i Voor de Huiskamer VAN JAN KLAASSEN EN TRIJNTJE •i s OEP HANDEL EN NIJVERHEID FINANCIËN STOOMVAARTLIJNEN Belangrijke reductie RECHTSZAKEN De Heerlensche brandstichter Gelukte parachute sprongen SOCIAAL LEVEN Jhr. B. W. F. van Riemsdijk Bakkerscursus Overwonnen trots Koninklijk bezoek aan Arnhem ONZE OOST Koninklijke Paketvaart-Mij. KUNST EN KENNIS Zwolle 760 jaar stad Het faillissement „Amstelrust” Bond van R. K. Jongens-Patronaten LUCHTVAART Een vliegtuig op hol H Dr. H. C. L. E. Berger „Onduldbaar terrorisme” in de Staatsmijnen Von Gronau c.s. op het stadhuis te New-York Botsing tusschen twee watervliegtuigen Vliegtuigen in gebruik bij groote firma’s Reclameplaat Nederlandsche Jaarbeurs Het stoffelijk overschot van Andrée c.s. Emissie Orde Broeders van den H. Joannes de Deo Plannen voor een West-Indischen vliegdienst R.A.- n« - De lichtweek Koninginnedag te ’s Gravenhage •9 Aug. 27 ver» 2 u. 30 8U Ter beschikking ran de Regeering gestekt 27 Aug. TM ▼oor 27 Aug. Duin- M jaar De eerste doorloopende in ons land in te te Ib vertand met 4e feeetdUUiedeii in to te van gefor- naar naar n. r van dochters Grootsche feestelijkheden de om 1 naar I van Gra- I In het Aartsbisdom Utrecht. Een Koolhoven-coupé voor de N.V. bevers Zeepmaateehappü n n r DO- s oa. voor de verfraaiing, his- itoonstellmg. avondfeesten, ver- luziek, sport, kinderfeesten, huis- De Oceaanvlieger von Oronau en zijn mak kers zijn officieel op het stadhuis te New- York ontvangen. Een groote menschenmenig- te juichte hep enthousiast toe. De begroe- tingsredevoeringen van burgemeester Walker en de overige sprekers werden langs draad- loozen weg naar EMiitschland uitgezonden. Naar wy vernemen, hebben houders van de aflosbaar gestelde 7 pet. leening der Orde der Broeders van Barmhartigheid van den H. Joannes de Deo te Milaan dermate van hun voorkeursrecht gebruik gemaakt, dat op de vrfje inschrijving voor de 7 pet. certifi caten. welke tegen 98 pet. kon geschieden, een zeer belangrijke reductie moet plaats vinden. Andrée worden om daar te worden begraven. :rt. ao •n Ie De Koninklijke Paketvaart-Maatschappij heeft 8 van haar kleinere schepen opgelegd als gevolg van de venninde-de behoefte aan scheepsruimte. 71 M. >ratno- half- >r het lofoon 6.oo on ht Voor re" Salon- oauzes mees- -12.00 L ins- 9.05 rest. 7-50 eert *.30 eert ?.ao ins- uu- :rt rt. ot on f raai Vïor- 1 iton, ir R. ‘V’- door zing 8.20 and 0.00 irkt- gep.. van Calais te Lond. van Amst. te Lond. 26 Aug. van Gravesend van Gravesend ..Wat zeg je daar?” riep Truus driftig opspringend; „ben Ik trotsch?” En schreiend liet ze zich in een stoel vallen. „Wel ja, dat moet er nu nog bij komen. Eerst moet je zoo armoedig mogelijk op een garnizoen, de Menadonee- ren var! het 10de en 20ste Ambonneesche flultorkesten Lissabon n. Amst. W.-Indië I. Vit Grosse ito (Italic) wordt gemeld, dat twee watervliegtuigen, elk bemand eg be stuurd door een sergeant-vlieger, boven Or- betello op een hoogte van 2000 Meter met elkaar in botsing kwamen. De toestellen stortten naar beneden. Ter wijl de eene sergeant-vlieger zich met be hulp van zijn valscherm wist te redden, stortte de ander in zee en verdronk. 10.30 L R.A.