TWEEDE BLAD ALKMAAR Tuinbouw te Praaè Ambachtschool -4 Tuinbouw te De Noord-Hollandeche Land- en Het politiek advies voor de a.s. Raadsverkiezingen samengesteld De No&rd-Hollandsche Land- en BLADZIJDE l a werkzaamheden. de opmerking van den bear Betreffende Ingang van deze zaal: AVONDVAKCUBSUSSEN Van de le naar de 2e Masse alphabetlsche Soe- Inzenders voor den stand van de Ne deri. land- en tuinbouwproducten te Praag. „ALCMARIA" V. V. V. De motorraces in gevaar? d. be- voor J Pronk, O. L. Mors, den werden be- De groent en witte kool van het Centraal Banna der neer, wilskracht is van onschatbare waarde. Toch zult ge niet alles wat ge gaarne Des middags te 3 uur werd in tegenwoor. 'leer- <h«beid van het bestuur, directeur en leed de den GEZELLEN-CURSUSSEN KI eer- en mantelmakers. Van de le naar de 2e klasse: M. Bétten. N. J. C. 3 leerlingen werden niet bevorderd. Motor- en Rijwielherstellers: D. Boldewtyn, G J. Boontjes, M. O. Glas, P. C. de Graan, C. Jonker. P. Keyser, A. Klaver, M. Klever- laan, A. Mienls, H P. J. Rletmeyer, J. Rogge veen. H. Rijs, Th. Schotten, L. Schutte, H. J. Selle, J. J. Ursem, C. P. Vermeulen. 1 leerling werd niet bevorderd. Kleermakers: A. M. Bood, G. Dik. Hartog. G. P. Kampman, E. J. F. Nieuwen huls, N. Oukes, O. Slooten. Baremann Box cel, T. Glas. In hoofdvaak roode i Jaarbeurs te Praag: op don achtergrond da van lui Nadert. Ttoihwl Dinsdagavond vergaderde de commissie tot Samenstelling van het politiek advies. Vastgesteld werd, dat voor de a-s. party stemming op 26 April aan de leden der R K. Klesvereenlglng „Vrijheid en Recht” onder staande rangncnlkking van candldaten zal worden geadviseerd: a. - - 2. 8. De motorraeea De voorzitter deelt mede, dat naar aanlei ding van de te houden motorraces, een brief is ingekomen van den Ned. Motor» rennerebond, d. 1. een in het begin van dit paar opgerichte vereen'glng. die zeker» elschen stelt, alvorens zijn leden tot deal name zullen overgaan. In dit verband wijst spr. op de moeilijk heden, die zich nu zullen voordoen, daar de races te Alkmaar worden verreden onder auspiciën van de K. N. M. V. In verband met de races heeft het bestuur zich ge wend tot het gemeentebestuur, om waar het sportpark te buren. De voorwaarden die gesteld werden, wa ren eenigszins veranderd en o.l. eenlgszlna verzwaard. Het bestuur heeft eenige voorstellen ge daan, die door het gemeentebestuur niet werden geaccepteerd. Dit betrof allereerst de huur. Bij de eerste races die hier werden gehouden, was met de gemeente geeootraa teerd. dat de huur 10 pCt. van de bruto- opbrenjrt verminderd met de stedelijke be lasting zou zijn. Door de groote belangstel ling werd dit een abnormaal hoog bedrag, veel booger, dan door iedere andere vereent- ging moot worden betaald. Toen heeft het bestuur gevraagd, de baan te mogen huren voor f 1000.voor 4 meeat ongeacht of deze doorgingen ja dan neen. Op deze voorwaarden wenschte het gemeéii* tebestuur niet in te gaan; in het concept contract stond vcorts nog vermeld, dat het gemeentebestuur het sportpark wel wild» verhuren uitgezonderd de eere-tribune, dis zij voor zich zelf wenschte te reserveeren. Het bestuur achtte dit niet juist en heeft zich in die richting tot het gemeentebestuw* gewend: omtrent dit punt is men tot over eenstemming gekomen, daar nu de 3 eerste rijen voor het gemeentebestuur zullen wor den gereserveerd. Dan komt spr. tot dó kwestie van de commissie van bijstand vatt het sportpark. In het concept-contract M een bepaling opgenomen, dat de led’n vaii de commissie van bijstand op t middenter rein m te ten worden toegelaten. De K.N..M.V. heeft daaromtrent voorschriften, die dit ver bieden. Men heeft er voor te zorgen, dat dé jury goed kan zien en het gevaar van aan rijding op het mlddentereln is zeer groet, terwijl de v-reenlglng alle risico's zelf beeft te dragen. Hierover is men niet met het ga- meentebestuur tot overeenstemming kunnen komen, evenmin als over den huurprijs Voort» was er een nieuw artikel ingevoerd. waarM staat, dat wanneer cm de een of andere ró- den de motorraces niet doorgaan, bij wjt* van schadevergoeding aan de gemeente f 250.