Crisisvergadering te Schagen *T ZAND I del hel eer u j reg i doe het nlei ENKHUIZEN ZWAAG HEILOO BARSINGERHORN WINKEL VENHUIZEN BOVENKARSPEL HOOGKARSPEL MEDEMBLIK SCHAGERBRUG URSEM EGMOND-BINNEN HAUWERT HEEMSKERK BLOKKER UITGEEST MONNIKENDAM HEER-HUGOWAARD EGMOND AAN ZEE AKERSLOOT PROV1NCIAAL NIEUWS t 1315.— f 1515.—; W. Tijmes Hm., Aker- op een reeds Henricus den de waren alge- denzelfde, houdende verzoek te Bk,; Voetbal E. S. V. n speelde tegen Rood wit van ’t Veld en won met 81. het batig A. J. Maat, de d. Nonchalant De laatste dagen schijnen voor enkelen niet gelukkig te zijn, aangifte werd gedaan bü de politie van het verliezen van een portemonnale Inhoudende twee rüks- daalders, eenlg klein geld en een loterijbrief je, door een ander van het verliezen van een portemonnale Inhoudende f 4, aangifte werd gedaan van het vinden van een pakje Inhou dende drie pond rauw vet en nog werd mede gedeeld dat was gevonden In een portiek bij een bushalte een zak met suikergoed. waaraan iedereen zich moet onderwerpen^ werkt vlug en goedkoop. Verder ontvangu men tweemaal per week een blad. De afd deellng ontvangt een deel van de contribu- tie, die f 5 per lid bedraagt. Vele voorbeel den zou spr. kunnen noemen van het nut, dat de vereenlging biedt, o.a. de bestrijding van de ziekten In de bloembollen. Tot het oprichten eener afdeellng zijn 20 leden noo- speelbaar. 8. R C. won met 33. De scheidsrechter van 8. R. C. kon door zijn partijdigheid niet bekoren. is om of ge- I TU 1 W 1 rer ■on I R- I nx I t«h een en in rijk van het per plai ver! looi well de «tel cm «cb< M F» drtji met wek orp echt ven pen Al Ugd vóél dooi schl well beve De J. B der door huid in h hebt De nlen van Rapl hare De de dote spral “aan ‘vele van Oi arbe proe: Wissi In bond posit Zaan f 1125.f 1425.— dam f «50.— f 1500.—; Stukgereden Op den Zulderhavendljk werd van een bewoner de stoep en een Ijze ren hek van diens woning door een auto, af komstig uit Bergen, stuk gereden. De politie heeft het zaakje In handen. Vitesse" Zondag- de voetbalvereeniglng CandldaatatelUng. In de vergadering van en plsai dlgei Pren werk werd der Kerkmeester Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft tot kerkmeester dezer paro chie benoemd den heer H. P. Willebrands al hier. Genoemd persoon is opvolger van den heer D. Braakman, aan wien op zijn verzoek eer vol ontslag werd gegeven. D med werl besl het de 1 werl loon aan Ni jsar Mal de haai sige hMv ken gem ..Voetbal van Oeel-Rood te t Zand een voetbalwed-j strijd gespeeld tuaseben O. R. I en 6, R. C. J,, van Behagen. D< W ia ge viuc nem ren nieu’ UlttM tegei V. V. V. Het nieuwe bestuur van de V.V.V. .Jïetloo Vooruit", is samengesteld uit de hee- ren A. N. Hopman, voorzitter, J. Th. van Diepen, vlce-voorz., J. H. Dumas, secretaris, W. Pool, penningmeester, W. Visser, comm. Personalia Bij een gehouden stemming voor een molenmeester van den Schring- kaagpolder werd herbenoemd de heer D. van der Oord, en In de plaats van wijlen den heer A. Klare werd benoemd de heer D. Grootes te Kolhorn. Opbrengst collecte De collecte voor „Herwonnen Levenskracht" heeft In deze ge meente ongeveer f 180 opgebracht. Marla-congreratte. Zondag had de plech tige opdracht plaats van de Jongelingen- congreganlsten In deze parochie, onder lei ding van den Zeer Eerw. bestuurder Pastoor Van Noort. 31 jongelingen ontvingen de medaille der H. Maagd Maria. Voor drie weken had dezelfde plechtige op dracht plaats van de Melsjes-congreganlsten. 42 meisjes ontvingen de medaille. Volksbond De R. K. Volksbond VI dert Woensdagavond in ’t Patronaat, zee ree rw heer Pastoor zAl dien avond causerie houden. Personalia Bij gehouden stemming voor i voorzitter van den Oosterpolder onder Win kel en Nieuwe Niedorp. werd herbenoemd de, heer O. Kamp en tot secretaris-penningm. de heer A. de Ridder. T ii C. Vader, _j Wit, Statuten De Staatscourant bevat de statuten van de N. V. Plaatselijke Brand- verzekerlngmaatscbapplj „De Eendracht" al hier. Voetbalvereeniglng middag werd door Vitesse” het nieuwe terrein officieel In ge bruik genomen. Onder de vele aanwezigen, welke den wedstrijd bijwoonden, merkten we oa. op den Burgemeester, die voor deze gele genheid was ultgenoodigd den aftrap te doen. Hoewel het terrein niet al te best bespeel baar was, werd in overleg met de aanvoer ders der belde elftallen besloten den wed strijd toqh door te laten gaan. Toen evenwel half time was aangebroken en West-Frisia Iff met I3 ten achter stond, besloot de scheidsrechter den wedstrijd te staken. een autobus Voorgesteld Vrouwenbond Naar wij vernemen zal den heer Clinge Doorenbos Woensdagavond as. optreden voor de R. K. Vrouwenbond in het nieuwe vereenlglngsgebouw. Ongetwijfeld zal die avond een succes vollen avond zijn en zal een ieder van de ge