I SPAARBOEKJES LUXE VERHUUR HEEREN-BAAI FIRMA DE LANGE DE MORAAZ - ALKMAAR Garage JAN WITTE 15 CENT PER K.M. PROVINCIAAL NIEUWS rente 3 112 procent MARKTNIEUWS Voor groote afstanden speciaal tarief BIERKADE 6. TEL. 86, ALKMAAR ZWAAGD1JK ASSENDELFT DEN HELDER TEXEL ZUID-SCHARWOUDE ST. PANCRAS HENSBROEK BLOKKER „Vier Noorder Koggen" WERVFRSHOOF BEEMSTER VENHUIZEN NOORD-SCHARWOUDE ECHTE FRIESCHE 20-50tf. per ons aan de gemeente geraamd ad om het personeel cursus aan- inkomstenbelasting eigendommen. 40 opcenten subsidie van ie 2025.— 2e 2218.— 3e on- 1378.— 7500.— 5e om 2200.— Totaal 15321 nog enkele punten toe- het zal hoe van voor toespraak goed avond aandeelen der leenin; watergemaal 1908. I het aan inzake het ingekomen niet aan zijn. 100 Comtesse on- op ■Hes. opende lijken groet. hekken strekkende Succes Op de gehouden Nationale Vak- tentoonstelling te Utrecht wisten de Ge broeders Siykerman alhier een zilveren me daille met ci'iploma te behalen voor hun In zending krentenbrood. Folder Assendelft De heeren E. Boon en J. v d. Laan zijn bij K. B. benoemd tot heemraad van den polder Assendelft. Onder besluit tot Intrekking de.- bestaan de belasllngverordening behalve die der personeele belasting, wordt overeenkomstig het bovenstaande besloten. De becrrootfn? vrr-dt hierna in haar ge heel zonder hoofdelijke stemming vastge steld op een bedrag In Ontvangst en uit gaaf groot 6125150 voor den gewonen en op 42880 43 voor den kapltaalsdlenst. Naar aanleiding van de kapitaalsdienst- raming vragen B. en W. hun machtiging te verleenen tot het aangaan van een kas- geldleening voor 1931, tot een bedrag van 40000.—. Na aanneming van dit voorstel wordt daar de rondvraag niets opleverde, de openbare vergadering gesloten. AVKNKORN, 90 October. Coöp. Land- «n Tuinbouw- en Marktvereen Avenhorn en Omstreken. Bloemkool I f 8.7013.40; Hen II f 3 70—750 per 100 stuks, aanvoer 400* stuks; Roode kool fO.603.60 per 100 Kg, aanvoer 50000 Kg.; Gele kool f 0.80—33* per 100 Kg, aanvoer 55.000 Kg.; Groene of Putjes kool t 260930 per 100 stuks, aan voer 2000 st.; Uien. Groote maat f 230— 2.80: Gewone maat f 2.503.10; Drielingen f 1.401 00 per 100 Kg aanvoer 7500 Kg.; Bieten: Groote f 930—1190; Kleine f 6.5# 6 50 per 1000 stuks, aanvoer 100.000 stuks. Slaboonen. Dubbele z. dr. f 1.256.50 per zak. aanvoer 30 zak van 15 Kg.; Wortelen: Frlesche f 1.60—2.40; Flakkee f 1.10—13» per 100 Kg., aanvoer 12000 Kg. gc- Zvoor alle aanslagen gelijk) geschat op plaatsing in de derde klasse der ge neentefondsbelastlng, geschat op een opbrengst over 1931 van t 286.15 voor on voorden. Gemeentelijke sub sidie f 800.—. De begroeting van het G. E. B. wordt vastgesteld in den gewonen dienst op f 7450.(onvoorzien f 2938) en tn den ka- pltaaldienst op f 1267.Er Is een winst- uitkeering f 500.—. Hierop sluiting. Auto ongcval. Dezer dagen werd het dochtertje van den heer Goudsblom bij liet onverwacht oversteken van de straat aangereden door een der bussen van de dienst op Alkmaar. Het ongeval liep betrekkelijk goed af, maar is weer een waarschuwing zich te hou den aan de regels van den weg. Een cursus In motorkennis Het bestuur van de Ambachtschool in Den Helder heeft besloten, teneinde tegemoet te komen aan een steeds dringender wordende behoefte, tot de oprichting van een cursus in moto renkennis Op een gehouden enquête bij de besturen der omliggende gemeenten bleek, dat algemeen de wenscheiykheld voor zoo“n cursus we-d Ingezien. Men zal zich nu tot het gemeentebestuur en den minister wen den tot het verkrijgen van subsidie. Besmettelijke s'ekten In de afgeloopen week hebben zich alhier vier gevallen roodvonk voorgedaan. D. Mets In den ouderdom van 58 jaren is deze week overleden de heer D. Mets,-beurt schipper op Alkmaar, een zeer gezien Ingeze tene onzer gemeente, die ock in Alkmaar vele vrienden telde. Nieuwe vereen'ging. In de Donderdag avond gehouden vergader ing van land pachten, waarin de heer Hintsema. van Woerden, als spreker optrad, werd een af- deellng opgericht van den ..Bond van Land pachten in Nederland”, met 19 leden. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heeren B. v d. Wal, W. Keppel, D. de Graaf, P. de Ruiter en P. Zeeman. Maandagavond ajs. vergadert men opnieuw De kosten van zullen ten hoogste f 5. meter mogen bedragen. De heer Oudejans vraagt gaan, wanneer het initiatief van een par ticulier uitgaat. Voorzitter meent, dat deze zich in zoo’n geval tot de gemeente heeft te wenden. De heer Schrooder vindt het goed, dat niet alle lasten op den Polder worden ge schoven Voorzitter zegt namens B. en W., dat het niet de bedoeling is de hekken zoo duur mogelijk te maken. Vjjf gulden is bedoeld als een maximum. Wil men b.v. een duur hek hebben, dan zal hjj het meerdere zelf moeten bijpassen. Weth Wit wil om moeilijkheden te voor komen zooveel mogelijk een gelijke vergoe ding geven. Alleen kan eens verschil wor den gemaakt voor plaatsing in vasten of lossen grond. Het voorstel wordt aldus goedgekeurd. Nu' de tegenwoordige ambtenares ter se cretarie haar ontslag zal vragen, stellen B. en W. voor een leerling-ambtenaar te be noemen en een jaarwedderegeling waar van het aanvangssalaris wordt bepaald op f 50.met jaarlijksche verhooging van f 50tot een maximum van f 300.(te bereiken na 6 jaar). Het ligt in de bedoeling voor den leerling- ambtenaar de secretarie-uren te bepalen op 912 en zoo noodig van 13 uur. Wordt goedgekeurd. Voorloopige vaststelling gemeentebegroo- tlng. die van het G. E. B. en van het Bur gerlijk Armbestuur over 1931. De gemeentebeqrooting sluit in den ge wonen dienst op f 35.306.09. met f 5102 voor onvoorzien. De kanitaaldienst wijst een be drag aan van f 2617.26. De volgende belastingen zijn geraamd: opbrengst grond bel. geb. elgend. f 760 idem ongeb. elgend. f 2250.80 opc. bel. f 800—, 20 opc. bel. ongeb. personeele 50 50 opc. Weth. Wit markt hierbij op, dat aan d«r> y,4c cursus in het dorp weliswaar geen subsidie wordt verleend, doch dat de gemeente hier voor een verwarmd en verlicht lokaal be schikbaar stelt. Conform besloten. Verzoek van de Wed. P. Hartland afschrijving hondenbelasting 1930. Wordt ontheffing verleend voor 3 maan den. Benoeming lid commissie van toezicht la ger onderwijs, periodiek aftredend D. Kort. Deze wordt als zoodanig herbenoemd. Nadere vaststelling pensioensgrondslag C. Evers. De Voorzitter deelt mede, dat hierom trent een schrijven van den Pensioenraad is ontvangen. Met Ingang van 1 Januari 1930 is de pensioensgrondslag van Evers gebracht op f 600.n.l. f 500.plus f 100.voor vrij wonen. De Pensioenraad wenscht ech ter voor vrij wonen de huurwaarde vast gesteld te zien volgens den aanslag perso neele belasting, d.i. in dit geval f 200. Voorgesteld wordt nu den pensioensgrond slag op f 700.te bepalen. De jaarwedde zelf ondergaat hierdoor geen wijziging. Aldus wordt besloten. Voorstel van B. en W tot het plaatsen van hekken om gedempte slooten. de te plaatsen Per Lezing van den L.T.B. Dezer dagen ver gaderde de afdeellng van den L.T.B. in het Patronaat.sgebouw De voorzitter opende met een woord van welkom, In het bijzonder aan den heer Kuiper, Rijkstuinbouwleeraar te Hoorn, welke voor de afdeellng e^n viertal lezingen zal houden over de bloembollen cultuur en hot trekken van bolgewassen. De spr. zeide, dat, daar de laatste Jaren de uit komst der bedrijven in den land- en tuin bouw onvoldoende zifh geweest, er naar an dere cultures moet worden uitgezien. De bloembollenteelt was nog wel een kleine uit komst. Spr. toont aan, dat de daling van den prijs van het plantgoed een gelukkig teeken mag genoemd worden, daar de teelt onge veer anderhalf maal de hoogte heeft bereikt, van die voor den oorlog, waartegenover ech ter staat, dat het gebruik van bloemen ech ter ook is toegenomen. Spr. wijst er op, dat volkomen kennis van de bloembollencultuur in dezen tjjdi noodzakelijk is. Spr. behandelt uitvoerig de teelt en trekken van Irissen en anemonen, en behandelde de vooral voor de Irissen zoo nadeelige „snotziekte”, en zeide, dat net noodig is bij aankoop van het plant goed ervan overtuigd te zijn, dat de bollen absoluut gezond zijn en dat ze gezet moeten worden in voedzamen, doch niet pas bemes ten grond, welke vooral niet te droog, even wel ook niet te laag moet liggen. Aanbeve ling verdient ook de bloemen af te snijden, omdat anders de zaadvormlng ten koste gaat van de bollen. Wat de anemonen be treft, deze komen in het trekken vrijwel overeen Tnet dat van de iris. Spr. geeft nog verscheidene bijzonderheden hierover. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd een ruim gebruik gemaakt. De voorzitter sluit,, na een woord van dank te hebben gebracht aan den spreker, dezen goed geslaagden waarvan de voortzetting zal plaats hebben op Dinsdag 4 November. Dit voorstel wordt door den voorzitter zeer krachtig ondersteund. De heer Duif, wethouder, is er tegen en voor handhaving van de toegezegde 200.—. De heeren Van Kampen en Lek sluiten zich aan bij den voorzitter. De heer Muurllng is tegen verhooging van dit bedrag. De heer Snel zegt, dat hij, indien het mo- geiyk Is, de 200.