PROVINCIAAL NIEUWS WARMENHUIZEN VEILING-OVERZICHT I TEXEL HEILOO NIBBIXWOUD HEEMSKERK 1 WESTWOUD DEN HELDER EGMOND-BINNEN ASSENDELFT BARSINGERHORN ENKHUIZEN K UITGEEST HOOGWOUD LUTJEBROEK BEEMSTER VENHUIZEN OBDAM OUD-KARSPEL MEDEMBLIK CASTRICUM WERVERSHOOF u op- hulpmlddelen De heer De Boer acht dit nog niet zoo landarbeiderswet P. reeds t op. al in het voorjaar een groot aantal vreemde- r VERGADERING VAN DEN RAAD <39 zal de te f te danken, dat het ongeveer t 1100 be- GemeenteraadsHd Door het Centraal Stembureau ia in de vacature van wijlen den heer O. Vrijburg als Ud van den raad be noemd de heer J. Krom, die hiervoor heeft bedankt. Opvolger op de lijst ia de heer K. Veldkamp De veiling in April Aan de veiling al hier werd verhandeld in April 1831: 304960 K.G.roode kool (1403.775): 214000 K O gele kool (98900)573450 KG witte kool (675.300) 81435 T~~ - (16.900) 475 K.O. aardappelen Het tuatahen haakjes geeft bet v Da oAuet - ap_ vergadering.. Het bestuur stelt voor het zilveren jubileum der Schapenteelt Onze gemeente trekt voor- Personalia Als hulpkaszier bij de Coöp. Boerenleenbank alhier is benoemd de heer 8. Akkerman. ran besmet. Opmerkelijk is. dat de beesten twee dagen In de weide waren. K.G. uien (6I.O9O): 55.335 K.G. peen :_1 (7.725). tusSchen haakjes geplaatste getal verhandelde aan in April 1930. St bedroeg in April 1931 91.003.18 tegen 90473.16 in April 1930. er ook niets van. Laat het Wlt-Gele Medembllk Medemblik t Heek, Medembllk Medembllk lOOf M. nog --voor jongens van 10 tot 14 jaar. Daarin behaalde Het voorstel van B. en W. om de zaak met de gemeente N -Niedorp te bespreken, wordt goedgekeurd. Vrijs. Dem. Bond Als voorzitter van den Vrijs. Dem. Bond is in de dezer dagen gehouden vergadering gekozen de beer D. de Jager. Door den Vrijs. Dem. Bond is bij referen dum de volgorde van de groslijst voor de ax gemeenteraadsverkiezing vastgesteld als volgt: 1. P. van t Veer (aftr.), 3. T. Koste lijk. 3. K. Veldkamp, 4. J. Akkerman, 5. J. Oostwouder; 6. J. Rus Jsn. Munster betoogt, met het verleenen van subsidies altijd consequent zijn geweest, waarom zU nu Kerkorgel Naar we vernemen aal het orgel in de R. K. Kerk geheel gerestaureerd worden. De benoodlgde gelden sullen bijeen gebracht worden door rentelooze aandeelen te plaatsen, groot 5.waarvan leder jaar een gedeelte zal worden afgelost. Agent van politie Voor de betrekking van tijdelijk agent van politie, voornamelijk belast met het toezicht van bet Noordzee strand onder deae gemeente, hebben rich niet minder dan 66 sollicitanten aangemeld. R.K. Bibliotheek Vanaf heden is de parochiale leesbibliotheek gesloten. Eenieder wordt verzocht de eventueel nog in bezit zijnde boeken ten spoedigste terug te be zorgen bü het bestuur. Garnizoens-conunando. Het commando over het Garnizoen Den Helder, is weder hervat door den Majoor J. M. Ridder van Rappard. Feestvergadering R. K. .Ziekenfonds 8L Jozef Het R. K. Ziekenfonds St. Josef hield eene feestvergadering in het Patronaat te Venhuizen, ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan dezer vereeniging. Deze dag was begonnen met het opdragen eener H. Mis voor de levende en overleden leden van het fonds met eene algemeene H. Communie. De feestvergadering werd gehouden in het Patronaat met medewerking van een gedeelte der muziek van het korps Plus X en den heer Dol uit Wervershoof. Aanwezig waren vele leden met hun dames en een tweetal eere- leden nJ. de boeren Jac Obdam er P. Nan, die van de oprichting af reeds als eerelid waren ingeschreven. De vergadering werd ge- opend door den voorzitter den heer O. Blom, hij zou gaarne in Schoort wonen en zou, »h hierop wordt Ingegaan, een eventueels be- voor aan te vragen f 3460. In de vacature-Dagelet in de Comm. tot Wering van Bcboolveruizm, wordt benoemd de beer W. Dekker. In de vacature dr. Krul- zlnga in deze commissie de heer G. Klokke- meyer. De rondvraag levert niets op. De Raad gaat hierop in comité. Film Zondag- en Maandagavond werd in bet patronaat de tweede episode van de Mlcbaèl Strogoff-fUm vertoond. De lotge vallen van den koerier zijn wei op aangrij pende wijze weergegeven. Geen wonder, dat de voorstelling, die zeer vlot verliep, met Aandacht door de aanwezigen werd gevolgd. Na -afloop werd nog een klucht in twee afdeellngen gegeven: „Hangsnor erft**, die de lachspieren wel in beweging bracht. Burgerlijke Stand Geboren: Johanna Petronella, d. van Bernardus Johannes An- tohius van Oostrum en Allda Grooteman. Johannes Jacobus, z. van Jacob Wiering en Catharina Ruyter. Divers Maria, d. van Si mon Jacobus Huisman en Maria de Haan. Johannes Nlcolaas, b. van Johannes Brand sen en Aafje van t Hoff. Johannes Gerar dus, a van Jan van Ammers en Jansje Rui ter. Ondertrouwd: Hendrik Knol te Zwaag en Antje Hoogland te Nibbtxwoud, vroeger te Westwoud. Overleden: Aatje Vlaar, 74 jaar. Petrus van der Hulst, 47 jaar, wonende te Hoorn. Feestavond Heer Kapelaan feestavond met welkom tot den Zeereerw. Heer rtustoor tot de ouders en genoodlgden. Allereerst werd opgevoerd een blijspel In twee bedrijven „Baron von Froschbeln”, een stuk uit den O. W.