fDPJ& Na de Wasch heeft men vaak laat van schrijnende handen. Dit schrijnen houdt dadelijk op door PuroL Voor de Huiskamer binnenlandsch nieuws Mijn GEMENGD NIEUWS Schipbrug bil Arnhem hersteld Een nieuwtje bij de rijkstelegraaf FAILLISSEMENTEN Auto-ongeluk te Oud-Valkenburg KUNST EN KENNIS Aanranding Inbraken de krant vrouw en Van 300 gulden beroofd Te water geraakt De kat als brandstlchtster Het spoorwegongeluk te Groningen KERKNIEUWS is In de Jordaan Rel De tooneelcrisis te Amsterdam Vereeniglng voor Vreemdelingen verkeer Bond van R. K. Kiezers in den Kring Utrecht Samenwerking der rechtsche partijen Door gemaskerde roovers overvallen De titulatuur der blschoppen en andere kerkelijke hoogwaar digheidsbekleders 2. en met ben gehjkge- 3. Het regeeringssubsldle verhoord 4. Toen er reen geld was. trokken sQ weg „Op antwoord waehten” s. wordt i van Nieuwe moeilijkheden Op «Un gemak gewerkt Door een ran zijn metgezellen Motie teren de Tribune Arbeider verdronken Begrafenis van een der slachtoffers Het decreet van SI Dee. 1939 A gearresteerd I 1 1 „Deae tooneelkrisis is een vreemde mak* deae een De politie te 's-Heerenberg heeft een 37- jarigen landbouwer uit Zeddam gearresteerd en gevankelijk naar Arnhem overgebracht wegens aanranding van een 36-jarig meisje. De aangehoudene is tegen hooge cautie voorloopig op vrije voeten gesteld. uitbetalen worden. Geen groote veranderingen te wachten Te Elbergen is het dubbele woonhuis van O. en 8. afgebrand. Een kat, die in brand was geraakt, was naar de solder gevlucht en heeft daar den brand veroorzaakt. Alles brandde af. Een en ander was laag verzekerd. De werkzaamheden aan de Schipbrug te Arnhem zijn nog Zaterdagavond afgeloopen, zoodat te 7 uur 'a avonds het verkeer over de brug kon worden hersteld. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 29 Jan. O. J. Klompers—Steegmans, Hel mond. 39 Jan. B. K. M. Trynes, Venlo. 39 Jan. H J. L. M. Trynes, Venlo. 39 Jan.: P. Vroegop, Randwijk, gem. He te ren. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is op twee plaatsen in Doetlnchem Ingebro ken. BU den kruindenier Bulterman is de dief door den hond gestoord, zoodat daar niets wordt vermist. Bij den heer Scholten heeft de dader de brutaliteit gehad in de schuur een vuurtje te stoken, water aan de kook te brengen en eieren te koken. Er wordt daar alleen een partij eieren ge mist. poort en drie naar het posthuis Wester- straat gebracht. Tegen vier hiervan werd proces-verbaal terzake ordeverstoring opge togen de vijfde wegens wederspan- Zaterdagmlddag te omstreeks vier uur le een 20-jarige arbeider te Maastricht per flets in het winterbed van de Maas geraakt en verdronken. van. ken. En stilletjes liet ik de bedriegerij begin nen; het gelukte wondergoed! Mjjn goed hu meur keerde terug; vol autoriteit kon Ik op eenlgszlna medelijdenden toon op mijn ant woorden laten volgen: „Maar vrouwtje, dat Is alles toch zoo eenvoudig als t maar kan. Een kind kan het begrijpen!'