I DE KERMIS ..a W' r Burgerlijke Stand van Alkmaar ■F- BLADZIJDE 1 TWEEDE BLAD MAANDAG 25 AUGUSTUS 1930 STADSNIEUWS Nieuwtje in de luchtvaart OFFICIEELE i MEDEDEELINGEN PROVINCIAAL NIEUWS VEILING-O VERZICHT Muziekuitvoering Koninginnedag Oo&en als horloges 3 Overreden VRAGENBUS De deelnemers worden inmiddels oog per loopen uien, X844 kilo tomaten. Sa TooneeJ gecjurende de kennis Gemeentelijke voorbereidend school voor middelbaar onderwijs te Alkmaar WESTER-BLOKKER ST. PANCRAS ANDIJK - MEDEMBLIK DEN HELDER WESTWOUD LIMMEN WARMENHUIZEN HEEMSKERK S’ I Schi- t: som- geschiedenis Inschrijving van nieuwe leerlingen rtch- zou groep van revue ver in FEESTAVONDEN PATER VONK was de kilo boonen kilo i ons maar een vele oogen, gansch de uitdrukking van het gelaat, elk gebaar en 't met overleg gedragen geWaad En, wat meer nog den kunstenaar is, aldoor was er in zijn spel de niet Westersche menta liteit de sfeer, die de klove deed gevoelen tusschen twee rassen, waarop het bij dit stuk aankomt. ALKMAARSCHE BAD. EN ZWEM INRICHTING Geboren: Dieuwertje. d. van Klaas de Vet en Elisabeth Lakeman Arent, z. van Arent Storm en Johanna Wenckebach. Overleden: Marla de Boer. 65 jaar Wil helmus, Johannes Bennik, 15 jaar. aparte convocatie in kennis gesteld met ver trekuur en stopplaatsen der autobus. Niet-leden der club kunnen zich desge- v.enscht vanaf Uitgeest bij de excursie aan fluiten. tegen aardappelen, 7750 9. Populaire Potpourri 10. Finale. Bü adres Personalia Voor het examen industrie- onderwjjs slaagden te 's-Gravenhage de da mes G. Schouten en P. M. de Jong, beiden alhier. Aanbesteding De bouw van dienstwo ningen voor het Prov. El. Bedrijf in Noord- Holland is na aanbesteding opgedragen aan L. J. de Jong, alhier, voor f 49.800. De Telegraaf Een opvoering, die in de allereerste plaats merkwaardig werd, door een creatie van van Dalsum als Yuan Sing een sterke fascinee- rende figuur, vol vreemde driften, vol heftige beheersching en vol passie. Burg. Stand Gebaren: Army, d. van P. Kistemaker en A. Faust. Klaas, z van H. Gotfliet en G. Leur. Trijntje, d. van H. Steen en J. Apol, Klaas, z. van N. Noolj en M. Mulder. Ondertrouwd: C. Gutker en G. Vet. In de week van 17 Augustus tot en met 24 Augustus werden genomen door: Heeren 327 baden; Dames 187 baden. Onvermogend: Jongens 42 baden; Meisjes 27 baden. Totaal 583 baden. De hoogste temperatuur bedroeg 64 graden. Eerste steen Onder groote belangstelling is deze week Donderdag de 1ste steen gelegd van de Chr. School. De kinderen profiteer den hiervan, doordat hun een feestje werd aangeboden. De Oranje-Vex»eniging organiseert ter eere van den verjaardag van de Koningin op 1 September as., daartoe in staat gesteld door het Gemeentebestuur, een avondconcert van 8 uur tot half 11 uur op het Waagplein. Het Stedelijk Muziekkorps zal dan het vol gende programma ten gehoore brengen: 1. Wilhelmus (oude toonzetting). 2. Ie Vaderlandsche liederen-marsch H. A. Maas. Joh. Strauss. De deelname aan op 2 September. Oordeel der pers Nieuwe Rott. Crt. Albert v. Dalsum heeft zich ingeleefd in diens mysterieuze ziel, zooals zij zich uit in loerende wraatzucht en hooghartige kalmte met de vele modulaties daartusschen in. Uiterlijk schonk hij technisch knap de illusie, die we behoefden, dat daar een zoon van het Chineesche rijk heerschte in zijn bungalow op Malakka de schriel gehouden gestalte, de uitspringerige jukbeenderen, de spleet- Hedenmorgen te 12 uur is op den hoek Nieu- wesloot-Konlngstraat zekere W. D„ wonende alhier, komende uit de richting van de Han delskade, overreden door een luxe auto be