KOOPT KOFA-WOL 1 OPMEER HEILOO Politiepersoneel voor Curacao PROVINCIAAL NIEUWS 1 VEIL ING-O VERZICHT - ZIET ONZE SPECIALE WOL-ETALAGE! BEZOEKT ONZE RIJK GESORTEERDE AFD.l SCHAGERBRUG DEN HELDER BETER EN GOEDKOOPER dan andere wol CASTRICUM ANDIJK SCHAGEN ENKHUIZEN WESTWOUD ANNA PAULOWNA BERGEN HAUWERT HEER-HUGOWAARD BERKHOUT HEEMSKERK Bloembollen per vliegtuig naar Britsch-Indië De school staat eauaaal ooguo^ig, Zondag: GrsébaaawlcklKedjlrudec, spe- der Een zending uit Heiloo Ingekotnen «tukken. f 3713.33 h Batig saldo bal Nadeelig saldo f 108.91 Moeilijkheden b(j de werving in Nederland f 336-73 H Batig saldo 1 «I ünpressario 0.63; karakteristieke I I!*ll“nsche reK<*rlnK, aan de onder- Gevonden en verloren voorwerpen Verloren 1 zitv. collier met medailles. Rekening Armbestuur Ontvangsten Uitgaven Kapitaaldienst Ontvangsten Uitgaven f 13637. f 13735-9» f 1389.81 H f 1053.08 te. Frankrijk sou thans makkelijker te wegen «ün geweest tot vloot-pariteit. der een ;evormd om was jen - zich meerdere idhuis aan den Dollen- f 17834.43 VJ f 15109.30 sich over- maar Personalia Onre plaatsgenoot, de heer A. N. Nap, is benoemd tot schrijver ter ge- meente-secretarie van Alkmaar. I I J den. Da ver- in- Besroettelijke ziekten In de afgeloopen wek hebben zich alhier vier gevallen van diphterie en een geval van nekkramp voor gedaan. deelgenomen is terug betaald. Antwoord wordt gevraagd voor 15 October a.s. De betrokken commissie inzake de tram SchagenWognum zal dezer dagen verga deren zegt de Voorzitter en zal dan deze zaak bespreken, zoodat het oordeel der commissie nader wel zal blijken. Voorts deelt de heer Bos mede, dat het de aandacht van de commissie heeft getrokken, dat het te betalen vergunningsrecht door de caféhouders herziening behoeft in verband met de beteekenis van de bedrijven. De Voorzitter doet toezegging herziening door het gemeentebestuur te bevorderen. Hierna worden de rekeningen vastgesteld overeenkomstig de verstrekte gegevens. Tramweg SchagenWognum De Voorzitter doet mededeeling van een ingekomen schrijven van de Nederlandsche Spoorwegen betreffende mogelijkheid over name van de voormalige tramweg Schagen Wognum door de provincie Noordholland. De provincie wil den weg overnemen voor f 54.500 welk bedrag de directie wil afstaan aan de aandeelhouders waarmede dan onge veer 45 van de bedragen waar vroeger is 7 uit het oog te verliezen dat de prijzen ba na de Het wj aan te koopen, nJ. Buk H 341. Deze bok”verwierf den eersten prijs voor boklanuneren op de kringkeuring te Zaandam Leden en nlet-leden worden alzoo in de gelegenheid gesteld gebruik te maken van dit prima fok materiaal, daar hij gestationneerd wordt, bij H. Balk, Tuinstraat 6, Hauwert. Dienstplicht De inlevering der Rij les goederen van de lichting 1915 zal plaats ben op Donderdag 9 October 1930 des voor middag^ 11 uur in het Gymnastieklokaal van school I (dorp). Tien dienstplichtigen zijn hiertoe opgeroepen. Moior-ongeink De heer D. v. d. Oort, nanufacturier alhier, had het ongeluk met zijn motorfiets op den Enkhuizer dijk over den kop te gaan. Bewusteloos werd l.jj op genomen en naar het Stadsziekenhuis vsn Fnkhuiren vervoerd. Burgerlijke Stand Geboren: Aaltje Maartje, d. v. KI. Weeiand en G. Muntje- werf. Nellie, d. v. C. Domper en P. Boerman. Ondertrouwd: B. Hoekema, 30 jaar, kan toorbediende en E E. Piszczolka, 34 jaar. A. Bakker. 37 jaar, ambtenaar ter secretaris en G. M Roggeveen, 33 jaar. Levensmoede Em 77-jarige verpleegde -tit het Diaconl'utiis. alhier sprong In over- >annen toesUnl a.-tn -ter. Tuiderzcedi’k te ,-ater en wilde zich klaarblijkelijk verdrinken. Voorbijgangers evenwel baalden den man weder op hetd roge. De pojlt’s brachr ten* slotte den ouden man doornat terug in bet tehuis snor ouden van dagen. Onderwijs Naar wij vernemen is tot onderwijzer aan de R.K. Jongensschool in plaats van den heer J. Terra benoemd de heer L. G. A. de Vreede, thans verbonden aan de leerschool der bisschoppelijke kweek school te Beverwijk. Tuinbouwcursua Wij mogen nog eens herhalen dat dezen winter een tuinbouwcur- sus aanvangt, nl. een a-halfjaarl.