IN EN OM ALKMAAR Maypole VERFZEEP UIT DEN ALKMAARSCHEN RAAD Laatste Nieuws v.h. JAN DE VRIES „VRIESIA” ZATERDAG 8 NOVEMBER 1930 WASCHT en VERFT Maakt oude kleuren als nieuw Telegrafisch Weerbericht OFFICIEELE De IJstentoonstelling MEDEDEELINGEN PROVINCIAAL NIEUWS De vliegboot Zij zal beden niet vertrekken STADSNIEUWS SPORT EN SPEL Zondagssluiting Apotheken MARKTNIEUWS j WEEDE BLAD In alle kleuren Winkeljuffrouw beroofd De dader onbekend M.KATER Communistische propaganda Doeken en pamfletten verwijderd „DO X R. K. S. V.„A. R. C." Hoog water In Limburg Actie in het Alkmaarsche bakke sbedrljf PURMEREND BLADZIJ Dis ALKMAAR TELEFOON 324 sloten. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS DISTRICTS-ARBEIDSBEURS NED. HERV. GEMEENTE Doelenstraat 30, Telefoon 838 de 1 Mo- Alkmiar, 7 November 1930. De voornoemd. Directeur Ed. v. d. Heuvel. die Misschien eerst Maandag of Dinsdag Do X”, Chris- Laan. 27 jaar en C. H. NIEUW RAADSLID door WERKZAAMHEDEN WETHOUDERS het R. K. SMEDENPATROONSBOND KRING ALKMAAR ONZE CLUB WINT DEN WISSELBEKER MET 352 HOUT 2. 3. 252 325 310 307 304 303 298 286 282 280 279 275 273 243 241 K’in'tm nn-'r- vntoonstcilinj a 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. Gisterenavond na het sluiten van den win kel der coöperatie „Ons dagelykschbrood" te Spekholzerhelde, gem. Kerkrade, begaf de winkeljuffrouw zich als gewoonlijk met de ontvangsten van den dag naar Heerlen, waar het hoofdkantoor is gevestigd. Nadat rij den winkel had verlaten, werd zij door een tot nu toe onbekend gebleven individu aangeval len. die haar de f 300 ontroofde en daarna den loop nam. Tot heden heeft de politie, die onmiddel- lyk een uitgebreid onderzoek heeft ingesteld, geen spoor van den dader kunnen ontdekken. N.V. DROGISTERIJ EN CHEMICALIENHANDEL XXLKM Mi&NT2^ nlng. den. Op a.s. Zondag 9 November zal de apo theek van den heer H. J. F. Wanna. Rlt- sevoort 5, geopend zijn; de andere apothe ken zijn gesloten van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur. De apotheek, die den Zondagsdienst heeft, is gedurende de geheele daarop volgende week 's nachts geopend. De andere apothe ken zijn behalve ’s Zondags en op feestda gen ook gesloten op werkdagen van ’s avonds 8 uur Cs Zaterdags 9 uur) tot den volgen den morgen 8 uur. erkend, daar hij sinds 1936 hoofdbestuurslid is van het Diocesaan Kruisverbond in hét Bisdom Haarlem. Wij mogen dus met reden verwachten, dat het nieuwe raadslid, die m de R.K. Kiesvereeniging altijd blijk gaf met het politieke gebeuren innig mee te leven, de nieuwe waardigheid, welke hem op de schouders is gelegd, eervol zal weten te dragen en bieden hem bij zijn intrede in de raadzaal onzer stad onze hartelijke geluk- wenschen aan. Gelukwenschen schonk ook de Burge- Vrijdagmorgen zeer in de vroegte werden dwars over de straat nabij het gebouw van den Raad van Justitie te Batvvla en in de straat, loopend van Tandjong Priok naar de emplacementen van de General Motorcom- pany een tweetal roode doeken aangetroffen met M'aleische woorden. Voorts werd een aantal wit papier pam fletjes aangetroffen, waarbij werd gememo reerd. dat het op 7 November 13 Jaar was ’deden, dat de communist! che partij in Rusland werd opgericht. De doeken werden onmlddellijk door de po litie verwijderd. De heer C. Venneker (R-K.j, die Donderdag geïnstalleerd is als raadslid der gemeente Alkmaar heelt ;n? Is heb dien tijd noodig om één schilderij te bezien.” 