FEUILLETON MJ z I Ik. Buitenlandsch od'Qieiiws w HET GEHEIM VAN JESSIE QUINTON JC mill ker.< dam tand mits No. R. Rijkskanselier Dr. Brüning over de finantieele en politieke saneering van Duitschland 1 bd <Be rich ten Handelspolitiek van Canada Gelukkig opzichter 285.000 diamanten De staking in Noord-Frankrijk z KORT NIEUWS en Wat Churchill er van zegt Schadoo'- Aan den levensavond van het Fascisme? Bulgarije en de Servische dreigementen Wegens verwerping van een noodverordening De toestand in Indie Egypte De aanslag op Rusteika De Beiersche regeering af getreden Dagelijks versch gebraden Roastbeaf Kalfs Fricandeau Kalfsgehakt Appetissand De nieuwe Rijkskieswet in Duitschland Fascistische Partij 28 ct. per ons 28 ct. per ons 24 ct. per ons 30 ct. per ons Op veelvuldig verzoek dagelijks versch gebraden kalfsvleesch. Speciaal bereid voor maag-patiënten. Beleefd aanbevelend J. H. VAN AMSTEL De Europeanen en het Sfaion- Rapport Hij vond voor 1 De Duitsche studenten uit den Internat. Bond getreden RAD1O-OMROEP burgeroorlog wil bevorderen. de Politieke beroering CHURCHILL. de Een bemiddelingsvoorstel De Volkenbond moet de zaak oplonen DE REGEN EN DE 14de SEPTEMBER I Alta E e n g r a a n-elevator van de ion. Naar het Engelsch door Jos. P. H. Hainers boel VIJFTIENDE HOOFDSTUK bur. je? Wat (Wordt vervolgd). dingen, een ko- houd Aan 450 stoelenmakers hebben te Verdun het werk hervat, daar hun uurloonen ver hoogd zfjn. boter en represaille-maatregelen nieuwe voor al hitte. De door Byrd ontdekte Zuidpoolgebie den zullen door de Ver. Staten worden op- geëischt. Te Tokio «Dn 6 toeristen in de lava om gekomen tijdens een uitbarsting van de vul kaan „Asama." 835 8.35 de gev geb R. bJi WI Me der one oo< M.; kl; der bui gevr Egm G De leider der Lltausche crimlneele politie, kolonel Rusteika, op wlen een aanslag werd gepleegd, verkeert nog steeds in levensge vaar. Een der gearresteerde studenten woon de tot aan zijn aanhouding in de woning van Woldemaras. By velen van diens aan hangers is in den afgeloopen nacht huis zoeking gedaan, twee hunner, een journa list en een advocaat zyn. onder verdenking van medeplicht'gheid aan den moordaan slag, in hechtenis genomen. „„7^JL: instortlnf brak brand uit. waardoor het reddingswerk bemoeilijkt werd. Poincaré is vandaag zeventig jaar ge worden. Opzegging van hm dels verdragen oju met Nederland. Een g r a a n-elevator van de Western Maryland Bpoorwegmy. stortte in. Zestien personen worden vermist Na de instorting Het de moellijker ge- een zijn, blaffen; Zoo, dus In S pa n J e is naby Mengibar een brug Ingestort, terwyi twee auto's met stieren er overheen reden. Drie personen werden ge dood, velen gewond. is gekomen, dat er een laatste poging moet worden gedaan, om met de tegenwoordige grondwet de werkelijke verantwoordelijke democratie te redden en in het leven te houden. laat die kunnen De „boycott-commissle” van het Indisch Nationaal Congres heeft aan de 24 onder Eu- ropeesch beheer staande katoensplnneryen te Bombay een reeks eischen voorgelegd, van welker inwilliging of verwerping het zal af hangen of deze, bedrijven al dan niet op de zwarte lijst zullen worden gezet. Een van de eischen is, dat geen lid van een der 24 firma's aan handelingen mag deel nemen, die tegen het Congres gericht zyn of der regeering tot voordeel strekken. Indian een lid van een der firma's b.v. behoort tot de Britsche strydkrachten. is hij verplicht deze verbintenis onverwijld te beëindigen. Andere eischen zijn: 1. 