ISD AHL ar EN LEVERTRAAN EN Onze UITVERKOOP WEGENS VERPLAATSING naar LANGESTRAAT KUNSTHANDEL Fa. GEUR. v. d. MEER r BLAD BLADZIJDE 1 r MAANDAG 27 OCTOBER 1930 ALKMAAR Verbouw Alkmaarsch Warenhuis BERICHTEN UIT ONZE VORIGE OPLAGE De revolutie in Brazilië Nadere berichten Benoeming aangenomen PROVINCIAAL NIEUWS Ongeval Aanrijding BINNENLANDSCH NIEUWS Geslaagd OUDORP en i Amsterdamsche Kegelbond De heer D. Woldendoro tot voorzitter gekozen De begrafenis van de slachtoffers van de mijnramp te Alsdorf Man te Beverwijk doodgereden Het conflict tusschen de [Jmuider-Federatie en het N. A. S. duurt nog slechts 14 dagen. Op alle, niet in den uitverkoop opgenomen artikelen geven wij deze week nog 10 pCt. korting ZILVERS7UAT 1 - TELEFOOH 711 - Door den trein vermorzeld R.K. Kiesvereeniging „Vrijheid en Recht” ZIJPE EGMOND AAN ZEE Hoofdbestuorders van bet N.A.S. door de politie verwilderd Alkmaarsche Ijsclub Personeel Ned. Spoorwegen A volgens de nog Pater fl. A. VAN RIJN. O.P. neker uur Rlo terug. vonden eveneens ernstige materieele voertuigen bekwamen omtrent de schuldvraag kunst- zichzelf staand persoon kl D. WOLDENDORP waaruit ■tal kan naar R. K VROUWE NBONl te VRAAG GEGARANDEERD ZUIVERE Ver"--,'v‘'-»a’’ hjj -te de 3e. L r. Kokkes Mevr O herl numqué van de kiesvereeniging werd HARTELIJKE DANKWOORDEN TOT MR. A. J. M LEESBERG Da inrichting van een modern binnenhuis. ;ehouden van de Vrouwenbond. jesteld. 7is ter A aJ "K A A X- a V TELEFOON 824, ALKMAAR NB Volks Levertraan per Liter, flench Inbegrepen. De heer Woldendoro, vertrouwen, alhoewel hij De Eerw. Zuster Udulna (mej. Joh. Kor- ver, alhier), slaagde te Amsterdam in het O. L. Vr. Gasthuis voor het diploma zie kenverpleegster. it het itn het 'aan Li w. lag van de gisteren alhier gehouden aanbesteding voor uitbreiding der R. K. Meisjes- en Jongensschool en bouw Bewaar school te Oudorp. (architecten P. J. de Kort en D. van Diepen) luidt als volgt Perc. I Uitbreiding R. K. Meisjes jongensschool L. O. c':r Da datum van 1 April 1919 is aangehouden, wtfj de pensioenen van hen. die nA dien datum gepensionneerd zyn. ingevolge het bepaalde in art. 9« der Pensioenwet van 1 Juli 1923 af in overeenstemming zijn ge- ev ”u'p. jeu oude Blanke Medicinale Berger en Stoom- to halve he*1» TJWwr Hedenochtend ia de ongeveer 5O-jarige J Tuinman, die verblijf hield tn een logement te Beverwijk, nabij den onbewaakten overweg in den Pruimedijk van den spoorweg Bever wijkUitgeest door een trein overreden en vermorzeld. Vermoed wordt, dat de ongelukkige, die werkzaam was op de aan de overzijde van den spoorweg gelegen vuilnisbelt der gemeente wijk aan Zee en Duin, op weg naar zijn werk langs de spoorbaan heeft geloopen en daarna bij het oversteken der lijn op het moment, dat van beide richtingen een trein naderde, is o verreden. Het lijk is naar het Hjkenhuisje te Wijk aan Zee en Duin overgebracht, en Duin overgebracht. het hiervo- onderkleine 10 000 inwoners leente: een ge- inwoners. groo tte met 100.000 in- bracht met de bedragen, die nieuwe wet genoten worden. De regeling geldt dus alken voor hen. die vóór 1 April 1919 gepensionneerd zijn. Zij moeten zich tot de Directie der N. 8. wenden met het verzoek, volgens de nieuwe regeling een toeslag te mogen ontvangen, resp. den genoten toeslag te verhoogen. Perc. II Bouw R. K. Bewaarschool. Perc. 3 Massa. Begroeting I 33333 II ƒ30315 III 43537- 1 S. Kuin, Bovenkarspel ƒ34950, ƒ33960, ƒ47910; P. Dekker, Tuitjenhorn 33860, 23609, 47469 M. Duinmayer, Alkmaar 19300, 36350, ƒ45550; Jac. Schuit, Egmond a- d. Hoef 31400, 30700, 43000 P. de Nijs, Castncum ƒ31700, 19800, ƒ41500 Th. A. Hoogewerf, Ursem ƒ30950, 30000, 40500 K. Wester, St. Pancras, 18733, 19x50, 3787a C. Noort, Bergen «9655» 18077, 37733 Kemper Hoog- vorst. Warmenhuizen 18500, 19300, 37090 P. Buis, Oudorp 17890, 18075, 