DE KERMIS SPAARBOEKJES Een DE FONOERS n 1 Eei r.; Ti s ALKMAAR Al FIRMA DE LANGE DE MORAAZ - ALKMAAR Kr Voor den Alkmaarschen Kantonrechter HEEREN-BAA1 BR1 D D R N Overreden Wat er zooal is Onze mooie molens Tooneel gedurende de kermis RECHTSZAKEN tn rente 3112 procent De motorraces op Zondag a.s. Auto in de sloot KUNST EN KENNIS Kernbij! gevonden GEMENGD NIEUWS Het onweder van Donderdagavond INGEZONDEN De muzlekauteursrechten Inbraak te Heerenveen PROVINCIAAL NIEUWS Rijkspolitie en Mond- en Klauwzeer Auto met krulstaarten neemt een bad 1» het merk telt r te wo Politiemaatregelen tijdens de motor wedstrijden op Zondag 24 Augustjis 1930 J UITGEEST ’T ZAND De Paardenmarkt ontmoet men het mysterieuze tentje van de somnambule, die uit de lijnen in uw hand precies vertelt hoeveel geld of u op uw spaar- 'bankboekje hebt staan. Rijdt veiliq, berijdt A 4-jarig kind gedood SCHOUWBURG ,,’T GULDEN VLIES” Alweer een tot verdwijnen gedoemd Twee personen licht gewond ScM- sterke komt men Op het Ge 4 f en „De Burg* Vier licht gewonden Een bekend theehuis b(J Dwtngelo afgebrand het perceel Is grootendeels schuur, waarin een groote De dader (s) niet te vinden W-50ctperofU voor oor. SR ■M Onderhandsche verkooping De verffa- briek met daarachter gelegen perceel tuin grond aan den Middenweg, onlangs door De pogingen van de Vereeniging tot be houd van windmolens om den houtzaagmo len van de firma v. d. Mei te Berlikum <Fr.) voor afbraak te behoeden, zijn mislukt. Hij is nu voor afbraak voor 800 gld. verkocht. gevrat repart Rljwie lande: koe e aan 1 Hoog b B»ru Dokt 0MB Te Anderen (Dr.) is het 4-jarig zoontje van den heer J. Hilberts door een wipkar overreden en aan de bekomen verwondin gen overleden. Om flinke (flink straat Brees Tg 1 bevrag Egmoi Zitting van Vrijdag 22 Augustus gevra Brmc ECHTE FR1ESCHE Oev Of 3 t Brieve 3434, l Hl gka sten goto over gene moet D waai te h dB 1 een ta auto Blo Sti zv 9— Gevr voor 1 PEDI Oei 8mki.< renwe RENI smid. Nu kan 't spul beginnen. Het weer toont zich gunstig en als de Weerberichten juist zijn, dan zal het de heele kermisweek goed weer zijn. De kermis-week, de week van ontspan ning is aangebroken. Op de Nieuwesloot opent de luxe nougatkraam van den beken den Jacob Stuvé de lange rij van tenten en kramen. Daar vindt men een werptent, de Z-g. Amerikaansche hoepla, vervolgens de bekende „Friesche Kap” van mej. de Boer; dan een hakstal, een gebakkraam, een suiker kraam, een vischkraam, wederom een hak stal, een nougatkraam, het Amsterdamsche harde eieren- en zure-bommenmagazijn; een werptent, êen haringwagen; de van ouds beroemde gebakkraam van Joh. Denis; een schietsalon, een Minervatent, een lachspiegel- tent, het vlooien-theater, kop van Jut, de tent van de A.N.G.O.B. en tenslotte een werp tent. Op weg naar Coöperatieve Zuivelfabriek ..Assumburg" Uit de 15 sollicitanten voor de vacante betrekking van contróleur aan genoemde zuivelfabriek is benoemd de heer J. Sneldcr. als zoodanig te Beets (N.-H). Door de directie van Oud-Bussem is een klacht ingediend tegen den rijksveldwachter K., uit Naarden, wegens het niet in acht ne men van de voorgeschreven maatregelen bij het binnentreden en verlaten van de quaran taine stal, waarin zich beesten bevonden, die waren aangegeven als lijdende aan mond- en klauwzeer. Bovendien had de veldwachter zich niet tot de directie gewend om toegang te verkrijgen, welke maatregel noodig is met het oog op besmettingsgevaar, doch zich deze met geweld verschaft. Dinsdag a_s. vertrekt de 'jaarljjksche bedevaart van het Dekenaat Behagen naar Helloo. In grooten getale ml daaraan weder door de parochianen van t Zand worden deelgenomen. Wjj herinne ren ons nog hoe het vorige jaar door een kleine honderd personen van hier de bede vaart werd medegemaakt. Dat getal mag dit Jaar in geen geval kleiner, maar moet zoo mogelijk grooter zijn.. Is elke parochie als ’t ware gehouden, een flink aantal pel grims naar Marla s genadeoord af te vaar digen, voor ’t Zand is dit