Voor den Politierechter te Alkmaar PROVINCIAAL NIEUWS AKERSLOOT RECHTSZAKEN Kantongerecht te Alkmaar EGMOND AAN ZEE OBDAM HOORN LIMMEN HOOGWOUD PETTEN ZWAAGDÏIK ENKHUIZEN EGMOND-BINNEN DE HOEF HEILOO HAZEPOLDER WERVERSHOOF SCHAGEN TEXEL BEEMSTER GROOTEBROEK P. 8.. A. de G. A. V te Hriloo. N. B. te I lmnren, W W.. P. K.. A. M., G. M D. O-, C. de G., G. P„ B. v. W., R. de V., F. J- O. O., te Alkmaar, J. 8. K., te Barslnjerhom, a W. v. d. B.. te Obdam, 8. A. 8.. te H'tjo- waard. A. v. L. te Graft, J. B., M. K., 8. J- V. te Bcems'er. W. N. W. Akersloot, W. F. G. W., te Dlrk'hom, 3. B. te Oudorp, J. 8, A. O., te Noordroharwour'e, C. H. te For merend. A. v. V.. te Doom, overiredln- Vo ter en Rijwiclwet, de le Ie 3e 4s 5s Ce 10’ He 13e 16e 18e 19e 30e 21e 22e 2te 26e ie.’er f 4 00 boete of 4 dagen hechtenis, de *e 7* 9e cn 27e teder 1 3 boste of 2 dagen hechte nis d’ t 7.00 boete of 7 dagen hechtend d- f 36 boete of 30 dagen hechtenis, de 15e 1 "n 25e teder f 5 boete of 5 d. hsch- H EER HUGO WAARD- te i voor dit gemeentebestuur dit van Stnfzltln; van Maandag 13 April 1 dank aan zei werd eindigde Mondelinge uitspraak 10 April 1331 Burgemeester de waarvoor Alk fraaien voor Z s t de woorden van hulde gemeentebestuur waren jubelen, groot te install “eren. Vaerjaareveemartt De Jaarlijksche voor, jaarsveemarkt zal dit jaar plaats hebben op Maandag 27 April. R.K. Kiesvereeniging Door 15 leden der R.K Kiesvereentglrg is een verzoek gericht aan het bestuur. Ingevolge art. 7 van het reglement, tot bet houden van een algemeene vergadering. 1 I Opdracht. Het leggen van de ondergrond- che kabels voor bijna het geheele elec- trisch net, is door B. en W. gegund aan de laagste inschrijf: ter, de firma Oroeneveld en Co. te Amsterdam. Verkiezing Gemeenteraad De verkiezing van den Gemeenteraad alhier zal worden ge houden op Woensdag 10 Juni. De candtdaat- stelllng zal plaats vinden op Dinsdag 12 Mei. 1 1 1 I t i P« to r v d e si n tr h el va: da SOI met Bpr. deze nog R. K. V. V. „Victoria” Na de op Paasch- Maandag in Heerhugowaard tegen 8. V. W. I geleden 21 nederlaag beeft Victoria zich weer hersteld door thuis met 2te winnen van Ado II uit Heemskerk. Zoowel 8. V. W. als Victoria moeten nog naar Heemskerk toe. Deze wedstrijden zullen beslissend ztfn voor het kampioenschap. et te Si Pi vc r p< 10 zc k> in de wi wi as ch bc 1 ms vei we chi 1 1 nei 3 ma me Pal wei ma me me los C ker bel De gemeenteraadsverkiezing Klesvereenlging. alhier, houdt Benoemd Door Z. H. Exc. Mgr. Aen genent zijn tot leden van het Parochiaal Kerkbestuur herbenoemd de heeren J. P. Schoon en Hub. de Winter. Ei fUrr V deze ees omg de k aan hecli krUi Vi dam len Biljarten Alhier had een biljartwedstrijd plaats In het cafe van den heer O Schermer onder de leden van de Sociëteit ..Niet Klap pen". De prijzen werden behaald door; le prijs W. Vijn, 2e prijs H. de Boer Jr, 3e prijs J. Bakker Sr.. 4e prijs P. de Boer, 5e Prils K. Slagter. 8e prijs H. de Boer Sr.. 7e prijs Jb. Schermer. 8e prijs C. de Boer. 9e prijs J. van Meurs. 10e prijs Jb. Schenner, 11e prijs D. Mulder. 12e prijs R de Poer en 13e prijs Jn. Bos, allen van Hoogwoud Aanbested’ng De uitslag van de door den lieer H. S. Eriks gehouden aanbesteding van een bloembollenschuur aan het Kerkepad al daar is als volgt: C. Vriesman te Petten 1S.200.—. C. Dekker te Behagen 14.900j— O. Nells te Wijk aan Duin f 13990.-^ P. Dekker te Harenkarspel 13.924. E. Roozirg te Petten 13.774. Fa. K. Westra te Warmenhulzen f 13.825. Fa Alles en Duiker te Beverwijk f 13.170. De begrooting bedroeg 13551. De Inschrijvingen van enkele aannemers, zoo bijv, die der laatste twee, moeten met verhoogd warden voor xinkbe- Intocht Blijde begroet door wapperende vlaggen aan de woningen der Ingezetenen d-cd de nieuw benoemde Pastoor de Zeer- Eerw. heer P Verwer. zijn blVde Intrede in de parochie Vergezeld door de lenen van Kerk- en Armbestuur en Kapelaan Knots maakte Z Eerw. een autotocht doo- de pa rochie. De installatie door den Hoogeerw. Deken van Hoorn zal Vrijdagavond te 7 uur plaats hebben. pl.m. 200. spulting. Het werk is opgedragen aan den heer E. Roozing aan ont- ultgaven Jubileum Zondag as. hoopt de heer K. Honig te herdenken het feit, dat hjj 25 jaren lid is van het parochiaal Armbestuur. Da laatcte 10 .’aren is de Jubilaris presi dent van dit college. Met de vuist gedebatteerd. De beer TrfieoJorus Hof te Egmond-Blnnen kreeg In den avond van 1 Maart omstreeks kwart over 10 uur een nogal diepgaand meeningsverschil met zijn dorpsgenoot Pe trus de Q, waai bij laatstgenoemde heer zich zoodanig opwond, dat hij tot handtastelijk heden overging en zijn geachten tegenplelter op het bcofd timmerde. Ter zake van die ontaarding der d!ecu’l,*n wer-l de befj Gemeenteraad Donderdag 18 April, des avonds 8 uur, komt de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. De