stuurd door J. W. De wielrijder werd aan een zijner beenen verwond. Het rijwiel werd igd. Koniriginnefeesien Zaterdag 30 Aug. wordt alhier het feest gevierd van den ver jaardag der Koningin. Dit jaar zal een groote r feest worden gegeven dan vorige ja- ren. Vele spelen staan op het programma, zoo ook schietwedstrijden voor burgerwacht enz. De Koninginnedag belooft wat, daar zelfs versiering van Stadhuis, illuminatie Nieuwstraat, en dergelijke op het program ma staan. week: uien. Een klein luchtschip van de Goodyear Maatschappij landde op het achterdek van den Oceaanstoomer „Bremen”, even voordat het schip de quarantaine bereikte. De heer W. Llchtfield, president van de Robber Company, stapte in den gondel en het hichtschip vertrok weer. Dit is een gebeurtenis, die nog niet heeft plaats gevonden in de van de luchtvaart. Burgerlijke Stand van 15—22 Aug. Gebo ren: Cecilia Maria, d. van Cornells Schout - sen en Marijtje Schoutsen. Overleden: Cornells Boeket 73 jaar wedn. van Antje Riesebos. Ondertrouwd: Albert Jager en Mijnhar- dina Wilhelmina Elisabeth van Overbeeke. Hieronder publiceeren wij de lijst van too- neelstukken enz. welke voor volwassen ka tholieken zijn goedgekeurd. &n van de merkwaardigste natuurwonderen vormen de oogen van Harold Maconegh, dia volledige ..horloges” zijn. Men vindt er de Romeinsche cijfers van een tot twaalf in afgeteekend. Doktoren hebben het geval nog niet kunnen verklaren. Een Frimaebe jongen had indertijd een volmaakte afbeelding van een 29-franc-etnk tn ztfh richters eg Oek dtt wmidec wrtee.H da wereM en w» ililkbirtiii Liefdadigheidspredikatie. Op Zondag 24 Augustus JJ. werd door den Zeereerw. Pater C Diemeer onder alle H H. Missen een pre dikatie gehouden over zijn missiegebied in den Congo. De missionaris gaf in zijne conferentlën een helder overzicht van het leven, strijden en verblijden van de priesters in de missie landen. Levendig werd voor den geest geschilderd de vreugde over de bekeering van de heidenen, doch ook de strijd en moeilijkheden, welke overwonnen moeten worden en de teleurstel lingen. die men soms ondervindt. Hij memoreerde ook de uitgestrektheid van de te bewerken missiegebieden, getuige wel het feit, dat eene oppervlakte aldaar, groo ter dan Nederland, slechts door vier missio narissen wordt bediend Hieruit komt weer voort, dat vooral ook het moeilijke reizen en trekken, de staties niet zoo veel en langdurig kunnen worden bezocht als wel wenschelijk is. zoodat het niet te verwonderen is. als soms bekeerlingen door gebrek aan priesterlijken steun en hulp, te rugvallen in oude heidensche gewoonten en gebruiken. Om hieraan tegemoet te komen en vlugger zich te kunnen bewegen, was de gedachte bij Z.Eerw. opgekomen in het bezit te komen van een automobiel, hetwelk thans tot een definitief plan was gerijpt. Andere wenschen had de Zeereerw. spreker niet en nu was het de bedoeling om Heems- kerksch parochianen het eerste in de gele genheid te stellen nunne bijdrage tot verwe- zelijklng derzelve te schenken waarvoor col lecte werd gehouden, die f 687.50 opbracht. m ▼raag: Wanneer is het ministerie van Bui- tenlandsche Zaken te Den Haag geopend? Antw.: Het Departement is op de gewone dtan werkdag geopend. Het Chineesche Landhuis Dit indrukwekkende tooneelstuk, het groot succes van Albert van Dalsum, zal op Dins dag en Woensdag van de kermis week door het Amsterdamsch Tooneel (art. leiding Eduard Verkade en Albert van Dalsum) in ’t Gulden Vlies ten tooneele gebracht worden. In dit stuk, dat de onoverbrugbare kloof tusschen twee rassen, het Europeesche en het Chineesche