MUZIEK KLOOSTER KIEBERT Verband- Ziekenverplegingsartikelen o o o o Burgerlijke Stand van Alkmaar DINSDAG 12 AUuUóTUS 1930 ALKMAAR OFFICIEELE iT MEDEDEELINGEN Auo-ongeval ALKMAAR MIENT 22 Kapelaan J. Llps RECHTSZAKEN Met ontstellende routine As gebroken SPORT EN SPEL VOETBAL Hevige gevechten te Peshawar Rijkspostspaarbank ONZE OOST Groote brand te Djatiroto PROVINCIAAL NIEUWS f 60.000 schade BERICHTEN UIT ONZE ..De Halter” naar Antwerpen VORIGE OPLAGE Franse be vliegers in voorarrest 0 0 •Md doelpunt te maken. te nd M.KATER XXL-KM XX At» MltNT2^ STEEDS HET NIEUWSTE ZIET DE ETALAGE jubileum afd. r. k. transport arbeiders Alkmaarsche Bad- en Zwem inrichting TEL. 274 Mevrouw Ellen Russe ongesteld 0 o BLrr. ENKHUIZEN ANDIJK ZWAAG Een geslepen dief van 10 jaar Installatie van prot. W. Nolet tot pastoor van Amsterdam H - SCHAGEN WERVERSHOOF Brand te Spaarnwoude Mishandeling van een ambtenaar MioaoaoBaBoaosoBOBoaiacDaoaoBoaoaoBCDBaaoat "j - lJ Verdronken Een gewonde gr. ge- mevr. ver een GEVONDEN VOORWERPEN als volgt uit: Oudes Kantongerecht te Alkmaar 'Ernstig verkeersongeval spelenderwijze den Tarfventer ernstig gewond Uitdeelingslilst Beleediging van een agent te Loozenpark Benoemingen ALCMARIA VICTBIX—ZEEBURGIA 3—4. Het psychopathenasyl te Leiden Ontana.pt, doch weer aangehouden GOEDKOOPS TREIN I Gevolgen van een noodlanding werd het woord gevoerd door den Adviseur, die de beste wenschen voor de JubHeerende afdeeling. Een ontvluchte gegrepen der vorige week ontsnapte psycho- 0 o o o o Lengers Pee re boom na. idt. In Kapelaan Lips, die benoemd is tot Ka pelaan te Rotterdam, verliest de St. Lauren- tius-parochie een algemeen bemind en tjve- Mevrouw Ellen Russe, de bekende Haar- lemsche declamatrice, Is plotseling ernstig ongesteld geworden en In de Maria-stlchting opgenomen. Operatief ingrijpen was onmiddeUijk nood zakelijk. Naar wij vernemen is de operatie goed verloopen en oordeelt de geneesheer di rect gevaar niet aanwezig. Tot twee weken gevangenisstraf veroordeeld WENDELAAR. R. VEENDORP Alkmaar. 9 Augustus 1930. in spr. en als G. Jonker Hoorn Homan Bos >0*. in- te: M- •P’S 3». 198 uk; P«r del ■en. ki en che 120 -G. LM .10. 10, lij kte U -O. aa- CO m- aye 30, veroor- 1 drie Een aanhouder wint.... maar niet alt(jd. Een koopman in kousen enz. wilde zijn waar aan een vrouw die aan de waschmachine bezig was verkoopen. De vrouw 'wilde echter niets koopen. maar hij zette toch zijn koffer naast de wasch machine. en bleef zijn waar aanprijzen. De Heine baby, die naast de waschmachi ne speelde vond dit blijkbaar niet goed en trok den stop uit de waschmachine, waar door de koffer en inhoud geheel doorweekt werd. LEIDEN, 11 Augustus. In den afgeloopen nacht beeft wederom een psychopaath, de 31-jarige H. 8. uit Enschede, vermoedelijk In nachtgewaad kans gezien te ontsnappen. Hij is hedenmorgen te Noordwjjk aange houden. Een pathen, de 33-jarige C. W., afkomstig uit Bergen op Zoom, is gisteren te Vlaardingen aangehouden. Gemeenteraad De raad dezer gemeente is ter openbare vergadering bijeengeroepen tegen Woensdag 13 Augustus 1930, des na middags 7% uur ten Stadhuize. De agenda bevat als eenig punt: Mededeeling van den voorzitter, betref fende het bezoek van H. M. de Koningin op 5 September as. Opdracht. Den heer J. Beelenkamp is als laagste inschrijver opgedragen het tim mer- en metselwerk van het huis van ouden van dagen te verrichten voor een bedrag van f 53.380.