Advertentiên. L FRANKENBERG TRUUS KöSTERS Co. i PIET EEKEN Versche Garnalen P. ZUIKER HET FEEST VAN DE GRONDWET Steeds Guus Klünnen |L A AT 148 1 I h. Krebbesteeg A. D O E T S A. D O E T S N. APPEL, Spoorstr. 22 TELEFOON 532 I I 1 e SOORT» FIJNE VLEESCHWAREN I Hand- en Reiskoffers r I i R IJ W I E L E N NAAIMACHINES KINDERWAGENS i 8 I Vet en Spek afslag Burgerlijke Stand van Alkmaar BRIEVEN UIT DUITSCHLAND Kingsford Smith Het natte weer Personalia Wie heeft nog iets? LEGER EN VLOOT MARKTNIEUWS Op 1 September a.s. in werking PROVINCIAAL NIEUWS ALKMAAR BERICHTEN UIT ONZE VORIGE OPLAGE Een 15-Jarige misdadiger Alle voorradige ZIET ONZE ETALAGE Gevonden voorwerpen LUCHTVAART Verbinding Engeland—Canada ruimen wij op mot 10 tot 30pCt. korting Het Jubileum van den beer D. A. Klomp In alle artikelen uiterst lage5- prijzen De regenproeven van den heer Veraart i t a 1 Tine Kühne en Gerard Biessels 8 n U r r te h< vl ar al la er oc dc m ei di WARMENHUIZEN ZEVENHUIZEN 8 TELEFOON 980 Verkrijgbaar bij Magdalenenstraat - Alkmaar Magdalenenstraat - Alkmaar TELEFOON 553 MEDEMBL1K Eerste klas Rund-, Kalfs- en Varkensslagerii Nieuw geval van kinderverlamming METWORST BLOEDWORST LEVERWORST "Üitkeeringen aan oud- gepensionneerden 8 Stormwaarschuwlngsdlenst ENKHUIZEN UIT DEN RAAD HEILOO Militaire oefenvlucht Gehelmzinnlge schoten bij de Westminster Abbey Recordvlucht over de Vereenigde Staten 25 vette haringen VOOR 100 CENTEN Vorst en Vorstin Waldeck- Pyrmont Het adres voor apparte Alkmaar y fit hft xiekenhuis onUUfen die heeft Een filmopname van het experiment BESMETTELIJKE ZIEKTE De ONDERTROUWD kan H. L. voorziet van AMSTERDAM, 1 Kleine IMI t Vit verveling ging hij "it stelen Ichtlngen d a «1 14 Augustus *30 Huwelijksvoltrekking 9 Sept. a.s. circa Rijswijk» de let i I e ran dag I 8 Alkmaar Nijmegen i H. en Zoi 1 s.d Agi I Mg V Abt r Frs V O. phc Cre Z s.d. de Hl ze en ge vr hu he wc bic en D d f d Roodvonk Naar men ons mededeelt ia bij den heer F. de Waal alhier een gejtal van roodvonk geconstateerd. N Z Plni 2e i ria tius F als Pi M Hen 3e v F] Oct D des. Prei Fi Oct W 2e Mat D Frai Maj VI Hen mot Pi (alli thee Z Ben Wte O1 H. 1 Beleefd aanbevelend TELEFOON 553 Personalia Mevr. M. Bakker, alhier, slaagde te Den Haag aan de Mode-Vakschool voor coupeuse. Te 's-Gravenhage slaagde de heer Th. A. J. de Wit voor het examen Dultsch L. O. De tijden zijn slecht en de winter nadert of is er misschien reeds. Geeft, wat maar eenlgszlns gemist worden. God zal het loonen. 60 60 70 70 65 65 50 30 VRIEZENVEEN, 14 Aug. Te Vrleaenveen heeft een geneesheer een nieuw geval van kinderverlamming geconstateerd, waardoor het aantal gevallen in die plaats is geste gen tot zes. Alles bij 5 pond SAUCIJSEN GEHAKT KARBONADE OSSENLAPPEN POULET of GEHAKT 1 pond OSSEN- en 1 p. VARKENSGEHAKT 100 af- roodvonk en Wanneer men weder in het bezit Is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politie. dan zouden wij dit Staatshoofd toch waardig moeten ontvangen. De heer Visser verklaart bij de ontvangst der koningin niet tegenwoordig te sullen rijn. De openbare vergadering worat hierna gesloten. Van ganscher harte ondersteunen wij den oproep der St. Vincentiusvereeniging, om gedragen kleeding en schoeisel. Vennewaterspoider De schouw In den Vennewaterspolder, over het heinen en kroe zen der tochten en wateringen, wordt gehou den op Woensdag 27 Aug. as. Uit de Bilt wordt geseind, aan alle pos ten: „Wordt verwacht storm uit