ras behandelt, treden op de dames Nell Knoop, Sara Heyblom, Willy Haak en de heeren Albert van Dalsum, Carpentier Alting, Henri Eeren?, Cruys Voorbergh, Jo Sternheim, J. Teulings en Jan C. Boogaard. De regie is van Albert van Dalsum Speciale decors van het Amsterdamsch Tooneel worden meegebracht. De Tijd Boeiend-griezelig. smakelijk verteld.... spannend vertoond Van Dalsum en zijn mede spelenden geven zich eraan als tooneel- kunslenaars. Als uitgaansstuk voor hen, die willen griezelen en geboeid worden is dit juist geknipt. Ma vindt het „om van te droomen”, Pa theoretisseert erbij over de Aziatische cultuur, dochter Dolly noemt de vertooning „verrukkelijk”. •- De inschrijving is opengestcld tot en met 30 Augustus as. in het gebouw der Ambachts school. des vjn. van 912 en n.m. van 25 uur. Leerlingen van Ambachtsscholen met een volledig leerplan voor het voortgezet lager onderwijs kunnen reeds na het doorloopen van de 2e klasse worden toegelaten, mits zij het derde leerjaar aan de Ambachtschool te Alkmaar volgen. Leerlingen met het diploma Ambachts school of zij die naar de 5e klasse van de Gem. Avondschool voor Nijverheidsonderwijs zijn bevorderd., kunnen onmiddellijk worden toegelaten, onder overlegging van hun rap- portboekje en een verklaring van den Direc teur dat ze voldoenden aanleg hebben voor voortgezette studie in de technische vakken. Het schoolgeld wordt geheven naar het Inkomen en is zeer laag gesteld. De school geeft opleiding voor het toelatingsexamen eener Middelbare Technische school. De lessen worden in de avonduren gegeven. Aanvang 2 September as. «m» Nadere inlichtingen bij den Directeur, A. Fledderus. - Burgemeester en Wethouders van Alkmaar roepen sollicitanten op naar de betrekking van tijdelijk leeraar in Nederlandsch aan de Handelsschool. De benoeming zal geschieden voor den duurvan de bestaande vacature. Aantal lessen 18 per week. Salaris volgens rijksregellng (1ste klas). Solllcitatiestukken (adres op zegel) in te zenden aan het gemeentebestuur zoo spoedig mogelijk. Inlichtingen bij den directeur. Alkmaar, 25 Aug. 1930 burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR. burgemeester. A. KOELMA, secretaris. Zooals wij dezer dagen reeds mededeelden, wordt de mooie kinderrevue „Het Tooverrljk," dat op den huldlgingsavond van Pater Vonk de bewondering van alle toeschouwers op wekte, heden- en morgenavond nogmaals opgevoerd in het Patronaatsgebouw Vame- broek. De zaal wordt des avonds om half acht geopend. Men kan zich dan nog van kaar ten voorzien, voor zoover er nog voorradig zün. Daar echter deze voorraad niet groot meer is. wordt men aangeraden, ten einde te leurstelling te voorkomen, zich toegangs kaarten te verschaffen bij den heer C. Ven- neker, Houtweg 23. Comitéleden, die nog eenmaal het ver rukkelijke spel van kinderen en bloemen wenschen te zien, worden bij voorkeur Dins dagavond verwacht. Louis Bouwmeester’s „Turf in je Ransel.” Alkmaar kan gerust zijn. De revue van Bouwmeester is er weer en Buziau is mee gekomen. De eerste voorstelling Zondagavond alreeds een groot succes. Louis Bouwmeester brengt dit jaar revue, die „Wonder boven Wonder” in opzichten overtreft. In „Wonder boven Wonder” ra’ nagenoeg geen draad; en de geschiede- die men gepoogd er in te verwerken was zonder een heid. „In „Turf in je Ransel” is een eenigszins romantisch verhaal gebracht, waarin, naast de revue-kunst ook voor de operette- en tooneelspeelkunst een plaatsje is ingeruimd. Wel heeft het verhaal van het begin tot het eind niet één gehéél logisch verloop, doch men bedenke, dat de revue-kunst