DE BANK VAN SAS j Verband-Ziek*nverplegingsartikelen Laatste Nieuws „VRIESIA PLATEN o o o o o o o SCHILDERSTUKKEN - ETSEN KUNSTHANDEL Fa. Gebr. v. d. MEER TWÈEDE BLAL BLA< MAANDAG 1 SEPTEMBER 1936 STADSNIEUWS DE KERMIS Telegrafisch Weerbericht 1 doch wij zouden ons sterk verzetten tegen PROVINCIAAL NIEUWS ZIJDEWIND KERKNIEUWS Manifestatie in Polen MARKTNIEUWS 0 VOETBAL 0 0 0 0 n J N. V. Kennemer Sportclub Alkmaar Rooster der retraiten St. Petrus Canisius Retraitenhuis te Bergen (N.-HJ HOOGKARSPEL SPORT EN SPEL --- PAARDENSPORT Nieuwe tribune Sportpark Officieele in gebruik neming. Circus Alfred Schneider ABBEKERK ZILVERSTRAAT, HOEK OUDE GRACHT Speciaal adres voor het omlijsten van platen HEER-HUGOWAARD Twee dooden, vele gewonden Gevonden voorwerpen t N.V. OBDAM Spreekuur Kamerlid van de Bilt ZAADMARKT Koninklijke Nederiandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantk. afd. Alkmaar TELEFOON 781 en foto’s 'tv V.-. 7712 m.M. m barometerstand Hoogste 750.9 mM. tn ba rometerstand WIJ UVn VIIV. am aaiov^. aaas n w.a,a]^ avilivu, j een vergoeding Meisjes, vergoeding Vrouwen, wegens I. wegens onregel- 1660 M tüd M. Meisjes, vergoeding Jongens Handel .U.L.O., om Dec.: St. Jozefs-Gezellen. vergoe de Bruane 760 M. tijd j* dames, vergoeding niet aan A. R. C. IVITESSE I 1—6 A. R. C. wint den eersten prijs Schouwburg Harmonie In den schouwburg de Harmonie werd de laatste twee dagen door het Hollan dsch Too- neet van Louis de Vries opgevoerd het be- .ende tooneelspel van wijlen Jhr. v. Riems dijk „Pro Domo”. Nu de kermis is afgeloopen, heeft het weinig zin meer uitvoerig hierop in te gaan. Ware dat niet, dan zouden we niet aarzelen uer onze ernstige bedenkingen tegen dit stuk te uiten. Niet van kunstcritischen aard, ofschoon wij ook die in ruime mate aanwezig achten. In Hotel Bellevue (recht over 4 en half zes (nieuwe ot EN CHEMiCAUËNHANDEL v.h. JAN DE VRIES TELEFOON 324 ALKMAAR waarin Poolsche eigenaar J. Berg. De burgemeester herbenoemd Bij Kon besluit is de heer 8 M. Middelboff herbe noemd tot burgemeester dezer gemeente. -van niet RL Bobble aubadour Het Bestuur W. BALK, Voorzitter. KROMDIJK, Secretaris. De officieele in gebruik neming van de nieuwe tribune op het Sportpark, met de daaraan verbonden sportdag, zal gehouden worden op Zondag 21 September as. 2.37 3/5. Niet geplaatst Sire Axworthy K. 1670 M. (2.38 1/5), Omega 1650 M. (239). Letha 1650 (2 39 3.5), Nella Schon 1610 M. (3 41 2/5). Remplacante 1650M. (2.49 1/5). IV. I prijs: Prijzendraverij 4e en 3e klasse. Afstand 2000 M. Belasting: voor iedere ge wonnen 500 20 meter. Ontheffing: paar- wonnen 500. 20meter. Ontheffing: paar den die nog niets hebben gewonnen, 40 me- tyd 2.34. 2de prijs 50. Penelopée, eig. P. Kramer, rijder A. Witteveen, afstand 1630 M., tjjd Naar wij vernemen zal Circus Schneider hier ter stede op 9. 10 en 11 September, op het terrein van het Oude Stadsziekenhuis de reeds aangekondigde voorstellingen geven. Geslaagd Onze plaatsgenoot, de heer H. Langedijk. is te Hat., lem geslaagd voor het examen hoofdakte. statuten De Staatscourant bevat de sta tuten van de Sluisvéreeniging Mlddenpolder. gevestigd alhier ONDER VERZET OPGEBRACHT Gisteravond om ongeveer 12 uur is een ’ekere N. K. woonachtig te Beverwijk onder vernet naar het bureau van politie gebracht. ;a herhaalde formatie wilde hij zich niet ”an het kermisterrein verwijderen, waarna de politie tot arrestatie overging. SPOORWEG-ONGEVAL TE PARUS Te Parijs is een sneltrein op een stil staande locomotief gelpopen. De locomotief en eenige personenwagens werden zwaar beschadigd. De machinist en de conducteur van den sneltrein werden gedood, de stoker werd ernstig gewond. E enaantal reizigers kreeg eveneens min of meer ernstige verwondingen. mannen uit --Passionist 69 Januari: Mannen L. T. B.. vergoe ding 10.00. Capucijn. 