SPAARBOEKJES SPAANDER Laatste Nieuws Langestraat FIRMA DE LANGE DE MORAAZ - ALKMAAR COUPONS VOOR HEERENCOSTUUMS I TWEEDE BLAD BLADZIJDE ZATERDAG 21 FEBRUARI 1931 STADSNIEUWS OFFICIEELS Telegrafisch Weerbericht zondagsijluiting apotheken MEDEDEELINGEN_ SPORT EN SPEL PROVINCIAAL NIEUWS De halve stad in de asch rente 3 Ml procent De stemming over de groslijst Mijnramp nabij Aken o. Belgische verdedigingsplannen Zeventig RECHTSZAKEN De moordzaak Lans Sensationeele wending? Gemeentelijke Arbeidsbeurs MARKTNIEUWS Alc. VictrixK. F. C. Geweldige brand te Corpa in Spanje mijnwerkers ingesloten, reeds 14 dooden Jongenscongregatle van St. Laurentius T ZAND ZU1D-SCHARWOUDE HEER-HUGOWAARD SCHAGEN Wij hebben ’n partij coupons aan te bie den voor zuivering onzer nieuwe collectie Zie etalages SPOTPRIJZEN Wanneer U het wilt laten maken, kost maakloon en de voering f35.— ANDIJK OOSTERBLOKKER BERGEN ON8 RAADSOVERZICHT G. TH. M. VAN DEN BOSCH t Plechtige ai t vaar Idle nat te Overeen INGEKOMEN PERSONEN. van naar DE KIEZERSLIJST onderwijzeres. van BRANDEN IN FRIESLAND. van Twee boerderijen geheel afgebrand. Roermond Veel vee omgekomen. GEVONDEN VOORWERPEN. alhier omzet DERDE ORDE ST. DOMINICUS ACADEMISCH EXAMEN Gouden Jubileum BANDJIRS. Dooden en vermisten d RECTIFICATIE zullen nog nader onder DE AANSLAG OP KONING ZOGOE deelde Bezoek van Schober Zondag belde partijen een Door bijzondere omstandigheden kan ons raadzoverzlcht pas Maandag verschijnen. GELDLEENING RIJ DE NUTSSPAARBANK ALHIER. bevrijd ReuU Hedei van Q'e< De leden worden herinnerd aan de verga dering Maandag as. des avonds te 7 uur Het bestuur Hat Gemeentebestuur van Koedijk heeft jachtens het goedgekeurd Raadsbesluit van B Februari JL voor het jaar 1931 een tijde lijke kasgeldleenlng gesloten met de Nute- spaarbank alhier, tan bedrage van 1 80Q0. Hoogste barometerstand 764.2 te Dyon. Laagste barometerstand 722.9. Jan Mayen. Verwachting: Matige tot krachtigen Zuld- westeljjke tot Westelijken wind, zwaarbe wolkt met regen— of hagelbuien, lijdelijke opklaringen, later iets kouder. gemengde lunchen en P. W. N. Het leggen van een transport leiding van de Stolpe naar Anna Paulowna voor het Prov. Waterleiding Bedrijf ie ge- gund aan fa C. de Ruiter te Haarlem. •■Tm Twee locomotieven in volle vaart op elkaar geloopen. De gouverneur van Madrid ontving gister middag een telegram uit Corpa bjj Alcala, waarin hij op de hoogte werd gesteld van een geweldigen brand, die te Corpa woedde en waarin hem om onmlddeUljke assistentie werd verzocht. Toen de brandweer uit Madrid te Corpa arriveerde, stond het halve dorp reeds In vlam, zoodat de brandweer zich ertoe moest bepalen, het overige gedeelte van het dorp tegen het vuur te beschermen. Eerst tegen den avond slaagde men erin, den brand meester te worden. De materleele schade Is zeer groot. In de algemeene opwinding kon niet direct worden nagegaan, of er ook menschenlevens te betreuren zijn. Aan de Universttelt te Amsterdam is be vorderd tot doctor In de letteren en wijsbe geerte op proefschrift: „The Hero in the feminine novel", mevrouw O M. Koolman - Van Middendorp, geboren, alhier 14 Maart n herdenkt de heer O. Dik, werkmeester aan de Alkmaarsche IJzer- en metaalgieterU den dag, waarop hij voor 50 laar aldaar In dienst trad. Geopend van 913 uur. Voor werkgevers van 91 en van 35 uur. Maandag- en Donderdagavond van 78 uur. Bemiddeling speciaal voor kantoorpersoneel op Donder dagavond. Voor vrouwelijk personeel afzon derlijke ingang. Bemiddeling kosteloos. ERNSTIGE TRF INBOT8ING IN TRIPOLIS. Districts-Arbeidsbeurs Doelenstraat 30 Telefoon 838 van candidaten voor de Provinciale Staten in onze Ktesvereenlging op morgen Zondag 22 Februari 1931 A. R. C. I.