I Advertentiên. JEANNE BACILEK r Groote Jaarlijksche Uitverkoop op alle goederen, ook op die, welke niet zijn aangeprijsd. 2 W.A. J. DE PATER - 0BD&4 ZONDAG a. s. VERTEGENWOORDIGER gevorderd leerling s i o o o o o o o o o o o o o ARBEIDER GEVRAAGD R.K. DAGMEISJE R. K. DIENSTBODE t SCHRAMMEN WIT TUINSTEL ELECTRICIEN 1 H.A. GERST SPORT EN SPEL Telegrafisch Weerbericht LA WNTENNIS De wedstrijden te Bergen aan Zee MARKTNIEUWS PROVINCIAAL NIEUWS SCHAGEN i Om den Daviscup 0 Katholieke Landdag in Holland's Noorderkwartier tegen vast salaris en provisie. Br. met opgave van refer., leeftijd, enz., onder no. 2537. bureau van dit blad HOORN Henderik Johannus ’T ZAND HEILOO door Distilleerderij Ie klasse. Likeurstoke rij en Wijnhandel een goed ingevoerd a- ii: d. o: ol ol te Heden begint de Groot? korting. - Wij hebben voor elck wat wils. Kont U ook ecns kijken Aanbevelend, 0 ■oio ■oiobobo ao ioiq ■oaoBoacdaaao ao L1MMEN BERKHOUT Schoenmakersgezel EIK EN LINDEN” LINDENGRACHT 16—16 bij het Ritsevoort to tooneelzaal VENHUIZEN 0 HEEMSKERK De Rijk sla nt&Quvy^interschool te sA/uen 764.8 m.M. to Barome tersta nd Ongecorrigeerd.) 747.4 m.M. te Barometerstand 900 ok I ?n. Ouders, o» 1- 9, mr. Mond* 0 Frankrijk wint met 41 dl 98, 0: in 90 24 -“band namens" de De Wiel". De heer Westdyk, Zd. Schermer. 26 Juli 1930. Heden overleed plotseling onze geliefde Vader en Grootvader JOHANNES VAN DUIN in den ouderdom van bijna 68 j. Zijn diepbedroefde KINDEREN en KLEINKINDEREN Zuid-Scharwoude, 26 Juli 1930 Hoogste Lacoruna. Laagste Blacksod. ur 4» te ur ut 7: 90 3. Ie (Nagekomen kerk berichten) In plaats van kaarten GEBOREN Zoon van ■- J. B. GEELS en M. M. A. J. GEELS-VAN GIEZEN Verdronkenoord 98 Alkmaar. 27 Juli 1930 o- e- ri- en it, is •s, en BI. r^vlscHP behoudt. De eerste wed- zeer stond. Alhier komt in ongeveer een er oo •er l Onweer Van den heer Owonende aan den Vennewatersweg. is gisteravond tijdens het onweer een koe door den bliksem getrof fen en gedood. Ziekentriduum Men verzoekt ons mede te deelen. dat op de dagen van het Zieken- triduum. zijnde 29, 30 en 31 Juli en-5, 6 en 7 Augustus, het bedevaartsterrein van O. L. ter Nood alleen toegankelijk Is voor houders van toegangsbewijzen. in id re ti en n te 5. 0, e- ü- Gevraagd een by C. v. d. VELDE te Huiswaard bij Alkmaar. t- s. K V. en ur et 0, ■P t-, t. id 7~ sl. te ol ur il« 1* na ir- rii n- >3. 3* 00 ut. en 70 li er 60 00 P- n- ■o: en es Gevraagd voor halve dagen net niet beneden 17 jaar. Brieven onder No. 2552. aan het bur. van dit blad. Terstond gevraagd een Brieven onder No 2548. aan bet bur^ van dit blad. Wegenverbetering Onz* gemeente staat ook den laataten tijd wel in het teeken van verbetering der wegen. Waar eerst op de Kerklaan nieuwe bestrating en betegeling aan belde zijden der weg is aangebracht, zoo is thans ook de Hoofdstraat juist gereed ge komen met nieuwe bestrating en betegeling. TER AAR. 25 Juli R. K. Tuidersvereeni- ging ..St. Phocas" Prinsenboonen 1.85 2.00; Augurken. Fijn 4.404.50; Fijn Basterd 2.50—2.70; Basterd 150—1.55; Grof 050—095; Stipp. 0.65—0 70. K. K 0 20—055 Koeien 310—440; 12 vette Kalveren 60- 135 per stuk; idem per K.G. 1.10155; 50 nuchtere Kalveren, slacht, per stuk 12— 30; 471 vette Varkens, zware, per K.G. 5666; Zouters 6062. Handel matig. Heden overleed, na een kort stondig, doch smartelijk lijden, onze jongste lieveling JOHANNES THEODORVS in den jeugdigen leeftijd van 10 weken. Zijn diepbedroefde Broertje en Zusjes JOH. KUIJS MARG. KUIJS—DE LANGE van Holland's Noor- - usen^als vrouwen, op Thans is een begin gemaakt aan den Wijk- lp Augustus naar den HelderYx Mazelen tiental gezinnen mazelen voor. Adres Kermis-Zondag Door eenige rfS- ringdoenden in deze gemeente worden pogin gen aangewend om den Zondag wederom voor de kermis te verkrijgen Hiervoor circu leert een adres, dat aan den Raad zal wor den gericht. NOORDSCHARWOUDE. 