igenda bevat om. de navolgende punten: Benoeming schattlngscommissle tijdvak 1 Mei 1931/1935; Benoeming leden stembu reaux; Voorstel verleening subsidie 100 aan de Burgerwacht; Voorstel tot aangaan geld- leenlng tot dekking kosten kabellegglng en uitbreiding kabel G E B. langs den Rijksweg tot aan opstjjgpunt Ultgeesterweg; Vaststel ling voorschot 1931 ingevolge art. 101* wet L.O aan de Bijz. Lagere School, enz. allereerst het woord den Zeereerw. heer Aanrijding Zondagmiddag tegen half 5 passeerde de auto van den heer Groot van Bakkum te Egmond a. d. Hoef, toen plotse ling het 3-jarig dochtertje van v. d. Park den weg overstak. Het kind werd door een der spatborden gegrepen, en aan het hoofd ge wond. Terstond werd geneeskundige hulp in geroepen. Dr. Fischer constateerde hersen schudding. De toestand van bet meisje is be vredigend. Den chauffeur treft geen schuld aan het ongeval. B. K. KiesvercenlgiDg „Mijdrecht II" De uitslag van de Zondag gehouden groslijst - stemming Is als vetgt; B. J. Cornelissen, 1573 punt’n; A. van Dijk 1468; Joh. Koe'eman, 1333; C. v. Schie. 1134; G. Blommestijn 1183; C. J. de Groot, 1089, Alb. Verlaan 1077; M. Wahlen 797. Er waren uit-’bracht 270 geldige stemmen, van onwaarde 30. 's Middags verlaat Mgr. Aengenent Texel met de laatste boot, die om 5 40 van Oude- rchtld vertrekt. Ook du «al de eerewacht Z. H Exc. weer uitgeleide doen tot de boot. Van alle kanten van ons eiland sullen be zoekers naar Den Burg komen en ook voor niet katholieken is het eén dag van beteeke- nls. Bij een vorig bezoek van Haarlem's kerk vorst Is een filmopname gemaakt, waarschijn lijk ral ook thans weer een opname gemaakt worden. W„ A. J. 8.. P. Tooneel vereen! ging „St. WIHibrordus" De uitvoering van bovengenoemde vereenl- ging was Maandagavond buitengewoon goed bezocht. De groote zaal van het Brunoge- touw was geheel gevuld. Opgevoerd werd „In de Branding", too- neelspcl in 3 bedrijven van J. Tromp. Er werd goed spel gegeven. Alle spelers toonden goed rolvast te zijn en gaven daarbij goed spel te zien. Het aangrijpend spel werd van het begin tot het einde met aandacht ge volgd. Medewerking wed verleend door de heeren Joh. Kuiper, piano W. Schreurs, viool en A. J. Tjeertes cello soodat de tijd tus- schen de bedrijven met uitstekende muziek werden gevuld, t Was in elk opzicht een mooie avond. Candidates gemeenteraad Na referen dum is de candidatenlijst van de 8.D.A P voor de as. gemeenteraadsverkiezing aldus vastjesteld: 1. 8. Visser (aftr.); 2. P. Rodenburg (aftr.l; 3. J. van Dok (aftr.l; 4. J. Posthumus; 5. C. Snel; 6. IJ. G. Plantinger; 7. J. Hollander; 8. W. J. van der Vliet; 9. Mevt. B. Binnerts— Schertt/a; 10. A. de Vries; 11. A. Jonge jeugd. 12. H. Klngma; 13 Mevr W. J. Mensch— Araendorp; 14. J. H. Schnetker. debater heden veroordeeld tot f 15 boete «f 15 dagen. Tuinbouw Maandagavond had de «Ind ies plaats van den tuin bouw cursus, die hier gedurende twee winters gegeven werd. Daarbij waren o.a. aanwezig de burgemeester en de belde wethouders, de heer Hazeloop en het bestuur van den L. T B. Na een welkom aan de nanwengen werden door den heer Tamls eenlge vragen gesteld over scheikunde, waarna de heer Beun over het practlsche gedeelte examen afnam. Na afloop daarvan reikte de heer Hazeloop na een korte toespraak de diploma’s uit. 13 leerlingen hadden den heeien cursus gevolgd, waarvan 9 bet diploma „met vrucht” ont vingen De burgemeester wees er de leerlingen op, dat nu een basis gelegd was, waarop verder gebouwd kon worden. Het geleeroe morst nu ook In praktijk worden gebracht. Hij dankte de leeraren voor hun ambitie en bet bestuur van den L. T. B voor het genomen initiatief. Tenslotte bracht de heer Tamls dank aan het gemeentebestuur voor de verleende sub sidie en aan den heer Melker, die steeds voor de goede regeling had zorg gedragen. Personalia Tot directrice van het Kin derherstellingsoord trein 8J8 te Hazepolder, nabij Petten, is aangesteld mej. J. H. Zadel- hoff, zulks wegens overplaatsing van de vo rige directrice, mej. 8. A. A. Bot, naar Arnhem. Volkstelling Aantal Inwoners volgens de 11e algemeene volkstelling in den nacht van 31 Dec.1 Jan. 1931 In deze gemeente aan wezig m. personen 1697, vr. personen 1719, totaal 3416 inwoners. Jantje laeht en Jantje ham. Een breedgeschouderd man. die bij nadere kennismaking de 40-jarlge dorposmid Plcter der.-chclds begiftigden politierechter men voldoende werd geacht. A. D., j. g. 8., te Alkmaar, overtreding vleeschkeuringswet; de eerste 40.— boe» of 40 dagen hechtenis, de tweede 15.— boete of 15 dagen hechtenis. J. de W. te Bergen, overtreding Drankwet, f 25.