^vandeffia 94 MODERNE KLOKKEN van 20.-1 tot 186^- Burgerlijke Stand van Alkmaar Nagekoiren Kerklijsten ASSENDELFT Voor H.H. Winkeliers f BLADZIJ VRIJDAG 22 AUGUSTUS 1930 Jubileum D. IT. Klomp TELEFOON 324 SPORT EN SPEL VOETBAL MARKTNIEUWS PROVINCIAAL NIEUWS -I ALKMAAR HEILOO T KALF (Zaandam) ENKHUIZEN WINKEL LANGERAAR EGMOND AAN ZFE DEN HELDER j 3n JL t i HEEMSKERK SCHOORL SCHERMER EGMOND-BINNEN I vv Ltbt bLAD HEER-HUGOWAARD N.V. DROGISTERIJ EN CHEMICALIËNHANDEL „VRIESIA” v.h. JAN DE VRIES ZAADMARKT TELEFOON 324 ALKMAAR ZWAAGDIJK ’T VELD ZIJPE WARMENHUIZEN Pansponsen, Panlappen. Straatbezems. Luiwagens, Spakenborstels. Kachelbor- stels. Hei-bezems. Takken bezems, Hand- schrobbers. Stallen-schrobbers, Stroo- bezems, enz- enz. BOVENKARSPEL ZWAAG TEXEL OBDAM ASSENDELFT as. Muizen f 1.551.65, Due t 1.60— Wendelaar voorlooplg van Bos— en Bu de 5 half B Maria Hollenberg ge- half 9 overl. tam. Konlng en half 9 tot genezing van ziek 13.30 in Predikatie van den Weleerw. Pater C. Die- meer. We herinneren er onze lezers aan, dat Pater Diemeer op Zondag 24 Augus tus onder alle H.H. Missen eene predikatie zal houden over de Missie in den Congo, en daarna een beroep zal doen op de offervaar digheid der parochianen voor het schoone Missiewerk. gen deel Flamingo f 2.50 Bic 5000 uien Wees d. Zelatricen van GV.O. I—VITESSE I Voor de door ARC. georganiseerde aerie- wedstrUden zal morgen de wedstrijd gespeeld worden G.V.O. I uit Krommenie tegen Vites se I uit Caatrlcum. G.V.O. komt uit In de 2e klas der R. K. Federatie en Vitesse le klas DH.V.B. Beide elftallen beschikken over een uitste kend elftal zoodat Zondag om half drie op het A.RC.-terrein aan den Westerweg een mooie wedstrijd zal worden gespeeld. Sportliefhebbers kunnen wU dan ook aan raden om deze beide vreemde elftallen eens te zien spelen. Opgedragen Het bouwen van een woon huis in de Boekelermeer voor rekening van den heer Blokker is opgedragen aan den beer M. van Steeg, aannemer, alhier. MAANDAG Hogerwerf. DINSDAG Nells. WOENSDAG half 9 Henriette Poll. Na de H. Mis verg, het Apost. des Gebeds. DONDERDAG 8 uur de H. Mis inlet om half 9, wegens het vacantlefeest der School kinderen). VRIJDAG vee. ZONDAG half 8 Vroegmis, 10 uur Hoog mis, 3 uur Vesper. DONDERDAG 7 uur Lof met Rozenhoedje v. d. gel. zielen. ZATERDAG 38 uur biechthooren. Jengdige gappers Een houder van een boomgaard alhier, kwam tot de ontdekking dat uit den boomgaard vee! kruisbes en wer den vermist. Bij onderzoek bleek dat een drietal joncens van 9 tot 14 Jaar zich on geveer dertig pond kruisbessen had toege ëigend. De politie nam de jorigens ernstig onder handen. terwijl de schade door de ouders werd vergoed. Eén liefhebber Voor de vacante betrek king van onderwijzer aan de O. L. School, met acte M O. kunde voor vakonderwijs aan de U.L.O.-school heeft zich één sollicitant aangemeld. Personalia Te ’s Gravenhage slaagde de heer C. M. Pouw, abler, voor het examen hoofdacte. Raadsvergadering De Raad dezer meente komt bijeen op Maandag 25 Aug. 1930 te 8 uur n.m. De agenda bevat O4i.: Personalia Bij Koninklijk besluit van 20 Augustus is de heer L. W. NJeland, tijdelijk leeraar aan het stedelijk gymnasium te Gro ningen, voor het tijdvak van 1 September 1930 tot en met 31 Augustus 1931. benoemd tot burgerleeraar bij het Koninklijk Insti tuut voor de Marine te Willemsoord. Aan het concours hipplque zullen mede weer meerdere bekende paarden deelnemen, waaronder ook die van den heer Van der Touw uit 's-Gravenhage en van den heer Van der Woude uit Rockanje. Het bestuur der Harddraverijvereenlglng verzoekt ons nog te willen melden, dat de Oud-Hollandsche draverij geheel van de Z.V.T. uitgaat en de leden dien middag dus geen vrijen toegang hebben. 