legenheid gebruik maken den heer Dooren bos te hooren. Wij kunnen een bezoek dan ook zeker aanbevelen. Burgerlijke Stand Geboren: z. van M. Louw en G. L. VerweU. Ondertrouwd: O. Vrouw en O. M. AoquoU Overleden: P. du Ble, gehuwd met E. Scholte, 71 jaar. Besloten werd alzoo tot oprichting over te gaan. Een commissie, bestaande uit de heeren Haring, Van Leljden en Oitzels, zal het fee* stuur bij de voorbereiding jen eerste Msfing van de veiling ter zijde staan. Hoewel niet in verband met het onder werp van dezen avond, vestigde de heer P. de Jong de aandacht van de druivenkwee kers op het groote gevaar van meeldauw. Spr. vroeg hoe we deze besmetting van de veiling kunnen weren, daar dit den handel in dit product zeer ernstig zal benadeelen. Spr. zou dit gevaar absoluut willen .weren en waarschuwt de kweekers voor de nadee- llge gevolgen, welke den export dreigen. De voorzitter zei, dit punt op de eerste gecombineerde vergadering van de velllng- besturen te zullen bespreken. Na nog enkele practische zaken te hebben behandeld, sloot de voorzitter deze goed geslaagde vergadering, daarbij den wensch uitend, dat de samenwerking een goeden uitslag mag hebben. Kegeldub Gisteren werd In deze ge meente opgericht een kegelclub, waaraan tevens een sociëteit werd verbonden. Van de kegelbaan in het nieuwe vereenlglngsgebouw zal door de club eenmaal per week gebruik worden gemaakt. Werkverschaffing. Tot voorzitter van de Commissie tot Werkverschaffing is benoemd de heer D. Beemster Mz., tot secretaris de heer O. G. J. Maas, terwijl de verdeellng der werkzaamheden en het toezicht daarop is opgedragen aan den heer C. Beerepoot, waarbij de heer C. Rens hem zoo noodlg zal bijstaan. Een hernieuwing De commissie voor de werkeloozen herinnert de werkloozen hier ter plaatse aan het verbod om, zoolang als zij als werkeloozen steun van genoemde/ commissie ontvangen, een café te bezoeken. Dit verbod wordt nauwlettend gehandhaafd Melkprijs. Met Ingang van heden is de melkprijs met 1 cent verlaagd en gebracht op 12 cent per liter. de R. K. Klesvereenlglng werden tot candi- daten voor de Prov. Staten gekozen de bee- Dat Ben" - vond, volgens den ‘voorzitter, zjjn^c.-.r^.-.^ in de voorgenomen beplanting van de hel- ren C. Jong te Blokker, W. C. Snel te Me demblik en J. Braakman te Bovenkarspd, gerecht bestaat contract. Het Is n.l. verboden Darwlntulpen met enkel blad af te snijden en die bloemen te verkoopen. De buitenlandsche afnemers zouden dan In plaats van de bollen, deze Mgesneden bloemen gaan koopen. Ook bestaat de vereenlging „de Narcis’’, die zich niet alleen met de cultuur, maar ook met de ziekten In dit gewas inlaat. Ieder kweeker krijgt een controleur bij zich en als zijn gewas gezond is. krijgt hü een certificaat en dan kan hij zijn bollen ver koopen. Verder is er het .2 cents per roe-fonds”, waaruit de reclame voor het buitenland wordt betaald, benevens een deel der kos ten van het wetenschappelijk onderzoek, waarvoor de rljksbijdrage niet toereikend Is. Men ging over tot het benoemen eener commissie van 3 leden om de noodige stap pen tot oprichting te doen. Als leden dier commissie werden, benoemd de heeren C. Druif, A. Galis en A. de Vries. Werkloozen. Zaterdagmiddag heeft de werkloozen-commissie voor het eerst in de zen winter zitting gehouden. Ruim 20 werk-* loozen hebben zich aangemeld. Afwijzend beschikt De vereenlging V.V.V. alhier heeft een request ingediend om den onbewaakten overweg weder onder toe- dig Behalve>het 7ê^“genóe^’e”schêids-j ücht laten afsluiten, daar reeds verschel- er ook een snijbloemen-' dene m^en een ongeluk is voorgekomen op den spoorwegovergang. De Minister van Waterstaat heeft echter afwijzend beschikt, tot teleurstelling van het ijverige V.V.V.-bestuur. Burgerlijke Stand van 512 December Overleden: Geertrulda, d. van Hielke Puls ter en van Maria Manshanden; Th. J. SUjkerman, 29 jaar, echtg. van C. Verlaat; H. Boekel, 71 jaar, wedn. van B. Burna; J. Buis, 80 jaar, echtg. van A. G. Hoek. Ijsclub. Vrijdagavond werd ten huize van mej. de wed. J. Broer een ledenvergadering gehouden van de Ijsclub ,De Eendracht”, waarop besloten werd niet tot den IJsbood „Hollands- Noorderkwartier" toe te treden. Daarna wordt de rekening nagezien en goedgekeurd In ontvangst op f 75.44, In uit gaaf op f 34.62, batig saldo f 40.82, terwijl de rekening van de feestcommissie wordt na- gezlen en goedgekeurd In ontvangst op f 22132,'In uitgaaf op f 20039, batig slot f 21.03. Dan volgde verkiezing van drie bestuurs leden wegens periodieke aftreding van de heeren H. Rezelman, N. Llgthart en H. de Grafa. De aftredende heeren de Graaf en Rezelman worden herkozen, terwijl In de plaats van den heer Llgthart wordt gekozen de heer J. Lampen. Besloten werd de contributie te benalen op f 035 per lid, waarna sluiting volgde. wer. Akersloot f 975.