SNELDOOD Amsterdamsche Beurs n Cheque-koersen 2$ langestraat Laatste Nieuws GROOTE OPRUIMING A. DE WOLFF Leeraar Stenografie „Groote” OndeiwQ—e MaehtnesehrQven. HOFSTRAAT „VRIESIA” v.h. JAN DE VRIES TELEFOON 324 GEMENGD NIEUWS Donker Rotterdam naar Een brutale aanslag schijnlek MARKTNIEUWS Roovers overmeesteren een schip |Na de ramp van de R 101 Inbraak te Kerkrade STEN Ernstige vechtpartij Een bureau voor „blinde passagiers** LUCHTVAART De onrust in Spanje De ramp van de R 101 Postvluchtdienst op Ned.-lndië Botsing bi] Grenoble CORRESPONDENTIE De opening van den Duitschen Rijksdag roode Dorschkool 9»*/„ 58 38% Kunsthandel Fa. Gebr. v. d. MEER ZILVERSTRAAT HOEK OUDEGRACMT - TEL 781 JONGE KIPPEN R.K. DIENSTBODE R’.K. Slagersleerling eenlgszins bekend met het vak Gemengd bedrijf. Brieven onder No 5390, Bureau van dit blad. 20 >4 R. K. DIENSTBODE leeftijd ongeveer 17 jaar, bij P TROMP, manufacturier te Zijdewind. Een net R.K. Meisje gevraagd om Zaterdags In het cate behulpzaam te zijn, bij C. BOS, Waag- plein B. 40. Boerderijen afgebrand Meisje overreden en gedood OVERDIE- en ACHTERMEER Schouw uitgesteld tot 29 October a.s. n J- irnoul er, F. akker, A. de J. c. insen; ippel- De toestand van Jack Diamond Goudzencflng naar Frankrijk en Nederland Nog geen spoor van de ontsnapte gevangenen R.K. DIENSTBODE I dag de MAANDAG 13 OCTOBER 19M den heer 30 passagiers weggevoerd 142 74% 13 het 361% Het „zwakke” geslaeht >*/3 Prolongatie o Wie sal president worden? ALKMAAR Advertentien. IN Botsingen te Lerlda. Het tweede vliegtuig te Cairo Het Tusschen trein en autobus xeij: MAANDAG n OCTOBER 1930 Langend'j- aardappelen: 154% 125 142 20 330 137 18% 103»/, 104»/, 102% 102*/, 95*/, 60 40 93% 69 46 Keors til 126 kw. Spoorwegen Union Pacific Wabash Chic Milw Si. Paul Kansas City South Erie Rallr Staatsleeningen 5% Nederland 1919 5% Nederland 1918 4'4 Nederl 1916 4% Nederl 1917 414 N.Ind. 1928 B Te koop 30 snees goede aan vaarwater gelegen, btj JAC. HUl- BERTS. De Wiel, gem. Behagen. 363» 21 104 46 Vorige Koenen 277 275% 58 301% 226 108 «4 55 75 294 72 110 279 275 59 313*/, 38»/, 19 18»/, 58*,p 135 ‘7% 17»»/ 103»/, IC4»/, 102% 102*/, 97*/, 95 70 47 Si 25 60 41 2«/„ Scheepvaart HoU. Amerika Lijn dito Gem. Elgend Kon. Ned Stoomb. Scheepvaart-Unie Marine comm. Marine pret 229 »4 109 54»/, 76 3C0 204 24»*/,. 200 25 10»/, 56 35»/, ,.Chris- Batavia isterdam ISO N H. bl. te koop. Aan en tegen den leg. bij A DUINMEIJER, Egmond aan den Hoef. 75»/, U7% Gevraagd een nette om met Kerstmis in dienst te treden, bi) N. P. BAKKER. Meester Bakker, te Ca trijp, gem. Schoor!. Suiker H. V A. Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Petroleum Dortsche Petr Gaboes Kon. OUe Perlak Peudawa Continental OU CURSUS IN STENOTYPIE X-, (Stenografeermachine) VOLLEDIGE OPLEIDING ALS TYPIST (E) 10.— STENOGRAFIE PER LES 8.75 Tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembah Maxwell 9.70 34.55 12.04% 2.47*% 58.95 48.15 12.95 24.85 66.25 66.50 66.25 7.30 34.90 27.— 74% Parijs Brussel Londen New-York (cable.! Berlijn Zürich Rome Madrid Oslo Stockholm Kopenhagen Praag Weenen Warschau Gevraagd een 315% 7“/.. 13*/,. ruikt de turen hun oog. ien, hun ngen op tiet men voetjes eetoogjes isch van TERSTOND GEVRAAGD een Industrieën Marg Unie Calvé Delft Alg. Kunstzijde Van Berkel s Pat Nieuwe Philips Industr. Buitenland Anaconda Cert Risk Rubber Separator Zweedsche Lucifers Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-Mij. Eenige dagen geleden heeft de politie aan boord van een vertrekkende mailboot eenige blinde passagiers gearresteerd. Bij hun verhoor kwam vast te staan, dat er te Marseille een bureau bestond, waar men tegen betaling behulpzaam was bjj het verkrijgen van een plaatsje als blinde passa gier op naar Amerika vertrekkende schepen. In