-tfjd. De rollen waren goed verdeeld en het stuk kwam uitstekend tot zijn recht. De jongens vervulden hun taak best en het levende schilderij en de geestenvertooning ontlokten luid applaus en onophoudelijk gelach. In de'pauze deelde de Weleerw. Heer Ka pelaan vele prijzen uit. Na de pauze werd door een ander aan tal jongens opgvoerd een kluchtspel „Irï den Zilveren Haas”. De jongens waren hierin uitstekend op dreef. De Zeereerw. Heer Pastoor sprak na af loop een woord van dank aan de jeugdige spelers, welke hadden getoond dat zij wat kunnen presteeren. De Weleerw. Heer Kape laan kan tevreden zijn en heeft zeker groote voldoening. De Weleerw. Heer Kapelaan bracht Zijneerw. dank, speciaal echter aan den eerw. frater directeur Donatus voor de vele moeite en zorgen als regisseur. Na nog eenlgen bedankt te hebben, sloot spr. dezen goed geslaagden feestavond. Mond- Sri Klauwzeer Onder den As- ■endelfer veestapel is het eerste geval van deze bij de veehouders zoo zeer gevreesde ziekte weder geconstateerd. Bij den veehou- der D. Crok. Veenpolderdijk, zijn eenige dle- Burg. Stand Geboren: Janny, d. van M. Bosma en A. G. Quax; Luchina, d. van Chr. Bos en A. Slink; Cornells Jan, z. van J. Bakker en O. Stuy. Ondertrouwd: W. Dijkstra eh T. Jagersma. Gemeenteraad Dinsdagochtend kwam de Raad dezer gemeente in voltallige sitting bijeen onder voorzitterschap van burgemees ter D. Hoogenboom. Na opening en lezing der notulen werden enkele ingekomen stukken behandeld en en kele riffededeellngen gedaan. Allereerst deelde B. en W. den Raad mede, dat de datum voor de stemming van leden voor den Gemeenteraad door hen is bepaald op 10 Juni ax Voor verbetering van den weg wordt goed gekeurd de aankoop van eenige meters grond voor den prijs van f 15. Enkele goedkeuringsbesluiten en veraiatmn worden voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van het R.K. Parochiaal Schoolbestuur, dat Eet zijn verzoek tot mede werking aan de uitbreiding van* het schooi- terrelft intrekt. Voorts nog enkele mededeelingen en brie ven tot het aannemen van benoemingen. In de Commissie tot wering van School verzuim worden in de plaats van de heeren van Ree, Glas en Blauw gekosen de heeren P. Vos. L. Kort en H. Kuiper. De andere leden worden herbenoemd. Gewijzigd worden de verordeningen de douche-badinrichting betreffende. Toegestaan wordt een subsidie van t 50 voor de Land bouwtentoonstelling te Opmeer. Goedgekeurd wordt een wijziging in de overeenkomst met de gemeente Abbekerk in zake de toelating van leerlingen op de open bare lagere school. Bedroeg dit voorheen f 20 per leerling, nu wordt dit niet hooger dan de gemeente gemiddeld betaalt voor een leerling aan de O. L. school. noemlng aannemen. De heeren Molenaar en Slot uitten wenschelijkheid, dat het schoolhoofd Schooridam woont; zij zullen daarom 3 stemmen. Staking fabrieksmeisjes Ongeveer een 30-tal meisjes, werkzaam aan de N. V. Cacao- en Chocoladefabriek, beeft, na een bespreking over het loon met de directie, de fabriek verlaten.. Wij vernamen, dat de meisjes niet zijn feergsnluiird. Toegestaan wordt een eredlet van f 1500 voor verbreedlng van de straat in de Weere en voor de verbetering der waterloozlng al- dRAT. Nadat de voorzitter eenige oritiek had laten hoeren over de houding der Ned. Spoorwegen, werd goedgevonden om in te gaan op de aanhlartine der Ned. Spoorwegen inzake de betaling van 55 pot. van hot verleende rente loos voorschot ad f 6000 voor de tram Bcha- gen-Wognum. Na enkele besprekingen volgt sluiting. Gegund Het bouwen van een dubbel woonhuis aan den Rjjksstraatweg voor reke ning van den heer J. Blokker is gegund aan M. v. Steeg voor f 17585.—. Burg. Stand van 1 tot en met 30 April 1931. Geboren: Petrus Gerardus, zoon van J. Oud en Gr. Kraakman. Anthonius Fran- ciscus, zoon van G. Kuypers en M. X Fr. Galesloot. Divers Cornelia, d. van J. Lange- -- - - - d. Spr. memoreerde het overlijden van een der adspirantleden, P. Epke, en stelde voor om staapde een Onze Vader en Weesgegroet te bidden voor diens zlelerust. Aldus ge schiedt. De notulen der vorige vergadering werden onveranderd goedgekeurd. Dan kwam aan de orde het zomerprogram- ma. Door het bestuur der Tooneelversenlgtag Is een beker beschikbaar gesteld als wiseel- prijs. Deze moet tweemaal achtereen of driemaal in het geheel gewonnen worden en zal door het eerste elftal verspeeld worden. Voor de overige elftaüen