- V.A. meert van 4-45 G. 1 den r. M. uziek nder- 7-35 t van teling omp. ieon- 8 na De n de tt limir ncert tl.15 De Engelsche plannen voor het instellen van eenlge nieuwe West-Indische luchUynen nemen vasteren vorm aan. Men hoopt in het begin van den zomer met eenlge nieuwe luchtlijnen te kunnen beginnen. De Britsche regeering zal de maatschap pijen. die de nieuwe lijnen gaan exploltee- ren, een aanzienlijke subsidie veileenen. In de ambachtsschool te Zutphen van de Geldersche Vereeniglng voor Kunstnijver heid is een bakkerscursus geopend, de eerste doorloopende cursus in ons land. Eergisteren landde de Engelsche aviateur Stach met zijn sportvHegtulg, komende uit Neston, op het Parijsche vliegveld Le Bour get Gistermorgen wilde hij zijn vlucht naar de Riviera voortaetten Een half uur voor zijn vertrek haalde het personeel van Le Bourget bet toestel uit de hangar, keek den motor na en maakte het vliegtuig gereed voor het vertrek, waarna de monteurs zich verwijderden. Een onbekende, die op bet vliegveld rond liep, kwam het toestel eens van dichtbij be kijken en kon toen de verzoeking niet weer staan om eens in den stuurstoel te gaan ritten. Toen de man in het vliegtuig wilde klim men. trok hij aan een baudle. waardoor Gistermiddag heeft op Schiphol een her haling plaats gehad van de korten tijd ge leden te Soesterberg gehouden demonstra tie met een parachute van bet merk Robur, in den handel gebracht door de firma Carll H. Lundholm Aktlebolag te Stockholm. Voor deze demonstratie werd gebruik ge maakt van het K L. M.-vrachtvllegtuig. be stuurd door den piloot Hongdong. Op een hoogte van 550 Meter boven de „Moederlief, leest u dit eens.” zei Truus een week later. Hand in hand stonden de twee voor moeder. „Hebben m'n meisjes een verrassing voor me, een verrassing van Truus?” Tegelijkertijd vouwde de> moeder een brief open, dien Truus haar toereikte. Diep be wogen zag ze het jonge meisje aan. Haar Truus, haar trotsche, onbuigzame jongste werd huishoud- en gezelschapsjuffrouw bij een oude, ziekelijke dame. „Truus!” riep ze, „m'n lieveling, heb je dat voor je moeder over?” En snikkend drukte zij haar kind aan X hart. „O, kinderen.” riep ze; ,jk wou. dat X niet noodtg was; ik wilde dat ik jullie in je stand kon opvoeden, maar God wil X zoo!” Truus is bij de oude dame, die haar als eigen dochter behandelt En het jonge meisje Is Gerda dankbaar voor de ontvan gen les, die haar d*r trots deed overwinnen. een film gemaakt. Een tweede sprong van den parachutist gelukte eveneens. EDAM. Antwerpen. NEBRASKA, Vancouver-Rott.. 26 Aug. verpool. HO” STAD Benoemd is tot buitengewoon Noogleeraar in de faculteit der veeartsenijkunde te Utrecht voor onderwijs in bet veeartsenlj- kundlg toezicht tn haar verband' met de daatvoor geldende wettelijke bepalingen dr. H O. L. E. Berger, directeur van den vee- arisenijkundigen dienst bij het Departement van Btnnenlandsche Zaken en Landbouw. Over de verlichting van 's-Gravenhage in verband met de viering van den Konlngin- kan het volgende worden medege- lets goeds!” riep ze smalend. „Stel je nu niet zoo kinderachtig aan.” 3d Gorcto. Maar dat was olie in het vuur bjj Truus en ze riep: „Nu ben ik nog kinderachtig ook. Als je me zoo kinderachtig vindt, waarom zeg je dan dan ik iets worden moet?” Wilde Truus dan niet begrijpen wat Gerda bedoelde? Had ze dan geen hart? „Truus, hou je dan niet van moeder?” klonk de wanhoplg-verdrietige kreet. Door die ééne vraag, door die eene gedachte, werd Truus' hart getroffen en ze snikte met haar hoofdje tegen Gerda aan. haar berouw uit. „Zeg maar, Gerry, wat ik worden moet; ik heb alles, alles