1013 Januari: Dienstplichtigen, vergoe ding 6-50. Jezuïet. JlÈS Tegen minister Treriranas Heden heeft een manifestatie van 10.000 personen tegen de rede van minister Tre- viranus plaats gehad. Een resolutie werd aangenomen, wordt verklaard dat de geheele natie met verontwaardiging alle aanspraken op Poolsch grondgebied veroordeeld en dat zij nooit zal toelaten dat ook maar een duim Poolsche grond, die na een slavernij van honderd jaar bevrijd is. haar wordt ont nomen. De resolutie stelt vast dat de teruggave van de eertijds aan Polen ontnomen gebieden slechts een daad van internationale recht- VI 1 Sept, vaardigheid was. De resolutie is aan den minister van bul- tenlandsche zaken Zaleski overhandigd. Zaleski verzekerde -de delegatie dat de Poolsche regeerlng in volle harmonie met elke natie leeft, doch steeds zal waken voor het onaantastbare gebied van Polen en nooit zal toelaten dat de rechten van de republiek op welke wijze dan ook zullen worden aan getast. Prijzendraverü le klasse: Van start af ontspon zich een strijd tus schen Ockhorst en v. d. Berg en alhoewel Roils Royd haar best deed en Quitewell een foutje maakte, was het spoedig bekeken dat Cees deze course zou winnen en dit deed hü dan ook op stap, wat uit het tijdverschil blijkt 3 64 3 5—3.07 4/5. De Heat handicap 2e en 3e klasse was janïmer genoeg in tweeën beslecht; vooral de eerste heat hingen de paarden gerulmen tijd aan elkander totdat Ockhorst zich uit het peleton weet los te maken en eenlgszins be dreigd door Remplacante het eerst met Qua- draat de finish passeert. De tweede heat zet Kees alles op alles en met 3 3/5 «runde tUdvenchQ psweert hij Aanwezig aan het bureau van politie. Lan- gestraat en aldaar te bevragen op alle werk dagen tusschen 11 en 1 uur. de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 26. 27, 28 en 29 Augustus 1930: Doublé bril; portemonnaieklnderporte- monnaie met inh.; rozenkrans in dop: werk broek; portemonnaie met inhoud; actetasch met kleeren; sleutels; handschoenen; banden van jassen en mantels. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 26, 27, 28 en 29 Augustus 1930: Belastingmerk in étui. Bas, Nieuwpoorts- laan 28; étui. F. Rempt, Schoutenstraat 19: hondenpenning, C. Karstens. St. Anthonius- straat 8; bruingele portemonnaie met inhoud. L. Olivier, Klnhelmstraat 26; gabardine regenjas en actetasch, A. Kaas. Oudkarspel 199; bruine portemonnaie met inhoud. T. Brakenhof, Oudorperdijkje 50; roode porte monnaie met inhoud. T. Brakenhof, Oudor- perdljkje 50; zakdoekje, T. Gerritsen. Dijk- graafstraat; 2 rijwielplaatjes in étui D. Bin nenwijzend, Burg. Bosstraat 35; kip, J. Over- eem. Augustjjnsteeg 7; zakdoek met sleutel. A. v. d. Gulik. Hulststraat 7; kinderporte- monnaie met inh.. J. Püning, Stationsweg 144; alpacca beursje met inh., R. Florijn. St. Jozefstraat 2: belastingmerk in étui, Gebr. Hoed. Scharloo: armband. A. Pannekeet. Laat 74; zak koffiebonnen, E. J. Boots, Lim- merhoek 18; 5 Dgr. gewicht, H. Kub. Sta tionstraat 44; klnderportemonnaie met inh. B. Oortmeljer. Payglop; sigarenkoker, B. Kwanz. Drebbelstraat 24; autoband met velg, H. Deugd. Lindengracht 39. Wanneer men weder in hetb ezit is van het verloren voor werp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politie. namens zijn vader een hartelijk dankwoord aan de leden, die door deze stemming zijn verlangen hadden bevredigd, dat zijn zoon die hem zooveel hulp verleende hem ook in die functie zou mogen opvolgen, waarvan zjjn vader naar hij hnnnta nog enkele laren getuige zou mogen zijn. Vervolgens zeide spr. dat het zijn bedoe ling is de functie op dezelfde bereidvaardige wijze waar te nem©n als zulks door zijn vader werd verricht. met deze uitzondering, dat 's' Zondags niet meer wordt geholpen. Tenslotte bracht spreker een woord van dank aan het bestuur waarmee hü geduren de vier jaren als bestuurslid op de meest aangename wijze heeft mogen samen werken Een bestuursvoorstel om krachtens artikel 14 der Coöperatiewet het lidmaatschap op te zeggen aan 4 leden die naar elders wiren de levensbeginselen welke dit romantisch tooneelspel dragen. Er wordt hier toch niets meer of minder bepleit, dan dat een vader het recht zou heb ben een ontaarden zoon te dooden. Toege geven, dat die zoon een rasploert was, dat een oud en edel geslacht door hem ten gronde zou zijn gebracht, dat neemt niet weg, dat het gebod „gij zult niet dooden”, óók voor dezen