verband hiermede zijn een barhouder, ze kere Sabee Mahommed, en een metselaar ge arresteerd. oornemens was over zijn ervarin- dag met de ..Graf Zeppelin” op- het Engelsche Ministerie voor te GRONINGEN, 13 Oct. De boerderij van den heer Velema te Hamdljk, gemeente Nieuwe Schans, is totaal afgebrand. De ge- heele graanoogst, een paard en een aantal varkens, gingen verloren. C. P. te Alkmaar Het is behoudens zeer hooge uitzondering geen gewoonte stukken op te nemen als antwoord op een „Ingezonden stuk” uit een andere courant. Wij kunnen dan ook uw stukje niet plaatsen. Uit Madrid wordt gemeld, dat het gisteren te Lerida in Catalonië tot ernstige botsin gen kwam tusschen politie en republikeinen, die een betooging wilden' houden, naar aan leiding van de aankomst van de echtgenoote en de dochter van den uitgewezen Catalaan- schen leider Macia. Toen de betoogers geen gevolg wilden geven aan de sommatie van de politie, om zich te verspreiden, voerde de politie een eharge met de blanke sabel uit. Ongeveer 40 personen werden door sabelhouwen gewond, waarvan eenlgen vrij ernstig. GRONINGEN. 13 Oct. Te Veele. ge meente Vlachtwedde, is een 11-jarig meisje onder een auto geraakt en gedood. aangut naars be- tn de wet- e ook dit kis wij, figuren ’t >n open of achter- ^mlijsting. de Chi- rgeleverde lerschool" ook in z- trouw i, met wat 1 figuren, en nooit- pier schil- uren van t hoofd met den ciep geldt visschen, en krui- n eind.” schilderen maar ’t s wijken f streepje :gendeel 1 vroeger =n „fout” leeren..„ 3e eerste ist” zijn, dergelijke te pas! it”, zijn 9.78 34.60 12.05% 2.48»',, 58.97 48.22% 12.99 24.60 66.35 66.65 66.35 7.36 35.05 D J. GOVER8. Voorzitter, J. SMIT Ga., Secretaria. Costuums ontvreemd KERKRADE. 13 Oct. Hedenmorgen te hall zeven ontdekte men dat er Ingebroken was In den manufacturenwinkel van de wed. S. te Kerkrade. De dieven hadden een groote hoeveelheid heerencostuums, hoeden, dassen, petten, broeken, mijnhemden, over hemden en andere modeartikelen ont vreemd. Dé waarde van de gestolen goede ren bedraagt honderden guldens. De juiste waarde kon nog niet met zekerheid worden genoemd. De dieven hebben achtergelaten oude cos tumes en oude petten. De lessenaar, waarin het geld gewoonlljk wordt opgeborgen, werd geforceerd, doch toevallig was er thans geen geld aanwezig. Waarschijnlijk zijn de dieven door keldergat naar boven gekomen. L F. A. C. ter s, fam. Bogstra l. Bapar, ié, J. J. ge, fam. Caton, luwen jenraad, Cremer, fam. ir. M. A. ingelen- ndoorn, mevr, dimans, A de ithuis— laastert, dement, echtg. Hessé- chcock, echtg, H. ae Jager. Jonge- ng, H. Lcmpff, enius mevr. Coning, ius, A. echtg, echtg, van L. von nej. E. Wahne, yden— echtg., nr. W. II, fam. lalston, neester ïesner, Rikh, Ronde, ouwer, hatzel, er, G. sej. P. fam. echtg. ?t, W. Ver- Voort- ,Vries, O.5. ill, R. tyand, m. R. aan. teren s nnmg; asü. n. G. I. van lawan i. C. fam. n. C. Th. L H. v. d. n en De, yven, 1. E. i der tyen, 'ater, de rou- uneezehe 1 In 'n orstelling daar. En ’t meest geesten-, Herdenkingsdienst voor Paistra In Bandoeng. Te Bandoeng had een zeer plechtige her denkingsdienst plaats m de congreszaal* van het hootdkwartier van het Leger des Heils ter gelegenheid van het verongelukken van William Paistra. zóón van den commandant van het Leger des Heils in Ned -Indlë, it. Commissioner Wiebe Paistra. bij de ramp van de R. 101 nabij Beauvais. De belangstel ling was zeer groot. Uit alle werelddeelen kwamen schriftelijke en telegrafische betui gingen van deelneming van het groote ver lies, dat de familie Paistra getroffen heeft. De plechtigheid te Cardington. Dé 48 kisten zijn neergelaten in het groo- te gemeenschappelijke graf, op het kerkhof van Cardington, het dorp, waar de meesten hun tehuis hadden. Het was een eenvoudige, maar