De Hanze Afd. Alkmaar 46. 65. Burgerlijke Stand Februari-Maart aanbieding^ Costuums naar maat SPECIALE PRIJZEN van Alkmaar BLADZIJDE 1 TWEEDE BLAD MAANDAG 2 MAART 1931 MEDEDEELINGEN STADSNIEUWS OFFICIEELE „Stnie Omgang” PROVINCIAAL NIEUWS Geslaagd Hond overreden Vertrokken personen Opbrengst collecte RECHTSZAKEN Kantongerecht te Alkmaar VOETBAL Waarschuwing Gemeentelijke Arbeidsbeurs Expositie R. K. Vereeniglng van Handels- relzlgers Dividend Noord-Hcliandsch Grondcrediet Huurwaarborg- vereeniglng „Voor Beiden Recht” Autobusdienst GraitDe Rijp Purmerend Drankwet tngekomen een Retraitehuizen te Bergen en Noordwijkerhout MEDEMBL1K HOOGWOUD HOORN UITGEEST A. R. C. I—Vitesse I 2—3 ff Afdeellng ..St. Laurentlus". den Stillen District*- Arbeidsbeurs. no- hiervan BU Marte Ondejans. burge- JoM. A. A. te te In. der V. 12.02 V. 12.11 A. 13.47 Donderdagavond vergaderde In hotel aan plaats te broeder c ■gt is mag Nadat deelde sing van Bulten - grasland De Paters Redemptoristen hebben thans de retraitehuizen te Noordwükerhout en te Bergen betrokken. Tot assistenten zijn benoemd te Bergen de Weleerw. Paters Heydeman uit 's-Hertogen- bosch en Glelen uit Amsterdam en te Noordwükerhout de Weleerw Paters Vügen uit Amsterdam en Veger uit Zenderen. In het Retraitehuis te Zenderen werd tn de plaats van den Weleerw. Pater Veger be noemd de Weleerw. Pater Baneke, uit Roer mond. HINDERWET. Bü besluit van 27 Februari 1931 is aan de Wed J. Otter alhier, vergunning verleend tot uitbreiding van een mineraalwaterfabriek, door het bijplaatsen van een electro-motor van IK PK., tot aandrijving van een ’.ucht- pomplnstallatie in het perceel Torenburg nra. 11—13, alhier. Alkmaar. 28 Februari 1931. Burg, en Weth. van Alkmaar, WENDELAAR. Burgemeeser. A. KOELMA. Secretaris. Schoen en 3. Romm te Helloo voor onderwijzeres llngerk zak. Algem. Vergadering Om venehfllende zaken al te handelen Is *~et noodlg dat moedig een algemeene leden veroaderlnv wordt bijeengeroepen. Voorlooplg is daarvoor aangewezen Woens dag 11 Maart ax V. 10.40 stopt V. 1039 stopt V. 11.15 stopt V. 1131 V. 11.40 Algemeene ledenvergadering te Hbuden op Maandag 2 Maart 1931 in het lokaal van den heer P. Hecker, des avonds te 8 uur. Agenda 1. Opening Notulen. Ingekomen stukken. 3. Installatie nieuwe leden. 3. Verslag kascontrole. 4. Verkiezing Bestuurslid (Zie Art. 9). 5. Benoeming Gedeleg. Vakgroepen. 6. Verkiezing afgevaradlgde Jaarvergade ring. 7. Bespreking. Vaandeldrager. 8. Rondvraag en sluiting. Bestelt Uw mootklee- ding Mr het drukke seizoen begint Tot einde Maart profiteert U ran speciale róbr- soizoenprijzen en hebt eerste keuze urt onze prachtige nieuwe vooriaaricollecties Vanmorgen werd op de Kanaalkade een groote herdershond van den heer O. Schot. Voormeer, alhier, door esn autobus overre den. Een kwiartier na het ongeval stierf het arme dier.. Overleden Cornelius Henrlcus Kemps, 80 J. Laurentia Baas, gehuwd met Jan Strooper, 88 j. Maaike Verhoeks, gehuwd met Jacob Visser. 25 j. Lourens Schot- v anger, A3 J. Jan Schenk, 71 j. Lau rentlus Buis, 37 J. Geboren: Martinus Joseph Arnold Anto- nlus, z. van Adrlanus Koelers en Cornelia Jaru.en Carolina Antonia Maria, d. van Frederlk Bots en Petronella Jacobse Rei- nler, z. van Johannes Vriend en Dleuwertje Floris Hendriks Margaret ha, d. van Ger rit Wijn en Klaslna Hemmelder. Spruit te Alkmaar en M. Bergen voor coupeuse Tooneel De R. K. Tooneelvereenlglng „Ons Genoegen", alhier, heeft in studie genomen een kluchtspel In 4 bedrijven, ge titeld: .Summa cum Laude”. Reeds den 2den Paaschdag zal een uitvoering gegeven worden. Benoeming Benoemd is als onderwtjae- res aan de School met den BUbel. alhier, mej. P. C. J. Brakman, uit Groede. Ambtenaar burg. stand. Beëedigd Is tot nmbtenaar van den burgerlijken stand dezer gemeente de heer D. Hoogenboom. meester. In den Boek- en Kunsthandel van Marte Oudejans in de Schoutenstraat, wordt dezer dagen een expositie gehouden van de wer ken van onzen stadgenoot, den heer J. H. de Groot, directeur van de Handelsachooi. Zoowel in de étalage als In den winkel staan eenlge aardige doeken geëxposeerd, w.o. bloemen-stillevens In levendige kleuren en stemmige stadsgezichten. Het beet leken ons de doeken in olieverf geschilderd, boach- en duinlandschappen voorstellende. Deze schilderijen kenmerken zich door pak kende lichteffecten en heldere diepte. Vooral bet duinlandschap mag gezien wor den. De doeken blijven deze week nog geëxpo seerd. Heden is Ingekomen een verzoek van Hendricus Hennink alhier, om verlof tot den verkoop van alcoholhoudende dranken anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Boter- straat no. 16. Binnen twee weken na dagteekenlng dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof Indienen. Alkmaar, 28 Februari 1931. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar. WENDE! AAR. Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris Personalia. De dames E Bakker. M. Ca- sembroót, G. Wesselman en de heer K. Bas te Hoorn en K H. van Dijk te Berkhout, behaalden het diploma als typ-st (e). Gemeenteraad. Aan de agenda voor de vergadering van den gemeenteraad, welke zal worden gehouden Dinsdag 3 Maa.t, des avonds te half 8 uur Is toegevoegd het vol gende punt: 12a. Voorstel tot beschikbaarstelling sport- en speelterreinen aan den Iuiendijk en ingebrulkgeving van aldaar aan den reinigingsdienst stands-leldlngen. een kostbaren aenleg en die moet nu door alle verbruikers te samen wor den betaald op grond van bovengoenemde onreëele basis. Ook deze redeneering Is o.i. vrijwel waar deloos. Voor een rijk man, die voor z’n ge noegen op een afgelegen plek zijn huls bouwt, heeft men een kostbare waterleiding te leggen, en hl) die bescheiden woont, doch gedwongen is een groote ruimte als opslag- e gberulken. kan nu voor zijn rijken duur water drinken! We hebben alle eerbied voor sociale- en hygiënische overwe gingen, maar dezelver toepassing In zake waterleverantle door het Provlncaal Water leiding Bedrijf lijkt ons niet zoo klaar als. duinwater! Er lijkt ons derhalve alle reden voor te be staan, dat alle burger-organlsatles eens over wegen of ten deze geen stappen kunnen worden gedaan, om te trachten te verkrijgen een blllUker waterleldlngs-tarief. HINDERW9T BIJ besluit van 27 Februari 1931 Is aan de firma Gebr P. en A Boll, alhier, vergun ning verleend tot het uitbreiden van een ksdkbluschlnrlchtjig en machinale kalkmen- gerü. door het vergrooten der werkplaats en het bUplaatsen van een electro-motor van >4 P.K. tot aandrijving van een waterpomp In het perceel Oudegncht 112, alhier. Alkmaar, 28 Februari 1931. Burgemee:t?r en Wethouder» van Alkmaar, WENDELAAR. burgemeester, A. KOEXMA, secretaris. „de Nagtegaal" aan de Langestraat de Huur- waarborg-Vereenlglng „Voor belden Recht”, onder voorzitterschap van den heer C. van oer Hllst. De secretaris-penningmeester las, na ope ning der vergadering dooi den voorzitter, de notulen voor, welke onveranderd werden vastgesteld en bracht dasma verslag uit over bet finandeele beheer van de vereeniglng. Azn contributie en andere baten was in 1930 ontvangen een bedrag van f 148.19, ter wijl de uitgaven f 263.03 beliepen. Van deze uitgaven is een som van f 152.70 besteed om onwillige huurders in het gareel te brengen. De kas en de bescheiden werden door eene commissie nagezien en tn orde bevon den, waarbij geconstateerd werd, dat de ver- eenlglng op een bezit van f 117437 kan wij zen. Het aantal ingeschreven perceelen bedroeg op het einde van het boekjaar 221 stuks. Het ligt In de bedoeling van het bestuur om meer propaganda voor de vereeniglng te maken en het ledental daardoor op te voeren. Hiertoe zal dan ook op de eerstvolgende al gemeene vergadering eene lezing worden ge houden waarbU uiteen gezet zullen worden de rechten mi plichten aan huur en verhuur verbonden. Deze vergadering zal v xrr alle huiseigenaren toegankelijk zün en per adver tentie worden aangekondlgd Verschillende vragen werden door de di rectie ten genoege der stellers beantwoord, waarna de vergadering werd gesloten. In de d.d 37 Februari J1 gehouden ver gadering van Commissarissen is besloten aan de ax algemeene vergadering, welke zal gehouden worden op Maandag 16 Maart ax te 10K uur vm. ten kantore der Vennoot schap. voor te stellen "t dividend over 1930 te bepalen op 15 pot. (v. j. 30 pet Het eind van een kwart eeuw. Na deze water-en-vuur-p: aatjes is er iets, dat zeer zeker niet minder onze algemeene Hanze-aandacht verdient. De Hanze leeft thans In de Ind-periode van haar eerste kwa t-eeuw-tüdperk. In het begin van het volgend Jaar in 1932 - pen we te mogen herdenken ons 25-jar staan. Ons 5-jarig. 