I r B PROVINCIAAL NIEUWS Ws De h< WER VERSHOOF Raadszitting 0 f ASSENDELFT ENKHUIZEN HEER-HUGO WAARD Z1JPE HEEMSKERK UITGEEST DEN HELDER ANNA PAULOWNA ’T ZAND TUITJENHORN WESTWOUD BARSING.ERHORN ’bovenkarspel OUDE NIEDORP Meijer, tevens een onderzoek en vol tegen 600.— 3400 opcenten op de f 35340.— ondergaan 3000 pet. 6500 belasting 6800.— 3400 -1400.— ge „4500.— heeft derhalve 6 verordening sloot de den verlichten tuin Op Maandag 18 Augustun, 's middags Kan 4 6 1 is bij den belastingen alhier f 1400 geh. f 1400 geh. f 1400 geh. f 1400 geh. Prins per au gen, va brulkt keeren terug. De met dei het 8.8 Mr. «tuursli, v*n Ko Amerikf Minis teravon Takame en eeni tieke ki De teroch gekotn J. H. Wybor Het niet-ol De t naar vator, 8j)eciai Rembr Verv dat he zocht. A. Roe heer E aes en Er is bouw stuursk koffie i teekeni Te o naar kring 1 In ter eei thee zaakg< autori half s tiegeb, prins Er i en eei Eun>p< Japan He gen. den aanl< dio 1 dede, vergi Ka th Zond tot NO den VAI om t klare ND.( ondei Nu radio Vo< dat tend! met 1 door gebra de U niet, doorli al r voor WU dat i buitel Ver gehoo te 1< wordt ven. Wl lectar entho ties; van n Mee financ stevig De voorzi de elf zün ei Zoo Personalia Te Haarlem slaagde Mej. O. M. Teljeur voor het examen Hoofdacte. Gewetensgeld Ingekomen ontvanger der directe 93.06 gewetensgeld. Personalia Mej. J. S. Zwaan slaagde te "sGravenhage voor het examen Duitsch L. O. waarop hem vóór 12% jaar geleden de H. Priesterwijding werd toegediend. Voetbal De voetbalwedstrijd tusschen Petten I en t Zand (Geel-Rood) I gaf uitslag; Petten—Geel-Rood 10. 3e klasse f 21 f 18 f 14 f 12 f 10 f 8 f 3 in de Zilveren priesterfeest pastoor Van Noort De plannen voor de feestviering bij het zilveren priesterjubileum van den Zeereerw. Heer A. F. C. van Nocrt, pastoor van de parochie vrfh de H. Familie, beginnen, dank zij het werk der commissieleden, vastere vormen aan te nemen. Het voorloopig feestprogramma is aldus vastgesteld Donderdag. Prtfe behaald. Door het R. K. fanfare korps „Hou en trou” alhier, werd Zondag jj. op het concours te Westzaan de 2e prijs behaald in de 3e afdeeling. Benoeming Naar wij vernemen heeft Z. D. K. de Bisschap van Haarlem benoemd tot Kapelaan té Heer Hugowaard (H. Dion.) de Weleeerw. heer P. Dekker neom. Vrijdag 8 uur hield de Raad onder voor zitterschap van Burgemeester Raat een zitting. Alle leden waren aanwezig. Ingekomen stukken: 1. Programma der R. T. W. S. te Hoorn. 2. Verslag van de Plaatselljke Arbeidsbemiddeling te Hoorn. 3. Alkmaar, een verslag van den Waren keuringsdienst. 4. Een schrijven met betrek king tot betere inrichting der veestallen met het oog op op de vele branden, die de laat ste jaren voorkomen. De circulaire zal bij de leden circuleeren en overwogen zal worden of men al dan niet een nieuwe verordening in deze zal maken. De gemeenterekenlng en rekening G E B. wordt goedgekeurd. Personalia Aan de model-Politievak- school te Hilversum, slaagde voor het toe latingsexamen de heer H. Reinhardexs, al* hier. Toinboawvlub V. Z. O. 8. Woensdag 13 Augustus as. houdt bovengenoemde club een ledenvergadering, des avonds 8 uur, in «•X* Ha Rmneman. o Zaten king v van di Handels burg—r krieken vertroeb handels! band st Men 1 ontwikk bet re toe heb meest oog gez De be Ung hoi dere nu O.a. komt op de agenda voor: Bespreking van de as. te houden nazo- mer-exursie en het behandelen van nier voer te treffen maatregelen. Daar verschillende van de leden gewoon lijk steeds in het voorjaar op excursie gin gen, meent het bestuur, dat, waar thans de gelegenheid wordt geboden, andere cultures in oogenschouw te nemen, het op de ver gadering niet aan belangstelling zal ontbre ken en zich een flinke groep excursiegan- gers zal vormen. De heer Kraakman vraagt of de gracht niet wat verbeterd kan worden en ontlast kan worden van het kroos. De voorzitter zegt, dat ingesteld zal worden. Wethouder Schoenmaker spreekt over den slechten weg. genaamd Zjjdweg, en vraagt of het onderhoud nu bjj de 4 Noorder- Koggen of bij Drechterland berust. De voorzitter antwoordt wethouder Schoenmaker, dat de 4 Noorderkoggen en Drechterland elkaar de schuld geven van den slechten weg het niet eens kunnen worden over de geldkwestie. Wel is er iemand aan het .werk geweest om het bazalt naar het midden te vegen, maar cUlt is niet afdoende. De