2e dito: „Ja, maar jij kan ook niet ■00 hard loopen als ik." Bijna traditioneel was het niet de achtste maal sinds vorig jaar September 7 werd de zitting begonnen met de installatie- plechtigheid van een nieuw raadslid. Ditmaal gold deze eer den heer C. Venneker, op volger van Mr. A. J. M. Leesberg. In dezen nieuwen afgevaardigde begroeten wij een jonge, frissche kracht. Geboren 20 November 1893 te Oudorp was hij in de jaren 1913/1918 werkzaam te Amsterdam en Rotterdam. In 1918 vestigde hij zich te Alkmaar, waar hij sinds 1 Januari 1919 procuratiehouder is aan de Noorderbank. Al spoedig nam hij een vooraanstaande plaats in in het Katholieke vereenigings- leveo. Zoo was hij gedurende een vijftal iaren voorzitter en is thans’ nog lid van den Raad van Commissarissen der woning- bouwvereeniging „Goed Wonen", bestuurs lid van de Propagandaclub en voorzitter van het Kruisverbond. Ook buiten Alkmaar werden zijn verdiensten op organisatiegebied Door al dit politieke gehaspel om de benoeming heen, zouden we bijna vergeten den heer Klaver geluk te wenschen met zijn nieuwe waardigheid. Wij doen dit dan bij dezen en hopen dat dit nieuwe ambt hem tot vreugde en voldoening mag strekken, de stad tot heil. ieheel bepaald wordt door het standpunt, waarop men zelf staat. Worden hij en zijn fractiegenooten door de ultra-Marxisten niet uitgekreten voor sociaal-fascisten 7 We volstaan met onze voldoening erover uit te spreken, dat de voor deze periode eenig mogelijke politiek van het elftal ten minste tot de volgende raadsverkiezingen wordt voortgezet. Andere omstandigheden kunnen dan misschien een andere gedrags lijn voorschrijven, doch dat was nu niet aan de orde. Zelfs wanneer een ander dan de heer Klaver den vacanten wethouderszetel had ingenomen, zou een verandering van politieke constellatie in de nog resteerende 9 maanden ondoenlijk zijn geweest. *t Is geen wonder, dat de heer Klaver tijdens dit debat, waarin hij voor hoofd van Jut fungeerde, een oogenblik zijn gewone onaandoenlijkheid verloor. Heftiger dan we ooit van hem gezien hadden, verzette hij zich tegen de roode bewering, dat zijn ver kiezing in strijd zou zijn met het algemeen belang. Natuurlijk zijn we het roerend met hem eens, dat deze kwalificatie even onjuist als onbillijk is, maar we kunnen ér toch onmogelijk een z.g. persoonlijk feit in vinde» Naar onze smaak maa kte de roode aanvoerdz zich aan een veel gr over t.eleediping scl uldi toen hij den rechtsche n verweet, door ded verkiezing te handelen in strijd met hun eed Deze brute en onwaardige uitdrukking lu streneet bestraffing verdiend dan het voor AANVULLING RAADSCOMMISSIES Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene kennis: a. dat hun college tot voorzitter heeft be noemd van de commissie van bijstand voor het grondbedrijf, wethouder A. F. Thomson: de commissie van bijstand x>r openbare «’erken en plantsoenen, wethouder J. Rln- ge-s; de commissie van bijstand voor de licht- bedrljven. het slachthuis, de reiniging en het sportpark, wethouder H. Klaver; b. dat de gemeenteraad In zijn vergadering van 6 November J.l. den heer C. Venneker heeft benoemd tot lid van de commissies van bijstand voor de openbare werken, de plantsoenen, het gemeente-slachthuis, het marktwezev, de havendienst en bet grond bedrijf. Alkmaar, 7 November 1930. Burg, en Weth. voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Geopend lederen werkdag van 912 uur. Voor werkgevers van 91 en van 25 uur. .vlaandag- en Donderdagavond van 78. lemiddeling speciaal voor kantoorpersoneel ederen Donderdagavond. Voor vrouwelijk personeel afzonder'ijke ingang. Bemiddeling kosteloos. De Directeur van bovengenoemden dienst 'maakt bekend dat heden de navolgende werkzoekenden zijn ingeschreven 2 banketbakkers 1 bankwerker 7 chauf feurs 1 drukker 1 electricien 17 grondwer kers 4 kantoorbedienden, 1 kappersbediende, 1 ketelmaker, 1 kellner, 1 letterzetter, 1 loopknecht, 1 machinist, 3 mach, hout bewerkers, 1 metaalslijper. 2 meubelmakers, 2 meubelstoffeerders, 3 metselaars, 4 opper lieden, 1 opz. teekenaar, 6 pakhuisknechts. 