—. De Weleerw. heer Llps. kapelaan der 8t. Laurentlusparochie, alhier, is benoemd tot kapelaan te Rotterdam (H. WUlibrordus) en kapelaan, alhier is benoemd de Weleerw. heer C. Persoon, die kapelaan was te Bos koop. Onze oud-stadgenoot. de Weleerw. heer G. Schneiders, kapelaan te Rotterdam (H Wil- librordus) is benoemd tot kapelaan te Am sterdam (H.H. Martelaren van Gorcum). Onze oud-stadgenoot, de Weleerw. heer J. Velzeboer, kapelaan te Grootebroek, is be noemd tot kapelaan te 's Gravenhage (H. Agnes). AMSTERDAM, 11 Aug. De vacantle- kamer van het Gerechtshof veroordeelde heden den 33-jarigen koopman G. R. we gens beleediging van een politle-agent, ge pleegd te Montfoort, op 31 Januari j-U tot een gevangenisstraf van 14 dagen De Politierechter te Utrecht had verdach te veroordeeld tot een gevangenisstraf van een maand. De advocaat-generaal had bevestiging van dit vonnis geëlscht. Overleden: Lambertus Metzelaar, 80 jaar. Jacob Bijis 60 jaar. Grietje Schermer, weduwe van Maarten Prins. 81 jaar. Geboren: Wilhelmina Maria, d. van Hen- drikus Meulenbroek en Klazina Smit. Maria Martha en Anna Catharina, drs. van Fred er ik Valkering en Aafje Dekker. Geertruida Johanna, d. van Franclscus Vaars en Jacoba van Vuuren. Johannes Petrus Maria, z. van Abraham de Ree en Barbera Baltus. Hendrik, z. van Antonius de Vries en Sara de Roolj. Pieter, z. van Hendri- kus Blok en Grietje Koobs. Mond- en klauwzeer Alhier is onder de veestapels van J. Bierman en H. Hauwers mond- en klauwzeer uitgebroken. Gisteren vonden hevige gevechten plaats onder de muren van Pashawar tusschen met pantserauto's uitgeruste Britsche troepen en Afridis. Een afdeeling Afridis is thans een der voorsteden van Peshawar genaderd en wist alle telefoondraden, die van Peshawar naar buiten de stad lelden, door te snijden. Ondanks de aanvallen der Britsche bombar dementsvliegtuigen, beschikten de Afridis over een macht van 10.000 man, die op ver schillende plaatsen betrokken werden in kleine schermutselingen met Engelsche troe pen. Een pantsert re in is uit Lahore naar Pesha war vertrokken. Benoeming Tot armmeester dewsr pa rochie is benoemd de heer P. Buis Jz_, in de plaats van den heer P. Roemer, aan wien op zijn verzoek eervol ontslag is verleend. Processie Kevelaer De jaariyksche pro cessie naar Kevelaer vertrekt dit jaar 18 Augustus. In een groote ampasloods van de suiker fabriek .Djatiroto” van de H. V. A aldaar, is een zeer hevige brand uitgebroken. 40.000 kw in tal en ampas verbrandden. De schade bedraagt 60.000. De oorzaak van bet ontstaan van den brand was onvoorzichtigheid van de koelies, beid gebruikt, zij trekken zware wagens en transporteeren met den slurf boomstammen enz Moeten er bijzondere zware gevaarten ver plaatst worden, dan zetten zjj er den kop tegen. Hun enorme kracht maakt hen on- Bfj de Rechtbank alhier is gedeponeerc de eenlge ultdeelingslijst inzake het faillis sement van 8. de Leeuw te Wieringen, met een uitkeering aan concurrente schuld- eisehers van 1.079 pet, behoudens verzet tegen deze lijst. ALMELO. 11 Aug. In den, vroegen mor gen. te ongeveer half vier, is de heer J. H. ten B., alhier op de Bomschestraat met zijn luxe auto tegen een turf wagen gebotst, wel ke bestuurd werd door den 25-jarigen R. L, eveneens te Almelo woonachtig. L.. die naast het voertuig liep, geraakte tusschen den auto en den wagen bekneld. Met totaal verbrijzelde beenen werd hij op genomen en In zorgwekkenden toestand naar het R. K. Ziekenhuis vervoerd. De turf wagen werd bijna geheel vernield, terwijl ook de auto zware schade opliep. De automobilist werd slechts licht door glasscherven gewond. De politie stelt een onderzoek In. Zaterdagmiddag te ongeveer 2 uur, is in den Bergerhout de achter-as gebroken van de autobus van den heer van Bellekom, waarmede de dienst AlkmaarEgmond aan Zee wordt onderhouden. Des nachts Is de auto door den kraanwa- gen van de garage Pouwels weggesleept. Er kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. De politie regelde het verkeer. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dar in het gemeenteblad np. 1177 is opgenomen het besluit van den Raad dier gemeente van 24 Juli 1930, waarbij is vastgesteld eene verorde ning tot wijziging der verordening, regelende de bezoldiging der ambtenaren in dienst der gemeente Alkmaar. x Deze verordening is heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter gemeente secretarie ter lezing neder gelegd en is daar tevens in afdruk, tegen betaling der kosten verkrijgbaar. Burgemeester en Wethouders voorn.. burgemeester U>. secretaris. In de week van 3 tot en met 10 Augustus Zijn in totaal 933 baden genomen, verdeeld als volgt: Heeren 447, Dames 352. Onvermo gend: Jongens 87 en Meisjes 47. De hoogste temperatuur bedroeg 65 De Zeereerw. Hooggel. Heer Prof. W. No let, van het Bisschoppelijk Groot Semina rie te Warmond, is Zondag door den Hoog- Eerw Heer Dr. G. C. van Noort, Deken van Amsterdam, geïnstalleerd tot Pastoor van de Parochiekerk van de HJL Apostelen Petrus en Paulus. KalverstraaL Aan het versierde hoofdaltaar droeg de nieuwe herder een plechtige Hoogmis op. Deken van Noort sprak parochianen en pastoor toe. Er was zeer veel belangotelling vn DUO- cbjaneu «o vrlmriro. Verschillende Fransche bladen spreken er hun verontwaardiging over uit, dat de beide Fransche vliegers Meine en Calmets, dia op 31 Juli jl. te Villane Marina bij Genua «n noodlanding moesten maken, nog steeds door de Italiaansche autoriteiten in voorafftet worden vastgphouden. De Fransche bladen schrijven dat uit aBse bleek, dat de Fransche militaire piloten Bta vergist hadden en geloofden boven de Fraa- sche RivUera te vliegen. Van Italiaans^» zfjde worden zjj beschuldigd van spionnOBk «nar «mu entaia «autaita* wm M Opgave betreffende het postkantoor *te Alkmaar gedurende de maand Juli 1930. Aan bovengenoemd kantoor werd, in den loop der maand, op spaarbankboekjes inge legd ƒ41.701,40 en terugbetaald 43.588,67, Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald 1887,37. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbank boekjes bedroeg 38. Door tusschenkomst van dit kantoor werd ter Directie op staatsschuldboekjes ingeschreven nominaal /800,en afge- schreven ƒ2600,Derhalve minder in- dan Kuiper De Grand Keppel Rootring Mondelinge uitspraak 8 Augustus 1930 r W. A. J. te Heiloo, overtreding art. 427 W. v. S., 10.boete of 10 dagen hechtenis. H. B. te Alkmaar, overtreding art. 458 W. v. S., 20.boete of 20 dagen hechtenis. J. de G. te Egmond aan Zee. Loopen ver boden grond, 5.boete of 5 dagen hechte nis. D. v. B. te Rotterdam. Overtreding Pro vinciale verordening, 3.boete of 3 dagen hechtenis. P. de W. te Broek op Langendijk. J. J. te Grootschermer. Overtreding Arbeidswet de ie 4 x 4.boete of 4 x 4 dagen hechte nis de 2de 4.boete of 4 dagen hechtenis. D. N. te Oud karspel, D. G. te Alkmaar, N. S. te Medetnblik. Dronkenschap de ie en 3e ieder 3.boete of 3 dagen hechtenis de 2e ƒ4.boete of 4 dagen hechtenis. H. B. te Haarlem, S. P. S. te Haarlemmer meer, A. K., M. v. Z. te St. Pancras, J. B. te ’s Gravenhage, M. G., H. P-, F. W. F., J. J. S. D. P., P. V. te Alkmaar. Overtreding Politie verordening de ie 2 x f 3.boete of a x 3 dagen hechtenis de 2e en 11e ieder ƒ1. boete of 1 dag hechtenis de 3e 6.boete of 6 dagen hechtenis de 4e en 8e ieder ƒ2.boete of 2 dagen hechtenis de 5e, ye en 10e ieder f 3.boete of 3 dagen hechtenis; de 