het Noord-Westen. Het besoek van H. M. de Koningin De Raad dezer gameente kwam Woensdag avond in openbare vergadering bijeen. Af wezig is de heer Van Dok. Op de publieke tribune is flinke belangstelling. De voorzitter zegt dat het hem een groot genoegen doet deze vergadering te mogen openen, nu deze vergadering is belegd naar aanleiding van het voorgenomen bezoek van Hare Majesteit de Koningin. Dit groote feit stemt tot groote vreugde. Door den voorzit ter wordt voorgesteld aan H. M. de Koningin een telegram te zenden van den volgenden inhoud: De raad der gemeente Enkhuizen in open bare vergadering bijeen spreekt zijn bijzon dere vreugde uit over uwer Majestelts aan staand bezoek en brengt uw Majesteit zijn eerbiedigen dank voor dit besluit. In deze gemeente hebben zich in de geloopen week 2 gevallen van 1 geval van diphtheritis voorgedaan. Geitenkeuring Gistermiddag had hier de geitenkeuring plaats •■voor de afd. Heiloo. De keuring geschiedde door het hoofdbe stuur. Er zijn 8 prijzen toegekend als volgt: Overjarige geiten le prijs S. Akkerman. 2e prijs W. Wasterval. Jarige geiten: le prijs G. Smits, 2e prijs K. Muis. Jongvee (geiten) le prijs K. Muis, 2e prijs G. Smits. Jongvee (bokken) le prijs K. Muls, 2e pr. A. Ploeger. BATAVIA. 13 Augustus. Het departement van Marine is van plan medio October een vliegtocht naar het zuidelijk gedeelte van de Zuid-Chineesche zee te organiseeren. Deze vliegtocht, waaraan drie Dornler-vlleg- booten zullen deelnemen, zal een maand du ren. De torpedojagers H. MS. „Piet Hein" en H. Ms. „Kortenaer” zullen lijdelijk In het zelfde gebied een oefentocht maken. D definitiever reisplannen zullen nader worden vastgesteld. Dat het jubileum van den heer Klomp ook bulten journalistieke kringen belang stelling trekt en velen gaarne van de gele genheid gebruik willen maken hem te hul digen kan blijken uit het feit dat dezer da gen een comité opgericht is waarin zoowel personen die met den jubilaris in vriend schappelijke relatie staan als vertegenwoor digers van diverse vereenlgingen en organi saties waarmede de heer Klomp in nauw contact staat, zijn betrokken. Burgemeester Wendelaar heeft zich bereid verklaard het voorzitterschap dezer commis sie op zich te nemen, den jubilaris op den middag van 21 Augustus op nog nader te publiceeren plaats en tijd te huldigen en hem een geschenk te overhandigen. Te dien einde zijn door het comité circulai res verzonden aan allen van wie verwacht wordt dat sfj hieraan iets zullen willen bij dragen en de pennlngmester van het co mité. Mr. Moens, zal aan het adres van het N- Holl. Landbouwcredlet, Voordam 11, Postbus 28 (Postgiro No. 2162 te Alkmaar» gaarne deze bijdragen vóór 20 Augustus as. In ontvangst nemen of desgewenscht per kwitantie beschikken wanneer men wil op geven hoeveel men wenscht bij te dragen. Bij aanvrage aldaar wordt voor hen, die deze nog niet ontvingen, onmlddellljk voor het toezenden van de desbetreffende circu laire zorg gedragen. Zij, die persoonlijk of namens een of andere organisatie het woord willen voe ren, zullen daartoe waarschijnlijk op den huldigingsmiddag, na de toespraak van den voorzitter van het comité, in de gelegenheid worden gesteld. In een staatshulp van 75 der bouwkosten voor vier tot zes luchtschepen van een nieuw type, die dubbel zoo groot zullen z(jn als de R 100. De regeerlng zal verder aan een met een aandeelenkapitaal van Can. 30 mlllioen op te richten exploi- tatle-maatschappij