—CONCORDIA I. Zondag as. om half drie speelt A. R. C I tegten Concordia I uit HUlegom. In Hille- gom behaalde A. R. C een 31 overwin ning. Speelt A. R. C. Zondag zooals den laatste, wedstrijd in Heemstede tegen H. B. C., dan gelooven wjj wel, dat A. R. C de punten kan behouden, maar het schijnt, dat zQ op I eigen veld niet zoo goed spelen als uit. Laat I dat nu eens anders worden en zorgt dat er thuis ook eens gewonnen wordt A. R. C. komt met een invaller uit en het elftal Is nu als volgt samengesteld W Donders, Th. Dekker, N. Dekker. Th. Punt, P. Hoebe. J. Hasstng. J. Plas, B. Hulberts, J Kuis. J. Molenkamp, C. Dekker Benoemd MeJ. L. J. Bliekmi Is benoemd tot onderwijzeres aan de Mete orenschool te Amsterdam. Oudste inwoonster overleden Vrijdag is de oudste inwoonster dezer gemeente, de wed. P. Brtigemann. geb. Smit, in den ouderdom van 94 jaar overleden. Kiezerslijst De kiezerslijst dessr |e- megnto beval Wl kiezen, 4 Overgeplaatst De heer C. van Oort, as- sistent-dlenstgeleider bij de Directe Belas tingen en Acc.. alhier wordt 16 Maart as. overgeplaatst naar Rotterdam. De Brusaelsche correspondent van de N. .1. CL schrijft: In een lezing over de Belgische vesting- plannen heeft lultenant-generaal Hellebaut, de bewering onjuist genoemd, dat het de fensieplan van de Belgische regeering inge geven zou zijn door neutraliteitsverplichtin gen. Het defensle-systeem der regeering Is alleen gericht tegen een bedreiging uit het oosten, welke eventueel ook over ederlandsch grondgebied zou kunnen komen. Tegen Ne derland zijn deze vestlngplannen niet ge licht en indten Antwerpe wordt versterkt, dan ts het niet om zich tegen Nederland te verdedigen. Generaal Hellebaut verklaarde verder, dat het onzinnig zou zijn tot de neutraliteit van 1914 te willen terugkeeren. „WIJ moeten, vervolgde hl), op onze geallieerden kunnen rekenen en met al onze buren militaire ac- coorden sluiten, ten einde In den geest van het Volkenbondspakt de waarborgen van vrede en veiligheid te versterken. Het Is noodlg het militair aocoord met Frankrijk te completeeren door middel van accoorden met Nederland en Engeland, wat trouwens de argumenten dergenen die het huidige ac- coord om antl-Fransche redenen bestrijden te niet zou doen. Het Is van het hoogste belang dat België zich met Nederland ver staat over de verdediging van Maastricht en Limburg en over de verlenging van een on- inderbroken Fransch-Belgisch front." bestelt tot aanraHlng der ver ordening tot wijziging der ver ordening betreffende hei ge- mcenteltjk grondbedrijf. Dit besluit is heden afgekondlgd en ge durende drie maanden ter gemeenteoeerz- arle ter lezing gelegd, waar het tevens to en betaling der kosten in afdruk ver baar is. Alkmaar. 18 Februari 1931 Burgemeester en Wethouders voornoemd. WENDELAAR. Burgemeester. A KOELMA. Secretaris. De Directeur van bovengenoemden dienst maakt bekend, dat heden staan ingeschreven 3 bakkers, i banketbakkersleerling, a bank werkers 3 betonwerkers, i betonvlechter 1 bloemist, 3 boekbinders, 4 boerenarbei ders, 1 bouwk. opzichter, ia chauffeurs, 1 electricien, 26 grondwerkers, 1 incasseerder, 1 kaasmaker, 1 kapper, 3 kantoorbedienden, 2 kellners, 3 ketelmakers, 3 klinkers, 1 kok, 1 letterzetter, 1 loodgieter, 1 machinist, 4 mach, houtbewerkers, 3 metaaldraaiers, 1 metaalslijper, 1 metselaar, a meubelmakers, 2 meubelstoffeerders, 1 modelmaker, 4 opper lieden. 8 pakhuisknechts, 3 plaatwerkers, a reizigers, 1 scheepstimmerman, 11 schilders. 1 schippers, 26 sigarenmakers, 2 smeden. 1 steenhouwer, 1 stoker, 23 timmerlieden, 3 tuinlieden, a voegers, 1 vormer, 1 wagen maker, 1 winkelbediende, 14 ijzerwerkers, 86 losse arbeiders. Geplaatst 1 chauffeur, 12 grondwerkers, 1 kantoorbediende, 6 metselaars, 1 opperman, 1 schilder, 1 steenbikker, 1 straatmaker. 4 timmerlieden, 1 tuinman, 35 losse arbeideis. 