ALBERT HEUN GEMENGD VOER! RICHARD TAUBER RICHARD TAUBER IN DE WEG NAAR ROEM I 0CHTENDV3ER, prima kwaliteit DE GOUDEN STEM I PROVINCIAAL NIEUWS WEIGERT c. ALKMAAR Guus Kliinnen Verkrijgbaar bij de fa. G- KUIPER, HEKELSTRAAT. ALKMAAR. FNIDSEN C 103 DEN HELDER LIMMEN TEXEL WESTWOUD MACHINML GEREINIGD ER STOFVRIJ 47’12 ct iwr 10 po«d per 10 pond 70 et ALLEEN BU: WIERINGEN ST. PANCRAS BROEK OP LANGENDIJK ZWAAGDIJK ENKHUIZEN BINNENWIJZEND HEEMSKERK HOOGWOUD KOEDIJK HOOGKARSPEL SCHAGEN ASSENDELFT HEILOO WARMENHUIZEN NIBBIXWOUD SPIERDIJK WERVERSHOOF Overleden: A. Boon, 57 J, d. e. P. Boon en Uw annonce nog eens plaatsen OMDAl DB VERKOOP NA DB EERSTE PUBLICATIE ZOO 18 TOEGENOMENf DAT WISTEN ZIJDEWIND PEPERMUNT ANNA PAULOWNA HARENKARSPEL RAADSVERGADERING. DEN KONING DER ZANGERS f tusschen voor op de 1 tharioa, d. Cornells, a 97 152 Schouw De groote jaarlijksche schouw over vaarten, wateringen en slooten zal dit jaar in den Groot-Limmerpolder gehouden worden op Woensdag 15 October as. uw Naaimachine? Wij re- pareeren deze vakkundig. LAAT 148 TEL. «71 Prijzen der plaatsen: 2e Rang 40 et.; le Rang 60 et; Stal les M et.; Parterre LZtfbaleon LBalcon 135. Bespreekt tijdig uw plaatsen, *s morgens van 111 uur, behalve Zondag. J. Eldrs S. Bot- r. J. Ph. zal de men D. Akker en C. Snij- W. J. Dangermond en M. B. de Jong en D. Zwiep; B. Rob en E. Tool; Rembertus v. R. Degellng en J. Slok; Cor- R 518 BesmettelUke ziekten In de afgeloopen week hebben zich alhier een geval van rood vonk en twee gevallen van dlphtherie voor gedaan. Tuin bouw cursus Deze week is alhier een twee-jarige tulnbouwcursus geopend in een der lokalen van de R. K. Jongensschool. De lessen worden gegeven door de heeren W. Tamis, hoofd der Bljz Jongensschool te Hei loo en door den heer Beun van Alkmaar. Bovendien wordt aan dezen cursus onder wijs gegeven door den RUkstulnbouwconsu- lent van Steigeren te Heiloo. Naar wj) ver nemen, hebben zich 29 deelnemers aange meld. Besmettelijke ziekte in de afgeloopen week hebben zich alhier drie gevallen van roodvonk voorgedaan. Burgerlijke Stand Geboren: Jacobus Gerardus, s. van L. J. Kenter en A. Ban kras; Gerardus, z. van O. Laan en D. Schou ten; Maria Af ra d van Th. 8itm en A. M. Bessellng; Adrianus. z. van KL Out en O. Keiser; Simon Petras, z. van J. Karsten en TT. Heddes. Overleden: Gr de Wit, 58 Jaar. weduwe van A. Hartog. Getrouwd: J. Gerritsen te Grootebroek en O. God. Besmettende ziekte in de afgc n week hebben zich alhier vijf gevallen van dlphtherie voorgedaan. Besmettelüke ziekte In de afgeloopen week heeft zich alhier een geval van rood vonk voorgedaan. Besmettelijke ziekte In de afgeloopen week heeft zich alhier een geval van rood vonk voorgedaan. Ongeluk De heer P.aK., werkzaam aan de houtzagerij van de firma Eecen, had het ongeluk tijdens zijn werkzaamheden te val len. Hoewel hü eerst weer aan het werk was gegaan, achtte de dokter opname in het ziekenhuis noodzakelijk. Weder een auto-ongeval Een autorijder van Andjjk overkwam hier een ongeval. De bazaltauto was aan het lossen en stond wat ver op den weg. De Andtfker autorijder meen de nog te kunnen passeeren en remde iets te hard, waardoor hij met een der dijkboomen in aanraking kwam. Het gevolg was vrij wat averij aan den auto. Burgerlijke Stand over September Ge baren: Gerardus Anthonius, z. v. kens en J. Draaisma; Rlka. d. v. T. Veersma; Nicolaas Cornells, z. maker en K. Peerdeman; Pieterz. en L. Duyn; Maria Elisabeth, d. K. Groot; Sytske Elisabeth, d. ma en J. H. Smit; Herman, z. en I. de Graaf; Sien, d. Burgerlijke Stand Geboren: Nellie, d. van C. Domper en P- Beerman. Ondertrouwd: W. van der Wal, 28 Jaar, tuinbouwer te Zuldscharwoude en A. Hoog- Schagen, 24 Jaar, te Behagen. Getrouwd: B. Hoekema en E. Plszczolka. PeihonaUa De heer G. C. Sloof, ambte naar ter recretarle dezer gemeente, is met Ingang van 8 October 1930 als zoodanig be noemd te Sint Maarten. De verbreiding Met de verbreedlng van het Noordzeekanaal bij Buitenhuizen kan men voorloopig niet voortgaan. Een veertigtal grondwerkers uit Drente is weer naar huls toe gegaan en het werk ligt nu eenzaam en ver laten. Pluimveetentoonstelling Aangemoedtgd door het succes van de vorige besloot bet bestuur van de Plulmvee-vereeniging nog maals in café Groot een tentoonstelling te houden. er heen willen, kunnen zich opgeven bij den secretaris. De heer Bakker meent, dat het te voor zien is, dat er spoedig en ook gedurende <fen winter veel werkloosheid zal zijn in onze Gemeente en zou het een uitkomst vinden als de werkloozen te werk konden worden gesteld en zou daarop willen be vorderen. dat reeds de volgende week som migen konden worden aangesteld. Ook zou hij als het bleek, dat er belangstelling voor was, trachten een autobus te laten rijden, opdat men er ook b ijminder gunstig weer heen kan. al zou het dan zijn met eenige tegemoetkoming -der gemeente. De Voorzitter zegt, dat het gesprokene van den heer Bakker wel overweging verdient, maar wijst er op. dat het enkel is voor werkloozen en wij zullen dus moeten af wachten of hier werkloozen komen. De heer Dekker zegt, dat reeds verschil lenden uit het oostdeel der gemeente bij 't P. E. N. aan het werk zijn, n.l. het leggen van kabels, maar spr. meent, dat dit spoe dig gedaan zal zijn en dan zijn er in het oostdeel reeds eenigen werkloos. De secretaris zegt, dat zU zich dan on verwijld tot hem moeten wenden, 't liefst in groepen van 4 of 5. Dan krijgen ze een kaart en kunnen ze worden aangesteld. Hierna sluiting. Nieuwe tooneeivereeniging In het café ,X>e Hoop”, van den heer G. KleiJn, is door eenige personen een nieuwe tooneeivereeni ging gesticht. Zij zal den naam voeren ..On derling Kunstgenot.” Voldoende leden hebben zich reeds aangemeld. Weer In dienst Nadat volgens besluit van den gemeenteraad de beslissing omtrent den vroegeren gemeente-bode In handen van B. en W. is gesteld, heeft de heer Henneman met ingang van 3 October zijn werkmuun - heden als zoodanig weder hervat, dit inge volge besluit, door B. en W. genomen. Op grond hiervan is den heer P. Koopman als hulpbode eervol ontslag verleend. Zooals bekend, was de heer Henneman door een hem overkomen ongeval sedert 14 Aug. 1929 niet in staat zijn functie als gemeente- bode waar te nemen. Burgert. Stand Van 1 tot en met 30 Sept. 1930. Geboren: Theodoras Hendrikus, zoon v. R. op den Kelder en M. M. Beers; Cornells, zoon v. J. Klomp en A. Blokker. Ondertrouwd: P. Poland. 42 J. en M. Koe man. 38 J. te Venhuizen; J. Met, 42 J. en M. C. Tromp, 45 J.; P. de Boer, 28 j. en N. J. Becker. 25 J. te Krommenie. Getrouwd: P. C. Groot, 34 j te Soest en C. J. van Zadelhoff, 36 J.; P. Poland. 