— boete of 25 dagen hechtenis. D. D. te Noord-Scharwoude. K. 8. te Alk maar. overtreding Arbeidswet, de eerste twee maal f 3.boeten of tweemaal drie darren hechtenis, de tweede tweemaal f boeten j” of tweemaal vier dagen hechtenia. Kiezerslijst Aantal kiezers volgens de thans vastgestelde kiezerslijst: Stemdistrict 1: Kamer 756, Prov. Staten 754, Gem. Raad 730. Stemdistrict 2: Kamer 891, totaal 1447. Prov. Staten 687, totaal 1441. Gem. Raad 655, totaal 1395. Kamer 691, Prov. Staten 687, Gem. Raad 665. Totaal: Kamer 1447, Prov. Staten 1441, Gem. 1395. H-t schoo’jeboww Het dcor den heer Hc ’kamp ontworpen gedeelte maakt door de eenvoudige lijnen, waarin bet gehouden la. een aeer fraalen Induik, waarbij bet de verdienste heeft vtd- I Nieuwe school. De bouw van de nieuwe openbare lagere school met twaalf klassen, gymnastieklokaal en eenlge andere lokalen (2 verdiepingen) op het gemeentelijk grond bedrijf „Het Meerenboech” is door B. en W. gegund aan op een na den laagsten in schrijver den heer G. Koning alhier voor f 113.700.—. BEEOEK VAN MGR. AENGENENT Katholiek Texel maakt slch op voor het bezoek van Z. H. Exc. den Bisschop, dat be paald is op a .a Donderdag. Zondag werd reeds een proefrit gehouden dcor de ruiters die de eerewacht zullen vor men, die Z. H. Exc zal binnenhalen. Onge veer zestig ruiters zullen hieraan deelne men. Mgr. Aengenent zal op Texel arriveertn met de boot die om kwart voor elf in de haven te Oudeschlld aankomt. De ruiterstoet sa) Z. H. Exc. begeleiden tot aan de R. K. Keik te Den Burg. Voor de kerk zal een eerepoort worden geplaatst, terwijl de kerk fraai met bloemen versierd zal worden. Om 12 uur moeten alle kinderen, die ge vormd zullen worden, in de kerk aanwezig zijn; ook de kinderen van de andere pa rochies op Texel ontvangen te Den Burg het H. Vormsel. Candidatenlijst R. K. Kiesvcreeniging. De gehouden stemming over het politiek advies heeft geen verandering gebracht in de opstelling van de candidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezing. 1. J. N van Baar (aftr.l; 2. Jac. P. Poel, (aftr.); 3. J. J. Oude ans (aftr.); 4. J. H. Langend Ijk; 5. J. G. Boos; 6. J. Konijn Pz.; 7. J. Stam Jz.8. J. G. Stevers; 9. P. Smit Kz., Oosthuizerweg. - De R K hedenavond (Woensdag) om 8,15 uur een vergadering in het Gezellenhuls, w o. de stemming voor de voleo de op de candidatenlijst Door het bestuur is het volgende advies uitgebracht. 1. E. J. M. Btumpel: 9. J. F. Luax; 3. J. B van Bockxmeer; 4. P. G. Smits; 5. Dr J. F. J. Baesjou; 6 G. Lampe; 7 Mevr. A Rupert—Droog; 8 C. J. v. d. Veer; 9. N J. Lieshout; 10. Mevr. H, O. Kaasenbrood— Kerkvliet; 11. A. de Boer. De heer Stu’tlens heeft medegedeeld geen nieuwe candidatuur te willen aanvaarden. de J. uit Spanbroek bleek te zijn, had ziah voor den politierechter te verantwoorden omdat hij op 11 Maart den neus van den ie-.'arigen melkknecht Martlnus Konijn voor zijn aambeeld had aangezien en hem met de vuist een fllnken onstopper op ge zegd reukorgaan had toegediend. heer Pieter de J. was ten zeerste ver bolgen op Martlnus omdat dit Jongmensch hem. toen hij den vorigen avond sijn doch tertje van het ijs had teruggeroepen, hsd uitgelachen en voor den gek had gehouden. Het kostte hem den volgenden dag niet veel moeite dit lachende gelaat een meer droevigen trek te geven, maar nu hU ter za ke mishandeling terecht stond, betuigde hjj eerlijk zijn leedwezen zich zóó te hebben vergeten. De officier kon zich echter het optreden van een verontwaardigd huisvader best in denken en vorderde slechte f 2.— boete of 2 dagen, 'n zeer geringe straf die evenwel <?oor den met een juist oordeel des on- volko- De Statenverkiezingen Maandag 2u April wordt in de zaal van het Gezellenhuls een groote propagandavergadering gehouden voor de verkiezingen der Provinciale Staten. Afdoende manier om late legft aan te dienen. De bejaarde hotelier van een volksloge- ment aan bet Luttlkoudorp te Alkmaar, de heer J. Koeman, werd in den laten avond van 2 Maart uit zijn eersten slaap opge schrikt door groot lawaai aan de voordeur. Hij begaf zich naar voren ter onderzoek en bemerkte door de deurruit twee luidruchti ge personen, die toegelaten wenschten te worden. Op zijn weigering nam een hunner zijn toevlucht tot geweld door de voordeur In te trappen. Deze geweldenaar, zooals la ter bleek de losse arbeider Th. J. K„ stond ter zake der gepleegde vernieling heden te recht en beweerde zich niets meer van het feit te herinneren. Bi) het verhoor door de politie scheen evenwel zijn memorie beter Belangwekkend onderwerp ve:r voorwaa rdelijk veroordeelden. Op de strafzitting van 30 December 1930 werd zekgre Th. Jac. O. uit Uitgeest, thins militair, die zich op 6 September van dat zelfde Jaar te Cas„rlcum aan rjwieldlefütal bad schuld g gemaakt, voorwaardelijk ver- cordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf met een proeftijd van 2 jaar en nader op te leg gen bijzondere voorwaarden, waartoe cok be hoorde geheelonthouding. De reclassant was echter niet zoo gelukkig gedurende