1573 - 8 OCTOBER 1930 :?.n I V K tweede blad Burgerlijke Stand van Alkmaar I T m.kater p i DONDERDAG OCTOBER 1930 STADSNIEUWS I Besmettelilke ziekten Aanrijding tt o Notaris W. J. B. M. Witte lOUt r „De Schuttevaer” ens- t.s. ER FAILLISSEMENTEN U1S en PROVINCIAL NIEUWS NG ide iER AK OOT 4 O 1 I •r U'. .1 I i - -- - We d. Pol werd gisteren 75 jaar Dn heer V. terwijl 2e d. Opgegeven door -5 oar K de op KINDERFEEST BUURTVEREEN1GING „1928", ZOCHERSTRAAT e. o. idhout. IT. hagen. rzitter etarls. mijn hart 31 ij ken dank, ligen en verzoeken een leder om mjn leen tot het welslagen van dezen en hing voor de 30ste maal de tradluoneele krans aan het Victorie-beeld .a, des oop ten 'les en heer«n, die dezen middag met loesten spelen, aangenaam verloopen. Nadat waren den Gistermorgen omstreeks 12 uur den hoek ChoorstraatHeul een i plaats gehad tusschen den wielrijder G. M. wonende alhier, en een auto, bestuurd door W. 8ch„ wonende te Egrnond aan Zee. Ten gevolge hiervan kreeg M. een kneuzing aan het linkerbeen, waarbij door een geneesheer eerste hulp werd verleend. De schuld Is vermoedelijk bij den wielrij der zelf, die zich vasthield aan een vracht auto en rechts geen voorrang verleende. zeliX< In stoel) van binnen In de afgeloopen week hebben zich alhier vier gevallen van roodvonk, twee gevallen van dlphtherie en een geval van kinderver lamming voorgedaan. Over het concert schrijft onze muziek: gende: Dit jaarlljksche c W prijs F Louter. Jongens van 910 jaar, zakkenloopen. Ie prijs toegekend aan J. Goemans; 2e pr. J. v. d. Brink; 3e prijs Alb. Peetom; te pr. Plet van Dijk. Jongens van 1113 jaar Lorrie-Raoes. Ie prijs toegekend aan H. Ras; 2e prijs F. Louter; 3e prijs J. Popma; te prijs J. Sluis. lacllek, is hier stemgeluid nog i de Bibllsche Je gaarne wat met de opmerking, dat aan k van een „wereldstadpro- e\d voldaan n.l. de vlotte af- wa- langenaam lange hiaten. \frontschuldlgen is een moeten optreden in Hier herinnerde de voorzitter er aan, dab het mede-bestuurslld, de heer N. J. Hofman, verleden week plotseling in het ziekenhuis moest worden cpgenomen. Het bestuur meende, daar zijn gedachten heden ongetwij feld bij onze klnderfee ten verwijien, hem een bloems.uk te doen toekomen (applaus). Nadat de heer R. de Vries, die de leiding van de te houden wedstrijden had. een ge mcdcdeellngen tot de kinderen had gericht, werd een aanvang gemaakt met de te houden wedstrijden, die afgewisseld wer den door tractatlën. De uitslagen van de wedstrijden zijn als volgt: Meisjes van 5 en 8 jaar. houtjesrapen. Ie prijs toegekend aan Tlna Bakker; 2e prijs A. Bijl; 3e prijs Zus KUsch. Meisjes van 7 en 8 jaar. speerwerpen. Ie prijs toegekend aan Gre Popma; 2e pr. Tlna de Wit; 3e prijs A. v. Wierlngen; 4e prijs A. Crevecéur. Melsjgs van 9 en 10 jaar, wasch ophangen. Ie prijs toegekend aan E. Hartingsvelt; 2e prijs M. Beets; 3e prijs B. Homburg; 4e prijs Tr. van Steeg. Meisjes van 11 en 12 jaar. stoelendans le prijs toegekend aan Lies Kager; 2e prijs Truus Kage:3e prijs Martha Thoes. Jongens van 5—6 jaar, houtjesrapen. le prijs tpegekend aan Jb. van Steeg; prijs P. Rol; 3e prijs G. Reuling. Jongens van 78 jaar, speerwerpen. le prijs toegekend aan Gerrlt Kes; 2e prijs d. Brink; 3e prijs J. Lammeraat; 4e Op het