Alles Jeugd Bij Baars Oosterman krijgt men Laatste Nieuws v artentiïsn Hooge Prijzen Ned. Staatsloterij Telegrafisch Weerbericht EP PROVINCIAAL NIEUWS GEMENGD NIEUWS EGMOND AAN ZEE Silezië FINANCIËN MA RKTNIEUWS VOOR DE BIJ. r5 VEILING-OVERZ1CHT 4 BELEEFD AANBEVELEND f 0.75 f 1.50 R.K. Huishoudster Koolplanten te koop EGMOND-BINNEN SCHAGEN KOOLPLANTEN VERLOREN ^Mijnramp in 5 pond gemalen Spek 5 pond dikke Bladreuzel tevens prima VET KALFSVLEESCH ANNA PAULOWNA HEEMSKERK WESTWOUD HOORN ZIJPE TEXEL ZWAAG ST. PANCRAS MEDEMBLIK DEN HELDER LANGENDIJK ANDIJK KOEDIJK ENKHUIZEN CALL^NTSOOG ASSENDELFT s .as De inbraken te Scha gen 7399 m_M. te Kantoorhouders P. T. T. m.M. te 7483 •Ik Op sufctrttng van arbeidstijd aangedrongen elk elk Geweigerd het Wilhelmus te zingen van verschaffen. bezoek ■wr be- om Andijk, f 4885; P. Evendfjk campagne weer 7 dooden lr>> Coöp. Centrale Boerenleenbank Jaarvergadering, ontslag directeur M.: geen in sn id daille toegekend. vlug- ver- Jozef, de allereerste au- M.: est- Geslaagd Mej. A. de Wit. alhier, slaagde te Amsterdam aan het conservatorium voor de vakken harmonie, muziekgeschiedenis en Paedagogle. van het beharde gedeelte een groene in stand gehouden wordt van min- een voor ter om mei Terstond gevraagd een A. ÜtKKERS. Krankhoorn 31. War menhuizen. trokken cent Centrale I geleld Deensche witte en late roode, pulk soort, 1.25 per duizend. Jij Jn. VAN STRALEN KlznVeeuhuizermidden- weg, Heerhugowaard-Noord. lit, an len en zal de de Bovenpolder Bij de verkiezing voor het bestuur van den Bovenpolder is de heer P. J. Zonneveld herkozen als lid. Geslaagd De heer D. C. Prins alhier, is geslaagd voor Rljksklerk bij de Directe Be lastingen, Invoerrechten en Accijnzen. Overgeplaatst De heer W. Konlng. be steller P. T. T. alhier, wordt overgeplaatst naar Haarlem. 35 a 40 duizend, eerste kwaliteit roode Koolplanten a 2.per 1000, bij W. DEKKER Hz. Waarland. tusschen Egmond en Hoorn een aut~- Kleed met den naarp M. Genet, nanoel in groenten en fruit. Terug te oeror- ven bjj M GENET, Egmond aan den Hoef. 220 en x>n- en ich- 2.20 op ot or I- ng arna 10.00 ken- odsd. 12.00 -Trio amo- 3.15 Zie- voor itaal. is De voorzltl vangst van rein aan hj transfort Zooals voor f vingskc bleken lag id- er- ien 31 ft lek. ïra- 220 ten Le- 320 TO- rna tto, K.G. K.G. voor 22 tot 3. A. wo- .30— V. G. 935 iwij- .00— mg), Gra- o. I. Jkvr. t der is ken- W. t H. Otn- I. de -8.15 tting o. L- levr. van 1020 i en gen- Ispel Tas gno- 4.05 535 635 -7.40 s in aten vin- tto* erde ms- Statuten De ..Stscrt." bevat de statuten van de Veilingsvereenlglng. thans genaamd: Vrllingsvereeniging Den Helder en Omstre ken, alhier. benoemd de voor een ENKHUIZEN, 9 Juni 1931 lust” Pirethrum 0.301 20. 3 00—4 60. per ~ï<x/stuks? Aardappelen en fruitmarkt Schotsene Des avonds werd voor de leden en hunne ouders een feestavond gehouden, waarop de Tooneelclub een paar goed gespeelde klucht- stukken opvoerde en het Fanfarecorps zijn mooiste nummers ten gehoore bracht. In het Lof werden 13 patronaatsleden als nieuwe leden aangenomen en werd door den oud-vice-praeses kapelaan Rouw de De raadsverkiezingen De verkiezing van leden voor den Gemeenteraad alhier zal wor den gehouden op 17 Juni a.s. Het lijstnummer der R. K. Staatspartij is I. De jaarvergadering der Coöp. Boerenleenbank te Eindhoven werd door mr. Aquarius. Het Kami van den ra. Personalia Aan de Kweekschool der Zusters van Liefde te Tilburg slaagde voor het examen akte L. O. mej. A. M. Ruyter, alhier. Benoeming De voorzitter van het hoofd stembureau heeft als opvolger van den heer Jb. van der Ham aangewezen den heer H. Raven, die deze benoeming heeft aangeno men. Personalia Aan de Kweekschool ..St. Lucia” te Rotterdam slaagde voor het exa men akte 1. o. mej. H. J. Okhujjzen. alhier. gewone maat Zaterdag van 18.00 tot gemaakt werd en voer drielingen 15.40 16.90 per 100 K.G., terwijl kleine voor 8.50 a 9.50 van de hand gingen* Hiermede is dus de nieuwe ingezet. Laten we hopen dat hij gunstiger verloopt dan de vorige. Kindervacantiekolonies Zaterdagavond a.s. zal in de zaal van den heer M. K. de Weerdt, alhier, een algemeene vergadering worden gehouden van de afdeeling Koedijk van het Centraal Genootschap voor Kin- derherstellings- en Vaoantiecolonies. waar in o a zal worden bepaald het aantal be stuursleden en verkiezing van het bestuur zal plaats hebben. Aanbesteding Dezer dagen had de aan besteding plaats van het verbouwn van het Hotel Café-Restaurant van den heer ^itbal, door architect J. R. Vlaming, tevens voor' woning, garage en nog drie vrije woningen. Ingekomen waren 4 biljetten. K. Blokker. Hypolitushoef. Wieringen, i 9050; Gebr. Boe- kel. 