voorzitter betreurt tevens de klein zieligheid van de 4 Noorder-Koggen en van Drechterland. Het verkeer is er zeer druk en de gemeente moet aan haar eigen wegen zeker f 50 A 60.000 ten koste leggen. Spr. hoopt, dat beide lichamen met deze klftertj zullen eindigen en tot verbetering van den Zjjdweg zullen overgaan. Hierna volgt sluiting. Geslaagd. De heer D. Buis, alhier, slaagde dezer dagen voor het diploma En- gelsche Handelscorrespondente (Mercuriusi. De heer O. van der Vring. voorheen on derwijzer aan de R. K. school alhier, slaag de voor het examen Engelsch L. O. Voetbaluitslagen Zondag 9 Aug. 1930. Uitgeest JunioresKennemers 3 314. Benoeming Naar wij vernemen heeft Z. D. H. de Bisschop van Haarlem benoemd tot Kapelaan te Uitgeest, de Weleerw. heer A. Leenders. neom. 14 Augustus, wordt de jubi laris door het feestcomité te Alkmaar aan het station afgehaald. wordt gereden langs Middenweg tot Rustenburgerweg, waar een stoet, bestaande uit ruiters en fietsers, staat opgnsteld, die. opgeluisterd door het RK. Harmonie-gezelschap, den ju bilaris in optocht zal voorafgaan naar de versierde kerk. Aankomst aan den Rusten burgerweg ongeveer 6 uur; aan de kerk een kwartier later (alles zonnetijd). Den jubi laris zal worden verzocht, direct na aan komst een kort danklof op te dragen. Vrijdag 15 Augustus zijn de H.H Missen als op Zondag, dus om 7 uur en half 10 De receptie, welke bij gunstig weer in den tuin plaats vindt, en waarbij alle belang stellenden welkom zijn, wordt gehouden van 1 uur tot half 3. Allereerst heeft plaats dc aanbieding van de feestgave der parochia nen door den voorzitter van het feestcomité, onmiddellijk gevolgd door een zang- en bloemenhulde der kinderen; daarna gele genheid der parochianen om den Zeereerw. jubilaris te feliciteeren. Men wordt verzocht zooveel mogelijk bij den aanvang der receptie tegenwoordig te zjjn. betreft het bepalen der opcenten op gemeentefondsbelasting, was spr. van dat hiermede gewacht diende tc tot de begrooting moest worden ten op de personeele belasting te heffen, is geen veranderjng gebracht. Opcenten vermogensbelasting. Voortaan mogen in geen gemeente meer dan 50 opcenten op de Vermogensbelasting worden geheven. Voor zoover de gemeente lijke verordeningen hoogere heffing dan 50 inhouden. is wijziging noodig. deze gemeente is dit dus wel het Gewetensgeld Bij den Inspecteur der directe belastingen alhier is 460 aan ge wetensgeld ingekomen. No. IX Dinsdag 12 Aug. 1930 40180.— Om u een inzicht te geven in de werking ven de gemeen tefondsbe listing, vindt u hierbij een gedetailleerd overzicht van de wjjze van heffing van die belasting, kin deraftrek enz. Uit dit overzicht zal u blijken, dat de Raad bevoegd Is zelf te bepalen in welke klasse men de gemeente wil geplaatst hebben. Indeeling van de gemeente in de tweede of de derde klasse brengt voor het Rijk dus geen voordeel doch voor de gemeente een voordeel van naar schatting f 2250 tweede klasse of f 4500 in de derde klasse. Wij moeten nu overwegen in welke klasse de gemeente dient te worden gerangschikt. Bij de heffing van de plaatselijke in komstenbelasting in deze gemeente, is de aftrek vooor noodzakeljjka levensonderhoud voor gehuwden zonder kinderen en onge- huwden onderscheidenlijk bepaald op f 800 en f 400. Wordt hierbij zooveel mogelijk aanslui ting gezocht, dan dient deze gemeente voor de heffing der gemeentefondsbelasting te worden gerangschikt in de derde klasse. In ons college is dan ook de vraag in welke klasse de gemeente voor de gemeente fondsbelasting geplaatst moet worden, zeer ernstig overwogen. Aanvankelijk waren wij de idee toegedaan, dat het aanbeveling zou verdienen u voor te stellen de gemeente in de 2e klasse te plaatsen, omdat daardoor het onbelastbaar Inkomen zou worden verhoogd, wat vooral de kleinere aanslagen ten goeoe zou komen. Bi, nadere overweging en na inzage te heb benen genomen van het kahier Rjjks- inkomstenbelasting, zijn wij tot andere in zichten gekomen; van de pl.m. 750 aan slagen, die dit kohier telt, zjn er zeker min stens 250 4 300 van ongehuwden. Inwonende zoons enz., die bij derden werken en toch reeds het voordeel van een zelfstandigen aanslag hebben, terwijl bjj plaatsing in de le of 2e klasse, ook voor al deze aansla gen de aftrek met respect, f 100 en f 200 zou worden verhoogd. Een