— zou moeten worden betaald. V* beeft het bestuur ook in een mondeHngé conferentie met den wethouder nader utt- eengezet. Ook de renners zelf hebben be zwaarlijke voorwaarden gesteld. Ztj verlan gen dat een bedrag van f 1200. A aan nrljaen zou worden beschikbaar gesteld, terwijl nqn vereenlglng een vergoeding van f 90». moet ontvangen. Voorts wordt bepaald, dat Indien op een race blijkt, dat een niet-M van den Ned. Bond van Motortenners me- derljdt. alle leden van dien bond zich zullen terugtrekken. Deze bepaling leidt .te* gepo te moeilijkheden. Het bestuur heeft zich nader met B. en W. In verbieding ge'teld en in een schrijven van 34 Maart hebben B. en W. medegedeeld, dat zij het schade- vergoedlngrartlkel niet zullen toepassen, in dien blijkt dat het bestuur, door overmacht -edwongen wordt van de te houden races af te zien. Spr deelde nog mede, dat de eerste race dit Jaar sou worden gehouden op 13 April as. De heer ran Tongeren vraagt of de deer de renners gestelde elschen van f 3100.— voor a’le vier de races geldt? De Voorzitter antwoordde, dat dit uit be^ do-ld schrijven niet blijkt. De heer Groot merkte op. dat de kostprijs van een motorraces ongeveer 5000.tot f 5500.bedraagt. De beer Zwets zegt dat de kosten van de race nu ongeveer f 2500.zullen bedragen, hiertegenover staat echter, dat er minder rijders in Alkmaar komen. De voorzitter is van meenlng, dat de ver- eenlglng het volgend Jaar ten aanzien van de renne met nog grootere moeilijkheden ~ai hebben te kampen. Vroeger bedmeg het aantal renners ruim zestig, nu van 45 tot 50.' Spr. wees er nog op, dat de wedstrijden -tonden onder auspiciën van de K. N. M. V„ terwijl nu ook de renners b'j het nmen’tel- len van de wedstrijden een woordje willen mede spreken. H. Fehres, A. Groenland, M. C. A Hablecht, J. Hollenberg, C. Kaagman, H. A. Schors!), B. Tieble, A. M. Vrijhoef. 1 leerling niet bevorderd. Schoenmakers. Van de le naar de 2e klaser: M Dells. 1 leerling niet bevorderd. 1 to’ De voorzitter deelde mede, dat voor do op 16 Juni aa. te Gouda te houden vsa> gadering van de K. N. M. V„ de beer A. J. Stikkel en spr. als vertegenwoordlgssO aanwezig zullen zijn. P. Enz, C. de Geus, J. Groot, J. A Groot, K H. van Ham, C. Hoogerhuls, J. M. Hou tenbos, F. Hyman, B. J. 8. Olfers, K. Ruljter, M. Schakelaar. Niet bevorderd 3 leerlingen. Van de 2e naar de 3e klasse werden be vorderd: Afdeellng „A”: J. Blesterbos. P. Bol ten, N. Bo'ten, J. Co- Hjn, F. A. Deklrtr, J. F. Hulbert?, O. P. Kleljer, J. J. Madder, Th. Meijer, P. Meijer, H. F. Na gel, O. Obdam, N. C. Poland, A. Pover. F. O. Roobcek, J. H. Schut, K. Smit, E. v. d. Wissel. Afdeellng B”: J. J. J. M. Abbes, B. W. Boots, B. Duin, G. Engel, M. M. Hoebe, W, A. Hoedjes, H. J. de Jong. W. F. Karseboom, J. Koeman, J. A. Koortens, J. Koctctra, K. J. Leyen K. Ma- sereeuw, J. Mu'.der, P. J. I. Stoop, P. Ter- voort, C. Visser, E. K. v. Weerden, B. Wissel. 4 leerlingen werden niet bevorderd. Afdeellng ,.C': R. B’ók. P. Dekker, F. de Groot, H. J. de Haas. P. W. Hoebe. A. Kle- verlaan, J. Koeman, P. Konlng, C. M. Kou- wenberg, J. Liefting, P. N. Velzeboer, 8. de Wit, H. Zeeman. Hierna werd het diploma aan de volgende leerlingen overhandigd: ACHT 1 April 1931 Van de 3e naar de 4e klasse werden be vorderd: Afdeellng J. P. A. Bakker, A. Braak, M. Coerts, J. van Dok, D. Homma, P. J. Keetman, C. J. Klok, A. Veenstra, P. van Wonderen, J. Zee man. Afdeellng ,.B”. J. Bakker Ja. P. A Boots, W. J. Brouwer, W. F. Th. Cedee J. Deutekom, O. van Eeten, C. J. de Graaf. A. Hemels. P, Leljen, C. Mid