Advertentiën KEES PRUIS ma* KEES PRUIS VAN DIEPEN cent eiende V>o WK**1 SCHOUWBURG „HARMONIE” ALKMAAR ELCK WAT WILS V GEVESTIGD: T. O. H. SCHNELLE o DIENSTBODE HYPOTHEEK en «tl dit tóad T O U R N E E-E N S E M B L E UW ZENUWEN J. TH. VAN DIEPEN J. RECHTSZAKEN FAILLISSEMENTEN MARKTNIEUWS SOCIAAL LEVEN PROVINCIAAL NIEUWS R. K. Bond van Medehandelaren van póls aan Iedere visch Is zijn eigen dokter BINNENLANDSCH nieuws Begroot!van Financiën Praatjes Humor door Tandarts Liedjes Gezelligheid 1 Zondag 2 November, 8 uur Makelaarskantoor Straatweg B 139 URSEM Beteekenlnu van een dwangbevel aan wijlen Nap de la Mar ■aaaaoBaacsaaaoECDBoaaaoaoaoBCDacDacD» 0 o o o o o o o o o o o o o o den Ptl)S sUcWS Ae abodes e scha»- -or te LEEUWARDEN vAPiWKEnBURCS-- nLEVERTRWI Belastingen o enkele schutters aardige contróleeren nieu*e im. 4 .jjoü- 30 Oct. opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afü. Handelsinformaties). Opgeheven wegens gebrek 39 Oct. A. H. W. Balk, Hilv< ken, die veria ste gedeelte wanneer men dan zou mej> hebben kj O. Z. VOORBURGWAL 175, AMSTERDAM C. - TELEF. 49119. Bondsvergadering te Amsterdam In hotel „De Pool” aan het Damrak te 'msterdam heeft de R. K Bond van Melk- nndelaren In Nederland Donderdagmiddag Wanneer men zich in een bootje op de rivier of op zee bevindt, dan ontmoet men menigmaal tusschen riet en biezen, op een of ander beschermd plaatsje een vischje, dat daar rustig ligt of langzaam op en neer zwemt. Het heeft zichzelf enkele dagen ziekenverlof voorgeschreven. Bij nader toezien, of wanneer men het diertje vangt, zal men tot de ontdek- 1 Hilver- itstraat 58. R.c. Mr. H. D. W. A. Moerel, Amster- 14. 0 o o o o o o o o o o o o o tegen van deze de waren Moeder: „Ik hoop, dat de geür van ken." B. z. a. een R.K. Meisje, 19 jaar, als Dienstbode, in een burgergezin, by R.K. Brieven met volledige Inlichtin gen onder no. 6198, bur. van dit blad. Heiloo Telefoon 1174. HEEFT STEEDS IN VERKOOP DIVERSE WOONHUIZEN, BEDRIJ VEN, BOUWTERREINEN. TE HUUR EENIGE WOONHUIZEN. Vraagt gratis inlichtingen. Schietwedstrijd Donderdagavond had de voorlaatste oefening van den schietwed strijd plaats. Er werd over het algemeen niet hoog ge schoten. De groote gezinnen Rijwieibclasting- piaatjes Zakelijke belasting op bet bedrjjf Gevraagd f 3600.als Eerste Hypo theek, met ruime overwaarde. Zonder aflossing. Liefst van particulier. Br. met opgave van rente onder no. 6199, bur. van dit blad. Opgeheven wegens gebrek aan actief 37 Oct. H. Seidel,1' Assen. 39 Oct. J. Philips, Utrecht. Aan het Voorlooplg Verslag over Hoofd, stuk VHb (Dep. van Financ.ën) Is het vol gende ontleend: het viachwater het meer lag ver van iedere grootere plaats kon echter geen andere dan levende visch gebruiken. Ofschoon ik een werktuig bij me had, om den visch van den haak te bevrijden, durfde jk er toch niet aan. De snoek zou ongetwijfeld deze operatie niet kunnen doorstaan. Ik legde den snoek dus in de vischkast van de boot.Nu en dan keek ik eens bezorgd naar mijn slacht offer. Het viel me echter op, dat deze snoek, de zwaarste visch van dien dag, niet op de zijde ging liggen, maar hij stond breed en vast op den bodem der kast, terwijl andere beesten, die heel wat gemakkelijker gevangen en haast niet gewond waren, zich blijkbaar niet lekker gevoelden en naar lucht lagen te happen. Ik kon dit raadsel niet verklaren. Pas toen ik aan den oever vastlegde en mijn buit uit de kast nam. zag ik tot mijn ver bazing, dat