dergelijke maat regel zou dus in hoofdzaak ten goede ko men aan de ongehuwden en gezinnen, waarin meerdere belastingplichtigen samen wonen, terwijl de belastingplichtigen, die een gezinsinkomen hebben, b.v. een vader die met eigen zoons in het bedrijf werkt, er minder voordeel van zou hebben; op grond van deze overweging zijn wij er toe ge komen u voor te stellen te besluiten voor de gemeentefondsbelasting in de 3e klasse te gaan. Ten aanzien van de andere belastingen nog het volgende: Opcenten personeele belasting. Ten aanzien van deze belasting, die, evenals vroeger, door het rijk zal worden geheven, doch waarvan de opbrengst aan de gemeente wordt uitgekeerd, kan de Raad verschillende bepalingen vaststellen. De Raad kan zelf bepalen in welke klasse de gemeente voor deze heffing zal worden gerangschikt. Verder kan in onderscheidene belastingbedragen verandering worden ge bracht; die verandering kan zijn, dat voor den eenen grondslag verhooging en voor den anderen verlaging wordt inge voerd. Zelfs kan de gemeente de heffing voor een of meer grondslagen mobilair, dienstboden, paarden, pleiziervaartuigen en biljarten geheel doen vervallen. De be voegdheid, om op de personeele belasting progressieve opcenten te heffen, blijft, doch in de plaats daarvan óf zelfs daarnaast kan nu ook progressie worden ingevoerd voor de hoofdsom van de heffing naar de Voetbal Zondagmiddag speelde het tweede elftal van Zwaluwen tegen het twee de van Geel-Wit uit den Helder. Geel-Wit speelde yoor rust met den wind in den rug en wist wen 31 voorsprong te behalen. Na de rust werd niet meer gedoelpunt, zoedat de overwinning voor den Helder was Zon dag as. speelt Zwaluwen I tegen.Geel-Rood te 't Zand. Bedevaart De bedevaart naar O. L. Vr. ter Nood zal worden gehouden cp Dins dag 26 Augustus. Geslaagd. Voor het te Haarlem ge houden examen voor Hoofdacte slaagde on ze vroegere plaatsgenoote mej. P. Visser. ieder persoon, die. ook zonder van dit lid, voor een aanslag in king zou komen. Artikel 14 zegt verder, dat bij gemeenteverordening wordt bepaald in welke van de drie hiervoren genoemde aI klassen de gemeente wordt gerangschikt. Er "was een voorstel van Burgemeestei en huurwaarde. In de bevoegdheid om opeen- De classificatie kan voor verschillende ge- 2e klasse f 18 f 15 f 12 f 10 f 8 f f dat ongehuwden eerste klasse en gehuwden en ongehuwden in de tweede en de derde klasse niet alleen reeds bij lagere inkomens in de gemeente fondsbelasting worden betrokken, maar dat tevens voor al deze belastingplichtigen de belasting feitelijk wordt geheven naar een hooger tarief dan hierboven voor de eerste klasse is vermeld, omdat, alvorens de be last Lngschal toe te passen, het Inkomen met f 100, f 200 of f 300 wordt verhoogd. Met gehuwden worden gelijk gesteld personen, die gehuwd geweest zijn én kin deraftrek genieten. Bij het berekenen van den kinderaftrek blijven buiten aanmerking kinderen, die, hoewel niet aangeslagen niettemin worden aangeslagen in de ge meentefondsbelasting. Indien van in gezinsverband samenwo nende personen twee of meer belasting schuldig zijn, wordt, voor leder dezer be lastingschuldigen de volgens het voren staande berekende som verhoogd met zoo veel maal f 50, als het aantal samenwo nende belastingschuldigen bedraagt, met dien verstande, dat een echtpaar voor één persoon gerekend wordt en dat als be lastingschuldige alleen wordt aangemerkt toepassing aanmer- f 1400 ongeh f 1400 geh. z. kind. 1 2 3 f 1400 geh. 5 Het is duidelijk, opbrengst i. Verslag over 1929 van den keurings dienst voor waren in het gebied Alkmaar. Alsvoren. j. Schrijven d.d. 14 Juli van de Commis sie van uitvoering van den keuringsdienst van Vee en Vleesch in den kring Barsinfcer- hprn, daarbij verzoekende, toestemming te werleenen tot verhooging van de stichtings- kdsten der verwerklnrichting, annex cen trale Noordslachtplaats tot ten hoogste 14.500 en tot het aangaan van eene tijde lijke geldleening van 20.000 en het aan gaan daarna van eene vaste geldleening van 20.000. B. en W. adviseeren conform het verzoek te besluiten. Nadat de Voorzitter het begeleidende schrijven heeft voorgelezen, wordt conform het advies van B. en W. besloten. k. Kantschrijven van Ged. Staten d.d. 23 Juli j.l. no. 88 ten geleide van het goedge keurd raadsbesluit van 23 Juni jj. tot wij ziging en