v PROVINCIAAL NIEUWS „Stille Omgang” s J1 84 HF.FMSKERK SCHAGERBRUG te MF.DEMPLIK HEILOO BROEK OP LANGFNDÏJK TUITJENHORN WFRVERSHOOF HOORN NAGEKOMEN KERKBERICHT UITGEEST ZIJPE ANDIJK OUDORP HOOGKARSPEL WARMENHUIZEN HOOGWOUD WORMER HEERHUGOWAARD- ZWAAG Cf Burgerlijke Stand hiervan waarna het 657 Co: voor te stellen. voor ’’laateelUke werkman: MM Ik u aren storen, dames en hoeren, Ik heb ditmaal dat A X- V< Knollendam goed onderhanden zal worden genomen. V. 12.02 v. xa.n A. 13.47 dankzegging dat er dit k mi kil t *1 V •1 tn le g' F i“ V. 10.40 stopt V. 1059 stopt V. 11.15 stopt V. 1191 V. 11.40 Boerenleenbank Onder presidium van den heer P. de Vries Phz kwamen Vrijdag avond In het lokaal ..Flora” de leden onzer Ooöp. Boerenleenbank-afd. In jaarvergade ring bijeen Egalsmentslanden Door de partU der Egalementa- en Nollenlanden zijn daat gesteld voor de op 11 Maart houden verkiezing, de hoeren A. SlUkerman en K. Zeeman Cz„ belden te t Zand. De partij der Oontribuale landen zal de .volgende week een vergadering houden tot het stellen van een candldaat In ds plaats van het aftredende lid. den heer Jb. Schil der, die niet -meer in aanmerking wenscht te komen. Geen windbemaling De molenmeesters van den polder O. hebben bssloten de te genwoordige windbemaling te vervangen door mechanischs waterbemallng. Tengevolge hiervan zal dus de gemeente Zijpe straks weer een watermolen minder tellen. Dom watermolen bleek geen voldoende capaciteit te bezitten om den Polder C van het overtollige water te verlossen. hoi vat lid SU spr kin get I eer uit hal kei hi nl te v< ae I en: ne< zor de elk bet dri mc Pn del In 1 Eei da: dai Til 1 Uit vai De set zul ov« lan me ra« bis der I get pla candl- te M su ul dl vc ge 111 Al W W( ali tei ge ho sr.1 HJ1 te ke we ve H< Wl m< we da hu de sU 1 be: ta: lei ne ku we te aa P< wi te te re ke P« st de st wi 2 ges ges hai lelt boi I de gev vat aar ver laa leg vet ach 1 •el houd met d meente Oud< de commissie goed succes In haar Door vestiging van een wijkverpleegster zal in een zeer groote behoefte worden voor zien. Houtman, was. De vastgesteld. R. K. Wijkverpleging week Ondersteuningsfond' kwamen plannen R. K. Wijkverpleging ter sprake. Er werd ter voorbereiding en ter bespre king met het gemeentebestuur een commissie benoemd uit bestuur en leden van genoemde vereenlglng. De volgende personen waren be reid daarin zitting te nemen. A. Verduln, voorzitter; O. Groenland, secretaris; en le den: A. Groen, J. Commandeur, C. Jonker, G. Vader en S. Bijpost. Het Is de bedoeling om een R. K. zuster te benoemen voor het rayon de gemeente Oudorp en het gedeelte van de gemeente Koedijk, dat tussenen de •remeenten St. Pancras en Oudorp Is gelegen. Naar wjj vernemen heeft reeds een onder - van Buiten grasland 39.90; Afschrijvingen 85.—; 739.08; In reservefonds 378.01: Dec. 1930 445.24; Totaal ƒ186 048.89. De algemeene Verlies- en Winstrekening wees een eindcijfer aaa van f 5375 24. Bestuursverkiezingen: De aftredende leden J. Docter Ms B Tljms Os, J. Hulsman Os. zoowel de plaatsvervangende leden J. Rot en H. Thjjms werden met overgroots meerder heid van stemmen horkozep. vergeten dit bordje eraan te hangen." (London Opinion Tooneel De R. K. Tooneelvereenlglng „Ons Genoegen", alhier, heeft in studie genomen een kluchtspel In 4 bedrijven, ge titeld: „Summa cum Laude". Reeds den 2den Paaschdag zal een uitvoering gegeven worden. Benoeming Benoemd Is als onderwijze res aan de School met den Bijbel, alhier, mej. P. C. J. Brakman, uit Groede. Van de gelegenheid werd door maakt, beantwoord. Het applaus was wel een bewijs, dat men zeer ingenomen was met hetgeen de heer Mineur gesproken had. De voorzitter dankte den spreker zijn rede en sloot de vergadering met don Chrlstelijken groet. genen, werd werd, plaatsen. Als attractie volgde thans de opvoering van het blijspel „Het Drie-konlngon-ver bond". De vertoonlng wekte danig den lach lust der aanwezigen op en het applaus en het dankwoord van den voorzitter waren zeker op hun plaats. Onder dankzegging werd de bijeenkomst hierna gesloten. Zlekenhuisverpleging St Joannes de Deo Genoemde vereenlglng hield Vrijdagavond een algemeene jaarvergadering In het 8t Werenfridusgebouw. Wegens ongesteldheid van den voorzitter, opende de vlce-voorzltter P. Stelenpool van Zwaagdjjk met den chrls- telijken groet, heette allen