as^ndelFt PROVINCIAAL NIEUWS NOORD-SCHARWOUDE WESTWOUD HEEMSKERK DE WEERE UITGEEST HOORN NIBBIXWOUD HEER-HUGOWAARD BE"'^EN ZIJPE ANNA PAULOWNA VENHUIZEN WESTWOUD Vereeniging voor zuivelindustrie en aelkhygiëne ZWAAGDIJK TEXEL SCHAGEN LIMMEN DEN HFI.DER Sna-u-bank „St. Het overzicht over als volgt: Het tégoTd aan de Inleggers bedroeg tt 1 Jan. 1931 273.06147. andere wefa vast kunnen zal worden gehouden. d. Vis en Alida Johanna een met ulter- D. Huipe I Klaas 1. en W. wordt aange- regellr.g 3. 4. 5. 8. 7. ter vergadering gekomen werd door den Antonins van Padua" het eerste kwartaal luidt wer- opge- R. K. Klesvereenlging Bovengenoemde e><.enig.ng hield in verband met de' as. gemeentrr'adsverkiezing, onder leiding van St Deus Dedit Maandag as., des avonds half acht, houdt de Landarbeidersbond ..St. Deus Dedit" (afd. Heemskerk) een leden vergadering in het R.K. Vereenlgmgsgebouw Als hoofdpunt komt op de agenda voor een propagandarede, te houden door een Hoofd bestuurder. Ook nlet-leden worden verwacht. Voetbalclub. Volgens medcdeellng van de voorloopige commissie. is voor de plaatse lijke voetbalclub een terrein gehuurd van mej de Wed. D. Konlng. Adres aan den Raad? Naar wy ver nemen zijn de Gezamenlijke besturen van de afdeellng Bergen van den Handel -dry- venden en Industrieelen Middenstand, van die der Hanze, en van de Berger Wlnkellers- vereenlging voornemens in verband met de in werking tredlng van de wet op de winkel sluiting aan den raad een verzoekschrift te rich*en, waarbij verzocht .wordt om gedu rende de maanden Juni. Juli en Augustus hst sluitingsuur voor de winkels op werkda gen te bepalen op 10 uur ‘s avonds, en om In X seizoen gedurende de Zondagen gele genheid te geven de winkels een bepaald ge deelte van den dag geopend te houden. verband met de voorgelezen notulen, de heer N. Kufjs, of nog gebruik is gemaakt van de gelegenheid, tulnderscredlet te verkrijgen. De vragen vergadering Men deelt ons uit om 1e Burgert, stand Ondertrouwd: Johan nes Kreulen, 27 jaar, kruidenier en Murkjen WUnjeterp, 24 Jaren, zonder beroep, belden te Schagen. Getrouwd: Petrus Johannes Antonlus Hul- berts en Veronica Koomsn. Cornells Schoort en Wilhelmina Antonia Korstanje. Beken en Gr Xje Schoor). Overleden: Dieuwertje Waagmeester. 74 j. weduwe van G. Dekker. Burg, stand. Ondertrouwd: Jan Zweeris en Duifje Wittebrood. Cornells Vader en Margaretha Bloedjes. Getrouwd: Cornells Nlcolaas Vens en Eri ka Maria Hofmann. Overleden: Anthonia Johanna van Tunen, 8 maanden, d. van Wilhelmus van Tunen en van Elisabeth Johanna Venneker. Cornells Bak. 47 jaar, gehuwd met Margaretha van de Water. plaatsing en gebruik de brandkranen In het gehucht Den ge- re- Volgens dit schrijven Brievenbus. Voor belangliebbenden zjj me degedeeld. dat de brievenbus naast perceel Koepoortweg 41 wordt verplaatst naar het begin der Drieboomlaan. tegen perceel Koe poortweg 36. Texels Eigen Stoomboot-Onderneming Naar aanleiding van X oordeel van eenige bestursleden der N. V. T.E.8.O. te Texel, zou de Koninklijke Goedkeuring op de Statuten dezer N. V. niet meer verleend worden, omdat hierin bepaald werd, dat alle aandeelhou ders. ook die van kleine aandeelen van f 5.00, ■jel"k stemrecht hadden. Thans Is van den Minister de verklaring btnnengekomen, dat er geen termen aanwe zig zijn, om de statuten niet goed te keuren. Alle aandeelhouders blijven hierdoor stemge rechtigd. u tusschen fabrieken, die werken en moeten vo’.doen der melkproductencontröle fabrieken, welke haar debiet in het binnen- Stembureau L Ambtshalve voorzitter: de Burgemeester. Leden: N. Kooi) en P. Zut. Plaatsvervangende leden: L. Schrijver en K. G. Relnders. Stembureau II. Voorzitter: J. Ootjers. Le den: A. Barten en A. de Geus. Plaatsver vangende leden: A. Kwadyk en C. Kceman Tz. Hoofdstembureau. Ambtshalve voorzitter: de Burgemeester. Leden: J. Ootjers, A. Bar ten. P. Zut, A. de Geus. Plaatsvervangende leden: L. Schrijver en A. Kwadijk. Allen nemen hun benoeming aan. Na rondvraag volgde sluiting. St. Jozef'ezei'en-vereen'ging Woensdag 32 April as. wordt de jaarvergadering ge houden. Zondag 25 April is er viering van het Pa troonsfeest met Algemeene H. Communie der iddpn en ’s avonds te half 8 feestavond in het R. K. Vereen'g'ngsg-’bouw. Daarbij is instal latie n'euwe led-n Vertnonlng van een film en eers'e offl-le-le ontreden van het voltallige „Ons E gen Strijkje". Herbenoemd. Door Z. H. Exc. den Bis- schop van Haarlem zijn als Kerkmeesters herbenoemd de heeren P. Rood en S. Koop man en als Armmeesters herbenoemd de heeren J. Koopman en N. O. Stuyt. voor de filmavond. ZATERDAG, half 12 blechthooren voorde schoolkinderen. Zaterdagmiddag van 35 