-cursus, waaraan verbonden zijn de heeren van Wes ten en Muijen die reeds meerdere malen een dergelijke cursus alhier geven. Aanmelding van lealingen kan geschieden bij genoemde heeren en bij de bestuursleden van den L.T. B. Wij voegen daaraan toe dat deze cursus mede zal opvatten het vak bloembollenteek wat zeker bij de tuinders en kweekers zo nen veel belangstelling zal hebben. Besmotteltjka stekte In de afgloopen week heeft zich alhier een géval van roodvonk voorgedaan. Brain, Hauwert: 3e prijs J. Brouwer, Hau wert. Rubriek V, halfjarige bokken, beboerend en ingeschreven in het Prov. Register 2, nX Klaas H., eig. P Bruin te Hauwert en Kees H. 345, eig. O. Meijer te Hauwert. Deze beide bokken werden overgenomen voor rekening van den Bond voor t 30 en f 10 indien blijkt, dat de’ moeder een melkhjst J-— aan de gestelde eischen voldoet. Na afloop van de keuring werd een besten dekbok voor de vereeniglng Rarmomiekapel Wlnnubst Der goede ge woonte getrouw, bereidt Schagen zich alreeds eenige weken voor op de traditioneele Land bouw- en Winkelweekfeesten, waaraan ver banden zijn de bekende harddraverijen en Schagens vuurwerk. Deze feesten trokken steeds veel vreemde- thgen naar het aiders zoo rustige Schagen, waar kosten nog moeite gespaard worden om het zoo aantrekkelijk mogelijk te maken, terwijl des avonds de voornaamste straten geïllimuneerd zijn, alsmede de toren der Groote Kerk op de Markt, enz. De Harmoniekapel Wlnnubst, directeur de beer H. B. Schenkels, is uitgenoodigd met baar muziek de feesten op te luisteren, welke a.s. Zaterdag 27 September aanvangen en tot" en met Dinsdag 30 September voortdu- len. peeking door die daarop een einde maakte handelingen. Grondwerkers voor, den Wieringermeer- <*oMer. Naar wij vernemen kan in ge noemden polder een onbeperkt aantal grondwerkers worden geplaatst om te werk gesteld te worden bU het in cultuur bren gen van den polder. Uitsluitend land arbeiders komen in aanmerking; bij voor keur ploegen van minstens 34 arbeiders. Inlichtingen omtrent loon. enz. wor den verstrekt door den correspondent der arbeidsbemiddeling, den heer H. Crum. Mond- en klauwzeer Onder het vee van den heer J NuU, Stoomweg alhier, is mond en klauwzeer geconstateerd. Deze zeer ge vreesde ziekte heeft hiermede ook haar in trede in onze gemeente gedaan Straatconcert Het muziekcorps ..De Een dracht” hield Donderdagavond een straat- concert, wat getuige de belangstelling zeer in den smaak viel, vooral van de Jeugd. Op verschillende punten der stad werden enkele nummers gegeven. Het concert werd begunstigd door fraai weer. Burgerlijke Stand Geboren Narber- tus Maris, z. van F. van Diepen en E. Tol Gerrie Geertje, d. van M. ten Wolde en W, Stam Petrus Hermanus, z. van W. Velde en J. Neelissen. Overleden Maartje Plevier, oud 65 j., wonende te Castricum. Getrouwd A. C. van Velsen en M. Hou- rik. Aanryding onder Castricum Gister middag tegen 3 uur had een aanrijding plaats op den Rijksstraatweg alhier. Een met zand geladen vrachtauto kwam zonder behoorlijk te waarschuwen uit de zanderij langs dien weg gelegen, waar geen uitweg is. Op den rechten Rijksstraatweg kwamen uit de rich ting van het dorp een gloed nieuwe Chevro let met een vaart van ongeveer 50 K.M. ter wijl daarachter op ongeveer 40 meter volgde een zware Studebaeker. Door dat de vraht- wagen op den weg kwam moest op zeer kor ten afstand de voorste luxe wagen uithalen terwijl intusschen de zware studebaeker op den Chevrolet liep. Tengevolge van den duw die de middelste wagen van achter kreeg schoof hij na eerst een aanrijding gehad te hebben met de voorste wagen dwars over den weg. Zonder persoonlijke ongelukken liep dit met materieele schade af. De schuld moet ge zocht worden in het zonder behoorlijk waar schuwen en met gang den Rijksweg oprijden van de vrachtauto. De politie was spoedig ter plaatse en zal van een en ander proces verbaal opmaken. Rondvraag De heer Glas vraagt inlichtingen omtrent het geplaatste schut door Delisen bij de los plaats. Hiervoor was geen toestemming, zoo dat geen opslagplaats mag worden gemaakt, oordeelt de raad algemeen. De Voorzitter zal hiermede rekening houden. De heer de Rooy wijst er op, dat de bor den aangevende maximum snelheid nog niet in orde zijn. De Voorzitter zegt, dat de houten borden slecht voldoen, zoodat wordt besloten meta len borden te doen plaatsen. De heer Klaver wijst op de scheiding tus- schen het paardemarkt-terrein en het per ceel van J. de Vries, welke scheiding in slech te toestand verkeert. De noodige verbetering zal geschieden. Hierna sluiting. Besmetteluke ziekte In de afgeloopen