4 pCt. GEMEENTE ALKMAAR 1931 N. V. „VRIESIA” JAN DE VRIES ZAADMARKT 58 - TeL 324 - ALKMAAR Burgerlijke Stand van Alkmaar Droes bij paarden - Snot bij kippen - Navuil* poeder voor Koeien - Zogdrank voor Varkens Een zilveren zaken-jubileum Aardbeien zonder slagroom Ongevai Pastoor H. J. Micklinghoff O.P. Ernstig ongeval Gevonden voorwerpen OFFICIEELE MEDEDEELINGEN PROVINCIAAL NIEUWS Inspecteur van politie Aanbesteding UITGEEST t BOVENKARSPEL WERVERSHOOF FGMOwn.pfNNFN OBDAM WESTER-BLOKKER NOORD-SCHARWOUDE Koers van uitgifte 98 pCL De inschrijving op bovengenoemde uitgifte te te Alkmaar opengesteld op Dinsdag 24 Maart 1931 (van 94 uur) bij de Firma DE LANGE DE MORAAZ te Alkmaar Oosthuizen. de om voor- BEKENDMAKING Bestrijding repsenplaag op reclame in Bloembollen- aantal érvergebracht en ia bereids van de H. H Sacramenten voorzien. den met alle den de rupsen van den bastaardsattfn- ontstaat Aan de Alkmaarsche Eaput lveiling werden /anmorgen de eerste aardbeien aangevoer-1 ioor den heer P. Bas te Heer Hugowaard Purmerend. 12.700, '.B. stelt voor en een keur i en de pro- isiflceeren. C. en igschutter Het is Schoten een dub- b Opdracht Naar wü vernemen is aan de fa. Last te Enkhuizen opgedragen het maken van een afdamming in de kolk te Broeker- haven in verband met het aanbrengen van herstelwerkzaamheden aan den overhaal. Eenlgen tüd zal de overhaal binnenkort niet meer worden gebruikt. De datum zal tüdig worden bekend gemaakt. Gisterenmorgen te ongeveer kwart over 8 reed de 18-jarige W. Kaal, wonende Cike- lenbergstraat 17, op den Helderschenweg. toen hU plotseling kwam te vallen, doordat zijn bagagedrager afknapte en tusschen de spaken terecht kwam. De jongen werd bin nengedragen in het abattoir en klaagde over Pijn in de borst. Een onmlddelUJk gewaarschuwde genees heer adviseerde overbrenging van den pa- titnt per brancard naar zün ouderlijke wo ning. Ernstige afwijkingen konden door hem niet worden geconstateerd. Per politiebrancard is de jongen vervol gens naar zün buis vervoerd. Keuring Naar wij vernemen is de datum voor keuring van dienstplichtigen uit deae gemeente vastgesteld op Vrijdag 10 April as. te Enkhuizen, in de voormalige kosteloos* school aan de Davidvlugstraat. De Voorzitter bleef tegenstander van Zondagskermls, waarmede de kiezers reke ning kunnen houden. Nog eenlgen tijd werd hier over ge proken, waarbij gewezen werd op den wensch van de kiezers, welke duide lijk bleek uit de indertijd bij Gedeputeerde Staten ingediende lijsten. Het zal nu geheel aan de kiezers zelf lig gen of er weer Zondagskermls wordt inge voerd of niet. Nog werd gevraagd waarom B. en W. het verzoek om radiodlstrlbutie te mogen invoeren, hebben afgewezen, zonder ook maar eenige reden hiervoor aan te voe ren? De heer C. Henselmans. deelde als wet houder mede, dat B. en W. van meening wa ren geweest, dat, waar men hier indertijd van waterleiding ‘1 Obdam Indien ver- De Directeur der Gemeentewerken van Alkmaar maakt bekend, dat de Stationsweg vanaf het Stationsplein tot het Scharloo, met ingang van heden tot nadere aankondi ging voor alle rijverkeer is afgesloten De toestand van den ZeerEerw. Pater H J. Micklinghoff O. P is momenteel zeer ern stig De Donderdag verrichte operatie is on derbroken moeten worden. Op zichzelf be hoeft dit echter geen ongerustheid te verwek ken, omdat een operatie, zooals pastoor Mi- ckllnghof moet ondergaan, als regel niet in één keer ten einde wordt gebracht. Ondanks den ernst van den toestand, acht de behandelende geneesheer het verloop der ziekte niet ongunstig. Hierna sluit de voorzitter deze laatste bestuursvergadering met lijk woo: d van dank voor de cz~ en den hem altijd geschonken steun. Snr vraagt, of het niet mogelük is. Maandag na den middag te vellen, tenzij werking sluit de kassier zijn verslag dat on der applaus werd goedgekeurd. De rekening sloot in ontvangsten en uit gaven op een bedrag van f 314 384.11. De ba lans geeft de volgende bezittingen aan; kas f 853802, uitstaande hypotheken f 19205. verleende voorschotten f 132478.79; tegoed in loopende rekening f 17381.16. nog te vorderen rente f 19.69 ts totaal f 178.222.66. De schul den waren, aan de Spaarbank f 174969-52, aan de centrale In loopende rekening 3360.25 gulden. De winst bedroeg f 892.89. Totaal der schulden f 178.222 66. Het verslag der financieele commissie bij monde van den ïieer C. Schouten Cz.. uitge bracht luidde in gunstlgen zin. De kassier, de heer C P. Jong