75% van het kapi taal moet Indisch zyn; 2. Het directorium moet voor twee-derden uit Indiërs bestaan; 3. Het geheele personeel moet van Indische nationaliteit zijn; 4. De door de fabrieken ge bruikte grondstoffen moeten, voorzoover in Indië verkrijgbaar, daar gekocht worden; 5. De betrokken spinnerijen zUn verplicht nun bankzaken en assurantleaangelegenheden met Indische instellingen of maatschappUen af te wikkelen. Een onder Europeesch beheer staande groep is gisteren van de zwarte lyst ge schrapt. waaruit men zou kunnen opmaken, dat deze de eischen schijnt te hebben inge willigd. van de (Intema- Hlnsch De Jongste berichten uit Belgrado over de verhouding van Zuid-Slavië met Bulgarije, welke verstoord is door het bestand der Ma cedonische komitatsji en de by deze gelegen heid uitgesproken dreigementen tegen Bul garije, hebben In Sofia groot opzien gebaard. Vooral wordt de aandacht getrokken door de bewering, dat Belgrado, ingevavl de Vol kenbond niet ingrUpt, de meening zal zyn toegedaan in de toekomst jegens Bulgarije de vrije hand te hebben, hetgeen hier wordt opgevat als hernieuwde aankondiging van Uit Johannesburg wordt gemeld, dat een opzichter op een der terreinen van de dia mantvelden In Namaqualand onder een steen, dien hjj toevallig wegnam, een hoite vond, gevuld met diamanten van prachtige kwali teit en elk meer dan 100 karaat wegende. De waarde van de vondst wordt geschat op 285.000 pond sterling. betreurenswaardlge onverzoenlyke houding. Intusschen komt uit Armcntlères het be richt, dat de werkgever-vereenlglng den ar beiders het voorstel heeft gedaan, om voor het leva! het indexcijfer op^l October hooger is dan een bepaald cllfer. toe te stemmen in een loonsverhooglng welke terugwerkende tracht zal krUeen. De afgevaardigden der stakers hebben 4it voorstel In overweging genomen en men te kent er op dat het als basis voor een over eenkomst, ook tiis-chen werkgevers en -ne mers van R'tasel dienen zal en tot een spoe dige opheffing der staking zal lelden. Officieel wordt medegedeeld, dat bet Rjjks- kabinet In zyn gisteren gehouden zitltng, ge houden onder voorzitterschap van Rijkskan- selier Dr. Brüning, de laatste hand heeft ge legd aan het door den Ryksminlster van Binnenlandsche Zaken Dr. Wlrth opgestelde ontwerp van een nieuwe Rijkskieswet. dit thans naar den Rijksdag zal worden doorge zonden. Het ontwerp beoogt de bijzondere gebreken van het huldig kiesrecht, zooals groote kies districten en lange lijsten, alsmede de me chanisatie van de stemming, die hiervan het gevolg is, te doen verdwijnen. geweld maat regelen De bladen te dezer stede leggen gr den na druk op, da.t Belgrado regelmatig voor den aanvang van een Volkenbondszlttlng op der- gelijke wijze stemming maakt tegen Bulga rije. waarbij dan Bulgarije en de Imro als vredesverstoorders op den Balkan worden voorgesteld.. De Bulgaarsche pers verklaart «eer tevreden te zullen zijn, wanneer de be dreigingen van Belgrado de Macedonische kwestie te Genève ter sprake zal doen komen, omdat daardoor eindelijk gelegenheid zal worden geschapen de oorzaken van den stryd der Macedonische minderheden tegen Zuid-Slavische regeering op te helderen. getuigen noodig gehad, die dcor den amb tenaar ondervraagd werden. Niemand weet w e ze is, of waar ze vandaan kwam. Men heeft haar in Muil gezien, maar «e denken, dat ze daar met den trein is aangekomen. Haar spoor is niet verder te volgen. Het andere lijk ligt ook in het lijkenhuis en we hebben daar wat meegemaakt: verschrik kelijk'. Jessie werd bleek als een doek. wonder dok," sprak hij tot zich- morgen heeft er weer een ge rechtelijk onderzoek plaats en daarna volgt de begrafenis. Wanneer zal er eens einde aan die verschrlkkelyke dingen men?” De agrarTsche conferentie der Oost- Europaersche staten zal nu definitief 38 Augustus n te Warschau plaats vinden. HU moest Jessie spreken; dan zou hU «ich meer op z’n gemak gevoelen. Hij ge voelde zich gedrukt en diep terneergesla gen. „Geen zelf, „En ren te laten blijken, dat de jonge vrouw en het kind niet vreemd waren aan den nu overleden sir Alexander Merriweather. „Maar", dacht Jessie, „ze was niet z’n vrouw, dat is zeker. Alex zou zijn vrouw niet van honger en koude hebben laten omko men. Het is mogelijk, dat zij hem in zijn woning ging opzoeken, maar