12 K- en 20-jarig f< crescendo gevierd: ons 25-ja'lg jubllé derhalve niet minder plechtig zijn. Daarom wordt naast de gewone en buitengewone middenstands aangelegenheden thans reeds aan de voorbereiding van het zllve-en bestaansfeest door bestuur en feestcomml-sle met Ijver gewerkt. Kerkdijk en bulten Ker kdijk moet het gedenken van een kwart eeuw. die weldra achter ons zal liggen, met den noodlgen luister worden gevierd Straks zal een ontwern van feestviering op een Algem. Vergadering den leden worden voorgelegd. Intusschen zal een Ijverig dames-comité, bestaande uit echtgenooten van Hanze-leden. zich binnen zeer korten tijd tot alle dames uit de Hanze wenden, om die tot daadwerke- lljken steun uit te noodigen. Waarom men zich wel tot de dames en niet tot de heeren gaat richten, zal dit Co mité den belangstellenden wel komen ver klaren. In leder geval, met de voorbereidingen tot het feest is men reeds druk bezig; voorberei dingen die uit den aard der zaak tijdig en krachtig moeten worden aangevat wil men van wel-lag-n verzekerd «Mn. We hopen, dat de dames uit de H«nre dit Comité met veel belovende b"'moed'i’!'*,d rullen ontvangen; de rest komt dan wel terecht. ruggave aan de ouders, de 3e f 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 3e f 1 boete of I dag hechtenis, de 4e, 6e, 7e, 8e en 9e, leder f 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 5e f 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. C L., te Beverwijk, E. Z-, 3. V„ P. J. K„ S. P. K„ te Castrlcum. K L te Heemskerk, O. V., te Helloo, A. de W., te Egmond aan Zee, D. H„ O. M.. van G„ J. de B„ te Alkmaar, J. B., te Heerhug rwaard, G L., te Oude-Niedorp, T. A. M. te s-Graven- hage, L. V.. te Hoorn. O. J. H. te Schermer- hom. overtreding Motor- en Rljwlelwet, de le f 20 boete of 20 dagen hechtenis, de 2e en 3e leder f 12 boete of 1 week tucht school. de 4e en 5e teruggave aan de ouders, de 6e. 10e, 11e, 13e. ieder f 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 7e, 8e en 16e ieder f 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 9e, 14e en 15e ieder f 6 boete of 6 dagen heclitenis. de 12e f 7 boete of 7 dagen hechtenis. Voor het te Den Haag gehouden examen zijn geslaagd: de dames A. Koger en 3. Laan te Alk- rnaar; O. Admiraal te Castrlcum en M. Visser te Hensbroek voor coupeuse eostuum- en man tel vak; de dames M. Wartenhorst te lingerie-vs^; de dames T. Telefoon 838, Doelenstraat 30. Geopend van 912 uur. Voor werkgevers van 91 en van 25 uur. Maandag- en Donderdagavond van 78 uur. Bemiddeling voor kantoorpersoneel op Donderdagavond. Voor vrouwelijk personeel afzonderlijke in gang. Bemiddeling kosteloos. A. Frankena, geen, z.b., van Clarlssebuurt 27 naar Bolsward. M. Hljmansde Jong, rX. van Tulpstraat 25 naar Amsterdam. J. M. v. d WalWagenveld, nJi., s.b., van Nleuw- poortslaan 155 naar Bloemendaal. T. van der Wal, nJi., van Nleuwpoortslaan 155. naar Leeuwarden. O. Schekkerman, n.h., dienst bode, van Kennemerpark 17 naar Wijdenes. G. A. Hanraads. rJt. z.b., van Houttll 17 naar Waalwijk. T. Gedlnk, eJ„ dienstbode van Mlent 27 naar Oosthuizen. T. Kaagman, nJi. machinist, van Akerslaan 29 naar Amster dam. H. C. Ridder, rk., boerenknecht, van Hellooërdljk 10 naar Wognum. W. Llbblng. n.h varensgezel van Heiligland naar Oudorp. A. Smit en gezin, geen, fabrieksarbeider, van Heiligland 22 naar Den Helder, C. E. Bur- kunk, n.h., dienstbode, van Mr. P. J. Troel- strakade naar.H. GrootDuits, n_h.. z.b van Oudorperdljkje 15 naar HJI. Waard. C. M. Boelhouwers, n.h., kantoorbediende, van Pr. Hendilksstraat 24 naar 's-Gravenhage. J de Graaf en gezin, rJt., expedltleknecht, zan Breedstraat 5 naar Heemstede. G. C. van der Meer, rJt., onderwijzer, van Oudegracht naar Castrlcum. J. M. C. van Vliet, nJi., buffet juffrouw, van Bierkade 5 naar Hoorn. B. H. E. Nlesslnk, n.h., kleermaker, van Konings weg 9 naar Koedijk. A. Dekker, g.k. handels- reizlger, van Luttlk Oudorp 17 naar 's-Gra venhage. T. Gons, nil., z.b., van Roemer Vis- scherstraat 3 naar Hoorn. J. Groene woud, n.h., leert, machinist Ned. Sp. van Grens- straat 4 naar Amsterdam. A. S. Kapitein, rk.. machinist, van Stuartstraat 98, naar Sit- tard. G. Gljs, nil., tandtechniker, van Hoog