dien proeftijd zijn straireglster blanco te kunnen houden, terwijl het met de bijzondere voorwaarden ook niet al te nauw werd ge men, soodat de treurige g:vo'gm niet uitbleven en genoemle O. Maandag in gesloten zitting voor den Politierechter noes; verschijnen, aangezien de Officier het voor nemen koesterde ten uitvoerlegging tan de voorwaardelijke gevangenisstraf te requlree- ren. De politierechter kon zich met dit re quisitoir volkomen vereenlgen en gelastte ten uitvoerlegging van de voorwaard;lijke straf, zoodat deze m'slukte reclassant zijn sein ge zorg voor de btjsondere voorwaarden met '2 maanden afzondering zal moeten boeten. Zie de lelies oa het vrld. ziet boe schoon sfj bloeien! De 28 jarige gehuwde tulnderaknec.lt Wil lem J., te Andljk. wiens reukorgaan g.uuerd is met een elegant lorgnetje, bad mch op 15 Docember de vrijheid gepermitteerd, een half mud gerooide lellebellen weg te nemen van het land van den bollenkweeker Jan Tensen en stond nu deswege terecht. Het bleek, dat deze vlngsrv ugg; ton ge- man zich bovend en nog had schuldig ge maakt aan diverse diefstallen van gkk-rnro- ducten. hekpalen en kruiplanken. Ook had nU den heer Wlggers, dm reclass’er ng>amb‘e- naar, een rad voor de oogen gedraaid, zrodat deze ambtenaar, ten zeerste verontwaardigd over zooveel snoodheid, zijn aanvankelijk gunst g rapport geheel tervgtrok. Het is begrijpelijk dat een verdachte, d’e zoo weinig tot rijn voordeel kon bijbr'ngen. er niet g-makkelijk afkwam en het micht dus geen verwondering baren, dat hU tot 2 maanden gevangenisstraf werd veroordeeld. te zijn gedisponeerd en had hU vollcdic be kend. Deze erkentenis werd vo'doende ge acht en de heer K. veroordeeld tot f 15. boete of 15 dagen. R. K. Kiesvereenljing Zondag had de stemming blasts van de leden der Klesver- eeniging voor de definitieve vaststelling van de candidatenlijst voor den gemeenteraad. De uitslag is als volgt! 1. N. Neuvel 353, 2. G. P. Kenter 316, 3. Th. Roosje 294, 4. R Berkhout 232, 5. Jb. Buysman 215, 6. G. Nleuwboer 210, 7. N. de Wit 169, 8. Jb. Komen 118; 9. C. Bakker Dz. 116; U. F. Tulp 82, 11. W. Nleuvboer 35. 12. A. Pancras 23, 13. D. Peerdeman 22. Totaal 2185 punten. Gevaarlijke vriendschapsblijken. Een te Alkmaar wonend, althans Zcma» 8 Maart aldaar vertoevend heer, genaamd Jan de V.. bemoeide zich alstoen op zooda nige ongcoorlooide wijze met een door agent Staats op de Laat gedane arrestatie van eefl beschonken persoon, dat gemelde agent ver plicht was om de lat in gebruik te nemen, teneinde het terrein meester te bljjvsn De ongewenschte inmenging kwam gemeldea Jan V. dan ook duur te staan, aanjezlen hij thans door den Pol. Rechter ter zak» ambtsbe'emmering tot f 25 boete of 25 da gen werd veroordeeld. Met valsche veeren gepronkt De 31-jarige vrachtrijder Nlc. B. te Eg- mond-Binnen, had van de firma Pauwels» Alkmaar op accenten een vrachtauto gt- kocht en maakte tijdelijk gebruik van het bij het nummer G 42187 behoorend num- merbewljs. Aanvankelijk werd daarop geen aanmerking gemaakt, doch op 23 Februari liep de chauffeur van den heer B. Tervoort tegen de lamp, werd tegen den patroon pro cesverbaal opgemaakt en stond deze heden tereclB' De Officier adviseerde den vrachtrijder de Motor- en Rjjwlelwet eens beter te bestu- deeren en vorderde f 25.— boete of 25 da-xn waarop veroordeellng tot f 15 boete of 13 dagen zonder pardon volgde. al de aanwezige goederen wes bet meubilair van één heerenkamer ingébracht door den heer Muller Branos. d e een en ander voor 500.— aan den onder nemer had overgedaan. Wel was echter reclame gemaakt met brieven en een por tret van den heer Muller Brands om de echtheid van de verkooping aan te toonen. De heer Officier stelde in het licht de mo gelijkheid van benadeeling der bona tide winkfl'ers en meende dat de verdachte met zijn verkoopingen maar in Den Haag moest blijvan. Requireerde ten sla'.» 100.— boe te of 60 dsgsn, waarop dï neer De L. werd veroordeeld tot 50 boete of 50 Jagen, direct genoegen nam en contant aftlkte. Hoeveel meabflalr een jong- geselienkamer opleverde. Begin Februari werd te Alkmaar sen be langrijke openbare verkooping van meubi laire goederen geannonceerd, te boud-m in het „Gulden Vlies” en ten overstaan van notaris Van der Heiden. Al deze meubelen zouden afkomstig rijn van den vertrekkenden directeur der Land- bouwbank, den heer J. N. Muller Brands Een actief tneubelwinkeller nam eens een ki'kje in de tooneelzaal van .Het Gulden Vlies en trof daar aan een collectie mei genoeg om een geheel kasteelte De zaak kwam hem verdacht voor en bij stelde zich in verbinding met de Midden- standsvereen'gmg, die den aap uit de m uw wist te halen en te bewerken, dat de onder nemer van die verkooping. de heer A)ex de L.. uit Den Haag, gisteren terecht sicnd wegens oneerlijke concurrentie, strafbaar ge steld bij