i f I J.A.N I LINQLEUMWAS t o ZILVEREN PRIESTERFEEST PATER J. A. OONK O.P. JAN DE VRIES Alcmaria Victrix I- West-Frisia I, Enkhuizen Burgerlijke Stand van Alkmaar i TWEEDE BLAD BLADZIJDE 1 ZATERDAG 16 AUGUSTUS 1930 STADSNIEUWS ZONDAG 2 UUR a.s. Verlaagde prijzen Een krankzinnige ontvlucht Een luisterrijke viering TEL. 324 ALKMAAR OFFICIEELE MEDEDEELIUGEN Telegrafisch Weerbericht MARKTNIEUWS SPORT EN SPEL VOETBAL Personalia KUNST EN KENNIS ADVERTENTIËN 3 0 0 3 B 3 3 Voogdijraad 3 3 3 3 PROVINCIAAL NIEUWS -1- r 11 T M.KATER MIENT2-* BERGEN Intrekking Rijbewijs CpUMWAS F A B R I K A A .<1 De Bank van Sas groote belangstelling instelling Pater P. van Zoelen O.P. H. A. DE MAN ACCOUNTANT METINSGRACHT 23, ALKMAAR afwezig tot 27 Aug. a.s* R.K. hulp in de huish. Loon 6 per week. Brieven onder na <950, bur. van dit blad. K Schoolregeling Personalia .Stedelijk Museum De storm van de laatste dagen Alcm. -VlctrlxWest-Frlsla Voor het ongeschonden behoud van het Bergerbosch -f' ALKMAARSCHE KERMIS MALOITZ CUM SUIS wat be- i I 0.06— VERANTWOORDING LAATSTE DE ZONDAGSSLUITING APOTHEKEN t Qymnasium te Alkmaar ge- S. Uiterwaal de Oudes, „droogpot” R.K. S.V. „AR C." I Reeds verantwoord f 10068.99 Mr. H. Redactie. L on I o I I 99 99 5 I k r RArtöuer ex linolcuti waS Ftooa polish ew cAuynqoe POOR PARQlf J. Baetsen. van Benoemd is tot lid van den Voogdijraad, alhier, de heer dr. H. J. M. Hofstee, directeur van een Levensverzekeringmaatschappij, wo nende alhier boomen Golven I I B B verzor- laatstbe- L Lil Fa. J. v. d. H. Gebrs. S. J. W. de Br Gebrs. H. N. N. 5-— 10. 15 40.— 5-— 10. 2.50 50.— 5-— 10. 10. 10. 10. 10. 15-— 15 7.50 5-— 5-— 10. 10.“— P. M. P. N. H. S. C. N. N. N. 10. 10. 5-— 5 10. io.-*- 25-— 10. 10. 10. 10. 10. IOO. 10. 40.— 2.*5O 10. 10. 5 De 4 laatstgenoemde giften zijn van enkele caféhouders, gegeven uit vreugde over het besluit van den Raad om de belasting op de biljarts af te schaffen. Bereid uit de zuiverste grondstoffen en be kroond met eersten prijs tentoonstelling 1922 te r September STEDELIJKE MUZIEKTUIN CONCERT Totaal Generaal Bergen N-H. 1930 De Penningmeester Mr M Tr.rtoll allen voelen op het oogenbllk de behoefte om te doen uitkomen, hoezeer wij u willen huldigen voor wat u heeft daan. Met heeft In de door den Minister van onderwijs in gestelde commissie, in 1930 belast met bet afnemen der examens ter verkrijging van de akte van bekwaamheid in de vrije en orde- oefenlngen der gymnastiek, die zitting zal houden te Utrecht, is benoemd tot lid en voorzitter: de heer O. Ch. Dun inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Den Helder, alhier. Alkmaarsch R.K. Gemengd Koor. Dir. Jac. Al. Alkmaar Alkmaar Alkmaar J. Pr. G. Haarlem Mr. C. A. de Gr. Alkmaar idem idem idem idem idem ALKMAAR Aan O. C. Klomp, metselaar, alhier, is de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen ontzegd. Deze termijn in ingegaan op 9 Au gustus. snisnSny gj arr* mi uct*M0 Een goede keuze ter afwisseling waren de nummers voor vrouwenkoor. „Vlindertje” van O. Koop, werd keurig uitgevoerd. Mevr De Winter-Vijn verleende wel willende medewerking als zangeres, „Ave Maria” van Jac. Al werd door haar goed gezongen. De tenor de heer R. Moeskops uit Medem- blik is als solist voor een openbaar concert nje' op z’n plaats, men kan hem 1 oogstens waardeeren als iemand met 'n aardige stem die bij een of andere gelegenheid 'n num mertje ten beste geeft. In het due».' ur „Die Jahreszeiten” van Haydn voor sopraan en tenor, voldeed ons veel beter de zangeres mevr, de Winter-Vijn. De tenor had voor zijn solo’s o.a. gekozen Van een Konings- vrouwe” van Arn. Spoel. Hierop volgde een welwillend applaus. De klavierbegeleiding van de solisten was bij den heer Jac. Al in goede handen. Voor de sopraan waren er bloemen. Tot besluit van den avond zong het koor Vlaamse!'e Kermis” van Wierts, grijpelijk zeer veel succes had. We hopen dat h.et „Alkmaarsch R. K. Gemengd Koor” in vervolg meer