I De Wereldkampioenschappen 1930 te Brussel ■WIELRENNEN PAARDENSPORT MOTORRIJDEN VOETBAL KERKNIEUWS FINANCIËN Koninklijke Nederlandsche Voetbalbond Door de Internationale Voetbalwereld MotorsnelhoMswedstrtyden te Alkmaar Geestelijke diefstal I moest het oiw^ten we ge na De courses te Duindigt sec., >t 12 2 S sec.. Italië) lesz. 1. Coeens 12 3 5, 2. Ge- an der Lin- reek» 3. Van der Veken, is dus sec. 3. Jaarvergadering te Amsterdam zl L. Simons, Den Faillissementen Verschillende sprekers repliceerden. 4 5 'sec.. doch n 4 hebben gebracht gebrachte hulde, waarbij hij 2e Serie: Ridder t 1 t It e Italië. 13 15 s.; iaupt, Tsjecho- op uur te jd. 16 s.: •npexatp.. gereden). vallen. - De ama- de Wat ver bet der in en. ak. pel ‘Og de 11» *- ak n. m ■n li et in et •n de- van ?st- die en en ien 1de ien, ge in beste krachten, vandaar steken de Spanjaar den naar Noord-Amerika over. Waaruit intusschen wel terdege blijkt, dat het pad der voetbalprofs zeker niet over ro zen gaat, daar men op een tijdstip dat de zo mer nog geen eens goed en wel ten einde is, reeds engagementen heeft afgesloten voor een jaar later 1 FINALES. Nieuwelingen 251—356 eJM3. O Moeke te Heemstede deed zich kennen als een ernstig rijder. Hij wi met 3.04.4 eerste te plaatsen. (B S A.) V. d. Vaart kwam leelyk te vallen, bleek slechts een knie- en een beenwond hier ’1st zich 3. H. W Bovee, Op het gemeentelijk Sportpark te Alkmaar werden gisteren de motorwedstryden gehou den georganiseerd door .Alcmaria’-V V.V. aldaar onder de wedstrijdreglementen van de K N. M V. Het «t er was goed en de grasbaan was door zon en wind in goede conditie gebracht. Er bestond zeer veel belangstelling en de nieuwe tribune bewees beste diensten. Aan de kant van de Zandersloot zoowel als in het Paddock stonden de menschen in vele rijen. De fa. van Reijendam zond met een luidspre ker gramofoonmuziek uit. Er waren een 70-tal rijders opgekomen ernstige valpartijen zijn niet voorgekomen, terwijl een goede sport te zien werd gegeven De series werden vóór, de finales na de pau zes verreden. 1 Oorvin Denemarken, fer. Oostenrijk; 3 Buffort. vertrekt aan den kop. in de ontsnapte Cosens en voorsprong. Gerardin Heeft Rapid zijn reputatie ge schaad Een fantastische hetze tegen ons land Engel- sche voorbereidingen voor het nieuwe seizoenHet Engelsche programma Spanjaarden via Engeland naar Amerika. Het machtige Weensche Rapid, dat zulk 'n geweldige roep voorafging, doch door het onderste uit de kan te willen hebben haar reputatie Veel schade heeft berokkend, is in haar Heimat teruggekeerd. Dit bezoek aan ons land heeft nog een onaangenaam staartje, en hebben oningewijden in de Weensche pers een smaad op onze Hollandsche schou ders geworpen, welke niet te pas komt en niet wordt geaccepteerd Ajax, de eigenlijke manager van Rapid had een aantal wedstrijden gecontracteerd met een op 24 Augustus tegen het Nederl. elftal als laatste match. Tijdens hun verblijf in Scandinavië heeft men voor den Metronjt-cup op 24 8 ook een wedstrijd vastgesteld te Weenen, zoodat er voor Rapid twee wedstrijden vaststonden op één dag. Rapid probeerde telegrafisch de Metropa-match verschoven te krijgen, waar op het antwoord luidde niets met contract Nederl. Elftal noodig. Ajax slaagde mtusschen, daar de K.N.V.B. van geen datum-verschuiving wilde weten. R.CJf. nog een wedstrijd te doen spelen, waardoor ten slotte aan alle financieele ver plichtingen kon worden voldaan. Ter zake echter na deze inleiding. Onder den titel ..Een zeer hatelijke affaire”, lezen wij beknopt samengevat het volgende Een zeer hatelijke affaire wordt van Hollandsche zijde geprovoceerd. Rapid is op toumooi door Holland en heeft den 24Sten Aug. noo dig voor de openstaande returnmatch te gen Genua te spelen. Zij 't wel niet dan zon der veel inspanning, is 't ons gelukt dezen dag Rapid weer in Weenen te doen zijn. In- tusschen wordt van andere zijde een hetze tegen Rapid opgezet en de hatelijkheden be reikten in een infaam inters iew zijn hoog tepunt. Dit interview werd volledig in een Hon- gaarsch blad afgedrukt. Wat de oorzaak wel is Vroeger heeft Rapid, zoowel als Austria (vroeger heette de ze club Amateure) meerdere wedstrijden in Holland gespeeld en wekten die bezoeken een dusdanige stemming bij de Hollanders, dat men er nog niet over uit kan, dat onze spelers door een buitengewoon kostbare levenswijze oorspronkelijk bedongen vergoeding aan zienlijk werd overschreden. Men leefde in Holland boven zijn stand, permitteerde zich een luxe, waaraan men thuis niet zou den ken, kortom de Weeners gedroegen zich schandelijk. Zulks zou men thans wreken en begreep men niet goed, met de practijk van vroeger voor oogen, hoe men deze club nu naar Hol land had kunnen halen Richli, Zwitserland. Herkansingsritten Beroeperenners Deze werden gewonnen door Arlet. België. Pijnenburg. Nederland en De Bruyn. België Van der Leur. Nederland, werd vijfde in de laatste reeks Herkansingsritten amateurs Deze werden gewonnen door Dasch. Duitschland. Gerardin. Frankrijk, en Ste- vensen. Noorwegen. Achtste Finale Amateurs: Eerste reeks: 1 Perrin^ Frankrijk. 