Zondag a.s. om 2 uur ALCMARIA VICTRIX I WEST FRISIA 1 Superfine Borstsiroop Ch eq ue-koersen Amsterdamsche Beurs VRIJDAG 7 NOVEMBER 1999 Di I v.h. JAN DE VRIES „VRIESIA” riiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Geneest den strengelen hoest - la flacons v. 40,65 ea 100 cent Burgerlijke Stand van Alkmaar Gevonden voorwerpen Chlneezen naar Europa BOKSEN Gene Tunnee ZWEMMEN Twee nieuwe zaken op de Mient r LA WNT ENNIS Mrs. Munro overleden SPORTEN WEDSTRIJDEN Vl KEGELEN GEMENGD NIEUWS De Alkmaarsche Kegelbond Een welsprekend protest Si t 2 Lange beenen veel verstand Gewetensgeld Landpachtersbond looft Biljartséance Koehof PROVINCIAAL NIEUWS Rijwiel te bekomen VOETBAL Gaat Denis weer geregeld soelen? Ci VRAAGT UW WINKELIER Uruguayers naar de V. S. Conferentie Meisjescongregatie St. Domlnlcuskerk 283 62 316H 16 OUDORP WORMERVEER BERGEN 73*/,. 107% 251 227% 110 70% 62 238 228»/. 110 70»/, 64 239 D» Europeetiche kampioenschappen 1 1933 sn ISO Li bij «onder voor dat gen. onder I ia lei 402 noemt het d. Laan «n de haar W. Scheep- Prolongatie 1% ook ALKMAAR ring niet kt Keen SU kan worden beslist, hoe de bedragen over de verschillende takken van dienst moeten wor den verdeeld. VRIJDAG 7 NOVEMBER 1»» 1919 1918 1918 1917 160 132 iso% Vorige Koenen 21 331 mi on kosten, hoe- Btj den Inspecteur der directe belastingen 1ste afd, alhier, is f 405.80 Ingekomen we gens over vorige Jaren te weinig betaalde belastingen. TELEFOON 324 142 gr t« D s van ver- R.K. heeft knng Volgens „De Sportrubrlek" sal een Chl- naeach voetbalteam van 9 Mei tot 10 Juni een tournee door Eurooa maken. De mogelijkheid bestaat, dat ook hier ta lande sal worden gespeeld. Spoorwegen Onton Pacific Wabash Chic. Müw. gt. Paul Kansas City .South Erie Raflr- Softer H- V. A- Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Banken Koloniale Bank Indische Bank eert. Handel-Mg. 196% 19% 8”'.. 4óExd 34 f 101.400. 18.000. 38.300. 15.600. 3.500. I.OOO.— 6.500. IO.OOO.- 9.70 34.60 12.06% 2.48 59.20 48.15 12.95 27.90 66.40 66.60 66.35 7.30 34.95 I ae - I 3« I 4* 15 - 17« 10. 11. 12. 1. a. Scheepvaart Holl Amerika L»n dito Gem. Ogend Kon. Ned Btoomb Scheepvaart - Unie Marine oomm. Marine pret. 8. 7. 8. 19% 8*4 46 33% 102 102% 102% 385% 27% 112% -88 102 102% 279 244% 61 l/ï 317% 40 Rubber A dam Rubber Bandar Deli Batavia Rub Rott. Tapanoell Serbadjadl EilSU V. I. c. o Allied Intercontln Rubber Industrieën Merg Onie Calvé Delft Alg. Kunstzijde Van Berkel’s Pat. Nieuwe Philips Spr. wil wel den kindertoeslag vertioo- gen en doet mede, namens de heeren Kees- om en Venneker het volgende voorstel ..De endergeteekenden, leden van Uwen Raad, staten U voor in hWage 133 betref- Staalsieenlngen 5% Nederland 1 5% Nederland 1 4H Neder! 1 454 Neder! I 4H XN.Ind 19MB Geweldig is er gisteren In de ünle geke geld. Aan den korpswedstrijd werd deelgenomen Burgerlijke stand Geboren: Christis, nua. z. van Jan Rood en Maria Knyn Brlgltha Margaretha, d. van Gerardus Kunst en ComeJLa Kraakman Petrus Gerardus, z. van Nicolaas Bymaji en Catharina Com mandeur Nicolaas. a van Ide Wester «b Dleuwertje Biersteker Adrianua, a. van Ntcolaas Venneker en Agatha Korver, Overleden: Cornelia van der Park, oud Jaar. gehuwd met Simon Blom Guurtjs Heiblom, oud 14 dagen Jan Blom, oud 65 jaar, ongehuwd. Een voetbalteam van Uruguay tal In de komende maanden een tournee door de Ver- eenlgde Staten maken. In het elftal der we reldkampioenen zullen de meeste eminente spelers voorkomen zoo zijn ta leder geval Nazassl. Bcarone, Andrade, Castro an Bal lesteros van de party. lndu.tr Buitenland Anaconda Cert. Fisk Rubber Separator Zweedsche Lucifers 318% 21% 332*/, 120 8 12**/,, 104»/, 82»/. 