Waarotn Likdoorns? ■HET TORENDRAMA TE AMSTERDAM v.h. JAN DE VRIES „VRIESIA” I 1 I Gomarus Gebruikt de echte Likdoorn Tinctuur Heden requisitoir 35 cent per flacon Deze helpt direct ZAADMARKT TEL. 324 - ALKMAAR .1 OFFICIEELE MEDEDEELINGEN Handelsonderwijs te Alkmaar Verdronken De Zweed sc he Rijksdag 500 jaar oud SPORT EN SPEL K. N V. B. GEMENGD NIEUWS Uit den trein gevallen STOOMVAARTLIJNEN va- De moord te Aalten Een meisje aangereden BINNENLANDSCH NIEUWS Een opiichster aangehouden Smokkelaar doodgeschoten u in een mengmolen gedood I B Een verloren portefeuille - J 1 N. V. Drogisterij en Chemicaliënhandel Het &etui£enverhoor af&eloopen DE S1OAAD VOOR U Excursies naar de Wieringermeer en de Zuiderzeewerken -4 gekregen, dat M. „Werd schouder - een GYMNASIUM ALKMAAR be- „Ik heb gezegd, dat zijn maar „Er fantaseeren misschien wel OVERZICHT. AFDEELING IV. Promotie-competitie 2e klasse. AFDEELING V. 21 pass. Castellon naar De moeder nog op vrije voeten. Venetië te Mei 22 P- Kampioenschap van Nederland. AFDEELING I. Een algemeen excursieplan Promotie-competitie 2e klasse. 1 Excelsior—West-Frisia (24 Mei). Promotie-competitie 3e klasse. Bela- Z.R.C. B.-Aires. L £3 Of een goedgeefsche, oneerlijke vinder AFDEELING II. Mobile van lOd- van Limhamn te 1 i f J 3e klasse C. -Amsvorde. AFDEELING III Enschede—AG.O.V.V. 1 1 1 1 iet bezoeken van de de directeur-gene- Reserve le klasse. EDO. 2—ZF.C. 2. Assendelft—D.W.V. De 16-jarige H van Deth, wonende op den Kerkbrink te Hilversum, is Donderdagavond te Loosdrecht per kano van het plashuisver- trokken en sedert dien niet teruggekeerd. Hoewel den geheelen nacht naar den jon gen is gezocht, is het nog niet gelukt hem, of de kano terug te vinden. ver. dat hij het geld gevonden had en er vijf anderen van had laten mee-proflteeren. In totaal werd 71 gulden verbrast. b d Do aan BleijerheldeDongen. WilhelminaRoermond. mijl te A G 2e klasse A. UnitasNeptunus. 3e klasse A. Hilllnen—L.F.C. Promotie-competitie 4e klasse. DJ.K.-E.VC. Promotie-competitie 2e klasse. FortunaXerxes (24 Mei). Promotie-competitie 2e klasse. MBO—FVC. Promotie -competitie reserve 3e klase. OAV. 3—ZF.C. 3. D.WS 2—Zeist 2. Promotie-competitie reserve 2e klasse. R.C.H. 2Zeeburgla 2. ium ter plaatse. Voor op andere Uittippen is schriftelijk landbouwkundigen ia. Wierlngermeer- Reerve 3e klasse DS.V. 2—Meervogels 2. hekje. (Blozend ontkennen beiden ooit met elkaar verloofd te zijn geweest). Verdachte: ’t Was in 1926 en ze heette Rie. President (tot Wessendorp)Was u ooit verloofd met iemand die Rie heette? (ge lach). Wessendorp: Nooit! President: Hoe oud was dat meisje? Verdachte: Vier jaar Jonger dan deze Juf frouw nu is (gelach». Reserve 3e klasse C S.D.W. 2—JOB 2. RI8IA, lichter, jier sleepb. „Utrecht" 22 Mei van Rotterd. te Hamburg. Na de pauze. Na de pauze werd het getuigenverhoor voortgezet. MAASHAVEN 20 Mei van Port Gentil n. Grand Lahou. MARABOE, m.s. 22 Mei van Londen te Southampton. Donderdagmiddag is te Lobith de steen fabrieksarbeider J. B. in een mengmolen ge vallen, waarin klei wordt fijngemalen. man werd zóó ernstig gewond, dat hij de gevolgen is overleden. Nabij Kerkrade is even over de Ned.-Duit- sche grens een smokkelaar doodgeschoten, die op het haltgeroep van de douane niet was blijven staan. Een partij koffie werd op hem in beslag genomen. Te Maastricht is eergisteren gearresteerd een internationale opllchtster, die den laatsten tijd in Vaals, Valkenburg en Heerlen haar operatieveld had gekozen. Op verschillende manieren trachtte zij geld los te krijgen, hetgeen haar ettelijke malen is gelukt. Aangifte van nieuwe leerlingen vóór 15 Juni lederen Woensdag en Vrijdag van 11—12 uur op het Gymnasium, of schriftelijk met opgave van naam en voornaam van de(n) candldaat, datum en plaats van geboorte, laatstbezochte school, naam, beroep en adres van ouders en verzorgers. De rooster voor het examen, dat op 13 en 14 Juli gehouden wordt, zal aan de candi- daten warden toegezonden. De school omvat een litteralr-historlsche en een wis- en