FEUILLETON JBuitenlandsch Q^Cieuivs DE AARDBEVING IN ITALIË HET GEHEIM VAN JESSIE QUINTON RADIO-OMROEP KORT NIEUWS Een gezellige gevangenis Reeds 200 dooden POSTZEGELNIEUWS Het aftreden van Rykoff Vele duizenden patiënten Het proces der oorlogsverminkten Zij eischte 254 menschenlevens I North Yorkshire geteisterd Ernstige ontploffing te Stara Djala De Conservatieve Volkspartij Het halssnoer van Maria-Theresia STOOM VA A RTLIJNEN 4 Einde der hitte in de Ver. Staten Ernstige overstrooming in Engeland Thans 35 dooden. Teraardebestelling Zaterdag a.s. En een misrekening van een misdadiger t Lat Lat hou V een dez digi aar koo vele tuil en nu bet< D gele goe< D bev gen: U kan mat van B waa 8 1' Sch R.K 7 a Koortsepidemie in in West-Turkije Gemengde buitcnlandsche berichten Tweehonderd dooden De werkverschaffing der Regeering „Ja was altijd nog al trotsch,” beraam ze De Hindoe-leiders bij Ghandi „Waarschijnlijk," zei z, peinzend, „wist ze Een nieuwe partij in Duitschland De aardbeving De ramp van Koblenz VRIJDAG W JULI ge- Ambassadeur te Berlijn? ge- 'te kalmee- hulpmaatregelen Hun eisch niet ontvankelijk verklaard de perforatie Bordeaux Drie arbeiders gedood Mon te Fa- Ant- Genua. 23 Het proces in October voor naar naar Moute- Het Naar het Engelsch door Jos. P. H. Hamer» het andere. (Wordt vervolgd) Litomow, de -nieuwe Russische minister buitenlandsche zaken. Stormen treden in de plaats Naar wordt gemeld. Is het westelijk deel van den staat New-Jersey gister door een hevigen wervelstorm geteisterd, welke verge zeld ging van wolkbreuken. In de stad New- Brunswick stortte een gebouw van twee ver diepingen In, waarbij een vrouw gedood en acht andere personen gewond werden. Mij len ver in het rond werden boomen ontwor teld en de daken van de hulzen gerukt. De materleele schade Is aanzienlijk. De salarissen van de Engelsche mi nisters zullen worden verhoogd. Dat van de» premier zal van 5000 pst. op 8000 pst. ge bracht moeten worden. heeft, van Koning Fuad, wien de Egyptische revolutie niet erg welgevallig is. sie" in mindering gebracht en de aartsher togin slechts een gering bedrag doen toeko men. Ir bedi Bi bug 3 Zult H en St. f II B. j Et heet med zaai Mar koze M mac gree Vt dat i: teeri T« gege teert O< bonc groe wert len daar Ml dit volgt geko kiste Va was een die Ve der U mee dat de 5 het den Gt ge va enke de f er t gaan ging. Hm ven schat He gewa getro De een om t tegen Vot met bedra We hoop Udeld ving uitzic gewa' voors schik) De deze Vot van t thans afsla) «Ijn, mand voor keljjk Ver aan c groott Dat iedere ling, sentet BM het z< len dl om ze In dat d dan r Opg sluis i lijk z maakt zeker worde De uit d< op ge' burlge aange rnogel Voo sturen zooals orde; fraudt naar het ia de vo zijn; 1 Opg vaak slecht eigens k enal Voo blader ander Mat! No. 80 een vind iets ht Voo: dat d enkele breng, einde maatregelen te treffen om zoo spoedig mogelijk hulp en verlichting te brengen aan de getroffen stad. (thuisr.) 23 Juli (thuisr.) 22 Juli van Singa- Vraguay vierde zijn honderd-iarige onaf hankelijkheid met de uitgifte eener fraaie serie van 15 zegels, in verschillende teekening den ifiden uitgegeven. In navolging van Brazilië heeft Uruguay verder ook speciale Zeppelin-zegels uit gegeven. De schuldvraag In zijn rede bij den rouwdienst voor de slachtoffers der ramp op de Rijnbrug, heeft de burgemeester van Koblenz gesproken over de oorzaak .en de schuldvraag. Hij consta teerde. dat voorzoover is vastgesteld, het een ongelukkig toeval geldt. Het pad, dat over d- brug leidt, werd zelden begaan; gewoon- HJk Ir er vrijwel geen verkeer langs. Dit maal heeft men er gebruik van gemaakt, omdat de overige wegen door wagens en rijtuigen in beslag waren genomen. De brug te het eigendom van de Pruisische „Wasser- bauverwaltung”. Er zal met groote nauwkeurigheid naar de verantwoordelijkheid gezocht worden. Volgens de laatste berichten