61 30 59% 44»/, 3>/m Gewetensgeld By den ontvanger deg directe belastingen, alhier, is t 146.03 ln« gekomen, wegens over vorige jaren ta wri- nig betaalde be.astingen. 21 18 16 «7% Tabak Deli Batavia Gude Dell Oostkust Senembah Maxwell UJksche Conferentie to speciaal voor haar op kwart na 8 gesteld. De Conferenties zullen, behoudens een en kele uitzondering, altijd plaats hebben op den eersten Vrijdag der maand, ‘s avonds om kwart na 8 ta de Bt. Domtaicuskerk en tel kens een onderwerp behandelen, dat van groot interesse is voor de moderne katholie ke meisjeswereld. Pater N A. VAN RUN, O. P. Directeur. ;o van kracht waren, len, dat bij uitvoering werken ta) aanbesteding dc onder II melde regelen, behalve wat de loonen betreft, zooveel mogelijk toegepast zullen worden IV. Aan ni MUnbeew Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie 43 3»/m Petroleum Dortsche Petr. Oaboes Kon Olie Periak Peudawa Continental OU Kunstkring Naar wij vernemen. het bestuur van den R.K. Kunst zin werkzaamheden voor het as. winterseizoen weer hervat. Aangemoedlgd door het succes, dat de tooneelkunstenaars, de heer en mevrouw Schmidtdl Vista met hun klein-tooneel repertoire mochten oog sten op een der vorige kunstavonden, heelt het bestuur gemeend, het seizoen niet beter te kunnen openen dan door dit kunstenaars paar wederom te engageeren. Het program ma omvat vier één-acters w.o. een trans- formatle-comedle. Daar een groote opkomst verwacht wordt, wordt deze avond gegeven ta de tooneelzaal van ,X>e Rustende Ja ger” en wel op 25 November aa. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij den secretaris, den beer J. A Haakman, St Antonlusstraat 37. Complete Woninginrichting T. Poog. ter vJi. fa. Zut In perceel Mient 7, schuin tegenover de Langestraat, waarin voorheen de fa. Hou- wing haar zaak gevestigd had, opent morgen avond om 5 uur de heer T. Poorter zijn ver plaatste zaak, welke tot dusverre onder den naam fa. Zut op de Zaadmarkt gevestigd was. -- Men heeft hier de beschikking gekregen over een ruimen winkel van 17 by 6 M.; het Interieur is in zijn voordeel veranderd, de wanden zijn betengeld, aan het nieuwe pla fond zijn niet minder dan 18 lichtpunten, zoodat de cllénteele des avonds een goeden kijk krijgt op de uitgebeelde collecties meu belen. De pui heeft een ander aanzien gekregen, doordat de twee oude ramen door één groot zUn vervangen, waarvan rechts de deur to aangebracht. De pul is heel aardig beschil derd. De zaak, voorheen alleen ta meubelen, to thans een complete woninginrichting gewor den; zoowel voor kantoor als salon, voor woonkamer als slaapkamer is alles ta rui me mate aanwezig. In de bovenzalen wor den monsterzalen ta gereedheid gebracht. De verbouwing is van den heer Ptlkee; de electrlsche verlichting van den heer Gene- faas en het schilderwerk van den heer J. Langenberg, alhier. Ondertrouwd: Jacobus de Ronde en 81- metje Benjamin. Abraham Kuaelbcs en Gysbertha Meyer. Hermanns paanakker en Maria Veldhuis. Jaoobus van Mont- foort en Geertrulda Veen. Overleden: Marta Smit, 57 jaar. Dirk Hendrik Prins, M Jaar. Pieter de Jong. 33 jaar. Geboren: Annlgje Maria, d. van Dirk BaJdter en Maria SJabbens. Sigarenmagazijn Jan Halberts Jr. In perceel Mient 18 opent de heer Jan Hulberts Jr hedenavond een nieuwen siga renwinkel „De Mient". Voorheen was ta dit perceel een heeren- modewinkel gevestigd; men kent thans ech ter de oude zaak niet meer terug; de winkel la als 't ware verkleind en heeft daardoor aan gezelligheid en intimiteit gewonnen, hetgeen voor een sigarenzaak noodig Js. Aardige kasten en een aardige toonbank, en verder een goede, stofvrije etalage zorgen voor de berging van de uitgebrelde collectie rookmateriaal. In een aardige tint is het interieur geschilderd; een en ander lokt uit tot een bezoek. Aan het bureau van Politie, Langestraat, alhier, bevindt