't Veld, f 18.881; H. Doom. Oudesluis, f 20.000. De laagste inschrijver die onmiddellijk na de opening te kennen gaf dat hij zich ver gist had kreeg alsnog gelegenheid zijn biljet in te leveren. SchoolreisjeR.K. School Het jaarlijksch schoolreisje van de kinderen der R.K. School zal gehouden worden op Dinsdag 21 Juli. De tocht gaat naar Bergen en Bergen aan Zee. Het bestuur verzoekt ons, mede te deelen, dat het aan ouders verzoekt om ver afwo nende kinderen te willen laten afhalen, daar de aankomst van den trein, door de nieuwe dienstregeling veranderd Is. De aankomst van den trein des avonds is 8.15 uur. „Getrouw schoolbezoek” De vereenlging tot bevordering van getrouw schoolbezoek hield een ledenvergadering in de Oranjezaal. De secretaris gaf een verslag van de af deeling Schoolvoedlng en kleeding. Aan de R. K. scholen werd door 9 kinde ren gebruik gemaakt van het ontbtft. Aan de openbare scholen bepaalde dit zich tot het verstrekken van warme melk voor schooltijd. De kosten bedroegen f 176.26. Uitgegeven 241 paar klompen waarvan 92 aan de R. K. en 149 aan de openbare scholen. Kosten hiervan f 221.95. De vereenlging ontving hiervoor een subsidie van f 300 en bijdragen f 58.75. Har- teljjk dank werd gebracht aan de Eerw. Zus ters en Mej. Heijman. De rekening van den penningmeester werd accoord bevonden. Een langdurige bespreking volgde over de te volgen gedragslijn. De heer Dlkstaal ijver de voor een reisje naar Bergen. Het bestuur ontraadde dit met het oog op de financiën. Ten slotte werd besloten een commissie te benoemen, welke zal trachten de gelden hier voor bij elkaar te krijgen. In deze commissie werden benoemd, mevr. Binnerts, mej. S. Kuiper, de heeren A. Wilms. H. Somberg, K. Dikstaal, R. de Boer en S. Stelling. Mocht het gelukken, voldoende geld bijeen te verzamelen, dan zal nog dit ja ar een reisje naar Bergen op het programma komen. wel en gevaar voor hun leven bestaat niet. De lijken der slachtoffers toonen a.nen enkele verwonding. TEXEL. 8 Juni Eierveiling Aange voerd 131362 58-62 K G. 3 50—4.20 per 100; 62-66 KG 3.80—4.60 66-70 K.G. 420—5.00; Kleine 2.703.60: Eendeleren 3.10—320 zijn benoeming te Hazerswoüde. stellen voor dit te verleenen. De voorzitter richtte een hartelijk woord van afscheid aan den scheidenden ambte naar. Spr. schetst Men heer Kuip-’r als zeer goed ambtenaar en dankt hem den steun en opgeruimd^ en pleizierige me- Geslaagd De heer M. Brugman leerling- klerk bij de Ned. Spoorwegen is geslaagd voor het examen klerk Ned. Spoorwegen. Ongeval De heer J. Rol begaf zich Maandagmiddag met paard en wagen naar de veiling te Beverwijk, toen op den Rjjks- straatweg $en voorwiel van den wagen afliep en deze hierdoor kantelde. De bestuurder viel tengevolge van den schok van den wagen en bezeerde zich zoo danig. dat hij door Inmiddels toegeschoten hulp moest worden huiswaarts gebracht en geneeskundige hulp moest worden ingeroe- pen. De kwetsuren bleken echter gelukkig niet van emstigen aard. De jaarmarkt Voor de hier sinds on heuglijke Jaren op Maandag na de kermis te houden jaarmarkt bestaat ook dit jaar weder ▼eel animo. De geheele Zuider-Havendijk van de Nieuwstraat tot aan het Spui zal aan beide zijden met stallen worden bezet. Uitpakken op stoepen en verkeersstraat zal met het oog op het verkeer niet meer worden toegestaan, waardoor het één-richtingsver- keer komt te vervallen. Burgerlijke Sfand Geboren: Geertruida Maria, d. van Frederik Entius en Hillegonda Laan. Getrouwd: Pieter van Kampen en Anna van Ree, beiden te West woud. Overleden: Roelofje Klokker, echtgenooie van Lambërtus Hameka. Opbrengst collecte Zondag onder de H.H. Missen is door Z. TI. Ex. Mgr. D. Thee- len gecollecteerd voor zijn missie in Noord- Bulgarije. Deze collecte bracht de mooie som op van ruim 700. 