19 schilders, 16 sigarenmakers, 1 steenbikker, 6 stukadoors, 1 smid, 3 schipfiers, 1 scheeps timmerman, 1 tandtechniker 28 t mmer- lieden, 1 voeger, 1 voerman, I wagenmaker 5 ijzerwerkers, 62 losse en transportarbe.- Jers, 3 werksters. 1 kantoorjuffrouw. Geplaatst 1 electricien. 4 grondwerkers, 1 loodgieter, 2 loopjongens, 2 nageljongens. 1 opperman, 1 steenbikker, 25 losse arbei ders. Gevraagd nageljongens. Hoogste barometerstand 775.3 te La Co runa. Laagste barometerstand 742.4 te Vest- manoeur. Verwachting: Meest krachtige, tij delijk afnemende. Noordwestelijke tot Wes telijken of Zuidwestelyken wind, meest zwaar bewolkt, aanvankelijk met regenbuien, later tfjdeiyk opklarend, weinige verandering in temperatuur. AMSi r-rtD AM. 8 November. De aard appelprijzen we een heden onyeranderd. Oeea aanvoer. ALKMAAR 3 Eierenmarkt. f 0.77H—0.87%, X 0.70—0.75, Eendeieren f«. Zondag agat A R C. I op bezoek bl) Vitesse I :n Castrlcum. Tot nu toe heeft A.R.C. in Castrlcum ncf nooit van Vitesse kunnen winnen. De laatste keer dat ARC. op eigen tereln tegen Vlte«se speelde, wist zy een kleine 10 overwinning te behalen. Daar beide elftallen nog ongeslagen slln zal het Zondag in Castrlcum niet aan span ning ontbreken. wy geloven wel. dat ARC. Zondag met een kleine nederlaag naar huis zal keer maar ARC. zal het zeer zeker niet cadaen geven. A R C komt Zondag met een Invaller zitterlijke vermaninkje „dat mag u niet zeggen”. Temeer, daat de rectificatie, die de heer Westerhof er van gaf, al heel weinig om het lijf had. Trouwens deze heer schijnt niet zoo ge makkelijk het boetekleed in te schieten. Een verontschuldiging, welke hij wethouder Thomsen beloofd had, over zijn in gramschap gesproken woorden „jou weiger ik ooit nog*een hand te geven”, is deze vergadering ter wereld gekomen, nu ja, maar heglAriuch- tigjes, bijna zonder dat iemand het bèmerkte. meester hem, ditmaal heelemaal niet officieel' Joch buitengewoon gemoedelijk. Zóó ver ging deze gemoedelijkheid, dat bij wijze van grapje een kleine speldenprik toe gediend werd aan de zwoegers achter in de zaal, die zich gelukkig maar daar niet mondeling mogen verdedigen. Wij bedoelen de opmerking, dat het nieuwe lid bij persoonlijke kennismaking wel zal er varen, dat de Raad niet zoo’n vreeselijk ollege is, als hij afgaande op de pers wel zou gedacht hebben. Hand op het hart, •naar .we zijn ons niet bewust de faits et gestes onzer stedelijke vroeden ooit zwarter afgeschilderd te hebben, dan ze werkelijk waren. Integendeel, menig scherp kantje werd bijgepolijst, heel wat bitters een weinig verzoet, en veel onsamenhangends door wat redactioneele lijm tot een eenheid gefabriceerd. Zelfs nu willen we onze lelieblanke onschuld demonstreeren door dit „steekje" met een lachend gezicht te savoureeren. De benoeming van een nieuwen wet houder is door de „overzijde” aangegrepen om er «en jxjlitiek tournooi van te maken, welk schouwspel anders gemeenlijk voor de algemeene begrootingsbeschouwingen ge reserveerd blijft. Het zal wel aan onze onnoozelheid liggen, maar we begrepen toch werkelijk niet, wat men met dit alles voorhad. De zaak ligt toch zoo eenvoudig. Een katholiek wethouder bedankt en de katholieke fractie, welke het zij hier even geconstateerd volkomen terecht op dezen zetel aanspraak mag maken, wijst een candidaat aan en vraagt aan de fracties met welke zij voor deze bestuursperiode een werkgemeenschap vormt, dezen over te nemen en te steunen. Beseffende dat hier volkomen regelmatig gehandeld wordt, voldoen de samenwerkende fracties aan dit verzoek Was er nu werkelijk eenige reden om ook met de overzijde te gaan overleggen 7 Waar over dan eigenlijk 7 We kunnen moeilijk aannemen, dat zulks zou geloopen hebben over den persoon van den nieuwen wethou der. Immers het is reeds bij