de afsluiting garandee- ren van postcontracten, die bij een dienst van twee keer per week het vervoer omvat ten van telkens zes ton post, tegen Can 5000. Hij, die niet behoorlijk voldoet aan deze verplichting, kan va nverdere verstrekkin gen uit de midde'en der Stichting geheel of gedeeltelijk worden buitengesloten. Verdronkenoord 84 ALKMAAR Alleen vertegenw.: Gritzner Naaima chines voor Alk maar en omtrek. Eerste klas fabri kaat Voorts keuze uit 50 verschillen de soorten. Onge looflijk lage prijzen. Zie etalage. De voorzitter. Door B. en W. wordt thans voorgesteld hun te verleenen een crediet Van f 2500 in verband met de ontvangst van Hare Majes teit. De heer Muis verklaart met groot genoe gen van dit voorgenomen bezoek te hebben kennis genomen, dit zal zeker de overgroote meerderheid der gemeentenaren vreugde ver schaffen. Spreker wil voorstellen om In ver band met een waardige ontvangst van Hare Majesteit B en W. niet de handen te binden, doch aan dit college een blanco crediet te verschaffen. De heer Rodenburg verklaart zich vierkant tegen deze beide voorstellen. Toen het vorig jaar een werkloosheidsvoor ziening aan de orde kwam moest daar danig op worden beknibbeld, nu is er wel weer geld. De heer Roosendaal wil hulde brengen aan de voortvarendheid van den burgemeester. Zeer zeker zal dit er veel toe hebben bijge dragen. dat het voorgenomen bezoek van H M. werkelijkheid wordt. Spreker kan mede- gaan met het voorstel van den heer Muls. Feestvieren kost nu eenmaal geld. De heer Hofman kan zich vereenigen met de woorden van den heer Roosendaal. De heer Visser verklaart mede te kunnen gaan met de meening van de meerderheid van den Raad. Spreker ziet in de Z VF. een algemeen belang en als de komst van de koningin dit algemeen belang kan dienen zal spreker hier voor zijn. Het voorstel van den heer Muis wordt hierna aangenomen met al leen de stem van den heer Rodenburg tegen. Het voorstel van B. en W. tot het verzen den van een telegram wordt eveneens aan genomen met dezelfde stemmen. Wethouder Stapel wil hulde brengen aan den heer Visser voor diens houding itt deze. Nu heeft hij eens het algemeen belang ge steld boven het partijbelang. De heer Visser verklaart deze hulde van den heer Stapel niet noodig te hebben. Spreker heeft niets tegen de persoon van de Koningin, doch de persoon van de koningin wordt wel eens uit gebuit tegen de S.DA.P. Dit gebeurt wel niet door de leidende personen, doch vaak doet de pers hieraan mede. Spreker komt op tegen het overdreven hoerageroep De voorzitter zegt de S.DA.P. wel eens niet te kunnen begrijpen. Als er toch een Staatshoofd op bezoek komt al zou dit een president zijn, die behoorde tot de 8-D-LF HU, die 5x1 men voor tBa, een uitkeering ting, is verplicht rich* schrift tot het Best) wenden en aan het bestuur optredendp^personen of organen alle gevraagde iwnchtingen omtrent zijn Inkomsten te verstrekken. Deze laatste verplichting geldt eveneens als hem eeni- gerlei bijslag of uitkeering is verleend. lega’s, wien reeds jarenlang het groote ge luk der parlementen beschoren is. Hij is hem zelfs vooruit en daarom zal het parlemen tarisme in Duitschland steeds blijven een aanleiding tot ontzettend geharrewar en pe rioden van chaotische toestanden op politiek gebied! Dit feit mee .te constateeren en er belang stellend getuige van te zijn, behoeft den liefhebber volstrekt niet te weerhouden van zijn kreet „Leve de democratie!" Bij gebrek aan