— terug wil trekken. Spr. is tegen lederen steun en noemt het alleen van be'.ang voor de firma Eecen, De heer SI ijker vraagt naar de voordeelen der kanalisatie. De voorzitter beantwoordt de verschillende sprekers en wijst nogmaals op de belangen en het< voordeel der doortrekking van net kanaal achter Oudorp om en de belangen der werkverschaffing. Als dan no’maa’s de heeren hierop hebben geantwoord stelt de heer Van Kampen voor de bijdrage met 100 te verhoogen. De heer Snel ondersteunt dit voorstel. Dit voorstel wordt In stemming gebracht en met 4 tegen 3 stemmen verworpen. Een adres van den Landarbeldersbond afd. St Pancras, om de arbeiders, voorkeur te geven by werkverschaffing en één toeslag op de ultkeerlng. De voorzitter zegt, dat het eerste reed- wordt gedaan en de tweede vraag Is niet voor inwilliging vatbaar, omdat Ged. Staten dit niet goedkeuren, daarom ste’t spr. voor het adres voor kennisgeving aan te nemen, waartoe wordt besloten. Van de huurders van het land der gemeen te In den Westerkog wordt gevraagd, eenlge tegemoetkoming in de huur over het jaar 1930. Ook een schrijven van den heer J. de Goede om tegemoetkoming. De voorzitter stelt voor namens B. en W. over te gaan tot verlaging van alle landhuren met 40% over 1930. De heer Lek zegt, dat door hem een schrij ven is gezonden over deze zaak. Voorts ver klaart hy het voorstel toe te juichen. De heer Muurllng verklaart zich er voor. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Van een der Inwoners Is een verzoek In gekomen om steun In het bedrijf, hetgeen ondersteund wordt door 8 anderen. De voorzitter zegt, dat het volgens B en W. heel moeilijk zal zijn daaraan Iets te doen door middel van de gemeentekas. Waar Ged. Staten hierin actief bijl ken en hoogstwaar schijnlijk tot de gemeenten zullen komen met het verzoek om medewerking, zullen B. en W. altijd bereid zijn tot alle mogelijke medewer king. Het voorstel om de kosten voor de volks telling vast te stellen op 12 K cent per inwo ner wordt goedgevonden. De A. N. W. B. krijgt een f 5— Hierna sluiting. Van de arbitrage-commisle Koedijkerpad was een schrijven en naar aanleiding van dit schrijven van de Banne St. Pancras om het onderhoud van het Koedijkerpad, dat nog in handen is van de Bamia, over te nemen door de gemeente, hetgeen door den raad wordt goedgekeurd. Wederom komt aan de orde een verzoek van Ged. Staten, Inzake de bijdrage voor de kanalisatie. Thans wordt ter beschikking gegeven een bedrag van 200.— en er wordt gevraagd een bedrag van f 660.per Jaar. deel bij het Instandhouden van de trein verbinding betrokken belangen in onze ge meente, stellen B. en W. voor het bedrag van het voorschot te bepalen op 15000. Tn dit verband moge er aan herinnerd wor den, dat destijds bij de oprichting van de tramverbinding met Alkmaar en Amster dam door de gemeente gedurende 20 jaren een jaarlijksche subsidie is verleend van 700.Na afloop van dat tijdvak is de subsidie niet meer verleend, terwijl een daartoe strekkend verzoek ook niet wordt ge daan. Bij stemming wordt het voorstel, om f 15000.te geven, aangenomen met de de stemmen van de heeren Wage maker, Woel- ders en Haan tegen. Benoeming der leden van de commissies van bijstand voor het Grondbedrijf en Elec- triciteltsbedryf. De leden van de genoemde commissies zijn benoemd voor den tüd van een jaar. De door aftreding ontstane vacatures dienen opnieuw vervi^jd te worden. Voor het grondbedrijf zijn aftredend de heeren C. P. Hartog en A de Haan Belden worden herkozen met 9 van de 10 stemmen. In de vacature van Diepen wordt voorzien door het verkiezen van den heer J. Oudejans met 7 van 10 stemmen. Voor het Electri ch bedrijf zijn aftredend de heeren J. van Baar, D. Köhne en P. Groot, die allen met 9 van de 10 stemmen worden herkozen. Aanwijzing van het personeel voor dezen winter te geven vervolgonderwijs de school in Mlddenbeemster. De cursus in Mlddenbeemster kan vangen met 11 leerlingen. B en W stellen voor de leiding op te dragen aan het hoofd der school J. A. van de Hoef, door wien ook een deel der les en zal worden gegeven, ter wijl P. H. van Os met het overige deel zal worden belast, uitgezonderd de nuttige hand werken. welke B en W aan MeJ. Woelders wenschen op te dragen. Zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Na de rondvraag volgde sluiting. geb. elgend eigend. f 600.hoofdsom personeele bel. f 2700.