Wa-igpleln. met de kragen In de hoogte en de handen dien in de zakken, sloeg een zeer groot aantal belangstellenden Enorme bdangnTelling voor bet reddings- bootje Direct na het verschijnen van ons blad zijn velen onzer lezers den kleinen notedop. welke ligplaat'. heeft in de Oudegracht bij de Ridderstraat gaan zien. Men kan zich haast niet voorstellen, terwijl hij daar zoo rustig ligt, dat de boot het woeste geweld van stormen en brand.ng kon doorstaan. Echter de feiten zijn daar. Vcor hen. de niet in de gelegenheid zijn om haar te gaan bezichtigen, laten wij hier enkele bijzonderheden volgen. De boet is 7 50 M. lang. 2.20 M breed en 1.34* M. diep. Zij is geheel van hout gebouwd. In het bovendek zijn vier plaatijzeren lui ken aangebracht, waardoor men in en uit de boot kan komen; verder vier petentgla- zen waardoor het licht in de boot kan val len. De mast kan van binnen uit .op en neer gedraald werden, doormiddel van een klei ne lier. Rondom in de geheele boot zijn lucht- en wate. tanks aangebracht. Onder heb bovendek zijn op de kiel drie holle ijzeren steunpilaren. De spanten zijn van -vertind ijzer om roesten tegen te gaan. On- dh^ de boot is over de geheele lengte een lende waterballistfclel aangebracht, bat achterschip is een cockp.t (stuur- injaljouwd; de boot kan echter ook bestuurd worden doormid- En thans zullen we overgaan tot het uit reiken der prijzen en hierna zullen aan de kinderen tractaties worden uitgereikt, waar na z(j weer in optocht naar de buurt gaan. Bij het naar huis uraan werd voor het huis van den burgemeester nog even stilge houden en speelde de muziek het ..Wilhel mus’. Bi) aankomst in de buurt Zocherstr. werd door alle aanwezigen nog wat vroolijk muziek gemaakt en gingen de kinderen met blijde gezichten naar huis toe. W. J. van der Meulen, meubelmaker, Am sterdam, Prinsengracht 312 huls. R.c. Mr. H. D. Feenstra. Cur. Mr. O. M. C. Driebeek, Amsterdam, Weteringschans 28. L. A. W. van Westervoort, fabrikant van verlichtingsartikelen. Joh. Melchior Kemper- straat 105 huis, Amsterdam. R.C. Mr. H. D. Feenstra. Cur. Mr. G. M C. Driebeek, Am sterdam. Weteringschans 28. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 8 Oct. W. van. Schalk, Amsterdam. L. Fraenkel, laatstelijk gewoond Amster dam. 8 Oct.: J. D. van Klaveren, Den Haag Zulderparklaan 373. Rx. Mr. A. B. Bomme- zjjn. Cur. Mr. W. J. van Balen, Den Haag, Haviklaan 39. 8 Oct.: A. van. der Meer, koopman, Den Haag. Lumejjstraat 87. R.C. Mr. O. H. B. van den Boom. Cur Mr. J A. Risseeuw. Dan Haag. Hoogewal 11. 8 October H. A. Akerboom, scheepsbouwer, Oegstgeest, Hooge Morzchweg 149. R, c. Mr. F. J. A. HUink. Cur. Mr. L. de BMcourt. Lelden. Geen doorgang Voor den 2-jarigen cur sus bloembollenteelt hebben zich geen 10 per sonen, zijnde bet vereischte aantal, aange meld, zoodat deze cursus niet doorgaat. Da De mooie wagen van de fa. H. Kmgers. del van staaldraden over een paar blokte* De luchttoevoer is heel eenvoudig geregeld. De boot is nJ. alleen geheel afgesloten, wan neer zfj beladen met passagiers een in nood verkeerend schip verlaten moet (bet „duiken" van de „Schuttevaer"). In alle andere gevallen kan een der achterste hii- ken opengelaten worden. De boot is offi cieel goedgekeurd dgor de hoofdinspectie