belang stelling zal aantreffen, war het ten volle verdient. Katholieken met goede stem die iets voor koorzang gevoelen, zouden we’ willen aansporen werkend lid van dit koor te worden, dan kan er door samenwerking een pracht ensemble tot stand komen. W. S. Op a.s. Zondag 17 Augustus zal de apo theek van Mevr, de Wed. P. A. F. Schouten, Verdrenkenoord 121, geopend zfjn; de andere apotheken zijn gesloten van Zaterdagavond 9 uur tot Maandagmorgen 8 uur. De apotheek, die den Zondagsdienst heeft, is gedurende de geheele daarop volgende week ’s nachts geopend. De andere apo theken zyn behalve ’s Zondags en op fee't- dagen ook gesloten op werkdagen van des avond' 3 uur Cs Zaterdags 9 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. Burgemeester en wethouders van Alkmaar roepen sollicitanten op naar de betrekking van Leeraar in het Nederlandsch aan de Handel school met 5- en 3-jarigen cursus. Aantal lesuren gedurende het schooljaar •930 1931 achttien per week. Salaris volgens Rijksregeling (ie klasse)* Geen bezoek dan na oproeping. Sollicitatie-stukken (adres op zegel) in zenden aan het Gemeentebestuur voor a.s. Alkmaar, 16 Augustus 1930 Burgemeester en Wethouders voornoemd* Wendelaar, Burgemeester* R. Veendorp, secretaris. f '559-5° 9509-49 Serie-wedstrijden Na een rustpoos van eenigen tijd en mede met het spoedig aanvangen der competitie verdient het aanbevdling, dat A.R.C. eenige oefenwedstrijden zal spelen, waarvoor A.R.C. dan ook eenige seriewedstrijden heeft geor ganiseerd. waarvoor zij 3 sterke tegenstanders heeft uitgenoodigd t.w. G.V.O. I, Krommenie. Vitesse I. Castricum. India I, Amsterdam. Zondag om half drie speelt A.R.C. hier voor den eersten wedstrijd en wel tegen India I. Hiervoor speelt A.R.C. II een vnend- schappelijken wedstrijd tegen Indie II. Voor deze seriewedstrijden zijn A.R.C. eenige mooie prijzen aangeboden, n.l. een wisselbeker van den heer W. Mooy alsmede een lauwerkrans en medaille van den heer A Verberne, eigenaar van café Sportlust. A.R.C. I komt als volgt uit W. Donders Th. Dekker J. v. Stralen G. W. v. Veen B. Huiberts J. v. Westen J. Plas Th. Punt H. v. Westen C. Dekker M. Jonkers De kerkelijke viering Donderdagavond ving de kerkelljke viering van het zilveren Priesterfeest aan met een plechtig openlngslof. Reeds lang voor 7 u- waren ’n de kerk vele geloovigen verzameld, om hierbij tegen woordig te zijn en steeds werd dit aantal grooter. Het altaar was met een schat van bloemen en groen versierd: de pilasters waren met geel-wit en rood-wlt gedrapeerd, terwijl op schilden de wapens waren aangebracht van de steden waar de jubilaris heeft gestaan. De commissie tot versiering der kerk, be staande uit de heeren Beunier. v. d Bosch en Robert heeft zich op keurige wyze van haar taak gekweten. Klokslag 7 uur arriveerde het voorste ge deelte van de processie by den ingang der kerk. Voorop gingen de misdienaars met kruis en kandelaars, daarachter een groote groep bruidjes met bloemen en strooistertjes. ver volgens de jubilaris en de hem asslsteerende geestelijken, n.l. de Zeereerw. Pastoor A. J. Baetsen O.P. en fr. W Maessen 8 A M dan weer bruidjes en vervolgens misdienaars met palmtakken. Terwijl de processie langzaam voortschreed, werd door alle geloovigen de dogr pater De Mol vervaardigde feestzang gezongen. Toen de Eerw. Heeren Geestelijken het al taar hadden bestegen, werd door het zang koor. onder leiding van den heer Jac. Al. het „Venl Creator” gezongen. Op het altaar had ook pater A. de Mol OP. plaats genomen. Doqr het zangkoor werd o m. gezongen „Cenantlbus van Haller. ..Magnificat” van Jos. Vranken en .Ave Maria” van Wit. Na beëindiging der plechtigheid werd de jubilaris wederom in processie uitgeleide gedaan, ter wijl door de geloovigen andermaal het feest lied werd gezongen. In de parochie van het H. Hart van Jesus aan de Krayenhofflaan te Nijmegen vierde de weleerw. pater P. van Zoelen OP., oud- kapelaan der