— f 1225.—; C. Helnis, Akersloot f 1026.f 1200.-- HUlegom f 1000— f 1150.—; H. Hoek Missie-naalkring. par. H. Familie. Weder om zal het getal der parochiale vereenigin- gen In deze parochie eerdaags met een vermeerderd worden. Met medewerking van den Zeer Eerw. heer Pastoor, zal getracht worden een naal kring te vormen, die zich zal bezighouden met het vervaardigen van eenvoudige klee- dlngstukken met bestemming voor de Missie. Rüp f 861.— 1261.—; j. Swart, Koog zaan t 1125.— f 1425—O. Koster, Zaan- --O. Vader, Helloo f 1144.— f 1456.—; A. C. de Wit, Züpe anderen in Zaterdag en Dinsdag 2 uur f 10; Woensdag en Vrijdag f 730 In 3 uur f 10. Andere tijden f 15. Op voorstel van den heer v. d. Pol werd dit aangevuld met Woensdag en Zaterdag sloot f 1035— f 1530.—. Gegund aan A. G. de Wit, te Züpe. Gemeenteraad Een vergadering van den raad dezer gemeente werd Vrijdag ge houden. Ingekomen is een adres van A. Vis, vrachtrijder, om verlenging van erfpacht van het door hem gekochte perceel. Wordt in handen gesteld van B. en W. om advies. Adres van om een rentedragend voorschot groot 2500 voor het bouwen van een woning met schuur. Besluit alsvoren. Idem van cenlge bewoners In de Mljze oni meer straatlantaarns op den Mijzerdijk. De voorzitter stelt voor, dit adres even eens In handen te stellen van B. en W. om advies. Besloten wordt afwijzend op het adres te beschikken en B. en W. uit te noodlgen een onderzoek In te stellen in hoeverre door verplaatsing van enkele lantaarns verbete ring Is te krijgen. Vaststelling suppl. begroot Ing, dienst 1931 en vaststelling toelage woninghuur voor de gemeentepolitie. De voorzitter zegt, dat in geheime zitting ten onrechte hier is besloten en stelt voor thans opnieuw te besluiten. B. en W. stellen voor, de toelage woninghuur te bepalen op f 180.met dien verstande, dat. wanneer minder huur wordt betaald, ook minder wordt genoten. Met 6 tegen 1 stem, die van het lid Veld- boer, wordt aldus besloten. Vervolgens wordt voor de gemeentepolitie uitgetrokken een post voor jaarwedde f 1400, kleedingge’d f 100, rijwleltoelage f 25, wo ninghuur f 180. De suppl. begroeting wordt vervolgens met algemeene stemmen vastgesteld. Aan de orde Is een voorstel van B. en W. om een perceel gemeentegrond in erf pacht .af te staan gedurende 50 jaren aan de. Wonlngbouwvereeniging alhier tegen f 45 per jaar. De heer Genefaas verzoekt dit punt even als het volgende nJ. het adres van d« Wo nlngbouwvereeniging om een voorschot groot f 7000 voor het bouwen van 3 woningen van de agenda te voeren en deelt mede met 3 van de 5 bestuursleden deze zaak besproken te hebben. Hier was spoed bij, omdat spr. bil de behandeling van de begroeting heeft aangedrongen den beschikbaren grond niet meer ondershands te verhuren aan Klaver, doch hetzij in erfpacht of tn eigendom aan de Bouwvereenlglng af te staan. Wethouder de Jongh heeft bü zich gehad Zondag werd op het terrelni een van de bestuursleden, die Informeerde hoe deze aanvrage op de agenda van den Raad was gekomen, te meer omdat hiet- over nooit was vergaderd, Opbrengst De collecte door den Z.Eerw heer Konijn ten behoeve van zijn kerk te Hoogkarspel. verleden Zondag gehouden, bracht f 226.op. Op initiatief van de Commissie uit de afdeellngen van de Holl. Mij. van Landbouw In Hollands Noorderkwartier zal Donderdag sa in het Noord-Hollandsch Koffiehuis te Schagen. des morgens om 11 uur een groote vergadering gehouden worden ter bespreking van de moeilijkheden in den Landbouw. De heer Ir. Huisman, secretaris van de Holl. Mij. van Landbouw, zal de Landbouw crisis bespreken, terwijl de heer C. Wjj- denes-Spaans. dijkgraaf van het Hoogheem raadschap „Noord-Hollands Noorderkwartier" zal Inlelden het onderwerp: De kosten van het onderhoud van wegen door waterschap pen voorheen en thans en de middelen tot betere regeling daarvan. FloraUa. Op de jaarvergadering 19 leden aanwezig. Uit het Jaarverslag blijkt, dat er 400 le den zijn. Het dienstjaar sloot met een klein batig saldo. Er werd lang en breed gesproken over de aansluiting bü de Federatie Blokker, doch de meerderheid verklaarde rich daartegen. Er waren twee bedankers en drie niet her kiesbare aftredende bestuursleden In de plaatsen van K. Schuurman, 3. de Vries en C. Dol. reap, voorzitter, penning meester en commissaris koos men D. Schoen maker. G. Bruin en P. Veer In de vac. SmitKroeb en MolMantel werden- gekozen N. ApielVisser en T. KeersemakerSchuurman. Later is tot voorritte1- gekozen D. Schoen maker, tot penningmeester V. Schenner. Bü de rondvraag werd de regeling van den verlotlngsavond nog besproken. Het bestuur zal een nadere regeling ontwerpen. St, Nioolaas- actie. Door een 37-tal za- kenmenschen alhier aas een actie op touw gezet om