aanvulling de begrooting, dienst 1929 en 1930. Voor kennisgeving aangenomen. De Voorzitter deelt voorts nog mede, dat is ingekomen een aanvrage van het R. K. Kerkbestuur van de parochie te ’t Veld, waarin wordt gevraagd medewerking te ver- leenen voor de stichting van een nieuwe R - K. School te Oude Ntfdorp. De school zaï worden bezocht door 73 leerlingen. Beoogd wordt het bouwen van een 4-klassige school, ruimte biedende voor 117 leerlingen. De heer v. Zoonen vroeg of de bestaande school door deze nieuwe niet te zeer zou worden ontvolkt. De Voorzitter antwoordde, dat de be staande school dan nog door 80 leerlingen zal worden bezocht, waarvoor 3 leerkrach ten noodig zijn. Spr. deelt voorts nog mede, dat, indien deze aanvrage niet was binnen gekomen, de bestaande school met 2 loka len zou moeten worden uitgebreid, hetgeen nu echter niet noodig is. Overeenkomstig de aanvrage werd beslo ten. 3. Voorstellen in verband met de wet op de nieuwe financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten. De Voorzitter gaf allereerst een beknopte uiteenzetting van de totstandkoming van deze wet en hoe haar werking zal zijn. Spr. deelde mede, dat het verlies voor de ge meente 16.820 en de ontvangsten 16.35S zullen bedragen, aldus een verlies van 461. (In de raadsstukken, en volgens dc 'Voorzitter bedroeg deze aftrekking 561). Hierbij komt nog e enbedrag van 3500 voor nieuwe openbare werken, b.v. een nieuwe brug bij het Oude Niedorperverlaat, in totaal dus 961. Indien nu 80 opcenten op de gemeentefondsbelasting worden gehe ven, kon dit bedrag ruimschoots worden verkregen. Spr. bracht hierna in behandeling: a. voorstel tot vaststelling eener verorde ning tot rangschikking der gemeente in de 3e klasse voor de heffing der gemeente fondsbelasting; b. voorstel tot vaststelling eener verorde ning op de heffing van opcenten op de gé- meentefondsbelasting en tot vaststelling eener verordening op de invordering dier opcenten. De heer v. Zoonen achtte de voorstellen van B. en W. onaanneembaar en de door B. en W. verstrekte toelichting onvolledig. Spr. had gemeend, dat B. en W. meer reke ning hadden gehouden met den toestand, waarin op het oogenblik zoovelen burgers verkeeren. Spr. meende, dat als <jeze voor stellen zouden worden aangenomen, de in komens beneden de 2000 te zwaar zouden worden belast, hetgeen spr. met cijfers aan toonde. Spr. meende, dat de gemeente niet in de 3e klasse geplaatst diende te worden. Wat de oordeel, worden, vastgésteld. Spr. was er tegen, om nu reeds 80 opcenten vast te stellen, omdat hiermede het maximum was bereikt, en men later nlte hooger kon. Spr. betreurde het zeer, dat B. en W. den raad onjuist hadden in gelicht, hetgeen spr. met cijfers nader uit een zette. Spr. gaf den raad in overweging, de voorstellen van B. en W. te verwerpen. Wat betreft het verlies van 461, meende spr., dat dit met een heffing van 50 opcen ten op de vermogensbelasting ruimschoots l gedekt kon worden. Spr. stelt vervolgens voor, de gemeente in de 1ste klasse te plaatsen en de opcenten op de gemeentefondsbelasting te bepalen, wanneer de uitkeering per inwoner is vast gesteld. De heer De Wit wilde de gemeente in de 2e klasse platasen. De Voorzitter drukte er zijn spijt over uit, dat de heer v. Zoonen hem zijn argumen ten nlte had voorgelegd, daar spr. dan be ter had kunnen antwoorden. Spr. bevestig de, dat er inderdaad in de aan de leden toegezonden stukken eenige vergissingen waren geslopen, en stelde voor de zaak nog eens nader te bekijken. Wat betreft de op centen op de vermogensbelasting wilde spr. ook deze aangelegenheid nog eens overwe gen. Spr. achtte het echter ongemotiveerd om nog eens 50 opcenten op deze belasting te leggen waar het Rijk er ook al 50 heeft. Besloten werd deze voorstellen aan te houden. c. Voorstel tot vaststelling eener'verorde ning betreffende classificatie der gemeente voor de heffing der personeele belasting. Besloten werd de gemeente in de 8e klasse te doen opnemen. d. Voorstel tot vaststelling eener verorde ning op de heffing van opcenten op de per soneele belasting en tot vaststelling eener verordening op de invordering dier opcen ten. Na een opmerking van den heer v. Zoonen werd dit voorstel aangenomen, waarbij werd besloten in art 1 een kleine wijziging, door den heer v. Zoonen naar voren gebracht aan te brengen. 