* En stralend van vreugde viel mijn vrouw me om den hals, als den volgenden dag het .Stokoude'' dagblad al mijn beweringen had waar gemaakt. Mijn autoriteit groeide, werd Te Diemen is In den nacht van Vrijdag op Zaterdag een veekoopman van ongeveer 300 beroofd. De koopman, aoowel als zyn beide metgezellen, verkeerden onder den Invloed van sterken drank. Bij de woning van eerstgenoemde gekomen, heeft een van de metgezellen, eveneens uit Diemen af komstig, het geld van den koopman afgeno men en Is hiermede huiswaarts gegaan. Hij is kort daarop gearresteerd. Hij ontkende aan den diefstal schuldig te zijn, doch is echter ter beschikking van de Justitie ge stold. De directie van de Kon. Ver. Het Ned. Tooneel deelt mede, dat de heer Verkade het in bruikleen afstaan van decors en andere benoodlgdheden weigert, zelfs nadat zijn ar- tlston hem daarvoor een belangrijk bedrag in geld hebben aangeboden. De Kon. Ver eeniglng Is daarom niet in staat de eerste dagen de artlsten van het Amsterdamsch Tooneel aan het werk te krijgen. daan te houden. Ongeveer vijftig mannen namen er aan deel. Ditmaal reed een auto in den stoet mede, waarop borden met op schriften (os. weg met de politie-terreur!) waren aangebracht, die geen genade konden vinden In de oogen van de politie, die ze van oprulenden aard achtte. In de buurt van de Rozenstraat werd de auto dan ook in beslag genomen en naar het politiebu reau Raampoort gebracht. Daar werden de borden verwijderd, waarna de wagen werd vrijgegeven. Door het gebeurde geraakten de gemoederen ietwat opgewonden en door het protestgeschreeuw kwamen veel nieuws gierigen op de been. Even later heeft men nieuwe borden op den auto gehangen en wederom heeft de politie die verwijderd. Daardoor ont stond, naar de „Courant" meldt, een relletje, waarbij vijf personen werden gearresteerd. Twee werden naar het politiebureau Raam poort eindelijk onaantastbaar.Ik werd een soort van duivelskunstenaar in de oogen van mijn vrouw en ikmet volle teugen ge noot ik van mijn succes, door bedrog behaald. „Stommeriken zijn die redacteuren toch eigenlijk, man zoo zei mijn vrouw op een avond. „Vragen kunnen ze zetten boven al die schoons artikelen; maar ze beantwoor den, ho maar! Zonde dat jij geen hoofd redacteur bent van een groot dagblad. Als er eens zoo’n baantje openkomt moet je be slist solliciteerenJij zou zoo n dagblad nog eens f—heng kunnen brengen I" Blozend antwoordde Ik, dat ik daarvoor niet In de wieg was gelegd, dat mijn eigen, o, zoo karig bezoldigd, baantje mij liever was, enz., enz„ en begon maar gauw over wat anders. „Niet altijd is de liefde bestendig van duur", zegt de dichter, en ik voeg er bij: „Het be drog evenmin". Het kwam uit, lezer, dat ik mijn vrouw langen tijd achtereen had bedrogen, schan delijk had bedrogenMaar gelukkig ge beurde dit op een erg „gunstig” oogenbllk. Op den dag namelijk, waarop onze beide eerstelingen werden geboren! Op dien dag was er natuurlijk geen spra ke van wraak en van rancune. Dat is geen dag voor zoo Iets laags, dat Is een vreugde dag, nietwaar? Mijn vrouw herstelde gelukkig spoedig en was dol gelukkig met haar tweetal, evenals de vader! Een nieuw leven begon voor haar, een le ven van zorg en bedrijvigheid: het leven van een gelukkige moeder. Literatuur, tijdschrif ten en kranten werden bijna niet meer aan gekeken en wanneer mijn vrouw nu 's avonds moe aan tafel zit, bezig met de kleertjes der kleinen, dan zegt ze lachend: „Toe. ijdel man netje, lees me nu eens wat voor uit de krant, maar die van vandaag, hoor! Je hoeft niet meer op al die vragen van de redacteuren te antwoorden. Morgen brengen ze *t antwoord zelf wel.” En dan lach ikeen beetje zuur en schuldbewust. of ketting, waaraan een houten bal was bevestigd. Deze stak vol ijzeren pennen. Op een vraag waartoe dit wapen diende, ant