artikel 328 bis Wetboek van Straf recht. Van slechts namens het uitbagge- het alge- Een aandoénlijke en hartverheffende versoeninisscéne in de Rechtzaal. Op 4 Maart kregen te Urk op het terrein van den vlschafslag de korpulente heer Al bert K., vlsscher aldaar en de vtochhande- laar Douwe G een négal hooggaande kwes tie over de verkiezing van een nieuwen af. slager, welke betrekking ook de heer K am- bieerde. De redetwistende heeren verloren al spoe dig hun christelijke bedaardheid en begaven zich op het gevaarlijke terrein der persoon lijke beleedlglngen, met het minder aange name resultaat, dat belden heden achter eenvolgens terecht stonden. Onze politierechter Mr. Ledeboer, wist echter de afkeerige harten weer tot elkander te brengen De tegenstanders drukten elkander op uttnoodlglng van den Pol. Rechter bartelijk de hand en namen ten volle genoegen met de minimumstraf f 0.50 boste die hen elk door Mr. Ledeboer werd op3ele<?d. Het succes van deze rechterlijke arbitrage was volledig en ten voile tot navolging waard. A. K. te Amsterdam. N. B. te Alkmaar, dronkenschap, de eerste boete of drie dagen hechtenis, de tweede 10.— boete of 10 da ven 10 dagen hechtenis. C. A. P., F. v. d. F., te Haarlem. A. K.. J. D. te Limmen, J. W. te Warmenhulzen, loopsn over verboden grond, ieder 4.— boete of vier dagen hechtenis. W. F. P. G„ J. 8., P. H. de G., J. H. 8, J de G.. J. B„ J. de J.. C. R., J. K„ A. A- 8.. J. V.. C. J. 8.. J. V„ A. K., en A. 8. Akersloot, overtreding woningwet, leder 3.— boete of 3 dagen hechtenis. 3. 3. M„ J. v. M te Beverwijk, 3. te Bergen. P. B. te HeUoo. H. J. J. K., C. L„ P. r., J. M. H„ J. H., W. de L.. te Alkmaar P. L. te Oudorp, H. B. te Heerhugowaard overtreding Politie verordening, de le en 2e leder f 6 of 6 dagen Hechtenis, de 3e en 6e leder f 1 00 beste of 1 dag hechtenis, de 4e f 2 00 boete of 2 &jen hechtenis, de 5s 10e en 11e teder f 3.00 bos» of 3 dijen hechtenis, de 7e 8e 9e 12e en 15e leder f 4 00 boete of 4 dajen hechtenis, re 13e f TM biste of 7 dagen h-shtenis. de Ha f 4.00 en f 10.00 boete of 4 cn 13 dagen hech'snls. t f 8 boete of 8 dn—" N-ehlenH komen aan te pa «een bfl het bestaande ge deelte en de omgeving. In het nieuwe gedeelte, zijnde de front- zfjde vqp de school, rijn een drietal ruime lerioka'en ondergebracht, benevens een leer middelen- en een kolenbergp aata. In elk derer leslokalen bevindt zich een nis met een fonteintje. De wanden zijn beschilderd met kermsche verf, waarbij het geheel n frissche kleuren is gehouden. Ook de ver lichting voldoet ten zeerste. De vloeren van de gangen zijn geheel, de wanden voor een gedeelte betegeld. De hier in verwerkte figuren doen het uitstekend. Ook het reeds bestaande gedeelte heeft een aanmerkelijke verandering ondergaan, zoo wel aan de binnen- als aan de buitenzijde. Ook hier bevinden zich een drietal leslokalen, benevens een lokaal voor onderwijs in li chaamsoefeningen. Dit laatste lokaal, dat 'nsch en luchtig la Ingericht en waarin nog duidelijk de vormen van een boerderij naar voren komen, is dus danig gelegen, dat de leerlingen van de openbare school er ook gebruik van kunnen maken, zonder de lessen in de school storen In de ganren rijn meerdere hygiënisch in gerichte. toiletten aangebracht. Ook In het ot'd- gedeelte zijn de rangen betegeld. Vóór de school bevindt rteh de speel- p'eats, door «en hek van den wee geschei den, terwijl tusschen de school en de nieuwe, smaakvol gebouwde onderwyzerswonlng een ov-"dekte speelnlaats is gemaakt. Het gebouw Is aan den buitenkant in een frisch gele tint geschilderd In zijn geheel is deze nieuwe school een gebouw, dat een sieraad is voor de gemeente Akersloot. Venrelden we nog. dat het werk Is uit gevoerd door de heeren Gebr Krom te Akersloot: opzichter was de heer H. Smoren- berg. te Alkmaar POLDER VERGADERING. In het polderhuis werd gisteren de voor- 'aars- vergadering gehouden van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofd’ngelanden van den Polder Heerhugowaard. De Dijkgraaf de heer Wiebe van Sloo- ten. was wegens ongesteldheid verhinderd; de vergadering stond daarom onder leiding van den Heemraad, den heer KI. van Lan gen. De voorzitter opent met een woord van welkom en deelt mee. dat ook van den heer Liefhebber bericht was ineekomen van ver hindering wegens ongesteldheid. Spr. uit de heste wenschen voor het herstel van de be'de afwezigen De Secretaris de heer H. Hoogland, las de notulen voorl. van de op II November 1930 vehouden vernedering, welke werden goedgekeurd en co"form va'tgesteld. N. a. v. de notulen merkte de heer C. van Langen on. dat de onhaal bjj Oude Ntedorp niet gemaakt is volgens afspraak; het paardepad is er uit en er zijn allemaal keten voor In de plaats gekomen. De heer K Urssm Jzn. te Heerhugowaard Noord vraagt een bezcheilng aan te bren gen langs het land bj] hem