St. Domlnicuskerk. alhier, zijn zilveren priesterfeest. In stilte wilde hij dit herdenken 's Morgens droeg de jubilaris in de stem mig versierde kerk een plechtige H Mis van dankbaarheid met assistentie op. Het zangkoor voerde een feestmis uit. De kerk was stampvol. Na de H Mis was er van tenen tot tweeën receptie in de pastorie. Het kerkbestuur en vertegenwoordigers van verschillende geeste lijke en sociale vereenigingen uit de parochie, alsmede vele orde-broeders van den Jubilaris kwamen den jubilaris geluk wenschen. X-- Gevr tegen 15 September een nette Hoogste barometerstand 7683 te Biarritz. Laagste barometerstand 744.7 te Kopenha gen. VerwachtingMatige tot zwakken. Wes telijke tot Zuidwesteljjken wind, half tot zwaar bewolkt, later wellicht toenemend* bewolking, later waarschijnlijk regen, iets zachter. Men schrijft ons: Het Ouderscomlté verzoekt die ouders wier kinderen de scholen bezoeken aan den Nieuwlandersingel en de Emmastraat de Ver—’dering by te wonen welke zal worden gehouden op Dinsdag 19 Aug. as. ‘s avonds 8.30 uur bij den heer Proot. Langestraat ter bespreking schoolregeling. Namens het Ouderscomlté. H. J. HANRAADS, Secretaris Gisteren herdacht de Wel Eerw. Pater J A Oonk O. P., kapelaan van de parochiekerk van St. Jozef, alhier, zijn zilveren Priester feest, welke dag voor hem tot een onvergete- lyken is gemaakt. Wederom waren de Alkmaarsche Katho lieken in de gelegenheid één hunner pries ters te eeren, en zy hebben deze gelegenheid met belde handen aangegrepen om te toonen, welk een eerbied en hoogachting zij koeste ren voor den Priester. Onder groote belangstelling opende bovengenoemde instelling hare kantoren aan de Spoorstraat 38' te Alkmaar. Van be vriende relaties werden tal van bloemstuk ken aangeboden. Het geheel gerestau reerde gebouw ziet er keurig en vriendelijk uit. 's Middags waren commissarissen met dames aanwezig om met de directie de ge- lukwenschen in ontvangst te nemen. WU twijfelen niet of deze instelling zal onder deze leiding wel langzamerhand een be ta gryke plaats innemen. De feestavond Wfj zouden hier eigenlijk mo ten schrij ven den schitterend geslaagden feestavond. Wat den aanwezigen hier te genieten is ge geven. was af. doch daarover straks. De keurig versierde zaal van het Roea- patronaat was geheel met genoodlgden ge vuld. toen te circa 8 uur pater Oonk, ver gezeld van den Zeereerw. heer Pastoor Baetsen, binnentrad. Door alle aanwezigen werd op geestdrif tige Wijze het welkomstlied gezongen. Hierna werden door verschillende per sonen de sluizen van welsprekendheid ge opend, waarvan wy hier een kort verslag zullen geven. Allereerst werd de jublllaris toegesproken door den heer Venneker. Spr. noemde het een buitengewoon voorrecht hier den jubi laris te mogen verwelkomen, en wees op hetgeen pater Oonk hier in Alkmaar tot stand heeft weten te brengen, waarom de verschillende vereenigingen gemeend had den. dezen dag niet ongemerkt te mogen laten voorbijgaan. Hij vestigde de aandacht op de massale deelname van alle katho lieken aan de kerkelljke plechtigheden en aan de receptie. Herinnerende aan den eersten Indruk, dien men'voor 4 jaren had gekregen, toen bekend werd, dat pater Oonk naar Alkmaar werd overgeplaatst, merkte spr. op. dat wanneer ooit een eerste indruk gecorrigeerd is moeten worden, dit hier het geval is. U verdient ten volle de hulde, die hier hedenavond wordt gebracht. Verzoek om aanhouding De Officier van Justitie alhier, verzoekt in een Buitengewoon Politieblad aanhouding en voorgeleiding van Alphonse Jodocus Colpaert, geb. 12 Januari 1911 te Honte- nisse. Signalement: lengte 1.75 M.. forse! gebouwd, haar donkerblond, groene oogen. schichtige uitdrukking, laag ingeplante haar grens op het voorhoofd, gekleed met man chester broek, vetlederen lage schoenen met riem, grijze sokken, gestreept overhemd, waarschijnlijk zonder pet en jas. Deze persoon, welke 'Zeer gevaarlijk is en verpleegd werd in een der