de snoek zijn eigen wonderdokter geweest was. Het aas, dat met twee scherpe en stevige haken in bek en hals vast zat, had Ook de forel weet zich niet gemakkelijk los te krijgen. De haak zit vast. Hij rukt en schudt en verdwijnt telkens in de diepte, doch meestal zander succes. Dan is de zalm, zijn buitengewoon vlugge zuster, er veel beter aan toe. Zij beschermt zich onbewust door een voorbehoedmiddel. Zoo vlug als de bliksem maakt zij zich van het aas meester en men moet al een heel goed visscher zijn, wil men ze vangen.Dan pakt zij de mug (het aas) zoo voorzichtig mogelijk met de uiterste puntjes van de lip pen aan. De eerste aanval van een onhan- digen visscher vernielt een paar vezels van den teeren bek, de visch is weer vrij en de schade is in een minimum van tijd weer her steld. Heeft echter een vakman de zalm goed, stevig en op de juiste manier aan den haak geslagen, dan heeft hij ze nog lang niet voorgoed in zijn bezit. Vooreerst pro beert zij het met lange, wilde zwaaien, luk t dit niet, dan met kleine sprongetjes, leder kan haar de vrijheid terugschenken. Pas wanneer zij zich doodmoe op tin zijde legt, en den strijd onmogelijk meer voort kan zetten, is het pleit beslist. Een grooter soort zalm, de Donau-zalm tracht zich op een heel andere maner te be- vrij len Met zijn harden en ongevoeligen bek werkt hy veel gewelddadiger en tracht het lastige Ijzer kapot te bijten en te verbrij zelen, onverschillig, waar hjj het maar te pakken kan krijgen. Heeft een visscher kleine, slappe en prullerige haken gekozen, a i gelukt het den visch meesui om te ont snappen. Maar zelfs bij goed materiaal blijft het dier vaak overwinnaar. Kan de Donau- zalm de haak echter niet stuk bijten, dan probeert hij de lijn te laten afknappen hij doet geweldige rakken, weert zich als een duivel, geeft zich niet ovei en maakt, als hij reeds op het land geworpen is, nog hooge, onwillige sprongen. De verbazendste staaltjes van opereer- kunst legt de snoek echter af. Bij de spin haak komt dat niet zoozeer uit, want de heneelroe die telkens weer elastisch op- veirt. zorgt voor het behoud van de noodige spanning. Hier kan ook de beweeglijke bek van den snoek niet goed tegen op. Heeft men echter bij het vangen der snoeken geen -king komen, dat het «nof andere kwetsuur bengel* vischt men in zee of groote rivieren ALKMAAR, 1 November Marktbericht van de N. Alkmaarsche Exportveiling 100 pond 614, Bloemk. I per 100 stuks 350 Andijvie per 100 stuks 30150, Appelen per 1650, Bloemkool II per 100 stuks 190390, Bleten per 100 kilo 260, Druiven per 100 pond 1137, Gele kool per 100 stuks 15. Kropsla per 100 stuks 40430, Groene kooi 17, Knolselderie per 100 stuks 3440, Prei 330530 per 100 bos. Postelein per bakje 6199, Roode kooi per 100 stuks 16, Sel derie per 100 bos 360410, Spinazie per bak 69—85, SnUboonen per 100 pond 1430—3190, Dubbele idem per 100 pond 136036, Uien per 100 pond 310330, Wortelen per 100 bos 110750, Chlneesche kool 30330 per 10C stuks. de komen tot rust, kalmeeren en worden daarbij tevens gesterkt door 't gebruik van MIJNHARDT'S ZENUWT ABLET- TEN. Glazen buisje 75 ct, By Apoth. en Drogisten. e ler denkt dan meestal, dat deze ie snoek zeker weer slecht ge- en slechts licht gewond was. Toch is dit\bsoluut niet .zoo. Al deze snoe ien gaan, zaten voor 't groot goed vast aan den haak en «e in de boot gekregen had, met groote moeite de haken fnen losmaken. Dat zij zich toch nndavrtfs’Tlit alles hebben