woordde de gewezen eigenaar, dat dit een Russisch landbouwwerktuig was. Zaterdagavond heeft Eduard Verkade met de voorstelling van „De Groote Reis" in den Hollandschen Schouwburg te Amsterdam afscheid genomen. Er was veel publiek, dat Verkade bij zijn eerste optreden een lulde ovatie bracht. Na afloop van de voorstelling heeft Paul Huf namens de artlsten van het Amster damsch Tooneel den scheidenden leider toe gesproken. Spr. vertolkte namens de artlsten den groeten dank voor alles, wat Verkade tot op dit oogenbllk voor de toonoelcultuur in Nederland tot stand heeft gebracht. Hy memoreerde, dat het hoofdzakelijk Verkade’s werk is geweest, de maatschappelijke positie van den tooneelspeler als stand op te hef fen uit een zeker komediantendom. De heer Huf besloot zijn toespraak met den wensch, dat Verkade als kunstenaar en leider zijn laatste woord nog niet zal hebben gezegd, en dat hem de gelegenheid zal wor den gegeven, nog veel te doen in het belang der tooneelspeelkunst in Nederland. Zaterdagochtend hield de Bond van R. K. Kiezers in den Rykskieskrlng Utrecht een algemeene vergadering, waarin op voorstel van Soesterberg de volgende motie werd aangenomen naar aanleiding van de gods- lasterende artikelen in .De Tribune". ,De Bond van R. K. Kiezers in den Rijks kieskring Utrecht, in vergadering bijeen, be tuigt zijn adhaesle aan de motie der Fede ratie van R. K. Vrouwenbonden in Neder land. betreffende de godslasterende artike len en teekenlngen in „de Tribune", dringt er met de meeste klem op aan, dat onze wetgeving een spoedige aanvulling behoeft door het strafbaar stellen van Godslastering en van een door haar kwetsenden vorm, onduldbare wijze van meenlngsuitingbe sluit deze motie ter kennis te brengen van den Minister van Justitie, de leden der Tweede Kamer en de pers”. Zijne Hoogwaardige Eminentie de Beer Kardinaal. de Bisschoppen stelden: Zijne Hoogwaardige Excellentie Mon seigneur. de Protonarii en Hulsprelaten (hiertoe behooren ook de Vicaiissen-Generaal en de Apostolische Prefecten): Doorluchtige en HoogEerwgarde Mon seigneur. de Pauselijke Kamerheeren en overige Geestelijke Dignitarissen van het Pause- HJk Hof: HoogEerwaarde 'Monseigneur. De heer Verkade nam hierop het woord en dankte de artlsten van het Amsterdamsch Tooneel voor dit afscheid. Het doet mij groot leed, aldus vervolgde hij, dat ik niet langer aan het hoofd zal kunnen staan en ik hoop in zekeren zin, dat mijn afwezigheid slechts tijdelijk aal zijn. Gelukkig heb ik het leven zelf liever dan zijn spiegelbeeld, zoodat ik hoop, nog zonder het tooneel te kunnen leven. Of het gaan zal, is een tweede vraag. Dan dankte de heer Verkade ook zijn tech- nlschen staf en zich daarna tot het publiek wendend, zeide hij: Deze tooneelkrisis is een vreemde zaak, ik heb er niets van begrepen en zal er waarschijnlijk niets van begrijpen. Ik ben er mij van bewust, dat ook ik, zoo- als ieder mensch, fouten heb begaan, maar ik mag verklaren, dat mijn fouten niet in strjjd waren met de goede eer. De berichten welke in de dagbladen zijn verschenen, wa ren zoo tegenstrijdig, dat er wel iets moet zijn, dat niemand begrijpt. Het kan zijn, dat een verschuiving in de waardeering voor het tooneel een der factoren is, die tot deze too neelkrisls aanleiding heeft gegeven. Ik geloof echter vast, dat datgene, wat waardevol in het tooneel is, ook niet vergaan zal. Als deze krisis werkelijk