te bevorderen, dat men zün St Nlcolaas-lnkoopen te dezer plaatse zou doen. Deze voor Hoogkarspel geheel nieuwe actie is uitstekend geslaagd. In „Bantam” had de verloting onder veel belangstelling plaats. In eenslotbijeenkomst in de „Landbouw” van deelnemers en hun dames werd het actle-comitó ontbonden. Was bü het begin dezer actie de toezeg ging gedaan, dat, zoo er een overschot was, een deel daarvan in de kas van het Bur- gerlük Armbestuur gestort zou worden, thans kunnen wü melden, dat een bedrag van f 25 daarvoor is afgestaan. R. K. Volksbond De R. K. Volksbond hield tzr gebouw „St. Pieter” zijn eersten cursusavond. Als spreker trad op de heer Slingerland. De tweede voorzitter, de heer H. de Goede opende de vergadering met den Christelijken groet en heette de leden harte lijk welkom, in het bijzonder het nieuwe hoofdbestuurslid, den heer Slingerland., die voor de eerste maal Medemblik bezoekt om de belangen van de arbeiders uiteen te zetten. De voorzitter feliciteerde den heer Slingerland met de benoeming als hoofdbestuurslid. De notulen werden goedgekeurd. Hierna gaf de voorzitter het woord aan den spreker. Als onderwerp had deze gekozen „Iets uit de geschiedenis van onze Arbeidersbeweging en Arbeidersbescherming”. Spreker zette uiteen hoe of de toestand voorheen was, toen er nog geen organisaties waren, ook waren er geen arbeidsvoorwaarden. De patroons had den het recht den duur der Arbeidsdag on beperkt te maken. Vrouwen- en kinderarbeid was niet beschermd, voor de kinderen geen leerplicht. Later is dit alles veranderd, maakte de regeering verschillende wetten voor de arbeiders en werd de leerplicht ingevoerd. Verschillende organisaties werden opgericht, welke de belangen der arbeiders in handen namen en vele verbeteringen wisten te be reiken. Op duidelijke en goed te volgen wijze zette spr. alles uitvoerig uiteen. De lezing werd dan ook met groote aan dacht gevolgd. Daarna werden de inge komen stukken behandeld, welke door den heer Slingerland werden toegelicht. De voorzitter bracht namens allen den spr. dank voor de leerzame lezing, welke er zeker toe zal bijdragen het vergadering- bezoek te bevorderen en sloot de vergadering met den Christelijken groet. Bloembollencultuur. In café Hoek wa ren een 25-tal kweekers van bloembollen sa mengekomen om een afdeellng op te rlch- ten van de Vereenlging „Bloembollencul tuur." De vergadering werd geleid door den heer C. Druüf Kz. en ook bügewoond door den heer Kuiper Rijkstulnbouwleeraar te Hoorn, die over het vereenlglngsleven zou spreken. Behalve de Vereenlging „Bloembollencul tuur” te Haarlem, bestaat er ook een Bloem bollengenootschap, waarvan hier slechts enkele afdeellngen bestaan, oa. te Ooat- woud, Zwaagdük. Wervershoof en Wognum Hü raadt leder aan zich bü de vereenlging te Haarlem aan te sluiten. komen her- haaldelük kwade praktijken voor, waardoor niet aangeslotenen vaak groote achade Jg- Burgerlijke Stand. Geboren Jacobus, z. van H. J. Bleeker en G. Lensen. Joannes Franciscus, z. van J. de Wit en J. O. Selgnette. Clasina Maria, d. van J. de Wit en N. Fatels. Christina, d. van J. Nol en A. Bras. Simon Hendrlcus, z. van F. Welp en A. Benning. Johannes Jacobus, z. van H. Beentjes en A. van der Gragt. Eva, d. van A. Muilwijk en C. van Pelt. Frede- rik. z. van A. Welp en M. Molenaar. Wil helmina Catharina, d. van Jac. Docter en J. C. Harmüer. Maria Catharina, d. van J. van Duivenvoorde en M. Zonneveld. Ondertrouwd: J. M. Olgers en L. K. Bal- tus. Oprichting Bloemenveiling Zaterdag avond had alhier voor bovengenoemd doel een vergadering plaats, uitgeschreven door het bestuur van de Veillngvereenlging „Op Hoop van Zegen”. De voorzitter, de heer P. Blaauw, heette de talrijke aanwezigen welkom en zette het doel der vereenlging nader uiteen. Na uitvoerige bespreking over het voor en tegen zegden alle aanwezigen toe In be ginsel hun bloemen te zullen aanvoeren en zoo de verkoop naar genoegen gaat, dit te zullen blüven doen. werd alzoo tot oprichting over de winkeliers De uitslag van de laatste trekking is geweest als volgt: 25 op 17315, 15 op 19961, io op 13078, 10 op 18932, 5 op 19145, 5 op 17314, 5 op 26631. Tot en met 31 Dec. kunnen deze^prijzen worden Ingewisseld. Dit jaar zün er maar 24010 bonnen of pl.m. 2800 bonnen minder verkocht dan het vorig jaar. Bloembollenveillng De eerste veiling van anemonen en ranonkels, de eerste droge veiling in dit seizoen, onder leiding van de heeren Kabel, v. d. Eng en Twlsk, ge- houden in hotel „De Ooievaar", alhier, had veel belangstelling. De prüzen, welke in den aanvang besteed werden, liep eerst later een weinig op. Over het algemeen werd weinig opgehouden, zoodat hetgeen aange boden was, ook meestal een kooper vond. De volgende prüzen werden besteed: Fransche Ranonkel: „Bloemrijk" 3._ per K G. „Grange Queen" f 2.75 per K G. „L’Americaln” 3.