straat 7 naar Den Helder. P van Tongeren, n.h., leert, machinist Ned. Sp., van Grens- straat 12 naar Kesteren. C. W. Kwast, nli.. hulp L d. huishouding, van Wllhelmlnalaan II naar Wormerveer. In t 81 JosephgezeHen-gebouw aan bet Verdrunkenoord te Alkmaar, werd gister middag een algemeene vergadering gehou- den met afgevaardigden van de buitenge meenten van het Genootschap van den Stil len Omgang te Alkmaar. De voorzitter, de heer Jb. Baart opende met den Chr. Groet en heette allen, spe ciaal den HE. Deken Rengs van harte wel kom. waarna spr. herinnerde aan de in de vorige vergadering gedane poging om actie te voeren voor bet bijeenzamelen van gelden Voor een raam In de nieuwe St. Bavo van bet Genootschap van den Stillen Omgang. Spr. bracht dank aan de afdeellngen Oudorp en Schoort, die reeds hun bijdrage gedaan hadden. Van de R. K. RIJwielclub was momen teel nog geen bijdrage ingekomen met het oog op den crisistoestand. Spr. verwacht wel, dat de aanbieding van bet raam niet vóór Mei 1933 zal geschie den. Met het bestuur van de Redemptoris tenkerk in Amsterdam is het bestuur over eengekomen. dat de daar te houden col lecte voor dit doel zal dienen, terwijl ook In de Alkmaarsche kerken in Mei voor dit doel gecollecteerd zal worden, zoodat op deze wijze de Omtnegangers toch in de ge legenheid zullen zijn voor het geschenk aan de St Bavo een bijdrage te verleenen. De secretaris, de heer J. Netten, leest de notulen voor van de vorige vergadering, welke worden goedgekeurd en conform vastgesteld. De H. S Deken E. P. Rengs sprak hier na de vergadering toe; spr. begon met de verwachting uit te spreken, dat al degenen, die deze vergadering bezoeken, ook actieve deelnemers zullen zijn aan dat mooie doel, dat op deze vergadering in Voorbereiding te, nL de Stille Omgang, waar wij allen, zijn de de volgelingen en leerlingen van Chris tus, op welsprekende wijze, door een als t ware Goddelijk stilzwijgen. God eerherstel brengen voor de oneer Hem aangedaan door de velen, die niet van Hem durven getuigen. In Alkmaar wordt de Ommegang in de maand Mei gehouden; daar wordt de hulde aan het H Sacrament tevens een hulde aan Maria, de Moeder van Christus. Hun belooning zullen de deelnemers aan den Stillen Omgang ontvangen, wanneer Christus In den Hemel. Ingevolge Zijn be lofte: die voor MU getuigd heeft voor de menschen, voor dien zal Ik voor Mijn hemel- schen Vader getuigen, hun voorspraak zal zijn. De H. E. spr. herinnerde voorts aan de algemeene intentie: dat de Encycliek van Pius XI het gezinsleven over de geheele we reld tot zegen moge strekken Het huisge zin aldus spr. te de steun van kerk en maatschappij. Bij dezen Stillen Omgang zullen de dui zenden mannen den hemel geweld aan doen: en bidden voor de heiliging en kerstening van het chrtetelük huisgezin. Doch deze openbare getuigenis brengt ook de verplichting mee, dat deze daad van liefde komt uit teders hart, dat deze uiter- lüke daad van eerherstel te een weerspiege ling van het tnnerlük. Met de beste wen- schen voor het welslagen van Omgang, eindigde de H. E. spreker. De Voorzitter dankte den H. E. Deken voor zün enthousiast en bemoedigend woord en deelde voorts mee, dat de tweede intentie voor dezen omgang is de beëindi ging van de economische crisis. De H. E. Deken lichtte dit nog nader toe en wees er op. hoe In alle bisdommen voor deze in- tle en speciaal in de H. MIs gebeden wordt Hierna verliet Deken Rengs de vergade ring. Aan het programma, dat hierna In be spreking kwam, ontleenen we bet volgende: Heenreis: Den Helder Breezand Anna Paulowna Oude Sluis Behagen Züdewlnd N.-Scharwoude H.H. Waard Warmenhuizen Alkmaar Helloo Amsterdam Terugreis: Amsterdam Helloo Alkmaar St Pancras H.H Waard N -Scharwoude Züdewlnd Schagen Oudeslute Anna Paulowna Breezand Den Helder V. 637 7.35 7.44 stopt 8.03 A 8.13 stopt A. 8 28 stopt A. 8.44 stopt A. 9.02 kaartjes zün uitsluitend geldig voor den extra trein, ook voor de terugreis. De deelnemers van Warmenhulzen. Tult- Jenhora enz- kunnen met hun speciaal plaatebewüs. met een der tramtreinen naar sa van Alkmaar reizen. Aan de deelnemers van Anna Paulowna tot «n met Heer Hugowaard wordt toege staan met hun speciaal plaatebewüs met trein No. 3468, (vertrek Anna Paulowna, 7.41, aankomst Alkmaar 833) te reizen, ten einde