4. Voorstel inzake aankoop van grond, ter verkrijging van een terrein voor het onderwijs in lichamelijke oefeningen. In verband met het in de vorige raadsver gadering genoemen besluit, deelt de Voorzit ter hierbij mede, dat van de eigenaresse be richt is ingekomen, dat zij met Het voorge- stelde accoord gaat. Aldus besloten. 5. Voorstel tot aanvulling der bouw- en wonlngverordenlng (de brievenbussen). De heer van Zoonen kan zich met deze ver ordening niet vereenigen. De heer de Boer wilde deze verordening bij den bouw van nieuwe woningen van kracht doen zijn. De voorzitter wilde deze verordening wel vaststellen, desnoods met dé bepaling, dat het niet noodig is, aan de binnenzijde kastjes te laten aanbrengen. Spr. kan zich niet vereeni gen met de wensch van den heer de Boer. Het voorstel werd aangenomen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren van Zoonen, de Boer en Ligthart. 5. Voorstel tot uitzending voor rekening der gemeente van A. de Jong, dochter van P. de Jong te Zijdewind, in e enR. K. Vacantlete- huis. De Voorzitter deelt mede dat het hoofd der school en dr. Maats uitzending naar een Va- cantletehuls gewenscht achtten. De verple- glngskosten bedragen per dag tot 1 October f 120, na dien datum 0.70. B. en W. waren van meening. dat de uitzending wel van den winter kon geschieden. De heer de Wit informeerde, of de belang hebbende zelf niet iets kon bijdragen. De voorzitter meende, dat dit wel niet mo- geljjk zou zijn. Ook de heer van Zoonen sprak zich uit voor uitzending. Aldus besloten. 7. Voorstel tot wijziging van het raadsbe sluit van 23 Juni jl. tot onderhandsche ver pachting van de sluis aan het Oude Niedor perverlaat. De Voorzitter deelt hierbij mede, dat de overeenkomst is aangegaan met Nieuwe Nle- dorp en den sluiswachter. B. en W. van Nieu we Niedorp hebben het nu gewenscht geacht, de sluis voorloopig te verpachten tot 1 Jan. 1930, om dan onieuw na te gaan, of de tegen woordige sluiswachter opnieuw den pacht zal worden toegewezen. B. en W. achten het daarom gewenscht, het in de vorige verga dering genomen raadsbesluit dienovereen komstig te veranderen. Aldus besloten. 8. Aanbieding der gemeenterekenlng dienst 1939 en der rekening van het Burgerlijk Arm bestuur 1929. In de commislse tot het nazien dezer reke ningen werden benoemd de heeren de Boer, van Zoonen en de Wit, die hun benoeming aanvaardden. 9. Rondvraag. De heer van Zoonen wees op den onge- wenschten toestand, die op het oogenblik bjj de kerk bestaat door het vernieuwen van het wegdek. Het is nu moeilijk om bij eventueele brand de spuit onbeschadigd op den weg te krijgen. Spr. zag gaarne, dat B. en W. een onderzoek zouden instellen of het mogelijk was. om het kleine poortje te vergrooten. De Voorzitter zegt dit toe. Niets meer aan de orde zijnde. Voorzitter de vervgadering. (Ongecorrigeerd). De Maria-congreg^ies Ingevolge den ultdrukkelijken wil van onzen Doorluchtigen Bisschop zal ook hier een meisjes- en een Jongenscongregatle worden opgericht. Door onzen ZeerEerw. Heer Pastoor is deze voor onze parochie zoo gewichtige gebeurtenis Zondag vanaf den kansel Ingeluid met een klare uiteenzetting en met eenige zeer ern stige woorden, waaruit ten volle bleek het dringend noodige van de zaak, in dezen voor onze schoolvrije jeugd vooral zoo gevaarvol- len tijd. Sterk moeten ze staan in het ge loof. onze aanstaande mannen en vrouwen, sterk in den strijd, ook tegen het opkomend communisme. En die sterkte, die kracht, wil men hun bijbrengen in de congregatie. Het eerst wordt opgericht de meisjes congregatie. Heden-, Dinsdagavond 8 uur, worden dan ook alle katholieke meisjes on zer parochie van 13 tot 25 jaar in de kerk verwacht. Daar zal men vernemen, wat er verder te doen is. Over een paar maanden hopen we dat ook de jongens-congregatie opgericht zal zijn. Na het ernstig woord van onzen Herder zal zeker geen katholieke vader of moeder aarzelen, hun kinderen aan te sporen lid der Congregatie te worden, maar zullen ze on getwijfeld zorg dragen, dat hun meisjes he denavond in de kerk present zijn. Priesterfeest Den lOden September as. hoopt onze kapelaan, de Eerw. Pater Wen- delinus Wildenburg, den dag te herdenken. BEZOEK AAN DEN ENGELSCHEN PLUIMVEEHANDEL De heeren Van Asperen Vervenne, van den voorlichtingsdienst, C. Kwant, bestuurs lid en