—, 50 opc. idem f 1350.50 opc. vermogensbelasting f 600.50 opc. gem. fondsbel. f 2000.classificatie 3e kl. gem. fondsbei f 1200Met enkele kleinere be dragen maakt dit een totaal van f 12.450 Subsidie wordt toegekend aan: Dioc. Ge- zinsverpleging f 75.Wit-Gele Kruis f 75.—: Malaria-bestriJdlng 1 cent per In- woifer; R. K. Geitenfokvereeniging f 10. Op het verzoek van de Vereeniging v. h. Vakonderwijs wordt afwijzend beschikt. De begrootlng van het Burgerlijk Armbe stuur wordt vastgesteld op f 2145.60, met ter definitieve benoeming van een bestuur en naar aanleiding van het feit, dat 4. stemming in den Gemeenteraad over het verleenen van 40 pet. reductie op de land huren, staakten. Gewetensgeld Bij den Inspecteur der directe belastingen alhier is f 100 ingeko. men wegens over vorige jaren te weinl» betaalde belastingen. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gaderde J.l. Woensdagmiddag te 2 uur. De Voorzitter doet mededeeling van ge houden kasopname bo den gemeente-ont- vanger, waarbij met een saldo van f 1068.09 '/t alles in orde Is bevonden. Door B. en W. is aan de land- en tuin- bouwvereenlglng „Ons Belang" een verlicht en verwarmd lokaal toegezegd voor een cursus in bloembollencultuur, wat door den Raad wordt goedgekeurd. Verzoek van de Ned. Helde Mij. om toe treding als lid tegen een contributie van f 10.— B. en W. stellen voor hieraan niet te vol doen, omdat het voor deze gemeente niet aangaat lid te worden van alle organisaties, welke het algemeen belang beoogen. Aldus besloten. Verzoek van de afd. Spierdijk van den L. T. B. om f 25.subsidie voor een cur sus in bloembollencultuur en een vervolg cursus land- en tuinbouw. B. en W. stellen voor hieraan te voldoen. dijkgraaf, den heer Pijper. Afwezig de heer Breebaart. De voorzitter heette allen welkom en releveerde, dat er twee jubilarissen waren, n.l. de heer G. Stapel Gzn. en Metselaar, die 35 jaar lid van dit college zijn. Spr. hoopte dat ze de Koggebelangen nog eenige jaren zullen kunnen behartigen, (applaus). M iNa goedkeuring der notulen en na de ■unededeelingen deelde de voorzitter mede, dat de vereeniging van Waterschappen in Noord-Holland pogingen aanwendt om een betere regeling te krijgen voor den onder houdsplicht van wegen. Samenwerking wordt gezocht met de vereeniging van Nederland- sche Gemeenten met de Unie van Water schappen in Nederland. Getracht zal worden, .verschillende belangrijke wegen alsnog op het Provinciaal wegenplan te krijgen. De voorzittet doet verder eenige mede- deelingen over den stand van zaken be treffende de overname van de baan der vroegere tram SchagenWognum. Besloten werd nog geen beslissing te nemen. Benoemd werd een commissie tot nazien van de geloofsbrieven van de periodiek afgetreden en herkozen leden C. Helder, S. Langendijk en J. Vriend. In de commissie werden benoemd de hee ren K. Schouten, J. Wit en N. Laan. De heer Schouten bracht rapport uit. De commissie adviseerde tot toelating, waartoe werd besloten. Dan werden opgemaakt de aanbevelings lijsten ten behoeve van de periodieke af treding. I. Vacature H. Klaver, voor de Wognum- mer Kogge. ie candidaat H. Klaver ae J. Comman deur ae P. Schipper II. Vac. G. Stapel Gz., Middelkogge: ie candidaat G. Stap Gzn. ze C. Helder. J. Donker Pzn. Uitgeloot werd een aandeel der leening ten behoeve van de Zuidermolensluis. Ge trokken werd no. 45. Verder lootten uit 8 aandeelen der leening ten behoeve van het watergemaal 1908. Getrokken werden de nummers 4, 15, 34, 4a. 63, 81, 101 en 137. In de rondvraag wenschte de heer J. Stapel het bestrate gedeelte der wegen verbreed te zien voor rekening der provincie. De heer S. Zijp zeide, dat er in die richting al maatregelen genomen zijn, door een strook langs den straatweg te beharden. De voorzitter zei, dat er gepoogd wordt, de verhouding tusschen onderhoudsplicht en verbruiksplicht te wijzigen. Als dat ge beurd is, kunnen we verder zien, maar we kunnen daarop niet vooruitloopen. aldus spr. De heer K. Koster zei naar aanleiding van het schrijven der vereeniging van water schappen inzake den onderhoudsplicht, dat het inderdaad noodig is, dat de provincie ook subsidie geeft voor de secundaire en tertiaire wegen. Er kan niet genoeg op ge wezen worden, dat de weglasten onbillijk verdeeld zijn. Alles komt op de ingelanden neer, maar de wegen dienen toch het meest voor doorgaand verkeer. Dit klemt in dezen crisistijd te meer. De voorzitter zei, dat verschillende orga nisaties met deze zaak bezig zijn. Het zou goed zijn, als de Koggen nu weer apart den gang ging. Er moet samenwerking *De heer S. Zijp wilde zich direct tot den betrokken