rechtens kon ze daarop geen aanspraak maken. En het kind" hier nam haar gelaat een harde uitdrukking aan „het. kind moet weg. Het is best mogelijk, dat Charles óók de waar heid vermoedt, maar de zoon van die vrouw zal niet op het landhuis biyven.” Ze stond by het venster cp de thuis komt van dr vader te wachten. Daar zag ze Tom in de laan aankomen. Ze wenkte hem, eenlge oogenbllkken later was hU In de eetkamer. „Wel”, zei Jessie, haar best doende om een onverschilligen toon aan te slaan. Ja het afgeloopen?” „Ja, juffrouw, ze hebben uitgemaakt, dat ze' van honger en ellende gestorven is. Om dat tg kunnen vaststellen, hebben ze twaalf De minister van arbeid, Pierre Laval, heeft gisteren den vertegenwoordigers der werk gevers een bemiddelingsvoorstel gedaan, dat op de voorstellen der vertegenwoordigers van de stakende arbeiders berust. Volgens dit voorstel zal het werk dadelijk worden hervat, indien de werkgevers zich for meel willen verplichten met ingang van 1 Oc tober een loonsverhooglng toe te kennen welke op de basis der indexcijfers moet «Dn berekend. Dit aanbod schijnt echter by de vertegen woordigers der werkgevers geen al te gunstig onthaal te hebben gevonden. Zoo verklaarde een lid der deputatie: met het oog op den kri tieken toestand waarin onze industrie ver keert is het ons onmogelijk een loonsverhoo- ging toe te kennen. De arbeiders willen dit echter niet begrepen en erkennen. Van den anderen kant heeft een vertegenwoordger der arbeiders verklaard: wj krijgen den in druk dat de werkgevers blijk geven van een BERLIJN. (U.TA.). Flnancieele en politieke saneering van Duitschland: dit is de leus, waaronder de burgerlijke mldden-partyen van Duitschland de» verkiezingsstrijd ingaan. Rykskanseiler E*. Brüning is hierbij de geesteiyke leiaer, die de staats-behoudende elementen tracht bijeen te brengen. De Rijkskanselier doet in deze weken niet alleen een beroep op zijn partij-vrienden van het centrum, maar op het geheele Dultsche volk; hij spoort hen aan, om mee te werken aan de flnancieele en politieke saneering van Duitschland en hierin kan alleen een succes bereikt worden, wanneer de komende Rijksdag zich van zyn verantwoordelijkheid bewust is. In een op merkelijke verklaring karakteriseert Dr. Brü- ning de houding der regeering. De Ryks- kanselier verklaart: Wat de tegenwoordige regeering "an Duitschland wil, is geen dictatuur, maar geheel iets anders. De situatie, zooals ze by den laatsten Rijksdag is gebleken, moet dienen als aanschouwingsonderwijs voor de poli tieke opvoeding van het Duitsche volk. Ja renlang zijn er noodzakelüke dingen uitge steld en heeft men noodlottige besluiten ge nomen, hoewrt men ervan overtuigd was. dat het gevolg van deze ontwikkeling een ónmo gelijke toestand moest zijn. Men heeft de verantwoording, zooals by een balspel, van de eene party naar de anderegeworpen, Aerwljl men met veel zachtere maatrege len de situatie had kunnen redden. Deze smartelijke uitwerkingen moeten het Duit sche volk duidelyk voor oogen worden ge houden. Helpt dit niet en ziet het Duitsche volk niet het verkeerde Parlementa risme van het verleden in, dan zal men voor moeilijkheden komen te staan, die een normale oplossing niet meer mogelyk ma ken. Ik mag in dit verband wel terloops aan de moeilijkheden der inflatie herinneren. Op -een oogenblik, dat alles dreigt ineen te storten, nu men in de begrooting van het Rijk de enorme som van byna een milliard Mark ter beschikking moet stellen, om de sociale wetgeving te redden op zulk een j zn gedurende drie dagen hadden de militairen oogenblik is het sociaal, wanneer men voor deze dingen den moed toont, en het is on sociaal, wanneer men om agitatorische re denen, er zich tracht uit te draaien. We staan tegenover een crisis, die Duitschland van de eene op de andere week voor onver wachte situaties kan plaatsen. Ik geloof, dat de rede, die de Rljksminister