in gebruik; hij zal zelf voor aanvulling van grond zorgen. De heer C. Poland wijst er op. dat de daar staande pomp, die te hoog staat, oor zaak is. dat het land wegspoelt. De heer K. van Stralen vindt, dat bet op den weg van den polder ligt een beschoei ing te maken; bij anderen werd het ook wel gedaan. De voorzitter zegt een onderzoek toe en zoo noodlg verbetering te zullen aanbren gen. Van de Zuivelfabriek ..Excelsior" was een schrijven Ingekomen, verzoekende 1/3 van de koeten van aanleg van dammen, dui kers en schoeilng van den Po’.der vergoed te mogen krijven Door meerdere werk zaamheden is de rekening overschreden en gevraagd wordt de meerdere kosten rekening van den polder te nemen. De Voorzitter is van meen'ng, dat adres aan het gemeentebestuur gericht moet worden. De heer Groen vlrdt. dat bet niet op den weg van den polder ligt. De heer C. Poland meent, dat men zich aan de voorwanrden. waarop het werk is uit"evoerd, moet houden. De heer Oudeman meent, dat de koeten voor rekening van de fabriek moeten ko men. Besloten wordt op het verzoek afwijzend te beschikken. Door de heeren C. van Langen en 3. Wjjnker werden hierna de geloofsbrieven nagezien der gekozen bestuursleden, de herren P Groen en J. Oudeman. Na accoordbevind’ng der geloofsbrieven verk’aart de voorzitter hén voor geïnstal leerd. den wenreh uitsprekende, dat zij als voorheen in het belang van den polder werkzaam mogen zUn. De beer Groen dankt voor de woorden van gclukwensch en zegt wederom zijn medewerking toe. Bij monde van den beer O. van Langen wordt rapport uitgebracht over het nazien' der rekeningen over 1930; allee was goed-! gekeurd en geadviseerd wordt tot décharge van den penningmeester. De rekening over 1930 had aan ontvang sten f 107.439.32; uitgaven f 100244.13; al- soo een batig saldo van f 7.195.19. De rekening der wegen had vangsten f 96.140.10(4 en aan f 112D53.06!<; >a!«oo een nadeelig saldo van f 18.812.96. De echulden bedragen f 9000 van geld'eevlng voor verbreedtng Midden weg eq f 6.300 van geldleenlng voor aan schaffing mo’orwals. De heer C. Poland geeft in o vei weging bij Geestmerambacht aan te dringen op verlaging van den poet f 800 voor onder houd van den stilstaanden strijkmolen tot f 500. De Voorzitter zegt toe pogingen te zullen doen. Na eenlge discussie werden beide reke ningen z. h. st. goedgekeurd onder dank van den Voorzitter aan den penning meester. De begrooting voor 1931 sloot met een onvoorzien van f 4.698.63 in ontvangst en uiteaaf op f 102.02428. De wegen-bejrooting werd aangeboden met een onvoorzien van t 5A78.00H in ont vangst en uitgaaf op f 88 423 96 X De heer C. Poland vraagt naar de oor- -aak van verlaging der post polderlasten. De heer Kamp betoogt, dat de restitutie der grondlasten hiervan oorzaak is. Voorts meent de heer Po’and, dat op de molens bezuinigd moet werden; deze zullen in de toekomst toch gaan verdwijnen. De Voorzitter wii-t er op. dat aan de molens zoo weinig mogelijk besteed wordt; deze post kan in de rekening minder zijn, De heer Poland vraagt voorts hoe het k^mt, dat de post onname van gelden f 50.000, d. L f 10.000 hooger is, terwijl de be-TOotlng lager is dan vorig jaar. De Voorzlttei betoogt, dat er behoefte is aan ruimer kasgeld. De polderbegrooting wordt zhat. conform goedgekeurd. De heer De Boer vraagt port f 48.500 besteed wordt. Inwijding St. Jacobeehttol. Zoo is gis teren de kroon op het werk gezet en heeft de Zeereerw. heer Pastoor Ign. M. Wils de Voltooide 8t. Jacobscbool ingewijd. Des morgens te half 9 waren de leerlin gen van de school, onder getelde van bet onderwijzend personeel, alsmede vele genoo- dlgden in de kerk aanwezig, waar allereerst door de kinderen een tweestemmig „Vent Creator" werd gezongen. Vervolgers begaf men zich naar de school, waai de inwü- dlngsplechtlgheden zouden plaata vinden. Deze plechtigheden werden, zooals boven reeds gemeld, verricht door den Zeereerw. heer Pastoor Ign. M. Wils. Onder de aanwezigen merkten we op den Zeereerw heer J. H. van der Marck. pastoor te Schermer; den WelEd. Gestr. heer v. d. Heuvel, burgemeester van Akersloot, het kerkbestuur, bestaande uit de heeren J Kap- teyn, Jac. Bchoorl. Th. Keesorn en J. Kraak man; den architect, den heer Honekamp en echtgenoote. de aannemers, de heeren Gebr. Krom; den opzichter, den heer H. Smoren- berg en den heei Sernée. ovd-hoofd der school; voorts vele parochianen, het onder wijzend personeel en de >eerlln?en. Door het koor werden de verschlllen<ie gregoriaansche gezangen gezongen Na afloop van de plechtigheid werd In de kerk door den Zeereerw. heer Pastoor een H. Mis opgedragen, waaronder door 1 zang koor een meerstemmige Mis van Perosl werd uitgevoerd. Op het altaar had voorts nog plaats genomen den Weleerw. heer A. Leen- ders. kapelaan te Uitgeest. Na het beëindigen van het H Misoffer verzamelden