14 sec 3 Trauden Duitschland Tweede reeks: 1. Pelissari. Italië. 13 2 5 Sfobit Engeland. 3 lengten. Derde reeks: Theaker. Engeland; 2 Ger- vin Denemarken. 1 4 wiel Vierde reeks 1. Malatesta. Italië. 13 sec 2 Knutaen. Denemarken. 1 lengte Vijfde reeks. 1. Breaufrant, Frankrijk, 13 sec 2. Dasch. Duitschland Zesde reeks: Gerardin, Frankrijk 12 2 5 s.; Nenkamp. Zwitserland Zevende reeks: Cosens. Engeland 13 2 5 Stevensen, Denemarken. 1 wiel Achtste reeks 1. Andersen Denemarken. 14 sec.; 2 Van Massenhove België, 1 lengte Achtste finale Beroeps renners. 1 Piani, Italië, 12 2 5 sec.; 2 Engel, le Serie’ 1. N. Kuyper. Rotterdam. 2572; 2. Jan H Rijk. Den Haag 3.03 2 S. Beverdam. pengele. 3.05 3; 4. N. Amersfoort 3.11.1. 2e Serie: 1. M. v. d Berg. Den Haag. 2 56.2 2 G. J. v. Dyk. Amsterdam; Bi temen. Rdam, 3.23.1; 4. J. L. v. d ven D enHaag. 3.27 2. Kuyper deed zich kennen als een houdende tactische rijder, V. C. Nieuwelingen 351500 cM3. 1. C. H Berkhoff, A dam 3 08 3. 2 P. J. Mezer. Den Haag 3 09 2. 3. J. Teeken. Krommenie 3 10 4 ’t Was hier een strijd tusschen 1 en 2, waarbij tenslotte Berkhoff taktisch won. 2e serie: J. H. van Joolen. Adam 3.19; 2 A. M. van Adelsbergen. Adam 3.19 4; 3 A. B. Poldervaart. Den Haag 3.20 3. F de Laat, Haarlem viel uit. De Series Nieuwelingen 251350 cM. le serie: 1. O_. Moeke. Heemstede 3.17 1: 2. P Spalt- man. Hengelo 3.19 4; 3. Jac. G. Broers, Soest- dijk 3.23 1. 2e serie: 1. J. P H. Mesters, Den Haag 3 13; 2. J. v. d. Vaart. Rotterdam 3.13 3; 3. P. L. de Groot, Amsterdam. 315 4. Wij lezen in het Algemeen Weekblad,, hoofdredacteur prof. dr. H. Th. Obbink tè Utrecht het volgende: ..Dezer dagen stond er een bericht in de courant, dat er in de Vrije Katholieke Kerk St. Michael te Huizen, een dubbele bis schopswijding had plaats gehad. Wat voor degenen die iets van de Vrije Katholieke kerk weten, niet onbekend is. kon opnieuw tn het verslag der wydingwordengeconsta- teerd: men volgt tot in de onderdeelen de inzettingen en de liturgische gebruiken der Roomsch-Katholieke kerk. Er zijn bisschop pen en suffragaan-bisschoppen. er is een vicaris-generaal, er zijn priesters, diakenen en sub-diakenen, er zijn de wijdelingen, er is de consecratie zelve, de mis. er is vrijwel geheel dezelfde liturgie en bij de wijding gaat het precies als bij de Roomach-Katho- lieken. Alleen zijn verschillende gebeden en formules, vooral die welke ontleend zijn aan het Oude Testament, uit het ritueel ge schrapt of gewijzigd. Als men in onze sa menleving een paar kippen steelt, wordt men door bet gilde van Hermandad bij de kraag gegrepen, en desgewenscht achter slot en grendel gezet. Geheel anders is het echter op geestelijk gebied Daar mag men een klas sieke liturgie die moeizaam elders in hon derden jaren gegroeid en gevormd is. zonder blikken of blzen overnemen, en er dan een- - inhoud aan geven, die niets meer met Roomsch-Katholieke gemeen hefet. men innerlijk absoluut en principieel werpt, neemt men naar den vorm, die onvervreembaar geestelijke eigendm Roomschen is. schaamteloos over. Niet staat om uit eigen religieuse krachtiet ste scheppen dat het stempel van het eigene vertoont, trket men de kleeren van anderen aan. en beweegt zich daarmede op uiterst stichtelijke wijze te midden van devote aan- schouwers.’’ Juniores tot 250 cM.3 le Serie: Jan Roljes uit de Waard was direct na de start 3e; doch reeds in de eer ste ronde wist hij zich in de bocht bij de renstallen eerste te plaatsen, hetgeen hjj zonder moeite bleef tot hjj de finish pas seerde. t Was een mooie, maar niet span nende serie. 1. J. Roljes. H.H. Waard. 3094; 2. G. A de Ridder. Haarlem. 3 16.3; 3. P. de Haas. Den Haag. 3 42 2. Hier was de Alkmaarder J. de de meerdere. Hij reed vast en mooi. Hjj maakte de snelste ronde-tijd tot dat mo ment. 1. J de Ridder, Alkmaar 309 2; 2 ..Nemo.” Tiel. 3.13.1; 3. Th. Rijk, Pen Haag. 3 13 4. Rijk, die steeds 2e was, moest in de laat ste ronde de 3e plaats innemen Juniores 251—356 c.M.3 1ste serie: 1. Jac Al. Den Haag 3.01.3; 2. M J v Dijk. Tiel 3 03; 3 Chr v Egmond, Den Haag, 321.3 2e Serie: 1. J Stedehouder. R dam. 3 14.1; 2 .Nemo”. Tiel. 3 18; 3 Joh Schmale. Hil versum. 