natuurkundige afdeehng; de splitsing valt na het 5e leerjaar. Nadere inlichtingen en advies verstrekt gaarne de rector: Woensdags en Vrijdags van 1113 uur of buiten de schooltijden aan zijn huls te Bergen, De Spar, Eeuwige laan 28. De rector. J. TTRMKT JK, Nadat getuige nog enkele mededeelingen had gedaan over de verwondingen, werd ge pauzeerd. Get. H. E. was gedetineerd geweest in het Huis van Bewaring van November 1930 tot (Vervolg) Het verhoor der deskundigen. Gehoord worden dan de deskundigen, die op 11 November sectie hebben verricht op het opgegraven Hjk van Arkenbout. Dr. J. P, L. Hulst verklaart, dat de sche del kneuzingen vertoonde Vier wonden ver toonde de schedel. Schaafwonden of inwen dige kneuzingen werden niet aangetroffen. val zou andere verwondingen hebben de ver ge- havens tievelijk man, Den Oever, of aan den ingenieur bij den dienst der Zuiderzeewerken te Kom werderzand, daar de dienstuitoefening hier tegen een beletsel kan vormen. Door de N.V, Gebroeders Kaan’s Vervoer-Maatschappij, directie Gebr. Kaan, worden van de haven van den Oever uit, kleine rondvaarten ge organiseerd naar de werken om en nabij Wleringen 1 per persoon). Bezichtiging van de gemalen Lely te Me demblik en Leemans Den Oever wordt slechts toegestaan, wanneer daartegen uit dienst-oogpunt geen bezwaar bestaat, waar toe tijdig te voren overleg moet worden gepleegd met de directie der Zuiderzeewer ken te Medemblik. Aangeteekend wordt nog. dat een passa giers- en vrachtdienst MedemblikWielin genBreezandKomwerderzandHarlingen door de stoombootondememlng IJsselmeer (ondernemer Joh. Kool, te Medemblik) wordt uitgeoefend, waarmede dagelijks, be halve ’s Zondags, langs de werken wordt gevaren, waaromtrent de Vereenlging voor Vreemdelingenverkeer te Medemblik (secre taris J. Th. W. J. Vermolen) gaarne inlich tingen verstrekt, welke vereenlging voor bezoek aan de werken verder eenige pro- pramma’s, van inlichtingen omtrent huren van booten, autobussen, enz. voorzien, heeft ontworpen, welke zij op aanvrage aan be langhebbenden toezendt. Ook kunnen afzonderlijke vaartochten met een boot van genoemde onderneming worden gemaakt, en groote geselschappen kunnen booten huren van den veerdienst EnkhulzenStavoren of van de N.V. Hoom- sche Stoombootreederij voorheen Horjus Co. te Hoorn. niet wegl Verd.: Ik heb geen aangifte bij de gedaan, omdat ik dacht dat alles t zou komen. Mr. Hulsmaan: U kwam toch wel erg laat met uw lezing van het geval. U hebt Wes sendorp, volgens uw verklaring door den ver rekijker zien staan, beneden zag u W. zijn hamer afvegen en toch.... u geeft hem 1000.—. Verd.: Bij beschuldiging zou ik toch de dupe zijn geworden, ik had een verzekering gesloten en Wessendorp niet. O, zooi Officier: Op 27 Maart betaalde u weer premie, terwijl u 23 Maart pas betaald had, en u spreegt steeds over half jaarlijksche handelingen? Verdachte trachtte dit met veel woorden te verklaren, doch in weerwil van zijn kalm te gedurende de zitting, mocht hij hierin niet overtuigend slagen. Hierop werden op verzoek van den Offi cier de verklaringen voorgelezen van M„ af gelegd voor de politie en den Rechter-Com- missaris. Te kwart voor zes werd de zitting ge schorst, om heden te worden voortgezet. De officier zal den requisitoir nemen. Februari 1931. HU had daar kennis gemaakt met M. Deze had hem op zekeren dag een •briefje in handen gesmokkeld, tusschen boterhammen, waarin hij get. vroeg, te ver klaren, dat zij samen op den dag van bet ongeluk vóór de kerk hadden gestaan tus schen 11 uur en half twaalf. Verd. schreef in het briefje voorts, dat zij toen A. in ge zelschap van een ander bij het luik hadden gezien, M. was op straat bezig met zijn veld kijker het werk te controleeren. In de twee briefjes verzocht M. aan Henk (get. H. B.) deze verklaring voor den rech- ter-commlssaris af te leggen, maar zoo had verd. er bij geschreven: verscheur alles goed! in heel kleine snippers. Verd. heeft bij de briefjes een teekening van den toren ge voegd en duidelijke aanwijzingen