Chevrolet 1931 JAC. MET SPAARBOEKJES <Dzï de Laatste Nieuws 6-cyl. nieuwe TELEF. 572 - ALKMAAR - TELEF. 873 JAN DE VRIES (De wa&en, die de stoutste ver wachtingen overtreft Teer - Carbolineum - Zoutzuur I FIRMA DE LANGE DE MORAAZ - ALKMAAR is L Zwavelzuur - Gedistilleerd water TWEEDE BLAD ZATERDAG 14 FEBRUARI 1931 BLADZiJUE STADSNIEUWS Paedagoglsche Jengdbioscoop ALKMAAR Afdeeling Optiek TELEFOON 324 Gold Rush Telegrafisch Weerbericht KUNST EN KENNIS Het Concertgebouw-trio Vergadering „Witte Kruis” De Rozenkrans Bijlagen tot den Raad Kofa-fllm MARKTNIEUWS rente 31!2 procent SPORT EN SPEL Mc. Victrix—E. D. O. S tinirii Meisjescongregatie St. Domlnicus R Heropening zaak 4. Vraagt nofi heden proefrit OFFICIAL-DEALER: >n) Inschrijving nieuwe leerlingen ambachtschool Droog New-York Arrond. Rechtbank te Utrecht Aanbeveling rechter i c ’ÜHHj J O, Pater Aïb. J. Winkel jaar priester is” HOOFDPRIJS NIET AFGEHAALD T 7873 te Hap*- barometerstand GEGUND Een dat konlng ZONDAGSSLUITING APOTHEKEN CH-. DE TOESTAND IN NICARAGUA. Terugtrekking der troepen loos Gemeentelijke Arbeidsbeurs. Districts-Arbeidsbeurs. Telefoon 838. Doelenstraat 30 GEZINNEN GROOTE VOOR BOND 3 van Winkel 3 AS- Wij constateerden het onlangs met voldoe- 3 Deze beroemde film van Charly Chaplin, die vroeger al reeds met enorm succes Lier ter stede vertoond is geworden, zal nogmaals een enkelen avond n.l. Zondag 15 Febr. 8 uur in ,,’t Gulden Vlies”, draaien. Iedereen, die deze bij het publiek zoo gewaardeerde artist, waarvan al geruünen tijd geen belang rijke film vertoond is, nog eens op 1 et witte doek wil bewonderen» kunnen wij aanraden „Gold Rush” te gaan zien. VEREENIGING -VOOR EER EN DEUGD 4500 overtreders van de Drankwet in één maand In Ntew-York werden in de maand Januari in totaal ongeveer 4500 personen gearresteerd wegens overtreding van de drankwetten. garde uitgebreid moeten worden met min stens 500 man, zoodat de totale sterkte stijgt tot 2000 man. weliswaar onwettig, nakomelingen der heeft zich elsch, nJ. l«<U- sch. De leden van het ..Witte Kruis” worden per advertentie In dit blad verzocht de 24 deser te houden ledenvergadering te bezoe ken. - Vrtfdag 30 Februari as. Lof met toespraak In de 8t. Jozefkerk, daarna bestuursverga dering aan de pastorie. Vermelden voorts nog. dat het schilderwerk is uitgevoerd door den heer Burger. We venschen den heer Kooy veel succes met dese mooie zaal. De hoofdprijs van de in December gehou den verloting door het Genootschap voor de Kinderherstelllngs- en Vacantlekolonles, wel ke gevallen is op lotnr. 891 en welke bestaat uit een groot chocoladestuk van de firma Ringers, is nog steeds niet afgehaald. De gelukkige bezitter van dit lot heeft nog 14 dagen gelegenheid, dezen hoofdprijs in ontvangst te nemen bij D. Cramer, firma Rijks, Rltsevoort, alhier. Hoogste ran da. Laagste barometerstand 739.1 te Isafjord. Verkachtng: Meest mattige. wellicht toe nemende. noordelijke tot oostelijke wind, half tot zwaar bewolkt, weinig of geen neerslag, lichte vorst des nachts, overdag temperatuur om het vriespunt tot licht vorst. Of de konlng maar onmiddellijk vertrekken wil ar- die deze verhandelingen gehoord hebben daaruit veel ^geleerd. mte «d. kan Nederlandsche R. K. Bond van Transportarbeiders -Sint Bonlfacins” Afd. Alkmaar Openingnotulen installatie Inl- EN. op ER. Mn ind. md. «n. en- etc. 1 in L— een met tot- 2de rer- uiM lat ntd- men «Un. AN. voor van onder de toeschouwers van het begin af tot het einde steeds aanwezig Is. Wij raden leder aan deze attractieve openluchtvoorstelling bij te wonen. N.V. DROGISTERIJ EN CHEMICALIENHANDEL Vergadering op Maandag 16 Februari te 8 uur. In het lokaal St. Willlbrord AgendaOpeningnotuleningekomen stukken; Installatie nieuwe leden;; varia sluiting. WIJ verwijzen op verzoek gaame na.tr de in dit nummer voorkomende advertentie betreffende aangifte van nieuwe leerlingen aan de ambachtschool alhier. De leerlingen moeten van 12 tot 16 Jaar oud zijn. Behalve algemeen vormend onder wijs. wordt o.a. les gegeven in: timmeren, metselen, schilderen, meubelmaken. smeden, electro-technlek, rijwiel-, motor- en auto techniek en kleermaken voor jongens en meisjes. Zondag ix nam. half drie zal het weer feest zijn voor de kinderen. Dien middag zal er weer in 't „Gulden Vlies,” jeugd- bioscoop zijn. Ter afwisseling wordt nu eens een sprookje vertoond n.l. „Tafeltje Dek je,” van Gebr. Grimm. Behalve deze alleraardigste film wordt er een groot ko misch en leerzaam bijprogramma gegeven, zoodat de kinderen 'n pleizierigen middag tegemoet kunnen zien. Dinsdag 17 Febr. des avonds te 8 uur, wordt in ,,’t Gulden Vlies”, door de Ver- eenigde Schouwspelers dir. Piece Mols een enkele voorstelling van het boeiende tooneel- stuk „De Rozenkrans” gegeven, naar de roman van Florence Marcis y opgevoerd. Zooals men zich zal herinneren, had dit gezelschap tijdens de kermis van 1939 met met de opvoeringen van dit pracl tige stuk veel succes. De rollen zijn in goede handen oui. spelen mede: Enny Mols-de Leeuwe, Pierre Mols, Julia Cuijpers, zoodat men van een goede opvoering overtuigd kan zijn. Men schrijft ons: In één der etalages van het Kofamaga- zijn In de Langestraat. is momenteel een orlgtoeele attractie te zien. Daar draait nJ. de Kofa-fllm. Deze film is speciaal opgenomen en ver vaardigd voor de Kofa in Nederland. Op buitengewoon aardige wijze wordt in deze film een stuk vertoond uit het dage- Ujksch leven, zoodat dan ook de spanning Op as. Zondag 15 Februari zal de apo theek van den heer Dr. H. Hartong van Ark. Langestraat 1. geopend zfjn; de andere apotheken zijn gesloten van Zaterdagavond 9 uur tot Maandagmorgen 8 uur. De apotheek, die den Zondagsdienst beeft, Is gedurende de geheele daarop volgende week s nachts geopend. De andere apotheken zijn behalve 's Zondags en op feestdagen ook gesloten op werkdagen van des avonds 8 uur Cs Zaterdags 9 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. waarna hij alle aanwezigen welkom heette. De notulen van de 3 October 1.1. gehouden vergadering, voorgelezen door den secre taris, den heer A. J. Kill ne, werden onder dank goedgejeurd en aldus vastgesteld. Na.v. een ingekomen schrijven van den heer N. J. H. Schellings, die daarin mede deelde, dat hij wegens verandeting in zaken zich genoodzaakt zag te bedanken als be stuurslid en als lid der Vereeniging, rid tte de waarnemend voorzitter eenige woorden van waardeering tot dit 1 eengaande bestuurs lid. Spr. betreurt het dat Lij tevens als lid bedankt, hetgeen niet in overeenstemming is met den in zijn schrijven geuiten wensch door den bloei der vereeniging. De heer Bruyneberg stelt voor den beer Schellings te verzoeken op zijn besluit terug te komen, waarop de heer KüLne mededeelt, dat de heer Schellings bij zijn besluit blijft. De candidaten voor deze vacature door