28 Juli 1930 12.200 K.G. Aardapelen: Schotsche muizen 2.60Ü2.90; Groote ided 3.704.00; Eigen heimers 240-4.30; Blauwe Eigenheimers 4.105.10; 270 K.G. Tuinboonen 2.40— 250; 1600 K.G. Spercieboonen 7.00—780; 39 400 K.G. Zilveruien. Nep 6.008.30; Drie ling 230—3.30; Uien 0.40-0.70; 4500 K.G. gele uien 3.70; gele Drielingen 2 803.60: gele Nep 5.80—880: 11.200 K G. Roode kool 0.60—0.70; 14 800 K G. Witte kool 0 90— 1.10; 1400 stuks Bloemkool 8.5011.30. »aaaaa*a*aaaaaaaaaaaBaaBaaanBaaaaaBaaaaaaaaaaBBaaaaaaaBaBaaaaaaaaaaaaa Alle boeken voor het R.K. LYCEUM. II. B. S„ GYMNASIUM, enz. VAN PITTEN OORTMEIJER - PAYGLOP S BESTEL NU! Kinderverlamming. In de Baarsdorper- meer doet zich een geval van kinderver lamming voor by een 33-jarige. Verwachting: Mee t matige, tijdelijk wel licht krachtige, meest zuldwesteiyke wind, zwaar bewolkt, waarschijnlijk met rtgen, mogelijk onweer en met tijdelijke opklaring, weinig verandering in temperatuur. Te koop 9 zware gezonde N. BROERS. H H. Waard-Z<L, te koop, 4 of 6 fauteuils en tafels. OOSTERZIJ 16, HUIZE „DIANA", HEILOO. Biedt zich jg^n een bekwaam Specialiteit in het maken van schoe nen voor platvoeten. Brieven onder no. 2550, bur. van dit blad. -6> 63, 63. L. v. d. Wey- de Vlaming, sl. C. de Bruyn -h. w. o. MAANDAG te 8.15 Congregatie voor de vrouwen. DINSDAG te 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius. Adoro Te <4 stroph) p. 153, Lied no. 76. WOENSDAG te 8.15 Congregatie voor de jongens. DONDERDAG van 68 uur gelegenheid om te biechten. Te 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Adoro Te 3 laatste strophen p. 153 Lied 32. VRIJDAG eerste Vrijdag van de moond. Te 6.45 wordt de H. Communie uitgereikt. Te 7.30 uur de gezongen H Mis. Voor de H. Mis wordt de Litane van het H. Hart gebeden. De kinderen worden zooveel moge lijk bij de H Mis verwacht om naar ge woonte de gezangen mee te zingen. De H. Communie wordt uitgedeeld na de H. Com munie van den Priester. Des avonds te 7 uur Lol. Rozenhoedje en akte van eereboete. Ave verum p. 153 Lied 47. 'ZATERDAG te 4 uur biechthooren. Te 7 uur Rozenhoedje voor de bekeering van ons vaderland. Weg. 'dle voor een groot gedeelte ook nieuw WonM bestraat. Concert Onder flinke belangstelling van de zijde van het publiek werd Zondagavond een concert gegeven door het fanfarecorps „St. Cbecilia”. welke op keurige wijze het programma ten gehoore bracht. De toehoorders hebben kunnen genieten van ons flinke muziekcorps, welke onder de eminente leiding van zijn directeur een uit stekenden indruk maakt. Zeer zeker wordt een dergelijke uitvoering door velen zeer op prijs gesteld. Plaatsing gezocht voor R. K. Inlichtingen bij G. Beemsterboer, Wadwajj, Wognum ae rgnde Jhr. H. A. C. van Riemsdijk sl. mr. Van Haeften 61, 64. Mr. W. Ubbens sl. mr. H. v. d. Valk 61, 63. M. Wetselaar sl. F. Bakker 6o, 61. Dames-enkelspel, ie ronde Mej. S. A. Melis en Mariekerkf 6^-1, 6—0. Mei. h” van Rand- AMSTERDAM. 28 Juli Veemarkt 334 vette koeien: le kw. 1.141.20. 2e kw. 0.90—1JB8. 3e kw. 0 76—0 90 per KG., slachtgewicht 90; melk- en kalfkoeten 270— 380; 126 vette kalveren: le kw, ƒ0.78 —0 84. 2e kw. 0 70—0.76. 3e kw. 0.62 0 70 per K G., levend gewicht. Te koop aangeboden best gewas B DE WREEDE Jr., Zandvaart, Breezand MEUBELFABRIEK Kk „Het Gulden Vlies", Alkmaar tijds. welke is omgezet in de Handelswinter- avondschool. Een beroep zal nog worden -gedaan op den Raad bij het organiseeren van een cursus tot opleiding van winkelpersoneel. Dankbaar was spr. den Raad voor den steun by het tot stand komen der 16 middenstandswo- nlngen; den burgemeester dankte spr. voor zijn mooi artikel tn de feestcourant, met ge noegen constateerde spr. hoe de burf 'mees ter de Winkelweek steeds alle sympathie toedraagt. Voorts wees spr. op het comité, voortge komen uit de drie middenstandsvereenigln- gen. dat de bevordering beoogt van den aan leg van wegen en kanalen in deze omgeving. strijd tusschen Borotra en Lott was spannend. Nadat het two sets all werd in den beslissenden set zeer scherp gespeeld en onder geestdrift van liet pu bliek won Borotra tenslotte met 8—en daarmee de match. Hierdoor was Amerika uitgeschakeld en was de partij Cochet-TH- den van weinig belang meer. De uitslagen luiden: Borotra (Frankrijk) slaat Lolt (Amerika) met 5—7, 6—3, 2—6. 