BOND VAN PLUIMVEEHOUDERS IN NOORD-HOLLAND boksen provinciaal nieuws RECHTSZAKEN Jeugdige dieven Nede MOTORRIJDEN De GEMENGD NIEUWS Misdaad? vergadering van het algemeen bestuur der K. N. M. V. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR Een match CamiraYoung Stribling? fïet komt ons e venwel voor dat de stand val de match tusschen den ambtenaar en den heer van H. voor deze rust kan worden gedoteerd als 2—o. UITGEEST tj HOORN BEEMSTER fmkhjhzen EGMOND-BINNEN BERGEN Het ontvoerde meisje Z(J louden „r|jk trouwen”. Eat I een to om welke waarin moest Zonder licht en zonder handen Strafzitting van Vrijdag 19 December Een bende met eigen pakhuis DE MIST dat niet Schip aan den grond geloopen het t 4 Is het schip bij hoog water gekomen en naar Amsterdam wachtte Hector en Kei eieren goedgekeurd; streefde doel Het stopteeken straal genegeerd De heer Volbeda, verkeersagent te Alk maar en belast met de controle op de ge regelde naleving daarvan, wenschte op 10 Augustus zich te vergewissen of alle spulle tjes van den heer J. B., die den Bergerweg bereed, wel den toets der critiek konden weerstaan- Hij gaf dus het bekende in teekens uitgedrukt beve' tot stoppen, doch moest ontwaren dat gezegde heer B. van dit gebaar geen notitie beliefde te nemen, een noncha lance, waarvoor hij heden tot 12.boete of 10 dagen werd veroordeeld. Met de arrestatie van den Belg, d!e een 19-jarig Hongaar.cn pleegkind van familie te Wognum was uitgeweken 1 België, heeft de politie een goeden stag Damlanderpol- der._P. Bakker Czn.; v. d. Zuurvenspolder, Oningepolderde Een financieele ruïne De heer Pieter B., landbouwerszoon te Castricum, verscheen heden opnieuw ten tooneele, teneinde de voortgezette behande ling van zijn zaakje, overtreding der jachtwet op Zondag 2 November gepleegd, bij te wonen. Gehoord werd alsnu, een der verbalisan ten, da-jdchtopziener P. Wink, die verklaarde den heer B. zoo ongeveer vanaf den tijd dat hij als zuigeling in zijn rose satijn gevoerd wiegje rondspartelde, te hebben gekend En uitgenomen zijn bril, had hij sindsdien geen bijzondere veranderingen ondergaan. De jachtopziener kon dan gerustelijk onder eede zijn proces-verbaal bevestigen, dat hij ten tijde en ter plaatse als vermeld, den heer B. in het jachtveld had aangetroffen met een tweeloops jachtgeweer. Beslag neming van dat wapen kon niet plaats vin den, omdat de jachtliefhebber onverwijld de vlucht nam door een kikkerslootje. Zijn ontkentenis werd dus van nul en geener waarde beschouwd en de heer Petrus B veroordeeld tot ƒ25.boete of 25 dagen, benevens uitlevering van het geweer of be uling van 20.boete, subsidiair 20 dagen hechtenis. Zondagochtend Is door den zwaren mist de „Hunze" van den dienst Amsterdam Groningen in de nabijheid van Marken aan den grond geloopen. Hedennacht weer vlot gevaren. De afloop van dit spannende verhaal blijft vocrloopig nog geheim Op to October kwam de autobesturende keer Ariel van H., koopman te Amsterdam, te Alkmaar van de dubbele buurt de Pater Nosterstraat oprijden en raakte op dtt Ume lijke beruchte verkeerspunt in aanrijding met een vrzcl.tauto, cf liever gezegd een tractor van den heer Schot, die vanaf de Paardenmarkt aan kwam rommelen, waarop een aanrijding volgde en beide wagens be schadigd werde. Een verkeersagent was wel dra ter plaatse om de situatie op. te nemen en volgens mijnheer van H. had deze hem later op het bureau de geruststellende mede- deeling gedaan, dat de l.eer Scl.ot alle schade op zich nam en geen proces-verbial zou worden opgemaakt. Eenige oagen later werd hi) echter te Amsterdam opgeschrikt door een dagvaarding die hem heden voor den Kantonrecl ter bracl t. Alsnu bleef de heer van H. met kracht beweren, dat bii alreeds v ór de aanrijding in de P. N. straat was gearriveerd en geheel stil stond. Maar de imbtenaar liet zich niet overtuigen en ver zocht en verkreeg aan ouding tot 16 Januari, terfeinde den heer Volbeda en nog cenigr iniere getuigen te hooren. echter niet verschenen, doch beweerde in een brief, dat de rijweg daar destijds voor het verkeer was afgesloten. Het bleek echter dauhij zulks totaal uit zijn duim had gezogen 1'01 t in’ hij een bekoorlijke portie straf door de oplegging van /20.boete of 20 dagen en toewijzing der civiele' vordering van den heer De Vries ad 50. Een belangw^kend onder werp. waarover men nog niet uitgepraat kon raken Op 6 November had te Oterleek op den Waardijk een zeer ingewikkelde verkeerS- sugnatie plaats. Misschien zullen enkele lezers daarover glimlachen, doch dit Zou voorbarig zijn, want de toestand was waarlijk ernstig genoeg Er werd namelijk een tele graafkabel gelegd op dien smallen weg, tot groot