a PLATEN Kantonrechter D Voor H.H. Winkeliers n „VRIESIA Voor den Alkmaarschen B Grafkransen, Grafdoozen, Graflinten IJspeert’s IJzermagazijn utseïoort alkmaar DROEVIG ONGELUK TE BLOEMENDAAL SCHILDERSTUKKEN - ETSEN I U I I T Ml I El Fa. Gebr. v. d. MEER TWEEDE BLAD BLADZIJDE 1 MAANDAG 4 AUGUSTUS 1930 STADSNIEUWS RECHTSZAKEN De Graanbews I Intrekking van wachtgeld BERICHTEN UIT ONZE VORIGE OPLAGE Gedupeerde spaarders Belgisch Consulaat te IJmuiden r BERGEN De verjaardag van Koningin Emma De tocht van de R 100 a sx Als een brandende fakkel I PROVINCIAAL NIEUWS MARKTNIEUWS De V. V. V. feesten te Bergen VOORRAAD en - o Ruime De niet-floreerende Piepkuiken- markt n Heropening vergadergebouw „St. Willibrord” r 4 S F ENKHUIZEN ZILVERSTRAAT, HOEK OUDE GRACHT - TELEFOOH 701 N.V. ZAADMARKT ZIJDEWIND DROGISTERIJ EN CHEMICALIÉNHANDEL v.h. JAN DE VRIES TELEFOON 324 ALKMAAR ASSENDELFT Pansponsen. Panlappen. Straatbezems, Luiwagens. Spakenborstels. Kachelbor- stels. Hei-bezems. Takken-bezems. tiand- schrobbers, Stallen-schrobbers. Stroo- bezems. enz., enz. OBDAM ANDIJK GROOTEBROEK EGMOND AAN ZEE I Strafzitting van Vrijdag i Augustus niet hadden ongelukken L dat het ratten zijn bedrag van. aard- GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS het Tevens Districtsbeurs volle ST. 4» I Een minder welriekende „naaste gelegenheid. 11-jarig knaapje onder zand bedolven en gestikt sn or it. Personalia Voor het examen nuttige handwerken slaagde te Amsterdam mej. G. J. van der Valk, alhier. BU beschikking van den Minister van De fensie is het aan den sergeant-wachtgelder W. H. Genefaas uit deze gemeente toegeken de wachtgeld wegens terugkeer in den actie vee dienst ingetrokken. Kt ng Op hol Zaterdagmorgen ging een voor ten wagen van den reinigingsdienst gespan nen paard op hol. Op het Spaansch Leger reed de wagen tegen een boom, waardoor de touwen braken Het paard vervolgde alleen rijn weg. doch kon later tot staan worden Wie de marktberichten van de piepkulken- markt gevolgd heeft vanaf den eersten keer, xal hebben kunnen constateeren, dat zoowel de prijzen als de aanvoer zich niet in stijgende Ujn bewogen. Het werd al minder, zoodat van morgen vanwege het Marktwezen een publi catie op de markt werd bekend gemaakt, dat de piepkuikenmarkt geschorst zal worden tot het volgend seizoen. Van de zijde der aanvoerders rezen hierte gen meerdere bezwaren daar dit besluit zoo onverwacht kwam. Gezien deze bezwaren, werd daarom het be sluit ingetrokken en zal de piepkuikenmarkt worden gehandhaafd tot. nader publicatie. Ter gelegenheid van den verjaardag van de Koningin-Moeder wapperde Zaterdag van alle openbare gebouwen en van enkele parti culiere woningen de vaderlandsche driekleur. Op de tradltioneele uren werd het carillon van den Waagtoren bespeeld en klonken va derlandsche en oranje-melodieen over de stad. BU Koninklijk Besluit is de heer P. C. van Huizen toegelaten als consul van België te IJmuiden. voor IJmuiden. de kantons Alk maar, Enkhuizen. Den Helder, en de eilan den Ameland. Schiermonnikoog, Tersched- Itag, Texel, Vlieland en Wieringen. AAN ALLE LEDEN VAN DEN DOMINICL’SPENNING IN ALKMAAR EN OMSTREKEN Jubileum Mej A. O. Dekker hoopt Za terdag 9 Augustus haar 25-jarig jubileum als directeur van de Hendriks-Sstichting te herdenken. gebracht. De wagen bleef juist op den rand van het water staan. Persoonlijke plaats. Speciaal adres voor het omlijsten van platen en foto s Een zaak zonder luchtje. Een te Zaandam wonend handelsman, de 35-jarige heer Jan Christoffel van N., had zich te verantwoorden omdat op 26 April door de politie te Alkmaar was waar genomen, dat hij zijn aldaar opgerichte zeep- ziederij, zonder vergunning van Burgem. en Weth. dier gemeente had uitgebreid met een vetsmelterij. Voor de zeepziederij als zoo danig, had de heer van N. wel vergunning bekomen en de verdachte verklaarde dat een zeepziederij zonder vetsmelterij eenvou dig onbestaanbaar is. De ketels voor die vetsmelterij waren dan ook reeds tijdens de aanvraag voor de verleende vergunning aanwezig. De heer van N. was trouwens