1 typiste en 1 werkster. De Directeur voornoemd, E. v. d. HEUVEL. Alkmaar, 30 Februari 1931. AMSTERDAM, 21 Februari. De aardnppe- lenprijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 4 landingen. Zijnde 3320 HL. NOORD-SCHARWOUDE. Veiling van 21 Februari 7000 kilo Wortelen f 1.401.70, 275,000 Roode kool f 4.60 8 20. 70.000 Oela kool f 230-32». 100.000 Deensche Witte kool f 1M 3.70. 27300 kilo Uien f 130— 230. Groote f 2.20—2 70, Drielingen t 130 —130. Nep f 130, 2600 Bleten f 2 70—330 ALKMAAR. 21 Februari 1931. Veemarkt. 28 paarden f 150—425 per stuk. 7 Melk koeien f 240—325 per stuk. 234 Nuchtere kal veren. slacht f 815, fok f 1626 per stuk. I 15 Vette Schapen f 3540 per stuk. 8 Schrammen per stuk f 20. 88 Biggen 10 we ken f 10-17. 1 Bok f 5.. ax Zondag 23 Februari zal de apotheek van den heer H. J. F. Wanna, Rltsevoort 5, geopend zijn; de andere apotheken zijn ge sloten van Zaterdagavond 9 uur tot Maan dagmorgen 8 uur De apotheek, die den Zondagsdienst heeft, is gedurende de geheele daarop volgende week 's nachts geopend. De andere apothe ken zijn behalve ’s Zondags en op feestdagen ook gesloten op werkdagen van des avonds 8 uur C» Zaterdags 9 uur) tot den volgenden morgen d uur. Hoofdingelanden in de vergadering van Hoofdingelanden der banne AndUk werden de H.H P. Groot en W. Kooiman, na onder zoek der geloofsbrieven, toegelaten. Uit de Ingekomen mededeellngen bleek, dat de om slag van het Grootslag met 50 ct. per H.A. is verlaagd. Besloten wordt tot verbetering van de Landstraat. Een verbod wordt uit gevaardigd tot het werpen van bloemen in sloot of vaart. Laat leder op zijn erf een kuil graven. Nog wordt besloten baggerwerk door werkloozen te doen verrichten. Benoemd Door B. en W. is benoemd tot kwartiermeester bij spuit B., de heer P. Rui ker, In plaats van den heer J. KooUnatr, wlen wegens het bereiken van den 60-jari- gen leeftijd eervol ontslag werd verleend ‘J ALKMA Ml ENT Hedenmorgen om 9 uur werd in de Paro chiekerk te Overveen de plechtige H MIs van Requiem opgedragen voor de zlelerust van wijlen den heer G. Th M van den Bosch. In leven oud-gemeenteraadslld van Alkmaar en secretarls-penningmeester van de Bis schoppelijke Commissie van O. L. Vrouw ter Nood en van het Comité van den 8t. Adel- bert-Akker. Celebrant was de pastoor der parochie, de Zeereerw. Heer G. van Niekerk. Aan het zij altaar werden Requiemmissen gelezen door den Zeereerw. heer W. Nolet, pastoor van de „Papegaai” te Amsterdam en voorzitter der Bisschoppelijke Commissie, en door den Wel eer» Pater Dom. R. Schutte OB.B. uit Oos- terhout. Behalve een groot aantal familieleden en vrienden van den overledene merkten wjj on der de aanwezigen op den heer L. C. J. Nieu- wennuljs, lid van het Comité van den 8t. Adelbert-akker. den Zeereerw. Heer L. J. WUlenborg, pastoor te Bloemendaal, den Zeereerw. Heer P. A. van den Bosch, rustend- pastoor en broer van den overledene, den heer Aug. Lindner, voorzitter van de 8t. Vlncen- tlusvereenlglng van de parochie Overveen. den heer R. C. A. van Cranenburgh, notaris te Haarlem, den heer F. J. M Tonino, execu- I teur testamentair en docent aan de R. K Handelshoogeschool te Tilburg, vervolgens twee Eerw. Broeders de Stichting ,J3t Joannes de Deo" te Haarlem en twee Eerw. Zusters van Huize .üulnrust" te Overveen, waar de overledene zijn laatste jaren door bracht. Gezongen werd de Requiemmis van Perosl Om kwart over twaalf zou de teraardebe stelling van het stoffelijk overschot plaats vinden op de R. K. Begraafplaats te Alkmaar. Het voorstel betreffende het verleenen van subsidie aan den Decanalen Jeugdiaad is door den Gemeenteraad nog niet goedge keurd, doch aangehouden tot de vergadering van aus. Donderdag. B. en W. van Alkmaar brengen ter alge meene kennis, dat de kiezerslijst dier ge meente. die van kracht zal zijn van 1 April 1931 tot en met 31 Maart 1£32 voor een ieder op de gemeente-secretarie ter Inzage Is ne- dergelegd van 23 Februari tot 16 Maart ax Verbetering der lijst kan