3000 aan- 12—12 Dubbele zon- Dubbele aanvoer Mond- en klauwzeer. Dit kwaad heersch- te onder den veestapel tot voor enkele da- geleden vrijwel alleen aan net Oostehjk ónzer gemeente: thans treedt het mond en klauwzeer ook in de overige gedeelten, o.a. ook te Noorddorp, op. Bij verschillende veehouders wordt thans deze ziekte geconstateerd, 't welk bij het toch al zoo financieel ongunstig jaar een groote schadepost voor de betrokkenen beteekent Raadsvergadering De Raad dezer ge meente komt Maandag as. te 3 uur in oenbare zitting bijeen. Gemeenteraad De Raad dezer gemeente vergadert Maandagmiddag om half 2. Prijs behaald Op de kunsttentoonstel ling te Nijmegen ter gelegenheid van de jubileumfeesten behaalde mevr. S. Nicolaas, alhier, op de kunsttentoonstelling den der den prijs, bestaande uit een zilveren me daille. Schoolfeest Woensdag maakten de leer lingen der R. K. School in een viertal auto bussen van de firma Van Geelen en Van den Berkhof het jaarlijksch uit tapje. Ge reden werd ever Castrlcum en Llmmen naar Alkmaar, waar een wandeling gemaakt werd rond den Hertenkamp. Vervolgens ging de tocht over Schoorldam naar Schoor! Geruimen tijd werd vertoefd in den speel tuin met het daaraan grenzende zandduin van café „De Roode Leeuw”. Daarna ging t naar den speeltuin van Duinvermaak' te Bergen en eindelijk werd nog een bezoek ge bracht aan het strand te Egmond aan Zee Dat ook behoorlijk voor den inwendingen mensch gezergd werd, behoeft niet gezegd. Begunstigd door prachtig weer is dit uit stapje heel goed geslaagd. Donderdag brachten de hoogste klassen een bezoek aan Artls en Schiphol. Ook dit tochtje i-> u tstekend verloopen en was voor de leerlingen niet alleen een zeer prettige uitspanning, maar ook een zeer leerzame. ZONDAG, 10de Zondag na Pinksteren, half 8 Communle-uitrelklng, 8 uur H. Mis uit dankbaarheid L e. v. H. Teresia, half 11 Hoogmis, half 3 Lof en preek. verslagen maakt. Burgemeester Wendelaar dankte de sprekers en wilde alvorens de bijeenkomst te sluiten nog den beiaarden vader van den jubilaris betrekken in de groote hulde zijn zoon gebracht. Hierna werd de feest-wijn geserveerd. Des avonds bracht Bergens Harmonie den jubilaris in den tuin van „De Rustende Jager” een serenade. Winkelsluii ng Door Ged. Staten werd de vet ordening op de Winkelsluiting, vast gesteld in de vorige raadsvergadering, goed gekeurd. Z|j is nu afgekondigd en zal Za terdag reeds van kracht ztjn De winkels zullen dan om 10 uur s avonds gesloten moeten zijn. ENKHUIZER HARDDRAVERIJ De Enkhuizer harddraverij zal ook dit jaar weder het evenement in de Kortebaansport zijn. De elite der kortebaandravers uit ons geheele land is hier dan van de partij Geen eigenaar van een snel paard wil daarbij ont breken. Naast meer oude bekenden als Koosje W. Letha, Silent Nancy, Infanterist, Har rold. Maggy, Henry, Zelda, Peter, Lady Schouw De schouw over de tochten, wa teringen en beken in den Oosterzijpolder zal gehouden worden op Woensdag 10 Sept. as. Voetbal Zondagmiddag half 3 (zomer tijd) zal alhier op het gemeentelijk sport terrein een voetoalwedstrjjd worden gespeeld tusschen S. ,V. W. L en Volendam 3. Wij gelooven dat, wanneer de voorhoede van 8. V. W. meer samenspel te zien geeft, de kans van winnen groot is. Als scheidsrech ter treedt op de heer P. J. Commandeur Fz. Aanrijding Donderdagmiddag onge veer 12 uur. werd alhier op den Middelweg de koopman 8. uit Alkmaar door een vier wielig motorrijtuig aangereden. 8.. die zeer doof Is, en daarvoor een waarschuwingstee- ken van het dooven-instltuut om den arm draagt, bevond zich aan den rechter kant van den weg. Door de aanrijding geraakte hij tegen den grond, terwijl zijn kast met koopwaren (galanterieën) werd vernield. 8. ZONDAG, Hoogfeest van Aanbidding. Den geheelen dag blijft het Allerh. Sacrament ter aanbidding uitgesteld. 1.45 gezamenlijke aanbidding door de schoolkinderen; 2.30 ge zamenlijke aanolddlng door de grooten; s’ avonds 7 uur plechtig Lof met feestpreek, processie, „Te Deum.” De feestpreek zal gehouden worden door den Weleerw. Heer J. Eeken, kapelaan te Rotterdam. 