van meening geweest, dat het politie-onderzoek betrof een benzinemotor, waarvoor hij had na gelaten vergunning te verzoeken, omdat hij zulks niet noodig had geacht op grond van de geringe capaciteit van den motor. Ook deze zaak werd voor onbepaalden tijd aan gehouden en aan verdachte geadviseerd de vergunning voor het plaatsen van bedoelden motor, inmiddels aan te vragen. VAN BUITEN EN VAN BINNEN VOCHTIG Een 44-jarig los-arbeider, gedomicilieerd te Alkmaar, genaamd Arnold D., stond te recht ter zake openbare dronkenschap, gepleegd op 16 Juli te Schermerhorn. De man erkende hetgeen hem was ten laste gelegd, doch beweerde geen drinker van professie te zijn. Hij was op gemelden datum met andere werklieden in die gemeente werkzaam, doch was, wat men noemt, er uit geregend en had beschutting en troost gezocht in een café, doch de genoten con sumptie had hem zoodanig aangepakt, dat hij buiten gekomen, niet meer in staat was, om op zijn fiets te klauteren en zijn abnor male toestand werd geconstateerd met het hiervoren gereleveerde gevolg. Verdachte Ontving een vermaning de matigheid te be trachten en werd veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen. Botsing. De groote zeswlelige vracht auto van den heer Zeeman te Medemblik. in gebruik bij de wegverharding alhier en de vrachtauto van den heer Kooiman kwa men met elkaar in botsing in de bocht bij de Chr. school. Eerstgenoemde auto week niet genoeg uit. Een heining belemmert ter plaatse het uit zicht. De wagen van den heer Kooiman kon zijn reis vervolgen. De andere werd op een nabijgelegen terrein gebracht en moest daar Jogeeren’. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor- De inschrijvingen voor het Bloemencorso op 6 Augustus as. zijn reeds thans zeer be vredigend. Naast een zestal vereenigingen, die, dank zij de subsidie van de V. V. V. in staat waren met een groot nummer uit te komen, ont ving de commissie voor de vrije rubrieken al een groot aantal inschrijvingen, w.o. een nummer voorstellende ..Het Bergerbosch”, be staande uit den wind, den regen, 't Zonlicht- de Schaduw, en de maanden Mei en Oc tober. Een bloemencorso enthousiast, die reeds eenige jaren zijn buitengewone vindingrijk heid toonde, komt in de rubriek groepen uit Kinderverlamming Bij een In deze ge meente woonachtig gezin werd bij een kind kinderverlamming geconstateerd. Het kind is onmiddellljk in een der barakken van het ziekenhuis te Alkmaar opgenomen. Het naam- en adreskaartje was weggekrabt De heer Cornells T., voorheen politie agent te Alkmaar, thans wonende te Haar lem en belast met het commando over een vrachtscheepje, werd op 19 Juli onder de ge meente Akersloot met zijn fregat aangehou den door een tweetal in een roeibootje geze ten rij ksveldwachters, dat constateerde dat op het 42 ton metende vaartuig ontbraken de vereischte naam en aanduidingen, van welke overtreding proces-verbaal werd opgemaakt en de verschijning van den gezagvoerder Cornells T. ter zake voor den kantonrechter ten gevolge had. De comparant erkende dan ook het feit, doch verontschuldigde zich dat ’t hem destijds nog aan tijd en gelegenheid had ontbroken, het opgeknapte en nieuw beschil derde vaartuig van de verlangde kenteeke- nen te voorzien. Gevorderd werd f 5 boete of 5 dagen wat de oud-politieman rijkelijk hoog noemde voor zoo’n snertovertreding. De waarn. kantonrechter, hoewel deze min of meer vernederende qualificatie niet onder schrijvend, was toch zoo welwillend de straf tot f 2 boete of 2 dagen terug te brengen. Doelenstraat 30, Telefoon 838 Geopend iederen werkdag van 912 uur. Voor werkgevers van 91 en van 25 uur. Maandag en Donderdagavond van 78 uur. Bemiddeling speciaal voor kantoorperso neel iederen Donderdagavond van 78 uur. Bemiddeling kosteloos. Voor vrouwelijk personeel afzonderlijke ingang. getiteld „De Ingang van de Onderwereld”, voorgesteld door een rotsspelonk, welke van binnen bekleed is met roode bloemen, voor stellende het vernietiglngsvuur. Aan de rech terzijde wordt de rots geflankeerd door een draak, mythologische voorstelling van het