2. Om. zoo het overleg met genoemde auto riteiten niet tot gunstig resultaat voert, het zij den Minister van Waterstaat, hetzij den Minister van Defensie in dese zaak om een oplossing te verzoeken, die overeenstemt met de vereischte piëteit tegenover de gevallen marlne-mannen. „De Streek”. Sinds eenige weken is het nieuwe seizoen aan de veiling te Bovenkarspel-Grootebroek geopend. Hef zette in met Rabarber, een gewas, dat in de Oorlogsjaren een tamelijke vlucht nam. maar de laatste jaren vrijwel .Eindhoven werd als bestuurslid hovfcozen. van het toorieel is verdwenen. Dit is maar goed ook. want ondanks het geringe aanbod op monster, is er tot heden niet één kooner te vinden en staat ze op het veld te rotten en zullen bjj dezen gang de zaken de laatste overblijfselen yan deze teeit wel opgeruimd worden. De Meirapen houden zich beter, ofschoon de inzet niet bemoedigend was. Dit artikel heeft een zeer beperkte markt en het aan bod van 123 000 stuks op de eerste veiling was iets te groot, waardoor de prjjs van f 14 die ingezet werd, daalde tot f 8 per 1000 stuks. De volgende keeren bleef men op deze noteering hangen, wat per saldo vrij bevredigend is. De groote gebeurtenis Is natuurlijk de opening van de aardappelcampagnc op Maandag JJ. Jammerlijk werpt thans reeds de ziekte haar donkere schaduwen vooiuit, een ongehoord verschijnsel, dat deze ramp zich reeds tijdens het groeitijdperk algemeen openbaart. Allerwege tracht men door be sproeiing het gevaar te keeren en hoopt men dat een gunstige weersgesteldheid daartoe meewerkt. De eerste aanvoer op Maandag bedroeg 90 baal. Het was jammer dat ze er waren, want gerooid in een stroomenden regen liet de bemodderde waar zich slecht verkoopen. De groeten brachten f 3j805, de kleinen f 2.80—4.10 per baal op, Den tweeden dag zagen ze er iets beter uit en de 295 baal gingen voor f 4 80£.40 en f 3905.60 en waaruit reeds een par tijtje voor Duttschland werd verladen. Laten we hopen dat de teelt en de handel gunstig verloopt, de Streek heeft een loo- nende uitkomst van de bedrijven hard noo- dig. Trekking van 10 Juni. Nos. 6449. 3773, 16773, 6753 en 13021 flOOO— Nos. 7001, 8302, 17449, 926» en 10331 f 400.—. Nos. 11188 en 13554 elk f 200.—. Nog. 515, 1249. 3140, 13454 en 19516 f 150. Nos. 31, 7432, 4663 en 6618 elk f 100 AMSTERDAM 10 Juni. Veemarkt. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 347 vet te Kalveren: le kwaliteit 0.74—0.80, 2e kwa liteit 0 66—0.72, 3e kwaliteit 036—0.62 per KG. levend gewicht, 81 nuchtere Kalveren 714 per stuk. 660 varkens: Vleeschvarkens. wegende van 90110 K.G. f 0.430.44; zware var kens 0.40—042; vette varkens 028— ƒ0.40 per K.G., slachtgewicht. Aan het abattoir zijn heden aangevoerd 5 wagons geslachte runderen uit Denemar ken. Gemeente-veldwachter De heer J. Ho man, gemeente-veldwachter te Burgerbrug, zal met ingang van 15 Juni a.s. worden overgeplaatst naar Schagerbrug. Auto in den wegkant Maandagavond zakte in Waal en Burg bij het passeeren van een paar auto’s een van deze in den zijkant van den weg. Persoonlijke ongevallen kwa men niet voor. Met veel moeite heeft men ten slotte met een -takel den auto kunnen be vrijden. ’t Ongeval veroorzaakte bij het drukke vervoer op den marktdag nogal eenige belemmering in het verkeer. half jaar. De heeren Jb Kroonenburg. M. Duif. J. v. Kampen en Pieter Bakker werden weder om benoemd in de schattingscommissie. Wederom werden de strafverordeningen vastgesteld voor vijf jaren. De lieer Snel vraagt strenge naleving van de verordening op het vasthouden der hon den. De burgemeester zegt dit toe. Op voorstel van B. en W. werd adliaesie betuigd aan eeti adres van de gemeente Smallingerland en den bond van mobilisatie- slachtoffers om te verkrijgen algeheele scha deloosstelling voor de mobilisatie-slachtof- er dat het P. E. N. was tegemoet gekomen met een bedrag van f 82.10. Van de Provincie was ontvangen als tege moetkoming voor T. B. C.