tot en met 8 Maart as. worden gevraagd door ieder, die meent, dat hij zelf of een ander in strijd et de wet daarop voorkomt, niet voorkomt, behoorlijk voorkomt of al dan niet voor ge verkiezing aangewezen Is als bevoegd o! macht te stemmen. De lijst is in afschrift verkrijgbaar gesteld en betaling van f 030. Alkmaar 21 Februari. Burgemeester en Wethouders voornoemd. WENDELAAR. burgemeester A. KOELMA. secretaris Gegund Voor den aanleg van een 2e spoor tusschen het station Bergen en de halte Koedijk voor de directie der Nederl. Spoorwegen Is 1 uitvoeren van grond, spoor- en bijkomende werken gegund aan C. Schan- feli te Apeldoorn Ter aanvulling van het bericht op de voor pagina ontleenen wjj nog de volgende bij zonderheden aan de „Nieuwsbron": Een gedetineerde In de strafgevangenis te Schevenlngen, die wegens een moordaanslag tot een gevangenisstraf van 5 jaar is ver oordeeld en wiens straf begin Januari 1929 Is ingegaan, heeft aan den officier van justitie In Den Haag. mr. Luyken Glashorst, van de strafgevangenis uit een brief gezon den, waarin hij mededeelde, te weten, wie den moord op den heer Lans had gepleegd. Deze moordenaar Is zooals hjj schrijft - niet Van O. Mr. Luyken Glashorst vond deze mede deellng belangrijk genoeg om den brief doe. te zenden aan den advocaat-generaal bij bet Bossche Hof. mr. Couvée, die op zijn beurt van het feit kennis gaf aan den verdediger van Van O., mr. Kokosky. Mr. Kokosky heeft zich daarop oogenbllk- keljjk naar Schevenlngen begeven en had In de strafgevangenis aldaar een onderhoud met den betrokken gedetineerde. Daarbij deelde deze gedetineerde aan mr Kokosky mede, dat hij In November 1928 or de Amsterdamscbe Veerkade In Den Haag samenwoonde met een ongunstig bekend staand persoon, die van beroep borstelmakei was. Deze borstelmaker nu was op den avond van den moord zeer laat, hevig on Maan en met bloed bevlekt thuis gekomen. Op de vraag van den gedetineerde, wat er met hem gebeurd was. antwoordde de borstelmaker: „Dat zul je morgen wel In de courant lezen." De gedetineerde bleef echter aandringen en ten slotte zelde de borstelmaker: „Nou. ik kan het je wel zeggen. Ik ben toch „ver- loend". (verraden! want twee vrouwen heb ben me zien vluchten.” Hij had toen verder erkend bij een „kraak” op den Oostzeedijk te Rotterdam overvallen te zijn door den eigenaar der zaak, welke hU met „een eindje Ijzeren staaf” de hersens had ingeslagen. Deze Ijzeren staaf had de borstelmaker nog bjj zich en heeft hij nog denzelfden nacht met den gedetineerde op den Zwarteweg bij het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen in Den Haag In het wa ter geworpen. De gedetineerde verzekerde u> staat te zijn precies de plek aan te wijzen, waar zulks is geschied De gedetineerde had den borstelmaker ge zworen nimmer Iets te zullen vertellen, maar nu hjj zelf 5 jaar moet ..zitten" en aan den lijve ondervond hoe vreeselijk zelfs wan neer men schuldig is dit is. kon hij he* niet over zich krijgen een onschuldige gedu rende 30 jaar hetzelfde lot te laten onder gaan. Dit is in groote trekken het verbaal van den gedetineerde, die daarbij nog tal van bijzonderheden heeft verteld die hU naar de Nwebr. verzekerd wordt alleen uit eigen wetenschap kan weten. De Bchevenlngsche gedetineerde Is na deze verklaringen onmiddellljk als getuige gedag vaard en zal op de zitting zijn mededeelln gen onder eede bevestigen. Er Is nog een gedetineerde als getuige op geroepen en wel een uit de strafgevangenis te Utrecht. Deze hoeft zich met een brief tot den advocaat-generaal te Hertogen - beech gewend, waarin hQ verklaart, dat hij, toen by in HMvioopJge becbtaoki in bet huis Omdat alle jongens van de congregatie de zes Zondagen om ze» uur in de Lijdens meditatie moeten komen, vallen de gewone oefeningen van de congregatie in deze ipoote vasten weg. De ouders gelieven