monster, aangewezen tot vernietiging der menschheld. Aan de voorzijde links stort een bergstroom van de rots, voorgeeteld door een stroom witte bloemen, afvallende op den weg. terwijl aan de linkerzijde een slang de oor sprong aanduidt van het vergif tot verdel ging van het levend bestaan. Het geheel is omgeven door meerdere demonen van de on derwereld. Voor de uitbeelding van een sprookje wordt eveneens in de rubriek groepen, zorggedragen door een deelneemster, die eveneens reeds eerder toonde een goed nummer te kunnen samenstellen. Dit nummer bestaat uit ccn uitbeelding van „Doornroosje, uit haar droom ontwaakt.” gevonden door een prins met bruidsjonkers en bruidsmeisjes. Onder leiding van een zeer bevoegde <wü noemen met opzet geen namen) wordt voorts reeds weken gewerkt aan de samenstelling van een bijzondere groep waaraan door 40 kinderen wordt deelgenomen Voor het geestigste gedeelte zorgt de. visch- club „De karper” en De Boerenleider”. Het Folkloristische deel zal in het corso ook niet ontbreken. Uit de inschrijvingen bleek ons. dat de Jury in de rubriek paren een zware taak wacht. Ook in de rubriek auto's wacht de jury een zwaardere taak dan ooit te voren De medewerking voor het corso is ook tot uiting gekomen in het groot aantal beschik baar gestelde prijzen, dat men geëtaleerd vindt in de V. V. V kiosk op het terras van „De Rustende Jager”. Ook de vrijwillige medewerking door velen voor het In orde brengen van het terrein toegezegd, bewijst, dat men in Bergen wil, dat ook dit corco slaagt. Bergens Harmonie en het Muziekcorps St. Louis uit Alkmaar zorgen voor muzikale medewerking Beide corpsen maken des avonds ter begeleiding van een te houden lichtstoet, een muzikale wandeling door het dorp. Bovendien voert des avonds op het terrein van de Kerkruïne een zegelschap jonge da mes uit Zaandam, begeleid door een Zaan- damsch muziekensemble, In Rococostijl, be licht door schijnwerpers en bengaalsch vuur, dansen en een pantomime uit. De V. V. V durfde het aan voor een en ander een bedrag van 3500. te riskeeren, afgescheiden van de honderden guldens, die particulieren voor het corco uitgaven. Woens dag wacht Bergen dan ook wfter een buiten gewone dag. Moge het weer medewerken. De V. V. V. verdient dit. Zij verdient ook. dat men zich vroegtijdig van de reeds thans verkrijgbaar gestelde toegangsbewijzen voorziet. NOORD6CHARWOUDE. 2 Augustus 1930. 45.000 K G Aardappelen. Schotsche mui zen 2.20—3.40; Idem groote 2.90—350; Ronde due 3.60; Eigenheimers' 350—4.10; Blauwe Eigenheimers 3.804.60; Dielingen 2.50; 3500 KG. Spercieboonen 4.80—5.90 25 K G. Snjj- boonen 730; 45.600 K.G. Zilveruien, Nep 5.30 7.10; Drieling 1.90—2.80, Uien 0.30—050; 25.600 K.o. gele uien 4.10—4.80; Drielingen 3-20—4.10; Nep 7.—9.30; 11.200 K.G. Roode Kool 060—1.60; 13.800 K G. Gele Kool 0.60— 200; 39.600 KG. Witte Kool 0.60—2.00 200 stuks Bloemkool 5.70—6.50. m vervolg op ons bericht van Zaterdag, om- trmt een zekere ontstemming op de graan- beurs, kan worden medegedeeld, dat de aan voerende schippers tevreden zijn gesteld, toen hen werd meegedeeld, dat zU. volgens de ver ordening slechts 4 als abonnement behoef den te betalen. De aangekondlgde vergadering van de vol gende week gaat nu niet door. Dat er 's Vrijdags wel en 's Zaterdags geen entrée betaald behoeft te worden, komt hier door, dat den eersten dag „beurs” gehouden wordt, terwijl het 's Zaterdags een gewone markt betreft. Gisteren, den eersten dag onder de nieuwe verordening, werden 71 abonnementen geno men, terwijl 72 gewone entreë's verkocht wer den. Onbezoldigd gemeente veldwachter Met Ingang van 2 Augustus is benoemd tot on bezoldigd gemeente-veldwachter de heer J. E. Havinga. tuinman van de Snouck van Loozenstichting alhier. Bij het nemen van een bocht, de linkerzijde van den weg gehouden. In de gemeente Schoor! reed met zijn vierwielig motorrijtuig als bestuurder de heer Karel Christiaan Wilhelm B., 'n 34- jarig koopman, wonende Dorpsstraat te Broek op Langendijk, eenigen tijd achter t een auto, die met een sukkelgangetje werd voortbewogen, zonder