35965 K. Ursem, Beemster 17900, ƒ15600, ƒ33500. Een biljet te laat in ge komen. Gunning aangehouden. familie inwonend persoon midd. gem f 650; gr. gem. kozen voorzitter, de heer Wol- hieraan niet veel meer toe te openbaar ide com- l gezegd: dat men Mr. Leesberg innig dankbaar is vook al wat hij gedaan heeft als voorzit te der Katholieke Kiesvereeniging maar boven dien nog in vele andere functies. Dank bracht spr. Mr Leesberg niet alleen, voor wat deze gedaan heeft in het openbaar maar ook voor zijn werken achter de schermen. Spr hoopt. Mr Leesberg nog eenmaai terug te tien op de plaats, die hij nu vrij willig, uit uefde voor de partij verlaten heeft. (Luid applaus). Ten slotte brengt hij dank aan alle aan wezigen voor de zakelijke besprekingen en sluit op de gebruikelijke wijze deze verga dering. (Ongecorrigeerd Burgerlijke Stand van 17 tot en met 33 Oct. 1830 Geboren: A lid* Maria, d. van A. Groot en E C. Schilder. Getrouwd: M. Boeket. oud 31 jaar, arbeider et Koog aan de Zaan en C. G. Borst. 27 jaar. W. Oele, 31 Jaar, arbeider te Anna Pau- lowna en C. Bakker. II jaar. J. Penne- kamp. 25 jaar, tuinder, te Anna Paulowna en Adr Bakker. 33 jaar N. Spaans. 30 jaar. slager te Behagen en A. Kult, 35 jaar. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS Districts- Arbeidsbeurs Doelenstraat 30. Telefoon 838 Geopend iederen werkdag van 913 uur. Voor werkgevers van 91 en van 35 uur. Maandag- en Donderdagavond van 78 uur. Bemiddeling speciaal voor kantoor personeel op Donderdagavond. Voor vrou welijke personeel afzonderlijke ingang. De Directeur van bovengenoemden dienst maakt bekend dat heden staan ingeschreven: i banketbakker, x boekbinder, 7 chauf feurs. 1 drukker, 13 grondwerkers, 3 kan toorbedienden, i kellner, 1 loodgieter, 1 loopknecht, a machinisten, 3 mach, hout bewerkers, i metaalslijper, 3 meubelmakers, 3 opperlieden, 1 opz. teekenaar, 3 pakhuis knechts. 1 pianostemmer, I reiziger, 9 schil ders, 3 schippers, 1 smid, 6 sigarenmakers, 3 steenbikkers, 1 stoffeerder, 5 stukadoors, 1 tuinman, 30 timmerlieden, 3 voegers, 1 wagenmaker, 5 ijzerwerkers, 71 losse en transportarbeiders, 3 winkeljuffrouwen, 5 werksters. Gevraagd: 3 huishoudsters. Geplaatst: 1 colporteur, a electriciens, a grondwerkers, a metselaars, 3 opperlieden, 1 schilder, a steenbikkers, 1 timmerman, 1 losse arbeider, 1 dagmeisje, 1 werkster. Alkmaar, 24 October 1930. De directeur voornoemd, ED. V. D. HEUVEL. Gemeenteraad (Vervolg) Crediet van f 3500 voor een post. De voorzitter deelde mede, dat co ar de uitbreiding van de bestrating, de last van het regenwater steeds g rooter wordt. B. en W. stelden voor op het Schoolplein een put te bouwen, met een inhoud van pl.m. 60 M.3. De heer van de Pol stelde voor het over tollige water een bovengrondschen weg te geven tot de Smidstraat (goot) en vandaar onder den grond naar het strand. Dit laatste gedeelte alleen te gebruiken in tijden van hevigen regenval, om te voorkomen dat de Voorstraat „blank** staat. Bij de Smid straat zou dan een put gegraven moeten worden. Na een zeer lange bespreking stelde de voorzitter voor het plan van den heer v. d. Pol door den architect te laten uitwerken. Aldus besloten. De heer Dekker herinnerde aan de put ten op het Pompplein. Misschien behoeft er geen nieuwe gegraven te worden, door een van deze van een afvoer te voorzien. De voorzitter zegde toe hiermede reke ning te houden. B. en W. stelden voor de bouwlanden niet meer te verhuren. B. en W. waren de meening toegedaan dat er een geschikte speelplaats voor de kinderen moet zijn en meenen die gevonden te hebben op het bouwland in de z-g. Lange Plas. B. en W. stelden voor, dat land als kinder speelplaats beschikbaar te stellen. Hierna werd het voorstel van B. en W. in stemming gebracht en aangenomen met 6 tegen 4 stemmen. Het voorstel om een