's Morgens zal aan de kerkdeuren gecol lecteerd worden voor de kerksieraden, welke collecte ten zeerste wordt aanbevolen. De corporaties, welke gewoon zijn mee te gaan met de processie, worden ook thans wederom ultgenoodlgd. In het kerkportaal vindt men de volgorde. DINSDAG-avond, 7.30 Marla-Congregatie, afd. meisjes. WOENSDAG-aovnd 7.30 8t. Jozef-Lof. DONDERDAG-avond 730 Marla-Congre- gatle. afd jongens. ZATERDAG van 48 uur biechthooren, 7 uur Marla-Lof. Behalve Maandag is er van de week dage lijks maar één H. Mis. Biechthooren voor de schoolkinderen van klas 6 en 7. Vrijdag na de H. Mis de meisjes; Zaterdag na de H. Mis de jongens. Dagelijks is van 45 uur de kerk geopend voor een bezoek aan het Allerh. Sacrament. De ijveraars van den St Odulphus-steun- penning worden verzocht eraan te denken, dat het Zaterdag de laatste Zaterdag is. Ook vervalt nu de driemaandelijksche termijn. Ijveraars! gij slaat toch niemand over? Controleert U zelven eensl! rold. Maggy, Henry. JaMet Harvester. Miss Zelda, Peter, Lady Chinies, Meteor, Quford, Patrick, Duluth. Pall, Senator Axband. zullen hier voor de eerste maal loopen. Fretteker, Robbedoes B. Vancouver, Od-11, Axworthy B, Navana Catabora T. Tomnlca Ster, Wak- ser.frled. Nella Schoon, Pieter NeL Infanterist en Navana worden momenteel de snelste dravers op de 300 M. baan uit Groningen geacht, terwijl Patrick Waksefried en Ster op zeer waardige wijze Friesland vertegenwoordigen. Vancouver komt hier als een der meest ge vreesde Zuld-Hollanders terwijl Tomnlca Utrecht presenteert. Ongetwijfeld zullen de Westfriezen en Noord-Hollanders zich zeker niet gemakte!ijk laten slaan en kan dus een zeer Interessante course worden tegemoet gezien. Loopt bet weer mede, dan zal zeker op een groot beaoek gerekend mogen wor den. Niet onopgemerkt voorbijgaan! Hoewel de gezondheidstoestand van Pastoor Moes van dien aard is. dat van alle ulteriljk feestbetoon zal moeten worden afgezien, zal de dag, waarop hij zijn 25-jarig Pastoor schap alhier herdenkt, niet onopgemerkt voorbijgaan. Dat konden zijn dankbare pa rochianen niet gedoogen. Er vormde zich een comité, dat bijdragen Inzamelde om den jubilaris een stoffelijk blijk van waardee- ring aan te bieden. Ook kerkelijk zal het feit herdacht worden. Oudste inwoonster Alhier b de oudste inwoonster overleden. Afra Jonker, wedu we van P.eter Heddes. Zij was geboren in het jaar 1838 en Is dus op ruim 92-jarigen leeftijd overleden. Zij ruste in vrede. Aanbieding der Gemeenterekenlng 1929. Voorstellen Ingevolge de nieuwe wet °P de financieels verhouding tusschen Rijk en ge meenten. Verordening op de hondenbelasting. Belastingzaken. Burgerlijke Stand van 14 tot en met 21 Aug. 1930. Overleden: Cornells Nierop. 79 jr„ weduwnaar van Antje Koster. Simon Kooijman, 66 jr.. weduwnaar van Cornelia van der Fluit. ZONDAG, de H.H. Missen te half 7, 8 u. en half 10 Hoogmis. Te 2 uur Vespers. Te half 7 Congregatie. DINSDAG, te 7 uur Congregatie. WOENSDAG, te 7 uur Congregatie. DONDERDAG, te 7 uur Lof. VRIJDAG, te half 8 Congregatie. ZATERDAG, tot half 10 en van 5 tot 8 uur biechthooren. Te 7 uur Lof. In de week de H.H. Missen te 7 uur en te kwart voor 8. Rotkreupel Het mond- en klauwzeer neemt hier ook steeds toe. Nu is er weer een geval van rotkreupel onder de schapen geconstateerd. OndertrouwdPieter Dirk Roosendaal en Wijnanda Molenaar; Frederlk Karei Capelle en Wilhelmina Catharina Krook; Hendrik BergmeUer en Hendrika Recourt; Willem Veer en 8jeuwtje Huigen; Willem Ooms en Guunje Ruis; Arend Scholte en Dirkje Pel- legrom. Overleden: Elisabeth Blom, weduwe Pieter van der Oord, 69 jaar. Geboren: Allda Helena, d v Cornells Boll- houwer en Elisabeth Hulsman. klaagde over pijn in de zijde en zijn arm was ontveld. Van een en ander geschiedde aangifte bij de politie, die proces-verbaal opmaakte. Het nummer van den auto Is be kend. De nieuwe brag De werkzaamheden aan de nieuwe brug In den Middelweg na bij den Molenweg vorderen schitterend. Reeds zal kunnen aangevangen worden met aanvulling en bestrating. Wanneer deze brug klaar Is zal worden begonnen met de brug in den Molenweg. Raadsvergadering Maandag 25 Augus tus, des namiddags 3 uur (zomertijd) komt de Raad dezer gemeente In openbare ver gadering bijeen. Polderverkiexing. Wegens benoeming van den heer J. C. Bruin tot Heemraad, zal Maandag 8 September as. een stemming worden gehouden voor de benoeming van een hoofd-lngeland van den Zijpe- en Haze- polder. Perwnalta. Aan den heer