betreffende de Ueeding, die ..Henk” dien morgen op den toren zou hebben gezien. De getuige verklaarde voorts in het Huls van Bewaring op een celdeur te hebben zien staan "moord subs, doodslag”. Toen had get. zich de berichten in de couranten herinnerd, later op de binnenplaats had hij tegen M. gezegd: ben jij die leidekkerspatroon? Toen M. bevestigend antwoordde, had Henk hem om werk gevraagd als beiden weer in vrij heid waren. In het briefje, dat get. later had gekregen, binnengesmokkeld in zijn cel, had M. hem gouden bergen beloofd, als hij maar wilde verklarendes te vlugger, had M. geschreven, kan ik aan je wensch voldoen om je vrouw en kinderen te helpen. Pres.: Waarom hebt U dat geschreven. Verdachte: Ik was overtuigd, dat Henk één van de beide werkloosen was, waarmee hij had staan praten, toen het gevecht op den toren plaats had. De getuige was ten slotte, na eenige cor- resfxxidentie. niet op bet voorstel van M. ingegaan, hij had de briefjes, toen hij naar de strafgevangenis te Haarlem werd overge bracht, aan de administratie van bet Huis van Bewaring afgegeven. Ook had verdachte nog een brief aan den verdediger gestuurd, met de copte van een te plaatsen advertentie waarin de tweede werklooze werd opgeroe pen, waarmee M. zou hebben staan praten vóór da kerk. Aan den getuige werd f 100. belooning uitgeloofd. Om deze reden had de verdediger de advertentie niet geplaatst. Getuige H. J. F. Hampe was in dienst van verdachte geweest. Hij had daar samenge werkt met Wessendorp. Toen getuige eens tegen Wessendorp zei: „Schiet wat op, an ders zet M. een grooten mond op”, ant woordde Wessendorp: „Ik heb met M. niets te maken, als hij een grooten mond opzet. aal ik zorgen, dat -hij verder voor zijn leven alleen is.” Wessendorp had 1 geschiedenis van den Majellatoren In verband met de vele aanvragen, een bezoek te brengen aan de Wieringermeer, is het wenschelijk gebleken een algemeen excursieplan vast te stellen, waarin de hoofdzaken zijn opgenomen, welke voor be zichtiging in aanmerking komen. Daar de Wieringermeer nog niet voor auto’s toegan kelijk is en het voor bezichtiging van de werkzaamheden, verband houdende met het in cultuur brengen van de gronden, nood- nieuwen polder vrij te leggen, heeft de de N.V. Gebr. te Hippolytushoef (Wieringen) gemachtigd, óp bepaalde dagen en uren belangstellenden tegen billijke vergoeding naar de daarvoor in aanmerking komende plaatsen in den polder te vervoe ren. Ingevolge de gt N.V. Gebr. Kaan Dinsdag en Vrijdag salonboot, plaats bi Dr. E. Hammer heeft met dr. Hulst de 'sectie verricht. Getuige heeft de breuken in den schedel geconstateerd, terwijl overi gens op het lichaam geen verwondingen en kneuringen werden gevonden. De toestand van het lichaam liet toe. dit laatste vast te «tallen' Getuige, die de plaats van net ongeval in oogenschouw heeft genomen, acht een val buitengesloten, althans zeer on aannemelijk. Officier: Acht u het mogeljjk dat de verwondingen zijn toegebracht met een stuk gereedschap van leidekkers? Getuige: Ik acht dat niet .waarschijnlijk. President (tot den knecht).: Is Arkenbout zonder en u later met gereedschap naar bo ven gegaan? Getuige: Ja. Verhoor van verdachte Kort voor den dood van Arkenbout had verdachte hem een schuldbekentenis laten teekenèn ten bedrage van f 9600.Het geld zou pas opvorderbaar zijn na den dood van Gistermiddag viel een twaalfjarige jongen uit den sneltrein tusschen Rhenen en Vee- nendaal. Men trok onmlddellijk aan de noodrem. Met denzelfderwtreln kon de knaap naar Veenendaal worden overgebracht, waar de eerste geneeskundige hulp werd verleend. Later is de jongen naar het ziekenhuis te Amersfoort overgebracht. zakelijk is, in den groote afstanden af Wieringermeer-directie Kaan's Vervoer Mij. Feestelijkheden worden georganiseerd Irt 1935 zal de Zweedsche Rijksdag 500 jaar bestaan en zooals te begrijpen is, zal de herdenking van dit feit feestelijk ge vierd worden. Reeds thans is men begon nen met voorbereidingen voor deze viering. De eerste Zweedsche