PE VRIES zuivere BÜENW 3 DE VRIES’ Internationaal R. K. Perscongres SCHILDERSTUKKEN - ETSEN KUNSTHANDEL Fa. Gebr. v. d. MEER o o o o o Zuivere Bijenwas TWEEDE BLAD MAANDAG 8 SEPTEMBER 1930 OFFICIEELE MEDEDEELINGEN TELEFOON 781 SOCIAAL LEVEN B O EK BESPREKING Gemeentelijke Arbeidsbeurs ONZE OOST Het s.s. ..Egypt” ALKMAAR it Dinsdag Opening Circus Schneider PROVINCIAAL NIEUWS t. Schip zinkende n SCHAGEN FAILLISSEMENTEN Bedankt Ijs- en WintersporttentoonstellinK BERICHTEN UIT ONZE VORIGE OPLAGE De Ver. Staten van Europa Briand geeft zijn plan voorloopig op Besmettelijke ziekten Een gratis voorstelling 0 Bondsbestuur gekozen. Rector Timp Bondsmoderator I 0 ZILVERSTRAAT, HOEK OUDE GRACHT Speciaal adres voor het omlijsten van platen WINKEL it SI 0 BLADZIJDE i Bond van R.K. Jonge Middenstands vereeniging in het bisdom Haarlem ANDIJK TEXEL EGMOND AAN ZEE ZIJPE GROOTE EN KLEINE POTTEN in de kleuren wit. zwart, rood, Keel, bruin. Bewaar de bijgeplakte cadeau bonnen. ze hebben waarde. Raad pleeg voor inlevering de cadèau- lijsten bij Uw winkelier.. ALOM VERKRIJGBAAR N.V. Drogisterijen Chemicaiiënhandel „VRIESIA”v.h. JAN DE VRIES ZudaarM - Tel. 324 - ALKMMR ZWAAGDIJK en H. Eggink. C. pt ei een Som- By de rondvraag volgden de gebruikelijke Mr. J. Heiloo krijgt een nieuw Station. Wij zien hier het oude onder sloopershanden. o 3» o stelt een onderzoek de Te Caatrfaun werdt b<j den overweg een nieuw seinhuis gebouwd. naar Het emplacement te Castrfcum wordt belangrijk verbreed d I is ig op buiten 't bereik uwer kinderen.” Die klei ne moeite hebben ordelijke moeders er ze ker voor over; zy zouden hun tijdschrift niet gaarne missen, maar er ook geen steen des aanstoots van willen maken. ng st. I zal naar o Burgert stand Geboren: Antje Klaaske, d. v. M. Joh. Wolthuis en E. D. Juustema. Getrouwd: H. Joh. Zaal en C. Mul; C. J. Kooy en A. H. Geerens. m :n o ha vend, dat opgetrokkeA. De politie schuldvraag in. Tentoonstelling. De vereeniging Floralia zal Zondag 14 September as. in het lokaal ..De nieuwe Meiboom" een tentoonstelling houden. 's Middags om 2 uur zal deze officieel wor den geopend. Maandagavond 15 Sept. 4 uur uitreiking van de prijzen voor kinderen, ’s Avonds 7 uur voor ouderen. Daarna zal een verloting worden gehouden. Burgerlijke Stand van 30 Aug. tot en mei 5 Sept. 1930 Geboren: Gerbrigdien Johan na. d. van J. Smit en C. Schraag Cornells, z. van N. Schermer en C. Brujjn Johannes Franciscus, z. van P. B. Ritecoen en A. M. F. Winter. Getrouwd: Pieter Dros en Maria Burger. Besmetteljjke ziekte In de afgeloopen week heeft zich alhier een geval van rood vonk voorgedaan. Onze plaatsgenoot, de heer 8. J. Keesom neeft wegens drukke werkzaamheden be dankt als dlrecteur-leeraar zZn de Handels-- avondschool te Punnerend. Alhier zal van 8 tot en met 16 November aa. in alle zalen van de Harmonie door de Alkmaarsche Usclub, afd. van den Ijsbond Hollands Noorderkwartier, een groote ten toonstelling worden gehouden op het ge bied van IJs- en Wintersport. Voor enkele Jaren heeft een dergeiijke ten toonstelling hier een ongekend groot succes gehad en alles wijst er op, dat dit tlu weer het gevolg zal zijn. Een comité van personen die hun sporen op tentoonstellingsgebied reeds overvloedig verdiend hebben, is den geheelen zomer al bezig geweest