een op zich zelf staande kunst is, en dat de vertolkers van komische rollen door het bij zondere genre van hun kunst, onder iedere vermomming kenbaar zijn, zoodat, waar rij in het verhaal bepaalde personen voorstal len. zij niet logisch in komische scènes on der te brengen zijn. Van de revue-bezoekers. is er zeker 75 pet. dat er heengaat om te lachen, om van de kunst van Buziau te genieten; en daar om is het inlasschen van komische scènes, waarin de vertolkers leder in hun bepaald genre kunnen uitblinken, een elsch. Zoodoende biedt de revue ook de onmis bare afwisseling van komische scènes, zang 3. Myrthenbliithen, Walzer 4. Heinzelmannchens-Wachtparade K Noack. 5. 2e Vaderlandsche liederen-Marsch H. A. Maas. 6. Ouverture-Hongroise K. Bela. 7. Le printemps de la vie, Suite de danse arr. Salabert. '8. 3e Vaderlandsche liederen-marsch H. A. Maas. G. Renaud plaatsen cent verlaagd geworden. Mutatie Bij beschikking van den Mi nister van Defensie is de luitenant ter zee der 2e klasse, H. M. van Bemmelen. die nende bjj de onderzeedienstkazeme te Wil lemsoord. den 16en September 1930 ter be schikking gesteld. en scenes sprookjesachtige schitterpraal. Om met dit laatste te beginnen: aan de monteering van „Turf in je Ransel" is dit jaar bijzondere zorg besteed; ’t is een kost- bare demonstratie van schitterende costu- mes; schitterend in alle opzichten. Een van de groote verdiensten is. dat noch inhoud, noch de costumes iemand aanstoot geven. Het eerste tafereel is. direct al een schit tering van costumes met aardige lichteffec ten. De finale van de eerste acte bracht weer nagenoeg alle medewerkenden voor het voetlicht. Een trap over de geheele breedte van het tooneel tot enkele meters «hoogte, droeg de groep van schoonheidskoninginnen van alle landen Al was in alle costumes <)e nationaliteit van het land niet steeds te herkennen, de costumeerlng en het décor, gezet in fantas tische kleurverlichting, was voor nem, die daar van houdt een boeiend schouwspel en een lust voor de oogen. Ook de tafereelen winter en zomer brach ten de noodige sprookjes-stemmlng en kleu renweelde: fijn was het tafereel in licht-rose van den zomer. De 16 Braeks Girls verdienen een extra pluimpje voor haar keurige goed-uitgevoer- de dansen; t was een knap en vif peleton. Joh. Valk had als King-Fo gelegenheid zijn goede tooneelspeltalenten te toonen; Mimi Boesnach was een aardige partner als Lee-lee; belden zongen heel verdienstelijk. Ook P Mufjselaar was als Chang een knap speler. Ph. Terke deed zich kennen als een zanger met een forsch. doch zuiver geluid: terwijl M&gda van Donk en Willy Luers, ons steeds wisten te boeien met naar zui veren en muzikalen zang. Een knap staaltje van lenige danskunst leverde de solo-danseres. die als wij het goed gevonden hebben in het niet al te overzichtelijke programma de Russische danseres Tamarina moet zijn; zjj oogstte dankbaar succes. Buziau trad in deze revue, meer dan in „Wonder boven Wonder" als eenling voor het voetlicht. Dan is hij dunkt ons ook het meest te genieten. Het kon ons vorig jaar maar matig bekoren dat hij In zijn optreden steeds van het duo Siem Nieuwen- huijzenHenriette Davids vergezeld was. Ditmaal was dit niet zoo vaak het geval; toch moet gezegd worden, dat de scène waarin hij met Slem Nieuwenhubzen als verzekeringsagent optrad, en waarin zij van de antwoorden ’n heele zin of een enkel woord leder de helft zelden, goed ge slaagd is en een vermakkelijk effect sor- teert. Buziau is een artist, die zonder moeite ■Heen een uur of langer een volle zaal amusant kan bezighouden. Zijn creaties