C. Vader, bekend piepkuikenfokker, hebben in Engeland door persoonlijke rela tie met vooraanstaande personen uit den Engelschen pluim veehandel zeer veel gege vens verzameld, welke voer de piepkuiken- fokkers hier in Holland en ook voor de geheele pluimveehouderij hier te lande in deze tijden, dat er moeilijkheden gaan ont staan, van buitengewoon veel belang ziin. De heeren Van Asperen Vervenne en Kwant bezochten teyens het Vereldplulmveecon- gres, de drie heeren brachten bezoeken aan groote Engelsche bedrijven. Alle door hun opgedane ervaringen zullen Warden besproken in een tweetal openbare vergaderingen, welke zullen worden gehouden te Alkmaar op Zaterdag. 16 Augustus 1930. middags 12 uur, In ..de Korenbeurs'1 en te Purmerend op Dinsdag. 19 Augustus 1930, voormiddag» 11 uur, in het café van den heer Wierstra. Alle belangstellenden zijn welkom. Vergadering Rtfwielclub De voorzitter de heer J. van Sraaen opende met den christelljken groet en heette allen, in t bij zonder de nieuwe leden welkom. Hierna wer den de notulen gelezen en onveranderd goed gekeurd. Ingekome was een schrijven van de Am- sterdamsche rijwlelclub. bevattende een pro gramma voor de Rijwiel-Bedevaart naar O. L. Vrouw van Renkum. en een verzoek om aan deze Bedevaart deel te nemen. Gaarne zouden meerdere leden hieraan willen deel nemen. doch de drukke werkzaamheden la ten dit niet toe. Tevens was een schrijven ingekomen van het secretariaat van den Ka tholieken Landdag, waarin het plan, om aan den Landdag te Den Helder op 15 Aug. as. deel te nemen, wordt toegejuicht. Ge adviseerd wordt, zich te voorzien van een lidmaatschapkaart; deze kost f 0.50 en geeft recht op een zitplaats. Óp voorstel van den heer Jac. Duineveld werd besloten, te half tien te vertrekken bij de wed. Jac. Molenaar. Nlet-leden kunnen dezen tocht medemaken tegen betaling van een kwartje. De secre taris kreeg opdracht, voor een tweetal sig naalhoorns te zorgen, omdat deze, nu de club grooter wordt, moeilijk kunnen worden ge mist. Nadat den reperateur nog een ver goeding van f 1 was toegezegd voor dezen tocht, volgde sluiting. Burgerlijke stand. Geboren: Ruurdje, <L van Pieter Brouwer en Jeltje Molenaar. Cornells, zoon van Koenraad Ruiter en Aagje Krul, Cornelia dochter van Jan Haring en Meinoutje Schoutsen. Al Ida Mar- garetha Maria, dochter van Johannes Wll- lebrordus de Boer en Geertruida Maria Kunis. Gerardus Franciscus, z. van Petrus Nicolaas Korse en Margaretha Maria Sneek. Getrouwd: Roelof Zilver en Cornelia Valentijn. «9 Ondertrouwd: Johannes Gerritsen Grootebroek en Cecilia Oud te Westwoud. Gemeentelijk voetbalveld Alhier werd Zondag een nieuw gemeentelijk voetbalter- rein geopend. Op dezen heuglijken dag werd een seriewedstrijd gehouden tusschen N. V. V. Comb. Nieuwe Niedorp, Sparta-Combina- tie. Behagen, Dosko, Oudesluis comb. D. E. S., Barsinger horn. Uitslag: le pr. Nieuwe Niedorp; 2e pr. D. E. S., 3e pr. Sparta. 4e pr. Dosko. Te Oudcarspel speelde D. T. S. 3 Sparta 3. Uitslag 5—3 voor D. T. 3. Aspiranten: Sparta aD. T. S. a Sparta b—D. T. 8. b 0—0. Benoeming Naar wij vernemen heeft Z. D. H. de Bisschop van Haarlem benoemd tot kapelaan te Bovenkarspel de Weleerw. heer W. Minnebo, neomist. Personalia Naar wij vernemen, is de heer Robben, onderwijzer aan de R.K. Jon gensschool alhier, met ingang van 1 October a.s. als zoodanig benoemd te Breedenhoek bij Ulft (Gelderl.) Raadsvergadering De raad dezer ge meente komt hedenavond ter vergadering bijeen ten raadhuize om 8 uur (n. t.) Alsdan zal weder ter tafel worden gebracht het verbod tot het telen van diverse soorten aardappelen, in verband met de wratziekte. Op Maandag 18 Augustun, ’s middags om 2 uur, zal plaats vinden het onthaal der achoolkindéren in de feestzaal van den heer C. Schut, terwijl de Zeereerw. jubilaris op Dinsdag 19 Augustus, ’s avonds 7 uur, in dezelfde aaal een feestavond wil aanbieden aan bet feestcomité, de besturen en leden der kerkelijke, vereenigingen en de leden der beide afdeellngen van de Maria-congre- Aan de parochianen wordt verzocht, hun vlaggen zooveel mogelijk van pauseljjke wimpels te voorzien. Ten overvloede wordt er nog aan herin nerd, dat alle uren aangegeven zijn vol gens zonnetijd. Vergadering van den Raad De Raad dezer gemeente kwam gisteravond te 8 uur in voltallige zitting bijeen. Voorzitter: Burgemeester