niet is een aanval op het tooneel als zoodanig, dan ben ik er zeker van, dat wij weer by elkaar terug komen. Misschien heeft deze krisis ook een goede zijde. Zij kan het begin zijn van de oplos sing der verwarring, welke ontstaan is door de splitsing der artistieke belangen welke met één schouwburg waren verbonden. Een minutenlange ovatie was het ant woord van het publiek, dat beide toespraken staande en onder doodsche stilte had aan gehoord. In den nacht van Zaterdag op Zondag had te Oud-Valkenburg een ernstig ongeluk plaats. De auto van den heer R. uit Valkenburg werd totaal vernield, terwijl de bestuurder met zeer ernstige inwendige kneuzingen naar het Ziekenhuis Calvariënberg werd vervoerd, alwaar zijn toestand zeer zorgwekkend bleek. De „Osservatore Romano" van Zaterdag 24 Jan. publiceert het decreet van 31 Dec. 1930. uitgevaardigd door de H. Congregatie van het Ceremonieel. ..De Allerheiligste Vader Paus Pius XI too heet het wiens doel het is om aan de waardigheid van hen, die zoowel in het bestuur der Kerk als aan het hof van den Paus de voornaamste posten bekleeden. steeds meer eerbetuiging te waarborgen heeft besloten den titel van Hoogwaardige Excellentie te verleenen, niet alleen aan de Patriarchen der Latljnsche en Ooeterache Kerk, niet alleen aan de Prelaten .41 Fro- chetU", Internuntii, maar ook aan de Aarts bisschoppen en Bisschoppen, aoowel rosi- deerende als titulaire, ook aan den Maestro dl Camera, aan de Prelaten, die het secre tariaat der Romeinsche Congregaties beklee- den, aan den Secretaris van het Hoogste Gerechtshof, der Apostolische Signatuur, **n den Deken der H. Romeinsche Rota en **n den onder-secretaris van Staat Hier volgt de titulatuur waarmede de ,.Oe servatore Romano” in haar officieel gedeelte de verschillende Kerkelijke Hoogwaardlg- heldsbekleeders aandient; A de Kardinalen; revolver en loste een schot in de lucht, waarop de belagers het hazenpad kozen. De arrestanten schreeuwden hard, zoodat steeds meer nieuwsgierigen kwamen aanloopen. Verdere incidenten hebben zich niet voorgedaan en om twaalf uur was de rust volledig weergekeerd. Na onderzoek werden de arrestanten op vrije voeten gesteld. Bij fouilleeiing werd op een hunner een ge vaarlijk Instrument aangetroffen. Dit be stond uit een ploertendooder met staaldraad repliceerde. Om aan te toonen dat het den heer Clausing niet te doen is om een per soonlijk voordeeltje te behalen, maar om den prtnclpleelen kant der zaak, beperkte hij de gevraagde schadevergoeding tot een bedrag van 1. Mr. Th. Muller Masais, die voor den A. N. T. B. optrad, maakte eveneens gebruik van de gelegenheid tot dupliek. HU deed zijner zijds uitkomen dat bij toewijzing der vorde ring binnen afzienbaren tijd van een pen sioen van de ouden van dagen in het gra fische bedrijf geen sprake zal zijn. Nadat mr. Van Vugt nog had gerepli ceerd. bepaalde de Rechtbank de uitspraak op Maandag 23 Februari as. We waren pas getrouwd en mijn vrouw had volop vrijen tijd. Nu, dien besteedde ze goed: vlijtig hield ze zich op de hoogte van alles, wat er verscheen op literair gebied, las haar tijdschriften en vergat ook niet de krant. Die vooral werd bestudeerd van A tot Z. En deze omstandigheid nu, was voor mij de grootste kwelling, die er maar denkbaar was! U begrijpt dat natuurlijk niet en daarom zal ik trachten, u mijn leed te schilderen: We zitten samen op de canapé, drinken