een eere-zaak. wijl ‘t Zand een Marla-parochie is, hebbende dus hetzelfde titelfeest els Oesdom. O. I* Vrouw Visitatie. Daarom, parochianen van 't Zand, zooveel mogelijk allen Dinsdag op. naar „O. L. Vrouw ter Nood”l Naar Heiloo jaarljjksche Hieronder publlceeren wij de Hjst yan too- neelstukken enz. welke voor volwassen ka tholieken zijn goedgekeurd. Gistermiddag om half vier passeerden te Bloten op den Nieuwen Weg aan de Haar lemmermeer twee luxe auto's elkaar. Van de anderen kant kwam eveneens een luxe auto aangerêden, die het passeeren belemmerde. De auto van den heer Van der Bergh uit Groningen reed hierdoor in den sloot. De heer Van der Bergh en drie inzittende dames bekwamen lichte verwondingen. Dr. Ten Kate van Haarlemmermeer verleende de eerste hulp, waarna de gewonde personen naar fa milie te Amsterdam werden overgebracht De auto is beschadigd. De auto die dit ongeval veroorzaakte, reed snel door, doch het nummer kon genoteerd worden. Ze zal u vertellen of u een fuifnummer bent of een spaarzaam mensch, of de ware „hij” of,/zij” spoedig in uw leven zal komen enz. De paardenmarkt is het terrein van de groote en grootste attracties, het terrein van veel licht en veel onmuzikaal lawaai van muziek-dingen. Het auto-dröme van Vermolen staat wederom voor het H.B.S.-gebouw en noo- digt de aspirant-autorijders voor een hoog lesgeld de kunst van het chauffeeren te komen leeren. Voorts staan hier de fietsencaroussel van A. F. Hommerson, de zweefmolen van Hendriks, de autotjes caroussel van Sip- kema, de schommelschuitjes van Vallentgoed en iets nieuws op deze kermis, de Ridee-O, een draaimolen op een hellend vlak, op fantastische wijze verlicht; deze inrichting is van de Te Ooeterwolde is gevonden in de helde onder Haule een z.g. kernbjjl, de voorlooper van onze geslepen steenen bjjlen uit het neollthlcum. De kernbjjlen vertegenwoordigen een oude re periode voor Frankrijk. Het „campignien" voor Duitschland, de „hjoecken moeddinger- cultuur” in het noorden van ons land was tot dusverre (behalve een vrijwel analoog ty pe door prof. Holwerda in een Drouwener hunebed gevonden? de kernbjjl niet bekend. Wel waren nu in de laatste jaren onze hei develden meer rationeel nagespeurd. Onder Bakkeveen is een fragment van een dergeljjk wapen gevonden en onder Elsloo een minia- of tuur kernbjjltje, dat als votiefsteentje amulet moet worden aangemerkt. Burger). Stand Geboren: d. van Jo hannes Groen en Anna Cornelia Welage d. van J. Goedhart en Cornelia Bakker. Getrouwd: Johannes Scholten en Maria Theresia Pulman. Op de Steenenbrug staan de van ouds bekende poffertjes-kramen van Hoefnagel en van der Zee, geflankeerd door de op een kermis onmisbare paling- stglletjes. Vanaf de Steenenbrug komt men door de Houttil, waar de eetsalon van den heer Doets tot een rustig zitje uitnoodigt, en vandaar door de Marktstraat naar de Ge dempte Nieuwesloot, waar wederom een schitterend verlichte draaimolen plaats heeft gevonden. Evenals vorige jaren staat hier het bekende theater Pittoresque van den heer Mullens met zijn potsierlijke clowns dames.- Langs verschillende kramen Een niet onverdeeld vol daan gemeentenaar De 48-jarige heer J. P. B. directeur eener zuivelfabriek te Castricum verscheen als verdachte voor den Kantonrechter, naar aanleiding van het hem bij dagvaarding ten laste gelegde feit, dat hij op 2 Juli in strijd met de verordening een 9 a 10 p.k. motor in werking zou hebben gehouden. De heer B. zeide zich grootelijks over deze vervol ging te verbazen. Bedoelde motor had slechts een capaciteit van 3/10 p.k., waarmede b.v. een stofzuiger in werking wordt gesteld. Hij had daaromtrent een onderhoud gehad met burgemeester Lommen, die hem had toegezegd, dat deze zaak geen verdere ge volgen zou hebbert. Later had de heer B. bedankt als bestuurslid en lid van „Castri cum Vooruit” en bracht hij dit feit in ver band met het toch voortzetten der straf vervolging. Hij insinueerde voorts, dat in Castricum wel wat met gunsten werd ge