het plechtig Lof bü te wonen. De algemeene Intentie van den Stillen Omgang, waarvoor speciaal een gebed ver zocht wordt, te dit Jaar: dat de zoo pas verschenen Encycliek van onzen Paus Plus XI, bet gezinsleven over de geheele wereld tot zegen moge strekken. Als geestelük leider zal de Weleerw. Pa ter N. van Rün OP. de bedevaart verge zellen, en de verschillende predlcatles hou den. Zaterdagavond 31 Maart om half 11 plechtig Lot met preek in de St. Jozefkerk aan den Kennemerslngel te Alkmaar, tot voorbereiding van den Stillen Omgang. Op de heenreis zal In den trein één tientje gebeden worden voor het welslagen van den Stillen Omgang, één tientje tot Eerherstel van het H. Sacrament, 3 tientjes voor de beëindiging van de wereldcrisis, en opdat ons vaderland bespaard mag wor den voor hieruit voortvloeiende rampen. Van Zaandam tot Amsterdam één tientje voor de geloovtge zielen. Men wordt verzocht in alle coupé’s deze tientjes voor te bidden. Om half 2 zal de Omgang gehouden wor den. waarna om half 3 de H. Mis met pre dicate en algemeene H. Communie In de O. L. Vrouwe Kerk aan de Keizersgracht 218. Een zangkoor onder leiding van den beer Jac. Al, zal de plechtigheden met eenl ge latünsche gezangen opluteteren. Men wordt verzocht zich niet uit den stoet te verwüderen. om eerder In de kerk te zün. daar deze toch niet wordt geopend, voer de gezamenlijke omgangers zün aan gekomen. Voorts wordt men verzocht na den Om gang die straten te vermüden. waarlangs de Omgang gaat, om anderen niet te hinderen in hun devotie. In de wachtkamers van het Centraal Sta tion tal gelegenheid zün. tegen matige prü- aen een en ander te gebruiken. Door de algemeene leiding te Amsterdam wordt ultdrukkelük verzocht niet van een andere gelegenheid gebruik te maken. De wachtkamers sullen vanaf 4 uur ge opend süa. De Commissaris van Politie te Alkmaar, geeft het publiek in overweging, alvorens in relatie te treden met een heer en een dame, die voorgeven in verbinding te staan met het Centraal Neutraal Ziekenhuis te Alk maar en voor en ten bate van genoemde in richting advertenties geplaatst trachten krügen in een boek of catalogus, zich wenden tot zün bureau. Bargerlüke Stand Geboren: Cornelia, zoon van Abraham Johannes Verdook en van Hillegonda Kool); Charlotte Gerards Mario, dochter van Bernardus Johannes Ham en van Catharina Elisabeth Maria Janmaat. De Directeur van bovengenoemden dienst maakt bekend dat heden staan Ingeschre ven: 1 Aanhouder, 1 bakker, 1 leer!, banketbak ker, 1 bankwerker, 2 betonvlechters. 2 beton werkers, 1 bouwk. opzichter, 1 bloemist, 3 boekbinders, 3 boerenarbeiders 5 chauffeurs. 1 electriclen. 18 grondwerkers. 1 kaasmaker, 5 kantoorbedienden, 2 kellners, 4 ketelma- kers, 1 kistenmaker, 1 kok, 1 letterzetter, 2 mach, houtbewerkers, 2 metaaldraalers, 1 me- taalslüper, 2 meubelmakers, 2 meubelstoffeer ders, 1 opperman, 7 pakhuxknechts, 5 plaat werkers, 3 reizigers, 8 schilders, 1 schipper. 1 scheepstimmerman, 25 sigarenmakers. 1 steenhouwer, 2 stokers, 1 straatmaker, 4 stu kadoors, 26 timmerlieden, 3 tuinlieden, 2 voe gers 1 winkelbediende, 1 wagenmaker, 1 vor mer, 14 üzerwerkers, 91 losse arbeiders 2 werksters. Geplaatst: 1 bakker, 15 grondwerkers, 1 jongste kantooi bediende, 2 loodgieters, 3 met selaars, 2 opperlieden, 1 schilder, 3 timmer lieden, 1 uitvoerder, 10 losse arbeiders 2 werksters. AUrmaar 37 Februari. De Directeur voomoemd. ED. V. d. Hz;U V EL. De gister In de 8t. Domtntcuskerk ge houden collecte, na de predikatie van den W. E. Pater A. Zoetmulder O. P. ten bate van de Missie van Boraholm der Paters Dominicanen, bracht t 61337 op. Voor een commissie uit Gedeputeerde Staten van Noord-Holland werden heden morgen verschillende bezwaarschriften be handeld tegen het verzoek van de directie der Noord-Zuid-Holandsche Tramweg- Maatschappü te Haarlem, om een auto busdienst te mogen exploiteeren tusschen GraftDe RÜPPurmerend en terug. Allereerst voerde het woord de directeur van de Alkmaar Packet, die de voordeelen. maar ook de nadeelen van de aanvrage belichtte. Een voordeel is het, dat een groote maatschappü met bekwame men schen, elf ritten vice-versa wil exp oitee- ren. Een nadeel is het. dat door de Instel ling van den dienst de lün Alkmaar Schermerhorn. Purmerend niet meer ren dabel zal