ongerief van het tamelijk drukke auto- mobielverkeer. Een aantal auto’s stond te wachten tot de weg vrij kwam, waaronder ook de heer Pieter Voren, bloemist .te Lim- men. Ook van de andere zijde kwamen echter wagens aanrijden en hierbij behoorde ook de heer G. Visser, 'n 28-jarig ingezetene van Bovcnkarspel. Deze heer trachtte de wachtende wagens voorbij te komen, doch kwam alstoen in tamelijk hevige aanrijding met het rijtuig van den heer Voren. Natuur lijk kon een conflict over dit probleem Wie zal dat beulen niet uitblijven en kwa men de strijdende partijen zoo weinig tot overeenstemming, dat heden de debatten ten overstaan van den Kantonrechter moes ten worden voortgezet. De heer G. V., die als verdacht terecht stond, ontkende evenwel alle schuld en ontwikkelde met benijdens- waardig flux de bouche zóóveel bezwaren, dat besloten werd tot aanhouding voor onbe- paalden tiid. teneinde nog meerdere oog getuigen en den verbalisant te hooren. Een vliegertje, op wou gaan De heer Foppe de Vries, handelsreiziger te IJmuiden (Oost) bevond zich op 16 Oct. in gezelschap van zijn vriend, den heer A. Bos, verpleger te Bloemendaal, met zijn auto te Limrnen, alwaar wegverbetering m uitvoering was. De heer De Vries reed achter een met basalt bejaden Vrachtauto, welk basalt was bestemd voor de vorming van het nieuwe wegdek. Plotseling echter, zonder eenige voorzorgsmaatregelen, reed de zware vrachtwagen achteruit en botste tegen den auto van den heer de V. op. Deze had de tegenwoordigheid van geest, onmid- dellijk ook achteruit te rijden doch niette min werd zijn wagen ernstig beschadigd. Toen hij zeer terecht aanmerl ing maakte over dit roekeloos gedoe, kreeg hij nog een geweldig grooten mond van tien chauffeur, zekeren J. O. uit Eindhoven en moest hij vlug op zijde springen om zelf niet over reden te worden. Tegen dezen ruwen rij der werd een vervolging ingesteld en moest hij Amice Pierre rol geraakt De 53-jarige heer Pieter D., reizend koop man en eervol gepasporteerd O. I. militair, begiftigd met de zilveren eeremedaille, momenteel verblijf houdende te Alkmaar, had op 6 December Egmond aan Zee en daarbij vele herbergen bezocht, alwaar het vroolijk toeging en rondjes werden aan geboden. Te Alkmaar weergekeerd, raakte hij eerst recht in de stemming en dronk nog eens flink op zijn eigen gezondheid met ge volg, dat zijn toesund een agent aanleiding gaf hem op het Verdronken Oord aan te houden. Dat ging echter nog niet zoo heel vlot, zoodat nog burger-assistentie noodig bleek om den opgewonden arrestant naar het bureau te transporteeren. De heer P. D. stond dan heden terecht en maakte door zijn onomwonden erkentenis een zoo goeden indruk, dat de Kantonrechter hem, na de gebruikelijke vermaning, slechts ƒ3.boete of 3 dagen oplegde. Naar gemeld wordt, zou de bekende boks manager Jeff Dickson een weditrjjd organs- seeren tusschen den Italiaan Primo Carnera en den Amerlkaanschen zwaargewic|>t Young Stribling. De ontmoeting zou plant» vinden op 1 Juni 1931 In het Wembley* stadion te Londen. Een tweetal officier-vliegeniers van de Kooy bewogen zich in den avond van 1 Nov. in de door den heer A. Prins bestuur den auto langs den Kanaa'dijk met een vaartje van 50 4 60 K.M., wat voor H.H.p.loten, die *n snelheid van 150 K.M. iets hee' ge woons vinden, wel ’n slakkengangetje ge noemd kan worden. Onderwerp passeerden zij een vrachtrijderswagen met paard be spannen en bestuurd door den vrachtrijder L. P. G. van Pitten. Het weer was regen achtig en de verlichting van den vrachtwagen, waarachter tot overvloed van ramp nog een dresseer kar was bevestigd, zeer onvoldoende. Althans volgde een aanrijding en werd de vrachtwagen in elkaar gereden, terwijl de auto over den kop sloeg en geheel in het N. H. Kanaal verdween. Het was een ge sloten wagen en de toestand van de H. H. vliegeniers dus zeer hachelijk. Evenwel gelukte het hun een portierruit te verbrijzelen en op deze wijze boven water te komen. Daar beiden goede zwemmers waren, stond nu niets hun redding meer in den weg en kwamen zij met het traditioneele natte apk den schrik en het verlies van hun wagen er nog wonderwel af. De vrachtrijder stond heden terecht, be- weerende dat zijn licht, een carbidlantaarn, in orde was geweest. Echter bestond de mo gelijkheid, dat hij door het slechte weer voor de lantaarn was gaan zitten en dus het licht had onderschept. De heer ambtenaar feliciteerde den heer Prins met den goeden afloop van het bijna doodelijk avontuur en vorderde tegen den vrachtrijder 25.of 25 dagen. De Kanton rechter evenwel noemde met ongunstig weer op een glibberigen en aanleiding tot slippen gevende weg een snelheid van 50 