het bestuur aangewezen, waren de teeren L. Schilder en E. van den Heuvel. Door de leden waren voor de vergadering nog de Leeren Heinis en Kalb als candidaat inge diend. Bi; tweede vrije stemming werd de heer K. Heinis met 8 van de 14 uitgebrachte stemmen als bestuurslid gekozen hij werd door den voorzitter, den heer Jacobs, die inmiddels ter vergadering gekomen was, als zoodanig geïnstalleerd met de beste wenschen voor een vruchtbare samenleving. De voorzitter brengt daarom rapport uit van den Kersrfeestavond, welke zoo’n goed succes had, dat het bestuur op de gedachte kwam een tweede uitvoering te geveb, welke echter helaas een tekort bracht van 84. O. Daarom is het bestuur voornemens het 13%-jang bestaan niet feestelijk te vieren en de feestviering uit te stellen tot het derde lustrum De vergadering was algemeen van voor deel, dat de avonden goed geslaagd waren. De bespreking over het al of met vieren van het is’/i-iang bestaan werden tot latei uitgesteld. Besloten werd voorts een bloemet jes dag te orgamseeren ten bate van de steun- ka*. Na eenige bespreking over de te voeren propaganda voor het aanwenren van nieuwe leden, volgde de rondvraag, wiarbij de beer de 5oet de film „Moederweelde” ter sprake bracht De propaganda-commissie zal de vertooning daarvan overwegen. De heer Groot zag meer heil in bet op treden van een spreker, naar aanleiding waarvan het bestuur zich voornam bit het ra'/t-jarig bestaan. Rector Vit uit te noodigen een rede te houden. De Geestelijke adviseur zegde dit reeds bi) voorbaat 10e. Na nog eenige discussie werd de vergade ring op de gebruikelijke wiizr gesloten (Ongecorrigeerd' alphabetisehe Hjst van aanbeveling opge maakt: mr. H. W. W. Andreae. substltuut-griffler bjj de arrondissementsrechtbank te Arnhem; mr. J. Feltsma, kantonrechter-plaatsver - vanger te Groningen; mr. A. D. van Regteren Altena. substituut- griffier bij de arrondissementsrechtbank te Alkmaar. Door de arrondissementsrechtbank te Utrecht is, ter vervulling eener vacature van rechter in haar college, de navolgende IEN nlng, dat de Alkmaarsche winkeliers zich over bet algemeen aan den tijd weten aan te passen, hetgeen bleek uit de talrijke nieuwe winkelpanden of restauraties hiervan, wel ker aantal schier elke week werd vermeer derd Ook de Mlent deelt in deze winkel- verfraaiing. Hedenmiddag heropent de heer Kooy In het geheel gerestaureerde perceel Mlent 10 zijn reeds algemeen bekende zaak. De wlnke. heeft een weldadig metamor phose ondergaan, terwijl de betimmering, uit gevoerd door den heer P Kreb. en de ver lichting. aangelegd door den heer Rrkamp. het goed doen. Reeds aanstonds bij de entree valt de groote verscheidenheid schemerlampen op, die hlék op overzlchtelUke wijze zijn geéxpo- sceid. Ook de aanwezige voorraad rijwielen en kinderwagens dient vermeld te worden, terwijl de ultgebrelde sorteerlng rljwiel-on- derdeelen en batterijen bekend mag worden geacht. een groeiende be nemen kellners, 4 ketelmakers, 3 klinkers, 1 kok, kapper, 1 loodgieter, 3 mad misten, mach, houtbewerkers, 3 metaaldraaien, 1 metaalslijper, 5 metselaars, 3 meubelmakers, meubelstoffeerders, 6 opperlieden, 6 pak huisknechts, 1 pianostemmer, 3 plaatwer kers, 3 reizigers, 13 scl ilders, 1 sek ipper, 38 sigarenmakers, 2 smeden, 1 steenbikker. 1 stoker, 1 straatmaker, 4 stukadoors, 39 timmerlieden, 5 tuinlieden, 5 voegers. 