memomeer- de het verloop van zaken gedurende het 25- ’arig bestaan der bank waarvan op 17 Sept. 1906. de oprichtingsvergadering plaats had. Het wel en wee der vereeniging pa veerde de revue met het resultaat dat de Bank er na de ondervonden tegenslagen thans wezen mag en zelfs met een renteberekening van 4 pCt. lagere rente berekent, dan grootere rustervereenlglngen in de omgeving. Uit het gegeven relaas blijkt dat de bank klein, maar dapper ia Dank bracht spr. aan het bestuur voor de vele en belangelooze medewerking. Een büzqpder woord van dank spr. De heer S. Trijbetz. Langestraat, alhier, herdenkt Maandag as. een zilveren zaken jubileum. Het is nJ. 25 jaar geleden, dat njj zijn eerste zaak opende in de Magdalenen- straat in het perceel, waarin thans de kolf baan van café „Central" gevestigd is. Twaalf Jaar heeft hij in dat pand zijn zaken gedreven om daarna naar den over kant zijn zaak te verplaatsen, waar hij 10 Jaar gevestigd bleef. Toen kon hij zijn wensh in vervulling doen gaan een fraalcn winkel. Alkmaar waardig, in de voornaam ste winkelstraat, de Langestraat te vetlgen Reeds drie jaar weten we daar den mooien galanteriewinkel, waarvan de goed voorziene etalages steeds tot een kijkje uitlokken. Natuurlijk wil de heer Trijbetz ook zijn •Uéntèle in de jubileumvreugde doen deelen Daarom heeft hij voor deze gelegenheid de prijs van zijn artikelen gereduceerd, terwijl Mj diverse artikelen een jubileum-geschenk wordt aangeboden. Mogen de komende kwarteeuw de zaken van den heer 8. Trijbetz evenzoo In bloei en groei toenemen als in de voorbije 23 jaren Naar wij van bevoegde zijde vernemen, is de boer J. Btienstra, vroeger adjunct-inspec teur van politie alhier, thans inspecteur van politie te Dordrecht, benoemd tot in- ■pecteur van politie alhier en wel in de va cature, ontstaan door het vertrek van den heer Zoli naar Leeuwarden. De Hanse Bovengenoemde vereeniging hield Donderdagavond een a gemeene ver gadering tn h«t St. Warenfriduegejpouw. Dé voorzitter, de heer B. J„ Hausmann, opende met den christelüken gixri en heette allen welkom, in het bijzonder den Zeereerw. Pastoor Karskens en den heer Besters, die als spr. zou optreden. Daarna werden de notulen onveranderd goedgekeurd. j Vervolgens sprak de heer Besters over de1 Middenstands-Onderlinge (Ziekteverzeke ring). 8pr. zet uiteen, hoe deze onderlinge verzekering is ontstaan. Zü telt 6200 leden en is in verschillende groepen verdeeld, n.l. bakkers, schilders, slagers enz en spr. zette het voordeel van deze groepsverdeellng uit een. Dochters en zonen van werkgevers zün niet verplicht zich te verzekeren. Inwonen de knechts of pleegkinderen vallen wel on der de verzekering. Nadat eenige vragen waren beantwoord bracht de Voorzitter den spreker dank voor zün mooie uiteenzetting. Voorzitter deelde dan mede, dat door de Hanze een groote propaganda-vergadering zou belegd worden. Tot zün spijt is Pater de Hart wegens drukke werkzaamheden ver hinderd. Nu had spreker zich in verbinding gesteld met kapelaan van der Eem van Hoorn, die zich bereid heeft verklaard. Spr. stelde voor na Paschen deze vergadering te doen houden, wat de vergadering goed vond. Dien avond zal gesproken worden over Chr. naastenliefde. Hierna volgde de eiectr. licht-kwestie. De Voorzitter zei, dat op een door de Hanze aan den gemeenteraad gezonden request om electrische werkplaatsen langer te laten werken afwüzend beschikt is. Spr. zet uit een welke reden daartoe bestond, door den Burgemeester hem medegedeeld. Door de leden werd dit breedvoerig besproken. Als afgevaardigde naar den Centralen Raad op 29 April werd gekozen en benoemd de heer P. Steltenpaal van Zwaagdijk en een bestuurslid. Na eenige hulshoudelüke besprekingen deelde de voorzitter nog mede, dat overal door gezamenlük inkoopen veel te bereiken is, waarna sluiting volgde. Donderdagavond omstreeks 6 uur heeft ten huize van den heer G. J. van den Idsert, wo nende 2e Tuindwarsstraat, alhier een ern stig ongeval plaats gehad. De 32-*artge dienstbode, mej. C Slüker- rran. uit Warmenhuizen, verloor, toen zü zieh op een dakje bevond, haar evenwicht en viel door een glazen dak, waarbü zü zich érnstig verwondde. Zü werd naar het 8t. Ellsabethziekenhuls laatste Landstorm Donderdagavond hield de afdeellng Egmond van den B. V. L. haar jaarvergadering in café v. d. Molen. Burgemeester Boe opende als voorzitter de büeenkomst, waarna de heer Oolder» het woord kreeg. Deze deelde mede, dat de afdeellng thans 7 scherpschutters heeft. 