meerdere be noemingen ggebieken, dat de S.D.A.P.’ers, wanneer een der hunnen m aanmerking kwam, krachtig het recht voor zich opeischten den persoon zelf aan te wijzen en hierin geen inmenging van anderen duldden. Neen, zoo was het ook niet. De linkerzijde had deze gelegenheid graag aangegrepen om de geheele politieke constellatie van het stadsbestuur te wijzigen, m.a.w. om de z.g. elftalpolitiek om hals te brengen. Daarvoor dienden zekere tendentieus gekleurde be richten in de Alkmaarsche Courant inzake de voorloopige besprekingen, daarvoor werd op het gemoed gewerkt der katholieke democraten, ’t Was werkelijk roerend te zien, hoe de heeren Bonsema en Westerhof de diepste politieke gevoelens der onder scheiden katholieke raadsleden wisten te peilen. De bokken werden van de schapen gescheiden, allen als in een postkantoor in hokjes verdeeld v. Slingerland, Wolden- dorp en - wat een eer voor zoo weinig kennis Veneker, kregen het predicaat 100% democraat. Geels en Keesom konden het samen maar tot 50% brengen, terwijl de arme Klaver, eenzame man in zoo’n demo cratisch gezelschap, betiteld werd met den naam beroepsagrariër en amateur-reaction- nair I We zullen de heeren op dezen weg niet volgen en ons niet laten verleiden tot een debat over het veel misbruikte woord democraat, Evengoed als wij weet de socia- 1 stische leider, dat het begrip democratie De stand van de Maas te Grave s 10.82. Maastrcht val 16, Venlo val 42. Het gevaar, dat de Beersche Overlaat gaat werken, is voorbij. Als het regenweer echter blijft aanhouden •al opnieuw was te wachten zijn. In Grave staat een gedeelte van de Maas straat onder water. Het stoomgemaal op de Graafsche stuw- brug. dat het overtollige water schitterend heeft weggewerkt, werkt nu alleen om het winterpen van 10.80 te behouden. Donderdagavond jJ. hield bovengenoemden kring haar maandelijke vergadering in café Boe. De opkomst was zeer goed en er heersch- te een aangename stemming. Wederom kwam naar voren het punt: Leveren door den handel aan particulieren, voor den zelfden prijs als aan den smid. Vele feiten werden wederom opgenoemd en er werd besloten, hier krachtig tegen op te treden. De agenda voor den as. bestuursraad te 's-Hertogenbosch werd behandeld en den vlce-voorzitter van den R. K. 8. B. toe gelicht. Als afgevaardigde werd de heer Besteman met algemeene stemmen gekozen. Tevens werd besloten, dat de kring Alk maar het voorstel zal doen, om de Bonds- doen De commandant van de tlansen, deelde ons hedenmorgen mede, dat de ..Do X” heden, In verband met het slechte weer, in geen geval naar Calshot zal vertrekken. Bovendien wordt, volgens de ontvangen weerberichten, nog meer storm verwacht. De motoren van de „Do X" zijn heden morgen te half negen met zeilen afgedekt. De enorme vliegboot schommelt, ten ge volge van den hevlgen Zuidwesten wind, hevig op het water van het Bulten-U. De passagiers voor de vlucht naar Sout hampton hebben hedenmorgen de mededee- ling gekregen, dat de „Do X” heden niet zal vertrekken. De heer Christiansen deelde ons verder mede, dat heden ook geen bezoeken aan de „Do X” kunnen worden gebracht, aangezien ten gevolge van het ongunstige weer, geen motorbooten in de nabijheid mogen komen. Indien de storm in hevigheid toeneemt, zullen een paar motoren in werking worden gesteld, ten einde de vliegboot aan den boel te kunnen houden. Wanneer de ..Do X” thans zal vertrekken, staat nog niet vast. Er zal beter weer worden afgewacht en zooaLs de weerberichten lulden, kan het wel Maandag of zelfs Dinsdag worden, voor dat de tweede étappe van de vlucht naar Amerika zal worden aangevangen. Op het Buiten-IJ is het op het oogen blik zeer stil, daar ook de geworie schepen, ten gevolge van het slechte weer, niet zjjii uitgevaren en bulten de