roerende plechtigheid. Van Bedford, waar de laatste tocht begon, tot Cardington, stonden zeker 60.000 menschen langs den weg en vele duizenden volgden de processie van de motorlarries met hun kostbaren last. In den stast waren, behalve de familieleden der slachtoffers, vertegenwoordigers van de mi nisteries, den luchtvaartraad. verschillende luchtvaartvereenigingen. fabrieken en werk plaatsen van vliegtuigen en luchtschepen, en het escorte werd uitgemaakt door regi menten van Bedfordshire en Hertfordsaire. Terwijl de kisten in het graf werden neer gelaten, vloog een escadrille machines van EINDHOVEN, 13 Oct. In een danszaal te Strüp ontstond gisteravond een ernstige ruzie tusschen twee jonge meisjes. De meis jes trokken hun schoenen uit, waarmee ze elkaar te Ijjf gingen. Een hunner haalde een mes te voorschijn en verwondde haar tegen standster aan het hoofd en sneed een stuk van haar oor af. Dr. van der Put verleende geneeskundige hulp. Zooals begrijpelijk veroorzaakte deze niet alledaagsche vechtpartij groote con sternatie. KANTONGERECHT TE ALKMAAR Mondelinge uitspraak io October 1930 Het signalement Het signalement, dat de verschillende tuigen opgeven, luidt ongeveer als volgt: De man is als heer gekleed, plm. 35 jaar oud, 175 M. lang, blond, bleek gelaat, lange neus, gladgeschoren, heeft een lichte stem, draagt een beige gleufhoed, lichte regenjas en een pbantaslebrlek. Het slachtoffer heeft nog verklaard, dat de dader hem gezegd had zijn adres te hebben ontvangen van een ouden knecht van den Khllderspa troon. De politie heeft dezen knecht onmiddellijk een verhoor algenomen, omdat men vermoedde dat deze man lets met den aanslag uitstaande zou kunnen hebben. De knecht wist evenwel een goed alibi op te geven. Toch mag worden aangenomen dat de dader met de handelwijze van den scbllders- petroon op de hoogte is geweest, omdat die schllderspatroon lederen Zaterdagochtend een groot bedrag aan geld bij zich heeft. In ver band met het vroege uur waarop hij dezen Zaterdagmorgen van huis moest, heeft de man het geld thuis gelaten. *35 cent per flacon Reukelooze Hoofd eau de Cologne Alom verkrijgbaar Bewaar de ledige flacons, ze hebben waarde N.V. DROGISTERIJ EN CHEMICALIENHANDEL Een ernstig ongeluk heeft zich gisteren voorgedaan b|j een spoorwegovergang in de nabijheid van Mocestel, niet ver van Grenoble. Een autobus, die den dienst op Grenoble onderhoudt, werd bij den spoorwegovergang door een naderenden trein gegrepen en totaal versplinterd. Vier personen werden gedood en twaalf zóó zwaai gewond, dat de De begrafenis der slachtoffers. Plech tige uitvaart in Londen. Een ontzaglijke menschen menig te. in dichte rijen langs de geheele route van Westmin ster, Strand en Klngsway naar Easton Sta tion geschaard, heeft Zaterdag eerbiedige hulde gebracht aan de slachtoffers van de ramp van de R. 101, die in plechtige pro cessie door Londen zijn gevoerd, op weg naar hun laatste rustplaats, het gemeenschappe lijk graf, dat voor hen in Cardington gedol ven is. Maakte Vrijdag de kolossale, door vlaggen doek gedekte rechthoek in Westminster Hall een overweldigenden indruk, de tragiek van de ramp werd Zaterdag zeker even treffend gemaakt door de reeks van tweemaal 34. elk door vier paarden getrokken, militaire trans- Poetwagens. waarop de kisten, met de over blijfselen der slachtoffers, werden vervoerd. Het was een stoet waar geen einde aan S’iheen te komen: telkens als men meende aan het emd te zlin. kwamen er weer meer met kmnwn bedekte wagens. De geheele processie die uiteraard groo- tcndeels een militair karakter droeg, was W. K. te Noordscharwoude, overtre ding Arbeidswet 1.boete of 1 hechtenis. P T., L. L., |e Venhuizen, overtreding ilkwet, ieder 4 x 1.boete of 4 s x dag hechtenis. T. ,J. S. te