een kopje thee en daar begint mijn vrouw: „Zeg man, wat denk Je nu eigenlijk van onzen minister van financiën? Zou Z. Exc. nu werkelijk niet in staat zijn, de salarissen te verhoogen?" Ik lach eerst even en wil de moeilijke klip omseUen. Maar ik heb buiten den waard ge rekend mijn vrouw verlangt een positief antwoord, verlangt bewijzen, verlangt van me, dat ik me waag aan allerlei voorspellin gen. Kortom, zjj wil van mij, die maar een simpel ambtenaartje ben, een uiteenzetting van onze financleele politiek! En daar zit ik nu! Op allo vragen, die de redacties boven haar hoofdartikelen plaatsen, moet ik, sim pel ambtenaartje, het antwoord weten! En als t me dan na een kwartier eindelijk gelukt Is, haar weetgierigheid te bevredigen en ik als loon een zoen eisch, dan trekt ze haar hoofdje terug en vraagt: .Maar man, zeg me nu eens, wat denk je eigenlijk van den bokser A? Zou hij opgewassen zijn tegen dien reus uit Italië?” En ik. die nergens meer hekel aan heb als aan vechten, boksen, schermen enz. enz., ik, die in al die sporten net zoo thuis ben als een ezel In 't edele schaakspel, ik moet me wa gen aan voorspellingen, diezelfs de hoofdredacteur van onze krant niet waar kan maken. En oppassen moet ik bij mijn uiteenzetting, want wee, als de kranten over een paar dagen een anderen uitslag geven dan ik voorspeld heb! Dan heb ik me na tuurlijk in de oogen van mijn vrouw ónmoge lijk gemaakt! Gevoelt go nu mijn angst, lezer, als 's avonds dat ernstige mondje van mijn vrouw open gaat voor haar onderzoek? In iedere wetenschap, in eiken tak van sport, in de binnen- en bultenlandsche politiek, in de ko loniale vraagstukken, overal moet ik in thuis zijn, cm niet met den mond vol tanden te staan. Het werd ondraaglijk voor ml) en mijn arm gestel en ik speurde en zocht naar mid delen om die kwelling 's avonds te ontgaan. Ik vond echter niets, niets wat mij ook maar eenlgszlna kon helpen, tot.... de dui vel van het bedrog me op een keer stilletjes iets Influlsterde „Zie," sprak de stem van den verleider, „vrouwen kijken nooit naar den datum op de krant. Geef haar lederen avond een num mer van veertien dagen geleden en het aal Je gemakkelUk vallen op alle strikvragen van je vrouw te antwoorden. Je weet natuurlijk altijd, zonder t’ minste nadenken, hoe 't zal eindigen. Op alle vragen, die de redactie met groote letters boven haar artikelen plaatst, weet Je onmlddeliyk te» antwoor den!" Daar lag voor mij de uitkomst, dat voelde ik. Vrooiyk zou Ik de toekomst weer tege moet kunnen zien en ik behoefde niet meer op te zien tegen die vreeeeiyke examens. En met alle autoriteit sou ik kunnen optreden: de toekomst lag op die manier als een open geslagen boek voor me. Heerlijke avonden zouden er nu voor me aanbreken, avonden Neen, ik mocht er niet aan den- Onder zeer groote belangstelling is Zater dagmiddag op de Zulderbegraafplaats te Groningen ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen den heer D. S. Dld- dens, in leven aannemer, een der slacht offers van het spoorwegongeluk, dat daar dezer dagen plaats greep. Aan het graf werd het eerst het woord gevoerd door ds. J. O. Roose, vervolgens door den heer F. Ringers namens den Patroons bond in Nederland, den heer H. J. Krulzlnga namens de Patroonsvereenlging te Gronin gen, den heer H. Ibellnga namens het hoofdbestuur en de afd. Groningen van den Ned. Aannemersbond, tenslotte namens de