6—2, 8—6. Cochet (Frankrijk) slaat Tilden (Ameri ka) 4—6, 6—3, 6—1. 7—5. De eindstand was dus 41 voor Frank rijk. De E. M. I. H. U. Zaterdagmiddag te 3 uur ongeveer had de officieele ontvangst plaats van het bestuur der Schager Handel drijvende en Industrleele Middenstandsver- eenlglng en genoodlgden. Buiten de bestuursleden merkten we onder de aanwezigen op den heer J. Koster, burge meester van Winkel, vroeger middenstander te Behagen en oprichter der jublleerende vereeniging. den gemeente-secretaris, den heer A. C. Roggeveen, de bestuursleden van ..Algemeen Belang" en „Hanze", enkele raadsleden en den heer Tool Fascino, orga nisator der tentoonstelling. De burgemeester van Behagen, de heer J. Cornelissen, sprak de aanwezigen toe onge veer als volgt: Ik vond 't den plicht van 't gemeentebe stuur voor dit geval, waar het 't jubilé van onze zoo gewaardeerde middenstandsver- eeniging betreft, geen uitzondering te maken en ook haar ten raadhuize te ontvangen. Ik sprak zooeven van ..gewaardeerde" ver eeniging en het kan dan ook niet anders of mijn eerste woord moet een woord van waardeering zijn. Ik spreek ongetwijfeld namens de geheele gemeente, wanneer ik U hulde breng voor alles, wat gij in den afge- loopen tijd voor den handeldrijvenden en in- dustrieelen middenstand van Behagen ge daan hebt. Daar zljt echter niet alleen gij. daar is de geheele gemeente wel by gevaren en daarom past my ook zeer zeker naast dat woord van waardeering een woord van war men dank. En dan sluit zich hierby tevens een hartelijke felicitatie aan. Van harte wensch ik U geluk met Uw zilveren jubileum. Vyf en twintig jaren. och, het is misschien niet een zoo heel lange tyd. Binnen deze muren hebben wU het bestaan mogen her denken van vereeniglngen, die nog op een langer leven konden terugzien. Doch wan neer men op ved! arbeid kan bogen en veel nuttigs tot stand brengt, is het toch ook weer wel lang. Schager mlddenstandsver- eeniging. ontplooi andermaal Uw kracht over een nog langer getal van jaren. wees yverig in de behartiging Uwer belangen, ver hef handel en industrie dezer gemeente tot nog grooter hoogte dan voorheen en spring op de bres, wanneer anderen trachten Uwe belangen te bedreigen. Dat de tentoonstel ling. die wy straks zullen bezoeken, een groot succes voor U moge zyn. Ten slotte heet ik Uw gasten hier welkom. Dat zy een aangename herinnering aan Behagen mogen meedragen. Deze speech werd met luid applaus be groet. De heer Schmalz, voorzitter der mldden- standsvereenlging. zeide, met biydschap. op gewektheid en dankbaarheid vervuld te zyn. Met dankbaarheid, gezien het bereikte in de afgeloopen 25 jaren; met opgewektheid, we gens de steeds ondervonden medewerking, en met dankbaarheid, omdat de burgemeester de vereentging hier zoo gastvry op het ge meentehuis ontving en voor zyn spontane wenschen. Dankbaar^was de heer Schmalz den burgemeester en den Raad voor de steeds getoonde medewerking, met name by de oprichting van een boekhoudcursus, des- Moge deze plaats getuige zyn van eén gTootsche manifestatie van geloof, van trouw en van liefde voor den Koning Chris tus! wethouder voor sociale te Amsterdam, spreken Nadat Frankrijk reeds de eerste twee da ken een voorsprong had gekregen van 21. wonnen de Franschen Zondag de belde laat ste «meispelen, aoodat Frankrijk ook dit Raadsvergadering De raad dezer gemeente hield een openbare raadsvergade ring ten raadhu^e. Aanwezig alle leden voorzitter J. Zijp.Kz., burgemeester, De voorzitter opent met een woord van welkom deze vergadering. De secretaris, de heer K. Kool, leest de notulen voor, welke onveran