1 vormer, 1 wagenmaker, 1 winkelbediende, 13 ijzerwerkers, 135 losse arbeiders, 3 werk sters. Geplaatst 3 bakkers, 3 grondwerkers, 1 loopknecht, 1 loodgieter, 1 metselaar, 3 schilders, 1 smid, 1 timmerman, 38 losse arbeiders. Gevraagd 1 loopjongen. In „St. Willebrord” vergaderde gister avond de afd. Alkmaar van den Bond voor Groote Gezinnen. Ter vervanging van den voorzitter, die bericht had gezonden iets later te zullen komen, opende de heer B. Veltman de vergadering met den Christelijken Groet, De leden worden er aan herinnerd, dat het morgen om 4 uur aanbidding is in de kerk. Niemand. ook van de club van Eersten Vrijdag kwart over acht mag daarbij ontbreken. Morgen herdenkt Pater fr. Alb. J. Winkel. 3.P., den dag. waarop hij voor 12 K Jaar tot priester werd gewijd. Pater Winkel werd geboren te Alkmaar. 8 October 1893 en maakte zijn lagere studies aan het Gymnasium te Papenburg in Dultschland en aan het St. Domlnlcuscol lege te Nijmegen HU trad 13 September 1911 In de orde der Dominicanen en ontving 15 Augustus 1918 te Utrecht de H. Priester wijding. Na zUn promotie tot lector to de philoso- fle en theologie, maakte pater Winkel zUn complementaire studie aan het collegium Angellcum te Rome en aan de Unlversltelt te Freiburg (Zw.). Na zUn terugkeer to Nederland werd Pa ter Winkel door zijn oversten aangewezen voor de apologetische actie in ons vader land. in het bUzonder onder de andersden kenden Sinds dien tijd hield Pater Winkel zUn bekende conferenties voor niet-katho- - Heken. EU is een der pioniers van de bekee- rtogsactle onder andersdenkenden. Geopend iederen werkdag van 9ia uur. Voor werkgevers van 91 en van 35 uur. Maandag- en Donderdagavond van 78 uur. Bemiddeling voor kantoorperso neel op Donderdagavond. Voor vrouwelijk personeel afzonderlijke ingang. Bemiddeling kosteloos. De directeur van bovengenoemden dienst maakt bekend, dat heden staan ingeschre ven 1 aanhouder, 1 bakker, 1 banketbakker, bankwerkers, 3 betonwerkers, 1 be ton- vlechter, 1 bloemist, a boekbinders, 1 boeren arbeider, 8 chauffeurs, 1 electricien, 1 glas in loodzetter, 39 grondwerkers, 1 incas seerder, 1 kaasmaker, 3 kantoorbedienden, 3 I 3 Medewerking bouw R. K. Jongensschool Den Beten Januari J.L ontvingen B. en W van den Raad om bericht en raad een adres dd. 3 Januari t v. van het bestuur der Vereeniging „St. Joseph” alhier, verzoeken de medewerking tot den bouw van een R K. Jongensschool ter vervanging van de be staande St. Bavo-school, op een terrein, ge legen tusschen de Paternoeterstras t en de Molenbuurt. Aangezien de aanvrage san -Ie wettelljke vereischten voldoet, moet de gevraagde me dewerking krachtens artikel 75 der wet wor den verleend. Ook overigens is naar meenlng van B. en W. vervanging van de St. Bavo- school door een nieuwe school dringend noodzakelUk. Het schoolbestuur verzoekt voor den bouw een terrein tusschen de Patemosterstraat en de Molenbuurt. Hieromtrent p.egen B en W nog overleg met het schoolbestuur B. en W. zullen den Raad nader *n afzonderlijk voor stel daaromtrent doen toekomen. Zij zullen de aandacht van het schoolbestuur er op vestigen, dat het raadsbesluit tot het verlee- nen van medewerking nog niet tohuudt een beslissing omtrent de plaats, waar de school zal worden gebouwd. B. en W. stellen den Raad vóór te nemen het volgende besluit: De Raad der gemeente Alkmaar: Gezien het verzpek d.d. 3 Januari JJ. van het bestuur der Vereeniging .jBt. Joecph” al