van financiën Dietrich aan het slot van den Ryksdag heeft gehouden, heeft uitgedrukt, wat noodig moest worden uitgesproken: namelijk, dat het onmogeiyk is, en voor een volk onwaar dig, zich in het Parlement voortdurend door kleine belangen te laten beheerschen. Er is maar één ding te doen: de Ryksregeertng moet zich streng aan de grondwet houden, maar tevens moet ze, in het kader der grondwet, al het mogelijke doen, wat later niet meer kan worden ingehaald. Een Rijks- regeering, die niet den moed had gehad, aan den Rtjkspresident de nood-verordenln- gen voor te stellen, zou zich voor de ge schiedenis en voor het Duitsche volk aan een zware misdaad hebben schuldig gemaakt. By deze maatregelen gaat het erom, dat Duitsch- land erin moge slagen, eerder de crisis te «verwinnen, dan andere landen. J5at is mogelijk, omdat we drieërlei voor deel hebben; ten eerste hebben we goedkoop geld, kunnen met goedkoop buitenlandsch kapitaal werken en kunnen de, te duur ge leende, credieten op kort termyn terug be talen. Ten tweede: als veredelings-land profiteeren we van den lagen prysstand der bultenlandsche ruwstoffen en ten derde zyn we erin geslaagd, den landbouw uit de ca tastrophe te bevrijden. Het hervormingswerk moet als één geheel warden opgevat. En, al kan het ook niet binnen één jaar uitgevoerd, toch moet het in een programmatische wet worden vast gesteld, zoodat de uitvoering binnen een ze ker aantal jaren is verzekerd. Er moet een eind aan komen, dat by wisselende coalities de eene regeering deze politiek maakt, en de andere juist de tegenovergestelde. Dit heeft Duitschland in de flnancieele misère ge jaagd. De komende Rijksdag ziet zich op nieuw voor de vraag der flnancieele sanee ring geplaatst en zal moeten beslissen, of zij genegen is, de saneering tot op het laatste punt door te zetten. Wanneer de verkiezings strijd ten einde Is. zullen vele partijen over vele dingen heel anders gaan denken, dan se op het oogenblik naar buiten toe schijnen te doen. Een ding is onvoorwaardeiyk noo dig: niet de partijen mogen leiden, maar het Kabinet. Hieraan heeft het in de laatste jaren ontbroken. Het Kabinet moet de ver antwoordelijkheid op zich nemen en de be slissing zooveel mogelyk in het plenum van den Rijksdag zelf zoeken. Alleen op die manier bereikt men een duidelyke verant woordelijkheid als grondslag der democratie. Mijn hoop is nu, dat we erin mogen slagen, deze opvatting het Duitsche volk te doen begrijpen. Het gaat nu om iets anders dan maatrege len voor het oogenblik. Nu. nadat zekere overgangstoestanden der inflatie zyn over wonnen en Duitschland met zyn buiten- landsche politiek in een nieuw stadium treedt, moeten de geest van de grondwet en de opgaven van het Parlement in het open baar, in den parlementairen strijd, worden verwezenlijkt en deze parlementairen strijd moet zoodanig worden gevoerd, dat het volk deze eerste en belangrijkste opgave voor het volgend jaar begrijpt. Het tydstip Volgens mededeellng van het Algemeen secretariaat der Fascistische Partij had deze op 31 Juli JX 1.040 508 maniyke en 110.756 vrouwelijke leden. Het aantal man lijke fascistische studenten bedroeg 41.680 en het aantal vrouwelyke fascistische stu denten 21.055. Toen enkele weken geleden boven Milaan door een vliegmachine vlugschriften werden uitgestrooid, waarin stemming gemaakt werd tegen het Fascisme, meende de buitenwereld dat het hier een op zich zelf staand geval betrof. Maar thans bereiken ons ook'uit andere deelen van Italië allerlei berichten waaruit men de gevolgtrekking kan maken, dat het verzet tegen het bewind van Mussolini met den dag sterker wordt. Bitna terzelfdertijd dat de secretaris der Fascistische partij. Porcu werd vermoord, zop bericht de Corriere de Ticino.werden er in Turro bij Milaan en in Sesto San Giovanni bij Monza groote betoogingen gehouden tegen de Fascisten. In Soresina werd een protest-meeting