4 60 K.M niet verantwoordelijk en veroordeelde den vraohtrijder slechts tot 10.of 10 dagen Hebt u iets vergeten Deze vriendelijke vraag, die de attente winkelier gewoonlijk tot zijn cliënte richt, mag hij in den tegenwoordigen tijd van wetten en besluiten vóór hi) naar bed gaat, ook zich zelf wel stellen. Althans de heer J. A. ten H., ondernemer van een wasch- en strijkinrich- ting te Bergen, die op 25 Augustus verzuimde zijn loonlijst ten postkantore in te leveren, werd op onaangename wijze herinnerd aan dit verzuim, door een hem beteekende dag vaarding, met het nog droeviger resultaat, dat hij heden tot 5.boete of 5 dagen hechtenis werd veroordeeld. Overmacht leidde tot vrijspraak Een te Velsen wonende auto-chauffeur, de 35-jarige Joh. V., stond terecht terzake het feit, dat op 9 Nov. te Limrnen was geconstateerd, dat een der remmen der door hem bestuurde Chevrolet onvoldoende werkte, waarop proces-verbaal was opge maakte. De chauffeur gaf dit volgaarne toe, doch deed als verontschuldiging gelden, dat hij kort te voren zeer krachtig had moeten remmen voor een vrachtauto, die, hoewel van links komende, verzuimde hem voorrang te geven en onverwachts den weg overstak. Tegen deze krachtsinspanning was de rem van het 6-jarige Chevroletje niet bestand geweest. Aangezien nu deze opgave juist bleek en de heer V. overigens bekend stond als een uiterst correct, voorzichtig en be trouwbaar chauffeur, werd force majeure aangenomen en verdachte 'van alle rechts vervolging ontslagen. Schriftelijk vonnis aanrijding autobus te Bergen De Kantonrechterm uitspraak doende in de strafzaak contra den heer C. B., autobu-s ondernemer te Bergen, veroordeelde dezen conform den eisch van den ambtenaar van het O.M. tot een geldboete van 10.of 10 dagen, ter zake overtreding van het des betreffende artikel van het spoorwegregle- ment. Het namens verdachte door Mr. Polack uit Groningen gevoerde verweer werd geheel door den kantonrechter ver worpen. Vrijdag ügste Jaa (tag aan Al dad «ntstond toedkeurl vergader!, De hee: tegen got de notule drong aai tan onde Benoem tot leden O. Beurs. W. W. Os km; J. c Oronlngei mlng ven de drie werden h Wrantwoc «enige dl Aangedr het nauw lende pos De de tan hoofi beltal'en. Dijkman Haag) en Beslotei in Amster De flna de afd. ®en punt te besprei De afd ting naar De heer de. dat a; Relsvereei opdrlj ««nlg» be nien. I Sate I I jruls- de hee I pnt e. I tenlgdi I Gf I GiW‘U leerder c I kcionle durhc I vooruit I pjiats I een hu I tend N 1 Gerr I poorer I net m I Hope C H na volt I In 188! I Hollanc I twee ze hij voo I Belser. I De 1 I firma 1 I Kollen I ratuur I gaan, e I Bank. 1 I nanciee I kermaa I schapp; I onder t I Van 1 I rerteger hl) In 1 I MJ tot I bad hij I der Unl I ndent F I van pre I De he I kracht. I liefde vi I den bes I krachtig I wel Am I was hij I stamlan I lijk huls O. J. I noemd k-Orave 12 Nov wcordige held bij komst w rijn he gehouciei denis vai aandach heen, os ger van aan zijn groote d Is In om Nederlar haar ver wereld 1 helaas m maar In alleen In voornam, weten te moeite, eigen on, nartsbre kennen. Gemeenteraad Wegens overvloed van copie moet het verslag van de Vrijdag ge houden raadsvergadering tot morgen blijven liggen. C. Schouten Jbzn.; v. d. landen, P. Roskam Czn. Een me *«rd vooi Beeren, v Mngenom De voor •te, de h, vit, dat öPe over tes’lrsen. Daarop Miscursi, Jtrweten. B. hee De heer hens dea <e benoen *ter van °e motie B. B. ta •oca’s de De alge *®8e. am «houd va «n onbeh, fcarom B Vervolgt •ganlsatl *tun J De heeren Joh. G., ’n typograaf en F. de M., schilder, beiden te Alkmaar residee- rende, hadden op onderscheidene avonden in November en December gebruik gemaakt van een rijwiel, dat niet voorzien was van de voorgeschreven helder licht naar voren uitstralende lantaarn, zooals de wet het zorg vuldig omschrijft. De typograaf was „gesnapt" te Heiloo in den avond van 17 November en de heer de M. werd de pisang en het slachtoffer van een onbetrouwbaar kaarsenlantaarntje op de Oudegracht. Eerstgenoemde heer werd veroordeeld tot 3.of 3 dagen no. 2 tot 2.subs. 2 dagen. Dan werd nog gepresenteerd de 17-jarige Anth. Sch., ’n schoenventer, die in den overmo3d zijner levensludrtge jeugd een rijwiel had bereden zonder het stuur aan te raken, welke kunstvaardigheid werd ge waardeerd op 1.50 boete of 1 dag. Zaterdagmorgen vergaderde de Bond van Pluimveehouders in Noord-Holland in café „Central” te Alkmaar. Vertegenwoordigd waren de afdeelingen: Edam, Monmkendam, Bergen Heiloo, ben Helder, Enkhuizen, Schoort, Sloterdijk, H.H. Waard, Warder. Kwadijk, Bussum en Alk maar. Te half 12 opent de heer Vos (Bussum) wegens afwezigheid van den