— per K.G. ..Emperor of Chine” 0.60 per 100 stuks. „Veronica" 0.60 per 100 stuks. Perzische Ranonkel: „Bella Agatha” 0.90 per 100 stuks. „Orange Brillant” f 1.per 100 stuks. „Jaune Suprème” 0.15 per KG. Turksche Ranonkel: „Grootvorst II" 0 50 per 100 stuks. .Mervellleuse” f 3.per 100 stuks. „Boule d’Or" 2.50 per 100 stuks. Anemoon „de Caen”, Knoopjes per Liter 2 753, „Arum Gamutum” per H.L, 35, „Hyacinth Candlcans” per HL. 34, De eerstvolgende veiling zal gehouden worden op Woensdag 24 Dec., des morgens 10 uur. In hotel ,JJe Ooievaar”. van 1012 uur f 230. Aldus besloten. Zonder stemming werd aangenomen een voorstel om een minimum van f 5 te stellen voor de vermakelükheldsbelastlng. Schoolgeldheffing bewaarschool. B. en W. stelden voor het schoolgeld van het voorbereidend lager onderwüs van f 010 per kind, per week te brengen op t 0.20. Besloten werd den prijs van f 0.10 te hand haven. B en W stelden voor aan den heer C. Wüker een strook grond te verkoopen aan den weg naar de R K. kolonie St. Joseph voor f 3 per M3. Eveneens werd besloten een strook grond te verkoopen aan den heer Garritsen. De heer Broek bracht den wensch naar vören, de Wllhelminastraat recht door te trekken. Wethouder De Graaff steunde dik Na eenige discussie werd besloten de straat te laten, zooals zü nu is. Op advies van de Gezondheidscommissie stelden B. en W. voor 4 woningen onbe woonbaar te verklaren. Van 3 woningen werd het aangenomen, 1 verworpen. B. en W deelden verder mede, dat de heer J. Verhoeve In gebreke Is gebleven met be taling van rente en aflossing en stelden voor na aanschrijving tot verkoop van de hul zen over te laten gaan. Aldus werd besloten. In de rondvraag vroeg de beer Broek nu de tüd nog niet gekomen is, dat de meente zich aansluit bü de Centrale Werk- loozenkas. De vroegere bezwaren zün vol gens besluit van den Minister vervallen. L*:t veroorzaakte eenige discussie en werd aangehouden tot de volgende vergadering. Hierna sluiting. Hug bü de begraafplaats. De heer Snoeks vond 1000 te veel. Nu volgde een hevige discussie over de tantièmes, zoowel over de reeds toegekende als over de 480, die op de begrootlng voorkwam. De heer v. d. Pol stelde ten slotte, voor, dezen post geheel te schrappen, waarna de voorzitter het volgende voorstel tn stem ming bracht. De tantièmes blüven op de begrootlng, doch de toekenning zal niet plaats hebben zonder toestemming van den raad. Dit werd verworpen, zoodat deze post van de begrootlng verdwijnt. Het Burgert. Armbestuur verzocht een subsidie van 6500 In plaats van f 4000. B en W. stellen voor, de subsidie op 4000 te houden. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen. Nu kwam het electr. bedrijf ter sprake. De heer v. d. Pol merkte op, dat de winst, die het G. E. B. gemaakt heeft, niet Is betaald door menschen, die slechts één lampje gebruiken, maar door hen, die éta lage of werkplaats moeten verlichten om hun brood te verdienen. Spr. had een staatje bü rich, waarop voorkwam het ver bruikte aantal K. W. U. over de maanden Januari tot en met November van dit Jaar van één stroomverbruiker. Dit varieerde tus- achen de 93 en 221 K. W. U. Dit aantal, berekend tegen 0.35 per eerste 50, 0.30 per K. W. U. tweede 50-tal, voor de rest 0.25, deed bü spr. de meening ontstaan, dat een zakenman alleen kan werken voor zün stroomverbruik. Spr. stelde voor, wanneer het bedrijf niet over gaat aan het P. E. N., dan een vast recht in te voeren. De voorzitter antwoordde hierop, dat er gewacht wordt op bericht van het P.E N. en meende tüdens de onderhandellugen niet aan een vastrechttarief te moeten beginnen. te brengen. Deze verzocht bij verschillende posten eenige toelichting, oa. dat de post: „On derhoud meubelen secretarie" van 300 op 650 W’as gebracht. De voorzitter antwoordde hierop, dat het Verlaging stroomprtjs B. en W. stellen voor met ingang van 1 Januari 1931 den prijs per K.W.U van f 0.35 op f 030 te brengen. De heer v. d. Pol wilde voorloopig nbg t 035. maar dan spoedig vastrechttarief. De prijs werd vastgesteld op f 0.30 per K.W.U met 8 tegen 2 <v. d. Pol, Broek) Voorts stelde de begrootingscommlssie voor den gasprijs met 1 cent per M3, te verlagen. B. en W maakten hiertegen bezwaar. Door In 1930 reeds 1 cent per M3, te ver lagen, was het saldo van f 2500 reeds ver dwenen. De voorzitter wilde niet de risico hebben, dat het bedrijf een volgend jaar met een nadeellg saldo zou komen, waarom B. en W. voorstelden den gasprijs niet te verlagen. Aldus besloten. Hierna bracht de voorzitter de begrootlng in stemming, welke werd aangenomen met 1 stem tegen <de heer Broek). Alvorens tot de benoeming commissie over te gaan, bracht de voorzitter een woord van dank aan de leden van de commissie, belast