georganiseerd, omdat men aan 300 boeren een paspoort voor Frankrijk geweigerd had. Slechts met heel veel moeite konden de Karabimen en de Fascistische militie deze beweging onderdrukken. In Saragana, aan den spoorweg Genua-Pisa heeft een woedende volksmenigte getracht om het station in brand te steken. In Turijn heeft het personeel der Fiat- ‘abneken zich solidair verklaard met 600 kameraden, die hun ontslag hadden gekregen -«> L'euuirnuc uric dagen hadden de militairen de handen vol om de onlusten te bedwingen. Ook van andere zijde vernamen wij van ernstige ongeregeldheden te Turijn hetgeen voor de regeering aanleiding was om de strengste maatregelen te treffen. In Allesandria moest de militaire politie versterkt worden, daar de arbeiders, wier werktijd tot slechts twee dagen per week was beperkt, openlijk in verzet kwamen, en allerlei ongeregeldheden pleegden. In Piacenza moest de staat van beleg woeden afgekondigd wegens de opstootjes, die er ge regeld voorkwamen en die een ernstig karak ter begonnen aan te nemen. Het is in ieder geval een feit, dat de proclamatie van Bassanesi meer indruk gemaakt heeft dan de buitenwereld wellicht vermoedt. Men heeft haast in teder Huisgezin een exemplaar weten te bemachtigen, dat zorgvuldig bewaard wordt. De groote uittocht van Italië naar Frankrijk de fascistische regeering tracht dit in verband te brengen met de «ongste aardbe ving maakt de Italiaansche grenswachten zoo zenuwachtig dat zij geschoten hebben op een geestelijke uit Hopiz op den Sin Bernard, die bijstand verleende aan een verongelukte vrouw. Daar komt nog bij, dat de berichten over de levensgevaarlijke ziekte van Mussolini niet krachtig genoeg meer kunnen worden tegengesproken. De Duce heeft een maag zweer en men is bang, dat het gezwel van kankerachtigen aard zal zim, daarom zouden de dokters voorloopig van een oneratie hebben atgezien en Mussolini zelf wil vol staan met een streng dieet te volgen. Wanneer op het oogenblik, nu de economi sche toestand in Italië in zoo’n zorgwekkend stadium getreden is, ook de grondlegger van de Fascistische politiek zou komen te sterven dan zou men zulks gerust als een levens crisis voor het Italiaansche Fascisme kunnen beschouwen. dat ik het maar zeg. Zal ik de jaloezie op trekken, juftrouw Jessie?” „Neen, laat maar. Wat voor vreeselljke dingen waren dat dan?” HU ging vlak voor haar staan en begon: ..Sir Charles heeft haar het laatst gezien. Ze had hem verzocht om haar testament te helpen maken, zeggen -ommlgen. maar er zjjn er weer anderen die dat niet geloo- ven. Die zijn van meening, dat dit maar een voorwendsel was, dat te hem kende, dat te een oude kennis van hem was; verder, dat ze ook s r A’exander en de Jonge vrouw gekend had, die in de sneeuw omgekomen is. Er zyn er ook. die beweren, dat zij die jonge vrouw gevolgd heeft; dat «Ij allerlei geheimen weet van de gebroeders Merri weather en dat misschien, ja. misschien....” „Ga voort", zei Jessie, „vertel veider”; zij verkeerde blijkbaar in groote spanning en sprak met heesche stem. Tom keek voor z‘ch en schoof met z’n voe ten heen en weer over het karpet en vroeg: .Kan u dat niet raden, juffrouw Jessie? Ze zeggen dat het vaststaat, dat ze aan vergif gestorven is. Het moet ook gebleken zijn dat zeggen ze tenminste dat er aan dat drankje tegen de verkoudheid niets mankeerde en ze zeggen dat. Hier zweeg hy. Jessie keek hem een oogenblik strak aan, daarna liet zy zich als vermoeid, achterover in haar stoel Karikatuur van de *-«. Duitsche ver kiezingen, die 14 September zullen plaats vinden. „Ziet U mijn nieuwen hoed, mijnheer de afgevaardigde? Schandalig!” „Mijnheer, denkt U, dat de Rijksdag milllarden zal vragen de slachtoffen van regen, koude, droogte en vocht?” tegen den jongen. Deze gaf genoor aan dien wenk en begaf zich naar de apotheek, waar mynheer Green op dit oogenblik bezig was Tom ging daar op een