een voor de hand liggend beter werkend medicijn. Dit naar aanleiding van de slot-tirade der groote feestrede, culminatie van de of- ficleele plechtigheden. De feestelijkheden begonnen reeds Zon dagavond met ’n opvoering van „Deutsch- lands Strom". Duitschlands rivieren, voorge steld door kleurige rijen jonge meisjes, stroontden het station binnen, begeleid door emblemen en de beroemde herkenningstee- kens der steden aan hare oevers. De oude lieve Duitsche melodiën werden weer levend. Het was alles een lust voor oog en oor. Maandagmorgen paradeerden In Lustgar- ten 5000 Schupo's te voet en te paard en trokken met volle muziek langs Unter den Linden door de Brandenburger poort naar hunne kazernes terug. Dan trok de eere- wacht van het Rijksdagge bouw weg, na In spectie door den Rljksdagpresident, onder de vroolijke klanken van een vlotten marsch. De nationaal-socialisten vierden met de communisten een contra-feest, door een levendige kloppartij, waarin de Schupo zich mengde en 285 van deze feestgangers naar het hoofdbureau van politie bracht. Hier werden ze In 2 lokalen opgesloten, partij bij partij. De nat.-soc. ontdekten een wa terleidingbuis. die losgeschroefd kon wor den. Ze hebben aan de schroeven gedraald en tot verhooging der feestvreugde stond de boel daar binnen enkele minuten onder wa ter, zonder dat de politie-beambten aan vankelijk wisten, waar de bron van dezen vloed was te vinden, ’s Avonds was er feest in het Sportpaleis. Hier was de Prui sische Staatsregeering gastvrouwe, redevoe ringen en muziek. Allelujah van Handel en de Negende van Beethoven. dag werd besloten door een fakkel optocht met tromgeroffel en ptfpermuziek van de leden der „Relchsbanner” vereent- glng. Ze stelden zich op op de trappen van 't Rijksdaggebcuw en hun commandant hield een gloedvolle rede. Het is typisch, hoe hij den volgenden redenaar aankondigde, den algemeen geachten soc.-dem. voorzitter van den Rijksdag Loebe. „Kameraad" Loe be wil nog eenige woorden spreken". En „kameraad" Loebe deed dit op zijn bekende sympathieke en gematigde wijze. Dan werd de lont gestoken in een pot Bengaalsch en de roode vlam belichtte fan tastisch het zware front van het Rijksdag- gebouw, het reuse -standbeeld van Bis marck en de duizendkoppige menigte. Een verraderlijke plasregen joeg allen uiteen. Aanwezig aan het Bureau van Politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen. 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 8. 10. 11, 12 en 13 Augustus 1930: Hondenpenning, kindertaschje. rozenkrans, rüwieltasch met sleutel, gedeelte van een roaenkrans, sleutels, handschoenen, banden van jassen en mantels. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op: 9, 10, 11, 12 en 13 Augustus 1930: Vest, S. J or man, Bagijnenstraat 1, borstel, P. Peereboom, Noorderkade 8: pakje wol. v. Zuydam, Wagenmakerstraat 5; be’.asting- merk in etui, J. Kager, Westerweg 40; kln- derschop, L. Kroon, Brulnvlsstraat 8; sport riem, 8. Jonker, Landstraat 30; moterfit- tlngstang, J. Kes, Zocherstraat 20; armband horloge met bandje, J. B. te Brake, Groene- laantje 6; mantelcelntuur, J. de Ruyter, Laat 179; belastlngmerk In etui, mej. Beu- deker, Nieuwesloot 41a en tot 6 uur n.m. aan het Postkantoor: armbandje. J. Burgers. Westerweg 64; hondenpenning. J. Woonijk, Nieuwpoortslaan 77; bankbiljet, C. Comlelje, Dijkgraafstraat 54; portemonnaie met in houd. F. H. Beudeker, K. Marxstraat 2. De Canadeesche regeering zal ter