uit het ca- tastrophegebied schijnt het aantal dooden bij Napels de 200 niet te boven te gaan. Uit alle garnizoenen werden troepen ge repliceerd, die onverwijld naar de geteis- streek gezonden zijn. Het bergings- zlch Te „Je vindt het dus niet vreemd, dat ze naar sir Alexander gevraagd heeft?" .Niet in t minste" „Hoe wist re dat hff zoo heette?" Jessie zag de spreekster verstoord aan. rijkskabinet heeft besloten, den fir Moedige redders Bfj het reddingswerk heeft in het bijzon der een wachtmeester van de Schupo zich onderscheiden, die, zonder zijn uniform uit te trekken, te water sprong en achtereen volgens tien personen redde, terwijl een postbeambte telkens weer zijn waagde, om, drenkelingen te redden. Ook de èroot-industrieel Klöckner, „Dus dat te in orde,” zei juffrouw Skip pings. „Als je dat zoo noemen wilt, ja.” „De lippen der andere vrouw beefden en haar mondhoeken werden als door pijn sa- zij wist zich echter te be- ook leven IXX7IMANAR, narna. MOERDIJK 22 Juli werpen. Ierland zal eerlang, bij gelegenheid van dé voltooiing van het groote Shannonsche electrische krachtstation. dat onder leiding van Duitsche ingenieurs der firma Siemens en Schuckert wordt geowud, een speciaal zegel van 2 p. uitgeven. De aartshertog op borgstel ling vrijgelaten De aartshertog is op vrije voeten gesteld tegen het storten van een borgtocht van 7500 dollar. In Roemenië zijn de 1 L. violet, a L. groen, 3 L. rose en 7 50 blauw (effen ondergrond) met de beeltenis van den mtusschen door zijn vader opgevolgden koning Michael in kleiner formaat uitgegeven. De koerseerende zegels zijn intusschen, in afwachting van de Carol-zegels welke in den a.s. herfst, bij gelegenheid van ko- mngs kroning, zullen worden uitgegeven, met „8 Juni 1930” den datum waarop Carol de regeering heeft aanvaard, overdrukt. De nieuw opgerichte Conservatieve Volks partij heeft een beginselprogramma het licht doen zien, waaraan het volgende ont leend Is. Het in 1918" van kracht geworden partijstelsel heeft gefaald. De D. Nationale Volkspartij werd in den moeüijksten tijd ge grondvest om de nationale verliezen op den grondslag van een gemeenschappelijke we reldbeschouwing te vereenigen en dienstbaar te maken aan den opbouw van een nieuw staatkundig leven. Haar ontwikkeling heeft de werkzaamheid der conservatieve krachten verhinderd. Het Duitsche volk echter heeft meer dan andere samenvatting In een sterk staatsbestel van noode. Slechts uit samen gaan van alle conservatieve krachten kan het opbloeien. Nieuwe zegels in Liechtenstein Te oordeelen naar het eerste zegel, dat van de nieuwe serie tn wording, reeds verscheen, belooft deze nieuwe reeks een schitterende prestatie te worden. De zeer fraai te worden. 23 22 7. De zeer fraai uitgevoerde R Rp. lila rood brengt een overvloedigen druivenoogst in beeld. Het verluidt, dat ook de nieuwe luchtpost zegels reeds in druk zijn en eerlang zullen verschijnen. eere van de Johnson een Ijsland gaf een vijftal nieuwe luchtpost zegels uit. in groot, langwerpig formaat 15 a ora me en blauw, 20 a bruin en blauw, 35 a olijf en bruinrood. De zegels dragen het jaartal 1930, en hooren. ook wat de uitvoering betreft, bij de lubilê-zegels. bij gelegenheid van het eeuwfeest van Ijsland» parlement uitgegeven. De Radja van Sarawah heeft 25000 Lire geschonken aan het Rükslnstituut voor boschbouw. De indertijd door de Italiaansche regeering beloofde uitgifte van hennneringszegels ter gelegenheid van het vierde eeuwfeest van Francesco Ferruco heeft dezer dagen plaats gehad, en de phtlatelie is daarmede wèer een tweetal pra^htseries ter zijn gewone frankeer zegels en 'uchtpostzegels) rijker geworden. De frankeerzegels zijn 20 c. rood. 25 c. groen, 50 c. paars 1 L. 25 blauw en de 5 L. -+■ 2 L. steenrood. Het inschrift op alle zegels 'uidt 1530 1930 IV centenano F Ferrucci. De luchtpostsene bestaat uit drie waarden 50 c. paars. 