dit alles te organiseeren. Nu wij dit Jaar geen G A.M.I.T.. hebben, belooft deze „IJstent" een ..aardige plaats vervangster te zullen worden, temeer daar ook de groote vergadering van den Ijsbond Hollands Noorderkwartier in de tentoon- stellingsweek hier gehouden zal worden. Het tentoonstellingscomité bestaat uit de volgende heeren A. J. Stikkel, D. J. Marga- dant, P. Visser, G. Cloeck, J. W. Teerlnk, B. H. J. Schouten, W. J. Burdorf, G. Worm en N. Andriesma. Het secretariaat is gevestigd bij den heer H. Stikkel. Verdronkenoord 119. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat de bij raadsbesluit van 10 Maart 1930 vastgestelde verordening tot wijziging op den genees-, heel-en verloskundigen dienst voor behoeftl- gen In de gemeente Alkmaar (gemeenteblad No. 1170) is in werking getreden op 1 Sep tember 1930. ALKMAAR. 6 Sept. 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd: WENDELAAR. Burgemeester A KOELMA. Secretaris Zaterdagmorgen ontdekte de schipjier van de aak .De Hoop geleidt ons uit Opheusden, liggendee aan de Handelskade, dat zijn schip zich in zinkenden toestand bevond. Het was geladen met ijzer en lag onder douanezegcl. Onmidfielijk werden de hand pompen aangezet. Nadat de Rijks-Commies de zegels verbroken had, kon geconsta teerd worden, dat er een 20 c.M. water in het ruim stond. Men is druk bezig het ijzer uit de aak te losseh. Waarschijnlijk is het schip op de reis naar hiel", lek gestoo- ten. De radicaal-socialistische Republiek brengt een bericht van het „Journal de Genève volgens hetwelk Briand zijn plan, betref- In de afgeloopen week hebben zich alhier vijf gevallen van roodvonk en een geval van diphtherie voorgedaan. Dinsdag zal Circus Kapitein Schneider zijn intrede doen en worden de stijlvolle ingangsdeuren van het Circus op Gemeente- terrein aan de Paternosterstraat voor de eerste voorstelling geopend. Om 9 uur voormiddag zullen de extra- treinen hier binnenloopen en zij zullen het geheele doode en levende materiaal van dit groote circus naar Alkmaar brengen. De interessante opbouw van de tenten en wagenstad van dit circus zal in ieder geval overdag vele kijklustigen naar de plaats van opbouw voeren. De openingsvoorstelling .begint Dinsdag om 8 uur ’s avonds. Zij brengt het geheele sensationeel e reuzen programma,, dat door zijn afwisselingvolle eigenaardigheid door geen ander onder neming overtroffen is. Woensdag vinden twee groote voorstel lingen plaats, ’s middags a uur en ’s avonds 8 uur. Ook 's middags wordt het geheele avond programma vertoond. Kapitein Alfred Schnei der, de wereldberoemde dierenleeraar, zal in iedere voorstelling zijn reuzenleeuwentroep persoonlijk voorleiden. Ook het gigantisch en kleurig manege-schouwspel „circus onder water” wordt zoowel des avonds als des middags opgevoerd. Kinderen betalen Woens dag ’s middags op alle rangen halve prijzen. ernstige gevolgen kan hebben. E. toont eens mooi aan. hoe de kinderen ons kunnen leeren. Over borstvoeding en zwangerschap geeft de Redactie waardevolle wenken en raadge vingen, die iedere jonge moeder acn gaarne zal ten nutte maken. Ook het redactloneele artikel: Is voor eene bevalling opneming in ziekenhuis gewenscht? is zeer interes sant. Trouwens, deze aflevering, waarin Von- 'del’s verhevene gedachten over het