delburg, C. Neef, G. J. Polle, P Rezelman, H. J. v. d Vejt, G. Visser, J. Vollenga, W. Welnbrecher, J. H. de Jong. Niet bevorderd 5 leerlingen. Afdeellng „C" J. Dlngerdls, J. de Geus, J. H. de Goede, M. J. de Haan, B. KuUper, J. Mln, C. F. Rodenburg, P. C. Vennlk, E. Visser, P. Vo gelpoel, J. Vreeker. P. M. J. Wester. Niet bevorderd 6 leerlingen. Van de 4e naar de Se klasse werden be vorderd: Afdeellng ,A". J. A. Bakker, P. Dalenberg, C. Dekker. D. Haasbroek, J. van t Hof, G. A. Kaandorp, G. J. Meereboer, M. Meyer, J. Opdam, C. Th. Tromp. Niet bevorderd 1 leerling. Afdeellng „B”. H. Asjes, A. N. Gomes. T. Heinls. A. M. van Helden, 8. Konlng, G. Kouwenberg. T. ten Pas, D. de Vries. Niet bevorderd 1 leerling. Afdeellng „C”. J. Akkerman, H. J. M. Dennem. Niet bevorderd 6 leerlingen. VOORTGEZETTE KLASSEN: Van de le naar de 2e klasse werden vo-derd: Afdeellng N. C. Din^erdls, 8. C. Dulnmeyer, J. J. van Gaaien. D P. Hrekmeyer, H. H. Koel, K. A. Kuüper. W. de Leeuw, P. Nap, J. Op dam, N. P. Peperkamp, p. A Rosing. D. Tieerds. C. J. Tromp. Niet bevorderd 4 leerlingen. Afdeellng ,JB”. Niet bevorderd 4 leerlingen. Afdeellng „C". L. J. Hofman. J. H Tieble Niet bevorderd 4 leerlingen. AFDEELING TYPOGRAFEN Van de le naar de 2e klasse werden be vorderd: C. Admiraal. J. Eriks. Van de 2e naar de 3e klasse: Niet bevorderd 4 leeriingen. Van de 3e niar de 4e klasse: A. J. Kwadyk. S. Sikkens. Niet bevorderd 5 leerlingen. Van de 4e naar de 5e klasse: C. G. Rams. J. J. Sanders. Vervolgens kreeg de heer Westerhof het woerd. De heer Westerhof sprak allereerst zijn voldoening uit, dat hy als loco-Burgemeester in da gelegenheid was om hier aanwezig te zyn. daar hy in een vorige periode als wet houder van Onderwys aan deze avonden de prettigste herinneringen heeft bewaard Zyn groote belangstelling voor alle onder wys werd hier op weldadige wijze gevoed öcor het zien van zoovele jonge mannen die ondanks hun vaak vermoeiende dagtaak toch nog zooveel belangstelling voor hun vak be zitten dat zy zich velerlei moeiten en on gemak getroosten om hun kennis te verrij ken. Ook voor de leeraren heeft spreker het grootste respect, zy toch zyn allerminst als Zondagskinderen te beschouwen, daar zy boven een volledige dagtaak nog lust moe ten gevoelen om eiken avond met yver en toewiidlng opnieuw hun onderwys aan de avond xhool te verzorgen. Spreker wen«cbt dan ook allereerst namens het Bestuur der Gemeente dank te zeggen aan Directeur en leeraren voor de vele op offeringen die zy zich ook dit jaar weer-ten behoeve van de aan hen toevertrouwde leer lingen hebben getroost. Zich hierna tot de leerlingen wendende, feliciteerde hy hen van harte en hoopt dat zy met hun diploma vele voordeelen sullen kunnen behalen. Het doet spreker genoecen dat er eenige leerlingen zyn die bun diploma met lof hebben verkregen. Deze onderscheiding kan zoowel door natuuriyken aanleg als door noesten vllit verkregen zyn en In blede ge vallen is de bezitter te fellclteeren, maar is hy tevens verplicht deze eigenschappen te ontwikkelen, omdat de Maateehanoy aan Hierna is het woord aan den heer Bosscher dip namens het bsstuur de leerlingen felici teert met het behaalde diploma. Spreker memoreert dat dit voor de leer lingen de laatste dag is van het contact met de rchool en dat zy morgen in de prak tik zullen hebben te toonen wat zy waard zyn. Hierbij zal hun blUken dat het thans ver kregen diploma een ruggesteun, zelfs een belangrijke ruggesteun genoemd kan worden, maar toch ook niet meer dan dat. In de praktyk valt nog zoo heel veel te leeren wat op school nu eenmaal niet te leeren is en bet zal hun biyken. dat zy vooral van oudere menschen In de werkplaats nog veel kunnen leeren waarmede zy hun voordeel kunnen doen. Intusschen is het aan hen uitgereikte di ploma een getuigschrift van een van de beste