecu'tiveerd stemge luid. boeide reeds door een artistieke ver tolking van een aria uit de opera Frel- schtltz van Weber.. Matlnata van Leoncavallo werd, vooral In technisch opzicht, brillant gezongen Met zeer fijn aangevoelde tekstvoordracht werd door haar Air de Lia uit L'enfant Prodigue, van Cl. Debussy, prachtig gezon gen. Een zangeres van beteekenis. op wie we zeer gaarne de aandacht vestigen en die we alhier op het podium terug wenschen zien, maar dan voor een talrijk publiek. Een welverdiende bloemenhulde mocht In ontvangst nemen. Jegens verhindering van mej. Otto, Haarlem, accompognateur onverwacht wat hij echter op zeer lofwaardige volbracht. Met ..Eeine kleine Nachtmuzlk” van Mo zart. voor orkest, werd de avond besloten. Onze beste wenschen voor betere weers omstandigheden.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 11