3 184; G. v. Schalk. Hilversum van de eerste serie, moest in de eerste ronde reeds uitvallen A. M. Nijkerk. Rdam; van de 2de sene moest in de vijfde ronde uitvallen. Juniores 351500 c.M 3 -ste Serie: 1. W H. Hoe jenboe. Utrecht. 3 012’ 2 J. Schot. Amsterdam. 3.02.1; 3. Mat terhorn. Hilversum. 3.12.3: 4. L. Simons, Den Haag. 3 22. Schot kon 1. Andersen «Denemarken) 13 2 5 sec 2 Breaufrant een kwart wiel. Tweede eerie: Gerardin «Frankrijk) 13 3/5 sec. Malatesta (Italië) 1 lengte. Derde serie: 1. Cosens «Engeland) 12 4.5 sec., 2. Perrin «Frankrijk) Vierde serie: 1. Coeens «Engeland) 12 4 5 sec. 2. Theaker «Engeland). Kwart-finale beroepsrijders: 1. Moeskops Nederland. 12 Stellers (Duitschland). Tweede serie: 1. Piani (Italië) 12 2 5 sec., 2. Kaufmann (Zwitserland). Derde serie: 1. Falk Hansen (Denemar ken) 12 4/5 eee., 2. Honeman (Ver. Staten). Vierde serie: 1. Mlchard (Frankrijk) 13 1/5 see.. 2. Meyer» (Nederland). Amateurs late demi-finale: Eerste aerie: Cosens «Engeland 12 3 5 Sec: 2. Andersen «Denemarken). Tweede serie: 1. Gerardin 1 Frankrijk) 3 L. d Hoe- 1 vast- d. Berg wist zich na de start direct van zijn tegenstan ders los te maken en de voorrang te be houden. Seniores 351500 cM.3. le Serie 1. A. R. K. v. d Pluym Rdam. 2.5311; 2. F. B de Ruyter. Rdam. 2 59.2; 3. P. Wassenaar, Rdam. 3.072. Oosterbaan Den Haag, die in de laatste ronde v. d. Pluym wist te passeeren. kwam in een bocht te vallen, doch wist zich te redden, hij mankeerde niets, noch zijn mo tor die hjj in bedwang hield-. 2e Sene 1. W. M v Gent. Rdam. 2 56 2. Dalsum R’dam. 3.01.2; 3. J. E. v. Pelt uit Spykenisse C. A. v. Dalsum. 1 Fijma. Adam. 3 16.3; viel uit. 3e Serie: 1. H Hulsebosoh Heemstede. 3.03.2; 2. A. Hartman. Adam. 3 03 3 3. A. v. Hamersveld. 3.20 «gevallen en weer door- d Velde, den Haag, moest uit- Onder voorzitterschap van den Bondsvoor zitter Ir. J W Kips werd Zaterdag te Am sterdam de algemeene jaarvergadering van den K N. V. B. gehouden. In zijn openingswoord releveerde Ir. Kips de belangrijke gebeurtenissen van het afge- loopen jaar. ook die. verband houdende mei het veertigjarig bestaan van den Bond. De comjretitle is zeer vlot verloopeh. Ten op zichte van het Nederlandsch Elftal meende spr. den pessimisten een weinig optimisme te moeten toewenschen Waarom vertoonde het Nederlandsche Elftal niet altijd het zelfde spelpeil? Spr. constateerde, dat deze vraag ons brengt op een punt, waarover nog veel te zeggen valt. Spr. bracht hulde aan de technische commissie voor hetgeen die heeft gedaan ter bevordering van het spel peil. Spr. bevestigde dat hij voornemens «s binnenkort als voorzitter af te treden. Wan neer de comjietitie binnenkort aan den gang is. zal hjj zijn functie als voorzitter als ge ëindigd beschouwen. Spr. verklaarde veel te zullen missen als hU teruggekeerd zal zijn in de rij der toeschouwers, doch hij kan de functie niet langer waarnemen. Als schei dend voorzitter waarschuwde spr. tegen de politiekerjj in de vergaderingen van den Bond. Als goede eigenschappen der bonds vergadering zag spr. openhartigheid, grooter Ijver en belangstelling voor alle dingen, die den K. N. V. B. aangaan. Spr. betuigde zijn dank voor de ondervon den sympathie en vriendschap. Bij het jaarverslag werden verschillende opmerkingen gemaakt, waarna dit werd goedgekeurd. By de vaststelling van de voorloopige begrootlng merkte de heer B. Meyer op dat terwijl de Bond zwemt in het geld en vele reserves maakt, vele vereeni- gingen met financieele moellykheden te kam pen hebben. Hij verzoekt meer gelden voor de vereenigingen beschikbaar te stellen en geen nieuwe fondsen te vormen. De heer J. F Lamey bepleitte een extra-subsidie voor de Kon. Ned Athletiekunie. De voorzitter betwistte, dat de vereeni gingen niet deelen in de hooge winsten. Wil men verder gaan. dan zullen regle mentswijzigingen noodig zijn. Spr. ontkende, dat het moeilijk is gelden op te nemen uit het terreinfonds Het bestuur was tot nu toe van meening, dat geen subsidie kan worden verleend aan de K. N. A. U. Het voorstel zal evenwel in de bestuursvergadering wor den behandeld. Nog andere opmerkingen werden door spr. beantwoord De heer P S C. Rauws uit Rotterdam, stelde voor de inkomsten uit wedstryden te verhoogen met 20 000. Dit met het oog op •de voorstellen tot vergoeding door den Bond van scheidsrechters-declaraties. Na bestrijding door den heer Moorman werd het voorstel Ingetrokken. Met 35 tegen 24 stemmen werd verworpen een motie-Lamey om de K. N. A. U bij uit zondering te steunen met een subsidie van 1000. De voorgestelde voorloopige