uur en van 6— 8 uur bestaat gelegenheid om te biechten. Zondagmorgen bU hooge uitzondering, zoo mede voor diegenen, die verafgelegen hun ne woonplaats hebben, blechthooren. De gebeden worden verzocht voor Alida Braas geb. Koomen, Willem Blokker en den he-r C. Neefjes die met de laatste H.H. Sa cramenten der Stervenden zijn voorzien. R.K. Propaganda-clab „Dr. Schaepman” Op de JJ. gehouden vergadering van genoem de vereeniging is on. besloten, dat bij de »s. verkiezingen op 22 April een auto beschikbaar zal zijn voor die kiezers van district I. die moelelyk ter stemming kunnen komen. Zij, die hiervan wenschen gebruik te maken, wor den verzocht, tijdig het bestuur in kennis te stellen. een aantal lessen Hierna sprak ni verheugde over het flinke resultaat. Daar mede feliciteerde hij het beetuur en hij sprak den wensch uit, dat de volgende cur sus door een no-; grooter aantal cursisten zou gevolgd worden. Dr. Mol onderstreepte deze laatste woor den. De heer A. Deutekom, voorzitter van de Hanze. deelde mede, dat de roep die Is uit gegaan van dezen cursus. aanleiding is ge weest dat besprekingen hierover In de ver gadering van de Hanze zijn gehouden. On getwijfeld zullen In den volgenden winter tok verschillende personen van de Hanze aan den vervo'gcursus deelnemen. Namens de leerlingen werd door den heer Van der Wal uit Winkel In schitterende be woordingen dank uitgesproken aan de dames en heeren leeraresen en leeraren voor de prachtige lessen, door hen gegeven. De voorzitter was zeer verheugd over deze laatste woorden. Nog diene vermeld, dat de cursus eindigde met 25 leerlingen. Bijdragen R. H. B. 8. en Gymnasium Gymnasium Door den Minister van On derwijs Kunsten en Het aantal in omloop zijnde boekjes be draagt thans 760, tegenover 742 op 1 Jan. 1931. Burgert, stand Van 10 t.m. 16 April 1931 Geboren: Bertie, z. v. Jacob Dalenberg en Marie Twlsker. Sophia Wilhelmina Johanna, d. v. Hennanus Burggraaf en Aaltje Groe- rendlik. Ondertrouwd: Klaas Swaag, 24 jaar, vee houder te Barsingerhom en Grietje Kant, 20 Jaar. Hendrik van Gastel. 24 jaar, timmerman te Schagen en Cornelia van Schalk. 34 jaar. Pieter Bijvoet, 23 jaar, veeh-?uder, te Cal- lantsoog en Catharina Kos. 22 jaar. Getrouwd: Anthonius Petrus Pronk. M jaar. bloerrbo’lenkweeker, te Anna Paulowna en Anna de Vries, 22 jaar. c’ider beroep te Zijpe. Overleden: Aaftie Kossen. 82 jaar, echtge noote van Pieter van Meurs. Windhoos Donderdagmiddag kwam bij stil weer plotseling een windhoosje uit Ooste- HJke richting opzetten, dat onder meer ook het warenhuis van den heer P. de Ruyter, staande aan den Oudendijk te Heemskerk, be reikte. Een 40-tal één-ruiters, liggende op het wa renhuis, moesten het ontgelden en werden met luid geraas afgerukt en weggeslingerd. Auto-ongeluk De heer J. K, die gisteren met een auto achteruit het erf afreed, werd daarbj aangereden door een personenauto. De auto van K. werd zoo goed als geheel ver nield. Hij zelf kwam met den schrik vrij. Auto-ongeval Nabij de O L. School te Oost reed een bakkers-auto bij X uitwijken voor een op den wee staanden auto tegen een paal en geraakte In een hoop grint die op den weg lag. In bewusteloozen toestand werd de bestuur der P. uit den wagen gehaald. Later bleek zyn toestand bevredigend. Een jongen, die als passagier medereed. kreeg geen letsel. De auto was zwaar bescha digd. De eerste twee jaren waren de moeliykste, aldus deelde de heer Hulpe ons by een onder houd me”e Samen met kapelaan Melslng werden de zaken behartigd, en in die jaren is „Dirk”, zooals hit algemeen bij ae Jongens wordt genoemd, geen Zondag bulten het dorp geweest, daar hij al zijn vrijen tijd aan de ’jeugd offerde. Hierin kwam echter verande- ring door de aanstelling van nog enkele hee- •ttn die hem in zijn zaak terzijde stonden. - In den loop der jaren heeft de heer Huipe ♦If kapelaans als directeur van X patronaat meegemaakt. Onder het directeurschap van kapelaan Blom, werd veel werk van het too- neel gemaakt, en Dirk stond den kapelaan als regisseur, soufneur enz. trouw terzijde. Geen avond was hy thuis, en met genoe gen vertelde hij nog het succes, dat zy met de opvoering van het spel „De wraak van de kabouters” hebben gehad. Vijf maal hebben xlj dit spel opgevoerd voor een stampvolle zaal. Een groote verbetering achtte hij het. dat Hit de jongens een bestuur gevormd wordt, dat de kleine zaken behartigt. Hierdoor krij gen zij verantwoordelijkheid, en kunnen de commissarissen zich meer met de algemeene leiding belasten. Op X oogenbllk hebben we een bloeiend patronaat en verlangend wordt raar den tijd uitge^ien, dat wij meer ruimte krijgen. Thans zitten we alj haringen in een ton, aldus