secretaris. De Voorzitter opent de vergadering, en heet de leden welkom. De notulen van de vorige vergadering werden onveranderd vastgesteld. De Voorzitter deelt mede, naar aanleiding van fret in de vorige vergadering genomen besluit, waarbij werd vastgelegd, dat B. en W. toezicht zouden houden op de schoolba- den, en betreffende de kosten regelend zou den optreden, dat B. en W. besloten hebben de badgelegenheid eiken Zaterdag open te stellen, voor de vrouwen van 2 tot 5 uur, en voor de mannen van 6 tot 9 uur. De kosten bedragen per keer 30 ct. en fier Jj jaar 1.50. Aldus goedgevonden. Voorts deelde de Voorzitter mede, dat in verband met de aan B. en W. verleende machtiging, zij achter de woning van den heer De Jong de Zijdewind een schuurtje laten bouwen, waarvan de kosten 175 be dragen, waardoor de huurprijs zal worden verhoogd. De Voorzitter doet hierna mededeeling van de volgende ingekomen stukken: a. proces-verbaal van opname van boeken en kas van den gemeente-ontvanger, d.d. 30 Juni 1930. Voor kennisgeving aangenomen. b. Verslag over 1929 van het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noord-Holland. Alsvoren. c. Verslag over 1929 van den toestand der/ provincie Noord-Holland. Alsvoren. d. Kantschrijven d.d. 9 Juli no. 80 van Ged. Staten ten geleide van het goedge keurd raadsbesluit van 23 Juni JJ. tot het aangaan eener kasgeldleening van 27.500. aflosbaar 30 September a.s. Voor kennisgeving aangenomen. e. Alsvoren d.d. 23 Juli no. 91, betreffende het raadsbesluit van 23 Juni j.l. tot het aangaan van een kasgeldleening van gelijk bedrag, aflosbaar uiterlijk 31 December a.s. Alsvoren. f. Uittreksel uit het register van besluiten van Ged. Staten van 23 Juli jj. no. 27 tot verdaging van het raadsbesluit inzake on- derhandsche verpachting van de sluis aan het Oude Niedorperverlaat. Alsvoren. g. Alsvoren d.d. 16 Juli J.I., no. 20 tot ver daging van het raadsbesluit tot het aan gaan eener kasgeldleening van 27.300. Alsvoren. h. Alsvoren tot het aangaan eener kas geldleening van 18.000. Alsvoren. Verslag Wethouders, om, in verband met de nieuwe regeling van de financieele verhouding tus schen Rijk en Gemeente de volgende beslui ten te nemen: a. de gemeente te plaatsen in de 3e klasse van de gemeentefondsbelasting; 1>. geen wijziging te brengen in de klasse voor oe personeele belasting en in de grond slagen waarvoor deze belasting wordt ge heven en wederom 50 opcenten op die be- Ir ng te heffen; c. de opcenten op de hoofdsom der ge bouwde eigendommen te handhaven op ƒ80 en die op d8 ongebouwde eigendommen op /20; x c. op de hoofdsom der vermogensbelasting 50 opcenten te heffen. Indien de Raad met deze voorstellen ac coord gaat, zullen wy vermoedelijk de gende uitkomsten krijgen: - Wat de gemeente verliest: Uitkeering naar Het getal inwoners Rijksbijdrage in de jaarwedden van Burgemeester en Secretaris over 1929 v Opcenten fjersoneele belasting over 1929 Opcenten vermogensbelasting over 1929/1930 2800 Plaatselijke inkomstenbelasting (in begrepen opcenten rijksinkomsten- belasting over 1929/1930 24600. Om 3 uur wordt een plechtig Lof opge dragen, waarna gemeenschappelijken zang van het feestlied, dat bij den Ingang der kerk wordt uitgereikt. Bij gunstig weer zal de Mannenzangver- eeniging ’s avonds half 8 den jubilaris een serenade brengen in den verlichten tuin vóór de parochie. De Gemeen te ^rijgt: Uitkeering naar het getal in- inwoners, uit het gemeentefonds f 14580. Uitkeering van een gedeelte der jaarwedden vkn Burgemeester en Secretarisc Uitkeering 75 grondbelasting Uitkeering personeele (indien ongewijzigd gehandhaafd) Opcenten personeele belasting (indien ongewijzigd gehandhaafd) Opcenten vermogensbelasting (in- dln verminderd tot 50) Meerdere opbrengst van de meentefondsbelasting wegens plaatsing in de 3e klasse opcenten Voor geval. Wanneer de inkomsten ontoereikend zijn om de begrooting sluitend te maken, mag de gemeente 'opcenten heffen op de ge meentefondsbelasting. Die heffing kan progressief zijn. Die ojfoenten dan ge ven worden op de grondbelasting voor ge bouwd mogen als regel op de gemeente fondsbelasting niet worden geheven (dus als regel niet meer dan 80, want dit is voor de grondbelasting .gebouwd” het maxi mum). Bij uitzondering mogen 100 opcenten geheven worden, als geen progressie wordt toegepast, de overige heffingen tot rede lijke bedragen zjjn opgevoerd en de be grooting anders niet sluitend is te maken. Tot slot wil ik nog opmerken, dat de belastingdruk voor de ingezetenen van deze gemeente belangrijk daalt. Vervallen zijn: le. de gemeentelijke Rij kslnkoms tenbelasting 2e. de plaatselljke inkomstenbelasting; 3e. de provinciale en rjjkiopcenten ten bate van het leeningsfonds óp de personeele belasting respect. 