derd werden goedgekeurd. Onder de inge komen stukken is een schrijven van den minister van Financiën, dat de uitkering per inwoner zal bedragen /6,101a volgens de wet 1929. Schrijven Inspect. Telegraaf en Telefoon. Het postkantoor Venhuizen zal na ontslag van den posthouder worden veranderd in station, zulks wegens bezuiniging B. en W. hebben met den inspecteur een onderhoud gehad, maar vermochten daartegen niets. Deze verandering geeft een bezuiniging van f 1000.per jaar. Rekening van het brandwezen te Ooster- beek. Aan inkomsten werden vermeld 77-54 uitgaven 38.50, zoodat er een batig saldo was van 39.04. Begroeting van idem over 1930. Geraamd op 94.04. De gemeente Venhuizen draagt bij 15.Goedgevonden. Mededeeling van B. en W. van Blokker, omtrent het vervoer per autobus der kinde ren uit den Blokdijk. Vervoerd zijn 50 kinde ren per maand, wat komt op 2.50 per kind, Onze gemeente zal moeten betalen 100. Goedgekeurd. Schrijven Prov. Waterl. bedrijf, omtrent watervoorziening in den Hout, een niet ren dabel deel der gemeente. Door gemeente Venhuizen zal moeten worden bijgedragen -ƒ17.36 per jaar. Goedgekeurd. Tevens deelde de voorzitter mede, dat in Hoogkarspel 85 en in Venhuizen 92 '2 waren aangesloten. Gemeente-rekenmg over 1929. De ont vangsten hebben bedragen f 94.180,00^, de uitgaven 73.908,59 zoodat de gewone dienst een batig saldo aanwijst van t 27.141,41 Kapitaaldienst, ontvangst en 64338..uit gaven 56000.alzoo een batig saldo van ƒ8333-— In de commissietot nazien der rekening werden bevorderd de heeren R. Bouwman.. .K. Visser en C. de Moet. Bespreking aanleg primairen weg. De voorzitter deelt mede, dat, zooals de heeren weten, het Prov. Bestuur van Noord-Holland een primairen weg heeft ontworpen HoornNador dLagewegHout Buurt, die dan door het veld zou gaan naar Enkhui- zen, waardoor verschillende eigendommen op onaangename wijze zullen worden door sneden. Nu zou het toch een groote bezui niging geven, wanneer er van den weg over de Buurt werd gebruik gemaakt, immers met veel minder onkosten zou deze weg verbreed kunnen worden. Misschien zouden de heeren van de Wegen commissie wel hierop in willen gaan, wan neer uit den Raad hierover een verzoek kwam. De heer P. Konijn merkt op, dat de maximum snelheid verhoogd zou kunnen worden, en zou vooral uit een oogpunt van bezuiniging en ook om vooral niet te veel land te vernie- len, het toch de voorkeur verdienen het ver keer door de Buurt te leiden. De onteige ningswet is wel daar, maar de ondervinding, opgedaan bij het leggen van spoor, heeft ons hiervoor huiverig gemaakt en de schade- bepaling door de schatters bepaald, was in den regel te gering. De heer C. de Moet merkt op. dat schade van het doorsnijden van landerijen nooit vergoed kan worden, en het ongemak dat zooiets oplevert, heele- tftaal niet. De heer Jac. Ruyter vraagt naar den financieelen kant van de beide plannen, en de financieele gevolgen. De voorzitter antwoordt genoemden heer, dat er geen financieele gevolgen aan zijn. Na nog eenige op- en aan merkingen werd besloten B. en W. te mach tigen, om de conclusie van den Raad mede te deelen aan Ged. Staten, n.l. dat algemeen geoordeeld wordt dat het verkeer ov?r de Buurt wordt gehouden, en dat de Raad bereid is de maximum snelheid van 25 op 40 K.M. te brengen. Niets meer aan de orde zijnde, slo0t de voorzitter de vergadering. Herwonnen Levenskrseht Zondag 3 Augustus zal In onze parochie een speldjes- dag gehouden worden voor het schitterend mooi liefdewerk „Herwonnen Eevenskracht", R K. vereeniging tot bestryding der tuber culose. We verzoeken de jongedames, die deze speldjes ten verkoop zullen aanbieden, een groot succes. Personalia. Te Haarlem slaagde voor het examen hoofdactc mej. C. A. Comman deur, alhier. by Middenweg. lOIOIOIOIOIOIOIOIOIQIOIOIOIQIOIOI De voorbereidende werkzaamheden voor den Landdag zijn weer in vollen gang. De proj3agandisten zijn vol yver bezig, de