ambachtsscholen van ons land en spreker hoopt en vertrouwt dat zy dit zullen weten te waardeeren en zullen medewerken om den naam van de school hoo-j te houden. Met een woord van dank aan directeur en leeraren verklaart spreker hiermede de by- eenkomst voor gesloten. GEMEENTELIJKE AVONDSCHOOL VOOR NIJVERHEIDSONDERWIJS De gebruikeiyke uitreiking van de diplo ma’s aan de leerlingen die den 5-jarlgen cursus of de 3-jarige vervolgklassen hebben doorloopen, vond gisterenavond te half acht In het byzyn van den heer Westerhof als loco-burgemeester, de heeren Bosrcher en Voorthuizen als leden van de commissie van toezicht op het Nyverheldsonderwys en den heer Van Barneveld als chef van de afdee llng onderwys der gemeente, in een der lokalen van de ambachtsschool plaats. De heer Bosscher opende de vergadering en gaf het woord aan den directeur om tot de uitreiking over te gaan. De heer Fledderus constateerde tot zyn genoegen, dat de autoriteiten by de uitrei king tegenwoordig konden zyn, het geelt voor ons zoo'n groote voldoening, zegt spr., als wy ervaren, dat onze superieuren belang stellen In ons werk. Zich hierna tot de leerlingen wendend, zegt spr.. dat de achter ons liggende wln- tercampagne dikwijls aanleiding beeft ge geven tot ergernis wegens het nogal vaak voorkomende schoolverzuim, hetwe.k onge twijfeld meermalen als geoorloofd moest worden aangemerkt, maar waarvan in som mige gevallen ook wel eens misbruik werd gemaakt Ongetwijfeld mag niet worden vergeten, dat vele leerlingen na een dikwyis ver moeiende dagtaak by den patroon soms nog groote afstanden per flets of met an dere vervoermiddelen moesten afleggen om de school te kunnen bezoeken en daarom doet het hun genoegen hier te kunnen zeg gen, dat de leerlingen het diploma inder daad hebben verdiend. Spreker wyst er op, dat het diploma een door de wet erkend getuigschrift is en dat daarom, krachtens diezelfde wet door som mige leerlingen een eindexamen moest worden afgelegd. Als resultaat hiervan bleek, dat enkele leerlingen moesten wor den teleurgesteld en spreker hoopt, dat zl) dcor een herhaling van het onderwys het volgende Jaar gelukkiger zullen zUn. Hiertegenover staat, dat ook aan enkele leerlingen het praedicaat „met lof” kon worden Xoegekend. Vervolgens werden de diploma's aan de volgende leerlingen overhandigd. Afdeellng A D. de Bakker, J. Beeldman (met lof). F. A. Fransen, A. G. Groot, W. A. v. Har- tlngsve'd, D. Hellingman, J. Kroon (met lof). J. Molenaar (met lof), G. Schaaf. C. Tip. J. L. Westerman. Niet gediplomeerd 4 leerlingen. Afdeellng „B": E. Bakker, D. v. d. Berg, M. Dekker, J. M. L. v. d. Horst, H. A. Jonker, Y. de Jongh, G H. v. d. Laan, C. v. d. Made, J. Nieuwenhuls, (met lof), K. Plttner, 8. Rentenaar. K Schreuder, H. Schreuder, H. J. Tönls, J. P. M. v. d- Ven, G. Visser, L. J. v, wyk. Niet gedlp'omeerd 1 leerling. Afdeellng .X2”: H. C. Bootman, R. Brouwer, J. A. Brug man (met lof). C. Buys, D. P. Dlrkmaat, J. Douma, E. A. Grootes, O. J. Stavenuiter. Niet gediplomeerd 3 leerlingen. Voortgezette klassen: Afdeellng ,A”: R. Bot, J. H. Femee, K. de Geus, H. Ulrich. Chr. Vermeulen. P. J. C. Walboer. 1 leerling niet gediplomeerd. Afdeellng ..B”: J. W Frederika W Groen. C. J. Peetoom. 8. J. Waagmeester, H. de Wit. Afdeellng jC”: A. J. Hassing.' Typografen J. Hop (met loD. Bevorderingen Van de le naar de 2e klasse vorderd: Afdeellng „A”: G. J. Dilling, J. J. Dlrkson, E. C. H. Filh- ren. J. L. Oeuzebroek, P. Groen, H. Hui- berta, A. W. Kroeders, G. Kroon. 1. Velse- boer, P. Verberne, A. Visser, J. J. N. Volkers. J. A de Waard. G. de Wolf. 4 leerlingen niet bevorderd. Afdeellng ..B": P. J. Dsnya, H. Gouda, P. C. Groen, J Henneman. J. de Jong. Th. A. Kemp. J Koopman. M. L. Kranenburg, C. Oiy. P. de Rultar. H Stoop, H. M. Vial, J. O. Witte. 