-verpleging een be drag van f 39235. Dus in verband met de financieele gelijk stelling door het Rijk zal worden bijgedra gen voor de salarissen Burgemeester-Secre taris t 3000. Van den Inspecteur der Dir. belastingen bericht, »at de ultkeering uit het gemeente fonds a 100 pct. zal bedragen f 2000 en de opcenten f 1209. Van den heer W Kuiper, ambtenaar secretarie was een verzoek ingekonien eervol ontslag als zoodanig in verband zijn benoeming te Hazerswoüde B en W. i feest predikatie' gehouden, waarin ZE. de leden opwekte, het voorbeeld van Sint Zzzz'. hun groeten Patroon, na te volgen. Onderwiis-vacature Voor de betrekking van onderwjjzeres aan de openbare lagere school, alhier, hebben zich 4 sollicitanten aangemeld. De ontvluchte apen Het is gelukt van de twee voortvluchtige apen Dinsdagmorgen er een te vangen Het dier werd gegrepen door den heer C. Kuiper, nabij het Stations- terrein. Het andere diertje zwerft nog rond in de nabije tuinen. Wegverbetering. Het komt B. en W. voor, dat goede bestrating voordeeliger en doelmatiger is dan asphalteering. De totale kosten voor de bestrating van Balkweide (ZwaagZwaagdijk) 1250 metei en Unjer- pad (BangertZwaag) 500 meter, bedragen f 2000. B. en W. willen contractueel vastgelegd zien, dat de belanghebbende eigenaren voor zich en hun rechtsopvolgers toestaan, dat de paden ook door wielrijders mogen gebruikt worden, terwijl als tweede voorwaarde geldt dat gezorgd zal worden, dat aan beide kan ten berm stens 60 c.M. B. en W. stellen den Raad voor om. na inwilliging dezer voorwaarden, de noodige gelden beschikbaar te stellen. RAADSVERGADERING De raad dezer gemeente kwam gistremid- dag bijeen onder voorzltterschao van den E_A. heer Jb. Kronenburg. De voorzitter opende niet een woord van welkom, waarna de notulen werden goedj gekeurd. Van de LangendUkèr Gascommissie wat bericht ingekomen van het door deze comè missie genomen besluit, om niet over te doei gaan het G. E. B. bij he> stelden B. en W. voor. Het men raadsbesluit tot mede: dergrondsche kabeleerjtig van net te bekrachtigen. Aldus besloten. Van dezelfde col Schaakwedstrijd In Hotel Veerburg vond de schaakwetifetrljd plaats tusschen Anna Paulowna en Den Helder. De laatste won dezen wedstrijd met 7% tegen 3% punt. dewerking. Ais nieuw ambtenaar werd heer C. A. Russcher, voorloopig Overgepjaatst Met ingang van 1 Juli a.s. is onze plaatsgenoot, de heer L. Kuijs, ad junct-commies (kassier) ten kantore van den heer Rjjksontvanger alhier benoemd tot com mies ter Inspectie der Directe belastingen te Amsterdam. Voetbal De R. K. Voetbalvereeniging D.V.O. (Veteranen) speelde tegen V.V.W. 2 Wervershoof Door beide elftallen werd hard gewerkt; toch wist geen van beide de zege te behalen. Het einde was 2—2. Ondanks verlenging kwam er geen verandering in den stand. Aan V.V.W. 2 werd de uitgeloofde me daille toegekend. Na afloop speelde D.V.O. I tegen V.V.W. I. V.V.W. I was overwegend sterker. Het einde was 41 voor V.V.W.. dat de medaille, hier aan verbonden, verdiende. in de naaste toekomst, waarop een meerde discussie volgde. Sterk werd aangedrongen, mede in verband met de voorgenomen automatiseering den Telefoondienst, den kantoorhouders een redelijke bestaanszekerheid te door een einde te maken aan de wisselende factoren, die de classificatie der kantoren bepalen. Bovendien werd zeer krachtig op een ver korting van den arbeidstijd aangedrongen, dsar in verschillende gevallen de langdurige gebondenheid en het lange raam der diensten van 's morgens vroeg tot’dikwijls laat in den avond aan de kantoorhouder^ op diverse standplaatsen weinig bewegingsvrijheid toe laat. Voorts werden nog de gevolgen besproken Tan de omzetting van een aantal Hulpkan toren in Stations P.T.T. ..Bloemen- Papavers 1.30—2.00, Headly 2.30—3.J0; Columbia Het Marine-Monument. In verband met de verhooglng van den havendljk komt het monument „Voor hen die vielen” staande op het Havenplein in de verdrukking. Het Chr.