zich een op 38 October j-L op den openbaren weg ta deze gemeente, onbe heerd aangetroffen, oud. zwart gelakt hee ren rij wiel, voorzien van celluloid stuur en rijwieltaschje. Den rechtmatigen eigenaar wordt verzocht bedoeld rijwiel af te halen in het proces om schadevergoeding van 450.000 dollars van Timothy Mara, bokspro- motor. tegen den vroegeren wereldkampioen zwaargewicht Gene Tunney legde de laatste heden verklaringen af. O.m. seide hij. dat promotor Mara niet verantwoordelijk gesteld kan worden voor zijn vroegere bokscarrière. Het zetfoutenduiveltje van <le Krutatag- sche Courant het weekblad voor Zuld-Beve- land en Walcheren, heeft een lezer tot een heftig verontwaardigden protestbrief ge prikkeld. waarvan de inhoud, woordelijk weergegeven, als volgt luidt: 9.75»/, ±34.65 12.6“/„ 2.48VJ 59.21 48.72 13.01 28.25 66.47% 66.67% 66.47# 7.37 35.05 27.- gadertag verdagen tot heden. De VOORZITTER is het hiermede eens; spr verdaagt liever tot volgende week Don derdag. De heer RINGERS zegt, dat als de voor stellen volgende week Donderdag worden aangenomen, het werk begint Maandag d.a v De Raad gaat hiermede accoord. De VOORZITTER verdaagt de vergade ring tot Donderdag as. In het H.BJS.-elftal dat Zondag JJ. tegen V U.O uitkwam, (deze wedstrijd moest na een kwartier spelen worden gestaakt) stond Denis als rechtsback opgesteld. Het ligt ta de bedoeling van Dento om weer zooveel mogeiyk voor aUn club uit te komen. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen II en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op: 3. 4. 5 en 6 November 1930 Damea- bandachoen, sleutels, coUlertje, ijzeren bout, actetasch. boekje en pak tah. kranten. Aanwezig en te bevragen by de navolgende Ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op: 3. 4 5 en 6 No- cember 1930: Portemonnaietje en rozenkrans in étui, J. Wokke. Westerweg 312; Bel. merk. Feken, Rltsevoort 28; Dameshandschoen, E. KJUnnen, Laat 148; Dameshoedje, J. Boofj. Ktabelmstraat 23; Portemonnale met tah., C. Bussen, Tutadw.-straat 3; Jas, J. de Jong, le Kabelstr. 29; Bel. merk, H. de Groot- Ged. Baansloot 18; Dameshandschoen, R. Gene- faas, Verdr Oord 57; Idem. L Medder, Over- dlestraat 29; Ring, P. de Groot. Vlas weg 13. Bergen: Zakkammetje in étui. Postkantoor; Bel. merk, N. de Vries. Bt. Anthonlusstr. Ber gen; Rozenkanu, M. Beemsterboer, Ho'ztr. 20; Onderjurk, mej. O. Dekker, Westerburg- straat 6; Rozenkrans ta étui, F. Vermeulen, Westerweg 82; Portemonnale met tah. L Plas, Payglop 15; Insigne, o. Spanjaard, Langestraat; Rozenkrans, G. N. Meijroos, Laat 123; RUwleltasch Koeman, Dijkgraaf- straat 30; Hoes v. autoband. P. den Otter. Zulderhoutlaan 10; Kinder portent onnate m tah., A. Blokdijk, Gashouderstr. 1; Bankbil jet, Koetsveld, Houttll 30; Gummibal, P. Kalb. le Landdwarsstraat 38; Muntstuk. W Smit, Molenstr. 8; Portemonnale met Inhoud K. Bloedjes, Klein Dorregeest, Uitgeest; Ro zenkrans in beursje, Ranzljn, Luttik-Oudorp No. 74. Wanneer men weder ta bet bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kenis te geven aan het Bureau van politie. door: De Burg I 307. Op T Kantje af I 325, Op t Kantje af TI 249, Z. E. K. Z. 202. Centraal 280, terwijl de damesclub Op houden wint 273 wierp. „Op 't Kantje af" heeft met dit hout de eerste plaats weten te bezetten en wij be twijfelen of de clubs, welke van avond nog uitkomen, dit cijfer zullen kunnen verbete ren. De Burg staat nu op de 2 vijftallen-prijs. Als hoogste korpsgooler staat de heer Jac. van Spanje op het bord met 80 hout, voor waar een prachtpreetatle. De damesclub „Op houden wint” heeft ta haar afdeeltag den eersten prijs gewonnen, daar deze wedstrijd is sfgeloopen. Mevr. G de Wit werd hoogste gooister, 63. De clubs, welke nu voor prijs ta aanmer king