dér scheepvaart, voor 30 personen. ZU heeft ech ter een draagvermogen van 7000 KG. Daas boot kan men dus met ev. schipbreukelin gen nooit overladen, hetgeen met de thans bestaande open booten helaas maar al te dikwijls gebeurt, met als gevolg kapoetsen en vol water loopen der boeten. De voordeelen van dit systeem booten 4R zoo velerlei, dat het in het belang van de passagiers en bemanningen te hopen is, dat „Schuttevaer" slaagt met de invoering. Nader vernemen wij, dat de 72-jaar oude Schuttevaer. die in den strengen winter van 1929 zelf den Oceaantocht medemaakte, de voorstellingen in de Americaln-Bioscoop te Alkmaar zal bijwonen, alwaar den krassen grijsaard een hulde zal worden gebracht. Als bijzondere attractie zal hij zelf in edn kleine pauze den bezoekers vertellen van rijn fa meuze lotgevallen de marmergroepen gade. Deze groepen werden uitgevoerd door leden van de Alkmaarsche Turnclub „Kracht en Vlugheid”, onder leiding van hun directeur, den heer Boot, in een uit 'Zeildoek en latten opgeslagen tent, die voer het kantoor van den Ned. Landbouwbank en het perceel van den heer Boulenols was ge plaatst. Het zou ons te ver voeren de verschillen de groepen afzonderlijk te bespreken. Ge noeg rij te constateeren, dat meerdere groepen op keurige wijze werden uitgevoeni waarvan ons de fontein-groep in de 4 jaar getijden het meest geslaagd voorkwamen. De laatste groep, oude boerendansen, uit gevoerd door een dames-afdeellng, oogstte veel succes. De groepen werden met groote schijnwerpers verlicht, achtereenvolgens in wit, rose en paars, terwijl door het Muziek korps „St. Oaecilia”, onder leiding van den heer Joosten, vroolijk marsch-muriek ten gehoore werd gebracht. Door de politie was voor een keurige regeling zorg gedragen. De drukte op straat. De 8 Octobervierlng 1930 heeft zich niet ge kenmerkt door een bijzondere drukte of uit gelaten feeststemming. Over het algemeen was het minder druk dan vorige jaren, waarvan het weer wel de oorzaak zal zijn en verder was het feestvie rende publiek opvallend kalm. Daarvoor zorgde de politie, die btj onder vinding weet, dat vooral het jeugdige publiek gauw tot al te luidruchtige en levenslustige feestviering overgaat en zoodoende het den ouderen feestgangers lastig maakt. Gistermiddag direct na den reclame-optocht zag b.v. de Langestraat zwart van de men- schenmassa en de ditmaal vrouwelijke jeugd zag een mooie gelegenheid om zijn sliert-lust eens bot te vieren, dat dit den wandelaars veel last veroorzaakte spreekt van zelf en het was daarom een goede maatregel van de politie dit ongewenschte kinderspel tegen te gaan. Des avonds was het dan ook spoedig gedaan met de drukte. Een feit is het, dat er weinig bultenmenschen in de stad geweest zijn. Toch maakten café’s en bioscopen nog goede zaken. Ook de Schouwburgen waar de Jaariijksche cabaret-ultvoerlngen gegeven werden, waren uitverkocht, terwijl ook het bezoek aan het concert in de groote St. Laurenskerk goed was te noemen. Het concert op het Hofplein is niet verloo pen. zooals verwacht had mogen worden. Het muziekcorps Soli Deo Gloria” moest ervaren, dat de stoelen en de lessenaars voor de muzi kanten verdwenen waren en daarom besloten deze om 9 uur hetzelfde te doen. De Hof-commlsste had beslag