welkom, In het bijzonder Pastoor Karskens en burgemeester N. Raat. Daarna werden de notulen voorge lezen en onveranderd goedgekeurd. De secre taris A. Bakker Dz„ bracht een keurig jaar verslag uit, waaruit bleek, dat het voor de vereenlglng wegens ziekte geen gunstig Jaar was geweest. Er waren 45 leden in 791 dagen. Maar van den anderen kant een verblijdend feit, want In het afgeloopen jaar waren 98 nieuwe leden Ingeschreven, zoodat 450 ge zinnen zijn aangesloten. Vervolgens gaf de secretaris naar aanlei ding van het eerste lustrum een mooi over zicht over de eerste 5 jaar. Het verslag van den penningmeester ver meldde aan ontvangsten f 1858.30, uitgaven f 2379.20, verlies f 52090, kassaldo f 1207. De voorzitter dankte den secretaris voor zijn mooi verslag, en den penningmeester voor zijn accuraat beheer. De directeur der N. V. Kunstmesthandel had de boeken nagezien en In de juiste orde bevonden. De periodiek af tredend! bestuursleden A. Bakker Dz. en Jn. Mol van Onderdijk werden herkozen. Daarna werd de contrlbutieregellng besproken en goedgevonden, de contributie In Juli te in nen. Om van de zlekenhulsverpleglng te trek ken moet men 8 weken lid zfjn. Het lid maatschap gaat In met Januari. Het voor stel G. Pauw, om eerst een half jaar lid te zijn, vooraleer men van de zlekenhulsverple glng zal kunen trekken, werd met alge meene stemmen aangenomen. Nadat nog een en ander was besproken, sloot de voorzit ter onder dank de vergadering met den chrlstelijken groet. Raadsvergadering De Raad dezer ge meente vergadert Woensdagmiddag aa. om 2 uur. Aan de orde komt o.m. de benoeming van een administrateur voor het O. E. B. en In trekking van de benoeming' als zoodanig van C. ten Bruggencate. Op inll den he Llempt. om resti- wordt afgewezen Uitgaven: Spaargelden f 5340357; Voor schotten f 4235; Rek. Crt, leden 48.080 56; Rek. Crt. C. B 54 998.52: Rente Spaarders 3618.75; Rente C. B. 45.26; Bijdrage O. B. f 39 90; Afschrijvingen 85.—; Diversen -- - -- Kas n den heer Burgemeester der ge- Jorp plaats gehad. We wenschen pogen. Statuten De „Staatscourant” bevat de statuten van de Langen^lijker Inkoopver- eenlging „De Langendijk". gevestigd alhier. Da wachtkamers zulten vanaf 4 uur ge opend zijn. Ds bestuursleden zijn herkenbaar aan een rood-wlt strikje. De Voorzitter deelde mee. Statuten De „Staatscourant" bevat de statuten van de afdeellng Tultjenhom van den R. K. Dlocesanen Land- en, Tuin bouwbond In het Bisdom Haarlem, gevestigd te Harenkarspel. tot zegen moge strekken. Als geestelijk leider zal de Weleerw. Pa ter N. van Rijn OJ». de bedevaart verge zellen, en de verschillende predicattes hou den. Zaterdagavond 31 Maart om half 11 plechtig Lof met preek in de St. Joeefkerk aan den Kennemerslngel te Alkmaar, tot voorbereiding van den Stillen Omgang. Op de heenreis aal in den trein één tientje gebeden worden voor het welslagen van den Stillen Omgang, één tientje tot Berbers tel van het H. Sacrament. 3 tientjes voor de beëindiging van de wereldcrisis, en opdat ons «vaderland bespaard mag wor den voor hieruit voortvloeiende rampen. Van Zaandam tot Amsterdam één tientje voor de geloovige zielen. Men wordt verzocht In alle coupé’s deze tientjes voor te bidden. Om half 3 aal de Omgang gehouden wor den, waarna om half 3 de H. Mis met pre dicates en algemeene H. Communie in de O. L. Vrouwe Kerk aan de Keizersgracht 218. Een zangkoor onder leiding van den heer Jac. Al, zal de plechtigheden met eeni- ge latljneebe gevangen opluisteren. Men wordt vervocht vich niet uit den stoet te verwijderen, cm eerder in de kerk te sVn. daar deze toch niet wordt geopend, voor de seaamenlUke omgangen zijn aan- gekomen. Voorts wordt men verzocht na den Om gang die straten te vermijden, waarlangs de Omgang gaat, om anderen niet te hinderen te hun devotie. In de wachtkamers van het Centraal Sta te* aal gelegenheid aijn, togen matige prij zen een en ander te gebruiken. Door de algemeene leiding te Amsterdam wordt uitdrukkelijk verzocht niet van een andere gelegenheid gebruik te maken. Amsterdam Helloo Alkmaar St. Pancras H H Waard N.