5 schutters in klasse C en de overige leden in klasse D. De plaat sing is gebaseerd op de eerste 40 schoten in de schietoefeningen. Wie met 30 schoten 154 punten haalt of minder is D-schutter. wie 155—179 punten schiet C-schutter; met 180— 194 punten te men B- of scherpschutter en met 195200 A- of konini mogelük met de 40 eerste i bele verhooglng te maken. Hierna werden door den voorzitter de di ploma's als scherpschutter uitgereikt aan de leden J Wijker. P. Admiraal, A. de Waard, H. de Goede, O. Bakkum en P. Hof. Aan de afdeellng waren een viertal prüzen toegekend, die ten deel waren gevallen aan de heeren J. WIJker en B. Hof In klasse B. C Lichthart In klasse C en C. Nüman In klaroe D. Besloten werd aan de gemeente 'n kleine subsidie te vragen om het aantal prüzen een vo'gend jaar te kunnen verhoogen. Na eenige discussie werd bepaald, dat de oefeningen in de maanden Mei en Juni te Rlnnegom rullen gehouden worden en wel gedeeltelijk op Donderdag, gedeeltelijk Zaterdag van 6 tot 8 uur. De heer Oolder» dankt den heer Egbers voor ziln nauwkeurig werk als commandant in 1930 en hoopt, dat dit ook weer voor 1931 zoo zal Blüven. Ook dankt hij den heer C. Severing, die 5 nieuwe leden aanwierf. Spr deelt mede, dat in 1932 vier Inter-geweite- lljke srhletwedstrtlden rullen plaats hebben, waaraan door 3000 leden kan deelgenomen worden: vennoedelljk voor ons gewest te Katwijk Er zal dan een afdeellng voor schutters met scherp en voor schutters met K. 8. O-ge weren komen. Hierna deelt spr. een en ander mede over de samenstelling van het Landstorm-lnstituut en beveelt op ver schillende gronden een abonnement op t.et Landstorm'ilad aan. Bij óe rondvraag vraagt een der leden of er niet meermalen kan gnchoten worden b.v. ook in wedstrl’den tegen andere afdee- lingen Hiertegen bestaan wel veel herwa ren. maar de zaak ral bü het begin der schietoefeningen toch overwogen worden. Naar aanleiding van een andere opmer king wordt nog besloten In November de Landstormfilm te vertoonen en bil die ge legenheid ook de algemeene vergadering te houden. Na-tet eenige consumptie was aangeboden, spreekt de voorzitter het slulttogswoord. Hij brengt dank aan de heeren Egbers en Gol ders witst er op dat de hoofdgedachte voor het bestaan van den B. V. L. niet moet be staan In het houden van oefeningen en wedstrijden, doch dat we een kern moeten wordt grootendeels gewichten ran 10 KG. aan te schaffen en een klein van 5 K.G. om te bevorderen, dat meer per 100 K.G. gewogen wordt; aldus he loten Ook sullen geen ba'cules meer san- ■eschaft worden met een verschuifbaar blokje. Vervolgens wordt zeer ernstig gesproken R. K. Kiesvereeniging De R. K Kies vereeniging ..Sint Victor” vergaderde Don derdagavond te half 8 ten huize van den heer Jn. Tambach. Nog nimmer werd een vergadering van deze vereeniging zoo druk bezocht. De groote zaal was tot in de uiterste hoekjes bezet. De vergadering werd geopend door voorzitter, den heer J. de Boer Wzn., den Christelüken groet. Spr. heette aanwezigen welkom, in het büzonder heer Nlc. Dekker, burgemeester, en sprak de hoop uit. dat de besprekingen van dien aard zouden zijn, allen waardig De notulen werden goedgekeurd. Bij de besprekingen over de gemeente raadsverkiezingen was de burgemeester van meening. dat velen zich i zouden hebben: wat zou den burgemeester er toe gebracht hebben om op deze vergade ring te verschünen. waar hü altijd schittert door afwezigheid? Spreker verklaarde dit als volgt Van verschillende züden. os. ook uit de pers, had spr. vernomen, dat de bedoeling van velen was, om een desorganl-atie in het leven te roeocn, teneinde te geraken tot een cand daatstelling welke een hele anderen geest in den gemeenteraad zou br?n”en Te gen andere raadsleden is snr. In het geheel niet, men moest volstrekt niet danken, dat spreker on deze vergadering is gekomen om zün ouden helpers het hoofd boven water te houden, doch spreker wilde niets van een desorganisatie weten. Als men nieuwe leden in den Raad wenscht, dienen deze te worden gekozen via de organisatie der R. K. Kies- vereeniging. Spreker noemde een vertegen woordiging van alle standen zeer goed, doch keurde desorganisatie ten stelligste af. De burgemeester verliet hierna de verga dering, ten einde de besprekingen een vrijer verloop te do~n hebben, doch jammer ge noeg. zonder de aanwezige pers in de gele genheid te stellen van antwoord te dienen. Onze correspondent stelde daarop de vraag tot het Bestuur, of deze ook een ver- k’arlng kon gever, over de woorden van den Burgemeester, ten aanzien van hetgeen ..de pers” over desorganisatie geschreven zou hebben. Spreker was van meening. dat men in Obdam onder de pers verstaat, het ..Nrd.