JACHT WATER Cheque-koe^sen JAN DE VRIES o o o o ALKMAAR Laatste Nieuws o o o AMSTERDAMSCHE BEURS i Burgerlijke Stand van Alkmaar TWEEDE BLAD t DINSDAG 2 SEPTEMBER 1930 STADSNIEUWS 0 De Konlnginnedagvlering 0 U(HTI FABRIKAAT O O Lantaarnpaal om verge reden O O OFFICIEEI.E De demonstratie te Boedapest PROVINCIAAL NIEUWS MEDEDEELINGEN Sint Laurentius Kaboul wordt weer bedreigd De diensten bij de K. L. M. Hoe zij onderhouden worden Een arbeidsconflict te Eindhoven President Irrgoyen zal aftreden Witte Kruis-baden van 911/i Afgodsbeeld ontdekt Pater Dalmatius der Geest O.P. van De Italiaan en het lijk van zijn vrouw R. K. Alkm. Gem. Koor Het weer in Augustus Prov. Staten Noord-Holland Ned. R. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphael” Alkmaarsche Bad- en Zweminrichting 0 o M.KATER ALKMAAR MIENT2V 75*/r 0 BLADZIJ!)?: Knapenkoor St. Dominfcus-Kerk Mevrouw Brouwer wil over het kanaal zwemmen De vlucht over den Oceaan Nutsspaarbank Alkmaar Muzieklessen HE1LOO Eerst proefzwemtnen i - rpf-™ ■e •WK» ALOM VERKRIJGBAAR St. Roza-Patronaat 7 Het aantal slachtoffers ouders meenemen. Hinderwet om Arbeiders ontslagen I tegelijk 316 921/, 149 I 191/, Nieuw lid 2*’/ FEESTCOMITÉ ST. JOZEFKERK 138 de grootste belangstelling Tecoco. f 53.73291 3?3 dér 1 Voorlooptg overzicht 15% 42 'rolongatie cable geweest Rectificatie 5» A44 -i„ Keen KIS eaoooeaa mor. Pacific Wabasb bic M>l* St Pau Kansas City Soutr Kr» Railr 1919 1918 1918 1917 30 369 P. in Zuid-Oosten 1500 KM Münboaw Boeton Mijnbouw Alg Exploratie DINSDAG 2 SEPTEMBER 1939 249% I H% 78% 67% 306’/, Vorige Koersen 249 114 78 In ons nummer van gisteren vermeldden wij*dat mej. E. P. Riem slaagde voor het diploma Industrie-onderwUs. Het zetfouten duiveltje heeft ons in dezen echter parten gespeeld, het moet zijn mej. E. P. Rieu. Voorts zij vermeld, dat genoemde candi date. benevens mej. J. E. M. Butter bedoeld diploma met lot hebben hebaald op van van Petroleum Oortache Petr. Ga boes Kon Olie Perlak Peudawa Continental Oil de aan ge- Suiker H V A. Poeruoredjo vorstenlanden Actions ide— 102“/,. 102»/, 102 102% 99**/,, V 93% 63% 30 61 25 61 48 27/. 9.75 ?4.65 12.08 2.48 59.20 48.20 12..95 26.50 66.45 66.65 66.45 7.35 35.— 27.— I 102“/,. 102*/, 102 102% 99“;,. 151% >25% 144% 19’/. 18% 60 138 20*', 20% 70% 148% 372% 30*', 110 262*/, 265 265 54*,, 291% 48’/, 110 252% f) Tabak üeb Batavia Oude Dell Jostkust Senembah Maxwell 213 I4**„, 64% 41 Industr. Buitenland Anaconda Gert Fisk Rubber Separator Zweedsche Lucifers Medegedeeld door het K. N. M. I. te De Bilt Banken Koloniale Bank Indische Bank Oert Handel Mij In de week vafi 24 Augustus tot en met 31 Augustus werden genomen door herren 974 baden, door dames 887 baden. Onvermogend jongens 92 baden. Totaal 1953 baden. Hoogste temperatuur 74 graden. S laatstee nlngen 5W Nederland 5% Nederland 4H Nederl 4H Nederl 4 >4 N.Ind 1928 B In den loop der maand Augustus werd op f 164 739 55 f 111.006 64 wa de ru..t overal de -cheepvaart Hoil Amcnka Li)-* dito Gem. Elgend Kon Ned Stoomb Scheepvaart- Unie Marine comm Marine pret brand Johanna Elisabeth Margaretha. d. - nes Habbé en Johanna Cieraad; Wilhelmina d. van Bernardus Theodora Janssen; Gerardus, z Rujjs en Maria Berkhout; Dries, z. Pruis en Gerada Hendriksen; JacoÜus Maria, z. van Johannes Breed en Cornelia Sntp. Overleden: Hendericus Kops. 87 j.; Muls Couwenhoven, 56 j. Rubber A'dam Rubber Bandar Oeu Batavia Rub tolt. Tapanoell terbadjadl Silau V ICO. Allied tntercontln Rubber Bovengenoemd koor hervat na de vacan- tie zijn repetities wederom. De goede repu tatie, welke van dit katholiek koor uigaat, is