dat het hem mocht gelukken, dit rijtuig zonder haast voorbij te rijden. Bij het z.g. Kerkpleintje en parkeer terrein, nam hij echter de kans waar, door bedoeld pleintje over te steken, waarbij hij echter naar het oordeel van den veldwachter, zonder noodzaak de linkerzijde van den weg bereed. Voor dit feit terecht staande, werd zulks door den verdachte ontkend, daar hij niet wenschte te aanvaarden de hypothese, dat bedoeld pleintje deel zou uitmaken van den rijweg ter plaatse. Door dit niet verwacht verweer werd het noodig bevonden den niet gedagvaarden verbalisant als getuige te hooren en dus ook deze zaak onbepaald taan te houden. S. Kroon Vrijdag 1 Augustus herdacht de heer 8. Kroon het feit, dat hij 25 jaar terug als ambtenaar werd aangesteld op de gemeente-secretarie In onze gemeente. Met zijn bekende gemoedelijkheid heeft hij in die ,-aren een ieder te woord gestaan, die met hem in aanraking kwam vooral in zijn kwaliteit als ambtenaar van den Bur gerlijken Stand. Dat het hem nog vele jaren mag gegeven worden, om zijn werkkracht aan de ge meente te geven, is zeker een ieder en ook onze wensch. De Directeur van bovengenoemden dienst maakt bekend, dat heden staan ingeschreven: 1 Betonwerker 3 broodbakkers 2 chauffeurs 1 electricien 13 grondwerkers X loodgieter 1 mach, houtbewerker 2 machinisten 1 metaalslijper 1 metaal- draaier 7 metse-aars 1 meubelmaker 6 opperlieden 2 pakhuisknechten 1 plaat- bewerker x letterzetter 1 reiziger; 1 schoen maker 6 sigarenmakers 1 stoffeerder 3 smeden 4 timmerlieden 2 uitvoerders 3 ijzer werkers 1 stucadoor 2 steenbikkers x tabaksbewerker 1 kantoorbediende 26 lesse-arbeiders en 15 transportarbeiders. Geplaatst 3 timmerlieden 1 metselaar 3 opperlieden 2 grondwerkers x steen bikker 2 verwarmings-monteurs 1 chauf feur 1 bewaker 4 losse-arbeiders 1 war- moezier 1 loodgieter, 1 stoffeerder en een leerling-automonteur. Gevraagd werksters. De Directeur voorn., ED. v. d. HEUVEL. Gistermiddag is tusschen 3 en 5 uur In de -' duinen achter het Provinciaal Ziekenhuis te 1 Santpoort, een droevig ongeluk gebeurd, dat aan een 11-jarig knaapje het leven gekost heeft. Het ventje. H. V? genaamd en afkomstig uit Den Haag, logeerde te Bloemendaal in een woning in de duinen. De jongen was gaan spelen in de duinen' en omdat hij zoolang wegbleef, ging de kostjuffrouw hem zoeken. Op haar geroep kreeg zij geen antwoord en toen zij wat ver der van huis ging zoeken, vond zij hem tegen een duin aanliggen. Hoofd en bovenlichaam waren onder zand bedolven.. Op dezelfde plaats heeft waarschijnlijk vroeger reeds een zandstorting plaats ge vonden en nu het jongetje daar aan het spelen is gegaan, heeft bij het afgraven van den rechten wand weer een zandstorting plaats gehad, waarbij het knaapje onder t zand bedolven en gestikt is. Het lijkje van den ongelukkigen jongen, wiens ouders in het buitenland vertoeven, is naar het St Elisabeth's Gasthuis te Haar lem overgebracht. KLARE OP BIER GAF GEEN PLEZIER De nagenoeg 70-jarige arbeider Gerrit K-, te Alkmaar, had in den avond van 19 Juli zich bij kennissen geamuseerd met kaart spelen en daar bier gedronken, waar hij, zoo hij beweert, absoluut niet tegen kan. Om deze uitwerking te neutraliseeren ge bruikte hij op weg naar huis in een tapperijtje nog een glaasje klare, doch het bleek, dat dit geneesmiddel de kwaal nog verergerde, al thans achtte een agent van politie het ge- wenscht den beschonken ouden man in te rekenen en over te brengen naar het politie bureau. De oude heer, hoewel erkennende, dat hij in kennelijken staat had verkeerd, beklaagde er zich over, dat hij met zijn ouwe lichaam op de planken had moeten liggen om zijn roes uit te slapen. De heer ambtenaar toonde zich niet be paald welwillend tegenover den delin quent gestemd en requireerde zelfs f15 boete of 15 dagen, doch de waarn. kantonrechter, overwegende, dat verdachte de laatste jaren niet meer met den strafrechter in aanraking was gekomen, veroordeelde hem tot f 5 boete of 5 dagen, hem bij herhaling ernstig waarschuwende voor een verzwaarde straf. GEVAREN