hier, om medewerking tot den bouw van n R. K. Jongensschool ter vervanging van de St Bavo-school; Overwegende, dat de aanvrage voldoet aan de to artikel 73 der Lager Onderwijswet 1920 ontschreven vereischten; Gezien het voorstel van B en W.. opgeno- tnen to bijlage nr. 36 tot het verslag van 'sRaads handelingen; Besluit: L de gevraagde medewerking te verleenen; n. de uit het besluit onder I voortvloeien de uitgaven te zijner tijd nader te regelen by suppletolre begrootlng. Louis Zimmermann (Viool) Marix Loevensohn (Violoncel) Jaap Spaanderman (Piano) Ook deze concert-avond behoort weer tot die avonden, welke door hun onvergete lijke indrukken steeds in 't geheugen blijven. Erkentelijkheid voor de keuze van d t hoogstaande ensemble komt de Kamer- muziék-Vereeniging dan ook ten zeerste roe. Het prachtige spel van ieder der kunste naars afzonderlijk te bespreken, zou af breuk dcen aan de hoogste bedoeling die de concertanten zich zelf hebben gesteld n.l. het „ensernb.'e”. De volmaaktheid hiervan valt onmiddellijk op hierdoor ook boeit hun spelen van de eerste tot de laatste noot. Dit trio behoort tot de zeldzame, die door hun intense éénheid de schoonheid van eer werk in vollen rijkdom kunnen geven Het programma, bestaande uit bekende meesterwerken, is dan ook voor de vele luisteraars een waar muziekfeest geworden. Het trio no. '5 op. 70 van Peethoven, werd uitgeveerd in grootschen stijl, met een inner lijke bewogenheid die ontroerde. In het groote trio, Ees dur, van Schubert, werd de rijke melodiek van dezen meester, door de prachtig-gave klankproductie van de instrumenten, fnsch en bekorend, alsof het een nieuw werk gold. Ten slotte van den romanticus onder de Russen, Feter Tschalkowsky, het trio -A-moll, vol hartstochtelijkheid en tempera ment in het eerste deel, en brillante variaties in de overige Den Hollandschen kunstenaars werd door bet publiek de x welverdiende hulde voor hun meesterlijke praestaties gebracht. We hopen dan ook in de toekomst meerdere malen het concert-gebouw trio op het Alk- maarsch concert-podium te mogen begroeten. W. S. Indien het weer thans een weinig mede werkt, zullen de Alkmaarsche Sportliefheb bers Alcmaria toch to het veld kunnen zien en wel to een vriendschappelijke ont moeting tegen K. D. O. Deze Haarlemmers zijn In geen ^iren in Alkmaar geweest en zeker zal men hen nog eens willen zien spelen Een aardige ontmoeting kan dan ook wel tegemoet gezien worden. ALKMAAR, 14 Februari Boter- en Ele- renmarkt. Boter, fabriek, 1ste soort 0 901; idem 2e soort 0.850 90; eieren, groothandel 55.60; eendeieren 5.75. ALKMAAR. 14 Februari Veemarkt. Aan- gevoerd werden: 18 Paarden 100250 per stuk; 3 melkkoeien 260 -280 per stuk: 205 nuchtere kalveren (slacht) 712 per stuk; ioem <fok) 1525 per stuk; 69 vette scha pen 3337 per stuk9 schrammen 2038 per stuk; 40 biggen en geiten 14 per stuk. Handel goed. 1 WARMENHUIZEN 14 Februari. Peen 22.30; uien 1502.40: groote uien 180— 260; drielingen 1.40150; gele kool 160 3 40; idem 2e soort 1.40—2 70; roede kooi 4.106.50, idem 2e soort 1.805; Deenadw witte kool 3 80—3 30; idem 3e soort 319 tot 2.80 AMSTERDAM. M Februari De aardappel prijzen waren heden onveranderd Geen aanvoer. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Februari. Aangevoerd werden: 5125 Kg. wortelen 190 tot 2 30; Idem kleine 1J0; 90 000 Kg roode kool 240—670; 125 000 Kg gele kool 1.50— 3 40: 111000 Deensche witte kool 2.10 -3 70; 22 500 Kg. uien 3.103.70: idem groote 3.10 tot 2.50: idem drielingen 1.303. ALKMAAR. 