kunnen loswerken danken zij aan hun grooten beenigen bek en ook aan een buitengewone handigheid, om zich uit de haken los te maken. Dezen zomer cnlervond ik in. dit opzicht iets ongelooflijks. Ik zat aan een der Korin- tische meren te visschen met den kleinsten haak, dien ik bij me had. Een groote snoek schoot zoo snel op het aas af, dat er mets meer van den haak te zien was. Het boven st est ut zat diep in den bek en de rest hee- maal onder in den hals. De eigenaar van Op verzoek van vele onzer aoonne's stellen van Bovenstaande en vroeger geanr.on- .■eerde uitgaven een ueperk’ aantal luxe xemplaren beschikbaar tegen den prijs van 75 cent of per post 85 cent depe leden drongen aan op uit dar gevallen van vrijstelling van - Opnieuw werd de wensch k rijwlelplaatjes na 1 Juli ut>de voor een geheel Jaar laShng leden zouden ook Uitgesproken 33 Oct. D. Spijer, zich noemende D. M. Spijer Co., commissionnair in effecten. Nieuwe Heerengracht 3, Amsterdam. R.c. Mr. B. de Gaay Fortman. Cur. Mr. C. Seret, Keizersgracht 761, Amsterdam. 39 Oct. N. Korte, koopman, de Krim, gem. Gramsbergen. R.c. Mr. W. A. Vos. Cur. Mr. C. F. H. Huysman, Zwolle. 39 Oct. B. v. d. Meer, kruidenier. Utrecht, Waterstraat 48. R.c. Mr. J. W. Suringar. Cur. Mr. A. B. Adrian, Utrecht. 39 Oct. L. A. Baron van Ittersum, Utrecht, Mariahoek 31. R.c. Mr. J. W. Suringar. Cur. Mr. H. G. Holsteyn, Utrecht. 39 Oct. J. Baretta, architect. Utrecht, Willem Barentzstraat 18. R.c. Mr. J. W. Suringar. Cur. Mr. J. Winkel, Utrecht. 39 Oct. G. J. Stam, smid, Papendrecht. R.c. Mr. J. Bentfort van Valkenburg. Cur. Mr. E. Otto, Dordrecht. 39 Oct. J. Leenheer Czn., uitvoerder, Heinenoord. R.c. Mr. A. J. Paulus. Cur. Mr. Brandbergen de Niet, Dordrecht. 39 Oct. K. Rabbeting, koopman, Enschede, Alsteedschestraat 67. R.c. Mr. vZ Schaeck- Mathon. Cur. Mr. Dr. J. M. J. Baak, Ensche de. 39 Oct. G. J. Nijhuis, handelsagent, Henge lo (O.), Vijverlaan 17. R.c. Mr. van Schaeck- Mathon. Cur. Mr. P. L. v. d. Polder, Hengelo (O.). 39 Oct. J. C. Kleinsman, ambtenaar b. d. Raad van Arbeid, Hengelo (O.), Krabben bosweg 153. R.c. Mr. v. Schaeck-Mathon. Cur. Mr. P. L. v. d. Polder, Hengelo (O.) 1 aan de schubbekleeding, builen of nog vaker een wondje in den staart of rug heeft. Op het laatste nippertje gelukte het hem nog aan de scherpe tanden van een roofvisch te ontkomen Afgezonderd van zijn gezonde makkers en alle prettige watergenoegens, wacht de patiënt in stille eenzaamheid met groot geduld zijn genezing af. In andere gevallen zullen de visschen zich hoogst waarschijnlijk met nog onbekende middelen trachten te behelpen. Daar kunnen de soort van *t water, de strooming, de bodem, de verschillende waterplanten van grooten invloed zijn. Het is met gemakkelijk om nog iets naders bekend te maken uit de regionen der stilstaande en stroomende wateren, want wij weten daar nog betrekkelijk weinig over. Maar mettertijd zal het toch wel gelukken ook over deze tallooze onbekende geheimen der natuur den sluier op te lichten. Thans is echter reeds bekend, dat de-vüfc. schen bekwame dokters zijn voor kwetsuren aan den mond, mondholte en kakenna tuurlijk hun eigen dokter, want om andere visschen bij te staan ontbreken hun alle hulpmiddelen. Het heeft er echter dikwijls veel van weg, alsof de eene waterbewoner den anderen vriendelijk en deelnemend on der de vinnen wil grijpen. Dan weer ziet men dat een visch zijn vriendje, die aan den haak geslagen is, en met den