werkt en merkte voorts op, dat hij van den motor een nogal kostbare teekening had doen vervaardigen en dat er geen overeen komst bestond tusschen de respectieve da tums, waarop de overtreding zou zijn ge constateerd. In verband met het doorjcom- parant gevoerde verweer, vermeende de Kan tonrechter dat het onderzoek niet volledig was geweest en werd besloten dat deze zaak meer uitvoerig zou worden onderzocht en derhalve voor onbepaalden tijd zou worden aangehouden. „Hel Rotterdamsch Nieuwsblad” schrijft naar aanleiding van de voorstellingen in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen aldaar „Jushny’s „Blauwe Vogel” heeft hier een mededingster gevonden die er wezen mag. Gisterenavond was in de volle zaal het suc ces even groot als welverdiend.” Voor een goeden en geregelden arbeid is ontspanning op zijn tijd beslist noodig; straks komt weer de lange winter; maar eerst brengt de kermis nog de noodige afwisseling. Yoor ieder wat; tooneel, revue, cabaret en veel andere amusementen. We wenschen allen, den kermisgasten en den kermisgangers Een prettige en goede kermis I Gebr. Hommerson, die op het terrein van het Oude Stadszieken huis de grootste attractie van deze kermis hebben opgericht: het amusementspark „Shimmy” een gevaarte van maar eventjes 85 Meter lengte. £)it amusementspark her bergt een glijbaan, twee trottoirs roulant, een cake-walk met etages, rolmatten, een eigen muziekkapel en een mooi orgel. Alles feeëriek verlicht en noodigend tot een bezoek. zoo’n onbenullig zaakje was vervolgd. In dien hij wetd veroordeeld, zou verdachte met niet minder dan 30 getuigen a decharge terugkomen. De heer ambtenaar bekeek echter de kwestie uit een meer bedenkelijk oogpunt en was van meening dat het niet aanging om maar op een wielrijder in te rijden, ook dezen hebben recht op den weg. Gevorderd werd f 20 boete of 20 dagen en de Heer Kanton rechter het volmaakt eens zijnde met de opvatting van het O. M. zwichtte ook niet voor de bedreiging met 30 getuigen en ver oordeelde den touringbus bestuurder tot f 15 boete of 15 dagen met toewijzing der billijke civiele vordering ad f 5 aan den heer Mol wegens kosten voor geneeskundige behandeling door Dr. Heringa. Woensdag 27 Augustus. Schouwburg ,,’t Gulden Vlies": „Chinee- sche Landhuis”, Amsterdamsch Tooneelge- zelschap Verkade en Van Dalsüm. Schouwburg „Harmonie": „Fam. meek", Kdn. Ver. Het Nederl. Toneel. Sehouw burg loge Doeleveld: „Turf in Ju Kansel'. Revuegezelschap Bouwmeester. Nieuwe Schouwburgloge Doeleveld: ,JNee- ke Bet", Ensemble Bouber. Hofplein. Hier staat een van de grootste en oudste attracties van de kermis: de stoomcarroussel van Janvier met daarnaast de vroolijke golf baan. De stoom met zijn luid geroep van de stoomfluit overheerscht als altijd het ker- misrumoer. Onder stijgende belangstelling van jong en oud werd dit amusementspaleis van schitterende ornamenten en blinkend spiegelglas opgebouwd en de heele week zal het er weer gezellig druk zijn. Dé stoom is het trefpunt van vele kermis- gangers, het rendez-vous voor de jongelui, het plekje waar de ouderen onder het genot van een glas bier het vroolijke spel van vliegen ju een golf van serpentines gadeslaan. 'Voor de stoom heeft men op de terrassen wan „Central” en „De Burg” een gezellig zitje. Het gaat niet aan een wiel rijder a tort et a travers in het mulle zand te jakkeren. Op den 22en Juli reed op den slecht onderhouden duinweg onder Schoort een groote touring-autobus, beladen met leden van het Luthersche mannenkoor uit Am sterdam, welke bus werd bestuurd door den chauffeur H. W. L., werkzaam bij den garagehouder Menius Bakker te Am sterdam. Voor de bus uit reden een tweetal wielrijders, de heer Comelis Mol, bakkers gezel te Schoort en de losarbeider Jan Beeld- ma, eveneens aldaar woonachtig. De twee wielrijders reden uiterst rechts op den nog berijdbaren rand van den slecht onderhou den weg, door een strook mul zand gegar neerd. De chauffeur van de touringbus pro beerde met zijn