begroo tlng werd daarop vastgesteld. Tot leden van de financieele commissie werden benoemd de heeren J. D. van Ben- nekum L. F. H. Dirkzwager. L. J J Lo bach. M. Sajet en A. Schröder, laatstge noemde in de plaats van den heer W Eymers, die zich wegens drukke werkzaam heden niet beschikbaar stelde. Tot leden van de commissie van beroep werden herkozen de heeren J E De Man. J. H. van Drooge, P. A De Haan, L. J. J. Lobach en dr. C. Spoelder. In behandeling kwamen daarna de voor stellen van de Decentralisatle-commissle. Hierbij beklaagde de heer Lobach zich er over. dat door de decentralisatie-commlssie geen voldoend overleg is gepleegd bjj de commissie van beroep, die daarna haar voor stellen zelf heeft rondgezonden. Spr. kon- atedefi vooral de clubs de verplichte medische jceuring invoeren. Benige sprekers bepleitten in het belang (van de voetbalsport en van de «jaelers de in voering van de verplichte medische keuring. De heer P. Swart uit Amsterdam stelde voor overeenkomstig de meening van de minderheid van het bestuur de verplichte keuring in te voeren. In Amsterdam, Rotter dam en Utrecht is de verplichting reeds door de erkende bonden ingevoerd. De heer J Gosschalk uit Amsterdam, penningmeester van het bureau voor medische keuring, ver klaarde, dat 18 i 22 pCt. der candidaten wor den afgekeurd voor de voetbalsport. De voorzitter Ir Kips. persoonlijk voor stander van keuring, verklaarde, dat het niet op den weg ligt van den bond de keuring verplichtend te stellen doch op den weg der vereenigingen. Dr. G. J W. ter Bals, rapporteur der Corn- miss®. verdedigde het principe van de ver plichte keuring. Hij bestreed dat het niet op den weg ligt van den KN VJJ de verplichte keuring in te voeren. Ook was hij het er niet mee eens. dat verplichte keuring aantasting van de persoonlijke vrijheid is. Volgens rijn meening. wil het bondsbestuur de verant woordelijkheid afschuiven op de vereenigin gen Langs vrijwiliigen weg komen wij er niet en daarom moet de verplichte keuring impe ratief worden voorgeschreven. De voorzitter Ir. Kips betoogde ten slotte, dat de bond niet te ver kan gaan, daar re kening met de «omstandigheden moet worden gehouden. Als resultaat der besprekingen heeft de bondsvergadering bij acclamatie het bondsbestuur opgedragen om rich met de medische en andere commissies en personen, die geacht kunnen worden te dezer zake be voegd te zyn. te beraden of en zoo ja op wel ke wijze en op welk tijdstip de verplichte toe lat ingskeuring reglementair kan worden vastgesteld. Tevens werd het voorstel van de meerder heid van het bestuur aanvaard. By de rondvraag bepleitte de heer M J. Koolhaas uit Amsterdam terugplaatsing van Concordia. Delft, ter gelegenheid van het 45- jarig bestaan dezer vereeniging in de derde klasse. Een desbetreffende motie werd by acclama tie aangenomen De heer Sajet bracht ten slotte hulde aan den scheidenden voorzitter voor het vele, dat hij voor den bond heeft gedaan (applaus) en verzocht hem zoo mogelyk nog op zijn besluit terug te komen. Na verschillende opmerkingen te beantwoordt en dank te hebben 1 voor de hem t, herhaalde tot zyn spijt niet te kunnen vol doen aan het op hem gedane beroep, sloot de voorzitter de bondsvergadering. Rapid's spel met al te zeer te spreken zijn ge weest, en daar was misschien wel aanleiding toe ook, stellig zijn de kritieken niet ontaard in kwalificaties, waaraan het land of de alge meene sportbeweging aanstoot kan nemen. Opheldering van dit bericht zou dan ook zeker gewenscht zijn. De voorbereidingen voor het seizoen •930 31 zyn overal getroffen of krijgen thans hun beslag. Engeland heeft zyn cricketsei- zoen zoo goed als beëindigd en ook al vragen enkele ontmoetingen nog enkelen tijd, in ieder geval vang' Zaterdag a.s. het seizoen aan, waarbij een aantal wedstrijden op het programma komen, welke er wezen mogen. O.a. Bolton W.Middlesbrough, Grimsby T.Chelsea, Leicester CityDerby C., West Ham U.Huddersfield Town. Bovendien schijnt Old Engeland ook wat soepeler te worden tegenover het buitenland. Want be halve de officieele retummatch tegen Duitsch land in Mei 1931, is voor denzelfden tijd ook een overeenkomst getroffen om met het F.A.- legm een wedstrijd te spelen tegen een Zwtenftut Xh) fn het Nationaal Stadion te Hcjrssel de wereldkampioenachapjjen Wiel rennen begonnen. Gereden zou worden een houten baan van 360 meter. Een voor den vastgestekien tijd begon het stortregenen, aoodat de aanvang moest wor den uitgesteld. Ten slotte kon toch begon nen worden, zy het dan ook met een «an- zjenlijke vertraging. De publieke belangstel ling was groot. De uitslagen van heden luiden als volgt: Sprinten-Amateurs Eerste reeks 1. Trau- (fen. Duitschland. 