voor moeder over.” De Bond van R.K. Jongenspatronaten tn het Aartsbisdom houdt zyn jaarvergadering op Woensdag 24 Sept. as. te Deventer. De agenda vermeldt, behalve de gewone Jaarverslagen en dergel\jke, een inleiding van den Weleerw. heer kapelaan H. Wanders over: het nieuwe groepssysteem en de club- vorming in de praktijk. Bovendien zullen op de vergadering be langrijke mededeelingen worden gedaan over de plannen van het Centraal Comité, terwijl er een voorstel zal worden behandeld betref fende naamsverandering van de patronaats- orga nisa tie De agenda met de verslagen zullen bin nen 14 dagen aan de afdeelingen worden toegezonden. De mijnwerker J. J. v. S„ te Spekholzer- heide, die een aantal brandstichtingen onder Heerlen en Kerkrade heeft gepleegd en langs een weg in laatstgenoemde ge meente een ontploffing veroorzaakte, is door de Arrondlssements-Rechtbank te Maas tricht. Vacantie-Kamer, veroordeeld tot eene gevangenisstraf van vijf maanden en ter beschikking gesteld van de Regeering. Wi) ontvingen van het Secretariaat van de Nederlandsche Jaarbeurs de reclameplaat voor de 33e Nederlandsche Jaarbeurs die van 9 tot 19 September aA. te Utrecht zal wor den gehouden. De plaat la in sprekende kleuren, waaron der de nationale een groote plaats Innemen, door den artiest H. Pieck ontworpen en door de steendrukkerij „De Maas” te Rotterdam uitgevoerd. De gevleugelde hoed van Mercurius, den god van den handel, die op geen der affiches ooit ontbroken heeft, prijkt op deze plaat In den linkerbovenhoek in 'n helroode stip met witten ondergrond, daardoor mede de aan dacht van het publiek trekkend. De heer De Visser, lid der Tweede Kamer, heeft aan den Minister van Waterstaat de volgende vragen gesteld: Is het den Minister bekend, dat door de directie van de titaatsmnUen in Limburg een onduldbaar terrorisme wordt toegepast, waar- xjoor het leven in Limburg aan arbeiders, die voorheen in de Staatsmijnen werkzaam waren, bijna ónmogelijk wordt gemaakt? Is het den Minister bekend, dat namens genoemde directie door den inspecteur der mijnpolitle aan den ontslagen mijnwerker A- Potse. die na zjjn ontslag met straathan del In zjjn onderhoud poogt te voorden, de toegang tot de woningcomplexen en tot de mtnen behoorende wegen is verboden, w-ardoor het den betrokkene zoogoed als onmogelijk wordt gemaakt om In abn onderhoud te voorzien? Waar het hiervoor genoemde verbod waarschijnlijk steunt op het vermoeden, dat genoemde A. Potse de communistische be ginselen is toegedaan, acht de Minister dit dan niet in strijd me. het bepaalde in art. 9 dér Grondwet. IS de Minister bereid maatregelen te tref fen, waardoor aan het terrorisme van de directie der Staatsmijnen oogenbllkkelUk een einde wordt gemaakt en het leven van personen met aan genoemde directie niet welgevallige denkbeelden niet langer wordt bemoeilijkt? - ID-BKITBCM-IMDIe-UJir. X (uitr.) 37 Aug. 'van Colombo. K COJUTD—OOST-AXIë-Unr. ALDERAMEN (thuisr.) 27 Aug. te Colombo. JAVA-WEW TOZX-LIJ». BLOMMERSD1JK. Nwe York naar Java, pas seerde 27 Aug. Gibraltar. BOTTE AD AMSCKE LLOYj). BUITENZORG (uitr.) 28 Aug. te Antwerpen. DJ AM BI (thuiar.) pass. 28 Aug. Gibraltar. INDRAPOERA (thuisr.) pass. 27 Aug. Perlrn. KEDOE (uitr.) pass. 28 Aug. Point de Calle. KOTA NAROE 2» Aug. van Rotterdam te Hamburg. ■SITOEBONDO (thuisr.) 