van komische figuren, zijn kostelijke mimiek, zjjn origlneele gezegden én moppen, ze vervelen nooit, ze blijven boeien en de lachsalvo's opwekken uit de volle zaal. Filmavond „St. Joaef” Patronaat” Zooals elk jaar gebruikelijk is. heeft ook dit jaar de commissie van het St. Jozef-Pa- tronaat tijdens de kermis wederom film avonden georganiseerd. De zaal van het St. Rosa-Patronaat was geheel gevuld met leden en belangstellenden, die van hetgeen geboden werd, ten volle heb ben geprofiteerd. Het programma was dan ook met zorg samengesteld en de gulle lach die gedurende den geheelen avond niet van de lucht was. bewees dit volkomen. De Patronaatscommissie mag dan ook on getwijfeld met vreugde op dezen succesvollen auond terugzien. Voor den volgenden filmavond, op Zondag 31 Augustus a.s.. is de keuze gevallen op net vermakelijk filmwerk: .Jackie Coogan als Circusheld", dat, evenals dit met dit pro gramma het geval was, zeer in den smaak zal vallen. Onzerzijds willen wij onze lezers gaarne nog eens opwekken, dezen filmavond bjj te wonen. De kaarten hiervoor zijn tegen geringen prijs verkrijgbaar bij den heer Bosman, Metius- gracht 16. De noteering bedroeg t^k°ol De prjjzen zijn ten opzichte ie kleme witte slechte f 0.10 zegge nt«— gestegen. J l. Zaterdag werd be- Jaarvergadering „Eureka” Bovenge noemde Coöp. Zuivelfabriek hield bij ma tige opkomst van de leden haar jaarverga dering in café ,JDe zeven groene Boomen". Na opening door den directeur den heer P. de Boer, werd door den heer J. Opmeer een verslag uitgebracht van de laatstgehouden jaarvergadering. De balans sloot in ont vangst en uitgaaf op een bedrag van f 156.001.75. Het reservefonds bedraagt f 5500.25 Vorig Jaar is ruim 4J4 miUioen Kg. melk verwerkt. De bruto opbrengst bedroeg gemiddeld per 100 Kg. f 9.76. de netto uit betaalde prijs f 831. de onkosten f 1.40. Na dat de financieele commissie bestaande uit de heeren C. Koopman. J. J. Pusch en A. Galis IJ.zn hun rapport hadden uitgebracht, werden de balans en winst en verliesreke ning bij acclamatie goedgekeurd. Volgens mededeeling bedraagt het ledental 51. Er traden drie léden uit en één lid trad toe. Het aantal leden bedraagt pl.m 100. In totaal zjjn 1000 koeien aangegeven. De melk- opbrengst belooft in tegenstelling met het vorig jaar voordeellg te zjjn. In plaats van den heer H. Boelis. in het afgeloopen Jaar overleden, werd gekozen tot lid van het be stuur de heer J. van Diepen te Oudijk. Het fabriekspersoneel bestaat uit 13 personen. Nog werd medegedeeld dat de heer A. Bloem had bedankt als reserve-markter. Op voorstel van een der leden zal in het vervolg een uitvoerige exploitatie-rekening aan de leden worden uitgereikt. Broodprijzen - Naar wij vernemen, zijn te dezer plaatse mede door concurrentie uit omliggende plaatsen, verschillende brood prijzen met 4 Koninginnefeesten den historischen optocht is zeer groot. De route is van af het terrein van het openluchtspel „De inname van Den Briel”, niet vla het Hornpad, maar langs den weg, waaraan de Ooster Openbare School staat en' dan bij den Knokkel in Westelenke ting. Aan den optocht zullen deelnemen allen, c In costuum aan het openluchtspel deel nemen. Totaal 113 jiersonen. Daarna volgt Alva met een 4 personen te paard. Vervolgens de Nederlandsche Maagd, omringd door vertegenwoordigers der elf provinciën en der Indische gewesten. De vierde in den optocht is een praal- wagen, waarop pl.m. een twaalftal meisjes, allen in de bloemetjes gez't. Als no. 5 komt een Zlgeunerswagen met bijbehooren. No. 6 wordt waarschijnlijk een wagen de jaargetijden voorstellend. 