stoel zit ten en zag er uit als een beeld van ellende. Na eenlge oogenbllkken keek mynheer Green op en vroeg: „Wat scneelt er aan. Tom?” „De wereld loopt op haar eind." ant woordde de jongen, terwijl hy een bedenke- Hjk gezicht trok. „Ik hoop maar, dat nie mand zoo vreeseiyk HJdt als ik. zelfs u niet, mijnheer Green, ofschoon ik niet met u ympathlseei „Wat je daar zegt, is onzin,” lachte mijn heer Green: „als Je over tien Jaar verliefd wordt, dan is het nog tijd genoeg. Kyk nu maar eens naar die pillen, ik heb alles voor je klaar gemaakt; je kan dadeiyk beginnen. Kom hier zitten, dan kan ik je zien.” Tom keek mijnheer Green aan met een blik, waaru.t een wereld van ellende sprak. „Als ik mijn tegenwoordige gemoedsstem ming na ga, dan zou ik nu gedichten moe ten lezen, in plaats van pillen te draaien. Het is ver-chrikkeiyk voor iemand socab Ik. maar ik zal me er maar in schikken.” Mijnheer Green schaterde van t lachen Wederom >(Jn twee studentin in het Montblancgebergte omgekomen, door slecht weer, waardoor zy van de rotsen wer den geslingerd. Jessie Quinton was niet als de andere bewoners van Plaistown bli het gerechtelijk onderzoek tegenwoordig geweest. Ook in het lijkenhuis had ze geen voet gezet. Zy was bevend van opgewondenheid thuis ge bleven. om daar den uitslag van dit onder soek af te wachten. Ofschocn ze met juffrouw Skippings’ vermoedens en onder stellingen den draak gestoken had. zco had «U zich deze toch wel aangetrokken. Ook «IJ was van meening, zonder dit aan ande- B y een ontploffing aan boord van een Fransch oorlogsschip werd een officier gedood; twee matrozen werden zwaar ge wond. „Bedoel je die vrouw uit den „Mijter”?" De Jongen knikte en was blijkbaar niet op z’n gemak. „Ja, Juffrouw Jessie, morgen zal die zaak ook onderzocht worden. Sir Charles stond een half uur geleden bfj haar lijkkist en toen gebeurde er iets vreeselyks. Hy legde z’n hand op haar borst en toen hij die weer terugtrok kleefde er een bloedvlek op haar doodskleed. Nauwelijks had Toni dit gezegd of Jessie slaakte een kreet van ontzetting, strekte haar hand uit om steun en greep de ja loezie vast, die naar beneden vil en het vertrek in het duister hulde. Bevend viel ze m een leunstoel. Tom ging voor haar staan en ging opge wonden voort: „Toen ik dót zag. viel ik bijna op den grond van schrik. Wanneer juffrouw Skip pings geen fleschje brandewijn bU zich had gehad, en me niet een paar droppels meer waren het niet in den mond ge goten had, dan zou ik in zwijm gevallen zijn, juffrouw Jessie. Maar de brandewijn hield me op de been. Sir Charles was vree- seiyk opgewonden. En nu vertellen ze de verschrikkeiykste dingen.” Kram;>ichtlg omklemde zU de leuning van haar stoel en boog zich voorover, ter wijl ze den jongen strak aankeek. „Verchr-kkeiyke dingen, zeg voor dingen dan?” Tijdens de heden gehouden bijeenkomst van de Euuropeesche Vereeniglng, is het vrl) rumoerig toegegaan. Er werd een resolutie aangenomen, waar- ii. goedkeuring 'werd gehecht aan den in- va n het Simon-rapport. het einde der meeting zongen de aa -wezigen „God save the King", terwyi drie hiera's op den onderkoning uitge bracht werden. De vergadering werd verdaagd tot Vrijdag aanstaande. Nog geen veertien dagen nadat hij het be wind heeft aanvaard, heeft de nieuwe pre mier van Canada, de conservatief Bennett, naar de correspondent van de „Times” te Ottawa meldt, stappen gedaan tot uitvoe ring van twee verkiezingsbeloften n.l dat hfj voor de Canadee che tarieven zou vechten en dat hij de douanerechten aldus zou regelen, dat de I f nenlandsche markt zou worden ge waarborgd voor de Canadeesche producenten De afschaffing van den ..Tariff Board” was een voorbereidende stap in de richting van een herziening naar boven toe der tarieven in de Septemberzitting van het parlement, wanneer er noodmaatregelen ten aanzien der tarieven zullen worden voorgesteld voor be paalde