Oranjesluizen voor anker zyn gegaan, In afwachting van be ter weer. oij ten aanwinst zie boven hadden we in deze raadszitting ook een verlies te «treuren. Er was dezen middag aan de wethouderstafel een leegte die pijnlijk andeed. Sinds twaalf jaar had daar de nan gezeteld, die zonder twijfel een der besten mag genoemd worden, door de Iktnaarsche Katholieken ooit aan den Raad schonken. Man van hooge ontwikkeling 1 fijne beschaving, toegerust met die gaven in geest, welke den geboren regent alleen ngen zijn handig debater, vlot en gevat •’reker, scherp onderscheider en bovena ;urig verdediger onzer Katholieke pnn cjpen, was hij de aangewezen leider in ee t'id, «elk* ons de vélledige ontplooiing In verband met de benoeming van den heer H. Klaver tot wethouder heeft het col lege van Burgemeester en Wethouders zijn werkzaamheden onderling als volgt verdeeld: De Burgemeester blijft zich belasten met de zaken van de volksgezondheid htt arm wezen en de onderwijsaangeicgenh den. Wethouder Thomsen blijft belast met de aangelegenheden betreftende de gemeente- financiën, de pensioenen, het marktwezen en den havendienst. Voorts zal de heer Thom sen de aangelegenheden betreffende grondbedrijf behandelen. Aan wethouder Ringers zyn nevens de ambtenaerstaken en arbe'diaangetetnhe- c.en opgedragen openbare ve'ken ita'-egre- pen volkshuisvesung. muzi. a.k ea öe- giaafplaats) en plantsoenen, terwijl Wethou der Klaver is belast met de bedrijven (voor zoover niet aan de andere wethouders toe- gewezen) te weten: llchtbedrijven, slacht huis, reinigingadlenst en sportpark. De heer Jan Met hoogste Korpsgooier 85 hout Veel belangstelling was er gisterenavond voor het korpsgooien. Vier vijftallen moesten wij gooien. Zou er een zijn, die „Op ’t Kantje af klopte <3251. Alcmaria Victoria begon met 269 en 303. Nu nog twee vijftallen. Onze Club en Koe koek; voor laatstgenoemde wordt een weinig gevreesd. Als eerste gooier van „Onze Club” begint de heer Jan Met en het kegelen van ge noemde heer was zóó schitterend, dat, toen hij eindigde een daverend applaus en geju bel opsteeg; niet minder dan 85. Nog nim mer op de Alkmaarsche banen vertoont In den Korpswedstrijd. De kaartstand van dezen heer was als volgt: 9, 7, 9, 9, 9. 9. 9. 6, 9, 9 =x 85. Zijn mede-gooiers Heten zich niet onbe tuigd en welrpen resp. 67, 64, 75. terwyi de af gooier met 61 het resultaat 352 hout be haalde. Hiermede wisten de heeren zich tevens den negenprijs, 14 x negen, te bemachtigen Nu restte Koekoek nog, doch alhoewel de heeren hun best deden, konden zy het niet hooger dan 304 brengen. De Korpswedstryden zyn hiermede geëin digd en heden en morgen heeft de eere- Korpswedstryd plaats, waaraan de 12 win nende heeren- en 3 dames-clubs deelnemen De offlcieele stand 13 als vo'gt: Uitslag Heeren Korps: Onze Club I Op ’t Kantje af I De Club I De Burg I Koekoek I Alcmaria Vlctrix I Hart gaat ie I, Den Helder Koekoek n De Unie I Onder Ons n, Den Helder De Burg II Onder Ons I Twee Vyftallen-prys: Koekoek 590. Korps-negenprljs: Onze Club I, 14 maal Eereprys Korjjs: J. Met 85. Eereprys de heer C. de Beurs 69. Dameskorpswedstrijd Ophouden wint I Onder Ons I Men heeft ze niet aan een Touwtje Twee vyftallenprys: Ophouden wint 470. Eereprys Korpswedstr. Mevr. G. de Wit 63. Eereprys: Mevr. Scheepmaker 57. ConsolatleprysMej. J. de Lugt 44- Voor de overige wedstryden bestond zeer veel animo en in de vrije baan is menig maal 45 gevallen. Het onberekenbare jaar 1930 gaat rustig 'oor z’n meteorologische nukken en kuren 1 demonstreeren. Midden in een periode in gure regenvlagen en miezerige nattig- eid, van wild voortjagende hagelbuien en 'Stadig dwarrelende herfstbladeren, komt lar plotseling een dag met blauwe luchten s onbewogen bergmeren, met pittige vries- •>u, die het