- Holl. Dagblad” en ..Onze Courant”. In deze bladen is echter nimmer over desorganisatie geschreven. Verder kan m»n de praatfes welke langs de straat gaan, toch niet voor serieus nemen. De Voorzitter deelde hierop mede, dat de Burgemeester waarschijnlijk doelde op een bericht voorkomende in het ..Dagblad voor West-FrierInad”, welke courant hier echter nagenoeg niet gelezen wordt, zoodat van ,,de pers" niet gesnroken kon worden. De heer J Dekker Cz. wilde gaarne verne men. of de Raad ten opzichte van de Zon- da-'kermis reeds van meening was veran derd. Boerenleenbank De Coöperatieve Boe ren leenbank der parochie Westerblokker hield een -algemeene vergadering in café ..Het Gouden Hoofd" welke door den voor zitter van den Raad van Toezicht den heer C. Schouten Az. met een woord van wel kom en den chr groet werd geopend. De notulen werden ongewijzigd .ustgesteld Het jaarverslag vermeldde dat het ledental was gestegen van 125 op 134. De voorschot ten 140 In getal, benevens 12 geplaatste hy potheken. beliepen einde *s Jaar» f 151633 79. een vermeerdering van ruim f 4500 De be kert e spaargelden vermeerderen plm. met f 2090 De rentebetaling verliep zeer vlot, doch de aflossingen gaven een beeld van den druk der tijden Door de bank werden een viertal tutnder«credleten verstrekt. Met de beste wenschen en dank aan allen voor de mede- betulgde aan dén Z eerw. heer Pastoor Arnmer- laan, welke als oprichter en eerste lid der vereeniging zoo machtig veel steun verleen de. De vergadering stemde met het gespro kene tn door een warm applaus. Tot leden van het stembureau benoemde de voorzitter de heeren J. Groskamp, Jb. Kooter en P. C. Jong. Als leden voor de commissie tot nazien der rekening en balans over 1931 werden be noemd de heeren J. Groskamp en J. Karsten Wz.: terwül het benoemen van een afgevaar digde naar de Centrale vergadering te Utrecht aan het bestuur werd overgelaten. De periodieke verkiezing wegens aftreding had als gevolg dat de heer C. Neef fes, als lid van den Raad van Toezicht en de heer J. Bessellng als bestuurslid belden bü accla matie werden herbenoemd. Op voorstel van het bestuur werd de heer A. Greed opnieuw als plaatsvervangend lid van het be«tuur benoemd. Goedgevcrden werd een drietal leden waar van twee wegens overlüden en een wegens vertrek af te schrijven. Nadat de kassier eenige mededeelingen had gedaan over verschillende regelingen welke de Centrale In het belang van de zekerheid wenscht te treffen werd, wegens aanschaffing van een Lips’ brandkast, de oude kast onder leden verkocht. De onbrensrst bedroeg f 57. Kapelaan Van Lammeren, constateerde dat de bank een solide instelling te welke op nooten staat en vindt 1 jammer, dat er nog Katholieken worden gevonden die lid zün der plaatselijke Neutrale bank. Verder memoreerde spr. dat in aansluiting op het genirokene van den kassier de pa rochie zulk 'n goeden Pastoor heeft die niet alleen hard heeft gewerkt, doch tevens te 'n man van gebed. Gü moogt vervolgt Zeerw. trotsch zün op zulk een priester die niettegenstaande zijn hoogen leeftüd altijd, zoo bü dag als bü nacht bidt voor de gees‘“l'*ke en tijdelijke nooden van zün volk. Moge dit een aan sporing zün om toch altijd naar de priesters te luisteren. Spr. sloot zün toespraak met den wensch. God zegene u en uw huisgezinnen. Daar van de rondvraag geen gebruik werd gemaakt volgde sluiting onder dank en met rïen christelüken groet. wenschelük het bestrüdlngswerk uit te voeren, daar de ervaring heeft, dat de uitbreiding van bet rupsennesten zeer snel plaats vindt zeer spoedig aan vrucht- en andere belangrijke schade wordt toege- vormen, waarop de regeerlng kan vertrou wen. zoowel tegen den bultenlandschen vüand als tegen binnenlandsch gevaar, dat toch ook volstrekt niet denkbeeldig te. Door Tulnbouwbelang wordt een voorstel ter vereenvoudiging van de U. C. B.