een aansporing voor dames en heeren om zich als lid te doen inschrijven. Er wordt zeer waarschijnlijk wederom voor het as. sei zoen een groot koorwerk ingestudeerd, waar veel krachten voor noodig zijn. vijf en eén van Jongens, die lid wenschen te worden van het knapenkoor der St. Domlnlcus-kerk worden verzocht zich deze week bij den di rigent, den heer Joh. Kuiper, aan te mel den. Volgens berekeningen van het si ..Jacques Cartier" bevond het vliegtuig „Vraagteeken". met de Fransche vliegers Costes en Bellonte, zich hedenmorgen te 2 uur (Am. tijd» ongeveer 650 K M. ten Cape Race, en ongeveer Halifax. In de maand Augustus werden in het Witte Kruis badhuis aan het Kweerenpad 2044 ba den genomen en wel; 317 kuipbaden, 372 ie klas baden. 704 2e klas baden. 651 3e klas baden, in totaal 2044 baden tegen 1703 in Augustus 1929. 351% 4C*/, 366*/, 139 14 19*„ i Getrouwd: IzaAk Joppe en Jennie Kolden- hof. Geboren: Alexander, x. van Hllbrand van der Mei) en Margaretha Schermer; John Wil liam, z. van wijlen Johannes Zalm gn Aleida Kuiper; Gees je. d. van Jan Palmen en Wil helmina Koning Kars; Grda. d. van Ger- Oldenbroek en Marrigje ten Hoeve: 22‘2d. van Johan. 1; Maria Anna Broers en van Jan van Jacob Zooals uit eene in dit nummer voorko mende advertentie blijkt, heeft de muziek- leeraar Joh. Kuiper zijn lessen wederom hervat en bestaat er deze week gelegenheid tot aangifte van nieuwe leerlingen zoowel voor de privaatlessen als voor de zangklas- sen. Door de zangkiassen zal in studie worden genomen de operette .Klaartje van Volen dam” op n tekst van den heer Jan Haak man. hoofd der school te Bergen, met mu ziek van Joh. Kuiper. Het is de bedoeling om deze mooie ope rette (wat zal het aardig zijn, om al die kinderen in Volendamsch costuum over hp- tooneel te zien trippelen en dansen) in het a-S. winterseizoen op te voeren. het lijk zelf wordt nog gemeld, dat de mummie reeds eenmaal begraven is en wel in Italië in Genua. Twee jaren heelt het in een graf gelegen, totdat dr. Mancini het in Juni van dit jaar er uit haalde en naar Dusseldorf bracht. Hoewel aanvankelijk gemeld werd, dat de Italiaan het lijk bewaart, omdat hij nog steeds over zijn vrouw treurt, verluidt thans, dat hij met de familie van zijn gestorven vrouw in vijandschap leeft, waarbij selfs een proces gevoerd werd. omdat hij uit wraak ep haat het lijk van de vrouw onder zich houdt. Jonge Vogels en Leidsters-cursus Den eerstvolgenden Zondag na de Hoogmis komen alle Vogeltjes in ons clubgebouw naast de Pastorie op Verdronken Oord no. 74. Allen zullen dan zorgen aanwezig te zijn, de oudere leden maar ook de nieuwe clubleden. Dan is er tevens ook nog gelegenheid voor nieuwere om zich aan te melden. Voor leeftijd is noodig dat de meisjes vóór September den leeftijd bereikt hebben van negen jaar en wie boven de ai is komt ook niet meer in aanmerking. Bij die gelegenheid worden de verschillende clubjes ingedeeld, en zooals bekend is, kunnen de meisjes zich groepeeren bij etgen vriendinnetjes. De week welke daarop volgt beginnen dan de clubjes. Mij dunkt, dat gedurende de wintermaan den ’n clubgebouw pas echt fijn wezen zal heel wat meer dan de lokaliteiten van een pa tronaat zal het huiselijke en het gezellige van een clubgebouw de meisjes goed doen in zulk ’n omgeving daar gevoelt ’n meisje zich 1 echt thuis Vooral als daar nog bij komt dat alleen e^>n vriendinnetjes in dat bepaalde clubje zijn, leder clubje is dus 'n apart nestje! 