weten te leg gen op „de kleine kapel” onder leiding van de Gebr. Dekker uit Broek op LangendiJk. Nadat dit ensemble een muzikale wandeling door de stad gemaakt had. arriveerde het om 9 uur op het Hofplein, waar een talrijk pu bliek aanwezig was. •X>e Kleine Kapel" nam gaarne de taak van „Solt Deo Gloria” over en gaf den geheelen avond pittige muziek te hooren. zoodat het op het Hofplein nogal gezellig was. Ook de Tan toe met fakkeloptocht nam de Kleine Kapel” voor zijn rekening, omdat ..Soil Deo Gloria" met de „middernachtzon” vertrokken was. Na half 12 was het alreeds zeer rustig in de stad. Resumeerende kunnen we zeggen, dat de 8 O'tobervlering-1930 kalm verloopen Is, doch niettemin goed is geslaagd. deel geworden van d ring, werd door hond gewoond; nadat de on liederen gespeeld had. dat staande werd aan gehoord, ditmaal niet te groot prbgi tiek nu direct geen geblu voor liefhebbers van seY dleën als geknipt; die dag en dat zijn er velen 1 kunnen genieten en zullen voldaan zijn geweest. De zangeres, mej. Jeanne V voldoende bekend, om haar weer eens te beschrijven, in Lleder van Dvorak hadden meer bezieling gewenscht. Uitgezonderd en- rhiera", van Wiegelied” kele scherpe voca’en werd „I Tosti, goed gezongen. Het „Mi van Reger klonk zeer fijn. Op verzoek werd een coloiaAnir-stukje .Nachtegalenslag”, van Korsakoff/gezongen, dit liedje viel o.i. in deze omgeving vvel wat uit den toon. De zoo populaire violist Boris Lensky\jad het zich nog al gemakkelijk gemaakt de overbekende stukjes ..Largo” van Hëndel> Aria van Bach (op de G-snaar) en nog ’n werkje van LottL De Prelude Jje Déluge” van Saint Saëns werd mooi gespeeld. De violist heeft een zeer zangrijke en volle toongeving. Jammer dat hjj hier en daar zijn spel ontsiert met te veel glissahdo’s, die Voordat overgegaan werd tot het uitreiken der prtizen en troostprijzen, richtte de voor zitter nog een slotwoord tot allen. De kin deren hebben dezen middag de zerwachtin- gen van het bestuur niet teleurgesteld. Ze hebben getoond dat ze, ook al zijn ze niet op school of bij vader en moeder thuis, ge hoorzaam kunnen zijn; het werk was voor de darfn hen mo; loopen. Namens het bestuur brengt spr. hiervoor dank. Namens de kinderen een word van dank aan allen die geholpen hebben op dezen middag, aan „Klein Kajjel" voor de muzika le medewerking, hier in deze zaal. Voorts cok onzen dank aan ’t gemeentebe stuur en het hoofd der U.L.O.-school, voorts ook onzen dank aan den heer Swager, die z’n zaal beschikbaar stelde en te slotte onzen dank aan allen, die ons hun financleelen steun geschonken hebben. Het bestuur doet bij deze een beroep op de bewoners uit de buurt die nog geen lid zijn van onze vereeniging zich op te geven bij den secretaris, den heer J. Jonker, Zo- cherstraat 24, ojxlat het feest het volgend jaar nog grooter zal zjjn. Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.T. (Afd. Bandelsinformattea) Ultgeeproken 6 October; 8. Kuipers, autoschilder en winkelier, Amsterdam. Albert Cuypstraat 223. R-C. Mr. H. D. Feenstra. Cur. Mr. O. M. Q. Drie beek, Amsterdam, Weteringschans 28. E. Meinhardt, weduwe Aukes, caféhoud- ster, Amsterdam. Warmoesstraat 140. Rje. Mr. H. D. Feenstra. Cur. Mr. O. M. C. Drie beek, Amsterdam, Weteringschans 28. vastgestelde foute van den optocht een kleine wijziging ondergaan, omdat de kinderen ondergebracht zullen worden in de zaal van den heer Swager aan de Wil- helminalaan. (Een gejuich der kinderen steeg op). Maar voor wij allen van hier gaan, wilde ik gaarne nog een woord tel u spreken. De „Alkmaarsche Courant” schrijft in haar blad van Zaterdag J.I.: „Alkmaar staat, dank zij aller spontane medewerking, op 8 October weer in het teeken van dankbaar heid en vreugde”. En nu zijn wij hier on 8 October om deze dankbaarheid, te uiten en de vreugde naar voren te brengen door mid del van het organiseeren van een k.nder- feest, ja^otn ons traditioneel kinderfeest te vieren. Als voorzitter van de buurtvereenlging „1928" Zocherstraat e. o„ acht ik het een voorrecht om u allen namens het bestuur een welkom toe te roepen. Welkom in de eerste plaats aan onze kinderen. Welkcm aan „Klein Kapel” van Koedijk, dat dezen middag de feestvreugde met muziek zal ver- hoogen. Welkom Dank zjj bet droge weer, was het des mid dags erg druk in de straten van de binnen stad. De regen hield op te vallen en de stevige wind veegde de straten schoon; af en toe deed een waterzonnetje zijn best om het mlddagfeest op te luisteren. Op het Doelenvekf stelde de reclame-op- tocht rich op. Een dichte haag van menschen stond op gesteld aan weerszijden van Ramen. Markt straat enz. Voorop reden politie-agenten te paard, waarachter St. Louis vroolijke feestmarschen deed hooren. Vervolgens de propaganda-wa- gen van de 8-Octobervereenigtng, waarna een 14-tal deelnemers. Dan het muziekkorps ..Soil Deo Gloria”, waarachter wederom een 14-tal nummers. „St. Caecilla” was het derde muziekkorps in den optocht en ten slotte wederom een 10-tal deelnemers. De mooiste nummers uit het bloemencorso deden ook aan dezen reclame-optocht mee, ’t was een lange feestelijke stoet, die in alle straten groote belangstelling had. Vanaf de Marktstraat ging de optocht over het Waagpeln. Mlent en vervolgens langs de volgende route: Langestraat, Kerk plein, Paternosterstraat. Kanaalkade. Spoor straat, Stationsweg. Scharloo, Westerweg. Lindenlaan. Vamebroek, Kennemerstraatweg, Kennemerpark, Zilverstraat. Oudegracht (zij de R Koorstraat. Laat, Llmmerhoek, Bier kade. Achterweg. Keerenstraat. Dijk, Koning straat, Korte Nieuwesloot, Ramen, Doden veld. In de Langestraat stonden de trottoirs aan belde zijden in dichte rijen gevuld met kijk grage toeschouwers. De politie te paard en de motorbrigade bereidden den weg voor den optocht Burgemeester Wendelaar sloeg vanaf het bordes van het stadhuis den optocht gade. Een veertigtal nummers was de optocht groot; het zou dus ondoenlijk zijn een vol ledige beschrijving er van te geven. 1 zullen ons tot enkele nummers bepalen. Wanneer we prijzen zouden moeten toe kennen, dan zouden we zeker den eersten prijs toekennen aan „De prectlsche huis vrouw". den smaakvol ultgevoerden wagen van V. D. De chef-etaleur. de heer Th. Co- nUn, had een artistiek geheel ontworpen, dat ultgevoerd was in de stadskleuren rood en wlf terwijl een oranje bloemen-decoratie het geheel vervolmaakte. Het nummer had dezelfde voorstelling als de titelpagina van het bekende V. D.