geldleening groot f 105.550, waarvan f 60.150 voor conversie, f 7000 subsidie rijwielpad-vereeniging, f 38.400 voor uitbreiding gasfabriek, f 6000 voor automatiseering pompstation, f 4000 loods en oven gasfabriek aan te gaan, werd goedgevonden. In de suppletoire begrooting 1930 werd op voorstel van B. en W. administratieve wijzigingen aangebracht. Bij de rondvraag deelde de voorzitter mde, dat het plan reeds bestond de Schin kel straat te wijzigen. Dit kon echter niet, voordat in het Westelijk deel der gemeente de afwatering in orde was. De voorzitter stelde na een lange discussie voor, de uitkeering der gemeentebedrijven goed te keuren en B. en W. te verzoeken volgende uitkeeringen eerst in den raad te brengen. Aldus wordt besloten. Na nog eenige vragen der leden werd de vergadering gesloten. Gistermorgen verschenen ten kantore van de Umulder Proviand Centrale eenige hoofd bestuurders van het N A. S-, ten einde beslag te leggen op de bescheiden. Een der employé’» werd door hen geschorst. Toen z(j hedenochtend wederom op het kantoor verscheen beletten drie bestuurders der IJmulder Federatie hun, verder op te tre den en gelastten hun het kantoor te verlaten De NAS -bestuurders gaven aan dit bevel geen gevolg, waarop? de politie gehaald te en de hoofdbestuurder» met den sterken arm zijn verwijderd. Per autobus werden zij naar het politie- van de Centrale werd door hen geschorst. LOU BANDY-AVOND Zooals wij reeds medegedeeld hebben, zal onze populaire en sympathieke Holland- sche humoris» Lou Bandy met zijn gezelschap in „het Gulden Vlies” alhier een vroolijken avond geven en wel op Dinsdag 38 Oct. a.s. Lou Bandy welke geruimen tijd niet in Alkmaar optrad, zal zeer zeker veel publiek trekken, daar hij hier altijd een gaarne ge ziene gast is. En terecht, hij toch is een van de weinige humoristen die lachsalvo’s kan doen verwekken. Onze Lou heeft vooral zijn popu lariteit te danken aan zijn humor en zijn enorme gevatheid. Het zal een ouderwetsche avond worden van dolle vroolij kheid, want het gezelschap Lou Bandy heeft zich in de allereerste plaats tot taak gesteld, een ieder gezond te doen lachen en te oordeelen naar het succes, welke dit gezelschap in andere □taatsen reeds had. gelooven wij wel dat „Gulden Vlies” te klein zal zijn om grobte aantal Lou Bandy bewonderaar bevatten. arsche Ijsclub hotel Proot ese J. x Apru Vrijdagmiddag om 12.15 uur heeft bij de Frieschebrug een aanrijding plaat* gehad tusschen een luxe-auto. bestuurd door N. K., wonende te Rotterdam, en een wielrijder O. J., wonende te Oudorp. Er kwamen geen persoonlijke ongevallen voor. Belde schade. De politie stelt een onderzoek in. De heer Koldeweij ving hierna zijn lezing over bovengenoemd onderwerp aan. In het eerste gedeelte van zijn lezing was een les in de moderne smaakvorming. Na eenige voorbeelden van bouwstijl en woning-inrichting getoond te hebben, wees de spreker er op, dat de hedendaagsche architecten en binnenhuis-artisten het rus tige en natuurlijke van den middeleeuwschen bouwstij' aanvaarden, doch den onrustigen, potsierlijken stijl van een eeuw geleden ne- geeren. Zoo ziet men in het tegenwoordige moderne interieur eenheid, soberheid en realiteit van lijn, die rustig aandoet, doordat alle onnatuurlijke overbodige ornamen- teering vermeden wordt. In het tweede gedeelte weidde de spreker uit over de inrichting, aankleeding en tneu- bileering van het moderne binnenhuis. Met een rijke collectie lichtbeelden toonde de spreker aan hoe door de soberheid en eenvoud een werkelijk schoon interieur verkregen kan worden. Ook in de moderne woning-inrichting is er een plaats, ja een voorname plaats voor kruisbeeld of Christus beeld dit wordt niet achteraf geplaatst, doch op de eereplaats in de huiskamer. Ongetwijfeld hebben de dames van deze interessante lezing genoten. Mej. Boom