dus te zorgen dat de jongens de overwegingen over bet Lijden van O. L. H. komen aan- hooren. De leden van de congiegatle behouden nochtans hun gezellige bijeenkomsten in het Patronaatszaaltje van de 8t. Joeepbs- gezellen maar met eenlge wijziging betref fende den tijd, waarop bijeengekomen moet worden. De eerste afdeelln* van de congregatie dat zijn de jongens tot 14 jaar boude haar ontspanningsbljeenkomst van half vijf tot I tegen ees om dan zoo op tijd In de Medi tatie ta tajn en <to tweede afdeeUng van U Aanstelling In de plaats van den heer J. Bijman, wlen als vertegenwoordiger van het P. E. N. eervol ontslag is verleend, is de heer J. Bruin, die reeds als zoodanig voor Westerblokker werkzaam was. 00* aangesteld voor Oosi erblokker De vice-kanselier Schober is gisterenavond om kwart voor twaalf in gezelschap van den secrvtaris-generaal in het Hotel ..Imperial’- verschenen, waar hl) koning Zogoe bezocht en hem zijn leedwezen over het treurige voorval uitsprak Tevens gaf Schober mede namens de re geering uiting van zijn blijdschap, dat de koning ongedeerd bleef. Verkooping Bij de Donderdagavond ge houden verkooping werd het huis, toe be- hoorende aan de wed. O. Barten en kinde ren, verkocht aan K Stam alhier, voor de som van 3375. Landverhuring Voor de eveneens Don derdagavond gehouden verhuring van lan derijen der gemeente bestond groote be langstelling De gemaakte prijzen bleven ver beneden de oude prijzen. Het meeste land werd verhuurd voor 3 a 3.30 per snees, uitgezonderd de akkers by de gasfabriek, die door hun gunstige ligging voor prijzen van f 5 A 5.25 konden worden verhuurd. Meer veiligheid De woning van den gemeenteveldwachter is op iniatatief van den raad van telefoon voorzien, zoodat thans, vooral het noordelijk gedeelte dezer ge meente dag en nacht In rechtstreeksche verbinding staat met de politie, wat zeker bij eventueele Inbraak of brand van groote waarde zal zijn. Biljarten Dezer dagen gaf de heer Van der Laan een mooie match te zien in het café van den heer W. Groenland alhier. Als tegenpartij trad op de heer J. Pancras, die slechts 43 punten had. In niet minder dan 14 beurten behaalde Van der Laan zijn vast gestelde 600 caramboles. De hoogste serie was 303 caramboles. Een groot aantal lief hebbers van het biljartspel was btj deze match tegenwoordig. van bewaring zat en dus ’s nachts met an dere preventief zlttenden op een slaapzaal verbleef, een medegevangene zich in zijn slaap heeft hooren beschuldigen de moord»-, naar van Lans te zijn. De advocaat-generaal heeft naar deze m- dedcrtlngen een onderzoek laten inste’.le. door Inspecteur Hermans, die in een lijvig proces-verbaal tot de conclusie komt, dat d< betrokken mede-gevangene den moord niet kan hebben gepleegd. Mr Kokosky achtte het niettemin van belang, dat de gedetineer de als getuige zal worden gehoord. Uit Aken wordt gemeld: Hedenmorgen tegen half 8 heeft op de 600 M. verdieping In den zuidelijken vleugel van de mijn EschwellerReserve te Noth- berg een plaatselijke mljngasontplofflng plaats gehad Drie gangen, waarin 80 man kan bat werk waren, werden door de ontploffing getrof fen. Volgens de tot nog toe ontvangen berich ten zou het ongeluk tot de plaats van de ramp beperkt zijn gebleven. Het ontplofte mijngas was het beruchte Schlagw etter. Van de naburige mijn Maria gingen direct eenige reddingsbrigades de mijn In. Tot nog toe konden 3 dooden en 4 zwaar gewonden worden geborgen. Het laatste berir*'* 'uidt. dat geen verdere reddlngsmanscbappen meer noodlg zijn. Men meent daarom te mogen hopen, dat het ongeluk geen grooteren omvang zal aan nemen e^^dat (je 70 Ingesloten mijnwerkers (teen gevaar loopefrxen binnen eenige uren illen kunnen zijn, meldt w<der: worgen om tien uur waren de lljlcen len slachtoffers geborgen. zouden nog zijn ingesloten. Volgens een ander bericht zouden nog 