-tijdschrift „De prac- tische huisvrouw". Eveneens een smaakvol nummer was dat van de firma Haakman; een open landauer, onder rozen weggedoken en daarin een 4-tal bekoorlijke bloemen In zomersche toiletjes. De fa. Ringers wist in een grootsch num mer een practlsche reclame voor haar pro ducten te geven. Een in alle opzichten „fijne" wagen was die van den heer J. B. Soecker. De auto's van Sluis' Opfokvoer en de Calvé-producten, mochten gezien worden, evenals die van Hille's beschuit en de ba- nanen-auto van de fa. Appel en Adolf; deze laatste deelnemers Heten hier en daar de menschen eens van hun fijne producten proeven. De fa. Jac Met gaf een frappante de monstratie van het personen- en vrachtver voer. voorheen en thans. Een rovaal ultgevcerd nummer was dat van de Fyffes-Bananen van den heer W. Scheepmaker. Fen goedverzorgde wagen was die, welke reclame maakte voor de Kmlnklljke Maat- schapnij voor Tuinbouw en Plantkunde. De Levers Zeep Mij. té Vlaardtneen had een met groote gele chrysanten fijn ultge voerden wagen. De fabrikant van de bekende ,Burg"-rij- vrtelen. de heer Kaal, demonstreerde zijn nieuwste carriers voor verschillende bedrij ven. Fen doeltreffende reclame was die van de fa. Ypma. terwijl meer een komisch nummer was de wagen van de fa. Haasbroek, het sanitair voorheen en thans. Zoo zouden we nog eenlgen tijd door kun nen gaan, doch we willen onze lezers niet langer vermoeien. 't Zij voldoende te constateeren. dat de reclame-optocht dit ’aar bijzonder mooi was en zeker een van de bestgeslaagde punten der feestviering was. icert in de Groote Ke»k, zoo langzamerhand een vast onder- algemeene feestvie rden luisteraars bij- finlst enkele Victorie- het „Wilhelmus”, volgde een ramma, dat artis- irtenls was. maar itlmenteele melo- Ir van houden •ebben dus volop yingetwijfeld zeer De AvondfeestelUkheden. Zoowel in de .Harmonie” als in het „Gul den Vlies" had de feestcommissie een ca baret geëngageerd, waar afwisselend de artlsten van den impressario Jules Monasch optraden. Beide zalen waren geheel bezet. Natuurlek werd de avond geopend met het zingen van 't Alkmaarsche volkslied. Hier is het al net als bij andere VQlksliederen men kent het eerste couplet zoowat en neuriet voor de rest maar wat mee. Een extra, door het publiek zeer gewaar deerde attractie was de herhaling van de boerendansen, die in den ochtend zoo jam merlijk verregend waren, t Was een aller aardigst gezicht, deze kinderen in de keurige en fleurige costuums de sierlijke en hoofsche bewegingen te zien uitvoeren. Zoo iets is toch maar anders beter! dan de neger- en kaffer-Imitaties anno 1930! Mejuffrouw Hansa Pelva, de ontwerpster en leidster van dezt dansjes, werd welver diend met bloemen en bonbons gehuldigd. Het gezelschap, met de gewone bescheiden heid aangekondigd als: „Wereldstad specla- llteitengezelschap', bezat inderdaad krach ten, die in een meer-eischende stad als Alk maar volkomen op hun plaats zouden zjjn. Noemen wij allereerst „Terley, de man met duizend hoofden". Een wonderlijk mimisch kunstenaar. Met geen andere kunstmid delen dan pruik en baard wist deze in 'n enkele minuut de meest uiteenloopende typen levens-echt na te bootsen. Zijn uit beelding van historische personen sloeg ge weldig In: Lloyd George, Brand, Clemen ceau, Bismarck, Franz Jozef, stonden in een oogwenk