zullen zooveel mogelUk wedstrijden om medailles en derge- UJke worden aangevraagd. Op 7 Juni zal een tweetal wedstrijden worden gespeeld ten bate van de Missie. De leiding van de junioren zal berusten bU sne- lers van het eerste elftal. Verder werd be sloten *s Zaterdagsmiddags niet te oefenen voor 4 uur. De bestuursverkiezing had tot ult^M, dat de secretaris en commissaris van ^Hertaal herkouen werden. Voorts werd vastgesteld een veteranen- wedstrijd op Donderdag 14 Mei (Hemel vaartsdag) des avonds om 7 uur. Degenen die hiervoor in aanmerking komen moeten zich vóór dien datum opgaven bij den secre- ‘taris. De Eerw. Pater sprak hierna eenige woor den van waardeertng tot bet bestuur, waarna de voorzitter sloot met gebed. x> met een welkom speciaal tot den heer Dol. •Xe* Personalia Alhier overleed in den ouderdom van 73 jaar da heer 8. Koopman, die gedurende tal van jaren raadslid en wethouder dezer gemeente was. vroolijke huppelende diertjes Texel dubbel waard. Nergera zoo vele lammeren in de weide als hier. Van April tot Juni is t landschep als *t ware gestoffeerd met de mollige vachtjes van deze dieren, die er een levendigheid aangeven, welke zelfs de jonge vogels, hoe groot hun aantal hier ook is niet kunnen te weeg bren gen. t Is alles dartelheid en leven wat men ziet, alles jool en vroolijkheld, wat men hoort. Helaas is deze levendigheid slechts van zeer korten duur, reeds spoedig worden deze dartele beestjes weggehaald om ter markt te worden aangevoerd. Voor dit doel worden een zestal groote lammerenmarkten gehou den, waarvan de data dit jaar zijn: 18 en 26 Mei en de vier eerste Maandagen in de maand Juni. Vooral op dê tweede markt, (dit jaar daags na Pinkstermaandag), is de aan voer altijd geweldig groot, zoodat het markt plein te Den Burg op dien dag veel tb klein is en op de „Hollebol” nog vele hokken ge plaatst worden. Bijna den geheelen nacht, de markten voorafgaande, wordt er gewerkt aan het zetten der lammerenhokken, terwijl ge durende de markten een ongewone drukte te Den Burg heerzeht. Als de prijzen der lam meren nu maar wat meevallen l Ze zijn voor de Texelsche boeren de voornaamste fac tor. daar de schapenteelt hier nog het hoofdbestaan is. VAN DEN BUITENKANT Aan den Buitenkant concentreert zich de gebeele belangstelling weder op ge vlsacherij naar ansjovis. In het begin liet de campagne zich goed aanzien, doch tot Dinsdag toe bad dit een teleurstellend verloop en werd voor de vangst slechts betaald ongeveer 18 centen por kilo. Toch hadden de vlsachers goede verwachtingen, daar zelfs in de Noordzee groote scholen waren gesignaleerd. Dinsdag liet de vangst zich echter veel beter aanzien en brachten 35 vaartuigen een vangst van bijna 19 duizend kilo, waar voor als hoogste prijs werd betaald 19 centen per kilo. 1 span kullvisschers kwam Dinsdag in de haven met 1300 kilo. Men hoopt al gemeen, dat deze goede vangsten zullen doorgaan. De opheffing van oen openbare lagere school? Aan de orde was nu een voorstel van B. en W. om met het gemeentebestuur van Nieuwe Nledorp een vergadering te houden om de openbare lagere school aan de Lan- gereis op te beffen. Deze school Is In exploitatie van de ge meenten Hoogwoud en Nieuwe Nledorp, le der voor de helft der kosten. Uit Hoogwoud wordt de school slechts door een 14-tal kin deren bezocht, terwijl dit getal over een jaar of vier slechts 5 zal bedragen. De schooi voldoet allerminst aan de ge stelde eischen, zoodat een zeer dure verbou wing zal moeten plaats hebben. Voor plaat sing van het onderwijzend personeel kan worden gezorgd. De ouders der schoolgaande kinderen heb ben tegen opheffing der school beswaar, om dat de kinderen dan ’s middags niet thuis kunnen eten. Daartegenover staat echter het vervoer der kinderen per autobus. Tegen de voorgenomen opheffing der school rees allereerst verzet van dbn heer de Wit, die os vrees op het aantal van 40 leer lingen, waartegen de voorzitter opmerkte, dat daarvan een kleine 30 uit N. Nledorp komen en de gemeente toch voor de helft moet betalen. Ook da beer Glas bepleitte instandhouding. althans voorlooplg, dezer school. Zoowel B. en W. als de Inspecteur van het V O. hechten veel waarde aan de concen tratie van het onderwijs. Beter twee goed- bevolkte scholen dan drie half. Dan kan een nieuwe school gebouwd worden te Aards- woud, terwijl door autobusvervoer voor de kinderen, die meer dan 4 KM. van de school verwijderd wonen, kan worden ge zorgd. De kosten van onderhoud der school aan Langerete zullen veel te hoog worden. Binnen 2 jaar wel f 50—f 68 per leerling. Opheffing der school is dus een gemeente belang. De Raad dezer gemeente vergaderde gis terenmiddag om 3 uur ten Raadhulze. Afwezig de heer van Rijn. Na opening met een woord van welkom door