-Hist. raadslid Ir. C. van Dam. heeft daarom de volgende vragen tot B. en W. gericht: 1. Alsnog te trachten van Waterstaat en Zuiderzeewerken gedaan te krijgen dat het monument zelf zoodanig geplaatst wordt, dat een monumentale oplossing verkregen vordt. Plaatsing op n terp met trappen naar Gezellenda.c. Zondag werd de jaarlijksche feestdag gevierd van de Sint-Josephgezellen- vereeniging, welke werd Ingezet met een algemeene H. Communie der leden, waarna gezamenlijk ontbijt in ..De Burg." De mijninspectie te Breslau heeft vanmor gen vroeg officieel medegedeeld dat gisteren avond op de MienenmUn bij Neurode tenge volge van een koolzuuruitbarstlng 7 arbei ders zjjn gedood en 4 gewond. Op 1 na, sijn alle lijken der slachtoffers geborgen. De ge wonden verkeeren niet in levensgevaar en meer slachtofers zjjn niet te betreuren. In de betrokken schacht kan nog niet ge werkt worden. Met het reddingswerk maakte men direct na de ramp een aanvang, waardoor nog 2 arbeiders gered konden wor den. Het berich tvan de ramp verspreidde zich, ondanks het nachtelijk uur, als een loopend vuurtje door het plaatsje. Kohlendorf bjj Neurode. waar de Mienenmjjn gelegen is. Weldra had zich een groote menschenme- nigte voor den ingang van de mijn meld en in angstige spanning werd or nade re mededeelingen gewacht. Groot was de ontsteltenis, toen de vondst van de 7 lijken werd medegedeeld. De lijken der slachtoffers toonen geen gebracht, terwijl de gewonden ter verpleging werden opgenomen. Hun toestand is redelijk BOVENKARSPEL. 9 Juni. „De Tuinbouw” Aangevoerd werden 287 baal aardappelen. Groote Muizen f 4 906 40; idem kleine f 3.90—5 50: kriel f 2 20—3 30. Burgerwacht Andjjk West-Oost Boven genoemde vereenlging hield Maandag ach ter de voormalige Gereformeerde kerk, om 7.30 uur n.m. haar jaarlijksche vergadering. De voorzitter, burgemeester Groot, opende de vergadering met een toepasselijk woord.. HU heet allen welkom, waarna de notulen onveranderd werden goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat 1 Januari in kas was een tekort van 3.13. Ontvangsten f 60, uitgaven f 20. saldo 40. De boeken waren nagezien en in orde be vonden. De voorzitter bracht den penning meester dank voor zijn accuraat beheer. Daarna volgde prijsuitdeeling van den schietwedstrijd. Vrijdag j.l. gehouden: No. 10 10 Juni le prijs S. Heemsbergen 37 p.; 2e prijs KL Groot Cz.. 33 p 3e prijs W. Mantel Klz., 33 p 4e prijs D. Uiterdijk. 32 p.; 5e prijs M. de Boer, 32 p.; 6e prijs 8. Zwa german, 32 p.; 7e prijs N. Groot Pz„ 31 p.; 8e prijs G. Ruiter, 31 p.; 9e prijs 8. Vlam, 31 p.; 10e prijs Jb. v. d. Gulik Mz., 30 p He prijs A Kok, 30 p.; 12e prijs P. Groot Nz„ 30 p.; 13e prijs N. Prins, 30 p.; 14e prijs A. Dolf, 30 p.; 15e prjjs T. Stavenuiter, 30 p.; 16e Prijs G. Nierop. 29 p.; 17e prijs Jb. Groot, 29 p.; 18e prijs B. de Boer. 29 p.; 19e Prijs O. Prins, 29 p. Troostprijs P. Ruiter. De prjjzen, bestonden uit fraaie voorwer pen. De voorzitter feliciteerde de winnaars. Daarna zette kapitein Haremaker het doel, het nut en de noodzakelijkheid en het voortbestaan van de burgerwacht uiteen. Spr. eindigde met een propagandawoord, om de nlet-leden op te wekken lid te wor den van de burgerwacht. De voorzitter dankte spr. voor zijn mooie woorden. Daarna werd de kringwedstrUd besproken. De vergadering was er voor, dat de af deeling deelneemt aan dezen wedstrijd. 1 of 2 vijftallen schutters zullen deel uitmaken v*n den corpswedstrijd te Hoorn, wefke zal gehouden worden Zaterdag 8 Augustus, n.m. 2 uur (n. t.), op het buitenveld bij Hoorn. Aan de personeele en andere wedstrijden, welke in Hoorn ook op 8 Augustus zullen gehouden worden, mag een leder tegen 10 cent per schot deelnemen. Voor den kringwedstrijd moet men zich vroegtijdig opgeven bij den commandant, den heer P. Ruiter, Andijk-Oost. Daarna gaf de heer Ruiter een ovefticht van het doel, het nut en de noodzakelijk heid der Burgerwacht. Nadat bij de rondvraag nog een en ander besproken was, sloot de voorzitter onder dank de vergadering. Brandmeester Tot brandmeester werd benoemd de heer S. Smit., alhier, in de plaats van den heer C. Bos Lz., die wegens het bereiken van de leeftijdsgrens werd ontslagen. P. E. N. Voort* lét indertijd geno» lewerking der on* het geheel* ^missie bericht dat het georganiseerd ovepieg is ingesteld en dat dfc samenstelling der leden is geschied. De buri- gemeester van St Pancras is benoemd tA plaatsvervangend voorzitter. itter deed mededeeling van onU i galden voor het verkochte tew- it*'t P. E. N. voor het te bouwefc torhuisje. ekend, was