week heeft zich alhier een geval van rood vonk voorgedaan. Keuring De Gettenfokvereenlgtng Hauwert en O. hield haar jaarlijksche keu ring. Als keurmeesters fungeerden de heeren D Wit, Inspecteur van den Bond van Gel- tenfokvereenlgingen in Noord-Holland. en K. SchuUtemaker. adviseerend lid der afd. Hau wert. Voor de keuring was veel belangstelling. De aanvoer was ook vrij goed. Voor de rubriek oudere geiten verkreeg de Ie prijs F 120. eig. B. Dudink, Zwaagdijk; 2e prijs F. 916, eig. A, Bakker. Ooetwoud; Je prijs F. 911, eig. A. Middelbeek, Hauwert; 4e prijs F. 917. eig. T. Woldhuiren, Hauwert. Rubriek n. jonge geiten: le prijs F. 21, eig. O. Meijer. Hauwert; 3e prijs F. 930, eig. P. Bruin, Hauwert. Rubriek III. Schotten: le Prijs J. R. 476, eig. F Vleugel. Onderdijk; 2e prijs Schetter, eig. K. van Klaveren, Hauwert. Rubriek IV, geitlammeren le pi ijs J. 500, Beemetteltjke ziekte In de afgeloopen week heeft zich alhier een geval van buik- typhus voorgedaan. de heer Bos en verklaart zich mede daarom voor stichting van een nieuwe school. De Voorzitter gelooft dat er alleen ver- verschil bestaat omtrent het tijdstip van de stichting van een nieuwe school. De heer Laan merkt op dat reeds opdracht is gegeven voor verbetering van gebreken en verklaart zich niet voor nieuwbouw. De heer van Rooy wenscht voor te stellen om aan B. en W. op te dragen plannen te ont werpen tot bouwen van «en nieuwe school voor de gemeenten Spanbroek en Opmeer. Bij de nu volgende stemming verklaren de heeren Laan, C. Groot en A. Klaver zich voor het oordeel van B. en W. en de heeren C. Glas en de Rooy en K. Bos voor de min derheid van B. en W., zoodat de stemmen staakten en in een volgende vergadering we der aan de orde komt. Hierna trekt de heer de Rooy zijn voorstel in. Van de malaria-commissie te Alkmaar een verzoek wederom een subsidie berekend naar 1 cent per inwoner op de begrooting.*3i uit te trekken. B. en W. stellen voor gunstig te beschik ken. - Na een korte bespreking'wordt de ge vraagde bijdrage toegestaan. Vaststelling rekening dienst jaar 1929 De Voorzitter stelt aan de orde de voor- loopige vaststelling der ge meentere kening van het Burgerlijk Armbestuur over het dienstjaar 1939. De commissie van onderzoek rapporteert bij monde van den heer K. Bos dat de reke ningen in orde zijn bevonden en adviseert derhalve onder dank aan den secretaris-ont- vanger de rekeningen vast te stellen als volgt: Gemeentere kening (voorloopig) Gewone dienst ontvangsten Uitgaven Ziekentelefoon Zondag was de zieken telefoon in de Geref. Kerk voor het eerst in gebruik. De aangeslotenen zijn zeer voldaan. Ze konden den dienst in de kerk uitnemend volgen. Voortaan zal, behalve dan de gewone kerkdiensten, uitgezonden worden iedere week een ziekenuurtje, gehouden worden. Deae week zal het ziekenuurtje Donderdag middag om 5 uur plaats hebben. Tijdelük onderwijzeres In verband met de ziekte van mej. Verschoor is tot Hld. on derwijzeres benoemd mej. Mensch te Enk- huiaen. BOVENXABSPEL BLOEMENVEILING WEST-FBIE8LAND Een groote plantgoedvelllng werd gehou den op Woensdag 34 September. De aanvoer bestond weer uit ongeveer 3000 H L. plant goed. Kooplust iets minder dan vorige week, waardoor de prijzen weer iets Inzonken. WIJ noteerden voor Artus 0J0, Anna Roozen Brillant Star 0.80—1.10; Cramoisie Brillant 0.430.64; Couleur cardinal 1.10— 1.70; Electra 2.403; Fred. Moore 1.06; Fla mingo 0.630.96 Generaal de Wet 33.90; Hermann Schlegel OAS—070; Ibis 1.36—1.60; La Reine 033—0.60; Le Matelas 2.60; Lady Palmerstxm 0.33; I'Aurore 1.80; Murillo 0.30—0.66; Mr. van der Hoef 130—130; Moore 033—096; Oranje Nassau 933—8.75; Prosperity 0.4»—0.68; Pink Beauty 3—3.10; Pr. van Oostenrijk 0.80130; Proserpine 130—1.65, Peach Blossom 130—135; Roe Luisante 0.74—034; Roas la Reine 0.60—0.74; Rose preccae 1.70; Scarlet due 0300 58; Theeroos 030—0 94; van der Neer 13»; Vuurbaak 030—1.10; Vermilion Brillant 1-138; witte .Valk 930-1J0; Albia» •M mislukking aan de jongste In Duitschland. Mussolini zou namelijk geïnspireerd zijn tot zijn wijze van optreden door het succes, dat Hitler bij de Rijksdagverkiezingen boek te. Frankrijk zou thans makkelilker te be wegen zUn geweest tot vloot-paritelt. dan eenigen tijd geleden, beweren sommige bla- 6.70; Allard Pierson 3.60; Bartlgon 0.70 0.92; Baron de la Topnay 0.36: Clark Butt 0.150 38: Contenalre 034; Mad. Kr»].