teleurgestelden, wanhopig-verdrietigen vader gold. Het ging hier immers niet om een woord in drift, in geestesbedwelming, neen bet geheele vierde bedrijf is een (denk beeldig) pleidooi van den vader voor de rechtbank, waarin hij met tal van drogredenen wil aantonnen, dat hij het recht had tot dezen weloverwogen moord. Wél staan we aan de zijde van den schrij ver, als hij waarschuwt tegen de gevaren voor lichaam en geest van de tamilie-huwe- Ufken. Een groote fout lijkt ons ook, dat dit stek wèl de problemen stelt, maar niet tracht een oplossing te geven. Dit nader aan te toonen zou een uiteenzetting van dramaturgischen aard noodig maken, waarvoor het hier niet de plaats is. Bovenstaande bezwaren tegen het stuk behoeven niet de erkenning te beletten, dat er door het Hollandsch Tooneel knap spel is geleverd. Vooral door Louis de Vries als de oude graaf de Grancé. Zijn zeggingskracht in het pleidooi mag extra geroemd worden. De oude gravin werd door mevr. Julia Cuy- pers zeer goed uitgebeeld. Ook de andere rollen waren heel voldoende. Het bezoek was maar matig. De Voddenraper van Parijs Met eenige afgunst zal de exploitant van de Schouwburgloge op het Doelenveld de stroomen bezoekers hebben zien trekken naar zijn buurman en collega, bij wien Bouw meesters revue huisvesting had gevonden. Inderdaad, hij heeft geen goede kermis gemaakt. Niet alleen de warmte kan daar de oorzaak van zijn. Er blijkt, dunkt ons, meer uit, dat het groote publiek den smaak voor z.g. volks stukken verloren heeft. Ais laatste redmiddel werd gisteravond een stuk uit een al heel bestofte doos gehaald ,.De voddenraper van ParijsMisschien eenmaal het successtuk van rederijkers, die onze grootvaders en -moeders er tot tranen toe mee wisten te ontroeren, voor onze moderne opvattingen echter een melo-dra- matischen draak. Echter, er bleek nog een categorie lief hebbers te zijn, in wie het bloed der vaderen stroomde, en die met intens meeleven de voorstelling volgden. We willen dezen den glans van hun ideaal niet ontrooven door een uiteraard critische bespreking van dit stuk. Voor hen was het mooi, dus basta Zondagmiddag werd op het A. R. C.-ter rein aan den Westerweg de finale gespeeld van de door deze vereenlging georganiseerde serie-wedstrijden. Nella Schoon 1610 M. (2.38 2/5), Letha 1650 M. (2.39 4/5)2e heat tevens beslissende. 1ste prijs 500, Quadrant, eig. J. in ’t Veld, rijder C. F. Ockhorst, afstand 1630 M., C. Ockhorst wint twee cerate prijzen Vor de kermismeeting bestond ditmaal niet de belangstelling, welke wjj meerdere malen gezien hebben, doch de aanwezigen zullen wel genoten hebben, vooral daar door de jury ditmaal streng de hand gehouden werd aan het nakomen der reglementsbepa- lingen. De 4e klasse draverij op papier voor Ca ts bora T. werd op prachtige wijze gewonnen door J. Vos met Robbedoes B.. terwijl 3 paarden wegens gaJoppeeren of onregelma tig draven gedisqualiflceerd werden. 50bovendien en als het daarbij blijft mag hij nog van geluk spreken, daar deze zaak nog verdere gevolgen kan hebben Door deze uitschakelingen werd Petite C. de 2e prijs toegewezen. 1930—1931 2225 Sept.: Gehuwde vrouwen, vergoe ding 630, Passlontst. 28 Sept.—1 Oct.: 6.50, Montfortaan. 58 October: Vrouwen, vergoeding 630, W'TTVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVVB SEPTEMBERCOUPONS Spoorstraat 38, Alkmaar, Telef. 1318 M III. H-Prüs. Head handicap 2e en 3e klasse. Afstand 1610 M. Prijs f 500, benevens f 30 voor de ntweeden aankomende in de beslissende heat. Ingeschreven 13 paarden, niet uitgekomen Stanfries 1610 M., Oracle 1630 MCatabora T 1630 M Olanda 1630 M.. Marie P 1650 M. en Quick A 1670 M. le Heat aankomst Quadraat 1630 M.. tijd 2.34 2/5. Remplacante 1650 M <'235 1 5). Omega 1650 M. (2.35 4/5), Penelopée 1630 M. (2.35 4/5), Sire Axworthy Ke 1670 M. (2.37 1/5), Jaarvergadering Damrlu Dezer dag«n hield de R.K. Damclub O. N D. alhier, haar eerste jaarvergadering in het clublokaal van den heer Th. Staadegaard. De voorzitter der Vereenlging. de heer Jac Groot, heette alle aanwezigen van harte welkom en opende de vergadering met den Chr. groet. Uit het jaar verslag van den secretaris