1 L. bruin en 5 L 3 L. donker violet Inschrift Italia Poste Aerëi F. Ferrucci. Verder valt nog, wat Italië betreft, te ver melden de aarlijksche uitgifte der zegels Pro Opera Previdenza M.V.S.N. waarvan de waarden dit iaar zijn 30 c. 10 c. lila en grijs-groen, 50 c. 10 c. blauwgroen en grijsgroen. 1 L. 35 30 c. blatfcv en licht groen 5 L. L. 50 licht en donkerbruin. De voorstellingen dezer zegels zijn met nieuw, meent de „Msb.” aan de beide zijkanten der zegels prijkt het jaartal MCMXXIII ma’s, die volgens ’t werkverschaffingsprogram dei regeering opdrachten oekomen, een aantal verplichtingen op te leggen. De firma’s moeten zich verbinden, de op drachten zonder overwerkuren uit te voe ren, de arbeidskrachten, die zij ter uitvoe ring van de opdrachten aanstellen, te laten aanwijzen, slechts binnenlandsch materiaal te gt ruiken, wanneer daarvan geen tech nische aandeelen tot gevolg zijn. mengetrokken; heerschen en sprak op gewonen toon: „Dan wensen ik je geluk, en met de meeste oprechtheid. Ik geloof niet, dat ik ooit zoo blij geweest ben, nu ik dat hoor. Denk er aan Jessie, dat ik je vriendin ben. Ik heb altijd zoo'n idee gehad, dat hij de zaak te lang slepend heeft gehouden en er maar niet toe besluiten kon, de dochter van een platte- landsgeneesheer ten huwelijk te vragen. Wanneer de baronet stierf ze zeggen dat z’n gezondheid achteruit gaat dan zou je heel wat hooger stijgen; hij daarentegen, zou dan tot je afdalen" Jessie fronste d’r wenkbrauwen en wierp een toomigen blik op haar bezoekster. „Over den toestand van Sir Alexander be hoeven we ons niet meer ongerust te maken, noch ergens anders over,” sprak ze, kalm; „hij is overleden; Charles te reeds baronet: hü was het al. toen hij me vroeg of ik z’n vrouw wilde worden Ik weet zeker, dat hij er niet aan dacht tot'mij af te dalenik voor mij denk er geei> oogenbli'c aan, dat ik In stand beneden hem sta.” Dit alles klonk ijskoud en uit de hoogte; de slag was raak; juffrouw Skippings bleef eenige oogenbllkken sprrkeloos. Wij willen, zoo besluit het manifest, het gezag van den staat en van de staatsdienaren herstellen. Onze staat zal weder een weerbare staat zijn. Hiertoe moeten bij de bestuurs voering conservatieve krachten aan den dag treden en de staat vaardig worden voor den strijd om( de Duitsche vr heid. Leider van fie partij zal zeer waarschijn lijk Rijksminister Treviranus worden. STOOMVAAMT MU. SEDSXLIMI. RIOUW (uitr.) 22 Juli van Bombay. KOH. HOLL LLOTD. AM3TELLAND (uitr.) 22 J^li van video. In het proces van de Engelsche oorlogs invaliden tegen den staat heeft de rechtbank zich op het standpunt gesteld, dat de orga nisatie der invaliden geen juridlschen grond slag heeft voor hare elscben Inzake geëischte schadeloosstelling. De eisch werd derhalve afgewezen. Tot voor korten tijd gold de gevangenis van Limoges voor een vrij genoeglijk oord. Vele gevangenen wisten er uit te ontsnap pen. maar vele anderen vonden het leventje er zoo prettig, dat zjj geen wenschen koester den voor verandering van verolijfplaats. Een gevangene te Albi. een zekere Arplzou. die voor vijf jaar zat, hoorde van het lust oord Limoges, vertelt het „Hbld.” Hij ver nam. dat de gevangenen daar zich volkomen vrij konden bewegen, dat zij hun celdeuren zelf konden openen en dat zelfs vaak man lijke gevangenen een gezellig theeuurtje gingen doorbrengen bij de vrouwelijke colle ga’s. Sommigen zelfs hadden vrije avonden. Arplzou besloot toen, daar hij toch in het gevang moest zitten, te trachten een plaatsje te veroveren in het paradijs van Limoges. Hij „onthulde”, dat hij vier jaar geleden in de omgeving van Limoges een gruwelijke misdaad had begaan. Zijn truc slaagde en hü werd voor het verhoor en onderzoek overge bracht naar de gevangenis van Limoges Maar toen bleek alras, dat Arpizou zich leeljjk misrekend had: Sinds een jaar toch is het regime te Limoges geheel veranderd en heerscht er