kunnen zün. Op deze wijze zou een klein streekbe ang gediend worden ten koste van een groote bus-concessle. Ook meent spreker uit de stukken te moeten maken, dat de N. Z. H. T. M. met ongelüke bussen van 18—34 personen zou gaan rij den. De exploitatie met groote bussen van 32 personen is sterk te prefereeren. Ir. W. J. Burgersdük, directeur der N. Z. H. T. M. merkte op. dat er reeds 5 bussen op het traject AlkmaarPurmerend rüden en dat deze samen den dood van de tram hebben veroorzaakt. Voor de verbinding Stompetoren, Schermerhorn, Beemster Alkmaar is geen nieuwe buslün noodlg. Een streek is gediend door uitbreiding van de bestaande diensten en niet door telkens nieuwe concessies. Voor AlkmaarPurme rend is ook een dienst, daarenboven geven de Ned. Spoorwegen 15 A 17 maal per dag naar Zaandam verbinding. Er-Is dus op dat traject voldoende ge'egenheld en spreker ziet niet in. waarom hier een nieuwe bus- concessle zou moeten worden gegeven, ter- wllle van een groot streekbelang. Anders is het voor De RÜP Een goede autobusdienst brengt voor de bewoners van dat dorp en van Graft groote voordeelen, omdat zij daardoor communicatie krijgen met de electrlsche treinen Purmerend en Amsterdam. Er gaat een autobus langs De RÜP en niet door De RÜP- Het plaatsje, zoo dicht bü de hoofdstad gelegen, biedt ove rigens volop gelegenheid voor vreemdelin genverkeer. Maar er moet dan ook goed vervoerd worden. Wat de opmerkingen van den heer Bos man betreft, brengt spreker in het midden, dat over het type bussen nog is te praten. Er komt in leder geval één type, zün de vervoercüfers voldoende, dan Is er natuur- lük geen bezwaar bussen voor 32 personen In roulatie te brengen. De heer Blauw, wethouder van Graft, gaf zün enthousiasme te kennen over de plannen. De Graftenaren zün nu gedwon gen een half uur te loopen naar het sta tion De RÜP- °m vandaar naar Amsterdam vervoerd te kunnen worden. De dorpelingen juichen een eventueele concessie ten zeerste toe, temeer daar de dienst van de N. Z. H. T. M de goedkoop ste van alle aanvragers zal zün. De heer Bosman merkte nog op, dat de bus van de A'kmaar-Packet de passagiers wel degelijk in De Rllp brengt, nog wel voor het bezlenswaardlge gemeentehuis. De burgemeester van Graft en De RÜP wilde een breedvoerige uiteenzetting geven over het te betreuren feit, dat niet spoedi ger met electriflcatie van de stoomtram begonnen was, dan zou deze conferentie overbodig geweest zün. De voorzitter achtte dese zaak echter niet van direct belang. De RÜP heeft voor de tram altüd 300 subsidie gegeven, hoe zal dit nu in de toekomst worden? Zal de gemeente het geld terug krijgen? Den bur gemeester blüft het gelük. we ke maa»-. schappü of persoon de concessie krügt. als het maar de exploitant is. die de men schen naar Purmerend en naar Alkmaar wil brengen. Er zün verschillende kinderen en oudere Ingezetenen van de genoemde dorpen, die hun onderwüs in Alkmaar krü gen. Daar moet wel degelijk rekening mee worden gehouden. Verder merkte sprek’r op. dat de weg van GraftSchermer—Alk maar ontzettend s'echt is. hü vindt het onverantwoordelük. dat op dit traject nog groote bussen mogen rüden. nog eenlge vragen waren gesteld, de voorzitter mede, dat de beslis- van Ge<Jét>uteerde Staten nog wel gerulmen tüd kan ultWjven. omdat o.a nog steeds geen officieel bericht Is Inge komen van de N. Z. H. T. M waarin dere mededeelt, de bestaande stoomtram Alk maar—Amsterdam definitief op te heffen Water en vwwr. Over de durute van vaar en licht hier ter stede hebbsn we pas het een en ander ge zegd; het vervolg daarop hopen we. dat tü- dlg en ter plaatse zal worden aanhangig ge maakt. Thans een enkel woordje over het water, dat Je hier in Alkmaar ook al niet voor een koopje gebruiken mag. We kunnen ons in denken, dat bedrüven en industrieën, die veel water gebruiken, meer moeten betalen dan particulieren, maer dat den „klein-ver- bruikers hier *n goedkoope „dronk" wordt ge leverd zal wel niemand durven beweren. Het Provinciaal Waterleidlngbedrüf weet van .Aftappen” en spaart ons heusch niet. En dan lükt ons de basis van den aan slag tamelük willekeurig, aangezien men daarvoor in aanmerking brengt de opper vlakte onder-, op- en boven den beganen grond. Hoe meer ruimte, hoe meer verdiepin gen je hebt, des te meer moet