bracht den spreker namens de leden dank voor zijn met mooie licht beelden geïllustreerde lezing. De presidente maakte hierna het Winter- programma bekend achtereenvolgens zul len de volgende avonden gegeven worden In November Jan Beerends over „Langs de Kusten van de Oude Wereldzee” pn December ..Artsilk en fa. Ringers-demon- straties in Januari een vroolij\e feestavond in Maart komt Pater J. Frehe een lezing houden over een opvoedkundig onderwerp. Door de Artsilk zal een der bestuurs leden met de zijdebewerking bekend gemaakt worden, om de leden deze bewerking te leeren. Voorts is het bestuur voornemens, bij genoegzame deelname een cursus in de fijne kookkunst te geven. Op verzoek van het Hoofdbestuur werd aan de leden verzocht met Allerheiligen een H. Communie op te dragen voor degenen, die te lijden hebben van de communistische geloofsvervolging de leden van alle vrouwen bonden op de wereld doen aan deze gebeds actie mee. Het plan om een moedercursus te geven, heeft het bestuur laten varen, omdat de plaatselijke afdeeling van het Wit-Gele Kruis zulks reeds doet voor dien cursus hebben zich pl.m. 30 dames opgegeven. Tenslotte deed de presidente mededeeling van een schrijven van de Bisschoppelijke Commissie van O. L. Vrouw Ter Nood te Heiloo. waarin finantieele steun gevraagd werd in de bouwkosten van de nieuwe de votiekapel. Medegedeeld werd nog, dat verschillende nieuwe leden zich hadden opgegeven. Voor ,de dezen zomer overleden leden werd een kort gebed gestort. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, zoodat de presidente overging tot sluiting der vergadering op de gebruikelijke wijze. Naar w(j vernemen, heeft de heer C. Ven- ztjn benoeming tot lid van den ge meenteraad. als opvolger van mr A. J. M Leesberg, aanvaard. Vrijdagmiddag te vier uur geraakte ter hoogte van bet Po tkantoor een woonwagen aoodanlg defect, dat verder gaan ónmogelijk was. Met vereende krachten werd het voer tuig naar de Heul gebracht. Nadat een smid de noodige reparaties had verricht, is de wagen m de richting Heiloo verdwenen. De nieuwe regeerlng die onder leiding staat van generaal Barreto, bestaat verder uit de generaals Fragoso en Dengrone. Naar verluidt zou de afgetreden president Washington Luiz, die zich momenteel in ar- rest bevindt, in een der barakken van de kazerne van het 3e R. L, verlof hebben gekregen, om zich binnen eenige dagen naar bet buitenland te begeven. De vice-president van den Senaat. Antonio Azeredo. te gearresteerd. De nieuwe regeering heeft een proclama- tie uitgevaardigd, waarin een beroep wordt gedaan op beide partijen, om de vijandelijk heden te staken en den normalen toestand 1 te helpen bevorderen. I Toen het Dultsche stoomschip ..Baden", van de HamburgAmerikalljn. met post en 1 passagiers aan boord, de haven wilde uit- varen, werd het door het fort Copacabana onder vuur genomen. Het schip keerd onmlddelUjk naar waar de 18 personen, die door het artillerievuur gedood of gewond werden (het nauwkeurige aantal slachtoffers te nog niet bekend) aan land werden gebracht. Steunregeling voor oud-gepen- sionn eerden De officieele regeling voor de oud-gepen- sionneerden der Ned Spoorwegen, welke vanaf 1 September geldt, luidt als volgt: I. Behoudens het bepaalde onder II wordt aan hen. die vóór 1 Aj>rU 1919 gepension neerd zijn geworden, een toeslag toegekend van 100 pet. boven het pensioen (Inclusief de pensloensverhooging ten bedrage van 40 PCt.). ft II. (a).’De toeslag wordt niet verleend. Indien of voorzoovtr de Inkomsten daardoor zouden overschrijden een bedrag als hieron der is aangegeven. Voor een bij kl. gem f 600, f 700. Voor een op gem. f 700. midd. gem. f 750. gr. gem. f 800. Voor hoofd van een gezin van 2 personen kl. gem. f 900. midd. gem. f 975. gr. gem. f 1050. Voor hoofd van een gezin van 3 personen