27 Aug. van Padang. SIBAJAK 28 Aug. 7 u. v.b. v. Batavia te Rotterdam. BOTTEADA1SEXIID-AMEBrKA-iaJTg. ALHKNA 27 Aug. van Hamburg n. Antwer pen. Droevig knikte zij van ja. Ja, Gerda had men van het kleine pensioen, dat na vaders’ dood haar deel geworden was. „Je wordt nu toch al negentien Jaar, Truus. als ik jou was zou ik niet willen, dat moeder langer voor me zorgde,” zei de een en twintigjarige Gerda, die hand werkles op school gaf. „Maar wat moet ik dan beginnen?” vroeg de mooie blonde Truus op hullerigen toon. In diep gepeins bleef Gerda zitten. Wat moest Truus beginnen? Was ze al zoo ver met haar zorg om zangles te geven? Ze geloofde van niet. Kon ze dan misschien fröbelles geven aan kleine kinderen? Maar daar moest ae weer examen voor doen en dat kostte een schep geld. „Truus.” begon ze aarzelend, „ikik geloof, dat ik wat weet, maar „Nou, wat dan?” vroeg Truus ongedul dig „Zal je niet kwaad worden?” en ze sloeg haar arm om haar zusters hals. Wat voelde die flinke, practische Gerda zich toch veel ouder dan die onbezorgde Truus! En wat was Truus toch 'n vreemd schep seltje! Toen vader gestorven was en moeder haar vertelde, dat t nu uit was met de weelde, dat ze veel minder moesten gaan wonen en leven, toen was Truus driftig geworden en had in haar drift dingen gezegd, waar ze later spijt van had, en in plaats van moe der te troosten en haar die groote smart te helpen dragen, was Truus zelf gedurende eenlge weken niet alleen ontroostbaar maar zelfs ongenaakhaar geweest. Ja. Gerda had het ook wel naar gevon den. maar voor moeder was X toch nog veel verdrietiger. Arme, beproefde moeder, die zich altijd in deftige kringen bewogen had, ae moest nu zelf het huishouden doen en wonen op een bovenhuis. Maar dat was nog het ergste niet. Waar bleven nu al de vrienden en kennissen, die eerst met een zoetsappig gezicht kwamen condotoéren? „Och, m'n lieve mevrouw, wat zult u hem missen, en 't was zoon lieve, goede man; wat ziet u bleek, en wat zult u er onder lijden!" zoo had het geklonken. Waar bleven ze nu, die toen zoo vol Innig medelijden waren, die toen die lieve moe der maar kwelden met hun geklaag en ge fleem? Waar bleven ze en wie keek er nu naar En Gerdas hart die ondankbare. Zweedscben ontdekkingsreiziger Andrée, heeft het verzoek laten richten tot de Zweedsche regeering om te verkrügen dat het stoffe lijk overschot van Andrée naar de ver- eenigde Staten zal worden overgebracht. uur 50 van van Amsterdam t Het volgende programma van de Radlo- telefonlsche hulde, zal op 30 dezer van 14 tot 15 uur Amsterdamschen tijd (23 uur nam.) worden uitgezonden door de Ned. P. T. T.: Eerste gedeelte (van 8 tót 8 30 Indische tijd). Muziekuitvoering onder leiding van den kapelmeester Fuchs van het derde regiment Infanterie. Medewerking wordt verleend door de mu ziekcorpsen van het eerste en derde regiment Infanterie, de vereenigde tamboers en hoorn blazers van genoemde regimenten, de trom petters van de cavalerie en de veld-artiDerie te Weltevreden in c~' sche en flultorkesten bataljon, de van het 11de. 12de en 13de bataljon, totaal plus mmus 225 man. Programma: a Reveille door de tamboers, hoornbla zers, trompetters en vereenigde muziekkorp sen. b. Marechaussee-marsch door het Mena- doneesch flultorkest. c. Tjakranegara-marsch door de vereenig de muziekkorpsen, tamboers en hoornblazers d Sajang Kené. Ambonneesch volkslied, door het Ambonneesch flultorkest. e. Prinses Juliana-marsch door de eenlgde muziekkorpsen