krankzinnigen gestichten in het arrondissement Alkmaar, kan zich vermoedelijk in de richtig naar Hontenisse bevinden. Reeds maandenlang was een comité, onder de krachtige leiding van Pater W. de Moll O P.. Ijverig bezig, om aan dezen dag veel luis ter bjj te zetten. In dit comité waren opge nomen de bestuursleden van die vereenigin gen. waarvan pater Oonk directeur of Gees telijk adviseur is. te weten: Rosa-patronaat, Jonge-vrouwenbond. Kruisevrbond. St Anna- vereenlging. Maria-vereenlging. de Rozen krans. Voetbal-vereenlging A.R.C. en Dames- gymnastiek-vereeniglng DOL. Al deze vereenigingen hebben avond aan avond besteed om met lysten langs de huizen te gaan en verdere werkzaamheden te ver richten. Als penningmeester van dit comité fungeerde de heer C. Venneker. terwyi Mevr. Landsma de functie van secretaresse ver vulde. Over de door dit comité behaalde resul taten verwijzen wy onze lezers naar het ver dere gedeelte van ons verslag. Voor het examen handenarbeid slaagde te Haarlem de heer J. van Eekelen alhier. De elfde verantwoording van giften en toezeggingen over de week van 9—16 Augus tus is en mag tevens de laatste zijn. Het doel dat het comité zich hod gesteld, is bere.kt Ik hoop dat allen, die hetzij door groote of kleine bijdragen, van hunne of hare adhaesie blijk gaven, in hooge mate van het Berger Natuur-Reservaat zullen genieten en dat zij. voor wie de actie van het Comité uit finan- tiëel oogpunt geen aantrekkelijkheid bad. evenzeer aangename Verpoozing aldaar zullen vinden. Mr. P. A. O. Mr. A. S. Mr. J. B. Mr. P. Na nog enkele 'waardeerende woorden te hebben gewijd aan den grooten organisator van dezen avond. den heer J. Robert, eindigde spr. (Applaus). Vervolgens werd het woord gevoerd door den Zeereew. heer Pastoor Spr. noemde het een mooie gedachte de feestcommissie, om de viering van het feest maar kerk, wy SPEELTUINVEREENIGING D. E. S. Hedenmiddag te uur zijn de kinderen der Speeltuinvereeniglng D. E. S. met de tram naar Egmond aan Zee vertrokken. Voorop gingen de trommels der Gymnastiek- vereenigingen De Halter en Turnlust. Aan het strand werden de kinderen flink onthaald, terwijl er verschillende spelen om pryzen worden gehouden. Hedenavond om 7 20 uur komen zy weder in Alkmaar terug, waar rij achter de R K. Harmonie ..St Caecllia” naar den speeltuin Landstraat marcheeren om daar weder op een eetbare verrassing te worden onthaald. Het bestuur rekent op de medewerking van de ouders en het publiek, door geen kinderen uit den stoet te halen, een en an der is hinderiyk voor de contröle. De kinderen kunnen worden afgehaald aan den speeltuin Landstraat, of gaan onder geleide naar de buurt, waar zy wonen. idem idem idem Bussum Alkmaar Directie „Gulden Vlies” idem idem idem Amsterdam Bergen idem idem G. G. S. 2e bijdrage idem N. N. idem P. T. 2e bijdrage idem H. B. idem C. K. 2e bijdrage Alkmaar Bergen Bergen Bergen Bergen Alkmaar De Rustende Jager Café Oldenburg Café Hildebrand Poort van Cleef Berger Veerhuis De Oude Prins Oranje Hotel niet enkel te bepalen tot de kerk, ook uit te strekken tot bulten de In Café „Central” zal tijdens de Alk maarsche kermis de bekende telepaath Maloitz weer zijn telepatische experimenten vertoonen. Hij komt thans met het allernieuwste n.l. de kettingtelepatie, waardoor hij telepathi sche opdrachten uitvoert, niet geleid door één persoon, doch door meerderen, die een ketting van personen vormen. De gedachte-overbrenging gaat dus via enkele tusschenpersonen. Tijdens zijn zingende telepathische ex perimenten zal hij o.a. zingen ,\Dein ist mein ganzes Herz” van Fr. Léhar. 