Dirk, doch hierin zal wel spoedig ver andering komen. We verwachten, dat het den jubilaris Zon dag niet aan bewijzen van dankbaarheid zal ontbreken van den kant van alle Assendel- fers, die in den lo-;n der jaren van zijn ijver voor de jeugd hebben geprofiteerd. Behalve van X jeugdwerk is de heer Hulpe nog bestuurslid van de aldeellng van den R. K. Me*aalbewerkersbond ..St. Eloy” en voorzitter van de vereeniging „Vrienden- kring H. Sacrament." Advies'ccllege In de vergadering van het advisee rend college Is de volgorde van de ósndldatm voor den gemeenteraad bepaald als volgt: W. Komen, aftr. G. v. d. BergVroone. aftr. H. Op X Veld. P. Langelaan. J. Btolte. G. v. d. Park. A Kloosterman. A Steenvoorde. De proefstemmlng zal worden gehouden Zondag 26 April. Gemeenteraad De Raad dezer gemeente i vergaderde Donderdagavond In voltallige zitting onder presidium van burgemeester Jhr. A. L. van Spengler, die opent met wel kom en mededeelt, dat de secretaris wegens ongesteldheid deze vergadering niet kan bijwonen, reden waarom de heer Kunnen, secretaris van Zuld-Scharwoude, deze ver gadering zal notuleeren. I Hierna worden de notulen der vorige ver gadering ongewijzigd vastgesteld. Medegedeeld wordt, dat de sluis voor den I tijd van 2 jaren met 3 optlejaren ia ver pacht aan den tegenwpordigen sluiswachter P. de Moei voor f 1670 per Jaar (vorige pachtprijs f 2010. Blijkens het proces-verbaal van kasopna me bjj den gemeentc-ontvanger was In kas f 113357 en op de *Bank f 11444.30. Eenige Ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen. De Voorzitter deelt mede, dat aan 16 per sonen In totaal f 10.300 tulndersvoorschot Is verleend. Van J. Vader is een verzoek ingekomen om f 300 voorschot. Daar dit geheel buiten de tuindersvoorschotten omgaat, wordt afwjj- I zend beschikt. De R.K. Gymnastiekvereenlging D. V. V. verzoekt subsidie. Dit zal worden behandeld bij de begrooting 1932. Het verzoek van de gemeente Arnemulden om adhaesie te betuigen aan haar adres aan de Kroon om te verkrijgen, dat ook na 1 Januari 1936 vrijstelling wordt verleend van het onderwijs in lichamelijke oefening, wordt zonder eenige bespreking voor kennisgeving aangenomen. Het verzoek van de Centraal Ziekenhuls commissie voor de buitengemeenten om een subsidie van 1/4 cent per Inwoner voor de door haar gemaakte onkosten, wordt toe- I gestaan. Ged. Staten verzoeken den Raad, om het reeds meermalen genomen princlpe-besluit om een lokaal voor lichamelijke oefening te stichten voor openbaar en bijzonder onder wijs, in een officieel besluit te bevestigen, I dit in verband met het beroep van het RK. Kerkbestuur tegen de weigering van zijn aanvraag tot het bouwen van een gymnas tieklokaal. B en W. stellen voor aan dit- ver zoek te voldoen. De heer Schrijver (R.K.) zegt, dat hem van een z.g. princlpe-besluit niets bekend !s. Wel is in de vergadering van 29 Decem ber 1930 besloten afwijzend te beschikken I op het verzoek van het RK. kerkbestuur, maar van een besluit om zelf te bouwen kan hU in de notulen van die vergadering niets ontdekken, hoewel dat onderwerp wel aange roerd is. Spr. zegt, dat volgens de eigen woorden van den voorzitter, van de zaak toen zeer weinig bekend was en het dus wel gevaarlijk was reeds een besluit te nemen om zelf te bouwen. De voorzitter zegt verbaasd te zijn over de nalevetett van den heer Schrijver. Het be sluit was reeds genomen In alwacht-ng van de te geven voorschriften. Spr. leest een gedeelte der notulen van 29 December 1930 voor, waaruit hij meent te doen blijken, dat toen In principe Is besloten van gemeente wege over te gaan tot bouwen. De heer Schrijver kan zich met die mee rling niet vereenlgen, daar het uit de no tulen niet positief blijkt. Het voorstel van B. nomen met 5 tegen 2 stemmen (Schrijver en Zut), terwijl wordt opgemerkt, dat het natuurlijk niet de bedoel'-# Is direct te gaan bouwen, maar eerst de van hoogerhand te geven voorschriften af te wachten. Het Witte Kruis, afdeellng Langendijk, verzoekt verhooging van subsidie van 5 op 15 cent per Inwoner in verband met de aanstelling van een tweede wijkverpleegster. Na een opmerking van den heer de Geus, die gaarne eenige toelicht'ng had gewenscht, wordt op voorstel van B. en W. besloten het verzoek toe te staan. Volgen verschillende benoemingen: 1. Schattlngscommfssie. Herbenoemd woi- den de heeren Ootjers, Barten, Zut en C. Keeman Sr. Gemeenteraad De raad der gemeente Venhuizen hield een openbare vergadering ten raadhuize. Allen aanwezig, met uitzondering van den wethouder P. Konijn. De voorzitter opent de vergadering en heet allen welkom. De notulen worden onveranderd goedge keurd. Ingekomen stukken. Verslag van den