1 'ij het gemeentehuis zal voor ons dorps- I stuur naar wij hopen voltallig wor den gedc',<'erd. 1 Radiodistributie Door den heer J. Hollander alhier, is dezer dagen een ver zoek .gericht tot den raad dezer gemeente, om vergunning tot liet bouwen van een Radio-Centrale. dit verzoekschrift is gevoegd een van ruim 200 inwoners, welke deze pogingen ten zeerste toejuichen en een be roep doen op het bestuur dezer gemeente, om den adressant vergunning te verleenen. Wanneer de raad hare goedkeuring kan verleenen en hieraan wordt getwijfeld, ligt het in het voornemen van den héér Hol lander om nog voor den winter de Centrale te bouwen en uit te zenden. Daar waar de radio tegenwoordig een zaak is van zeer groote beteekenis, is het verklaarbaar, dat velen met verlangen deze pogingen afwachten. Het aanschaffen van een eigen toestel ligt niet in het bereik van elkeen en hier door wordt een zeer goede oplossing kregen. Personalia MeJ. A. Antonioli, onder wijzeres aan de R. K. Meisjesschool alhier, slaagde dezer aagen voor de hoofdakte. IJk en herijk Naar men ons mede deelt zal op as. Vrijdag 29 Aug. van 10 t 12 uur en van 13 tot 15 uur een her ijk van maten en gewichten plaats heb- bca en wel in de kolfbaan van den heer H. Slikker te Warmenhuizen. voortgezet Een enkele partij werd op J-L Donderdag nog gekocht voor f 6.10. doch over het algemeen würen de prijzen toch lager dan die van de voorlaatste week JX Lteterdag werd betaald f 4.405.70 per 100 kilo. Bloemkool. in deze week is wederom geen bloemkool verhandeld. Zilvernep. Zeer ten spijt der zilvernet- verbouwers, z^n de betreffende pijzen in deze afgeloopen week bijna tot op de helft gedaald. In het begin dezer week werd nog betaald acht a negen gulden per 100 kilo. JJ. Vrijdag betaalde men i.let meer dan t 4.20. Op den laatsten dag der week ging het een tikje beter. Er werd echter niet meer besteed dan f 4.105.20 per 100 kilo. Gele nep. Evenals de verbouwers van zilvernep verkeeren de verbouwers van gele nep thans in een ongustlge positie. De prjjzen zijn. vergeleken bij de voorlaatste week, in de afgeloopen week wederom ach- teruitgt _-a-'n. Vooral in de laatste dagen van deze Week was dit duidelijk merkbaar. Meer d- 1 f 5.50 per 100 werd voor de mooie nep niet betaald. Voor iets minder mo ie gele nep f 4.605.10 per 100 kilo. Gele uien. Hiermede is het dieptreurig gesteld. Van de destijds zeer lage jxijzen is in deze week de helft „afgetrokken”. De laatste dagen werd niet meer betaald dan t 22.50 per 100 kilo. De uien, welke than: aangevoerd worden, worden hoofd- zakelijk gehaald Uit den nepbouw. De vooruitzichten van eigenlijke uienverbou wers zjjn verre van aantrekkelijk. Slaboonen In tegenstelling met voor noemde producten zijn de slaboonen (enkele en mooie) in prijs gestegen. Tot en met jX Vrijdag is nooit hooger betaald dan f 7.20 per 100 kilo. J.l. Zaterdag wi.- voor mooie een prijs betaald van f 730 Hiermede is niet gezegd, dat de prijzen thans loonend zijn, want voor de meeste slaboonen is niet meer betaald dan f 5—6.60. Voor leelijke slaboonen werd ongeveer betaald f 4 4.50. Roode kool. De noteering van roode kool is thans hooger dan het geweest is. Er schijnt ook meer vraag naar deze groenten t komen. Voor kleine roode werd in deze afgeloopen week f 1-303.10 per 100 kilo betaald. De groote roode zijn maar weinig in prijs gestegen. Hiervoor werd uitgelegd f 0.90130. Het is te hopen, dat het zoo door mag gaan. Gele kool. Gezien de prijzen van de voor laatste week en die van de laatste week, komt men tot het idee, dat er eindelijk meer leven in de