kl. gem. f 1000, midd. gem. f 1075, gr. gem. f 1150. Voor hoofd van een gezin van 4 personen gem. f 1175, gr. gem. Het schip was van Buenoe-Aires op den terugweg naar Hamburg. De Minister van Justitie van de nieuwe regeering heeft zijn leedwezen over het in cident uitgesproken en schadevergoeding toegezegd. Te Sao Paulo onlusten plaats. Op verschillende plaatsen ontstonden branden, waarbij ook het paleis van den president in brand werd gestoken. Gisteravond hield de Alk: een algemeene vergadering Door den voorzitter, den'heer a. J. Stik- kel. werd medegedeeld, dat deze vergadering belegd was, om de leden tn kennis te stellen van de plannen voor de groote ijs- en win- tersportten c n- -”tng. ■velke van 8 tot 16 lov ber in de monte” geh'ut* -:t Nj er/ en goed....2^rd. Medegedeeld werd nog. dat het risico dezer tentoonstelling gedragen wordt door het bestuur, terwijl eventueele baten geheel aan de ijsclub ten goede zullen komen. DEUTSCHE ALLERSEELEN- ANDACHT Allerseelen naht Dort weit im Heimat tende geht man nacb den Gribern der Vers tor benen mit Kranzen und Kerzen. Das Volk deutscher Zunge hat soviele Toten zu gedenken: die Gefallenen fürs Vatertend, die Schlachtopfer aus den Elendsjahren, und neulich die von der Grubenkatastophe in Alsdorf übcrrascht wurden. Da wir in der Heimat unsere lieben Toten nicht besuchen können, so wollen wir es nicht unterlassen. Direr im Gebete zu ge denken. Aus diesem Anlasz ist am Sonntag den a6 Oktober Nachmittags ‘i4 Uhr in der St. Franziska-Romana Kapelle (Laat 134, neben der St. Dominikuskirche) eine Toten- andacht, verbunden mü deutscher Predtgt. Ich möchte Sie alle herzlichst bitten an dieser Andacht teilzunehmen im Gedenken an Dire lieben Verstorbenen. Am Allerseelentage Montag 3 Nov. selbst ist eine hl. Messe mit gemeinschaftlicher Kommunion, morgens um >,8 Uhr in der Kapelle. Naar aanleiding van bovenstaande aan kondiging moge hier een beleefd verzoek volgen aan ieder, die Duitsch personeel heeft, om volle gelegenheid tot bijwoning van deze godsdienstoefeningen te verschaf fen. Moderne zakenmenschen zijn niet meer tevreden met winkels, die niet veel meer zijn dan bergplaatsen voor hun artikelen, doch zij streven eerst en vooral nur gemak en ..service voor den kooper of dien zij het hopen te maken. Voeg daarbij, dat zij het ver wende publiek van heden ook het sum mum van verfijnden smaak en kunstzin- x^Kheid moeten bieden, dan zal het duide lijk zijn, dat menig perceel gerestaureerd, menige winkel omgebouwd moet worden. eischen des tijds beeft ook de Directie van het Alkmaarsch Warenhuis verstaan, en het geweldige pand, bestaande uit drie in elkaar loopende perceelen (Langestraat, Achterstraat, Houttil) heeft aan de Lange- straatzijde een nieuwe pui gekregen, die zonder twijfel als voorbeeld van goeden smaak en juist opgevatte „service” voor de clientèele mag gelden. Hoewel deze verbouwing nog lang niet gereed is, wordt een en ander toch reeds hedenmiddag te drie uur heropend, om de reeds gereed gekomen etalages weer zoo snel mogelijk productief te nikken. Details der verbouwing zullen wé nog niet vermelden; om die naar waarde te be- oordeelen moet eerst alles gereed zijn. maar hier ontbreken o.a. nog de marmeren pui- omlijsting, de tegelvloer en de lichtbakken. Wanneer dit alles klaar is, hopen we er nader op terug te komen. Voor heden iets meer algemeens. De uitbreiding die vele branches in het bedrijf hebben ondergaan, deden een abso lute behoefte aan meer etalageruimte ont staan. Bij de verbouwing is uitgegaan van het standpunt, dat de tijd voorbij is, dat men liefst vanaf de straat meteen met de deur in huis viel, en dat he» tegenwoordig koo- pende publiek bij voorkeur eerst rustig etalages wil bezichtigen zonder gestoord te worden door de passage op straat, alvorens een magazijn binnen te