moeder schap weer worden voortgezet, naast de on gelukkenreeks. die negatief de noodzakelijk heid van kleuterzorg bewijst, bladvullingen, boekbeoordelingen en vragenbus toont hoeveel toewijding en kennis voorzaten om_ deze aflevering te scheppen. Wij vragen ons af. of er heusch wel moe ders zouden zijn met reeds neuzende kinde ren, die Moederschapszorg onopgeborgen on der het bereik van broers of zusjes laten, die op alles wat ze reeds lezen kunnen een ver klarend antwoord verlangen, ’t Schijnt wel zóó want de Redactie acht het noodig dui delijk in elke aflevering de waarschuwing af stevig, ge vaart onder God’s zegen! te drukken „Berg na lezing uw tijdschrift B. K. V. V. S.R.C. Donderdagavond ver gaderden in het Patronaatsgebouw de R. K. Voetballers van S. R. C. De Weleerw. heer G. v. d. Wielen, Kape laan van de parochie, heette na opening met gebed, allen hartelyk welkom op deze zoo belangrijke vergadering. Het voornaamste punt van de agenda was de aansluiting van deze tot nu toe losstaan de vereeniging in haar geheel bjj de op te richten Congregatie, waarvan zij een onder- afdeeling zou gaan vormen. Na uiteenzetting van de voornaamste ver plichtingen en consequenties, welke uit een aansluiting zouden volgen, werd met alge meene stemmen daartoe besloten. Daarna werd overgegaan tot de definitie ve oprichting van Schagen's R. K. Voetbal- vereeniging. welke haar reeds aangenomen en geburgerden naam blijft behouden. Tot bestuursleden werden gekozen H. Kö- nig voorz.. Jn. Ranke, secretaris en P. Mee- reboer, penningmeester. De kwestie van de achterstallige contri butie werd tot voldoening van allen gere geld. Spoedig hoopt men ook een eigen terrein te hebben. Na de behandeling van nog enkele vra gen. een opwekkend woord van den Kape laan tot eendrachtige samenwerking tus- schen bestuur en leden en de toezegging van zijn volle medewerking, werd deze ver gadering met gebed gesloten. Schagen heeft thans een R. K. V. V. Wfj rekenen thans op den steun en mede werking van Katholiek Schagen en ook van de eendrachtige samenwerking van de Roomsche Jongelingschap. Schneider. Die schaduw bestond in dit geval in een kiene „gratis voorstelling.” Vrijdagmiddag om 4 uur zou die op de Paardenmarkt, de plaats nog nauwelijks be komen van het kfectnispleider der vorige Burgerlijke Stand van 29 Aug. tot en met 4 Sept. 1930 Geboren: Hillegonda Vronica. d. van S. J. de Wit en V. Visser Jan, X. van Ki. Kool) en H. Tr. van Kooten. Ondertrouwd: W. Nagtegaal. 23 j bloemlst- knecht, onlangs te Uitgeest en C. Schrijver, 23 j., onlangs te Alkmaar J. Quast, 21 j.’ onlangs te Den Helder en A. Bretnmer’, 25 j korporaal-kok, te Den Helder. Overleden: Jacob Abbenes. 73 j., wedn van Marijtje de Waard. Italiaanscne sa. „Arti- van het EngeLsche s-s. twee millloen goud- boord aan de kust van Brest Vrijdagavond had te Leiden in café „De Turk" de le algemeene vergadering plaats van den Bond van R. K. Jonge Midden- stands-Vereenigingen in het bisdom Haarlem. Ruim 8 uur opende de voorzitter van het voorloopig bestuur, de heer B. Walenkamp de vergadering. Het was spreker een bijzon der genoegen te kunnen mededeelen. dat Z. D H Mgr. J. D. J. Aengenent rector J. B. M Timp benoemd heeft tot bondsmoderator Over deze benoeming mogen de jonge mld- denstands-vereeniglnven