brouwerij komt. JJ. Za terdag 16 Aug. waren de prijzen reeds beter. In deze week zijn ze nog wel een f 0.5C gestegen Dit betreft alleen de kleine gele kool. Voor de groote gele is nog weinig animo, r in dezA week van f 0.70—2.20 per 100~ÏÏtt Witte-kool. De prijzen zijn ten opzichte van de^Jcleine witte slechte f 0.10 zegge 10 cents— gestegen. JJ. Zaterdag werd be taald f 1.301.60 per 100 kilo. De aanvoer bedroeg in deze week: 4X900 kilo gele nep, 24.750 kilo gele uien. 97300 küo aardappelen, 97.400 kilo gele kool, 13300 kilo witte kool, 17.400 küo kool. 6475 kil zilver uien. 3640 ***- Excursie Tuinboawchib V. Z. O. 8. Woensdag 27 Augustus as. wordt door Tuinbouwclub V. Z. O. 8 alhier, een excur sie ondernomen naar Nijmegen. Ruim een 20-tal personen hebben zich voor dit reisje opgegeven. De reis gaat vanaf Uitgeest met den trein welke om 7.10 uur aldaar vertrekt en des avonds ongeveer 10 uur weder aankomt. Met een autobus wordt het gezelschap vanuit Heemskerk naar Uitgeest gebracht, en des avonds afgehaald. Veilingsoverzicht C. V. V. van 18 tot en met 23 Augustus 1930. Er is weer een week geveild. Gaarne had den wij gewild te kunnen spreken van een wilde markt, zooals dat nogal in den winter kan voorkomen. Het is echter niet zoo. De omzet der veiling In deze maand wordt nu al geschat op de helft van den omzet van Augustus 1929. Zonder meer kan men hier uit reeds concludeeren, dat de toestang verre van rooskleurig is. Schotsche muizen. Prijsverandering is in deze afgeloopen week hoegenaamd niet voor gevallen. Tot en met J.l. Vrijdag waren de bestede prijzen gelijk aan die van de week van 11 tot en met 16 Augustus JJ. Zaterdag was de handel bü schotsche muizen leven diger dan de laatste dagen. De prüs v. f 430 per 100 K.G. voor Schotsche muizen is sinds 18 Juli- J.l. niet betaald. Men verwacht een verbetering in de prijzen van dit product, temeer daar de ziekte in de Schotsche muizen thans wel geweken is. Er bestaat een gezegde: „De wensch is de vader der gedachten". Of u.t gezegde op de gestelde verwachting be trekking heeft. Iaat ik den lezer ter beoor deling over. De grove Schotsche muizen zün in de laatste dagen dezer week eerder gedaald in prijs dan gestegen. In de voorlaatste week werd büna steeds boven de f 4 per 100 kilo b-taald Op j.l. Dinsdag, uitgezonderd, wtrd in de laatste week voor de grove Schotsche muizen steeds beneden de f 4 betaald. Meestal be droeg de noteering van f 33 50. -Eigenheimers. Nog steeds worden slechte op Dinsdag. Donderdag en Zaterdag Eigen heimers aangevoerd Het was duidelük nerkbaar. dat men in deze week niet zoo gesteld was op de Eigenheimers. Naar men zegt, treedt de aardappelziekte thans meer bü de Eigenheimers op den voorgrond, dan bü de Schotsche muizen. Tot en met JX Donderdag werd betaald voor de Eigenhei mers f 4305.80. Op JJ. Zaterdag echter een f 10.70030 minder. uwe aardappelen. J.l. Zaterdag een week geleden, waren de prijzen van de blauwe reeds aan het dalen. In de afge- k week werd op deozeUden voet Het was Zaterdagmorgen voor den redac teur, die ons .kermisoverrieht" had geschre ven, lang geen prettige ochtend. Hü toch had met de goedgeloovigheid van een onbedorven Jeugd, die zweert bij de weerberichten van De Bilt, geprofeteert „Het weer toont zich gunstig en als de weerberichten juist zün, dan zal het de heele kermisweek goed weer zijn." Is t wonder, dat de,cynische blikken van de collega's spottend 'gingen van het nog steeds „geloovend" gelaat van den meteoro loog naar de steeds loodgrijzer wordende lucht. En toen het om 12 uur, het plechtige «ogenblik, waarop