f. Taptoe door de tamboers, hoornblazers, trompetters en de vereenigde muziekkorp sen. Tweede gedeelte (van 8J0 tot 9 Indische tijd). Zanghulde onder leiding van den heer J. F. Bakker, met medewerking van het meis jeskoor van den heer en mevrouw Bakker, de leden van het kerkalijk koor St. Caecilia, het Duitsche Mannenkoor en een dameskoor, ter gezamenlijke sterkte van ongeveer 150 zangers en zangeressen. Programma a. „Wilt beden nu treden”, uit Valerius Gedenkklanck, door mannenkoor. b. „O. Heer die daar des Hemels tenten spreidt” uit Valerius’ Gedenkklanck, door meisjeskoor. c. „Eln fester Burcht Ist tmser Gott”, door dameskoor. d. .Merk toch hoe sterek” uit Valerius' Gedenkklanck. door mannenkoor. e. „Prtncesselled jubileum -cantate van mevr. E. SchumannVan den Bosch, door meisjeskoor- f. „Lied”, van Catherine van Rennes. door dameskoor. g. „Wilhelmus van Nassaue oude zetting, de eerste twee coupletten, door gemengd koor. Daarna het eerste couplet van het Wil helmus en hulde door het publiek. Daarna: Slotzang uit de cantate ,J> schoonste feestdag” van Catherine van Ren nes, door meisjeskoor. blijven toevertrouwd, geen 1 allernoodzakelijkste door hen te onkosten aan crediteuren zullen rekening gebracht, dus geen Het vliegen burgert zich meer en meer in ons dagelijksch leven tn en naast het ge bruik van onze vaste luchtlijnen door voortvarende zakenlieden, worden vele speciale vluchten ondernomen door de directies en reizigers van die groote firma's die de modemiseering van hun bedrijf con sequent doorzetten. Onder de vliegtuigbouwers heeft Kool hoven zich in den laatsten tjjd gespeciali seerd op de meest geschikte typen voor deze doeleinden. - Zoo heeft de K. L. M. een Koolhoven F. K. 40 voor speclaie snelle vluchten en nu heeft de N.V. Levers ZeepmaatschappU het initiatief genomen een vliegtuig aan te schaffen voor reclame-doeleinden en voor het snelle vervoer van de directie en hoogere employés, die op deze wijze zonder tijdverlies verbinding kunnen houden met de wijdvertakte afdeelingen van dit groote lichaam. Het pleit voor de kwaliteiten van onze Nederlandsche vliegtuigen, dat deze groote firma, na rijp overleg, eveneens een Kod- hoven-toestel heeft uitgekozen. De machine, die nu regelmatig boven ons land zal vliegen, is een blauwzilveren een dekker met coupé carrosserie, keurig be kleed met grijs trijp, plaats biedende aan een bestuurder en twee passagiers Het instrumentenbord is van de modern ste toestellen voorzien en, naar men ons vertelde, zijn de vliegeigenschappen van dit Koolhoven-product dusdanig goed, dat bijzondere beschrijvingen van dit type in alle buitenlandsche vaktijdschriften worden op genomen. Onnoodig te zeggen, dat het toestel ge makkelijk te herkennen zal zijn. Op de zijkanten is ae „Sunlight” zon in oranje ai igebracht. waaronder de naam N.V. Levers Zeepmaa>achappij prijkt, terwijl op het richtingsroer Koolhoven F. K. 41 ver meld staat. naar Barce- Gelijk bekend, herdenkt de hoofdslad van Overijssel Zondag 31 Augustus den dag. waarop Willebrand van Oldenburg, 35e bis- schop van Utrecht, haar stadsrechten schonk. Reeds in het begin van dit jaar heeft zich op initiatief der Zwolsche V.V.V. een feest comité gevormd, dat zich verschillende suo- comité's koos torische vJfit lichting, ihuzl vesting en verkeer, winkelweek; er Is veraer nog een commissie voor een reunie van Oud-ZwoUenaren. een pers- en