cursus vervolgonderwijs aan de R.K. Jongensschool te Venhuizen. Aan dezen cursus werd deelgenomen door 18 leerlingen, t.w. 9 In de 1ste klasse en 9 in de 2de klasse, in het geheel zijn er 182 lesuren geweest. Voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van G. Snoek en 32 andere veehouders, met verzoek om de regeling be treffende de noodslachting te willen wijzi gen, betaling etc. De voorzitter deelde mede met genoemde heeren een vergadering te hebben belegd, doch, aldus de voorzitter, slecht 8 hadden aan het verzoek gevolg gegeven om ter ver gadering te komen. Bij monde van den heer Snoek werd op deze bijeenkomst het verzoek toegelicht. Verder waren B. en W. In overleg getreden met de heeren keurmeesters en na het een en ander geheord te hebben, stellen B. en W voor, aan dit verzoek geen verder gevolg te geven. Na ampele discussie aldus besloten. Regeling omtrent van Hout, welke kranen in overleg” met de meente Hoogkarspel werden geplaatst. Door den voorzitter wordt daarna de gelrng voorgelezen. T' worden door Hoogkarspel 36/58 en Venhui zen 22 58 der lasten gedragen. Om de tien Jaar zal deze overeenkomst worden herzien; de duur der overeenkomst is gesteld op 20 Raadsvergadering. De Raad dezer ge meente komt In openbare vergadering bijeen op Vrijdag 24 April, des namiddags 2 uur, ter behandeling van: 1. Een schrijven van Jn. Heijne, waarbij hij verzoekt om verlaging van pacht van een door hem gehuurd perceel welland der ge meente, waarvan de pacht bedraagt t 519. per jaar. B. en W. stellen voor de pacht te verla gen tot f 400.— en de pacht van het perceel welland in huur bij K. Rol te verlagen van f 160— tot f 125 2. Een verzoek van P. Pllkes, onbeTO’dled veldwachter te Markenblnnen, om zijn jaar- UJksche gratificatie van f 25.te verhoogen tot f 100 B. en W. stellen voor de gratificatie te verhoogen tot f 50. 3. Een verzoek van de Nedenandscne ver eeniging van kermisvakgenooten om tijdens de kermis vrijgesteld te worden van het be talen van de vermakelijkheidsbelasting, daar deze toch reeds In de pachtsommen is ver disconteerd. B. en W. stellen voor hierop afwijzend te beschikken, daar de gemeente geen terreinen heeft om te verpachten.- 4. Een schrijven van den heer Directeur van de LIchtbedrijven te Beverwijk Inzake gasgebruik. 5. Een verzoek van B. J. Claassen om hem flnantleel te willen steuren Inzake het aan- s’ulten van zijn woning can de waterleiding, daar bij niet aansluiting hem verboden wordt ijs te’TÏerelden en hij daardoor een gedeelte van zijn broodwinning zou verderen. 8. Een schrijven van mej. R. PloegerRHs. waarbij zij haar dank betuigt voor de haar toegekende jaaritjksche bijdrage als oud- schoonmaakster der O L. school. 7. Een schrijven van Ged. Staten waarbij in overweging wordt gegeven eenige wliri- vin<»en te brengen in de gemeente-begrootlng 1931. B. en W. stellen voor, de begrooting zooals door Ged Staten wordt aangegeven te wij zigen. 8. Benoeming schattlngscommlssie voor de Riiks'nkomstenbe’astlng wegens periodieke aftreding van de oceren A. van Lith, L. Zonneveld, H. W. de Wlldt en H. Kabel. 9. B. en W. stellen voor de:i te.m'.tn van zes maander» binnen welken de onbewoon baar verklaarde woningen van J. Rol C". aan de Loet en van P Groot «n W Bes te Mar kenblnnen moeten zitn ontruimd, met ulter- Hjk zes maanden te verlengen. Jaren. Algemeen goedgekeurd. Goedkeuring besluit om de betrekkingen van gemeente-secretaris en gemeen te-ont vanger In één persoon te vereenlgen. ZONDAG, tweede Zondag na Paschen, half 8 Vroegmis, 10 uur de Hoogmis, 2 uur de Vespers. Voor en na de H. Mis te half 8 uitreiking van de H. Communie. In de week de H. Mis te 8 uur, tevens Kin dermis. Voor en onder de H. Mis uitreiking van de H. Communie, zoomede te half 8. Voor en na de H. Mis gelegenheid om te biechten. DINSDAG, tweede der 9 Dinsdagen ter eere van den H. Antonlus van Padua. WOENSDAG-avond Maria-Congregatie Jongellngen-vereeniglng, tevens ilng nog voegde, dat het opgegeven be drag voor het restant der uitbreiding niet mag worden overschreden. De voorzitter zei, nog een andere zaak onder de aandacht te willen brengen, nl bet converteeren van g rtdleeningen. De gemeente is in de gelegenheid 4 leenlngen Wetenschappen is de I om u zetten, waarbij dan de in voorgaand bijdrage In de kosten van de Rijks Hoogere Punt vastgestelde, benevens die, welke on land hebben. De contröle op melkproducten is In king getreden: het contrélestation is t richt door V V.Z.M. en F N.Z. te zamen. Ten aanzien van de melkinrichtingen herinnerde spreker aan de conclusie door een de-betreffende comrhissie genomen, dat het standaardiseeren van consumptiemelk verwerpelijk