afd. Leeuwarden en Hulzum en de Haag- sche collega’s. Allen schetsten de groote verdiensten van den heer Diddens voor het bouwbedrijf. De baar werd gedekt door een groot aantal kransen. De Algemeene Nederlandsche Vereeni glng voor Vreemdelingenverkeer, aan welke een verhooglng van het regeeringssubsldle in uitzicht was gesteld. indien zy haar ledental aanmerkelijk opvoerde, la er gedu rende 1930 in geslaagd, haar inkomsten uit dien hoofde zoodanig te vermeerderen, dat het Departement van Arbeid, Handel en Nijverheid het verhoogd subsidie heeft uit gekeerd. Hierdoor is de regeerlngssteun aan de A. N. V. V. gekomen van f 23.000 op f 45.000, zoodat de vereeniglng haar actie ten bate van bultenlandsch bezoek aan ons land thans meer intensief kan maken. Reeds is een uitbreiding van het werk program ter hand genomen door het doen ontwerpen van diorama’s, welke in bulten landsche steden zullen worden opgesteld. Ook is besloten een nieuwe film van Ne derland te doen maken. maakt. nlgheid. Toen deze persoon meegeleld werd, trachtte een groepje deelnemers aan den optocht den arrestant te ontzetten en den agent aan te vallen. De politieman trok zijn „Een van mijn ooms is op 105-jarigen leeftijd gestorven." „De mijne stierf, toen hij 110 jaar oud was." „Dat is nog niks; in onze familie is nog nooit iemand doodgegaan." (Moustlque) Gistermorgen tusschen 10 en 13 uur is hei in de Jordaan te Amsterdam vrij rumoerig geweest naar aanleiding van een optocht van de zg. Internationale Roods Hulp. Gistermorgen hebben de deelnemers zich verzameld op de Westermarkt, met de be doeling een propagandgtoebt door de Jor- Nachtvergadering van de N. T. K. V. In een gisterennacht gehouden algemeene vergadering van de Nederlandsche Tooneel Kunstenaars Vereeniglng werd door den heer J. Sternhelm een uitvoerig overzicht gegeven Inzake het verloop van de tooneelcrisis, ge volgd door een uiteenzetting omtrent de voorstellen van den wethouder. Na de bespreking, die op deze Inleiding volgde, heeft de hr. Elias van Praag 'n motie voorgesteld, welke in gewyzlgden vorm door het bestuur is overgenomen en waarin ge protesteerd wordt tegen het feit, dat de ge- engageerden van de Koninklijke Vereeniglng niet vertegenwoordigd zullen zijn in de or ganisatiecommissie van den wethouder en waarin besloten werd alsnog bij den wethou der aan te dringen op voorzieningen in deze aangelegenheid. Voorts is een commissie benoemd, be staande uit de heeren Ko Arnoldl, Exerman, Paul Huf. Van Meerten en Ellas van Praag, die opdracht kreeg binnen den kortst moge- Hjken tijd een ontwerp samen te stellen, dat een leidraad bevat voor de bevordering eener nieuwe tooneelgroepeering te Amsterdam, te weten: t a. De voonmarden voor een gezelschap ter bespeling van den Stadsschouwburg; b. De verhouding der andere gesubsi dieerde gezelschappen; c. De mogelijkheden van een nieuw ge subsidieerd gezelschap. Wij vernemen, dat in de bedoelde Organi satiecommissie voor het Amsterdamsche Too neel hebben zitting genomen, de heeren Van Dalsum, Defresne en J. Stemhelm. Officieel is nog niet bekend wie voor de Koninklijke Vereeniglng in deze Commissie benoemd rullen worden. In een directiekeet van de bcuwmlj. .Achilles” aan de Bennekelsche akkers bij Eindhoven waren Vrijdagavond circa negen uur drie uitvoerden bezig de loonstaten van het personeel op te maken, toen plotseling twee gemaskerde personen