VAN EEN NIET OFFICIEEL ERKEND RIJWIELPAD Langs den zeer slecht onderhouden Frie- schen weg nabij^den z.g. pelmolen onder de gemeente Alkmaar is aan de eene zijde een meer effen gedeelte gelegen, dat door wiel rijders maar al te gaarne en liefst van beide zijden wordt gebezigd met gevolg, dat daar door meermalen de linkerzijde van den weg wordt bereden, wat gevaarlijk is en ver warring sticht voor autobestuurders. De koopman in manufacturen Pieter W., wo nende te St. Pancras, maakte dezer dagen zich eveneens aan deze overtreding schuldig en werd alstoen gesnapt door een veldwachter, die optrad als dienaar der Vrijwillige ver keerspolitie en op wiens onverwachte ver schijning de heer W. dus allerminst had gerekend. Laatstgemelde heer stond dan ook voor dit feit terecht en werd, ondanks zijn deerniswekkend betoog, dat hij niet in staat was door de onvoldoende opbrengst zijner negotie, dat bedrag af te zonderen, veroor- d^pldtotf 3 boete of 3 dagen. De ambtenaar verzocht H.H. politieambtenaren voorts in 't vervolg scherp op dit euvel te willen letten. Vele katholieken te Alkmaar cn omstre ken zijn lid van de St. Dommicus-Peuning. waardoor zij steun verleenen aan de Domi- nikaansche Missiën in onze West-Indische bezittingen. Voor alle levende en overleden leden var. het district Alkmaar zal Maandagmorgen 4 Augustus te kwart over acht in de St. Do- minicuskerk te Alkmaar een H. Mis worden opgedragen. Het is dien dag de feestdag van den H. Stichter der Dominikanen-ordc den H. Vader Dominicus. Zijn voorspraak zal door die H. Mis worden afgesmeekt over de weldoeners van het Missiewerk zijner Orde Leden van den St. Dominlcus-Penning, die trouw uw kleine offer brengt, voor u is deze H. Mis; voor u en uwe overleden dier baren. Gaat dus deze H. Mis bijwonen, en nadert ter H. Tafel. Aan aiie zelatric^n van den Sc. Domini- cus-Penning wordt/ zeer dringend verzocht. Maandagmorgen 4 Aug. te 8>; u. de H. Mis van den Penning bij te wonen en hun Hei lige Communie op te dragen voor de weldoe ners. zoowel levende als overledene, van ons Missiewerk. Onaangenaam avontuur op de badplaats Castricum sur Mer Een tweetal levenslustige paartjes uit Am sterdam, de heeren G. B. R. en Maximnaan Oscar Wilhelmus Theodorus A., vergezeld van hun onmisbare duo-gezellinnen, waren op Zondag 23 Juni recht opgewekt op de mo tor vertrokken naar Castricum aan Zee, om naar hartelust te genieten van het gezellige bad- en strandleven. Natuurlijk werd van het aanwezige cafétje allereerst gebruik ge maakt om zich te restaureeren en de motor rijwielen achter te latenonder het toezicht van een persoon, die zich welwillend beschikbaar stelde en aan wien de heer Maximiliaan en- zoovoorts welwillend een kwartje bewaar- loon uitreikte. Het bleek echter uit de inmen ging van een veldwachter, dat het par keer en van deze motorrijwielen buiten het aangewe zen terrein niet Was toegestaan en bedoeld kwartje dan ook^ten onrechte was geaccep teerd. Dit kwartje ontving de heer A. dan te Sl Pancras; welke firma wordt gevormd door de drie gebroeders T., heeft de beschik king over een pakhuis aan het Luttik- Oudorp te Alkmaar, dat tot bergplaats dient voor visch- en vleeschmeel, juist niet tot onverdeeld genoegen van den belendenden bewoner den héér Th. N. Jos. Vermeulen, orgelfabrikant ondervindt, op sommige tijden van de uitwassemingen van deze overigens zeer nuttig en voortreffelijke producten, zooveel hinder, dat hij verplicht is, ramen en deuren van zijn woning zorgvuldig dicht te houden. Daar verzoeken tot opruiming niet het gewenschte effect sorteerden, werd aangifte gedaan, door den hoofdagent Rade- makers procesverbaal opgemaakt en ver scheen heden voor den plaatsvervangend kantonrechter casuxquo mr. de Groot, de heer Jan T., ter zake overtreding der ge meenteverordening, welke heer ontkende dat de bewuste stoffen een zoodanig hinder lijken stank zouden verspreiden, als door den reclamant werd beweerd. Iedere foura- gier heeft deze artikelen in voorraad en nim mer worden bezwaren ingebracht. Door den verbalisant was in bedoeld pak huis