gelegen heid van de ai. Brltsche Rijksconferentle aan de Enselsche regeering een project voor leggen, waarbij regeeringssteun wordt ge vraagd voor een geregelde luchtvaartverbin- ding tusschen Eqgeland en Canada. Het project, dat reeds in details is uitgewerkt, O HEEMSKERK Tuinbouwclub V. Z. O. S. De tuin bouwclub V. Z. O. S. was gisteren. Woens dag. ter vergadering bijeen in café L. Hen- neman. alhier. Waar de opkomst sooals In de zomer maanden meermalen het geval is niet groot was, stelde de voorzitter, de heer Muyen voor, onmiddellijk over te gaan tot het kardinale punt van den avond: Bespre king nazcxner-excursle en behandeling van hiervoor te treffen maatregelen. Na uitvoerige besprekingen hieromtrent werd besloten bij voldoende deelname Dins dag 28 Augustus a.s. een excursie te orga niseeren naar Nijmegen, waar verschillende bezienswaardigheden zullen worden bezich tigd. Alle aanwezigen bleken warme voorstan ders te zijn van een dergelijk reisje, waarbij het nuttige met het aangename kan ver- eenigd worden. De reis heen en terug geschiedt per trein van Uitgeest af, welke des morgens pl.m. half 7 vandaar vertrekt en aldaar weder aankomst ongeveer half 12 des avonds. Een en ander geschiedt op een gezel- schapskaart. waarvan de kosten per persoon op ongeveer f 2.50 worden begroot. Inlichtingen omtrent reiskosten, alsmede juisten tijd van vertrek en aankomst der betreffende treinen, zullen nog worden Inge wonnen. Degeen, die aa dit reisje wenschen deel te nemen, kunnenzich na het ontvan gen der convocatie, tot en met Woensdag 20 Augustus opgeven bij de heeren R. Muyen, R. Beentjes en J. R Ineke. Waar definitief afhandelen pas zal kun nen geschieden na Woensdagavond 20 Au gustus als alle opgaven binnen zijn, werd dit punt van de agenda voorloopig als afge werkt beschouwd. Alsdan werd een Inzending aardbeien Dutch Evem van den heer B. Lammerse ge keurd. Door de keuringscommissie werden 8 punten toegekend. Na de gebruikelijke rondvraag welke niets meer opleverde, volgde sluiting. Berlijn. U Aug. 1930. „Das deutsche Volk, einlg in seinen Stam men und von dem Willen beseell, sein Reich in Freiheit und Gerechtigkeit zu emeuern und zu festigen, dem inneren und misse ren Frleden zu dienen und den geselIschaftlichen Fortschritt zu fördem, hat sich diese Ver- fassung gegeben." Aldus de Inleiding tot de nieuwe Grond wet, die In Welmar 11 Augustus 1919 werd aangenomen, wat t „ten eeuwigen dage" door Rijk, Staten en Gemeenten jaarlijks plechtig en feestelijk zal worden herdacht. Het was gisteren een zwoele trieste dag. Zware luchten motregentjes om t uur windstilte. Boven de offlcieele gebouwen en gezant schappen hingen de vlaggedoeken slap aan hunne standaarden. Alleen waar de vlag door particulieren was uitgestoken, konden rich de republlkelnsche kleuren ontplooien. Van een vlaggentooi als in Amsterdam op Koninginnedag geen sprake, evenmin van een algemeene feestvreugde. Men ts geneigd het te wijten aan den treurigen economl- schen toestand. Maar hoe dan bij de open bare pretgelegenheden, als bijv het Luna park, waar de lui Zondags en door de week jolen en dansen, alsof ze hun pret heelemaal niet op kunnen! En waar ze met zooveel geestdrift samenkomen, om mee te stemmen over de rilooiste ruggen, beenen en visages van de meisjes, die op een podium zijn uit gestald en wat het allernieuwste is den „interessantsten" man aan te wijzen uit een groep sacharine-zoet gesticuleerende mededingers. Of