1 leerling niet bevorderd. Afdeellng steeds uw karakter zoo zuiver mogeiyk te houden. Het handwerk wat door u allen beoefend wordt is door de eeuwen heen geadeld en alle arbeid is een bron van rijkdom, vooral van geesteiyken rijkdom, omdat het de ka rakters vormt en steeds in den rulmsten zin voldoening schenkt Al moge het waar zijn dat de tegenwoor dige rationalisatie der verschillende bedrij ven veel van het mooie in een bedrijf heeft weggenomen, toch zjjt g j allen bouwers, niet alleen van huizen, maar ook bouwers van de maatschappy. In het groote, ruime leven worden ons vele kansen geboden en vele kansen onthouden, maar zorgt er voor de geboden kansen met belde handen aan te krypen. Dat niet alle leerling in een even groote geschiktheid voor de wiskundige vakken bi- zitten, is algemeen bekend, maar spreker wenscht hun toe de, rekensom van het leven slechts te leeren en in de eerste plaats de saamhoorigheid te betrachten. Spreker is er van overtuigd dat er voor allen nog veel te leeren valt en zegt, dat de maatschappy eerst dan goed zal zyn als leder het onderwys zal kunnen krijgen wat hy noodig heeft. In de bestuurskamer van de school zag spreker een beeltenis van den heer H. J. ac Groot, oud-dlrecteur van deze school en oud-Inspecteur-Generaal van het nyver heldsonderwys. Ook hy is esn bouwer m spreker wil eindigen met dezen bouwer ten voorbeeld te stellen als een man die èn door karakter èn door wilskracht groote resulta ten heeft bereikt Een harteiyk applaus beloonde spreker voor zyn van veel waardeering getuigende woorden. Nadat de heer Bosscher den heer Wester hof voor zyn waardeerende woorden had bedankt werd de vergadering door hem met enkele harteiyke woorden tot de leerlingen, gesloten. Gy allen, zegt spreker, zfjt werkers met de verrichte werkzaamheden, waarna de de handen en met het hoofd en zult straks penningmeester werd gedechargeerd. naar verschlUende kanten uiteen gaan,maar j Betreffende C: r gedenkt steeds de drie woorden boven den Prins, antwoordde spreker, dat 1 van groot ingang van deze zaal: Willen is Kunnen. I belang is, dat de V. V. V. over een eigen want hierop komt het in het leven steeds foto-toestel kan beschikken; spr. noemde -t aangejchafte toestel een bij uitstek goed Toch zult ge niet alles wat ge gaarne daar zelfs iedere toto kan worden vergroot zoudt willen kunnen bere.ken. gaat spreker en ook het vermenigvuldigen zeer verder, daar allerlei maatschappeiyke toe- standen hierop van invloed zyn. Daarby zal u nog een andere eigenschap ten zeerste van pas komen, namelyk .ka rakter”. Mannen met karakter zyn steeds noodig en waar ge ook werkzaam zyt, tracht In tegenwoordigheid van alle leeraren werd Dinsdagmoren aan de leerlingen van de le en 3e klasren de rapportboekjes overhandigd en werd hun by monde van den Directeur, den heer Fledderus, medegedeeld of zy al of niet tot een hoogere klasse konden worden be vorderd. De Directeur wees er op dat 31 Maart altyd voor de school, leerlingen en leeraren een gewichtige dag moet wo.den genoemd omdat de promotie van zoovele leerlingen ons allen tot dankbaarheid stemt. Het steeds toenemend aantal leerlingen is Biet alleen een bewijs van den groet van de school, maar spr. ziet hierin tevens het be- wys van het grefcte vertrouwen dat door de ouders in de school wordt gesteld Ongetwijfeld is dit in de eerste plaats te danken aan de kwaliteit van het onderwys, dat dank zy het toenemende corps leeraren, in goede banen wordt geleid, maar niet ver geten mag worden dat ook de yver en de degelijkheid van de leerlingen hierby een be- langrijke rol vervullen Toch is het voor alle leerlingen, zelfs met den besten wil, niet altyd mogeiyk succes te bereiken. Steeds zyn er allerlei oorzaken waar door enkele leerlingen niet voor een bevor dering in aanmerking kunnen komen. Deze leerlingen zullen dus genoodzaakt zyn dezelfde klasse nog eens