6e ƒ4.boete of 4 dagen hechetnis de 9e 10.boete of 10 dagen hechtenis. H. H. te Beverwijk, J. H. v. L. te Bergen, C. A. v. Z. te Heemstede, B. de W. te Hille- gom, J. A. K. te Heemstede, A. v. N. te Sassenheim, L. D., J. S. te Heiloo, N. A. J. te Lisse, J. J. v. d. K. te Rotterdam P. B. te Schermerhorn, W. A. Z., H. V. te Amster dam. M. B. te Purmerend, C. V. te Hugo- waard, P. G., H. B. te Arnhem, P. V. te Venhuizen, A. P. te Broek op Langendijk, G. de G. te Oudorp, E. J. de V. te St. Pancras, J. P., A. K. te Noordscharwoude, J. S., J. G. N. te Zijpe, N. W. W. T-, G. K., N. L., L. Th. I., A. K., P. A. v. d. H., H. P. B., P. de B. te Alkmaar. Overtreding Motor en Rijwielwet de ie, 3e en 4e ieder 10. boete of 10 dagen hechtenis de 2e, 16e, 17e, 19e, 20e, 2ie,.22e, 23e, 28e, 29e, 30e, 31e, 32e, en 33e ieder ƒ4.boete of 4 dagen hechtenis de 5e, 6e, 9e, 11e, iad, 14e, 18e, ieder 6.boete of 6 dagen hechtenis de 24e vrijgesproken de 13e en 25e ieder f j.boete of 7 cgen hechtenis de 26e en 27e ieder ontslag van rechtsvervolging de 7e, 10e en 15e ieder a.boete of 2 dagen hechtenis de 8e 5.boete of 5 dagen hechtenis. lijke wfjze brak. Na te zijn verbonden, werd hij ter ver pleging naar Tiei vervoerd. Geen bezoek van Prins Takamatsu aan Eindhoven DEN haag, 11 Aug. Het bezoek dat Prins en Prinses Takamatsu van Japan mor gen zouden brengen aan de Philips' Fabrie ken te Eindhoven, gaat wegens het tijd- roovende daarvan niet door. Militair ernstig gewond SOESTER^ERG, 11 Aug Zondagavond omstreeks uen uur is op den Amersfoort- schen Straatweg tegenover de Johannes- stichting de militair W. door den auto van den heer 8. uit Amerstoort aangereden. De ongelukkige is in deemiswekkenden toestand naar het vliegkamp Soesterberg vervoerd, waar de geneesheer een ernstige hersenschudding constateerde. bij het spelen te water geraakt en verdron- Ken. zij ook eens het zilveren feest nen vieren. Vervolgens nam dé Hoogeerw. Heer Deken het woord, om In een kemachtig betoog de noodzakelijkheid van R. K. organisatie aan te toonen, zoowel voor Kerk als Maatschap pij. Z. Eerw. hoopte dat de leden trouwe na volgen zouden worden van den patroon heilige, den H. Bonlfaclus, door vooral het leeken Apostolaat te beoefenen, wenschte be- stuur en leden geluk met het Jubilé en hoop te op steeds toenemende Innerlijke kracht. Dan werd door den heer G. van Slinger land namens den R. K. Volksbond de afdee- Mng gecomplimenteerd, waarna de Bonds voorzitter Janzen een bijzonder woord van dank bracht aan den Hoogeerw. Heer Deken en den Eerw. Adviseur voor hunne belang stelling. maar vooral voor de hartelijke woor den hier gesproken. Spr. bracht vervolgens de beste gelukwen- Khen van het Hoofdbestuur over en toonde de noodzakelijkheid van Vak- en Standsor- ganlsatie aan. Hierna werd bijzondere aandacht aan de acht jubilarissen geschonken, door hen een cadeautje aan te bieden in overeenstemming met het vak wat door hen wordt uitgeoefend. Het waren de leden K. Rens, A. Quant. H. Godjjn, J. G. Michels, J. Verwer. C. Hoog- zaad, J. Koppe en G. Ranzjjn. (Laatstge noemde kon echter door familieomstandighe den niet aanwezig zijn.) Nadat het officleele gedeelte was afgeloo pen bleef men nog eenlge uurtjes gezellig bijeen, en men kan niet anders zeggen dan dat de „stemming" er in zat Zeer voldaan en vol lof over de wijze waarop de heer Stok man en Zijn vrouw de Transportarbeiders hebben ontvangen keerden allen huiswaarts. Het moet eveneens gezegd dat de jubilee- rende afdeeling op waardige wijze het 1214- jarlg bestaan heeft herdacht. De Alkmaarsche Gymnastiekvereenlging »De Halter*' heeft