zich verheugen, om dat rector Timp de ziel en de stuwkracht van deze organisatie is. Vele afdeelingen heeft de pionier reeds opgericht en het Is zijn vas te wil in elke stad en In elk dorp van eenige beteekenis een J. M. V. op te richten. Het parool van den rector Is en blijft: WO moeten vormen Katholieken van de daad zoowel In het private- als openbare leven Langdurig applaus volgde op deze mede- deellng. Ter vergadering waren aanwezig de afdee lingen Amsterdam. Haarlem. Leiden. Rotter dam. Gouda. Schiedam. Lisse en Heemstede. Bericht van verhindering was Ingekomen van Alkmaar en van Mr F. H. Bach. Den Haag was niet aanwezig, omdat men daar de nieu we organisatie volgens den wil van den bls- schop eerst deze maand formeert. Delft en NoordwOk zullen deze week geconstitueerd worden. Rector Timp en eenige leden van het be stuur hebben de jaarvergadering van de Utrechtsche Jonge Middenstanders bijge- woond. Ook daar kwam tot uiting het ver langen om tot een eigen blad te komen, zoo- dat samenwerking reeds bijdraagt tot be- heiking van het doel. De Bondsstatuten zijn door den Bisschop voorloopig goedgekeurd, de definiteve be krachtiging volgt eerst, waneer ze In een vergadering van den Diocesanen Jeugdraad behandeld zijn. Dit zal In November geschie den. Het huishoudelijk reglement van den bond werd met algemeene stemmen aangenomen De voorzitter bracht punt 5 van den agenda aan de orde: verkiezing van een bondsbestuur. Daar hij niet in het nieuwe bestuur zou plaats nemen dankte hij allen voor de prettige samenwerking, terwijl spr. wederkeerig dank werd gebracht voor het vele voorbereidende werk in het belang van den jongen middenstand verricht. Daar bulten de bestuurscandidaten geen andere candidaten waren ingekomen, werden gekozen verklaard de heeren A. J. H. Lohman te Alkmaar. <cand. notaris) H. C. M Ophoff te Amsterdam. W. van Willige te Haarlem, J. Arkenstejjn te Rotterdam, J. v d. Weiden te Heemstede. Na ampel beraad werden de functies als volgt verdeeld: Lohman, voorzitter; Ophoff. secretaris <Da Costastraat 23 Amsterdam), v d. Weiden, penningmeester. Arkensteijn. vice-vooizatter; van Willige, 2e secretaris. De bondsmoderator installeerde het be stuur met een geestdriftige speech. HU deelde mede, dat het werk, dat verricht zal moe ten worden groote sympathie van Mgr. Aen genent zal hebben, omdat de jonge midden stand hoognoodig organisatie behoefde. Bondsbestuur, aldus spr., vaart veilig, vaart Duikers van het glio” is ’t gelukt. ..Egypt", dat met franken aan L- k gezonken, een stalen geldkist aan de op pervlakte te brengen. Het werk der duikers was buitengewoon moeilijk en gevaarlijk. Men rekent, dat het nog minstens tot 1931 zal duren, voor men den geheelen goud schat, die in 100 kisten in het ruim staat opgeslagen, aan de oppervlakte zal hebben gebracht. onderwijs, 's-Gravenhage. Gepensionneerden: A. J. van Kampen, bij het Marine- Soerabaja. Rotterdam; J. A. F Baars, onderwijzer 1ste klasse aan de openbare 1ste Muio-afdeeiing de A.M.S. te Soerabaja, s-Gravenhage; mevrouw M. G. Birkboff, geb Harms, onderw. 3e klasse aan de openbare Holl.