minister wenden. De heer Kuiper zei, dat de verschillende organisaties wel het zelfde beoogen m deze zaak, doen ze werken langs elkaar heen. De voorzitter achtte meer samenwerking ge wensen t en Betreurde het, dat de vereeni ging Hollands Noorderkwartier in deze op eigen houtje het initiatief nam. Gemeenteraad Openbare vergadering van den raad, gehouden op 30 October J.L, „St. Lambcrtus*’ Dezer dagen vergader de de afdeellng Krommenle-Assendelft van den R. K. Textlelarbeldersbond „St. Lamber- tus” in het R. K. Vereenlgingsgebouw. De voorzitter, de heer W. Way, sprak by de opening zyn voldoening uit over de groote opkomst. De notulen werden goedgekeurd. Van de commissie voor ’t St. Nlcolaasfeest van den R. K. Volksbond, Assendelft, was een schrij ven ontvangen om een bijdrage. Besloten werd om f 15 beschikbaar te stellen. Aan de orde kwam de bespreking over de aanschaffing van een vaandel. Hierover ontstond eenige discussie. De meerderheid der aanwezige laden was er voor om tot aanschaffing over te gaan. Het bestuur zal de zaak verder afhandelen. De nieuwe geestelijke adviseur, kapelaan Groot, werd vervolgens door den voorzitter geïnstalleerd. Met een hartelijke toespraak dankte Z.Eerw. en zeide zijn volle bedewerking toe. Medegedeeld werd, dat voor het nieuwe sanatorium van „Herwonnen Levenskracht" een bedrag van f 40 is uitgetrokken. Hierna volgde sluiting op de gebruikelijke wijze. Te Medemblik vergaderden de Hoofd ingelanden der Vier Noorder Koggen ten Kogge-huize onder voorzitterschap van den L. T. b. Donderdagavond vergaderde in het St. Werenfridus-gebouw de L. T. B - afdeeling. De voorzitter, de heer Jb. Neel de vergadering met den Christelfjken groet, waarna de bespreking van het arbeidscon tract volgde. De voorzitter deelt mede, dat wanneer men een contract aangaat voor 1 jaar en het een wijziging behoeft, dit twee maanden vóór het afloopen moet worden gewijzigd. In dit geval dus voor 1 November, daar het contract zal loopen van 1 Januari 1931 tot en met 31 December 1931. In de vorige contracten was bet mini mumloon van een volwassen arbeider ge steld op f 24. Door de vergadering werd besloten, het loon te stellen op f 21. Verder werden gelicht. Bij de rondvraag werden enkele vragen gesteld, omtrent de Ziekteverzekering, welke door den voorzitter werden beantwoord. Daarna volgde sluiting met den Chrlste- HJken groet. Gemeenteraad De raad dezer gemeente kwam Woensdag in openbar vergadering bij een des namiddags 2 uur. Afwezig de heer Poel, die bericht van verhindering had inge zonden. Voorz. de Edelachtb. heer De Geus. De voorzitter opent de vergadering. De no tulen van de vorige vergadering worden goed gekeurd. Ingekomen stukken- Het proces verbaal van de opneming der boeken en kas van den gemeenteontvanger d.d. 28 Sept. 1.L waaruit blijkt, dat een en ander in orde Is bevonden met een kassaldo van 66358,13 yj; wordt voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van J. M. Schipper M B. 174 om ontheffing van schoolgeld ove 1930 gaat naar B. en W. om prae-advies, evenzoo een van C. Bakker Sr. P. 87 om ontheffing van reinigingsbelast ing. Adressen van het bestuur van Beemster s Fanfare betreffende het verleenen van ge meentelijke subsidie ad 75.voor de Jaren 1930 en 1931. Op voorstel van den heer Köhne wordt de subsidie voor 1931 aangehouden tot de begroo ting wordt behandeld. De subsidie voor 193Ö wordt z. h. st. goedgekeurd. Mededeeling dat door Oed. Staten goedkeu ring Is gehecht aan het raadsbesluit van 27 Aug. 1930 tot het aangaan van een geldlee- ning voor scholenbouw. Adres van het Bestuur der afd. Beemster van de N. H. Ver. „Het Witte Kruis” om een subsidie ad 100.voor t.b.c.-bestrijding. B. en W. «tellen voor gunstig*op het adres te beschikken Goedgekeurd z. h s. Adres van den Handelsavondcurscs te Pur- merend om subsidie voor 1931. B. en W. stellen voor een subsidie van 150 toe te staan. Z. h. s. goedgekeurd, alleen wenscht de heer de Haan te weten hoeveel leerlingen van de Beemster aan dezen cur sus deelnemen. Adres van het bestuur der coöp tuinbouw- vereeniging „Beemster en Omstreken" om 'n verlicht en verwarmd lokaal der school Zuld- oostbeemster, en een subsidie van f 30. ten behoeve van den tuinbouwwintercursus 19301931. benevens een subsidie aj f J0.