strenge discipline. Met het gevolg, dat Arplzou den rechter in het vertrouwen heef* genomen en hem ver teld heeft waarom hjj zich plotseling ver plicht gevoeld had zijn geweten te ontlasten! Aan de, hitte, waardoor geheel Noord- Amerika geteisterd werd, is door onweders een einde gekomen. De abnormale temperaturen, die het kwik tot 45 graden deden stijgen, hebben in totaal aan 254 personen het leven gekost, waarvan alleen reeds 40 te New York. Drie gewapende bandieten zijn het gebouw van een bank te Hartford bin nengedrongen. Honderd duizend dollar wis ten ze te bemachtigen. dat Alex de rijkste man hier in den omtrek was en had ze hulp noodig. Sir Alex was evenals Charles, steeds zeer goed voor de armen.” Jufrouw Skippings boog zich voorover naar Jessie. „Of wilde ze hem misschien herinneren aan het recht, dat ze op z’n hulp had? Dat zullen we later misschien te weten komen; misschien ook niet. Het onderzoek, dat ik met Dollington zal instellen, kan veel, maar ook niets opleveren; maar de gedachte, die me nardnekkig büblijft, Jessie ze sprak nu met een grafstem is deze: was die arme vrouw, die van honger en koude omkwijn, misschien niet lady Alex Merriweather? En is de kleine jongen, die in Selston-Half werd opgenomen niet de wettige baronet." Op Jessie's gelaat toekende zich geduren de één oogenblik. een uitdrukking van ont zetting af. Ze keek als iemand die door een doodelijken schrik bevangen wordt. Ze strek te haar hand uit als om een slag af te weren dien men haar wilde toebrengen Maar ze begreep ook onmiddellijk, dat ze zich beheerschen moest; een glimlach speelde om haar lippen, maar aan juffrouw Skippings was de ontzetting op haar sele-t. niet ont gaan. „Wat Je daar onderstelt, valt moeilijk aan te nemen." antwoordde de dochter van dok ter Qyinton. bedaard. „Alexander was geen man. om een vrouw, die tot hem in eenige betrekking stond van honger te laten ster- Het juiste aantal dooden ten gevolge van de aardbeving bij Napels staat nog niet vast. Te Potenza werden tegen 15 uur weer nieuwe aardschokken waargenomen, waardoor ech ter geen schade werd aangericht. Dank zij de energieke maatregelen van militaire en ci viele autoriteiten kon voor het intreden der duisternis voor huisvesting en verzorging der dakloozen worden zorggedragen. De Vesuvius heeft tijdens de aardbeving geen buitenge wone werkzaamheid aan den dag gelegd. De stad MelfL die het meest geleden heeft, werd in 1855 eveneens door een aardbeving verwoest. Groote deelen van North Yorkshire werden gisteren door plotselinge en ernstige over- stroomingen geteisterd In het dal van de Eskrivier, die uitstroomt in de haven van Phitby, werden eenige bruggen weggespoeld De wegen stonden verscheidene voet onder water en in vele dorpen zijn de bewoners in hun huizen gevangen. R eddingsbooten en ander hulpmateriaal zijn naar de bedreigde plaatsen gedirigeerd. Gevreesd wordt dat talrijke menschenle vens te betreuren zullen zijn. Hét aantal geborgen lijken bedraagt thans 35. De directie der waterwerken is de op vatting toegedaan, dat er nog slechts wei nige lijken in het water liggen, of afgedre ven zijn. Vermist worden nog twee 16-jarige leerlin gen van het zusterhuis Rheinwaldheün. Bij de politie zjjn sedert de ramp plaats had, 18 aanvragen Inzake vermissing van personen binnengekomen, doch hierbij zijn waarschijnlijk ook de gebruikelijke verzoe ken tot opsporing inbegrepen, welke vrijwel iederet. dag worden ontvangen. De teraardebestelling der slachtoffers Is bepaald op Zaterdag 16 uur. Het Pruisische Staatsdepartement heeft instructie gegeven, dat dien dag de staats- en gemeentegebouwen, benevens de scholen in geheel Pruisen de vlag halfstok zullen hjjschen. De Kardinaal-Aartsbisschop Schulte, te Keulen, heeft den eersten burgemeester van Koblenz telegrafisch zijn deelneming be tuigd. naar Dome- n. Vinaroa. van Hamb» „Dan heb ik niets meer te