13 4 5 sec.; 2. Vandermis- sen. België. 1 lengte; 3. Mihanofff. ïfcypte. Tweede reeks Perrin. Frankrijk. 13 2 5 sec.; 2. Novaretti, Italië, v, lengte; 3. Dasch. Duitschland Derde reeks: Knutsen. Denemarken. 13 s 2 Nusika. Oostenrijk; 3. Cauche. Belgie.’ Vierde reeks: 1. Van Massenhove. België. 13 sec.; 2 Chambers. Engeland. 3. Felman' Zwitserland. Vijfde reeks1 Sibbit. Engeland 13 2 5 tec.; Martenaen. Noorwegen; 3 Harder. De nemarken. Zesde reeks: 1. Beaufrant. Fri 12 2*5 sec.; MoUa, Italië. Slengte; 3. Polen. Zevende reeks: 1. Coeens. EngelaiV: 1 Buhler, Zwitserland; 3. Van 8t»ëir Achtste reeks: Th esker Engelënd.' 13 fö sec.; 2 Gerardin. Frankryk: 3 den. Nederland Negende reeks: Malatesta 2 Gyorffy, Hongarye: 3. X Slowakije. Tiende reeks 1. Pegssan. Italië. 124 5 sec.: 2. Lovass. Hongari België. Elfde reeks: 1. Anderaen. Denemarken. 13 sec.: 2. Eversen Noorwegen ■- lengte; 3. Txuetz. Hongarije/ Deze laatste valt binnen de 100 Meter Twaalfde 14 sec.: 2. Luxemburg. Dertiendj 14 sec.; Backer./ t met sfjn motor niet vinden; hij reed anders best; tot 2 x toe wëst hij Hoe jenbos voor te komen; doch hij kon zich niet handhaven, hij reed een piketje af bij het nemen van een korte bocht. 2e serie: C. W. de Graaf uit Julianadorp deed zich kennen als een knap en snel rijder, in de laatste ronde wist hij Th. Rijk te pas- seeren hetgeen een gejuich van de menigte deed losbarsten: kwam als eerste aan P. de Haas uit Den Haag viel in de 4e ronde uit. 1 C W de Graaf. Julianadorp. 2582. 2. Th Rijk. Haag. 2 583 3. H. Vermeulen, Alk maar. 3 001. 4 H Slok, Rotterdam. Ryk maakte in deze serie de snelste ronde tijd met 28 2/5 sec. Eleniores 251350 c.M.3. reeks: Ninkelkamp, Zwitserland. 2. Szamota. Polen. lengte. 3 ixembürg. tuten Professionals ste reeks 1. Engel, Duitschland. 12 2 5 2. Schilles. Frankrijk •ede reeks 1 Spears, Oostenrijk 13 2. Degraeve. België Derde reeks 1 Meyer. Nederland. 12 3 5 sec 2 Arlet. België Vierde reeks: 1 Kaufman Zwitserland, 13 2 5 sec.; 2. Morretty. Italië. Vyfde reeks 1. Honeman. Ver Staten 121 5 sec 2. Pijnenburg. Nederland Zesde reeks: 1. Mlchard. Frankrijk 12 1/5 sec 2 De Bruyn. België, 2 lengten Zevende reeks 1 Fruchoux Frankrijk. 13 MC.; 2. Van <fer Laar. Nederland. lengte. Achtste reeks; 1. Moeskops 12 1 5 sec 2. Bossy Negende reeks: 1. Bergamini. Italië: 2. Ni- kengel Luxemburg Tiende reeks: Piani. Italië, tijd is niet opgenomen; 2 Bailey. Engeland Elfde reeks: 1 Falk Hansen. Denemarken. 12 4 5 sec 2 Scherens. België. Twaalfde reeks: 1. Staffers. Duitschland. 15 2 5 sec 2. Majorus. Luxemburg Dertiende reeks: Osmella. Duitschland; 2 De uitslagen van de Zondag op Duindigt gehouden courses luiden als volgt: 1. Neptunusprys. Prjjzendraverij over 2000 Meter: 1. Quitewell St L. «Eig C. F. Ock- horst); 2. Anlezy 'Eig. F. Lebret). 2. Nonantelleprys. Ren op de vlakke baan over 1250 Meter1. Milano «Eig. W. Jo chems); 2 Pommard 'Eig. M. J. v. d. Velde). 3. Narentaprys, pryzendravery 4e klasse over 1700 Meter: 1. Sara. «Eig. Th. de Lan ge). 2. Tom Mix «Eig P J Ruiter). 4. Military: en op de vlakke baan over 1900 Meter; gereden door actief dienende officie ren: 1. Arnhemia «Eig. luit, der K. R. A. M. J. v. d. Hoog'. 2. Petit Due «Eig. en berijder: luit. G. F. Immink'. 5. Negende HeernjdersprU»; Handicap le klasse over 2000 Meter: I RÖSel 'Eig J. Vrjj- landt). 2. Sire Ax worthy K. «Eigen. J. Kruithof Sr.) 6 NobilityprysRen op de vlakke baan over 1900 Meter: 1. Kouang Si. <Eig Stal Hippos). 2. Monobry. «Eig C. Koning.) 7. NeerlandiaprljsHandicapheat 2e en 3e klasse: afstand 1650 Meter: 1 Peter Kerrigan St. L. 'Eig. Mevr. R. C. Loene). 2. Queen H «Eig A. V. Vringer). Opgegeven door v. d- Graal en Ca. N.V. «Afd. HandelsinformatieBj Uitgesproken: 21 Aug. N.V. v h D J. Baars Km, Vee- nendaal. R c. Mr. J. H. M van der Grinten. Cur. Mr L. H. van Essen. Veenendaal. '21 Aug. W. J. Roggeveen. Oosterbeek, Graaf Ottolaan Rc. Mr. J. H. M. van der Grinten. Cur. Mr E. de Visser, Arnhem. 21 Aug. P. Vogelsang, kleermaker. Geidrop, Hoog Geidrop 6. Rc Mr Dr. Heyman. Cur. Mr. J. v d. Meeren. Meerveldhoven. 21 Aug. Joh. J. Jonkers. Borkel en Schaft. Hoef 35. Rc Jhr. Mr. P. van Meeuwen. Cur. Mr. Dr. L. Janssens. Eindhoven. 21 Aug. A. V. d. Putten, Geldrop. Dwars straat. R.c. Mr. Sassen. Cur. Mr. E J. de Haes. Eindhoven 21 Aug. Mej. W M Smits. Smits' Kolen handel. Den Bosch Pensmarkt. R.c. Mr. Dr. Heyman. Cur. Mr. P. van Meerwijk, Den Bosch. 