— voor een cursus voor volwassenen over vee voeding. B. en W. geven den raad in overweging gunstig op het adres te beschikken. Goedgekeurd z. h. s. Verzoek der commissie voor de malaria bestrijding door de bevolking in Noord-Hol land om voor het jaar 1931 een subsidie te willen toestaan, berekend naar 1 cent per in woner. Voorgesteld wordt om gunstig op het ver zoek te beschikken. Goedgekeurd z. h. s. Hierna maakt de heer Haan de opmerking dat hy gaarne zou zien, dat ambtenaren, die voor deze bestrydlng werken, geen spuiten of vochten mogen verkoopen. Goedgekeurd z. h. s. Verzoek van P. H. van Os om ontslag als onderwijzer aan de openbare lagere school te Mlddenbeemster, Ingaande 1 November a.s B. en W. stellen voor het gevraagde eervol ontslag te verleenen met ingang van een door hen te bepalen dag. Z. h. s. aangomen. Adres van MeJ.. C. W. Schoen om hare be loon Ing voor het geven van onderwys In de nuttige en fraaie handwerken aan de Ulo school te Mlddenbeemster te willen verhoo gen van 2.tot 2.50 per wekeiyksch les uur en verder haar tydeiyke aanstelling als zoodanig te willen veranderen in een vaste. De verhooging te beginnen met 1 Octo ber wordt aangenomen met de stemmen van de heeren Zijp, IJff en Haan teven. Het verzoek om vaste aanstelling wordt aan gehouden. Adres van het hoofdbestuur van den Alg. Ned. Politiebond, om een toelage te willen verleenen aan het politiepersoneel voor het bezit van zijn politlediploma. Verzoek van het hoofd der U.L.O.-school Mlddenbeemster om aan de school een vier de leerkracht te benoemen. Geste’d In handen van B. en W. prae-advies. Voordracht van B. en W. om *t raadsbe sluit van 15 Juli 1930 stekkende tot het niet doen vervullen van de openvallende plaats gemcente-vroedvrouw. te wijzigen in dien zin. dat het besluit zal gelden voorloopig voer een laar. Deze voordracht is een gevolg van het schryven van Ged. Staten, waarin aanbe volen wordt om deze aangelegenheid over een jaar nog eens onder de oogen te nemen, wanneer wellicht de omstandigheden in de gemeente zich hebben gewijzigd. Voordracht van B. en W. om onder na der op te geven voorwaarden omtrent te rugbetaling en exploitatie beschikbaar te stellen voor reorganisatie van de tramlijn AlkmaarPurmerend v.v. een renteloos voorschot te verleenen ad f 15000.on der voorbehoud, dat door de andere aan de tramlijn gelegen gemeenten naar hun oor deel fn voldoende mate flnancleele steun wordt verleend. Onder herinnering aan het raadsbesluit van 27 Aug. IJ., waarby een renteloos voor schot voor gemelde tramverblndlng in uit zicht Is gesteld, wordt medegedeeld, dat van t gemeentebestuur van Purmerend bericht is ingekomen. dat aan den raad dier ge meente voorgesteld Is, een voorschot te ver leenen van 15000—, terwyi de gemeen ten de RUp, Schermerhorn en Alkmaar eveneens financleelen steun In overweging hebben genomen en wellicht reeds hebben toe gezegd. In aansluiting op het besluit in de vet- gadering van 27 Aug. stellen B. en W. voor over te gaan tot het bepalen van het be drag van het voorwaardeiyk toegezegd ren teloos voorschot. Gelet op de naar hun oor- WATERSCHAPSBELANGEN en VERKEERSWEGEN- in W.-FRIESLAND Voor een talryk gehoor gaf mr. Belogne, van Alkmaar, .secretaris van de Schermeer. een interessante beschouwing over de wyzi- gingen, door Ged. Staten voorgesteld, te brengen in het algemeen reglement op de I naar Benningbroek waterschappen. cwt-h. De vergadering werd geleld door den heer O. J. de Goede van wydenes, die in zyq openingswoord den overleden voerz tter, den heer H. vyn van Twisk, herdacht en een woord van hulde en dank bracht aan den heer 8. Groot Sz. Sr. van Enlchulzen. d e wegens hoogen leeftyd als bestuur lid be dankte en het welkom toeriep aan zyn op volger, den heer J. Stapel van Berkhout en aan den spreker van d en middag. Het bestek van dit verslag laat niet toe. mr. Belogne op den voet te volgen by zijn schets van de ontwikkeling der waterstaats wetgeving tot op den huldigen dag. Voor den belang .tellende beval spr. met warmte aan zyn kenn s te verrijken door een aan dachtige lezing van het werk van mr. De Vries Az., den geesteiyken vader van de waterstaatswetgeving, dat nog altyd de vraagbaak is voor de toestanden op water staat gebied. Het doel van de verschillende wetsontwer pen was tweeledig: De waterschappen te schelden van de gemeentebesturen en de selfregeerlng der belanghebbenden tot waar heid te maken. Er werd niet met ruwe hand ingegrepen en geëerbiedigd wat reden VAn bestaan had. In 1919 zelden Ged. Staten, dat zy naar aanleiding van de oprichting zan het Hoog heemraadschap Holland’s Noorderkwartier het algememi reglement op de waterschap pen in studje zouden nemen. Het hoogheem raadschap, een nieuwe creatie, werd de crl- tiek niet (gespaard. Het