zeggen. Mis schien zal Je eens tot de bevinding komen, dat ik gelijk had en dan zal Je er spijt van hebben, dat Je m’n waarschuwingen in den wind hebt geslagen. Maar ik heb Je wat an ders te vertellen. Je hebt natuurlijk het een en ander vernomen van die doode vrouw en het kind dat nog leeft, die door mijnheer Charles Merriweather in de sneeuw gevonden werden.” „Ja, dat heb ik, maar je zal toch zoo dwaas rzjjn, om te onderstellen, dat zij in eenige relatie nret Charles stond en dat deze haar in de sneeuw heeft gelegd met het oogmerk <xn haar te laten doodvriezen?” De kleine oogjes van Juffrouw Skippings begonnen te glinsteren. „Neen, dat niet." antwoordde zij; „maar ik vist niet, kindlief, dat je hem Charles noemde.” „Zoo. wist Je dat niet?” Informeerde Jessie, ju, dat doe ik. want we zijn nu publiek verloofd." De beide Hlndoelelders Saproe en Jaya- kar hebben heden in de gevangenis te Poona met Ghandi een onderhoud gehad, dat een 5-tal uren geduurd heeft. Er wa ren geen getuigen bij tegenwoordig. De Htndoele dërs weigerden iedere verklaring over het verloop der onderhandellngen met Ghandi. Zij zullen morgen nieuwe bespre kingen met hem hebben en zich dan naar Allahabad begeven om met Pandit Nehroe te onderhandelen. In Zwitserland is de voor eenige maanden in nieuwe kleur verschenen io trs. thans ten gebruike van volkenbond en arbeidsbureau met de bekende opdrukken „Société des Nations” en „S. de N- Bureau international du Travail” uitgegeven. De 2 Vi olijf bruin en rose der uitgave 1934 27 ontving den overdruk 3 op het oude waardecijfer de 7 1 z groen der zélfde uitgave den overdruk 5. Als aanvullingswaarde der lüchtpostserie verscheen de 2 Francs licht en donkerbruin, voorsteliende vliegende postduiven. Aartshertog Leopold Salvator, tegen wlen een aanklacht was ingediend wegens ver duistering in verband met den verkoop van het historische halssnoer van zijn tante. Aartshertogin Maria Theresia, heeft de mededeeling ontvangen, dat de instructie ten vroegste in October zal kunnen plaats hebben, daar de twee voornaamste getuigen, barones Eisenmenger, gevolgmachtlgde van de aartshertogin, benevens de aartshertogin zelve, In Europa vertoeven. De aartshertog was op eigen verzoek in het Huis van Bewaring opgesloten teneinde op deze wijze de zaak te bespoedigen. Deze verwachting is echter niet in vervulling gegaan. Het halssnoer, een geschenk van Napo leon I aan keizerin Marie Louise ter gele genheid van de geboorte van den koning van Rome, is door Leopold Salvator en den met den verkoop belasten Engelschen overste Town-end aan een New-Yorksch juwelier verkocht. Van de koopsom hadden beiden het grootste deel als „onkosten en commls- te moeten zeggen sinds kort verloofd was. Als dienstbode bevalt ze mij wel, en ik zei haar dan ook. dat ze dwaasheid zou begaan door te trouwen. Ze is daar ook veel te oud voor; veertig jaar en moest dus verstandiger zijn. Nu dan, kindlief, toen ze daar zoo. gearmd, over den weg liepen het gewone volk houdt zich nog steeds aan die belachelijke gewoonte ontmoetten ze een vrouw met een kind in d’r armen, een vrouw, bleek en uitgeteerd, met donkere oogen. die moeite had. om be laden als ze was met haar kind, in de sneeuw voort te komen. Di» vrouw vroeg met zwakke stem aan dat malle, verliefde paar, den weg naar Selston-Hall. waar Sir Alexander Mer riweather woonde.” Jessie verbleekte, maar heur stem klonk vast en kalmer toen ze vroeg: Nu, en wat zou dat?” Juffrouw Skippings wierp het Jonge meisje een veel beteekenenden blik toe. „Wat dit zou?” klonk het vinnig; „dat zul len we trachten uit te vlsschen. De vrouw was nog jong als het ten minste waar is wat ze mij vertelden, was vroeger mooi geweest, droeg een kind in haar armen en stond op het punt om van honger en koude te sterven Ze was op weg naar de woning van Sir Alexander Merriweather. Ik vraag me af: waarom?" Jessie stond op en keek in 't lustig bran dende vuur: v MOW. Xtn BTOOMB. MAATSCHAPFIJ. AMAZONE 22 juli van Santander naar Mu- AURORA 22 Juli van Cadlx naar Ceuta. BAARN (thuisr.) 