bloed een tempo sneller doet •roomen, met een zonnetje overdag, dat n restant warmte van dit jaar over een erkilde en doorregende aarde uitgiet. Had het edelachtbaar college van B. en V. met opzet op een dergelijken dag ge- vacht, om het niet minder edelachtbaar ladscollege ter zitting te dagvaarden 7 )m te profiteeren van de milde stemming, He alle Gods schepselen, dus óók Raads- eden, als vanzelf bij zooveel onverwacht schoon overvalt 7 Vragen, waarop wij, profanen, het ant woord moeten schuldig blijven. Ons blijft iechts te constateeren, dat sinds de vorige iadszitting 6 lange weken waren verloopen, een zittingloos tijdperk, hetwelk in lengte slechts wordt overtroffen door het vooraf gaande, dat niet minder dan 8 weken geduurd heeft I Alzoo in 14 weken tijds a gemeente raadszittingen voor een gemeente, die met recht roemt op haar 28000 inwoners. Het deinste nest uit de rimboe van Noord- lolland geeft hier een beschamend voor beeld- Van harte sluiten we ons aan bij het helaas onbeantwoorde protest van mijn heer Westerhof, die fel maar waardig deze wijze van handelen hekelde. Men zal ons journalisten niet verdenken van zucht naar veel vergaderen presentiegeld voor raads- verslaggevers is voor zoover we weten nog niet ingevoerd maar als de hooge heeren op het eeregestoelte van één uur tot vijf uur hun wijsheid tot heil van het algemeen gelucht hebben, en onze menschen die hebben opgevangen, verwerkt en neer geschreven tot „leering ende vermaeck” van het hunkerende lezerspubliek, is het toch waarachtig welletjes. Maar nu werj doorvergaderd tot kwart voor zes, om dan tot de ontdekking te komen, dat er tóch nog een vervolgvergadering noodig is. Ware het nu niet veel beter geweest eenige weken eerder een vergadering te houden, waarin de benoemingen, uitgestelde bijlagen en interpellaties aan de orde waren gekomen, om deze zitting geheel té wijden aan den- hoofdschotel, de werkloosheidsvoorzienin gen 7 Zeker was dit een rustige en degelijke behandeling van een zoo gewichtig punt ten goede gekomen. Wel is er o.i. iets te zeggen voor de stelling van den Burgemeester, dat men zich eigenlijk bij elke zitting moet voor bereiden op een avondvergadering. Al ware het alleen maar uit bezuinigingsoverwegin- gen. Immers een nieuwe vergadering kost minstens 150 aan presentiegeld, terwijl een avondvergadering na een geschorste «niddagbijeenkomst die kosten niet mee brengt. De Kroot.te attractie van deze tentoonstelling, welke door het pu bliek wel het meest gewaardeerd zal worden is de nooit-vertoonde lotery; die aangekon- digd is met do woorden: het lot gekoesht, prys bekend. Men neme proef! o 3 No. ember. Bot-r- 1.1 - Boter, fabriek. 1ste soort Boter, fabriek, 2e soort Eieren, groothandel f 8—10, een definitief bestuur gekozen worden. Te vens vaststelling van het jaarfeest. Door alle aanwezigen werd de contributie voldaan tot vreugde van den penningmees ter. Aan de rondvraag namen velen deel en werden allen tot tevredenheid beantwoord. Door den Zeereerw. Pater W. de Mol, Geestelyk Adviseur, werden de leden In het kort toegesproken. Z Eerw. ultte zyn vreugde over de aangename behandeling van zaken en spoorde allen aan trouw te blyven ko men. waarmee men onder applaus instemde. Door den heer Burger werd voorgesteld met het bestuur de niet-leden te gaan be zoeken. hetgeen op Zondag 23 dezer zal plaats hebben. Te 10 uur werd devergadering onder dankzegging met den Chrlsteiyken groet ge- ALC. VICTRIX—WEST-FRISIA Moigen krygt Alcmaria bezoek van West- Frisia, dat tot nu toe zulk een goed figuur maakt in de tweede klasse A. Veten zullen ongetwijfeld kennis willen maken met het spel der Enkhuizenaren en tevens wat Alcmaria tegen hen zal prestee- ren. In het Alcmaria-elfUI is niet vee! wij ziging gebracht' alleen