-Scharwoude Zijdewind Behagen Oudesluis Anna Paulowna Breezand Den Helder De kaartjes zijn uitsluitend geldig den extra trein, ook voor de terugreis. De deelnemers van Warmenhulaen, Tuit- jenhorn sna- kunnen met bon speciaal plaatsbewijs, met een der tramtreinen'naar en van Alkmaar reizen. Aan de deelnemers van Anna Paulowna tot en met Heer Hugowaard wordt toege staan met hun speciaal plaatsbewijs met trein No. 3468, (vertrek Anna Paulowna, 7.41, aankomst Alkmaar 893) te reizen, ten einde bet plechtig Lof bU te wonen. De algemeene intentie van den Stillen Omgang, waarvoor speciaal een gebed ver zocht wordt, is dit Jaar: dat de zoo pas verschenen Encycliek van onzen Paus Pius f XI, het gezinsleven over de geheele wereld Aan het financieel verslag ontleenden wij de volgende cijfers. De balans 1930 sloot met een eindcijfer van 9683896 De gemaakte winst bedroeg 725.25. De Tuinbouw De afdeellng Wervershoof van bovengenoemde vereenlglng hield in het café Fortuin haar algemeene Jaarvergadering. De heer D. v. d. Gullk opende met een hartelijk welkom, waarna de notulen onver anderd werden goedgekeurd. Daarna volgde verslag penningmeester. De boeken waren door den heer P. Kraakman In orde be vonden. De voorzitter bracht den penning meester dank, alsmede den controleur. Het bestuurslid Jb. Hauwert werd met al gemeene stemmen herkosen. Besloten werd, den geldbezorgers geen ontslag te geven Op voorstel van den heer H. V. Bakker werd besloten, de vergadering wat vroeger, voor de groote algemeene vergadering te Grootebroek te doen houden. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter onder dank de vergadering op de gebruikelijke wijze. aanbevalen werd, driemaal te spuiten en tij dig hiermede te beginnen. Wijlen burgemees- te Dlbbets werd hierna door de vergadering korten tijd herdacht. Met den wensch, dat het B. en O. wel mo ge gaan, eindigde spr. Door den voorzitter werd aan de spreken dank gebracht. De rondvraag leverde eenige besprekingen van huishoudelijken aard op, waarna de vergadering gesloten ward. In "t St. Josephgezellen-gebouw aan het Vérdronkenoord te Alkmaar, werd gister middag sen algemeene vergadering gehou den met afgevaardigden van de buitenge meenten van het Genootschap van den Stil len Omgang te Alkmaar. De voorzitter, de heer Jb. Baart opende toet den Chr. Groet en heette allen, spe ciaal den HE. Deken Rengs van harte wel kom. waarna spr. herinnerde aan de in de vorige vergadering gedane poging om actie te voeren voor het bijeenzamelen van gelden voor een raam in de nieuwe st. Bavo van bet Genootschap van den Stillen Omgang Spr. bracht dank aan de afdeelingen Oudorp en Schoorl, die reeds hun bijdrage gedaan hadden Van de R. K Rtfwielolub was momen teel nog geen bijdrage Ingekomen met het oog op den crisistoestand. Spr verwacht wel. dat de aanbieding van het raam niet vóór Mei 1933 sal geschie den. Met het bestuur van de Redemptoris tenkerk In Amsterdam is het bestuur over eengekomen, dat de daar te howten col lecte voor dit doel aal dienen, terwijl ook in de Alkmaarsche kerken In Mei voor dit doel gecollecteerd aal worden, zoodat op deze wijze de Ommegangers toch in de ge legenheid zullen zijn voor het geschenk aan de St. Bavo een bijdrage te verleenen. De secretaris, de heer J. Netten, leest de notulen voor van de vorige vergadering, welke worden goedgekeurd en conform vastgesteld. De H E. Deken E. P. Rengs sprak hier na de vergadering toe; spr. begon met de verwachting uit te spreken, dat al degenen, die deee vergadering bezoeken, ook actieve deelnemers zullen zijn aan dat mooie doel, dat op deze vergadering tn voorbereiding is, nL de Stille Omgang, «raar wij allen, zijn de de volgelingen en leerlingen van Chris tus, op welsprekende wtjae, door een als ’t ware Goddelijk stilzwijgen. God eerherstel brengen voor de oneer Hem aangedaan door de velen, die niet van Hem dolven getuigen. In Alkmaar wordt de Ommegang in de maand Mei gehouden; daar wordt de hulde aan het H. Sacrament tevens een hulde aan Maria, de Moeder van Christus. Hun belooning zullen de deelnemers aan den Stillen Omgang ontvangen, wanneer Christus in den Hemel, ingevolge Zijn be lofte: die voor Mij getuigd heeft voor de menschen, voor dien sal Ik voor Mijn hemel- schen Vader getuigen, hun voorspraak zal zijn. De H. K. spr. herinnerde voorts aan de algemeene intentie: dat de Encycliek van Plus TT bet gezinsleven over de geheele we reld tot zegen moge strekken. Het huisge zin aldus spr. is de steun van kerk en maatschappij. BU dezen Stillen Omgang sullen de dui zenden mannen den hemel geweld aan doen; en bidden voor de heiliging