90 mijnwerker» zijn Ingesloten. Men vreest voor hun leven Hedenmorgen te 5 uur brak brand uit in de boerderij bewoond door de* veehrmAer Krol te Follega (Fr.j In ruim een uur tljds was alles tot den grond toe af gebrand; 33 stuks vee kwamen in de vlamoffen om. De oorzaak moet ge zocht worden In het omvallen van een lantaarn. Alles was verzekerd. De boerderij behoorde in eigendom toe aan den heer P. Dlnla te Follega Te Heerenveen is hedenmorgen te om streeks 6 uur door het omvallen van een lamp In de schuur, alwaar het hooi in brand geraakte, het boerderijtje van den beer F. Dijkstra te Gersloot afgebrand. Nleta kon worden behouden. Een paard en eenige koelen kwamen mede lp de vlammen or- Burgemeester en Wethouder» van Alk maar brengen ter algemeene kennis, dat in bet Gemeenteblad nr. 1301 Is opgenomen het besluit van den Raad dier gemeente van 16 Januari J.I., waarby is vastgeeteld een Alle leden der Kiesvereeniglng. die vóór ol op 31 December 1930 lid waren, hebben In den loop dezer week een oproep ontvan gen om op Zondag 23 Februari te komen stemmen en gebruik te maken van het recht om te stemmen over de voorgedragen candi daten voor de Provinciale Staten. De stemming wordt gehouden In het St. JosefgeaeUenhuis, Verdronkenoord 13, van der morgens 9 uur tot 's middags 2 uur. Mocht u evenwel geen oproeplngskaart hebben ontvangen, of dat deze Is wegge raakt, kom dan even informeeren of u als lid bekend is, en Indien dan blijkt, dat u wel lid is. dan kunt u evengoed medestemmen als leder ander. Op het stembureau ontvangt u een stem biljet. U kunt op dit stembiljet een hokje rood maken (we hebben daar voor roode potloo- den). Vooral niet meer dan een hokje. U kunt nemen, wat u wil Of u stemt het hokje bovenaan geheel links, dat w.dx dat u geheel accoord gaat met het politiek advies wat het Statenkies kring heeft gegeven. Of u stemt een der candidaten. die daar onder staan, waardoor u kunt bereiken, da. de door u gestelde candldaat hooger op die lijst komt, waardoor de verkiezing van dit lid grooter kans beloopt. Ofwel u stemt een der candidaten rechts op de lijst, waardoor u kunt bereiken, dat dat lid komt tusschengeschoven onder de candi daten op de Ujst links, waardoor de kans van verkiezing van dat lid grooter wordt maar nooit meer dan een hokje van het geheele biljet rood maken Ter voorkoming van abuizen en daardoor ongeldige stemmen meenden wij goed te doen dit mede te deelen. Bandjirs richtten In het Moearalaboeh ontzettende verwoestingen aan. De groote weg is op vier plaatsen over een afstand van 20 K M weggeslagen. Vier hulzen en een warong zijn wegge spoeld. In totaal werden vijf personen gedood, terwijl drie personen worden vermist. Hedenmorgen vroeg kwam een personen- en goederentrein, die Calamato aan de golf van Messina Tripolis in de provincie Arkadla den dienst onderhoudt, In botsing met een uit tegen overgestelde richting komenden locomotief. Zoowel de trein als de locomotief reden met volle vaart en de boteing was zoo he vig. dat de locomotief en 4 personenwagens geheel werden vernield en in elksxr ge drukt werden. Ongeveer 50 nessagier» werden gewond, waarvan 15 aeer ernstig. Volgens nog niet bevestigde berichten zouden 18 personen o« het leien aljn gntinen en 16 jaar beeft na de meditatie toegang tot de Patronaatazaal. De Jonge Wacht kan door de leden der Congregatie, voorzoover zij deze nog niet ontvingen, na de kerk worden afgehaald en dan gelieven de jongens ook hun weke- Hjksche eónt£butte van 13M cent te be- De Directeur O. P. G. PERSOON Pr. Rectificatie In ons bericht over de R. K. Klesvereenigtng in ons nummer van gisteren, stond abusievelijk vermeld, dat een lOOtal leden candidaten voor de gemeente raadsverkiezingen kan indienen; men aal begrijpen, wat beode.d was, „elk 10-tal leden.” Het Is het Alcmarla-bestuur mogen geluk ken de