is. Voor melkproducten werd verder voorbe reid een internationale regeling van analy semethoden, standaard'-amenstelllngen en standaarddeclaraties. Algemeene handels- voorwaarden voor melkpoeder zijn voorbe reid door een commissie, waarin ook onze Vereeniging vertegenwoordigd was. Na afloop der vergadering werden het Riikslancbouwproefstation en de Proefzul- velboerderlj bezichtigd. JUBILEVM Zondag 19 April is het 25 Jaar geleden, dat de heer D. Huipe als commissaris aan het St. Aloyslus-patronaat verbonden werd. De patronaatsjongens bereiden hem buldigingsavond voor op den feestdag zelf. In l£03 werd door pastoor Schlilter en ka- "pelaan Melslng, thans pastoor te Wassenaar, het patronaat opgericht. De heer Huipe werd toen gevraagd om de leiding op zich te willen nemen, wat door hem werd aanvaard. HnJsviyt-tentoonstelling Zooals reeds eerder in dit blad bekend gemaakt is. zal de huisvlljt-tentoonstelllng dit jaar in café Wester gehouden worden. Na een drukken tijd van voorbereiding voor fhet bestuur zal de tentoonstelling dus heden avond geopend worden en als de voorteekenen niet bedriegen, zal ook dit Jaar een schitte rende expositie te wachten zlfn. De deelname is zeer goed, zoowel door In woners der gemeente als wel uit omliggende plaatsen. Wederom zal de firma Ypma belangeloos radio- en gramofoonmuziek ten gehoore geven. Een keurige collectie prijzen te aangekocht zoowel voor bekroningen als voor de verloting. Het draaiend rad beschikt over vele en mooie prijzen en verrassingen. Een bezoek aan deze tentoonstelling te de moeite dubbel waard. Geen zeer goede bron mede, dat de aanvragers een algemeene ledenvergadering voor R. K. Klesvereenlging van dit verzoek heb ben af gezien en de vergadering alzoo niet Emmabloem-oollecte Dinsdag zal in deze gemeente de jaarliiksche collecte wor den gehouden met de Emmabloem ter be strijding der tuberculose. De Vereeniging voor Zuivelindustrie en Melkhygiëne heeft haar jaarlljkrche alge meene vergadering te Hoorn gehouden. Dc voorzitter, de heer G. J. Blink, deelde ojn. mede, dat de algemeene toestand der vereeniging aanleiding geeft tot tevreden heid. Het aantal leden en de hoeveelheid ontvangen melk blijven ongeveer constant. De werkzaamheden breiden zich uit. Waar geheel of gedeeltelijk offlcleele Instanties te ver willen doordringen in het parties iere bedrijfsleven, is de vereeniging er op be dacht. zich daartegen te verzetten. Niet In het belang van een goede melk- voorzlenlng wordt geacht de wijziging van het melkbeslult, die de mogelijkheid schept om aan melkverkoopers vergunning te doen geven ook vleeschwaren te verkoopen. Een melkpoederbeslult wordt voorbereid, om de oneerlijke concurrentie op te heffen voor den export aan de elrchen en de poeder- Burgerschool te Alkmaar over 1930 voor de 1 lan«’ te aangegaan, tot een totaal bedrag gemeente Bergen vastgesteld op f 260440; de *'1 wnnn ----■ bijdrage In de kosten van het Gj-mnasium te Alkmaar op f 382446. voorzitter antwoordde, dat drie aan- waren ingekomen tot een gezamen- Ujk'’bedrag van f 750, waarvoor de gemeente voor een derde aansprakelijk zal zijn. Van het gemeentebestuur van Helloo was bericht ontvangen, dat de beharding van den Oosterzuderweg tot aan de grens der gemeente Limmen zal worden doorgetrok ken, zoodat wederom een goede verbinding met Helloo tot stand komt. Besloten werd aan een adres der ge meente Arnemulden, inzake het leervak lichamelijke oefening, adhaesie te betuigen. In de schattlngscommlssie werden de aftredende heeren wederom herkozen. Bij acclamatie werden vervolgens tot den van het -- - Ten ats held. Kap. Knots zal ons weldra verlaten. Slechts korten tijd, vanaf Augus tus JJ. verbleef hü in ons midden en wist a’ler hart voor zich te winnen, niet 't minst der jongeren, die hli aan zich wist te bin den. Door zijn Ijveren voor de Jeugdorgani satie legde hij hechte grondslagen voor dit onontbeerlijk werk. Nu, in Nootdorp had hl) op dit gebied zijn sporen reeds verdiend. Doo4 zijn tact won hy ook hen, die het nut daarvan nog niet ten volle beseften. Ten afscheid en uit dankbaarheid voor den Ijver, waarmede de meisjes de loten voor het jeugdwerk aan den man wisten te brengen, had hij haar een feestavondje be reid, dat gezellig cn gemordeiljk verliep. Ver toond werden de film „Uit het hooge Noor den" en een paar kluchtige films, die de lachspieren danig in beweging brachten. De aangebeden vercnanerlngen lieten zich wel smaken. Dit was voor den nieuwen pastoor een aanleiding om met de damesorganteatle kennis te maken. Z Eerw. vertoefde eenige uurt’es In haar mlddïn en kon ’t al terstond Oprichting Parochieele Jeugdraad Don derdagavond kwamen in het