blijkt duidelijk, dat het eerste jaar der club werkelijk een succes is geweest. De toekomst voor de ver- eeniging kan dan ook met vertrouwen wor den tegemoet gezien. De rekening en verant woording van den penningmeester sluit met een batig saldo van 23. Hierna volgde bestuursverkiezing De aftre dende heeren Jac. Groot, voorzitter en P. J Dekker Jbznpenningmeester, werden bei den als zoodanig herkozen en verklaarder, hun benoeming aan te nemen. Door het bestuur werd vervolgens voorgc- steld over te gaan tot aankopp van nog vijf damborden. Dit voorstel werd algemeen goed gevonden Nog werd voorgesteld, om dengen» die met de onderlinge competitie jaarlijks de meeste punten heeft behaald een kam- pioensmedallle toe te kennen. Ook dit voor stel vond algemeene Instemming. Hierna volgde een voorstel van het bestuur om de onderlinge competitie in tientallen te spelen. Dit lokte wel eenige discussies uit maar ten s’otte werd dit eveneens bij hoof delijke stemming aangenomen. Bij de rondvraag deelde de heer TJi. Staa degaard mede, dat hij voor den eerstvolgen- den wedstrijd een medaille zal uitloven. Met applaus werd deze mededeeling begroet. Niets meer aan de orde z’jnde sloot de voorzitter na eenige woorden van dank dez» prettige vergadering nW den Chr. groet. R. K.SMEDENPATROONSBOND ST. ELEGUIS Kring Alkmaar Donderdag 4 September as. vergadert deze Kring in café Bos. Waagplein te Alk maar. Aanvang des avonds half 8 precies. Als spreker zal optreden de WeleJ. Heer S. Sijtsma. Rijks Njjverheids-assistcr.t voor het Smedenbedrijf te 's Gravenhage, met het o-derwerp: „Hoe moet de smid een bereke ning maken en wat zjjn de onkosten vin z(jn bedrijf.™ Teven» zal de vice-worzitter der R-Khh ter. Ingeschreven 9 paarden. Niet opgekomen Uitblinker K. 1960 M. Quford 2COO M. Stanfriesin 2040 M. Oracle 2060 M. Theoduffy 2060. Prltt 2060 M. Aankomst: Penelopee. eig. P. Kramer, rij der A. Witteveen, afstand 2040 M. tijd 332 1/5, Robbedoes B eig. T. Vos. rijder J. Vos, af stand 2000 M. tijd 3.22 1/5' Laffier, 2060 M eig. en ruder P. Kramer, tijd 339 4/5. Na rijp beraad wordt deze course geannu leerd doordat Robbedoes B en Saffier te veel galoppeerden en Penelopee onregelmatig draafde. V. I. Prijs, kortebaandraverij handicap voor alle in Nederland geregistreerde paarden. Maximum afstand 800 M. Te rijden In series. Van de 16 ingeschreven paarden blijven Hartsteln 770 M. Catabora T 730 M. Pritt 730 M. Stanfriesin 730 M. en Rosel 780 M. op stal. Er wordt gereden 3 series 2 x 3 en 2 x 4 paarden met plaatsing van een paard. le serie: Madrigaal. Orchidee en Marie P. geplaatst Madrigal 800 M tijd. 1.08 1/5. 2e serie: Chilene, Minnedossa, Saffier en Ulltta geplaatst nadat deze serie wegens ga- loppeeren van de paarden was overgereden. Chilene 730 M. tijd 1.11 2/5. 3e serie: Politesse, Kapt, de Bruane, Koosje W. en Omega. Geplaatst: Kapt. 1.08.4/5. De beslissing gaat dus tusschen Madrigal, Chilene en Kapt, de Bruane en heeft ten uitslag: le prijs f 150 Chilene, eig. H. W. de Jong, rijder B. H. de Jong, afstand 730 M. tijd 1.06 2/5; 2e prijs. Kapt, de Bruane, eig. G. Vergauw, rijd. K. Bakker, afstand 760 Mter wijl het 2e aankomend paard Madrigal, eig. C. T. Ockhorst, rijder D. v. Wieringen. af stand 800 M. gedisqualiflceerd werd wegens spring en over den eindstreep. De eerstvolgende course zal plaats rebben op Zondag 26 October as. BROEK OP LANGENDIJK, 1 September 2500 Tomaten A f 8.30; Tomaten B f 8X0; C f 5.20: CC f 1.00; 8000 aardappelen: Schot- sche muizen f 2804.60; Due of York f 2.70 —3.00; Drielingen f 510—5.40; 20.000 Bloem kool Lste soort f 1.803.60 2de soort f 0.20 —0.50; 20000 Roode kool f 0.60—0.70 2200 Gele Kool f 070—1.10; 13000 Vroege Witte kool f 1—1.30; 13.000 gele nep f 2.80—330; idem drielingen f 1301.70, idem uien f 2 3.10. AMSTERDAM. 1 Sept. Veemarkt. Aan- gevoerd 403 vette koeien, le kwaliteit 1.10 1 20. 2e kwaliteit 0 88—1 02, 3e kwaliteit 0.72— 0 86 per K.G.; 100 melkkoeien 2.803.80 per stuk; 114 vette kalveren. 2e kwal. 0.86034. 3e kwal. 0.740.82 30 nuchtere kalveren 0.14—032: 23 schapen, geen noteering; 530 Varkens 0.90—1.10. 