-con» tröle gedaan, hetwe’k wordt verwezen naar het Certr. Bureau, waar dit al aan de orde is gests'd. Dezelfde vereeniging stelt vtrir om voor taan klein» peen en drielingen van uien en bloc te veilen op bepaa'de dagen Het be stuur zal advteeeren. dit voorstel aan te nemen. In leder geval zal men zich aan de hiervoor vast»e»telde dagen moeten houden. De heer Zwager bespreekt hierna het verval van de veiling op Maandag, waardoor Dinsdags felte'.iik te veel wordt aangevoerd. Snr vraagt, of het niet mogelük te. op Maandag na den middag te veilen, tenzü er anrte'e middelen zijn, om het euvel te ver helden. Men vreert dat er geen middel te. De tuinder» zelf hebben veroorzaakt, dat op Zaterdag en Dinsdag overvloedig wordt aangevoerd en Maandag niet en de handel zich dus niet op dezen dag voorbereidt. Wel acht men het gewenscht. de tuinder» alge meen op te wekken, om op Maandag te vei’en. waardoor de misstand vanzelf zal ophouden. De afd Langendijk van den L.T.B stelt voor, de bonnen voor onrterhandschen verkoop na 1 Januari van e’k ’aar niet meer af te ge ven ook niet v^or kleine partijen D‘t voor-tel te van een uitvoerige toelich ting voorzien. Het bestuur is h»t hiermede eens en zal von-rte"en een zoodanig besluit te nemen. Bü de rondvraag wordt er naar geïnfor meerd of de boe-en in Anna Paulowna die hier ve'len ook lid zün. Het blükt, dat dit niet m-'t al’en het geval is en men zal on- de zoeken in hoeverre. Het bestuur te van meening, dat elke aanvoerder lid moet zün van een p'aat'elljke vereeniging. Ve der wordt oovemc-kt. dat door „Koop barder vea»eerd ia om ook de kool onder de Landbouwuitvoerwet te brengen Hoewe: natuurllik deze zaak niet bulten den tuin bouw om zou behandeld worden, wordt be treurd, dat de handel dit op eigen houtje heeft gedaan. Hierna wordt nog besproken het verschaf fen van leveringsbonnen aan de aanvoer ders, die per vrachtvaarder vellen, de lek kage In de oude Hggoten, het schilderen van zoo tegen het aanleggen was, om wille der contributie, in geen radiodlstrlbutie thuis hoorde, een voldoend aantal ingezetenen het zoek zou richten tot B. en W zou bet wel toegestaan wordens Na deze besprekingen werden door bet Be stuur als candidaten gesteld de heeren Henselmans. J de Boer Wz.. H Bakker J. Munster, (alle 4 aftredend krachtens In gekomen lijsten werden candldaat gesteld de heeren D. N Hollander, J. Vlaar Pz., W. van Duin en H P de Wüs. Dit is totaal 12. zoodat bü de stemming voor de groslüst 2 candidaten zullen uitvallen, aangezien het aantal bepaald is op 10. Nog werden eenige besprekingen gevoerd en werd er on gewezen dat bü d» stemming voor de groslüst de candidaten alphabetisch geplaatst zün, zoodat men moet stemmen als no. 1 dengene dien men het eerst on de lijst wil krijgen en zoo vervolgens. Bü deze stemming dus niet den Isten candldaat num mer 1 geven, doch de gewenschte candidaten ui’zoeken en een nummer geven. Waar niemand het woord meer verlangde, •loot de voorzitter de vergadering met den Chr. groet, zltne tevredenheid uitsprekende over het goede verloop. Bestuursvergadering Noor der markt bond Donderdagmiddag werd In het nieuwe be- taalkantoor. tevens vereenlglngsgebouw. de eerste vergadering gehouden van het Vet- llngsbestuur. Na opening en eenige welkomst woorden is aan de orde de beschrijvingsbrief voor de alg. vergadering van het Centraal Bureau voor dé veiling, te houden op 9 April aanstaande. Naar aanleiding van het punt reclame vraagt de heer Kostelük. of behalve 1'20 pCt van den omzet. ook nog geldende blijft 1'20 voor de speciale reclame voor de Noordhol- landsche producten. Opgemerkt wordt, dat deze bijdrage 1930 niet noortlg is geweest, doch bij lager omret zou dat misschien in 1931 wel het ge val kunnen zün. Besloten wordt, met het voorstel mee te gaan en dat, indien voor N.-Holland een aparte büdrage noodlg zou zün, het bestuur daar nog nader een beslissing op zal nemen. Een voorstel van den Noordermarktbond. om in het merk U.C.B. een klasslficatie aan te brengen, n.l. ook het merk te geven aan de iets afwükende kwaliteit, besloot men op de vergadering van het Centraal Bureau te verdedigen, vooral voor de doorschot-kool, waarvoor het practisch wel mogelijk zou zijn. Ingekomen is een voorstel van de aid. Langendijk L.T.B om vaelvuldiger dan thans nieuwe bascules aan te schaffen en de oude eerder dan thans buiten gebruik te stellen, een en ander om zuiverder wegen te bevor deren. Het bestuur besluit In den geest van het voorstel Opgemerkt Ondertrouwd: Jacob den Nüs en Johanna van El burg; Cornells Jansen en Catharina Eckhardt; Klaas Stadtman tn Jacob je Veen- straHermanus de Langen en Cornelia Schutz; Arte Boesen en Suzanna Stolker; Alfonso Dozzi en Gesrtruida Bakker; Lau- rentfus van Eük en Elisabeth van Ruiten. Geboren: Jacobus Jozef, z. v. Johannes Berger en Agatha Rood. Overleden: Jan Berger. 