concept-algcmeen reglement verscheen niet zoo spoedig als men had mogen verwachten. In 1927 ver scheen hét Het resultaat was vrijwel, dat dat van 1903 gehandhaafd bleef, meer of minder aangevuld met meer of minder in- grypende wyzigingen. Het vertoonde met^dat van 1983 .xele Punten van overeenkomst. Het aantal artikelen steeg van 116 tot 195. In het huidige ontwerp werd vastgelegd, dat stemrecht verleend kan worden, niet al leen aan grondeigenaars met ren bezit van 1 H.A., maar ook aan pachters en de ge bruikers van ongebouwde en gebouwde eigendommen, om wanneer de belastbare opbrengst een zeker bedrag bereikt, de mo gelijkheid om belasting te leggen op de ge bouwde eigendommen. Hoe zal de verhou ding zyn tus chen de belastbare opbrengst van gebouwde en ongebouwde eigendommen? Hier kan heel wat speling bestaan. Spr. meende dat men de eerste schrede op een verkeerd pad zet, nu men ook den huurders medezeggen chap wil geven Spr. heeft niets tegen de huurders, wel tegen de huurders als zoodanig. De kans bestaat, dat de pacht van een persoonlyk tot een zakelyk recht gepromoveerd wordt (Wordt vervolgd) des namiddags te 2 uur. Voorzitter burgemeester H. Oostveen. Alle leden waren present. De Voorzitter opent de vergadering, daarna de notulen aan de orde te stellen. Deze worden na lezing zonder bemerkingen vastgesteld. Hierna volgt behandeling der begrootlng 1931. Het concept-begrootlng wordt artikels gewijs behandeld. Op voorstel van B. en W. wordt de post bijdrage aan den Brandraad met 275. voor aankoop van 400 M. brandslang, ver hoogd en gebracht op 825. Nadat er nog door enkelen aanmerkingen zyn gemaakt, kom.n tevens in behandeling de belastingvoorstellen. Uit de ontwerp-begrootlng blijkt, dat ge dekt moet worden een bedrag aan uitgaven, groot 48671 33. Zooals bekend, zu len in gevolge de wet op de flnancleele veiliou- dlng tusschen Ryk en Gemeenten met in gang van 1 Mei as. de opcenten op de Rijksinkomstenbelasting (tot nog toe 125) vervallen. Eveneens vervalt de plaatselijke inkomstenbelasting, welke in deze gemeente werd geheven tot 3 pCt. van het inkomen. Na een uiteenzetting van de gemeente fondsbelasting komen B. en W. tot de na volgende ramlng: Opbrengst opcenten R I.-belasting (1 Jan. 1 Mei) f 3961 25. Idem plastseiyke 1 Jan.—1 Mei) 5833.—. Groote gezinnen. Den 7en November as. zal in het patronaat een samenkomst plaats hebben van hoofden van groote ge zinnen, ten einde te komen tot het vormen van een vereeniging. KROMMENIE Deze week werden aan gevoerd 1150 stuks klpelreen, welke verkocht werden voor 7.001150 per 100 stuks. ENKHU1ZEN. 31 October. Bloemenluet, Chrysanten per bos: Souse d’Or 1220 et. Oranje Boven 1021 ct., Brichtington 17— 25 ct, Pattison 822 ct.. Earle Withe 10— 30 ct.. Menging 819 ct, Flory King 9—14 ct. Novemberzon 618 ct., Mont Blane tot 25 ct., Blanc de Pateaine 1630 $t. Sunset 13—21 ctGoldflnder 8—16 ct, aanc de Poitou 2050 ct. BEVERWIJK, 31 Oct Coöp. Tuinbouw „Vrye Groenten- en Fruitveiling” Spinazie 45—1 35; Sla 16—60; Andyvte 15—65; Boeie- kool 3040 per kist; Selderie, knollen, 3H— 17 Bloemkool 488; Bredasche groene kool 38; Gele bewaarkool 35; Roode kooi 57 per stuk; Tomaten 733; Druiven 38— 60; Moesappelen 919; Handappelen, Pro- sent van Engeland, 1240; Stoofperen 12— 17; Tafelperen 1628; Snyboonen, kas, 40— 45; Spercieboonen, kas, 4050; Spruiten 1* 16; Spinazie 731; Zandaardappelen 6—7; Kleiaardappelen 45; Uien 2(43%; Win terwortelen 2354; Schorseneeren 6—13 Blo ten 1543 per K.G.; Zomerworteltjes 9— 12J4; Pr®* 71214; Peterselie en Selderie 3— 6; Raapstelen 24; Radijs 1 2 per bos. Exporttomaten Vrydag is de laatste bloo- velllng gehouden. Over het geheel genomen waren de pryzen bevredigender als vorig Jaar. Betaald werd per 100 pond voor A en B 8 10. C 6 30 en CC 4.30. OBDAM, 31 Oct. 1930 ‘,X>e Tuinbouw” - 3200 K G. Deensche kool 1.00120; 2600# KG. Roode kool f 1 90—3.53; 1200 K.G. Gele Kool f 2.10—2.33; 13000 K.G. Witte Kooi 0.70—1.00 3000 K.G. Uien 2 70—290; *00 K.G. Drielingen 1.30—1.40 400 K.G. Nep 2 20—2.70; 1500 stuks Roode Bleten 2.00; 1500 stuks Bloemkool 2 9010.63; 1500 bos Wortelen 1.60—2 33 2000 stuks Witkrop 0.100.73; 5 zak Slaboonen 0.453.10. BEVERWIJK, Prijsnoteerlng van de R- K. Coöp. Tulndersvereenlging Kennemerland" van 31 Oct. Aardbeien per slofje f 125. Drui ven 5070 ct. Snyboonen 3462 ct. Spercie boonen z. dr. 50 ct. Spercieboonen m. dr. 66 —70 ct. Sla per kist 20—60 ct Postelein 1.16 1.50 per kist. Spinazie f 080150 per kist Bloemkool 616 ct. per stuk. Knollen 3—10 ct