door de ongeslo ten deur binnendrongen. Een hunner hield den ontstelden mannen een revolver voor en commandeerde: „Handen omhoog". Op een vraag van een der uitvoerders wat zij wenschten, gaf een gemaskerde ten ant woord, naar geld te komen zoeken. Hem werd echter medegedeeld, dat het geld voor het uitbetalen der loonen nog gehaald moest worden. Beide bandieten trokken toen af, onder bedreiging te zullen schieten wanneer men de politie zou opbellen. Na het vertrek der roovers werd de recherche gewaarschuwd, die een onderzoek is be gonnen. In een vergadering der afdeeling Sloter- dljk-Amsterdam-Wsst der Chrst.-Hlstorl- sche Unie, sprak het Tweede Kamerlid H. W. Tilanus, over: „De samenwerking der rechtsche partijen en de vraag, hoe zich de politieke verhoudingen in de toekomst wel licht zullen wijzigen.” Spr. deed uitkomen, dat er bij de Christ- Historischen is een zekere vrijheid, die ty- peerend is voor hen; gebondenheid aan Gods wet eenerzljds en ten andere een ze kere vrijheid. Daaruit is de conclusie te trekken, zegt spr., dat de C.-H. misschien moeilijk zijn in de samenwerking met an dere partijen. Spr. acht evenwel samen werking met A. R. en R. K. gewenscht, mits er onderling begeerte bestaat met eikaars karaktereigenschappen rekening te houden. Brengt men evenwel een bepaald gevoelen te scherp naar voren, dan durven de C.-H. ook néén te zeggen. Een samenwerking met links acht spr. vrijwel uitgesloten; spr. hoorde geen feller woordenstrijd In de Kamer dan tusschen de heeren Boon en Duys. Ook een samengaan van R -K. met 8. D. A. P verwacht spr. niet en acht de tegen stelling conservatiefdemocraat te behoo ren tot de Ijdele droomen van mr. Mer chant. Slechts in de gemeenteraden is dit soms anders, door een samengaan van R -K en 8. D. A. P -ers, een politiek, die de tegenstelling tusschen stad en land ver scherpt. Concludeerend beantwoordt spr. de vraag of er groote veranderingen te verwachten zijn, ontkennend en acht hU een samen werking der rechtsche partijen mits met eikaars bijzondere eigenschappen rekening houdend het meest in het belang van land en volk. Het ingang van 16 Februari In het blnnenlandsche telegraafverkeer een proef genomen met aflevering van tele grammen, voorzien van bepaalde dienst aanwijzing ,A- W. W.” (antwoord wachten). De afzender, die antwoord verwacht, sen der vooruit te willen betalen, kan gebruik maken van deze dlenst-aanwljzlng, die als dan als 1 woord berekend wordt. Dese aanwijzing kan ook gegeven worden op telefonisch opgegeven telegrammen. De be^eekenls van dese nieuwe aanwij zing is hierin gelegen, dat de besteller van een A. W. W.-telegram desgewenscht tot ten hoogste 5 minuten op antwoord den geadresseerde blijft wachten. De ge adresseerde is dus in de gelegenheid het antwoord onmlddeUljk aan den besteUer mede te geven, zonder verhooglng van 'kos ten. 30 Januari opgegeven door v. d. Graaf en Co. N.V. (Afd. Handelslnformaties) Uitgesproken 36 Jan. de handelsvennootschap onder ds firma J. P. H. van den Tol en Zonen, Boy- manstraat 5 Rotterdam en firmanten J. P. H. van den Tol, Schiedamscheweg 264 en H. van den Tol, Maaskade 141b, Rotterdam. R.c. Mr. J. G. Huljser. Cur. Mr. A. Blom, Rot terdam. 38 Jan. H. J. Wismeljer, koopman, behan ger en stoffeerder. Polanenstraat 33 Rot terdam. R.c. Mr. J. G. Huljser. Cur. MT. J. Buskop, Rotterdam. 