Bergen, J. P-, N. B., N. R-> Th. J. M. de W., te Castricum J. L, A. de W., te Amsterdam, loopen over verboden grond, de ie, ae. 3e, 6e en 7e, ieder f 3. boete of 3 dagen hechtenis, de 4e en je ieder a.boete of 1 week tuchtschool. J. L., te Heiloo, J. P„ A. D., P. K., te Alkmaar J. v. S., te Spanbroek, dronken schap, de ie 10 dagen hechtenis, de ae 6.boete of 6 dagen hechtenis, de 3e f 15.boete of 15 dagen hechtenis, de 4e, je, ieder 1 3.boete of 3 dagen hechtenis. A. J. K., te Beverwijk. W. B., te Zuid en Noordschermer, W. J. F., L. E. B., J. J. K., J. B., N. v.d. V., te Alkmaar, over treding Politieverordening, de ie, en 3e ieder a.boete of a dagen hechtenis de ae f 3.boete of 3 dagen hechtenis, de 4e en 6e ieder 6.boete of 6 dagen hechtenis, de 5e 10.boete of io dagen hechtenis, de 7e t J.boete of j dagen hechtenis. S. N., te Beverwiik J. B. D., P. T te Uitgeest, G. T., te Egmond-binnen G. T., te Limmen J. A., W. C., G. v. D., C. K., G P.. A., te Bergen M. M. de V., te Zaandam J. A., de P., te Amsterdam C. K., te Schermerhorn P. N te Broek op Langendijk B. B., te Oudorp O. M., -te St. Pancras H. v. E., te Hugowaard C. B., te den Burg H. B., te Andïjk G. J. H., H. P. G., J. T-, S. B., te Alkmaar, overtreding Motor- en Rijwielwet, de ie, ae, 3e, 6e, 7e. 8e. 13e, 14e ije, tóe, 17e, 18e. 19e ieder 3.boete of 3 dagen hechte nis de 4e 6.boete of 6 dagen hechtenis, de 5e en 10e ieder 2.— boete of 1 week tuchtschool., de ge J ij.boete of ij dagen hechtenis, de 11e, aie en aae ieder /a.boete of a dagen hechtenis, de lae f j.boete of j dagen hechtenis, de 33e a x f a.boete of 2 x a dagen hechtenis de 20e 1.boete of 1 dag hechtenis. De toestand van den beruchten .gang ster” Jack Diamond, die Zaterdagavond In zijn hotelkamer door onbekenden ernstig werd gewond, was gisterenavond iets beter. De doktoren gelooven. dat .et mogelijk is, hem in leven te houden, wanneer bij de ge vaarlijke schotwond in het onderlijf geen complicaties komen. Alle bezoekers aan net ziekenhuis, waar Diamond verpleegd wordt, worden wapens slagen Het schip „Sunnamhoi” werd, zoo wordt uit Hongkong gemeld, op de Westrivier aan gevallen door als passagiers verkleede roo vers, die zich op het gunstige oogenblUt van het schip meester maakten, terwijl mede plichtigen van den oever af het schip be schoten. Twee wachters werden gedood ai vier anderen oenevens dertig passagier» werden gevankelijk medegevoerd. De ouit wordt geschat op negenduizend dollar. De Duitsche Handelsdienst verneemt, dat de Rijksbank heden uit haar depóts te Ber lijn en te Keulen met de noodige voorzorg een bedrag van 35 mlllioen Rijksmark aan goud naar Frankrijk en een bedrag van 17 H mlllioen Mark aan goud naar Nederland verzendt. In totaal zijn thans 87% mlllioen Mark aan goud uit de depóts van de Rijksbank verzonden. Aangezien een vroegere goudzen- dlng tengevolge van een treinongeval 34 uur vertraging had. heeft de Rijksbank thans maatregelen genomen om dergelljke ongeval len te voorkomen. Rubber S A'dam Rubber Band4r Dell Batavia Rub Rott. Tapanoell Serbadjadl Sllau V. I. C. O Allied Intercontin Rubber meer dan een mijl lang en nam rata een half uur in beslag om een bepaald punt te fasseeren De autoriteiten, onder wie Ramsay MacDonald, de afgevaarcCgedn der Domini ons de diplomatieke vertegenwoordigers, af gevaardigden van alle Eurooeesche naties, namen aan de processie deel ta auto's Ook luchtschipvertegenwoordigers van dit landen, wat zeer op prijs gesteld werd., ook uit Duitschland. De nabestaanden van de slachtoffers reden >n een zeer langen stoet van HJkauto's. Drie militaire muziekcorpsen in den stoat speelden treurwarschen en detachementen van den vliegdlenst van Leger en Marine en van burger luchtvaartvereentringen liepen mede in den stoet, die een indrukwekkend schouw spel onlevende voor de duizenden die stD ^n met ontbloot hoofd een laatsten groet brachten aan de mannen van de R 101 op hun laatste reis. DEN HAAG. 13 Oct. De twee Zondag avond uit de bijzondere strafgevangenis te Scheveningen ontvluchte gevangenen, lagen in een ziekenvertrek en hebben blijkbaar door de tusschenperiode van controle kans gezien de tralies voor een bovenlicht door te vijlen en zoodoende te ontsnappen. Van de vluchtelingen was hedenochtend nog geen spoor ontdekt. Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie een storm, die de hevigheid vaa een orkaan bereikt en de telefoonverbindingen met Grenoble voor het grootste gedeelte beeft verbroken, zoodat nadere bijzonderheden omtrent het autobusongeluk ontbreken. VeehtpartU op een zolderkamertje. De dader ontsnapt Zaterdagochtend is in de Maretakstraat te Rotterdam een brutale aanslag gepleegd, welke gelukkig wonder goed is afgeloopen. Donderdagavond kreeg een schllderspa- U^on. die aan den Grondheerendljk woont, briefkaart waarin hem werd verzocht Zaterdagochtend 10 uur In de Slaghekstraat 145 een werk te komen opnemen. Vrijdag om streeks half vijf werd aan de woning van den «ehiklerspatroon gebeld, maar omdat hjj niet ütul» was, werd de boodschap vooral de kleurenkaart mee te brengen door een van de huisgenooten aangenomen. Later op den ■vond werd nogmaals gebeld en toen nam de schilder zelf de boodschap aan om in plaats v»n 10 uur om 9 uur aan de Slaghekstraat te koenen. Zaterdagmorgen is de schilder naar het ■■ngegeven adres gegaan en daar ontmoette hjj een hem onbekenden man, die hem ver- jocht eerst mede te gaan naar een woning In de Maretakstraat. omdat ook daar een karweitje te verrichten nou zjjn. Alvorens nlar deze woning te gaan, werd in een café In de buurt de sleutel van het huls gehaald, in de woning gekomen, begaf men zich naar de eerste étage waar de schilder het werk heeft opgenomen om daarna op den zolder het schilderwerk te not eer en. Toen hij in een ■olderkamertje was gekomen, heeft de man. die voorgaf huurder van het huis te z(jn. den schllderspatroon met een holle Ijzeren pjjp, welke gedeeltelijk met lood en zand was gevuld, op het achterhoofd geslagen, tengevolge waarvan de man op den grond viel en van de pijn hevig begon te gillen. Daarna werd hem nog een klap op het voor hoofd toegediend, maar in zijn wanhoop heeft het slachtoffer nog kans gezien de Ijzeren staaf met beide handen vast te grijpen. Door dat de aanvaller hevig aan de staaf begon te rukken is de getroffene weer op de been gekomen. Het slachtoffer schreeuwde voort durend en daardoor, en mede door het feit dat de man zoo lang weerstand bood, heeft de dader de vlucht genomen; de deur van het zolderkamertje heeft hij dicht gesmeten en hoewel de schllderspatroon hem onmld- dellijk nazette, had de man toch een grooten voorsprong gekregen, zoodat hjj hem In de straat niet meer zag. De wonden bleken slechts gering te zijn en daardoor kon de rflan ach naar huis begeven. f Het ondersoek naar de ramp De commissie. Ingesteld voor het doen van een technisch onderzoek naar de ramp van de R. 101. heeft haar werkzaamheden be ëindigd. Zeven Britsche deskundigen en verscheidene werktuigkundigen vandelucht- schepenwerf te Cardington zijn eergisteren uit Allonne bij Beauvais naar Engeland te ruggekeerd. Meer dan 300 onderdeelen van het verongelukte luchtschip werden meege nomen. Een aantal zwaardere stukken vaa het luchtschip zullen in het begin van dc week per boot naar Engeland worden ver voerd. o.a. een der 3% ton wegende motoren, die door middel van steek vlam-appara ter. uit het wrak wordt gedemonteerd door Fransche metaalarbeiders. De drie gewonde overlevenden, die zich nog in het hospitaal te Beauvais bevinden, maken het goed. Dr. Eckener over de weersomstandigheid op 5 October