Roode kool 5—10 ct. Andyvle 1—3 ct Wortelen 8—17 ct per bos. Raapstelen 4—5 ct. per bos. Selderie 5 ct. per bos. Pieterselie 45 ct. per bos. Prei 612 ct. per bos. Aard appelen 46 ct. per K.G. Uien 23 ct. per K G, Spruiten 9—20 ct. per K.G. Tomaten 632 ct per K.G. BEEMSTER, PURMEREND EN OM STREKEN, 31 October. Aardappelen 0.4* tot 170 per 25 Kg.. Slaboonen 1—7.20 per 15 Kg.. Snyboonen 6—8.10 per 15 Kg.. To maten A 17—23 per 100 Kg idem B 17—» per 100 Kg., idem O 1016 per 100 Kg, Witlof 26 per 100 Kg., Bloemkool 2—16 P« 100 stuks, Roode Kool 1.80—7.80 per 10# stuks. Savoye Kool 2.66—6.30 per 100 stuta, Spruitkool 0.86—2.35 per 16 Kg„ Spins» 0.35—1 60 per 6 Kg., Postelein 126 per Kg., Sla 0 70—1.20 per 100 krop. AndUvis 0.602.20 per 100 krop. Selderie 47 per 100 bos. Bleten 4.50—9.50 per 1000 stuU Wortelen 0.40052 per zak. Uien 0 32—057 per 25 Kg., Uien Drielingen 0.34—0.38 P» 25 Kg.. Druiven 0 56—0.82 per Kg. Appelen: Westlandsche Bellefleur 1»— per 100 Kg., Brabanteche Bellefleur per 100 Kg.. Zoete Bellefleur 19—28 per 10» Kg., Bramley Seedling 24—32 per 100 K*- Groninger Kroon 2430 per 100 Kg.. Huls- manszoet 2228 per 100 Kg., Present Engeland 22—56 per 100 Kg., Relnette. «oud 2448 per 100 Kg. PerenBeurré Clairgeau 1952 per 100 Kg., Beurré Superfln 1842 per 100 Ki- Boerengroen 823 per 100 Kg., Oomtesse de Paris 9—16 per 100 Kg., Doyenné du Cornice 2663 per 100 Kg., Gleser Wilde man 1219 per 100 Kg., St. Germain peer 14 per 100 Kg., Kamperveen 10—1» per 100 Kg, Nouveau Polteau 2139 per 100 Kg. HEM, 31 October. Zuider Kogge. m** boon en 945, Snyboonen 3248, Druiven 55—64, Winter jannen 13 50—20, Boerengroen 24—26, WUHams 42—45, Andyvte 0*0—1*. Spruiten 1618.50, Bloemkool 1ste soort 9—14. idem 2e soort 250—750, Tomaten A 86—70, idem B 26—00. De heer Kuyper achtte krachtige centrale actie gewenscht om een beslissing te krijgen tusschen de twee denkbeelden het eene is, dat de landbouw blijft betalen wat hij vóór den oorlog betaalde, het andere, dat Rijk en Provincie het wegonderhoud ovememen. De heer C. Helder vroeg of er een verorde ning bestaat, dat de Wognummerkogge water loost als de duiker opstaat. De voorzitter zei, dat Wognum mag loozen r --h—tk en de laag- en hooglanders jllenusl verse, illende belangen hebben, maar dezelfde moeilijkheden met F.oog- en laag water. Spr. is van óórdeel, dat de duiker- waci.ter voldoende routine bezit, om deze zaak te beoordeelen. Spr. meent, dat op de accutaresse van den duikerwachter moet worden vertrouwd. De lieer G. Stapel Gzn. dankte daarna den voorzitter voor zijn 1.artelijke woorden in verband met zijn 25-jarig jubileum en^bracht enkele feiten uit de afgeloopen jaren in Her innering, o.a. de verandering van maalkrac t in 1908. Het blijkt goed geweest te zijd, de tweede mac.-ine te Medemblik te vestigen. De twee bestaande mac' ines kunnen zorgen, dat den Koggen de kop boven water kunnen houden. Spr. memoreerde verder de wegen verbetering en de oprichting van liet Hoog- l.eeinraadsc. ap, dat nogal bestrijding vond, omdat het veel financieele lasten met zich bracht. In verband met ’t dijkenondirhoud geloofde spr. echter, dat die oprichting goed (geweest is. De neer Commandeur vroeg of het niet op den weg ligt, om de wegen volgens een ander procédé dan met klinkers te bestraten. Op den duur zou dit volgens deskundigen goedkooper zijn. Drechterland heeft al een procédé toegepast, dat T.70 per Ma kost. De voorzitter zei, dat het wegenonderhoud alle aandacht heeft en sloot daarna de ver- gade ing. Sportonirev»!. By het voetbal'en op *t sportterrein alhier had de 13-jarige J. Grootjes uit Zuld-Scharwoude het ongeluk- zoodanig te vallen, dat hy zyn benedenarm brak. Na het aanleggen van een noodverband werd medische hulp Ingeroepen. Ryksultkeering, Jaarwedde burgemeester en secretaris (thans 600 wordt vanaf 1 Mei f 3000.—) ad 9/12 f 22 50. Ultkeerlng gemeentefonds, voorloopig ge steld op ƒ3.5839 per inwoner, wordt voor 9/12 6058.58. 75 pCt. der hoofdsom grondbelasting op de gebouwde eigendommen, 2080.—. Idem, Ryksultkeering 75 pCt. "P de gebouwde eigendommen, geschat 5167 50. Personeele belasting met 8000.—. Totaal 33350.33. Er valt dus nog te dekken 15321. Hiertoe stellen B. en W. voor over te gaan tot handhaving van 50 opcenten op de vermogensbelasting, voor 1931 geschat op heffing van 80 opcenten op de hoofdsom der gebouwde eigen dommen, geschat op idem 20 opcenten op de gebouwde eigendommen Mtm 80 opcenten op de meentefimdsbelasting

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 6