komen, zijn (Heeren): Op 't Kantje af 325. De Club I 315. De Burg I 307. Hard gaat ie 298 (Den Helder). Koekoek n 288. De Unie I 282. Onder Ons II 280 <Den Helder). De Burg II 279. Onder Ons I 275 (Den Helder). Op de Lat I 265. C. U. B. o n 263, 48 treffers. Duim ta 't Gat II 263, 43 treffers. In het Landbouwhuis. alhier, js heden een vergadering belegd van den Landpach tersbond, welke ta verband staat met de onlangs aangenomen Pachtwet. De belangstelling was niet groot. Morgen komen we op een en ander uitvoe riger terug. De Amerlkaansche psycholoog Dr. Henri C. Garett heeft een eigenaardige ontdekking gedaan. Hij beweert, dat de menachen, die bet meest met hun verstand werken, lange beenen en lange armen hebben, maar een kort ineen gedrongen lichaam. Volgens zijn waarnemingen houden personen met korte beenen en armen zich meer met handenar beid bezig, waarbij dus maar weinig nage dacht behoeft te worden en de geest dus niet ingespannen to. Dese proefnemingen werden door andere geleerden herhaald b(j ongeveer MO studen ten van de Columbia Unlversltelt en talryke arbeiders. De oodersoeklngen hebben be wezen. dat er werkelijk een sekere betrek king bestaat tusschen llchaamsstructuur en verstandelijke begaafdheid. Er werd os. ge constateerd, dat 78 pct. van de onderzochte personen met ineengedrongen lichaam en lange ledematen buitengewoon begaafd wafen, terwijl 40 pct. van de personen met groote lichamen en korte ledematen blijk gaven, een vlug verstand te bezitten. Als bewijs voor de Juistheid van zyn theorie noemt Garett een groot aantal vooraanstaan de mannen, die allen lange beenen hadden. De heer WESTERHOP hoopt, dat een vol gend jaar een dergelyk voorstel komt; er to thans reeds veel werkloosheid. Spr. haalt de bylage aan en vraagt n.a.v. de verbreedtag Bergerweg en het bouwrijp maken van het terrein-Versteeg, de men- schen te nemen vla de Arbeidsbeurs en deze werken niet aan te besteden. Dan komen (nenschen uit de bouwbedrijven in hun eigen vak te werk. N.a.r. het verbreeden van den Nleuwlanderstagel, wil spr. dit ta eigen be heer uitvoeren. Bpr. doet het volgende voorstel: Ondergeteekenden, leden van uwen Raad, stellen u voor te besluiten: ia. dat de werken, in bijlage nr. 133 onder A. 1 en 2 genoemd, onverwijld zullen worden aanbesteed onder de gebruikelijke voorwaar den, met dien verstande dat de arbeiders naar keuze van den werkgever voor zoo mo gelijk 100 procent moeten worden betrokken ovar de gemeentelijke arbeidsbeurs, en tegen loonen ta het landelijk collectief contract bepaald; 3e. dat het werk ta dezelfde bijlage onder C. 4 genoemd, in eigen beheer onverwijld zal worden uitgevoerd met over de gemeen- teHjke arbeidsbeurs te betrekken vaklieden en tegen de loonen ta het collectief landelijk contract bepaald. J. WESTERHOP T. BON8EMA H. VAN DRUNEN C. HELLEMAN—HARDEBOL A. BAKKER W. J. BULEN3 Wat bet loon betreft, dat ta de laatste Jaren 38 et. met kindertoeslag bedroeg, wil spr. dit brengen op 44 ct. met kindertoeslag. Het vervallen van den steun van Rijk en PHMtacte van f 4500.— mag geen motief Heden. Vrijdagavond om kwart na 8 sal wederom de maandelyksche Conferentie plaats hebben voor de oudere afdeeltag der Congregatie. Deze Conferentie is uitsluitend en alleen toegankelijk voor de oudere leden. ZÜ. die den leeftijd van 17 Jaren nog niet be reikt hebben, worden meedoogenloos uitge sloten. Den ouders dezer jonge bloemen wordt een dringend verzoek gedaan, ze thuis te houden, en ook door het hoofdbestuur van de Congregatie zal een scherpe controle aan de kerkdeuren worden uitgeoefend. Alle andere meisjes echter worden drin gend ultgenoodlgd, aanwezig te willen zijn en zich als lid van de Congregatie op te ge ven bij een der leden van het hoofdbestuur, welke kenbaar