j.l. Een ooggetuige opgespoord De gendarmerie van Beauvais Is er Zater dag In geslaagd den eenlgen ooggetuige van de ramp van de R. 101, welke in de directe nabijheid was. toen het ongeluk geschiedde, op te sporen. Het is een oude man, Raboui'Jé geheeten, die bij de politie als strooper be kend staat en derhalve ook eerst niet ge neigd was een verklaring af te leggen. Ten slotte wist men hem echter tot spreken te brengen. Hij verklaarde het volgende: In den bewusten nacht bevond hjj zich in het Bols de Fecq. Reeds onderweg had hij opgemerkt, det het luchtschip op geringe hoogte over Beau vais heen vloog, waarbij het door den stom heftig heen en weer geslingerd werd. Toen hjj op den heuvel geklommen was. kwam het luchtschip naderbij. Alle motoren schenen met groote kracht te werken, hoewel het luchtschip slechts langzaam voorwaart; kwam. Toen het boven het Bols de Fecq vloog, viel het plotseling ongeveer 50 M omlaag, doch richtte zich weer op. Toen reeds dacht Raboulllé, dat er iets gebeuren ging. Terwijl de motoren dan ook verder liepen, daalde het luchtschip steeds me”r Op het oogenbllk, dat het voorste gedeelte met den grond in aanraking kwam, hoorde hij een vreeselijke ontploffing en zag tui geweldige vlammen langs het iuchtsctnp omhoog slaan. De luchtdruk wierp hem toen omver. Hij hoorde nog menschen onder de ruïne om hulp schreeuwen, doch raakte toen zijn zelfbeheersching kwijt en rende zoo hard zijn beenen hem konden dragen dwars de velden over. Nog op eenlgen af stand van het luchtschip was de hitte on verdraaglijk. Hjj kon zich nog herinneren, dat, toen het voorste gedeelte tegen den grond sloeg, het luchtschip ta het midden scheen door te breken. In totaal heeft hU 3 ontploffingen gehoord. De verklaringen van Raboulllé zijn schrif telijk vastgelegd, en aan de commissie van onderzoek toegezonden. Bij rustend echtpaar (landbouwer! gevraagd een niet beneden 16 jaar. om met Kerst mis in dienst te treden. Br. onder no. 5451, bur. van dit blad. AMSTERDAM. 13 Oct. Aardappelprij zen De prijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 2 ladingen, 1600 H. L. ALKMAAR. 11 Oct. 1930 N.V. Eiervei- Uing voor Hollands Noorderkwartier Aanvoer 70.000 kipeleren. 58/60 8.00 8.60 per 100 stuks; 60/63 8 308.70 per 100 stuks; 62 64 8.40—8.80 per 100 stuks; Bruine 60 65 8.60—9.00 per 100 stuks; kleine eieren f 5.107.10 per 100 stuks. Aan voer 20 000 eendeieren. Prijzen 5.205.60 per 100 stuks AMSTERDAM, 13 Octobef Veemarkt 520 vette koeien. Ie kw. 1 1.081.16; 2e kw. f 0.941.06 3e kw. f 0.800 92, mindere soor ten f 0.700.80 per K. G. slachtgewlcht. 118 melk- en kalikoeien f 260380; vette kalveren 2e kw. f 0.951.05 3e f 0.850.94 per K. G. levend gewicht, nuchtere kalveren f 1222. 68 schapen f 3642 - 730 varkens. Vleesch- varkens van 90 tot 110 KG. 69—70 ct., zware 67—68 ct.. vette 65—66 ct. per K G. slachtgewlcht; 113 paarden f 120250. NOORDSCHARWOUDE. 13 October. Aangeveerd werden 8800 Kg. Aardappelen. Groote Schotsche 2.70—3 20; Schotsche Mui zen 2.803.30 200 Kg. Spercieboonen 9 90 11.70; 9200 Kg Uien. Grove Uien 2.10—2.30; Uien 2—2.40; Drielingen 1.30—150; Nep 2 60; 11200 Kg. Peen (groote! 1.30—1.70: 18500 Kg. Roode kool 0 70—2 90; 17000 Kg Gele kc,ol 0 70—230; 15800 Kg. Witte kool 130—150, 1700 stuks Witkrop 0.60—0 80 LANGENDIJK. 13 October, ker Groentenveiling. 8300 Schotsche muizen f 3.504.10. groote idem I 3.10—3.30, Duccen 2.70, Drielingen f 2.70 4.30, 6000 K.G. wortelen 1.40—1.80, 6200 stuks bloemkool 1ste soort 8—14 60 Idem 2de soort 0.90—1.40. reuzen 8.60—15. 55000 Roode Kool, 0.703 20. 17500 Gele Kool 0.60—2 20. 17500 Vroege Witte Kool 0.40—160. 12600 Deensche Witte Kool f 1301.80. Uien: Groote 22 40. Drie lingen 0.80—1.00. Nep 1.90—2 80. 200 Slaboonen 8—17.10. 7500 Bleten 1.90—330. HOORN. 