propaganaa- commissie, terwijl een vrij groote commissie de zorg op zich genomen heeft voor bet op te voeren landspel Swolle stad 1230 en voor den hlstorischen optocht. je vriendinnen en dan zeggen ze nog. dat Je wat worden moet, dat je geld moet gaan verdienen. Ik moet zeker dienstmeisje worden en dan gaan dienenby eer van m'n vroegere vriendinnen. Ja, dat was eerst moeder om? Niemand! kwam in opstand tegen onrechtvaardige wereld. Wat kon 't haar schelen wat de menschen zeiden: ..Gerda is maar onderwijzeres”. Zy gevoelde zich nu ver verheven boven die dom-trotsche menschen! Dacht Truus er ook maar zoo over! Maar die kwam dikwijls schreiend thuis, omdat die of die vriendin met wie ze vroeger zoo intiem was geweest, haar niet meer groette, haar minachtend aankeek, of omdat ae die of die vriendin naar een party had zien gaan. Dacht Truus dan alleen aan zichzelf? Zag ze dan niet het bleeke, lijdende ge it at van haar moeder? Was ze dan zoo zelfzuchtig? Neen. Truus was alleen maar trotsch. Maar ze had toch een eigen wil Kon zij zich daar dan niet tegen inzetten? Oerda kon er zich niet indenken. Ze kon zich niet begrijpen, dat X zoo moeilijk is, dat bet zooveel moeite koat om trqts te overwinnen. Maar X moest Truus eens goed gezegd worden. Moest ze dan net worden als die menschen met wie bijna «let om te gaan was? „Truus,” begon ze weer, „je moet niet booe worden, want beusch. ik meen het goed; ik zeg X niet om op je te vitten of den baas over je te spelen, maar je bent Je bent te trotsch.’ nedag deeld: In de komende dagen zal men verschil lende soorten verlichting kunnen waarne men Er zal zyn; floodlight lynverlichting, lammons en vetpotjes. Hotel Vieux Doelen aan het Tuornooiveld zal geheel met de ouderwetsche vetpotjes verlicht worden. En te midden van al het electrische licht vullen de flikkerende vlammetjes der vet potjes zeker een prachtig gezicht vormen. De groote Kerk zal door floodlight ver licht worden, maar toch eenigszins anders d*n voor enkele jaren het geval is geweest. De toren en het koor zullen verlicht worden. En daarnaast sullen de schijnwerpers hun licht werpen op de gekleurde ramen De Gevangenpoort wordt eveneens ver licht. de café's op het Buitenhof en het achtergedeelte van öe Ridderzaal op het Binnenhof, De Ridderzaal zelve wordt inwendig ver licht. Het is voor het Comité een groote voldoe ning. dat het resultaat van dit Uchtfeest zal zijn dat verschillende gebouwen een per manente verllchtingsinstallatie krijgen in de eerste plaats moeten hierby genoemd worden de Ryksgebouwen langs den Hof- vyver, het Vredespaleis en voorts de toren van bet gebouw Fetrolea aan den Benoor- denhoutscheweg. Nog tallooze andere gebouwen sullen ver licht worden; daarnaast zyn geheele straten en wyken versierd en verlicht zoodat het inderdaad een „lichtfeest” zal 'worden, een ongekend schouwspel, dat Den Haag te ge nieten krijgt. Een origineele verlichting is de „nieuwer- wetsche gasverlichting", welke langs Vyver- dam zal worden aangebracht. van Hamburg naar Antwer- 28 Aug. v. De fa Strengholt De Lange heeft naar zy mededeelt zich bereid ver klaard hare medewerking te verleenen tot vc.krygtng van opheffing van het uitge sproken faillissement „Sportpark Amstel rust" en heeft ziel) bereid verklaard zelfs hare vordering van ongeveer f 2700volle dig kwijt te schelden, onder de volgende voorwaarden’ Dat door de