In levenden lijve voor ons. Zijn imitatie van Bouwmeester-Shylock was meesterlijk en toen hij wijlen Z. M. Konmg Willem III uitbeeldde, zong het publiek staande spontaan en enthousiast het „Wil helmus”. In één adem met hem noemen we the 2 Kazanoffs. een Russisch danspaar, dat ech ter méér nog dan op dansen ons vergastte op zeldzaam harmonicaspel. Erg nauw verwant aan een der 2 Kaza noffs leek ons Alexandroff, de muzikale kunstfietser. Zijn toeren waren nog heel wat sterker dan we vorige maand in het circus zagen en bovendien bespeelde hij tijdens zijn evoluties een vlooi zelfs op zijn rug! twee pistons en 2 harmonica's. Pracht werk! Buitengewone krachtmenschen waren ,Jes Tavenlers" uit Parijs, slechts geëvenaard door „the 4 Vrees". Geen wonder, want on danks nationaliteitsverschil was ook hier fa milierelatie m méér dan le graad te ontdek ken! Enfin, doet er minder toe, hun toeren de den huiveren en beven, terwijl bovendien hun uitbeelding van klassieke beeldengroe pen uitmuntend verzorgd was. Resten ons nog of hier „lest best” geldt betwijfelen we eenlgszins de beide Hol- landsche artlsten Pauline Hervé en Bartoes. De eerste is een soubrette, die er aardig slag van heeft, het publiek haar refreintjes te doen meezingen. Haar Hollandsche druk van den wereldschlager .Sonny Boy" was ver dienstelijk. Als echter een dergelijk groot ar tiste van 'n plattelandsjournalist een goeden raad wil aannemen, moge het deze zijn: laat in een gemengd gezelschap als dit als-t-u- blleft de radiostrijd rusten/ Niet iedereen draagt A.V.R.O.-kleuren, De jonge „humorist" Bartoes zal misschien nog wel eens de gelijke woorden van zijn beroemde collega’s Alex de Haas b.v. Maar voorlooplg is hjj nog leerling, óók al speelt hjj hjj Het er zich nogal op voorstaan nu en dan voor de A.VJt.O Zijn .grapjes” getuigden niet altijd van oorspronke}ijken geest, meer het Stuiversbladgenre. Overigens werden zijn liedjes goed gezon gen. Besluiten wA één der elschei gramma" niet v werking der verschillende nummers. Er ren nu wel eens or Te verklaren en en ander wel door hl 2 zalen. KERK-CONCERT. In de Groote Kerk iferent W. 8. het vol- ook aan onze geleidsters en ge leiders en verder aan allen die hier aanwezig Het stemt het bestuur tot dankbaarheid, dat de 8 October Ontaetvereenlglng Alk maar ons zeer sympathiek is„ Zij schrijft in haar programma, dat enkele buur.ve.e?ni- glngen zich verdienstelijk maken door het organiseeren van klnderfeerien, deze erken- telijkhe d stellen we zeer op prijs. Doch om dit kinderfeest goed te dcen slagen, zijn er zeer veel voorbereid ngen geweest. We denken aan het vele werk van onzen secretaris, den heer Jonker. De overige be tuursleden zjn hier, die ook hun aandeel hebben gehad. Toch geloof ik zeker, dat, als mej. M. Thoes niet zoo bereid was geweest om Iedere maand de dubbeltjes belangloos te innen en deze af te dragen aan den penning meester, we niet in staat waren geweest dit feest te organiseeren. Belangloos zelde ik. en daarom mej. Thoes namens het bestuur, mede namens de kin- deren van onze bum tvercenlglng, onzen oprechten dank. Tevens heb ik de eer u namens het bestuur dit bloemstuk aan te bieden, mede een flaron eau de eolegne en u de verzekering te geven, dat uw werk gewaardeerd