Je betelen, want, zegt men. zooveel te meer gelegenheid heb Je om kranen aan te brengen. Alsof Je voor Je pleizler. omdat je zooveel kranen in je huls hebt, die nu allemaal tegelük laat loopen! Je gebruikt toch im mers niet meer dan je behoorlük noodlg hebt We hebben echter als het motief voor de hooge waterleidtngsterteven hooren aan voeren: de hygiëne op het platte land. Om het platte land van goed drinkwater te voor sten beeft men, als gevolg van lange-af- De bestuursleden s*n herkenbaar aan een rood-wlt strikje. De Voorzitter deelde mee, dat ditmaal door vier deuren toegang tot de kerk in Amsterdam wordt verschaft, terwijl voor het «snvangsuur enkele wachters sullen voorkomen, dat anderen de kerk inkomen Zij, die geen programma hebben, sullen be slist geweigerd worden. Bü de rondvraag kwam een bestuurs voorstel ter sprake om bet volgend jaar aan den Stillen Omgang geen vergadering te Alkmaar te laten voorafgaan en de Jaar vergadering te houden voor den Alkmaar- schen Omgang. Na eenlge bespreking over dit voorstel, werd besloten In het vervolg te blüven ver gaderen. Nadat nog eenlge huishoudelijke bespre kingen waren gehouden, sloot de Voor zitter de vergadering met een woord van opwekking om den Stillen Omgang devoot te houden. Men verzoekt ons nog te vermelden, dat kaartjes voor den trein verkrijgbaar zün bü •C Bote, Heerenstraat, 3. A. Netten, Appel- steeg en G. W. de Munk, Rltsevoort. Balde. Iedereen kan kennis genomen hebben van het feit, dat In ,,'t Gulden Vlies” ve. leden Maandag en Dinsdag een verkooplng Is ge houden die was aangekondlgd als een ver kooplng van den Inboedel van Mr Muller Massis te Den Haag, eertjds mede-dlrecteur van de Onderl. Landbouwbank, alhier. De groote zaal was tjokvol met meubelen en ande e verkoopartlkelen en voor een In gewijde was er dus reden te veronderstellen, dat een vrijgezel, als Mr. Muller Massis. nooit zoon enormen Inboedel gehad kon hebben. De inboedel van genoemden heer, bestaan de uit één heerenkamer was n.l. aan een opkooper ve; kocht, die een en ander weer van de hand deed aan de fa. Frank uit Hil versum. die den Inboedel aanvulde met een groote partü meubelen die met de Inventaris van den heer Muller Massis niets hadden uit te staan. Middels haar advocaat. Mr. Langeve'-d. diende de afd. Alkmaar van den Handeldrtj- venden en industrieëelen Middenstand een klacht In bü de politie, die na onderzoek procesverbaal opmaakte ter zake oneerlüke concurrentie. Ofschoon, helaas, niet Is belet kunnen worden dat de verkoop doorgang vond, is er toch alle reden om onae zustervereenlglng, de Alk. Vereen, van den Handeldrüvenden en Industrieëelen Middenstand te Alkmaar, alle hulde te brengen voor haar betoonde activiteit in de’en. In het belang van den geheeten Alkm. Middenstand. J. V.. te Zaandam, overtreding Kanaal- reglement, f 4 boete of 4 dagen hechtenis. J. K.. D. L. te Sc hoor 1. overtreding Vleeschkeuringswet, leder f 60 boete of 30 dagen hechtenis. K. M te Castrlcum. J W C. K., W. van P„ T. H., te Egmond aan Zee, J. B„ te Heemskerk, loopen over verboden grond, de le f 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 2e en 3e leder f 4 boete of 1 week tuchtschool, de 4e f 5 boete of 1 week tuchtschool, de 5e teruggave aan de ouders, de 6e f 5 boete of 5 dagen hechtenis. A. H., C. F. Bte Egmond aan Zee. over treding Jachtwet, de le f 20 boete of 20 dagen hechtenis, de 2e teruggave aan de ouders. J. M. O.. te Amsterdam. overtreding bevokingsreglster, f 5 boete of 5 dagen hech- tenis. A. H.. te Barslngerhom, A. 8., te 8t. Pancras. J. de S.. te Hoogcarspel. overtre ding artikel 444 W. v. 8., de le f 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 2e f 3 boete of 3 da gen hechtenis, de 3e f 2 boete of 2 dagen hechtenis. N. de V., te Egmond aan Zee, A. H., te Haarlemmermeer. N. D., te Bergen, G. J. G.. te Beverwük, 8. H., P. J. B., D. V. J. K., te Alkmaar, T. J. B.. te 's-Gravenhage, overtreding Politieverordening, de le te- Voor dezen wedstrüd, die gisterenmiddag op het ARC.