geweldig vehikel de wiel rijders te passeeren, doch haalde niet vol doende uit naar links, waardoor de bakker Mol werd aangereden, van zijn fiets ge raakte en met zijn arm tegen het achterwiel van de bus kwam, waardoor zijn arm zoodanig letsel bekwam, dat geneeskundige hulp bij Dr. Heringa moest worden ingeroepen. Aangezien geen poging werd gedaan deze zaak onderling te regelen, volgde aangifte en stond heden terecht genoemde clpuf- feur wegens overtreding van artikel 3 van de motor- en rijwielwet. De verdachte in persoon aanwezig, ont kende beslist iemand te hebben aangereden en had als getuige a decharge medegebracht zijn «patroon, die verklaarde dat L. bekend stond als een voorzichtig en gewild chauf feur. Volgens meening van verdachte, was de aangeredene zelf de schuld van het gebeurde. Hij was met zijn rijwiel in het mulle zand terecht gekomen toen verdachte, die niet voornemens was, voortdurend achter de wiel rijders aan te rijden, hem voorbij reed. In zittenden uit de bus hadden hem ook toege roepen, dat er niets van beteekenis was ge beurd en de wielrijder zelf de schuld droeg. Verdachte noemde het een opgeschroefde zaak en de rechercheur in Amsterdam had er ook om gelachen en zich verwonderd dat Een gevaarlijke ooggetuige De 18-jarige melkvente'r Simon Sch. uit Heiloo had zich den 23en Juli op zijn rijwiel met onverantwoordelijke snelheid voortbe wogen in de steeds druk bezochte Lange straat te Alkmaar en was door deze roeke loosheid oorzaak dat een tweede andere wiel rijders werden aangereden. De jeugdige bak ker, heden ter verantwoording geroepen, er kende wel een overmatige snelheid te heb ben ontwikkeld, doch de aanrijding achtte hij van weinig beteekenis. Het bleek echter, dat niemand minder dan de inspecteur van politie het gebeurde had gadegeslagen en zijn verweer bracht hem weinig voordeel. Hij werd dan ook vermaand en veroordeeld tot f 7 boete of 7 dagen terwijl de Kanton rechter de hoop uitsprak, dat met toezicht op het snelle racen ter plaatse, met onvermin derde scherpte zou worden voortgezet. Een niet toelaatbare faciliteit Een werknemer, in dienst van den heer C. M. v. L., aannemer te Alkmaar, had tenge volge van een heuglijk familiefeest een vrijen dag genomen en aan den patroon verzocht, den verloren arbeidstijd door overwerk te mogen inhalen, zoodat hij geen loonverlies zou behoeven te lijden. De heer van L. had daartegen persoonlijk geenerlei bezwaar, doch wees er zijn knecht op, welk risico door hem kon worden beloopen. Niettemin werkte bedoelde werknemer in den nacht van 14 Juli naarstiglijk door, doch deze ongewone nacht arbeid ontging niet de politie-controle, zoo dat proces-verbaal volgde en de heer van L. als verantwoordelijk werkgever, heden tot f 4 boete of 4 dagen werd veroordeeld. Maandag 25 Augustus. Schouwburg ,,’t Gulden Vliea": „Llebe un4 I^ben am Ufer der Wolgu". Russisch Kunst- Ier Theater, „Karussel". Schouwburgloge Dodenveld: „Turf in U Ransel". Revue gezelschap Bouwmeester. Nieuwe Schouwburgloge Dodenveld: „Blee kt Bet”, Ensemble Bouber. Op de Laat staan van de Boterstraat tot de Schouten straat de verschillende speelgoed- suiker goed- oliebollen- en nougatkramen, afge wisseld door verschillende hakstalletjes. Ditmaal staan de kramen met hun front naar het trottoir, zoodat de winkeliers kans hebben, dat het kermisgaand publiek ookfin hun zaken inkoopen doet. De Laat is altijd een kermis-terrein waar moeders met kinderen rustig kunnen loe pen. Bij het Vlaanderenhof staat als extra- attractie voor de jeugd een prachtige draai molen. Het verkeer bij de Vlotbrug in de war gestuurd Als eerste comparant ter zitting van Vrij dag presenteerde zich de 49-jarige heer W. H. O., een huizenverhuurder uit Bergen, aan wien was ten laste gelegd dat hij op 24 Juni te Alkmaar in een door hem bestuurde auto mobiel afkomende van het Heiligland, ter wijl het doorgaand verkeer wegens de open gedraaide vlotbrug was stopgezet, niettegen staande het door den brugwachterjvan