deze grond verkoel» 0, met beding dat de overschri»- sten zouden Voor de gemeente. Nu deze te bedragen L 148.55 waartegëfi La ngendijk. Te Noord-Scharwoude is het nog .stille tijd" maar aan de Brocsei veiling begint zoo langzamerhand weer eenige bedrijvigheid te komen, 't Is nog wel niet veel, maar in de afgeloopen week is toch reeds alle dagen geveild. Sinds einde April dé eerste tomaten uit de stookkassen ter veiling kwamen, ls^ het „anbod aanvankelijk langzaam en daarna viugger toegenomen en was er deze week op de dagelijksche veillingen tezamen reeds ruim 38.000 KG aangevoerd. Het product is weer gewild en wordt daardoor graag ge kocht. In het begin der week trokken de prijzen iets aan tot boven de 60 cent per Kilo, om de twee 'aatste dagen iets te da len. Zaterdag werd voor A en C 58 en voor B en CC resp. 55 en 45 cent per K.G. taald. Het aardappelgewas is nog jong, maar de prijzen van 25.tot 28.per 100 KCJ-. die in het begin dezer weck werden gemaakt, verlokten meerderen cm eens een proef te nemen. Echter beperkte zich het aanbod Vrijdag tot 1600 en Zaterdag tot 1250 K.G., wel een bewijs dat het beschot nog gering is. Ook de prijs liep achteruit, zoodat voor de Prins Hendrik Stichting. Maandag is algemeene vergadering gehouden van Prins Hendrikstichting voor behoeftige oude zeelieden alhier, in een der lokalen van de Vereenlging voor den Effectenhandel te Am sterdam. Na behandeling der ingekom enstukken werd overgegaan tot benoeming van drié re genten. Aan de beurt van aftreden waren de heeren W. G. Wendelaar. F. L. M. van Og- trop en M. H. de Beaufort, welke heeren bjj acclamatie werden herkozen. Vervolgens werd de penningmeester gedechargeerd. De voorzitter sprak daarna woorden dank tot den directeur voor hetgeen Uitslag aanbesteding De aanbesteding voor den bouw van een kolenbergplaats voor rekening van den heer B. Kuiper was als volgt: Begrooting f 5800. Boon en Kouwen- hoven f 6100; A. Vingerhoed f 5850; Tj. Abma f 5440; Jb. Smit f 5458: L. Hoekstra f 5245: W. v. Dam f 5124; Stelling en Ab- spoel f 4985; H. de Jong f 4925; W. van Wijngaarden, f 4778. AMSTERDAM. 10 Juni. Amsterdamsche aardappelprijzen. Westlandsche muizen 0.16 0.17. Kleine Westlandsche muizen 0.15. Overige nrlizen onveranderd. Aanvoer 1598 KG. muizen. Uit de geheele provincie Noord-Holland waren Zondag de kantoorhouders bU den Post-, Telegraaf- en Telefoondienst te Alk maar bijeengekomen. Het hoofdbestuurslid van de C.B.P.T.T., «ie heer D. Stoffels, hield een inleiding over de positie dezer ambtenaren in dezen tijd en jn de naaste toekomst, waarop een geani- Bnrgerl. stand Geboren: Guurtje Neeltje d. v. W. Roos en M. Hollander. An thonie Peter z. v. F. Daalder en J. Anthonie Swedde. Schotsche groote520530; Schotsene (kleine) 4 40—4 70: Kriel 2 40—2.70 p- r baal. BROEK OP LANGENDIJK. 10 Juni 6200 K.G Tomaten A 50 20 -51.20. id. B 47 40. id C 4920. id. CC f 38.30; 13 600 K G. AardappelenSchotsche Muizen 10.20 —12 90; Drielingen 1190—13 00; kleine f 7 10—8 60 Propagandaclub „Dr. Schaepmanf' Maandagavond hield deze club een verga dering met het bestuur der R. K. Kiesver- eeniging ter bespreking van de te voeren propaganda voor de gemeenteraadsverkie zingen op Woensdag 17 Juni a.s. De voorzitter der club, de heer M. Huy- gen, wees in zijn openingswoord er op. dat in de komende dagen weder veel vrije tijd van de propagandisten zal worden geëischt voor het bezorgen der verschillende vlug schriften, proefstembiljetten enz. Een goed gevoerde propaganda opent de beste resul taten voor den uitslag. De komende dagen vóór de verkiezing zal onder de katholieke kiezers (essen) op de belangrijkheid der a.s. verkiezingen worden gewezen. Laat daarom niemand de Khriften ongelezen terzijde leggen. Vanwege de R. K. Kiesvereeniging zullen op den stemdag wederom een autobus en een luxe auto rijden. Om misverstand te voorkomen, deelen we mede, dat hiervan «Heen gebruik mag worden gemaakt door veraf wonenden. slecht loopenden en zie ken, die toch nog kunnen stemmen. Men kan zich hiervoor opgeven bij de propagan disten, wanneer zU met de proefstembiljet- ten rondgaan, en bij de heeren E. Kroop Gz„ W. Noom en M. Huygen. Verzocht