en kerstening van Bet christelijk huisgezin. Doch deze openbare getuigenis brengt ook de verplichting mee, dat deee daad van liefde komt uit ieders hart, dat deze uiter- lijke daad van eerherstel Is een weerspiege ling van het innerlijk. Met de beste vren- seben voor het welslagen van den Stillen Omgang, eindigde de H. B. spreker. De Voorzitter dankte den H E. Deken voor zijn enthousiast en bemoedigend woord en deelde voorts mee, dat de tweede intentie voor dezen omgang is de beëindi ging van de economische crisis. De H. E. Deken lichtte dit nog nader toe en wees er op, hoe in alle bisdommen voor deze in- tle en speciaal in de H. Mis gebeden wordt. Hierna verliet Deken Rengs de vergade ring. Aan bet programma, dat hierna in be spreking kwam, ootleenen we bet volgende: Heenreis: Den Helder Breezand Anna Paulowna Oude Sluis Behagen Zijdewind N.-Scharwoude HJT Waard Werwihiil—i AÜDMMtf Hetloo Amsterdam Terugreis: JL 755 A. 7.44 stopt A. 8.03 A. 8.13 Stopt A. 8 28 stopt A. 8.44 stopt A. 993 te 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. O Memorials, p. 153. Lied 99. Te 8.15 uur congregatie der meisjes. DONDERDAG te 8.15 uur gezongen A. Mis voor de leden der Broederschap van de Ge durige Aanbidding. Van 5 tot 7 uur gelegen heid om te biechten. Te 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Pange lingua p. 53. Lied 37. VRIJDAG eerste Vrijdag van de maand Te 7 uur wordt de H. Communie uitgereikt en de Litanie van het H. Hart gebeden. Te half 8 de gezongen H. Mis. De H. Communie wordt uitgereikt na het Credo, eerst aan de kinderen, daarna aan de overigen. Te 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. O Salutaris K. p 49’. Lied 18. ZATERDAG te half 12 biechthooren voor de kinderen, te 4 uur voor de overigen. Te 7 uur Rozenhoedje voor de bekeerlng van ons vaderland. MAANDAG (heden) te 8.15 uur congre gatie der vrouwen. DINSDAG te 7 uur Lof ter eere van den H. Antonlus. Adoro Te (4 str.i, p. 153. Lied 71. WOENSDAG De rekening 1930 zag er uit als volgt: Ontvangsten: In kas 1 Jan. 1930 f 2078.77; Spaargelden f 57.736.16: Voorschotten 5710; Rek. Crt., leden f 35 537.10; Rek. CrtC. B. 59.348.61; Afschrijvingen 85.—; In reser vefonds f 378.01; Rente C. B leden. Voorsch. 4484.66; Rente C. B. 716 04; Provisie en kosten f 44 19: Diversen f 30 35; Totaal 166.04889. Burgerlijke Stand Geboren: Cornells, zoon van Abraham Johannes Verdonk en van HiUegonda Kool); Charlotte Gerarda I Maria, dochter van Bernardus Johannes i Ham en van Catharina Elisabeth Maria Janmaat. Raadsvergadering De burgemeester heeft de tegen Dinsdag 3 Maart 1931 be legde raadsvergadering verdaagd tot Woens dag 4 Maart 1931, des voormlddags te 10 uur. Zandstrooiersvereeniglng Deze vereen)- ging hield in het café van K. s. Kuin haar eerste jaarvergadering. De voorzitter, de heer P. Sijm, opende met een welkomstwoord in het bijzonder tot den heer KI. Meester Dz raadslid, die deze vereenlglng In het leven had geroepen. Daarna bracht de heer Jan Kuin, als pen ningmeester. verslag uit. Kassaldo was 34 -, Na eenige besprekingen werd de contri butie voor 1931 op f 0.25 per lid gesteld. Na de rondvraag welke niet veel bespre king vroeg, volgde sluiting. Mooie opbrengst Dc gezamenlijke lijs ten der Burgerwacht, alnler, hebben opge bracht 93 ƒ55.—. 40 aarvan is te AndjjkWest onder de R. K. opgehaald. door vier deuren toegang tot de kerk in Amsterdam wordt verschaft, terwijl voor het aanvangsuur enkele wachters zullen voorkomen, dat anderen de kerk inkomen. ZO, die geen programma hebben, zullen be slist geweigerd worden. Bij de rondvraag kwam een bestuurs voorstel ter sprake om het volgend jaar aan den Stillen Omgang geen vergadering te Alkmaar te laten voorafgaan en de Jaar vergadering te houden voor den Alkmaar- schen Omgang. Na eenige bespreking over dit voorstel, werd besloten in het vervolg te blijven ver gaderen. Nadat nog eenige huishoudelijke bespre kingen waren gehouden, sloot de Voor zitter de vergadering met een woord van opwekking om den Stillen Omgang devoot te houden. Men verzoekt ons nog te vermelden, dat kaartjes voor den trein verkrijgbaar zijn bij .C Bots. Heerenstraat, J. A. Netten, Appel- steeg en G. W de Munk, Rltsevoort. Geboren: Elisabeth Antonia Marla, d. van J. J. Veenbocr en J. Neuvel. Jlkke, d. van J. Dudlnk en B. Vler- stra. Overleden: Wilhelmina