burgemeester Nolet volgde vaststelling der notulen. Van den heer van Rijn was be richt van verhindering Ingekomen. Ingekomen stukken: a. Het verslag van den cursus voor voort gezet lager onderwijs aan de R. K. Jongens school. Voor kennisgeving aangenomen. b. Alsvoren van de O. L. school te Warmen hulzen en de bijz. school te Krabbendam. Alsvoren. c. Het verslag met betrekking tot verbete ring der volkshuisvesting over 1930. Er wer den 14 bouwvergunningen, waarvan 7 voor een woning, verstrekt. Alsvoren. d. Het door de Kroon goedgekeurde be sluit van Gedeputeerde Staten tot vaststel ling van het bedrag, dat op de jaarwedde van den burgemeester dezer gemeente worden ingehouden voor het genot van een ambtswoning, ten bedrage van 900. De heer Slot constateert, dat Ged. Staten zich niet met de door den raad genoemde voorwaarden vereenIgen, Inzake het door den raad vastgestelde percentage. De voorzitter wijst er op, dat Ged. Staten zich in principe met het percentage accoord verklaarden Het verschil is slechts zeer klein. Weth. de Groot had ook reeds In B. en W. er zijn verwondering over uitgesproken. Spr. wijst er op, dat het besluit is vastgesteld; protesteeren acht spr. vechten tegen de bier kaai. De heer Molenaar gelooft wel, dat als de omstandigheden veranderen, Ged. Staten ook wel anders zullen beslissen. Weth. Swan wil om het kleine bedrag van 20.er niet vierkant tegen in gaan: wel wil spr. een woord van protest laten hooren De heer Slot wijst er op, dat in de wo ningen van de wonlngbouwvereeniglng r 1/6 van het weekloon verwoond moet worden, aêrdag 1240'per K»’K.G. betaald."Tweede volgens voorschrift van den minister. Spr. - - - - -* zag hier gaanme de norm van 15% gehand haafd. Spr. stelt voor in verzet te gaan en er tegen te protesteeren. dat Ged Staten thans anders beslist hebben, dan zi) in een vorig schrijven hebben te kennen jgegeven. Dit voorstel wordt door weth. de Groot on- ■dertteund en wordt met algemeene stemmen aangenomen. Aan de orde te hierna de benoeming van een hoofd der O. L. school te Schooridam. No. 1 van de voordracht, de beer H. Haas te Zeddam, had, na een bezoek aan de schoolwoning, verzocht, ontheffing van het besluit, dat hij in Schooridam moest wonen; Plet Konijn Jz., met figuurzaagwerk (pre senteerblad); den 2den prijs (sigarettenko- ker) Wun Poel Jaczn., met een hangkmis houtsnijwerk; den 3den prijs (8-deellg mis saaltje) Ixu Konijn Ja, met een bloembak houtsnijwerk. Na de tentoonstelling, welke veel be zoekers had getrokken, waaronder de Ed. Achtb. heer W. de Geus, burgemeester en de WelEd. heer W. Molenaar, gem.-secr„ met hun dames, heeft de Z.Eerw. heer Pastoor Van Leipzig, met een kort, toepasselijk woord gesloten. Pastoor Van Leipzig bracht dank aan allen, die hadden medegewerkt aan het bij elkander en aan den man brengen van de artikelen, die hier verhandeld waren. Bijzonder dankbaar was pastoor Van Letp- zig aan de Eerw. Overste en de Eerw Zus ters voor hun goede zorgen voor de scholen. De handwerken kunnen met de beste scholen ooncurreeren. Ook de zelatricen (d. w. z. tjveraarsters) voor het goede werk, wezdgy bedankt, even als de heeren, die zoo goed hebben geholpen, en da bezoekers en bezoeksters. Deze dagen zijn een succes geweest en deze tentoonstel ling zal zeker niet de laatste zijn geweest. Het succes van heden geeft groote vreugde. Alvorens te sluiten, sprak pastoor Van Ttelpzig nog een bijzonder woord van wel-^ kom aan den ZJw. heer pastoor v. d. Oort van Schermerhorn, dien hij welkom heette in de buurt en een tot wederziens toeroept, eveneens aan den Weleerw. beer Dekker, oud-kapelaan der parochie, die voor de Beemster nog altijd zooveel belangstelling betoont. Wel voldaan over alles, keerde ieder huis waarts. Onderzoek verlofgangers. Het jaarljjksch' onderzoek van de verlofgangers der lichtin gen 1919 en 1932 is voor deze gemeente be- peRld op Vrijdag den 12en Juni 1931 en wordt te Winkel gehouden. Medemblik lingen tot zich om de vogelbroedplaatsen. ‘n te brengen en zich te verlustigen in den aanblik van de jonge vogels; zelden boort men, dat vreemdelingen in dezen tijd Texel bezoeken om de kleine lammeren te bezich tigen en toch is het aanschouwen van deze «n bezoek aan toch ziet men CandidatenlUst gemeenteraadsverkiezing Bij de Eondag gehouden stemming door le den van de R K. Klesvereenigingen op Texel werd de offlcleele R K. lijst voor de verkie zing van gemeenteraadsleden als. volgt vast gesteld: 1 M W. de Graaf. 2 8. Keijzer, 3 H. Leber, 4 P. Boom, 5 H Smit Hz 6 W. v. Heerwaar- den Jbz. - Deze heeren behaalden respectievelijk de volgende punten: 1121, 996, 947. 683. 