wordt, om hiervan vroegtijdig bericht te geven, dan ftaat er geen enkele katholieke stem toren. Besloten werd voort evenals bij de vorige verkiezing er van af te zien, op de stiWat te kalken. van ----deze met zijn vrouw in het afgeloopen jaar voor de Stichting en haar bewoners gedaan had en tot den bootsman W. G Haack en zuster G Matrer voor den arbeid in het be lang der verpleegden verricht. (did A. N. Fleskens. voorzitter ld van toezicht, deed uitvoerige mededeelingen omtrent het ziekteverlof van den heer Kessels, directeur der Coöp. Cen trale Boerenleenbank te Eindhoven. Spr. weersprak de geruchten, als zou de heer Kes sels gelden hebben verduisterd of gestolen. Ook is van -het verleenen van famllie-credie- ten geen sprake. Er is gebleken, dat de heer Kessels eigen machtig en buiten weten van net bestuur, van den raad van toezicht en van zijn mede directeur, die allen in deze vrij uitgaan, gel den van de Bank heeft ultgëleend op andere wijze dan volgens de beproefde, solide grond regels der organisatie geoorloofd was. Hoe spoedig ook ontdekt, het kwaad was geschied en het bestuur heeft onmiddellijk zijn maat regelen genomen. Wij hebben de overtuiging, aldus spr., dat persoonlijk voordeel hier niet de drijfveer is geweest. De heer Kessels zal ook na zijn herstel niet weer in de leiding der Bank kunnen terugkeeren. Inmiddels heeft hij in de laatste dagen zelf eervol ontslag aangevraagd. Het is mogelijk, dat deze transactie van den heer Kessels schade voor onze Bank ten gevolge zal hebben. Hoe groot de schade zal zijn, is op het oogenblik niet te bepalen. - Bestuur, raad van toezicht en directie staan er voor in, dat de financieele toestand oer Bank met haar reserve van bijna 6M millioen en haar kapitaal en aansprakelijk- heidsfonds van bijna 5t« millioen. totaal bij na ll'j millioen. volkomen safe is. en dat er niet de geringste reden of aanleiding is om hierover ook maar in het minst ongerust te zjjn. Na ultkeering van het maximum-dividend van 6 pet. op de aandeelen en verhooglng der reserve op f 6.158.718, waaronder begrepen 541.317 koerswinst, die aan de reserve van effecten koersverschillen is toegevoegd, bleef f 20.727 ter beschikking van de algemeene vergadering, die het overeenkomstig 't voor stel overdroeg aan den Kath. Ned. Boeren en Tuindersbond. om het in overleg met het bestuur der Bank ten bate ran enkele orga nisaties aan te wenden. Bjj de rondvraag vroegen afgevaardigden nadere inlichtingen omtient het gebeurde in de directie. De voorzitter zeide. dat de trans actie, waarom het gaat, beloopt 1.650.000; het bedraagt thans nog 1.300.000 De dek king maakt het mogelijk, dat de reserve van 6 000 000 volgend jaar geheel onaangetast zal blijven. De jaarrekeningen werden als nu z. h. st. goedgekeurd. De verlies- en winstrekening over 1930 ver meldt aan ontvangsten totaal 1.231.150. De winst bedraagt 477.607 De totale omzet bedroeg in 1930 ruim 284 millioen tegen bijna 305 millioen in 1929. Aan de leenbanken werd een debetrente van 4 pet. in rekening gebracht fa een ver goeding in rekening-couiant van 3‘, pet., voor deposito's met 6 maanden opzegging 3 pet. en met een jaar opzegging 4 pet. Het beschikbare winstsaldo werd verdeeld: 6 pet. op aandeelen, 20.727 ter beschikking der algemeene vergadering, de rest voor de reserve, die dan in totaal bedraagt f 6 158.718 Jhr. mr. J Th M. Smits var Oyen te deloosstelllng voor de fers. In de gemeente St. Pancras worden ook eenige gesteund. Van de oudercommissie was een verzoek weder instelling van het vervolgonder wijs in de a.s. wintermaanden. De voorzitter stelt voor dit In de nieuwe raad te behan delen, werd aldus besloten. Het verzoek van volksonderwijs, om be noeming van een schoolarts; werd aange houden, totdat de vereenlging van Neder- landsche gemeenten afdeeling Noord-Holland haar jaarvergadering heeft gehouden. Een verzoek van den doodgraver P. Kooij en den heer G. Boojj als correspondent der arbeidsbemiddeling om verhooging van sa laris zal worden behandeld bij de begrooting voor 1932. Het Burgerlijk Armbestuur vroeg om een bijdrage vanwege de vele uitgaven. Door B. en W. was alreeds beschikt tot uiibetaling van f 5tX), maar