42 J. en M. koeman, 38 j., te Venhuizen; J. Met, 42 J. en M. C. Tromp, 45 J.; P. de Boer. 28 J. en N. J, Becker, 25 J. te Krommenie. Personalia Onze plaatgenoot G. C. Sloof, thans leerllng-ambtenaar ter Secretarie Oud- karspel werd als ambtenaar ter secretarie te 8t. Maarten benoemd. MeJ. T. Wolzak, volontair ter secretarie al hier, is als zoodanig geplaatst op de secretarie te Alkmaar. De voorzitter gaf vervolgens in korte trekken weer het nut en het aangename van een dergelijke vereenlging. Gezien bet resultaat van het verig winterseizoen, sprak de voorzitter de beste wen-chen uit voor het komende. Er zjjn enkele leden uit de club getreden. Daarvoor zijn in plaats gekomen eenige flinke jonge krachten. Ten slotte wer den de leden aangespoord zooveel mogelijk te trachten nieuwe leden voor te dragen. De notulen van de vorige vergadering werden vervolgens onder dank aan den secretaris goedgekeurd. Het tweede punt van de agenda was be spreking bestuur. Aangaande het lezen van ..Het Schild”, heeft het bestuur informaties ingewonnen en het is tot de conclusie geko men, dat het voor vele onzer leden grooten- deels moeilijk te begrijpen is. Alzoo werd besloten, een zeer klein aantal exemplaren van „Het Schild” onder de leden te distrl- bueeren. De „Nieuwe Eeuw” en .De Bazuin” worden in het vervolg gelijktijdig bezorgd. De voorgestelde nieuwe leden werden dcor de vergadering piet algemeene stemmen als leden aangenomen. Zooals gebruikelijk, heette de voorzitter hen ook hartelijk welkom en sprak de hoog ste verwachtingen van hen uit. Betreffende de voorgestelde contrlbutie- regellng werden geen op- of aanmerkingen uitgebracht en deze li dus gebleven op 0.15 per week per lid en 0 05 per lid per week voor het uitstapje. Vastgesteld is op 14 October aa. den eer sten ontwikkellngsavond te houden, waarop onze vroegere plaatsgenoot, de heer P. Tromp, een lezing zal houden over het leven in Indtë. Melkprijzen Aan de melkleveran- ciers der K V. Zuivelfabriek alhier werd over de maand Augustus f 7.50 per 100 Kg. geleverde melk uitbetaald. BesmettelUke ziekte in de afgeloopen week hebben zich alhier vijf gevallen Van roodvonk voorgedaan. M. Ham. A. Ruiter, 50 j„ echtg. van Gerrit Teunlssen; G. H. G. Me Ij knecht. 62 j„ echtg. van Catherine Witteveen; Gijsbert, 2 J. z. v. G. Roos en L. van Schie; Trijntje Tol. 76 j„ echtg. van T. Maartens; H. J. van der Woo- nlng. 80 J., wedn. van A. van den Berg; A. M. Bolling. 56 J„ echtg. van Gerrit de Jong: P. Huisman. 80 j., wedn. van M. Brouwer; W. Muusze, 77 J., echtg. van Antje Andriesse; 8t. Visser. 50 j., echtg. van Markus Bokma; M. Alewijns. 78 J., wed. van C. Swart; J. C. Roo sendaal. 68 J., wed. van D. Bierhaalder. Restauratie De belde torentjes van het Schager Slot moesten hoognoodlg hersteld worden. Rijk, Provincie en Gemeente besloten dit voor gemeenschappelijke rekening te doen. Laagste inschrijver was de heer P. Buis te Oudorp voor f 3595. Speeltuinen Zondag aa. worden de speel tuinen „Kindervreugd” en ,De Statlons- buurt" gesloten. Om de kinderen echter ook in den winter bijeen te houden zullen er wederom cursussen in houtsnijden enz. worden gegeven. Hoogie landprijae» Een perceel bloem bollenland groot 2K HA. dat 15 Jaar ge leden als tuingrond voor f 2700 in andere handen overging, bracht thans in publieke verkooping niet minder dan f 15360 op. Bedevaart Aa. Zondag zal de Parochie Heiloo de Jaarlijksche sluittnesbedevaart houden naar O. L. Vr. ter Nood Scheepsbouw Van de Werf „Vooruit” al hier werd met goed gevolg te water gelaten een stalen Kempenaar, genaamd .Aaltje”, groot 540 ton. voor rekening van den heer D. T<w te Groningen. De kiel werd gelegd van een sleepschip, groot 340 ton. voor binnenlandsche rekening. „UtHe Dulci” Bovengenoemde veteeni Jng hield weer haar eerste bijeenkomst in dit winterseizoen. Wegens noodzakelijke afwez’gheid van den voorzitter werd die functie waargenomen door den heer W. Koot. De voorzitter opende de vergadering met een hartelijk woord van welkom. Damclub De Damclub Nibblxwoud hield zijn jaarvergadering in het clublokaal, café Haring. De opkomst was niet schitterend. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. De rekening van den penningmeester sloot in ontvangsten en uitgaven met een batig saldo van f 13.—. Het lidmaatschap is wederom vastgesteld op 1. per persoon. De speelavonden zullen wederom worden gehouden op Woensdag. De onderlinge com petitie zal worden gesplitst in 2e afd. A en B, een medaille wordt beschikbaar gesteld voor de eventueele kampioenen. Er zal dit jaar wederom worden deelgeno men aan den R. K. W. F. Dambond. Tevens zal worden deelgenomen aan de nederlaagwedstrljden van Hollandla Hoorn). Op voorstel van de vergadering zullen in het vervolg convocaties worden gestuurd. Ook zal worden geprobeerd om het sluitingsuur op de speelavonden met een uur te verlengen. Voor de liefhebbers (ook niet-leden) zij meegedeeld, dat de heer Bos, kampioen afd. West 19291930, aa. Woensdagavond half 8 in het clublokaal een séance zal geven. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voor zitter de vergadering. C. v. A- Dezer dagen heeft het C. v. A. zijn drie-maandelijksche vergadering gehou den. De voorzitter, de heer L. van Leeuwen, opende de vergadering met den ChristeUJken groet en heette allen welkom, inzonder den Z Kerw. heer Pastoor, den Weleerw. heer kapelaan en Dr. Bloem. De secretaris, de lieer Joh. Kinke, las de notulen der vorige vergadering. De schoolfeesten besprekende, vroeg de secretaris hoe men er toe is gekomen om de prijzen aan te koopen buiten de parochie. Dr. Bloem legde een en ander uit. In de elndvergadering is besloten, in den vervolge in de parochie te koopen. Over ’t gouden feest van de 8t. Vlnoen- tlus Vereenlging aeide de Z Eerw. heer Pas toor. dat het bijna geen feest geweest was. Feestvieren bil een gouden feest, dat is geen feestvieren, aldus snr zooals dit gedaan is. Daarna werden de notulen vastaesteld. Op voorstel van Dr. Bloem zal worden aangevraagd om lichtpunten te laten bran den den geheelen nacht bij de kerken en bij de heeren dokters in de parochie Berk hout. Op voorstel van den heer Jac. Appelman zal het Polderbestuur worden verzocht, een voetoad op het dijkje te bebarden met grind of sintels met het oog op den slechten toe stand van den dijk. Dank werd gebracht door den heer Wil- lenborg aan Mr. A C. Overtoom en zijn helpers voor het mooie kinderfeest, dat on der hun toezicht is uitgevoerd. Mr. Overtoom is den heer Willenborg dankbaar voor zijn woorden, maar vooral de ouden voor de «wde oovoeding hunner kin deren Daarna volgde sluiting met den ctvris- telljken groet. Hanze-vergadering- Woensdagavond hield de Hanze een algemeene vergadering. De Voorzitter, de heer B. J. Huismann, heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder den Geestelijken adviseur Pastoor Karskens en opende de vergadering met den Christel ijken groet. Daarna werden de notulen na een xieine opmerking goedgekeurd. De eerste sociëteitavond werd vastgesteld op 9 Oct. aa. Dit jaar heeft het Santos bloemje f 21 opgebracht. De auto-zegening zal plaats hebben Zon dag 12 October namiddags half 4. Een 3-tal orde commissarissen werden hiervoor aange steld. Volgde bespreking oprichting Reiskas. Het doel hiervan was, iedere week naar eigen verkiezing iets in de reiskas té storten om dan gezamenlijk een reisje te maken. Ook mocht dit geld later weer voor andere doel einden gebruikt worden, tevens mogen ook de zoons der leden in deze kas sparen. Over dé klachten betreffende de tegen woordige late en verkeerde bezorging der post zal een onderhoud worden aangevraagd met den Postdirecteur