Meete-v ren gegeven stopsein en last om terug te rij den, voor de wachtende auto’s was voortge reden, niettegenstaande ookn ee auto naderde vanaf de inmiddels dichtgedraaide vlotbrug. Gehoord werden in deze zaak de heeren van Meeteren brugwachter en Robber adj. keur meester bij den Keuringsdienst, als getuigen. De heer H. ontkende persé alle schuld. In- dien er fouten gemaakt waren dan was het door den brugwachter en niet door hem. Waarom bleef u niet in de file, vroeg de ambtenaar. Maar meneer, ik moest niet over de vlot brug, ik moest den Kanaaldijk op, dus, be hoefde ik niet op het verkeer over de vlotbrug te wachten, repliceerde verdachte, voorts overleggende een situatie-teekening om een en ander duidelijk te maken. De brugwachter van Meeteren verklaarde belast te zijn met de regeling van het verkeer jover de brug en overleg le als zoodanig zijn nstructie. In 't belang van het verkeer gelastte hij verdachte die doorreed, te stoppen, en ach teruit te gaan, waaraan deze slechts 'n oogen- blik voldeed. Toen stak hij eensklaps zijn richting-aanwijzer uit en reed door, zoodat een van den Kanaaldijk komende auto ge dwongen was links van den weg te stoppen, teneinde verdachte doortocht te verleenen. De heer Robber, daarop gehoord, verklaar de in denzelfden geest. De Kantonrechter achtte de verklaring van den brugwachter afdoende. Diens volmacht als verkeersregelaar bij de vlotbrug stelt zelfs de politie achter. Verdachte had zich dus naar diens aanwijzingerf moeten gedragen, en daarmede was de zaak uit. De ambtenaar noemde het optreden van verdachte onhebbelijk en zou de politie ver zoeken, speciaal op hem te letten. Hij requi- reerde tea slotte f 25 boete of 25 dagen. Verdachte noemde het gebeurde overdre ven voorgesteld. Hij rijdt reeds 7 jaren en is in dien tijd slechts 4 maal voor onbeduiden de overtredingen bekeurd. De Kantonrechter waarschuwde verdachte voor ontzegging van rijbevoegdheid, die bij herhaling dreigde en veroordeelde hem tot f 15 boete of 13 dagen. Zondag* 24 Augustus: „Schouwburg „Gulden Vlies": .Xiebe und Leben am Ufer der Wolga". Dussisch Künst- ler Theater „Karussel”. Schouwburgloge Doelen veld: „Turf In je Ransel”. Revue-gezélschap Bouwmeester. Nieuwe Schouwburgloge Dodenveld: „Blee kt Bet”, Ensemble Bouber. CONGESTIES. hartbeklemming. benauwd heden, angstgevoel, prikkelbaarheid der zenuwen, migraine, zwaarmoedigheid, slape loosheid kunnen door het gebruik van na tuurlijk „Franz-JoseC-bitterwater spoedig overwonnen worden. Bij Apotheken verkrjjgb. mej. de Wed. K. Schmidt verkocht aan den 'héér K. Berkhout, werd dezer dagen door laatstgenoemde onderhands verkocht aan den heer J. Veenls. alhier. Op den Hoogen Schlelandschen zeedijk tusschen Moordrecht en Gouda, nabij de R. K. Kerk onder Moordrecht, reed in de richting Moordrecht een zware met 18 var kens beladen vrachtauto van den vrachtrij der E. Lafeber van de Houtmansgracht te Gouda. Van denzelfden kant naderde een personenauto en daarachter kwam een door den 26-jarigen B. van Vliet bestuur autobus van gen dienst Gouda.Moercapelle. Deze laatste wagen haalde hu het passeeren te vroeg naar het midden- op. waardoor het achtergedeelte van de bits tegen de voor rijde van den vrachtauto reed. De chauffeur van het vrachtvoeftuig raakte door den schok zijn macht over het stuur kwijt, het geen tot gevolg had dat de wagen van den stellen dijk tuimelde. De auto sloeg eenige malen over den kop en kwam, na een val van ongeveer 20 meter rcchtopr in een vier meter breede. onder aan den dijk loopende sloot terecht. De twee inzittenden, de chauf feur N. Lafeber en de monteur P. Ctall. bel den uit Gouda, maakten de buiteling mede en verdwenen eveneens in het water. Direct schoten eenige jongens toe en zij slaagden er in de drenkelingen te redden. ZO waren f - door glasscherven van de gebroken voorruit bloedend verwond aan armen en handen, doch'bleken er zoodls de spoedig aanwe zige dr. P. Westendorp uit Moordrecht vast stelde overigens goed te