angel naar het land getrokken wordt, tot aan den kant van het water volgt. Het heeft allen schijn, of hij hem wil helpen of een stil woord van troost wil toespreken. Deze voorstelling van zaken is echter ver keerd. Want de kameraad, die geen haak in zijn keel heeft, denkt alleen maar, dat zijn kameraadje een grooten brok heeft, die hij alleen niet kan verorberen. Tot het laat ste oogenblik hoopt hij nog «en stukje te kunnen machtig worden. Het bewijs voor de juistheid van deze op vatting, levert de visscher uit het Oosten, die met kunstvliegen op de Vangst gaat. Met zijn ..springer'’, d.w.z.~met de tweede boven aan den stok bevestigde muggen, die in de lucht rondvliegen, zal hij niet zelden den „treurenden" kameraad ook nog vangen en zich over deze dubbele vangst verheugen. Tevergeefs zoeken wij medelijden en edele opofferingsgezindheid in het waterrijk. Hij blijft er toe beperkt, dat de visch altijd slechts zijn eigen mond- en keelarts is. Vele visschen zijn echter zeer slechte mondartsen b.v. de visschen, die een vleezigen bek hebben. Zoo b.v. kunnen de baard- visschen zich niet gemakkelijk meer loswerken als er een haak in de keel slaat. Is er echter een of andere amateur-visscher die zijn snoer laat breken, dan weten ook deze visschen zich spoedig aan een hout of steen van deze hindernissen te bevrijden. Gedu- trende den strijd tracht de baardvisch door sterke rukken naar de diepte en door harde krachtige slagen met zijn staart tegen de lijn het snoer te verbreken en daardoor vrij te komen. hij eenvoudig uitgespuwd. Verachtelijk in een hoek van de kast geworpen, lag daar de haak, alsof hij slechts een glad stukje blik zonder haak geweest was. Hoe de geduchte, handige snoek dit bravourstukje klaargespeeld heeft, is me altijd een raadsel gebleven. Te gen zulke bek- en hals-acrobatentoeren blij ven de besten onder ons, visschers, nog maar armzalige stumperds. Wij-zullen ons heusch met meer ergeren, wanneer de mooi ste snoeken ons op het laatste moment nog ontsnappen. Ook m andere dingen treedt de visch als zijn eigen dokter op. Ook zijn maag behandelt hij zelf. In het midden van den zomer wanneer er langs de heele rivier in alle boschjes langs den oever een overvloed van vliegen als voedsel aanwezig is, vangt men zalmen, trier magen gevuld zijn met honderden op elkander geperste muggen en kevers. Ook bevat de maag heel fijn rivier zand. Dat kan er nooit ingekomen zijn op de vliegenjacht. die immers aan de opper vlakte plaats heeft. Blijkbaar heeft de visch reeds tevoren met een bepaald doel dit zand van den grond opgenomen. Waarom 1 Om beweging, wrijving en leven in de taaie muggenpap te brengen, om de spijsverte ring, die al te veel gevaar loopt bij die over vloedige maaltijden, in gang te houden. Andere visschen hebben weer andere voor schriften voor hun maag. De snoek schrijft zich tijdens zijn gevangenschap een abso lute bongerkuur voor, ja, hij spuwt vaak den eersten nacht de vischjes uit. die hij kort te voren verslonden heeft dan is hij blijkbaar woedend om zijn treurige gevangenschap. Er zijn ook roofvisschen, die steeds maar door eten, vooral de forellen. Bij deze vis schen komt het zelfs voor, dat zij. zoodra zij gevangen en in het vaatje gestopt zijn, waarin zich de voorraad koppen bevindt, die als lokaas gebruikt worden, door den dag die koppen opeten. Noch de wonde van den haak, noch de nauwe, donkere ruimte, waarin zij na hun verblijf in het héldere water terecht