voorzitter den heer Drost, de te 11 uur uitgeschreven ver gadering Spr. haj de opkomst gaarne grooter gezien en noemde het over tijd be ginnen een blaam pp de Noord-Hollanders, ~e «f. **t*)d groot op gaan, menschen van den ujd te zi)n. 511*. derden door den secretaris, den heer 5. Stolp, de notulen van de vorige, te Haar lem gehouden vergadering gelezen, onveranderd onder dank werden goedge keurd. Ingekomen stukken De secretaris deelt mede, dat spr. een 4-tal verklaringen heeft ontvangen van fok kers van Noord-Hollandsche Blauwen waarin wordt toegezegd, enkel eieren te willen ver- koopen van goedgekeurde toornen. De heer Kwant herinnerde aan het te Londen ingestelde onderzoek, waarvan het resultaat was een uniformiteit onder de blauwe kippen te krijgen. In het voorjaar hebben keuringen plaats gehad van broedsel 1929. terwijl in het najaar een keuring werd gehouden van broedsel 1930. Getracht zal worden. - kullen worden verkócht van •oomen, waardoor het na gestreefde doel bereikt zou kunnen worden. Gebleken is, dat eieren zijn verkocht, die niet van de goedgekeurde toornen afkomstig waren. De voorzitter zegt, dat de Bond de kinder ziekten reeds alle heeft doorgemaakt, en al een groote activiteit heeft ontplooid. Spr. bracht den heer Kwant dank voor al hetgeen hij voor verbetering van het ras heeft gedaan. Dan werd door den secretaris een in leiding gehouden over: NAGEKOMEN KERKBERICHT MAANDAG-avond te 8.15 Congregatie der vrouwen. DINSDAG te 7 u. wordt het rozenhoedje gebeden. Daarna heeft de repetitie plaats van eenige Kerstliederen, welke In den Kerstnacht door allen zullen gezongen wer den. WOENSDAG, vigilie van Kerstmis. Ge boden Vasten- en onthoudingsdag. Gelegen heid om te biechten des morgens tot 11 uur en des namiddags van half vier tot 10 uur. Geen congregatie. DONDERDAG. Hoogfeest van Kerstmis Te vieren als Zondag. De solemneele Nacht mis begint te 5 uur. OnmlddelUjk na de plechtige H. Mis, dus onder de 2de H. Mis. Het moorddadige dolkmes werd gereduceerd tot een onschuldig stopmes Uit de H. H. Waard was gearriveerd de grondwerker Anth. R. om terecht te staan ter zake overtreding der wapenwet. Hij was namelijk op 9 November gedurende een uitvoering in een café door den bezorgden heer H. Visser, rijksveldwachter aldaar, be vonden in het bezit van een dolkmes in schede, welk gevaarlijk wapentuig de politie man in beslag nam Het bleek heden bij nadere bezichtiging van het moordtuig, dat het meer gelijkenis vertoonde met het instrument, dat de schilders bezigen om ruiten met stopverf in te zetten en de scherpte ter nauwernood voldoende was om vanille pudding te snijden. Kantonrechter en amb tenaar waren dan ook unaniem van meening, dat een dergelijk onbeduidend wapen niet viel onder de desbetreffende wet, en werd de gelukkig lachende eigenaar niet alleen vrijgesproken, doch ontving ook nog zijn pas gekocht „dolkmes”, waarmede hij op de uitvoering had loopen geuren, van den Kantonrechter terug. §t^re2KnJ- ,n he,' afgeloop« jaar werden deze bedrijven door zeer veel belangstel lenden bezocht. Spr. maakte met dankbaarheid gewag van het feit, dat het Provinciaal bestuur een subsidie van ten hoogste r 200.heeft toegezegd. Spr. sprak de wensch uit, dat versc.ullende vereenigingen, die zich op het geoied van pluimvee bewegen, zich bij Jen B. P. N. H. zouden aansluiten, daar alle verdeeldheid krachtsverspilling is. Nadat de aanwezigen in de gelegenheid waren gesteld den inwendigen mensch te versterken, werd de vergadering voortgezet. De voorzitter bracht dan in behandeling de plannen voor 1931. o.a. betreffende fok- stations, en gaf het woord aan den heer v. Asperen Vervenne. De heer v. Asperen Vervenne zei, dat voor fokstation-houders enkel in aanmerking kun nen komen zij die zich enkel met fokken bezighouden. Voorts moeten dit betrouw bare menschen zijn. De verplichtingen van den fokstation-houder zijn niet bijzonder zwaar. Finantieelen steun moeten de fok- stations niet hebben. De bedoeling van de organisatie moet zijn de leden attent te maken op de<e foksutions. Daar staat tegen over, dat de afzet van het fokstation zonder bijzonder groote kosten kan worden ver groot. Snr Heelde dan i" 't kort de voor waarden mede, die noodig zijn urn net prae- dicaat „fokstation” te verkrijgen. De voorzitter zegt, dat een 3-tal fokstations in 1931 zullen worden erkend, met inacht neming van de voorwaarden. De afdeelingen Beverwijk, Monniken dam en Krommenie stelden voor een eigen bondsorgaan te stichten. De voorzitter zegt, dat het bestuur een commissie van onderzoek wilde instellen. Spr. wees op de groote kosten aan dit voor stel verbonden. Krommenie was van meening, dat