J. P. Goelema werd met Ingang van 11 September a.s. eer vol ontslag verleend uit zijn betrekking van 1ste ambtenaar ter secretarie dezer gemeente. Tot 1ste ambtenaar ter secretarie diver ge meente werd benoemd de heer W. L. Cor- reljé. thans ambtenaar ter secretarie van Sint Maarten. Mond- en klauwzeer. In deze gemeente kwamen weder twee nieuwe gevallen van mond- en klauwzeer voor en wel te Oude- sluls bj) het vee van de heeren W. Jcmge- jan en D. Jimmink. Ongeval Vrijdagmiddag had een onge val plaats In de Bakkerstraat, dat nog al goed is afgeloopen. Bij het bouwen vwn een woon- en winkelhuis van den heerf Schip houwer. maakte men gebruik van een Imo gen steiger, wijl men bezig was den nok van het huls af te werken. Tezelfder tijd was men in die straat nabij het woonhuis bezig een gat te graven voor de waterlei ding Vermoedelijk is er te veel grond weg gehaald. met het gevolg, dat de steiger plot seling met donderend geraas in elkaar stortte. Eenlge arbeiders, die er onder ston den kwamen wonder boven wonder met den schrik vrij. Gelukkig stond op het moment niemand op den steiger. Er bleek nogal eenlge materleele schade te zijn. In da „Rustende Jager” te Bergen had Don derdagmiddag de huldiging plaats van den jubileerenden redacteur van de A. C. door bet huldigingscomité, dat zich onder voor- zitterachap van Mr. W. C. Wendelaar geformeerd had. De heer Diesfeldt had voor deze gelegen heid de groote tooneelzaal gereserveerd; liet podium was in een lusthof van bloemen herschapen. Een 30-tal bloemstukken was hier op smaakvolle wijze gerangschikt. Van de bloemstukken noemen we alsnog die van St. Louis. T.O.P., het N. Holl. Toooeel en van den Ned. Journalisten Kring. Telegrammen van gelukwensch waren ingekomen van Mr. A. J. M. Leesberg, weth. van Alkmaar, van den Bond van op coöperatieven grondslag werkende zuivel fabrieken in Noord-Holland, van de vereeoiging tot ontwikkeling van den land bouw in Holl. Noorderkwartier en van den Ned. Journ. Kring. Burgemeester Wendelaar hield een harte lijke toespraak en zeide, dat het comité bijeen gekomen is, om den heer Klomp te be- feesten en te bejubelen, omdat het spr. en velen een behoefte was van hun sympathie te doen blijken. Spr. prees den heer Klomp als een waarachtig mensch met een warm- kloppend hart, die altijd met altruïsme en spontaniteit oog en hart toonde te hebben voor het algemeen belang. Spr. wees er op, dat Klomp veel geweest b en veel gedaan heeft voor de Bergensche schilders en voor de Bergenaren; in dit ver band herinnerde spr. aan de zoo schitterend geslaagde actie voor het Ongeschonden Be houd van het Berger Bosch, waaraan de jubilaris zoo’n groot aandeel had. Ook voor de vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Bergen heeft de heer Klomp veel totstand gebracht. Doch zijn verdiensten zijn in veel wijder kring bekend; daarom a^pvaardde spr. het voorzitterschap van het comité; omdat de heer Klomp verdiensten heeft voor de heele streek en voor Alkmaar, waarvoor hi) als re dacteur van de A. Crt. ontzettend veel ge daan heeft. Zoowel spr. als vele anderen was het daarom een behoefte blijk te geven van hartelijke en vriendschappelijke ge voelens. Op de eerste plaats wil spr. in deze hulde Mevr. Klomp betrekken door aanbiedi g van een groote bloemenhulde. Zich tot den jubilaris wendend, zeide spr., dat het comité er niet in geslaagd is één afgerond cadeau aan te bieden. Als bijdrage in de versiering van zijn woning bood spr. den heer Klomp namens het comité een Perzisch tapijt aan, terwijl spr. hem ver volgens, als symbool van het tweede geschenk een miniatuur-autotje aanbood, daarmede te kennen gevende, dat het de wensch van het comité was, dat de lubilarïs ah herinnering aan dit jubileum een reis zou maken. Naast de aanbieding van deze cadeaux, b het spr. een behoefte z'n gevoelens van warme waardeerïng en erkenning te uiten jegens den jubilaris, dien spr. kent ah een man met een warm kloppend hart, die doet wat hij kan en overal waar hij kan en waar zijn hulp gevraagd wordt. (Veel appl.) ZONDAG, 24 Aug 1930. De H. H Mis sen zUn te half 8 