Rijksdag werd in 1435 door den grooten Zweedschen nationa- len leider Engelbrekt in het stadje Arboga in Centraal-Zweden opgericht. Sedert dien is, met het groeien van den constitutlonee- len staat, de Rijksdag het centrale parle ment en wetgevende lichaam van het land geworden. De Rijksdag heeft besloten een belangrijk historisch werk uit te geven over de ge schiedenis van de Zweedsche parlementaire lichamen. Het eerste deel van dit werk, dat in zijn geheel uit veertien deelen zal bestaan, is thans verschenen en men hoopt de uitgave in 1935 bij de viering van het jubileum voltooid te hebben. De voornaam ste Zweedsche historici werken er aan mede. Pres.: Dit stuk is geregistreerd! Hoe komt dat? j Verdachte: Dat is niet door mij gebeurd. Pres.: Dat is dan wel zeer attent van Ar kenbout! Pres.: Waarvoor moest er een compag- nonsverzekerlng worden gesloten? Verd.: Om geld op te kunnen nemen en als geldbelegging. Pres.: Uw zaak had toch geen f 50 000 schade als hij stierf, of was hij zoo n bekwa me compagnon? Verd.: Natuurlijk, 50.000 is niet zooveel. Pres.: O, niet veel!? U was op 23 Maart wel heel wat maanden premie achter. Verd.: Ik wist niet beter, of de betaling Svas per half jaar. x Pres.: U wist wel beter! Er stond in de polis, dat de verzekerde geroyeerd zou wor den, als er een maand niet betaald werd. Maar plotseling betaalt u vier maanden. Verdachte: Ja, de directeur van de verze kering stond den vorigen dag op de tram en hij groette me niet! Pres.: Was u daar zoo boos over dat u plotseling betaalde op 26 Maart? Hebt u 26 Maart kleeren en een horloge laten beleenen voor 126.—? Verd.: Neen, dat is niet voor mezelf ge weest. Ik wilde Wessendorp waarschuwen. Pres.: Op 26 Maart had u dan toch niet veel contanten! Verd.: Ik had nog ruim negen mille. Maar voor goeddoen word ik voor schandaal gezet; als je zwijnen goed doet, krijg je spek, bij menschen drek! Pres.: Een Jaar na het gebeurde met Ar kenhout wilt u een compagnonsverzekerlng afsluiten. Verd.: Dat deed ik om hem vast te hou den. Pres Maar toen Hampe hoorde wat er gebeurd was met A. wilde hij van u af! Verd.: Neen, ik wilde van Hampe af, hij werd me te brutaal. Pres.: Maar u staat onder zware verden king. Verd.: Ik ben totaal onschuldig, ik heb niets gedaan, ik zucht al zeven maanden in de gevangenis.... Verdachte verklaart nog aan Wessendorp geld gegeven te hebben om hem aan zich te binden. Rechter Mr. Hulsmann: Waarom hebt U niet genegd: Ik weet een misdaad van je. dus je blijft bij mij aan het werk, je gaat s politie wel uit FeyenoordPB.V. (Zaterdag 23 Mei) half 5. Go AheadAjax. P.S.V.—Feijenoord. lakte afspraak zal de Jfl Juni af op eiken h Kolhorn af met een :nd aan circa 40 per sonen. een rondvaart door den polder ma ken, volgens een door de Wieringermeer- directie vast te stellen route, waarbij een door genoemde directie beschikbaar gesteld leider de gewenschte inlichtingen zal ver strekken. Op genoemde dagen zal des morgens om 10 uur en ’s middags om 2 uur een uitstapje worden gemaakt van circa 3)4 uur. waarbij de nieuwe sluis in „de Wieringermeer nabij Kolhorn als punt ran vertrek en aankomst is gekozen. Het tarief is voor dezen halven dag excur sies vastgesteld op 1.25 per persoon, met dien verstande, dat per boottocht door de deelnemers in totaal een minimum van 15 verschuldigd zal zijn. Behalve op genoemde dagen en uren zal de boot door de N.V. Gebr. Kaan ook op de andere dagen op aanvrage voor excursies beschikbaar zijn, waarbij desgewenscht een grootere route kan worden gemaakt en tevens zooveel mogelijk geleide namens de Wteringermeer-dlrectie aan boord zal wor den verstrekt. Het tarief voor een boottocht van 10—5 uur is vastgesteld op 150 per persoon, met dien verstande, dat de deel- Toen gisteren de 18-jarige juffrouw Schreuder op den Oud-Blarciummerweg bij Naarden fietste, werd zij door een achter haar rijdende auto geraakt. Dr. Buma uit Bussum constateerde een hersenschudding. Zij is naar de Majella-stichting te Bussum vervoerd. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. TAWALI (thulsr.) 22 Mei te Londen. KON. NED. STOOMB. MAATSCHAPPIJ. BERENICE 20 Mei van Malta naar Rot terdam. GANYMEDES, Algters-Rott. 1 Mei Gibraltar. HEBE 21 Mei van lencia. HELDER (thuisr.) 21 Mei op 100 morgens Aangifte van leerlingen voor de Handels- school te Alkmaar dient vóór 15 Juni as. te geschieden bij den Directeur en wel mondeling op Dinsdagmiddag van 3 tot 4 en op Donderdagmorgen van 9 tot 10 uur in het schoolgebouw aan de Doelenstraat hoek Nleuwesloot, óf schriftelijk met vermel ding van volledigen naam en geboortedatum van de(n) leerling, adres van de ouders of verzorgers, laatst bezochte school en de klas se van de Handelsschool waarvoor toelating gewenscht wordt. Voor leerlingen bulten Alkmaar wonende, moet ook aangifte worden gedaan bij het gemeentebestuur van hun woonplaats. Leerlingen, die met goeden uitslag de eer ste twee klassen van een Hoogere Burger school of drie klassen van een U-L.O.-schooI hebben doorloopen, kunnen zonder examen tot de derde klasse van de Handelsschool worden toegei aten. Alkmaar, 33 Mei 1931. Burg, en Weth. van Alkmaar, WENDELAAR, burgemeester A. KOELMA, Secretaris. nemers in totaal voor deze heel-dag-excur sie een bedrag van f 25 verschuldigd zullen zijn. Gezelschappen, welke de Wieringermeer wenschen te bezoeken, wordt aanbevolen zich hiervoor tijdig schriftelijk op te geven bij de N.V. Gebr. Kaan te Wleringen. Hoe wel een eenvoudig buffet aan boord zal zijn, wordt leder vrijheid gelaten, eigen con sumptie aan boord mee te nemen. Aan degenen die tevens den proefpolder nabij Andijk wenschen te bezoeken, wordt meegedeeld, dat hiertoe dezen zomer op eiken Dinsdag- en Vrijdagmiddag (van 3 uur af) gelegenheid wordt gegeven en zooveel mogelijk geleide beschikbaar zal worden ge steld. Men gelieve zich hiertoe aan te mel den aan het laboral bezoek r-- - - - overleg noodig met del ambtenaar ir. W. A. Boi polder te Medemblik. Ten aanzien van p Zuiderzeewerken heeft raai der Zuiderzeewerken het volgende be paald: Aan de heeren W. Verkerk, rjjksontspan- ningslokaal in Den Oever (Wleringen) en W. J. Agterberg. rijksontspannlngslokaal te Komwerderzand. die'met de ter plaatse uit te voeren werken bekend zijn, is vergunning verleend tot het rondleiden van gezelschap pen, zoodat de in aanbouw zijnde slulswer- ken ter plaatse kunnen worden bezichtigd, indien van de diensten van deze geleiders wordt gebruik gemaakt. (Kosten f 0.50 per persoon met een minimum van 3.50 en een maximum van 10). Hierbij zij aange teekend, dat, wanneer men Den Oever en Komwerderzand per eigen vaartuig wil bereiken, vooraf voor het meren in de werk- moet worden aangevraagd, respec- aan den havenmeester K. Brink- uitgaan. (gelach). Uit de debatten tusschen getuige H. en verdachte bleek, dat er nog vele verschil punten tusschen hen bestaan, enkele geld kwesties blijken nog niet te zijn opgelost. Pres.: „Dut moet maar in een civiele pro cedure worden uitgezócht.” De Duitsche leidekker. Koch had ook in Augustus 1930 in Oosterhout gewerkt; hij bevestigde in groote trekken de verklaringen van get Hampe. Hampe had hem later een tweetal brieven geschreven; deze had verd. M. getuige terug gevraagd. Officier (tot get.): „Werd er in die brieven over verzekering gesproken?” Get.: .Dat weet ik niet meer." Officier: „Welke voorstelling gaf M. u van het gebeurde met A. in Amsterdam.” Get.: „Hij heeft gezegd, dat Arkenbout van de ladder was gevallen, doch dat hij daar niet bij was.” Hampe had aan get. gezegd, dat de Haag- sche politie hem gewaarschuwd had tegen verd. M. Getuige Koch had de bewuste brieven aan verdachte M. gegeven. Een andere getuige, eveneens leidekker, had Hampe hooren zeggen: „let eens op wat de patroon zegt als ik hem een hand geef.” Hampe heeft dit toen gedaan en de patroon was zoo geschrokken, dat hij achterover viel. De volgende getuige, die eveneens bij den verdachte in dienst was gsweest. had gecon stateerd dat de getuige Wessendorp gewoon was er de kantjes af te loopen en tegen zijn patroon