14 Februari. 1500 piepkuikens 1 f 150 per KG. Handel vlug. AKMAAR. 14 Februari N.V. Elervelltog voor Hollands Noorderkwartier Aanvoer 188 000 kipeleren. 56 58 5—5.30; 58 60 550 5.40; 60 62 5 330— 5 80 62 64 550— 8 10; kieto f 4.70—5 10. 13000 eendeleren 580590. Deze week beëindigde Pater Winkel te Amsterdam een reeks van zes conferenties voor nlet-Katholieken over het sociale vraagstuk en de leer der Kerk ten aan zien daarvan, op Initiatief van het Gilde van de Klare Waarheid, gehouden to de kerk van den H. Gerardus Majella aan ”t Ambonpleln aldaar. Voordat de laatste conferentie een aan vang nam. heeft de Msb. ragt pater Win kel een kort onderhoud gehad over het verloop en het resultaat der zes avonden. Als we. aldus het blad, een conclusie uit dit onderhoud mogen trekken, dan is het ongetwijfeld deze£ dat deze conferenties van De Klare Waarheid op ruime schaal navolging verdient. Uit alle deelen van Amsterdam Is Iedere week een groot aantal belangstellenden naar „Oost” getrokken om daar de heldere en gefundeerde uiteenzettingen van pater Winkel over het sociale vraagstuk te vol gen. Telkenmale zijn ze teruggekeerd, heb ben met nimmer verslappende aandacht de uiteenzettingen over het sociaal-econo misch leven aanboord en door het todto- nen van vragen doen blaken dat het hun makelljk ernst was. Bijzonder verheugend te hot vooral, dat een belangrijk contingent van de toehoorders bestond uit menschen met een socialistische of communistische overtuiging. Dat In die kringen langstelling valt waar te nemen voor de leer der Kerk betreffende het sociaal-eco nomische leven is een teeken des tljds, dat men niet over het hoofd mag sten. Wan neer men bedenkt, dat eens de breede ar beidersmassa's juist door de ellendige so ciale toestanden uit de Kerk gedreven zijn In de armen van socialisme en communis me, dan klinkt het niet geheel en sl on- waarschltoll.lk dat het thans de tijd te om de arbeiders weer terug te brengen tot de Kerk door een juiste voorlichting inzake het standpunt der kerk ten opzichte het sociale vraagstuk. Juiste voorlichting, zoo mogen de door pater Winkel gegeven conferenties wel worden genoemd. En wij behoeven er niet aan te twlifelen of ook de Katholieke belders hebben, hebben daaruit veel ^geleerd. Be moedigend te het feit, dat er ónder de ar beiders van vandaag zulk een groote en werkelijk diepe belangstelling bestaat voor de oplossing van het sociale vraagstuk. Bijna nergens getroost men zich zooveel moeite en Inspanning om zich een juist In zicht eigen te maken to de problemen die in *t bijzonder den arbeidersstand raken, als daar. Want het volgen van deze conferen ties veretechte Inderdaad Inspanning van de toehoorders. Nochtans heeft het nimmer aan den noodigen ernst en toewijding bij de bezoekers der conferenties ontbroken. Vermelding verdient voorts zeker het feit, dat ook totellectueelen zich onder de belangstellenden hebben gemengd. Dank zij de uitnemende beschouwingen van pater Winkel te het Inzicht van tal van menschen van allerlei stand en maat schappelijke positie verbeterd. Na een algemeene Inleiding over de so ciaal-economische vraagstukken, heeft pa ter Winkel achtereenvolgens behandeld de verhouding van Kerk en eigendom. Kerk en arbeid. Kerk en kapitaal om tenslotte de oplossing van het