een onaangename reuk geconstateerd, niet echter daar buiten of in het perceel van den heer Vermeulen. Aangezien echter op verzoek van den ver dediger in deze strafzaak, die momenteel was verhinderd, besloten werd tot aanhou ding voor onbepaalden tijd, zal voorzeker alsdan meer uitvoerig op deze zaak moeten worden teruggekomen. Den heer Vermeulen werd inmiddels ver zocht, wanneer de geur weer op hinderlijke wijze in zijn woning merkbaar mocht zijn, om alsdan onmiddellijk de politie zulks mede te deelen, opdat ook ambtelijk deze lucht, die door verdachte wordt ontkend, kon worden waargenomen, tot versterking van het vereischte bewijs. Het luchtschip naar Lakehurst? NEW-YORK, 2 Aug. Naar uit Montreal wordt gemeld, is het mogelijk, dat het En- gelsche luchtschip R 100, ter reparatie van de aan de stabilisatievlakken aangerichte schade, naar Lakehurst zal moeten worden gebracht. Lakehurst bezit nJ. de eenige luchtschip- hal op het vasteland van Amerika, waar groote reparaties naar behooren kunnen plaats vinden. De Directeur: Pater N. A. VAN RIJN O P P.S. Wie als lid wenscht Ingeschreven te worden, geve zich op bij de Hoofdzelatrice Julianastraat 11. En laat nooit een zelatrice tevergeefs aan uw deur kloppen, als zij u als lid wil aanwenen, of een missiebusje in uw huls wil plaatsen. Burgerlijke Stand over de maand Juli *3U Geboren: Cornelia Maria, d. van J. A. Ur» sem en M. M. Buijsman. Klaas, z. van O. van der Molen en G. Kuiper. Jacobus, z. v. P. Pater en M. Knjjn. Simon Cornelius, 1. van Jn. Dekker en M. Stuijt. Afra Elisabeth, d. van N. Stujjt en M. Koppes. Cornelia, Anna. d. van J. de Jong en A. Kok. Adriaantje Marijtje, d. van J. Moejes en T. Molenaar. Klaas, z. van A. Aaü en B. Lastdrager. Gertrudis Johanna, d. van J. N. Koopman en C. M. van der Hulst. Overleden: Jan Neefjes, echtgenoot van Trijtnje Dol, oud 72 jaar. Ondertrouwd: J. de Boer en M. Wester. 8. van Westen en M. A. Immlnk. Getrouwd: J. de Boer en M. Wester. Een winderige reis. Gisterenmorgen om zes uur vertrokken het mannenkoor „Con Brio”, de zangvereeniglng „Halleluja”, het mannenkoor „Shlngendo” en het fanfare corps „Sursum Corda” naar Medemblik om zich daar in te schepen naar Marken ten einde daar deel te nemen aan het Chr. Nationaal Concours. Op de boot ondervonden velen, dat „door waaien” zeezieke menschen maakt. Het was een jammerlijk gezicht, wat de „fine fleur” van Andijk hier te aanschou wen bood. Maar gelukkig, al heel spoedig knapten de meesten weer op, en aan wal gekomen (wat heel wat moeite kostte we gens de ondiepe haven), werd de zeeziekte vergeten door een frissche wandeling. Bij aankomst op het concoursterrein za gen we. dat het weer op den openingsdag ook niet zeer gunstig geweest moest zijn, want op vele paden was turfmolm gewor pen om te voorkomen dat de menschen weg zakten in de „prut.” Enfin, al spoedig went men aan dergelijke ongemakken en het zonnetje verdreef bijna alle muisenlssen, al was het dan ook bij zonder winderig tijdens den zang en de mu ziek. Deze rumoerigheid scheen voor onze ver eenigingen echter geen bezwaar om dezen dag succesvol te maken. Dat bleek wel bij den uitslag, die voor Andijk was als volgt: Zangver. „Halleluja" le prijs (met 106 punten) met een vereenlging uit Lollum het hoogst aantal punten over het geheele con cours. Muziekver. „Sursum Corda” le prijs, 100 punten. „Con Brio” le prijs, 102 punten. „Shlngendo” 2e prijs 87 punten. Is het te verwonderen, dat er op de terug reis minder aan zeeziekte werd gedacht, dat er werd gezongen en veel pret is gemaakt? Het was een dag om te onthouden, waar op genoten was. niet alleen ven het succes, doch ook van de reis. Het voormalige R. K. Vereenigingsgebouw ,J3t. Willibrord” is door den nieuwen exploi tant. den heer P. Stoknjan gerestaureerd en gemoderniseerd Was het voorheen een somber en ongezel lig café, met dito vergaderzalen, thans doet het gebouw zoowel van bulten als van binnen heel wat aangenamer aan. De wanden zijn smaakvol en stemmig ge stoffeerd. De tafeltjes met nieuwe kleedjes bedekt. Binnenkort komt er een nieuwe