1 genomen werd, was ais volgt: Houttil, Dijk, Toorenburg, Achterweg, Bierkade, Limmerhoek, Laat, Ridderstraat, Zilverstraat, Kennemerpark, Ritsevoort, Kerkplein, Patemosterstraat, Texelschehek, Spoorstraat, Snaarmanslaan, BergerhouL Hedenavond geen patronaat, maar om uur slotrepetitie van alle tooneelstukjes. Woensdagavond te 8 uur Ouderavond Alle leden van het St. Rosa Patronaat mogen hun DE MEISJESCONGREGATIE Voor geruststelling moge het volgende nog even gezegd Donderdag a.s. gaan wij naar O.L. Vrouw ter Nood. Natuurlijk als u geen bezwaren hebt, per fiets, en juist zooals de vorige maal is het vertrek vanaf de „steenen paaltjes” even vóór half tien, dan behoeven we ons niet al te zeer te haasten. Om 10 uur wordt het H. Misoffer opgedragen. Ongeveer om 12 uur Kruisweg-oefening en om a uur bet Lof. U hebt dan verder nog 'n heele avond voor uw eigen beschikking. Kap. DE WIT. Volgens een telegram uit Buenos-Aires heeft president Irrgoyen, die lijdende Is aan griep, in verband met de toenemende op positie.. in overeenstemming met de regee- rlng. besloten zijn ambt neep te leggen. ZUn functie wordt thans waargenomen doer den vice-president Martinez. 9.76’, 34.28’Z 12.8’ Aanrijding Zondagavond omstreeks half acht heeft op de Westerweg een aanrijding plaats gehad tusschen een auto en een motor fiets. Een luxe auto, bestuurd door den heer R wonende alhier, kwam van den Mallefoorts- dijk. terwijl van uit den Westerweg de heer Z eveneens wonende alhier, op zijn motor kwam, die den auto aanreed. De auto werd evenals de motorfiets zwaar beschadigd De zanghulde Intusschen hadden de leerlingen der hoog ste klassen van de openbare en bijzondere lagere scholen zich in de Bergerhout verza meld, voor het geven van een openbare zang uitvoering, onder leiding van den heer P. Schipper met begeleiding van „Soii Deo Gloria". Frisch en vroolijk klonken de tal.ijke kin derstemmen, die achtereenvolgens de vol gende liederen ten gehoore gaven «.Wien Neërlandsch Bloed”. Wilhelmus (oude toon zetting), „Een lied van Nederland en Oranje., In den Muziektuin werd inmiddels de jeugd aangenaam bezig gehouden door een goochelaar, terwijl tractaties werden uitge deeld en na afloop van de zanguitvoering ook de zangers en zangeressen op deze wijze ont haald werden. 59,26’ 48.26% 13.— 26.3C 66.55 66.7! 66.55 7.37 35.h 27.- Giatermorgen te 10 uur heeft een luxe auto, bestuurd door zekere B.. wonende te Jullansdorp op de Kanaalkade een booglamp om verge reden. Door de gemeentelijke llchtbedrjjven wordt een onderzoek naar de schade ingesteld. - tndnstrteëu Marg Urne Calvé Delft Alg Kunstzijde Van Berkel’s Pat Nieuwe Philips De ZeerEerw. Pater Dalmatius van Geest O P oud-kapelaan der St. Dommicus- kerk te Alkmakr thans pastoor der St. Do- mtnicusporochie te Rotterdam, bekend ken ner van het Gregoriaansch en gevierd kan selredenaar Is ter observatie in het St. Franciscus-GasUiuis te Rotterdam opgeno men. DINSDAG 2 SEPTEMBER 1939 Bij de bot Ingen die Maandag hebben plaats gehad, is. naar thans vast staat, een arbeider gedood. De bladen spreken van 82 ernstig en eenige honderden licht ge wonden. onder wie vele politle-agenten. V.jf ernstig gewonden verkeeren in levensgevaar Volgens een mededeeltng van de politie zijn 242 personen geairesteerd. Een gedeelte der gearresteerden za! wor den vervolgd. Maandagavond laat hersteld, zoodat gedurende den nacht bewaking kon worden verminderd. Ndbij Tecoco. veertig mijt van Mexlco- City. is 'n afgodsbeeld ontdekt, dat metende 33 voet, het hoogste is dat ooit in Amerika werd gevonden. Het afgodsbeeld ste.t de Godin van het Water voor en ia uit zeer ouden tijd Gemiddeld over de 5 hoofdstations wa* de ochtendtemperatuur normaal. Zij was in de le en tweede decade 1 gr. te laag, in de 3e 2 