29 Augustus wordt de eere-avond gegeven: alsdan ontvangt iedere bezoeker een attractie. De volgende artisten zullen Maloitz ver gezellen en de avonden nog gezelliger maken: Cato Culp cabaretière, Dumas. Don Almerio en Herman Diederichs. met een voor Alk maar nieuw repertoire. De Central-avonden beloven weer gezellig te worden. Deze avond was jammer genoeg wat het bezoek betrof een teleurstelling, en dit was wel oorzaak van de zeer ongunstige weers gesteldheid. Op 't einde van den avond dankte de heer Swart (voorzitter dervereeniging),den dirigent en andere medewerkenden, ook sprak hij den wensch uit dat de pers een goed verslag zou schrijven. Het doet ons genoegen dat we zonder gewetenswroeging aan dit verzoek kunnen voldoen, want het koor heeft wer kelijk goed gezongen. Na twee bekende zang rijke keren „Das Ende des Gered ten” van Scl icht, en „Ave Verum" van Mozart, maakten we kennis met een paar koren die we 1 ier nog niet 1 oorden, „O Quam Suavis est” van Jos. de Klerk werd goed gezongen. „Lente Geboort” van Jac. Bonse' klonk zeer mooi, de voordracht, was hier vooral uitstekend. Vermelden we van de grootere koren „De Winter” van Loots waarin veel werd ge presteerd en „Marcia Funebre.” Wy herinneren er aan, dat het Stedelyk Museum Zondagmiddag van 13.30 uur ge opend zal zijn. Ook op de volgende Zondagen tn deze maand is het Museum gedurende genoemden tijd voor het publiek toegankelijk. Het tweede toelatingsexamen zal plaats hebben op Dinsdag 2 September aa.. des morgens 9 uur. Opgaven van candidaten voor 25 Augustus as uitfluitend schriftelijk aan den Rector (den heer Dr. J. Hemelrijk. Huize ,.De Spar” te Bergen N.-H met vermelding van naam. voornamen (ook die van ouders of gers), geboortedatum en -plaats, zochte school en klasse, en adres De receptie. Na afloop der H. Mis had tn de pastorie een zeer druk bezochte receptie plaats, waar van door tal van parochianen en alle Eerw. Heeren Geestelyken uit Alkmaar werd ge bruik gemaakt. In de sacristie stonden de geschenken, die de jubilaris had ontvangen ter bezichtiging gesteld, als een kasulfel, rookstandaard. lam- pekap, armstoel enz., benevens de afbeelding van een 2-tal gebrandschilderde ramen, die de jubilaris van de parochie ten geschenke ontving. Te 1 uur verzamelde het feestcomité zich in de ontvangzaal, waar de jubilaris werd toe gesproken door den voorzitter van het co mité den Weleerw. Pater W. de Mol O P Het was spr. een aangename taak als voor zitter van het comité, den jubilaris hierby hst geschenk van de parochie te mogen komen aanbieden. Ondanks de late roeping van den jubilaris heeft deze een zeer vruchtbaar pries terleven achter den rug en werd door nem altyd en overal met Ijver gewerkt tot behoud ▼an de zielen, waarby zyn eerbied immer werd bewonderd. Vooral onder de armere bevolking was en Is de jubilaris een graag geziene persoon. In Nijmegen had hy zelfs den bynaam gekregen van ..Oome Jan”, maar nog altyd denken die parochianen terug aan wat door pater Oonk werd verricht. Ook in Schiedam was de jubi laris werkzaam onder de arbeidersbevolking van de wyk „Broesveld,” hetwelk hem al spoedig den bynaam van ..Pastoor van Broes- veld” bezorgde. Wat Pater Oonk voor onze parochie geweest Is. aldus pater De Mol, is u allen bekend, Immer heeft hy het groote doel voor oogen om de zielen te brengen tot God Spr. vestigde de aandacht er op, hoe de jubilaris, hoewel op •*scheiden wyze het voorbeeld van zUn pa troon den heiligen Atanasius navolgt. De bescheidenheid van Pater Oonk trad wederom duldeiyk aan het licht toen hem ge vraagd werd wat hjj gaarne als cadeau zou ontvangen. Het antwoord luidde: ..Niets voor my zelf.” Op voorstel van den Zeereerw. Heer Pastoor Is toen besloten twee gebrandschil derd ramen ter gelegenheid van dezen dag In de kerk te laten aanbrengen. Op deze ra- ■nen komen de afbeeldingen van den H Atanasius en H. Joannes Chrisostomus. Spr. ultte den wensch dat deze ramen nog lang werkzaam zou mogen zijn in Gods Kerk. Prtesterlijken arbeid en dat de jubilaris nog tong werkzaam zou moge zijn in Gods Kerk. (App'aus). Vërvolgens overhandigde spr. den jubilaris «en keurig verzorgd boekje, waarin de namen vaa de gevers aan dit cadeau staan vermeld. Namens het kerkbestuur werden nog enkele *°°r<ien gesproken door Mr. Kraakman, die groote eerbied en werkzaamheid van den jubüari* In het licht stelde. Judell. Wij feliciteeren het comité met het behaal de re/ultaat. Het is ons bekend, dat de penningmeester dreigde zenuwziek te worden. De voorzitter oordeelde echter, dat hij die de gasten voor het schenken van een bijdrage mooi weer beloofd had, pas met vacantie kon gaan wanneer het bedrag bijeen was en er werd volgehouden. De raad besloot Woensdag de door Prov. Staten gestelde voorwaarden te aanvaarden, waardoor, overeenkomstig de wenschen van den raad, het bosch natuurreservaat zal blijven. 