een zeer vrijpostige houding aan nam. De getuige Stoempe, leidekker, verklaarde het werk van Arkenbout in den koepel af gemaakt te hebben. Met den verdachte had de getuige het werk in oogenschouw ge nomen. Met den verdachte, die in een don ker costuum was gekleed, is getuige langs den buitenkant van het gebouw naar den koepel geklommen. De verdachte had deze klimpartij met gemak gemaakt en zijn klee ren waren dan ook in het geheel niet bui tengewoon vuil geworden. De verdachte: De getuige zal zich wel herinneren dat hij alleen langs den buiten kant is geklommen en dat ik binnendoor ben gegaan De getuige: Geen sprake van. U bent mijzelf voorgegaan. Een leidekker had aan de politie een paar werktuigen afgegeven, die hjj van M. had ontvangen M. had hem de vertegenwoordi ging aangeboden. De hamer had getuige herkend als den hamer van Arkenbout, de punt er van was nJ. gelascht. Mr. Kokosky: Lag de hamer ergens ver borgen? Getuige: Neen! Hiermede waren de getuigen gehoord. De verdediger kreeg de gelegenheid aan verschil lende getuigen vragen te stellen. Zoo toonde een rechercheur eenige kieken, waarnaar M. was herkend door een dame, woonachtig in de nabijheid van den kerk toren. Mej. A W. v. d. Veer, woonachtig in de Halmahelrastraat. werd weer voor het getui genverhoor geroepen. Naar -aanleiding van de herkenning door middel ran de foto's door getuige, merkte mr. Kokosky op, dat in „Het Leven” van 15 Nov. 1930 kieken van Arkenbout en ver dachte voorkomen. Getuige mej. v. d. Veer: Ik heb de kieken in „Het Leven” nooit eerder gezien. Verdachte: Die juffrouw ken Ik wel dege lijk. zij was vroeger met Wessendorp ver loofd en hij stelde me a»n baar voor. Wessendorp verscheen ook weer voor het Promotie-competitie T.H.B.Bodegraven. DonarBeverwijk. Te Utrecht heeft een bediende aangifte gedaan van de vermissing van een porte feuille met 300. Toevallig maakte de poli tie denzelfden dag proces-verbaal op wegens openbare dronkenschap tegen niet minder dan zes zwervers. Daar dit groote aantal bevreemding wekte, werd in een volksloge- ment, waar enkelen verblijf hielden, een on derzoek ingesteld en met succes. Onder het kussen van een der bacchusvereerders vond men de bewuste portefeuille, die nog 100 bevatte. Later verklaarde een 66-jarige zwer- geheele toen de verteld. Wessendorp had er nog bijgevoegd: <?an is M. .erledigt”. Getuige had het verhaal over M. niet willen gelooven Wel deed W onge veer wat hij wilde, soms kwam hij den ge heelen middag niet. Na een oneenlgheid had M. Wessendorp ontslagen, doch tenslotte was W. bij getuige gekomen en had gezegd: „ik blijf toch". Later werd hij echter toch ontslagen. Pres.: (tot get.) Heeft M. u wel eens voor gesteld zijn compagnon te worden. Getuige: Ja, verd. kwam op een dag bij me met het verhaal, dat hij hartlijder was en niet veel meer mocht werken. Hij had Ham pe toen gevraagd als compagnon op te tre den. M. had toen ook gevraagd of hij het goed vond, dat er een compagnonsverzeke ring zou worden gesloten. Getuige moest zich toen laten keuren. Al dus gebeurde, doch een paar weken later had hV M. weer gesproken en deze had hem gezegd dat de verzekering niet doorging. M. had gezegd: ^e willen me te veel laten be talen." Eenlgen tijd later had M. connecties met een andere maatschappij aangeknoopt. Ze waren toen samen naar een dokter ge gaan. M. was toen zenuwachtig. Weer ging echter de zaak niet door: „2^ vroegen me te wel Bij een derde onderzoek moest Hampe tegen den dokter zeggen, dat hij nooit naar het dak ging M. was in den tijd van de ver- zekeringspogingen buitengewoon vriendelijk voor getuige geweest. Toen echter deze po- etneen was alles veranderd Van De compagnonsv.