gaan. Daarom is gewoekerd met de ruimte en in modernen trant een veel vergroot etatege- portiek met 5 etalages gebouwd. Hierin is men tot tevredenheid der Direc tie geslaagd, doordat de architect allereerst wist te voldoen aan den eisch: een groote etalage, waarin men ook groote artikelen smaakvol kan etaleeren, en waaromheen op een zeer origineele wijze de andere klei nere etalages werden gegroepeerd met daar- tusschen een prettige wandelgang, die naar den ingang der winkel voert. Het spreekt vanzelf, dat we niet alles kunnen opnoemen wat bij het binnentreden reeds dadelijk het oog boeit. Een greep dus uit deze keurcollectie. In een der kasten zagen we een pracht- verscheidenheid kunstnijverheidsartikelen, n.i. groote verscheidenheid glazen vazen, glasserviezen en gebruiksartikelen van de glasfabriek „Leerdam" te Leerdam en „Kristal-Unie" te Maastricht. de overzij een collectie kunstaarde- werk uit de plateelbakkerijen „Zuftl-HoJ- tend” te Gouda en „de Kennemer Potterij” te Velsen. alle origineele modellen in fijne kleurschakeeringen. Vanzelfsprekend is ook een ruime sor- teering gebruneerd en gehamerd koper werk en een keurige verzameling kunst- artikelen in tin aanwezig. Iets geheel nieuws is het „Aga' glas, waarin vele gebruiksartikelen worden gebracht in geheel nieusve kleurnuances. Alleraardigst doet het dit kunstglas. Oor spronkelijk een Engelsch idee, dat zeker ook in Holland opgang zal maken. Geheele Belangstelling en drukte Reeds vroeg hedenmorgen, bewogen zich velen door de straten van het zoo zwaar getroffen mjjnwerkersdorpje Alsdorf, waar Jieden de teraardebestelling zal plaats vin den van de slachtoffers. De teraardebestelling wordt voorafgegaan door verschillende rouwplechtlgheden tn alle kerken van Alsdorp en een officieele plech tigheid op het Raadhuis. Vele menschen kwamen reeds hedenmor gen vroeg te Alsdorf aan. o. a. uit de plaats jes Kellersdorf en Schelfendorf. In het casino van het mUngebouwencom- plex. zijn de leden van de münwerkers- brigade aangetreden, gekleed in hun zwarte pakken, de zwarte baret met donkere roe ren op het hoofd en de brandende mijnlamp aan den gordel. Zij zullen hun makkers bet laatste ge lelde geven. Er zijn ruim 500 Schupomanschappen aan wezig. Zij zijn nauwelijks in staat de noodige afzettingsmaatregelen te nemen. Want sedert den vroegen morgen komen honderden auto mobielen te Alsdorf aan. De vrachtauto's, waarin het stoffelijk overschot der slachtoffers van de myngebou- wen naar het kerkhof zullen worden gebracht, zijn met rouwfloers omhangen en met groene dennentakken bedekt. Or> de wagens liggen reeds de grafkruisen gereed. Het zijn alle eenvoudige witte kruisen, die slechts den naam van den doode dra gen en die alle denaelfden vorm hebben. In de bedrijfsgebouwen worden voortdurend kransen en bloemstukken binnengedragen die op de kisten worden gelegd. In het St. Agnes-patronaat werd Vrijdag avond een bijeenkomst iïd. Alkmaar van den R. De leden-opkomst was goed. De presidente Mej. M. Boom opende de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze en heette allen hartelijk welkom, in het bij zonder den heer B. J. Koldeweij, architect te Voorburg, die dezen avond een lezing met lichtbeelden hield over „de inrichting van een modern' binnenhuis”. Spr. uitte Jen wensch dar de eden mei ieze ezing iir lui 'Ouden joen. nr 1 - as de 1; .10: a e i van aarvergader.ng, welke ondvi dankzegging werden goedgekeurd en aldus va: Inmiddels was de Z-E. Rector vergadering gekomen. ontbijtserviezen, eierdopjes incluis, zijn er- 1 van vervaardigd. Buitengewone aandacht zal ook vragen I ie speciale etalage Gero-Gromalca. het ooets- en vlekvrije tafelzilver van de Gero- fabriek te Zeist dat om zijn buitengewoon goede eigenschappen het artikel is geworden voor iedere practische huisvrouw. We zouden nog