over te doen en hoewel dit in t algemeen steeds te betreu ren valt, mag toch ook niet vergeten worden dat een dergeiyke herhaling voor vele leer lingen een zegen voor hun geheele leven kan zyn. Meermalen zelfs is gebleken dat dergeiyke leerllgen later met een prijs de school kon den verlaten. Boe de beslissing van de leerarenvergade- ring ook moge zyn. rteeds moeten de 1 Hhgen bedenken dat enkel en uitsluitend met hunne belangen wordt rekening gehou den Bevorderd werden: Van de le naar de 2e klasse. Timmerlieden H. van Apeldoorn, J. Bakker, G. Blok, J. de Boer, P. Buur, K. L, Bijl. D. Doorn. J. Gaarthuis, J. J. Gerdes. J. Glltjes, P. Ha ringbuizen, K. Hille. C. Hoet, D. A. Hoog- vorst, D. Jong, P. Kleen, J. Leeuw. B. A. Tromp, D. J. Weeder, P. Bakker, N 8. Kosnls, C. Konlng, A Krom, P. J. Krijgs man, W. de Leeuw, P. J. N. Leguit, O A. Miltenburg, G. Mulders, J. Pepping. O. Ploeger, A. P. Prins, J. Rampen, P, Th. van Schalk, J. Schult, U C. SmU. J. Stam- ■ds, A. Swarthof, J. O. Tromp, W. Vis ser, G. Weel, R. Wiersma, O. Zutt. 3 leerlingen werden niet bevorderd. Metselaars: J. Baas, K. A. Burgering, T. Dekker, P. M. Groot, O. de Jong. J. Jonker, P O. Kaandorp, G. J. Koortens, G. v. d. Oord, H. Visser. 1 leerling werd niet bevorderd. Schilders: J. Belleman, D. Korn. K. W. van der Mo ten, P. de Ruiter, A. Vuil. 4 leerlingen werden niet bevorderd. Meubelmakers: E. J. v. d. Aakster R A. Dekkinga, O. Jonker, Q. Klooster, H. H. Schipper, P. J. Timmerman. 3 leerlingen werden niet bevorderd. Smeden en bankwerkers: 8. Brak, J. Burges, E. Dekker Hz., C. Dykman, J. H. de Graaf, J. Remmelder, C. van t Hoff, H. Hoogland, 8. Klnkhouwera, F. M. le Mair, T. van der Molen, J. C. Mo tenaar, O. O. Mollevanger, F. Olivier, O. A. Oukes, P. Paulusma, J. Mooy. A. de Boer, N. C. Pietersen. A. J. Raven- styn, D. de Ruiter, D. Schaddenhorst, T. Schol, 8. W. J. Schouw, J. G. Siegers, H. Stammes, A. Tin, J. Tymes, A. C, Veen. C. N. van der Velden, L in t Veld, J. de Vet, K. Visser, J. de Vries. P. de Waard, A. Winder, J. Wit. 10 leerlingen werden niet bevorderd. Beet riclens: A- Dekker, J. C. Honyk. P, Jonker. J. Laan, N. W. Mostert, Th. Pater, G. G. Schutz, W. O. Swart, O. Ulrich, J. Veen. D. 'v. d. Wal, J. O, wyker, J. O. van Diest. 3 leerlingen niet bevorderd. Motor- en rijwielherstellers: J. Apeldoorn. P. Blokker, N. Bijvoet, P. X van Olnkel, D de Groot, J. Halff, J. de Jong, L. Jonker. J. Kampen, O. Kleft, P. Manne veld, J. Nlerop, F. O. Rummétas, N. Blnnlge, Th. Troost, P. Tuinman,, J. H. Veen, J. J. Vermeulen, G. de Vries. 3 leerlingen werden niet bevorderd. .'Kleermakers: A. Blankendaal, J. Breek. O. Orave- maker, G. A. Groet, A. M. van der Horst, A. 8. O. Kramer, B. P. Langerys; O. Ny- meyèr. J. M le Noble. J. Popma, O. Smo- renberg A. stlns, W. de Vries. 5 leerlingen werden niet bevorderd. Van de Ze naar de 3e fctasse: Timmerlieden: L. J. Apeldoorn, T. M. Bak ker, Th. Belleman, A. D. Beeldman. M. Blaauw, W. A. Booy, O. Bos, J. v. Elten, G. J. Fransen, A. Groothuizen, H. H. v. d. Heyden, J. Hlttems G. Hoogewerf, N. Komen. C. Ko nlng, K. R. Wagemaker. C. wyker, C. v. Zoonen. J. P. Kossen, H. Kreb, D. Leeuwen kamp J. Morrch, F. O. W. de Munk, P. J. Nederveen N. Pepping. A. Plant, H. Roelofs. L. Roozendaal. P. Scheltus. J. Schuurman, 8 -Slikker H. A. A. Twaalfhoven, J. N. Ver mast. A H Veuger W. O. Vork. H. de Vries. A. Wokke, J. C. v. Zooren, J. Zwaan. 5 leerlingen werden niet bevorderd. Met-elaars: N. Admiraal. Th. H. v. Eljk. J. J. Govers, 8. Hlttema, R. Min. J. Ploeger. Schilders: R. Beuker», J Bolton. A. de Vries. J. Zwart. Meubelmakers: M. Kleverlaan. en Bin' werke'S: M J. H. de Boer. J. C. Borst, G. F. A. G. Broersen. P Dissel. J. J. Duin. H. H. A Groet, G. de Haas. R. Hoogeboom. J. Hop. H. Koene. W. Koeten. G. C. Leeg water. J P. de Leeuw, J. G. Ulrich, P. Henke. B. J. Kuyi. A. Mak. K. Poeze W. Prins, J. Rentenaar. W B. 8. R*‘lla-t. H. Schener. F. Schenner». W. Schotten. 