H. P. M. Smit, 24 Jaar. echtgenoote van K. Hart, wonende te Zwaag. Nlcolaas Johannes Rinner, 71 Jaar, echtgenoot van C. Kloek, Gouw 23. Klaas Hes, 43 jaar. echtgenoot van A. Mlenls, Twee- boomlaan 43. Ondertrouwd: Cornells T. Trompet (Wijk aan Zee en Duin) en Trientje, F. Kuiper. Pieter Veelders en Helena Johanna Kolde- wljn. Getrouwd: Hendrlcus Rutgrlnk en Johanna M Timmerman. Ide Appel en Dieuwertje J. Mocy Personalia. De dames E. Bakker, M. Ca- sembroot, G. Wesselman en de heer K. Bas te Hoorn en K. H. van Dijk te Berkhout, behaalden het diploma als typist(e). Gemeenteraad. Aan de agenda voor de vergadering van den gemeenteraad, welke zal worden gehouden Dinsdag 3 Maart, des avonds te half 8 uur is toegevoegd het vol gende punt: 12a Voorstel tot beschiKbaarstelling sport- en speelterreinen aan den lulendijk en Ingebrulkgevlng van aldaar aan den reinigingsdienst. Correctie Zaterdag 1.1. stond vermeld, dat de heer J. Leering, niet meer in aan merking wenschte te komen als candldaat voor de volgende gemeenteraadsverkiezing, dit moet zijn den heer J. Bleeker Cz. De heer Bleeker is vanaf 1913 lid van den raad en tevens wethouder der gemeente. In dé laatste vergadering van het bestuur der R. K. Kiesvereeniging gehouden op Donder dag 26 Febr. moest door het bestuur de gros lijst worden samengesteld en toen gaf de heer Bleeker te kennen niet meer voor een nieuwe candldatuur in aanmerking te willen komen. De samenstelling der groslijst. Het bestuur heeft de volgende namen in alphabetlsche volgorde op de groslijst ge plaatst: Boer de A.; Groenland C.; Jonker C.; Kunst J. Jbz.Kuiper E. J.; Laan C.; Leering P. N. Mul N.; Nleuweboer P.; Schut A.; Wees v. W.; Wonderen v. H. De daartoe benoemde s o viescommissie, be staande uit de heeren: W. Bos, J. Bleeker Cz.C. J. Butter, O. Hoogzaad, N. Venne- ker, Jb Kunst Cz. en J. v. d. Glesen, zal Donderdag 5 Maart bijeen komen en over de volgorde van de op de groslijst geplaatsten adviseeren. Tot heden bestaat de Katholieke fractie uit vijf personen en wel de heeren J. Bleeker. A. de Boer, F. N. Leering, J. Kunst en E. J Kuiper. De heer J. Bleeker bedankt, de heeren De Boer en Leering en Kunst hebben de laatste 4 jaren zitting, terwijl de heer Kuiper In de plaats van den heer P Zuurbier z.'g. twee jaar geleden zitting heeft genomen. Vergadering van den Raad Na opening leidt de voorzitter een bespreking In over het verleenen van bouwvergunning aan W. N. Reus en W Beemster. naar aanleiding van een schrijven van den heer Reus, hem bouw vergunning te verleenen, onafhankelijk van nader te nemen beslissing omtrent aanleg en onderhoud van weg, daar het huis 1 Mei betrokken moet worden De heeren Reus en Beemster gingen des tijds accoord met de volgende voorwaarden: 1. de weg wordt aangelegd door Reus ter breedte van 6 M„ aan weerszijden 2 M. tegel trottoir 2e. na aanleg wordt de iweg aan de ge meente overgedragen; 3e. er wordt f 10 per M2 gestort voor her- bestratlng enz.; 4e. bU den aanleg van een nieuw perceel moet oost 2 M. en west 3 M. worden afge graven ten behoeve van de slooten. In verband hiermede was een schrijven ingekomen, liever f 46 per M2, te willen be talen, als de gemeente voor aanleg en onder houd van den weg zorgde. B. en W. stelden toen voor het bedrag op f 50 te stellen, wat door den Raad In verband met den bruggen bouw op f 100 gesteld werd. „Hierop wil de heer Reus niet Ingaan, aan gezien hij juridisch 'recht heeft op het hem medegedeelde besluit van 30 December. B. en W. stellen voor dat besluit voor deze beide perceelen te handhaven. Voor andere bouw vergunningen geldt het niet. De heer Reus zegt, dat de Raad niet In een formeele zitting het besluit nam, doch In een napraatje. De voorzitter brengt in 't midden, dat de bruggenkwestle niet in De cember, doch In de laatste vergadering aan de orde kwam. De Raad gaat daarna In comité. Na heropening worden de nu en dan vrjj heftige discussies voortgezet, waarbij de ver schillende meenlngen blijven ulteenloopen. De heer Stapel zegt: voor elke nieuwe aan vrage zullen de voorwaarden gelden zooals die in de laat'te vergadering van den Raad zijn vastgesteld. Voor deze belde aanvragen wil hij daarvan afwijken. Het voorstel van B .en W. wordt verwor pen met 4 tegen 3 stemmen. Voor den heer Reus zullen de voorwaar den van 4 Januari JJ. gelden. Ingekomen een verzoek