— 032: Miss Wllmott 030—0.70; Prof. Rauwsn- hof 0.38; Prinses Eltiabeth 030—0.56;^!^ of Haarlem 0.360.43; Prinses Julian» win 0.15; Rev. Ewbenk 030: Sanders 4.» 0.40: Victoire d'Oliveira 038; William Coo- land 0 24—0.70; William Pitt 0 40— Zwanenburg 2.30—3 20. Alles per KG Bestcrpming lichting 1931 Tot ge woon dienstplichtige der lichting 1931 zijn bestemd M. Admiraal, J. van den Akker, L. C. Baas, C. H. van den Berg, H. Brouwer, A. de Graaf, J. H. Konmg, J. Kramer, P. Kuijs, C. Meijne, C. Mol, E. Molenaars, C Nijman, A. J. van der Park, P. Stengs, J. Twjsk, H. Veldt, J. Zeeman en Th. G. van Zon. Tot buitengewoon dienstplichtige der 'lichting 1931 zijn bestemd J. Borst, A- Brakenhoff, H. A. de Groot, H. Hageman- P. W. Hes, J. P. Hofstede, G. Ineke, G. J, Kabel, A. j. Klompmaker, J. de Nijs, A. M. Res, D. Schermer, J. Schermer en H. ten Wolde. Toewijzing lichting 1931 De dienst plichtigen van de lichting 1931, die in 1931 in werkelijken dienst onder de wapenen moe ken komen zijn toegewezen als volgt M. Admiraal, Compagnie Intendencetroe- p^p. Utrecht J. van den Akker, ie School vrij 3e Regt.Onbereden Art., Naarden 'BaSs? 2e Schoolcomp.-Korps Lucht- doelart. (opleiding onderoff.) Utrecht C. M. van den Berg, J. Kramer, H. Kuijs, C. Meijne, C. Mol, E. Molenaars, A. J. van der Park, P. Stengs, J. Twisk, N. Veldt en Th. C. van Zon allen 21e Reg. Inf. Amersfoort, J. Zeeman en A. de Graaf beiden 6e Regt.- Veld-Art. (bereden) Leiden C. Nijman, ie Bat.-Regt.-Genietroepen Utrecht, H. Brou wer Zeemacht den Helder en J. H. Koning, ie Schoolcomp-Regt.-Kustart. den Helder. paald hoog waren en dat ze ook daling nog op een mooi peil staan. aantal soorten fruit is den laatsten tijd ge weldig greet, maar het zijn alle meeat kleine partijtjes. Voor Augurken bestond ook al niet veel belangstelling. De grove soorten nam de export uit de markt, voor den prijs van 7.60 A 7.70 per 100 K.G. voor Grof eerste en 5.00 voor tweede soort Grof. Bommen werden met plan, 1.30 per 100 K.O. be taald. Stek (stippel) werd met f 3.10 A 230 betaald. De totale aanvoer bedroeg nog bijna 18000 K G, waarvan de helft ongeveer stek. De boonen aanvoer was vrijwel stationair, n.l. zoo’n 7 A 8000 K.G. per dag. Kwaliteit eij prijs zijn sterk varieerend en wei van 2 tot 12 cent per K.O. voor de dubbele en tot 14 cent per K.G. voor de enkele zon der draad. Mooie snjjboonen waren bepaald gezocht, maar uit den aard der zaak zün die er niet zoo dik meer. Voor een enkel partijtje stoksnljboonen zagen wjj nog tot 40 cent per K.G. betalen. Stamsnijboonen prijsden tot 20 cent. Bloemkool In verschillende kwaliteit aangeboden, doch het meerendeel nogal afwijkend, ging voor zeer ulteenloo- pende prijzen van de hand, n.l. van 2.00 tot 23.00 per 100. De goede kwaliteit werd vlug opgenomen, doch de afwijkende soorten liep de wijzer nogwel eens op door. Roode kool were in de beste kwaliteit voor enkele centen per stuk verhandeld. Spruit kool, waarvan de aan voer nog niet van veel beteekenis Is, ging voor prijzen van f 130 tot f 3.30 per zak van 15 K.O. Sla die het waardelooze punt weer be reikte, was den laatsten dag weer even beter te plaatsen voor prijzen van 90 cent tot 230 per 100 krop. Ook andijvie die een geduchten „klap” ge had heeft, kwam weer op een even beter niveau. De beste partijen kwamen nu weer om de 3.00 per 100, maar dan was bet ook pracht kwaliteit. Ook wortelen hebben een gevoelige ader lating ondergaan en konden het dit maal bU uitzondering slechts tot 9.10 brengen. Tomaten hadden een goede markt. De export toonde inmiddels ook weer goede Aandacht. De mlddenprljs voor export kwam roer A en B op 14 en C op 10 gulden per 100 K.O. De aanvoer neemt sterk af. Met de druiven liep het nog zeer matig bij fltnken aanvoer. De middelpriJs Uep soo om 48 cent per K.O. Uien werden bij niet grooten aanvoer met 2.00 A 230 per 100 K.O. betaald. Aardappelen toonden een flauwe stemming met afbrokkelende prijzen. Als hoogste prijs WAs f 5 50 af. •We kregen ongekende aanvoeren van spi nazie te zien, zoo zelfs dat men den Indruk kreeg dat het voorjaar was. Ondanks den grooten aanvoer, werden dooreengenomen bevredigende prijzen betaald bij een aange name stemming. Voor de mooiste partijen werd van 8 tot 12 cent per K.O. betaald. Ingekomen is van de Nederlandsche Vereeniging tot bescherming van Dieren