500 en 367 dat B. en W. zeer -- van de afdeellng Opmeer een zelfde standpunt vragen. De heer Harp zegt De heer De Boer: «Kruis ook eens een stoeltje zetten. Het voorstel wordt hierop a h. st. aan genomen. Voorstel voorschot Vlaar Cz„ Wogmeer. Hleroyea^aat de Raad in comité. Na heMJfenlng wordt s. h. st. besloten de aanvrage toe te staan en bij het Rijk hler- Hoorn f3923.—; f 3909.Beemsterboer, Wervershi f 3834.— O. A. Vink, idem f 3805.—; Wlnnubst, Medembllk f 3733.—; C. Brest, idem 3594—J. Ruiter, Opperdoes f 3518.Koom en de Jong, f*^-*1 *-•••- f 3346.—; J. Bot, idem f3153.—. Het werk is gegund aan J. Bot, Medemblik. Spr. sloeg een blik in *t verleden en con stateerde dat de vereeniging onder haar pa troon 8t. Jozef en den onmisbaren steun van God van een teer plantje tot een Hinken boom is uitgegroeid. Behalve aan God is de groei der vereeni ging ook te danken aan den grooten flnan- cieelen steun van den ZX Heer pastoor Bos z<. en van de eere-leden, wlen spr. dank bracht. Ook aan de verschillende bestuurs leden die gedurende deze 35 jarep de ver eeniging hebben beheerd voornamelijk aan den heer P. Nan die tot verleden jaar het se- cretaris-ambt zoo voortreffelijk en belange loos had verricht, en aan den heer C. Hool- boer die deze 25 jaren het ambt van bode heeft waargenomen. Ten slotte dankte spr. allen die de ver eeniging hebben gesteund en groot gemaakt. Met den wensch dat God de vereeniging met haar leden zal zegenen en dat de leden zoo min mogelijk haar steun zullen behoeven, dus dat God hen zal sparen voor ziekte, opende spr. de vergadering met den christelijken groet (applaus). t Na deze rede door den voorzitter werd gezongen het welkomstlied, welk lied door eenige leden der Hardonle werden begeleid. Daarna werd door den heer O. Hooiboer Cz. als waarnemend secretaris verslag over de af- geloopen 26 jaar voorgelezen. Uit de notulen bleek dat het fonds in Mei 1906 in werking trad met 72 gewone en 31 eere-leden. Op het einde van 1906 was er een saldo van f 379.45. De uitkeering was in het begin f 5.00 per week en is gestegen tot 8.40. De leeftijd tot toetreding die was gesteld op 30 jaar is ge bracht op 16 jaar. Van de eereleden zijn nog slechts een 5-tal overgebleven en gezien den gunstigen stand der financiën werd besloten ook van dezen geen contributie meer heffen. Mede aan h< fonds op het oogenl zit. Uit het ziekenfonds groeide een begrafe- nlsvereenlging, die zeker ook door de.bescher ming van den H. Jozef zóó gunstig werkt dat zij nu reeds het tweede jaar van haar bestaan 25 pCt. der onkosten voor haar re kening kan nemen. Na dit verslag werden door de muziek eenige nummers ten gehoore gebracht, waar na er een pear voordrachten volgden van den heer Dol. Achter de verschillende num mers ontbrak het niet aan applaus. Hierna verkreeg de Z.E. heer pastoor het woord. Spr. was trotsch, een vereeniging te hebben in zijn parochie als deze. Dan werd overgegaan tot het vertoonen van een gedeelte der film .Kinderen is ze gen.’’ Alvorens met het vertoonen er van aangevangen werd door den heer Pop een verklaring er van gegeven. Met afwisselend voordracht, muziek en film werd deze avond feestelijk doorgebracht.' Met een dankwoord sloot de voorzitter ten slotte. Coóp. Boerenleenbank Maandag was de Coöperatieve Boerenleenbank in algemeene Jaarvergadering bijeen In het Patronaat. De voorzitter Jb. Reus opende met den Christelijken groet en memoreerde het slech te jaar voor de leden. De Boerenleenbank heeft het afgeloopen jaar voordeellg gewerkt. Spr. hoopt, dat dit jaar ook voor de leden gunstig moge zijn. De notulen werden onge wijzigd goedgekeurd. Aan het jaarverslag van 'den kassies Mr. Schier, ontleenen wfj het volgende: De omzet van de Boerenleenbank bena dert' het half millloen. Uit de winst, welke dit jaar rond 2400 bedraagt, blijkt wel, dat de bank eeif'vpor- deellg jaar heeft gemaakt. De reserve be draagt ronb 13500. Spr. sloot s n verslag met dank aan bestuur en leden, in het bij-. zonder S. Groot, die 25 jaar zijn fui als bestuurslid nauwgezet had/~tectiartl| Daarna volgden vaststelling' en goed ring der rekening en balans 1930. De kassier werd gedechargeerd onder plaus der voor, om Bank f 500 te reserveeren. Algemeene in- stemming Aan de orde kwam bestuursverkiezing Het aftredende lid Js. Kok stelde zich her kiesbaar. Voor 8. Groot Klz.. die zich niet meer herkeisbaas stelde, beval het bestuur PI. Buysman Klz. aan. KI. Slagter had liever gezien, dat het be stuur twee candldaten had aanbevolen en stelde voor dit alsnog te doen om een wilde stemming te voorkomen Na eenige discussie blijft het bestuursvoorstel gehandhaafd. De uitslag was, dat Jns. Kok met alge meene stemmen werd herkoeen enPl. Buys man met ruime meerderheid. Dan volgde stemming In de vaoature-Pl. Buysman Klz. voor een Ud van den raad van toezicht. De heeren 8. Groot Thz. werd met meerderheid