dan misschien de algemeene feestvreugde gedempt werd door het treu rige weertje? Aan wandelaars, die de trottoirs vulden als op andere dagen, ontbrak het niet: en meer dan anders zag men er de men- schen „van buiten" von Ausw&rts die naar Berlijn zullen zijn gekomen, om ge tuige te zijn van de offlcieele feestelijkheden en vooral, om hun beminden Rijkspresldent te zien. Het eenige echte enthousiasme op dezen dag viel waar te nemen, als deze waardige sympathieke man het gebouw van den Rijksdag verliet na de officieels plech tigheid der Rijksregeering. Een storm Hoch- en Heil-roepen. En den heelen zag men groepen menschen voor het paleis van den Rijkspresldent in de Wilhelmstrasse in de ijdele hoop, hem. al was t ook maar voor *n oogenbllk, aan een der vensters te rien verschijnen. In zijn feestrede in den Rijksdag zei de Minister van Btnnenlandsche Zaken, Dr. Wirth, o.a.. dat de Dultschers nog geen po litiek volk zijn, zooals de volken, wien reeds lang het geluk der parlementen beschoren is, zooals de Engelscjren, Frapschen en Ame rikanen (en wij dan?!. H9 noemde dit de groote fout van zijn landslieden, waaraan al de misére op politiek gebied te wijten 13. En ik durf beweren, dat Z.Exc. hier de plank totaal mis sloeg. De Duitsche kom-en-eisch- man doet in diep en wijs politiseeren vol strekt niet onder voor zijn Engelse hen. Franschen of HoUandschen collega. Hij is politiek zoo rijp als zijn buitenlandsche col- Achter de Londensche Westminster Ab bey, naast de woning van Kardinaal Bourne, is het tehuis, waar de priesters, die in de kathedraal dienst doen, wonen. Eenlgen tijd geleden hoorde een der priesters In zün p kamer een vreemd geluid, en merkte, dat naast hem in den muur een kogel was ingo- slagen. Het bleek een dier kogels te zijn, die uit een windbuks kunnen worden afge schoten. M:n dacht aan een kwajongens streek en vergat het gevaL maar toen het schieten zich eenige dagen later herhaalde, werd men voorzichtiger, hoewel de politie nog steeds niet gewaarschuwd werd, totdat, een dezer dagen, de priester Hathaway door een der geheimzinnige kogels werd gewond. De politie werd gewaarschuwd en Scotland Yard stelde een nauwkeurig onderzoek in, dat tot nog toe evenwel geen resultaat op leverde. Vanuit de gebouwen aan de over zijde. vanwaar men door de ramen makke- lljk in de kamers van het priesterhuis soa kunnen schieten, zijn de kogels niet geko men. Een dezer gebouwen Is een tehuis voor vrouwen en meisjes. hun zoon Wilhelm thans de gasten zijn van H. M. de Koningln-Moeder, arriveeren heden, voor een bezoek, op Het Loo. NEW-YORK. 14 Aug. Kapitein Frans Hawks heeft gisteren als bestuurder van het vliegtuig „Texaco 13" het bestaande snelheidsrecord van 14 uren en 45 minuten van West naar Oost over de Vereenigde Staten, met twee uur en twintig minuten gebroken. Hawkr landde tijdens cïeze record vlucht drie maal voor het bijladen van benzine. Naar men weet staat ook het snelheids record van Oost naar West op Hawks naam. Thuisbezorgen zonder prijsver- hooglng. Beleefd aanbevelend De wereldvlieger Kingsford Smith, in het ziekenhuis te Middelburg een blinde darmoperatie heeft ondergaan, is thans daaruit ontslapen. Het ligt in zijn bedoeling. Zondag as. naar Amsterdam te vertrekken. Geboren: Leo, z. van Maarten Langhorst en Sophie Groenwoudt Levenloos aange geven kind van Ferdinand Klaassen en Ple- tertje van Wilgen. Grietje, d. van Gerar dus Admiraal en Cornelia Kuilman. Een