en 10 aur (de Hoog mis). MAANDAG. De Vespers om plaats van 14.15. Burgerlijke Stand van 16 tot en met 22 Aug. Geboren: Pietje, d. van P. C. Vla ming en J. v. d Slikte; Ida. d. van P. Kok en Cornells Je Daalder; Catharina, d. van J. Schraag en C. Smit; PieterneUa. d. van Jan Vos en G. C. Visser. Ondertrouwd: Jacob Gieles en Aagje de Graaf. Gemeenteraad De Raad dezer gemeente vergaderde Donderdag 21 Aug. JJ., des nam. te 4 uur, onder leiding van burgemeester N. Dekker, tevens secretaris. Alle leden zijn aanwezig. Na opening der vergadering worden notulen gelezen en goedgekeurd. Mededeellngen. De voorzitter deelt mede, dat de straat verlichting in de Wogmeer op 17 Aug. j.l. In werking is gesteld. B. en W. hebben zich dien avond nog overtuigd, doch de bewoners hadden zich reeds ter ruste begeven. Spr. hoopt, dat men zooveel mogelijk vernieling van de lampjes door de Jeugd zal tegengaan. Ingekomen zijn verschillende adressen. n.l. verzoeken om subsidie van de Malariacom- missie. het comité voor een leg wedstrijd te Beemster, en van het Wit-Gele Kruis, be nevens de eerste behandeling van het uit breidingsplan door de gewestelijke commissie te Haarlem. Waar deze stukken nog nlet door B. en w zijn behandeld, worden ze aangehouden tot de volgende vergadering. Ook een verzoek van de vereeniging voor Dierenbescherming tot wijziging der bouw verordening, wordt aangehouden. Nog is Ingekomen een dankbetuiging van den buitengewoon gemeente-veldwachter P. van Diepen, voor de hem toegekende grati ficatie. Voorlooplge vaststelling rekening G. E. B. 1929. Namens de commissie van onderzoek deelt de heer De Boer mede, dat alles in orde Is bevonden. De verlies- en winstrekening sluit op een bedrag van f 11325.met een winstcijfer van f 5.453 Het bedrijf staat te boek voor t 36300. Afgeschreven is f 20300.—, terwijl de reserve bedraagt f 17.000.Aan vrijwillige bijdragen Is aanwezig f 3400.zoodat het bedrijf geen schulden meer heeft en zelfs een overschot van f 5000.—. De gemeente-rekening wijst de volgende cijfers aan: Gewone dienst: Ontvangsten f 58.904.44, uitgaven f 47.690.84, batig slot f 1130X60. KapltaaldlenstOntvangsten f 16.13638, uitgaven f 24388.85, nadeellg slot f 84237. Aangestipt wordt, dat de bevoegdheid be staat nog f 10.000.te leenen voor de school, f 2000.voor den weg en nog f 3000.voor den dienst 1927. Deze uitgaven ztjn tot dus verre gefinancierd uit de kasgelden, zoodat de positie inderdaad schitterend moet wor den geacht. De rekeningen worden onder dank aan de commissie goedgekeurd, waarbij de voorzitter den wensch uit, dat deze gunstige toestand bestendigd moge blijven. Voorzitter deelt mede, dat er een aanvrage Is Ingekomen van de woningbouwvereni ging, welke ultelndeiyk een Instelling van de gemeente Is, omdat er extra onderhoud noo- dig Is, dat niet uit de rjjksbljdrage (f 350. voor de 10 woningen) kon worden betaald. Mede door ongunstige exploitatie is deze achterstand veroorzaakt. De vereeniging heeft een aandeelenkapl- taal van f 2200.en weet daarmede telkens de Jaarlljksche annuïteit te betalen, maar door dit extra-onderhoud zou het kapitaal worden Ingeteerd en men voor moeilijkheden komen. Hierom wordt een bijdrage gevraagd van f 1700.—. B. en W. stellen voor In beginsel het ver zoek in te willigen en later met definitieve voorstellen te komen omtrent het aantal jaren, waarover de betaling zal worden ge regeld. De heer Harp wil, teneinde in de toekomst dergeliJke tegenvallers te voorkomen, voor taan de jaarlljksche bijdrage iets hoqger stel len. Voorzitter merkt op, dat dit van nadeell- gen invloed zou kunnen zijn op de rijksbij- drage. Het voorstel wordt hierop z. h. st. aange nomen. De rondvraag levert niets op, zoodat slui ting volgt. ALKMAAR, 23 Aug. 1930 Veemarkt 9 Paarden, per stuk van 100.325.; 14 Melkkoeien 270.400.; 35 Nuchtere kalv. slacht per stuk 10.24.; 124 Vette Schapen 36.41; Lammeren 24.30 21 Schrammen, per stuk 34.-52.; 117 Biggen 10 weken 18. 26.; 3 Bokken en geiten 8.12. Handel stug. ALKMAAR, 23 Aug. 1930 Boter- en Elerenmarkt Boter, fabriek 1ste soort 0.75—0.85: Beter, fabriek, 2e -oort 0.60—0.70; Eieren groothandel 5 506.20; Eende.eren 4 06—4 50 ENKHUIZEN. 