allen' slch in het café van den heer P. Verduln. waar, nadat ververschlngen waren rondgediend, werd gevoend door Pastoor Ign. Wils De gewijde spr riep allereerst de historie uit vervlogen dagen in de herinnering, door er op te wijzen, dat door spr. thans de 4e inwijding van de school had plaats gevon den. Spr. wees op het belang van een lagere school, die wel een ever Bescheiden plaats inneemt in de wetenschap, doch waar in den regel toch die wijsheid wordt gegeven, waar op de meeste menseben in hun verdere le ven teren. De H Kerk heeft aanstonds het belang Ingezien van het onderwijs. Daarom werd er vooral naar gestreefd «ie school In de onmiddellijke nabijheid van de kerk te plaatsen. Dit was ook in de middeleeuwen het geval in Akersloot. Voorts hari men in de 16e eeuw door de zorg van den heer Foreest van Helloo een school in de Boekel, wiar onderwijs werd gegeven door detigene, die het dlchtstnabU woonde en die le» meer wist dan de andere dorpelingen. Bpr. ging uitvoeug de teen heerschende toestanden op het tmderwijs-gebied na. waar uit wij nog aanstippen, dat in dien tijd lee werd gegeven in een hooischuur; terwil' er ook nog een school ia geweest in den Koo- gerpertder. Eindelijk heeft de Zeereerw. heer Pastoor Muller de stoute schoenep aangetrokken, om hier een eigen R. K. school te stichten, waar toe de plannen op 7 September 1889 waren voltooid. Het doet spr. een cnultspreke’Uk ge noegen den eersten onderwijzer van die echoed, den heer Semee hi*r nog tegenwoor dig te mogen zien. Hij heeft de hitte van den strijd gekend en meegevochten, opdat de Katholieken hun kinderen naar die echoot zouden zenden. Het moet voor hem een groote gebeurtenis aUn, de voltooiing van dit gebouw te mogen medemaken. Onder luide instemming van de aanwezi gen brengt spr. «len heer Sernée hulde voor hetgeen hU voor het Katholiek onderwijs heeft gedaan. Birds de oprichting is de achool nog drie maal uitgebreid, n.1 onder de Zeereerw. heeren FOppe en Van Baaren en thans. Spr. richt dan woorden van dank aan het schoolbestuur voor de ondervonden mede werking, om tot uitvoering van de plannen te kunnen geraken; aan bet gemeentebe stuur voor de zoo prettige en coulante sa menwerking. Zoowel oij gemeente- als bij kerkbestuur aat die eene gedachte voor: Wij moeten hier hebben een echool, die in alle opzichten voldoet. Spr. dankt vooral den Burgemeester, die met buiten gewonen ijver en veel zorg er op uit was om te voldoen aan het verlangen van het schoolbestuur tevens rekening hou dende met de daaraan verbonden kosten. Spr. brengt dan enkele woorden van dank aan den architect, den heer Honekamp en wijst er met voldoening op, dat de insoecteur van bet Lager Onderwijs, de heer Rhader, de door hem gebouwde scholen te Schermer en Akersloot als voorbeeld stelt, zijnde goed koop voor de semee en fraai, uit archi tectonisch oogpunt. Spr. brengt voorts een woord van aan de aannemers, de heeren Gebr. Krom, den oprichter, den heer Bmorenberg en het onderwilrend personeel, daarbij wljsende op de grooteche taak die het heeft te vervul len. Na ook den verderen aanwezigen U woord van dank te hebben veorach' voor h”r>ne tegenwoordigheid, eindigde Pastoor Wils. (Applaus) Vervolgens werd het woord gevoerd door d. Heuvel. Bpr ving aan met de belde wethouders te verontschuldigen, daar dezen verhinderd war&a aanwezig re «ijn. Spr dankt vi en dank, die tot b gericht, er ook op wijzende, dat er inderdaad een prettige samenwerking is geweest tus- schen school- en gemeentebestuur. Spr. rele veert, hoe om toe een oploesing van het te kort aan sohoolrutmte te komen, talloozc plannen zijn ontworpen, die echter, wegens de groote flnancieele offers, moesten worden afgewezen. Met bijzondere vo'doening wees «le Burge meester er op dat het voorstel om mede werking te verleenen. door den Raad algemeene stemmen was »angenotnen. wenscht het schoolbestuur geluk met verbouwing en hoopt, dat deze school jaren mag blijken te sijn een gebouw, dat in alle opaichten voldoet aan den etsch, om joed lager onderwijs te kunnen geven. Wat Betreft de kosten en oe .an andersdenkende zijde meermalen gemaaxte opmerking, dat er aoovele bijzondere scholen komen merkt spr. op. dat, wanneer er geen Katholieke scholen zouden zijn geweest, in ieder geval de openbare scholen een dusdanige uitbrei ding zouden dienen te ondergaan, als nu de Katholieke scholen ondervinden. Snr. on derschrijft ten volle de -«srceerende woor den, die de Zeereerw. heer Pastoir heeft gericht tot den heer Sernée en eindigt met den wensch, dat mst den steun van het kerkbestuur en het personeel en dat alles ge dragen door den steun -in O. L. Heer, de Katholieke school en de Katnolleke jeugd mag worden een voorbeeld voor Akersloot en de kwaliteit van het onderwijs steeds zal mogen toenemen. (Applaus). Op de hem zoo eigen vroolljke