*rzekering Het O M „Wist u wat een compegnons- verzekering was?” Getuige wist dit niet precies; hij dacht, dat het geld in de zaak zou komen bij over lijden van een der compagnons. Mr. Kokosky (tot get.); „Toen u de aan duidingen van Wessendorp hoorde, hebt u toen niet precies gevraagd wat hij doelde?" Getuige: plaatjes.” Mr. Kokosky: „Wanneer hoorde u het ver haal nauwkeurig?” Getuige: „Van de politie in Den Haag." „Getuige Wessendorp zal u zoo direct ver tellen. dat u fantaseert,” aldus mr. Kokosky. Getuige: meer menschen.” Een incident dreigt te ontstaan, daar get. meent, dat mr. Kokosky hem van fanta sie beschuldigt. Mr. Kokosky <tot get.): „Wat was dat voor een auto, waarmee Wessendorp op het werk te Oosterhout kwam?” Get. Hampe: .Een spiksplinternieuwe auto! Had f 750 gekost.” Mr. Kokosky: „In de stukken staat f 7500.” President: „Hij schijnt maar f 450 te heb ben gekost.” Getuige: .Neen, f 7500”. Mr. Kokosky: „U verklaarde eerst f 750.” Getuige (tot mr. Kokosky): „U maakt me heelemaal in de war.” Get. Wessendorp zeide, dat hjj nooit te gen Hampe toespelingen had gemaakt, dat hij meer van hem wist, dan goed voor hem was. De auto -was een oude auto, die Wes sendorp f 425 had gekost. Mr. Kokosky: „Dus get. Hampe fanta seerde een beetje." Get. Wessendorp: „Inderdaad.” Mr. Kokosky: .Hampe is „erledlgt”!” Naar aanleiding van de vele doktersonder- zoekingen had getuige Hampe nog tegen M. gezegd: Kunnen we niet eens een avond al die dokters vervelen me....” PROF. BUIJS 22 Mel van Harlingen t» Huil. RUURLO 21 Mei van Rott. te Leningrad. STAD HAARLEM 21 Mei van Bagnoli n. Bona. STAD ZAANDAM 21 Mei van San Jua» te Gent. TELA 22 Mei van Rott. te Antwerpen. TIBA 31 Mei Gibraltar gep. Philip^ villa naar Vlaardingen. VEERHAVEN 21 Mei Hamborg. VERTROUWEN mr 21 Mei delfart te Hoitenau. ZEEHOND ma. 20 Mei van Hoitenau. Een veroorzaakt en dit wordt daarom door deskundigen uitgesloten geacht. Deze wondlngen zijn toegebracht: dit moet schied zijn met een vrij hard voorwerp. Aan getuige zijn foto’s overgelegd van de in den toren gevonden bloedsporen de rangschik- king der spatten geeft de overtuiging, dat bet slachtoffer op het hoofd is geslagen. Dat aan een val niet kan worden gedacht, is voor getuige te meer verklaarbaar, om dat het lichaam verder geen Inwendige kneu zingen of beschadiging van organen" ver toonde. Deze zouden, vooral bij iemand met een lichaamsgewicht als het slachtoffer, door een val zeer zeker zijn veroorzaakt. Officier: Bestaat de mogelijkheid dat de 'persoon, die de slagen heeft toegebracht, geen bloedspatten op de kleeren heeft gekregen’ Getuige: Die mogelijkheid is niet uitgeslo ten. Mr. Kokosky: Acht u het waarschijnlijk? Getuige: Ik acht het niet waarschijnlijk. Dr. W. K Jak heeft het slachtoffer in het ziekenhuis onderzocht. Het verband was niet van het hoofd afgenomen. De getuige zag in dat Alkenbout het niet zou overleven, en achtte een nieuw verband een noodelooze kwelling. President: Dus u heeft de verwondingen niet gezien. Is de doodsoorzaak dan niet lichtvaardig vastgestéld? Getuige antwoordt met ophalen. President: Als doodsoorzaak geeft u op schedelbasisfractuur. U had het verband toch na den dood van het slachtoffer kunnen wegnemen. Herinnert u zich, dat er iemand bij u is geweest om een verklaring van de dood snnrzaAk Getuige: Ja, iemand die zeide voor de belangen van de familie op te komen. de politie in Den Haag had hij gehoord, dat M. hem voor acht ton had willen verzeke- ren. terwijl Arkenbout voor 50 mille was ver zekerd en den dood in den toren had gevon- den. In Oosterhout, waar Hampe ten slotte nog werkte voor M., begon het conflict zich tus schen get. en M zich nog te verscherpen. M. had o a. tegen get. gezegd: ,Je kunt nog wat van me leeren”. Getuige had toen geantwoord: „Zeker hoe je f 50.000 of acht ton kan verdienen”. Dit naar aanleiding van de woorden van H„ die M. voor schoft had uitgemaakt. Ook Wessendorp was weer op het werk te Oosterhout geweest. Toen get. Hampe bij Wessendorp op het werk kwam, had hij hem een hand gegeven, waar M. bij was. Get. was direct daarop wegge gaan. inaar get. had zich verdekt opgesteld, om te zien, wat er tusschen Wessendorp en M. voorviel. Get. had den indruk boos was en Wessendorp schrok. Rechter mr. Hulsmann (tot get): u als werkman betaald?” Getuige: „Ja, gewoon als werkman, f 35 per week.” Mr. Hulsmann: „Heeft hjj wel eens over bijzonderheden over het kapitaal der N,V. gesproken?" Get.: „Nooit. Ik werd als werkman overal buiten gehouden.” Get had den Indruk gekregen, dat het aanbod om mededirecteur en hoofdvertegen woordiger te worden, serieus gemeend was Hij zou dan voor de zaak reizen, zelfs zou get. met M. samen naar Engeland reizen voor aankoop van leien. Voor het landskampioenschap vindt dus hedenmiddag het belangrijke treffen plaats tusschen Feyenoord en P. 8. V. op het Sparta-terrein, terwijl 2en Pinksterdag reeds de return op het P. 8. V.