8 H. W. Schut. A. v. d. Meer J. 8mit. P. G. Brisker. Tt' »”>n Ul-teh L J. in t Veld, J. Visser, J. Vlug P. de Vries. 1 leerling werd niet bevonlerd. Elec*riclev*: G. Ab«’l. K. Groo'es. J. Kruk. J J. Nomekes. J, F. V. Pel M. J. Roden huis, A. B. J. P-houten, P. Teltsma, J. F. v. TOborg, P. de VtteA De houding van B. en W. Dinsdagavond had in de foyer van Hotel „1 Gulden Vlies”, de algemeene ledenverga dering plaats van „Alcmaria” V. V. V. De voorzitter, mr. J. P. Bosman, opende de vergadering met een woord van welkom, waarna door den secretaris allereerst het jaarverslag werd gelezen, daar de admini strateur het notulenboek had vergeten. Uit dit jaarverslag stippen we aan, dat 1930 voor de vereenlglng een normaal, gun stig verloop heeft gehad. De vereenlglng telde 2 eere-leden, 421 gewone leden en 4 donateurs. Het ledental Is sinds het vorige Jaar eenlgszlns gedaald. De inkomsten hebben bedragen f 6722.80. de ultgaveh f 5559.89, aldus een batig saldo van f 16301. Voorts zyn dit jaar duizend toeristen gidsen in het Engelsch en duizend toeristen gidsen in het Dultech uitgegeven. 156 aan vragen naar logies werden behandeld, terwyi 2204 brieven werden ontvangen. Hèt aantal verstrekte gidsen, wandelkaarten, enz. bedroeg 129; het aantal torenbekllmmerz steeg dit jaar tot 4810 (4636). Op de par keerterreinen werden 505 auto’s meer ge- statlonneerd dan vorig jaar. Het totaal be droeg 4427. Voorts werd herinnerd aan de openlucht spelen, die uitstekend hadden voldaan, het geen echter niet van de opkomst kon wor den gezegd. Nadat de gehouden motorraces waren ge releveerd, werd dankbaar gewag gemaakt van de subsidie, die de vereenlglng van de gemeente en Kamer van Koophandel ont vangt. Het verslag eindigde met den wensch, dat het seizoen 1931 gunstig zou mogen zijn De contróle-commlssle rapporteerde by monde van den heer Prins, de boeken en bescheiden van den penningmeester, den heer Zwet?. in oMe te hebben bevonden en uitte den wensch, dat bedoelde heer nog jarenlang als penningmeester zou mogen fungeeren. Spreker vroeg eenige nadere in lichtingen, omtrent een post van ruim f 300. uitgegeven voor een fototoestel. Spr. wilde, dat de ledenvergadering over dergeiyke uitgaven berioot. De voorzitter dankte de commissie G. v. Slingerland. H. Klaver. D. Woldendorp. S. J. A. Keecom. O. Venneker. D. Geels. f.' H. Krielen. P. K. v. Doornik. Op de vrije lyst komen in volgorde voor de heerenW. Groot, V. Keys- psr; H. Koonmelners; J. Raat; O. Rams; J. Ranzyn; Joh. Weyling. aren aan de leerlingen van de 3e klassen het einddiploma toegekend. Nadat de byeenkotnst door den heer Bos- scher, als vlce-voorzltter van het bestuur, geopend was werd het woord aan den direc teur gegeven om tot de uitreiking van de diploma’s over te gaan. De heer Fledderus sprak allereerst zyn voldoening uit dat het bestuur der school by deze, voor rchool en perroneel zoo be langrijke gebeurtenis aanwezig was. Immers een groot aantal Jonge menschen zullen den band met de school verbreken en zich een plaatsje in de Maètschsppy trach ten te veroveren. Ondanks de ongunstige tydsomstandlgheden, ondanks de malaise *-eeft spreker toeh het vol?te vertrouwen dat de leerlingen hun plaatsje in het be drijf zullen vinden. Het aan hen toe te kennen diploma heeft een grootere waarde dan een simpel stukje papier als synde een door de wet erkend be wijs van opleiding in een vak of beroep. By verschillende betrekkingen voor Ryk, provin cie, gemeente en in vele particuliere bedrij ven. oa. by de spoorwegen ral hun dit be wijs een goede aanbeveling zyn. Spreker fe liciteert de leerlingen met het behaalde suc ces en deelt mede, dat aan enkele leerlingen evenals vorige ja-en weer een prijs kon wor den toegekend. Nadat spreker de leeraren heeft bedankt oor den betoonden f’ver en toewijding, wor den de volgende leerlin'-en met een diploma en ev-^tueele orl's begiftigd. Afdeellng Time ren. O. W. Butter, D J. Oornielje, C. H. DijA A. Fischer, Th. W. Groin, A. Hennes, J Jansen, W. Leegwater, O. J. Mollevanger, N. Morsch, J. J. Mulder J. W Nagelhout, E. Pllkes, J. Schuit, J. Seebach, A. J. Bmeets, G. O. W Stegerhoek, H. Tauber, J. Tervoort, J. v. d. Velde. P. J. de Vries, J. Wit. De leerlingen P. J. dc Vries en J. Wit ont vingen rerp. den len en 2en prijs. Afdeellng Metselen. 