-terrein heeft plaats gevonden, bestond een ongekende belangstelling die. ondanks het slecnte weer, de geheele match bleef. De wedstrüd heeft zich gekenmerkt door een sportleven geest, waarmede wü speciaal bedoelen het toelaten van een Vitesse-reserve even na de rust Dit deed aangenaam aan, en heeft er ontegenzeglijk toe medegewerkt, dezen wedstrijd een prettig karakter te doen behouden. Wat den wedstrijd betreft het volgende: Na een eenlgszins zenuwachtig begin on derneemt ARC. spoedig een aanval, die echter niets oplevert. Vitesse probeert het later ook eens. met hetzelfde resultaat. De belde ploegen gaan gelük op. Onver wachts zendt Vitesse een laag schot in. waarnaar de keeper te laat valt 01. De Vitesse-supporters zün uitgelaten van vreugde, en hun geschreeuw aan „Hup kam pioenen" Is niet van de lucht. Al gauw worden echter de kansen vermin derd, als bij een goed opgezetten en vllegens- vluggen aanval de rechtsbinnen Dekker met een keurig schot den stand op gelüken voet brengt. De Vltessenaren zitten geweldig op den bal en zetten alle zeilen bij om het zoo be geerde kampioenschap In de wacht te stee pen. Vrij spoedig slagen zü er dan in Don ders voor de tweede maal te passeeren (13). Maar ook de A R.C 'ers werken er hard «n Bü een van de vele doelworstelingen zendt de A.R.C.-mldvoor Kuip een laag schot waarbü de bal, vla het been van een backs in het doel terecht komt (3—3). Aan weerszijden wordt hard om de leiding I gewerkt en scheidsrechter v. d Laan moet I a' en toe waarschuwingen uttdeelen. In het beruchte gebied maakt een der AJt, C - backs hands Uit de hiervoor toegekende I penalty scoort Vitesse den wlnnenden goal I (3—3). Intusschen was het laatste gedeelte van den wedrtritd vcor de spelers niet buitenge woon aanlokkelijk, daar de sneeuw het veld gl’d en den bal zeer zwaar maakte. Na de rust was Vitesse in de meerderheid ronder dit nochtans in doelpunten te kunnen l uitdrukken. Opgé'egde kangen werden onbe- I nut gelaten Dit geldt niet enkel voor Vitesse, njaar ook voor ARC. dal meermalen de ge legenheid heeft gehad gelük te maken. 1 Mocht echter niet zco zi’n en met een 23 overwinning had Vitesse het kamploen- re>ap veroverd. Wat Vitesse betreft, achten we deze dub i wel kamp'oen-fëh’v Over het algemeen zijn 1 de spelers, wat lichaamsbouw aangaat, ver In de meerderheid bü de spelers van de an dere, in deze klasse geplaatste elftenen. Zoo was het bijvoorbeeld voor den rechts- buiten Plas een uiterst zware taak langs ze spelers heen te komen, daar hü ge- n.akkelük even opzü werd gezet. Ook wat het vertoonde spel betreft, was Vitesse de meerdere, hoewel het verschil wel miniem genoemd mag worden Speciaal de backs en voorhoede hebben een goeden wed strüd gespeeld. De "keeper vormde de zwak ste plek tn ttet elftal. V'at A.R C. aangaat meenen we wel te mo gen zeggen, dat ook dit elftal een seer ver dienstelijken wedstrijd heeft gespeeld. De vele Alkmaarders, die van deze ontmoeting getuige zün geweest zullen ongetwüfeld een volgende maal wel weer aanwezig zün. De voorhoede heeft over het algemeen hard gewerkt De mldvoor vormt de zwakke plek. Deze la te langzaam en talmt te veel, waardoor de vleugelspelers meermalen In een buitenspsl-positie komen te verkeeren. De belde vleugels hebben meermalen goede aan- vallen gedaan, doch men vergeet maar al te "•ikwlils den bal ‘üdig over te geven. De halfllnie heeft zich op een uitstekende •v'jze van haar teak gekweten. Zelden nog •btm we van dit trio een dusdanig zwoe- "en kunnen constat eeren. dit geldt speciaa' voor den rechtshalf Punt. De beide backs hadden hun dag schijnbaar '-t Hoewel zü meermalen Vites e-aanvaller onzchadelük wisten te maken, ontstonden e~ toch soms hachelijke momenten, waarbij me: greote moeite erger werd voorkomen. Wr vertrouwen dat dere twee goede rp-lers weer eens in op* I ma-forma op het groenen laket1 «•An te treffen. Iri keeper heeft weer een verdl-nsteptker strijd achter den rug De eerste goal ha< *er gehouden kunnen worden. I Scheidsrechter Van der Laan leidde nie unverdienstelük. doch was niet «telend» Mondelinge uitspraken van 27 Febr. 1931 De gisteren gehouden collecte na de lief- dadlgheldspredicatles, ten bate der 8t. Vln- centlusvereenlglng, in de St. Joeeph-kerk. heeft opgebracht de som van f 675.28 en 2 gouden ringen. Men verzoekt ons dank.te brengen aan de milde gevers. Nagekomen giften worden nog gaarne In ontvangst genomen door den pen ningmeester Jac. 3. Verhagen, v. d. Woude- straat 45 I, gironummer 107491.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 11