kwamen, noch het weinige en lauwe water is in staat hun eetlust te ver minderen. Wat moet dan zoo'n visch in volle vrijheid en gezondheid wel niet in zijn maag stoppen 7De visch geneest ook zijn eigen keel.De gevallen, die goed verloopen kan men met allemaal nagaan. Mair wel dikwijls de gevallen met doodelijken af loop. Wanneer een snoek, een forel zich aan een al te groote brok, of aan een andere visch, muis of kikvorsch verslikt, weet hij het voorwerp met meer naar onderen of naar boven te krijgen, maar hij stikt er in. Maar zulke sterfgevallen zijn zeer zeldzaam. In de meeste gevallen loopt alles regelmatig en goed af, zooals dat trouwens bij zulke voortreffelijke natuur-geneesheeren ook niet anders kan en mag zijn I Belasttngbetalen op jwstkantoren Verschelden leden hadden met verwonde- Vï 1 Nov. ring kennis genomen van het feit, dat met ingang van 2 Januari J.l. 76 postkantoren, 5 bijkantoren, 667 hulppostkantoren en 30 poststations voor het aannemen van belas tingbetalingen zijn opengesteld, ondanks het verleden jaar aangenomen amendemenb- Bakker es. Andere leden stelden de vraag, welke ‘s ministers plannen zUn Inzake de betaling van belasting op postkantoren voor de toekomst. BIJ verscheidene iedln bestond° ernstig"^" zwaar tegen de regeling toegepast t.a.v. den bijslag op de pensioenen van de oude gepen- lonneerden. welke ver beneden de ve ach ting Is gebleven. Nog steeds is deze bijslag een gunst in plaats van een recht. Aangedrongen werd op het Invoeren van één formaat voor alle bankbiljetten. Dit zou een niet te groot model moeten zijn, zoodat de biljetten gemakkelfjk In een zakporte- 'euille kunnen worden geborgen. Het laatste lijk In ons lang Ingevoerde biljet van f 50 nadert In dit opzicht het ideaal. Behandeling van bezwaarschriften. Inkomstenbelasting 1930-1931 ABS. ACCOUNTANT, STRAATWEG B 139 - TELEF. 1174, HEILOO. Inrichten, bijhouden, van boekhoudingen. Concurreerende tarieven. Zitting te Alkmaar op marktdagen: in Café 8WIT8ER, Waagpleln. Verschelden leden wenschten wijziging van art. 38 der Wet op de Inkomstenbelas ting, opdat alle groepen van inkomens van een hoogeren aftrek zullen genieten dan tot dusver: en dat ten aanzien van gezinnen met meer dan vijf kinderen de progressie in den aftrek ook voor de hoogere Inkomens zal worden toegepast. Naar de mcening van sommige leden maakt de ongunstige toestand, waarin het landbouwbedrijf thans verkeert, het ge- wenscht de toepassing der Wet op de In komstenbelasting ten plat te lande, en in het bijzonder voor den kleinen boe-, met eenige gematigdheid te doen geschieden. BU hernieuwing werd aangedrongen op afschaffing van de grondbelasting. Sommige leden wezen by herhaling op de onblllUkheld. welke is gelegen In de heffing van personeele belasting voor bedrijfslokall- telten als winkels, koffiehuizen, kantoren en dergeiyke, welke essent'eel niet verschillen van fabrieken en werkplaatsen, welke door de wet te recht worden vrygelaten. Verschelde breldlng 1 rijwielbelastt uitgesproken voor de helft vai erschuldlgde belaiMng beschikbaar te stel, ien. Sommige leden zouden ook rywlel- plaatjes voor een half Jaar wenschen te zien ingevoerd. De belastihg voor automobielen kan over een wHlekeqj-lg gedeelte van het jaar worden betaald. Gebruikers van rijwie len, moeten, of zy die het geheele jaar dan wel slechts een gedeelte van het Jaar bery. den, steeds over het geheele jaar betalen. Aangedrcngen werd op afschaffing van