zal Ooms de links- achterplaata bezetten, terwyi de middenli- nie zal bestaan uit: Rootring, v. d. Vall en Lengers. Het is te hopen, dat het weer nu ten weinig medewerkt, dan kan, naar onze mee- een mooie wedstrijd verwacht wor- vergaderlng in 1932 in Alkmaar te plaats hebben. Tevens zal een voorstel gedaan worden om in 1931 krachtig op te treden tegen han delaren. welke aan particulieren leveren, en daar niet meer van te betrekken. De volgende vergadering zal plaats hebben op Donderdag 11 December as. Dit zal tevens de jaarvergadering zyn en By de hier ter stede gehouden stemming voor de verkiezing van 18 gemachtigden in het kiescollege van de Ned. Herv. Gemeente zyn op de vrijzinnige candldaten 1301 stem men en op de rechtsche candldaten 775 stemmen uitgebracht. Van onwaarde waren 56 stemmen. uit voor den doelverdediger Het 1 elftal krygt bezoek van E. 8. V. I uit Egmond In Egrnond behaalden de ES V ers een flinke overwinning, doch on getwijfeld za! het 2e elf UI de punten nu wel onzer burgerrechten bracht. Met de volle vijf talenten, welke hem geschonken waren, heeft hij gewoekerd. En daarvan heeft niet alleen de Roomsche zaak geprofiteerd, doch de gansche burgerij. Verscheidene Ukken van dienst heeft hij onder zijn beheer gehad en ze tot bloei gebracht. Zijn naam zal voor altijd verbonden blijven aan ons sportpark, aan onzen stedelijken muztek- tuin, die een unique plaats in het land inneemt. Over de redenen, die hem noopten geheel vrijwillig heen te gaan, kunnen wij hier met den Burgemeester gevoeglijk zwijgen, om- dat die liggen buiten het gemeentebestuur Alleen dit als hij niet was geweest een politieke leider, wiens groote bekwaam heden den tegenstander vrees inboezemden, en van wiens retraite uit het politieke leven men partijwinst verwachtte, hij ware als honderden anderen ongemoeid gebleven. Men meende, ach arm, in Mr. Leesberg de Katholieke zaak te kunnen treffen. Een belastinggeschil, waarvan geen sterveling kan bewijzen, dat er van eenige opzettelijke schuld sprake is, werd aangegrepen als dankbaar object voor politieke modder gooien). Niet waar, 1931 stond voor de deur, mèt de raadsverkiezingen, en propa gandamateriaal, waai of onwaar, waardig of onwaardig, is dan altijd welkom. Jammer voor de politieke standwerkers, heeft Mr. Leesberg de truc doorzien. Vrijwillig ging hij heen, om de door hem eerlijk gediende goede Roomsche zaak te vrijwaren voor het vijandelijke giftgas. Méér nog dan al zijn werken in het ver leden, eert deze daad den leider, omdat er mannenmoed voor noodig is, terwille van idieele belangen een politieke loopbaan °P te geven, die we herhalen het ondanks alle aanvallen, nog onbesmet is. Behoeft het nog betoog, dat wij ons van harte aansluiten bij den wensch, zoo spontaan in de kiesvereeniging tot uiting gekomen, dat Mr. Leesberg, na afwikkeling van zijn fiscale geschillen, weer ‘zijn oude plaats, vooraan in onze gelederen mag innemen 7 Na al wat geschied is verwonderde ons het ijzig stilzwijgen ter linkerzijde na de hartelijke afscheidswoorden van den Burge meester eigenlijk in het geheel niet, al hadden wij het rid. r ker gevonden, wan neer ook aan die zijue, ondanks alle tegen stellingen, ware verdiensten erkend waren geworden. In lAkmaar houden. De adsplran cn spelen thuis tegen t- adsplrar.ten uit Feerhueo» aard en zuil’ -, deren wel zonder punten naar huis sturen. Twee interpellaties als we het zoo noemen mogen waren van de vorige vergadering nog overgebleven en werden nu behandeld. Eerst kwam de heer Bakker aan het woord. Deze was uiterst nieuwsgierig, welke opdrachten het gemeentebestuur van den Defensieminister had gekregen inzake afweer middelen tegen vijandelijke luchtaanvallen. Wé kennen den heer Bakker als een der vreedzaamste menschen, die