30 Augustus wordt de akte gepasseerd en zal de Raad, het Comité en genoodigden met belangstellenden, voorafgegaan door Bergens Harmonie een wandeling door het bosch maken, met de Rustende Jager als eindpunt. Wij meenen, dat het comité tevreden kan zijn. Prompt op tijd zijn de 10000.in 336 bijdragen bijeen gebracht. Nu de tijden niet zoo rooskleurig zijn is dit waarlijk een prestatie, waaruit wel blijkt de algemeene sympathie voor het behoud van het Berger- bosch als natuurreservaat. Gistermorgen te half elf werd door den jubilaris een plechtige H. Mis opgedragen, daarby geassisteerd door den Weleerw. Pater Verhoeve O.P., missionaris op Portorlco. als diaken, en den Weleerw. fr. W. Maessen SAM.. als sub-dlaken. Als presbyter-asslstens fungeerde de Zeereerw. Heer Pastoor A. J. Baetzen OP. Op het priesterkoor hadden voorts o.m. plaats genomen de Zeereerw. Pastoor H. J. Mickllnghoff O.PWeleerw. Paters W de Mol OP, J. Slemes O.P. en S. Uiterwaal O.P fr. Hes uit Tegelen. Door het knapen- en mannenkoor werd de meerstemmige Missa in honorem St. Clemen tis van v. Goller gezongen, terwijl na afloop de priester-cantate van Jos. Vranken ten ge hoon Werd gebracht. De kerk was tot in de uiterste hoeken bezet. De jubilaris werd wederom in processie de kerk uitgeleid, onder het zingen van het feestlied. Geboren: Jan. z. van Jan van Staten en Susanna Blauw. Ondertrouwd: Dirk Benjamin en Johenna Blauw; Lodewijk de Waard en I-Cïltje Strooker: Johannes van Boesschoten en Wilhelmina Vasblnder; Johannes Heymans en Cornelia Klarenbeek; Gerardus Biessels en Christina Kuhne. Overleden: Elsabeth Ursula van Dijk. geh. met Simon Hooyboer. 66 jaar. Petronella. d. van Antonlus van Lienen en Maria Zee- gers. HEILOG, 14 Aug. ,5t. Willibrordus" Roode oessea 0.120.26. Doperwten 0.09 0.27 Tulnboonen 0.040.08. Dubbele stam- slaboonen 0.050.10, Enkele idem 0.09, Snijboonen 0.120J9. Augurken 0.08 0.26 alles per K.G.. Rhabarber 0.40—0.65, Woelen 032—0.54 per 10 bos. Kropsla 130 —3 80, Bloemkool, le soort 7.5010.40, idem 2e soort 3.60—530 per 100, Postelein 0.45— 0.70 per kistje, Andyvle 0.701.40 per 100. ALKMAAR 16 Aug. 1930 Boter- en Eierenmarkt Boter, fabriek 1ste soort 0.75—0.85. idem, fbariek 2e soort 0.65—0.75, Eieren, groothandel 530—6.00, Eendeieren 4.00—430. ALKMAAR, 16 Aug. 1930 Veemarkt. Aan gevoerd: 3 Paarden 125.00350.3H Melk koeien 250 00 -400.—, 25 Nuchtere kalveren slacht, pe rstuk 10.0030.72 Vette Scha- Dén 34.0040.25 Schrammen per stuk 25.0038.100 Biggen 10 weken, 18.00 2530. Handel stug. BROEK OP LANGENDIJK 16 Aug. Lan- gendyker Groentenveiling Aanvoer 3500 KG. Tomaten A 133013.70. idem B 103010.60, idem C 10.idem CC 1.70, 15000 K.G. Aardappelen: Schotsche Muiaea 4.10530. Eigenheimers 5.70630, Due York 3.70, Drielingen 4.40—4.70, 2400 K. O. Wortelen 0.80. 1120 st. Bloemkool le soort 3 30—730. idem 2e soort 130, 51000 K. G. Roode Kool 0.60—2.70. 19000 K. G. Gele Kool 1.00—^40, 60 000 KG. Vroege Witte Kool 1.10—2.00. 3000 K.G. Uien 4.40—430. Nep 6.40, 300 K.G. Slaboonen 330830, 120 K.G. Snyboonen 3.801030, 750 K.G. Bieten 2.00330. NOORDSCHARWOUDE, 16 Augustus 1930. 35000 Kg. Aardappelen. Schotsche muizen f 3.80 tot f 4.70; Idem groote f 430 tot f 4.70; Blauwe Eigenheimers f 3.30 tot f 5.40; Drielingen f 4 tot f 4.50; 1700 Kg Spercle- boonen f 4.60 tot f 7.10 2400 Kg. Zilvenilen Nep f 8 tot f 10.50; Drieling f 1.20 tot f 1.60; 27400 Kg. gele uien f 3.50 tot f 4.40; Uien t 4 80 tot f 4 90; Drielingen f 1.20 tot f 2.40; Nep f 5 40 tot f 2.80; 500 Kg. Peen groote f 2 50 27800 Sg. Roode kool f 0.60 tot f 230; «000 Kg. Witte kool f 1.10 tot f 2. WARMENHUIZEN. 