sleutel-lndustrleën zooals de textiel industrie die onder de malaise lyden. De landbouwbelangen zullen eveneens worden bezehermd tegen „dumpingen oneeriyke concurrentie. Het handelsverdrag met Frankryk zal dras tisch wordfen herz:en of opgezegd en daarmee zullen de verdragen met twintig andere lan den zooals België. Denemarken. Italië. Ne derland. Argentinië. Noorwegen. Spanje, Tsje- cho-Slowakije, Zweden en Zwitserland op zij worden gezet daar de bepalingen van het Fransche verdrag eenvoudig tot deze landen waren uitgebreld. De re torsie rechten tegen de Vereenlgde Sta ten zullen worden opgeheven op grond dat Canada geen tarief wenscht „made in Wash ington.” De politiek van Bennett is volgens den cor respondent van de „Time „canada één het Empire twee.” Uit N. Zeeland komt al ge mompel van ontevredenheid wegens het in voerverbod voor boter en er wordt al ge dreigd met represaille-maatregelen tegen Canadeesche a"tomoblelen, waarvan Nieuw- Zeeland er verleden jaar voor eerf waarde van ruim 14 millioen gulden Invoerde. Naar wy vernemen is de Beiersche regee ring zooeven afgetreden. De Landdag nam het door de sociaal democraten gedane voorstel om de noodver ordening betreffende de belasting op het slachten bulten werking te stellen met 62 tegen 58 stemmen aan. Onmlddellijk nadat de uitslag der stemming bekend was ge worden. legde de minister van financiën zijn portefeuille neer. Het kabinet kwam daarop byeen en be sloot op voorstel van' den minister-presi dent Held en bloc af te treden. Charles haar vermóórd moet hebben. Is t niet zoo? Die dwaze menschen! Zelfs al had hy haar gekend wat niet het geval is hoe zou hy dan aan het vergif geko men zijn Zy lachte, opgewonden. „Het verwondert me dat ze nog niet zeg gen dat ik haar vergeven heb. Ongeduldig sloeg ze met haar handen op de leuning van haar steel. „Wanneer die vrouw Sir Charles gekend had,” ging zy voort, ..dan zou ze dit in den „Mijter” verteld hebben. Dat soort men schen kan het met voor zich houden, als ze met een voornaam of ade'lük persoon bekend zyn. Enfin, laat die honden maar blaffen; byten kunnen ze toch niet. Zoo, dus ze denkaen, dat die twee vrouwen niet vreemd aan elkaar waren?” „Ja, dat denken ze. Juffrouw Jessie; er zijn er zelfs die beweren dat de eene de moeder van de andere is. De vrouw in den ..Myter” was getrouwd: ze droeg ten minste een trouwring. Daar komt sir Charles aan. juffrouw; men kan wel aan hem zien, dat hy iets beeft, hetgeen hem hindert." Jess e stend haastig op en keek naar haar verloofde, die door de laan in de richting van het huls kwam aanwandelen Ja, dacht ze. Tom heeft gelijk, hy ziet er slecht uit. HIJ ziet er uit als iemand, die door onaangename gedachten gekweld wordt; wat loopt hij langzaam! Volstrekt niet als een minnaar die naar z’n ver- Ook de toestand in Egypte geeft volgen* Churchill aanleiding tot felle critiek. doorvoeren van het terugtrekken van Britache troepen uit Cairo Is c: bleken, dan men vermoed had. Men zou byna geneigd ztjn te gaan ge- looven, dat het Britsche departement van bultenlandsche zaken onder leiding van Hen derson het uitbreken van een Egyptischen De gewezen minister van financiën Chur chill heeft zich op een conservatieve ver gadering zeer pessimistisch uitgelaten over den huldigen toestand in Indië Het Britsche prestige in Indië is «oo laag gezonken als nooit te voren. De Engelsch-Indische conferentie zal geen enkele bevoegdheid hebben om Indië een nieuwe grondwet te geven, wat alleen in het parlement kan behandeld worden. Churchill is er van overtuigd, dat het Lagerhuis den Dominionstatus voor Indië zal afwyzen. Het moet het doei van Groot- Brittannië blyven het Indische volk op te voeden op zoodanige wyze, dat het langza merhand in staat zal zyn de verantwoorde lijkheden en plichten van een zelfregeering te dragen. De Dultsce delegatie ten Congresse va’ den Internationalen Studentenbcnd