zijn afgekomen De gewonden werden ter plaatse van droge kleeren voorzien en zijn daarna naar Gouda gebracht. Van de varkens vloog een gedeelte tijdens den val uit den auto terwijl de rest in het water terecht kwam. Eén der krulstaarten verdronk. Hel mutiekfestival van Onderl. Oefening Aan 't muziekfestival op as. Zondag 34 Augustus te houden, wordt door de volgen de korpsen deelgenomen, n.1.: „Crescendo’’ van Asscndelft, „Sint Jozef” van Beverwijk, Fanfare R. K. Jongenspatronaat, „D. L U.” te Bakkum. „Eensgezindheid" van Egmond- Blnnen, „Excelsior” van Oostzaan, .Cres cendo van Westzaan „Zaandüksch Fanfa recorps. De twee vrije nummers, welke bo vengenoemde korpsen Zondagnamiddag as. op 't feestterrein ten gehoore brengen, zijn de volgende: 1. „Le Grand Mogol” en .Fan tasie over motieven van Mendelssohn”. I 3. „La Reine” en „Ololre de Villars”. 4. ..Marche Gala" en „Palme.s et Laurters". 5. „Een Nederlandsch volksfeest* en „Ouver ture Romantlque". 6. .Neerlandia” en ,AtU- la". 7. „Les Francs Juges” en „Aids’. 8. „Fétc Hongroise' en Ouverture „Couronne dOr". De marsch „Kinefa Jubileum Marsch" van A. Groot, wordt na afloop van den muzlkalen ommegang door de gezamenlijke korpsen voor ’t Raadhuis geblazen. Gisternacht is talgebroken in de woning van den predikant Winkel te Heerenveen Het huis was onbewoond, wijl de familie op reis is. De dader of daders zijn aan de achterzijde het huls binnengedrongen en hebben het geheele gebouw doorzocht De kasten zijn opengebroken en 's morgens lag alles overhoop. Wat vermist wordt, kon door afwezigheid van de familie nog niet vastgesteld worden. Van dader of daders geen spoor. Een adres van den Bond van Gemengde Zangvereeniglngen. Het Bestuur van den Bond van Gemengde Zang vereen Iglngen in Nederland heeft zich tot de Tweede Kamer gewend met een adres, waarin naar aanleiding van het aanhangige wetsontwerp tot wijziging van de Auteurs wet van 1922, er op aangedrongen wordt, dit wetsontwerp aan te nemen, waardoor de inning van auteursrechten uitsluitend zou worden toegestaan aan een bureau, dat van staatswege zal worden gecontroleerd. Mocht de Kamer een wijziging van de auteurswet niet noodig achten, dan bepleit adressant het nemen van maatregelen, die leiden tot het toevertrouwen van de inninft hier te lande van auteursrecht aan één nationale organisatie onder een NederlandsAe direc tie, onder toezicht van regeerlngswege of van een door de regeengn in te stellen Com missie van Toezicht. Op Zondag 24 Augustus 1930 wordt zoo wel bij den aanvang als bij afloop het rijver- keer in één richting geleid en wel door de NleuwpoortsTkan in de richting Hell<*> en langs den Kennemerstraatweg in de rich ting Alkmaar. Vanaf 12 uur des middags zijn de Nleuw- poortssteeg en Regulierslaan aan de straat- wegzijd» voor het rijverkeer gesloten. Alle voertulgenverkeer gaat over de Nieuwpoorts- laan ingang Vlerstaten. Voor het Sportpark zjjn drie ingangen; ge rekend vanaf den Hout, is de eerste ingang bestemd voor leden van V. V. V. en rijwielen, de tweede Ingang uitsluitend voor voetgan gers en de derde ingang voor motorrijtuigen en andere voertuigen. Het tarief van stalling op het terrein is: auto's 50 ct., motorrijwielen 25 ct. Russisches Künstler Theater „Karussel”. De voorstellmgen van dit wereldberoemd ensemble moeten blijkens de persverslagen inderdaad buitengewoon belangwekkend zijn; niet alleen verkrijgen zij in de groote plaat sen volle zalen, maar ook b.v. in Hilversum was.de groote zaal van Het Casino gisteren en éergisteren uitverkocht. Over deze voorstelling schrijft de „Gooi en Eemlander” o.m. „De eerste uitvoering gisterenavond door het Russische Künstler Theater onder leiding van Eugen Iskold is een succes geworden. Dc veertien tafereelen volgden elkander snel op en boden veel afwisseling, zoowel in decors en costumes als in aard der voordracht. Stemming brachten het ruige „Straattafe- reel omstreeks middernacht”, het melancho lieke „De avondklokken”, waarbij de bas prachtig