-Chin. school te Grissee. Utrecht; A. J. E. Rövekamp, af- deellngschef bij de Staatsspoor en Tram wegen, 's-Gravenhage. Nadat het congres der Katholieke Journa listen, dat te Brussel is gehouden en waar van wjj reeds in vorige nummers een ver slag gaven, was geëindigd, is door de uit 32 landen, verspreid over de geheele wereld, bijeengekomen journalisten nog deelgenomen aan verschillende uitstapjes, waaronder een naar de tentoonstelling te Antwerpen en een naar die te Luik. Den eersten dag. In Antwerpen, werd o a na een ontvangst ten stadhulze door burge meester Cauwelaert en een bezoek aan het museum Plantijn-Moretus In het Eeuwfeest- restaurant op de tentoonstelling een lunch aangeboden door het tentoonstellingsbestuur. de Katholieke vereeniging uit het arrondis sement en enkele Antwerpsche katholieke dagbladen, na afloop waarvan de tentoon stelling werd bezichtigd. Op Oud-België ver- eenlgden tegen den avond de congressisten zich weer, om daar, in het Rubenshuis, aan te zitten aan een maaltijd, door het bestuur van Oud-België aangeboden. Den tweeden dag werd Luik bezocht. Daar werd o.a. de tentoonstelling van oude kunst bezichtigd, die er in een nieuw gebouwde, nog niet voltooide kerk wordt gehouden precies als in Antwerpen dus, waar op het tentoonstellingsterrein ook een onvoltooide kerk staat, waarvoor men de bouwkosten tracht bijeen te krijgen, althans een deel er van, door er kunst in ten toon te stellen. De hier in Luik bijeen gebrachte verzameling is buitengewoon belangrijk. Vervolgens werd het Zuidelijke deel der Internationale ten toonstelling bezichtigd, waar door het uit voerend comité, samen met de stad Luik, een dejeunerl werd aangeboden. Per boot werd vervolgens naar het Noordelijke deel gevaren. De Indruk die wij van de Luiksche tentoonstelling kregen was. dat zij volstrekt niet hoeft onder te doen voor die van Ant werpen. Hier, zoowel als daar, we mogen het met gepasten trots zeggen, is de Nederland- sche afd. een der belangrijkste en zeer zeker de smaakvolste. De Union Catholique de 1 arrondissement de Liège, samen met een drietal plaatselijke dag bladen boden in de lokalen van de ..Gazette de Llègej^een racut aan en nadat hierop nog per autocar een tocht was gemaakt over de hoogten die de stad omgeven, en we genoten hadden van het prachtige gezicht dat we vandaar hadden op de feestelijk verlichte stad en tentoonstellingsterreinen, werd de terugtocht naar Brussel aanvaard. Op den derden dag werd een excursie ge maakt naar de Grotten van Han. week, het schoone gebeuren plaats vinden. Honderden, neen duizenden waren opge komen om getuige te zijn, allerkeurigst door de politie in een groot carré opgesteld. Inplaats van vier uur werd het hall vijf, maar „enfin” solt” zou Buziau zeggen. Toen verscheen er een vliegmachine, beschilderd 'met een sprekende reclame voor het circus. Wel wat erg laag ging het naar den smaak van velen. Kende deze Dultsche piloot niet art. 54 van het luchtverkeer-reglement, dat o.m. bepaalt: Het is verboden over de beouuwde kom eener gemeente te vliegen, anders dan op zoodanige hoogte, dat het mogelijk zal zijn met stopgezette motoren buiten dien bebouw den kom te landen. In ieder geval mag bo ven de bebouwde kom eener gemeente niét op een ge,.,.ger „oog.e dan 40j M. boven den jrend worden gevlogen? Ten slotte kwamen echter ook de artisten: muzikanten, negers, balletdames, allen in keurige uniform, plus de twee rywielkunste- naars. Toen kon de geïmproviseerde