21 Juli van Tocoptlla naar Ho. BARNEVELD (uitr.) pass. 22 Juli Awtren. BODEGRAVEN (uitr.) 22 Juli van Valparaiso naar San Antonio. CALYPSO 21 Juli rara. In Australië (confederatie) verscheen, als nieuw dienstzegel, het vliegzegel van 3 p. groen der uitgave 1929, met O. S. In West-Australië zal ter fameuze vliegenierster Anny speciaal luchtpostzegel met haar beeltenis worden uitgegeven. die geboren werd te Koblenz, heeft 10.000 M. gegeven voo? de nagelaten betrekkingen. Naar vernomen wordt, hebben de onder- handelingen tusschen de Dultsch-Conserva- tleve Vereeniging en de groep Westarp gis teren tot volkomen overeenstemming ge leid en tevens tot de oprichting van de aan- gekondigde Conservatieve Volkspartij. De vocrloopige leiding van de partij zal gevoerd worden door een commissie, be staande uit de heeren Habermann, Von Kamecke, Von Lettow-Verbeck, Von Llndel- ner Wildau, Dr. Rademacher en Treviranus. CERES 23 Jllll ERATO 23 Juli dam. ODYSSEUS 23 Jull van Danzig te Amslsr- dam. HUIZEN, 298 M. Na 6 uur 1071 M. nitst, NCRV.-Ultz. 8.15—9.30 Concert 1030 10.50 Bijbellezen 12 202.00 Concert. Mevr. C. v. RavenzwaaU-MolIenkamp, zang; Heeren H. Herman, viool; H. v. d. Horst Jr., cello; Mevr. R. A. v.d. Horst-Bleekrode^ piano 2.004.00 Gramofoonpl. 4.00— 5.30 Concert. Mevr. G. de Knegt-ter Haar sopraan. Hr. L. v. d. Lek. hobo en viool; Mej. R. Beute. piano 5.306.30 Orgel bespeling door George Robert 6.30—40 Koersen 6.407.00 Gramofoonpl. 7.00 7.30 Bezoek van den Radiodokter 7.3Q 8.00 A- J. Herwig: „Jull-planten en Juli- werk in den tuin" 8.0010.15 Uitzend- avond. Spreker: Dr. P. Rara ng. Concert door de Arnhemsche Orkest Vereeniging 10.1510 20 Persber. 10.2011.30 Gra mofoonpl. HILVERSUM, 1875 M. 12.15—2 00 AVRO. Concert. Omroeporkest. Jean Janssens, tenor 2.003.00 AVRO. Gramofoonpl 3.004.00 AVRO. Concert. Omroepkwintet 4.00 VARA. „Onze keuken", door P. J. Kers 4 45 VARA. „Voor onze kinderen” 5.45 VARA. Concert door het VARA.-orkest 6Ö5 VARA. Actueel allerlei te verzorgen door het N.V.V. Daarna vervolg concert 7.45 VARA. Polltleber,— 1115 VARA. Gramofoonpl. 12 00 V4RA. Sluiting. DAVFNTRY. 1554.4 M. jl0 35 Morgenwij ding 11.05 Lezing 12.20 Concert, v. Olof. viool S. Crook, piano 12.50 Orgel concert door L. H. Warner. M. Tarrant, mezzo-sopraan 1.502.50 Gramofoonpl 4 20 Orkestconcert 5 35 Kindeniurtje 6 20 Lezing 6 35 Nieuwaber. 650 Verslag van cricketwedstrijd 7.00 Zang door Helen Henschel 7.207.40 Lezing 7.50 Concert. Orkest. L. England, piano -9.20 Nieuwsber. 9 45 Lezing 10 00 „Twelve Thousand”, Hoorspel van B. Frank 11.2012.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS”. 1725 M. 12.50— 2.20 Gramofoonpl. 4.05 Orkestconcert en soli 9.05 Concert Piano en orkest 9.50 „Don Juan" van Mozart. Orkest en so listen. LANGENBERG. 473 M. 7.25—7.50 Gramo foonpl. 7.508.50 Orkestconcert. 10.35 11.35 Gramofoonpl. 1.252.50 Orkest concert 5.506.50 Kamermuziek 8.35 9.20 Concert door Kinderkoor 9.20 „Der Narr mit der Hacke”. Hoorspel van E. Rei- nacher. Muziek van H. Ebert. Daarna tot 12.20 Orkestconcert. KALUNDBORG, 11.53 M. 12.20—2 20 Or kestconcert 3 505 50 Orkestconcert en voorlezing 8.209 20 Orkestconcert 9.20— 10 20 Zang en voordracht 10.40— 11.20 Kamermuziek. BRUSSEL. 508.5 M. 3 20 Concert Orkest en violiste. Uit de Kursaal te Ostende -A 5 20 Trio-concert 6 55 Gramofoonpl. 7.35 pramofoonpl. 8 50 Concert uit Luik 8.35 (338.2 M.) Concert door de SAROV. ZEESEN. 1635 M. 6 10—7.20 Lezingen 7.207 50 Gramofoonpl. 10.50 Berichten 12.201.15 Gramofoonpl 1.15 Be richten 2 203.20 Gramofoonpl. 