22 Aug. J Chr. Zijlstra. aonder beroep, Huizum. Paulus Potterstraat 7. R.c. Mr. D. G. Kortenbout v. d. Sluys. Cur. M. S. d. Goot, beëedigd klerk, Leeuwarden. W van Laanen. koopman tn manufactu ren. Putstraat 36. Nteuwenhagen Rc. Dr. W. fiustinx Cur. Mr R. van Oppen. Akerstraat 110. Heerlen. \ln de week van 1823 Augustus 1930 zijn ilk Nederland uitgesproken 42 faillissexnen- teir— Vernietigd op grond van appèl: 11 Aug. P. Bogmans. WoenseL Eindhoven. 11 Aug A. H Hendrickx. Venlo. Vernietigd op grond van verzet: A. A. Wisman. Zeist. Vernietigd door bet Gerechtshof Amater- 1. Tusika «Oostenrijk) 30 1 mln. 21 sec.. (België). 20 M., 3. 12 2 5 sec.. 2. beroepsryders: 1ste serie: 1. Falk Hansen 2. Piani. 2de serie: Piani Falk Hansen. 3de serie. 1. Piani (Italië), 2. Falk Han sen. Finale amateurs Eerste serie: 1. raréhn op éën wiel. Gerardin t-- voorlaatste bocht neemt drie lengten tracht een spurt in te zetten, doch het is reeds te laat Tweede serie: 1. Gerardin 12 4/5 sec.. 2. Cosens op drie kwart wiel. Gerardin heeft nogmaals de leiding. Dit maal staat hy haar evenwel niet af en wint. In de derde serie wint Gerardin opnieuw in 13 3 5 sec., 2. Cosens. Wereldkampioen amateursprint Gerardin (Frankrijk'. Tweede wordt Cosens Engeland3. PcLl^sari. 4. Andersen «Denemarken». Finale Beroepsryders sprint. Om de eerste en tweede plaats). Eerste serie: 1. Moeskops. In een zeer spannende race wint de Franschman ten slotte deze eerste serie. In de tweede serie zet Moeskops er alles hy staat den voorsprong. welken hy direct had genomen, niet meer af en wint, zy het met slechts een halve wiellengte. 1. Moeskops 12 1 5 sec., 2 Michard een half wiel De derde serie wordt evenwel weer door den Franschman gewonnen in den besten tijd van den d-g nJ. 11 4-5 sec. 1. Michad 11 4 5 sec.. 2. Moeskops Het ekfklassement wereldkampioenschap professionals luidt dus: 1. Michard «Frankrijk), 2 Moeskops, Piani, 4 Falk Hansen. Zondag werd te Amsterdam de Bondsver gadering van den K N V B, onder voorzitter schap van den heer Ir. J. W Kips voortgezet. De heer J. van Til, uit Delft, verdedigde een door hem en vyf andere leden ingediend voorstel tot afschaffing van de promotie- en degradatiewedstrijden. Hy noemde deze wed strijden niet sportief en in strijd met de be langen van de oetbatsport Nadat het voorstel door den heer Jac F Lamey was bestreden, werd het met 43 tegen 4 stemmen verworfien. Vervolgens kwam in behandeling het rap- jxirt van de Commissie inzake scheidsrech ters-declaraties. ,1 Het bondsbestuur meende, dat er veel be zwaren zijn tegen verandering van den be- staanden toestand, doch voor het geval de bondsvergadering verandering zou wenschen. stelde het bondsbestur voor, dat de vereeni gingen elk één vierde betalen van iedere scheidsrechtarsdeclaratte en bovendien voor een wedstrijd in de eerste klasse 4.voor een wedstrijd in de tweede klasse en voor andere wedstrijden 1. Tegelijk daarmee kwam in behandeling een voorstel van de heeren P. C. S.Rauws cs.. om de declaraties van de scheidsrech ters te bejoerken. Mr H. S. Kalma. uit Groningen, bepleitte betaling van de scheldsrechtarsdeclaratles voor de helft door den bond, zonder dat deze kosten weer op de vereenigingen verhaald worden en deed een dusdanig voorstal De Heer H Bajet verdedigde de afschaf fing van administratiekosten (ad 30 et), welke den vereenigingen volgens art. 17 van het Reglement Competitiewedstrijden in re kening worden gebracht. Verschillende sprekers bepleitten het ge deeltelijk overnemen van de kosten der scheidsrechtersdeclaraties d«x>r den bond. De heer D. H. Pigge uit Haarlem ver klaarde. dat er scheidsrechters zijn, die te hoog declareeren. Niemand durft echter oe kat de bel aan te binden. Wanneer niet te hoog werd gedeclareerd, zou er over deze kwestie niet zooveel te doen zijn De voorzitter, ir. Kips. betoogde, dat de vereenigingen een rechtstreeksch belang bij de hoogte der scheidsrechtersdeclaraties moeten behouden. Er moet echter gelijkmatigheid zijn en spr gaf toe. dat er scheidsrechters zijn, die te hoog declareeren. De kosten van de scheids rechters. die eik jaar terugkomen, 'moeten ten slotte, op welke wyze ook. door de ver eenigingen betaald worden en spr. achtte de door het bestuur voorgestelde regeling, wan neer men veranderingen wenscht, de beste Tegen afschaffing der ƒ0.30 administra tiekosten had spr geen overwegende bexwa- ren. hoewel hiermede een bedrag van 2800 gemoeid ua Demi-finale beroepsrenners: Eerste serie: 1. Moeskops 12 sec.' 2 Falk Hansen «Denemarken). Moeskops is het eerst weg en rijdt goed door, doch in de voorlaatste bocht kijkt Falk Hansen naar beneden. Moeskkops volgt hem echter zeer goed en wint in de 1.