22 Aug. 1930 Noteering Bloemenlust Anjers 0.300.67; Dahlia 0.50 —1.00; Montbretla 030—0.70; Headly 0.50— 130; Columbig 0.60—2.00; Butterfly 030— 230 per 100 stuks. ENKHUIZEN. 23 Aug. 1930 Aardappe len en fruitmarkt Eigenheimers 2.45 2.80 per baal; slaboonen 1.45135 per zak; Clapps favorite 15.2018.00; The Queen 15 00 Keswick 10.10 per 100 nond. AVENHORN, 21 Aug. 1930 Bericht van de Coöp. Land- en Tuinbouw- en Marktvereenlglng Avenhorn en Omstreken. Vroege Aardappelen: Schdtsche Grove f 2.903.10 per 100 kilo, aanvoer 20 000 kilo, Groote Schotsche f 3.804.30 per 100 kilo, aanvoer 7000 kilo, Kleine Bchot- sche f 4.504.60 per 100 kilo, aanvoer 2500 kilo, Groote Due Wilde f 3—3.30 per 100 kilo, aanvoer 55000 kilo, Groote Due L f 2.402 60 per 100 kilo, aanvoer 6000 kilo. Wl*te kool f 1.50—130 per 100 kilo, aanvoer 8500 kilo, Roode Kool f 0 60160 per 100 kilo, aanvoer 5000 kilo,. Gele kool f 1.80—3.10 per 100 kilo, aanvoer 2500 kilo, Ulen: Gewone maat f 1.602.20 per 100 kilo, aanvoer 8500 kilo. Drielingen f 1.80—210 per 100 kilo, aanvoer kilo. Nep f 3 70—4.60 per 100 kilo voer 7500 kilo. Bieten: Groote f prr 1000 stuks, Slaboonen: der draad f 0.60130 per zak. met daad f 301.35 -xr zak. 1500 zak i 15 kilo. WARMENHUIZEN. 22 Aug. Zllvernep f 3.404 20 Zilverdrlelingen f 1.10—1 30. Ge le Nep f 4.90—5.40, Gele Drielingen f 10O f 1.90, Gele Uien f 2—230. Slaboonen f 4— f 4 60. Schotache Muizen f 4.20430. Schot sche Muizen groote f 2 90—3 50, Roode kool f 0.60—2.20, Gele kool f 0.70—2.10 per 100 Kg HOOGKARSPEL, 22 Aug. „De Eendracht" £^gheeft voor Spr’ «'“fe me«te be- De heer Kouwenaar heeft terecht ge wezen op spr.'s liefde voor de Bergensche schilders; spr. heeft over de schilders ge schreven hetgeen hem mogelijk was doordat ’“’y**1 van hen geleerd heeft. Door deze huldiging constateert spr., dat er een ruimer menschelijk contact be staat; spr. hoopt, dat dit contact mag groeien en eindigt met een woord van dank aan allen voor de woorden van gelukwensch en de ontvangen geschenken. voerden nog het woord de heeren D. De Boer (Stompetorenj en J. Westerhof, die den heer Klomp lof toezwaaiden om zijn journalistic ken arbeid en hem prezen als een knap verslaggever, die steeds objectieve Schotache f 1.65. HEM, 22 Aug. Zuider Kogge Slaboonen f 2.50—12. Snijboonen f 8.50- 22, Proleflc f 32—35 Roode Bessen f 8.20—23, Pruimen f 18—33, Claps f 2036 Fransche Suikerpe ren f 10 50—13 50, Goudballen f 8—12 50, Me loenen f 27—37. Druiven f 57—66. Tomaten A 1 12 40. Idem B f 9.40, idem C f 9.70, idem CC f 4.20. BOVENKARSPEL. 22 Aug. .De Tuinbouw.” Groote Muizen f 1.45—2.75, Idem kleine f 2.90. Due f 1.65—1 80. Blauwe f 2.50—160, Eigenheimers f 2 30— 2.65. Groote Gele Uien f 1 30. Bloemkool 1ste soort f 9.7011.70, ld. 2e soort t 24 10. idem 3e soort f 0.75, Roo de kool f 2.90—3.70, Gele kool t I 10—2.40, Witte kool f 1 50—2 90. Slaboonen f 0 45—1M Augurken fijn f 0.310.32. idem grof f 0.07 0 18, Tomaten A t 10 40, idem B 1 8 70. Idem C f 9.70. idem CC f 3.50. Aangevoerd werden 2037 H Ke. tomaten. MEDEMBLIK. 21 Augustus Bloem bollenveiling La Reine f 1.302.40, Mu- ri'lo f 1 40—230. Peach B.ossom f 2.00—3.00, -- T 1.20—3.10. Bartigon f 1.80— I 3.30. Hes f 1.70—330. Pink Benoits f 6.00 —7.00, Clara Butt f 0.80—2.30. Pride of Haarlem f 1.00—2.10, Mad. Krelage f 1.00 2.X, Prof. Rouwen’- V. d. Hoeff f 2.50—3 50, —3.00. Per H.L.: Peach 83, Brill Star 45—60, MurlUo f 25—35. La Reine 2534. Clara Butt Z 11—13, tigon f 3045, Flamingo f- 4555. Handel vlug. HEILOO, 2^ Aug. Roode bessen 0.18— 0.26; doperwten 0.090.27; fijne tros 0 11 0 16; tulnboonen 0 040 08; dubbele stam- s la boenen 0.03- J 09: enkele Idem 0.070.11; snijboonen 0 140 25; augurken 0.20034, alles per K.G.; rhabarber 0.250.45; worte len 0.100 50, per 10 bos; kropsla 3.204.70; bloemkool, le soort 7.4010 80. 2e soort 4.10 —6 30. andijvie 1.20—2 60. alles per 100. OBDAM. 22 Aug „De Tuinbouw.” 2800 KG. groote aardappelen 2 603.30; KG. drielingen 4.70—5.00: 1500 KG 2.00—2 20 2000 KG. driallngen 2 10—2 20; 3000 KG. nep 4 50—5 00 375 KG. wortelen 0 60 70 zak slaboonen 0.400.70. WINKEL. 