-terreln gespeeld zal worden. Men kan er zeker van zijn, dat indien één der partijen er in zou kunnen slagen 3 of 4 punten uit deze wedstrijden machtig te worden, deze ploeg sterk favoriet voor de eerste plaats wordt. Niettegenstaande het goede debuut dat de Rotterdammers tegen AJax gemaakt hebben, gelooven wij wel dat de Eindhovenaren het leeuwenaandeel in de winst zullen behalen, waardoor P. 8, V. bijna aeker van het kam pioenschap zou zijn. Der dritte lm Bunde AJax, gaat Maandag een bezoek bij de Koekmenschen brengen. Willen de Amsterdammers haar kans op den eeretitel behouden, dan moet er beslist gewonnen warden. Gezien de uitslagen van de wedstrijden die Go-Ahead reeds gespeeld heeft, kan dit wel, al is het nog lang niet zeker, dat de tech nisch beter spelende Amsterdammers in staat zullen zijn, dit overwicht In doelpunten uit te drukken.» In afd. 1 gaat West-Frisia tegen Excelsior zjjn laatsten promotie-wedstrijd spelen en zal wel gezien het weinige belang hetwelk de Rotterdammers bij deze ontmoeting hebben, op belde punten beslag leggen, waardoor er tusschen D. W. 8. en de Enkhuizers alsnog een beslissingswedstrijd gespeeld zou moeten worden. Van meer belang is de in afd. 2 vastge stelde prpmotle-wedstrijd FortunaXerxes. Indien de thuisclub er immers in slaagt dezen wedstrijd in een overwinning om te zetten, dan wordt de strijd voor E. D. O. weer zoo veel te zwaarder. Een overwinning voor Xerxes zou E. D. O. daarentegen beter ge legen komen. Wedstrijdprogramma voor Maandag U Mei. West van Lizard; 24 Mei 's Amsterdam verw. IRIS 22 Mei van Amst. te Rotterdam. MARS 22 Mei van Carthagena te Rotter dam. NERO 22 Mei van Hamburg te Amst. PERSEUS 21 Mei van Stettin n. Am sterdam. PLUTO 21 Maart van Kopenhagen naar Aarhus. POSEIDON 21 Maart -wan Monfalcone. PROTEUS, Amst.-Kopenh.; Hoitenau. VENEZUELA (ultr.) 22 Mei te Barbados. VESTA 21 Mel van Alexandria n. Samoa HOLLAND—AFRIKA-LIJN. MELISKERK (thulsr.) 22 Mei Dakar ge- pass. naar Duinkerken. NIJKERK 22 Mei van Breinen n. Ham burg. SPRINGFONTEIN (thulsr.) 31 Mei van Port Said naar Genua. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. BOSCHDIJK, New York naar Antw- Rott. pass. 21 Mei Lizard. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. GAASTERLAND 20 Mei van Hamburg te Amsterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. DEMPO (thulsr.) 22 Mei te Suez. KOTA TJANDI (ultr.) 23 Mei te wan. SIBAJAK (thulsr.) 22 Mel van Singapore. SLAMAT 22 Mei van Batavia te Rott. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA-LIJN. ALGORAB 21 Mei van Rotterdam te EMZETCO LUN. JONGE ELISABETH 21 Mei van Messi na naar Palermo. JONGE JOHANNA, Rott. naar Barcelona, 21 Mei Ouessant gep. NEDERLANDSCHE SCHEPEN. APOLINARIS II 21 Mei van Klngslynn naar Remagen. BATAVIER IV 22 Mei vm. 7 uur 35 van Rotterdam te Gravesend. EMMANUEL ma. 20 Mei van Randen te Hoitenau. FLENSBURG 23 Mei van Oxelösund te Emden. FLYING DUTCHMAN, ma. 21 Mel van Esbjerg naar Llmfjord. Naar aanleiding van het bericht, als zou thans ook de moeder van den vermoorden 24-jarigen jonge man te Aalten gevankelijk naar Zutfen zjjn overgebracht, meldt men nader: De vrouw bevindt zich nog steeds op vrije voeten. Zij wordt echter wel geregeld aan een verhoor onderworpen. Ook is er proces verbaal tegen haar opgemaakt wegens het niet verleenen van hulp aan iemand, die in levensgevaar verkeert (art. 450 W. v. S.)

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 2