een schrijven, waarbij medewerking wordt gevraagd tot het nemen van maatregelen ter voorkoming van branden, waarbij vee om het leven komt. B. en W. achten voor deze gemeente niet noodig bepalingen in het leven te roepen. Na een korte bespreking, waarbij de Voor zitter mededeelt, dat een bijgevoegd rapport ter inzage ligt, wordt overeenkomstig het voorstel B. en W. besloten. Van het Wit-Gele Kruis is een adres, houdende het verzoek om een bijdrage van f 150 over 1931 te mogen ontvangen, ten behoeve der gezinsverpleging. Evenals vorige jaren wordt voorgesteld een bedrag van f 50 toe te kennen. De heer de Rooij vraagt eenige inlichtingen omtrent de aanvrage van f I50, waarna de Voorzitter het adres nader toelicht hierna wordt het voorstel met algemeene stemmen aangenomen. Van de commissie van de provinciale leg- wedstrijd te Purmerend, het verzoek om een bijdrage te willen toestaan ten behoéve van een te houden legwedstrijd, waarvan de bedoeling is, de winsten in het pluimvee- bedrijf zoo hoog op te voeren. B. en W. stel len voor hierop afwijzend te beschikken, aangezien in deze gemeente geen pluimvee- bedrijven van beteekenis aanwezig zijn. Hierna wordt met algemeene stemmen overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Van Dr. P. Stapel ea. is namens de ouder- oommlssle te Opmeer een adres ingekomen, houdende verzoek 'll nieuwe school te doen stichten te Spanbroek, in het centrum van het schoolgebied, voor gezamelijke rekening van de gemeenten Spanbroek en Opmeer, in verband met de verbouwingsplannen van de bestaande school en de mogelijke uit breiding met een derde lokaal. B. en W. Verschenen is het Provinciaal blad van Noordholland, bevattende het besluit der Staten van de provincie Noordholland, tot wijziging van het bijzonder reglement van bestuur voor de banne Berkhout. Artikel 3 van het Bijzonder Reglement van bestuur voor de banne Berkhout, is gewijzigd en luidt als volgt: Artikel 3 Het grondbezit, voor de ver kiesbaarheid tot lid van het Bestuur ver- eiacht, wordt bepaald op één HA eiale voorstelling op de Markt, taptoe. Maandag: Kinderfeesten, dresseerproe- ven en springconcours, humoristische para- pluie-optocht. Dinsdag: Handicapdraverljen om prij zen van f 350. f 300, f 100 en f 40 met premies voor den berijder, groot vuurwerk. SiechAa het monster was van hnn gading Voor enkele dagen terug reisden eenige kooplieden per auto te Noordwljk de teelera van duinaardappelen af en korhten voor flinke prijzen deze op, doch niet voor aleer zij een Hink monster medenamen. Later hebben zij niets meer van laten hooren. waardoor men tot de tuiging gekomen is dat het hun alleen om het monster te doen was. Mededeelingen. De Voorzitter deelt mede, dat het overleg met het fabrieksbestuur heeft plaats gehad, waarbij is gebleken, dat dit bestuur van oordeel was, dat de vervuiling der slooten in hoofdzaak niet veroorzaakt wordt door het afvalwater der fabriek. Echter is het bestuur bereid maatregelen te nemen, welke wellicht er toe zullen leiden dat het afvalwater zoo danig wordt afgevoerd, dat in het geheel geen vervuiling is te verwachten. Medegedeeld wordt dat de gemeenterekening over 1928 door gedeputeerde staten is goedgekeurd b. dat van het bestuur der Hollandsche Maatschappij van Landbouw Opmeer e.o. een dankbetuiging is ingekomen voor de verleende subsidie. Gemeenteraad Vergadering van den Raad der gemeente Opmeer, gehouden 24 September des namiddags 7*4 uur ten Raad- huize. Voorzitter de heer A. Commandeur. Burgemeester, secretaris de heer J. Hartog. Tegenwoordig waren, met uitzondering van den heer P. Wesser wegens verhindering, alle leden. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige zitting worden gelezen, goedgekeurd en geteekend. ,Kcho de Paris” schrijft, dat men voor de eerste Italiaansche voorstellen veel waardeering kon hebben, maar dat de ver kiezingszege der Nationaal-socialisten in Duitschland een streep door de rekening haalde. Het blad acht het nutteloos, naar een vlootovereenkomst te zoeken. zoolang het wederzljdsch wantrouwen niet verdwe nen is. en zoolang men niet ophoudt de vriendschappelijke verhoudingen zoo te be derven, dat een eerlijke Franse he vriend schap is uitgesloten. Ook het .Journal” ziet de toekomst don ker in en acht hervatting der onderhande- hngen weliswaar niet onmogelijk, maar in ieder geval uiterst