meubilee- ring om het geheel te vervolmaken. Voor vergaderingen en partijtjes is de groote zaal thans bijzonder geschikt, terwijl voor kleine vergaderingsbijeenkomsten de gezellige huiskamer disponibel is. Een en ander een aardige verbetering. .Aanrijding Om kwart voor tien had gistermorgen op den Oosterweg een aanrij ding plaats tusschen twee vrachtauto’s, de één een leege Ford van den expediteur J. Modder en bestuurd door den heer J. Otten, de ander een met dakpannen beladen wa gen van M. Kloet’s Bouwmaterialen-handel te Alkmaar en bestuurd door den heer J. Wester, aldaar. Deze laatste, die achter het stuur zijn brood zat te eten, bukte zich tijdens het rijden en zag zich daarna plot seling geplaatst voor den anderen auto, die zeer langzaam en zoo veel mogelijk rechts van den weg reed,. Met geweld botsten de auto's tegen elkan der op, waarbij ze zwaar werden bescha digd. De chauffeurs bekwamen geen noe- menswaardig letsel. De vrachtauto's werden naar de garage van de fa. Met te Alkmaar gesleept. De politie alhier maakte proces-verbaal op. Ernstig ongeluk. De landbouwer J. Kers- sens had Donderdag j.l. het ongeluk om een wiel van een afgeladen mestkar over het lichaam te. krijgen. Bij de boerderij werd door hem eenlg werk verricht, terwijl het paard met de kar reeds in het land reed. De leidsels waren op den grond gevallen en sleepten naast de kar. Bij de kar gekomen, wilde Kersaens de leidsels oprapen doch gleed uit, met het noodlottig gevolg, dat een wiel over zijn borstkas ging. Met hevige pijnen werd hij door eenige personen naar huis gebracht, waar de ont boden dokter constateerde, dat hij vijf ribben had gekneusd. Wanneer er geen complicaties bijkomen, is er echter geen levensgevaar. Naar wij Vrijdag vernamen, is de toe stand van dien aard, dat met eenigen tijd rust, het weer in orde zal komen. Gesnapt Meldden we in het begin der week, dat er kuikens waren verdwenen bij den heer Waagmeester, zonder een spoor van de daders te kunnen vinden nu kun nen we mededeelen, geweest. Bij nauwkeurig onderzoek ontdekte de gemeente-veldwachter een rattengat. waar na men ging zoeken om het nest te vinden. Met als resultaat de overblijfselen van de kuikens. Dat wordt geen kennis vieren. HELMOND, 2 Augustus. Gisteravond zouden in café-restaurant ,J3e Korenbeurs” onder de leden van de daar ge vestigde spaarkas de inlagen van het afge- loopen jaar uitgekeerd worden, in verband met de kennis, die morgen begint. De kellner van het café en penningmeester der spaarderskas H. M. is echter gisteren met de kas vertrokken. 's Middagi om 12 uur is hij 't laatst in de stad gezien. Bij de politie is aangifte gedaan van ver duistering. Naar schatting was er een ruim f 800 in kas. De Commissaris van Politie verzoekt op sporing en aanhouding van den dader. „De Tuinbouw.” Met ingang van 2 Au gustus werd het ploegenstelsel voor appelen opgeheven. Vanaf dien datum nummerafgifte voor aardappelen tot 1 uur. Alleen Maandagmor gen nummerafgifte voor bloemkool tot uur, overige dagen tot 8 uur. ook terug, doch in de plaats daarvan werd hem en zijn vriend R. een bekeuring toege- dacht, waarvoor beiden achtereenvolgens voor den kantonrechter waren gedagvaard. De heer R. was even wel niet verschenen, doch in zijn plaats was aanwezig zijn echt- genoote, die echter, als zijnde niet voorzien van een volmacht, niets in het voordeel van haar echtgenoot kon verrichten. Doch geluk kig was de heer A. niet in gebreke gebleven aanwezig te zijn en boeide hij het oor van zijn auditorium door een levendig verslag zijner wederwaardigheden en verzuimde hij niet te ddoen uitkomen, dat de ter goeder trouw ge- De firma N. Timmerman? fouragehandel PleeK<le overtreding grootendeels het gevolg WM van je onvoldoende aanwijziing met betrekking tot het wettige parkeerterrein in die zeebadplaats. De heer ambtenaar vorder de in beide zaken f 2.boete of 2 dagen, doch de waarnemend kantonrechter onder schreef in zekere mate de bezwaren van den heer A., verklaarde het feit wel strafbaar, doch legde geen der beide overtreders straf op, welke