kunnen noemen: Engelsch Kunstaardewerk- en porceleinen tafel serviezen in de allernieuwste modellen en décors; een prachtverscheidenheid aller nieuwste glaslampen met sierlijk koperen tnonteering; groote sorteering tompouces en heerenparapluies de allernieuwste soorten. Voorts honderden andere artikelen, zooals koper- en nikkelwaren lederwaren, kristal- artikelen, bijouterieën, toiletartikelen parfu merieën. enz. enz. Maar waar zou in een echt Warenhuis als dit het einde zijn Liever maken we nog even melding van een origineele attractie welke aan de opening verbonden is. Ieder kooper, die een bedrag besteedt van f 3.50 of meer, ontvangt gedurende de eerst volgende dagen en zoolang de voorraad strekt een cadeau pakket op vertoon van dén cassation. De kooper mag zelf een pakket uit de groote grabbelton némen, maar deze ge schenken Zijn zoodanig verpakt, dat men uitwendig den inhoud niet kan nagaan, terwijl ook de verkoopsters niet met den inhoud bekend zijn. Onder deze cadeaupakketten bevinden zien 'naast de vele kleine geschenken ook vele meer waardevolle artikelen als Nikkelen thee- en koffiekannen, bonbon- schaalties. gebakschalen. kristal-artikelen. portemonnaies. colliers, vazen enz. enz. Vanzelfsprekend kunnen deze pakketten na uitgepakt te zijn geweest niet meer wor den omgeruild. Wij wenschen het Alkmaarsch Warenhuis in z'n nieuwe gedaante veel succes. dankte voor het lij groote bezwaren had. Hij moest immers treden in de plaats van Mr. Leesberg. Dat is een heel moeilijke taak, want nu moet hij opvolgen een man met veel routine en veel politieke ervaring. Hij zal evenwel zijn best doen en hoopt op de steun der leden. i Van den rondvraag werd gebruik getnaak door de heeren Bruinenberg en Rams, die beide hulde brachten aan den afgetreden voorzitter. De Hoog Eerw. Heer Deken E. P. Rengs vroeg hierna het woord. Hij zeide te spreken als gewoon lid dezer kiesvereeniging. Als zoodanig bracht hij een woord van hulde en dank aan de heeren Bruinenberg en Rams, omdat deze ten op zichte van Mr. Leesberg vertolkt hadden de stemming die in de vergadering heerschte. Dat was geen officieele stem, maar kwam voort uit het hart. Spreker is ervan overtuigd, dat hun hartelijke woorden vertolkten de gevoelens voor Mr. Leesberg voor diens onvermoeid werken voor de goede zaak, voor wat deze bereikt heeft voor Katholiek Alkmaar (luid en langdurig applaus). De nieuw ee* dendorp heeft voegen. Ook hij wil hier in het r len, wart reeds in het beken< Het jaariyksch nationaal tournooi van den msterdamschen Kegelbond, dat op 11 Oc- >ber is begonnen, is gt't“ren geëindigd Aan d-n eind tand ont’eenen wij net end t Dame- .orpiw dstryd. 4 Ondei Ons «Alk maar) 186. 5 D. O. H. 1 (Den Helder 175 punten. Hoogste kot uswei peter: (Alkmaar) 57 punten. kl. gem. f 1100, midd f 1250. Voor hoofd van een gezin van 5 personen kl. gem. f 1200, midd. gem. f 1275. gr. gem. f 1350. (b.) Voor eiken persoon méér, het ^ezin bestaat, worden de laatstgenoem de bedragen telkens met f 100 verhoogd. (c) Voor de toepassing van het bepaalde sub (a) en (b) komen In aanmerking in komsten van den gepensionneerde selfvoor het ge heel; van zyn of haar echtgenoot of van Inwo nende kinderen of andere gezinsleden: voor de helft, met dien verstande, dat de wette- Hjke ouderdoms- of invaltditeitsrente van den anderen echtgenoot steeds vopr het ge heel In aanmerking komt. (d) . Voor de toepassing va: ren bepaalde wordt Versta gemeente, een gemeente mi of minder; middel-groote g meente met 10.000 tot 109XX te gemeente: een gei woners of meer. III. Voor persone/l. by de regeling van wier jlensioen 20 oFtneer dienstjaren zyn me- degWekend, worden de volgens II (a) en (b) vasteestelde grensgetallen verhoogd met 5 pcv, met dien verstande, dat voor elk dienst jaar. dat boven de 24 uitgaat, dit percentage trfet 