zijn aan het roode lint, dat rij dragen Deze ultnoodlglng geldt vooral haar, die ta zaken of anderszins werkzaam zijn, en de gewone wfceHjksehe Oongregatievergade- I bijwouen. Deze maande- 1 zyn; hoe lager het loon in werkverschaffing, hoe lager het loon ta de bedrijven. Het ver lies van den Rijles, «n Provincialen steun is eigenlijk geen verlies; om hooger loon te kunnen geven, wordt deze subsidie op ver schillende plaatsen prijs gegeven; waarom ook hier niet? In HeUoo Is het loon 40 ct. per uur; ta de stad moet het daarom be langrijk hooger zyn. Het loon is reeds laag, door lange werkloosheid ziet de werknemer als hij weer aan het werk gaat loonbeslag gelegd op sim weekgeld van 20.—. vanwege den fiscus. De loonen moeten hooger. Nu ze maar zes weken werk krygen. doet het mo tief geen opgeld, dat de arbeiders door het hoogere loon aan de werkverschaffing kle ven. Het hoogere loon acht spr. alleszins aanbevelenswaardig; spr. hoopt dat de Raad tot het geven van hooger loon besluiten zal en doet het volgende voorstel: Ondergeteekenden, leden van uwen Raad, stellen u voor te besluiten het verzoek, der plaatseiyke vakcentrales in te willigep en het loon ta werkverschaffing dus te brengen op 44 ct. per uur plus den tot nu to« gelden den kindertoeslag J. WESTERHOP T. BONSEMA H. VAN DRUNKN A. BAKKER C. HELLEMAN—HARDEBOL W. J. BULEN6 In de commissie voor werkverschaffing is gezegd, dat dit voorstel 25000 zou Bpr. vraagt wethouder Thomsen ta verre hy zich vergist. Wethouder RINGERS; Of in hoeverre u zich vergist’ De heer WESTERHOP vermoedt een fout in de bylage. Als spr.'s voorstellen worden aangenomen wordt de post arbeidsloon voor ongeschoolde arbeiders van 43700, dan wordt dit 27.000. Spr. hoopt, dat zyn voorstellen door de meerderheid van den Raad worden gesteund of door B. en W. overgenomen. De heer VAN SLINGERLAND zou het voor zich het gemakkeiykst vinden, het be toog van den heer Westerhof te onderstree- pen en dan niets meer te zeggen. Spr. gaat met diens voorstellen accoord. Wat hier voorgesteld wordt is niet werkverschaffing ta de juiste beteekenis van het woord, daar om moet een hooger loon betaald worden. In Castricum wordt f 0.50 gevraagd, 0 44 wordt redeiyk genoemd. De gemeente kan er niets aan doen als de fiscus voor achter stallig belastinggeld loonbeslag gaat leggen; als hetzelfde zou gedaan worden, vraagt spr. soepelheid en medewerking van de ge meente. Spr. hoopt, dat er een meerderheid zal zijn, die het verzoek van de vakcentrales zal ta willigen. De heer VOGELAAR: het is niet de eer ste keer, dat voorgesteld wordt de subsidie van het Rijk prijs te geven. Is er nu ook geen aanleiding daarvoor? In 1923 kwam er een voorstel van 5 raads leden. om het loon op 40 cent te bepalen met kindertoeslag. Om de heele regeling toen niet ondersteboven te werpen, werd toen van den steun van het Rijk afgezien. Het Ryk etochte indertijd, het grond toon te bepalen op 38 cent; toen werd met algemeene stemmen besloten aldus het loon vast te stellen. Ook toen werd van de over zijde gezegd, dat de gemeente den Overheids steun beat kon gebruiken. De heer WESTERHOP: Dat kunnen we thans ook wel. De heer VOGELAAR: Indertyd werd ge zegd, dat door de samenstelling van de com missie voor werkverschaffing een degelijk advies verwacht mocht worden; spr. neemt thans aan. dat er thans een degelyk advies is. Dit advies moet daarom gehandhaafd blijven. Laat men de RQkssubsidie varen, dan is daarvan het gevolg, dat men minder aan werkverschaffing zal moeten gaan doen; het is echter van belang dat er zooveel mogeiyk menachen worden geholpen. In de „Nederlander” las spr., dat de loo nen ta werkverschaffing te Alkmaar niet tot de laagste behooren. Er sljn er niet veel, die door den kinder toeslag t maximum