met het nazien van de begrootlng. Landbouwcommlssle. Benoemd de heeren Jan de Graaff en W Visser. Stembureau. Benoemd de heeren Mr. J. J. Spit en K. de Graaff. Burgerlük Armbestuur. Benoemd de heer H J. Conün. Verder deelt de voorzitter mede, dat geen bouwcommissie meer werd benoemd en bracht dank aan de heerSi. die in deze com missie zitting hebben gehad. Het is den voorzitter bü het nalezen der notulen opgevallen, dat, hü bü het aftreden van Pastoor B. A. v. Kleef als lid van het Burgerlük Armbestuur verzuimd bad hem ’n woord van dank te brengen. Daarom wilde spr. nu zün dank betuigen aan Pastoor van Kleef, voor alles wat hü al lid van het Bur gerlük Armbestuur voor de gemeente en voor de behoeftlgen in de gemeente gedaan heeft. Nu werd de Precario-verordening punt voor punt In behandeling genomen. Besloten werd: Reclameborden, lichtbak ken, uitstalhaken en kastjes, tochtbescher- mers, benzinepomp etc. te belasten. Luifels en zonneschermen zün vrij. Standplaats Innemen van werd bepaald op f 10 per jaar. was f 20. Leges-verordening. B. en W. stelden voor: De aanvraag voor een vergunning, bedoeld bü de hinderwet van f 130 op f 3-00 te brengen. De prijs van het trouwboekje vast te stel len op f 030. Het abonnement op de bevolking vast •tellen op f 20. Deze voorstellen werden aangenomen. Ver der stelden B. en W. voor wat betreft ,4fu- welüken”: Maandag kosteloos, te veranderen in baandag van 10—13 kosteloos, 2 uur t 10; voornemen bestaat de stoelen in de raad- >»al te verbeteren. Wat den vuilnisophaaldienst betrof, stelde de commissie voor f 600 uit te trekken voor aanschaffing van een vuilniswagen. Aldus besloten. de post „wandelpaden en plantsoe- van 500 op f 1000 was gebracht, 1 oorzaaK zaak zoo Is geloopen, wellicht is de heer Genefaas wat hard van stapel geloopen. doch hü kan rieh best Indenken, dat het adres om grond te krijgen is Ingediend. Als hier zekerheid over gekregen is. dan la het nog tüd genoeg om te vergaderen Het is spr. bekend, dat er reeds 6 aanvragen om woningen zün Ingekomen, waarvan er bü zün. die vroeger ook al teleur zün gesteld en door afvoering van de agenda wordt het bouwen ook weer uitgesteld Bovendien moet er een woning voor de gemeentepolitie be schikbaar zün en nu noopt hü. dat het uit stel van den woningbouw niet al te lang zal duren. De heer Broertjes is er niet tegen, dat de wonlngbouwvereeniging den gewaagden grond In erfpacht krijgt, doch vraagt of de overige aanvragers niet geholpen kunnen worden. De voorzitter zegt dat in geheime verga dering nadere mededeelingen zullen worden gedaan. De heer’ Genefaas zegt, dat de fractie geen bezwaar heeft den grond in erfpacht af te staan voor 45 gulden per jaar gedu rende 50 jaar. Een lid wenscht het erf- pachtsrecht vast te stellen op 35 gulden. De heer Veldboer acht 35 gulden vol doende en heeft de huur als norm gesteld. Wethouder Schaap zegt, dat deze basis niet goed Is. Met 6 tegen 1 stem, die van het lid Veldboer, Wordt het voorstel van B. en W. om den grond in erfpacht af te staan ad f 45 per Jaar gedurende 50 Jaren aan genomen. Op verzoek van den heer Genefaas wordt het adres van de wonlngbouwvereeniging om een voorschot van 7000 voor het bou wen van 3 woningen aangehouden. Het voorstel van B. en W. tot onbewoon- baarverklaring van de perceelen C. 62 en A 61 wordt aangehouden tot na de geheime zitting. Tot leden van het Algemeen Arm bestuur werden herkozen dé heeren J. Schaap, 8. de Jongh en J. Schouten. Aan de orde is thans een voorstel van B. en W. tot Invoering van dagtarlef voor stroomverbruik van het G. E. B. Voorgesteld wordt den prü» per K. W. U. te bepalen op 5K cent en de meterhuur op 25 cent per maand. De heer Genefaas vindt een prils van 5t. cent lastig en bovendien te laag, ook de meterhuur is aan den lagen kant. Spr. zou de cüfers willen opvoeren tot 7 cent en 46 cent meterhuur. Wethouder De Jong zegt, dat B. en W. erg zuinig zün geweest met de meterhuur, doch ziet niet In waarom de prüs moet worden opgevoerd tot 7 cent. In andere ge meenten Is de prijs voor dagstroom 5 cent. Wethouder Dé Jong zegt, dat 't P. E. N voor dagstroom berekent 5 cent en zou den stroomprüs op 6 cent willen bepalen. De meterhuur kan dan op 40 cent blijven per maand. Deze maatregel is niet te beschou wen als proef, maarvvoor minstens 5 jaren aan te gaan. De voorzitter acht vastlegging van een tijdsduur altüd gevaarlük voor belde par tijen. Met algemeene stemmen wordt besloten, den stroomprüs voor bulten de llchturen te bepalen op 6 cent en de meterhuur per maand op 40 cent Het voorstel van B. en W. om het sport terrein gratis ter beschikking te stellen in 1931 aan de belde voetbalvereenlglngen wordt met algemeene stemmen aangenomen. Op het verzoek om subsidie van de voet- ba!vereenlging V. V. U wordt afwüzend be schikt. Vervolgens komt in behandeling het in orde maken van het sportterrein en vast stelling van de huur van dat gedeelte, wat als sportterrein gebruikt wordt. De heer Genefaas zegt, dat de fractie be sloten had. dat gedeelte voor de halve pachtsom te verhuren onder voorwaarden, dat het terrein in orde wordt gehouden en tijdens de oefeningen’ of wedstrijden geen vee aanwezig Is. Na eenige bespreking geeft de voorzitter in overweging B en W. te machtigen, met den tegenwoordlgen huurder een oplossing te zoeken, waardoor wü In den zomer ook een goed bespeelbaar terrein hebben. Dit zou dan voor 1931 gelden en de Raad kan dan zien of de getroffen maatregel de bes te Is. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. Wethouder de Jongh vraagt of het ter rein direct gebruikt mag worden als huurder geen bezwaar heeft. De Voorzitter zegt, dat hiertegen geen bezwaren bestaan, als de dagen en uren waarop gespeeld wordt maar behoorlük ver deeld worden onder de belde vereenlglngen. Wethouder de Jongh rtelt voor, het uur loon voor het In orde brengen van het sportterrein te bepalen voor georganlseer- den ?P 35 en 30 ct. per uur voor de onge organiseerden. De heer Veldboer zou niet georganlseer- den en geen kostwinner zünde willen uit sluiten. Hiertegen bestaat geen bezwaar. Het voorstel-de Jongh wordt met meene stemmen aangenomen. Wethouder Schaap acht het gewenscht, dat iemand met het toericht wordt belast, büv. Muüs, die daar dicht bü woont. De Voorzitter zegt, dat B. en W. met Azen wensch rekening rullen houden. De heer Genefaas vraagt, of de mogelük- held niet bestaat door werkloozen het bouw terrein op te hoogen Grond is gratis te ver- krügen, n.l. van den heer J. Oud. Door den Raad wordt met algemeene stemmen hiervoor het noodige credlet toe gestaan. Op het adres van de R. K Gemengde Tooneelvereenlging om vermindering van plaatselijke belasting op de openbare ver- makelükheden wordt met algemeene stem men afwüzend beschikt. De heer Broertjes vraagt het lid Genefaas, hoeveel belasting er betaald moet worden van entreekaartjes, die 75 eent kosten, bene vens plaatselüke belasting. De heer Genefaas meent van 15 cent. De Voorzitter Is het hiermede niet eens. De door den Raad vastgestelde verordening zegt, dat 30 pet. wordt geheven van de bru to opbrengst, dus 18 rent. De heer Broertjes is overtuigd, dat de ca féhouders in dit geval dus 3 cent te veel be talen. De Voorzitter is van meening. dat In het eene geval de caféhouders netto overhou den 60 cent en In het andere geval 73. Spr. wil deze aangelegenheid met de wethouders nader onder het oog zien ot het gewenscht Is. het woord bruto uit de verordening te schrappen Vervolgens wordt het voorstel van B. en W. tot onbewoonbaarverklarlng van de bei de perceelen C. 63 en A. 61 met algemeene stemmen aangenomen. Daarna sluiting. Gegund De bouw van de 10 nieuwe woningen voor de Ned. Spoorwegen, alhier, ia gegund aan den laagsten Inschrijver J. Rol, alhier. Begrootlng 1931 voorzitter verzocht den rapporteur van de commissie, den heer Snoeks, rapport uit Banneverkiezing 34 December zal de stemming plaats hebben ter vervulling der vacatures, ontstaan door per. aftreding van de heeren C. Stam, als lid van het d*fr be stuur en J. Van Kamp, als Hoofdingeland der banne. Gemeenteraad Onder voorzitterschap van den burgemeester, den heer J. Versteeg Jr„ vergaderde Vrüdag JJ. de raad dezer ge meente. waarbü alle leden aanwezig waren. Onder de Ingekomen stukken was een schrijven van Ged. Staten, waarin bericht werd, dat zü hun beslissing tot verlenging van de aangegane ge’.dleenlng voor den aan- koop van de voormalige R. K. School hebben verdaagd. De heer P. de Groot te Volendam ver- zocht een gedeelte bouwterrein aan den bin nenkant van de Noordervesting In erfpacht te mogen ontvangen. Aangezien niet voldoende bouwgelegenheid bestaat, stelden B. en W. voor op dit ver zoek afwüzend te beschikken Volgens een door den gemeente-architeet uitgebracht rapport zullen de kosten voor demping van een gedeelte nabü de Vesting met inbegrip van het bouwrijp maken van den grond 37433Ó bedragen. Hierop zouden een 8-tal woningen geplaatst kunnen wor den, doch de kosten vinden B. en W. te hoog. De heer Wubbe vond den opzet nog al grootsch. Indien bagger gebruikt werd. Inplaats van zand zullen de kosten pl. tn. 2500.bedragen. Dit werd echter door den architect ten sterkste ontraden. De heer N. v. Breemen was van meening, dat da. ge deelte gedempt moet worden, ook al zoudea d kosten wat hoog worden. De heer Vou chers was van oordeel, dat men, Indien men het plan wilde doorvoeren, het goed moest doen. In verband met de groote werkloos heid moet men zooveel mogelük werkgele genheden scheppen. Na eenige besprekingen stelde de voorzitter voor In beginsel te be sluiten tot demping van de sloot en bouw- rüp maken van het terrein, welk voorstel aangenomen werd. In verband met het voorstel van B. en W. om hen te machtigen tot het dpngaan van een overeenkomst met de gemeente Broek in Waterland betreffende t storten van stads vuil, werd na uitvoerige besprekingen beslo ten In de Instructie van den vuilnls-opha- Ier Kwakman te bepalen, dat hü zich ver plicht een paard ter beschikking der gemeen te te stellen. Als vergoeding ontvangt hü dan daarvoor het grange was van den Zul-..