1 vermeerderd wordt. Het aldus verkregen .boven worden afgerond IV. In bijzondere gevallen kan zoowel ten voordeele als ten nadeele van den betrokkene van het hierboven bepaalde worden afge weken. Is de afwyklng te zijnen nadeele. dan wordt de reden van de afwyklng. welke b.v. kan bestaan in drankzucht of bekend slecht levensgedrag tn de beschikking vermeld. Mede kunnen tn bUaondere omstandig heden uitkeérinaen inééns worden toegekend. V. (a) Hij. die in aanmerking wenscht te komen voor toekenning van een toeslag of eene uitkeering. is verplicht ach met een verzoekschrift tot de Directie te wenden en aan haar of namens haar optredende per sonen alle gevraagde inlichtingen omtrent de onder II (c> bedoelde inkomsten te ver strekken. Deze laatste verplichting geldt evenzeer, nadat hem eenigerlei toeslag of uitkeering is verleend. (b). Hu. die niet behooriyk voldoet aan vorenbedoelde verdichting kan van verdere ondersteuning geheel of gedeeltelyk worden buitengesloten. VI Deze regeling treedt tn werking met '-•rang van 1 Septem'-er 1930. Vrijdagavond vergaderde de R. K. Kies- vereeniging „Vrijheid en Recht” in het Sl Joseph gezellengebouw. De opkomst der leden was zeer bevredi gend. De vice-voorzitter. de heer D. Wolden- dorp opende de vergadering met den christe- lijken groet- Spr. heette de talrijke aanwezigen harte lijk welkom. Toen spr. 3 jaar geleden werd gekozen in het bestuur en als vice-voorzitter werd benoemd, had hij nooit kunnen denken, nog eens zoo groote vergadering te moeten leiden. Door het bedanken van Mr. Leesberg riust dezen avond op spr. deze taak. Daar hij niet gewend is een zoo groote bijeenkomst te leiden en naar hij beweert niet de welsprekendheid en routine van den afgetre den voorzitter bezit, roept hij de clementie der vergadering in. Daarna roept hij het welkom toe aan den heer C. Venneken, die als plaatsvervanger op de bestuurslijst stond en nu dus in het bestuur is gekomen. De notulen van de vorige vergadering worden daarna door den Secretaris, den heer Kocptneiners voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Hierna deed voorzitter mededeelingen over de pogingen tot doen herleven van de pro pagandaclub .Half November zal een groote propagandavergadering gehouden worden. Medegedeeld wordt dat Rector Vis po gingen doet om het TR.K. bevolkingsregister opnieuw in werking te doen treden. Er zijn reeds personen gevonden, die vrijwillig hieraan willen medewerken. Ingekomen was een missive van den heer Venneker. dat hij z’n bestuurszetel aanvaardt. Verder een schrijven van den heer C. D. Wesseling uit den Haag naar aanleiding van de rede door den heer Kuiper op de vorige vergadering over de vlootplannen gehouden. Ook het antwoord op dit schrijven door het Dagelijksch Bestuur aan den heer Wesse ling gezonden, werd voorgelezen en onder applaus goedgekeurd. Hierna was aan de orde de verkiezing van een nieuwen voorzitter. Volgens dit reglement moet de keuze ge schieden uit de 15 bestuursleden. Na enkele opmerkingen werd tot stem ming overgegaan. Het resultaat was, dat van de uitgebrachte 88 stemmen waarbij 3 blanco de volgende heeren verwierven S. Keesom 15 stemmen; C. Venneker 19 stemmen; D. Woldendorp 43 stemmen, de rest der stemmen was over eenige andere bestuursleden verdeeld. Bij een tweede vrije stemming waren uit gebracht 88 stemmen waarvan 4 blanco. Hiervan verwierven de heeren D. Wolden dorp 50 stemmen; C. Venneker 18 stem men; S Keesom 13 stemmen, de rest der stemmen was meer verdeeld. Da beer D- Woldendorp was dus al* voor zitter gekozen. De heer Weijling vroeg den heer Wolden- doep of hij de functie aanvaardde. Op het bevestigend antwoord feliciteert hij den gekozene en hopt dat deze tot volle tevreden heid der leden zijn taak zou vervullen. ht

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 5