gekozen. Het huishoudelijk reglement werd gewijzigd, o.a. de bloed- en aanverwantschap tusschen bestuursleden eil’ kassier. Het bestuur stelde voor om den rentevoet van 1931 als volgt vast te stellen: Spaargelden 3% pet. los, 4 pet. voor een Jaar vast. Voorschotten 4% pet. pet. minder dan het vorig jaar). Loopenle reke ning credletbedragen 3 pet., debet-bedragen 5 pet. met 1/6 pet. provisie. Aldus goedge vonden. De volgende heeren werden wegens ver trek uit de parochie ontzet: Jn. Bakker Pz., G. Buysman Vet, Heve Jong en P. Visser Kloot. De volgende week is het zitingsuur van 48 uur. De verkiezing afgevaardigde werd aan het bestuur overgelaten. Na de rondvraag volgde sluiting onder dank met den Christelijken groet. l R.K.V.V. 8. E. W. Deze vereeniging hield haar algemeene vergadering in het clublo kaal, café Haring. De voorzitter opende met den Chr. groet en heette allen welkom, in het bijronder den Zeereerw. Heer Pater Aurelius, die als plaatsvervangend adviseur deae vergadering bijwoonde. Spr. memoreert het verlocpen jaar. dat voor de vereeniging gunstig ge noemd mag worden. Spr. memoreerde bet overlijden van Wilde staking Onder de te werk ge stelde werklieden, bulten de werkloosheids- commlssie om, werkende aan den aanleg van de aarden baan van een gedeelte van den primalren weg AmsterdamAlkmaar, onder deze gemeente, brak gistermorgen een wilde staking uit cm loonsverhooging. Geëischt werd een mlnlmum-loon van f 30 per week, hetgeen thans ongeveer f 27.50 of f 35 bedraagt. x De politie werd veiligheidshalve gewaar schuwd. maar er geschiedden geen geweld dadigheden. Na eenige besprekingen werd op de oude voorwaarden het werk weer hervat, terwijl een viertal raddraaiers werd ontslagen. Vrt)z.-Dem. lijst Naar ons wordt medegedeeld aal de lijst van de V. D. voor de a. s. gemeenteraadsverkiezingen als volgt zijn samengesteld: L F. J. Aukes, aftr.; X C. J. Brouwer, 3. J. Mulder. 4. Zr. K. Plas, 5. C. Sieben Jr. en 6. A. Docter. WARMENHUIZEN Overzicht »C. V. V." van 37 April tei en met 2 Mei Aan alles kan men bespeuren, dat binnen enkele dagen de veiling zal wor den gesloten. Het seizoen 19301931 zal zeer spoedig tot het verleden behooren. De roode kool is zoo goed als op. De gele kool, welke hier nog onder de leden aanwezig is, zal grootendeels wel te Noord-Scharwoude ver kocht worden. De voorraad Deensche witte kool is niet meer noemenswaard. Roode kool Slechts 760 K.G. roode kool werd JJ. Dinsdag verkocht voor 18.40 per 100 K.G. Dit betrof eerste kwaliteit. Gele kool De gele kool-markt was dese week belangrijker dan die van de roode kooL De aan voer bedroeg in totaal 9100 K.G. tegen 37150 K.G. in de vorige week- Op jl. Dins dag en Woensdag verkocht-men eerste kwa liteit gele kool voor 680 tot 7.70 per 100 K.G. Donderdags daarna was de vraag naar eerste kwaliteit gele kool zoo groot, dat de prijzen van f 150 tot 3.omhoog gingen. Het minder goede koolweer had jl. Zaterdag een dlrecten Invloed op de prijzen van de gele kool. Voor hetgeen verkocht te werd 3.60 tot 5.40 per 100 K G. be dongen. Deensebe witte kool Dat de prijzen van de Deensche witte kool in dese week om hoog gingen is hoofdzakelijk toe te schrij ven aan den betrekkeiijk geringen voorraad. Dinsdag den eersten velllngdag bedroeg de noteertng Van de eerste kwaliteit van 8.— tot 9X0 per 100 K.G. Op Woensdag daarna werd over het algemeen een halve gulden per 100 K.G. meer betaald. Voor de genen. die Donderdag jl geveild hebben, was het een flinke meevaller plm. een rtjksdaalder per 100 K.G. meer te ontvan gen dan diegenen, die Woensdag Jl ge veild hebben. Ten hoogste werd op JJ. Don- FenteonsteUing R. K. School Zooals men uit de berichten heeft kunnen lezen, werd in de school aan Jlsperweg een ten toonstelling gehouden van op de school ge maakte handwerkstukken. Fröbelwerken. etc. van de kinderen van de bewaarschool, benevens van een aantal inzendingen huis vlijt van jongens van 10 tot 14 jaar. Hoewel t voornaamste doel van de ten toonstelling ongetwijfeld is geweest om meer bekendheid aan het werk van de school te geven, is de tentoonstelling, ook wat het «e- Geen liefhebbers. Op de herhaalde roeping van sollicitanten naar de betrek king van hoofd der O. L. School te Aards- woud hebben zich geen personen aange meld. in op no. Weth. de Groot zag gaarne de ambtswo ning iets verbeterd. De voorzitter deelt mede, dat B. en W voornemens zijn de woning in een goeden toestand te brengen. Benoemd wordt no. X van de voordracht, de heer J. Terpetra, hoofd der school té Warder, met algemeene stemmen. Op een vraag van den heer Slot deelt de voorzitter mede, dat de benoemde op een door B. en W. te bepalen tijdstip In functie zaK treden. De heer Slot vraagt ervoor te zoMen, dat de woning dan gereed zal