plaatsel ijke commissie treft haar maatrege len om de honderden, misschien duizenden, op waardige wijze te ontvangen en het hoofdbestuur heeft reeds maanden te voren, dag en plaats bepaald, waar dit jaar de ka tholieken van Hollands Noorden gezamenlijk hun geloof zullen belyden, en zich de mede werking verzekerd van twee eminente spre kers, die zich sjsontaan direct bereid ver klaarden, om in den Helder uiteen te zet ten, de noodzakelyk, de herkomst en het doel van „het Gezag in den modernen tyd." Het is een traditie, dat op deze Land dagen steeds sprekers optreden, die door hun naani en kwaliteit er borg voor zijn, dat de bezoekers niet alleen door hun be geesterend woord worden geboeid. maar"'dat ze ook lets van blijvende waarde meenemen haar huls. Ook nu zal dat weer het geval zyn. Im- mers de namen professor J. H. Nlekel. direc teur van het Phllo'ophicum te Warmond en hfr. G. Kropman aangelegenheldeT vppr.xichzelf! -rDnanxn. katholle d^rkwartier. zoowel Reeds mocht ook dit comité den daadwer- keiyken steun der gemeente ondervinden. We zyn dankbaar, zegt spr. tenslotte, echter niet voldaan. Spr. wees op de groote toe komstplannen. een hechte middenstands organisatie zal voorspoed en welvaart bren gen voor Schagen in ’t algemeen en voor de Schager middenstanders in ’t bijzonder. Nadat de eerewyn wjis rondgediend en de heer Schmalz alsnog een woord van dank had gebracht aan den concierge van het ge meentehuis. die de zaal en de vestibule zulk een vriendeiyk aanzien had gegeven door een keurige bloemenversiering, werd een bezoek gebracht aan het tentoonstellings gebouw, waar het bestuur recipieerde. In het tentoonstellingsgebouw ontmoetten we al direct den voorzitter en secretaris der Kamer van Koophandel uit Alkmaar De heer Schmalz heette hier allen harte- lyk welkom, inzondreheid burgemeester Cor nelissen, de beide wethouders hebben zich laten verontschuldigen, zoo ook dè heer Kol- ster, als lid van de Kamer van Koophandel. De oud-secretaris der vereeniging, die 26 Juli 1905 werd opgericht, heeft reeds eene uitvoerige Beschrijving van hetgeen zich in de afgeloopen 25 jaar In de vereeniging voordeed, gegeven. Hulde brengt spr. hier voor aan uen heer Schene. Den heer Deenik. als directeur van de Handelsavondschool, bjengt spr. hulde voor hetgeen hij als zoo danig heeft gedaan. Moge Z.Ed., die binnen kort denkt heen te gaan, nog lang van een welverdiende rust genieten. Dank brengt spr. tevens de overige leeraren der Handels avondschool, den directeur-boekhouder der glasverzekering, aan de Commissie van Toe zicht. de Woningbouwvereeniging. aan hee ren bestuursleden der Winkelweekcotninissle van Algemeen Belang en Hanze, den heer Deutekom voor zyn gelukwenschen in de feestcourant, den heer Van Hult als oud- rechtskundlg adviseur, den tegenwoordigen adviseur, den heer Mr. Buiskool, die steeds een open oog had voor den middenstand en aan wiens artikel .Middenstanders weest paraat" gehoor zal worden verleend. De burgemeester feliciteert alsnu den heer Schmalz en biedt namens de gemeente een bloemenhulde aan. Woorden van gelukwenschen, benevens een bloemenhulde brengen achtereenvolgens: De heer Aratz, voorzitter der Kamer van Koophandel te Alkmaar; de heer J. H. Schene. als directeur der puiglasverzekering; de heer Roggeveen, secretaris, biedt den heer Schmalz een prachtig schildery aan; de heer Ant. Deutekom namens de Hanze een bloem stuk. zoo ook de heer Blaauboer namens de Gym. Vereen. Lycurgus en Winkelweekcom- missie De heer A. C. Roggeveen namens de harddraveryvereen. „West-Frtesland", de heer Watertor namens de voetbalvereenlgjing Sparta", de heer Kousel Bad- en Zweminrichting D Mr. Buiskool, voo zltter van Algemeen Be lang". biedt een notulenboek aan gebonden in prima leer. De heer Bel brengt namens de Schager Orkestvereeniging een bloem- hulde aan, zoo ook de heer Weiman, als ver tegenwoordiger der Huishoudbeurs, verder Burgemeester Koster