van het bestuur der wonlngbouwvereenlglng St. Lambertus voor medewerking tot het bouwen van een tiental woningen. Daar er geen behoefte aan arbeiderswo ningen bestaat, wordt op voorstel van B. en W. hierop afwijzend beschikt. R. K. Kiesvereniging en Utile Duld Itiatief van de ontwlkkellngsclub had- let bestuur van de ontwikkellngsclub en het bestuur van de R K. Kiesvereeni ging Donderdag jJ. een vergadering belegd In het Patronaatsgebouw met als spreker de beer Jos. Mineur. De voorzitter, de heer Jn. de Groot, opende de vergadering met den Chrlste- lljken groet en heette allen hartelijk wel kom, tn het bijzonder den spreker van de zen avond. De heer Jos. Mineur kreeg hierna woord over het Apostolaat. De kiesvereeni ging heeft naast leder mensch apostolisch werk te verrichten. X Is beter, dat meer „vuur vreters" in den Raad zitting hebben dan die welke niets van zich laten hooren. De Katholieke raadsleden moeten In den Raad meer en meer op het aambeeld ha meren Door den spreker werd breedvoerig be sproken het telt, dat nog verschillende vooraanstaande personen lid zijn van de z.g. neutrale standsorganlsatles. ZU werden herinnerd aan het Bisschoppelijk woord. ZU die In het openbaar voorgaan, moeten een goed voorbeeld geven. Nadat de geachte spreker nog verschillends feiten en voorbeelden In het licht had ge steld, dankte hij ten slotte de aanwezigen voor hun aandachtig gehoor. vragen enkele personen gebruik gc- De vragen werden n*ar genoegen Ambtenaar burg, stand. Beëedigd is tot ambtenaar van den burgerlijken stand dezer gemeeflte de heer D Hoogenboom, burge meester. In de de vorige gehouden vergadering van het R K. voor Raadsvergadering. Donderdag vergaderde de raad der gemeente, onder burgemeester P. Koolman. Afwezig wegens ziekte wa> ;n de heeren De Vries. Grcot en terwijl de heer Koster ultstedlg notulen werden onveranderd Ingekomen waren verschillende aanvaardln- gen van benoemingen In de vorige verga- i dering. Een verzoek van Arnemulden, om adhae- siebetuiging inzake voorstel tot vrijstelling vrije- en ordeoefehlng op de L. O. scholen, werd op voorstel van B. en W. voor ken nisgeving aangenomen. Het voorschot vergoeding bijzondere scho len over 1931, werd voor de R. K. School vastgesteld op f 4.21297 en voor de School met den Bijbel op f 2.223 17, zulks naar een kostenberekening van f 20.33 per leerling bij het openbaar. Het Noorderveer werd wederom onder hands verpacht voor f 120. De tarieven voor dit veer zijn 2 cent per persoon en 5 cent voor een persocn met rijwiel. De Wormerveersche Korfbalvereenlglng vraagt in een met redenen omkleed verzoek, verlaging van huurprijs voor het sportter rein. Om andere redenen, nl. tegemoetko ming In de onkosten, wordt op voorstel van B. en W f 30.toegestaan. Berekend naar ongeveer 7K cent per per soon, wordt aan de zes volkstellers f 60 belooning toegekend, terwijl aan het re- cretariepereoneel voor 33 uur overwerk f 30.wordt toegekend. Gebleken is, cat Wormer 4301 Inwoners telt, terwijl er Op 31 December 4263 waren geteld. Naar aanleiding van de bemiddeling van Ged. Staten, wordt op voorstel van B. en W. wijziging aangebracht In de progressie opcenten gemeentefordsbelasting, waai- door ongeveer f 228 meer wordt opgebracbl. De heer Jongens e.a. vinden het niet pret tig. dat alhoewel dit bedrag klein Is, het komt uit de lagere inkomens. Naar aanleiding van de bemdidellng van Ged. St. stellen B. en W. voor de Nieuwe Weg van Wormerveer over te nemen onder de volgende voorwaarden: Het wegdek zal verbreed worden door of op kosten van Wormerveer tot 5J4 M„ er zal verandering gebracht worden in de tonrondte, er zal een kantafslultlng worden aangebracht en het onderhoud blijft een jaar voor Wormerveer en dan mag de weg geen gebreken vertoo- nen. die tot grootere koeten zouden kun nen lelden dan gewoon onderhoud. Aldus wordt besloten. Besloten wordt twee schoollokalen te bou wen bl) school West. Het leerlingenaantal bedraagt daar 143 en zal per 1 April ver- moedeljjk 155 160 beloopen. Het ligt in de bedoeling van B. en W. een leerkracht van school Oost over te plaatsen en de school- grens te verleggen naar Oost, of het aeven- de leerjaar over te brengen. De begrooting. alles inbegrepen behalve verwarming, be draagt f 25.500.