vijftienjarige jongen, die thuis weinig werd beziggehouden doordat zijn vader voortdurend op zakenreizen was en zijn moeder in het ziekenhuis lag, verliet de ouderlijke woning om, naar hij later ver klaarde, uit verveling op avontuur uit te gaan. Met twee 20-jarige jongelui trachtte hij een bakkerij uit te plunderen, wat echter mislukte. Vervolgens stalen zij een fiets en leefden eenlgen tijd van de opbrengst daar van. Daarna braken de jongelui in in een bierhuis, waar zij jenever en levensmiddelen mede namen. Toen ook dit op was, dacht de 15-jarige knaap plotseling aan zijn groot moeder. Toen deze voor een wandeling haar woning had verlaten, drong de kleinzoon er binnen en stal uit een lade 800 Mark. Van de opbrengst daarvan kon op ruimeren voet geleefd worden. De jongen schafte zich nieu we kleeren aan en ging uit. De politie, die hem reeds eerder in het oog had gehouden, arresteerde hem, toen hij vol branie in een danszaal aan de Prinzenstrasse de boel aan het opscheppen was. De jongeman bezat toen nog slechts twee' mark. Spaart de vogels Het mooie weer schijnt voor goed ver trokken. Het regent den laatsten tijd alsof we den natten moesson van Indië hebben. De menschen, die hun werk op straat moeten uitoefenen, zijn niet te benijden. Maar ook de vogels, en in het bijzonder de straatjongens onder de vogels, de mus- schen zijn te beklagen. Er sneuvelden vele van hen in den strijd tegen den stroomen den regen. Ze konden niet meer vliegen. Donderdagmorgen kwamen een paar jon gens op ons bureau: „Mijnheer, ik heb 'n heeleboel vogels ge vangen.” „Dat staat je niks netjes,” was ons ant woord. gedachtig de Snaar de vogels. „Ja maar ik laat ze weer vliegen!" „O, dat verandert." En toen kregen we het relaas te hooren. dat onze berichtjes brenger een 75 natte musschen had opgevangen op de Laat en dat de zwervertjes nu in groote cartonnen doozen te drogen stonden tegen den heerlijk warmen bakkers-oven van buurman Goes. Hij had ze een flink ontbijt op den koop toe gegeven. Prachtig „En als ze droog zijn, laat ik ze weer vliegen!" „Goed zoo!” Een voorbeeld ter navolging. Spaart de vogels, ook al zijn het maar musschen. Blij met z'n kwartje ging de jongen heen. 14 Augustus. Aardappel prijzen. Aanvoer 1 lading, 500 Hl. Prijzen onveranderd. HOORN, 14 Aug. Kaasmarkt. f 43Commissie f 44.Fabriek f 42.50. Fabriekscommissie f 44. HOORN, 14 Aug. Kaasmarkt. Aange voerd werden 34 stapels, wegende 44558 Kg. Handel goed. SC HAGEN, 14 Aug. 1930 Veemarkt 12 st. Stieren 200350 32 st, Geldekoelen (mag.) 265370 77 st. Idem (vette) 250— 460 7 st. Kalikoeien 340—425 5 Pinken 150—200; 22 st. Nuchtere Kalveren 16 28; 11 st. Schapen (mag.); 130st.Idem (vette) 3845; 117 st. Lammeren 1828; 10 St. Varkens (magere) f 3045; Idem (vette) per K.G. 0.64—0.68; 64 st Biggen 20—28 2 Konijnen; 22 kippen. Eierenveiling 86041 kipeieren: witte 5.205.60; kleine witte 3.003.80; bruine 5.60—0.00; 1865 eendeleren f 4.30—4.50; 10 kalkoeneieren f 7.—. p. 5 ons GEMALEN SPEK 30 VET ROOKSPEK 35 MAG. ROOKSPEK 40 EIO. GE8M. REUZEL.... 40 RAUWE REUZEL 40 RAUW OSSENVET 50 GESM. OSSENVET40 DOORR. VARKENSLAP PEN 45 Getrouwd: Cornells .Smit en Bertha Vis- scher. Karei Nies en Johanna Bas. Overleden: Catharina Anna Maria Jo sephs Vermeulen, 11 dagen. 8ijgie Bus. weduwe van Willem Ouwel van de Pol. 79 APELDOORN, 14 Aug. De Vorst Vorstin van Waldeck-Pynnont, die met AMSTERDAM. 