8. Hlttema, P. Joon. De leerling 8. Hlttema ontving den len prys. Afdeellng Schilderen. C. Acquoy. K Blok, 8. de Geus, Groothuizen. N. Kaandorp. De leerling 8. de Geus ontving den len »y» Afdeélinv Meubelmakcn. M. H. Boeket, H. A Dekkinga. W. Ellls. J A Hoed, G. H. M. Maessen, C A. J. Ruls, L, Varrö De leerling H. A. Dekkinga ontving len prijs. Afdeellng Smeden en Bankwerken. G. J. v. Arkel H P. v. d. Berg, C. Bon-s, A. Bussen, P. Duin, J. Elzer, H. L. Evers, A. de Geus. C. P. Goeman. K. Govers, A. Klaas- sen. C. F. Kohnert, C J. Koster, L. K. Doorn, J, Groen, L. de Leeuw, H. Ont. J. Pehllg, J. C. v. d. Plas, O. Schenk, W. G. Schermer horn, E. Travntoek, J. Vis, K. J. v. Welse- nes, A. v d. Wolff, D. A. v. Weelderen. R. J. v. d. Zee. De leerlingen A. de Geus, O. Schenk. A. Bussen en D. A v. Weelderen ontvingen reep, een len. len. 2en en 3en prys. Afdeel'ng Electrotechnlek. P. Bakker, J. Bedeke. D. Boersma. A. Ger lach, P. N Kuiper, P. Ro-kam, G. F. H. Schepners. J. Timmer. J. P de Waard, G. J F. Wamelink. C. H. Weymer. De leerlingen P. Ro kam en P. N. Kuiper ontvingen reap, den Isn en 3en prijs. 1 leer'lng werd niet gediplomeerd. Afdeellng Auto-, Motor- en Rywleltech- niek. W. J. Bergsma, C. J. Bom. C. Edam. P. J. Femee. M. de Haa«, C. J. Kok, M. Lod der. J. J Meijer, N. Otter, P. A. Ruls. N. P G van Stralen. K. Valk, T. de Waal, P. Waker. De leerlingen N. Otter. M. Lodder. T. Waal en P. Waker ontvingen resp. len. 2en. Sen en 3en prijs. Afdeel'ng Kleermaken. J. P. Bisschap, E. A. Groot. J. Janken, G. M. Joostema. J. Kool, M. Nicolai, G Schoen. De leerlingen J P. Bisschop, M. Nicolai en J Janken ontvingen resp. den len, len, len en 2en prils. AVONDVAKCURSUSSEN. Afdeellng Kleer- en Mantelmaken. A. van Son. Afdeellng Schoenmaken. A. Bakker en A. H. Idema. Vol wasten Schilders. J. J. Bcm. M. Bood. J. Huigen. Niet gediplomeerd 3 leerlingen. Gezellencurrus Kleer- en Mantelmaken. J. Apeldoorn, J. P. Bisschop en J. A. Zoon De leerling J. F. Bisschop ontving den len Kleer- en Mantelmakers: Th. O. B. Groot huizen, C. Kranenburg. A. Metselaar, M. J. v. d. Putten. P. E. Ravestyn, E. A. Ravestyn, N. Rodenburg. N. Smit. 6 leerlingen werden niet bevorderd. Pehangers en stoffeerders: H. A. Brugman, F. Th. Erich. W. de Langen, K. W. Timmer man. 2e leerlingen werden niet bevorderd. Schoenmakers: H. Dekker, B. Kaandorp, A. Kamp. Volwassen schilders: J. Broekhuizen, W. Burgert, E. Dtngsrdi’, J. de Leeuw, C. Nap, H. Schram, H. J. W. Teerink. 2 leerlingen werden niet bevorderd. Volwasren electriclens: Th. N. Beemsterboer, N. C. Bes, A. Hoek, C. Huigen, F. G. Hyman, E, N. Klaver. P. A. v. d. Knaap, H. Koster, J. Ph. Obdam, H. F. Rabellng, P. Ulrich. Stucadoors: H J. Keesen, P. de Vries Van de 2e naar de 3e kls—r: Kleer- en mantelmakers: E. D. Buurs, J. E. Schermer, A. M. ten, H. Tump. Behangers en stoffeerders: W. C. Bouman, H. J. Brouwer, W. 8. Kleft, D. Korver, N. G. Kramer, B. Poeze, A. F. Rozenhart, K. Slooten, J. Timmerman. Stucadoors: G. 'Grobbe, H. W. Kom. Van de 3e naar de 4e klasse: Kleer- en mantelmakers: A. v. Lienen. 1 leerling werd niet bevorderd. Behangers en stoffeerders: W. C. Brakenhoff, J. P. Brouwer, G. Meu- leveld, H. Moerman, L. C. Tros. K'

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 5