moeilijk. BEVERWIJK. De veiling begint zoo langzamerhand een echt herfstbeeld te vertoonen. doordat de zomerproducten hebben afgedaan of nog slechts in restanten woeden aangevoeld, terwlll verschillende nieuwe wlnterproducten hiervoor weer geleidelijk in de plaats komen. Ook de boonen-aanvoeren worden nu iedere veiling minder en zullen, althans als voile grondsproduct, weer spoedig hun levensduur beëindigd hebben. a De aanvoer van snijboonen was reeds de afgeloopen verslagweek beduidend minder. Vsor goede soort was de belangstelling groot en konden weer goede prijzen worden geno teerd. Dat deze prijzen ook de kasboonen ten goede kwamen, ligt natuurlijk voor de hand, zoodat degenen die thans als glasproduct snijboonen kunnen aanbieden, van deae mooie prijzen profiteeren. Wegens de ver schillende kwaliteiten liepen de prtjsen sterk uiteen, n.l. van 1035 cL per K.G. Dikke boonen kwamen nog in groote voor raden aan de veiling en waar ook deze wer den aangeboden van eersten en laatsten pluk, gaf dit hier ook weer aan dit product een ge weldige prijsschommeling van 318 ct. per K.G. Spercieboonen met en zonder draad, als mede trosboonen, zijn ook aan den af nemen- den kant en waar ook In deze soorten zich zeer veel afwijkingen vertoonen, bleven de prijzen over het algemeen op laag peil. Het aanbod van andijvie neemt iedere vei ling nog steeds toe. Goede soort is steeds voor behoorlijke jirljzen goed te plaatsen. De noteeringen hiervan loopen uiteen van 25 ct. per stuk. Bloemkool bleef de afgeloopen week soo- wel wat aanvoer als prijzen betrof, vrijwel op hetzelfde peil en noteerde voor eerste soort van 1522 ct. Ter stuk. Wat de andere soorten kool betreft, hier van worden de aangeboden partijen steeds grooter. Groene kool vindt geregeld goede af name naar soort van 410 ct. per stuk. Voor roode en gele is echter nog weinig aftrek met lusteloozen handel Spruiten bepaalden zich nog tot geringe aanvoeren. Goed gesorteerde harde kooltjes gingen van 1620 ct.. minder grove weiden naar kwaliteit betaald. Prei begint ook al meer los te komen en bracht het naar dikte der bossen van 1016 ct- per bos. Sla heeft den laatsten tijd weinig vraag en gaat voor alle prijzen, die echter aan den lagen kant staan. Spinazie en postelein wordt beter afgeno men en ging met goede prijzen vlug van de band. Komkommers hebben weer hun tijd gehad, de meeste aanvoeren bestaan uit minder waardige kwaliteit. De enkele partijtjes die nog op goede soort aanspraak kunnen ma ken, brengen het nog tot loonende prijzen van 710 ct. per stuk. De aanvoer van fruit is momenteel zeer beperkt en bepaalt zich tot enkele kleine partijtjes appelen en peren, waarvan de kwaliteit in den regel nog al te wenschen overlaat. Meloenen komen ook «eer weinig meer voor en «tjn niet groot van stuk. Alleen drui ven komaa thans ruimer, terwijl-dit aanbod nog verhoogd wordt door aanvoeren van an dere plaatsen De prijzen varieeren van 30—30 ct. per pond, De Farljsche bladen bespreken uitvoerig iet mislukken der Fransch-Italiaansche vlootbesprekingen. ▼rij algemeen wjjt men de oorzaak der gebeurtenissen AFSLAGVEREENIGING BEEMETEB PURMEREND EN OMSTREK EK Alles bijeen genomen kenmerkten de da gen achter ons zich door ruime aanvoeren en gedrukte prijzen. Zelfs het fruit deelde daar ten volle in mee. Het viel met enkel» peersoorten voor dat in een paar dagen tljds een derde en soms meer van den prijs verloren ging. Den allerlaatsten dag viel evenwel een klein herstel in prijs te be merken, hoewel nog beduidend onder het hoogste pmnt blijvend. We dienen echter niet inderheid van B. en school f met geringe hetgeen is gebleken uit een onJer'houd dat de commissie uit de oudercommissie bij den Inspecteur heeft gehad. Voorts wijst de heer Glas op de mogelijkheid dat te Span broek een school wordt gesticht alleen voor de kinderen tut Spanbroek, waardoor kans bestaat voor twee eenmansscholen, terwijl de tegenwoordige school niet op zijn plaats staat waar deze behoort. De heer Glas had ook medewerking van den Voorzitter ver wacht. De Voorzitter is van oordeel dat thans de tijd nog niet is gekomen om een nieuwe school te stichten, in verband met de moge lijkheid van uitbreiding met een derde leer kracht en bovendien de school met be trekkelijk geringe kosten in orde kan worden gebracht- De heer Glas meent dat de Inspecteur geen genoegen zal