14 Aug. 1930. Zilvernep f 8.108.60. Gele nep f 56. Gele drielingen f 1.70—2.40. Gele uien f 3.70—4.50 Slaboo nen f 3.705 50. Slaboomen mat draad f 3.10 3.30. Eigenheimers t 410—5.0. ld. groote f 3—3.30. Blauwen f 5 20--6.60. Schotsche muizen f 3.70^-4.60. ld. groote f 4.504.70. ld drielingen f 4.60 4 80 Roode kooi f 1.10. Gele kool f 0 60—130 Witte koo. f 1.10—1.30, alles per 100 K G ALKMAAR. 15 Aug. 1930. Op (Te heden gehouden Graanmarkt waren In totaal 535 HL.'s aangevoerd, als: 68 H L. tarwe f1230 tot f 15; 1 H.L. rogge: 247 H.L. gerst chev. f 750—825: 122 H L haver f 7 75—830; 18 HL. boonen w.o.: bruine boonen f 1030; dtroenboonen f 2838; witte boonen f 25 f 36; 61 HL. karwijzaad f 15—16; 1 H.L. blauwmaanzaad17 HL erwten w.o.: groe ne erwten (kleine) f 15; groene erwten (groote) f 20; vale erwten (nieuwe) f 38. Alles per 100 Kg. Handel goed. ALKMAAR. 15 Aug. 1930. Kaasmarkt. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 92 stapels wegende 145127 Kg., waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas Kleine f 43; Commissie f 44: Boerenkaas: Kleine f 42 50. Alles met Rijksmerk. Handel goed. ALKMAAR. 15 Aug. 1930. Exnortveiling. Aalbessen f 10—15 per 100 pond; Andijvie f 1.106.60 per 100 pond; Augurken f 3 24 per 100 pond: Bloemkool 1ste soort f 8 tot 16.50 per 100 stuks; Druiven f 2233 per 100 pond; Gele Kool f 46 per 100 stuks; Groene kool f 2—5 per 100 stuks: Kropsla f 1.204 per 100 stuks; Komkommers f 13 per 100 stuks: Meloenen f 1630 per 100 stuks; Perziken f 6—15 per 100 stuks; Pos telein f 0 350 61 per bakje: Pruimen f 16 per 100 pond; Rabarber f 2.60 per 100 bos; Roode kool f 45 jier 100 stuks; Selderie' f 1.202 30 per 100 bos; Spinazie f 0.350.60 per bakje: Snyboonen f 2.60—1010 per 100 pond; Dubbele Spercleboonen f 1.904.60; Tomaten A f 6 50; idem B f 4 50f 6 20' idem C f 5.70; idem CC f 2 per 100 pond; Wortelen f 2.608.10 per 100 bos. Onafgebroken woedt de meer dan normale storm in en om Alkmaar. Van den morgen tot den avond en van den avond tot den morgen stormt het. Takken worden van de gescheurd, pannen van de daken, in het Kanaal opgejaagd. In den Hout by de Hertenkamp is een boom ont worteld. In het Zuiden van de stad, tn de buurt van den Accynstoren, woedde Donderdag middag een soort wervelstorm, die schade toebracht aan daken en hulzen en ruiten vernieldde. Vanmorgen vernamen we, dat ver-chlllende telegraaflijnen in Alkmaar gebroken waren. Om ongeveer 3 uur gister middag is by Zuidenwind een auto tegen den trein geslingerd. Wegens de storing in het telegraafnet. konden wy hieromtrent geen nadere bijzonderheden krijgen. Zondag speelt Alcmaria andermaal een oefenwedstrijd en wel tegen West-Frlsla van Enkhuizen. De Enkhulzenaren zijn oude bekenden en zy beschikken steeds over een goede ploeg Daarom kan een aardige ontmoeting verwacht worden. Alcmaria komt met het volgende elftal uit: De Res. le Luitenant J. A. Haakman uit deze gemeente, is onder de wapenen ge roepen ten elndë dee Ite nemen aan een gecomprimeerden cursus van 18 tot 23 Augustus ajs. by het 17e Regiment Infan terie te Venlo. de grootste Ijver en toewyding u onder alle opzichten uw werk volbracht, vooral als directeur van het meisjespatronaat, hetwelk door u tot zeer grooten bloei Is gebracht, en dat In zeer moeilijke tyden. Dat God u nog vele jaren de kracht geve te werken tot zyn eer en glorie, liefst in onzeparochie, dat God u geve Zich zelf tot loon aan u en dat gy zeer velen mag medenemen naar den schoonen hemel, al dus eindigde pastoor Baetsen (applaus). Vervolgens werd de jubilaris toegespro ken door een afgevaardigde van den Politiebond, die er op wees hoeveel moei- lykheden er waren ondervonden, niet enkel van