loon genieten; voor den kindertoeslag zou spr. wel een andere rege ling willen, doch niet wanneer Rykssubsidie verloren wordt. Als voor den Bergerweg vakmenschen te werk gesteld worden, dan te spr. er voor, dat deze ook loonen van vakmenschen krygen We moeten echter daardoor de gelegenheid tot werkverschaffing niet op den achter grond schuiven. Hen, die voor werkverschaffing ta aanmer king komen, sou spr. mogeiyk enkele weken in nooddienst laten werken by wyze van proef. De heer HOYTINK uit zijn biydschap, dat* de Christ, besturenbond dit adres niet ge steund heeft. In dit adres ligt een flink stuk propaganda voor de vakbeweging en spr. noemt bet moed, dat de Christ, vakbeweging zich afzydlg hield. De heer WESTERHOP: Is dat moed? De heer HOYTINK vindt de zaak organi satorisch niet jutet: in de flnancieele com missie had niemand tegen het voorstel van B. en W bezwaar. Spr.’s tweede bezwaar is van ftaantleelen aard. Spr. vindt het buitengewoon onverant woordelijk, f 10.000 weg te gooien, welk be drag verhaald moet worden op de bevolking van Alkmaar. Spr. vindt het alleszins rede lijk het belang van den middenstand niet uit bet oog te verliezen. BU mindere be- lastlng-opbrengst voelt dit vooral de arbei dersstand; spr. verwacht van het voorstel eerder een belang van den arbeidersstand, dan verslechtering. Spr. erkent, dat 44 ct. nog niet te wat de arbeider redelijk ver dient. Met een voorstel tot verhooging van den kindertoeslag kan spr. eventueel méé gaan. De heer VAN DRUNEN noemt het in strijd met het begrip werkverschaffing als werken als Bergerweg-verbreedtag en bouw rijp maken van het terrein Versteeg worden uitgevoerd. Wat het schilderen betreft van voorstel B. 3 meent spr.. dat dit beter door een vakman gedaan wordt. Spr. noemt het gemiddelde loon niet meer dan f 20.60. Het totaal bedrag bij aanname voorstel- Westerhof zou bedragen ta totaal f 43.700 f 21500 e f 22.200 tenminste als alle ge noemde werken verder uitgevoerd worden, wat niet altijd geschiedt. Het ftaantleel bezwaar te dus voor het grootste deel weggenomen. De heer WOLDENDORP Is het eens met den beer Weeterhof om het werk Versteeg zoo sopedig mogelijk te doen uitvoeren. Bpr. wij B. en W. vragen, om de werken, aange vraagd door de Ver. St. Joseph, te willen uitvoeren. Dit is voor plm. X 80.000. Het lijkt spr. op den weg van het gemeen tebestuur, voor werken onder Alkmaar. Alk- maarders te werk te stellen. Wat het loon betreft, vraagt spr. zich af of het «ubaidle van het Ryk moet worden prijsgegeven. In Den Helder wordt voorioopig 40 cent zon der kindertoeslag gegeven, ta afwachting van de houding van het Rijk t. a- v. subsidie. Bergen geeft 40 cent zonder toeslag; met toestemming van de S. D. A. P. De werken ta werkverschaffing blyven nog 25000Spr. hoopt dat deze werken wel zullen wortien uitgevoerd, doch spr. zou het betreuren als de subsidie van bet rijk zou worden prijs gegeven. fende de werkverschaffing, de volgende wij ziging aan te brengen Op bladzyde 4 bovenaan te lezen: voor gehuwden met één kind en kostwin ners voor twee personen 4 oent; voor gehuwden met tweg kinderen kostwinners voor drie personen 8 cent; voor gehuwden met drie kinderen en kost winners voor vier personen 8 cent; voor gehuwden met vier kinderen en kost winners voor vijf personen 10 cent; voor gehuwden met vijf of meer kinderen en kostwinners voor zes of meer personen 12 cent. De heer 8IETSMA wil een verandering van bet voorstel door meer werk aan te be steden; dan wordt toch nog 24 400 voor werkverschaffing als loon betaald. Spr vraagt wat daarvan nog de uitkeering zou zyn van Rijk en Provincie. T.o.v. de verhoogde kindertoeslagen voelt spr. weinig; daar het vooral de Christelijke en R. K. gezinnen zijn, die groot zijn wordt daardoor