gr. te hoog De grootste afwijkingen kwamen voor op den 28sten met 6'.. gr. boven, en den 14den met 3 H gr. beneden normaal. De gemiddelde maximum-temperatuur' en het gemiddelde minimum waren beidé S gr boven normaal. Op den 28sten werd le De Bilt tie hoogste temperatuur van dezen zomer, nj. 32.8 gr., bereikt. De maximum temperaturen op den 27sten en 28slen waren hoogei dan sedert het begin der waarne mingen te De Bilt in 1897 zoo laat in het jaar is voorgekomen. De neerslag in het geheele land was vrij normaal. In het uiterste N.W. viel ongeveer 10 meer dan de normale -hoeveelheid. In Oort- Brabant en Noord-Limburg ongeveer 50 In het overige gedeelte van het land 20 tot 40 Te De Bilt werden 190 uren zonne- aChyn «aargenomen, tegen 177 normaal. I van W. F. G. Nicol B. v. Krieken ten t Bij besluit van 30 Augustus 1930 is door den Voorzitter van het Centraal Stem bureau tot lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland benoemd verklaard: de heer J. van Pareren, te Amsterdam, zulks ter voorziening In de vacature, in dat Col lege ontstaan door het overlijden van het lid Mw. L. J van KuijkhofKoedijk. te Amsterdam, welke vacature is blijven voort bestaan wegens nlet-inzendlng binnen den wettelijken termijn van den geloofsbrief, door het op 27 Juni j 1. nieuw benoemde lid, den heer J den Exter te Amsterdam. 33 jaar 60 mlUioen zielen, verdeeld over 3 werelddeelen heeft geregeerd, op een wijze, die een Ieders eerbied afdwingt, zoowel in het binnen- als In het buitenland. Ds. Hak schetste Haar als een voorbeeld van hooge plichtsbetrachting, van toegewijd moederschap en offervaardigheid voor het gezin, die haar Chrlstlnne zijn nooit had verloochend en altijd met warmte had bele den. Het Koninklijk gezin vertegenwoordigt voor leder Nederlander, van welke belijdenis of politieke partij ook. zijn volkskracht. z«n volkseenheid en de toekomst voor zijn be staan. D». Hak eindigde met een driewerf hoera voor de Koningin, hetwelk luide bijval ver kreeg. De Chr. Zang vereen iging ..Immanuël'' bracht achtereenvolgens „Vaderlandsch Lied en „Oranjelied" van G. oore. waarna door allen met begeleiding van ,Bo» Deo Gloria" „Wij willen Holland houden" werd gezongen. Hier na werd door de muziekvereenlglng nog een, nummer ten gehoore gebracht. Na de pauze, die hierop volgde, werden een 2-tal films vertoond. Allereerst een In 1921 gemaakte film tij dens het bezoek van H. M de Koningin aan Alkmaar. Evenals b|j de 2e fUm, 8-October- füm van 1925, klonk bij het verschijnen van H. M. de Koningin op het witte doek telkens en telkens weer een spontaan applaus. Ook het verschijnen van het lachende gezicht van onzen burgemeester verwekte een stormachtig applaus en Jioera-geroep. De Chr. 'Oranje-vereenlging heeft met het vertoonen van deze films een groot suc ces behaald. Nadat de Chr. Zangvereenlglng ..Asaf een tweetal liederen had gezongen en ook ..Boll Deo Gloria" haar vroolijke tonen wederom door de tuin had doen klinken, werd een aanvang gemaakt met het afsteken van het uit een 40-tal nummers be'taande vuurwerk. Het zou ons te ver voeren, al deze num mers afzonderlijk te bespreken. Eveneens een aantal chrysant-bommen, die een schoon gezicht opleverden, heeft er een vervaarlijke kanonnade plaats gehad, die menigeen uit zijn slaap zal hebben gewekt. Het Bengaalsch vuur en eenige molens de den het ook goed, terwijl vooral het slotnu# mer zeer Insloeg. De Chr. Oranje-vereenlging mag op een geslaagden feestavond terugzien. Des avonds was door de Oranje-vereenlging een Fakkeloptocht georganiseerd, waaraan door onze R K. Jongenskapel „St. Lous" de muzkale mede