van Bovenkarspel. Het bestuur zal tevens een onderzoek in stellen of het mogelijk is, dat de nieuwe auto-ondernemlng W. A. C. O. passagiers naar den Isten trein zal rijden. De heer P. Steltepool rijkte aan den voor zitter namens de Hanze-leden een cadeau over voor de leiding, die de heer Hensmann op zich had genomen tijdens de reis naar de Wereld-tentoonstelllng te Antwerpen. De voorzitter zegde de leden hiervoor dank. Na stemming werd besloten f 10.bij te dragen voor het Partijbureau der R- K. Staatspartij. Nadat nog eenige vragen waren gesteld, sloot de Voorzitter onder dank de vergade ring met den Christelijken groet. Benoemd MeJ A. C. Dunselman, on derwijzeres aan het R. K. school alhier, is benoemd als onderwijzeres te Leidschendam. Personalia De heer K. Visser, onderwij zer aan de Gereform. school alhier, is be noemd tot onderwijzer aan de Gereformeer de school te Zaandam. L. J. Sik- J. Zwier en J. Kare- r. J. Sterk J. Kol en 8. Relts- H. van Dijk B. Muskee en A. van Dok; Johannes Marla Bartholomeus, z. v. J. A. Kenter en M. J. Vennemann, Jansje. d. J. Bierhaalder en A. Brouwer; Anna Ca- H. Ubels en J. P. de Borger; F. van Suydam en J. M. Mas- temaker; Marcus, z. der»; Jansje, d. Dub; Hessel, z. Barend, z. v. Johannes, z. nelia, d. v. A. Vreeken en A Peerdeman; Arie Johannes, z. v. M. Kwantes en J. Groot; Johannes Adrianus Aloysius, z. v en J. J. Borst; Petrus Jacobus, z. 1 man en KL K. Schipper; Jan, z. Schouten en H. Goed; Berendine Wilhelmina, d v. R. J. Havlnga en D. Waalkes. Ondertrouwd: S. Jaring en G. Smit; G. W. ftolich en S. Flart; J. Brouwer en E. Zijmni; J. Loots en G. K’ouwers. Getrouwd: D. Zwalv» en M. Rooker; J. Hoekstra en J. Brouwer; 8. Jaring en G. Smit. R.K Ooöp- Boerenleenbank Geduren de het derde kwartaal werd aan spaargelden Ingelegd f 54485.56 |84457J7); spaargelden terugbetaald f 49543.44 (84436 47) aan voor schotten verstrekt f 1800 (46650); aan voor schotten teriigbetaald f 2958 (2579); terug ontvangen van elders gedeponeerde gelden f 14000 (50000)In deposito geplaatst f 9000 (nihil). De tusschen haakjes geplaatste cijfen zijn die over het derde kwartaal 1929. Binnenkort zullen ten behoeve van kin deren die wenschen te sparen, spaarbussen worden beschikbaar gesteld door de bank, terwijl deze bussen niet anders geopend kunnen werden dan ten kantore der bank, waar de sleutels in bewaring zullen blijven. Waar deze maatregel is getroffen om <fe spaarzaamheid te bevorderen, willen wij hopen dat ouders en overheden van hun kant de noodlge medewerking zullen be trachten om deze deugd, welke helaas in zoo ernstige mate is verwaarloosd, weer In eere te herstellen, wat zeker in den tegenwoer- dlgen tjjd niet genoeg kan worden aan bevolen. Het KINGS «Witte Krats** Daar de vooratter, bur- deeling Anna-Paulowna van ..Het Witte Kruis” geleid door den heer O. D. Rezelman. Zooals gewoonlijk was het aantal belang stellenden zeer gering, terwijl de vereenlging toch blijkens het groote ledental aller sym pathie heeft. Naar aanleiding van de door den secre taris, den heer C. Liefhebber, gelezen notu len werden aan den heer Komen inlichtin gen verstrekt over de uitgelote aandeelen en deelde de voorzitter mede, dat op verzoek van den heer Tromp is geïnformeerd naar de mogelijkheid van vertoonlng van een ty- phus-film. Het hoofdbestuur schreef, dat het van het bestaan van deze film niets afwist. Verschillende ingekomen stukken, voor *t grootste deel afkomstig van het hoofdbe stuur, werden voor kennisgeving aangeno men en op verzoek van den Ned. Zwembond werd aan deze vereenlging 