er bij mogelijk heid maar op den aardbodem rondloopen en gelooven dus graag dat zijn vragen voort kwamen uit oprechte vrees voor de gezond heid zijner medeburgeren en burgeressen en niet ten doel hadden z'n anti-militains- tische gevoelens op deze daarvoor niet geëigende plaats te luchten. Voor hem betreuren we het dan ook. dat de voorzitter moest verklaren, dat correspondentie, hem als Burgemeester toegezonden, met ter kennis gebracht mag worden van het gewone publiek, waartoe in dit geval ook de raads leden behooren. Meer succes had de heer Westerhof met zijn aanval op de nieuwe sportpark- tribune. Als een ruiker stekelige distelen bood hij B. en W. de reeks „malle gevallen" aan, in den loop der iaren door ons blad rot nut van het algemeen vergaard. Zijn vragen over het te lage tribunecafé waren eigenlijk maar een aanloopje om een heele reeks grieven te uiten over dezen tribune- bouw. Deze grieven waren van zoo’n rech- nischen aard en gelardeerd met zooveel vaktermen, dat nóch de interpellant. nóch de Raad misschien met uitzondering van den heer Ringers er iets van snapten. Intusschen is dit ons duidelijk als al de grieven van den heer Westerhof juist be vonden worden, hebben we een tribune gekregen voor onze kostbare 60.000 gulden, uiterlijk wel impossant, maar in constructie en uitvoering zoo vol fouten, dat we onze lieve centen kunnen geacht worden in het wa'er te hebben gesmeten. Zou zich nu al de beruchte bezuiniging op de oorspronkelijke aanneemsom wreken 7 De aoütre behandelde voorstellen moeten we noodgedwongen verder laten passeeren, evenals de eerste debatten over de werk- loozenzorg. Wat deze laatste echter betreft, hopen we volgende week na de voort gezette vergadering er een rustige be- preking aan te kunnen wijden. Reeds geruimen tya wordt door de öerne Katholieke en Christeiyke bonden in het bakkersbedryf getracht een collectieve arbeidsovereenkomst voor Alk ar tot stand te brengen, wat in het belang zoowel vyn de werkgevers als werknemers ter plaatse zal zyn. In de In Juli gehouden commissieverga dering werd{ over de arbeidslconen nog geen volledige overeenstemming bereikt. De pa- troonsvertegenwoordigers zegden toe de voorstellen der arbelders-representanten in hun bestuursvergaderingen aan de orde te stellen en de gezellenorganisaties omtrent het resultaat mededeeling te doen. Hoewel op 30 September en 21 October j.l. de patroons schrlfteiyk aan deze tozegglng zyn herinnerd, kwam by de gezellenorgani saties geen antwoord binnen. Donderdag 6 November J.l. hebben hoofd en afdeellngsbesturen van de drie samen werkende arbeidersorganisaties te Alkmaar vergaderd. Er bestond ernstige ontstemming over de houding van de patroonsbesturen. die een oplossing in deze zoo belangrijke aangele genheid in de weg staan door het niet be- hcoriyk afdoen der corresjxmdentie. Opdracht werd gegeven de patroonsorga nisaties in kennis te stellen met de teleur stelling en ontstemming, die hun houding in de kringen der arbeidersorganisaties ver wekt heeft en hen te verzoeken alsnog bin nen 2 weken een conferentie te beleggen, waar getracht kan worden eindelyk tot overeenstemming te geraken. R. K. Volksbond. In de vergadering van den R. K. Volksbond is besloten op Don derdag 20 November een feestavond te hou den. by welke gelegenheid de tooneelveree- niging Leo XIII zal medewerken. Aan dezen avond zullen verschillende attracties voor de leden worden verbonden. Eveneens werd besloten dezen winter nog een vijftal sociale avonden te houden en mede te werken aan den door de K. 8. A. te organ iseeren socialen Zondag. Burg. Stand. Ordertrouwd: M. J. van der MeU, 23 jaar te Hlllegom en C. A. van Langen 26 jaar. GetrouwdM. 1 Schinkel. 23 jaar.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 14