werking werd verleend, onder leiding van den heer Wllll KUhler. Langs de volgende route werd gemarcheerd Bergerhout. Geesterslngel. Nasraulaan. Nas- sauplein. Van der Meijstraat. Lindenlaan. Vamebroek. Kennemetstraatweg. Nieuwlan- dersingel. Emmabrug. Zilverstraat. Oude- gracht n.z., Ritsevoort. Kennemerstraatweg. WUhelmlnalaan. Kruislaan. Kennstraatweg. Emmastraat. Emmabrug. Kenn. park. Ritse voort. Koorstraat. Langestraat. HouttU, Waagpleln. Ondertuswhen werd door het Stedelijk Mu ziekkorps onder lïdng van den heer H Maas van 8 tot 10 uur op het Waagpleln een mu ziekuitvoering gegeven, waarvoor gedurende den geheelen avond flinke belangstelling be stond. Oj> de straten was het ook nog aardig druk. Verschillende kermisgelegenheden wa ren nog geopend en het groote aantal bezoe kers deed vermoeden dat men In Alkmaar maar heel noode van de kermis afscheid kon nemen. We kunnen constateeren. dat Alkmaar op waardige wijze het verjaarfeest van de Landsvrouwe heeft gevierd Hulde hiervoor aan beide Oranje- vereenl- gingen. Onze cursus begint dus a.s. Woensdag half negen in hetzelfde clubgebouw. U zult toch allen wel weten, dat ze bedoeld is voor de drie parochies te samen. Misschien, het is altans mogelijk, dat in het vragen de een of ander gepasseerd is zoo iets is wel mogelijk, zelfs met de allerbeste wil de bedoeling is ten opzichte van een ieder o zoo best. Laat ik dan zóó afspreken alhoewel ik meerderen persoonlijk gaarne had willen be zoeken en vragen, maar nu ik feitelijk jam mer genoeg, hiertoe niet ben kunnen komen, nu moge wellicht deze algemeene oproep vol doende zijn iedereen die het goed meent is derhalve van harte welkom Nog meer heeft 'n enkele buiten de stad idee om den cur sus mee te maken, welnu, ook voor haar zal er nog wel 'n plaatsje zijn te vinden. Gaarne kennen wij tevoren uw naam en adres, dan kan alles daarnaar worden geregeld. Ik meen tenslotte te mogen veronderstellen, dat de in lichtingen tamelijk wel voldoende zijn ge weest. Eéne raad wil ik er nog aan toevoe gen en wel deze Wie zal zeggen wanneet er weer ’n cursus hier ter plaatse zal worden gegeven Weet van de gelegenheid te pro fiteered U hebt er weinig bij te verliezen. U hebt er daarnaast veel bij te winnen Kap. DE WIT. De 50ste verjaardag van H.M. de Konin gin werd gisteren in onze stad door de Oran- jevereemgingen op passende wijze gevierd. Een vroohjk oranje-zonnetje scheen over de stad de oranje-gezinden droegen de or an j e -cocarde. Reeds om 8 uur liet onze stadsbeiaardier vanaf den Waagtoren verschillende vader- iandsche liederen over de stad galmen, daar mede de feestelijkheden inzettende. Van alle openbare gebouwen en verschil lende huizen waaide de vaderlandsche drie kleur terwijl velen getooid waren met oranje linten. strikjes en- bloemen. Van half 9 tot 9 uur werd door de Chr. Mu- ziekvereeniging „Soli Deo Gloria” op het bordes van het stadhuis een koraaluitvoering gegeven, waarvoor van de zijde van het pu bliek flinke belangstelling bestond. Achtereenvolgens werd ten gehoore ge bracht Dankt, dankt nu allen God Bede voor *t Vaderland, Valerius Psalm 33 Wilt heden nu treden, Valerius Gezang 194. Zij zullen het niet hebben. Da Costa Psalm 146 het oude Wilhelmus. Na afloop van deze koraalmuziek werd door „Soli Deo Gloria” een muzikale rond wandeling door de stad gemaakt, waardoor de feeststemming ten zeerste werd bevor derd. De route, die Langstraat. In een offlcieele mededeeling van Engelsche regeering over den toestand de Noordwestgrens van Indië wordt meld, dat Afghaansche stemmen, die van Kaboul bevel hadden gekregen op te treden tegen opstandige