blijde tijding ook mevrouw R. aan haar echtgenoot kon overbrengen. Verdronken Bij den veehouder S. is een koe In de sloot geloopen. Donderdag nacht j.1. Toen de veehouder er 'a morgens bij kwam, om zijn vee te melken, was het dier reeds verdronken. Een leelijke schadepost, temeer daar het een beste gever was en nog vrij van tong- blaar. Twee vliegers gedood PARIJS, 2 Aug. Gisteravond tegen 6 uur vloog een vliegtuig op groote hoogte hoogte boven Mont Pelller, toen de bewoners tot hun schrik plotseling zagen, dat toestel als een brandende fakkel naar be neden stortte De tweedekker kwam terecht op een bui ten de stad gelegen stuk land, waar land arbeiders direct te hulp schoten. Het was echter ónmogelijk, de in vlam staande machine te naderen. Toen het eindelijk gelukte, het vuur te blusschen, konden uit de resten nog slechts de lijken der beide Inzittenden, twee inge nieurs van de militaire luchtvaartgroep, te voorschijn worden gebracht. De paardensport op het strand Zater dag was het de dag van de Egmondsche PaardenspOTtvereenlging. Reeds weken wa ren de ijverige bestuursleden onder leiding van den heer H. van der Plas druk aan 't werk geweest en om half twee zou nu de dag geopend worden met het défilé waar aan ongeveer een vijftiental paarden deel namen. Jammer dat de regen de zaak kwam be derven. Toch waren er honderden naar het strand getogen, maar een nieuwe regenbui verjoeg velen van hen. Velen bleven echter en hebben genoten van het mooie gezicht van het loopen der paar den. vooral bij het draven kwam dit uit. Zwarte Bles van den heer K. Mottelman uit Schoorl, stond hierbij aan de spits. Had den de pikeurs moeit om hun paarden te laten draven. Zwarte Bles draafde schitte rend en snel, zoodat al spoedig bleek, dat Nottelman voor de tweede maal den beker naar Schoorl zou medenemen. By het rennen was meer spanning, of schoon de heer U. Spaan met ,zijn paard steeds als eerste aankwam. Een bijzondere attractie was het springen over een vijftal hindernissen en eigenaardig was het, dat de makkelijkste hindernissen het lastigst bleken, althans daar worden de meeste straf punten op behaald. ƒ- Na afloop had de prijsuitreiking plaat^ In het hotel „Zeezicht”. Hierbij werd veel ge sproken en lof tcegezwaaid aan de werkers en hen, <fie dit feest financieel gesteund hadden: de burgers van Egmond. de heer Kockx die als directeur van Maatsehaopij Noordzeebad zich royaal betoond had: de jury bestaande uit de heeren J C. Eyma burgemeester van Egmond. de heer Eriks, oud-burgemeester van Petten en de heer Cockx; de pikeurs enz., ieder kreeg zijn beurt. De uitslagen luiden Draven: le prijs Wisselbeker pl. f 20, K. Nottelman. Schoorl; 2e prijs f 50. P. van der Molen, Egmond Binnen; 3de prijs f 20. IJ. Spaan. Koedijk; 4e prijs, zilveren beker. Jan Zwart. Egmond aan den Hoef. Rennen: le prijs f 60. IJ. Spaan. Koedijk; 2e prjjs f 40. Jhr. de Jager. Kennemer Ma nege; 3e prijs f 20, IJ. Spaan, Koedijk; 4e prjjs. medaille, M. van Wleringen. Koedijk. Springen: le prijs f 25. H. van Wieringen. Haarlemmermeer; 2e prjjs f 15 IJ. Spaan. Koedijk; 3e prijs f 5. H. van Wieringen. Haarlemmermeer. Schoonste geheel de heer A. Geurts, Eg mond aan Zee met paarden van de Kenne mer Manege. Springen voor leden van de West-Friesche RÜvereenlgingle pr. lauwerkrans. De Graaf; 2e pr. medaille. Eriks van Petten. Tijdens de pauzes gaf de heer M. van Wieringen nog eenige staaltjes van dresseer- kunst te zien, waarvóór de heer Eriks uit Petten hem een extra woord van lof meende te moeten toezwaaien. De wedstrijden zijn evenals die van het vorige jaar schitterend verloopen en de op komst van het publiek was ook. het weer in aanmerking nemend, groot. Ook willen we nog even opmeiken, dat ditmaal geen Egmondsche paarden, die an ders voor de schelpenkar staan, hebben deel genomen. waarover het vorige jaar zooveel woorden gevallen zijn. Het fanfarekorps ..Ons Genoegen" van Eg mond aan Zee verleende voor de eerste maal in haar bestaan haar medewerking en deed dit naar beboeren.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 5