wljee, dank te de heer Sernée voor de gesproken woor den en diepte vele oude herinneringen uit den oprichtlngst Jd van de school op tot groo te vrooljjkbeld van de aanwezigen. Nadat spr. sijn beste wenschen hnd aangeboden voor de school «en het door de onderwijzers te geven onderricht, beloonde een dankbaar applaus den krassen grijsaard voor de ge sproken woorden. Hiermede waren de plechtigheden beëin digd. De Voorzftter wijst op de toename van klinkerwegen, waardoor ook meer grond en steenen noodlg is. Getracht wordt de weren in goedwi staat te hebben, als de ultkeerlng uit het wegenfonds minder zal worden. De heer Poland vindt het vreemd, dat het materiaal reeds gekocht is, vóórdat de ze bcvrootlng is goedgekeurd. De Voorzlt'er wij-t er op, dat dit leder 'aar zoo is, om de wegen vroeg in orde te hebben. Ook de wegenbrrrooting werd oonfonn z. h. st goedgekeurd. De Heemraad.'de heer K.’Blom werd als zoodanig herkozen met 15 stemmen. Ein stem was uitgebracht op den heer Gootjes en twee stemmen blanco. De heer Blom neemt sijn benoeming aan en wordt door den voorzitter gecompll- menteerd. De heer J. Kamp wordt met 16 stemmen herbenoemd als penningmeester; 1 stem blanco. De heer Kamp neemt zijn herbenoeming aan en hoopt zijn best te zullen doen, soo- als hij 18 Jaar de belangen van den polder heeft behartigd. Aan de orde was voorts een voorstel tot bouw van een brug aan den Jan Glijnisweg over den 3den Kabelzloot Op een vraag van den beer Wonder deelt de Voorzitter mee. dat bet geen beswaar oplevert voor den waterrtand. De heer Poland zag de brug liever ge legd In den Oterleeker weg. Spr. acht dit de aangewezen weg voor de veiling. Spr. geeft In overweging een begrooting van de koeten hiervan te maken. De Voorzitter stelt voor de f 1000 den brug beschikbaar te stellen en de uit voering en bestemming van de plaata over te laten aan het Bestuur. De heer Poland geeft in overweging over leg met Kuilboer te plegen. Conform het voorstel van den. Voorzit ter wordt z. h. st. besloten. Aan de orde was hierna een voorstel tot aankoop van een tweeden (zwaard eren) vrachtauto en een benzinepomp, waartoe na eenige discussie z. h. st. wordt besloten. Over het voorstel van verbetering van den Donkereweg ontstond veel discussie. Zoowel het eerste als het tweede plan kwam ter tafel. heer C. van Langen pleit voor het eerste plan van verbreedlng en deelt mee, dat het gemeentebestuur bereid is hieraan mee te werken. Ook gelooft spr., dat het eerste plan eerder de goedkeuring van Ged. Staten krijgt. De heer Van Stralen raadt aan zuinig te zijn en spreekt zich uit voor het tweede plan. Het eerste plan beoogt wegneming der hoeken en doortrekking van den nieuwen weg recht naar de boerenplaats van Van Behagen. De heer Oudeman betoogt, dat het eerste plan, dat wel wat duurdër is, het beste is. De heer Poland wil, gezien de slechte tijdsomstandigheden en het nadeelig sal do, het eerste plan laten varen. Spr. wil bet voorloopig zoo laten als het is. De heer C. van Langen wil afwachten wat de gemeenteraad doet. De heer Kleft wil toch, dat de Polder den weg houdt. De Voorzitter deelt mee, dat het gemeen tebestuur van plan is den benozdigden grond aan te koopen; de polder zou dan den weg verhartien, terwijl de weg komen zou aan de gemeente. De heer C. van Langen betoogt, «lat het zoowel een gemeente- als een provinciaal belang is. De Voorzitter verwacht eerder ultkeerlng uit het wegenfonds als het eerste plan wordt uitgevoerd. Besloten wordt eerst de uitspraak van den gemeenteraad af te wachten en daarna in een volgende vergadering te beslissen. Besloten werd voorts een leening aan te gaan van f 12300; (t.w. f 7300 voor as- phalteerlng van den Rusten burgerweg, brug Jan Glijnisweg f 1000.vrachtauto f3000 en benzinepomp f 8C0. Bij de rondvraag brengt de heer C. van Langen een verzoek over van den heer Mul tot verbetering van het vaarwater aan den Donkereweg. Op een vraag van den heer De Boer deelt de voorzitter mee. dat er geen verzoek gekomen was van de Ver. Po'.dsrbelangen om het peil van dan Rusten burgerpolder 6 cM. te verlagen. De heer Gootjes vraagt Overhaalbestuur subsidie voor het ren van de sloot aldaar; gezien meen belang. De kosten zijn f 150. De Voorzitter zegt overweging verzoek toe in het bestuur. Voorts verzoekt dc heer Gootjes'het be stuur pogingen te doen, dat bij de uitvoe ring der Kanallsatleplannen de Overhaal niet in het gedrang komt. De heer Poland stelt voor de post f 200 voor brandverzekering der molens maar te schrappen en ze niet meer te verzekeren. Ze worden toch niet meer heropgebouwd. Dit voorstel wordt verworpen met 12 tegen 5 stemmen. Met een woord van dank sluit de voorzit ter hierna de vergadering met den wensch, dat de Dijkgraaf de volgende vergadering weer mag leiden.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 6