10.geschon ken als bijdrage In de kosten van vervaar diging van een propaganda-film voor het zwemmen. De heer J. Langedijk had een dankbetui ging gezonden voor het plaatsen van een verbandtrommel, die reeds goede diensten had bewezen en ten slotte was er een rap port van den badmeester der zweminrich ting over het afgeloopen seizoen. Na voor lezing van dit rapport .deelde de secretaris mede, dat de badmeester thans ook in de ongevallenverzekering is. en besloot men. ook de zlektevmekering van dezen functio naris onder de oogen te zien. De secretaris deed hierop enkele mededee- lingen, de afdeeling betreffende. Het ver- plegingsmateriaal is aangevuld, o.a. met een leesplank voor zieken. Ondanks het minder gunstige weer is er druk gebruik gemaakt van de zweminrich ting. Behalve de ongeveer 150 schoolkinde ren, die elke week kwamen, waren er dit jaar 96 abonné's, terwijl nog 1276 bad- kaarten A 3 cent en 502 A 15 ct. werden verkocht. Er is dit 'jaar dan ook 45.88 meer ontvangen dan het vorig jaar en daar de onkosten heel wat minder zijn, rekening veel gunstiger zijn, zoodat verwachten mag, dat op den duur de bad inrichting zichzelf bedruipen kan. Als afgevaardigde ter algemeene vergade ring werd de heer C. Liefhebber benoemd, die voor de verkiezing van een hoofdbe stuurslid en alle andere te behandelen pun ten vrij mandaat kreeg. Nadat de heeren D. Haan, Tromp en De Wilde benoemd waren in de commissie tot nazien der rekening over 1930 en de heer H. Jonker als plaatsvervanger was aange wezen, ging men over tot uitloting van 20 rentelooze aandeelen van de badinrichting. Uitgeloot werden de nos. 31 39 61 91 103 111 114 117 130 132 135 138 165 184 185 190 192 en 197. Bij de rondvraag zegt dokter L. C. J. Obree. dat hü soms klachten krijgt, dat men aan een gesloten deur komt, wanneer door hem voorgeschreven middelen aan het ma gazijn moeten worden gehaald. De heer Speets kan niet altijd aanwezig zijn. Het bestuur zal trachten er iets op te vinden, dat de menschen voortaan geen vergeefsche reis maken. De menschen houden over het algemeen de ter leen verstrekte voorwerpen te lang onder hun berusting. Het voorstel van den dokter niet langer dan voor één maand uit te leenen wordt dan ook aangenomen. Mocht langer gebruik noodzakelijk zijn, dan moet opnieuw aangevraagd worden. Ten slotte deelde de heer Obree nog mede, dat hij indertijd met burgemeester Lovink de wenschelijkheld besproken had, dr Doyer uit te noodigen voor een lezing over het in enten tegen dlphtherie en roodvonk. Daar men echter in wetenschappelijke kringen *t nog lang niet eens is over de resultaten van C3S» inentingen en er Juist thans nogal strijd over gevoerd worèt, had spr. de uit- noodigtng achterwege gelaten. Ook de malaria-gevallen kwamen nog even ter sprake en nadat besloten was. dat de malaria-commissie spoedig bij elkaar ge roepen zal worden om maatregelen ter be strijding te beramen, sloot de voorzitter met een enkel woord de vergadering. „Witte Kruis” Het „Witte Kruis" hield Woensdag vergadering in de Oranjezaal. De voorzitter, de heer K. D. Baas, opende met een verheugend woord over de flinke opkomst. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van mej. Zeidenrijk, het hoofd van de Wijkverpleging, waarin deze ontslag ver zoekt wegens gezondheidsredenen. De voorzitter stelde voor dit ontslag op de meest eervolle wijze te verleenen. Eenige mededeelingen volgden omtrent het Zuigelingeninstituut en de Kraamverpleging. Met het gemeentebestuur is het bestuur in onderhandeling omtrent de overname van de schoolzuster door de gemeente. Door het bestuur worden pogingen in het werk ge teld om de in 1931 te houden Witte Kruis-tentoonstelling te Enkhulzen te houden en niet te Hoorn. Enkhulzen heeft 1800 leden op de 9000 menschen en Hoorn maar 600 op de 10.000 Inwoners. Aan de orde kwam bestuursverkiezing. Af tredend waren de heeren J. van der Land en S. Visser. De heer Van der Land was niet herkiesbaar. Na het aoemen van enkele namen werd gekozen de heer R. Kok. Herkozen werd de heer S. Visser. Besloten werd dat de afgevaardigde naar de algemeene vergadering door het bestuur zal worden aangewezen. De beschrijvingsbrief werd hierna in het kort besproken. Wat betreft de verkiezing van leden voor het hoofdbestuur, deelde de voorzitter mede dat door het overlijden van Pastoor Soepnel de. Katholieken geen plaats bezetten in het hoofdbestuur. Besloten werd dat de afgevaardigde rijn .stemzal uitbrengen op den Katholieken candldaat, Dr. Spiering? van Heer-Hugo- waard. In behandeling kwam de begroeting 1931. Deze sluit in ontvangsten en uitgaven tot een bedrag van f 10172.27. Geraamd is een tekort van f 672.77. In de rondvraag werd de aandacht ge vestigd op de in 1931 te houden tentoon stelling. Van bestuurszijde werd opgemerkt, dat de tentoonstelling vijf jaren geleden ook te Hoorn is gehouden en met veel vertoon, doch eden-aanwinst heeft het niet opgebracht. Hierna volgde sluiting. Vergadering van den raad dezer gemeente op Woensdag 1 Oct. n.m. 3 uur. Aanwezig alle leden. Na opening lezing der notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. a Proces-verbaal kasverificatie Mj den Gem. Ontvanger en bij de Administratie van het Electr. bedrijf te Waarland. Aan- werig bevonden in overeenstemming met de boeken resp. f 5421.96 en f 221.89. b Goedkeuring van Ged. Staten suppl. begrootlng voor 1930. c. Bericht dat de onderwijzers, benoemd voor het voortgezet onderwijs hunne be noeming hebben aangenomen. d. Adres van de Noordh. Propaganda- oonunlssie van den Alg. NederL Geheelont- houderabond om subsidie. Door B. en W. werd voorgesteld, dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. De heer de Vries meent, dat het alcohol gebruik nog wel wat verminderd kan wor den en zou deze vereenlging een subsidie willen geven. Ofschoon het drankmisbruik in onze gemeente juist niet zoo veelvuldig voorkomt, zou hij toch deze vereeniglng wil len steunen b.v. met f 10 per jaar. De Voorzitter meent, dat het niet aan gaat altijd aan al de aanvragen om sub sidie te voldoen, ofschoon hij het nut der Instelling niet ontkent. De heer de Vries noemt het een maat schappelijk werk en het is z. 1. geen be zwaar deze nuttige vereenlging te steunen. De heer Francis kan zich met het idee van den heer de Vries best vereenigen. Ge zien het nut dat van deze vereenlging uitgaat, meent spr. een kleine subsidie wel op haar plaats. De heer de Groot merkt op, dat er meer dere vereeniglngen zijn op het gebied van drankbestrijding en vreest, dat ook zij zul len aankloppen en acht het niet gewenscht zich hiermee in te laten. Het voorstel van den heer de Vries om een subsidie te verleenen van f 10 werd met 5 tegen 2 stemmen verworpen en het voorstel van B. en W. om het schrijven kennisgeving aan te nemen, werd met de heeren De Vries en Francis tegen, aan genomen. e. Bericht van den Commissaris der Ko ningin dat aan den Burgemeester verlof ia verleend van 6 tot en met 16 September. Een en ander wordt voor kennisgeving aangenomen. Voorstel tot het aangaan eener geldlee- nlng van f 9600 teg eneen rente van 4 5/8 pet af te lossen in 10 jaarlijksche termij nen van