door een eigen bondsorgaan meer contact zou komen tusschen de leden en het bestuur. Voorts werd het op prijs gesteld, dat het orgaan wekelijks zou verschijnen. De voorzitter wees op de moeilijkheid om het orgaan te vullen met actueele copy. Spr. vreesde reeds hie.vonr aanmerkelijke ko t:n. De heer Kwant was van meening, dat de contributie aanmerkelijk zou worden ver hoogd. als alle leden het orgaan zouden ont vangen. Spr. betwijfelt of de verschillende vere’enigingen zich een dergelijke uitgaaf wel kunnen getroosten. De voorzitter zette het standpunt van het bestuur nog eens nader uiteen. Het be stuur had zich voorgesteld in dien tijd, in afwachting van dat rapport, zich in ver binding te stellen met de provinciale pers, om regelmatig korte stuk es en mededeelingen te publicèeren. Het bestuur stelt zich voor deze aangelegenheid zoo spoedig mogelijk te behandelen. Spr. achtte de kosten hiervan nihil. De secretaris was van meening, dat de oplossing nader zou kunnen worden gebracht, als m elke afdeeling zich iemand beschik baar stelt, om plaatselijke berichten door te zenden. De heer Vos wees op de moeilijkheden, die zijn verbonden om een eigen orgaan samen te stellen. Spr. is van meening, dat eenmaandblad voldoende is om het contact tusschen de afdeelingen en de bond te be waren. Spr. deelt mede, dat de uitgave van Bussum en omstreken, dusdanig kan worden uitgebreid, dat dit als bondsorgaan zou kun nen worden beschouwd. De leden van den bond zou dit kunnen worden toegezonden ad 25 cent per lid. De voorzitter zegt toe. dat aan deze mede deelingen van den heer Vos in het bestuur aandacht zal worden geschonken. Heiloo gaf het bestuur in overweging de 1 verhoogen tot Te Delft werden dezer dagen drie Jongens aangehouden wegens diefstal van een handtaschje. Met deze aanhouding is de politie op het spoor gekomen van een uit zes knapen van 15 A 18-Jarlgen leeftjd be staande dievenbende, die den laatsten tijd tal van diefstallen heeft gepleegd, oa. van fruit, belastingplaatjes en diverse andere voorwerpen. Hoofdman van deze bende was een 15-jarige jongen. Z.lfs hadden zij een pakhuis gehuurd om het gestolene op te bergen. De politie heeft de jeugdige boos doeners aangehouden en achter slot en grendel gezet. wordt de H. Communie uitgereikt. Onder de derde H. Mis worden door allen gezongen de kerstliederen no. 3, 4, 10, 11, 13. Allen worden verzocht de kerstliederen (van no. 10 het refrein) en ook de antwoorden en het Credo onder de plechtige H.H. Missen flink mede te zingen. Te 7.30 begint het 2de drietal H.H. Missen en te 9.30 het derde drietal. Te 10.30 de solemneele Hoogmis. On der de H.H. Missen van 5 uur, half negen en 10.30 collecte voor de kerk, welke bijzon der wordt aanbevolen. Onder iedere H. Mis gelegenheid tot communlceeren. Des mid dags van 47 uur gelegenheid om te biech ten. Te 7 uur solemneel lof en feestpredl catle. Na het lof wordt niet meer biecht ge hoord. Adoremus p. 15X Lied 4. VIJDARG, 2de Kerstdag, gedachtenis van den H. Stephanus. den eersten martelaar De stille H.H. Missen te 7 uur, 730 en 830. Te 10 30 de solemneele Hoogmis. Te 7 uur plechtig Lof en rozenhoedje. "O memoriaie. Lied 10. Geen Congregatie. ZATERDAG feestdag van den H. Joannes. Apostel en Evangelist. Te 4 uur gelegenheid was aan den De vorige week Zaterdagnacht is te Laag Soeren verdronken de heer van W wonende te Eerbeek. Naar wij thans vernemen, is een politie onderzoek aan den gang, daar op het lijk vermist worden een portefeuille en een por- temonnaie, die van W. gewoon was bjj zien te dragen. Het geheele gezelschap sloeg tegen de vlakte De geachte heer Simon Boon, hoofd der school te Schoorl, wandelde in den avond van 31 October op den Laanweg zijner gemeente, met het tweeledig doel zich zelf wat frissche duin- en boschlucht en zijn hond gelegenheid te verschaffen, de stofwisselingsfuncties in werking te kunnen stellen. De heer Boon en zijn hondje werden evenwel niet opgemerkt dóór een wielrijder, den heer Nic. Kuiper, dïe slechts voorzien was van een schuchter zaklantaarntje en nu eerst tegen het hondje opreed, daarop den heer Boon omver kegelde, om eindelijk zelf met een onvrijwillig bad in een wegslootje deze kunststoof over drie banden te beëindigen. Natuurlijk was de heer Boon zeer verontwaardigd en toen de onberaden wielrijder in gebreke bleef excuus aan te bieden, deed hij aangifte bij den bur gemeester en werd proces-verbaal opgemaakt. Later herstelde de heer K. zijn verzuim en gaf vergoeding voor doktersrekening en kleederenschade, waarop de heer Boon schriftelijk verzocht de vervolging in te trekken. Echter is de ambtenaar geen melk boer, tegen wien men naar believen