0.79—0.80 per K.G.; zware varkens 0.780 79: vette varkens 0.750.77; 76 Paarden 120240 per stuk. Het Kamerlid Van de Bilt is voor belang hebbenden te spreken op Donderdag 4 Sep tember te Alkmaar in Hotel Proot (Lange- straat) van kwart over één tot kwart voor drieën. Te Hoorn spoor) tusschen spoortijd). 1720 Januari: Mannen der H. Familie, vergoeding 6.50. Carmeliet. 2023 Januari: St. Jozef-Gezellen, ver goeding 6 50. Montfortaan. 2427 Januari: Mannen der Derde Orde, vergoeding 6 50. Franciscaan. 29 Jan.—1 Febr.: Mannen Heer-Hugo- waard. vergoeding f 6.50, Dominicaan. 3—6 Febr.: Leden der Noord-Holl. Rfjwiel- club. vergceding 6 50. Carmeliet. 7—10 Febr Patronaatsjongens, vergoe ding 6.50. Passionist 1013 Februari: 6.50. Dom nlcaan. 1417 Februari: Gehuwde en ongehuwde mannen, vergoeding 630. 1720 Februari: Dames, vergoeding 10, Montfortaan. 2427 Februari 1 6.50. Capucijn. 3—6 Maart: Vrouwen Derde Orde, vergoe ding 6.50 Franci-caan. 10—13 Maart: Vrouwen L. T. B., vergoe ding 10 00. Montfortaan. 16—19 Maart: Meisjes Congr. St. Lauren- Alkmaar. vergoeding 630. Francis- PERSONALIA Onze plaatsgenoot, de heer L. N. A. van der Plank, is te Haarlem geslaagd voor het examen handenarbeid. Te ’s-Gravenhage zijn geslaagd voor het examen R. K. Industrie-onderwijs (R. K. Vereenlging tot bevordering van Industric- onderwijs voor meisjes „St. Anna”), onze stadgenooten. de dames M. C. Berger, C. J. Boekel, T. Hoogland, E. P. Riem en J. E. M Butter. R. K. Coöp. Boerenleenbank Deze bank hield een buitengewone vergadering. Aan wezig waren 191 leden. Voorzitter, de heer Ands. Dekker, opende met den Christelijke!! groet en heette allen van harte welkom. De groote belangstelling schreef hjj toe aan de gebeurtenis dat een kasier most worden benoemd, wat sinds 25 jaar niet was -gebeurd. Spr. releveerde ver volgens wat een kassier al zo is in een Boe renleenbank en noemde dezen functionaris de ziel der vereenlging, de spil, waar als het ware alles om draait. Spr. drukte den hartewensch uit. dat met ernst in deze fuctie zal wdoren voorzien. Daarop werden de notulen zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Daarna kwam in behandeling een betuurs- voorstel om aan den heer C. Jong Jbz.. op diensverzoek. wegens ongesteldheid eervol ontslag te verleenen als kassier en hem een pensioen toe te kennen van f 260 's Jaars. De Directeur zeide dat C. Jong bijkans 25 jaar het kassirschap met de meeste nauwge zetheid heeft waargenomen en daarin de laatste paar jaren, nu het hem wegens ouderdom wat moeilijk viel, werd bijgestaan dor zijn zoon. Hoewel de kassier gehoopt had zjjn zilveren jubilé als zoodanig te mo gen vieren, heeft dit niet zoo mogen zijn en werd door hem wegens ernstige ongesteld heid ontslag gevraagd. Hij was een beste kassier, niets was hem in deze functie te veel. Hij was een ijverig, en eerlijk kassier, die de administratie steeds in de beste ord hield en de menschen steeds met bereidvaar digheid tegemoet trad. De Zeereerw. Heer Pastoor v. d. Burg zeide. dat de directeur steeds met ijver en liefde voor de bank en de leden gewerkt heeft en vindt dat een pensioen van 260.op 70- jarigen leeftijd niet hoog Is. en dat hü zeer erkentelijk is aan het bestuur dat 1000.— aan de armen gegeven heeft. Hü stelt voor dit pensioen* te verhoogen tot f 400 's jaars. De heer J. Bakker Jz. Jr. meent uit net applaus te mogen opmaken, dat dit voorstel nog al instemming vindt Spr. acht het van de züde van het bestuur voorzichtig dat men met een zacht voorstel is aangekomen en acht het aangenamer dat stemmen opgaan tot verhooging dan wel tot verlaging van het voorgestelde bedrag. De heer J. Wit Sr. vindt ook een pensioen van f 5.per week niet veel, doch nlen moet ook rekening houden met de tijdsomstandig heden. Er zün tegenwoordig veel menschen die met weinig moeten zien rond te komen. De heer J. H. Verlaan zou het dan beter gevonden hbben om een niuwen kassier op te roepen op een salaris van 100.minder en dit aan het pensioen van den ouden kas sier toe te voegen. De heer J. G. Impink zou een percentage van de reserve aan het door het bestuur voorgestelde bedrag willen toevoegen, terwül de heer J. Droog als zün meenlng te kennen geeft om niets geen pensioen te geven. Op voorstel van het bestuur worden Carmeliet. 