van Winkel. De Scha ger Harmonie brengt Let Bestuur een sere nade. de vereeniging tot het houden eener jaariyksche Paaschtentoonstelling een bloe menhulde. Verder zyn nog bloemstukken in gekomen van de firma Trapman en Co. en de Middenstandsvereenlging Wieringerwaard en Alkmaar. Telegrammen en brieven van gelukwensch zun Ingekomen van een groot aantal personen en vereeniglngen. Zooals begrypeiyk was het bestuur ver scholen achter een muur van bloemen. De heer Mr Buiskool, secretaris der Eml- hu opende hierna in een krachtige speech de tentoonstelling. Spr. wees op het doel en nut dezer expositie en brengt dank aan al len die hebben medegewerkt aan de tot standkomlng0hiervan. Hierna volgde een rondwandeling langs de verschillende stads. (Ongecorrigeerd.) Kwaliteits Meubelen Fabrieksprijzen Besparing van 33 'i Nieuwste modellen Ruis en Slaapkamer-, Salon en Kantoor-ameuble- menten. Geopend van 912 en van 1/, tot op ver zoek ook op andere tijden en W. de Vlaming sl. E. Jannink en G. J. sens en dr. J. C. v. Bloois sl. dr. R. H. Art- zenius en L. v. Eeghen 6o, 6o. M. Wei- selaar en Th. v. Eek sl. F. C. baron Schim- melpenninck v. d. Oye en P. Resing 6—1, 6o. Jhr. A. v. d. Poll en jhr. dr. G. C. J. v. Reenen sl. F. Stokvis en L. A. Enthoven 6—3, 61. H. v. d. Arend en J. v. Rijn w. o. Dames-dubbelspel, ie ronde Mevr, J. van Santen Vriesendorp en mevr. E. H. DuyvisThomas sl. mevr. J; C. Wetselaar Ament en mevr. J. BertlingPlugge 57, 64, 86. Gemengd dubbelspel Mevr. Crenia de Jongh en L. A. de Vlaming sl. mej. H. Leem bruggen en dr. R. H. Artzenius 62, 64. Mevr. G. de Vlaming en C. de Vlaming sl. mej. T. Bogtman en F. Bakker 62, 68 6i. Mevr. M. C. ElhorstDekker en F. Elhorst sl. mevr. S. O. Hobleyn en J. v. Rijn 46, 62, 6—-3. Mevr. M. Wijnne- Nyhoff en mr. L. J. W. Nyhoff sl. mevr. DuyvisThomas en rnr. M. Wilde 63, 62, Mej. Blijdenstein en G. J. Blijden- stein sl. mej. E. en C. de Bruin van Melis en Marie kerke 61, 6o. Mevr. M. de Ruiter en J. de Ruiter sl. mej. G. Groen- woudt en W. D. v. Dijk 75, 63. De uitslagen van Zaterdag zijn Heerenenkelspel. ie Ronde E. Kaufman sl. mr. Wilde 6—2, 61. ae Ronde Jhr. A. v. d. Poll sl.'W. J. v. Rijn 64, 10—8. Jhr. B. W. F. van Riems dijk sl. C. V. Bohma 6o, 6t. L. H. A. ■Enthoven sl. E. Nelwan 4—6, ia10, 63. Mr. D. J. v. Aalst sl. J. M. v. Boescher 6—3, 6—1. Dr. M. H. Eysvogel w. o. Dr. J. C. v. ■3. E. De uitslagen van de Vrijdag voortgezette wedstrijden van het tennistournooi te Bergen aan Zee waren als volgt Heeren-enkelspel, ie ronde L. H. A. Enthoven w. o. E. Nelwan sl. hr. dr. G. C. J. van Reenen 68, 86, 62. Mr. D. J. van Aalst sl. K. Kessler 61, 61. F. Bak ker sl. L. A. de Vlaming 64, 46, 6—4. J. A. de Ruiter sl. G. A. van Óverdijkink 6o, 6ri. W. Ketjen sl. T. H. der Kinderen 64, 38» 84, F. J. Thoolen sl. F. C. baron Schimmelpenninck. v. d. Oye i6, 63, 63- J- C. Kern si. jhr. P. Quarles van Ufford 36, 63, 63. L. den, w. o. W- de Vlaming, sl. C. de Bruyi van Meles en Manekerk 6o, 6o. Th Maris w. o. Dr. C. H. Mendes de Leon Mr. C. Heldring w.o. H. y. d. Arend sl. dr. C. Naessens 6—8, 7—5, 6—4. Jhr. H. A. C. van Riemsdijk sl. B. Westerhuis 62. 61, Th. v. Eek^v. o. C. V. Bokma sl. P. Resink Personal!*. Door den Gemeenteraad van Amsterdam ts benoemd tot leeraar in de wiskunde aan het Vossius-gymnasium aldaar, dr. J. Thie, dlrecteurïvan de R. H B. 6. alhier. Bloembollenveiling te Broek op Langen dak. Veiling van Leverbaar gehouden op 25 Juli 1930. Artus f 1.50; Brillant Star f 2 80 tot f 3; Bartigon f 1.70 tot 2 90: Cramoisie Brillant f 1 tot f 1.60: Chrysolora f 4; Couleur Car dinal f 2 tot f 3.80; Cullinan f 3.10 tot f 3,40; Dun de Berlin f 3 tot 3 80: Diana f T70 tot f 1.90; Electra f 5.40; Fred. Moo re f 270 tot f 3.70: Flamingo f 2 10 tot f 2.80: Gele Prins f 2 20 tot f 2 40: Gene raal de Wet f 830; Herm. Schlegel f 1 60; Ibus f 3.70; Le Notre f .1.20 tot f 1.30: La Reine f 2 10 tot f 3: La Reine Max f 