—. Het Witte Kruis verzoekt de gemeente de garantie voor bouw badhuis te verhoogen van f 14000 op f 16000. De begrooting Is f 19500.Om eenige speling te hebben, stellen B. en W. voor f 17000 vast te stellen tegen een rente van hoogstens 4% pCt. Dit wordt eveneens met algemeene stemmen aangenomen. Dan stellen B. en W. voor over te gaan tot aanleg van straten ten Zuiden van den Zandweg en ten Westen van Schóól West, met daarbij behoorende brug- en dambouw. Een en ander beloopt f 43516.of 1926.— per perceel bouwgrond. Enkele leden hebben wenschen. Op verzoek van den heer Keet wordt deze zaak in de volgende vergadering nog eens besproken met den gemeente-ar- chitect. De heer Ofman bepleit uitvoering in eigen beheer. De Voorzitter moet dit afwijzen, omdat de gemeente het noodlge materiaal mist. Op een vraag van den heer Kramer deelt de Voorzitter mede, dat de werkloo- zen arbeiden onder een opzichter der ge meente. De heer Ofman wil voor regenuren 75 pOt. uttbetalen. Het blijft echter 50 pCt. Het ligt In de bedoeling om de werkloooen, die reeds aan het graafwerk zijn begonnen, aan het werk te houden, door een bepaling in het bestek op te nemen. Het voorstel B. en W. wordt In beginsel aangenomen. Op een vraag van den heer Keet deelt de voorzitter mede, dat B. en W. voornemens stjn voor dit werk te teenen op korten termffh, geslen gehoopt wordt op verkoop van den bouwgrond. Een verzoek van Klein Begin, verband houdende met dezen stratenaanleg, wordt Ingewllligd. Een verzoek van O. tutie vergunningsrecht, daar deze niet de rechthebbende la. maar de eigenaar der twee vorige vergunningen. Het tekort der VrUw. Brandweer ad f 816.waarvan reeds f 490 Is overgeno men, wordt ook voor de rest over genomen. De Voorzitter deelt mede, dat er voor School Oost tien sollicitanten zijn en dat het straatwerk tusechen Schousbrug en Zaandammerpad voor f 18.582.— gegund Is aan D. Trap te Wormerveer. In de rondvraag vraagt de heer Ofman voorziening van het pad door het Weezen- land. vestigt spr. de aandacht van B. en W. voor de afwatering van het slootje langs den Nieuwen Weg. vraaglrspr. naar het standpunt van B. en W. betreffende de va- cantleregellng van het gemeentepersoneel en Informeert spr. naar de toelage van Van Gelder Zonen voor de Schousbrug. De Voorz. zegt voor bet eerste overleg toe met het College van Weesvaderen, het tweede Is een zaak voor Wormerveer, het derde Is nog niet besproken, maar zal de aandacht hebben; de toelage van Van Gel der Zonen Is nog niet ontvangen. De heer Keet merkt op, gevraagd te heb ben naar de meer-kosten, maar heeft hierop nog geen antwoord ontvangen. De firma Van GeMer Zonen wacht hierop. Na een opmerking van den heer Vel, dee- len B en W. mede, dat de straat te Oost- R.K. Kiesvereeniging Donderdagavond kwam de RK. Kiesvereeniging „Eensge zindheid”» In café Schut, ter algemeene vergadering bijeen. Op gebruikelijke wijze opende de voorzit ter, de heer Jn. Does 8zn„ de vergadering, waarna de -notulen zonder opmerkingen werden geteekend. Hierna deelde de voorz. mede, dat op de JJ. gehouden vergadering van afgevaardig den der drie R.K. kiesvereenlglngen in deze gemeente o.a. was besloten om drie dubbeltallen op de candidat^nlljst te plaatsen voor de a.s. gemeenteraadsverkie zing. Uitgebracht konden worden 69 stemmen. De uitslag was als volgt: A. Quant. 50 st., K. v. Langen. 49 st., A. Strooper, 44 st., Jn. Does Szn 31 st.. Wijn. Klaver, 28 st en P. Bot. 26 st. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen over opmake.i der groslijst werd geen gebruik gemaakt. Daar de rondvraag niets opleverde, werd de vergadering gesloten met den Christelü- ken groet. Zilreren JubUewm .Hst Witte Kruis" Ter gelegenheid van dit jubileum werd één. feestvergaderlng gehouden op Donderdag 21 Februari In het lokaal van den heer P. Kla ver. In opdracht van den looo-voorzittor, den heer De Vries, opende de heer SUJker- man de vergadering met een hartelijk wel komstwoord en feliciteerde alle leden van het Witte Kruis met het jubileum. Spr. oe- treurde het, dat burgemeester Dlbblts dezen dag niet heeft mogen beleven. Ds. Staal, lid van het hoofdbestuur, schonk namens het hoofdbestuur een practlseh cadeau In den vorm van een voorzittershamer, met zilver gemonteerd en met inscriptie. De voorzitter ultte zijn vreugde en dankbaarheid voor de attentie van het hoofdbestuur. De notulen werden goedgekeurd. Met het jaarverslag bleek, dat het ledental