zijn. Tot leden der Schattlngscommlssie werden herbenoemd de heeren J. Swan, X de Groot, W. Gutker en O. v. d. Wel. Besloten werd aan K. de Vet en A. de Groot voor een half jaar ontheffing van Hondenbelasting te verleenen ten bedrage van 3. BU de rondvraag vroeg de heer Teeeelaar een lantaarn bij het postkantoor aan te brengen. De voorzitter acht, wegens de kosten, uit breiding van het aantal lichtpunten niet ge- wenscht. Spr. vreest, dat wanneer aan dit verzoek voldaan wordt, meerdere dergelljke verzoeken zullpn komen. De heer Slot herinnert er aan, dat in de ggscommlssie op dezelfde gronden besloten werd tegenover dit verzoek afwijzend te staan. De heer de Groot vraagt, wanneer de weg naar Schooridam opengesteld wordt. Spr. vraagt op spoed aan te dringen. De voorzitter zal zich met den ingenieur In verbinding stellen. De heer Molenaar vraagt, hoe het kan, dat sommige Inwoners, die geen Rijkslnkom- stenbelastlng betalen, toch schoolgeld moe ten betalen. De secretaris deelt mede, dat ze aangesla gen worden naar de inkomsten over 1938— 1929. De aanslag van het schoolgeld gaat over een jaar eerder dan van de Rijksln- komstenbelastlng. De heer Swan zou bet gewenscht achten de abri bij Schooridam meer wtatelUk te plaatsen. De voorzitter deelt mede, dat er hiertoe reeds pogingen gedaan zijn; de kosten zijn 300.—. De heer Molenaar wil er op aandrtngen, dat het vanwege de Spoorwegen geschiedt, vooral, daar het een verkeerabelemmertng schijnt. De heer Slot zou bet toejulcben, als de abri verplaatst werd. Spr. geeft In overwe ging met de Spoorwegdirectie te praten. De voorzitter zegt toe, een onderhoud aan te vragen met den Ingenieur van Weg en Werken te Alkmaar. De heer Swan geeft nog in overweging spoed te betrachten met de schouw over par ticuliere poelen. De heer Slot vraagt te verbieden in ver kiezingstijd bruggen ed. met biljetten te be plakken. De voorzitter deelt mede, dat dit verboden Is. Spr. hoopt, dat de bevolking zich In t vervolg matigt. Indien bet grooteren omvang aanneemt, zal spr. er maatregelen tegen nemen. Hierna sluiting. GroslQsteteBNning. Zondag 10 Mei is er stemming voor de groslijst voor de can- dldaatstelllng van leden van den Gemeen teraad. De gelegenheid tot stemmen is tn het Patronaat van 812 en van 25 uur en bfj G. de Boer van 812 en van 25 uur. Gemeenteraad Een raadsvergadering werd Maandagmiddag gehouden. Afwezig wethouder Henselmans, wegens ongesteldheid. De voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom. De notulen worden ge lezen en goedgekeurd. De mededeelingen en Ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Vaststelling begroeting Burgerlijk Armbe stuur. Deze sluit op een bedrag van ƒ7247. Wordt nagezien door de heeren Bakker en De Boer. Eerstgenoemde adviseert tot goedkeuring. Aldus besloten. Voorstel subsidie afdeellng Opmeer HoH. Maatschappij v. Landbouw.. B. en W. steUen voor f 35 toe te staan en daarbij in overweging te geven bij de verdeellng der 15 pet. der nominale waaide der loten naast het Witte Kruis ook het Wlt-Gele Kruis te gedenken De heer Harp heeft nooit geweten, dat er een tweede dergelijke vereeniging bestond. Spreker meende, dat bet Wlt-Gele Kruis zich alleen toelegt op gezinsverpleging. De beer De Boer licht toe, dat bet Wlt- Gele Kruis geen verplegingsartikelen be zit, doch deze huurt van het witte Kruis. De heer Harp wijst er op, dat de afdee llng Opmeer de bijdrage allen verleent voor nstuurnjfc niet voor de terpleglng als zoodanig. tv r» TXa Z-X <glA>_a. natuurlijk.. De heer Burgerlijke Stand over de maand ApriL Geboren: Johannte^S. van Nlcolaas Mole naar en Trijntje aè Boer. Wilhelmus Jo hannes. z. van Jacob Grootjes en Anna Bruin. Stefanus Petrus, z. van Dirk Lan- gendljk en Theodora Lucia Smit Willy EUse, d. van Klaas de Hart en Aafje de Jong. OverledenGuurtje Pranger, 71 Jaar. echtg. van Jacob Kroon. Klaas Viseer, 69 jaar, ongehuwd. Maartje Middelbeek, 74 Jaar, weduwe van Jan Blokker Ondetrouwd: Hendrlkus Jacobus Eradus, 48 jaar, expedltlechef, en Maartje Schel- tus, 53 jaar, te Alkmaar. Roelof Rijkeboer. 33 jaar, houtaflader en Cornelia Roelofje van Dort, 33 jaar Nlcolaas Beseellng. 33 jaar, broodbakker en Anna Petronella Spanjaard. 