21 Aug. Appelen f 815, Pe ren f 317, Pruimen f 1327. Aalbessen f 3 tot f 12. Kruisbessen f 34. Frambozen f 20 tot f 32. Tomaten f 24. Slaboonen f 25, Snijboonen f 511. Uien f 2 per 50 Kg„ B'oemkool f 58. Kropsla f 2—3. Meloenen f 1528. Wortelen f 35, Komkommers f 1 tot f 4 per 100 stuks. BOVENKARSPEL. 20 Aug. Bloembol lenveiling Voor de 12e veiling werden 6000 000 bollen aangevoerd. De kwaliteit loopt sterk terug, daar het leverbare practisch weg is. Wij noteerden voor: Artus 22 50, Cra- amoine brillant 11.50; Couronne d’or 3.70. Couleur Cardinal 2.803.20, Electra 6 6.40. Fred. Moore 33.40, Generaal de Wet 7.209.40. Gloria Solus 3.40. Herman Schlegel 22 80, Inglescombe Pink 2.40 2 60. Inglescombe Yellow 1—1.40, La Reins 2.40— 350. LodewUk XIV 1.30—1.60. Leg horn Bomet 4.50, Murillo 2—3.80, Mr. van der Hoef 2 80—3.30; Mon tresor 5 10; Maes 4.10; Orange King 2—2.40; Prosperity 2.20— 270; Peach Blossom 3.604.30; Pink Beau ty 8 10—860; Queen flora 2.20—2.90; Rose la reine 3.10; van der Neer 4.80; Vuurbaak 2.40— 3.10; Witte Valk 3 60—430; Witte due max 280—4.00; Witte Zwaan 2—220; Bar tigon 3.404.30: Bar. de la Tonnay 2.10 2.80; City of Haarlem 550—5.70; Clara Butt 230 2 80; Mad Krelage 2—2 80: King George V 7.408 00; La tulipe Noir 2.70; La candeur 2.20—2.70. La merveille 22.90; Pr. Elisa beth 2.10—2.30: Ph. de Commines 2.80—330; Picote 2—2.90; Prof Rouwenhof 1802.60; Prince of Wales 3 80-6.20; Painted Lady 2.50; Rev Ewbank 2—3.80; Rol d Islande 2— 240; Sieraad van Flora 1.802.10; San ders 2—2.80; Sultan 160—2 30; Victoire d Oliveira 2.60—3.60; Will. Pitt 3.60430 Will. Copland 2.804.60; idem 11 op 130 3.00; idem 1011 11.60; Zwanenburg 6.60— 9 50. Alles j>er 100 stuks. ALKMAAR. 22 Aug. Andijvie 2.20—5.10 per 100 stuks; augurken 3.0026.00 per 100 pond; bloemkool 1530—25 00 per 100 stuks- druiven 22.00—38 00 per 100 pond; gele kool 3 007.00, groene kool 2.007.00, kropsla 0.704.40. komkommers 1.103.90, meloenen 20.0045.00, alles per 100 stuks; postelein 0190.42 per bakje; pruimen 120019.00 per 100 pond; rabarber 1903.20 per 100 bos; roode kool 1.005.00 per 100 stuks; selderie f 2.60 per 100 bos; spinazie 0.47136 per bak; snijboonen 7.70—1390, dubbele spercleboonen 1 90530; tomaten, A 4.30, B 3 50. C 3 60, CC 1.20; uien 1.90—330, alles per 100 pond; wortelen 3.809.20 per 100 bos. NOORDSCHARWOUDE 23 Aug. 1930 Schotsche muizen 3 40- -4 20, idem groote 230330, Blauwe Eigenheimers 4.50530 Blauwe Aardappelen 430, Drielingen 4.70 5.00, Ronde due 3.603.70, Spercleboonen 330—730, Zllverien 3.10—530, ld. Drieling 0301.00, Grove uien 3.603.70, gele uien 2.10—3.—, ld Drielingen 190-230. ld. Nep 4.40— 4 70, Kroten 290. Roode kool 0.60— 290. gele kool 0.704.90, Witte kool 1.40 3.—. AMSTERDAM. 23 Aug. Aardappelen- markt. De aardappelprijzen waren heden onveranderd. e Aanvoer 2 ladingen, zijnde 685 HL. LANGENDIJK, 23 Aug. Groentenveiling. Aangevoerd werden: 20500 Kg. Aardappelen. Schotsche Muizen f 3.204 60; Schoolmees ters f Eigenheimers f 4.606 20; Drielin gen f 5.10590: 800 stuks Bloemkool. 1ste soort f 3 908 70, Idem 2de soort f 1.20— f 130; 61000 Kg. Roode „lol f 0.60—330; 50000 Kg. Gele kool f 0 804 20 76000 Kg. Vroege Witte kool f 1.404.20 9500 Kg. Uien Groote uien t 2.302.90; Drielingen t 22.20 Nep f 2305.10; 500 Kg. Zllvernep f 1.60; 600 Kg. Slaboonen t 2 20 6 6C; 60 Kg SnU- boonen f 4.10—11.80; 1200 stuks Bleten f 130 tot f 2.70. R.K. Gemengde Zangvereenlging Door bovengenoemde vereeniging werd Donderdag een vergadering gehouden, waarop een nieuw bestuur is gekozen. De heer E. Boon, als voorzitter van het voorlooplg bestuur, leidde de vergadering. Het voorlooplg bestuur achtte den tijd gekomen, dat zijn taak als geëindigd kon worden beschouwd. Ook uit de leden waren stemmen opgegaan, om tot een eigen be stuur te geraken. Alvorens hiertoe werd overgegaan, werd eerst een overzicht gegeven van wat door het voorlooplg bestuur In de afgeloopen maanden voor de vereeniging was verricht en de stand van de geldmiddelen uiteen gezet. Hierna bestuursverkiezing. Het