bestuurderen, commissarissen en allen 41e geacht kunnen worden op de hoogte te zijn geweest met de financieels toestanden van bovengenoemde inrichting, alle bedragen door hen genoten, terug zul len wonden betaald ten behoeve van de overige crediteuren en dat door leden van de commissie van crediteuren, zoo hun de verdere afwikkeling der zaken mocht wor den biyven toevertrouwd, geen kosten dan de allernoodzakelijkste door hen te maken worden in i salarissen voor verrichte werkzaamheden. Gistermiddav hebben de Koningin en de Koningin-Moeder een bezoek gebracht aan Arnhem, waar molnenteel groote feesteiyk- heden ter gelegenheid van het 85-jarig be staan der Geldersch-Overijeselsche Maat schappij voor Landbouw plaats vinden en waarvoor gistermiddag <en grootsch op gezette folkloristische optocht plaats vond. Vele uren, voordat het vorsteiyk bezoek aankwam, stonden in de straten, waar langs de tocht zou gaan, honderden men- schen. Ook in de Zyp waar de optocht meerd werd, stond het zwart van het volk. Te 2J5 uur arriveerde de auto, waarin de Koningin-Moeder, die van Soestdyk kwam, en zich naar het huis van den Commissaris der Koningin begaf. Te 2.46 uur kwam de Koningin by het huis van den Commissaris aan. ZU werd lulde toegejuicht, terwyi voorts door een groot aantal aanwezigen het Wilhelmus werd gezongen. Nadat de vorstelijke personen waren ver welkomd door den Commissaris der Konin gin en den’ burgemeester van Arnhem, be gaven zy zich naar het bordes, waar zy den optocht gadesloegen. Na afloop van den optocht, die ongeveer een half uur duurde, begaf H. M de Konin gin zich per auto weer naar Apeldoorn. H. M. de Konlngin-Moeder vertrok even later naar het Openlucht-tbeater. waar zy de vorstelling van JJe Leeuwendalers by- woonde. 27 Aug*, van STOOMVAART MIJ. OCEAAN. PEI8ANDER. Glasgow-Batavia, 27 Aug. Liverpool. EMZETCO LIJM. JONGE ANTHONY. Rotterdam Iona, pas?. 27 Aug. Finistenre. ALCOP.I?,*ug* ”an1^rryB^G5 n” Genua BARENDRECHT pass. 27 Aug. Stamboul Duinkerken naar Constanza. BATAVIER II 28 Aug. v.m. 7 Rotterdam te Gravesend. CATHARINA, m.s. 25 Aug. van Londen Duinkerken. DEN HAAG 25 Aug. van Rotterdam te Baton Rouge. DITVENDRECHT 27 Aug. van Londen to Galveston. HARDEN BERG S7 Aug. van Archangel naar Zaandam. IJSSELHAVEN 27 Aug. Lisard gep. mobile naar Bremen. JOHANNA 26 Aug. van Grangemouth Basse Indre. LEKHAVEN 27 Aug. van B.-Aires Amsterdam. MEUSE, m.s. 25 Aug. Rouaan. ONDERNEMING m.s. 26 Aug. van Hamburg naar Odense. THEMO 26 Aug. van Belfast naar Amst. TYNE 26 Aug. van Hamburg n. Rott. VEENHAVEN 27 Aug. van Hamburg Mobile. WILLEMSPLEIN 28 Aug. Bevezier. gep. v. Wabana naar Rotterdam. ALBATROS, m.s., 27 Aug. van Gravesend Calais. ATLANTIC, m.s.. 27 Aug. van Antw. te Londen. DEMOCRAAT, m.s. 27 Aug. van Gorin^heyn to Londen. HALLERWIJK 26 Aug. van Belfast naar Londonderry. HENNIE 27 Aug. Bevezier gep.. om de West. IRENE 26 Aug. van Lond. te Rochester. JANTIENA, m.s., 26 Aug. van Grangemouth te Leith. JEANETTE 27 Aug. Dover West. KWIEK. m.s.. 27 Aug. LINGESTROOM 27 Aug NIEUWENDAM. m.s. naar Hamburg. OLGA, m.s., 27 Aug. Nieuwpoort. ORION. tn.«_. 27 Aux. te Lond. uitrekL aaar Antwerpen. ran Bax noli te Braila. PRINSES JULIANA, m.s.. 26 Aug. ve—nd naar Calais. RESNOVA. m.s., 27 Aug. te Lxsnden uitgel. naar Den Boeth. SCHELDE, sleepb.. 