11 October 1930. Veemarkt. 47 Schrammen f 3042. 124 Biggen f 16—25. 600 Schapen en Lammeren, schapen f 3844, lammeren f 30—38. 1 paard t 200. Handel vlug. ALKMAAR. 13 October 1930 66 vette Koelen 220430, handel stug; 7 vette Kalveren 60—165. idem per K G. 1—1.50. II nuchtere Kalveren, slacht., per stuk 12 54. 512 vette Varkens, zware, per K.G. 0 54—0 58. Zouters 0.53—0 54. Handel matig. GRONINGEN. 13 Oct. De boerderij van den heer M. Menninga is door onbekende oorzaak in brand geraakt. Een enorme hoeveelheid hooi verbrandde. Een hond kwam ook In de vlammen om. Alles was verzekerd. 1 Te Bagdad Het tweede postvliegtuig naar Indlë is gisteren om 14.20 plaatselljken tijd te Bag dad aangekomen. Alles is wel aan boor'j, beden wordt de reis voortgezet. Het onderzoek naar den dader Er *erd aangifte gedaan bij de politie, die onmkldellijk een onderzoek tnstelde en ver schillende getuigen boorde. Uit dit getuigen verhoor 13 komen vast te staan, dat eenige vrouwen den dader uit het huis hebben zien komen. Bovendien is een man mededeellng komen doen, dat hij omstreeks half tien Za terdagochtend op den hoek van de Dordtsche- laan en de Brielschelaan een vrachtauto heeft zien staan, welke zoo geplaatst was dat men van dezen wagen uit juist in de Maretakstraat kon kijken. De aandacht van dezen getuige is gevallen op een man, dien hij hard zag weg- loopen, terwijl op hetzelfde moment de vrachtauto wegreed. Deze getuige heeft voorts geconstateerd dat de man. dien hjj zag wegvluchten, een eindje verder op den vrachtauto is gesprongen, waarna deze wa gen in de richting van de stad verdween. voorts is uit het getuigenverhoor gebleken, dat Donderdagmiddag tusschen 3 en 4 uur bij een woningverhuurster in de Maliestraat een man is gekomen, die woningen aan de Slaghekstraat wilde zien. Deze man heeft de sleutels meegekregen en hjj is tegelijkertijd met een juffrouw, die eveneens een woning rilde huren, naar de Slaghekstraat gegaan. De man is met de sleutels verdwenen. De nieuwe Duitsche Rijksdag, in de sa menstelling, die bet resultaat is van de op 14 September j.l. gehouden verkiezingen, komt heden voor het eerst bijeen. Reeds vroeg in den morgen stonden groo te groepen nieuwsgierigen voor het Rljks- daggebouw om de aankomst der nieuwe volksvertegenwoordigers gade te slaan. Een batterij van persfotografen belegerde het voorportaal van het gebouw. Ook in het ge bouw zelf heerschte reeds tamelijk vroeg groote drukte, doordat vele afgevaardigden aanwezig waren om de verschillende frac tievergaderingen. die aan de openlngszlt- ting vooraf gaan, bij te wonen. Ook de eer ste Nationaal-Socialistische afgevaardigden in hun bruine hemden, zag men In de gan gen van het Rjjksdaggebouw. Vóór de opening van den Rijksdag, woon den de Katholieke Centrum-afgevaardigden een dienst oij in de Hedwigs-basilika, terwijl hedenmiddag voor de Evangelische afge vaardigden een specialen dienst wordt ge houden in den Dom. De eerste fractievergadering was die van de Duitsche Landvolkpartij. Te elf uur kwa men de Communisten, de Economische Par tij en het Centrum in fractievergadering bijeen. Ook de Christelijk Sociale Volksdlenst. de Duitsche Volkspartij en de Staatspartij kwa men in fractievergaderingen bijeen. De plenaire zitting begint hedenmiddag te drie uur. Alle kaarten vooi de publieke en gereserveerde tribunes waren reeds dagen van tevoren uitgegeven, zoodat men een zeer grooten toeloop verwacht. Na de formeele bevestiging der leden, wordt de zitting verdaagd. In het middelpunt van de belangstelling staat de verkiezing van den Rijksdagpresl- dent. In verscheidene kringen geloof» men. dat Rljksdag-Presldent Loebe niet meer in zijn functie zou terugkeeren Men schijnt rede nen te hebben om aan te nemen, dat niet alleen de uiterst rechtsche partijen, doch ook de