van 235 tot 252 was geklommen. Door 88 leden was In het afgeloopen jaar van ds goederen ge bruik gemaakt. Vervolgens werd vertoond de Witte Kruls-FUm, waarin het weaen en wel ken van het Witte Kruis op duidelijke wijze werd voorgesteld en welke door Da Staal werd verduidelijkt. De rekening van den penningmeester, na- geslen door de heeren J. Kooiman en J. Jong Pz., werd door eerstgenoemde In orde bevonden. De contributie bleef vestgesteid progressief evenals voorheen. Door den Zeer- eerw. heer Pastoor werd vervolgens eon ge- lukwensch of sonnet geult. Na applaus werd dank gebracht voor de zen gelukwenach. Door den heer Stavenui- ter wordt nog hulde gebracht aan de leden van het bestuur, welke vanaf de oprichting zitting hebben gehad. Door mevrouw Rees, hoofdbpstuurshd. werd de wenschelijkheld besproken om dc vergaderingen aantrekkelijker te maken door b.v. lezingen te houden. Door den heer Takken wordt voorgesteld om ter wille van het jubileum een royaal standpitot In te nemen voor het toetreden van nieuwe leden, d.w.z. om een zoogenaam de amnestie te verleenen wat betreft ae entree, welke betaald moet worden door dle- welke nog geen lid zijn. Uitvoerig hierover gediscussieerd en besloten dit punt op de volgende agenda te „Bangert en Omstreken”. De algemeene ledenvergadering van de veillngsvereenl- ging „Bangert en Omstreken", werd Vrij dagmiddag in het lokaal van den heer F. Klaver gehouden. In zijn openingswoord wees de voortftter op den slechten toestand en heette vervol gens allen welkom. De notulen werden onder geteekend. Medegedeeld werd Jaar 179 veUlngsdagen zijn geweest. Namens de financleele commissie deelde de heer F. Coffing mede, dat alles In de beete orde was bevonden. Decharge volgde onder dank. In de Commissie van Toezicht 1931 wer den benoemd de heeren P. Kok te Nlbblx- woud. M. Coffing te Zwaag. A. W. Hoiiter te Wognum en J. Boot te Blokker, tot plaats vervangers P. v. Kampen te Zwaag, P. Nan te Zwaagdljk, H. Balk Wz. te Zwaag en J. de Boer te Hoorn De periodiek aftredende bestuursleden D. Veerman, D Rooker te Bennlngbroek en J. Vlaar te Hoorn, werden herkozen. Van Wervershoof en Hoogzarspel waren geen 10 leden ter vei-gadering aanwezig, zoo dat voor deze gemeenten het recht om een bestuurslid te kiezen verviel. Voor ZwaagdUk en de Weere' werden tot bestuurslid be noemd de heeren A Vlaar en O. Bessellng. Volgde vaststelling salaris beambten en dagelljksch bestuur. Voorgesteld wordt: marktmee-ter-boekho ider f 5.775.contro leur f 1.850.keurmeester f 1.430.afsla ger f 035.velllngslrider f 1.595.voorzit ter f 300.vice-voo> sitter f 150.secreta ris-penningmeester f 650. Contributie en kosten van afslag werden als volgt vastgesteld: contributie f L marktgeld verlaagd van 4 op 3 pCt., bushel- en kistenhuur 2 en 4 cent, kistjes 1 cent, koolkratten 5 ct., zakken 2 ct statiegeld van halve, heele, dubbele bushels, druiven manden, slaklsten en kratten 50 ct., van rakken en kistjes wordt het statiegeld van 25 op lö cent gebracht. Wegens de verlaging van het statiegeld kan ieder die hiervan in zijn bezit heeft, opgave doen bl) den contro leur vóór 6 Maart 1931, ofwel dit voor dien datum inleveren. Medegedeeld werd thans, dat slultkool in X vervolg per 100 Kilo zal worden verkocht en moet worden aangevoerd In kratten van hoogstens 40 kilo Inhoud. Aanbevolen werd- de labels duidelijk te schrijven en zoo volle dig mogelijk gewicht en kwaliteit te vermel den. Nog werd medegedeeld dat sla en bloemkool ook onder het U. O. B. zullen worden verkocht onder bepaalde voorwaar den Betreffende mlnlmum-prUsen. zal In overleg met de Provinciale Commissie sen regeling worden getroffen. De burgemeester, thans het woord verkrij gend, bracht als hoofd der gemeente hulde aan do oprichters der Vellingsvereenlging. Evenals sfjn voorganger zal spr. zijn volle medewerking geven waar dit noodlg Is. Dat de veiling steeds moge blijven bloeien tot so len van Zwaag en zijne omgeving, ts spr» wensch. Hierna werd bet woord gevoerd door den eere- en oud-vooralter den heer W. Balk. Als lid der Prov. Conun. werd door hem gesproken over de regeling der mlnl- mumprUsen, welks binnenkort zal ingaan. Ook werd besproken de sorteerlng van ap pelen, welke nog veel te wenschen overlaat. Verder werd de aardappelziekte besproken.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 6