Kohdamam niet meer te bewegen zijn naar hun woonplaatsen terug te keeren. Zu blijven aan de Britech-Indi- sebe grens waar zü een voortdurende be dreiging vormen. Ook Kaboul wordt weer door opstandige stammen bedreigd. de sjiaarbbnkboekjes Ingelegd en terugbetaald derhalve meer ingelegd dan te rugbetaald In het tijdvak 1 Januari 31 Augustus werd in het geheel ingelegd f 1365.804 38 en terugbetaald f 1.128.411.69 zoodat sedert 1 Januari meer werd ingelegd dan terugbetaald f 237 392.69 Het aan de Inleggers verschuldigde kapi taal. bil den aanvang van dit jaar f 2371.123M klom dientengevolge tot f 2 606316 .63 Het aantal in den loop van Augustus nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 94 Ingetrokken werden 36 boekjes w.o. 3 van schoolspaar- ders. Het - aantal in omloop zijnde spaar bankboekjes vermeerderde aldus met 58. In het tijdvak van 1 Januari31 Augustus werden in het geheel uitgereikt 1098 nteuwe boekjes en ingetrokken 331, derhalve een vermeerdering met 767 Het aantal in omloop zijnde boekjes bij den aanvang van het jaar 6781 klom aldus tot 7548 Van dit aantal behooren 6005 aan perso nen of instellingen te Alkmaar gevestigd. 1062 aan personenelders woonachtig en 481 aan schoolspaarders. Onder de in Augustus uitgereikte 94 nieu we boekjes zijn begrepen 7 boekjes voor jong geborenen (op dece boekjes plaatst de Spaarbank een eersten inleg van f 1. De lediging in den loop der maand Au gustus van 241 spaarbusjes leverde een be drag van f 3889 80 aan kleine besparingen op. In het tijdvak 1 Januari31 Augustus werden 2123 busjes ter lediging aangeboden, waarbij bleek dat in totaal f 34.185.08 was bespaard. Ledenvergadering op Donderdag 4 Sept, des avonds te 8 uur In het gebouw St. Wil- librordus aan de Oudegracht. Spreker een H. B.-lid over Herziening R. D. V. en loonregeling 1931. Heden Is op de gemeente-secretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van de N. V. Alkmaarsche Stoom-, Wasch- en Strykinrichtlng. aldaar, om vergunning tot het uitbreiden van hare inrichting door het bijplaatsen van vijf electromotoren. Lw. vier van 2 P.K. en één van 1.7 P.K., tot aandrijving van diverse werktuigen in he. perceel aan de Van der Woudestraat. Bezwaren tegen deze uitbreiding kunnen worden Ingediend ten Stadhulze dezer ge - meente. mondeling op Dinsdag 16 Septem ber a3.. voonniddags te elf uur. en schrif- telijk vóór of op dien tijd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de ver zoeker en hij die bezwaren heeft Ingebracht op de secretarie dezer gemeente van de ter zake Ingekomen schrifturen kennis nemer. Alkmaar. 2 September 1930 Burgemeester en Wethouder» van Alkmaar. WENDELAAR. Burgemeester. A KOELMA. Secretaris Parus •Brussel uonden Ne* - Y ork Berlijn Zürich Rome Madrid >slo Stockholm Kopenhagen - Praag Weenen Warschau Naar wij vernemen, vertrekt Donderdag a. s. de bekende zwemster. mevrouw Brouwer, die Woensdag IJ. den zwemtocht van Stavoren naar Enkhuizen. met succes volbracht heeft, naar Kaap Grlsnez bij Calais, ten einde zich voor te bereiden voor haar tocht over het Kanaal. Het kleine gezelschap zal zijn intrek nemen in een naburig hotelletje. De Engelschman Burgeff. de man, die het eerst over het Kanaal is gezwommen en thans bij Kaap Grlsnez woonachtig is. zal als technisch leider optreden. Van zijn oordeel over hetproefzwemtnen van mevrouw Brouwer, zal afhangen, of de koene zwemster voor den tocht over het Kanaal starten zal. Gistermorgen is bij de .Irma van Harden- broek en Langenhuijsen. houthandel te Eindhoven, een staking uitgebroken. Van werkgeverszijde vernemen wij hier omtrent. dat