nemen daarmee. De heer Rooij zegt dat de commissie bij den Inspecteur den indruk kreeg, dat de school vele gebreken had, terwijl spreker ook wijst op de noodzakelijkheid dat de banken door nieuwe moeten worden ver vangen en verklaart zich voor den bouw van een nieuwe school. De Voorzitter wijst er op dat er een nieuwe onderwijzerswoning is gebouwd en het schoolplein is afdoend verbeterd. De heer Bos zegt aanvankelij k mei voor stich ting van een nieuwe school te zijn geweest, doch is thans van inzicht veranderd, in ver band met de verwachten stichting van een school te Spanbroek en we dus twee scholen zouden krijgen. Spreker vindt het ook jammer dat de onderwijzerswoning is gebouwd en het school plein is verbeterd. naar wfj vernemen wordt met het tweede K. I» M.-vliegtuig van den dienst Amster damBatavia, dat 2 October a.s. van Schiphol vertrekt, een zending bloembollen meegevoetd van de firma De Jager en Zonen uit Heiloo, geadresseerd aan een vertegenwoordiger der Britsche regeerlng in Britach—Indië. Schager Winkelweek Na vele moeilijk heden overwonnen te hebben, is het pro gramma thans vastgesteld. De feesten zullen opigeluisterd worden door de Schager Har moniekapel en de vereeniglng Wlnnubst van Den Helder. Zaterdag brengt een voor Schagen geheel nieuw nummer, de windhonden wedrennen- strijd. De beide muziekcorpsen houden op Zaterdagavond 9.30 eene taptoe Zondag Nat. grasbaanwedstrljd, spécialitéiten-voor stelling op de markt, ünpressario de heer Jan Smit, Haarlem. Maandag 130 springconcours, 330 recla me. historische en karakteristieke para- pluleojptocht., Dinsdag: Harddraverijen op de korte baan, tot slot groot vuurwerk. Van Vrijdag 26 September tot Dmsdag 30 Sept, zal het volgende programma wor den uitgevoerd: Vrijdag: Opening, officieel, om 4 uur muzikale rondgang, algemeene Illuminatie, kermis Zaterdag: Muzikale rondgang van •Wlnnubst. van Den Helder, Khi^honden- rennen, optreden van specialiteiten, taptoe van 2 muziekcorpsen. hebben dit adres behandeld en zijn in meer derheid van oordeel, dat de tijd nog niet is gekomen om een nieuwe school te stichten, aoch hieromtrent te overwegen bij de mogelijk te verwachten uitbreiding. De minderheid is voor stichting van een nieuwe school, mede ter voorkoming van mogelijke stichting van een school alleen voor leer lingen uit de gemeente Spanbroek. De Voorzitter licht dit punt nader toe, waarbij blijkt, dat in verband met een onder houd met den Inspecteur van het L. O., aan den architect den heer D. Saai te Alk maar, opdracht is gegeven om een kosten opgave te doen omtrent de noodige beteringen. Deze opgave is inmiddels gekomen en bedraagt f 11083, waarvoor dan de school geheel zou worden verbouwd. Dit was echter niet de bedoeling van B. en dezen hadden het oog op de noodzakelijké verbetering, in verband met de mogelijke tot stand fcoming van een nieuwe school in de toekomst, voor gezamelijke rekening van Spanbroek en Opmeer. De heer Glas als minderheid van B. en W. gelooft niet dat de school met geringe kosten zal voldoen laan de wettelijke eischen, iderhoud dat de commissie uit de oudercommissie bij Opening Badhuis Ons nieuw bad huis is gereed. Reeds lang werd de behoefte naar een badhuis in onze gemeente gevoeld. Door de bemoeiingen van het „Witte Kruis’ is in Februari een commissie gi tot de stichting te komen. Gisteren de dag aangebroken van de opening. Tegi het uur der opening hadden zich meerde genoodigden vóór weg verzameld. Onder deze genoodigden bevond zich het gemeentebestuur met de raadsleden, het bestuur van de „L. E. T. T." en het bestuur van de vereeniging „Heiloo Vooruit’’. De Voorzitter van de badhuiscommissie, de heer Dumans, nam het eerst het woord en heette allen hartelijk welkom in ’t bij-/ zonder den heer Burgemeester Jhr. N. van Foreest en de besturen van de verschillende vereenigingen. Spr. hoopt dat in de toekomst van het badhuis een druk gebruik zal wor den gemaakt. Spr. releveert vervolgens het beloop der stichting en zegt, dat reeds vroe ger dit onderwerp werd besproken, maar nu in Februari werd in de vergadering van het „Witte Kruis’’ de wenschelijkheid weder ter tafel gebracht. Een commissie werd be noemd het stichtingcomité te vormen. Spr. brengt vervolgens dank aan den architect den heer Bouwman, voor de groote mede werking ondervonden bij het maken van de tee kening enz. Het