912 October: Adam, Jezuïet. 1417 October: Meisjes, vergoeding 6.50, Dominicaan. 2124 October: Meisjes Congr., Castricum en Heemskerk, vergoeding f 630. Capucün. 2629 October: Heeren Hanzeleden, ver goeding 10.00, Dominicaan. 29 Oct.1 Nov.; H. B. S. en Gym., A’dam, vergoeding 10.00. Jezuïet. 36 November: Meisjes Congr., Heiloo en Limmen, vergoeding 6.50. Augustün. 710 November: Heeren Koorzangers, vergoeding 6.50, Dominicaan. 1114 November; Vrouwen, vergoeding f 6.50, Passionist. 1518 Nov.: Mannen der H. Familie, vergoeding 6.50, Capucün. 1922 Nov.: Jonge dames, vergoeding 10.00, Franciscaan. 2427 Nov.: Meisjes, vergoeding 630. Carmeliet. 29 Nov.2 Dec.: St. Jozef-Gezellen. ver goeding 6.50, Montfortaan. 69 Dec.: Gehuwde en ongehuwde man nen, vergoeding 6.50. 1316 Dec.: Gehuwde mannen uit Volen dam, vergoeding 6.50, Capucijn. 2023 Dec.: Open voor aan te vragen re traite. 24—27 r 7 dirig 6.50. 'Augustün. 2831 Dec.: Jonge 10.00, Jezuïet. 36 Januari: Ongehuwde Volendam, vergoeding 6.50 C3 BCD «CD BCDBOBCDBCD O Levert verbandtrommels in alle mogelijke modellen .4 en afmetingen. Ook vol- Ifi gens de voorschriften van W de Arbeids-Inspeetie. Ver- handtrommels voor groote en kleine bouwwerken. N.V. DROGISTERIJ joiotoioiaTTruri». tegenwoordig zijn en zullen zeer belangrijke zaken betreffen de as. bestuursraadvergade- ring worden behandeld. Zü. die voor het is. seizoen overwerk ver gunning willen hebben, kunnen dit ter ver- agdering mededeelen. Ook deze vergadering is toegankelijk voor alle R. K. Smedenpatroons met hunne even tueel© opvolgers. Wü vertrouwen dat weder velen smeden op deze hoogst belangrijke ver gadering tegenwoordig zullen zün. WIEL AFGEKNAPT Gisteravond te half 12 is op den hoek KruislaanWllhelminalaan het rechterwiel van een luxe auto; waarin een aantal ker- r mLsgangers uit Schagen was gezeten, afge- knapt. Nadat een nieuw wiel was aange bracht, konden zü hun reis vervolgen. Bersoonlyke ongelukken kwamen voor. Het ligt in de bedoeling de Floraliatentoon stelling dit jaar te houden in den Muziektuin op Vrijdag, Zaterdag en Zondag, ia, 13 en 14 September a,s. Behalve de Floraliaplanten worden ook in zendingen van particulieren en kweekers ter opluistering toegelaten en wordt een afzon derlijke tentoonstelling van Cactaceeën en vetplanten ingericht, terwijl voor de beste verzamelingen van deze planten prijzen be schikbaar worden gesteld. Alle inzendingen moeten op 11 Septem ber a.s. in den loop van den dag aan den Mu ziektuin worden bezorgd terwijl de bekro ningen op ta Sept, in den morgen plaats hebben en de opening der tentoonstelling voor het publiek dien middag a uur. De prijs- uitdeeling heeft op Zaterdagmiddag 13 Sept, plaats. Nadere bijzonderheden zijn aange geven op de toegangskaarten die worden uit gereikt bij het brengen van de planten Wij verzoeken u beleefd aan de kinderen, die Floraliaplanten willen inzenden, tnede- deeling van een en ander te doen en te willen bevorderen dat zij op genoemden dag dus Donderdag, des morgens tusschen 9 en ia en des middags tusschen 1 en 5 uur gele genheid hebben de planten aan den Muziek tuin te bezorgen. vertrokken, werd met algemeene stemmen aangenomen. De daaropvolgende rondvraag leverde niets op. waarna de voorzitter tot sluiting over ging Met de beste wenschen voor ieder der leden sloot spreker met den Chr. groet. tius. caan. 14 April: Heeren uit den gegoeden sund, vergoeding 15, Jezuïet. 4—7 April: St. Joz.-Gezellen en ongeh. mannen, vergoed ng f 6 50, Augustün. Zü. die wenschen deel te nemen aan een rctra te, gelieven zich te vervoegen bü een Eerw. Geestelijke, die het toegangsbiljet aanvraagt, of het onmiddellük aan te vra gen bü ondergeteekende, die het biljet zal tcezênden. De retraitanten worden in het retraiten huis verwacht voor half zeven. Aan bet station te Alkmaar kan men gebruik ma ken van de stoomtram AlkmaarBergen, uitstappen,ha>te Ooetdorp. De retraite wordt omstreeks twee uur gesloten. Het retraite huis Ls Ingericht voor 81 retraitanten. Voor de toelating van Pafronaats-retral- ten wordt de leeftijd van 15 jaar en tot de andere retraiten die van 17 jaar vereischt. De bijdrage tot de kosten der retraiten kan van te voren overgezonden ot gedurende de retraite gestort worden. Zij die niet ter re traite opkomen, worden geacht hunne bij drage tot de kosten af te staan als een aal moes aan het liefdewerk. P. TH. VERWER, Rector. Telefoon 148. Gironummer 141008. Niet geplaatst 3 09 2 5. Mfem Ulltta. 