geen algemeen belang gediend. De heer WESTERHOF ziet geen kans dit belangrijke voorstel af te doen. Hier wreekt zich het weinig vergaderen. Spr. wil de ver- Behalve Duitachland heeft ook Tsjecho- Slowakye aanspraak gemaakt om de Euro- peesche zwemkampioenschappen in 1933 daar ter lande te doen houden. Als plaatsen worden ta beide landen genoemd Maagden burg en Praag. De kampioenschappen sullen wel aan Duitschland warden töegewezen. daar op de laatst gehouden zitting te Parijs te komen vast te staan, dat ta 1931 ta Pa rijs de kampioenschappen zullen worden ge houden en gezien het feit dat ta 1932 de Olympische Spelen plaats vinden, de daar op volgende kampioenschappen van Europa eerst in 1933 worden gehouden, waarop aan Duitachland de organisatie was beloofd. Overigens werd in dezelfde sitting aan Stockholm de organisatie opgedragen van het toumooi om den Klebelsberg-beker. „Meheer de havetentle die Ik bü u blaas heb staa fol foute en me, neev zeg dat es. geenen teeke op se plaas staa. Als uwea niet beter dan drukken, waarom drukt uwea dan." 1 moge Aan nun College voor de uitvoering ▼an de onder I genoemde werken de volgende credieten te te staan V. De hiervoor genoemde uitgaven voor zooveel noodig te ziiner tijd nader te regelen bij suppletoire begrooting, waarbij tevens Korpewedstrijd Dames; 1. Op houden wint 273. 2. Onder Ons 343. 8. Men heeft ze niet aan een touwtje 341 Vrije baan Heeren Senioren. De heer C de Lange staat op 't oogenbllk nummer één in deze afdeeltag, terwijl Dr. van Dam rich met 2 x 45 een stevige plaats wist te ver zekeren. De heer A. Baart liet eveneens in deze afdeeltag de vyf negens vallen. Vrjje baan Junioren. De heer Jac. v. Spanje had bet succes van 5 negens ta deze afdeeltag. Vrije baan Dames. Dat ta deze afdeeltag eveneenf verbazend hoog hout valt, blijkt, daar 40 niet meer voor prijs ta aanmerking komt. Op baan E. wist mevr. P. Kokkes 44 te werpen en bezet zoodoende de eerste plaats. Haar clubgenoot* mevr. Hekker moest rich op baan A. met 43 tevreden stellen. Farenwedstrijd. Deze onderging weinig verandering. Mej. N. v. d. Lean en de beer W. Scheep maker wierpen 49. Hedenavond sluit de korpswedstryd. Wie sal den Beker behalen? Volgens een bericht uit Ktechnath ta Assam te aldaar overleden Mrs. Hamllh Munro, de vroegere Miss Evelyn Oolyer, een zeer bekend tennisspeelster. Het vorig Jaar was si) gehuwd. Aanleg Kanaal Kolhorn—Alkmaar. Gedeputeerde Staten vragen of de ge- Bseente Alkmaar bereid te, haar bydrage ten behoeve van het kanaal Kolhorn - Alkmaar te verhoogen met f 9300 B en W. stellen voor, de gevraagde by drage te verleenen onder bepaalde voor waarden. De voorwaarden, welke Burgem. en Weth aan de toezegging van het thans door Ge deputeerde Staten gevraagde subsidie zou den wenschen te verbinden, zyn opgenomen ta bet ontwerpbesluit. Zooals daaruit biykt, zijn herhaald de condities van het Raads besluit van 26 Juli 1928. dat thans door een nieuw besluit kan worden vervangen, dat B. en W. ter vaststelling aanbieden In he t Landbouwhuis alhier, te heden b.ljartprof. Koehof een séance gegeven, waarvoor zeer veel belangstelling bestond Zyn partner was de heer C. Hoogland. De voorglït bedroeg 400 caramboles. Prof. Koehof wist ta zes series, waarvan de hoogste 199 bedroeg, de overwinning te belialen De heer Hoogland had in zeven series 70 caramboles gemaakt. Vervolgens werden nog eenige kunststoo- Jen ten beste gegeven, die zeer in den smaak vielen. Parijs Brussel Londen New-York (cable, Berlijn Zürich Rome Madrid Oslo Stockholm .....w~.. Kopenhagen Praag Weenen 'Warschau Werkverschaffing De VCX>RZTITER brengt hierna ta be handeling het adres van de besturen van den Alkm. Bestuurdersbond, den RK Volksbond en het Plaat>«iyk' Arbeiders- secretariaat, inzake