te Brussel, hesft den voorzitter in een schry- ven medegedeeld, dat de Duitsche studenten zich genoodzaakt zien de betrekkingen met den Internationalen Studentenbond af te breken. De Duitsche studenten zullen in de toe komst noch op grond van het tot dusverre van krachtgeweest zijnde accoord, noch krachtens een modus van nog niet gerepelde samenwerking de relatie met den Bond onderhouden. De Duitsche vice-president Sportcommifsie van de C. I. E. tionale Studentenbondi dr. ing. heeft zijn functie neergelegd. Reden van deze gebeurtrnls zijn de uitla tingen van de zyde der Tsjechische en Poolsche vertegenwoordigers aan het adres der Deutsche studenten, gedurende de jongste byeenkomst te Brursel. VRIJDAG 22 AUGUSTUS HUIZEN, tot 6 uur: t»8 M. Ned. Omnxp. Alg. Programma. Te verzorgen door de NCRV. 815—9.30 Concert; 10.30—1030 Bybellezlng; 12.30—2.00 Concert. Mevr, van Ravenzwaay-Mollenkamp <zang>. H H. Her mann (viool). H. v. d. Horst Jr. (cello), Mevr. v. d. Horst-Bleekrode «piano). 2.00 4.00 Gramofoonplaten; 4.00 —5 30 Concert doo’t „Het Hollandsen Harpkwartet”, met medewerking van Leo Oostdam (Hult); 5.30 tot 6 30 Orgelconcert door J. A. de Zwaan; 6 307 00 Gramofoonplaten; 7.007 30 be zoek van den Radlodokter; 7.308.00 Gramo foonplaten; 8.00—10.45 G. Spit „Modem - Snelverkeer. Spoorwegen AutomobllisaMf Luchtverkeer", muzikale medew. Chr. Radio- Orkest: 10 00 circa Persberichten; 10.45— 11.30 Gramofoonplaten HILVERSUM. 1875 M. 8.00 VARA-Or- gelconcert; 9 0010.00 VARA Gramofoon platen; 10.15 VARA-voordracht; 10.30 VARA- ziekenuurtje: 1130 VARA-gramofoonplaten' 12.15--2.15 AVRO-Concert. AVRO-Vacantle- 'Orkest, Mimi Geynes, Paul Harden en Hans Weissbach; 2.15—3.00 Gramofoonplaten: 3.00 tot 4 00 Concert. AVRO-Kwlnfbt; 4.00 VARA „Onze Keuken" door P J. Kers; 4.45 VARA voor de kinderen; 5 45 VARA-concert; 650 VARA actueel allerlei; 705 VARA vervolg concert; 7 45 VARA Politieberichten; 930 en 10 00 Persbericnten. DA VENTRY. 1554.4 M. 10 35 Morgenwij ding; 12 20 Concert. E. Owen «viool), K. Thomson (piano); 12 50 Orgelconcert door L H Warner; 1.50—2.50 Gramofoonplaten; 4.20 Orkest concert' 5 35 Kinderuurt je; 6-20 Lezing; 6.35 Nieuwsberichten; 7.00 Piano recital door C Smith; 7.20—7 40 Lezing; 7.50 Vaudeville; 9 20 Dialoog; 10 05 Nieuws berichten: 10 30 Concert. Octet. H. William son «tenor); 11.20—12.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 1150 tot 2.20 Gramofoonplaten; 4 05 Orkestcon- cert en soli; 7 40 Gramofoonplaten; B05 „La Basoche" van Messager Solisten en orkest. LANGENBERG. 473 M. 735—7 50 Ora- mofoonplaten: 7 308.50 Orkestconcert; 1030 tot 11.20 Ooenlng van de Radlo-Tentoonstel- ling te Berlijn. Orkest, koor en sprekers. 11.20— 12.15 Gramofoonplaten; 12 30 Gramo foonplaten: 1.25 —2 50 Orkestconcert; 5 10— 5.50 Klnderuurtje; 5.506.50 Concert Pia niste en bariton; 8 20—9 15 Orkestconcert; 9 20 „Kolportage". blijspel in eer voorspel eri drie bedrijven van G. Kaiser. Daarna tot 12 20 Orkestconcert. KALUNDBORG. 1153 M. 12.20 -2 20 Or kestconcert: 3.505.50 Orkestconcert en zang, 8 20—9.00 Orkestconcert: 9.009.35 „TUfael- disheder”. tooneelatuk in 1 bedrijf van O. Benzon; 9 35 -10 00 Plano-recital door Fol- mer Jensen: 10 2011.20 Orkestconcert; 1130 tot 12 50 Dansmuziek. BRUSSEL. 508.5 M. 3 20 Concert uit de Kurzaai te Ostende. Orkest en cellist; 5 20 Trio-concert6.50 Gramofoonplaten; Gramofoonplaten: 8 50 Orkestconcert; «338 2 M.L Concert georganiseerd d«x>r SAROV. ZEESEN. 1635 M. 6.107.20 Lezingen; 7.207.50 Gramofoonplaten: 9 20—12 30 Le ringen; 12.201.15 Gramofoonplaten; 1.15— 2 20 Berichten: 2 20—3 20 Gramofoonplaten; 3 304.50 Leringen: 4 50—5.50 Concert; 550 tot 8.20 Lezingen; 8 20 Citherconcert905 Was Tlere dazu sagen" Hootspel; 10.00 Saxofoon-soll door E. Pucciarelll Daarna Berichten en Dansmuziek. bt 0| 11 1 J. Be o? rei •ta ds vei

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 2