zong en het tragische „Siberië". Hier kreeg men iets te zien van het leed in Rusland, van het groote heimwee ook en van godsdienstzin. De slotscènes vóór en na de pauze brach ten de vreugde, de uitgelaten blijheid in dans en zang bij het Russische volk. „De Ukraini- sche feesten” en „Zigeunerdansen” wekten geestdrift door den prachtigen feilen dans en opgewekten zang. De décors hierbij waren zonnig, vlammend zelfs van kleur, waarmede de fleurigste costumes prachtig harmonieer den.” Evenals vorige jaren zetten wij ons er voor om de kermis in te luiden. Wel is op het oogenblik, dat wij dit schrij ven alles nog in zwijgzame kermisrust, doch op het oogenblik dat deze krant zal worden rondbezorgd, zal het’ stadscentrum weer vol zijn van het kermislawaai; draaiosgels zullen met hun cacophonie van geluiden de straten vullen; evenals de gemengde lucht van oliebollen en zure bommen; even als het geroep van den lokkenden kermisgast, die bezoekers wil trekken voor zijn Minerva tent of vlooien-theater. En alvorens men dan met of zonder zijn kinderen een wandeling over de kermis gaat maken, grijpt men eerst even naar de krimt om te zien wat er zooal is. Red. Wij hebben ons om inlichtingen ge wend. en zijn tot de conclusie gekomen dat Inzender blijkbaar geen reden heeft zich te beklagen, daar Inzender naar het schijnt het f reglement van de veillngsvennootschap. waaraan hij verkocht heeft, niet voldoende heeft gekend, anders had Inzender kunnen weten dat in dit geval hij zich niet kan be roepen op overmacht. Op de Zandersloot waar een ingang is voor het loopende publiek, worden geen rijwielen toegelaten en mogen aldaar ook niet aan de hand worden vervoerd. Op het middenterrein wordt niemand toe gelaten. die niet voorzien is van een daar voor geldige kaart, welke strikt persoonlijk is. Voertuigen mogen niet langer dan noodig is voor het in- en ui tl then van passagiers zich in de Nleuwpoortslaan ophouden. Voor stattonneerende rijtuigen en auto’s is .gelegenheid bij de Vlerstaten. Vruchten- en ijswagens worden bij de Vier- staten niet toegelaten. Voetgangers, die zich van en naar het ter rein begeven, worden verzocht den rechter kant van den weg te houden. Het einde der motorraces wordt door bel- luiden bekend gemaakt. Na afloop kan het publiek door alle uitgangen, welke op het sportterrein aanwezig zijn vertrekken. Bu het uitgaan moeten de voertuigen ^n rijwielen, ook die op particulier terrein ge stald zijn, wacnten, tot het loopende publiek vertrokken is en is het rijverkeer uitsluitend in één richting via NleuwpoortslaanRegu liers Laan naar den Kennemerstraatweg. Publiek hetwelk zich op het terrein bevindt en na afloop met auto's of andere voertui gen wenscht te vertrekken, moet aan den derden ingang instappen. Voor den derden Ingang zal voor inzitten den van motorrijtuigen gelegenheid zijn zich van kaarten te voorzien, zonder het motor rijtuig te behoeven verlaten. Nog twee dagen, en Alkmaar staat weer in het tcekert der motorsport. En als de teeke- nen ons met bedriegen, zal deze tweede mo- torsportdag de vorige nog overtreffen. Niet minder dan 70 rijders hebben ingeschreven waarvan 19 nieuwelingen, 26 juniores en 25 seniores. Vanzelfsprekend hebben deze laatsten de meeste belangstelling, en ieder zal zich afvra gen, wat straks de resultaten zullen zijn van de vele hevige duellen, die zich Zondag zul len afspelen. Daar is bijvoorbeeld van Hamersveld, die na langen tijd weer uit komt. Men weet, dat van Hamersveld den laatsten tijd in het bui tenland gereden heeft voor de K.N.M.V. en daardoor niet in de gelegenheid was, om v, d. Pluym met zijn nieuwedirtrackmachine te ontmoeten. Het wordt Zondag de eerste keer, dat beidé’rijders elkaar weer zullen ont moeten en het wordt niet alleen een strijd van twee kppstukken, die elkaar naar de kroon steken, maar veel meer nog een strijd tusschen de Rudge en de Norton. Alleen dat duel zal een gang naar het sport park waard zijn. En als we dan bedenken, dat naast deze beide