kan zeggen „vandaag niet noodig” en werd dus de zaak wel degelijk aangebracht. Evenwel werden heden verzachtende omstan digheden in aanmerking genomen en werd de heer K. alléén veroordeeld wegens het gebruik van onvoldoende en ongeoorloofde verlichting en veroordeeld tot f 6.boete of 6 dagen. Een waaghals die heel wat aandurfde Te Alkmaar werd dezer dagen aangehou den een motorrijder, die oleek te zijn de 24-jarige heer Jan H-, rijwielhersteller aldaar die desgevraagd rij- noch numm bewijs kon toonen. Hij beweerde deze documenten toevallig niet bij zich te hebben, doch heden terecht staande, moest hij erkennen geen enkel diploma te kunnen overleggen. Des niettegenstaande had hij 't er maar op ge waagd om een gekocht motorrijwiel eens te probeeren. De Kantonrechter schudde be denkelijk het hoofd over zooveel overmoed en de ambtenaar zeer verbolgen, requireerde 12 en 5 gulden boete of ia en 5 dagen hech tenis. Uitspraak 7.boete of 7 dagen voor het ontbrekende rijbewijs en 3.of 3 dagen betreffende het évenmin voorradige nummer- bewijs. M bedrijfsrassen Spr. had meermalen de indruk gekregen dat gepoogd werd te doen alsof Ncord- Holland een hoenderstapel heeft, die voor geen verbetering vatbaar is. Spr. is echter van meening, dat er nog buitengewoon veel te verbeteren valt. Dat de beUrijfsrassen in Noord-Holland op buitengewoon hoog peil I staan, is nair spr.’s meening niet het geval. I Onder bedrijfsrassen verstaat spr. wyandottes Noord-Hollandsche blauwen, patrijs, leg- homs, reds,x enz. Spr. is van meening, dat als men in een ras tot umfor.niteit wil geraken, men zic i I tot een bepaald ras moet beperken De los- kers hebben bij hun selectie geselecteerd op I een enkel punt, men moet echter selecteeren op verschillende punten. Spr. wees erop, I dat het ei thans veelvuldig te licht is. Men 1 moet niet enkel fokken om het aantal, maar ook om het gewicht. Het tokken van de H patrijs-leghom gaatmet groote moeilijk- heden gepaard, omdat een bepaalde kleur geëischt werd. Spr. wil dan enkel de aan- dacht concentreeren op een stabiele kleur. I Dit acht spr. noodig. Men moet er op let- I ten, dat men voor het verkrijgen van eieren, I het dier zelf met ten gronde richt. Spr. is een voorstander van de wyandotten. Spr. gaat niet mee met Dr. Hagedoorn. als deze zegt: I wat moeten we tegenwoordig nog doen met exterieur-keunngen. Als mis- Kleurige die- ren worden verwijderd, dan krijgen we die- I ren van een zelfde kleur, hetgeen een be- hoorlijke productie waarborgt. Men moet I niét van de stelling uitgaan: de eieren is hoofdzaak, het dier is bijzaak. Er moeten I altijd ras-kleuren blijven, en spr. gelooft, I dat men dit bij de Noord-Hollandsche blauwen ter hand behoort te nztnen, om I tot een uniformiteit van het ras te geraken, I speciaal wat bouw en kleur van het dier be- I treft. Het bestuur meent, dat men geen I fokstations kan beginnen, voor men de be- I drijven grondig kent. Doch hiervoor moet I men fokkers hebben, die hun dieren over I de geheele breedte controleeren. Wat be- I treft de legwedstrijden is spr. overtuigd van I de wenschelijkhéid. dat de fokkers hun dieren I daan heen zenden. Spr. wilde de fokkers wij- I zen, bij de propaganda voor den bond, op I een goede valnest-contr Me en boekhouding. Spr. kan zich tndenken dat men de noodige I kennis mist doch dan zouden de plaatselijke I afdeelingen hierin kunnen voorzien, door I een cursus te houden over dit onderwerp. I (Applaus). I Bij de hierna volgende bespreking waar- schuwdë de voorzitter, de nut-fokkers voor I het gevaar, dat de patrijs-leghorns door sommije personen worden gefokt als sport- I dier, hierdoor rijst de mogelijkheid, dat I de fokker de patrijs-leghom niet meer als I een bedrijfs-dier zal beschouwen. Het tegen- I deel is naar spr.’s meening wei waar. I De heer Verstegen vroeg of de boekhoud- I handleiding van de te Doetinchem gevestigde firma Misset goed is. I De secretaris antwoordde, dat dit inder- I daad waar is. doch de prijs is tamelijk hoog. I Spr. wijst erop, dat in het bondsorgaan I dikwijls de noodige voorlichting wordt ge- I geven, wat de boekhouding aangaat. Spr. I wijst erop, dat standaard-typen moeten I worden verkregen, zoodat bij den pluimvee- I handel dieren te krijgen zullen zijn, waarvan I de productie bekend is. I De heer v. Asperen Vervenne zegt, dat de I boekhouding van de fa. Misset enkel ter I hand kan worden genomen door hen. die I een ras willen kwee ken Spr. vestigt de I aandacht op de wenschelijkheid, om bi) I een foktoom maar één haan te plaatsen. Spr. is van meening. dat de wyandotten en patrijs leghorns wel geschrapt zouden kunnen worden als bedrijfsrassen. Dit