31 jaar. Lucas van Velzen, 36 jaar, tuinbouwer te Obdam en Jannetje Frederiks, 35 jaar. Getrouwd: Roelof Rijkeboer en Cornelia Roelofje van Dort. Hendrik Jacobus Era dus en Maartje Scheltus. Nlcolaas Besse- ling en Anna Petronella Spanjaard. dijk en D. Schouten. Marla Catharina, van J. Dol en M. A. Boots. Christiaan, z. van A. Groen en Gr. van der Paal. Arien. z. van KI. Bakker en A. Blokker. Bauke. z. van B. Genee etvB. Brouwer. Overleden: Jacob Bos, oud 81 jaren. echt genoot van Marljtje Dammes Ondertrouwd: Ferdinand Kuitwaaud, oud 27 jaren, te Heerhugowaard en Trijntje Pij per. oud 38 jaren. Geert Koster, oud 23 Ja ren, en Geesje van Veen, oud 18 Jaren te Berkhout. Pieter Druif, oud 23 jaren te Ab- bekeik>en Marljtje Kooy, oud 20 jaren. Jo hannes Bakker, oud 23 Jaren te Haren karspel en Cornelia Besseling, oud 23 ja ren. Simon van der Deure, oud 30 jaren, te Opsneer en Grietje Marljtje Koesen, oud 21 jaren. Jacob Konlng, oud 30 jaren en Anna Moras, oud 25 jaren, te Oude-Nledorp. Jan Hemke, oud 37 jaren en Gerbregje Leeuw oud 30 Jaren. Getrouwd: Ferdinand Kuitwaard. oud 37 Jaren te Heerhugowaard en Trijntje Pijper oud 38 Jaren. Geert Koster, oud 23 Jaren en Geesje van Veen, oud 18 jaren te Berk hout. Pieter Druyf oud 23 jaren, te Abbe kerk en Marljtje Kooy. oud 30 jaren. Jo hannes Bakker, oud 23 jaren te Haren karspel en Cornelia Besseling, oud 23 jaren. Aanbesteding. Maandag werd aanbesteed het bouwen van een brandstoffenschuur voor de firma B. Krijnzen alhier. De uitslag is als volgt: Fa. Boekel en Oeuzebroek, f 4395.Jobs. Wlnnubst Hz., f 4368.De Konlng en Van f 4199.—; P. Bart, H. Geuzeteoek, Beemsterboer, patronaat De Weleerw. Buisman opende dezen een hartelijk woord van en kwaliteit Deensche witte kool werd cg Zaterdag genoteerd voor ƒ850. De totale saneer bedroeg 15326 K.G. tegen 75550 K G. in de vorige week. Gele, alen Gewone gele uien werden deze week verkocht voor ƒ350 tot 490 per 100 K.G. en de grove gele uien voor 390 tot 3.De aanvoer bedroeg in deze week 13700 K.G. tegen 8775 K.G. in de vorige week. Peen Groote peen werd verkocht voor 3.10 tot 3 90 en de kleine peen voer 1.20 tot 1.30. Deae prijzen zijn besteed op Zaterdag JJ Aangevoerd werd iq totaal 2300 K.G. tegen 3050 K.G. In de vorige week. R. K. CandMatenHJst Naar wij ver nemen zal de candnietenlijst voor de ax gemeenteraadsverkiesingen, in te dienen door de RK. Klesvereeniglng, als volgt zün samengesteld. L O. P. Spaansen. 3. P. de Vries, 3. H. Hommer, 4. J. de Njjs, 5. G. Louter, 6. A. lef ting, 7. H. Steevers, 8. D. de Winter Jr., 9. Mevrouw Kuijs—Piepers, 10. B. J. Piepers, 11. E. Hopman en 13. G. Kuijs Pzn. Door het bedanken van een achttal candl daten, is de beer G. Kuijs van no. 30 op no. 13 gekomen. Indien de stand zoo blijft en er geen zg. vrije lijst naast komt, komen niet meer in den Raad terug de heeren P. Twlsk. B. Res, G. Kuijs en mevrouw KuijsPiepers. B|j bet bewaren van de eenheid, kan de R. K. partij zeker rekenen op 7 zetels en met eenlg geluk op 8, maar Indien de een heid wordt verbroken, sullen zeker niet meer dan 7, zeer waarschijnlijk slechts 6 zetels worden verkregen. Vergadering Jeugdraad Maandagavond kwamen de dagelljksche besturen van de ver schillende besturen en afgevaardigden en de K.8 A. bijeen om een beslissing te nemen, een bestuur te vormen en een en ander te be spreken omtrent den Jeugdraad. De heer G. J. Komen opende de verga dering met den chr. groet en heette allen hartelijk welkom, In het bijzonder burge meester Raat. Daarna zette pastoor Karakens het regle ment uiteen van den Jeugdraad. Krachtens t reglement Is pastoor voorzitter en kapelaan vice-voorzltter. De Jeugdraad bestaat uit de heeren: B. J. Heusmann. O. Kuin, Jn. Kok, M. Komen, D. Botman, Jn. Paai, Jn. Bos man, A. v. d. Geest, dames L. Grooteman, C. Meester en mej. Janssen. Daarna volgde verkiezing secretaris en pen- nlngmeesteres. Gekozen werden P. A. H. Janssen en mej. Janssen-Oortmijer. Aangezien nu alle besturen bijeen waren, wenschte de voorzitter over te gaan tot bet aanvullen van een bestuurslid der K 8 A. Thans bestaat het bestuur der KJ3A. uit de volgende leden: Burgemeester Raat, G. J. Komen en Jn. Kok, toegevoegd lid is P. A. H. Janssen Daarna ging men tot stemming over. Ge kozen werd B. J. Heusmann. Tevens zal er een lid van den L.TB. toegevoegd worden. P. A H Janssen werd gekozen als bestuurs-* lid. Daarna zette de heer Janssen uiteen wat de jeugdraad tot taak heeft. Vooral voor de geestelijke belangen van de jeugd, moet gewerkt worden. De heer Jn. Paal Pz. sou gaarne éénmaal per maand willen verga deren, wat algemeen bijval vond. Als een ver gadering noodlg geacht wordt, zal dit bij het bestuur van den Jeugdraad kunnen wor den aangevraagd. Nadat medegedeeld was, dat de eerstvol gende vergadering van den Jeugdraad over 14 dagen zal worden gehouden, sloot de voor zitten de heer G. J. Komen de vergadering met den chr. groet. Raadsvergadering t De Raad vergadert ax Vrijdag 8 Mei, das namiddags 3 uur, alleen ter behandeling van: Bespreking aan wijzing noodlokaal van de R.K. school. flnancleele gedeelte betreft, volkomen slaagd. Er was aan deze tentoonstelling ook verbonden een kleine afdeellng huisvlijt den eersten prijs (Houtsnijwerk of een boek)

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 6