Ingeschreven voor de wed strijden. welke door het Belgischen Gym- Dastlekverbond worden gehouden te Antwer- P*n. ter gelegenheid van het 100-jarig onaf- hknkelijkheidsfeest. De -dames-, zoowel als de heerenafdeeling, sullen ultkOmen in de vrije oefeningen en °°k in de driekamp. Zondag werd in de school aan de Nieuwe- •a°°t de slotrepetltie gehouden. De reis naar Antwerpen wordt ondernomen *n een vijttai autobussen van de firma Kok Tuinman en Wilken. Donderdag wordt de heenreis aanvaard, s»>ijl de leden van .De Halter” Vrydaamor- Tentoonstelling van vet vee Voor de tentoonstelling van vet vee op 13 Septem ber worden prijzen en premies uitgeloofd in de volgende rubrieken; 1 vette koe. afgesrisseld 20, 10 en 5. 2 vette koelen met 6 breede tanden 20, 10 en 5; 3 vette koeien met 4 breede tanden 30, 10 en 5, 4 vettekoeien met 2 breede tanden 20 en 10; 5 vette schapen, e stuks, 10 en 5; 6 vette lammeren. 6 stuks 10 en 5; 7 vette varkens 10 en 5. Versiering Snouck van Loozenpark Ve len zullen zich nog herinneren de schoone versiering van het Snouck van Loozenpark met groote feesten. Wij kunnen mededeelen, dat ook thans door de heeren beheerders van het Snouck van Loozenpark is besloten hetzelfde ter gelegenheid der Z. V. V. weder te versie ren. Reeds werd een begin gemaakt met *t aanbrengen van de ornamenten voor ce verlichting. Burgerlijke Stand en bevolking over de maand Juli 1930 Geboren: Anna Cathari na. dochter v. Nicolaas Hetsen en Anna Grooteman Theodoras, zoon van Dirk Doodeman en Aafje van Straten Adriana Elisabeth, dochter van Willem van Opben en Martha Smit Regina Maria, dochter van Johannes Langedijk en Elisabeth Sijs Jan. zoon van Pieter Koster en Catharina Hen driks Klinger Maria Bernards, dochter van Jan Nieuweboer en Antje Commandeur Nicolaas. zoon van Cornells Usol en Catha rina Buis. Getrouwd: Jacobus van der Sluis en Ger truda de Haan, wonende te Grootebroek, café Jacobus Nicolaas van de Wetering en Di vers Koopman, wonende te Bondowose in Ned. Indië. GELDERMALSEN. 11 Aug. J. van L werd gisteravond nabij zijn woning aan den Meterschen tol aangereden door een auto van den heer G. H. uit Zaltbommel. Van L„ die den Rjjksstrèatweg wilde paa- seeren. had het oog op/een auto, die van de Metersche markt naderde, waardoor hij geen aandacht schonk aan tw£e auto’s, die uit de richting Zaltbommel kwamen. De automobilist, die rechts van den weg reed, kon ondanks sterk remmen van L. niet meer ontwijken. De man werd gegrepen, waarbij h'J een der onderbeenen op gevaar- Zondagmiddag omstreeks 3 uur brak plot seling een snel om zich heen grijpende brand uit m den hooiberg van den heer Jac. van Rujjt ente Spaarnwoude. Doordat de buren het onmiddeliyk had den gezien en de brandspuit hadden mede gebracht, die juist in de nabijheid was ge borgen. gelukte het dat de aangrenzende stal geen noemenswaardige schade bekwam. Na verloop van 3 kwartier was de automo- bielbrandspuit van Halfweg gearriveerd en nam met 2 stralen het werk over. Nadat het ergste vuur was gebluacht. heeft men de bovenhelft van den berg afgewerkt en de kanten afgestoken, om eerder van het vuur bevrijd te worden. Kinderen hadden brand aangestoken. Verzekering dekt de schade. Tijdens de drukte op den weg wegens den brand bij den heer Jac. v. Ruljten moest het verkeer gedeeltelijk door den grasberm van den weg, met dit gevolg, dat de heer A Balm van Spaarndam met zijn motor rijwiel van den weg afgleed en man en motor op een gegeven oogenblik een mod derbad namen. Met vereende krachten wer den beiden weer op den wal gebracht. rig priester. Korten tijd slechts, van December 1928 af, heeft hij zijn krachten aan Alkmaar mogen geven, maar veel goeds is In die luttele maanden door hem bereikt. Hij kreeg, opvolger van den Weleerw. Heer Th. van Haaster, de leiding van het Patronaat der parochie en van de 8t. Josephgezellen. Als jeugdleider toonde hij zleh den rechten man op de rechte plaats. Zijn „jongens” achtten hem hoog om zijn voorbeeldigen ijver en zijn hartelijk meeleven met hen. Ook de mannencongregatie verliest Ijverig directeur in hem. Het ga ZijnEerw. goed In zijn nieuwe pa rochie. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 5, 6, 7 en 8 Augustus 1930 Kinderschoentje kerkboekje kinder- taschje bretels hondenpenning sleutel van melkbus radiateurdop stofbril sleu tels handschoenen banden van jassen en mantels. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 5, 6, 7 en 8 Augustus 1930 Halsketting, C. Rempt, Schoutenstraat 9 rozenkrans, P. Blankendaal, Wognumsche- buurt 3 kindertaschje met inhoud, S. Duin, St. Annastraat 22 mantelceintuur, bureau VAT.V., kantoor Waaggebouw gouden ringe tje, kantoor V.V.V., Waaggebouw colliertje. Blauw, Ritsevoort 37 postduif, Gebr. Kloosterboer, St. Pancras huissleutel, F. Vorrer, Overdiestraat 6 huissleutel, B. Bol. Nieuwlandersingel 66 witte handschoen, J. v. Vliet, Druivenlaan 31 autoband met binnenband, S. de Boer, Ruiterstraat 19 jongenscape, K. Wessels, Hoogstraat 11 jonge nsre gen jas, 2 calotjes en bal, H. Smo- renberg, Schoutenstraat 15 veiligheidspeld, Colauto, Achterstraat 66b belastingmerk aap touwtje, B. Nieuwenhuis, Landstraat 27 damesparapluie, J. van Muideh, Bergierweg 7 heerenhoed, J. Muelink, Nieuwesloot 22 huissleutel, G. Peereboom, Nieuwesloot 89 actetasch, J. de Jong, ie Kabelstraat 29 lorgnet, G. Burkink, Zuiderhoutlaan 11b airedaler terrier, Burgemeester Groot-Scher- mer; postduiven, P. J. Boulonois, Voordam c 12 buikriem, P. Nyman, Dubbelebuurt 10 pijp in etui, G. P. Hareveld, Anjelier- straat 3 kinderkousje. J. A. Doorewaard. Landstraat 17 ring met sleutels, C. Zand bergen, Kanaalkade 58 kindertaschje met inhoud, W, Venema, Oosterkolkstraat 1 gummicape, J. Oost, Lindenlaan 34. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan he< Bureau van politie. Uit een kantoor van een bakkerij Heemstede, werd den laatsten tijd geregeld geld vermist. Toen ten slotte de politie er mede in ken nis werd gesteld, werd het raadsc' spoedig opgelost. Nadat de po: ,e een paar avonden post had gevat in de bakkerij, werd de dader op heeterdaad betrapt. Het bleek een 10-jarige jongen te zijn, die over het dak het perceel binnendrong. Hij bekende reeds verschillende malen op die manier aldaar geld te hebben ont vreemd. De koopman eischte schadevergoeding, doch de vrouw wilde daar niets van weten. Vereeniging van huisvrouwen. Hulp bjj Ziekte" hield dezer dagen een algemeene vergadering. Zuster Schuitemaker. wijkverpleegster, opende de bijeenkomst en heette de aanwe zigen hartelijk welkom. Verder sprak de zus ter haar spijt uit. dat er van de 113 leden zoo weinig deze vergadering bijwoonden. Hierna werd medegedeeld, dat de leden een toezegging gedaan hebben van een be drag groot f 1250.voor hulp in de huis houding van de zieken. Daarna werd het reglement voorgelezen en na enkele besprekingen goedgekeurd. Hierna volgde bestuursverkiezing. Het bestuur werd als volgt gevormd: Zus ter Schuitemaker. mevr. Scheer. Berger. Groot, Prins. Brink en mevr. Bol. De functies zullen onderling verdeeld wor den De bepaling werd gemaakt, dat indien 6 weken hulp verstrekt is, zal er geen dere hulp meer verleend worden, of er moet opnieuw aangevraagd worden. Door een der