14 Aug. Daar bij de laatste proefnemingen van den heer Veraart door vele hoogst betrouwbare personen be langrijke resultaten zijn waargenomen, wel ke aan de aandacht van anderen ontgaan zijn, zal van de volgende vlucht, welke Don- déFAag 28 Augustus tusschen 5 en 6 uur bo ven Scheveningen. gehouden wordt, een filmopname woraen gemaakt. Men wil op deze wijze belangstellenden in Nederland en die In het buitenland, welke niet persoonlijk tegenwoordig zijn, overtuigen. Bij de aan staande vlucht zullen behalve de F. IX en de F. VIII. welke Donderdag j.l. pl.m. 3000 K.G. onderkoeld ijs vervoerden, nog twee andere toestellen van de KLM. waarschijn lijk van het type F. VIII, worden benut, aoo- dat in totaal ongeveer 5000 K.G. onderkoeld ijs zal worden meegevoerd. Ook ditmaal ver leent de Neder! andsche regeering weer be langrijken steun. Ten slotte zij er op gewezen, dat is komen vast te staan, dat, toen de F. IX en de F. VIII op Donderdag 7 Augustus jJ. te 4 50 uur via het Laakkwartier en naar Waalhaven teruggevlogen, na het laat ste ijs te 4.4o uur te hebben uitgeworpen, tus- sclien 4.55 en 5 05 uur een der uit zee aan drijvende volkengroepen zich boven Rijswijk heeft ontlast; de eerste en de laatste op dien namiddag. Ook dit laatste ijs was op ge noemd tijdstip op de wolken boven zee uit- (.gestort. Op 1 September zal in werking treden het Koninklijk Besluit in zake nadere be stemming van de bezittingen van het Kon. Nationaal Steuncomité. Behoudens het be paalde in art. 2, worden de ultkeeringen verleend tot een zoodanig bedrag, dat de betrokkene 280 pCt. geniet van het hem vóór de wet van 29 Mei 1920 toekomende pensioen. De bijslag wordt, volgens de „Tel.”, niet verleend, indien of voorzoover de uitkomsten daardoor bedragen als hier onder aangegeven, zouden overschrijden. (Het eerste geldt voor kleine, het tweede voor middelgroot? en het derde voor groote gemeenten) De bedragen zijn voor een hij familie in wonend persoon ƒ600, ƒ650, ƒ700; voor een op zichzelf staand persoon /"700, 750, ƒ900; voor hoofd van een gezin van 2 per sonen 900, 975, 1050; voor hoofd van een gezin van 3 personen 1000, f 1075, 1150; voor hoofd van een gezin van 4 personen 1100, 1175, 1250 en voor hoofd van een gezin van 5 personen 1200, 1275, ƒ1350. Voor eiken persoon meer, waaruit het gezin bestaat, worden de laatstgenoemde bedragen telkens met 100 verhoogd. Voor de toepassing der bepalingen komen In aanmerking inkomsten van den gepen- sionneerde zelf- voor het geheel, en van de(n) echtgenoot(e) van inwonende kinde ren of andere gezinsleden, voor de helft, met dien verstande, dat de wettelijke oudersdoms- en invaliditeitsrente van den anderen echtgenoot steeds voor het geheel in aanmerking komt. Onder kleine gemeente wordt verstaan een gemeente met 10.000 inwoners ot min der; mlddelgroote gemeente; een gemeente met 10.000 tot 100.000 inwonrs; groote ge meente: een gemeente met 100.000 inwo ners of meer. Voor personen bij de regeling van wier pensioen 20 of meer dienstjaren zijn mede- gerekend. worden de uit het vorig artikel voortvloeiende grensgetallen verhoogd met 5 pct., met dien verstande, dat voor elk dieostjaar, dat boven de 24 uitgaat, dit percentage met 1 vermeerderd wordt. Het aldus verkregen grensgetal kan naar boven worden afgrond. aanmerking wenscht te ko- jrenning van een bijslag of TK^de middelen der stlch- met een verzoek er der Stichting te (tuur of namens het ersonen omtrent Deze Bi ben zoo bek.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 6