- tste ronde 200 Meter. Tweede serie: 1. Michard 12 2 5 sec.; 2. Piani een half wiel. De Italiaan neemt de leiding, doch moet deze sjxiedig weer afstaan Hoewel hy er in de laatste ronde alles opzet. kan hij den achterstand niet meer inhalen. Beslissing 3de en 4de plaats: sec 2. Eerste serie: 1. Pellssari (Italië) 12 4 5 2. Andersen (Denemarken). Tweede seie: 1. Pelissarl 13 4 5 Andersen Pelissarl wordt dus derde, terwijl Ander sen vierde geklasseerd wordt. y' Finale om de derde en vierde plaats voo J. P. Mesters motordefect. Nieuwelingen tat 256 cMl 1 A B. Poldervaart, Haag, Rover, 3.14-2. 2. B 8. de Vries, H. H. Waard. Ariel, 3-14-4. 3. P. J. MeVer, Haag. Ariel, 3.18.4. Juniores tot 250 c.M3. 1. J. de Riddt., Alkmaar, Ariel. 3.13.4. X .Nemo Tiel, Royal Enfield. 3.14.4. J Moejes moest in de 2de ronde uitval len wegens lekke band, hierdoor kon ook Jan Rijk, die denzelfden wagen reed, niet meer uitkomen. Seniores tot 250 c.M3. 1. p f. van Dinter. Arnhem. D. K. W. 3.07.1. 2. P. G. Oosterbaan. den Haag, Ariel 3.08. 3. L. Breeman, Rotterdam D. K. W. 3.11.1. Dit was een spannende race tusschen drie der beste rijders. Juniores 251356 c.M3. 1. Jac. Al, d enHaag. Royal Enfield. 3.03.1. 2. M. J. v. Dijk, Tiel. Royaal Enfield 3.06. 3. .Nemo Tiel. Royal Enfield. 3.10.1. 4. J. Stedehouder, Rotterdam. Norton. 3.12 4. 5. A M Nijkerk, Rotterdam. Norton 3.16. Deze laatste mocht, omdat zijn motor in de seriewedstrijd bij den start weigerde, in dn finale uitkomen. Juniores 351599 c.M3. 1. W H Hoejenbos. Utrecht. Ariel. 258.4. 2. C. W. de Graaf. Julianadorp, Ariel. 259. 3. J. Cchot. Amsterdam. Ariel, 259.2. 4. Th. Rijk, den Haag. Ariel, 259.4 Dit was een zeer snelle rit, van het begin tt het einde, spannend, zooals zelden ge zien. H. Vprmeulen. Alkmaar, die zijn beau jour met had moest in de vijfde ronde uit vallen. de commissie van beroep alsnog het volgen de jaar te kunnen doen behandelen. De voorzitter stelde voor de kwestie van de strafzaken in den loop van het jaar in overleg met de commissie van beroep over eenkomstig haar voorstellen te behandelen, om op de volgende jaarvergadering de kwes tie opnieuw aan de orde te stellen. De vergadering keurde dezen gang van zaken goed. Na aanneming van eenige amendementen op ondergeschikte punten werden de voor stellen der decentralisatie-commissie met een stem tegen aangenomen. In verband met de verleening van het predicaat „koninklijke" stelde het bestuur eenige statutenwijzigingen voor, waarbij nog eenige redactiewijzigingen waren gevoegd. De voorstellen werden met algemeene stemmen aangenomen. In behandeling kwamen daarop verschil lende voorgestelde wyzlngingen in het huis houdelijk reglement, waarbij over verschil lende punten uitvoerige discussies plaats hadden. De heer Jac. F. Lamey (Den Haag) ver dedigde in de Zaterdagavond voortgezette bondsvergadering een door hem en elf an dere leden ingediend voorstel tot wijziging van art. 39 van het huishoudelijk reglement inzake de bestuursverkiezing Voorgesteld werd de leden van het bondsbestuur te be noemen voor den tijd van drie, jaar en slechts eenmaal herkiesbaar te stellen. Voor- en tegenstanders van continuïteit in het bondsbestuur, voerden het woord. Ir. Kips zeide als gewoon lid der verga dering. dat naar zyn meening het voorstel een bekorting van de rechten der vereeni gingen bij het stellen van candidaten be- teekent. Wanneer men meent dat een ander bestuurslid moet worden gekozen in het be lang van den bond, dan heeft men der. plicht een anderen candidaat te stellen. Het voorstel werd ten slotte verworpen er. met 44 tegen 18 stemmen en zes blanco. Verworpen werd eveneens met 28 tegen 27 stemmen en twee blanco, een voorstel van de heeren J. D. v. Bennekom c.s. om het bondsbestuur door de bondsvergadering (en niet meer door de vereenigingen) te doen kiezen. Aangenomen werd het voorstel van de leden van de bondsvergadering ambtshalve het officieel orgaan van .bondswege te doen ontvangen Met algemeene stemmen werd aangenomen een voorstel van de regelementscommissie inzake het spelen van wedstryden tegen bui- tenlandsche clubs, zulks in overeenstemming met de bejialingen van de F. I. F. A. Uitvoerige discussies ontwikkelden zich over de kwestie van de toepassing der over- schryvingsbepalingen tegenover bonden, die deze bepalingen met hebben ovei genomen De heeren W. Dorenbos c.s. hadden voor gesteld. buiten het huishoudelijk reglement, dat voor K. N. V. B.