Koogsche eerste klasser naar hier te krijgen. Ongetwijfeld voor goede oefening en voor de toeschouwer» een mooie gelegenheid om nog eens kennis te maken met het spel der nieuwe eerste klas- sers. Velen zullen Alcmaria's competlticgenoo- ten van vorig seizoen nog eens in actie willen zien. C. J. de Vreede en gezin, rX., z.b., égmond aan Zee naar Overdiestraat 26. O. A. de Wit, r.k.. z.b., van Bergen Schoolstraat 6. O. M Groen, rJi, dienstbode, van West- woud naar Emmastraat 15. J. M. Botman, r.k., z.b., van Grootebroek naar Eikelenbergstraat 7. C. M. de Graaf, r.k., dienstbode, van Castrloum naar Westerweg 174. M. LangedUk, dienstbode, van Spanbroek naar Spoorstraat 12. H. O. Groot. rJt., hulp 1. d. huishouding, van Akersloot naar Krebbesteeg 4. Wed. J. Voorthuysende Rootf en kinde ren. n.h.. van Oudorp naar Statlonstr. 28. M. Trljbetz. n.l.. steno typiste van Elnd- hoven naar Langestraat 47 J. P. H. Slenters en gezin, rX., witter, van Bergen naar Lindelaan 72. A. de Raadt en gezin, mb., z.b.. van Hei- loo naar Houttll 5. D. van der Zaken, nil., z.b., van Waalwijk naar Westerweg 19. A. Venneker, rX., Velsen naar Laat 90. J. J. Pot. geen, z.b., van Delft naar Wes terweg 1. J. Hogervorst en gesin, geen, typograaf, van Heiloo naar Verdronkenoord 99. P. Plas en gezin, nh en geen, chauffeur, van Heiloo naar Regullerslaan 2. P. Veter, el., winkelier, van Purmerend naai' Oudegracht 117. O. J P. Beukers, rX., dienstbode. Wannenhulzen naar Laat 142. J C O. Westmljze en gezin, nh.. adj. commies registratie, van Roermond naar Van Everdlngestraat 7. H. G. W. Bruns, rX., kapper, van Broek op LangedUk naar Verdronkenoord 12. I. C. Bakker en gezin, rX., filiaalhouder, van Amsterdam -naar Schoutenstraat 2. M. Glas, nh., z.b., van Hoogwoud naar Snaarmanslaan 157. Van het Centraal Bestuur was een schrij ven Ingekomen, waarin aansluiting verzocht werd bU R. K. Ziekenverpleglngsfondsen, welke kwestie door het Centraal Bestuur diocesaan georganiseerd zal worden. De secretaris heeft reeds de gevraagde In lichtingen verstrekt De heeren J. Punt en A. Dekker werden aangewezen als lid van de controlecommissie voor 1932. Blijkens het rapport van de kascommissie 1931 waren kas en boeken in orde bevonden. De secretaris bracht het jaarverslag uit. waaruit bleek, dat het ledental steeg van 110 tot 123 leden; deze stijging was vooraf aan de Bouwvakarbeiders te danken. H»< verslag betreurde het dat de Landarbeiders- bond zoo weigerachtig bleef. Uit de verdere mededeellngen bleek, een levendige belangstelling en een groeiend vereeniglngsleven. „Hulp In Nood” verschaf te aan 10 huisgezinnen totaal 144 L. melk. ..Herwonnen Levenskracht" had 293.81 ontvangen en 288 07 uitgegeven. De coöperatie had een stijgenden van f 16000 en keerde f «50.dividend ulL Van de wonlngbouwvereeniglng werd de huishuur met 60 ct. verhoogd. Opgericht werd een onderafdeeling. de tooneelvereenlglng „St. Jan". Voorts gaf het verslag een overzicht van de vele vergade ringen en cursus-avonden. Het verslag ein digde met de beste wenschen voor den bloei van de afdeeUng. De voorzitter bracht een woord van wel verdienden dank aan den volljverlgen secre taris voor zijn keurig jaarverslag, den wensch uitsprekende, dat de heer v. d. Vel de nog langen tUd secretaris mocht blUven (Applaus). De heer P. Leering deelde mede, dat tot wederopzeggens toe jaarlijks f n.— subsi die aan ..Herwonnen Levenskracht" wordt verstrekt. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de heeren L. v. d. Velde en Hof herko zen werden met respectievelijk 30 en 26 stemmen. De voorzitter uit den wensch. dat belde heeren de volgende drie jaren weer in het belang van den bond zullen werken. In de vacature-Dlngerdls, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd bij 3de stem ming gekozen de heer J. v. d. Steen met 18 van de 31 stemmen. De voorzitter uit den wensch, dat Steen een Ijverig bestuurslid zal zijn. Van den eerw. broeder Hoebe uit de Congomlssle was een dankschrijven Inge- kornen voor de vorig jaar ontvangen gift. Besloten werd den eerw. broeders Hoebe en Henneman weer een gift te zenden. De begroeting werd goedgekeurd In ont vangsten en uitgaven op 931.75 met een onvoorzien van f 18.15. Enkele posten de oogen worden gezien. Op een vraag van den heer B Scholten, de voorzitter mee. dat de tooneel- club flnancleelen steun van 't bestuur kan verwachten. Na nog eenige discussie werd de begroo- ttng door de vergadering goedgekeurd. De voorzitter deelde mede, dat de vol gende vergadering de nieuwe leden zullen worden geïnstalleerd. De heer Meijer vroeg bij de rondvraag door een spreker de ziektewet eens te la ten bespreken op een cursusvergadering De heer Dlrgerdls deelde mee, dat alle inlichtingen bij het bestuur kunnen worden Ingewonneui. De heer Vink bracht de ax gemeente raadsverkiezing ter sprake en relde de tolk van de leden van den Volksbond te willen zijn door den heer Martin dank en waar- deering te brengen voor hetgeen hl) ge durende de 8 jaar, dat hij raadslid is. voor de arbeiders heeft gedaan; spr. ultte daar bij den wensch, dat hij nog vele jaren de belangen van de arbeiders tn den raad niooht behartigen. Door applaus stemde de vergadering met deze woorden in. Naar aanleiding van de hierna gevoerde besprekingen werd besloten, behalve den heer Martin ook nog den heer W. Dlnger- dis als eandldaat te stellen. Met een woord van dank sloot de voor zitter daarna de vergadering Aanwezig aan bet Bureau van Politie. Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur. de na volgende voorwerpen als gevonden gedepo neerd op: 17, 18 en 19 Februari 1931: Vul potlood. handschoenen, schoolétul met In houd en sleutel. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, al» gevonden aangegeven op: 17. 18 en 19 Februari 1931: Damesparapluie. T. Groot. Kievitstraat 14: beursje met inhoud. P. Obdam. Scharloo 20; portemonnaie met in houd, Aafje Rood, p. x Dr. Broere, Oude gracht 275. gummibal. J. F. Burgering, Klein Nteuwland 2; handschoen. Joh. van Vliet, Druivenlaan 31; schoolétul met In houd, Th. Kaal), van der Woudestraat 30; beursje met Inhoud. C. Wiedyk. Clartssen- btiurt 5; heerenarmbandhorloge. J. Wesse- Mng, Oosten burgerstraat 6; pet, K Troost- heide. Zeswlelen. gemeente Koedijk; dames- parapluie, N. Hoekmeljer, Overdiestraat 43; boeken In enveloppe. Mevr. Rab, Nleuw- poortslaan 148; schaar. B Brinkman. Oude gracht 279: handschoen, O. Beurs. Houttll 52? actetasch. Directie Postkantoor en als- voren. O. Ursem, Koningsweg 76 Wanneer men weder tn het bezit Is van liet verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van Politie K K. Volksbond In ,.8t. Jan” vergader de gisterenavond de R. K. Volksbond, alhier, onder voorzitterschap van den heer J. Mar tin, die de vergadering opende met een woord van welkom tot de aanwezige leden en de pers. Na opening met den Chrlsteltfkén groet las de secretaris, de heer L. v. d. Vel de, de notulen van de vorige vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd. Ingek omen was o.m een schrijven van hes Centraal Bestuur inzake de Rerum Nov*- rum herdenking In September as. te Rome te houden. Besloten werd dit schrijven In het bestuur aan te houden. Van den heer G. v. Slingerland was een schrijven Ingekomen, waarin gevraagd werd naar het resultaat van de actie voor het Sanatorium van „Herwonnen Levenskracht". De voorzitter herinnert aan de goedge slaagde tentoonstelling, die reeds een groot saldo voor dit doel opbracht. De heer Vink toonde aan dat deze ten toonstelling 700 had opgebracht, hetgeen neerkomt op 7.per lid van deze afdee- llng. Spr. was van meenlng. dat Bergen zijn deel wel gedaan had.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 13