wordt en spreek den wensch uit, dat u op den Ingeslagen weg wilt voortgaan.” Applaus en fanfares. „En thans rest mij nog 'n taak en wel om mede te deelen, dat de hr. de Mik (vertegen woordiger v. d. fa. Ringers) en de hr. J. Kes het bestuur gr at s voor leder kind een reep chocolade hebten aangeboden. Heeren, na mens de kinderen We ein best te i middag.” Hierna gingen de kinderen in optocht, op geluisterd door „Klein Kapel” langs de volgende route: Krelagestraat, Zocherstraat, Bergerweg. Van der Kraalstrapt. Leeuwen- hoekstraat, Zocherstraat, Visscher laan. Westerweg, Lindelaan. Vamebroek, Wilhel- mtnalsan. naar de feestro al van den beer Swager. niet altijd op de juiste plaats werden ge kozen. Een klein gemengd koor voor deze ge legenheid samengesteld onder leiding van den heer Slinger, zong zeer mooi enkele stemmige nummers en bereikte met „O. Gulden Hoofd”, van Bonset, muzikaal wel het hoogtepunt van den avond. Tijdens den koorzang werd ergens in de kerk onverwachts getimmerd; dit was vrij storend. Kan het echter een spoed-reparatie zijn geweest? Het concert werd besloten met ..Agnus Del”, voor sopraan en viool, van Blzet. De orgelbegeleiding van de solisten was bij den heer Slinger In goede handen. Moge de groote belangstelling van dezen avond een voorteeken zjjn voor een drukker concert-bezoek in het komend seizoen. Men schrijft ons over de gehouden fees ten: Te ongeveer half een klonken de vroolijke tonen der muziek in de buurt. eenlge fanlarenummers gegeven voor het huls van den voorzitter, heer O. 8. v. d. Wal, trok de muziek door de verschllhende straten van de buurt, De bewoners en de kinderen kwamen naar bulten en allen trokken gezamenlijk naar het terrein van de U. L. O- School aan de Krelagestraat, waar om een uur de optocht werd geforpieerd. De geleidsters en geleiders' waren allen reeds aanwez g, om de kinderen In ontvangst te nemen. Al spoedig waren de klndergn opgesteld, waarna het openings woord werd gesproken door den voorzitter. Deze sprak als volgt: Geachte aanwezigen. U begrijpt natuurlijk wel, dat door den geweldigen regenval van de laatste dagen (en tot heden nog) ons fee tterrein geheel onbruikbaar Is geworden, wat voor het be stuur een groote teleurstelling is. Maar voorzorgmaatregelen waren al reeds ge troffen en wü moeten daar thans gebruik van maken. De zal Getrouwd Harm Slomp en Emma Schoon hoven; Cornells Burger en Johanna Ver- kroort. Overleden: Maria Silvia Aerts, weduwe van Franciscus de Vleeschouwer, 84 Jaar; Margaretha Geertrulda Penders, gehuwd met Johannes Boersen, 49 Jaar; Fokke Vierkant, 84 jaar. Geboren; Anna Helena Dorothea, dochter van Franciscus Boersen en Dirkje Bobbel- dljk; .Nanda Margaretha, dochter van Jo seph van Houten en Nanda Jonge jan; Wll- helmus Franciscus Lambertus. zoon van Wilhelmus Sentenle en Anna Nieuwen dij k. Heden Is in den leeftijd van 58 jaar overleden onze stadgenoot, de heer W. J: B. M. Witte, rustend notaris, wonende Wllhel- minalaan 9 De overledene, die als opvolger van wijten notaris Goeveme, het notarisambt hier ter stede aanvaardde, had sedert ruim een jaar om gezondheidsredenen zijn praktik neergelegd. De begrafenis zal Maandag a. a. -plaats vinden. 4 i

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 11