3.40 tot f 3 50: Lucretia f 1 60: Murillo f 2 tot f 3 10; Mon Tresor f 5: Moore f 1.80; Orange King f 2 30; Pride of Haarlem f 2.20 tot f 2.40; Prosperity f 1.6Q tot f 2.30; Prins v. Oostenrijk f 2 20 to f 3.70; Peach Blos som f 190 tot f 3.50; Rose Grisdelin f 2 tot f 2.10: Rose Luisante f 2.80 tot f 2.90; Scar let Due f 1 60 tot f 180: Schoonoord f 1.70 tot f 2.80; Theeroos f 2 20 tot f 3 10; Ver- milloen Brillant f 3 30 tot f 3 80; Vuurbaak f 3.10 tot t 3.20; Will. PU f 2.20 tot f 2.50; Witte Zwaan f 1.10 tot f 2; Will. Copland f 3.50 tot f 3.80; Waterloo f 3.30 tot f 3 40. en klauwzeer Nadat gedurende een 4-tal weken geen geval van mdtid- en klauwzeer werd geconstateerd, doet sell thans weer een geval voor by het vee van mej de Wed. P. Schuijt. Liefdadigheidspredicatie Ae liefdadig- heldspredicatie door den Zeereerw. heer W. Pompe, pastoor der St Theresiakerk te Rot terdam. had tot resultaat, dat in totaal werd gecollecteerd f 402.23 ten bate zijner pa rochie. Voorwaar een mooi resultaat. BROEK OP LANGENDIJK, 28 Juli. 1700 K.G tomaten. A t 19 30—23.90, B f 20.70, C f 19, CC f 900; 4500 KG aardappelen, Schotsche Muizen f 3003.60. blauwe Eigen heimers f 3506.10, drielingen f 1.702.90; 8000 stuks bloemkool, le soort f 8.601450. 2e soort f 2.10300; 35000 KG. roode kool f 5 60— 2.10; 17000 K G gele kool f 150—3 60: 11000 K.G. vrogee witte kool f 1.40—1.80; uien, zilverdrlelingen f 2504.50; 6600 K.G. zilvernep f 8.1012.50; 900 K.G. slaboonen f 5.80—10 50. 80 Nuchtere Kalveren f 16 tot 20; 760 Var kens vleeschvarkens van 90 tot 110 Kg f 0.75 tot f 0.76; zware f 0 73 tot f, 0.75; vette f 0.66 tot f 0.70 per Kg. slachgewicht Paarden f 100 tot f 200. Dames-enkelspel. ie ronde mevr. S. O. Hoblyn w.o. mej. M. de Wal sl. mej. T. Bogtman 97, 6o mevr. M. Tandon ChabotVeder sl. mevr. N. de Ruiter 61, Heeren-dubbelspel, ie ronde mr. H. v. d. Valk en I. H. Wentholt sl. C. V. Bokma en B. Westerhuis 46, 75, 64 H. en C. Kahman sl. W. D. v. Dijk en J. G. Butselaar 8-6, 6—4. ze ronde G. J. H. en A. B Annink sl. J. M. Boeschen en K. Keuiër 64. 63 J. W. C. Kern en dr. C. H. Mendes de Leon sl. mr. J. H. Huystee en T. H. der Kinderen 61, 61 Th. Maris en F. J. Thoolen sl. mr. W. Ubbens en mr. Wilde 62, 97 L. A. en W. de Vlaming sl. dr. C. Naessens en dr. J. C. van Bloois 62, 75 M. Wetselaar en Th. van Eek sl. jhr. B. W. F. v. Riemsdijk en jhr. dr. G. C. J. van Reeneh 15, 61 H. v. d. Arend en W. J. van Rijn 1. H. en C. Kahman 62, 75 jhr. A. v’. d. Poll en jhr. v. Reenen sl. mr. L. van Lockeren Campagne en dr. Hoeneveld 61, 8o Th. Mans en F. J. Thoolen sl. mr. H. v. d. Valk en I. H. Wentholt 6—1, 63. Damesdubbel Mevr. KernLaan en mej. S. de Josselin de Jong w.o. Gemengd dubbelspel ie ronde Mej. A. E. Jannink en A. B. Jannink sl. mej. A. J. v. Dijk en W. v. Limburg Styrum 64, 75, Mej. C. W^ L. Blydenstein en G. J. H. Jannink sl. m«ffr. Taudin ChabotVeder en mr. J. G. de Hoop Scheffer 62, 64. Jonkvr. R. gravin van Randwijck en jhr. dr. G. C. J. v. Reenen sl. mevr. Artzenius Versteeg en mr. L. v. Eeghen i6, 63, Rechterlijke macht. Benoemd is tot griffier van het Kantongerecht alhier P. B Kos, thans griffier by het kantonge recht te Neuzen. 2e ronde Mevr. L. KernLaan en J- W. C. Kern sl. mej. A. E. Jannink en A. B. Jan nink 62, 62. Mevr. J. BertlingPlugge e« M. Wetselaar sl. mej. C. W. L. Blijden stein en G. J. H. Jannink 64, 36, 62. Mevr. v. SantenVriesendorp en mr. D. v. Aalst sl. mevr. CrenaDe Jongh en L. A. dc Vlaming 62, 57,' 61. Mevr. M. C. ElhorstDekker en F. Elhorst sl. mevr. G. de Vlaming en W. de Vlaming 61, 64. Mej. D. Blijdenstein en G. J. Blijdenstein sl. mevr. M. WijnneNijhoff en mr. S. J. W. Nijhoff 63, 3—6, 6—0. Mevr. J. Wetse- •aar—Amert en Th. v. Eek sl. jonkvr. R. gravin van Randwijck en jhr. dr. G. C. J. v. Reenen 75, 75. Mej. E. Huystee en dr. M. H. Eysvogel sL mevr. N. de Ruiter en J. de Ruiter x—-6, 64, 61. 