^ derslngel. hetwelk het vorig jaar 80.op bracht. Kwakman zal de beschikking krijgen over een grooteren, nieuwen wagen, terwijl de toewüzlng van het grasgewas der Zulder- vesting komt te vervallen. Over de demping van het bedoelde gedeelte zullen nog nadere besprekingen met B. en W. uit Broek In Waterland moeten plaats vinden. B en W. worden tenslotte gemachtigd de overeen komst met Broek In Waterland aan te gaan. Gedeputeerde Staten hebben bezwaar ge maakt, dat ter voldoening der koopsom der voormalige R. K. School een tijdelijke geld leen Ing werd gesloten. B. en W. stellen der halve voor een definitieve geldleenlng ad 347730 aan te gaan, af te lossen In 7 jaar. De heer Wüchers vroeg, waarom men het gebouw, nu het door den minister ongeschikt geacht werd als gymnastieklokaal, niet ver kocht. Ged Staten verbieden het, aldus de voorz.. te verkoopen, voordat er een terrein voor llchamelüke oefeningen was gevonden. Wellicht kon het gebruikt worden voor binnenspelen. Over een en ander was nog 'n onderzoek aanhangig, zoodat het derhalve beter was het gebouw voorloopig te behou den. Z. h. st. werd tot een geldleenlng be sloten. Zonder hoofdelüke stemming werd ta over.eg met de gezondheidscommissie de be paling. dat de hoogte onder de balklaag minstens 2.70 M. moet bedragen en de ge- velbreedte op minstens 3 M., bovendien dat de eigenaren van perceelen de hulzen van waterleiding moeten voorzien, aangenomen, d» wll-i-i’-"’ der Al^em. PoVt'everor* 1 September verplicht Is eenden vast te hou- deninp, InhO'fdeuue. aat men van la Mei K* den. dat het verboden is hokdulven los te laten vliegen, en dat trekhonden op vastge stelde tüdcn gekeurd moeten worden. Tot lid van het Burgerlük Admbestuur werd de heer K. Snieder (periodiek aftre dend) benoemd. Tot commissieleden op de bedrijven werden de heeren B. Wubbe en N. van Breemen periodiek aftredend, tot commissieleden voor de landerijen de heeren J. Düksen en B. Wubbe (periodiek aftr.), tot commissieleden tot wering van schoolverzuim de heeren D. Tulnstra, J. Oosterveld, C. J. Groenewoud Hzn., J. Bootsman, W. Snieder. H. Verbeek en K. Kaars benoemd. Hierna volgde sluiting. Hulsviut. VrüdaV werd in het café van den heer Rus een algemeene vergadering ge houden van de vereenlging tot bevordering van de hulsvlüt Na de goedkeuring der notulen, werd over gegaan tot de bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden waren: Mevr. Bommezü- Schaak, de heer J. Liefhebber en de hqer C. Hartog. Op voorstel van den voorzitter werd de heer IJselsteln bü acclamatie benoemd. In plaats van den heer J. Liefhebber. Mevr. Bommezjj en de heer Hartog werden herko zen. Uit het financieel verslag bleek, dat afgeloopen boekjaar sloot met een saldo van f 251. Daar bü de vorige tentoonstelling stemmen opgingen om deze vroeger te doen plaats hebben, stelde de voorz. voor, de ten toonstelling begin Maart tehouden. Na eenige bespreking werd besloten, haar na Paschen te houden. Werd de vorige tentoonstelling bü heer Rus gehouden, in het komende jaar zal ze gehouden worden bü den heer Wester. Gemeenteraad De raad dezer gemeente vergaderde Vrüdagavond 8 uur. Afwezig de heer Groen. Onder de ingekomen stukken was een con tract met het P. E. N., dat voor den tüd van 5 jaar wordt aangegaan. Verder een verzoek van de Onderlinge Vutekerlng voor Ziekenhuisverpleging om subsidie. De voorzitter stelde voor, principieel te besluiten er op in te gaan, doch eerst een nader onderzoek in te stellen, waartoe be sloten werd. B. ew W. stellen voor, het In een vorige vergadering genomen besluit, een kasgeld- leenlng groot 100.000 aan te gaan, In te trekken en in de plaats daarvan een kas- geldleenlng groot 150.000 aan te gaan, dit in .verbond met een conversie van een lea ning. Aangenomen. Verpachting. De uitslag van de ver pachting pont en pontwachterswonlng is als volgt. Ingeschreven werd voor het be staand gebouw en den nieuwbouw. H. Kroo- ne. Uithoorn, resp. f 806.f 888.H. Iteüen, Akersloot f 884.f 800Jb Nleuwland. Akersloot f 800— f 950.—; R W. Mooi, Uitgeest f 800— f 1000.—; Jb. de Haas, Uitgeest f 650.— f 1050; F. Hollen berg. Castricum f 950.— f 1150; P. J. de Greef, Akersloot f 935.— f 1135—; D. Brau-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 6