voorstel ling beginnen. De blazers, die aan de be roemde Beiersche kapel van Ulrich zaliger herinnerden, zetten in. en de hooggehoedc artisten begonnen hun formidabele toeren. Keurig werk inderdaad, zoowel op de dwerg- als op de reuzenfiets. Vooral deze laatste wekte geweldige bewondering en applaus. Het is dan ook geen kleinigheid van een der gelijke hoogte af het eenwiellg monster te berijden. Dit kleine staaltje, van wat de komende dagen ons gaan bieden, was wel in staat eep hoogen dunk te vestigen over de prestaties van het circus kapitein Schneider en by velen de smaak hebben opgewekt i meer. En daarom was het toch maar begonnen! H de Boer, contr. 1ste klasse bij het Binn. Bestuur. Utrecht: P. B. Vis Dleperink. contr. le klasse bij de P. T. T_, Utrecht; H. Tj. de Vries, leeraar bi' de Prins Hendrikschool te Weltevreden. 's-Gravenhage; mr. H. C. C. Staring, voorzitter van den Landraad te Bodjone- goro. 's-Gravenhage; C. O Portier, ambt. 4de klasse by den Dienst der In- en Uitv. en Accijns. Amsterdam; mej. R. M. Visser, waarnemend directrice der Normaalschool voor Inlandsche hulponderw te Jokjakarta, Bern; mej. Ch. J. Kriek, verpl. le klasse bi den dienst der Volksgezondheid. Bloe- mendaal; H. G? Berkhoff, onderwijzer 1ste klasse bij het openbaar Westersch lager onderwijs. Utrecht; mej. W. Sterenberg, verpl. 1ste klasse bij den Hospitaaldienst, Selingen (G Chr Lapré, onderw. 3de klasse bij het opben baar Westersch Lager Gepensionneerden ad j.-magazijnmeester Etablissement te INDISCHE DIENST Bestemd voor uitzending naar Ned.-Indlë: J. Beezemer, contractwerkmeester voor het vak van scheepsbouw bij het Marine- Etabllssement te Soerabaja. Den Helder; ir. J. P. de Geus, ing. bij het Lands bagger bedrijf. 's-Gravenhage; G. W Doetinchem; J. J. H. Wouters. Beek <L.>; allen hoofdonderw. bjj het openbaar lager onderwijs. Verlofgangers: K „PANORAMA" Weer een aardig nummer deze week, al zouden we enkele pagina’s zooals men dat in vakterm noemt, liever anders „opge maakt” wenschen te zien. Een groote verscheidenheid van foto’s en verhalen siert dit nummer. Districts-Arbeidsbeurs Doelenstraat 30. Telefoon 838 Geopend lederen werkdag van g13 uur. Voor werkgevers van 91 en van 25 uur. Maandag- en Donderdagavond van 78 uur. Bemiddeling voor kantoorper soneel Donderdagavond. Voor vrouwelijk personeel afzonderlijk? ingang. Bemiddeling kosteloos. Be directeur van bovengenoemden dienst maakt bekend dat heden de navolgende werkzoekenden zijn ingeschreven 1 bakker, 2 betonwerkers, 1 boekbinder, 2 chauffeurs, 13 grondwerkers, r kantoor- bedtende, 1 letterzetter, t machinist, 2 mach, houtbewerkers, r metaaldraaier, 2 meubelmakers, 1 monteur, 9 metselaars, 4 opperheden, 3 pakhuisknechts, 1 reiziger, 1 schoenmaker. 1 steenbikker, 1 stoffeerder, 1 slager, a sigarenmakers, 13 timmerlieden, 1 verwarmingsmonteur, r vuurwerker, 35 transportarbeiders, 35 losse arbeiders. Geplaatst 2 grondwerkers, 1 metselaar, 1 schilder, r timmerman, 11 losse arbeiders. Gevraagd dienstboden en werksters. fende de vorming van de Vereenlgde Staten van Europa, voorloopig zou laten vallen en zich bereid zou hebben verklaard, nog eeni- gen tijd te wachten, alvorens de zaak op nieuw aan de orde te stellen. HU zou tot dit besluit zijn gekomen, mede door de vei-schillende