320 4.50 Lezingen 4.505 50 Concert 5.50 —8.50 Lezingen 8 20 Orkestconcert 9.20 „Der Narr mlt der Hacke”. Hoorspel van E. Relnacher. Daarna tot 12.50 Dans muziek. ven. Ik zou me daar het hoofd maar niet mee breken. Bovendien, vadeij heeft gezien dat ze geen trouwring droeg Juffrouw Skippings maakte het bovenste knoopje van haar handschoen los. „Maar dat zegt niets; een getrouwde vrouw die van honger sterft, draagt in <fen regel geen trouwring Het is zoo goed als zeker, dat zij dien dan te gelde gemaakt Stel je zelf, In gedachten, maar eens in de plaats van zoo iemand en Je zult moeten bekennen, dat ik geli<k heb. En dan nog- denk ook aan het kind Een vrouw verkoopt liever alles wat zij bezit, ook haar-trouwring, dan dat ze haar kind van honger laat ster ven."- Maar Jessie, die nu geheel van haar ont steltenis bekomen was. hield voet bij stuk. „Om dit alles bekommer Ik me niet Het spijt me natuurlijk dat dit arme schepsel dood is. Het spijt me nog meer, dat ze niet in staat was om de Hall te bereiken: ze zou daar zeker al de noodtee hulp ontvangen hebben. Ik ben blij dat het k'nd nog leeft- Juffrouw Skippings stond op. 22 Juli, te HOLLAND-APRIKA-LIJN. GRIJPSKERK (thuisr.) 22 Juli van bassa. NI AS (thuisr.) 19 Juli van P. Soedan naar P. Said. RANDFONTETN 23 Juli van Antwerpen Amsterdam. HOIOUMID—JLMBBIKA-IaUBr. GEMMA (uitr.) 22 Juli van Sues. Pac.-RotL, Naar uit Moskou gemeld wordt, heeft He Sovjetregeering met de Duitsche Rijksre- geerlng van gedachten gewisseld over de mogelijkheid van een benoeming van Ry koff. voorzitter van den Raad van Volks commissarissen der Sovjet-Unie, tot Am bassadeur te Berlijn. De huidige functionaris Kres.lnski zal binnen afzienbaren tijd naar Berlijn terug- keeren om den President der Republiek zijn terugroepingsschrijven te overhandigen. De benoeming van Rykoff zou dan einde Augustus volgen. In West-Turkije is een moeraskoorts-epide- mle uitgebroken, waardoor vele duizenden personen zijn aangetast De regeering heeft doctoren en verple- gingspersoneel gezonden naar de geteisterde gebieden. Te Melfi. Rapolla en Rionoro, de drie Appenijnsche steden, die zwaar door de aardbeving geteisterd zijn, is den geheelen nacht bij de dooden gewaakt geworden. De lijst der slachtoffers groeit gestadig met het vorderen van het opruimen der ruï- hcz." waaruit de lijken gedolven worden, om leergelegd te ^worden Melfi telegrafisch slachtoffers betuigd, aangekondigd. Het aantal gevallen met doodelijken af loop te Napels is met 1 gestegen. Het be treft hier een vrouw, die tijdens de aard beving aan een hartverlamming is bezwe ken. Bij landarbeid in de buurt van Stara Djala ontplofte de ketel van een locomobiel. Drie arbeiders kwamen in de vlammen om. De machinist en de stoker, die de locomobiel be dienden kwamen met lichte verwondingen vrij. Vijf arbeiders werden door de wegge slingerde stukken ijzer min of meer zwaar gewond. van Curacao TELAMON 22 Juli van Altcnnte TIBERIUS, nieuw s.s„ 23 Jull te Amsterdam. ■FITI'S (thuisr.) 22 Jull te HaiTe. ULYSSES 22 Juli van Constanza n. Varna. van Alders te Amsterdam. van Bordeaux te Amster- ten slotte: „ik voor mij geloof, kindlief, dat dit je eenig gebrek is. Ik zeg je dat, omdat ik Je oprechte vriendin ben. Je hebt nu Je zin en ik hoop nu maar van harte ze keek strak naar het plafond, als om den hemel tot getuige te nemen dat hoogmoed niet voor den val komt; dat per slot van rekening zal blijken, dat mijnheer Charles ook werkelijk baronet is. Het kind is een Jongen, niet we r?” Jessie zag haar bezoekster verbaasd aan. „Ik begrijp niet waarover je spreekt; welk kind?" „E>n zegevierend lachje speelde om juf frouw Skippings’ dunne lippen. „Het kind van de vrouw die doodgevroren of van honger gestorven is. Alleen ik en m’n dienstbode Dollington weten daar iets van. Ofschoon het misschien tegen je belangen indrulscht. zoo ben ik toch van meening, dat. hetgeen we weten, aan de openbaarheid dient prijs gegeven te worden. Ik beschouw dit als m’n plicht en ik heb me nooit laten weer houden m’n plicht te doen, hoe onaange naam dit ook voor mV zelve