lokaal van den heer Wester bijeen de diverse vereenlgingen hier ter plaatse, tot oprichting van een Jeugdorganisatie, zulks op verlangen van den secretaris van den Dekenalen Jeugdraad. Aanwezig waren de R. K. Tooneelvereenl- glng. de Rljwlelclub, de Voetbalvereenlging, de Harmonie en de Zangvereenlging. Door den Z. E. Pater werd het doel dezer b'jeenkomst uiteen gezet. Uit iedere vereeniging moest een bestuurs lid zitting nemen In den parochieelen Jeugd raad. In de stemming werden hiervoor de volgende personen aangewezen. Tooneelver. S. Blom. Rljwlelclub J. Rood. Voetbalv. Jb. Keeftenburg, Harmonie P. Moeskops en Zangv. C. Bijl. Na eenige vragen te hebben beantwoord werd deze bijeenkomst gesloten. welkom. Een bijzonder woord van welkcm werd gebracht aan de Zwaagdjjksche IMe^ en de R.K. Raadsfractie, waarna de ver gadering werd geopend met den Christelijk»^ groet. De inmiddels t burgemeester Haverkamp voorzitter verwelkomd. Een schrijven was ingekomen van enk»j. Kiezers te Binncnwjzend, die de grcrlHvt gaarne aangevuld zagen met het lid Jc. Snip De voorzitter bracht dank aan de voorstel lers en stelde de vraag of de vergadering nog meer Candldaten had. Een Ingekomen schrijven in verband nvt de as. Statenverkiezing werd behandeld. Speciaal werd de aandacht gevestigd op de te voeren propaganda. Alhoewel het be stuur de propaganda te toegedaan, was het van meening dat een flets to cht-propaenndg ter dezer plaatse niet noodig te. Van de Zwaagdijksche Klesvereenlging was een schrijven ingekomen in verband met de voorloopige vaststelling der candldatenlljst. Hierin werd te kennen gegeven dat van het Indienen van een candidaat werd afgezien. Punt 3 der agenda betrof bespreking der gemeenteraadsverkiezing en vaststelling van het aantal candldaten. Reglementair moet de lijst bevatten minstens 8 en hoogstens 12 candldaten. Hier zijn thans 9 Candldaten Het bestuur zag dit gaarne opgevoerd tot 10 en stelde de vergadering daartoe In de ge- vanger In één persoon te vereenlgen. 'J Benoeming ambtenaar van den Burgerlij ken Stand. Door B en W. werden voorge dragen de heeren H. M. Honjjk en G. VÏs Cz. Bij stemming en herstemming kregen belde heeren elk drie stemmen, zoodat moest worden beslist met het lot. B'j loting werd de heer H. M. Honljk aangewezen. B. en W. stellen voor aan den heer Jac de Jong, waarnemend secretaris, eervol ont slag uit die betrekking te verleenen. De voorzitter bracht hem dank voor de bereidwilligheid en nauwgezetheid, die hjj had betracht (applaus). Belediging van den secretarls-ontvanger. Daarna werd de heer H. M Honjjk, de nieuw te benoemen secretarls-ontvanger door den wethouder T. Groot binnengeleid Nadat voorstelling aan de heeren raads leden had plaats gehad, heette de voorzit ter hem hier welkom namens alle raadsle den en werden daarna de verel'chte eeden afgelegd en had Instal’atle plaats. Vervolgens dankte de heer H. M. Hon'fk In korte woorden voor den welkomstgroet door voorzitter gesproken. Bjj de rondvraag besprak de heer C. de Moei de donkerte op straat wegens het niet branden der straatverlichting. Door B en W. zal hiervoor een worden getroffen. Niets meer aan de orde zijnde. slno‘ -r>nr Ht-r de vergadering. Postkantoor De openstelling van het hulppost- en telegraafkantoor alhier, zal binnenkort met een half uur worden ultge- breld. Hot kantoor zal dan geopend zijn voor den poet- en telegraafdienst van 830— 12.30. 141530, 1819.30 en voor den tele foondienst van 8.3012.30 en 1420 uur. Bisschoppelijk bezoek. (Vervolg). Aan ruim 200 kinderen werd het H. Vormsel toe gediend. BU ’t binnentreden van den Bls- schop zongen de kinderen „Sacerdos et Pontifex”. 'Onder het ipedlenen van het H. Vormsel werd ’t Venr Creator gezongen. Onmlddellljk na het vormen zongen de kin deren weer „Confirms hoc Deus”, vervol gens .Jteglna Coeli en „Tantum Ergo” en bjj ’t heengaan van Mgr. uit de kerk „Lau- date Domlnum”. De plechtigheid had van 12 tot half twee geduurd. Xljdens het toedienen van het H. Sacramentt waren de kerkdeuren gesloten. ’s Middags bracht Mgr. Aengenent per auto een bezoek aan het R. K. Kerkje te De Cockrdorp. Om half vijf vatte de eerewacht weer jx>st voor de pastorie, ook het muziekcorps was daar weer opgesteld. Te kwart voor vjjf begon de klok te lul den en na eenige minuten kwam de hooge gast uit de pastorie en begaf zich weer in den gereedstaanden landauer. De muziek begon te spelen, de paarden zetten zich in beweging en vooruit ging de stoet weer, In matig tempo Thans werd een andere route genomen, langs den hoek Gra- venstraat-Molenstraat ging 1 nu door de Warmoe straat naar het Schllderelnd. Het Exc. in de gereedliggende boot stapte en met zijn begeleiders den terugtocht naar den vasten wal weer ondernam. 