wegens gebrek aan werk, een 16 tal arbeiders ontslagen moest worden. Hierop is een deel van het overige per soneel tot staking overgegaan. In totaal met de ontslagenen mee. r jn cir. 30 arbeiders In itaktng Hun grief is. dat de firma het organisatierecht niet er kend. Dt is in zooverre juist, aldus van werk geverszijde. dat de firma geen georganl- secrden In dienst wil hebben. fel Onder de stakers zijn zoowel georgani- seerden als ongeorganiseerden. /.an de fabriek wordt voortdurend ge pot t. Van werknemerszijde kon men ons nog geen inlichtingen verstrekken. De zaak van den Italiaan, dr. Mancini, die In zijn woning te Düsseldorf het gemummi ficeerde lijk van zijn vrouw bewaart, is nog steeds niet tot een oplossing gekomen. Reeds vier malen hebben de autoriteiten te Dusseldorf den Italiaan een termijn gesteld, binnen welken het stolfelijk overschot moest zijn ter aarde besteld, doch de Italiaan heeft door stappen te doen bij de regeering. op nieuw uitstel gekregen totdat ook de re geering de teraardebestelling had bevolen Intusschen heeft de Italiaan niet aan het bevel voldaan, en volgen, de laatste be richten heeft hjj het lijk uit zijn woning naar een onbekende plaats vervoerd. Bij een politioneel onderzoek in de woning werd de mummie niet meer gevonden. Men neemt thans aan. dat dr Mancini 't luk van zun vrouw bij vi lenden heeft ondergebracht of in den kelder van zijn woning verborgen houdt. HU weigert inlichtingen te geven waar het lijk zich bevindt. De autoriteiten staan opnieuw voor een raadsel en een nieuw onderwek Is gelast. Gemeld wordt dat wanneer het lijk niet gevonden wordt, den Italiaan zal worden aangezegd, dat hij als lastig vreemdeling het land moet verlaten. Omtrent De Volksspelen 's Middags te twee uur had de Oranje- vereenlging in de Harddraverslaan volks spelen voor jongere en oudere kinderen ge organiseerd. Het was op dezen mooien middag, in het midden van den Hout, die reeds Herfsttinten begint aan te nemen, buitengewoon druk. Geen wonder, een paar honderd kinderen dongen mee naar de eer en de prijs en wuden de ouders niet vol trots naar deze prestaties komen kijken? Er werd op verschillende punten ..gewerkt”, zoodat het programma vlot op tijd was afgewerkt Het Muziekcorps ..St. Louis’, dat zich de zen dag al bUzonder verdienstelijk maakte, luisterde ook hier met zUn vroolijke muziek den middag op. De uitslagen van de verschillende spelen laten we hier volgen. I. Wedstrijd op autopeds voor Jongens tot 8 jaar. Aantal deelnemers 7. le pr. Henk Klrkenier in 112'5 sec.: 2e pr. Henk Ekket In 112/5 sec.; 3e pr. Wim Esser in 13 sec TroostprUs: Fr. Scheffel. II. Idem voor meisjes, le pr. Jopie Levert; 3e pr. Trudl Kolb; troostprijs: Hennle Kolb. III. Snelheidswedstrijden op transportrU- wielen. 15 deelnemers. le pr. W. A. Boersen; 2e pr. D. Kok; 3e pr. C. Thoes IV 4 x 65 M. Estafette voor leerlingen van Middelbare Scholen. le pr. Gymnasiumploeg in 54 sec.; 2e pr. gecombineerde ploeg H. B. 8. en Handel school tn 54.2 sec. V Ringsteken op rijwielen voor jongens vanaf 8 jaar. 58 deelnemers. Ie pr. E. Scheepmaker; 2e pr. G. v. d. Nes; 3e pr. J Doeschot; 4e pr. J. Lefering; 5e pr. K. Covers; 6e pr. J. Siegers. Troost prijzen: G. Tegelen en H. Leun. VI Idem voor meisjes, le pr. Toosje Kaajj; 38 pr. Jannie Kreb: 3e pr. Tlne Woudstra. VIT. Hardloopen met hindernissen voor jongens van 1216 jaar. 33 deelnemer^ le pr. P. Stikker in 21 sec.; 2e pr. Teitsma In 23 sec.; 3e pr. J. Lentjes 26 4 5 sec.; 4e pr. J. Pronk in 27 sec. De hindernissen bestonden uit: hemd aan trekken. onder een zeil en door een ton kruipen en 4 hekken overspringen. VIII. Idem voor meisjes. 