en hoe nadee- lig dit ook voor anderen was." Jessie lachte gedwongen, „Det weten we wel, ook zonder dat je t zegt. Vertel nu maar verder." „Om kort te gaan.” hernam de „want ik moet nog meer bezoeken afleggen, onlangs kjvam m n dienstbode Dollington uit Walmsley terug Ze was vergezeld van een jongen man, met wien ze het epüt me dit in lange rijen in de straten ni worden, ten einde te kunnen Identificeerd. Te Melfi. welks straten den indruk van een slagveld maken, alleen. Is' de doodenlijst reeds gestegen van 100 tot 160, terwijl het waarschijnlijk is, dat er bij het vorderen van het bergingswerk nog meer zullen worden gevonden. Alle beschikbare reddingscoion- nes van Italië zijn gemobiliseerd en in aller ijl naar het geteisterde gebied vervoerd. Bij al de ellende in het zwaargetroffen ge bied komt ook nog. dat de waterleiding ten gevolge van de aardbeving niet meer functi- onneert, met het gevolg, dat de bevolking hevige dorst lijdt. Verscheidene honderden werklieden zijn aan het werk gesteld, om te trachten althans dit euvel binnen zoo kort mogelijken tijd te verhelpen. Honderden vrachtwagens, ambulancewa- gens de lijkwagens haasten zich langs de Bergwegen. Geheele families zijn omgekomen. Pries ters gaan rond tusschen, de soms half waan zinnige menschen, ten einde5, troost ^e bren gen of te trachten de gemoedereir te kalmee- ren. Uit verafgelegen plaatsen komen berichten over het plotseling blijven stilstaan van klokken ten gevolge van de aardbeving. Te Rome gaan de menschen stil hun gang, als durfden zij zich geen denkbeeld te ma ken van.het gebeurde. Het zal waarschijnlijk verscheidene dagen duren alvorens men eenig overzicht kan krijgen over de aange- richte schade. Te Napels is men van meening, dat de aardbeving het gevolg is geweest van de krachtige werkzaamheid die de Vesuvius in den laatsten tijd getoond heeft. Volgens prof. Malladra behoeft men echter niet bevreesd te zjjn voor uitbarstingen van den vulkaan. In den afgeloopen nacht werd dan ook geen bijzondere activiteit opgemerkt. Slechts korten tijd na de aardbeving is in het bureau van den Hoogen Commissaris van Napels een bijeenkomst gehouden, ten terde werk duurt nog voort. Overal spelen nog hartsverscheurende tooneelen af. Rionero. waar tal van kinderen door het instorten van het plaatselijk weeshuis wond werden, werd van onder de puinhoopen een vrouw te voorschijn gebracht, die tever geefs getracht had drie kinderen met haar lichaam te beschutten, doch ook zelf einde lijk den dood vond. In de provincie Potenza hebben de aard schokken zich te 3.50 en 6.33 uur herhaald, zonder gelukkig menschenlevens te eischen. Deze schokken werden het krachtigst waar genomen in de omgeving van den reeds lang uitgedoofden krater Vulturo. Te Melfi. dat het ergst geleden werd o.a. ook het historische kasteel Keizer Friedrich II ten deele verwoest. Bo vendien werden in het aardbevlngsgebied verscheidene kerken en klokketorens ver woest. Z. H. de Paus heeft den Bissel op van zijn sympathie met de en van Hamburg n. OÖSTKERK (thuisr.) 22 Juli SPAARNDAM, Rolt, naar New Orleans, Juli te Bilbao. HOI-LABD—BBrTSCHINDIAXJJir. HOOGKERK 23 Jull van Kurrachee L voor Antwerpen te Rotterdam. STADSDIJK 23 Juli van Antwerpen te Rot terdam. MOLLAHD—OOST.AXIS-UJM OLDEKERK (uitr.) 21 Juli van Hongkong. OLDEKERK (uitr.) 23 Juli te Foochow. BOTTXKDAMSCKE LLOTD. BUITENZORG 22 Juli van Hamburg Rotterdam. INDRAPOERA (uitr.) 23 Juli te Belawan. INSULINDE (uitr.) 22 Juli van P. Said. KOTA GEDE (thuisr.) 23 Juli van Londen naar Rotterdam. KOTA BOROE pore. MTT11DAM-XPXD-AKBUXA-LUW. ALPHACCA (thuisr.) 22 Juli te Santo». STOOMVAART MXJ. OCEAAN. ANTENOR 23 Juli van Japan 1. v. Londen te Rotterdam. emxetco luk. JONGE JACOBUS 33 Juli van Carthagen» L v. Ixmdcn te Rotterdam. JONGE ELISABETH. Roti naar Valencia, pass. 22 Juli Gibraltar.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 2