3e ronde Mei. S. de Josselin de Jong en dr. Ch. Mendes de Leon sl. mevr. Huy- ste* en dr. M. H. Eysvogel 64, 64. Evenals vorige jaren wordt binnenkort per advertentie in dit blad bekend gemaakt, dat de gelegenheid is opengesteld tot aan gifte als leerling der Rijkslandbouwwinter- school te Schagen. Ofschoon van voldoende bekendheid, ver dient het misschien voor nog niet ingewijden aanbeveling even in 't kort een uiteenzetting te geven van deze onderwijsinrichting op landbouwgebied. De cursus dutlrt 3 winterhalfjaren er wordt 5 dagen per week lesgegeven van on geveer einde September tot einde Maart. De schooltijden zijn zoo geregeld, dat heen en weer reizen per trein in de meeste gevallen mogelijk is. Bijna van uit ieder deel der provincie kan de school per trein worden bezocht. Door een zevental leeraren wordt les gegeven in bemestingsleer, kennis van den grond, polderbeinaling, plantenteelt, weide- bouw, beoordeelingsleer van paard en rund, veeteelt, veevoeding, gezondheidsleer, zuivel- |>ereiding, groente- en ooftteelt enz. Voor voldoende begaafde leerlingen wordt boven dien een opleiding tot melkcontroleur moge lijk gemaakt. Om toegelaten te worden moet een examen worden afgelegd, waaruit moet blijken dat de candidaat de leerstof, onderwezen op de lagere school, nog goed onder de knie heeft. Ofschoon niet bepaald noodzakelijk is een paar jaren voortgezet lager onderwijs zeer aanbeve lens waardig. De candidaten moeten in het jaar van aangifte den 16-jarigen leeftijd bereiken. Het behoeft wel geen betoog, dat het in den tegenwoordigen tijd van ’t allergrootste belang is, dat de a.s. boer op de hoogte wordt gebracht met de nieuwste vorderingen van de landbouw-techniek, terwijl hij door zijn alge- meene landbouwontwikkeling in staat wordt gesteld het later verschijnende te kunnen verwerken. Het vereischt geen nadere ver klaring, dat ook een verruiming van het eco nomisch inzicht voor onze a.s. boeren toch zoo gewenscht is. Als beter onderlegd deel van de groote landbouwende gemeenschap met haar eigen specifieke belangen kan later ten behoeve van deze groote belangengroep zeer economisch en nuttig werk worden gedaan. Het is daarom dat de ouders en de jongelui verzocht worden thans de noodzakelijkheid en het nut van een bezoek aan de Rijksland- bouwwinterschool te Schagen te overwegen. Nadere inlichtingen worden gaarne gegeven door den Wnd. Directeur dek R. L. W. School Ir. G. Veenstra. Mr. D, J. v. Aalst sl. J. M. v. 1 6—1. Dr. M. H. Eysvogel w. o. Dr. T. C. v. Bloris sl. F. Bakker 75, 26, 6 Kaufman sl. W. Ketjer 6—2, 6—3. F. J. Thoole sl. I. H. Wentholt 62, 75, J. W. C. Kern w. o. Th. Mans sl. W. de Vla ming 64, 63. Dr. C. H. Mendes de Leon sl. mr. E. Heldring 6—0, 6o. H. v. d. Arend sl. H. N. Dutilh 62, 63. 3e Ronde B. W. F. v. Riemsdijk sl. jhr. A. v. d. Poll 86, 6i. L. H. A. Enthoven sl. mr. D. J. v. Aalst 6o, 63. Dr. J. C. v. Blooi sl. dr. M. H. Eysvogel 97, 61. M. Wetselaar sl. mr. W. Ubbens 6o, 61. Dr. C. H. Mendes de Leon sl. H. v. dz Arend 6—2, 6i. Th. v. Eek sl. jhr. H. A. C. van Riemsdijk 64, 68, 63. 4e Ronde M. Wetselaar sl. dr. J. C. van Bloois 6o, 62, Th. v. Eek sl. dr. C. H. Mendes de Leon 63, 75. de Josselin de Jong sl. mej. E. de Bruyn Melis en Mariekerkf 61, 6o. Mei. Eeembruggen sl. jkvr. R. gravin van R. wijck 57> 84, 8^6. Heeren-dubbelspel, ie ronde G. J. H. Jannink en A. B. Jannink sl. mr. J. Dutilh en H. N. Dutilh 6-3, 46, 6o. Mr. M. H. Eysvogel en J. de Ruiter sl. W. Ketjen en G. Duifs 61, 6t. Mr. B. Heldring en mr. J. G- de Hoop Scheffer sl. T. Bloemen- daal en M. L. Deenik 7—5, 46, 64. J. W. C. Kern en dr. Ch. Mendes de Leon sl. P. Quarles van Ufford en E. Kaufman 62, 64. Mr- Heystee en T. H. der Kinderen w. o. Mr. H- v. d. Valk en I. H. Wentholt sl. C. V. Bokma en B. Westerhuis 62, 64. Mr. W. Ubbens en mr. Wilde sl. mr. D. v. Aalst en F. Elhorst 63, 57, 64. L. Blydenstein 57, 86, 6—1. Dr. C. Naes-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 3