Duitsche Volkspartij de Economische Party en de Landvolkpartij niet meer voor de herkiezing van President Loebe zullen stemmen. De Dultsch-Natlonalen en de Na tionaal-Socialisten zullen in dit geval waar- samenwerken en een Natlonaal- Socialistlschen candldaat stellen. Omtrent de houding, die het Centrum en Beiersche Volkspartij zullen aannemen, tast men nog in bet duister. Of deze frac tie* voor Loebe zullen stemmen, schijnt er van af te hangen, of Loebe bereid zal zijn met een Natlonaal-Soclalistischen vice-pre sident samen te werken. Het schijnt in ieder geval vast U staan, dat de verkiezing van den voorzitter niet bij eerste stemming beslist zal worden. LONDEN, 13 Oct. In een interview met de „Times" heeft Dr. Eckener eenige ervaringen medegedeeld, die hjj op den vijfden October, den dag van den onder gang van het Britsche luchtschip R. 101 heeft opgedaan tijdens zijn vlucht met de „Graf Zeppelin”, die dien dag juist een tocht maakte naar Leipzig en Goerlitz. Op een gegeven oogenbllk, wees de hoogtemeter plotseling een hoogte van 400 voet aan terwijl het luchtschip zich, stevig vastge houden. op den beganen grond bevond. Dit wat te verklaren uit een plotselinge veran dering van den barometerstand. Dr. Ecke ner deelde den „Tlmes'-medewerker mede, dat hjj vi gen. dien gedaan, het Engelsche Ministerie luchtvaart een uitvoerig rapport aan bieden. Voorts sprak Dr. Eckener zijn bewonde ring uit voor het werk, dat Groot Brlttan- nlë op het gebied van de ontwikkeling der luchtscheepvaart had gepresteerd. Tegelij kertijd deelde dr. Eckener tets mede over zjjn nieuwe plannen. De L. Z. 128. het nieu we luchtschip dat men te Friedrichshafen zal gaan bouwen, zal acht motoren hebben, die tezamen een energie kunnen ontwikke len van 4000 P. K., tegenover 2400 P. K. van de motoren van de ..Graf Zeppelin.” Deze motoren zullen zoowel met benzine als met het bekende „blauwe gas”, dat ook voor de „Graf Zeppelin” gebruikt wordt, gedreven kunnen worden. Tot besluit verklaarde Dr. Eckener, dat hij niet zou gelooven dat Engeland, dat zoo wel voor de ontwikkeling der luchtscheep vaart als internationaal verkeersmiddel had gedaan, door dit eene weliswaar zeer ern stig ongeluk, dat echter evengoed leder an der ander had overkomen, zijn verdere po gingen voor de toekomst zou opgeven. den Kon. Vliegdienst over het terrein, bracht door duiken het gebruikelijke saluut en bleef boven het terrein cirkelen. De salvo’s werden door een detachement van den Koninklijken Vliegdienst gevuurd, nadat bij het graf een korte dienst door geestelijken van verschillende gezindten, geleld door den bisschop van St. Albans, was gehouden, waaraan vele dorpelingen knielende deelna men en de gebruikelijke gebeden werden uit gesproken. Veertien van de acht en veertig kisten droegen namen, gegrift in aluminium platen, op de andere stond: „ter nagedach tenis aan den onbekenden vlieger, die op 5 October is gestorven." Ten slotte werd door de trompetters de .Last Post" geblazen, even later gevolgd door de réveille, waarmede deze eenvoudige plechtigheid ten einde was gebracht. gevisiteerd of zjj In het bezit van zijn, aangezien men nieuwe aan vreest. In de „onderwereld” van New-York en Chicago is het een publiek geheim, dat Jack Diamond sedert zijn terugkeer uit Europa door zijn tegenstan ders ter dood veroordeeld is. BU sjjn ver hoor door den politie-commissaris van New- York. nadat de aanslag op hem gepleegd was, beantwoordde Diamond, die zeer zwak was, alle vragen met een licht hoofdschud den of met de opmerkiru', dat hij niet de geringste vermoedens ha® tweede postvliegtuig naar Indlë is Zaterdagochtend te 6 35 uur uit Athene ver trokken en 14.35 te Cairo aangekomen. Gisteren werd de tocht voortgezet.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 12