1660 M.. tüd 3.09 2,9. In verband met het onvoldoende rijden van het paard Catabora T in den F-prijs, wordt de rijder en eigenaar Joh. van Twlsk. te Beemster, beboet met f 50 en bovendien dezen dag het verder rüden ver boden en zal hü aan het Comité der Neder iandsche Harddraverü- en Ren-Vereenlging voor uitsluiting worden voorgedragen. II. G-Pr-s. Prijzendraverü le kiasee. Af stand 2020 Meter. Paarden, die f 4000 of minder hebben gewonnen gaan van start, voor iedere meerdere gewonnen f 2000 20 Meter. Ingeschreven 6 paarden, waarvan Agokan 2020 Meter en Rosel 2080 Meter niet aan den start verschünen. le prijs f 300, Quitewell St. Lancier. Af stand 2020 Meter, rijder en eigenaar C. F. ckhorst, tüd 30. 3 5. 2e prüs f 50. Rolls Royd, Kruithof Sr.. rüdëT J. M. van den afstand 2000 M.. tijd 3.07 4/5 Niet geplaatst: Minnetonka, afstand 2020 Meter, tüd 3.08 4/5, Queen G, afstand 2000 Meter, tüd 3.13 1/5. III. H-Prüs. Head handicap Zooals bèfend kkwmen in de flnale A. R. C. en Vitesse. Het moet ons dadelük van 't hart, dat deze wedstrijd geen prettige wedstrüd is ge worden. Het is begrijpelijk en het Is zelfs prijzens- waardig. dat er vinnig strüd gegeven wordt, maar zooals ’t nu ging, was het toch geen moolen wedstrüd. Er werd hard, dikwüls veel te hard gespeeld en het gevolg was. dat het spel er onder te lüden had. De toeschouwers die nog in vrij talrijk aantal opgekomen wa ren. zullen dan ook weinig voldaan het veld verlaten hebben. Aan wie de schuld? Allereerst aan de lei ding. Scheidsrechter Smit had reds aan- stands toen de wedstrüd een te forsch ka rakter dreigde aan te nemen, krachtig moe ten ingrijpen. Bovendien moeten de verschil lende spelers inzien, dat bil te fnrvii «pal goed combinatiespel niet mogelük is. En thousiasme is goed, maar dit moet niet lei den tot ruw spel. Het weer werkte anders wel mee; het warme weer der laatste dagen had plaats gemaakt voor een frisch koeltje. Voor voet bal dus wel prachtig. In den aanvang werd er aardig partü ge geven. Er werd wel enthousiaste esneeld. maar het kon nog door den beugel. Reeds spoedig na het begin wist de A. R C - linksbulten met een goed schot zijn club de leiding te geven. Dit doelpunt was. zooals later bleek, be slissend. Ondanks beide partijen eenige goede kansen kregen om te doelpunten, werd daarvan geen gebruik gemaakt. Na de rust kreeg de strijd een steeds onprettiger karakter, zóó zelfs, dat een A. R. C. en een Vitesse-speler van het veld gezonden moesten worden. De strijd eindigde met een 10 overwin ning voor A R. C.. waardoor zij in het be- eit kwam van den mooien door den heer Mooü uitgeloofden wissel prijs. Schouwburg „Het Gulden Vlies” ,JBUas” heeft ook de beide laatste kermis dagen de honderden naar het „Gulden Vlies” weten te trekken. Onze voorspelling over het succes van dit kermisstuk is dus wèl uitge komen. Onophoudelijk heeft de gulle scha terlach om het in de wolken levende joden mannetje door de keurig gerestaureerde zaal geschaterd. We wenschen het Schouwtooneel nog dikwijls met dergelijke stukken hier te mogen zien. Revue „Turf in -je ransel” Tot den laatsten dag is het publiek blijven stroomen naar de wondere wereld van zang en dans, schittercostuums en heerlijke clownerie. Zelfs zij, die in ademlooze stilte dezen winter voor de radio de revue beluisterden, wilden met alle geweld de zaak nu ook „iq natura” bewonderen. Inderdaad, een revue is voor alles een lustspel voor de oogen en een grap van Buziau geniet je pas goed, als je er tegelijk de oer-komische Snuit bij ziet. Ook dit gezelschap roept Alkmaar een hartelijk „Auf wiederhören” toe. het eerst den rechterstoel Penelopee was een goetfe tweede, terwül van Leeuwen