bestuur zou gevormd worden uit drie dames en vier heerenleden. De verkiezing van een voor zitter door de leden had tot uitslag, dat gekozen werd de heer W. Heijns Ezn. Ver der werden gekozen de dames W. Breeuwer. E. Boon en M. Stam, en de hee ren H Jak. Th. RUkhoff en J. Vrouwe Jr. In een vercaderlng van het bestuur zul len de verschillende functies worden ver deeld. Tot nog toe was de vereeniging naam loos. doch hier werd ook In voorzien. Zij zal heeten „Kunstgenot". Door den Zeereerw. heer pastoor Nagel werd een hartelijk woord van dank gericht aan 't voorlooplg bestuur, dat de vele moei lijkheden. die de eerste maanden moesten worden overwonnen kranig het hoofd had teboden. Van de ruim honderd leden waren er ze ven en vijftig aanwezig De vereeniging kan nog wel heeren led en gebruiken, doch dames worden voorlooplg niet meer aangenomen. Burgemeester Mr. H. D. H. van Reenen van Bergen, stelde in het licht, wat de heer Klomp in het belang van Bergen heeft ge daan. Spr. weet, dat Klomp Bergen heeft leeren liefhebben en herinnerde er voorts aa wat Klomp voor de Bergensche schilders heeft gedaan. Spr. wilde hier doen blijken, dat hij zijn goede burgers eert |en bood Klomp daarom zijn hartelijke gelukwenschen aan. (Appl.) De heer C. F. Zeiler sprak namens be stuur en leden van V.V V. en schetste op geestige wijze de figuur van den heer Klomp, die spr. de incarnatie noemde van de democratie en tegelijkertijd een groote Mussolinie. Spr. herinnerde eraan hoe Klomp steeds zijn werkkracht aan de vereeniging voor Vreemdelingenverkeer geschonken heeft en zich daarvoor menigmaal financieele offers getroostte. Spr. prees den jubilaris als den man, die alles bereiken kan en steeds bereid is tot helpen als het geldt zoowel een particulieren als een algemeen belang. Voor alles wat Klomp voor V. V. V. had gedaan zegde spr. hem hartelijk dank. (Appl.) De heer D. Kouwenaar sprak namens den Ned. Journalistenkring en wees erop, hoe de heer Klomp door eigen kracht een uit stekend journalist geworden is, een jour nalist. die alle goede eigenschappen heeft van een dagbladschrijver en speciaal van een verslaggever, die objectieve, groote en hel dere verslagen maakte en van de meest uitvoerige en uiteenloopende debatten steeds de kern wist te vatten en weer te geven. Spr. roemde den heer Klomp als de stof felijke en de geestelijke eigenaar van de kunst der Bergensche schilders en verwees naar de artikelen over de schilders van de Bergensche school, verschenen in de Ber gensche Badbode van verleden laar, welke artikelen een knap stuk litteratuur noemde en spr. gaarne nog eens gebundeld zou zien. Spr. uitte den wensch, dat de heer Klomp nog vele jaren zijn krachten, lust en opge wektheid mocht behouden in het belang van de A. Crt. en bood tenslotte namens den Kring een fraai bloemstuk aan met de kleu ren rood-wit-blauw, als symbool van de nationaliteit van de vereeniging, waarvan spr. den heer Klomp kende als een van de bene en uitstekende leden. (Appl.) De heer Klomp brengt dank aan alle (prekers; in Mr. Wendelaar heeft spr. steeds de man gezien, die sympathiek tegenover spr. (tond; spr. herinnert zich nog goed den dag, dat burgemeester Wendelaar in Alkmaar kwam, en al stemde spr. toentertijd niet in met de wijze waarop een stad een burge meester kreeg, vanaf dien dag heeft spr. (ympathie voor hem gevoeld, omdat hij Heeds erkende de drang naar vrijheid. Spr. voelt, dat er een blijere wereld moet komen met een anderen grondslag, de broederschap onder de menschen moet grooter worden. Als spr. daartoe door zijn journalistiek werk heeft bijgedragen dan leeft dit spr. zelfbevrediging. Spr. brengt dank aan de A. Crt. waar hem de gelegenheid gegeven werd zijn arbeid net liefde te doen. Het verheugt spr., dat ook de burge meester van Bergen van zijn waardeerïng »ilde getuigen; spr. geeft de verzekering, iat Bergen hem lief is; hij was de laatste ’«reu nog in de gelegenheid enkele reizen te maken; en veel moois gezien, doch Bergen, met zijn sec, duin- bosch- en polderland- ■s

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 5