89 jaar. Door vlinder ontstaat een toenemende tan» op het kaal vreten van laanboomen, hagen en boomgaardboomen. Deze rupeenplaag kan op doelmatige «rtjae worden bestreden door het afknippen en her vernietigen van winternesten. Het is i volledig geleerd aantal en boomtn bracht. Vooral eiken en beuken, soms ook iepen, verder meidoorn, van de vruchtboomen vooral peren en appels, worden aangetast. De Plantenrlektenkundlge Dienst te Wage- nlngen sal gaarne overal, waar dit noodlg Is, zoowel door advies als door lezingen en besprekingen, medewerken bü de organisa tie der bestrüding. Voorts zün de afdeellng Alkmaar van de Konlnklt’ke Nederlandeche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde (adres; Landbouwhuis, kamer no. 10) en de Plant soendienst der gemeente (dlrecteui de neer B. Hoek) bereid op daartoe gedaan ver zoek advies te geven ten aanzien van het verdelgen der rupsennesten. Belanghebbenden verwüeen wij voort» naar het kastje, aangebracht aan den ge vel van het politiebureau In de Lange straat, waarin zich eenige rupsennesten van den bastaardaatünvllnder bevinden. Alkmaar, 19 Maart 1931. Burg, en Weth. van Alkmaar: WENDELAAR, Burgemeester A. KOELMA, Becreiaria Aanwezig aan bet Bureau van Politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur. de navol gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op: 15 tot en met 19 Maart 1931: kinder- taschje, riJwielbelastlngmerk In étui, overjas, bril. Aanwezig en te bevragen bü de navolgen de Ingezetenen, onderstelde voorwerpen, als gevonden aangegeven op: 15 tot en met 19 Maart 1931: Prentenboek, P. Bierman. Hooftstraat 1; armbandhorloge, P. Blanken- daal, Elkelenbergstraat 76; kop van een rij- tuigtentaarn. W. Purmer, Nleuwealoot 31a; nammerploat van motorrijtuig. W. Heiligen berg, brugwachter Vlotbrug; rijwlelbela. tins merk in étui. K. Duinenveld, Oudorperdükje 39; roeenkrans, O. Helder. Achterweg tl; portemonnaie, J. Brasser. Oudegracht 180; horlogeketting, 8. van Ctraalen. 2de Land- dwarsstraat 9; broche, O. de Haan. Claris- aenbuurt 29; knipmes. M Smorenberg, Schoutenstraat 15; kunstgebit. Stadsreini ging. Zeg lis; rijwlelbelastlngmerk, G. Th. de Jong. Tienen wal 1 I; insigne, J. Engelsman Drulvenlaan 53; bril In étui, J. de Oocq van Delwünen. Heul 13; alsvoren, P. J. Hoorn. Stuartstraat 1; beertje. V. Dlngerdls, p.a. De Lange, Groot Nleuwland 4; portemon naie met inhoud, M. E. de Looze. R Vte- echerstraat 13; heerenhoed. W. van Stam. Kennemerstraatweg 36; stofjas, J. Wünker. Zeglis 83; rozenkrans, E. de Wild, Heüooér- dük 4; ahalw, V. Keüsper, St. Annastraat 5; kinderhandseboen, N. van Twuüven. Acl:- terocn 13 en dameaportemonnale met Inh.. A. L. Bellekom, Torenburg 7. Wanneer men weder In het bezit is van bet verloren voorwerp, wordt men verzoent hiervan kennis te geven aan het Bureau van Politie. s ds oude veiling, de overlart van leege vaar tuigen in de goten en het stoomen met motoren in de goot, we’ke punten de aan- daf,*}t_van ,öe leiding zullen hebben. i voor hem een harte- sa men werking over het geven van fooien en bier en het ple gen van fraude bü de lossing der producten. Het bestuur wil hierin ernstig ingrijpen en in overleg met den handel enkele op de ver gadering aan de hand gedane middelen tot uitveering brengen, waarbü het mogelük zal zün, bouwers en transporteurs, die zich hier aan schuldig maken, uit te kluiten of hun een flinke boete op te leggen. Mededeeling wordt gedaan van het besluit tan den Vierbond, om de korting voor con tante betaling van 1/4 tot 1/10 pCt. terug te brengen. Het bestuur besluit, dit voorstel zóó up de as. algemeene vergadering aan de orde te stellen. Dan is er een tweede voorstel van het be stuur tot pensionneerlng der ambtenaren, die geen hooger salaris hebben dan f 1500. Het ontwerp wordt nog even besi~oken en zal op de algemeene vergadering worden toe-ellcht. De vereeniging Sint Maarten stelt voor te bevorderen dat men op den dag. waar- ‘afe^aaid 1 men 8evelld h°?ft °°k kan losy<‘n of s anders een vergoeding hiervoor ontvangt en het hiervoor reeds eerder bepaalde bedrag van 250 bü den koopman In rekening kan b-engen. Er wordt op gewezen, dat het niet kun nen lossen vee’al op force majeur berust. Overigens Is hierop reeds een regeling ge- maalit en heeft men nu al recht op over- leggeld. Beneden 1000 K G. moet denzelf- den dag afgsnomsn worden; hierop staat