teleur stelde. Prijzendraverü 4e en 3e klasse. Was het reeds een slechte opkomst, daar 3 paarden van de 9 uitkwamen, tenslotte werd deze course nog geannuleerd door galoppeeren en onregelmaig draven der deelnemers. Ten slotte werd de kortebaan in 3 series verreden en bij de beslissing nochten wü een zwaren strüd verwachten tusschen Madrigal en de Kaptein de Bruane. Chilene scheen bü velen uitgeschakeld, doch de Jong wist in het laatste stuk de leiding te behouden. Welverdiend behaalde hü den eersten prüs. Madrigal verspeelde de plaats door over de eindstreep te Springen. Rest ons nog. dat het bekende muziekkorps St. Louis de draveryen met vroolüke mar- schen oplulsterde cn dat de reer Oiy op onze baan 'n nieuwe startlng-metode volgens zün in Duindigt wordt toegepast, 't zopgenaamd een nieuwe stating-methode volgens zyn systeem heeft ingevoerd, wat tot ieders tevre denheid voldeed en welke sinds eenigen tüd in puindigt wordt toegepast het zoognaamd ..llmsysteem'. De gedetailleerde uitslag is als volgt: 1. F. Prys.Pryzendravery 4e klasse. Af stand 1700 Meter. Belasting: voor iedere ge wonnen f 300 20 Meter. Ontheffing: Paar den. die nog geen len prijs wonnen. 20 M-, die niets wonnen 40 Meter. Ingeschreven 11 paarden zyn opgekomen IbtAle R 1700 M.. Quford 1705 M. 1720 Meter. le prijs f 250. Robb.does B. eigenaar T. Vos. rijder J( Vos. 1700 W4.. tüd 2.45 3/5, 2e prys. Petit Arnie C, eigenaar C. Ver borst. ryder J. Bisschep, J660 M., tyd 3.04 1/3. Catabora T 1720 gedisqualiflceerd onregelmatig draven, tyd 255 1/5. Teunis 1660 M gedisq. wegens te veel ga- olppeeren, tijd 236 3/5. Orchidee, 1700 M.. godisq. matig draven, tüd 237 1/5. Niet geplaatst Tominia. de twee voorstellen vervolgens in stemming ge bracht en het pensioen bepaald op f 260 's jaars met 108 stemmen, terwül 80 zich uitspraken voor 400.en 3 blanco. Een daaropvolgend bestuursvoorstel gedurende de ongesteldheid van den kassier het salaris te verhoogen tot f 30.— per week, gesplitst in f 15.voor den kassier en f 15.voor den waam. kassier werd met alg. stemmen aangenomen. Een bestuursvoorstel om voor den nieuwen functionaris een pensioenregeling in het le ven te roepen onder voorwaarden dat van de daarvoor te betalen premie 7% door den kassier moet worden gedragen, werd even eens met algemeene stemmen aangenomen. Zonder bespreking werd vervolgens aan genomen het bestuursvoorstel om te benoe men een nieuwen kassier op een salaris van 900.'szjaars. De Indiensttreding werd bepaald op 1 September as. De directeur las daarna de binnengeko men sollicitaties voor en deelde mede, dat zich ook nog een sollicitant van buiten had aangemeld, doch aangezien de statuten aan geven dat een kassier wordt benoemd uit en door de leden, is genoemde persoon hiermede in kennis gesteld en deze sollicitatie aldus terzijde gelegd. Daarna werd tot stemming overgegaan tusschen de 5 sollicitanten die zich hadden aangemeld en werden de volgende stemmen verkregen 171. van Baar, hulp-onderwüzer aan de R. K. Par. school te Waarland en wonende te Zijdewind. 46 stemmen. H. van der Eng, schilder, wonende te t Veld, 11 stemmen. F. C. Jong, Gemeente Ontvanger van Oude Niedorp. wonende te *t Veld. 103 stemmen. P. van Trienen, schilder te *t Veld. 6 stem men. J. H. Verlaan. onderwüzer aan de R. K. Par. school te 't Veld en wonende aldaar. 25 stemmen, zoodat de heer F. C. Jong met meerderheid van stemmen was gekozen De directeur feliciteerde den beer Jong, zichzelf, het bestuur en alle leden met deze benoeming, omdat de heer Jong reeds veel hulp In die betrekking voor zün vader had waargenomen. De gekozene alsnu het woord verkrijgend, sprak een hartelyk dankwoord aan de ver gaderden voor het flink aantal stemnun, waarmee hij reeds bij eerste stemming werd verkc a. Spreker verklaarde dat drze func- »ie zieh heel best ansloot bü zün vorig» werk"wamheden en hü bracht ook tevens Laagste fsaf jord. Verwachting: Zwakke tot matigen N.O. tot N.-wind in het Zuiden. In het Noorden Noordelijke tot Westelijken wind. Gedeelte lijk bewolkt, weinig o fgeen regen, Iets war mer overdag.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 9