1 Weer had zich den geheelen dag uitste kend gehouden, waardoor ook de terugtocht een mooie reis genoemd kon worden. Na het vertrek van Z. H. Exc. reed de eerewacht weer terug naar Den Burg, waar de stoet ontbonden werd. Bjj den terugtocht viel een der ruiters van zjjn paard, doch kreeg daarbij geen letsel. Overigens had alles een uitstekend verloop. Na het ontbinderuvan de eerewacht werd den deelnemers In 4De Zwaan” een vrij ge lag aangeboden. De Zeereerw. Heer Pastoor L. van Ruyvers betuigde daar zjjn ingeno menheid over de ontvangst, dsn kerkvorst bereid en bracht van Mgr. den dank over voor de hulde, hem gebracht. Z. H. Exc. was buitengewoon voldaan over de ont vangst on Texel. Met dë grootste voldoening kunnen de katholieken van Texel weer terugzien op ‘t tezoek van Haarlem’s kerkvorst. Hulde komt zeker toe aan de feestcommissie en de leiders van de eerewacht. doch ook aan de Texelsche politie voor haar medewerking, terwijl met voldoening mag worden gecon stateerd. dat ook de nlet-katholieken van Texel weer alle medewerking verleend heb ben, om Z. H. Exc. op een waardige wjjze te ontvangen. Bargeel, stand Van 11—14 April Ge boren: Pieter Willem, z. v. K. Stoepker en M. J. Lap; Cornells, z. Arte Smit en T. J. J. Dros; Jan z. v. P. Bruljn en A Roe per. Ondertrouwd: Jelle Visser en Rienkje Kalis; Jacob Kuiter en Cornelia Jans je de Leeuw; Cornells en Marckx en Cornelia Wil helmina Bakker; Arie de Ridder en Wll- lempje Dijker. Getrouwd: Dirk Roeper. Overleden: Agatha Schraag 71 jaar, we duwe v. C. Veeger; Pieter Henkes 84 jaar ge huwd met N. Kuiper; Cornelia Jacobusse. 73 jaar gehuwd met A. v. Hoorn; Gerrit Kooi man, 87 jaar wedn. v. D. Bakker. Benoemd. Mej. A. D. Harder, onderwijze res aan de O. L. School alhier, te benoemd aan de Jan Lichthart School te Amsterdam. Cursus winkelpeiAnee! De laatste les van dezen cursus werd gehouden Woensdag avond In een der lokalen der O. L. school. Nadat Dr. Mol uit Alkmaar de les beëin digd had. werd het woord gevoerd door den heer Ch. Schmalz, den voorzitter van de commissie. Speciaal werden door hem ver welkomd het bestuur van de Mlddenstands- vercenlglng, de voorzitter van de Hanze, de heer A Deutekom, de heer G. Nobel van Lutjewinkel en de dames en heeren leera- ressen en leeraren. Dank bracht spr aan het gemeentebestuur voor flnancieelen steun en de beschikking over de lokalen, evenzoo de Kamer van Koophandel. Vervolgens bracht hy dank aan de leerlingen voor de trouwe opkomst, wat een bewys was, dat zy deze lessen gewaar deerd hebben. Spr. deelde mede, dat het bestuur den volgenden winter een vervolg cursus zal houden, waarvoor hy reeds nu de bereidwilligheid verzocht van directeur en leeraren. Indien de kas het toelaat, zal de heer Traast, directeur van de school voor winkelpersoneel te Amsterdam, in Schagen geven. idg de heer Nobel, die zich Gemeenteraad Donderdagavond werd een openbare raadsvergadering gehouden. Afwezig de heer Kleft, met kennlsgevmg. De voorzitter opende de vergadering en deed voorlezing der notulen, welke conform werden vastgestcld. In vroeg ad f 56.000, tegen een rente ad 4.4 pet. Op dezelfde aflossingsvoorwaarden als de bestaande, zal het een en ander In den loop der jaren een rente bespraring geven, groot f 2500. Zonder hoofdelijke stemming werd aldus besloten. De kohier Hondenbelasting gesteld op f 227. Na rondvraag volgde sluiting. - - t le- stembureau herbenoemd, de heeren J. J. Nleuwenhuyzen. C. Pepping en j. Valkering Tz.. en tot plaatsvervangers de heeren J. Adrichem en Chr. Kleft. Op voorstel van B. en W. wordt aan de Llmmenrche Burgerwacht een subsidie ver leend van f 100, om het nadeeUg saldo te dekken. De voorstellen tot wyziglng der begrooting 1930 werden aangenomen. De voorscl.otten aan bijzondere Lagere Scholen over 1931, Ingevolge artikel 101, werden vastgesteld op f 2277.31 voor de Meisjesschool en f 233243 voor de Jongens school. Aan de orde kwam het voorstel tot aan gaan van een geldleenlrg tot dekking der kosten voor kabellegglng aan den Ryksweg en uitbreiding kabel langs Ryksweg tot aan het oj?st"gpunt Ultgee'terweg. De voorzitter deelde mede, dat nog een narekenlng te Ingekomen van dit werk ten bedrage van ruim f 6800, de voorgestelde uitbreiding zal kosten ruim f 1090. Echter is nog een bedrag van de onlangs daar voor gesloten leenlng beschikbaar, zoodat het tekort gedekt kan worden met een lee nlng ad f 7000. De heer N. Kuys meende, dat de verbe tering der hulsaanslultingen, welke nood- zakeiykerwUze moesten worden aangsbracht, beg-oot waren op f 500 en nu biykt, dat dit f 1500 te. Deze post te wel sterk over