waar dit niet voldoende zal blijken, stellen B. en W. voor hun te mach tigen tot verdere verstrekking van middelen aan het Burgerlijk Armbestuur. De hear Snel acht het goed, dat er op gewezen wordt dat het B. A. veel minder inkomsten heeft dan andere jaren. Vanwege de verlaagde landpacht met 20 pet. en ift nog ten achter zijn van pl.m. f 300 land- huur. De raad besluit tot machtiging aan B. en W. om het B. A. de npodige gelden te ver strekken. Het otterplaatje is verhuurd voor f 5 per jaar. De voorzitter stelt voor het te koop aan te bieden voor f 800 met de bepaling dat er geen café of koffiehuis gevestigd mag worden. Aldus werd besloten. Nadat de raad in comité reclames school geld heeft behandeld, deelt de voorzitter mede, dat achterstallig schoolgeld ten be drage van f 34.71 als qnlnbaar wordt voor gesteld, aldus goedgevonden. Daama sluiting. In aansluiting op ons bericht van gistenen aangaande de Inbraak op vier plaatsen.In den nacht van Maandag op Dinsdag, kun nen wij nog het volgende mededeelen: 3- Bjj de fa. D. Rotgans zijn de dievfqp) door het uitsnijden van een ruit uit de bui tenachterdeur binnengekomen. Uit de cassa van den winkel welke geopend was (om bet geluid van het belletje te dempen had men er een paar jassen overgegooid) werd eeuig klein geld ontvreemd. In het aangrenzend kantoo tje werd de schrijftafel geheel over hoop gehaald en een bedrag van 40, medegenomen. Juist de voriga dag was een vrij groot bedrag naar de bank gebracht. Bij de sigarenzaak v«n de fa. Moolenaar. waar ook alles overhoop werd gehaald werd een bedrag van 400.weggehaald. Een bedrag dat juist gereed lag voor het betalen van de verbouwing en wat in -der kinderen spaarpotjes, benevens een portemonnaie met huishoudgeld werd buitgemaakt. Ook werd nog een doos sigaretten vermist. Bij de familie Bakker, wonende nieuwe Laagzjjde. werden eveneens alle laden door zocht. De ledige portefeuilles en doosjes werden op den grond gevonden. Ruim f 100 werd hier vermist. Bij 'de kamer A. Sleutel had het weinig resultaat. Begrijpelijk was het Keid-in’de safe niet zoo gemakkelijk te bereiken. Ook hier waa men door het uitsnijden van een ruit In de keukendeur, binnen gekoben. Totaal werd hier uit een der kamen een bedrag van f 26 buitgemaakt. De voetsporen wez enuit, dat alle vier de inbraken door dezelfde personen of persoon zjjn geschied. Voor den heer Moolenaar zal getracht worden door het rondgaan met een lijst bjj de inwoners, hem dit vrij groote bedrag te vergoeden. PURMEREND 9 Juni. Coöp. Uentrale Eie renveiling Purmerend G.A. Aangevoerd: 166429 stuks eendeneieren. Prijs 3.30330 per 100: 126407 stuks kipeieren, 70-80 K.G. 5.00—5 80. 65-66 K G. 4.50—4.70. 63-64 4 00—4 30. 61-62 K.G. 3 70—4 20. 58-59 3 404 56-57 K.G 3 30—ƒ.70. 53-55 K. G. 3 20—3.50, 50-52 K.G. 3.00—3.40. Maandagmorgen heeft, zoo vertelt het Volk, een 12-jarige leerling van de 5e klasse der President Krugerschool in de Laings Nekstraat te Amsterdam, bij de zangles be zwaar gemaakt om mee te doen, toen de klasse-ondcrwijzeres de leerlingen na andere liederen ook het Wilhelmus wilde laten sin gen Toen den jongen, die lid is van de A. J. C., naar zijn bezwaren werd gevraagd, deelde hjj die mede, waarna de onderwijzeres hem bjj wijze van strafmaatregel opdroeg het Wilhelmus alleen te zingen. Ook dit weigerde de jongen. Daarop is hd naar het hoofd der school gezonden, die den knaap, in overleg met de betrokken onderwijzeres, voor drie dagen van school stuurde. De ouders van den jongen hebben zich over deze zaak eerst telefonisch en daama schrifteljjk bij den wethouder voor het on derwijs beklaagd. Naar het blad verneemt, heeft de wethou- derd deze zaak ter onderzoek in handen ge steld van den nspecteur van onderwijs, den heer C. P Vrijburg, die een onderhoud bij beide partijen zou instellen en den wethou der van zijn bevindingen rapport zal uit brengen. Hoogste barometerstand Jan Mayen. Laagste barometerstand Blacksod. Verwachting: Meest matige. Westelijke tut Zuidelijken wind, betrekken tot zwaar bewolkt. Waarschijnlijk nog tijdelijk regen, weinig verandering in temperatuur.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1931 | | pagina 3