den geslachtsaccVns met handhaving van het bestaande invoerrecht op vleesch. Som mige leden wenschten onder meer wyzlging van de tabaksbelasting, zoodat de verkoop van tabaksartikelen beneden den banden- rollenprys zal worden verboden. In verband met de landbouwcrisis wench. ten verschillende leden tydelyke afschaf fing van het statlstlekrecht voor zooveel, dat drukt cp land- en tuinbouwproducten. Verscheiden leden achtten een aanvul ling van art. 242e der Gemeentewet ge- wenscht met een bepaling, welke den werk gevers verbiedt de zakeiyke bedryfsbelasting op hun arbeiders te verhalen. Andere leden zouden de zakeiyke belasting on het bedryf geheel uit de Gemeentewet willen zien ver. d wijnen. deur 62, Chr. de Mak 7& Over veertien dagen wordt de laatste oefening gehouden. een bondsvergadering gehouden onder lei ding van den waarnemenden voorzitter, den heer Suiker. De vergadering werd bygewoond door den directeur van het Centraal Hanzebureau In het bisdom Haarlem, mr. Bach. Enkele mededeeltngen werden gedaan, o.a. betreffende de as. oprichting van een nieuwe afdeeling te Gouda en de voorbe reiding tot de stichting eener afdeeling te Alkmaar. Aan het Nationaal Hanzebureau is ver zocht, zyn bemiddeling te verleenen om ver zwaring der elschen van de Trekhondenwet te voorkomen. Voorts is een adres gezonden aan den Minister van Binneniandsche Zaken met t verzoek, niet In te gaan op den aandrang der F. N. z. tot het uitvaardigen van een verbod van vervaardiging van melange. Vervolgens kwamen in behjmdellng de af deel ingsvoors tellen. De afdeeling Delft had een voorstel inge- dlend om van den Bond het advies te doen uitbaan, zoo mln mogelijk of m het geheel niet producten te betrekken van de Mar- garine-Unle. De afdeeling is van meenlng, dat kartel vorming door middenstanders niet moet wor den gesteund en bevorderd. Het bestuur zegde toe besprekingen met de M. U. te rullen voeren om te trachten alsnog tot een bevredigende regeling te ko men, met welke toezegging de vergadering na vry langdurige besprekingen genoegen nam. In behandeling kwam dan een voorstel der afd. Amsterdam om te komen tot een over eenkomstige prijsregeling van inkoop In Noord- en Zuid Holland en Utrecht. Het hoofdbestuur zal alles In het werk stellen* om aan den wensch van de Amster- damsche afdeeling tegemoet te komen. De afgevaardigde van Leiden verklaarde op het standpunt te staan, het ver schil in prijs tusschen industrlemelk en eonsumptlemelk minder eroot te doen zyn, om geknoei te kunnen voorkomen. In dien geest zullen de besprekingen in Zuld-Holland worden gevoerd. Besloten werd, de volgende najaarsverga dering in Utrecht te houden. Nadat mr. Bach nog enkele woorden had gesproken, waarin hij opwekte tot verster king der organisatie en tot handhaving van de zelfstandigheid van het kleinbedrijf, en eenige afgevaardigden van de rondvraag ge bruik hadden gemaakt, werd de vergade ring gesloten. De Hooge Raad heeft gisteren arrest ge wezen In een procedure tusschen den ont vanger der directe belastingen te Amster dam en Napoleon de la Mar, thans over leden. Nap. de la Mar had zich verzet eenige dwangbevelen voor Invording directe belastingen, op grond, dat dwangbevelen niet zouden voldoen aan voorschriften. Immers, de bevelen geteekend niet door den ontvanger, noch door een ambtenaar op diens kantoor als geagreëerde. De rechtbank te Amsterdam verklaarde de la Mar goed opposant en besliste, dat de dwangbevelen