rijders ook nog Jan Rijk, Oosterbaan, de Ruiter, van Pelt, van Dalsum, Hulsebosch, v. d. Velde, Breeman, v. Dmter, Bovee, Be- verdam, v. d. Berge, enz. in deze klasse uit komen, dan weet men zoo ongeveer, wat de Zondag ons brengen zal. Ook in de jun. klasse zal de strijd groot zijn. Tal van bekende rijders hebben daar voor ingeschreven, w.o. velen uit onze stad en omgeving. Zoo zullen o.m. Moeijes en de Vries uit Heerhugowaard, de Graaf uit Ju- lianadorp, Vermeulen en de Ridder uit Alk maar en Teeken uit Krommenie elkaar het vuur na aan de schenen leggen, terwijl de renners van buiten onze omgeving wel weer hun best zullen doen, om de prijzen weg te halen. Niet minder dan 22 merken hebben inge schreven, zoodat ook voor den technischen kenner dit motorfestijn om van te smullen is. De tribune kan geheel gebruikt worden. Op elke plaats kan men de ra^es volgen en beter dan ooit. Het paddock is ampithehters- gewijze ingericht terwijl ook de plaatsen aan de Zandersloot veel verbeterd zijn. Er zul len nu wel geen klachten komen over de ter reininrichting. Een loudspeaker van Philips zorgt er voor, dat iedereen kan hooren hoe de stand van za ken op «ik oogenblik is. Nog iets. De programma’s zijn dezen keer anders ingericht, dan vroefeer. Men heeft ge tracht het geheel meer overzichtelijk te ma ken, maar men wordt aangeraden een pot lood mee te nemen, om zelf de uitslagen te kunnen hoteeren. Voor het publiek wijzen we er nog op, dat de eerste ingang aan de Nleuwpoortslaan al leen toegankelijk is voor leden van V.V.V. en voor fietsers, de tweede voor tribune en paddock en de derde voor auto’s en motoren. Voor den eersten rang is de toegang alleen aan dc Zandersloot. En nu wachten we op mooi zomerweer. Dan zal het vol, zeer vol worden op ons mooie sportpark. Dinsdag 26 Augustus. Schouwburg „*t Gulden Vlies": Chineesche laindliuis, Amsterdamsch Tooneel, Verkade en van Dalsum. Schouwburg „Harmonie”: „Fam. Schl- meek”. Kon. Ver. Het Nederl. Tooneel. Schouwburgloge Dodenveld: „Turf in Je Ransel", Revuegezelschap Bouwmeester. Nieuwe Schouwburgloge Dodenveld: Wie ke Bel”, Ensemble Bouber. Ontruimd De indertijd onbewoonbaar verklaarde woning aan den Hoogeweg, waarin tot nog toe een zekere de Gr. zijn verblijf hield, is bij deurwaardersexplait ontruimd. Donderdagavond sloeg tijdens een hevig onweer de bliksem in de villa annex thee huis en boerderij „Oldenhut” te Dwingelo. bewoond door J. Wemmenhove Rzn. Dit theehuis Is zeer bekend btj de velen, die de boaschen te Dwingelo bezoeken. Het voor- gedeelte van blijven staan; het achterhuis, bestaande uit een kapitale voorraad hooi, stroo en koren was opgesta peld. verbrandde. Ook kwam eenig vee in de vlammen om. Voor den inhoud van deze rubriet'iieit de Redactie zich niet aansprakelijk Er wordt tegenwoordig veel geschreven de couranten, ook in uw courant, over o*n slechten toestand in den land- en tuinbouw. Nu tracht men zooveel mogelijk dien toe stand te verbeteren en van den *nde”" kant trapt men den boel zoo goed mogelijk In elkaar. Het is nogde strenge vorst, die menig kleinen tuinder en bloemkweeker van 1929—1930 parten gespeeld heeft, vooral w» betreft het artikel Irissen. Ik voor mij had voor den vorst verkocht voor de somma van pl.m ƒ250 en nu ben ik verleden najaar en Maandag 12 Augustus door het scheids gerecht veroordeeld otn te betalen aan scha devergoedingen en kosten zegge pl.m. f875’ een kapitaal bedrag voor dezen tijd. Binnen 3 dagen betalen Men heeft maar te zorgen, dat het geld er komt al zou je het moeten stelen. Ik zou er veel over kunnen schrijven, maar ik vind het treurig dat als men getrof fen wordt door een ramp men dan nog 275 pCt. betalen moet omdat men ze er voor verkocht had. Had dat niet wat minder ge kund? Er is geen mensch. die er een woord over schrijft Volgens mijn inzicht en hon derden zijn het met mij eens. moest over het schandaal geprotesteerd worden. Hoogachtend, Uw abonpé, J. D.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 2