aanwezigen wordt het be treurd. dat aan de R. K. geen gelegenheid is gegeven om lid te worden van deze ver- eeniging. De leidster deelde mede, dat er voor R K. een vereeniglng van dezen aard bestaat, van daar dat den R. K. geen gelegenheid om lid te worden behoefde gegeven te worden. Daarna sloot zuster Schuitemaker onder een woord van dank de vergadering. De Nederlandsche Spoorwegen zullen, blijkens een advertentie In dit nummer, op Dinsdag 19 Augustus 1930 een goedkoopen trein inleggen van Den Helder, Anna Pau- lowna. Behagen. Noord-Scharwoude, Heer- hugowaard en Alkmaar naar Zaandam en Amsterdam CJ3. en terug. AMSTERDAM, 11 Aug De Vacantle- Kamer van het Amstefdamsche Gerechts hof deed heden uitspraak In de strafzaak tegen den 52-jarigen los-werkman G. M.. verdacht van mishandeling van een ambte naar van Maatschappelijken Steun. De Politierechter had verdachte 1 deeld tot een gevangenisstraf van maanden. Conform den eisch veroordeelde het Hof verdachte tot een voorwaardeiyke gevange nisstraf van drie maanden, met een proef tijd van drie jaren. door te brengen onder toezicht van het Genootschap tot Zedeiyke Verbetering van gevangenen. gevonden papieren, dat deze beschuldiging juist zou zyn. Volgens enkele bladen zou den gear resteerden piloten zelfs belet worden, overleg te plegen met den Franschen consul. Nog voor de rust maakte Zeeburgia er 31 van. Na de hervatting was Alcmaria over het geheel meer in den aanval en werkeiyk werd toen menige goede aanval opgezet. De Zeeburgia-achterhoede en in het bij zonder de doeiverdediger. waren echter Piet gemakkeiyk te passeeren Toch mocht 't Peereboom gelukken den Zeeburgla-doelman van dichtbij te passee ren. terwyi even daarna Homan handig de partyen op èelijken voet wist te brengen. Vinnig werd daarna om de leiding ge streden. Eenige mooie schoten van Bos en Homan gingen juist over of belanden in de veilige handen van den doelman Ook Zeeburgia miste een mooie kans, ter- wyi een toegekende strafschop naast schoten werd Toch wisten de Amsterdammers de lei ding te heroveren toen de middenvoor een voorzet van den rechtsbuiten Inschoot. Dit doelpunt verraste Oudes wellicht wat. want het leek ons niet geheel onhoudbaar. Zoo eindigde deze geanimeerde oefenwed strijd met een 43 overwinning voor Zee burgia. Scheidsrechter Peper leidde goed. Een vrij talrijk publiek woonde de ont moeting by. Zondag ajs speelt Alcmaria tegen West- Frisia. Het Alcmaria-elftal zag er Burgerlijke Stand Geboren: Coroelis, z. van W. W. Fransen en N. de Boer Meindert, z. van M. Bootsman en M. KriJ- z. van W. W. Ttenstra en N. de Boer Schouw Geertruida. d. van G. Boelen en A. Bakker Af ra Petronella. d. van Ant- Sijm en A. v. Diepen Anna. d. van G. Dijkstra en A. Damstra Wijnand. z. van E. Woudenberg en T. Boeyes Dirk, z. van J. Groenewoud en M Bonkert Geert Volkert, z. van C. Gutter en H. Lever ntje. d van S. Vriend en S. Klaver Arien. z. van E. Vlaar en T. Mooser Dou- we. z. van 8. Wlerstra en A. Kooiman Johannes Petrus, z. van D. Baas en C. Ooijevaar Johanna, d. van P. Schuitema ker en C. Kool. Overleden: Lubbert Mantel. 