8 deelneemsters le pr. Bregje Vets; 2e pr. Alle Stam; 3e pr. Bertha van Elk. IX Houtjesrajïen voor meisjes van 612 Jaar. 34 deelneemsters le pr. Joop Bleman; 2e pr. M. Teitsma; 3e pr. Jopie de Munk. Troostprijzen: Dtna Plet en Nico Bruin. Behendlgheldswedstrijden op motorrijwie len. Hiervoor was van het publiek. De rijders moesten kurken van een flesch slaan, een blad waarop een glas water over brengen. motor afzetten. Pijp aansteken en er mee wegrijden. le pr. v. d. Helm; 2e pr. StrUbis; 3e pr. leegwater; 4e pr. Mejjne. Na afloop dezer wedstrijden werden met een toepasselijk moord Je van den voorzit ter, Mr. Langeveld, in den Muziektuin de prijzen uitgedeeld. Avondfeest in den Muziektuin Hier was door de Christelijke Oranje-ver- eeniging een tuinfeest g/r>rganiseerd. waar voor zeer groote belangstelling bestond en dat volkomen geslaagd mag genoemd worden. Hoewel het offlcieele programma vermeldde, dat de feestelijkheden te half 8 zouden aan vangen. geschiedde dit te ruim 8 uur, na aankomst van de Chr. muziekvereenlglng ■Soil Deo Gloria.” ■Nadat Ds. Hak. voorzitter der Chr. Oranje- Vereenlglng. een woord van welkom had ge sproken. werd door allen, met begeleiding van „Solt Deo Gloria,onder leiding van den heer G. Schipper, het 1ste vers van Psalm 150 gezongen, waarna .jBoll Deo Gloria" een 2-tal marschen ten gehoore bracht, n.1. Jubl- leummarsch van A. A. Groot cn Vreugde klanken van W. F. Splnk Jr.. welk met een verdiend applaus beloond werden. Vervolgens werd door ds. Hak een feest- woord gesproken. Herinnerende aan het Regeerings-jubileum In 1923 was spr. van meenlng, dat heden, evenals toen, de vrees gewettigd was. dat de vreugde niet zoo groot zou zijn. Ook toen was het bedrijfsleven gedrukt, heerschte er on der de menschen groote onzekerheid evenals nu. Gedurende H. M.s Regeering. dus gedu rende 32 jaar. is het aantal tronen met 14 verminderd, waaruit duidelijk blijken de groote zorgen van de Regeering. Ook ons land, aldus ds. Hak. gaat onder drukkende zorgen gebukt en men is licht geneigd om te zeggen, dat geld uitgeven voor het houden van feest, geld verspillen is. Maar heden willen wij. ongedwongen, uiting uiting geven van onze dankbaarheid, eerbied en groote liefde aan Haar, die heden een halve eeuw oud is. Spr. wees er op, dat de Koningin gedurende Nu de feesten achter den rug zijn en schitterend geslaagd, zullen wij nog een eind vergadering houden. Deze zal worden gehouden a.s. Donderdaj des avonds te 8 uur in het Patronaatege- bouw. Verwacht worden alle comitéleden en ver der allen, die aan de opvoering van de re vue hebben medegewerkt. Dus de elfjes, di medespeelsters, zij. die de muziek hebben verzorgd en anderen. De tijd ontbreekt om allen persoonlijk te inviteeren, maar wij vertrouwen, dat nie mand ontbreekt. Naar van de zijde van het kantoor der KLM wordt medegedeeld wordt op de luchtlijnen volgens de bestaande dienstrege ling gevlogen, behoudens den ochtenddienst op Londen. Naar aanleiding hiervan vernemen wij. dat e ige diensten, «net name die op Zwe den. Duitschland en Frankrijk, die tot nu toe in combinatie van de K.L.M met de bul- tenlandsche maatschappijen wordt uitge voerd. thans alleen door deze laatste worden waargenomen. Tot nu toe werd om den dag door. Ne- derlandsche en Zweedsche vliegtuigen de dienst op Zweden onderhouden. Thans wordt eiken dag met Zweedsche toestellen gevlo gen. Naar Londen vertrekken heden twee, in plaats van één Dultsch vliegtuig. De ochtenddienst op Londen blijft echter voorloopig achterwege.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 11