nietig waren. In hooger beroep werd dit vonnis door 1 gerechtshof bekrachtigd, omdat volgens het hof de dwangbevelen moeten worden getee- kend door den ontvanger zelf. De Hooge Raad heeft thans beslist, dat het betreffende artikel wel voorschryft, dat de dwangbevelen van den ontvanger moeten uitgaan, doch niet elscht, dat deze bevelen persooniyk door hem moeten worden getee- kend. zoodat, wanneer een dwangbevel tot Invordering van directe belastingen namens den ontvanger Is geteekend door Iemand, die daartoe van hem de bevoegdheid heeft, dat dwangbevel Is gegeven door den ontvanger. De Hooge Raad vernietigde dan ook het arrest en verwees de zaak naar het Ge rechtshof te Amsterdam, om haar verder met Inachtneming van 'shoogen Reads arrest af te doen. met den sleephaak, dan zal men al heel treurige ondervindingen opdoen. Dan komt de snoek al lang voor men hem te pakken kan krijgen, reeds 30 M. vóór de boot, aan de oppervlakte, mzakt een paar geweldige luchtsprongen, en heeft zich reeds bijtijds uit\de voeten”’ gemakt. Of hij gaat, wanneer hij re^ds dicht bij is, nog strijdlustig en vol moed rbet een groote vaart onder de boot door, in\ie diepte en is op ’t zelfde oogenblik weer vrij? De vil drommel beten h< 39 Oct. W. Verboom, veehouder en vrachtrijder, Numansdorp. R.c. Mr. C. J. Heemskerk. Cur. Mr. Z. J. de Langen, Dordrecht. 39 Oct. N. V. Brovo I, II en II, Amsterdam Middenweg 189. R.c. Mr. H. D. Feenstra. Cur. Mr. P. J. Klaver, Amsterdam, Leidsche- gracht 33. 39 Oct. F. W. F. Mol, goudsmid, Amster- Jam, Shackletonstraat 18 huis. R.c. Mr. H. D. Feenstra. Cur. Mr. P. J. Klaver, Amsterdam, Leidschegracht 33. 39 Oct. J. Polak, koopman, Amsterdam, Linnaeusstraat 53 II. R.c. Mr. H. D. Feen stra. Cur. Mr. P. J. Klaver, Amsterdam, Leidschegracht 33. 39 Oct. M. Spijer, laatst gewoond hebben de Amsterdam, Nieuwe Heerengracht 3, doch sinds 8 October 1930 zonder achter lating van nader adres naar het buitenland vertrokken. R.c. Mr. H. D. Feenstra. Cur. Mr. P. J. Klaver, Amsterdam, Leidschegracht 33. 39 Oct. N. V. Bouw en Aannemingvmaat- schappij, voorheen P. ten Hoorn sum, Hugo de Grqoi Feenstra. Cur. VS. dam, Koningsplein 39 Oct. J. H. Klundert, arbeider. Eind hoven, Allard du Hamelstraat 53. R.c. Mr. C. W. Vollgraff. Cur. Mr. G. Jurgens, Eind hoven. 30 Oct. J. v. d. Sluijs, Amsterdam, Jan Evertsenstraat 69. R.c. Mr. M. D. K. S. van Lier. Cur. Mr. G. F. Haasse, Amster dam, Damrak 37. de sigaar van dien meneer voor jou een goede les mag zyn. Peter, om nooit te roo- Punch) 15 ce° w óe» "L de L De bekende Radio- en Gramofoonzanger Piet Hesse Stella Seemer Willem Ciere EEN VERLEGEN HUWELUKSCANDIDAAT Blijspel in één bedrijf, door Nemo Gespeeld door Kees Pruis, Stella Beemer, Piet Hesse GROOT LACHSUCCES Zie verder aanplakbiljetten Prijzen der plaatsen: Stalles 1.25, late Rang en Front- balcon ƒ1.—, 2de Rang ƒ0.75, 3de Rang ƒ0.50. Alleen ver hoogd met stedelijke belasting. Plaatsbespr. als naar gew. ■CDSOOOBOBGDlQBQBGJlQlQgQgQlQgQICJBQK Toch maken vorderingen. De uitslag Is als voglt: P. Oudejans 95. O. Schaap 93. G. Hooge- werf 94. Burgemeetser 91, J. Mulder 89, C. Mak 88, P. Groen 87, L. van Zutpben 82, Th. van der Lee 83, J. Mak 82. L. Borst 82. Jac. Tessel 83, J, Overbootn 84. J. Eeken 81, Jac. Schaap 81, O. Comman- P. Nooy 76, O. Beerepoot 68. Goede 66. C. Schouten 74, B. Gar^-’ d°°r m»”’ ’’‘V »°C*U'8 (en U° aeze van*1' van OÏ'® d«°

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 9