9 maanden, z. van S. Mantel en L. van Slooten Cor nells Groot, 86 jaar. wedn. van T. Mantel Aafje Timmerman, 47 jaar, geh. met C. Gorter. Ondertrouwd: W Bart. 25 jaar, wedn. van S. Bakker en M. Krul, 26 jaar, wed. van Jn. de Koekkoek Voelbalaitslagen V.V.W. I—MF.C. 0—3. V.V.W. II—Z.V.V. I 0—1. CD BCD BCD BCOBCDICD BCDICD «CD 80 BCD8OBCDBCD «CD BCD BCOBCDICDa Levert U verband trommels in alle mogelijke modellen en afmetingen. Ook vol gens de voorschriften van de Arbeids-Inspectie. Ver- bandtrommels voor groote en kleine bouwwerken. N.V. DROGISTERIJ EN CHEMI CALIËNHANDEL „VRIESIA” v.H. JAN DE VRIES ZAADMARKT TELEFOON 324 ALKMAAR Zondag vierde de afdeeling Alkmaar van den Ned. R. K. Haven- en Transportarbel- denbond haar 1214-jarig bestaan. Op echt Roomsche wyze werd de feestviering begon nen tn de St. Domlnicuskerk alwaar door den Eerw. Adviseur, Pater Biemes, een H. Mis werd opgedragen tot intentie van de leden en hunne gezinnen en een groot aantal leden tot de H. Tafel naderden. Des avonds half 8 kwamen de leden en hunne dames byeen in het R. K. Vereen!- glngsgebouw om het Jubileumfeest verder voort te zetten. Door de goede zorgen van den heer Stokman was de groote zaal smaakvol versierd wat de gezelligheid aan- merkeUjk verhoogde. Te ongeveer acht uur opende de voorzitter der afdeeling, de heer C. Borst, de feestver- gadering en riep de aanwezige dames en heeren een hartelijk welkom toe, waarna het lied „Roomsche Biydschap” werd gezongen. Achter de bestuurstafel hadden plaats ge nomen de Hoogeerw. Heer Deken Rengs, de Geestel. adviseur. Pater Siemes en de Bonds voorzitter, Janzen uit Amsterdam. Het eerst Geestel. uitsprak zoowel GeestelUk als tydeiyk opzicht. De Eerw. richtte zich ook tot de 8 jubilarissen wenschte hen van harte geluk en hoopte dat j zouden kun- Een uitstekende oefening Nu zoo langzamerhand de aanvang der competitie nadert, is het goed gezien thans oefenwedstryden te organiseeren. De wedstryd, welke Alcmaria Zondagmid dag tegen Zeeburgia speelde, mag ongetwy- feld een uitstekende oefening genoemd wor den, daar de Amsterdammers over een goed elftal beschikken Vanaf de nieuwe tribune, welke reeds ge deeltelijk In gebruik genomen was. en welks voltooiing thans aardig nadert, was de wed strijd goed te volgen en had men een goe den kijk op het veld. Voor het goede verband In het elftal, was het jammer, dat Alcmaria niet volledig kon uitkomen en o m. Rootring. Ooms en Ham- stra op het appèl ontbraken. Niettemin kan Alcmaria op een goeden wedstrijd terug zien en vooral na de rust werd er dikwijls goed gespeeld. De opstelling by het begin van den wed strijd, toen Jonker in de middenlinie speelde en invaller Hoorn in de achterhoede, was Tiet verband in de verdediging dlkwyis zoek en dit was grootendeels oorzaak, dat de Am sterdammers reeds spoedig een 20 voor sprong wisten te veroveren Toen daarna Jonker wederom in de ach terhoede zyn plaats had ingenomen, bleek dit wel een versterking. Lengers ging toen spil spelen, terwyi Hoorn zyn plaats als linkshalf bezette. In de middenlinie was Lengers zeker de beste. Bos speelde nu weer eens linksbuiten, naast Homan en zeker vormde dit tweetal een gevaarleken vleugel. Peereboom kon ons ook In dezen wedstrijd niet als middenvoor bekoren. Rootring en Keppel vormden geen slech ten vleugel. De Amsterdammers hebben een goed elf tal. allen flinke werkers met doelman en middenvoor als besten. Wat het verloop van den wedstrijd be treft het volgende: Reeds dadelijk wordt van beide zijden flink aangepakt. Zeeburgia komt opzetten en de Amsterdammers komen in de meer derheid. In de Alcmaria-achterhoede hapert het even, waarvan de Amsterdammers we ten te profiteeren. Spoedig hebben dj de leidiné. welke zij kort daarop vergrooten. Intusschen deed de Alcmaria-voorhoede eenlge krachtige pogingen om den achter stand in te halen Het Zeeburgla-doel ontkwam eenige ma len op gelukkige wyze aan een doorboring. Peereboom miste eenmaal een mooie kans door naast te schieten, terwyi by een mooi schot van Bos de bal van de lat in het veld terug sprong.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 5