sociale vraagstuk In den geest der Kerk weer te geven. Allereerst heeft spr. een scheiding ge maakt tusschen kapitalisme en mammonnte- me. Het laatste stelsel te ab’oluut en zon der voorbehoud te veroordeelen. Daarnaast dient echter erkend te wor den, dat theoretisch een kapitalistisch stel sel gerechtvaardigd te. doch dan moet her practtech «eer groote wijzigingen ondergaan en ontdaan worden van de mammontetteche ultwassen die het op 't oogenbllk nog aan kleven. In zijn voorlaatste conferentie heeft spr uiteengezet dat ook het sociaal-economisch leven valt in da bemoeltogsfeer der Kerk en dat de normen, die het economisch leven moeten beheerschen, die zijn van rechtvaar digheid en naastenliefde; rechtvaardigheid in zooverre elk Individu blijft en naasten liefde in zoovere als het Individu ge meenschapswezen te. De slotconferentie werd besteed aan het beantwoorden der ingekomen vragen. Deze vragen waren to meer dan A:n opzicht be langwekkend. Begrijpelijkerwijze kunnen wl) hier nóch van de vragen, nóch van de ant woorden daarop een resumé geven. He; zij genoeg mede te deelen, dat pater Winkel nog eens een zeer uitvoerige uiteen»'‘I ig l'gevcn heeft van het vraagstuk der han delsmoraal en voorts zijn aandacht hielt gewijd aan het probleem der kartel- en trustvorming. Het blad besluit met den wensch. dat pa ter Winkel OP. In staat gesteld zal worden deze conferenties nog vele malen en op ver schillende plaatsen te herhalen. De resul taten kunnen niet ander* dan segenrük alln. zekere Anthony Hall aangemeld met een ongewonen als pretendent naar den Engelschen troon reden, waarom hij wenschte, George Buckingham Palace zou verlaten en aan hem afstaan. Hall beweert nJ. te kunnen aantoonen. dat hU afstamt van de familie Tudor en wel In rechte HJn van Koning Eduard I. Deze afstameltag Is omdat er geen wettige Tudors to de mannelijke lijn zijn, doch de man te van meenlng. dat de nakom-ltogéft der Tudors de eigenlijke rechthebbenden zijn op den -troon van Engeland. Burgemeester en Wethouders hebben het verbreeden, ophoogen en rioleeren van den Bergerweg, tusschen de brug over de be staande Houtvaart en Hoeverweg, opgedragen aan den heer P. den Das Jr.. te Schoort, en het graven van de om te leggen Houtvaart aan den heer J. J. de Groot te Helloo. Na een aantal besprekingen met den staf der marine en met den president van Nica ragua. Moncada, heeft de Amerlkaansche staatssecretaris order gegeven voor de ge deeltelijke terugtrekking der Amerlkaansche marinetroepen uit Nicaragua. Er zullen onmiddellijk 1000 man Amerl kaansche marinetroepen uit Nica-agua wor den teruggetrokken, terwijl 500 man er zul len blijven tot het volgende jaar. na de pre sidentsverkiezing Deze 500 man zullen niet mobiel blijven voor gevechtsdoeleinden en de verantwoor delijkheid voor het handhaven van de orde en het bestrijden van het banditisme zal overgaan op de nationale garde van Nica ragua. De to Nicaragua blijvende Amerlkaansche troepen zullen worden gestationneerd te Managua, waar iaj voornamelijk gebruikt zullen worden voor de Instructie en oefe ning van de Inheemsche troepen en voor den luchtd'.enst, die in Nicaragua een belang rijke rol speelt, in verband met den slechten toestand van sommige wegen. Wanneer ook deze troepen zullen worden teruggetrokken, zal de Inheemsche nationale CONCURRENT VAN KONING GEORGE

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 13