antvzoorden, dio hy heeft ontvangen, doch in hoofdzaak door de op positie van den Brltschen Minister van Bultenlandsche Zaken Henderson, welke bij tusichen Briand en Henderson, duidelijk het onderhoud, dat deze week plaats had aan het licht is getreden. dekker van de Alkmaar Packet voor het vuurwerk te krijgen, maar twee eendekkers. De heer W. Groot acht het gevaarlijk, dat tegenwoordig een beambte van de ma lariabestrijding op alle mogelijke wellanden, loopt. De een heeft tongblaar, de andei« niet, en door malaria te bestrijden, zou de tongblaar wel eens uitgebreid kunnen wor den. Hij dringt er op aan, dat de secreta ris een en ander onderzoekt, en verzoekt niet langer tegen malaria te spuiten, zoo lang of indien er in de gemeente tongblaar is. De vergadering ging met dit verzoek ac- coord en den secretaris zal zich met de be treffende vereeniging in verbinding stellen. Hierna sluiting. 4 September opgegeven door v. d. Graaf en Co. N. V. (Afd. Handelsinformaties). Uitgesproken: 27 Aug. H Boonacker, aannemer. Groene HUledyk 182a. Rotterdam. R.c. Mr. H. de Bie. Cur. Mr. J S. Hoek. Witte de With- straat 22. Rotterdam. 27 Aug. 8. Kastelein, timmerman, melsdijk. R.c. Mr. H. de Bie. Cur. Mr W J. C. A. Nljgh. Middelhamis. 27 Aug. J. de Jonckheere, grossier en fa brikant van huishoudelijke artikelen, han delende onder den naam Rotterdamsche Houtwarenfabriek, Taanderstraat 10 en 14, wonende Taanderstraat 5 B. Rotterdam R.c. Mr. H. de Bie. Cur. Mr. P. B. Bou- man, Wynstraat 62, Rotterdam. 27 Aug. N. Coors, loodgieter. Zoomstraat 77, Rotterdam. R.c- Mr. H. de Bie. Cur. Mr. P. H. M. Hoogenbergh, Leuvehaven 41c, Rotterdam. 3 Sept. J. Bethlehem, horlogemaker. Kuinre. R.c. Mr. A. Mercier. Cur. A. M. van Oorschot, SteenwUk. 3 Sept. Herman van der Weg, sigarenfa brikant. Brunnepe Gemeente Kampen, Geert van Woustraat 68. R. c. Mr. A. J M. van Heust. Cur. Mr. J. A. E. H. J. van Dussen, Kampen. Vernietigd op grond van verzet: 21 Aug. L. Gerritse, Eindhoven. Moederschapszorg, September-afle- yerlng J. J. Romen en Zonen, Roer mond Dr. Meuleman gaat door met de ontleding van het vraagstuk der bevolkingstoenemlng in zijn critiek op Professor Ross' ideeën over het Neo-Malthusianisme. waarbij hem de Juiste opvattingen van Ir. 't Hooft goed te stade komen. Bij gelegenheid van den 60en geboortedag van Maria Montessori schrijft de Maria, die zoo frisch hare meening weet te zeggen over wat er te doen valt „Als het riet nog jong is enkele opmerkelijke gedachten neer over Montessorns methode. En zij wil in een volgend artikel nader uiteenzetten op welke wetten dit stelsel berust en „wat wij. moeders daar in de huiselijke opvoeding meé doen kunnen.” Naar aanleiding van het Lubecksche ge val bestrijdt Dr O A. Driessen de vrees der ouders voor het Calmette-vaccin. Hiermede wordt het pasgeboren kind tegen tuberculose ingeënt en, pl m. 6 weken apart gehouden uit de besmette omgeving der tuberculeuze ouders, voor tuberculose gevrijwaard door de nuttige werking dezer behandeling. Dat er nu in Lubeck 67 aldus behandelde kinde ren gestorven zijn, was niet omdat het Cal mette-vaccin niet deugde, maar, blykens de resultaten van het nog loopende onderzoek, het allerwaarschijnlijkst, omdat de behan deling zorgeloos geschiedde, door verontreini ging van het