f 900 en een van f 600. teneinde bet leeningsbedrag af te lossen va twee 5 net. geldleenlngen groot resp. f 3000 en f 6600. De Voorzitter geeft te kennen dat zjj met het teruggeven der 5 pet leenlng den geldschieters een dienst bewezen en zij zelf goedkooper konden klaar komen, wat dus een gelukkige samenloop van omstandighe den Is. Verder deelt de Voorzitter mede, dat de suppl. begrootlng eenigszlns een wijziging moet ondergaan, wat na toelichting werd aangenomen. Voorstel tot driejaarlijksche afrekening met het RK Schoolbestuur te Kerkbuurt over 1926. 1927 en 1928. Over die jaren is aan voorschot uitbe- taakf f 3158 76 de werkelijke kosten waren f 3044.79 zoodat in de gemeentekas behoort te worden teruggestort f 113.97. Bedoelde rekeningen zijn bij onderzoek in orde be vonden en werden aldus goedgekeurd. Voorstel tot uitbetaling aan het RK. sohoolberiinrr te Waarland van een bedrag van f 318.40. zijnde het verschil t’isschen hetgeen waaron dat bestuur over 1928 recht heeft Hinde f 1548 *0 en h’*i'>“"n bil voor schot is genoten zijnde f 1200. Aldus be sloten. Beharxïellng der begroetingen voor 1931. De heer de Vries als rapporteur zegt dat B. en W. zoo welwillend ziln geweest om s*n de wenschen der commlsHe te gemnet te komen en enkele posten te wijzigen, modat de read rich er geheel mee kan ver- “enigen. Zqb wenden dan de bevmot)n<ren v«n het Biqjrerllik Armbestuur en Electrisch bedrijf zonder op- of aanmerkingen aange nomen. De Voorzitter wijst op de buitengewoon snelle behan'l“!ing der begrooting en dankt den heer de Vries voor d» vriéndelijke woor den gericht aan B. en W. Bij de rondvraag wijst de heer de Groot op de toenemende baldad'-’ e'd en wel voor namelijk in Tuifenhom. De aldaar ge niaalste borden voor he* vericeer zijn meer malen van links naar rechts gegooid, maar nu zijn ze geteerd. Spr. vraagt zich af, wie toch wel tot m'ke ’aaebeden in staat zijn. De heer de Vries maakt van deze gele genheid gebruik om oo te merv“n dat men op het zoo even gevs’len besluit terug dient te komen. Want wie ze«rt spr.. doen het anders dan dronken lui Het eeni«re middel ren hierin vor»r d> toekomst verbetering te krihsen is vermindering van alcoholgebruik. De Voorzitter is van oordeel, dat het zeer <roed moveliik is hierin verbetering te krii- gen als maar medewerking werd verleend door de goedg^rinden, welke er genoeg te vinden rijn. Maar n*'—n~->n het over het algemeen sterk wordt afgekeurd. Is het toch voor de politie haast ónmogelijk voor dercelljke baldadigheid getuigen te kriigen. omdat de meesten bang zün voor de bel hamels. Medewerking van de goedeezinden is. meent spr.. de eenige manier om hierin verbetering te verkrijgen. De heer Bakker vraagt of er geen circu laire is ineekomen inzake de te werkstel ling van arbeiders in de Wleringermeer. Het blijkt dat arbeiders te werk worden gesteld enkel door tusschenkomst van vereenlgiii- ven ot arbeidsbeurzen. Eenige Inlichting in deze acht spr. zeer gewenscht. De Voorzitter zegt, dat wel degelilk be doelde circu’alre is ingekomen, en dat een onbepaald aantal kan worden geplaatst. Door middel van aannlakking is hiervan kennis gegeven. Zjj dl ewoklooe zjjn en De kostbaarste film ooit in Earopa gemaakt. Het Theater Toschinskl vertoonde deze prachtfilm drie achtereenvolgende weken. Vanaf Vrijdag 3 October DE GROOTE ZINGENDE, SPREKENDE EN MUSICEERENDE FILM van den vermaarden Kamenanger De Afgod van millioenen, in de glansrol van ztJn roemrijke carrière van *s werelds beroemdste* (DAS LOCKENDE ZIEL)

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 6