cbmité begon zijn werkzaamheden met f 10 en een jaarlijksche subsidie van het „Witte Kruis”, groot f 100. Het gemeente bestuur gaf in de stichtingskosten f 1000 en een jaarlijksche subsidie van f 300. Door dat ook schoolbaden te gebruiken zijn, werd direct een groote uitbreiding van het oor spronkelijke plan’' noodig. Er bleken o. a. noodig te zijn meerdere kamertjes en ook stookplaats en ketelhuis met inventaris. Daar door werd de raming overschreden. Het aan tal kamertjes of badcellen was eerst geraamd op vijf en dat werden nu acht. Wat de financiën betreft, er werden van de 200 aandeelen ad f 25, slechts 57 geplaatst. De hypotheek was gerekend op f 6000. doch men kon slechts f 4000 krijgen. Het^omité trad daarop weder in onder- handeling met het bestuur van het „Witte Kruis”t waardoor 'het ontbrekende cijfer werd aangevuld. Een twintigtal aandeelen van f 100 werdén in een paar dagen geplaatst. De heer Bouwman, gemeentearchitect, -maakte de teekeningen van badhuis en woon huis. Spr. brengt vervolgens dank aan allen die meegewerkt hebben om de stichting tot stand te brengen. Hierna geeft spr. het woord aan den heer Burgemeester, om het badhuis te openen. De Burgemeester zegt vervolgens dat het hem een aangenamen taak en een eer volle onderscheiding is, dit gebouw voor het publiek te openen. Spr. vindt dit gebouw van groot belang. Spr. memoreert vervol gens dat de vereeniging L. E. T. T. wel eenigszins de stoot heeft gegeven aan dit werk. De opening van dit badhuis is voor Hei .00 weder een schrede voorwaarts. Ten slotte spreekt spr. de hoop uit, dat dit bad huis zal blijken een behoefte te zijn voor Heiloo. Hierna biedt de dochter van den bad meester, mejuffrouw Foechert, den burge meester op een kussen een schaar aan, waarna deze het oranjelint, waarmede de toegang was afgesloten, doorknipt en verklaart het badhuis voor geopend. De toegang was nu vrij en het gezelschap begaf zich naar binnen om de inrichting in oogenschouw te nemen. rt Is een keurige inrichting die men on getwijfeld met genoegen zal bezoeken. De badcellen zijn zeer hygiënisch en fraai ingericht. Er zijn acht badcellen voor koud- en warmwaterbaden en douches. Buiten tegen het gebouw aan is het ketelhuis. Zelf kan men de temperatuur van het water regelen. De geheele sanitaire inrichting, als ook de centrale verwarming enz. zijn ge leverd en gesteld door de firma de Vries te Alkmaar. Het gebouw is gebouwd naar een ontwerp van den heer Bouwman, gemeentearchitect, door den heer J. Obdam Jr. Het schilderwerk door den heer Oud en de verlichting door de firma Zwaag, allen alhier. Allen hebben zich uitstekend van hun taak gekweten en keurig werk geleverd. 1 Tot badmeester is benoemd de heer J. I Foeckert. Na de bezichting werd in de wachtkamer en in het woonhuis de eerewijn aan de ge- 1 noodigden aangeboden. Tot slot nog een opwekking tot de ge meentenaren van Heiloo. We hebben nu een mooi en modem in-, gericht badhuis, dat aan alle eischen voldoet Ongetwijfeld zijn er nog zooveel inwoners in onze plaats, die belang stellen in deze mooie inrichting. Met groote moeite is ze tot stand gekomen. Het is thans aan de in gezetenen om te zorgen dat het badhuis kan blijven bestaan niet alleen, maar spoedig zal blijken dat uitbreiding noodzakelijk is. Boven dien er zijn nog zooveel aandeelen in porte feuille die op een defimtieven eigenaar wach ten. Toe, help het bestuur eens de lasten gemakkehjker te dragen. Het bestuur bestaat uit de heeren Dumans voorzitter, v. Diepen secretaris en Jac. Sen- gers. In het bestuur hebben verder zitting voor het gemeentebestuur, de heeren J. Schuijt en voor de L. E. T. T., de heer Jac. v. Ge- meren. De gouverneur ven Curacao, de heer Var Slobbe, heeft sich schriftelijk tot den Kolonialen Raad gewend met de medeuee- ling, dat de werving voor de politie m Nederland moeilijkheden oplevert. Deze moeilijkheden bestaan reeds gerulmen tijd Reeds seiert maanden is burger-poliue aangevraagd ten behoeve van den vreern. delingen-recherchedienst. Deze aanvrave is toi dusverre geheel «onder resultaat geble ven. Op Dinsdag 23 dezer is een openbare vergadering gehouden van den Kolonialen Raad, waarin scherpe critiek geoefend is op e houding van Nederland ten aanzien van de kwestie van de uitzending van politie personeel voor Curacao.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 6