37 Aug. Prawle Point gepora de West SEINE. m.s.. 27 Aug. van Duink. te Londen. VEUGHEID. m.s., 27 Aug. van Duinkerken te Londen. De Zweedsche regeering heeft, na bespre kingen met de Noorsche regeering en met verwanten der deelnemers aan de veron gelukte expeditie besloten, dat de kanon neerboot .4vensksund” In gereedheid zal worden gebracht om de lyken af te halen. Twee professoren gaan per trein naar Tromsö om de lyken af te halen en te balsemen en de wverbiyfselen der expeditie te conserveeren. Voorts heeft de Zweedsche regeering met erkenteiykheid de aanbieding' der Noor sche regeering om het ss. Michael Sars” de „Bradvaag” tegemoet te zenden, aan vaard. Mevr. Andrée. de schoonzuster van den Morgen wordt jhr B. W. F. van Riems- dyk, oud-directeur van het Ryksmuseum. tachtig Jaar Hij zal. *egvns droevige fami lieomstandigheden. dezen dag slechts hulzeiyken kring, in alle stilte vieren. STOOMVAABT MW. «DIZIAZD. JOHAN DE WITT (uitr.) 27 Aug. Southampton. XON. ZOLL. UXJTD. DRECHTERLAND (uitr.) pass. Fernando Noronha. GELRIA (uitr.) 27 Aug. van pa-'Pa,lro??’ WATERLAND (uitr.) 27 Aug. te Montevideo. XOW. XXD. STOOM». MAATSCHAPPIJ- ARIADNE 27 Anx van Genua ^“rno- BENNEKOM (thuisr.) 27 Aug. te Callao. BERENICE 27 ug. van Malta naar Alexan- d<FAÜNA 27 Aug. van Palermo n. Messina. HE BE 27 Aug. van Vigo naar Lissabon. HERMES (thuisr.) 27 Aug. te Nantes. MARS 27 Aug. van Cadlx n. Amsterdam. PLUTO 27 Aug. van Danzig n. Stettin. PROTEUS 27 Aug. nam. 7 u. 30 van Hamburg naar Amsterdam. BRIELLE 28 Aug. van Amst. n. Cura<^o. TIBERIUS 26 Aug. van Guatemala naar Kingston (Jap.) TRITON (thuisr.) 27 Aug. nam. mijl Noord van Flores (Azorn). VAN REN9ELAER (thuisr. 27 Barbados naar Plymouth. VESTA 27 Aug. van U-- VENEZUELA 28 Aug. van HAvre te Amsterdam. HOLIzAMI»—AFXIXA.-LUM. GIEKERK (uitr.) 27 Aug. te en van Mosael- baai naar P. Elizabeth. HEEMSKERK (thuisr.) 27 Aug. te Mar seille. NIAS 28 Aug. pen. RIETFONTEIN (thuisr.) kerken naar Antwerpen. MOLLAin»—AMSMIKA.XbUV. Rott, naar New Orleans 28 Aug. te Li- met veld plotseling de motor axnrioeg. Verschrikt sprong hy van het toestel af, doch X vlieg tuig zette rich In beweging en reed steeds grootere vaart recht uit het over, tot het met zulk een kracht tegen de hangar botste, dat het Toestel geheel vernield werd. De onbekende heeft zich uit de voeten gemaakt. Stach heeft een aanklacht en een eisch tot schadevergoeding Ingediend. De politie stelt een onderzoek in. Op de plaats, waar het vliegtuig stond, heeft men een Baskische baret, een xg.n. alplno-mutsje gevonden, dat de onbekende waarschyniyk by zyn vlucht verloren heeft. 525. Daar donderde de trein *n tunnel binnen. Het werd ineens stikdonkere nacht „Nu zal." meende Duim, „de dief ontkomen. Hy beeft misschien daarop gewacht.” Op rijn ronde voeten balanceerend ging hy naar ue locomotief. Zag vrienden in den tunnel verdwitnen en met hen ook den J^itodief. eerste hangar sprong de parachutist, de Duitscher Karl Schreiber, uit bet vlieg tuig. Het valscherm ontplooide rich vrijwel on- middeliyk. Zonder ongevallen kwam Schrei ber binnen drie minuten op het grasveld ter rechterzijde van het betonnen platvorm neer. De daling geschiedde bijna loodrecht. Een aantal vertegenwoordigers aan boord van de P- H.A. D. X.. bestuurd door dén piloot gade. Eveneens lucht waargenomen door luitenant ter Zee WeemhoL die rich aan boord van een Ma- Parmen tier, sloeg de demonstratie trerd de demonstratie vanuit de

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 3