-vereenigingen de ver- schrijvingsbepalingen niet zouden behoeven te worden toegepast tegenover bovenbedoel de bonden. Dit voorstel werd ten slotte met 9 stem men tegen aangenomen. Aangenomen Werd vervolgens een voor stel van de reglementscommissie om het in- leggeld voor de bekerwedstrijden te verla gen van 10.00 tot 5.00 Verschillende voorstellen tot verlaging van boeten werden verworpen. Eenige voorgestelde wijzigingen In het reglement competitiewedstryden worden aan genomen. waarna de vergadering werd ver daagd tot Zondagmorgen. Seniores 251350 c.M3. 1. N. Kuyper, Rotterdam. Chater l^a. 257.4. 2. M. v. d. Berg. Haag. H. D., 258. 3. H. W. Beverdam, Hengelo, Royal Enfield. 3.123. Het was een stryd tusschen v. d. Berg en Kuyper. waarvan eerstgenoemde in dee laat ste ronde zijn eerste plaats aan Kuyper moest afstaan. Sniores 351500 cM3. In deze finale kwamen zes rijders uit. Het was een wedstrijd tuseshen de beste rijders, v. d. Pluym. Rotterdam maakte de snelste tijd over 6 baanronden en met 27 4 5 sec. snelste baanronden Hij reed een gemiddelde van 82 K.M. 1. A. R K. v. d. Puym. Norton, 252. 2. C. A. van Dalsum. Rotterdam. Norton, 2.55.1. 3. P. G. Oosterbaan. Haag, Ariel, 2.55.2. 4. F. B. de Ruyter. Rotterdam, Ariel. 2.57.4. 5. H. Hulzebosch. Heem stede, BB A. 259.1. 6. A. Hartman. Amsterdam. Ariel 3.0.2. Lange afstandwedstrijd over 10 baanronden. Als toegift kregen we een wedstrijd voor motoren tot 500 cM3 over tien baanronden, om prijzen van 3020 en 10 gulden. Het was een uitdagingswedstrijd, waaraan niet minder dan elf rijders deelnamen. Geen wonder dat het tot valpartijen kwam. v. Hamersveld del In de seriewedstrijd ook al was gevallen, moest het In den strijd met v. d Pluym om de eerste plaats wegens een valparty opgeven. HU mankeerde niets. De uitslag was: 1. v d. Pluym met 4.41. HU maakte d“ snelste ronde van den dag met 27 sec. 2. C. A. van Dalsum. 3. G. v. Pelt. 4. A. Hartman, 5. A. W. van Dinten. 6. P. Wasse naar. De winnaars van de finales ontvingen blemen en maakten telkens een eereritje. -t Waren goed geslaagde races. (Ongecorrigeerd). 1. Tasz (Duitschland) 20 M sec., 2. Giorffi (Hongarije) 80 Meter. 2. Mortensen (Noorwegen) 40 M. Handicap beroepsrenners: Eerste serie 1 Michll (Zwitserland) 20 M„ 1 min 17 2 5 sec.. 2. Moretti (Italië? 40 M 3 Schilles (Frai^rijk) 50 Meter, 3. Majerus (Luxemburg) 90 M. Tweede serie: 1. Bossi (Italië) 40 M.. 1 mln. 26 sec., 2. Degraeve Belgie i 30 M, 3. Bergamini (Italië) 5 M., 4. Engel (Duitschland) 80 M Kwart-finale amateurs: Eerste serie 13 3/5 sec.. Michard 12 1 5 sec., 2. Plant, Duitschland. Tweede reeks; 1 Stertere. Duitschland. 15 sec 2. Arlet. België. Derde reeksMeyers. Nederland 13 1 5 s. 2 Osmella. Duitschland 1 wiel. Vierde reeks 1. Moedkoj» Nederland. 13 1 5 sec.; 2. Sneers Australië. 2 lengten Vijfde reeks: 1 Michard. Frankrijk. 13 s 3. Pijnenburg. Nederland. 1 lengte Zesde reeks 1 Falk Hansen Denemar ken 14 aec.; 2. Itaucheux. Frankrijk. Zevende reeks 1. Kaufmann. Zwitserland. 13 sec 2 De Bruyn. België. Achtste reeks: 1. Honeman Ver. Staten. 13 2/6 see.; 3. Begamini. Italië Moeskops in 4e demi-finale BRUSSEL. 24 Augustus (V. D» uitslagen der handicapproeven voor teurs luiden: Eerste serie Meter, de drie ronden in 2. Van Massenhove Szamota (Polen) 50 M Tweede serie: 1. Van Steenbergen (Neder land) 50 M tijd 1 min 7 sec.. 2. Pusz (Polen) 80 M.. 3. Schaffer (Ooatenryk) 30 Meter Derde serie: 1 min. 20 Dergelijke berichten doen in Oostenrijk thans de ronde, waarbij de eene journalist wat aflaat, de andere wat bijvoegt, in ieder De voorzitter, ir. Kips bestreed ten slotte geval ons land in een kwaden reuk komt. Zoo dat het voorstal-Kalma kan worden uiige- i ver ons bekend, mag men in ons land over voerd zonder verhooging van de heffing voor -1 --— -• or de vereenigingen. Het voorstel Kalma werd vervolgens onder applaus met 38 tegen 16 stemmen aangenomen. Met één stem tegen (dien van den heer Ir. Kips> werd voorts aangenomen het voorstel tot afschaffing van de f 0.30 administratie kosten. Het voorstel Rauws ca. inzake de scheids- rechtersdecl&raties zal door het bestuur in overweging worpen genomen Uitvoerige besprekingen volgden omtrent het rapport der Commissie inzake medische keuring, die principieel wil laten uitspreken, dat verplichte medische keuring moet wor den ingevoerd Het bondsbestuur, de wen- schelykheid van medische keuring van voet ballers erkennende, gaf de bondsvergadering in overweging ten deze geen verplichting aan de bondsleden op te leggen, maar aan dat bondsbestuur op te dragen te overwegen door welke middelen de K.N.V.B <je vrijwil lige medische keuring kan bevorderen. Een minderheid in het bondsbestuur is voor verplichte keuring, wanneer keuring geen al gemeen gebruik wordt.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 7