de manschappen, doch ook van de autoriteiten, doch hoe deze, door de groote Vervolgens werd door Marietje Rams een aardig versje opgezegd. Nadat hierna de aanwezigen den jubLaris hadden gecomplimenteerd, richtte de jubila ris, die «eer order den indruk van net ge sprokene van pater De Mol verkeerde, eenige woorden van dank tot zyn confrater en paro chianen. en zegde toe. bU de Mementl hen allen te zullen gedenken. Hiermede was de receptie geëindied. Des avonds werd door den jubilaris met dezelfde assistentie als by de H. Mis. een plechtig Lof gecelebreerd. De kerk was wederom geheel bezet. Door het koor werden enkele meerstem mige gezangen op verdiensteiyke wyze ten gehoore gebracht. Vooral het „Te Deum” werd goed gezongen. Te ruim half 8 werd door onze R. K. Jongensmuzlekkapel. die by dergeiyke ge legenheden altyd tegenwoordig is, den jubi- 1«"' een serenade gebracht, waarvoor van de zyde van het publiek groote belangstel ling bestond. Pater Oonk stelde deze serenade op hoo- gen prijs. Kuiper, Jonker, R. Rootring. Th. Bos, Lengers. Keppel, Rootring, Peereboom, Homan, Bos. stuwkracht van den jubilaris grootendeels waren overwonnen. Spr. bood den jubilaris een gevuld met sigaren aan. Dan werd de jubilaris toegesproken door mej. Jonger, namens het Rosa-Patronaat en bood, onder luid applaus, hem een bre vier aan. Namens den Jongen Vrouw bond Wê-d pater Oonk toegesproken door mej. M. de Groot, waarby hem wederom sigaren werden aangeboden. Vervolgens werd\een begin gemaakt met de opvoering van de revue „’t Tooverrilk”, in 5 bedrijven, en een tableau-vivant. Hoewel deze revue op 25 Augustus nog maals wordt opgevoerd, en wy dus van den inhoud niets mogen verklappen, willen wij hieraan wel gaarne enkele woorden wijden. De jeugdige zangers en zangeresjes heb ben deze revue, op een keurige wyze, die een ieder bewondering afdwong, naar vo ren gebracht; het getuigde van veel en yverig repeteeren. Oeze geheele revue, die. als wy de uitdrukking mogen gebruiken, was één bloem, al bloem, gaf In korte trekken weer het streven der verschillende vereenigingen, waavan de jubilaris directeur en geeste- iyk adviseur is; in verschillende dialogen werden soms rake zetten gegeven, die hun uitwerking wel niet zullen missen. Vooral het bedryf met de Volendammers, die pleitten voor het Kruisverbond, en dat voor A. R- O., sloegen in. By laatstgenoemd be drijf werd door de geheele zaal het .Laat de klok maar lulden” enz. medegezongen. Den heer J. Robert, die deze geheele revue heeft vervaardigd en ook de regie leidde, komt ook van deze plaats een woord van hulde toe, voor hetgeen hy heeft we- te bereiken. Verder willen wy over deze revue niet meer uitweiden, doch willen onze lezers nog liever herinneren aan de heropvoering op 25 Augustus a. s. Na afloop richtte pater Oonk zich tot de aanwezigen. Spr. bracht achtereenvolgens dank aan pastoor Baetsen, aan de Eerwaarde Heeren Geestelijken van e parochie van 6t. Dominlcus, aan den voiyverigen pater De Mol, voor het zeer vele werk door hem ver richt, aan de verschillende sprekers en voor de aangeboden cadeaux. en richtte, onder stormachtlgen bijval van de aanwezi gen, enkele woorden tot den heer Robert. Spr. merkte ten slotte op. dezen dag zeer getroffen te zijn, door de tallooze ontvan gen bewyzen van erkentelijkheid en hoopte, dat als hy terug zou keeren van zyn va- cantle, hy dezelfde sympathie zou onder- -vinden jn te blyven werken in Alkmaar. (Luid applaus). Vermelden wy nog. dat een strijkje, be staande uit de heeren Al enSchreurs en mei. Wagenaar. de pauzes met vroolyke muziek aangenaam verkortte. Hiermede behoorde ook deze dag die voor Pater Oonk tot een onvergeteltjken ii gemaakt, tot bet verleden. Mr. N. N. Mr. C. S. Mr. F. A. J. J. Mr. N. N. Mr. W. S. Mr. L. v. L. C. Heiloo Mr. J. P. B. Alkmaar N. N. ae bijdrage Bergen A. C. B. C. v. S. Mevr. M. A. S. W. F. C. M. P. K.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 13