relfs een overleggeld van ƒ5 Besloten wordt het aldus In het prae-advles toe te lichten; verder, dat men hiervan den betaalmeester kennis moet geven die dan voor de verrekening zorgt. Deze'fde vereeniging wil ook Invoeren, dat het gewicht voor wlnt-rkool op het vel- Ungsbordje wordt aangegeven, dat dit ge wicht bü de lossing wordt aanvaard en dat als contróle voor de juiste ongave steek proeven werdep genomen. Het Bestuur voelt hiervoor weinig; om de krat leggen kan men nu ook doen. Het voqptel wordt practisch onu‘tvo»rbaar geacht. De afd. T Veld van deij om voor het artikel sli| vóór de veiling toe te pl ducten In A., B. en O. te De afd. Herenkarspel van den L. T. B ste't voor, de slaboonen uitsluitend in kist jes of manden aan te voe-en ter voorko ming van afkeuring en het bevorderen van een goed product. Bü de besprekingen hierover, wordt door ve schillende persoren opgemerkt, dat het zeer verdienstelük zou zün. voor slaboonen zoowel a’s zllverulen aparte mlddagveüln- gen te houden. Inmiddels overweegt de Commissie van Beheer een betere regeling In deze. Het be stuur vindt deze vonrstel’en «vmpathiek en draa'Tt de Commissie van Beheer op. tri overleg met den handel, een regeling In dezen geest te ontwerpen. Door het Bestuur zal nog worden voor gesteld. om voo'taan voor alle producten het vol’e marktge'd te heffen en geen uit zondering meer te maken voor onderhand- schen verkoop. Hotjazz, The New Rhythm Style, Syncopaü ons! Nieuwe benamingen voor vreemde zeer vnje speelwüze, büzonder op rhythmiach ge bied. Hoe scherper en zonderlinger gerhvth meerd. liefst geheel vrij 4 la ImprovUau, 1 hoe beter. Althans bü een zekere categtrte personen, die In gewone Jazz muziek bllik I baar geen genoegen meer kunnen scheprx-n Deze categorie van ultra-moderne jazz-hef hebbers schünt, te oordeelen naar het aan' tal nieuwe platen, wat voor haar in den han del wordt gebracht, nogal groot te zün. Het regent hot‘azz-platen. meest tamelijk onbe- kende en onbenullige dansen, gespeeld on een manier, die spoedig verveelt en naar iets an ders doet verlangen. Enkele platen maken hierop een uitzonde ring. Er schünt ook In de Syncopations goed en minder goed, weloverwogen en lukraak spel te bestaan. Men luistere eens naar New Rhythm-stvte Series No. 55 (Odéon): What kind o’ Man k You,” door Eddie Lang's Orchestra. No. M .Muggles”, gespeeld door Louis Armstrong and his Orchestra, No. 57 ..Moantn Low" alle drie foxtrots gespeeld door speciale Jan- orkesten, maar bovenal „Ring dem Bells" foxtrot met vocaal refrein door „The Hariem Footwarmers." Het is eigenaardig hoe men bier het menschelük geluld met dat der Jazz-lnstrumenten vermengd. Nu Iets geheel anders. BÜ de H.M.V. ver schenen van den Russlschen componist Bo rodin de marsch en twee dansen uit Füm Igor”, gespeeld door het orkest der Staats- opera te Berliin onder leiding van Leo Rlech. Geweldige dynamische en rhythmiache con trasten bereikt Blech In deze nummer», teer Interessante opnamen. Ultraphoon bracht oa. een alleraardigste Wiener Lleder Potpourri, gespeeld door het bekende Meister-Schrammel-trio. Een Schrammelorkest is eigenli’k een tuln-orkret, met een speciale samenstelling: violen, con trabas, guitaar en bandoneon. Vooral de laatstgenoemde instrumenten vervullen een belangriike rol. De nummers zün voed ge speeld en de opnamen bijzonder geslaagd. In dezelfde besetting brengt de Bupra- phron" twee nummers de orwewekte. po- nulafre liederen: „lm Prater blühn wieder die BSume" en „Ich musz wieder eintnal tn Orlnzlng sein." Het eerste heeft een wals- refreln. het tweede H geheel in walsmaat ge schreven. Eveneens fraai uitgevoerd en goed opeenomen. Verder dienen nog te worden vermeld: een leuk plaat’e van Odéon; „Hlrsch allerlei* ge naamd. Een operette-revue, gezongen door Fritz Hlrsch met orkest-accompagnement Zeer geestig voorgert’-seen. Een plaat, die "eweldig zal gaan. Dan nog een paar bij- I "ondere platen speciaal voor onerette- bezoekers en Tauber-vereerdersle. (Fleder- maus”. van Joh. Strauss Aan de eene zijde de final' der tweede akte ..Herr Cheval’er. ich I “Tüsee 81e,” aan de andere rilde uit dezelfde operette: „Genus damit. genug" 2e. .M- "eunerbaron”. van denzelfden comoonM, met de ftnn’e der tweede akte. ..Er 1st Baron’ I en Eln FUrstenklnd, ein Wunder 1st ge- I schehen." I Tot de opnamen dezer fragmenten hebben I niet minder medegewerkt dan: Lotte Leb- I mann. Richard Tauber Hans Lange. Grote I Merrem-Nikiech. het 