schreden. Wethouder Valkering zei, de burgemees ter heeft maar een globale schatting gedaan; sommige perceelen hebben zeer veel gskost. Wethouder Valkering herinnerde, hoe In dertijd het besluit te genomen In deze zaak; het blijkt dat er sterk Is overdreven. Wethouder Pepping vond het geheele werk tegengevallen. De voorzitter zei, er kwamen 33 woningen voor In aanmerking, maar by vele, vooral voor die perceelen waar de aanleg van Jongen datum was, bleek de huteaanleg zeer onsolide was. Het was opm^rkel'lk. zei de voorzitter, dat de eerste aansluitingen het soliedst In de maanden Januari. Februari en itaart werd respectievelijk Ingelegd 24587.01; 1549945 en 17438 24. en over dezelfde maanden respectievelijk terug- en stelde de vergadering daartoe in de g" legenheid, waarna eenigen tijd van gedach ten werd gewisseld. Volgens den heer de Lange (Zwaagdyk) zou het voorgelezen schrijven geen waarheid bevatten. Burge meester Haverkamp Is van meening, gezien het groot aantal Zwaagdyksche kiezers, dat dezen recht op 1 candidaat hebben. Vervol gens werden nog een tweetal candldaten in gediend, zoodat de lyst 11 candldaten bevat, als volgt: C. Koopman, aftr., C. Laan Pz, aftr., J. Groot, aftr., J. Haring, P. v. Die pen, Jc. Snip. G. de Lange. P. Laan Gz., C.Hoogendljk. Th. sym, W. Vriend. De heer G. Laan, aftredend, heeft bedankt. Door het bestuur werd medegedeeld dat de stemming zal plaats hebben op Zondag 26 April in de oude Zusterschool voor West- woud. Voor Zwaagdyk In een der school lokalen te Zwaagdyk. De lyst werd alphabe ttech vastgesteld, een oproep werd aan de kiezers gedaan. Er komen 4 leden In den Raad, en er biyven 7 plaatsvervangers. Nog werd medegedeeld dat de nummering loopt van 1 tot 11. Elk biljet dat niet met 11 te ge nummerd te ongeldig. By de rondvraag werd door enkele leden het voeren van propagan da dringend aanbevolen. By eventueele ver gadering een spreker uit te noodlgen werd zeer up prijs gesteld, ook ten opzichte van vefgaderingbezoek. De heer J. Koopman Jn.z. hield een ultge- breld pleidooi over de saamhoorlgheid te dezer plaatse en had het oog gericht op de In deze parochie plaats hebbende feesteiyke g .genheden als priesterfeest e.a. waarvoor een comit’ te samengesteld. Spreker zou hier liever een wyziglng gebracht zien, zoo dat een leder in de gelegenheid kan zyn, zitting In soortgeiyke commissies te nemen. De voorzitter achtte dit punt hier minder op zyn plaats, alhoewel door den heer Blot een zoodanige uiteenzetting werd gegeven, dat de heer Koopman bevredigd was. Mededeellng door het bestuur werd gedaan Inzake den te vervullen stemplicht by de as. verkiezing voor ouden van dagen en zieken. Voor diegenen die het stemlokaal niet kunnen bereiken wordt door het bestuur zorg gedragen en zy worden per auto ver voerd. Het bestuur stelde het op prys als voor ulteriyk Zondag hiertoe aanvragen zyn gedaan. Het geheele bestuur stelde zich daar toe beschikbaar en hoopte dat een leder zyn medewerking zou verleenen. Deze regeling betreft ook de kiezers te Zwaagdyk. Burge meester Haverkamp spoorde de vergadering aan, trouw den stemplicht te vervullen en alle persoonlijke beschouwingen op zy te zetten. De gemeenteraadsverkiezing is een gewichtige zaak en van groot belang. Op üe allereerste plaats dient gelet te worden op de prestaties der candldaten. De voorzitter bracht den burgemeester dank voor diens waardeerende woorden en de raadsfractie voor haar tegenwoordigheid en sloot de vergade ring met den Chrlsteiyken groet. zelschap bulten de kom van het dorp was gelrosnen. daar bleef bet muziekcorps staan en liet men den stoet passeeren. Honderden fietsers en tal van auto's en rytuigen volg den de eerewacht tot de haven, waar Z. H. In totaal dus Ingelegd 57.124.63 en «e- rufct t'a’d f 98315.14'$, zoodat over net eerste kwartaal f 30.809.431$ meer Irgelegd dan terugbetaald te, zoodat het tegoed aan inleggers ia gestegen tot 303.864.45H. Thans wordt nauwkeurig toegezien, hoe 4» worden ee-s*’*»d. Na eenige bespreking werd besloten, een leering aan te gaan, groot f 7000 voor dit werk, waarby wethouder Pepping de opmer- gadering ten huize van mej. de Wed. D. •w. Café W'i'weg". De voor-Hter zeMe dat hy vooral met het oog op de belangrykt besprekingen, gaarne de opkomst grooter had gezien, en heette de aanwezigen van harte beer H. Bekker. 3. pi».»—'’'*.» noemd worden de heeren P. Beemsterboer en H. Reek. 4. Leden Stembureaux. joed met haar vinden. Moge X Kapelaan Knots goed gaan m zyn nieuwe standplaats en hy veel su”"“* kunnen boeken van zyn yveren voor het Jeugdwerk te voorzeker de wensch van alle parochianen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 6