38 Jan. J. H. van Loon, zonder beroep, Oronjéstraat 31, Rotterdam. Ro. Mr. J. G. Muljser. Cur. Mr. E. Haubrich, Rotterdam. 38 Jan. Th. H. Brouwer, kapper, Meester WUlemstraat 44b. Rotterdam. Rc. Mr. J. G. Huljser. Cur. Mr. W. van Ittersum, Rotter- dam. 28 Jan. de Handelsvennootschap onder de firma Ockhuljsen en Meurs, VUetkade 24 Rotterdam en firmanten J. Ockhuljsen, Oost- elnde 79 en A. W. Meurs, VUetkade 38. Rot terdam. R.c. Mr. J. G. Huljser. Cur. Mr. L. J. R. Kiihn, Rotterdam. 38 Jan. N. V. Neerlandla’s Goerenhandel, van Heusdenstraat 31. Rotterdam. Rx. Mr. J. G. Huljser. Cur. Mr. A. M. Moot), Rotter- dam. 38 Jan. K. Westdtfk, bakker. Oude Tbnge. R.c. Mr. J. G. Huljser. Cur. Mr. A. Zaayer, DirkalantL 39 Jan. O. B. DUtting. kopoman, Helmond. R.c. Mr. H. Diephula Cur. Mr. A. Vullinghs, Helmond. 39 Jan. A van Lieshout aannemer, Mlerlo- Dorp. Rx. Mr. H. Diephula Our. Mr. F. de Wit, Helmond. 39 Jan. J. C. F. PeUemans, schilder, Hel mond. Rx. Mr. H. Diephuls. Our. Mr. A. Vullinghs, Helmond. 39 Jan. R. Kloosterman, veehouder, Sur- hulsum. Rx. Mr. J. Meihuizen. Our. Mr. J. Vis, Leeuwarden. 39 Jan. G. 8. Krol, slager. Nooedwolde (WeststeUlngwerf). Rx. Mr. J. Meihuizen. Cur. Mr. W. T. v. d. LeU, Heerenveen. 39 Jan. M. J. Tiedema, taxateur, Leeuwar den R.c. Mr. J. Meihuizen. Our. M JB. van der Goot, beëedlgd klerk ter Griffie, Ixeu- warden. 39 Jan. J. Friede, vroeger koopman, thans mijnwerker, Hoensbroek, Hoofdstraat 193 A, R.C. Mr.’ Ruland. Our. Mr. R. van Oppen, Heerlen. 39 Jan. M. Frultema, winkelier, Slttard, Tuddernweg 50. Rx. Mr. van Doomlnck. Cur. Mr. Vencken, Slttard. 39 Jan. J. Mols. schoenmaker, Slttard. Pa radijsstraat 27. Rx. Mr. Gadiot Cur. Mr. Kallen, Geleen. 29 Jan.: N.V. Effecten en Wisselbank Bouvy, Nijmegen. R.c. mr. C. van Nlevelt. Cur. mr. J. Santman, Nijmegen. 29 Jan.: H. J. Gerrits, vlschhandelaar, Arnhem, Eiland 4. R.c. mr. C. van Nlevelt. Cur. mr. J. 8. O. van Brummen, Arnhem. 29 Jan.: Th. G. v. d. Pol, rijwielhandelaar, Arnhem, Spoorwegstraat 50. Rx. mr. O. van Nlevelt. Cur. mr. P. A. van Driest, Arnhem. 30 Jan.: W. J. H. Eykholt, Amsterdam. Fokke Slmonsstraat 4 II. R.c. mr. J. J. Ter Maten. Cur. mr. F. Paradles, Amsterdam, Sarphatistraat 20. 30 Jan.: A. A. J. Berger, Amsterdam, Ja mes Cookstraat 21 L Re. nu*. J. J. Ter Maten. Cur. mr. F. Paradise, Amsterdam, Sarphatistraat 20. Daar dezen ook hun offldeele verbintenis met den heer Verkade, zoo gaat' de mede- deellng voort, uit hoofde van het feit, dat de heer Verkade In gebreke Is gebleven te betalen, hebben moeten verbreken, zal het dus waarschijnlijk nog eenige dagen duren alvorens de krisis geheel is ojageloet. De op 37 Januari 1.1. afgebroken pleidooien in de civiele procedure van den heer G. D. Clausing tegen den Alg. Ned. Typografen bond werden Zaterdagmiddag voor de Eerste Kamer der Amsterdamsche Rechtbank voortgeeet. Thans was het woord aan mr. M. van Vugt, die optrad namens de gevoegde party, het Pensioenfonds. De advocaat van elscher. mr. 8. de Jong. 91. Maar nauweiyks waren ze door den geopenden mond ge vlogen of ze vlogen er ook weer aan den anderen kant van de wolk uit. Nieuwsgierig keken zy over den rand naar beneden, waar de aarde, als speelgoed voor kinderen, onder hen lag. Steden, dorpen, rivieren, bosschen verschenen en verdwenen weer onder hen. Bollebulsje keek verwonderd naar al dat moois, terwijl Toekie rustig den boel bekeek.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 7