8’aatsorkest en net I koor der Staatsopera. Het geheel stond onder 1 leiding van Dr. Weissmann. Grandioos tM»» I »evoerde finales. Een betere vertolking I» I niet denkbaar I Er ts daar met veel entrain I gesongen en gespeeld. I Statuten De „Stacrt." bevat de Statuten van de N.V. Co» Brouwer’s kweekerü en -handel, alhier. R Bijker. Haarlem, 2646; J. C. v. d. Plas, Den Helder, 2715; F. D. Dienaar, Den Helder, 2975 P. Buis, Oudorp, 2800; Beunemeer, Utrecht, 3024; A. Boerma, Bussum, 3400; C. Klinker, Oudkarspel, 3238; C Dubbeld, Bergen, 3251; W. de Wit, Utrecht, f 3421H. Hagen. Den Helder, 2980; fa. Gebr. v. Pelt. Den Helder, 1530. Perceel II: P de Haan. IJmuiden 10 870; J M Strijland, Uithoorn 5345; N V van Sp'under’s Aann. en Hande'smlj. Rldd?rkerk 5337; P. den Das, Schoor! 6843; A. Borst. Bakkum 6533; J. Ooms, Avenhorn 6569; P J. Blauw. Hoorn 6850: A. Pik, Barstnger- horn 5484. P. Tuin, t Zand, 9000; R. Bijker, Haar lem. 5930: P Buis, Oudorp, f 6950; fa. v. d Steeg Co Amsterdam, f 5954; C. Klinker. Oudkarspel, 7500; D Eriks Azn Burgerbrug, 8900, C. Dubbeld. Bergen. f 5530; W de Wit, Utrecht, 8923: W. J Karssen, Alkmaar. 5320 laagste inschrü- ver). Perceel III: P de Haan. IJmuiden. 13 470; J. M. Strij land, Uithoorn, 10.945; J. W Polderman. Spaamdam. 13.797; fa J. Anthonlus. Zaan dam. 11.400: N.V Splunder, Ridderkerk. 10 741; C. P Stuy. Baarn. 11081; J Ooms Avenhorn, 12720; W. J. Karsen, Alkmaar. f 10.750. R. Bijker. Haarlem, f 11290; V. Braun Zoon, Beverwijk, 10 600; Tromp. Bever- wük. 10.845; fa v. d. Steeg <t Co.. Am sterdam. 13.890; C. Dubbeld, Bergen, laagste Inschrijver, 10 373 Perceel IV: W Bakker. 13 400; K. de Smet, Eiikhu'zen, f 13.500; G. Groot. Purmerend. f 17.820. J M. Strüland Uithoorn f 13 500 8. Kraay en A de Koning Edam f 14.200; E de Bruin Hcogland f 16 2CO; fa. J. B. Overtoom en Zxxin Amsterdam f 18.200; fa J. Anthonlus Zaandam f 17.979; N. V. v. Splunder. Ridder kerk f 13 999: C. R. Stuv Baarn f 13930: W. de Jong. Purmer f 15.100; J. Ooms Aven horn f 12 434 W. J. Karssen. Alkmaar, f 12.900; P. J. Blauw. Hoorn, 13 200: Bennemeer. Utrecht. 13.100; A. Boerma. Bussum. 16.180; fa. V. d. Steeg Co.. Amsterdam, 14 357: N P. Brinkman, Purmerend. 17.845; C. Dubbeld', Bergen, 12.700; W de Wit, Utrecht, 15923. C. L Bregt, Beet, 13 900; C. de Vries, Purmerend. f 14.170; P. de Groot, Purmer end. 15.277; J. Steensma, Lemmer, laagste inschrijver, f 12.120. Perceel IV: J M Strüland. Uithoorn, 5490; K. H Kaat, Hoorn, 5150: fa Wed. P A. de Smet. Bovenkarspel, 4337; J. Bot, Bovenkarspel, f 5240 J. Moeien, Obdam. 5825; J. Ruiter, Op perdoes, 4800; H. Koeverd. Alkmaar, 4697; N V. v Splunder. Ridderkerk 5900; W J. Karssen. Alkmaar, 5500; P. J. Blauw. Hoorn, f 4890; A Pik, Barsin- gerhom, 5784. K Bakker. Bobeldljk f 4850; C Kllnkert. Oudkarspel f 6000; C. Dubbeld, Bergen f 5550; K. Keetman, Hoorn f 5787; G. Jon ker. Anna Paulowna f 4480. Perceel VI: J. M. Strüland, Uithoorn f 3900; J. Schenk, Barslngerhom f 2089; J. Ruiter, Opperdoes f 4100. H. Roeverd, Alkmaar, f 3840; Schuurman, Ammerstol, f 3360; N. V. v. Splunder. Rid derkerk, f 3287; P. J. Blauw. Hoorn, f 4160; A. Pik. Barslngerhom. f 3984; P. Doom, 8t. Maartensbrug, f 2580; P. Buis, 1 Zand, f 3000; C. Kllnkert. Oudkarspel. f 4200. C. Dekker. Eenigenburg, St. Maarten. 1995; laagste inschrijver De gunning Is aangehouden. Olsterenm'dsg werd op het station alhier door den ingenieur van weg en weracen aan- beeteed: het verrichten van berst ellings- en vernieuwingswerken met bijlevering der ma terialen aan gebouwen kunstwerken en in richtingen, behoorende tot de lünen Den Helder—Amsterdam. Haarlem-URgeert. Vel- aen—Umulden-Oost— IJmuiden, Zaandam Hoorn—Enkhuizen. Alkmaar-Hoorn Hoorn Medemblik, Hoorn—Venhuizen Boven- kanroel. Koe'”’k-8ch»g«n en Schagen- Ewücksluls in 6 peroeelen. Ingeschreven was als volgt: Perceel I: J. de Vries Purmerend f 3290; J M. Strüland Uithoorn f 2470. H A Ran Den f 2840; J. Schenk Barslngerhom f >189. E. de Bruin, Hoogland (U.) f 3196; J W. Polderman Snaamdam f 6249: H Cou vert Alkmaar f 2790 N. V. Van Splunder» Ae-»n. en H»n1e1m”. Ridderkerk f 2646 S Jonker, An ra Paulowna. 2870; O. P- Stuyg, Baarn. f MM»; A. Dienaar. Den Hei des. 2420: 1. Boom». Avenhorn. 2919. W J. Karosen Alkmaar. 2000; C. Bot. Den Helder, 2874 50: C Silver Hoogwoud ƒ2000, P. J. Bleu*. Hoorn, 2790: O. Pik, Barsln- Eertwni, 2064. P. Tuin, t Zand, 2900.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 6