zit niet m den bouw, maar in de eieren, waarin te veel lucht voorkomt, speciaal wat betreft de wyandotten. De voorzitter stelde de vraag, of het bestuur, wat de boekhouding betreft, geen aanleiding zou kannen vinden, den leden een model-boenhouding voor te leggen. Spr. zegde toe, deze aangelegenheid in het i bestuur ter sprake te brengen en te publi- ceeren in het orgaan. De vergadering gaf haar instemming met dit idee te kennen. De voorzitter vroeg den beer Stolp wat naast de Noord-Hollandsche blauwen het beste bedrijfsras is voor Noord-Holland. De secretaris antwoordde, dat wat Ken- nemerlkhd betreft, deze streek vrij is in haar keuze. Wat Waterland betreft noemde spr. de reds. De voorzitter was van meening, dat de reds zich zeer goed aanpassen bij het wissel vallige klimaat tn Noord-Holland, en dus goede bedrijfskippen zijn. Ondertusschen is de voorzitter, burge meester W. R- Drost, ter vergadering ge komen. De voorzitter bracht den heet Stolp dank voor zijn inleiding en gaf de leiding aan den heer Drost. De heer Drost besprak dan de werkzaam heden van het afgeloopen taar en zegt dat het bestuur van meening is, dat hetgeen gedaan wordt, goed gedaan dient te worden. Spr. constateert met voldoening, dat eenige moeilijkheden, die zich in her afgeloopen 1 taar hébben voorgedaan, tot voile tevreden- met een - - - -o ge slagen. Hector Renders, zoo heet het sujet, heeft een niet rooskleurig verleden acuter den rug De '■man is in Bclg.ë getrouwd en is vader van twee kinderen, wordt door de Belgische politie gezocht wegens poging tot moord op zijn vrouw, werd door d? Franacae grenspo litie kert geleden aangehouden als deserteur itoen h|) na zjjn aanmelding bij het Vreetn- dellngenlcg-ocn het geld daar.cor had ont vangen. is hy gevlucht) doch wist weer ontsnappen. Jn ons land voorzag hU op een wel vreem de manier In zijn dagel.jksch onderhoud. By druivenkweekers d.ende hjj zich aan ais .xerrist” Cn nieuw vak?) om hun bco.nen te verzorgen, bij anderen verkocht hjj weer stekken onder een bepaald merk. Doch de meeste stekken kwamen niet op. Zoo heeft hij ook enkele maanden Wognum en omge ving als opera ticterre.nUitgezócht. Hier maakte hij kennis met het pleegkind van de familie B.. wie hij het hof maakte onder de meest verlokkende aanbiedingen. Zoodat hij tenslotte het meisje wist over te halen, on gemerkt met hem mee te gaan naar Brussel, om daar „rijk te trouwen.” Dat echter die’ rijkdommen slechts te. tonden in de leugen rijke fantasie van dccen Don Juan, het meisje spoedig ervaren. Onder vosrwer.dcel, dat zijn rijke familie afwezig wa-, noodlgde hij hot meisje uit met hem een reisje te maken. Zij brachten het tot Zuid-Frankrij.:, maar teen waren ook al le contanten op, tenevens de flinke uitzet en sieraden van het meisje. Bedelend eri hier en daar overnachtend aldus „Onze Courant”, zjjn telden toen verder getrokken tot.. Ma drid I Blijkbaar boterde het daar cok niet te best naar 's mans zin. Men trok tenminste weer naar Frankrijk terug. Daar echter een onaangename verrassing, werd aangehouden en in bewaring gesteld. Door simuleeren van ziekte wist hjj echter te bewerken, dat hij In het hospitaal werd opgenomen, waaruit hij wist *e ontvluchten. Bij de grens van Luxemburg hebben beiden elkaar weer gevonden. Teruggekeerd in Eclglö werd de grond hem blijkbaar daar cok te warm onder de voeten, tenminste sinds cenigen tijd opereer de hij weer vanuit Rotterdam op dc Zceuw- sche eilanden, om daar zijn nietswaardige takken te verkcopen. Door ontvangen mededeelingen kreeg de politie er lucht van. dat hij zich te Den Briel ophield Hier werd een val opgezet en werd door de politie van Wognum en den Briel voorloopig een eind gemaakt aan zijn mis dadige practljkcn. Te Wognum opgesloten, probeerde hij ook hier door simuleeren den dans te ontsprin gen. Doch de door majoor Korver gewaar schuwde dokter maakte een eind aan deze comcdle. Ook in Hoorn probeerde hij het weer eens en het zou bijna gelukt zijn. Doch ook hier werd men bijtijds gewaarschuwd. Thans zit dc man veilig opgesloten in het Huls van Bewaring te Alkmaar tn afwach ting van de verdere beslissingen van de Rechtbank. J Het meisje is van Rotterdam, waar het geheel verarmd en- onverzorgd door den man werd achtergelaten, naar Wognum gebracht, waar zij weer door haar pleegouders ontvan gen is. Het is niet weinig aan de activiteit der Rijksveldv/acht o. 1. v. majoor P. Korver en de medewerking der internationale politie te danken, dat dit gevaarlijk individu eindelijk geknipt kon worden. bijdragen van de leden te 75 cent. Overeenkomstig de voorstellen van het bestuur werd besloten. Betreffende de voedervoorziening van