de werkverschaffing. B. en W. stellen den Raad voor I. Hun College te machtigen in het a.s. winterseizoen de volgende werken bij wijze van werkverschaffing te doen uitvoeren I. het vsrbreeden van den Bergerweg en omleggen van de Houtvaarr a. het bouw- rijp maken van het terrein-Versteeg 3. het verrichten van verschillende werken ten dienste der plantsoenen, hei planten van boomen en laag hout (meds ten behoeve van het sportpark), het verbeteren van voetpaden, grasmatten en dergelijke 4. het verbreeden van den Nieuwladeningel tusschen het Overdiepsd en dc Bleekersloot 5. het ver lagen van bermen van verschillende wegen 6. het schoonmaken van riolen 7. het uit baggeren van singelgrachten en vaarten. II. te bepalen, dat bij deze werken, voor- zoover rij in eigen beheer worden uitge voerd. het volgende zal worden in acht ge nomen 1. het uurloon bedraagt 38 cent het wordt verhoogd met een bijslag bedragende voor gehuwden met één kind en kostwinners voor twee personen a cent voor gehuwden met twee kinderen en kostwinners voor drie personen 4 cent voor gehuwden met drie kinderen en kostwinners voor vier personen 5 cent voor gehuwden met vier kinderen en kostwinners voor vijf personen 6 cent voor gehuwden met vijf kinderen en kost winners voor zes personen 7 cent voor ge huwden met zes of meer kinderen en kost winners voor zeven of meer personen 8 cent doch nimmer meer dan het contractloon, dat voor den werklooze in zijn vak geldt, ver minderd met 10 Onder „kinderen" wor den medegerekend inwonenden, tot wier onderhoud de betrokkenen krachtens de wet verplicht zijn 2. Ongehuwden-niet-kostwinners komen niet voor tewerkstelling in aanmerking; 3. Niemand wordt langer dan 6 weken achtereenvolgens tewerkgesteld tusschen twee opvolgende tewerkstellingen van den- zelfden persoon verloopt tenminste zes weken 4- Bij de aanneming van werklieden wordt de volgende volgorde in acht genomen ta- gehuwde georganiseerden en georga niseerde kostwinners, die'rijn uitgetrokken b. gehuwde georganiseerden en georga niseerde kostwinners, die achtereenvolgens gedurende 4 weken of langer uitkeenng uit de wer kloozenkas hebben ontvangen of gedurende dat tijdvak geen uitkeenng uit de werkloozenkas ontvingen, omdat ze daar op nog geen aanspraak konden Laten gelden c. ongeorganiseerden (gehuwden en kost winners) die gedurende 4 achtereenvolgende treken werkloos zijn geweest een en ander met dien verstande, dat uittreding uit één dezer categorieén tijdens het dienstverband geen ontslag tengevolge heeft, en dat alle ta wanmerking bomende werklieden bij de werkverschaffing achtereenvolgens in dienst moeten zijn geweest, vóórdat in hetzelfde seizoen dezelfde werklieden voor de tweed» maal in dienst kunnen wotden genomen 5. Personen, die gedeeltelijk werkloos rijn, of jreheel werkloos zijnde niettemin over eeniee inkomsten de beschikking hebben, Sinnen wekelijks zoolang bij de werkver schaffing worden tewerkgesteld, dat rij in totaal htt bedrag ontvangen, dat hun aan weekloon zou worden uitgekeerd, wanneer zij de geheelc week bij de werkverschaffing arbeid zouden verrichten 6. Ongeorganiseerden (gehuwden en kost winners; worden alleen tewerkgesteld, voor zoover rij m hootdzaak hun bestaan vinden in loondienst, ter beoordeeling van B. en W. 7. Indien de werkloosheid door het vinden van arbeid wordt onderbroken en deze on derbreking met langer duurt dan in totaal zes dagen, wordt voor de vaststelling van de velgorde van tewerkstelling rekening ge houden met het aatal werkloosheidsdagen van den eersten dag der aanmelding bij de arbeidsbeurs af 8. Overigens zullen de arbeidsvoorwaarden gelden, die bij de werkverschaffing in het seizoen 1939/19 ------ I|L Te bepa

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 17