oudtüds de kermis placht „Ingeluid" te worden, het moment waarop men elkaar plelzierige kermis gaat wenschen, met de al of niet uitgesproken gedachte „geeft het niets?” toen op dat historische tijdstip het water als in püpestelen naar be neden viel, is het slachtoffer van het col legiale sarcasme er met stille trom tusschen uit getrokken. Inderdaad, het was een in-droevig schouw spel, de kramen en tenten te zien openen, terwijl het naargeestig neervallende hemel water gootjes en meertjes vormde op de ber neergebogen tentzeilen. Hoe anders kan dit zün als het vroolük zonnetje deelneemt aan de pret, t Is of dan de orgels, die voor een strenge kunstcom- missie op het politiebureau hun beste deun tjes voorzetten anders, feestelükcr klinken of de gezichtjes van de wachtende jeugd, die met ongeduldig verlangen het oogen- blik verbeidt, waarop het opgetrokken zeil van den draa ünolen de ongekende geheimnis sen zal onthullen, dan nóg blüder stralen. ,,’t Can verkeeren" beweerde al onze goede dichter Breeroo. Gélukkig voor de kermis, gelukkig ook voor onzen redacteur, die nu. Maandagmor gen.trotech als een pauw rondloopt met een gezicht van „Was ik op de hoogte, of niet?" heeft de grillige zomer 1930 op bet laatste moment een ietwat vriendelüker ge laat vertoond. De secondaire van een V- vormige depressie om in de offlcieele ter minologie te blüven trok Zaterdagmid dag over ons land naar het Oosten, achterlatend een koelen, winderigen. drogen avond. En al was dan de Paarden markt. een der brandpunten van belang stelling. méér geschikt voor modderballet dan voor kermisterrein, het publiek liet zich niet afschrikken. Eigenaardig toch dat deze Zaterdagavond in den loop der jaren zoon beetje clan destien bü de kermis gesmokkeld is. In onze Jonge jaren al minstens een kwart eeuw geleden was dat nog la/ng zoo erg niet. Wel brandde er toen hier en daar een licht je. wel hielden sommige etablissementen zich onledig met wat „proefdraaien", maar het echte was 't toch niet. Nu is het een volledige kermisavond ge worden, een avond, zóó druk op de straten, als wellicht geen andere van de geheele Week. En fiet bleef niet alleen bü „verkennen” van het operatie terrein, neen alle inrich tingen van vermaak en consumptie beurden reeds een aardig „handgeld.” Wat wèl opviel, trouwens ook gisteren Zondagavond was. dat het omstreeks 12 uur ineens zooveel stiller wordti Men wordt zeker wat minder „nachtbra- kerig!” 'Zondag kon de wachtende massa de klok van vier uur nauwelüks afwachten. Men zat reeds in auto's, schuitjes, op paarden, fietsen enz. te wachten, tot het sein gegeven worden. Later op den middag werd het nog steeds drukker en voller, vooral toen de duizenden van de motorrace naar het kermisterrein stroomden. Als wü ons niet Bedriegen zün er gisteren goede zaken gemaakt. Ernstige ordevt storingen kwamen ge lukkig niet voor. Dinsdag 26 Angvtna- Sehonwbnrg „*t Gulden Vlies”: Chineesche Landhnis. Amsterdamsch Tooneel, Verkade en van Dalsum. Schouwburg „Harmonie”: Schi- meck Kon. Ver Het Nederl. Tooneel. Schouwburgloge Doelenveld: „Turf in je Ransel". Revuegezelschap Bouwmeester. Nieuwe Schouwburgloge Doelenveld: „Blee tte Bet”, Ensemble Bouber. Woensdag 27 Augustus. Schouwburg „1 Gulden Vlies”: „Chinee sche Landhuis”. Amsterdamsch Tooneelge- zelschap Verkade en Van Dalsum. Schouwburg „Harmonie”: „Fam. meek”. Kon. Ver. Het Nederl. Toneel. Schouwburgloge Doeleveld: „Turf in je Ransel'. Revuegezelschap Bouwmeester. Nieuwe Schouwburgloge Doeleveld: „Blee- ke Bet", Ei.semble Bouber.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 11