bondswege zegt de voorzitter, dat het be stuur zien in verbinding heeft gesteld met de N.V. Pluimveevoeder Mij. te Bergen, waar bij de Bond het recht heeft gekregen om monsters te nemen van de voeders. Bestuursverkiezing, in de vacature-Henstra De voorzitter dankt den heer Henstra voor hetgeen hij voor den Bond heeft gedaan, speciaal bij de oprichtingswerkzaamheden. Als candidaat was de naam van den heer Glas genoemd. - De afd. Schoorl stelde de heer de Vries iDirkshorn' voor. Uitgebracht werden 23 stemmen. De heer Glas behaalde ai stemmen de heer de Vries 3 stemmen. Nadat verschillende aanwezigen tijdens de rondvraag huishoudelijke aangelegen heden hadden besproken, sloot de voorzitter, met de beste wenschen voor de as. pluim- veedag, de vergadering. Gemeenteraad Wegens overvloed van copie moet het verslag van de Vrijdag ge houden raadsvergadering tot morgen blijven liggen. Eropagandaciub „St Franciscos Xaverius De bijeenkomst van de propagandaclub „St. Franclscus Xaverius" was Zaterdag goed bezocht. De voorzitter deelde mede 4*tt de actie voor het weekblaadje waarin tie Zondagsche Missen staan een goed succes heeft gehad. Ongeveer 200 blaadjes zullen wekelijks worden geplaatst. De heer Woestenburg sprak hierna over „Propaganda.' Spr. stelde duidelijk In het licht wat goed katholiek propagandist te doep staat. Propaganda voor de Roomsehe pers cn nev Roomsche vereenlgingsleven. Spr. oogste een krachtig applaus en een dankwoord van den voorzitter. Vervolgens werd besproken de wijze het bezoek aan de club te bevorderen. Een commissie, bestaande uit de beeren G. Bakker, A. Woestenburg en L. Out, werd benoemd, welke dit werk in studie zal ne- I men. De voorzitter deelde vrevolgens mede det de Zeereerw. Heer Pastoor heeft toegezegd. Zaterdag 28 December een lezing te houden over den heiligen arbeider van Dublin, Mattheu- Talbat. De vergadering werd hierna gesloten. j Veerboot aan den grond De veerboot „Bosman" van den veerdienst Enkhuizen Stavoren voer Zaterdag tijdens den dclhten mist de spoorhaven voorbjj en geraakte op den Zuidelijken dam achter de spoorhaven De sleepboot „Onderneming", kap Lede- ma, vertrok ter assistentie en wist de veer boot vlot te halen en in de haven te sleepen. '*aximnin aantal vergunningen niet ver hoogd Deo. ëtalcn van Noord-Holland berichtten namens den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, dat deze krachtens machtiging van H. M. de Koningin geen gevolg kan geven aan het voorstel van den Raad om het maximum rantal vergunnin gen met ingang van 1 Januari 1931 van 5 te brengen op 7. Als overweging tot deze beschikking wordt aangegeven, dat alhier geen clandestiene drankverkoop voorkomt en dat de bevolking slechts zeer angzaam toeneemt, zoodat een daling van het aantal vergunningen t~t 5. naar verwacht mag worden, geen bezwaren met zich zal brengen. Gemeenteraad De Raad dezer ge meente zal vergaderen op Dinsdag ,-23 De cember des namiddags om 7 uur. Stemming. Bü de dezer dagen gehouden stemming, zjjn tot poldermeesters herbe noemd de hieronder genoemde heeren: van den Phllistelnschen polder, H. Ro.-kam; v. d. Noorder Reeker- en Mangelpolder, C. Akkerman Sr.; v. d. Oud'curgerpolder, J. v. Reenen; v. d. Zulder- en Midden Reeker- polder, H. Kramer; v. d. van den Sluispol- der, J. Schut; v. d. Het Algemeen Bestuur der K. N. M. V. heeft Zondag te Utrecht een vergadering be legd teneinde de kwesties te behandelen, die in het Dagelijksch Bestuur waren gerezen. Algemeen was men van meenjig, dat de da den van den heer Heitmann niet van dien aard waren, dat men het vertrouwen aan dit dagelijks ch bestuurslid moet opzeggen. De vergadering had de overtuiging, dat de heer Heitmann steeds naar zjjn beste weten de belangen van de K.N.W.V. heeft behartigd. Men schorste de vergadering, waarna het Dagelljksch Bestuur met de verklaring kwam, overtuigd te zjn van de goede trouw van den heer Heitmann en waarbij men het voorstel tot ^horsing introk. Men betreur de unaniem, dat door dc publicaties in de pers een voorstelling van zaken was gegeven, die den internen toestand in de K. N. M. V. in efn verkeerd daglicht stelde. Onder ap plaus sprak men zijn volle vertrouwen uit in de leiding van het Dagelljksch Bestuur en werd de overtu.glng uitgesproken, dat de sa menwerking tusschen dc heeren Dr. Erln- gaard. He.tmann en de overigen leden van ‘‘het dagelljksch bestuur niets te wenschen over zal laten, tot meerderen bloei van de K. N. M. V. In plaats van den heer Haarsma, die z|jn mandaat ter beschikking had gesteld, werd tijdelijk benoemd de heer H. H. R°" zendaal te Arnhem.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1930 | | pagina 6