vaccin met tubercelbacillen. S. geeft waardevollen raad tegen het veel vuldig voorkomende ..loopend oor" dat zoo Wanneer vroeger een circus de „blijde in- comste” in een stad hield, stond als vast nummer op het programma een paradetocht met alle menschelijke en dierlUke artisten. De haast, waarmede het moderne circus komt en verdwUnt maakt dit niet meer mogelijk. maar toch weet ook een moderne directie, dat reclame de helft van het wel slagen beteekent. Zooals groote gebeurtenissen haar schaduwen vooruit werpen, is het ook gegaan met de komst van het wereldcircus kapitein bedankjes van de nieuwe bestuursleden. Nog werd medegedeeld, dat het algemeen insigne de volgende week aan de vereenigingen zal worden toegezonden. Om half elf werd deze zeer geslaagde vergadering met den Christelijke groet ge sloten. Aanrijding. Voor de zooveelste maal had in de bocht bU de voormalige O. L. school een aanrijding plaats, welke gelukkig we der tot stoffelijke schade bepaald bleef. Een vrachtauto met aardappelen van een onzer, vrachtrijders werd van achter aange reden door een grooten zwaren auto van een Benzine Maatschappij. De aangereden auto werd zoodanig ge- hU naar Hoorn moest worden HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. VrUdagavond vergaderde de afdeellng Alkmaar van bovengenoemde maatschap- pU in Central, onder voorzitterschap van den heer D. J- Govers. BU de ingekomen stukken was een ver zoek van de afdeellng Heerhugowaard om mede te willen requestreeren aan het Hoofdbestuur, ter verkrijging dat de tarra- aftrek op de varkensmarkten te Alkmaar, Purmerend en Schagen verdwijnt. De voorzitter herinnerde er aan. dat en kele jaren geleden de afdeellng Opmeer een dergeiijke actie op touw zette, die op niets uitliep. Het beste is het over te laten aan koopers en verkoopers. Als het voorschrift wordt, is er kans op minder handel. De vergadering was het hiermee eens, of het er al dan niet af gaat, blijft vrijwel gelijk. De Voorzitter stelde voor, als Heer- Hugowaard wil. dit plan te steunen, omdat er dan Kans is. dat het van alle markten verdwijnt, en men niet de risico loopt van een enkele markt op zich zelf.Hiertoe werd besloten. De heeren Jb. Morsch en J. Swaag, bei den periodiek aftredend als bestuurslid, werden by acclamatie herbenoemd. De heer Govers feliciteerde én de heeren én de af- deellng. Ais afgevaardigde voor de op 10 Sep tember te Amsterdam te houden algemeene vergadering werd benoemd de heer D. J. Govers t den heer S. Smit als plaatsver vanger. Hierna wed de agenda en de be- schrUvingsbrief behandeld. De voorzitter deelde mede, dat er een kleine kans bestaat, dat de volgende algemeene vergadering te Alkmaar wordt gehouden, 'ter gelegenheid van de 50e Alkmaarsche tentoonstelling. Een en ander moet onder de oogen worden ge zien, vooral met de kosten en de kwestie een of twee dagen tentoonstelling. De ver gadering is het 'gr .over eens, dat het erg mooi zou zijn, tnaar we moeten op de schatkist letten. BU de rondvraag deelt de heer Govers als lid van de feestcommissie mee, dat een kor- tebaandraverU met handicap in de Hard- draverslaan wordt gehouden op den 24sten Sept, te houden tentoonstelling, terwijl on derhandeld wordt om niet meer de drie- FF

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 5