10 en 20; benevens 80 opcenten op de grondsla gen paarden en motorrijtuigen. De opcen ten op de vermogensbelasting feltelijk geen wijziging, omdat voortaan het Rijk 50 opcenten heft en de gemeente 50 mag heffen. In plaats van de belastingen, die niet meer geheven worden, komt dan de ge meentefondsbelasting. die gelijk te stellen is met wat de ingezetenen voorheen betaal den aan opcenten op de Rljkslnkomstenbe- lastlng. De Ingezetenen dezer gemeente zouden dus voortaan winnen: het niet meer beta len van plaatselljke inkomstenbelasting plus de Rijks- en provinciale opcenten op de Personeele belasting. Bij de behandeling van de begrooting zullen w|j met nadere voorstellen komen voor de heffing van opcenten op de ge meentefondsbelasting, indien dit, voor het sluitend maken der begrooting mocht noo dig zjjn. De indeeling in klassen tot gevolg, dat: In gemeenten der eerste klasse een ge huwde in de belasting wordt aangeslagen als hij een inkomen heeft van f 800 of meer, een ongehuwde als hij een Inkomen beeft van f 700 of meer (aanslag voor den ongehuwde alsdan naar een inkomen van f 800 of meer). In gemeenten der tweede klasse een ge huwde in de belasting wordt aangeslagen als hij een inkomen heeft van f 700 of meer (aanslag alsdan naar een inkomen van f 800 of meer), een ongehuwde als hij een inkomen heeft van f 600 of meer (aanslag alsdan naar een Inkomen van f 800 of meer). In gemeenten der derde klasse een ge huwde in de belasting wordt aangeslagen als hij een inkomen heeft van f 600 of meer (aanslag alsdan naar een inkomen van f 800 of meer), een ongehuwde als hij een Inkomen heeft van f 5Oo of meer (aan slag alsdan naar een inkomen van t 800 of meer). De regeling komt dus hierop neer, dat in gemeenten der eerste, tweede en derde klasse gehuwden zonder kinderen met in komens lager dan onderscheidenlijk f 800, f 700 en f 600 vrij van belasting zijn; voor gehuwden wordt dit onderscheidenlijk f 700, f 6C1 en 500. Om de werking van de belasting duide lijk te maken, is hieronder berekend wat van een zuiver inkomen van f 1400 moet worden betaald: le klasse f 15 f 13 f 10 f 8 f f 4 nihil Toekomstige filmster: „Bent u de man, die mijn neus een meer behoorlijken vorm moet geven?” „Ja, mevrouw." deelten eener gemeente verschillend zijn. Bij gebreke van een verordening wordt de ge meente geacht te zijn ingedeeld in de eer ste klasse. De vereordening tot indeeling in de tweede en de derde klasse vereischt ko ninklijke goedkeuring. De opbrengst der ge- meentefonds-belasting wordt gestort in het gemeentefonds, waarvan de inkomsten over de gemeenten worden verdeeld, echter met deze uitzondering tart. 19 der wet), dat hetgeen de gemeentefondsbelasting in een gemeente tengevolge van haar rangschik king in de tweede of de derde klasse, tn hoofdsom meer opbrengt, dan zij zou hebben opgebracht bjj rangschikking in de eerste klasse aan de gemeente wordt uitgekeerd. Vaststellen kohieren. Vastgesteld werd een kohier hqaAenbe- lasting voo r 81 honden en een kohier straat- belasting. Daarna verslag gemeente over 1929. De bevolking bedroeg op L Januari 1828 mannen en 1631 vrouw. Geboren 50 m. en 55 vr. Vestiging 75 m. en 75 vr. Overleden 20 man en 21 vrouwen. Vertrokken 69 m. en 77 vr., zoodat op 31 December de bevol king bestond uit 1662 mannen en 1663 vrouwen. Levenloos 1 jongen en 3 meisjes, 29 huwelijken werden g£slotei Len schrijven van het P. E. *N. was bin nen gekomen, waarin gevraagd werd hoe de gemeente staat tegenover de overdracht van het G. B. aan de P. E. N. In principe heeft de Raad geen hezw.gr De heer Steltenpool vraagt, hoe lang t con tract nog duurt. De voorzitter antwoordt 8 jaar. De heer Stelpenpool merkt op, dat we knap voor den dag moeten komen, willen we er toe overgaan; het moet niet minder worden. Besloten werd het rapport van de PXK. af t<. wachten. Rondvraag.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 6